MKVToolNix 82.0 - en to be translation catalogue (3014 entries)

en: no emphasis
be: без эмфазісу

en: first order filter found in CD/DVD/MPEG audio
be: фільтр першага парадка, знойдзены ў аўдыя CD/DVD/MPEG

en: unknown
be: невядома

en: FM radio in Europe
be: FM-радыё ў Еўропе

en: FM radio in the USA
be: FM-радыё ў ЗША

en: phono filter (RIAA)
be: фонафільтр (RIAA)

en: phono filter (IEC N78)
be: фонафільтр (IEC N78)

en: phono filter (Teldec)
be: фонафільтр (Teldec)

en: phono filter (EMI)
be: фонафільтр (EMI)

en: phono filter (Columbia LP)
be: фонафільтр (Columbia LP)

en: phono filter (London)
be: фонафільтр (London)

en: phono filter (NARTB)
be: фонафільтр (NARTB)

en: Number
be: Колькасць

en: Symbolic name
be: Сімвальнае імя

en: Description
be: Апісанне

en: Raw OBUs without a size field are not supported.
be: Неапрацаваныя OBU без поля памеру не падтрымліваюцца.

en: Encountered OBUs with invalid data.
be: Выяўлены OBU з памылковымі данымі.

en: Invalid Base64 character encountered
be: Выяўлены памылковы сімвал Base64

en: The value '{}' is not a valid ISO 639 language code.
be: Значэнне «{}» не з'яўляецца карэктным кодам мовы па ISO 639.

en: The value '{}' is not a valid ISO 15924 script code.
be: Значэнне «{}» не з'яўляецца карэктным кодам скрыпта по ISO 15924.

en: The value '{}' is not a valid ISO 3166-1 country code.
be: Значэнне «{}» не з'яўляецца карэктным кодам краіны па ISO 3166-1.

en: The value '{}' is not a valid UN M.49 country number code.
be: Значэнне «{}» не з'яўляецца карэктным кодам нумара краіны па UN M.49.

en: The value '{}' is not part of the IANA Language Subtag Registry for extended language subtags.
be: Значэнне «{}» не ўваходзіць у Рэестр моўных падтэгаў IANA для пашыраных моўных падтэгаў.

en: The value '{}' is not part of the IANA Language Subtag Registry for language variants.
be: Значэнне «{}» не ўваходзіць у Рэестр моўных падтэгаў IANA для варыянтаў мовы.

en: The extended language subtag '{}' must only be used with one of the following prefixes: {}.
be: Пашыраны моўны падтэг «{}» павінен выкарыстоўвацца толькі з адным з наступных прэфіксаў: {}.

en: The variant '{}' occurs more than once.
be: Варыянт «{}» сустракаецца больш за адзін раз.

en: Extension subtags must follow at least a primary language subtag.
be: Падтэгі пашырэння павінны ісці, прынамсі, за падтэгам асноўнай мовы.

en: Each extension identifier must be used at most once.
be: Кожны ідэнтыфікатар пашырэння павінен выкарыстоўвацца не больш за адзін раз.

en: The value '{0}' is not a registered IANA language tag identifier.
be: Значэнне «{0}» не з'яўляецца зарэгістраваным моўным ідэнтыфікатарам тэга IANA.

en: The value does not adhere to the general structure of IETF BCP 47/RFC 5646 language tags.
be: Значэнне не адпавядае агульнай структуры моўных тэгаў IETF BCP 47/RFC 5646.

en: Four-letter language codes are reserved for future use and not supported.
be: Чатырохлітарныя моўныя коды зарэзерваваныя для выкарыстання ў будучыні і на цяперашні час не падтрымліваюцца.

en: Five- to eight-letter language codes are currently not supported.
be: Моўныя коды з пяці-васьмі літар у дадзены час не падтрымліваюцца.

en: Not a hex digit at position {0}
be: У пазіцыі {0} знаходзіцца не шаснаццатковая лічба

en: Input too long: {0} > {1}
be: Зыходныя даныя маюць завялікую даўжыню: {0} > {1}

en: Missing one hex digit
be: Адсутнічае адзін шаснаццатковы сімвал

en: The number of bytes to swap isn't divisible by {0}.
be: Колькасць байтаў пераключэння дзеліцца на {0}.

