minicom 2.9-rc1 - en to pl translation catalogue (404 entries)

en: minicom: cannot open macro file %s
pl: minicom: nie można otworzyć pliku makr %s

en:  A - File name (empty=disable) :
pl:  A - Nazwa pliku (pusta=wyłączenie) :

en:  B - Log connects and hangups  :
pl:  B - Logowanie połączeń i rozłączeń :

en:  C - Log file transfers        :
pl:  C - Logowanie transferów plików    :

en: Change which setting?
pl: Które ustawienie zmienić?

en: Logging options
pl: Opcje logowania

en:  A - Download directory :
pl:  A - Katalog pobierania      :

en:  B - Upload directory   :
pl:  B - Katalog wysyłania       :

en:  C - Script directory   :
pl:  C - Katalog skryptu         :

en:  D - Script program     :
pl:  D - Skrypt                  :

en:  E - Kermit program     :
pl:  E - Program kermit          :

en:  F - Logging options
pl:  F - Opcje logowania

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: M  Zmodem download string activates...
pl: M  Pobieranie Zmodem-em aktywowane ciągiem znaków.......

en: N  Use filename selection window......
pl: N  Używanie okna wyboru plików..........................

en: O  Prompt for download directory......
pl: O  Pytanie o katalog do którego pobierać pliki..........

en: Change which setting? (SPACE to delete)
pl: Które ustawienie zmienić? (SPACJA by skasować)

en:      Name             Program
pl:      Nazwa            Program

note: TRANSLATORS: * Name: Protocol sends filename internally * U/D: Command is used for upload or download * FullScr: Command runs fullscreen * IO-Red: Redirect output of commands to logfile * Multi: Protocol can transfer multiple files at once
en: Name U/D FullScr IO-Red. Multi
pl: Nazwa U/D PełEkr IO-Red. Multi

en: Delete which protocol?
pl: Który protokół skasować?

en:  A -    Serial Device      :
pl:  A - Urządzenie szeregowe          :

en:  B - Lockfile Location     :
pl:  B - Lokalizacja pliku blokującego :

en:  C -   Callin Program      :
pl:  C - Program Callin                :

en:  D -  Callout Program      :
pl:  D - Program Callout               :

en:  E -    Bps/Par/Bits       :
pl:  E - Bps/Parzystość/Bity           :

en:  F - Hardware Flow Control :
pl:  F - Sprzętowa kontrola przepływu  :

en:  G - Software Flow Control :
pl:  G - Programowa kontrola przepływu :

en:  H -     RS485 Enable      :
pl:  H - Włączenie RS485               :

en:  I -   RS485 Rts On Send   :
pl:  I - RS485: Rts przy wysyłaniu     :

en:  J -  RS485 Rts After Send :
pl:  J - RS485: Rts po wysłaniu        :

en:  K -  RS485 Rx During Tx   :
pl:  K - RS485: Rx podczas Tx          :

en:  L -  RS485 Terminate Bus  :
pl:  L - RS485: zakończenie szyny      :

en:  M - RS485 Delay Rts Before:
pl:  M - RS485: opóźnienie Rts przed   :

en:  N - RS485 Delay Rts After :
pl:  N - RS485: opóźnienie Rts po      :

en: DTE speed
pl: prędkość DTE

en: line speed
pl: prędkość linii

en:  A - Init string .........
pl:  A - Ciąg inicjalizujący .................

en:  B - Reset string ........
pl:  B - Ciąg resetujący .....................

en:  C - Dialing prefix #1....
pl:  C - Prefix dzwonienia #1 ................

en:  D - Dialing suffix #1....
pl:  D - Suffix dzwonienia #1 ................

en:  E - Dialing prefix #2....
pl:  E - Prefix dzwonienia #2 ................

en:  F - Dialing suffix #2....
pl:  F - Suffix dzwonienia #2 ................

en:  G - Dialing prefix #3....
pl:  G - Prefix dzwonienia #3 ................

en:  H - Dialing suffix #3....
pl:  H - Suffix dzwonienia #3 ................

en:  I - Connect string ......
pl:  I - Ciąg znaków przy połączeniu .........

en:  J - No connect strings ..
pl:  J - Ciąg znaków, gdy nie ma połączenia ..

en:  K - Hang-up string ......
pl:  K - Ciąg znaków kończący połączenie .....

en:  L - Dial cancel string ..
pl:  L - Ciąg znaków anulujący dzwonienie ....

en:  M - Dial time ...........
pl:  M - Czas dzwonienia ......

en:  N - Delay before redial .
pl:  N - Opóźn. przed ponownym.

en:  O - Number of tries .....
pl:  O - Liczba prób ..........

en:  P - DTR drop time (0=no).
pl:  P - czas obn.DTR (0=nie) .

en:  Q - Auto bps detect .....
pl:  Q - Autodetekcja bps .....

en:  R - Modem has DCD line ..
pl:  R - Modem ma linię DCD ...

en:  S - Status line shows ...
pl:  S - Linia stanu pokazuje .

