linuxmint - en to fi translation catalogue (76 entries)

en: The USB stick was formatted successfully.
fi: USB-tikun alustus onnistui.

en: An error occured while creating a partition on %s.
fi: Tapahtui virhe luodessa osiota kohteeseen %s.

en: Authentication Error.
fi: Todennusvirhe.

en: An error occurred.
fi: Tapahtui virhe.

en: The image was successfully written.
fi: Levykuva kirjoitettiin onnistuneesti.

en: Not enough space on the USB stick.
fi: USB-muistitikulla ei ole riittävästi tilaa.

en: An error occured while copying the image.
fi: Levykuvaa kopioitaessa tapahtui virhe.

en: bytes
fi: tavua

en: KB
fi: kt

en: MB
fi: Mt

en: GB
fi: Gt

en: TB
fi: Tt

en: ISO images
fi: ISO-levykuvat

en: Checksum files
fi: Tarkistussummatiedostot

en: GPG signatures
fi: GPG-allekirjoitukset

en: Calculating...
fi: Lasketaan…

en: No volume ID found
fi: Aseman tunnusta ei löytynyt

en: The checksum is correct
fi: Tarkistussumma on oikea

en: The checksum is correct but the authenticity of the sum was not verified.
fi: Tarkistussumma on oikea, mutta summan aitoutta ei ole varmistettu.

en: Checksum mismatch
fi: Tarkistussumma ei täsmää

en: Download the ISO image again. Its checksum does not match.
fi: Tarkistussumma ei täsmää. Lataa ISO-levykuva uudelleen.

en: The sums file could not be downloaded. Check the URL.
fi: Summatiedostoa ei voitu ladata. Tarkista URL-osoite.

en: The gpg file could not be downloaded. Check the URL.
fi: GPG-tiedostoa ei voitu ladata. Tarkista URL-osoite.

en: The sums file could not be checked.
fi: Summatiedostoa ei voitu tarkistaa.

en: The gpg file could not be checked.
fi: GPG-tiedostoa ei voitu tarkistaa.

en: Integrity check failed
fi: Eheyden tarkistus epäonnistui

en: The SHA256 sums file is not signed.
fi: SHA256-summatiedostoa ei ole allekirjoitettu.

en: Signed by: %s
fi: Allekirjoittaja: %s

en: Unknown signature
fi: Tuntematon allekirjoitus

en: Key not found on keyserver.
fi: Avainta ei löydy avainpalvelimelta.

en: Everything looks good!
fi: Kaikki näyttää olevan kunnossa!

en: This is an official ISO image.
fi: Tämä on virallinen ISO-levykuva.

en: This ISO image is verified by a trusted signature.
fi: Tämä ISO-levykuva on vahvistettu luotettavalla allekirjoituksella.

en: If you trust the signature you can trust the ISO.
fi: Jos luotat allekirjoitukseen, voit luottaa ISO-levykuvaan.

en: Untrusted signature
fi: Epäluotettava allekirjoitus

en: This ISO image is verified by an untrusted signature.
fi: Tämä ISO-levykuva on vahvistettu epäluotettavalla allekirjoituksella.

en: An error occurred
fi: Tapahtui virhe

en: The SHA256 sum of the ISO image is incorrect.
fi: ISO-levykuvan SHA256-summa on virheellinen.

en: The SHA256 sums file does not contain sums for this ISO image.
fi: SHA256-tiedosto ei sisällä summia tälle ISO-levykuvalle.

en: USB Image Writer
fi: USB-levykuvan kirjoittaja

en: Make a bootable USB stick
fi: Tee käynnistyvä USB-muistitikku

en: USB Stick Formatter
fi: USB-muistitikun alustaja

en: Format a USB stick
fi: Alusta USB-muistitikku

en: Make bootable USB stick
fi: Tee käynnistyvä USB-muistitikku

en: Format
fi: Alusta

en: Verify
fi: Tarkista

en: Verify the authenticity and integrity of the image
fi: Tarkista kuvan aitous ja eheys

en: This will destroy all data on the USB stick, are you sure you want to proceed?
fi: Tämä tuhoaa kaikki tiedot USB-muistitikulla. Haluatko varmasti jatkaa?

en: USB stick:
fi: USB-muistitikku:

en: Filesystem:
fi: Tiedostojärjestelmä:

en: Select a USB stick
fi: Valitse USB-muistitikku

en: FAT32 
      + Compatible everywhere.
      -  Cannot handle files larger than 4GB.
    
    exFAT
      + Compatible almost everywhere.
      + Can handle files larger than 4GB.
      -  Not as compatible as FAT32.
    
    NTFS 
      + Compatible with Windows.
      -  Not compatible with Mac and most hardware devices.
      -  Occasional compatibility problems with Linux (NTFS is proprietary and reverse engineered).
    
    EXT4 
      + Modern, stable, fast, journalized.
      + Supports Linux file permissions.
      -  Not compatible with Windows, Mac and most hardware devices.
fi: FAT32 
      + Yhteensopiva kaikkialla.
      - Ei voi käsitellä suurempia tiedostoja kuin 4Gt.
    
    exFat
      + Yhteensopiva melkein kaikkialla.
      + Voi käsitellä suurempia tiedostoja kuin 4Gt.
      - Ei yhtä hyvin yhteensopiva kuin FAT32.
    
    NTFS 
      + Yhteensopiva Windowsin kanssa.
      - Yhteensopimaton Macin ja useimpien laitteistojen kanssa.
      - Ajoittain yhteensopimaton Linuxin kanssa (NTFS on omistettua ja takaisinmallinnettuna).
    
    EXT4 
      + Moderni, vakaa, nopea, journaloitu.
      + Tukee Linuxin tiedostolupia.
      - Yhteensopimaton Windowsin, Macin ja useimpien laitteistojen kanssa.

en: Volume label:
fi: Aseman nimi:

en: Choose a name for your USB Stick
fi: Valitse USB-muistitikulle nimi

en: USB Stick
fi: USB-muistitikku

en: ISO image:
fi: ISO-levykuva:

en: Select an image
fi: Valitse levykuva

en: Select Image
fi: Valitse iso-levykuva

en: Write
fi: Kirjoita

en: This ISO looks like a Windows image.
fi: Tämä ISO näyttää olevan Windows-levykuva.

en: Windows images require special processing.
fi: Windows-levykuvat vaativat erityiskäsittelyä.

en: More information
fi: Lisätietoja

en: Volume:
fi: Asema:

en: SHA256sum:
fi: SHA256 summa:

en: Size:
fi: Koko:

en: SHA256 sums file:
fi: SHA256 summatiedosto:

en: GPG signed file:
fi: GPG-allekirjoitettu tiedosto:

en: URLs
fi: Osoitteet

en: SHA256 sums file
fi: SHA256 summatiedosto

en: GPG signed file
fi: GPG-allekirjoitettu tiedosto

en: Local files
fi: Paikalliset tiedostot

en: SHA256 sum
fi: SHA256 summa

en: Check
fi: Tarkista

en: Checksum
fi: Tarkistussumma

en: Go back
fi: Takaisin

en: ISO Verification
fi: ISO aitouden vahvistus
