minicom-2.9-rc1 - en to sr translation catalogue (415 entries)

en: minicom: cannot open macro file %s
sr: миником: не могу да отворим макро датотеку „%s“

en:  A - File name (empty=disable) :
sr:  A — Назив датотеке (празно=искључује) :

en:  B - Log connects and hangups  :
sr:  B — Бележи повезивања и прекиде       :

en:  C - Log file transfers        :
sr:  C — Бележи преносе датотека           :

en: Change which setting?
sr: Које подешавање се мења?

en: Logging options
sr: Опције бележења

en:  A - Download directory :
sr:  A — Директоријум преузимања :

en:  B - Upload directory   :
sr:  B — Директоријум отпремања  :

en:  C - Script directory   :
sr:  C — Директоријум скрипте    :

en:  D - Script program     :
sr:  D — Програм скрипте         :

en:  E - Kermit program     :
sr:  E — Кермит програм          :

en:  F - Logging options
sr:  F — Опције бележења

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: M  Zmodem download string activates...
sr: M  Активира ниску преузимања З-модема.......

en: N  Use filename selection window......
sr: N  Користи прозор избора назива датотеке....

en: O  Prompt for download directory......
sr: O  Поставља упит директоријума преузимања...

en: Change which setting? (SPACE to delete)
sr: Које подешавање се мења? (РАЗМАК за брисање)

en:      Name             Program
sr:      Назив             Програм

note: TRANSLATORS: * Name: Protocol sends filename internally * U/D: Command is used for upload or download * FullScr: Command runs fullscreen * IO-Red: Redirect output of commands to logfile * Multi: Protocol can transfer multiple files at once
en: Name U/D FullScr IO-Red. Multi
sr: Назив С/П Цео_екран УИ-Преусм. Више

en: Delete which protocol?
sr: Који протокол се брише?

en:  A -    Serial Device      :
sr:  A — Серијски уређај             :

en:  B - Lockfile Location     :
sr:  B — Место датотеке закључавања  :

en:  C -   Callin Program      :
sr:  C — Програм позивања            :

en:  D -  Callout Program      :
sr:  D — Програм одзивања            :

en:  E -    Bps/Par/Bits       :
sr:  E — Б/с/Пар/Битови              :

en:  F - Hardware Flow Control :
sr:  F — Контрола тока хардвера      :

en:  G - Software Flow Control :
sr:  G — Контрола тока софтвера      :

en:  H -     RS485 Enable      :
sr:  H – Укључује „RS485“            :

en:  I -   RS485 Rts On Send   :
sr:  I – „RS485 Rts“ при слању       :

en:  J -  RS485 Rts After Send :
sr:  J – „RS485 Rts“ након слања     :

en:  K -  RS485 Rx During Tx   :
sr:  K – „RS485 Rx“ за време преноса :

en:  L -  RS485 Terminate Bus  :
sr:  L – Сабирница „RS485“ окончавања:

en:  M - RS485 Delay Rts Before:
sr:  M – „RS485“ застој Rts пре      :

en:  N - RS485 Delay Rts After :
sr:  N – „RS485“ застој Rts после    :

en: DTE speed
sr: ДТЕ брзина

en: line speed
sr: брзина реда

en:  A - Init string .........
sr:  A — Ниска покретања ............

en:  B - Reset string ........
sr:  B — Ниска поништавња ...........

en:  C - Dialing prefix #1....
sr:  C — Префикс бирања #1...........

en:  D - Dialing suffix #1....
sr:  D — Суфикс бирања #1............

en:  E - Dialing prefix #2....
sr:  E — Префикс бирања #2...........

en:  F - Dialing suffix #2....
sr:  F — Суфикс бирања #2............

en:  G - Dialing prefix #3....
sr:  G — Префикс бирања #3...........

en:  H - Dialing suffix #3....
sr:  H — Суфикс бирања #3............

en:  I - Connect string ......
sr:  I — Ниска повезивања ...........

en:  J - No connect strings ..
sr:  J — Без ниски повезивања .......

en:  K - Hang-up string ......
sr:  K — Ниска прекида ..............

en:  L - Dial cancel string ..
sr:  L — Ниска брисања бирања .......

en:  M - Dial time ...........
sr:  M — Време бирања ...............

en:  N - Delay before redial .
sr:  N — Застој пре поновног бирања .

en:  O - Number of tries .....
sr:  O — Број покушаја ..............

en:  P - DTR drop time (0=no).
sr:  P — Време ДТР одбацивања (0=no).

en:  Q - Auto bps detect .....
sr:  Q — Самооткривање б/с ..........

en:  R - Modem has DCD line ..
sr:  R — Модем има ДЦД ред ..........

en:  S - Status line shows ...
sr:  S — Приказује ред стања ........

en:  T - Multi-line untag ....
sr:  T — Брише вишередну ознаку .....