en:  T - Multi-line untag ....
pl:  T - Wieloliniowy untag ...

en: Modem and dialing parameter setup
pl: Ustawienia modemu i dzwonienia

en:     Return or Esc to exit. Edit A+B to get defaults.
pl:     Enter lub Esc aby wyjść. Modyfikacja A+B podaje wartości domyślne.

en:  C - Status line is         :
pl:  C - Linia statusu jest       :

en:  E - Foreground Color (menu):
pl:  E - Kolor napisów (menu)     :

en:  F - Background Color (menu):
pl:  F - Kolor tła (menu)         :

en:  G - Foreground Color (term):
pl:  G - Kolor napisów (term)     :

en:  H - Background Color (term):
pl:  H - Kolor tła (term)         :

en:  I - Foreground Color (stat):
pl:  I - Kolor napisów (stat)     :

en:  J - Background Color (stat):
pl:  J - Kolor tła (stat)         :

en:  P - Add linefeed           :
pl:  P - Dodawanie linefeed       :

en:  Q - Local echo             :
pl:  Q - Lokalne echo             :

en:  R - Line Wrap              :
pl:  R - Zawijanie linii          :

en:  S - Hex Display            :
pl:  S - Szesnastkowo             :

en:  T - Add carriage return    :
pl:  T - Dodawanie CR             :

en:  U - Line Timestamp         :
pl:  U - Znaczniki czasu linii    :

en: Change which setting?  (Esc to exit)
pl: Które ustawienie zmienić? (Esc to wyjście)

en: Screen
pl: Ekran

en: Menu foreground == background color, change!
pl: Kolor pierwszego planu menu == kolorowi tła, zmień to!

en: Terminal foreground == background color, change!
pl: Kolor pierwszego planu terminala == kolorowi tła, zmień to!

en: disabled
pl: zablokowana

en: enabled
pl: odblokowana

en:  A - Command key is         :
pl:  A - Klawisz komendy to       :

en:  B - Backspace key sends    :
pl:  B - Klawisz backspace wysyła :

en:  D - Alarm sound            :
pl:  D - Alarm dźwiękowy          :

en:  K - History Buffer Size    :
pl:  K - Rozmiar bufora historii  :

en:  L - Macros file            :
pl:  L - Plik z makrami           :

en:  N - Macros enabled         :
pl:  N - Makra uaktywnione        :

en:  O - Character conversion   :
pl:  O - Konwersja znaków         :

en: Keyboard and Misc
pl: Klawiatura i inne

en:  M - Edit Macros
pl:  M - Edycja makr

en: History Buffer Size
pl: Rozmiar Bufora Historii

en: 
     You have changed the history buffer size.
     You will need to save the configuration file and
     restart minicom for the change to take effect.
    
     Hit a key to Continue...
pl: 
     Zmieniono rozmiar bufora historii.
     Trzeba zapisać plik konfiguracyjny i ponownie
     uruchomić minicoma, aby zmiany przyniosły efekt.
    
     Wciśnij dowolny klawisz by kontynuować...

en: Program new command key
pl: Nowy klawisz - komenda

en: 
     Press the new command key. If you want to use
     the META or ALT key enter:
    
      o SPACE if your meta key sets the 8th bit high
      o ESC   if your meta key sends the ESCAPE prefix (standard)
    
    
     Press new command key:
pl: 
     Naciśnij nowy klawisz komendy. Aby użyć klawisza
     META lub ALT, wpisz:
    
      o SPACJĘ jeśli metaklawisz ustawia 8. bit
      o ESC    jeśli metaklawisz wysyła przedrosek ESCAPE (standardowo)
    
    
     Naciśnij nowy klawisz komendy:

en: Meta-8th bit
pl: Meta (8. bit)

en: ERROR: you do not have permission to create a file there!
pl: BŁĄD: brak uprawnień do utworzenia pliku w tym miejscu!

en: ERROR: cannot open macro file %s
pl: BŁĄD: nie można otworzyć pliku makr %s

en: Reading macros
pl: Wczytywanie makr

en:  A -      Terminal emulation :
pl:  A -       Emulacja terminala :

en:  B -     Backspace key sends :
pl:  B -         Backspace wysyła :

en:  C -          Status line is :
pl:  C -            Linia statusu :

en:  D -   Newline tx delay (ms) :
pl:  D - Opóźnienie tx dla nl (ms):

en:  E -          ENQ answerback :
pl:  E -    odpowiedź zwrotna ENQ :

en:  F - Character tx delay (ms) :
pl:  F - Opóźn. tx dla znaku (ms) :

en: Terminal settings
pl: Ustawienia terminala

en: Cannot write to %s
pl: Nie można zapisywać do %s

en: Configuration saved
pl: Konfiguracja zapisana

en: ERROR: Macros have changed but no filename is set!
pl: BŁĄD: Makra zostały zmienione, ale nie ma ustawionej nazwy pliku!