en: Chapter <NUM:2>
be: Раздзел <NUM:2>

en: Simple chapter parser: {0}
be: Просты аналізатар раздзелаў: {0}

en: '{0}' is not a CHAPTERxx=... line.
be: «{0}» не з'яўляецца радком CHAPTERxx=...

en: Invalid minute: {0}
be: Памылковая хвіліна: {0}

en: Invalid second: {0}
be: Памылковая секунда: {0}

en: '{0}' is not a CHAPTERxxNAME=... line.
be: «{0}» не з'яўляецца радком CHAPTERxxNAME=...

en: Could not parse the chapters in '{0}': {1}
be: Немагчыма разабраць раздзелы у «{0}»: {1}

en: Could not open '{0}' for reading.
be: Не ўдалося адкрыць «{0}» для чытання.

en: Unknown chapter file format in '{0}'. It does not contain a supported chapter format.
be: Невядомы фармат раздзелаў у «{0}». Ён не ўтрымлівае раздзелаў падтрымліваных фарматаў.

en: The XML chapter file '{0}' could not be read.
be: XML-файл раздзелаў «{0}» не можа быць прачытны.

en: The XML chapter file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
be: XML-файл раздзелаў «{0}» утрымлівае памылку ў пазіцыі {2}: {1}

en: The XML chapter file '{0}' contains an error: {1}
be: XML-файл раздзелаў «{0}» утрымлівае памылку: {1}

en: Cue sheet parser: No INDEX entry found for the previous TRACK entry (current line: {0})
be: Аналізатар файла разметкі Cue: не знойдзены індэкс для папярэдняга трэка (бягучы радок: {0})

en: Cue sheet parser: Invalid INDEX entry in line {0}.
be: Аналізатар файла разметкі Сue: памылковы індэкс ў радку {0}.

en: Cue sheet parser: Invalid INDEX number (got {0}, expected {1}) in line {2}.
be: Аналізатар файла разметкі Сue: памылковы нумар індэкса (атрымана {0} чакалася {1}) у радку {2},

en: '{0}' is not a valid DVD title number.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным нумарам назвы DVD.

en: The title number '{0}' is higher than the number of titles on the DVD ({1}).
be: Нумар назвы «{0}» вышэйшы, чым нумар назваў у DVD ({1}).

en: Missing argument to '{0}'.
be: Адсутнічае параметр у {0}.

en: Unknown option '{0}'.
be: Невядомы параметр «{0}».

en: Increase verbosity.
be: Павялічыць дэталізацыю.

en: Suppress status output.
be: Схаваць вывад стану.

en: Force the translations for 'code' to be used.
be: Прымусова выкарыстоўваць пераклады для code.

en: Charset for strings on the command line
be: Кадзіроўка для радкоў у камандным радку

en: Output messages in this charset
be: Выводзіць паведамленні ў гэтай кадзіроўцы

en: Redirects all messages into this file.
be: Перанакіроўвае ўсе паведамленні ў гэты файл.

en: Flushes all cached data to storage when closing a file opened for writing.
be: Ачысціць усе кэшаваныя даныя ў сховішчы пры закрыцці файла, адкрытага для запісу.

en: Aborts the program after the first warning is emitted.
be: Перапыняе праграму пасля з'яўлення першага папярэджання.

en: Reads additional command line options from the specified JSON file (see man page).
be: Счытвае дадатковыя параметры каманднага радка з зададзенага файла JSON (гл. дакументацыю).

en: Show this help.
be: Паказаць гэтую даведку.

en: Show version information.
be: Паказаць звесткі аб версіі.

en: The file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
be: Файл «{0}» не можа быць адкрыты для чытання: {1}.

en: JSON option files must contain a JSON array consisting solely of JSON strings
be: Файлы параметраў JSON павінныя змяшчаць масіў JSON, які складаецца выключна з JSON-радкоў

en: '--command-line-charset' is missing its argument.
be: --command-line-charset адсутнічае аргумент.

en: '--engage' lacks its argument.
be: --engage бракуе аргумента.