en: Modem and dialing parameter setup
sr: Подешавање параметара модема и бирања

en:     Return or Esc to exit. Edit A+B to get defaults.
sr:     „Унеси“ или „Есц“ да изађете . Уредите „A+B“ да добијете основно.

en:  C - Status line is         :
sr:  C — Ред стања је              :

en:  E - Foreground Color (menu):
sr:  E — Боја исписа (изборник)    :

en:  F - Background Color (menu):
sr:  F — Боја позадине (изборник)  :

en:  G - Foreground Color (term):
sr:  G — Боја исписа (терминал)    :

en:  H - Background Color (term):
sr:  H — Боја позадине (терминал)  :

en:  I - Foreground Color (stat):
sr:  I — Боја исписа (стање)       :

en:  J - Background Color (stat):
sr:  J — Боја позадине (стање)     :

en:  P - Add linefeed           :
sr:  P — Додаје ток реда           :

en:  Q - Local echo             :
sr:  Q — Локални одјек             :

en:  R - Line Wrap              :
sr:  R — Прелом реда               :

en:  S - Hex Display            :
sr:  S — Хексадецимални приказ     :

en:  T - Add carriage return    :
sr:  T — Додаје крајник реда       :

en:  U - Line Timestamp         :
sr:  U — Временска ознака реда     :

en: Change which setting?  (Esc to exit)
sr: Које подешавање се мења? (Есц за излазак)

en: Screen
sr: Екран

en: Menu foreground == background color, change!
sr: Испис изборника == боји позадине, промените!

en: Terminal foreground == background color, change!
sr: Испис терминала == боји позадине, промените!

en: disabled
sr: искључено

en: enabled
sr: укључено

en:  A - Command key is         :
sr:  A — Тастер наредбе је         :

en:  B - Backspace key sends    :
sr:  B — Тастер повратнице шаље    :

en:  D - Alarm sound            :
sr:  D — Звук аларма               :

en:  K - History Buffer Size    :
sr:  K — Величина бафера историјата:

en:  L - Macros file            :
sr:  L — Датотеке макроа           :

en:  N - Macros enabled         :
sr:  N — Укључен макро             :

en:  O - Character conversion   :
sr:  O — Претварање знакова        :

en: Keyboard and Misc
sr: Тастатура и разно

en:  M - Edit Macros
sr:  M — Уређује макрое

en: History Buffer Size
sr: Величина бафера историјата

en: 
     You have changed the history buffer size.
     You will need to save the configuration file and
     restart minicom for the change to take effect.
    
     Hit a key to Continue...
sr: 
     Изменили сте величину бафера историјата.
     Треба да сачувате датотеку подешавања и да поново
     покренете миником да би измена ступила у дејство.
    
     Притисните неки тастер да наставите...

en: Program new command key
sr: Нови тастер наредбе програма

en: 
     Press the new command key. If you want to use
     the META or ALT key enter:
    
      o SPACE if your meta key sets the 8th bit high
      o ESC   if your meta key sends the ESCAPE prefix (standard)
    
    
     Press new command key:
sr: 
     Притисните нови тастер наредбе. Ако желите да користите
     МЕТА или АЛТ тастер унесите:
    
      o РАЗМАК ако ваш мета тастер поставља 8° висину бита
      o ЕСЦ    ако ваш мета тастер шаље ЕСКЕЈП префикс (стандардно)
    
    
     Притисните нови тастер наредбе:

en: Meta-8th bit
sr: Мета-8° бит

en: Escape (Meta)
sr: Ескејп (Мета)

en: ERROR: you do not have permission to create a file there!
sr: ГРЕШКА: немате овлашћења да ту направите датотеку!

en: ERROR: cannot open macro file %s
sr: ГРЕШКА: не могу да отворим макро датотеку „%s“

en: Reading macros
sr: Читам макрое

en:  A -      Terminal emulation :
sr:  A —            Емулација терминала :

en:  B -     Backspace key sends :
sr:  B —         Тастер повратнице шаље :

en:  C -          Status line is :
sr:  C —                   Ред стања је :

en:  D -   Newline tx delay (ms) :
sr:  D —    „tx“ застој новог реда (ms) :

en:  E -          ENQ answerback :
sr:  E —          ЕНКу повратни одговор :

en:  F - Character tx delay (ms) :
sr:  F —         „tx“ застој знака (ms) :

en: Terminal settings
sr: Подешавања терминала

en: Cannot write to %s
sr: Не могу да пишем у „%s“

en: Configuration saved
sr: Подешавање је сачувано

en: ERROR: Macros have changed but no filename is set!
sr: ГРЕШКА: Макрои су измењени али није подешен назив датотеке!

en: Cannot write macros file %s
sr: Не могу да упишем датотеку макроа „%s“

en: Macros saved
sr: Макрои су сачувани

en: Give name to save this configuration?
sr: Дајте назив да сачувам ово подешавање?

