linuxmint - en to ro translation catalogue (72 entries)

en: The USB stick was formatted successfully.
ro: Stickul USB a fost formatat cu succes.

en: An error occured while creating a partition on %s.
ro: A apărut o eroare în timpul creării unei partiții pe %s.

en: Authentication Error.
ro: Eroare de autentificare.

en: An error occurred.
ro: A apărut o eroare.

en: The image was successfully written.
ro: Imaginea a fost scrisă cu succes.

en: Not enough space on the USB stick.
ro: Spațiu insuficient pe stickul USB.

en: An error occured while copying the image.
ro: A apărut o eroare în timpul copierii imaginii.

en: bytes
ro: octeți

en: ISO images
ro: Imagini ISO

en: Checksum files
ro: Fișiere cu coduri de verificare

en: GPG signatures
ro: Semnături GPG

en: Calculating...
ro: Se calculează...

en: No volume ID found
ro: Nu s-a găsit ID-ul volumului

en: The checksum is correct
ro: Codul de verificare este corect

en: The checksum is correct but the authenticity of the sum was not verified.
ro: Codul de verificare este corect, dar autencitatea lui nu a fost verificată.

en: Checksum mismatch
ro: Codul de verificare nu se potriveşte

en: Download the ISO image again. Its checksum does not match.
ro: Descarcă imaginea ISO din nou. Codul ei de verificare nu se potrivește.

en: The sums file could not be downloaded. Check the URL.
ro: Fișierul cu codurile nu a putut fi descărcat. Verifică URL-ul.

en: The gpg file could not be downloaded. Check the URL.
ro: Fișierul gpg nu a putut fi descărcat. Verifică URL-ul.

en: The sums file could not be checked.
ro: Fișierul cu codurile nu a putut fi verificat.

en: The gpg file could not be checked.
ro: Fișierul gpg nu a putut fi verificat.

en: Integrity check failed
ro: Verificarea integrității a eșuat

en: The SHA256 sums file is not signed.
ro: Fișierul cu coduri SHA256 nu este semnat.

en: Signed by: %s
ro: Semnat de: %s

en: Unknown signature
ro: Semnătură necunoscută

en: Key not found on keyserver.
ro: Cheia nu a fost găsită pe serverul de chei.

en: Everything looks good!
ro: Totul arată bine!

en: This is an official ISO image.
ro: Aceasta este o imagine ISO oficială.

en: This ISO image is verified by a trusted signature.
ro: Această imagine ISO este verificată printr-o semnătură de încredere.

en: If you trust the signature you can trust the ISO.
ro: Dacă aveți încredere în semnătură, puteți avea încredere în ISO.

en: Untrusted signature
ro: Semnătură de neîncredere

en: This ISO image is verified by an untrusted signature.
ro: Această imagine ISO este verificată printr-o semnătură de neîncredere.

en: An error occurred
ro: O eroare a avut loc

en: The SHA256 sum of the ISO image is incorrect.
ro: Suma SHA256 a imaginii ISO este incorectă.

en: The SHA256 sums file does not contain sums for this ISO image.
ro: Fișierul sumelor SHA256 nu conține suma pentru această imagine ISO.

en: USB Image Writer
ro: Scriitor imagine USB

en: Make a bootable USB stick
ro: Faceți un stick USB bootabil

en: USB Stick Formatter
ro: Formator stick USB

en: Format a USB stick
ro: Formatați un stick USB

en: Make bootable USB stick
ro: Faceți un stick USB bootabil

en: Format
ro: Formatează

en: Verify
ro: Verifică

en: Verify the authenticity and integrity of the image
ro: Verificați autenticitatea și integritatea imaginii

en: This will destroy all data on the USB stick, are you sure you want to proceed?
ro: Se vor distruge toate datele de pe stickul USB, sigur doriți să continuați?

en: USB stick:
ro: Stick USB:

en: Filesystem:
ro: Fişiere de sistem:

en: Select a USB stick
ro: Selectați un stick USB

en: FAT32 
      + Compatible everywhere.
      -  Cannot handle files larger than 4GB.
    
    exFAT
      + Compatible almost everywhere.
      + Can handle files larger than 4GB.
      -  Not as compatible as FAT32.
    
    NTFS 
      + Compatible with Windows.
      -  Not compatible with Mac and most hardware devices.
      -  Occasional compatibility problems with Linux (NTFS is proprietary and reverse engineered).
    
    EXT4 
      + Modern, stable, fast, journalized.
      + Supports Linux file permissions.
      -  Not compatible with Windows, Mac and most hardware devices.
ro: FAT32
       + Compatibil peste tot.
       - Nu se pot ocupa de fișiere mai mari de 4 GB.
    
    exFAT
      + Compatibil aproape pretutindeni.
      + Poate manipula fișiere mai mari de 4GB.
      - Nu este la fel de compatibil ca FAT32.
    
    NTFS
      + Compatibil cu Windows.
      - Nu este compatibil cu Mac și majoritatea dispozitivelor hardware.
      - Probleme de compatibilitate ocazionale cu Linux (NTFS este proprietar și inversat).
    
    EXT4
      + Moderne, stabile, rapide, periodice.
      + Suportă permisiunile pentru fișiere Linux.
      - Nu este compatibil cu Windows, Mac și majoritatea dispozitivelor hardware.

en: Volume label:
ro: Etichetă volum:

en: Choose a name for your USB Stick
ro: Alegeți un nume pentru stickul USB

en: USB Stick
ro: Stick USB

en: ISO image:
ro: Imagine ISO:

en: Select an image
ro: Selectați o imagine

en: Select Image
ro: Selectare imagine

en: Write
ro: Scrie

en: This ISO looks like a Windows image.
ro: Acest ISO arată ca o imagine Windows.

en: Windows images require special processing.
ro: Imaginile Windows necesită o procesare specială.

en: More information
ro: Mai multe informații

en: Volume:
ro: Volum:

en: SHA256sum:
ro: Suma SHA256:

en: Size:
ro: Mărime:

en: SHA256 sums file:
ro: Fișierul sumelor SHA256:

en: GPG signed file:
ro: Fișier semnat GPG:

en: URLs
ro: URL-uri

en: SHA256 sums file
ro: fișier sume SHA256

en: GPG signed file
ro: Fișier semnat GPG

en: Local files
ro: Fișiere locale

en: SHA256 sum
ro: Suma SHA256

en: Check
ro: Verifică

en: Checksum
ro: Sumă de control

en: Go back
ro: Du-te înapoi

en: ISO Verification
ro: Verificare ISO