en: Cannot write macros file %s
pl: Nie można zapisać pliku makr %s

en: Macros saved
pl: Makra zapisane

en: Give name to save this configuration?
pl: Pod jaką nazwą zapisać konfigurację?

en: Filenames and paths
pl: Nazwy plików i ścieżki

en: File transfer protocols
pl: Protokoły transferu plików

en: Serial port setup
pl: Ustawienia portu szeregowego

en: Modem and dialing
pl: Modem i dzwonienie

en: Save setup as..
pl: Zapisanie konfiguracji jako...

en: Exit
pl: Wyjście

en: Exit from Minicom
pl: Wyjście z Minicoma

en: Save setup as %s
pl: Zapisanie konfiguracji jako %s

en: configuration
pl: konfiguracja

en: BLACK
pl: CZARNY

en: RED
pl: CZERWONY

en: GREEN
pl: ZIELONY

en: YELLOW
pl: ŻÓŁTY

en: BLUE
pl: NIEBIESKI

en: MAGENTA
pl: PURPUROWY

en: CYAN
pl: TURKUSOWY

en: WHITE
pl: BIAŁY

en: Comm Parameters
pl: Parametry komunikacji

en:  Speed            Parity      Data
pl:  Prędkość         Parzystość      Dane

en:  A: <next>        L: None     S: 5
pl:  A: <następna>    L: Brak         S: 5

en:  B: <prev>        M: Even     T: 6
pl:  B: <poprzednia>  M: Parzystość   T: 6

en:  C:   9600        N: Odd      U: 7
pl:  C:   9600        M: Nieparzyst.  U: 7

en:  D:  38400        O: Mark     V: 8
pl:  D:  38400        O: Mark         V: 8

en:  E: 115200        P: Space
pl:  E: 115200        P: Spacja

en:  Stopbits
pl:  Bity stopu

en:  K: Current
pl:  K: Aktualna

en: 
     Choice, or <Enter> to exit?
pl: 
     Wybierz lub <Enter> by wyjść?

en: Current: %5s %s%s%s
pl: Aktualnie: %5s %s%s%s

en: F1 to F12 Macros
pl: F1 - F12 Makra

en:  (LEGEND: ^M = C-M, ^L = C-L, ^G = C-G, ^R = C-R, ^~ = pause 1 second,
pl:  (LEGENDA: ^M = C-M, ^L = C-L, ^G = C-G, ^R = C-R, ^~ = 1-sekundowa pauza,

en:   \u = username, \p = password, \\ = \, \e = toggle echo,
pl:   \u = użytkownik, \p = hasło, \\ = \, \e = przełączenie echa,

en:   \l = toggle LF, \bX1..Xn<sp> = change baud rate. Example: "\beq "
pl:   \l = przełączenie LF, \bX1..Xn<sp> = zmiana prędkości. Np.: "\beq "

en:   = 115200 8N1. (See the "Comm Parameters" menu for valid values of X.))
pl:   = 115200 8N1 (poprawne wartości X w menu "Parametry komunikacji").)

en: CHANGED
pl: ZMIENIONO

en: Character conversion
pl: Konwersja znaków

en:  char    in out    char    in out    char    in out    char    in out
pl:  znak    we wyj    znak    we wyj    znak    we wyj    znak    we wyj

en: 
     A - load table	B - save table
pl: 
     A - wczytanie tabeli	B - zapis tabeli

en: 	file:%s
pl: 	plik:%s

en: 
     C - edit char	D - next screen	E - prev screen
pl: 
     C - zmiana znaku	D - następny ekran		E - poprzedni ekran

en:  F - convert capture: %s
pl:  F - konwersja capture: %s

en: Load file: %s
pl: Wczytanie pliku: %s

en: Save as file: %s
pl: Zapis jako plik: %s

en: Character to be edited:
pl: Znak do modyfikacji:

en: Input character ascii value 0-255
pl: Wejściowy znak ASCII (0-255)

en: Change input to: %s
pl: Zmiana wejścia na: %s

en: Change output to: %s
pl: Zmiana wyjścia na: %s

en: Cannot open conversion table %s
pl: Nie można otworzyć tabeli konwersji %s

en: Cannot read conversion table %s
pl: Nie można odczytać tabeli konwersji %s

en: Cannot write conversion table %s
pl: Nie można zapisać tabeli konwersji %s

en: Initializing Modem
pl: Inicjowanie Modemu

en: Resetting Modem
pl: Resetowanie Modemu

en: Hanging up
pl: Odkładam słuchawkę

en: Hangup (%ld:%02ld:%02ld)
pl: Odłożona słuchawka (%ld:%02ld:%02ld)

en: Sending BREAK
pl: Wysyłanie BREAK

en:     No connection: %s.
pl:   Brak połączenia: %s.

en:    Press any key to continue..
pl:  Wciśnij dowolny klawisz by kontynuować..

en:      Retry in %2d seconds
pl:      Ponowna próba w ciągu %2d sekund

en: Max retries
pl: Maks. ponownych prób

en: You are already online! Hang up first.
pl: Już jesteś online! Najpierw odłóż słuchawkę.