en: Filenames and paths
sr: Називи датотека и путање

en: File transfer protocols
sr: Протоколи преноса датотеке

en: Serial port setup
sr: Подешавање серијског порта

en: Modem and dialing
sr: Модем и бирање

en: Save setup as..
sr: Сачувај подешавање као..

en: Exit
sr: Изађи

en: Exit from Minicom
sr: Изађите из Миникома

en: Save setup as %s
sr: Сачувај подешавање као „%s“

en: configuration
sr: подешавање

en: BLACK
sr: ЦРНА

en: RED
sr: ЦРВЕНА

en: GREEN
sr: ЗЕЛЕНА

en: YELLOW
sr: ЖУТА

en: BLUE
sr: ПЛАВА

en: MAGENTA
sr: РУЖИЧАСТА

en: CYAN
sr: ПЛАВИЧАСТА

en: WHITE
sr: БЕЛА

en: Comm Parameters
sr: Параметри наредбе

en:  Speed            Parity      Data
sr:  Брзина           Парност      Подаци

en:  A: <next>        L: None     S: 5
sr:  A: <след>        L: Ништа       S: 5

en:  B: <prev>        M: Even     T: 6
sr:  B: <претх>       M: Парно       T: 6

en:  C:   9600        N: Odd      U: 7
sr:  C:   9600        N: Непарно     U: 7

en:  D:  38400        O: Mark     V: 8
sr:  D:  38400        O: Обележје    V: 8

en:  E: 115200        P: Space
sr:  E: 115200        P: Размак

en:  Stopbits
sr:  Зауставни битови

en:  K: Current
sr:  K: Текуће

en: 
     Choice, or <Enter> to exit?
sr: 
     Избор, или <Унеси> за излазак?

en: Current: %5s %s%s%s
sr: Текуће: %5s %s%s%s

en: F1 to F12 Macros
sr: Макрои од Ф1 до Ф12

en:  (LEGEND: ^M = C-M, ^L = C-L, ^G = C-G, ^R = C-R, ^~ = pause 1 second,
sr:  (ЛЕГЕНДА: ^M = C-M, ^L = C-L, ^G = C-G, ^R = C-R, ^~ = застаје 1 секунду,

en:   \u = username, \p = password, \\ = \, \e = toggle echo,
sr:   \u = корисник, \p = лозинка, \\ = \, \e = искључује ехо,

en:   \l = toggle LF, \bX1..Xn<sp> = change baud rate. Example: "\beq "
sr:   \l = окида ЛФ, \bX1..Xn<sp> = мења проток бода. Пример: „\beq “

en:   = 115200 8N1. (See the "Comm Parameters" menu for valid values of X.))
sr:   = 115200 8N1. (Видите изборник „Параметри наредбе“ за исправним вредностима за Икс.))

en: CHANGED
sr: ИЗМЕЊЕНО

en: Character conversion
sr: Претварање знакова

en:  char    in out    char    in out    char    in out    char    in out
sr:  знак    у ван    знак    у ван    знак    у ван    знак    у ван

en: 
     A - load table	B - save table
sr: 
     A — учитава табелу	B — чува табелу

en: 	file:%s
sr: 	датотека:%s

en: 
     C - edit char	D - next screen	E - prev screen
sr: 
     C — уређује знак	D — следећи екран	E — претходни екран

en:  F - convert capture: %s
sr:  F — претвара снимање: %s

en: Load file: %s
sr: Учитавам датотеку: %s

en: Save as file: %s
sr: Чувам као датотеку: %s

en: Character to be edited:
sr: Знак за уређивање:

en: Input character ascii value 0-255
sr: Уноси аскри вредност знака 0-255

en: Change input to: %s
sr: Мењам улаз на: %s

en: Change output to: %s
sr: Мењам излаз на: %s

en: Cannot open conversion table %s
sr: Не могу да отворим табелу претварања „%s“

en: Cannot read conversion table %s
sr: Не могу да читам табелу претварања „%s“

en: Cannot write conversion table %s
sr: Не могу да запишем табелу претварања „%s“

en: Initializing Modem
sr: Покрећем модем

en: Resetting Modem
sr: Поново подешавам модем

en: Hanging up
sr: Прекидам

en: Hangup (%ld:%02ld:%02ld)
sr: Прекид (%ld:%02ld:%02ld)

en: Sending BREAK
sr: Шаљем ПРЕКИД

en:     No connection: %s.
sr:     Нема везе: %s.

en:    Press any key to continue..
sr:    Притисните неки тастер да наставите..

en:      Retry in %2d seconds
sr:      Покушајте поново за %2d секунде

en: Max retries
sr: Највише покушаја

en: You are already online! Hang up first.
sr: Већ сте на мрежи! Прекините прво.

