linuxmint - en to be translation catalogue (112 entries)

en: Export...
be: Экспартаваць...

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Save
be: Захаваць

en: Plain Text
be: Просты тэкст

en: Import...
be: Імпартаваць...

en: Open
be: Адкрыць

en: Restore Backup
be: Аднавіць рэзервовую копію

en: Clear
be: Ачысціць

en: Restore
be: Аднавіць

en: Unable to restore: invalid or corrupted backup file
be: Немагчыма аднавіць: няправільны або пашкоджаны файл рэзервовай копіі

en: Overwrite Existing Group
be: Перапісаць існуючую групу

en: There is already a group named '%s'. This action will overwrite it. Continue anyway?
be: Ужо існуе група з назвай '%s'. Гэта дзеянне перапіша яе. Усё роўна працягнуць?

en: Remove Group
be: Выдаліць групу

en: Are you sure you want to remove the group %s?
be: Сапраўды жадаеце выдаліць групу %s?

en: OK
be: Добра

en: No
be: Не

en: Yes
be: Так

en: Don't ask me again
be: Болей не пытаць

en: New
be: Стварыць

en: Edit
be: Змяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Untitled
be: Без назвы

en: New Group
be: Новая група

en: Back Up
be: Рэзервовая копія

en: Restore Backups...
be: Аднавіць рэзервовыя копіі...

en: Preferences
be: Налады

en: Keyboard Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: About
be: Аб праграме

en: Small Text
be: Малы тэкст

en: Normal Text
be: Звычайны тэкст

en: Large Text
be: Вялікі тэкст

en: Larger Text
be: Вялізны тэкст

en: Red
be: Чырвоны

en: Green
be: Зялёны

en: Blue
be: Сіні

en: Yellow
be: Жоўты

en: Purple
be: Фіялетавы

en: Teal
be: Бірузовы

en: Orange
be: Аранжавы

en: Magenta
be: Пурпурны

en: Operations
be: Дзеянні

en: Move selection up
be: Падняць вылучанае

en: Move selection down
be: Апусціць вылучанае

en: Undo
be: Адрабіць

en: Redo
be: Узнавіць

en: Toggle Checklist
be: Кантрольны спіс

en: Toggle Bullets
be: Маркерны спіс

en: Formatting
be: Фармаціраванне

en: Bold
be: Тлусты

en: Italic
be: Курсіўны

en: Fixed Width
be: Фіксаваная шырыня

en: Underline
be: Падкрэслены

en: Strikethrough
be: Закрэслены

en: Highlight
be: Падсвятліць

en: Header
be: Загаловак

en: Top Left
be: Уверсе злева

en: Top Center
be: Уверсе пасярэдзіне

en: Top Right
be: Уверсе справа

en: Center Left
be: Пасярдзіне злева

en: Center
be: Па цэнтры

en: Center Right
be: Пасярэдзіне справа

en: Bottom Left
be: Унізе злева

en: Bottom Center
be: Унізе пасярэдзіне

en: Bottom Right
be: Унізе справа

en: Note Color
be: Колер нататкі

en: Rename
be: Перайменаваць

en: Delete Note
be: Выдаліць нататку

en: New Note
be: Новая нататка

en: Format
be: Фармат

en: undo
be: адрабіць

en: redo
be: узнавіць

en: Set Title
be: Прызначыць загаловак

en: Edit Title
be: Змяніць загаловак

en: Duplicate Note
be: Дубліраваць нататку

en: Only on This Workspace
be: Толькі на гэтай прасторы

en: Always on Visible Workspace
be: Заўсёды на бачнай прасторы

en: Always on Top
be: Заўсёды зверху

en: Are you sure you want to remove this note?
be: Сапраўды жадаеце выдаліць гэту нататку?

en: Show notes on all desktops
be: Паказваць нататкі на ўсіх працоўных сталах

en: Show in taskbar
be: Паказваць на панэлі задач

en: Tray icon
be: Іконка ў трэі

en: Show the main window automatically
be: Паказваць галоўнае акно аўтаматычна

en: General
be: Агульныя

en: Default height
be: Перадвызначаная вышыня

en: Default width
be: Перадвызначаная шырыня

en: Default position
be: Перадвызначаная пазіцыя

en: Cycle Colors
be: Зацыкліць колеры

en: Default color
be: Перадвызначаны колер

en: Font
be: Шрыфт

en: Show spelling mistakes
be: Паказваць арфаграфічныя памылкі

en: Notes
be: Нататкі

en: Automatic backups
be: Аўтаматычныя рэзервовыя копіі

en: Time between backups
be: Час паміж рэзервовымі копіямі

en: hours
be: гадзін

en: Set this to zero if you wish to keep all backups indefinitely
be: Задайце нуль, калі жадаеце захоўваць усе рэзервовыя копіі вечна

en: Number to keep
be: Колькі рэзервовых копій захоўваць

en: Backups
be: Рэзервовыя копіі

en: Start automatically
be: Стартаваць аўтаматычна

en: Show notes on the screen
be: Паказваць нататкі на экране

en: Automatic start
be: Аўтаматычны старт

en: Text Size
be: Памер тэксту

en: Would you like to import your notes from Gnote? This will not change your Gnote notes in any way.
be: Ці жадаеце імпартаваць вашы нататкі з Gnote? Гэта ніяк не зменіць вашы нататкі ў Gnote.

en: Group 1
be: Група 1

en: Left click to toggle notes
be: Націснуць левай кнопкай каб пераключыць нататкі

en: Middle click to toggle the manager
be: Націснуць сярэдняй кнопкай каб уключыць кіраўнік

en: Manage Notes
be: Кіраваць нататкамі

en: Quit
be: Выйсці

en: Take notes and stay organized
be: Рабіце нататкі і будзьце арганізаванымі

en: Unfiled
be: Не вызначана

en: New note
be: Новая нататка

en: Remove selected note
be: Выдаліць вылучаную нататку

en: Duplicate selected note
be: Дубліраваць вылучаную нататку