en: Autodial
pl: Auto-dzwonienie

en: Dialing
pl: Dzwonienie

en:       At : %s
pl:    Numer : %s

en:  Last on : %s at %s
pl:  Ostatnio: %s o %s

en:     Time : %-3d
pl:     Czas : %-3d

en:      Attempt #%d
pl:        Próba #%d

en: 
    
    
     Escape to cancel, space to retry.
pl: 
    
    
     Esc by anulować, spacja to ponowna próba.

en: Cancelled
pl: Anulowano

en: Connected. Press any key to continue
pl: Połączono. Wciśnij dowolny klawisz, by kontynuować

en: Manually entered number
pl: Ręcznie wpisany numer

en: Cannot open ~/.dialdir: permission denied
pl: Nie można otworzyć ~/.dialdir: brak dostępu

en: Failed to read dialing directory
pl: Nie udało się odczytać katalogu dzwonienia

en: Phonelist garbled (unknown version?)
pl: Lista telefonów zniekształcona (nieznana wersja?)

en: Phonelist corrupted
pl: Lista telefonów uszkodzona

en: Unknown dialing directory version
pl: Nieznana wersja katalogu dzwonienia

en: Phonelist garbled (?)
pl: Lista telefonów zniekształcona (?)

en: Out of memory while reading dialing directory
pl: Zabrakło pamięci podczas odczytu katalogu dzwonienia

en: Failed to read phonelist
pl: Nie udało się odczytać listy telefonów

en: Converted dialdir to new format, old saved as %s.v%hd
pl: Przekonwertowano katalog telefonów do nowego formatu, stary zapisano jako %s.v%hd

en: Cannot open ~/.dialdir for writing!
pl: Nie można otworzyć ~/.dialdir do zapisu!

en: Error writing to ~/.dialdir!
pl: Błąd podczas zapisu w ~/.dialdir!

en:  A -  Name                :
pl:  A - Nazwa                      :

en:  B -  Number              :
pl:  B - Numer                      :

en:  C -  Dial string #       :
pl:  C - Ciąg dzwonienia #          :

en:  D -  Local echo          :
pl:  D - Lokalne echo               :

en:  E -  Script              :
pl:  E - Skrypt                     :

en:  F -  Username            :
pl:  F - Użytkownik                 :

en:  G -  Password            :
pl:  G - Hasło                      :

en:  H -  Terminal Emulation  :
pl:  H - Emulacja terminala         :

en:  I -  Backspace key sends :
pl:  I - Klawisz backspace wysyła   :

en:  J -  Linewrap            :
pl:  J - Zawijanie linii            :

en:  K -  Line Settings       :
pl:  K - Ustawienia linii           :

en:  L -  Conversion table    :
pl:  L - Tabela konwersji           :

en: On
pl: Tak

en: Off
pl: Nie

en:       Last dialed         : %s %s
pl:       Ostatnio dzwoniono        : %s %s

en:       Times on            : %d
pl:       Czas                      : %d

note: TRANSLATORS: Translation of each of these menu items should not be * longer than 7 characters. The upper-case letter is a shortcut, * so keep them unique and ASCII; 'h', 'j', 'k', 'l' are reserved
en: Dial
pl: Dzwonienie

en: Find
pl: Szukanie

en: Add
pl: dodAnie

en: Edit
pl: Zmiana

en: Remove
pl: Usunięcie

en: moVe
pl: Przesunięcie

en: Manual
pl: Ręcznie

en:    Yes
pl:   Tak

en:    No
pl:    Nie

en: Entry "%s" not found. Enter dialdir?
pl: Wpis "%s" nie znaleziony. Podaj katalog dzwonienia?

en: ( Escape to exit, Space to tag )
pl: ( Esc by wyjść, Spacja by zaznaczyć )

en:  Move entry up/down, Escape to exit
pl:  Przesuwanie góra/dół. Esc by wyjść

en: Dialing Directory
pl: Katalog Dzwonienia

en:      Name            Number            Last on      Times Script
pl:      Nazwa           Numer           Ostatnio był   Skrypt czasów

en: Find an entry
pl: Szukanie wpisu

en: Remove entry?
pl: Usunąć wpis?

en: Enter number
pl: Podaj numer

note: TRANSLATORS: Translation of each of these menu items should not be * longer than 7 characters. The upper-case letter is a shortcut, * so keep them unique and ASCII; 'h', 'j', 'k', 'l' are reserved
en: [Goto]
pl: [Idź]

en: [Prev]
pl: [Wstecz]

en: [Show]
pl: [Pokaż]

en: [Tag]
pl: [Zazn]

en: [Untag]
pl: [oDzn]

en: [Okay]
pl: [Ok]

en: Could not change to directory %s (%s)
pl: Nie udało się zmienić katalogu na %s (%s)

en: Select one or more files for download
pl: Wybierz jeden lub więcej plików do pobrania

en: Select a file for download
pl: Wybierz plik do pobrania

en: Select a directory for download
pl: Wybierz katalog do pobrania

en: Select one or more files for upload
pl: Wybierz jeden lub więcej plików do wysłania

en: Select a file for upload
pl: Wybierz plik do wysłania

en: Select a directory for upload
pl: Wybierz katalog do wysłania

en: Directory: %%-%ds
pl: Katalog  : %%-%ds

en: Can't back up!
pl: Nie można powrócić!