en: Autodial
sr: Самобирање

en: Dialing
sr: Бирање

en:       At : %s
sr:       У : %s

en:  Last on : %s at %s
sr:  Последње : %s у %s

en:     Time : %-3d
sr:     Време : %-3d

en:      Attempt #%d
sr:      Покушај #%d

en: 
    
    
     Escape to cancel, space to retry.
sr: 
    
    
     Ескејп да откажете, размак да поново покушате.

en: Cancelled
sr: Отказано

en: Connected. Press any key to continue
sr: Повезани сте. Притисните неки тастер да наставите

en: Timeout
sr: Истекло време

en: Manually entered number
sr: Ручно унесен број

en: Cannot open ~/.dialdir: permission denied
sr: Не могу да отворим „~/.dialdir“: овлашћење је одбијено

en: Failed to read dialing directory
sr: Нисам успео да читам директоријум дијалогирања

en: Phonelist garbled (unknown version?)
sr: Списак телефона је изопачен (непознато издање?)

en: Phonelist corrupted
sr: Списак телефона је оштећен

en: Unknown dialing directory version
sr: Непознато издање директоријума бирања

en: Phonelist garbled (?)
sr: Списак телефона је изопачен (?)

en: Out of memory while reading dialing directory
sr: Нестало је меморије приликом читања директоријума бирања

en: Failed to read phonelist
sr: Нисам успео да рочитам телефонски списак

en: Converted dialdir to new format, old saved as %s.v%hd
sr: Директоријум бирања је претворен у нови облик, стари је сачуван као „%s.v%hd“

en: Cannot open ~/.dialdir for writing!
sr: Не могу да отворим „~/.dialdir“ ради уписа!

en: Error writing to ~/.dialdir!
sr: Грешка писања у „~/.dialdir“!

en:  A -  Name                :
sr:  A —  Назив                  :

en:  B -  Number              :
sr:  B —  Број                   :

en:  C -  Dial string #       :
sr:  C —  Ниска бирања #         :

en:  D -  Local echo          :
sr:  D —  Локални одјек          :

en:  E -  Script              :
sr:  E —  Скрипта                :

en:  F -  Username            :
sr:  F —  Корисник               :

en:  G -  Password            :
sr:  G —  Лозинка                :

en:  H -  Terminal Emulation  :
sr:  H —  Емулација терминала    :

en:  I -  Backspace key sends :
sr:  I —  Тастер повратнице шаље :

en:  J -  Linewrap            :
sr:  J —  Прелом реда            :

en:  K -  Line Settings       :
sr:  K —  Подешавања реда        :

en:  L -  Conversion table    :
sr:  L —  Табела претварања      :

en: Delete
sr: Обриши

en: Backspace
sr: Повратница

en: On
sr: Укљ

en: Off
sr: Искљ

en:       Last dialed         : %s %s
sr:       Последњи биран      : %s %s

en:       Times on            : %d
sr:       Времена             : %d

note: TRANSLATORS: Translation of each of these menu items should not be * longer than 7 characters. The upper-case letter is a shortcut, * so keep them unique and ASCII; 'h', 'j', 'k', 'l' are reserved
en: Dial
sr: Бирај

en: Find
sr: Нађи

en: Add
sr: Додај

en: Edit
sr: Уреди

en: Remove
sr: Уклони

en: moVe
sr: премести

en: Manual
sr: Ручно

en:    Yes
sr:    Да

en:    No
sr:    Не

en: Entry "%s" not found. Enter dialdir?
sr: Нисам нашао унос „%s“. Да унесем директоријум бирања?

en: ( Escape to exit, Space to tag )
sr: ( Ескејп да изађете, Размак да означите )

en:  Move entry up/down, Escape to exit
sr:  Померајте унос горе/доле, Ескејп да изађете

en: Dialing Directory
sr: Директоријум бирања

en:      Name            Number            Last on      Times Script
sr:      Назив           Број              Последње     Скрипта времена

en: Find an entry
sr: Нађите унос

en: Remove entry?
sr: Да уклоним унос?

en: Enter number
sr: Унеси број

note: TRANSLATORS: Translation of each of these menu items should not be * longer than 7 characters. The upper-case letter is a shortcut, * so keep them unique and ASCII; 'h', 'j', 'k', 'l' are reserved
en: [Goto]
sr: [Иди]

en: [Prev]
sr: [Прет]

en: [Show]
sr: [Покажи]

en: [Tag]
sr: [Означи]

en: [Untag]
sr: [Одзначи]

en: [Okay]
sr: [Уреду]

en: Could not change to directory %s (%s)
sr: Не могу да пређем у директоријум „%s“ (%s)

en: Select one or more files for download
sr: Изаберите једну или више датотека за преузимање

en: Select a file for download
sr: Изаберите датотеку за преузимање

en: Select a directory for download
sr: Изаберите директоријум за преузимање

en: Select one or more files for upload
sr: Изаберите једну или више датотека за слање

en: Select a file for upload
sr: Изаберите датотеку за слање

en: Select a directory for upload
sr: Изаберите директоријум за слање

en: Directory: %%-%ds
sr: Директоријум: %%-%ds

en: Can't back up!
sr: Не могу да се вратим горе!

