linuxmint - en to be translation catalogue (75 entries)

en: The USB stick was formatted successfully.
be: USB-прылада паспяхова адфарматавана.

en: An error occured while creating a partition on %s.
be: Узнікла памылка падчас стварэння раздзела на %s.

en: Authentication Error.
be: Памылка аўтэнтыфікацыі.

en: An error occurred.
be: Узнікла памылка.

en: The image was successfully written.
be: Вобраз паспяхова запісаны.

en: Not enough space on the USB stick.
be: На USB-прыладзе недастаткова месца.

en: An error occured while copying the image.
be: Узнікла памылка падчас капіявання вобраза.

en: bytes
be: байтаў

en: KB
be: КБ

en: MB
be: МБ

en: GB
be: ГБ

en: TB
be: ТБ

en: ISO images
be: Вобразы ISO

en: Checksum files
be: Файлы з кантрольнай сумай

en: GPG signatures
be: Подпісы GPG

en: Calculating...
be: Падлік...

en: No volume ID found
be: Не знойдзены ідэнтыфікатар тома

en: The checksum is correct
be: Кантрольная сума правільная

en: The checksum is correct but the authenticity of the sum was not verified.
be: Кантрольная сума правільная, але сапраўднасць сумы не пацверджана.

en: Checksum mismatch
be: Кантрольная сума не супадае

en: Download the ISO image again. Its checksum does not match.
be: Паўторна спампуйце вобраз ISO. Яго кантрольная сума не супадае.

en: The sums file could not be downloaded. Check the URL.
be: Не ўдалося спампаваць файл кантрольнай сумы. Праверце URL адрас.

en: The gpg file could not be downloaded. Check the URL.
be: Не ўдалося спампаваць файл gpg. Праверце URL адрас.

en: The sums file could not be checked.
be: Не ўдалося праверыць файл сумы.

en: The gpg file could not be checked.
be: Не ўдалося праверыць файл gpg.

en: Integrity check failed
be: Праверка цэласнасці не атрымалася.

en: The SHA256 sums file is not signed.
be: Файл сумы SHA256 не падпісаны.

en: Signed by: %s
be: Подпіс: %s

en: Unknown signature
be: Невядомы подпіс

en: Key not found on keyserver.
be: Ключ не знойдзены на серверы.

en: Everything looks good!
be: Усё выглядае добра!

en: This is an official ISO image.
be: Гэта афіцыйны вобраз ISO.

en: This ISO image is verified by a trusted signature.
be: Гэты вобраз ISO пацверджаны давераным подпісам.

en: If you trust the signature you can trust the ISO.
be: Калі вы давяраеце гэтаму подпісу, то можаце давяраць вобразу ISO.

en: Untrusted signature
be: Недавераны подпіс

en: This ISO image is verified by an untrusted signature.
be: Гэты вобраз ISO пацверджаны недавераным подпісам.

en: An error occurred
be: Адбылася памылка

en: The SHA256 sum of the ISO image is incorrect.
be: У вобраза ISO няправільная сума SHA256.

en: The SHA256 sums file does not contain sums for this ISO image.
be: Файл сумы SHA256 не ўтрымлівае сум для гэтага вобраза ISO.

en: USB Image Writer
be: Запіс вобраза на USB

en: Make a bootable USB stick
be: Зрабіць запускальную USB-прыладу

en: USB Stick Formatter
be: Фарматаванне USB-прылады

en: Format a USB stick
be: Фарматаваць USB-прыладу

en: Make bootable USB stick
be: Зрабіць запускальную USB-прыладу

en: Format
be: Фарматаваць

en: Verify
be: Спраўдзіць

en: Verify the authenticity and integrity of the image
be: Спраўдзіць сапраўднасць і цэласнасць вобраза

en: This will destroy all data on the USB stick, are you sure you want to proceed?
be: Гэта знішчыць усе даныя на UBS-прыладзе. Жадаеце працягнуць?

en: USB stick:
be: USB-прылада:

en: Filesystem:
be: Файлавая сістэма:

en: Select a USB stick
be: Выберыце USB-прыладу

en: FAT32 
      + Compatible everywhere.
      -  Cannot handle files larger than 4GB.
    
    exFAT
      + Compatible almost everywhere.
      + Can handle files larger than 4GB.
      -  Not as compatible as FAT32.
    
    NTFS 
      + Compatible with Windows.
      -  Not compatible with Mac and most hardware devices.
      -  Occasional compatibility problems with Linux (NTFS is proprietary and reverse engineered).
    
    EXT4 
      + Modern, stable, fast, journalized.
      + Supports Linux file permissions.
      -  Not compatible with Windows, Mac and most hardware devices.
be: FAT32 
      + Сумяшчальна ўсюды.
      -  Немагчыма апрацоўваць файлы, большыя за 4GB.
    
    exFAT
      + Сумяшчальна амаль ўсюды.
      + Можа апрацоўваць файлы, большыя за  4GB.
      -  Сумяшчальна менш за FAT32.
    
    NTFS 
      + Сумяшчальна з Windows.
      -  Несумяшчальна з Mac і большасцю апаратных прылад.
      -  Выпадковыя праблемы з сумяшчальнасцю з Linux (NTFS прапрыетарны і са зваротнай распрацоўкай).
    
    EXT4 
      + Сучасны, стабільны, хуткі, узаконены.
      + Падтрымка дазволаў файлаў Linux.
      - Не сумяшчальны з Windows, Mac і большасцю апаратных прылад.

en: Volume label:
be: Ярлык тома:

en: Choose a name for your USB Stick
be: Задайце назву вашай USB-прыладзе

en: USB Stick
be: USB-прылада

en: ISO image:
be: Вобраз ISO:

en: Select an image
be: Выбраць вобраз

en: Select Image
be: Выбраць вобраз

en: Write
be: Запісаць

en: This ISO looks like a Windows image.
be: Гэты вобраз ISO падобны на вобраз Windows.

en: Windows images require special processing.
be: Вобразы Windows патрабуюць адмысловай апрацоўкі.

en: More information
be: Падрабязней

en: Volume:
be: Дыскавы том:

en: Size:
be: Памер:

en: SHA256 sums file:
be: Файл сумы SHA256:

en: GPG signed file:
be: Файл падпісаны GPG:

en: URLs
be: URLы

en: SHA256 sums file
be: Файл сумы SHA256

en: GPG signed file
be: Файл падпісаны GPG

en: Local files
be: Лакальныя файлы

en: SHA256 sum
be: Сума SHA256

en: Check
be: Праверка

en: Checksum
be: Кантрольная сума

en: Go back
be: Назад

en: ISO Verification
be: Верыфікацыя ISO
