linuxmint - en to el translation catalogue (72 entries)

en: The USB stick was formatted successfully.
el: Η μνήμη USB μορφοποιήθηκε επιτυχώς.

en: An error occured while creating a partition on %s.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά τη δημιουργία κατάτμησης στο %s.

en: Authentication Error.
el: Σφάλμα Ταυτοποίησης.

en: An error occurred.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα.

en: The image was successfully written.
el: Η εικόνα γράφτηκε επιτυχώς.

en: Not enough space on the USB stick.
el: Δεν υπάρχει επαρκής χώρος στον αποθηκευτικό χώρο USB.

en: An error occured while copying the image.
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή της εικόνας.

en: KB
el: kB

en: MB
el: ΜΒ

en: ISO images
el: Εικόνες ISO

en: Checksum files
el: Αρχεία αθροίσματος ελέγχου

en: GPG signatures
el: Υπογραφές GPG

en: Calculating...
el: Υπολογισμός...

en: No volume ID found
el: Δεν βρέθηκε αναγνωριστικό τόμου

en: The checksum is correct
el: Το άθροισμα ελέγχου είναι σωστό

en: The checksum is correct but the authenticity of the sum was not verified.
el: Το άθροισμα ελέγχου είναι σωστό, αλλά η αυθεντικότητα του αθροίσματος δεν επαληθεύτηκε.

en: Checksum mismatch
el: Ασυμφωνία αθροίσματος ελέγχου

en: Download the ISO image again. Its checksum does not match.
el: Κατεβάστε ξανά την εικόνα ISO. Το άθροισμα ελέγχου του δεν ταιριάζει.

en: The sums file could not be downloaded. Check the URL.
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη του αρχείου αθροισμάτων. Ελέγξτε τη διεύθυνση URL.

en: The gpg file could not be downloaded. Check the URL.
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη του αρχείου gpg. Ελέγξτε τη διεύθυνση URL.

en: The sums file could not be checked.
el: Δεν ήταν δυνατός ο έλεγχος του αρχείου αθροισμάτων.

en: The gpg file could not be checked.
el: Δεν ήταν δυνατός ο έλεγχος του αρχείου gpg.

en: Integrity check failed
el: Ο έλεγχος ακεραιότητας απέτυχε

en: The SHA256 sums file is not signed.
el: Το αρχείο αθροισμάτων SHA256 δεν έχει υπογραφεί.

en: Signed by: %s
el: Υπογραφή από: %s

en: Unknown signature
el: Άγνωστη υπογραφή

en: Key not found on keyserver.
el: Το κλειδί δεν βρέθηκε στον διακομιστή κλειδιών.

en: Everything looks good!
el: Όλα φαίνονται καλά!

en: This is an official ISO image.
el: Αυτή είναι μια επίσημη εικόνα ISO.

en: This ISO image is verified by a trusted signature.
el: Αυτή η εικόνα ISO επαληθεύεται από μια αξιόπιστη υπογραφή.

en: If you trust the signature you can trust the ISO.
el: Εάν εμπιστεύεστε την υπογραφή, μπορείτε να εμπιστευτείτε το ISO.

en: Untrusted signature
el: Αναξιόπιστη υπογραφή

en: This ISO image is verified by an untrusted signature.
el: Αυτή η εικόνα ISO επαληθεύεται από μια μη αξιόπιστη υπογραφή.

en: An error occurred
el: Προέκυψε ένα σφάλμα

en: The SHA256 sum of the ISO image is incorrect.
el: Το άθροισμα SHA256 της εικόνας ISO είναι εσφαλμένο.

en: The SHA256 sums file does not contain sums for this ISO image.
el: Το αρχείο SHA256 sums δεν περιέχει αθροίσματα για αυτήν την εικόνα ISO.