en: Too many files tagged - buffer would overflow
sr: Означено је превише датотека — бафер ће се препунити

en: Can select only one!
sr: Можете изабрати само један!

en: Goto directory:
sr: Иди у директоријум:

en: Filename pattern:
sr: Шаблон назива датотеке:

en: Tag pattern:
sr: Означи шаблон:

en: No file(s) tagged
sr: Није означена ниједна датотека

en: Untag pattern:
sr: Одзначи шаблон:

en: No file(s) untagged
sr: Није одзначена ниједна датотека

en: No file selected - enter filename:
sr: Није изабрана датотека — унесите назив датотеке:

en: File: "%s" exists! Overwrite?
sr: Датотека „%s“ постоји! Да је препишем?

en: no such file!
sr: нема такве датотеке!

en: %d files:
sr: %d датотеке:

en: Minicom Command Summary
sr: Сажетак наредби Миникома

en: Commands can be called by %s<key>
sr: Наредбе се могу позвати са „%s<key>“

en: Main Functions
sr: Главне функције

en: Other Functions
sr: Остале функције

en:  Dialing directory..D  run script (Go)....G | Clear Screen.......C
sr:  Директоријум бирања...D  покреће скрипту (Иди).....G | Чисти екран.......C

en:  Send files.........S  Receive files......R | cOnfigure Minicom..O
sr:  Шаље датотеке.........S  Прима датотеке............R | пОдешава Миником..O

en:  comm Parameters....P  Add linefeed.......A |
sr:  параметри наредбе.....P  Додаје довод реда.........A |

en: Suspend minicom....J
sr: Обуставља миником......J

en: Jump to a shell....J
sr: Иде на љуску...........J

en:  Capture on/off.....L  Hangup.............H | eXit and reset.....X
sr:  Снимање укљ/искљ......L  Прекида...................H | излази и поново поставља.....X

en:  send break.........F  initialize Modem...M | Quit with no reset.Q
sr:  шаље прекид...........F  покреће модем.............M | излази без поновног постављања.Q

en:  Terminal settings..T  run Kermit.........K | Cursor key mode....I
sr:  подешавања терминала..T  извршава кермит...........K | режим тастера курзора....I

en:  lineWrap on/off....W
sr:  прелом реда укљ/искљ..W

en:   local Echo on/off..E | Help screen........Z
sr:  локални ехо укљ/искљ..E | екран помоћи.............Z

en:  Paste file.........Y  Timestamp toggle...N | scroll Back........B
sr:  Прошла датотека.......Y  Окидач временске ознаке...N | премиче уназад........B

en:  Add Carriage Ret...U
sr:  Додаје крајник реда...U

en: Select function or press Enter for none.
sr: Изаберите функцију или притисните „Унеси“ за ништа.

en: Written by Miquel van Smoorenburg 1991-1995
sr: Написао је Мигел ван Смуренбург 1991-1995

en: Some additions by Jukka Lahtinen 1997-2000
sr: Неке допуне је обавио Јука Латинен 1997-2000

en: i18n by Arnaldo Carvalho de Melo 1998
sr: „i18n“ је урадио Арналдо Карвало де Мело 1998

en: Lockfile %s cannot be queried (%d).
sr: Датотека закључавања „%s“ се не може ставити у ред (%d).

en: Lockfile %s owned by someone else (uid=%d).
sr: Датотека закључавања „%s“ је у власништву неког другог (uid=%d).

en: Device %s is locked by someone else.
sr: Уређај „%s“ је закључао неко други.

en: Lockfile is stale. Overriding it..
sr: Датотека закључавања је устајала. Преписујем је..

en: Device %s is locked.
sr: Уређај „%s“ је закључан.

en: Could not setup for dial out.
sr: Не могу да подесим за бирање.

en: minicom: cannot open %s: %s
sr: миником: не могу да отворим „%s“: %s

en: minicom: cannot open %s. Sorry.
sr: миником: не могу да отворим „%s“. Извините.

en: Cannot open %s!
sr: Не могу да отворим „%s“!

en: %H for help | %b | %C | Minicom %V | %T | %t | %D
sr: %H за омоћ | %b | %C | Minicom %V | %T | %t | %D

en: Offline
sr: Ван мреже

en: OFFLINE
sr: ВАН_МРЕЖЕ

en: Online
sr: На мрежи

en: ONLINE
sr: НА_МРЕЖИ

en: Gone offline (%ld:%02ld:%02ld)
sr: На мрежи је (%ld:%02ld:%02ld)

en: Could not re-initialize window system.
sr: Не могу поново да покренем систем прозора.