en: Missing argument for '--output-charset'.
be: Адсутнічае параметр для --output-charset.

en: '{0}' is missing the file name.
be: «{0}» не хапае імя файла.

en: Could not open the file '{0}' for directing the output.
be: Не ўдалося адкрыць файл «{0}» для перанакіравання вываду.

en: Missing argument for '--ui-language'.
be: Адсутнічае параметр для --ui-language.

en: Available translations:
be: Даступныя пераклады:

en: There is no translation available for '{0}'.
be: Для «{0}» няма падыходнага перакладу.

en: Header removal compression not possible because the buffer contained {0} bytes which is less than the size of the headers that should be removed, {1}.
be: Сцісканне выдаленнем загалоўка немагчымае, бо буфер змяшчае {0} байтов, что меньше, чем размер заголовков, которые должны быть удалены, {1}.

en: Header removal compression not possible because the buffer did not start with the bytes that should be removed. Wanted bytes:{0}; found:{1}.
be: Сцісканне выдаленнем загалоўка немагчымае, бо буфер не пачынаецца з байтаў, якія павінныя быць выдаленыя. Патрабуюцца байты:{0}; знойдзена:{1}.

en: inflateInit() failed. Result: {0}
be: inflateInit() не ўдалося. Вынік: {0}

en: Zlib decompression failed. Result: {0}
be: Распакаванне Zlib не ўдалося. Вынік: {0}

en: deflateInit() failed. Result: {0}
be: deflateInit() не ўдаўся. Вынік: {0}

en: Track number {0} has been encrypted and decryption has not yet been implemented.
be: Трэк нумар {0} быў зашыфраваны, а расшыфроўка яшчэ не рэалізаваная.

en: Unknown content encoding type {0} for track {1}.
be: Невядомы тып кадзіроўкі дадзеных {0} для трэка {1}.

en: Track {0} was compressed with the algorithm '{1}' which is not supported anymore.
be: Трэк {0} быў сціснуты алгарытмам «{1}», які больш не падтрымліваецца.

en: Track {0} has been compressed with an unknown/unsupported compression algorithm ({1}).
be: Трэк {0} была сжата невядомым/непадтрымліваным алгарытмам сціскання ({1}).

en: AVC/H.264 elementary streams
be: AVC/H.264 элементарныя патокі

en: DTS/DTS-HD (Digital Theater System)
be: DTS/DTS-HD (Digital Theater System — лічбавая тэатральная сістэма)

en: FLV (Flash Video)
be: FLV (Flash-відэа)

en: HEVC/H.265 elementary streams
be: HEVC/H.265 элементарныя патокі

en: MP4 audio/video files
be: Аўдыя/відэафайлы MP4

en: MPEG-1/2 Audio Layer II/III elementary streams
be: Элементарные патокі MPEG-1/2 Audio Layer II/III

en: MPEG program streams
be: Праграмныя патокі MPEG

en: MPEG transport streams
be: Транспартныя патокі MPEG

en: MPEG-1/2 video elementary streams
be: Элементарныя патокі відэа MPEG-1/2

en: MPLS Blu-ray playlist
be: Плэй-ліст MPLS Blu-ray

en: Matroska audio/video files
be: Аўдыя/відэафайлы Matroska

en: PGS/SUP subtitles
be: Субцітры PGS/SUP

en: QuickTime audio/video files
be: Аўдыя/відэафайлы QuickTime

en: AV1 Open Bitstream Units stream
be: Паток AV1 Open Bitstream Units

en: Ogg/OGM audio/video files
be: Аўдыя/відэафайлы Ogg/OGM

en: Opus (in Ogg) audio files
be: Аўдыяфайлы Opus (у Ogg)

en: RealMedia audio/video files
be: Аўдыя/відэафайлы RealMedia

en: SRT text subtitles
be: Тэкставыя субцітры SRT

en: SSA/ASS text subtitles
be: Тэкставыя субцітры SSA/ASS

en: USF text subtitles
be: Тэкставыя субцітры USF

en: VC-1 elementary streams
be: Элементарныя патокі VC-1

en: VobSub subtitles
be: Субцітры VobSub

en: WAVE (uncompressed PCM audio)
be: WAVE (нясціснутае аўдыя PCM)