en: Too many files tagged - buffer would overflow
pl: Zbyt dużo zaznaczonych plików - bufor zostałby przepełniony

en: Can select only one!
pl: Można wybrać tylko jeden!

en: Goto directory:
pl: Przejście do katalogu:

en: Filename pattern:
pl: Wzorzec nazwy pliku:

en: Tag pattern:
pl: Wzorzec zaznaczania:

en: No file(s) tagged
pl: Nie zaznaczono żadnego pliku

en: Untag pattern:
pl: Wzorzec odznaczania:

en: No file(s) untagged
pl: Nie odznaczono żadnego pliku

en: No file selected - enter filename:
pl: Nie wybrano pliku - podaj nazwę pliku:

en: File: "%s" exists! Overwrite?
pl: Plik: "%s" istnieje! Nadpisać?

en: no such file!
pl: nie ma takiego pliku!

en: %d files:
pl: %d plików:

en: Minicom Command Summary
pl: Wykaz Komend Minicoma

en: Commands can be called by %s<key>
pl: Komendy mogą być wywoływane przez %s<klawisz>

en: Main Functions
pl: Główne Funkcje

en: Other Functions
pl: Inne Funkcje

en:  Dialing directory..D  run script (Go)....G | Clear Screen.......C
pl:  katalog Dzwonienia.D  wykonanie skryptu..G | Czyszczenie ekranu.C

en:  Send files.........S  Receive files......R | cOnfigure Minicom..O
pl:  wySłanie plików....S  odebRanie plików...R | kOnfiguracja.......O

en:  comm Parameters....P  Add linefeed.......A |
pl:  Parametry komun....P  dodAnie linefeed...A |

en: Suspend minicom....J
pl: Zawieszenie progr...J

en: Jump to a shell....J
pl: Skok do powłoki.....J

en:  Capture on/off.....L  Hangup.............H | eXit and reset.....X
pl:  zrzut ekran wł/wył.L  odwieszenie słucH..H | reset i wyjście....X

en:  send break.........F  initialize Modem...M | Quit with no reset.Q
pl:  wysłanie break.....F  inicjowanie Modemu.M | wyście bez resetu..Q

en:  Terminal settings..T  run Kermit.........K | Cursor key mode....I
pl:  ustaw. Terminala...T  Kermit.............K | tryb klaw. kursora.I

en:  lineWrap on/off....W
pl:  zaWijanie wł/wył...W

en:   local Echo on/off..E | Help screen........Z
pl:   lokalne Echo.......E | ekran pomocy.......Z

en:  Paste file.........Y  Timestamp toggle...N | scroll Back........B
pl:  wklejenie pliku....Y  zNaczniki czasu....N | przewinięcie wst...B

en:  Add Carriage Ret...U
pl:  dodaw. znaków CR...U

en: Select function or press Enter for none.
pl: Wybierz funkcję lub wciśnij Enter by powrócić.

en: Written by Miquel van Smoorenburg 1991-1995
pl: Autor: Miquel van Smoorenburg 1991-1995

en: Some additions by Jukka Lahtinen 1997-2000
pl: Dodatki: Jukka Lahtinen 1997-2000

en: i18n by Arnaldo Carvalho de Melo 1998
pl: i18n: Arnaldo Carvalho de Melo 1998

en: Lockfile %s cannot be queried (%d).
pl: Nie mozna odpytać pliku blokady %s (%d).

en: Lockfile %s owned by someone else (uid=%d).
pl: Plik blokady %s jest własnością kogoś innego (uid=%d).

en: Device %s is locked by someone else.
pl: Urządzenie %s jest zablokowane przez kogoś innego.

en: Lockfile is stale. Overriding it..
pl: Plik blokujący (lock) jest przestarzały. Nadpisywanie...

en: Device %s is locked.
pl: Urządzenie %s jest zablokowane (lock).

en: Could not setup for dial out.
pl: Nie można zmieniać ustawień dla dzwonienia.

en: minicom: cannot open %s: %s
pl: minicom: nie można otworzyć %s: %s

en: minicom: cannot open %s. Sorry.
pl: minicom: nie można otworzyć %s. Wybacz.

en: Cannot open %s!
pl: Nie można otworzyć %s!

en: %H for help | %b | %C | Minicom %V | %T | %t | %D
pl: %H - pomoc | %b | %C | Minicom %V | %T | %t | %D

en: Gone offline (%ld:%02ld:%02ld)
pl: Przełączono w offline (%ld:%02ld:%02ld)

en: Could not re-initialize window system.
pl: Nie można przeinicjować systemu okien.