en: Got signal %d
sr: Добих сигнал %d

en:   Close
sr:   Затвори

en:  Pause
sr:   Застани

en:   Exit
sr:    Изађи

en:  Unpause
sr:  Отпаузирај

en: Hang-up line?
sr: Да прекинем линију?

en: Killed by signal %d !
sr: Убијено сигналом %d !

en: Suspended. Type "fg" to resume.
sr: Обустављено. Укуцајте „fg“ да наставите.

en: SHELL variable not set
sr: Променљива „ЉУСКЕ“ није подешена

en: Out of memory: could not fork()
sr: Нема више меморије: не могу да испелцујем

en: Shelled out. Type "exit" to return.
sr: У љусци сте. Укуцајте „exit“ да се вратите.

en: SEARCH FOR (ESC=Exit)
sr: ПОТРАЖИ (ЕСЦ=Изађите)

en: Search Wrapping Around to Start!
sr: Тражим прелом око почетка!

en: HISTORY: U=Up D=Down F=PgDn B=PgUp s=Srch S=CaseLess N=Next C=Cite ESC=Exit
sr: ИСТОРИЈАТ: U=Горе D=Доле F=Стр_доле B=Стр_горе s=Тражи S=Мање_слова N=Даље C=Цитат ESC=Изађи

en: History buffer Disabled!
sr: Бафер историјата је искључен!

en: History buffer empty!
sr: Бафер историјата је празан!

en: No previous search!
      Please 's' or 'S' first!
sr: Нема претходне претраге!
      Прво упишите „s“ или „S“!

en:   CITATION: ENTER=select start line ESC=exit
sr:   ЦИТАТ: УНЕСИ=бира почетни ред ЕСЦ=излази

en:   CITATION: ENTER=select end line ESC=exit
sr:   ЦИТАТ: УНЕСИ=бира крајњи ред ЕСЦ=излази

en: Wrong option in environment MINICOM="%s"
sr: Погрешна опција у окружењу МИНИКОМ=„%s“

en: Type "minicom %s" for help.
sr: Укуцајте „minicom %s“ за помоћ.

en: Usage: %s [OPTION]... [configuration]
    A terminal program for Linux and other unix-like systems.
    
      -b, --baudrate         : set baudrate (ignore the value from config)
      -D, --device           : set device name (ignore the value from config)
      -s, --setup            : enter setup mode
      -o, --noinit           : do not initialize modem & lockfiles at startup
      -m, --metakey          : use meta or alt key for commands
      -M, --metakey8         : use 8bit meta key for commands
      -l, --ansi             : literal; assume screen uses non IBM-PC character set
      -L, --iso              : don't assume screen uses ISO8859
      -w, --wrap             : Linewrap on
      -H, --displayhex       : display output in hex
      -z, --statline         : try to use terminal's status line
      -7, --7bit             : force 7bit mode
      -8, --8bit             : force 8bit mode
      -c, --color=on/off     : ANSI style color usage on or off
      -a, --attrib=on/off    : use reverse or highlight attributes on or off
      -t, --term=TERM        : override TERM environment variable
      -S, --script=SCRIPT    : run SCRIPT at startup
      -d, --dial=ENTRY       : dial ENTRY from the dialing directory
      -p, --ptty=TTYP        : connect to pseudo terminal
      -C, --capturefile=FILE : start capturing to FILE
      --capturefile-buffer-mode=MODE : set buffering mode of capture file
      -F, --statlinefmt      : format of status line
      -R, --remotecharset    : character set of communication partner
      -v, --version          : output version information and exit
      -h, --help             : show help
      configuration          : configuration file to use
    
    These options can also be specified in the MINICOM environment variable.
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... [подешавање]
    Терминални програм за Линукс и друге јуниксолике системе.
    
      -b, --baudrate          : подешава проток бода (занемарује вредност из подешавања)
      -D, --device            : подешава назив уређаја (занемарује вредност из подешавања)
      -s, --setup             : улази у режим подешавања
      -o, --noinit            : не покреће модем и датотеке закључавања приликом покретања
      -m, --metakey           : користи мета или алт тастер за наредбе
      -M, --metakey8          : користи 8-битни мета тастер за наредбе
      -l, --ansi              : дословно; претпоставља да екран користи не ИБМ-ПЦ скуп знакова
      -L, --iso               : не претпоставља да екран користи ИСО8859
      -w, --wrap              : укључује прелом реда
      -H, --displayhex        : приказује хексадецимални излаз
      -z, --statline          : покушава да користи терминалов ред стања
      -7, --7бита             : приморава режим 7бита
      -8, --8бита             : приморава режим 8 бита
      -c, --color=укљ/искљ    : укључује или искључује коришћење боје АНСИ стила
      -a, --attrib=укљ/искљ   : користи укључене или искључене обратне или атрибуте истицања
      -t, --term=ТЕРМ         : преписује променљиву окружења ТЕРМИНАЛ
      -S, --script=СКРИПТА    : покреће СКРИПТУ приликом покретања
      -d, --dial=УНОС         : бира УНОС из директоријума бирања
      -p, --ptty=ТТYП         : повезује се на псеудотерминал
      -C, --capturefile=ДТТКА : почиње да снима у ДАТОТЕКУ
      --capturefile-buffer-mode=РЕЖИМ : поставља режим међумеморисања датотеке снимања
      -F, --statlinefmt       : запис реда стања
      -R, --remotecharset     : скуп знакова комуникационог партнера
      -v, --version           : исписује податке о издању и излази
      -h, --help              : приказује помоћ
      configuration           : датотека подешавања за коришћење
    