en: WAVPACK v4 audio
be: Аўдыя WAVPACK v4

en: WebM audio/video files
be: Аўдыя/відэафайлы WebM

en: WebVTT subtitles
be: Субцітры WebVTT

en: DV video format
be: DV-відэафармат

en: Flash Video
be: Flash-відэа

en: HDMV TextST subtitles
be: Субцітры HDMV TextST

en: HD-DVD subtitles
be: Субцітры HD-DVD

en: MPEG-1/2 video elementary stream
be: Элементарны паток відэа MPEG-1/2

en: MPEG program stream
be: Праграмны паток MPEG

en: MPEG transport stream
be: Транспартны паток MPEG

en: Open Bitstream Units stream
be: Паток Open Bitstream Units

en: SRT subtitles
be: Субцітры SRT

en: SSA/ASS subtitles
be: Субцітры SSA/ASS

en: USF subtitles
be: Субцітры USF

en: flac_decoder: FLAC__stream_decoder_new() failed.
be: flac_decoder: FLAC__stream_decoder_new() не ўдаўся.

en: flac_decoder: Could not set metadata_respond_all.
be: flac_decoder: не ўдалося задаць metadata_respond_all.

en: flac_decoder: Could not initialize the FLAC decoder.
be: flac_decoder: не ўдалося ініцыялізаваць дэкадзіроўшчык FLAC.

en: Leave additional space (EbmlVoid) in the destination file after the chapters.
be: Пакінуць дадатковую прастору (EbmlVoid) ў файле назначэння пасля раздзелаў.

en: Do not add an entry for the chapters in the meta seek element.
be: Не дадаваць запіс для раздзелаў у элемент метапошуку.

en: Do not write meta seek elements at all.
be: Наогул не ствараць элементы метапошуку.

en: Force Xiph style lacing.
be: Прымусова сшываць у стылі Xiph.

en: Force EBML style lacing.
be: Прымусова сшываць у стылі EBML.

en: Analyze MPEG4 bitstreams, put each frame into one Matroska block, use proper timestamping (I P B B = 0 120 40 80), use V_MPEG4/ISO/... CodecIDs.
be: Прааналізаваць двайковы паток MPEG4, памясціць кожны кадр у адзін блок Matroska, выкарыстоўваць правільныя меткі часу (I P B B = 0 120 40 80), выкарыстоўваць CodecID V_MPEG4/ISO/....

en: Use fixed values for the elements that change with each file otherwise (multiplexing date, segment UID, track UIDs etc.).
be: Выкарыстоўваць пастаянныя значэння для элементаў, якія інакш змяняюцца ў кожным файле (дата зліцця, UID сегмента, UID трэкаў ды г.д.).

en: Two files multiplexed with the same settings and this switch activated will be identical.
be: Два файлы зліваюцца з аднолькавымі наладамі, а пры ўключэнні гэтага параметра файлы будуць ідэнтычнымі.

en: Forces the Matroska reader to use the generic passthrough packetizer even for known and supported track types.
be: Прымушае фільтр чытання Matroska выкарыстоўваць універсальны фармавальнік пакетаў нават для вядомых і падтрымліваных тыпаў трэкаў.

en: Causes mkvmerge to write a second set of identical track headers near the end of the file (after all the clusters).
be: Задае mkvmerge запісваць другінабор аднолькавых загалоўкаў трэкаў у канцы файла (пасля ўсіх кластараў).

en: Allows storing AVC/H.264 video in Video-for-Windows compatibility mode, e.g. when it is read from an AVI.
be: Дазваляе захаваць відэа AVC/H.264 у рэжыме сумяшчальнасці з відэа для Windows (VfW), напрыклад, калі яно чытаецца з AVI.

en: This option does nothing and is only kept for backwards compatibility.
be: Гэтая функцыя нічога не робіць і захоўваецца толькі для зваротнай сумяшчальнасці.

en: Disable the use of SimpleBlocks instead of BlockGroups.
be: Забараніць выкарыстанне SimpleBlocks замест BlockGroups.

