linuxmint - en to eo translation catalogue (112 entries)

en: Export...
eo: Eksporti...

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Save
eo: Konservi

en: Plain Text
eo: Plata teksto

en: Import...
eo: Importi...

en: Open
eo: Malfermi

en: Restore Backup
eo: Restaŭri savkopion

en: Clear
eo: Vakigi

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Unable to restore: invalid or corrupted backup file
eo: Ne eblas restaŭri: nevalida aŭ difektita savdosiero

en: Overwrite Existing Group
eo: Anstataŭigi ekzistantan grupon

en: There is already a group named '%s'. This action will overwrite it. Continue anyway?
eo: Estas jam grupo nomita '%s'. Ĉi tiu ago anstataŭigos ĝin. Ĉu tamen daŭrigi?

en: Remove Group
eo: Forigi grupon

en: Are you sure you want to remove the group %s?
eo: Ĉu vi certas, ke vi deziras forigi la grupon %s?

en: OK
eo: Bone

en: No
eo: Ne

en: Yes
eo: Jes

en: Don't ask me again
eo: Ne denove demandu

en: New
eo: Nova

en: Edit
eo: Redakti

en: Remove
eo: Forigi

en: Untitled
eo: Sentitola

en: New Group
eo: Nova grupo

en: Back Up
eo: Fari savkopion

en: Restore Backups...
eo: Restaŭri savkopiojn...

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Keyboard Shortcuts
eo: Fulmoklavoj

en: About
eo: Pri

en: Small Text
eo: Malgranda teksto

en: Normal Text
eo: Normala teksto

en: Large Text
eo: Granda teksto

en: Larger Text
eo: Pli granda teksto

en: Red
eo: Ruĝa

en: Green
eo: Verda

en: Blue
eo: Blua

en: Yellow
eo: Flava

en: Purple
eo: Purpura

en: Teal
eo: Bluverda

en: Orange
eo: Oranĝa

en: Magenta
eo: Malva

en: Operations
eo: Operacioj

en: Move selection up
eo: Movi elektaĵon supren

en: Move selection down
eo: Movi elektaĵon malsupren

en: Undo
eo: Malfari

en: Redo
eo: Denove fari

en: Toggle Checklist
eo: Baskuligi markoliston

en: Toggle Bullets
eo: Baskuligi bulojn

en: Formatting
eo: Aranĝo

en: Bold
eo: Grasa

en: Italic
eo: Kursiva

en: Fixed Width
eo: Fiksita larĝo

en: Underline
eo: Substreki

en: Strikethrough
eo: Trastreki

en: Highlight
eo: Marki

en: Header
eo: Kapo

en: Top Left
eo: Supre maldekstre

en: Top Center
eo: Supre centre

en: Top Right
eo: Supre dekstre

en: Center Left
eo: Centre maldekstre

en: Center
eo: Centre

en: Center Right
eo: Centre dekstre

en: Bottom Left
eo: Malsupre maldekstre

en: Bottom Center
eo: Malsupre centre

en: Bottom Right
eo: Malsupre dekstre

en: Note Color
eo: Nota koloro

en: Rename
eo: Alinomi

en: Delete Note
eo: Forigi noton

en: New Note
eo: Nova noto

en: Format
eo: Dosierformo

en: undo
eo: malfari

en: redo
eo: denove fari

en: Set Title
eo: Agordi titolon

en: Edit Title
eo: Redakti titolon

en: Duplicate Note
eo: Duobla noto

en: Only on This Workspace
eo: Nur sur ĉi tiu laborspaco

en: Always on Visible Workspace
eo: Ĉiam sur videbla laborspaco

en: Always on Top
eo: Ĉiamvidebligi

en: Are you sure you want to remove this note?
eo: Ĉu vi certas, ke vi deziras forigi ĉi-noton?

en: Show notes on all desktops
eo: Montri notojn sur ĉiuj labortabloj

en: Show in taskbar
eo: Montri en taskopleto

en: Tray icon
eo: Bildsimbolo en taskopleto

en: Show the main window automatically
eo: Montri la ĉefan fenestron aŭtomate

en: General
eo: Ĝenerale

en: Default height
eo: Defaŭlta alto

en: Default width
eo: Defaŭlta larĝo

en: Default position
eo: Defaŭlta pozicio

en: Cycle Colors
eo: Cikle ŝanĝi kolorojn

en: Default color
eo: Defaŭlta koloro

en: Font
eo: Tiparo

en: Show spelling mistakes
eo: Montri literumadajn erarojn

en: Notes
eo: Notoj

en: Automatic backups
eo: Aŭtomataj savkopioj

en: Time between backups
eo: Tempo inter savkopioj

en: hours
eo: horoj

en: Set this to zero if you wish to keep all backups indefinitely
eo: Faru ĉi tion nul, se vi deziras gardi ĉiujn savkopiojn eterne

en: Number to keep
eo: Gardota nombro

en: Backups
eo: Savkopioj

en: Start automatically
eo: Starti aŭtomate

en: Show notes on the screen
eo: Montri notojn surekrane

en: Automatic start
eo: Aŭtomata starto

en: Text Size
eo: Teksta grando

en: Would you like to import your notes from Gnote? This will not change your Gnote notes in any way.
eo: Ĉu vi deziras importi viajn notojn ekde Gnote? Ĉi tio tute ne ŝanĝos viajn Gnote-notojn.

en: Group 1
eo: Grupo 1

en: Left click to toggle notes
eo: Maldekstre alklaki por baskuligi notojn

en: Middle click to toggle the manager
eo: Meze alklaki por baskuligi la mastrumilon

en: Manage Notes
eo: Administri notojn

en: Quit
eo: Forlasi

en: Take notes and stay organized
eo: Fari notojn kaj resti organizite

en: Unfiled
eo: Nekonservita

en: New note
eo: Nova noto

en: Remove selected note
eo: Forigi elektitan noton

en: Duplicate selected note
eo: Duobligi elektitan noton
