Mirage - en to pl translation catalogue (184 entries)

en: _File
pl: _Plik

en: _Edit
pl: M_odyfikuj

en: _View
pl: _Widok

en: _Go
pl: _Idź

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Open Image...
pl: _Otwórz obraz...

en: Open Image
pl: Otwórz obraz...

en: Open Remote Image
pl: Otwarcie zdalnego obrazu

en: Open _Folder...
pl: Otwórz _folder...

en: Open Folder
pl: Otwórz folder...

en: _Save Image
pl: Zapi_sz obraz

en: Save Image
pl: Zapisz obraz

en: Save Image _As...
pl: Z_apisz obraz jako...

en: Save Image As
pl: Zapisz obraz jako

en: _Crop...
pl: Prz_ytnij...

en: Crop Image
pl: Przytnij obraz

en: Resize Image
pl: Zmień rozmiar obrazu

en: Modify saturation
pl: Zmień nasycenie

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: Quit
pl: Zakończ

en: _Previous Image
pl: P_oprzedni obraz

en: Previous Image
pl: Poprzedni obraz

en: _Next Image
pl: _Następny obraz

en: Next Image
pl: Następny obraz

en: _Previous
pl: P_oprzedni

en: Previous
pl: Poprzedni

en: _Next
pl: _Następny

en: Next
pl: Następny

en: _Random Image
pl: _Losowy obraz

en: Random Image
pl: Losowy obraz

en: _First Image
pl: P_ierwszy obraz

en: First Image
pl: Pierwszy obraz

en: _Last Image
pl: O_statni obraz

en: Last Image
pl: Ostatni obraz

en: Zoom _In
pl: P_rzybliż

en: Zoom In
pl: Przybliż

en: Zoom _Out
pl: O_ddal

en: Zoom Out
pl: Oddal

en: Zoom To _Fit
pl: D_opasuj do okna

en: Fit
pl: Dopasuj

en: Rotate _Left
pl: Obróć w _lewo

en: Rotate Left
pl: Obróć w_lewo

en: Rotate _Right
pl: Obróć w p_rawo

en: Rotate Right
pl: Obróć w prawo

en: Flip _Vertically
pl: Odbij w p_ionie

en: Flip Vertically
pl: Odbij w pionie

en: Flip _Horizontally
pl: Odbij w p_oziomie

en: Flip Horizontally
pl: Odbij w poziomie

en: _About
pl: _O programie

en: About
pl: O programie

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: Contents
pl: Zawartość

en: _Preferences...
pl: _Preferencje...

en: Preferences
pl: Preferencje

en: _Full Screen
pl: _Pełny ekran

en: Full Screen
pl: Pełny ekran

en: E_xit Full Screen
pl: _Opuść pełny ekran

en: Exit Full Screen
pl: Opuść pełny ekran

en: _Start Slideshow
pl: _Rozpocznij pokaz slajdów

en: Start Slideshow
pl: Rozpocznij pokaz slajdów

en: _Stop Slideshow
pl: _Zatrzymaj pokaz slajdów

en: Stop Slideshow
pl: Zatrzymaj pokaz slajdów

en: _Delete...
pl: _Usuń...

en: Delete Image
pl: Następny obraz

en: Re_name...
pl: Zmi_eń nazwę...

en: Rename Image
pl: Zmień nazwę obrazu

en: Take Screenshot
pl: Pobierz zrzut ekranu

en: _Properties...
pl: _Właściwości...

en: Properties
pl: Właściwości

en: _Configure...
pl: _Konfiguruj...

en: Custom Actions
pl: Własne działania

en: _Status Bar
pl: Pasek _stanu

en: Status Bar
pl: Pasek stanu

en: _Toolbar
pl: Pasek _narzędzi

en: Toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: Thumbnails Pane
pl: Panel miniaturek

en: Action return code: %s
pl: Kod zwrotny działania: %s

en: Invalid Custom Action
pl: Nieprawidłowe działanie własne

en: Version: Mirage
pl: Wersja: Mirage

en: Website: https://gitlab.com/thomasross/mirage
pl: Strona WWW: https://gitlab.com/thomasross/mirage

en: Usage: mirage [OPTION]... FILES|FOLDERS...
pl: Składnia: mirage [OPCJE]... PLIKI|FOLDERY...