en: Store changes in CodecPrivate data in CodecState elements instead of the frames.
be: Захоўваць змены ў даных CodecPrivate у элементах CodecState замест кадраў.

en: This is used for e.g. MPEG-1/-2 video tracks for storing the sequence headers.
be: Гэта выкарыстоўваецца, напрыклад, у відэатрэках MPEG-1/-2 для захавання загалоўкаў паслядоўнасці.

en: Enables warnings for certain conditions where timestamps aren't monotonous in situations where they should be which could indicate either a problem with the file or a programming error.
be: Паказваюцца папярэджанні для пэўных умоў, калі меткі часу не з'яўляюцца манатоннымі ў выпадках, дзе яны павінныя быць такімі, што можа паказваць або на праблему з файлам, або на памылку праграмавання.

en: Normally mkvmerge keeps aspect ratio information in MPEG4 video bitstreams and puts the information into the container.
be: Звычайна mkvmerge захоўвае звесткі аб суадносінах бакоў у двайковых патоках відэа MPEG4 і памяшчае звесткі ў кантэйнер.

en: This option causes mkvmerge to remove the aspect ratio information from the bitstream.
be: Гэтая функцыя прымушае mkvmerge выдаліць звесткі аб суадносінах бакоў з патока.

en: Causes mkvmerge to add 'stop display' commands to VobSub subtitle packets that do not contain a duration field.
be: Задае mkvmerge дадаць каманды «спыніць паказванне» ў пакеты субцітраў VobSub, якія не ўтрымліваюць поле даўжыні.

en: Causes mkvmerge not to write 'CueDuration' elements in the cues.
be: Задае mkvmerge не запісваць элементы CueDuration у cue.

en: Causes mkvmerge not to write 'CueRelativePosition' elements in the cues.
be: Задае mkvmerge не запісваць элементы CueRelativePosition у cue.

en: Garbage at the start of audio tracks in AVI files is normally used for delaying that track.
be: Смецце ў пачатку аўдыятрэкаў ў AVI-файлах звычайна выкарыстоўваюцца для стварэння затрымкі.

en: mkvmerge normally calculates the delay implied by its presence and offsets all of the track's timestamps by it.
be: mkvmerge звычайна вылічвае затрымку пры яе наяўнасці і змяшчае ўсе меткі часу трэкаў на адпаведную велічыню.

en: This option prevents that behavior.
be: Гэтая функцыя прадухіляе такія паводзіны.

en: Blu-ray discs often contain a chapter entry very close to the end of the movie.
be: Дыскі Blu-Ray часта ўтрымліваюць запіс раздзела вельмі блізка да канца фільма.

en: mkvmerge normally removes that last entry if it's timestamp is within five seconds of the total duration.
be: mkvmerge звычайна выдаляе гэты апошні запіс, калі яго метка часу ўваходзіць у агульную пяцісекундную даўжыню.

en: Enabling this option causes mkvmerge to keep that last entry.
be: Уключэнне гэтай функцыі захоўвае гэты апошні запіс.

en: Don't remove track statistics tags when reading Matroska files, no matter if new ones are created or not.
be: Не выдаляць тэгі статыстыкі трэкаў пры чытанні файлаў Matroska, незалежна ад таго, ці створаны новыя або не.

en: Some AVC/H.264 tracks contain I slices but lack real key frames.
be: Некаторыя трэкі AVC/H.264 утрымліваюць I-фрагменты, але ім бракуе рэальных ключавых кадраў.

en: This option forces mkvmerge to treat all of those I slices as key frames.
be: Гэтая функцыя прымусіць mkvmerge разглядаць усе I-фрагменты як ключавыя кадры.

en: Enable appending and splitting FLAC tracks.
be: Уключыць даданне і падзяленне трэкаў FLAC.

en: The resulting tracks will be broken: the official FLAC tools will not be able to decode them and seeking will not work as expected.
be: Атрыманыя трэкі будуць зламаныя: афіцыйныя сродкі FLAC не змогуць іх дэкадзіраваць, пшук не будзе працаваць так, як чакаецца.