    Ове опције такође могу бити наведене у променљивој окружења МИНИКОМ-а.

en: This variable is currently set to "%s".
sr: Ова променљива је тренутно подешена на „%s“.

en: This variable is currently unset.
sr: Ова променљива тренутно није подешена.

en: The configuration directory for the access file and the configurations
    is compiled to %s.
    
    Report bugs to <minicom-devel@lists.alioth.debian.org>.
sr: Директоријум подешавања за датотеку приступа и подешавања
    је преведен у „%s“.
    
    Грешке пријавите на <minicom-devel@lists.alioth.debian.org>.

en: Activating iconv failed with: %s (%d)
sr: Активирање „iconv“-а није успело са: %s (%d)

en: Timestamp OFF
sr: Временска ознака ИСКЉ

en: Timestamp every line (simple)
sr: Временска ознака у сваком реду (једноставно)

en: Timestamp every line (extended)
sr: Временска ознака у сваком реду (проширено)

en: Timestamp lines every second
sr: Временска ознака редова сваке секунде

en: Timestamp delta between lines
sr: Разлика временске ознаке између редова

en: %s version %s
sr: %s издање %s

en:  (compiled %s)
sr:  (преведено %s)

en: Copyright (C) Miquel van Smoorenburg.
sr: Ауторска права © Мигел ван Смуренбург.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version
    2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете га расподељивати
    и/или мењати га под одредбама Гнуове Опште Јавне Лиценце као
    што је објавила Фондација Слободног Софтвера; били издања 2
    Лиценце, или (по вашем мишљењу) било којег новијег издања.

en: minicom: argument to -p must be a pty
sr: мниником: аргумент за „-p“ мора бити „pty“

en: Cannot open capture file
sr: Не могу да отворим датотеку снимања

en: Invalid buffering mode '%s'
sr: Неисправан режим међумеморисања „%s“

en: You don't exist. Go away.
sr: Ви не постојите. Бришите одавде.

en: Sorry. Your screen is too small.
sr: Извините. Ваш екран је премали.

en: Welcome to minicom
sr: Добро дошли у миником

en: OPTIONS
sr: ОПЦИЈЕ

en: Compiled on
sr: Преведен

en: Port
sr: Порт

en: Using character set conversion
sr: Користим претварање скупа знакова

en:  (failed test)
sr:  (неуспели тест)

en: 
    Press %sZ for help on special keys%c
sr: 
    Притисните „%sZ“ за помоћ о посебним тастерима%c

en: Add linefeed ON
sr: Додај довод реда УКЉ

en: Add linefeed OFF
sr: Додај довод реда ИСКЉ

en: Add carriage return ON
sr: Додај крајник реда УКЉ

en: Add carriage return OFF
sr: Додај крајник реда ИСКЉ

en: Local echo ON
sr: Локални ехо УКЉ

en: Local echo OFF
sr: Локални ехо ИСКЉ

en: You are online. Really initialize?
sr: На мрежи сте. Да почнем стварно?

en: Leave without reset?
sr: Да напустим без повраћаја?

en: Save macros?
sr: Да сачувам макрое?

en: Leave Minicom?
sr: Да напустим Миником?

en: Capture to which file?
sr: Да снимим у коју датотеку?

en: Cannot open capture file
sr: Не могу да отворим датотеку снимања

en: Capture file
sr: Сними датотеку

en: Linewrap ON
sr: Прелом реда УКЉ

en: Linewrap OFF
sr: Прелом реда ИСКЉ

en: Quit without reset while online.
sr: Изађите без повраћаја док сте на мрежи.

en: No
sr: Не

en: # Machine-generated file - use "minicom -s" to change parameters.
sr: # Машински створена датотека — употребите „minicom -s“ да измените параметре.

en: # Machine-generated file - use setup menu in minicom to change parameters.
sr: # Машински створена датотека — користите изборник подешавања у миникому да измените параметре.

en: Memory allocation failed.
sr: Додела меморије није успела.

en: ** Line %d of the %s config file is unparsable.
sr: ** %d. ред „%s“ датотеке подешавања се не може обрадити.