en: Options
pl: Opcje

en: Show this help and exit
pl: Wyświetlenie tego tekstu pomocy i zakończenie

en: Show version information and exit
pl: Wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: Show more detailed information
pl: Wyświetlenie większej ilości informacji

en: Recursively include all images found in
pl: Dołącz rekursywnie wszystkie obrazy znalezione w

en: subdirectories of FOLDERS
pl: podkatalogach FOLDERÓW

en: Start in slideshow mode
pl: Uruchom w trybie pokazu slajdów

en: Start in fullscreen mode
pl: Uruchamianie w trybie pełnoekranowym

en: Execute 'cmd' when an image is loaded
pl: Wykonaj 'polecenie' kiedy obraz zostanie wczytany

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save
pl: Zapisz

en: The current image has been modified. Save changes?
pl: Bieżący obraz został zmodyfikowany. Zapisać zmiany?

en: Save?
pl: Zapisać?

en: Open Remote
pl: Otwarcie zdalnego

en: Open
pl: Otwórz

en: Images
pl: Obrazy

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Include images in subdirectories
pl: Dołączaj obrazy w podkatalogach

en: Cannot load image.
pl: Nie można wczytać obrazu.

en: Configure Custom Actions
pl: Konfiguracja własnych działań

en: Batch
pl: Przetwarzanie wsadowe

en: Action
pl: Działanie

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Add action
pl: Dodaj działanie

en: Edit selected action.
pl: Modyfikuj wybrane działanie.

en: Remove selected action.
pl: Usuń wybrane działanie.

en: Move selected action up.
pl: Przesuń wybrane działanie w górę.

en: Move selected action down.
pl: Przesuń wybrane działanie w dół.

en: Parameters
pl: Parametry

en: File path, name, and extension
pl: Ścieżka do pliku, nazwa i rozszerzenie

en: File path
pl: Ścieżka do pliku

en: File name without file extension
pl: Nazwa pliku bez rozszerzenia

en: File extension (i.e. ".png")
pl: Rozszerzenie pliku (np. ".png")

en: List of files, space-separated
pl: Lista plików, oddzielana spacjami

en: Operations
pl: Operacje

en: Go to next image
pl: Przejście do następnego obrazu

en: Go to previous image
pl: Przejście do poprzedniego obrazu

en: Here you can define custom actions with shortcuts. Actions use the built-in parameters and operations listed below and can have multiple statements separated by a semicolon. Batch actions apply to all images in the list.
pl: Tutaj można zdefiniować własne działania za pomocą skrótów. Działania wykorzystują wbudowane parametry i operacje wymienione poniżej i mogą zawierać wielokrotne deklaracje oddzielane średnikiem. Działania przetwarzania wsadowego są aplikowane na wszystkich obrazach na liście.

en: Add Custom Action
pl: Dodaj własne działanie

en: Edit Custom Action
pl: Modyfikuj własne działanie

en: Perform action on all images (Batch)
pl: Wykonanie działania na wszystkich obrazach (przetwarzanie wsadowe)

en: Incomplete custom action specified.
pl: Zdefiniowano niekompletne działanie własne.

en: Action Shortcut
pl: Skrót do działania

en: Press the desired shortcut for the action.
pl: Proszę wykonać żądany skrót klawiaturowy dla tego działania.

en: Invalid Shortcut
pl: Niepoprawny skrót

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Location
pl: Obszar

en: Entire screen
pl: Cały ekran

en: Delay
pl: Opóźnienie

en:  seconds
pl:  sekund

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Mirage Preferences
pl: Preferencje Mirage

en: Interface
pl: Interfejs

en: Sets the background color for the application.
pl: Ustawia kolor tła dla aplikacji.