en: Got signal %d
pl: Nadszedł sygnał %d

en:   Close
pl:  Zamknij

en:  Pause
pl:   Pauza

en:   Exit
pl:  Wyjście

en:  Unpause
pl:  Odpauzuj

en: Hang-up line?
pl: Odwiesić słuchawkę?

en: Killed by signal %d !
pl: Zabity sygnałem %d !

en: Suspended. Type "fg" to resume.
pl: Wstrzymany. Wpisz "fg" by przywrócić.

en: SHELL variable not set
pl: Zmienna SHELL nie ustawiona

en: Out of memory: could not fork()
pl: Brak pamięci: nie można wykonać fork()

en: Shelled out. Type "exit" to return.
pl: Shell. Wpisz "exit" by powrócić.

en: SEARCH FOR (ESC=Exit)
pl: SZUKAJ (ESC=Wyjście)

en: Search Wrapping Around to Start!
pl: Szukanie dobiło końca - kontynuacja od początku!

en: HISTORY: U=Up D=Down F=PgDn B=PgUp s=Srch S=CaseLess N=Next C=Cite ESC=Exit
pl: HISTORIA: U=Góra D=Dół F=PgDn B=PgUp s=Szuk S=CaseLess N=Nast C=Miej ESC=Wyj

en: History buffer Disabled!
pl: Bufor historii Zablokowany!

en: History buffer empty!
pl: Bufor historii pusty!

en: No previous search!
      Please 's' or 'S' first!
pl: Brak poprzedniego szukania!
      Użyj najpierw 's' lub 'S'!

en:   CITATION: ENTER=select start line ESC=exit
pl:   CYTUJĄC: ENTER=wybierz linię początkową ESC=wyjście

en:   CITATION: ENTER=select end line ESC=exit
pl:   CYTUJĄĆ: ENTER=wybierz linię końcową ESC=wyjście

en: Wrong option in environment MINICOM="%s"
pl: Zła opcja w zmiennej MINICOM="%s"

en: Type "minicom %s" for help.
pl: Wpisz "minicom %s" po pomoc.

en: Usage: %s [OPTION]... [configuration]
    A terminal program for Linux and other unix-like systems.
    
      -b, --baudrate         : set baudrate (ignore the value from config)
      -D, --device           : set device name (ignore the value from config)
      -s, --setup            : enter setup mode
      -o, --noinit           : do not initialize modem & lockfiles at startup
      -m, --metakey          : use meta or alt key for commands
      -M, --metakey8         : use 8bit meta key for commands
      -l, --ansi             : literal; assume screen uses non IBM-PC character set
      -L, --iso              : don't assume screen uses ISO8859
      -w, --wrap             : Linewrap on
      -H, --displayhex       : display output in hex
      -z, --statline         : try to use terminal's status line
      -7, --7bit             : force 7bit mode
      -8, --8bit             : force 8bit mode
      -c, --color=on/off     : ANSI style color usage on or off
      -a, --attrib=on/off    : use reverse or highlight attributes on or off
      -t, --term=TERM        : override TERM environment variable
      -S, --script=SCRIPT    : run SCRIPT at startup
      -d, --dial=ENTRY       : dial ENTRY from the dialing directory
      -p, --ptty=TTYP        : connect to pseudo terminal
      -C, --capturefile=FILE : start capturing to FILE
      --capturefile-buffer-mode=MODE : set buffering mode of capture file
      -F, --statlinefmt      : format of status line
      -R, --remotecharset    : character set of communication partner
      -v, --version          : output version information and exit
      -h, --help             : show help
      configuration          : configuration file to use
    
    These options can also be specified in the MINICOM environment variable.
pl: Składnia: %s [OPCJA]... [konfiguracja]
    Program terminala dla Linuksa i innych systemów uniksowych.
    
      -b, --baudrate         : ustawienie szybkości (zignorowanie z konfiguracji)
      -D, --device           : ustawienie urządzenia (zignorowanie z konfiguracji)
      -s, --setup            : wejście w tryb konfiguracji (tylko jako root)
      -o, --noinit           : bez inicjowania modemu i plików blokujących
      -m, --metakey          : używanie klawisza meta lub alt dla poleceń
      -M, --metakey8         : używanie 8. bitu jako klawisza meta dla poleceń
      -l, --ansi             : założenie, że ekran używa znaków innych niż IBM-PC
      -L, --iso              : bez zakładania, że ekran używa ISO8859
      -w, --wrap             : włączenie zawijania linii
      -H, --displayhex       : wyświetlanie wyjścia szesnastkowo
      -z, --statline         : próba użycia linii statusu terminala
      -7, --7bit             : wymuszenie trybu 7-bitowego
      -8, --8bit             : wymuszenie trybu 8-bitowego
      -c, --color=on/off     : wł./wył. użycia kolorów w stylu ANSI
      -a, --attrib=on/off    : wł./wył. użycia atrybutów odwróconych/podświetlonych
      -t, --term=TERM        : przykrycie zmiennej środowiskowej TERM
      -S, --script=SKRYPT    : uruchomienie SKRYPTU przy starcie
      -d, --dial=WPIS        : zadzwonienie pod WPIS z katalogu dzwonienia
      -p, --ptty=TTYP        : podłączenie do pseudoterminala
      -C, --capturefile=PLIK : rozpoczęcie zrzucania ekranu do PLIKU
      --capturefile-buffer-mode=TRYB : ustawienie trybu buforowania pliku zrzutu
      -F, --statlinefmt      : format wiersza stanu
      -R, --remotecharset    : zestaw znaków partnera komunikacji
      -v, --version          : wypisanie informacji o wersji i zakończenie
      -h, --help             : wyświetlenie pomocy
      konfiguracja           : plik konfiguracyjny do użycia
    