en: global
sr: опште

en: personal
sr: лично

en: script "%s": syntax error in line %d %s%s
sr: скрипта „%s“: грешка синтаксе у %d. реду „%s%s“

en: script "%s": global timeout%s
sr: скрипта „%s“: општи истек времена%s

en: (word contains ESC or quote)
sr: (реч садржи ЕСЦ или наводник)

en: runscript: couldn't open "%s"%s
sr: покрени_скрипту: не могу да отворим „%s“%s

en: Input line %u too long, aborting (and fix me!)!
sr: Улазни ред %u је предуг, прекидам (и поправите ме!)!

en: script "%s": out of memory%s
sr: скрипта „%s“: нема више меморије%s

en: NULL paramenter to %s!
sr: НИШТАВНИ параметар за „%s“!

en: script "%s" line %d: unknown variable "%s"%s
sr: скрипта „%s“ %d. ред: непозната променљива „%s“%s

en: script "%s": unexpected end of file%s
sr: скрипта „%s“: неочекивани крај датотеке%s

en: (garbage after })
sr: (ђубре након })

en: (too many arguments)
sr: (превише аргумената)

en: script "%s" line %d: nested expect%s
sr: скрипта „%s“ %d. ред: угнеждени је очекиван%s

en: (garbage after {)
sr: (ђубре након {)

en: (argument expected)
sr: (очекиван је аргумент)

en: (invalid argument)
sr: (неисправан аргумент)

en: (in goto/gosub label)
sr: (у натпису „goto/gosub“)

en: script "%s" line %d: label "%s" not found%s
sr: скрипта „%s“ %d. ред: натпис „%s“ нисам нашао%s

en: script "%s": no return from gosub%s
sr: скрипта „%s“: нема резултата из „gosub“-а%s

en: (missing var name)
sr: (недостаје назив променљиве)

en: (expected variable)
sr: (очекивана је променљива)

en: (expected command after if)
sr: (очекивана је наредба након „if“)

en: (unknown operator)
sr: (непознат оператор)

en: (unexpected argument)
sr: (неочекивани аргумент)

en: script "%s" line %d: break outside of expect%s
sr: скрипта „%s“ %d. ред: прекид ван очекиваног%s

en: script "%s" line %d: call inside expect%s
sr: скрипта „%s“ %d. ред: позив унутар очекиваног%s

en: script "%s" line %d: unknown command "%s"%s
sr: скрипта „%s“ %d. ред: непозната наредба „%s“%s

en: runscript, part of minicom version %s
sr: „runscript“, део миникома издање %s

en: Usage: runscript <scriptfile> [logfile [homedir]]%s
sr: Употреба: runscript <скрипта> [датотека_дневника [полазни_директоријум]]%s

en: Cannot chdir to %.30s
sr: Не могу да пређем у директоријум „%.30s“

en: out of memory
sr: нема више меморије

en: Upload
sr: Пошаљи

en: Download
sr: Преузми

en: Please enter file names
sr: Унесите називе датотека

en: Out of memory: could allocate buffer for command line
sr: Нема више меморије: не могу да доделим бафер за линију наредби

en: %.30s %s - Press CTRL-C to quit
sr: %.30s %s — Притисните КТРЛ-Ц да изађете

en: upload
sr: пошаљи

en: download
sr: преузми

en: pipe() call failed
sr: „pipe()“ озив није успео

en: 
     Failure executing protocol. Press any key to continue...
sr: 
     Неуспех извршавања протокола. Притисните неки тастер да наставите...

en: 
     READY: press any key to continue...
sr: 
     СПРЕМАН: притисните неки тастер да наставите...

en: Cannot create lockfile!
sr: Не могу да направим датотеку закључавања!

en: Failed to write lockfile %s
sr: Нисам успео да пишем датотеку закључавања „%s“

en: Cannot create lockfile for %s: %s
sr: Не могу да направим датотеку закључавања „%s“: %s

en: No kermit path defined!
sr: Није дефинисана кермит путања!

en: Same as last
sr: Исто као и „last“

en:  A -   Username        :
sr:  A —  Корисник        :

en:  B -   Password        :
sr:  B —  Лозинка         :

en:  C -   Name of script  :
sr:  C —   Назив скрипте  :

en: Change which setting?     (Return to run, ESC to stop)
sr: Које подешавање се мења?    (Унеси да покренете, ЕСЦ да зауставите)

en: Run a script
sr: Покрените скрипту

en: Environment variable TERM not set
sr: Променљиве окружења ТЕРМ није подешена

en: No termcap entry for %s
sr: Нема уноса могућности терминала за „%s“

en: No termcap database present!
sr: Није присутна база података могућности терминала!

en: No cursor motion capability (cm)
sr: Нема могућности кретања курзора (cm)

en: Number of terminal lines unknown
sr: Број редова термианла није познат

en: Number of terminal columns unknown
sr: Број колона термианла није познат

en: Not enough memory
sr: Нема довољно меморије
