linuxmint - en to eo translation catalogue (73 entries)

en: The USB stick was formatted successfully.
eo: La usb-bastoneto estis sukcese strukturita.

en: An error occured while creating a partition on %s.
eo: Okazis eraro dum kreado de subdisko sur %s.

en: Authentication Error.
eo: Aŭtentiga eraro.

en: An error occurred.
eo: Okazis eraro.

en: The image was successfully written.
eo: La ekzakta kopio estis sukcese skribita.

en: Not enough space on the USB stick.
eo: Ne sufiĉe da spaco sur la usb-bastoneto.

en: An error occured while copying the image.
eo: Okazis eraro dum kopiado de la ekzakta kopio.

en: bytes
eo: bajtoj

en: ISO images
eo: Ekzaktaj kopioj de diskoj

en: Checksum files
eo: Kontrolsumaj dosieroj

en: GPG signatures
eo: GPG-subskriboj

en: Calculating...
eo: Kalkulado...

en: No volume ID found
eo: Neniu datumportila identeco trovita

en: The checksum is correct
eo: La kontrolsumo estas ĝusta

en: The checksum is correct but the authenticity of the sum was not verified.
eo: La kontrolsumo estas ĝusta, sed la aŭtentigo de la sumo ne kontroliĝis.

en: Checksum mismatch
eo: Kontrolsuma miskongruo

en: Download the ISO image again. Its checksum does not match.
eo: Elŝutu la ekzaktan kopion denove. Ĝia kontrolsumo ne kongruas.

en: The sums file could not be downloaded. Check the URL.
eo: Ne eblas elŝuti la dosieron kun la sumoj. Kontrolu la retadreson.

en: The gpg file could not be downloaded. Check the URL.
eo: Ne eblas elŝuti la gpg-dosieron. Kontrolu la retadreson.

en: The sums file could not be checked.
eo: Ne eblas kontroli la dosieron kun la sumoj.

en: The gpg file could not be checked.
eo: Ne eblas kontroli la gpg-dosieron.

en: Integrity check failed
eo: Malsukcesis la integreca kontrolo

en: The SHA256 sums file is not signed.
eo: La dosiero kun la sha256-sumoj ne estas subskribita.

en: Signed by: %s
eo: Subskribita de: %s

en: Unknown signature
eo: Nekonata subskribo

en: Key not found on keyserver.
eo: Ŝlosilo ne trovita sur ŝlosilservilo.

en: Everything looks good!
eo: Ĉio aspektas bone!

en: This is an official ISO image.
eo: Ĉi tio estas oficiala ekzakta kopio.

en: This ISO image is verified by a trusted signature.
eo: Ĉi tiu ekzakta kopio estas estas konfirmita de fidinda subskribo.

en: If you trust the signature you can trust the ISO.
eo: Se vi fidas la subskribon, vi povas fidi la ekzaktan kopion.

en: Untrusted signature
eo: Nefidinda subskribo

en: This ISO image is verified by an untrusted signature.
eo: Ĉi tiu ekzakta kopio estas konfirmita de nefidinda subskribo.

en: An error occurred
eo: Okazis eraro

en: The SHA256 sum of the ISO image is incorrect.
eo: La sha256-sumo de la ekzakta kopio estas neĝusta.

en: The SHA256 sums file does not contain sums for this ISO image.
eo: La dosiero kun la sha256-sumoj ne enhavas sumojn por ĉi tiu ekzakta kopio.

en: USB Image Writer
eo: Usb-ekzakta-kopi-skribilo

en: Make a bootable USB stick
eo: Fari praŝargeblan usb-bastoneton

en: USB Stick Formatter
eo: Strukturilo de usb-bastoneto

en: Format a USB stick
eo: Strukturi usb-bastoneton

en: Make bootable USB stick
eo: Fari praŝargeblan usb-bastoneton

en: Format
eo: Strukturi

en: Verify
eo: Kontroli

en: Verify the authenticity and integrity of the image
eo: Kontroli la aŭtentigon kaj integrecon de la ekzakta kopio

en: This will destroy all data on the USB stick, are you sure you want to proceed?
eo: Ĉi tio detruos ĉiujn datumojn sur la usb-bastoneto, ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?

en: USB stick:
eo: Usb-bastoneto:

en: Filesystem:
eo: Dosiersistemo:

en: Select a USB stick
eo: Elekti usb-bastoneton

en: FAT32 
      + Compatible everywhere.
      -  Cannot handle files larger than 4GB.
    
    exFAT
      + Compatible almost everywhere.
      + Can handle files larger than 4GB.
      -  Not as compatible as FAT32.
    
    NTFS 
      + Compatible with Windows.
      -  Not compatible with Mac and most hardware devices.
      -  Occasional compatibility problems with Linux (NTFS is proprietary and reverse engineered).
    
    EXT4 
      + Modern, stable, fast, journalized.
      + Supports Linux file permissions.
      -  Not compatible with Windows, Mac and most hardware devices.
eo: FAT32 
      + Kongruas ĉie.
      - Ne traktas dosierojn de pli ol 4GB.
    
    exFAT
      + Kongruas preskaŭ ĉie.
      + Traktas dosierojn de pli ol 4GB.
      - Ne same kongrua kiel FAT32.
    
    NTFS 
      + Kongrua kun Vindozo.
      - Ne kongrua kun Mac kaj plej multe da aparatoj.
      - Fojfoje kongruaj problemoj kun Linukso (NTFS estas proprieta kaj retroprojektita).
    
    EXT4 
      + Moderna, stabila, rapida, ĵurnaligita.
      + Subtenas atingopermesojn de Linuksaj dosieroj.
      - Ne kongrua kun Vindozo, Mac kaj plej multe da aparatoj.

en: Volume label:
eo: Datumportila etikedo:

en: Choose a name for your USB Stick
eo: Elektu nomon por via usb-bastoneto

en: USB Stick
eo: Usb-bastoneto

en: ISO image:
eo: Ekzakta kopio de disko:

en: Select an image
eo: Elekti ekzaktan kopion

en: Select Image
eo: Elekti ekzaktan kopion

en: Write
eo: Skribi

en: This ISO looks like a Windows image.
eo: Ĉi tiu ekzakta kopio aspektas kiel Vindoza ekzakta kopio.

en: Windows images require special processing.
eo: Vindozaj ekzaktaj kopioj postulas specialan traktadon.

en: More information
eo: Pliaj informoj

en: ISO:
eo: Ekzakta kopio de disko:

en: Volume:
eo: Datumportilo:

en: SHA256sum:
eo: Sha256-sumo:

en: Size:
eo: Grando:

en: SHA256 sums file:
eo: Dosiero kun sha256-sumoj:

en: GPG signed file:
eo: Gpg-subskribita dosiero:

en: URLs
eo: Retadresoj

en: SHA256 sums file
eo: Dosiero kun sha256-sumoj

en: GPG signed file
eo: Gpg-subskribita dosiero

en: Local files
eo: Lokaj dosieroj

en: SHA256 sum
eo: Sha256-sumo

en: Check
eo: Kontroli

en: Checksum
eo: Kontrolsumo

en: Go back
eo: Reiri

en: ISO Verification
eo: Kontrolo de ekzakta kopio