    Te opcje można podać także w zmiennej środowiskowej MINICOM.

en: This variable is currently set to "%s".
pl: Aktualnie zmienna ta ma wartość "%s".

en: This variable is currently unset.
pl: Aktualnie zmienna ta nie jest ustawiona.

en: The configuration directory for the access file and the configurations
    is compiled to %s.
    
    Report bugs to <minicom-devel@lists.alioth.debian.org>.
pl: Katalog konfiguracji dla pliku dostępu i konfiguracji ustalony na etapie
    kompilacji to %s.
    
    Błędy proszę zgłaszać na adres <minicom-devel@lists.alioth.debian.org>.

en: Activating iconv failed with: %s (%d)
pl: Włączenie iconv nie powiodło się, błąd: %s (%d)

en: Timestamp OFF
pl: Znaczniki czasu WYŁĄCZONE

en: Timestamp every line (simple)
pl: Znaczniki czasu w każdej linii (proste)

en: Timestamp every line (extended)
pl: Znaczniki czasu w każdej linii (rozszerzone)

en: Timestamp lines every second
pl: Linie znaczników czasu co sekundę

en: Timestamp delta between lines
pl: Różnica czasu między liniami

en: %s version %s
pl: %s wersja %s

en:  (compiled %s)
pl:  (skompilowany %s)

en: This program is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version
    2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Ten program jest wolnodostępny - można go rozprowadzać i/lub
    modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU
    (GNU General Public License), opublikowanej przez Free Software
    Foundation - w wersji 2 lub dowolnej nowszej.

en: minicom: argument to -p must be a pty
pl: minicom: argument opcji -p musi wskazywać na pty

en: Cannot open capture file
pl: Nie można otworzyć pliku przechwytywania (capture file)

en: Invalid buffering mode '%s'
pl: Błędny tryb buforowania '%s'

en: You don't exist. Go away.
pl: Nie istniejesz. Odejdź.

en: Sorry. Your screen is too small.
pl: Wybacz. Twój ekran jest zbyt mały.

en: Welcome to minicom
pl: Witaj w minicomie

en: OPTIONS
pl: OPCJE

en: Compiled on
pl: Skompilowany dnia

en: Using character set conversion
pl: Użycie konwersji zestawu znaków

en:  (failed test)
pl:  (test nie powiódł się)

en: 
    Press %sZ for help on special keys%c
pl: 
    Wciśnij %sZ po pomoc na temat specjalnych klawiszy%c

en: Add linefeed ON
pl: Dodawanie linefeed WŁĄCZONE

en: Add linefeed OFF
pl: Dodawanie linefeed WYŁĄCZONE

en: Add carriage return ON
pl: Dodawanie znaków CR WŁĄCZONE

en: Add carriage return OFF
pl: Dodawanie znaków CR WYŁĄCZONE

en: Local echo ON
pl: Lokalne echo WŁĄCZONE

en: Local echo OFF
pl: Lokalne echo WYŁĄCZONE

en: You are online. Really initialize?
pl: Jesteś online. Naprawdę zainicjować?

en: Leave without reset?
pl: Opuścić bez resetu?

en: Save macros?
pl: Zapisać makra?

en: Leave Minicom?
pl: Opuścić Minicoma?

en: Capture to which file?
pl: Do którego pliku przechwytywać ekran?

en: Cannot open capture file
pl: Nie można otworzyć pliku przechwytywania (capture file)

en: Capture file
pl: Plik capture

en: Linewrap ON
pl: Zawijanie linii WŁĄCZONE

en: Linewrap OFF
pl: Zawijanie linii WYŁĄCZONE

en: Quit without reset while online.
pl: Wyjście bez resetu pozostając w trybie online.

en: No
pl: Nie

en: # Machine-generated file - use "minicom -s" to change parameters.
pl: # Wygenerowano przez Minicoma - użyj "minicom -s" do zmiany ustawień.

en: # Machine-generated file - use setup menu in minicom to change parameters.
pl: # Wygenerowano przez Minicoma - użyj menu w minicomie do zmiany ustawień.

en: Memory allocation failed.
pl: Przydzielenie pamięci nie powiodło się.

en: ** Line %d of the %s config file is unparsable.
pl: ** Linia %d pliku konfiguracyjnego %s jest nieczytelna.