en: Open Mirage in fullscreen mode
pl: Uruchamianie Mirage w trybie pełnoekranowym

en: Open Behavior
pl: Zachowanie podczas otwarcia

en: Smart Mode
pl: Tryb inteligentny

en: Zoom To Fit Mode
pl: Tryb przybliżenia, aby dopasować

en: 1:1 Mode
pl: Tryb 1:1

en: Last Active Mode
pl: Ostatnio aktywny tryb

en: Load all images in current directory
pl: Wstępne wczytywanie wszystkich obrazów w bieżącym katalogu

en: If enabled, opening an image in Mirage will automatically load all images found in that image's directory.
pl: Określa, czy otworzenie obrazu w Mirage automatycznie wczyta wstępnie wszystkie obrazy znalezione w katalogu z tym obrazem.

en: Allow loading hidden files
pl: Wczytywanie ukrytych plików

en: Use last chosen directory
pl: Używanie ostatnio wybranego katalogu

en: The default 'Open' directory will be the last directory used.
pl: Domyślnym katalogiem "Otwórz" będzie ostatnio otwarty katalog.

en: The default 'Open' directory will be this specified directory.
pl: Domyślny katalog "Otwórz" będzie tym określonym katalogiem.

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Preload images for faster navigation
pl: Wstępne wczytywanie obrazów dla szybszej nawigacji

en: If enabled, the next and previous images in the list will be preloaded during idle time. Note that the speed increase comes at the expense of memory usage, so it is recommended to disable this option on machines with limited ram.
pl: Określa, czy następne i poprzednie obrazy na liście zostaną wstępnie wczytane w czasie bezczynności. Przyspieszenie działania zwiększa zużycie pamięci, wyłączenie tej funkcji jest zalecane dla komputerów z niewielką ilością pamięci RAM.

en: Prompt User
pl: Pytaj użytkownika

en: Slideshow Mode
pl: Tryb pokazu slajdów

en: Randomize order of images
pl: Losowanie kolejności obrazów

en: If enabled, a random image will be chosen during slideshow mode (without loading any image twice).
pl: Określa, czy podczas trybu pokazu slajdów obrazy będą wybierane losowo (bez wczytywania jakiegokolwiek obrazu dwukrotnie).

en: Disable screensaver in slideshow mode
pl: Wyłączenie wygaszacza ekranu w trybie pokazu slajdów

en: If enabled, xscreensaver will be temporarily disabled during slideshow mode.
pl: Określa, czy xscreensaver zostanie wyłączony w trybie pokazu slajdów.

en: Always start in fullscreen mode
pl: Uruchamianie w trybie pełnoekranowym

en: If enabled, starting a slideshow will put the application in fullscreen mode.
pl: Określa, czy uruchomienie pokazu slajdów przełączy aplikację w tryb pełnoekranowy.

en: Image Editing
pl: Modyfikowanie obrazów

en: Confirm image delete
pl: Potwierdzanie usunięcia obrazów

en: Nearest (Fastest)
pl: Najbliższe sąsiedztwo (najszybsza)

en: Tiles
pl: Kafelkowanie

en: Bilinear
pl: Bilinearna

en: Hyper (Best)
pl: Hyper (najlepsza)

en: Ignore Changes
pl: Ignoruj zmiany

en: Auto-Save
pl: Automatyczny zapis

en: Prompt For Action
pl: Pytaj użytkownika

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Image
pl: Obraz

en: Unable to rename
pl: Zmiana nazwy niemożliwa

en: Unable to delete
pl: Usunięcie niemożliwe

en: Choose directory
pl: Wybierz katalog

en: A fast GTK+ Image Viewer.
pl: Szybka przeglądarka obrazów GTK+.

en: Unable to launch a suitable browser.
pl: Uruchomienie odpowiedniej przeglądarki niemożliwe.

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: Saturation level:
pl: Poziom nasycenia:

en: pixels
pl: pikseli

en: Preserve aspect ratio
pl: Zachowaj proporcje obrazu

en: You are viewing the first image in the list. Wrap around to the last image?
pl: Wyświetlanie pierwszego obrazu na liście. Zawinąć do ostatniego obrazu?

en: You are viewing the last image in the list. Wrap around to the first image?
pl: Wyświetlanie ostatniego obrazu na liście. Zawinąć do pierwszego obrazu?

en: All images have been viewed. Would you like to cycle through the images again?
pl: Wszystkie obrazy zostały wyświetlone. Rozpocząć pokaz od nowa?

en: Wrap?
pl: Zawinąć?
