linuxmint - en to uz translation catalogue (71 entries)

en: The USB stick was formatted successfully.
uz: USB flesh-diski muvaffaqiyatli formatlandi.

en: An error occured while creating a partition on %s.
uz: %s da boʻlim yaratishda xatolik yuz berdi.

en: Authentication Error.
uz: Autentifikatsiya xatosi.

en: An error occurred.
uz: Xatolik yuz berdi.

en: The image was successfully written.
uz: Tasvir muvaffaqiyatli yozildi.

en: Not enough space on the USB stick.
uz: USB flesh-diskida joy yetarli emas.

en: An error occured while copying the image.
uz: Tasvirni nusxalashda xatolik yuz berdi.

en: bytes
uz: baytlar

en: ISO images
uz: ISO tasvirlari

en: Checksum files
uz: Nazorat summasi fayllari

en: GPG signatures
uz: GPG imzolari

en: Calculating...
uz: Hisoblanmoqda…

en: No volume ID found
uz: Hech qanday disk identifikatori topilmadi

en: The checksum is correct
uz: Nazorat summasi to‘g‘ri

en: The checksum is correct but the authenticity of the sum was not verified.
uz: Nazorat summasi toʻgʻri, lekin summaning haqiqiyligi tasdiqlanmagan.

en: Checksum mismatch
uz: Nazorat summasi moskelmadi

en: Download the ISO image again. Its checksum does not match.
uz: ISO tasvirini yana yuklab oling. Uning nazorat summasi mos kelmaydi.

en: The sums file could not be downloaded. Check the URL.
uz: Summa faylini yuklab bo‘lmadi. URL manzilini tekshiring.

en: The gpg file could not be downloaded. Check the URL.
uz: GPG faylni yuklab bo‘lmadi. URL manzilini tekshiring.

en: The sums file could not be checked.
uz: Summa faylini tekshirib bo‘lmadi.

en: The gpg file could not be checked.
uz: GPG faylni tekshirib bo‘lmadi.

en: Integrity check failed
uz: Butunlikni tekshirish amalga oshmadi

en: The SHA256 sums file is not signed.
uz: SHA256 summa fayli imzolanmagan.

en: Signed by: %s
uz: Imzolagan: %s

en: Unknown signature
uz: Noma'lum imzo

en: Key not found on keyserver.
uz: Kalit serverda topilmadi.

en: Everything looks good!
uz: Hammasi yaxshi ko‘rinadi!

en: This is an official ISO image.
uz: Bu rasmiy ISO tasviridir.

en: This ISO image is verified by a trusted signature.
uz: Ushbu ISO tasviri ishonchli imzo bilan tasdiqlangan.

en: If you trust the signature you can trust the ISO.
uz: Agar siz imzoga ishonsangiz, ISOga ishonishingiz mumkin.

en: Untrusted signature
uz: Ishonchsiz imzo

en: This ISO image is verified by an untrusted signature.
uz: Ushbu ISO tasviri ishonchsiz imzo bilan tasdiqlangan.

en: An error occurred
uz: Xatolik yuz berdi

en: The SHA256 sum of the ISO image is incorrect.
uz: ISO tasvirining SHA256 summasi noto‘g‘ri.

en: The SHA256 sums file does not contain sums for this ISO image.
uz: SHA256 summa faylida ushbu ISO tasviri uchun summalar mavjud emas.

en: USB Image Writer
uz: USB tasvir yozuvchisi

en: Make a bootable USB stick
uz: Yuklanadigan USB flesh-diskini yaratish

en: USB Stick Formatter
uz: USB flesh-disk formatlagichi

en: Format a USB stick
uz: USB flesh-diskini formatlash

en: Make bootable USB stick
uz: Yuklanadigan USB flesh-diskini yaratish

en: Format
uz: Formatlash

en: Verify
uz: Tasdiqlash

en: Verify the authenticity and integrity of the image
uz: Tasvirning haqiqiyligi va yaxlitligini tekshirish

en: This will destroy all data on the USB stick, are you sure you want to proceed?
uz: Bu USB flesh-diskidagi barcha ma'lumotlarni yo‘q qiladi. Davom etishni xohlaysizmi?

en: USB stick:
uz: USB flesh-diski:

en: Filesystem:
uz: Fayl tizimi:

en: Select a USB stick
uz: USB flesh-diskini tanlang

en: FAT32 
      + Compatible everywhere.
      -  Cannot handle files larger than 4GB.
    
    exFAT
      + Compatible almost everywhere.
      + Can handle files larger than 4GB.
      -  Not as compatible as FAT32.
    
    NTFS 
      + Compatible with Windows.
      -  Not compatible with Mac and most hardware devices.
      -  Occasional compatibility problems with Linux (NTFS is proprietary and reverse engineered).
    
    EXT4 
      + Modern, stable, fast, journalized.
      + Supports Linux file permissions.
      -  Not compatible with Windows, Mac and most hardware devices.
uz: FAT32 
      + Hamma joyda mos keladi.
      -  4 GB dan katta fayllar bilan ishlay olmaydi.
    
    exFAT
      + Deyarli hamma joyda mos keladi.
      + 4 GB dan katta fayllar bilan ishlay oladi.
      -  FAT32 kabi mos emas.
    
    NTFS 
      + Windows bilan mos keladi.
      -  Mac va ko‘pgina apparat qurilmalari bilan mos kelmaydi.
      -  Linux bilan vaqti-vaqti bilan moslik muammolari (NTFS xususiy va teskari muhandislik).
    
    EXT4 
      + Zamonaviy, barqaror, tezkor, jurnallashtirilgan.
      + Linux fayl ruxsatlarini qo‘llab-quvvatlaydi.
      -  Windows, Mac va ko‘pgina apparat qurilmalari bilan mos kelmaydi.

en: Volume label:
uz: Disk belgisi:

en: Choose a name for your USB Stick
uz: USB flesh-diskingiz uchun nom tanlang

en: USB Stick
uz: USB flesh-diski

en: ISO image:
uz: ISO tasviri:

en: Select an image
uz: Tasvirni tanlash

en: Select Image
uz: Tasvirni tanlash

en: Write
uz: Yozish

en: This ISO looks like a Windows image.
uz: Ushbu ISO Windows tasviriga o‘xshaydi.

en: Windows images require special processing.
uz: Windows tasvirlari maxsus ishlov berishni talab qiladi.

en: More information
uz: Qo‘shimcha ma'lumot

en: Volume:
uz: Disk qismi:

en: Size:
uz: Hajmi:

en: SHA256 sums file:
uz: SHA256 summa fayli:

en: GPG signed file:
uz: GPG imzolangan fayl:

en: URLs
uz: URL manzillari

en: SHA256 sums file
uz: SHA256 summa fayli

en: GPG signed file
uz: GPG imzolangan fayl

en: Local files
uz: Lokal fayllar

en: SHA256 sum
uz: SHA256 summa

en: Check
uz: Tekshirish

en: Checksum
uz: Nazorat summasi

en: Go back
uz: Orqaga qaytish

en: ISO Verification
uz: ISO tasdiqlash