en: global
pl: globalna

en: personal
pl: osobista

en: script "%s": syntax error in line %d %s%s
pl: skrypt "%s": błąd składni w linii %d %s%s

en: script "%s": global timeout%s
pl: skrypt "%s": globalne przekroczenie czasu%s

en: (word contains ESC or quote)
pl: (słowo zawiera ESC lub cudzysłów)

en: runscript: couldn't open "%s"%s
pl: runscript: nie można otworzyć "%s"%s

en: Input line %u too long, aborting (and fix me!)!
pl: Linia wejścia %u zbyt długa, przerwano (i popraw mnie!)!

en: script "%s": out of memory%s
pl: skrypt "%s": brak pamięci%s

en: NULL paramenter to %s!
pl: Pusty parametr w %s!

en: script "%s" line %d: unknown variable "%s"%s
pl: skrypt "%s" linia %d: nieznana zmienna "%s"%s

en: script "%s": unexpected end of file%s
pl: skrypt "%s": niespodziewany koniec pliku%s

en: (garbage after })
pl: (bzdury po })

en: (too many arguments)
pl: (zbyt wiele argumentów)

en: script "%s" line %d: nested expect%s
pl: skrypt "%s" linia %d: oczekiwane gniazdo%s

en: (garbage after {)
pl: (bzdury po {)

en: (argument expected)
pl: (oczekiwany argument)

en: (invalid argument)
pl: (nieprawidłowy argument)

en: (in goto/gosub label)
pl: (w etykiecie goto/gosub)

en: script "%s" line %d: label "%s" not found%s
pl: skrypt "%s" linia %d: etykieta "%s" nie znaleziona%s

en: script "%s": no return from gosub%s
pl: skrypt "%s": brak powrotu z funkcji gosub%s

en: (missing var name)
pl: (brakująca nazwa zmiennej)

en: (expected variable)
pl: (oczekiwana zmienna)

en: (expected command after if)
pl: (oczekiwana komenda po if)

en: (unknown operator)
pl: (nieznany operator)

en: (unexpected argument)
pl: (nieoczekiwany argument)

en: script "%s" line %d: break outside of expect%s
pl: skrypt "%s" linia %d: przerwa poza expect%s

en: script "%s" line %d: call inside expect%s
pl: skrypt "%s" linia %d: wywołanie wewnątrz expect%s

en: script "%s" line %d: unknown command "%s"%s
pl: skrypt "%s" linia %d: nieznana komenda "%s"%s

en: runscript, part of minicom version %s
pl: runscript, część minicoma w wersji %s

en: Usage: runscript <scriptfile> [logfile [homedir]]%s
pl: Składnia: runscript <plikskryptu> [pliklogu [katalogdomowy]]%s

en: Cannot chdir to %.30s
pl: Nie można zmienić katalogu na %.30s

en: out of memory
pl: brak pamięci

en: Upload
pl: Wysłanie

en: Download
pl: Pobranie

en: Please enter file names
pl: Wpisz nazwy plików

en: Out of memory: could allocate buffer for command line
pl: Brak pamięci: nie udało się przydzielić bufora dla linii poleceń

en: %.30s %s - Press CTRL-C to quit
pl: %.30s-%s - Wciśnij CTRL-C by wyjść

en: download
pl: ściąganie

en: pipe() call failed
pl: wywołanie pipe() nie powiodło się

en: 
     Failure executing protocol. Press any key to continue...
pl: 
     Nie udało się uruchomić protokołu. Dowolny klawisz aby kontynuować...

en: 
     READY: press any key to continue...
pl: 
     GOTÓW: wciśnij dowolny klawisz by kontynuować.

en: Cannot create lockfile!
pl: Nie można utworzyć pliku blokującego (lockfile)!

en: Failed to write lockfile %s
pl: Nie udało się zapisać pliku blokującego %s

en: Cannot create lockfile for %s: %s
pl: Nie można utworzyć pliku blokującego dla %s: %s

en: No kermit path defined!
pl: Nie zdefiniowano ścieżki do programu kermit!

en: Same as last
pl: Taki sam jak ostatnio

en:  A -   Username        :
pl:  A - Użytkownik        :

en:  B -   Password        :
pl:  B - Hasło             :

en:  C -   Name of script  :
pl:  C - Nazwa skryptu     :

en: Change which setting?     (Return to run, ESC to stop)
pl: Które ustawienie zmienić? (ENTER powrót, ESC zatrzymanie)

en: Run a script
pl: Uruchomienie skryptu

en: Environment variable TERM not set
pl: Zmienna TERM nie ustawiona

en: No termcap entry for %s
pl: Brak wpisu do bazy termcap dla %s

en: No termcap database present!
pl: Baza termcap nie istnieje!

en: No cursor motion capability (cm)
pl: Brak możliwości poruszania kursorem (cm)

en: Number of terminal lines unknown
pl: Nieznana liczba linii terminala

en: Number of terminal columns unknown
pl: Nieznana liczba kolumn terminala

en: Not enough memory
pl: Za mało pamięci
