linuxmint - en to ca translation catalogue (70 entries)

en: The USB stick was formatted successfully.
ca: La memòria USB s'ha formatat correctament.

en: An error occured while creating a partition on %s.
ca: S'ha produït un error mentre es creava una partició a %s.

en: Authentication Error.
ca: Error d'autenticació.

en: An error occurred.
ca: S'ha produït un error.

en: The image was successfully written.
ca: La imatge s'ha escrit amb èxit.

en: Not enough space on the USB stick.
ca: No hi ha prou espai en la memòria USB.

en: An error occured while copying the image.
ca: S'ha produït un error mentre es copiava la imatge.

en: ISO images
ca: Imatges ISO

en: Checksum files
ca: Fitxers de suma de comprovació

en: GPG signatures
ca: Signatures GPG

en: Calculating...
ca: S'està calculant...

en: No volume ID found
ca: No s'ha trobat cap identificador de volum

en: The checksum is correct
ca: La suma de control és correcta

en: The checksum is correct but the authenticity of the sum was not verified.
ca: La suma de comprovació és correcta, però no s'ha verificat l'autenticitat de la suma.

en: Checksum mismatch
ca: La suma de control no coincideix

en: Download the ISO image again. Its checksum does not match.
ca: Baixeu la imatge ISO de nou. La seva suma de control no coincideix.

en: The sums file could not be downloaded. Check the URL.
ca: No s'ha pogut baixar el fitxer de sumes. Comproveu l'URL.

en: The gpg file could not be downloaded. Check the URL.
ca: No s'ha pogut baixar el fitxer gpg. Comproveu l'URL.

en: The sums file could not be checked.
ca: No s'ha pogut comprovar el fitxer de sumes.

en: The gpg file could not be checked.
ca: No s'ha pogut comprovar el fitxer gpg.

en: Integrity check failed
ca: La comprovació d'integritat ha fallat

en: The SHA256 sums file is not signed.
ca: El fitxer de sumes SHA256 no està signat.

en: Signed by: %s
ca: Signat per: %s

en: Unknown signature
ca: Signatura desconeguda

en: Key not found on keyserver.
ca: No s'ha trobat la clau al servidor de claus.

en: Everything looks good!
ca: Tot sembla estar bé!

en: This is an official ISO image.
ca: Aquesta és una imatge ISO oficial.

en: This ISO image is verified by a trusted signature.
ca: Aquesta imatge ISO es verifica mitjançant una signatura de confiança.

en: If you trust the signature you can trust the ISO.
ca: Si confieu en la signatura, podeu confiar en la ISO.

en: Untrusted signature
ca: Signatura no fiable

en: This ISO image is verified by an untrusted signature.
ca: Aquesta imatge ISO es verifica mitjançant una signatura no fiable.

en: An error occurred
ca: S’ha produït un error

en: The SHA256 sum of the ISO image is incorrect.
ca: La suma SHA256 de la imatge ISO no coincideix.

en: The SHA256 sums file does not contain sums for this ISO image.
ca: El fitxer de sumes SHA256 no conté sumes per a aquesta imatge ISO.

en: USB Image Writer
ca: Escriptor d'imatges USB

en: Make a bootable USB stick
ca: Creeu una memòria USB que pugui arrencar

en: USB Stick Formatter
ca: Formatador de memòries USB

en: Format a USB stick
ca: Formateu una memòria USB

en: Make bootable USB stick
ca: Crea una memòria USB que pugui arrencar

en: Format
ca: Formata

en: Verify
ca: Verifica

en: Verify the authenticity and integrity of the image
ca: Verifica l'autenticitat i integritat de la imatge

en: This will destroy all data on the USB stick, are you sure you want to proceed?
ca: Això destruirà totes les dades en la memòria USB, esteu segur que voleu continuar?

en: USB stick:
ca: Memòria USB:

en: Filesystem:
ca: Sistema de fitxers:

en: Select a USB stick
ca: Seleccioneu una memòria USB

en: FAT32 
      + Compatible everywhere.
      -  Cannot handle files larger than 4GB.
    
    exFAT
      + Compatible almost everywhere.
      + Can handle files larger than 4GB.
      -  Not as compatible as FAT32.
    
    NTFS 
      + Compatible with Windows.
      -  Not compatible with Mac and most hardware devices.
      -  Occasional compatibility problems with Linux (NTFS is proprietary and reverse engineered).
    
    EXT4 
      + Modern, stable, fast, journalized.
      + Supports Linux file permissions.
      -  Not compatible with Windows, Mac and most hardware devices.
ca: FAT32 
      + És compatible amb tots els sistemes.
      -  No pot gestionar els fitxers més grans de 4 GB..
    
    exFAT
      + És compatible gairebé amb tots els sistemes.
      + Pot gestionar els fitxers més grans de 4 GB..
      -  No és tan compatible com FAT32.
    
    NTFS 
      + És compatible amb Windows.
      -  No és compatible amb Mac ni tampoc amb la majoria dels dispositius de maquinari.
      -  Té problemes de compatibilitat ocasionals amb Linux (NTFS és propietari, a partir d'enginyeria inversa).
    
    EXT4 
      + És modern, estable, ràpid i transaccional.
      + Admet els permisos de fitxers de Linux.
      -  No és compatible ni amb Windows ni amb Mac, ni amb la majoria dels dispositius de maquinari.

en: Volume label:
ca: Etiqueta del volum:

en: Choose a name for your USB Stick
ca: Trieu un nom per a la memòria USB

en: USB Stick
ca: Memòria USB

en: ISO image:
ca: Imatge ISO:

en: Select an image
ca: Seleccioneu una imatge

en: Select Image
ca: Seleccioneu la imatge

en: Write
ca: Escriu

en: This ISO looks like a Windows image.
ca: Aquesta ISO sembla una imatge de Windows.

en: Windows images require special processing.
ca: Les imatges de Windows requereixen un processament especial.

en: More information
ca: Més informació

en: Volume:
ca: Volum:

en: SHA256sum:
ca: Suma SHA256:

en: Size:
ca: Mida:

en: SHA256 sums file:
ca: Fitxer de sumes SHA256:

en: GPG signed file:
ca: Fitxer signat GPG:

en: SHA256 sums file
ca: Fitxer de sumes SHA256

en: GPG signed file
ca: Fitxer signat GPG

en: Local files
ca: Fitxers locals

en: SHA256 sum
ca: Suma SHA256

en: Check
ca: Comprova

en: Checksum
ca: Suma de control

en: Go back
ca: Torna enrere

en: ISO Verification
ca: Verificació d'ISO
