linuxmint - en to vi translation catalogue (22 entries)

en: The USB stick was formatted successfully.
vi: Thanh USB đã được định dạng thành công.

en: An error occured while creating a partition on %s.
vi: Có lỗi xảy ra khi tạo phân vùng trên %s.

en: Authentication Error.
vi: Lỗi Chứng thực.

en: An error occurred.
vi: Có lỗi xảy ra.

en: The image was successfully written.
vi: Ảnh đã được ghi thành công.

en: Not enough space on the USB stick.
vi: Không đủ không gian trên thanh USB.

en: An error occured while copying the image.
vi: Có lỗi xảy ra khi chép ảnh.

en: USB Image Writer
vi: Trình Ghi Ảnh USB

en: Make a bootable USB stick
vi: Tạo đĩa USB khởi động

en: USB Stick Formatter
vi: Trình Định dạng Thanh USB

en: Format a USB stick
vi: Định dạng đĩa USB

en: Make bootable USB stick
vi: Tạo đĩa USB khởi động

en: Format
vi: Định dạng

en: This will destroy all data on the USB stick, are you sure you want to proceed?
vi: Thao tác này sẽ huỷ mọi dữ liệu trên thanh USB, bạn có chắc chắn muốn tiến hành không ?

en: USB stick:
vi: Thanh USB:

en: Select a USB stick
vi: Chọn thanh USB

en: Volume label:
vi: Nhãn đĩa:

en: Choose a name for your USB Stick
vi: Chọn tên cho thanh USB

en: USB Stick
vi: Thanh USB

en: Select an image
vi: Chọn ảnh

en: Select Image
vi: Chọn Ảnh

en: Write
vi: Ghi