en: USB Image Writer
el: Εγγραφέας εικόνας USB

en: Make a bootable USB stick
el: Δημιουργία εκκινήσιμου USB στικ

en: USB Stick Formatter
el: Μορφοποιητής μνήμης USB

en: Format a USB stick
el: Μορφοποίηση μνήμης USB

en: Make bootable USB stick
el: Δημιουργία εκκινήσιμου USB στικ

en: Format
el: Μορφοποίηση

en: Verify
el: Επαλήθευση

en: Verify the authenticity and integrity of the image
el: Επαληθεύστε τη γνησιότητα και την ακεραιότητα της εικόνας

en: This will destroy all data on the USB stick, are you sure you want to proceed?
el: Αυτό θα καταστράψει όλα τα δεδομένα πάνω στη μνήμη USB, είστε σίγουροι ότι θέλετε να συνεχίσετε;

en: USB stick:
el: Στικάκι USB:

en: Filesystem:
el: Σύστημα αρχείων:

en: Select a USB stick
el: Επιλογή USB στικ

en: FAT32 
      + Compatible everywhere.
      -  Cannot handle files larger than 4GB.
    
    exFAT
      + Compatible almost everywhere.
      + Can handle files larger than 4GB.
      -  Not as compatible as FAT32.
    
    NTFS 
      + Compatible with Windows.
      -  Not compatible with Mac and most hardware devices.
      -  Occasional compatibility problems with Linux (NTFS is proprietary and reverse engineered).
    
    EXT4 
      + Modern, stable, fast, journalized.
      + Supports Linux file permissions.
      -  Not compatible with Windows, Mac and most hardware devices.
el: FAT32 
      + Συμβατό παντού.
      -  Δεν μπορεί να χειριστεί αρχεία μεγαλύτερα από 4GB.
    
    exFAT
      + Συμβατό σχεδόν παντού.
      + Μπορεί να χειριστεί αρχεία μεγαλύτερα από 4GB.
      -  Όχι τόσο συμβατό όσο το FAT32.
    
    NTFS 
      + Συμβατό με τα Windows.
      -  Μη συμβατό με Mac και τις περισσότερες συσκευές υλικού.
      -  Περιστασιακά προβλήματα συμβατότητας με το Linux (το NTFS είναι ιδιόκτητο και έχει σχεδιαστεί με αντίστροφη μηχανική).
    
    EXT4 
      + Σύγχρονο, σταθερό, γρήγορο, journalized.
      + Υποστηρίζει δικαιώματα αρχείων Linux.
      -  Δεν είναι συμβατό με τα Windows, Mac και τις περισσότερες συσκευές υλικού.

en: Volume label:
el: Ετικέτα τόμου:

en: Choose a name for your USB Stick
el: Επιλέξτε όνομα για το στικάκι USB

en: USB Stick
el: Στικάκι USB

en: ISO image:
el: Εικόνα ISO:

en: Select an image
el: Επιλογή εικόνας

en: Select Image
el: Επιλογή Εικόνας

en: Write
el: Εγγραφή

en: This ISO looks like a Windows image.
el: Αυτό το ISO μοιάζει με εικόνα των Windows.

en: Windows images require special processing.
el: Οι εικόνες των Windows απαιτούν ειδική επεξεργασία.

en: More information
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: Volume:
el: Τόμος:

en: SHA256sum:
el: Άθροισμα SHA256:

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: SHA256 sums file:
el: Αρχείο αθροισμάτων SHA256:

en: GPG signed file:
el: Αρχείο υπογεγραμμένο με GPG:

en: SHA256 sums file
el: Αρχείο αθροισμάτων SHA256

en: GPG signed file
el: Αρχείο υπογεγραμμένο με GPG

en: Local files
el: Τοπικά αρχεία

en: SHA256 sum
el: Άθροισμα SHA256

en: Check
el: Έλεγχος

en: Checksum
el: Άθροισμα ελέγχου

en: Go back
el: Μετάβαση πίσω

en: ISO Verification
el: Επαλήθευση ISO
