linuxmint - en to eu translation catalogue (72 entries)

en: The USB stick was formatted successfully.
eu: USB memoria behar bezala formateatu da.

en: An error occured while creating a partition on %s.
eu: Errore bat gertatu da %s(e)n partizio bat sortzean.

en: Authentication Error.
eu: Autentifikazio-errorea

en: An error occurred.
eu: Errore bat gertatu da.

en: The image was successfully written.
eu: Irudia behar bezala idatzi da.

en: Not enough space on the USB stick.
eu: Ez dago behar adina leku USB memorian.

en: An error occured while copying the image.
eu: Errore bat gertatu da irudia kopiatzean.

en: bytes
eu: byte

en: ISO images
eu: ISO irudiak

en: Checksum files
eu: Kontroleko baturako fitxategiak

en: GPG signatures
eu: GPG sinadurak

en: Calculating...
eu: Kalkulatzen...

en: No volume ID found
eu: Ez da aurkitu bolumenaren IDrik

en: The checksum is correct
eu: Kontroleko batura zuzena da

en: The checksum is correct but the authenticity of the sum was not verified.
eu: Kontroleko batura zuzena da, baina ez da batuketaren benetakotasuna egiaztatu.

en: Checksum mismatch
eu: Kontroleko batura ez dator bat

en: Download the ISO image again. Its checksum does not match.
eu: Deskargatu berriro ISO irudia. Bere kontroleko batura ez dator bat.

en: The sums file could not be downloaded. Check the URL.
eu: Ezin izan da kontroleko baturako fitxategia deskargatu. Egiaztatu URLa.

en: The gpg file could not be downloaded. Check the URL.
eu: Ezin izan da gpg fitxategia deskargatu. Egiaztatu URLa.

en: The sums file could not be checked.
eu: Ezin izan da batura fitxategia egiaztatu.

en: The gpg file could not be checked.
eu: Ezin izan da gpg fitxategia egiaztatu.

en: Integrity check failed
eu: Osotasun-egiaztapenak huts egin du

en: The SHA256 sums file is not signed.
eu: SHA256 baturen fitxategia ez dago sinatua.

en: Signed by: %s
eu: Sinatzailea: %s

en: Unknown signature
eu: Sinadura ezezaguna

en: Key not found on keyserver.
eu: Gakoa ez da aurkitu gako-zerbitzarian.

en: Everything looks good!
eu: Denak itxura ona du!

en: This is an official ISO image.
eu: Hau ISO irudi ofiziala da.

en: This ISO image is verified by a trusted signature.
eu: ISO irudi hau sinadura fidagarri baten bidez egiaztatu da.

en: If you trust the signature you can trust the ISO.
eu: Sinaduraz fidatzen bazara, ISOaz fida zaitezke.

en: Untrusted signature
eu: Sinadura ez fidagarria

en: This ISO image is verified by an untrusted signature.
eu: ISO irudi hau fidagarria ez den sinadura baten bidez egiaztatu da.

en: An error occurred
eu: Errore bat gertatu da

en: The SHA256 sum of the ISO image is incorrect.
eu: ISO irudiaren SHA256 batura okerra da.

en: The SHA256 sums file does not contain sums for this ISO image.
eu: SHA256 baturen fitxategiak ez du ISO irudi honen baturarik.

en: USB Image Writer
eu: USB irudi-idazlea

en: Make a bootable USB stick
eu: Sortu USB memoria abiarazgarri bat

en: USB Stick Formatter
eu: USB memoria formateatzailea

en: Format a USB stick
eu: Formateatu USB memoria

en: Make bootable USB stick
eu: Sortu USB memoria abiarazgarri bat

en: Format
eu: Formateatu

en: Verify
eu: Egiaztatu

en: Verify the authenticity and integrity of the image
eu: Egiaztatu irudiaren benetakotasuna eta osotasuna

en: This will destroy all data on the USB stick, are you sure you want to proceed?
eu: Honek USB memoriako datu guztiak suntsituko ditu, ziur zaude aurrera jarraitu nahi duzula?

en: USB stick:
eu: USB memoria:

en: Filesystem:
eu: Fitxategi-sistema:

en: Select a USB stick
eu: Hautatu USB memoria bat

en: FAT32 
      + Compatible everywhere.
      -  Cannot handle files larger than 4GB.
    
    exFAT
      + Compatible almost everywhere.
      + Can handle files larger than 4GB.
      -  Not as compatible as FAT32.
    
    NTFS 
      + Compatible with Windows.
      -  Not compatible with Mac and most hardware devices.
      -  Occasional compatibility problems with Linux (NTFS is proprietary and reverse engineered).
    
    EXT4 
      + Modern, stable, fast, journalized.
      + Supports Linux file permissions.
      -  Not compatible with Windows, Mac and most hardware devices.
eu: FAT32 
      + Erabateko bateragarritasuna.
      -  Ez ditu onartzen 4GB baino handiagoak diren fitxategiak.
    
    exFAT
      + Bateragarritasun zabala.
      + 4GB baino handiagoak diren fitxategiak onartzen ditu.
      -  Ez da FAT32 bezain bateragarria.
    
    NTFS 
      + Windowsekin bateragarria.
      -  Ez da Mac eta hardware gailu gehienekin bateragarria.
      -  Noizean behin bateragarritasun arazoak Linuxekin (NTFS jabeduna da eta atzeranzko ingeniaritza erabili behar da).
    
    EXT4 
      + Modernoa, egonkorra, azkarra, egunkariduna.
      + Linuxeko fitxategi-baimenen euskarria.
      -  Ez da bateragarria Windows, Mac eta hardware gailu gehienekin.

en: Volume label:
eu: Bolumenaren etiketa:

en: Choose a name for your USB Stick
eu: Aukeratu izen bat zure USB memoriarentzat

en: USB Stick
eu: USB memoria

en: ISO image:
eu: ISO irudia:

en: Select an image
eu: Hautatu irudi bat

en: Select Image
eu: Hautatu irudia

en: Write
eu: Idatzi

en: This ISO looks like a Windows image.
eu: ISO hau Windows irudi bat dela dirudi.

en: Windows images require special processing.
eu: Windows-eko irudiek prozesamendu berezia behar dute.

en: More information
eu: Informazio gehiago

en: Volume:
eu: Bolumena:

en: SHA256sum:
eu: SHA256 batura:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: SHA256 sums file:
eu: SHA256 baturen fitxategia:

en: GPG signed file:
eu: GPG sinatutako fitxategia:

en: URLs
eu: URLak

en: SHA256 sums file
eu: SHA256 baturen fitxategia

en: GPG signed file
eu: GPG sinatutako fitxategia

en: Local files
eu: Fitxategi lokalak

en: SHA256 sum
eu: SHA256 batura

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Checksum
eu: Kontroleko batura

en: Go back
eu: Joan atzera

en: ISO Verification
eu: ISO egiaztapena
