linuxmint - en to uz translation catalogue (111 entries)

en: Export...
uz: Eksport qilish...

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Save
uz: Saqlash

en: Plain Text
uz: Oddiy matn

en: Import...
uz: Import qilish...

en: Open
uz: Ochish

en: Restore Backup
uz: Zaxira nusxasidan tiklash

en: Clear
uz: Tozalash

en: Restore
uz: Tiklash

en: Unable to restore: invalid or corrupted backup file
uz: Tiklab bo‘lmadi: yaroqsiz yoki buzilgan zaxira fayli

en: Overwrite Existing Group
uz: Mavjud guruhni qayta yozish

en: There is already a group named '%s'. This action will overwrite it. Continue anyway?
uz: “%s” nomli guruh allaqachon mavjud. Bu amal uning ustiga yozadi. Baribir davom ettirilsinmi?

en: Remove Group
uz: Guruhni olib tashlash

en: Are you sure you want to remove the group %s?
uz: %s guruhini olib tashlashga ishonchingiz komilmi?

en: No
uz: Yo‘q

en: Yes
uz: Ha

en: Don't ask me again
uz: Mendan boshqa so‘ralmasin

en: New
uz: Yangi

en: Edit
uz: Tahrirlash

en: Remove
uz: Olib tashlash

en: Untitled
uz: Sarlavhasiz

en: New Group
uz: Yangi guruh

en: Back Up
uz: Zaxiralash

en: Restore Backups...
uz: Zaxira nusxalarini tiklash...

en: Preferences
uz: Parametrlar

en: Keyboard Shortcuts
uz: Klaviatura yorliqlari

en: About
uz: Haqida

en: Small Text
uz: Kichik matn

en: Normal Text
uz: Normal matn

en: Large Text
uz: Katta matn

en: Larger Text
uz: Kattaroq matn

en: Red
uz: Qizil

en: Green
uz: Yashil

en: Blue
uz: Ko‘k

en: Yellow
uz: Sariq

en: Purple
uz: Siyohrang

en: Teal
uz: Firuzarang

en: Orange
uz: Apelsinrang

en: Magenta
uz: Majenta

en: Operations
uz: Operatsiyalar

en: Move selection up
uz: Tanlovni yuqoriga siljitish

en: Move selection down
uz: Tanlovni pastga siljitish

en: Undo
uz: Ortga qaytarish

en: Redo
uz: Oldinga qaytarish

en: Toggle Checklist
uz: Tekshirish roʻyxatini almashtirish

en: Toggle Bullets
uz: Bulletlarni almashtirish

en: Formatting
uz: Formatlash

en: Bold
uz: Qalin

en: Italic
uz: Kursiv

en: Fixed Width
uz: Belgilangan kenglik

en: Underline
uz: Tagi chizilgan

en: Strikethrough
uz: Chizilgan

en: Highlight
uz: Ajratilgan

en: Header
uz: Sarlavha

en: Top Left
uz: Yuqori chap

en: Top Center
uz: Yuqori markaz

en: Top Right
uz: Yuqori o‘ng

en: Center Left
uz: Markaz chap

en: Center
uz: Markaz

en: Center Right
uz: Markaz o‘ng

en: Bottom Left
uz: Past chap

en: Bottom Center
uz: Past markaz

en: Bottom Right
uz: Past o‘ng

en: Note Color
uz: Eslatma rangi

en: Rename
uz: Nomini o‘zgartirish

en: Delete Note
uz: Eslatmani o‘chirish

en: New Note
uz: Yangi eslatma

en: Format
uz: Formatlash

en: undo
uz: ortga qaytarish

en: redo
uz: oldinga qaytarish

en: Set Title
uz: Sarlavha o‘rnatish

en: Edit Title
uz: Sarlavhani tahrirlash

en: Duplicate Note
uz: Eslatmani nusxalash

en: Only on This Workspace
uz: Faqat shu ish maydonida

en: Always on Visible Workspace
uz: Har doim ko‘rinadigan ish maydonida

en: Always on Top
uz: Har doim yuqorida

en: Are you sure you want to remove this note?
uz: Ushbu qaydni olib tashlashga ishonchingiz komilmi?

en: Show notes on all desktops
uz: Eslatmalarni barcha ish stollarida ko‘rsatish

en: Show in taskbar
uz: Vazifalar panelida ko‘rsatish

en: Tray icon
uz: Trey belgisi

en: Show the main window automatically
uz: Asosiy oynani avtomatik ravishda ko‘rsatish

en: General
uz: Umumiy

en: Default height
uz: Standart balandlik

en: Default width
uz: Standart kenglik

en: Default position
uz: Standart pozitsiya

en: Cycle Colors
uz: Sikl ranglari

en: Default color
uz: Standart rang

en: Font
uz: Shrift

en: Show spelling mistakes
uz: Imlo xatolarini ko‘rsatish

en: Notes
uz: Eslatmalar

en: Automatic backups
uz: Avtomatik zaxira nusxalari

en: Time between backups
uz: Zaxiralashlar orasidagi vaqt

en: hours
uz: soat

en: Set this to zero if you wish to keep all backups indefinitely
uz: Agar siz barcha zahiralarni cheksiz saqlashni istasangiz, buni nolga sozlang

en: Number to keep
uz: Saqlash uchun raqam

en: Backups
uz: Zaxira nusxalari

en: Start automatically
uz: Avtomatik ishga tushirish

en: Show notes on the screen
uz: Ekranda eslatmalarni ko‘rsatish

en: Automatic start
uz: Avtomatik boshlash

en: Text Size
uz: Matn o‘lchami

en: Would you like to import your notes from Gnote? This will not change your Gnote notes in any way.
uz: Gnotedan qaydlaringizni import qilmoqchimisiz? Bu Gnote qaydlaringizni hech qanday tarzda o‘zgartirmaydi.

en: Group 1
uz: 1-guruh

en: Left click to toggle notes
uz: Eslatmalarni almashtirish uchun chap tugmasini bosing

en: Middle click to toggle the manager
uz: Menejerni almashtirish uchun o‘rta tugmasini bosing

en: Manage Notes
uz: Eslatmalarni boshqarish

en: Quit
uz: Chiqish

en: Take notes and stay organized
uz: Eslatmalardan foydalaning va tartibli bo‘ling

en: Unfiled
uz: Ro‘yxatga olinmagan

en: New note
uz: Yangi eslatma

en: Remove selected note
uz: Tanlangan eslatmani olib tashlash

en: Duplicate selected note
uz: Tanlangan eslatmani nusxalash