en: Normally the HEVC/H.265 code in mkvmerge and mkvextract normalizes parameter sets by prefixing all key frames with all currently active parameter sets and removes duplicates that might already be present.
be: Звычайна код HEVC/H.265 у mkvmerge і mkvextract нармалізуе наборы параметраў праз прэфіксацыі ўсіх ключавых кадраў з усімі актыўнымі на дадзены момант наборамі параметраў, а аксама выдаляе дублікаты, якія ўжо могуць прысутнічаць.

en: If this hack is enabled, the code will leave the parameter sets as they are.
be: Калі ўключана, то код пакіне наборы параметраў такімі, якія яны ёсць.

en: Normally spaces & tabs are removed from the beginning & the end of each line in text subtitles.
be: Звычайна прабелы і табуляцыі выдаляюцца з пачатка і канца кожнага радка ў тэкставых субцітрах.

en: If this hack is enabled, they won't be removed.
be: Калі ўключана, выдаліць будзе немагчыма.

en: If enabled, the BlockAddID element will be written even if it's set to its default value of 1.
be: Калі ўключана, то элемент BlockAddID будзе запісаны, нават калі яго значэнне па змаўчанні роўна 1.

en: Prevents mkvmerge from looking for Dolby Vision Enhancement Layers stored in a separate track & combining them with the track containing the Dolby Vision Base Layer.
be: Прадухіляе mkvmerge ад пошуку слаёў паляпшэння Dolby Vision, захаваных у асобным трэку, і ад іх аб'яднання з трэкам, які ўтрымлівае базавы слой Dolby Vision.

en: Causes mkvmerge to use the codec IDs A_AC3/BSID9 & A_AC3/BSID10 instead of A_AC3 for AC-3 tracks with BSIDs of 9 or 10 like older versions of mkvmerge did.
be: Задае mkvmerge выкарыстоўваць ідэнтыфікатары кадзіроўшчыка A_AC3/BSID9 і A_AC3/BSID10 замест A_AC3 для трэкаў AC-3 с BSID 9 або 10, як гэта было ў старых версіях mkvmerge.

en: No help available.
be: Дапамога недаступная.

en: Valid hacks are:
be: Дзейныя трукі:

en: '{0}' is not a valid hack.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным хакам.

en: English language name
be: Англійская назва мовы

en: ISO 639-3 code
be: Код ISO 639-3

en: ISO 639-2 code
be: Код ISO 639-2

en: ISO 639-1 code
be: Код ISO 639-1

en: Undetermined
be: Неідэнтыфікаваны

en: No linguistic content; Not applicable
be: Няма моўнага змесціва; Неўжывальна

en: Wrong header type: 0x{0:02x} != 0x{1:02x}
be: Няправільны тып загалоўка: 0x{0:02x} != 0x{1:02x}

en: Wrong identification string: '{0:7s}' != 'kate\0\0\0'
be: Няправільны радок ідэнтыфікацыі: "{0:7s}" != "kate\0\0\0"

en: Wrong Kate version: {0}.{1} > {2}.x
be: Няправільная версія Kate: {0}.{1} > {2}.x

en: The data in the file is corrupted and cannot be modified safely
be: Даныя ў файле пашкоджаныя і не могуць быць змененыя бяспечна

en: Not a valid Matroska file (no EBML head found)
be: Памылковы файл Matroska (не знойдзены загаловак EBML)

en: Not a valid Matroska file (no segment/level 0 element found)
be: Памылковы файл Matroska (не знойдзены сегмент/элемент нулявога ўзроўня)

en: The file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
be: Файл «{0}» не можа быць адкрыты для чытання: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened or parsed.
be: Файл «{0}» не можа быць адкрыты або прааналізаваны.

en: No segment UID could be found in the file '{0}'.
be: UID сегмента не знойдзены ў файле «{0}».

en: Progress: [{0}{1}] {2}%
be: Прагрэс: [{0}{1}] {2}%

en: EBML head
be: Загаловак EBML

en: EBML version
be: Версія EBML

en: EBML read version
be: Прачытаная версія EBML

en: Maximum EBML ID length
be: Максімальная даўжыня ідэнтыфікатара EBML

en: Maximum EBML size length
be: Максімальная даўжыня памера EBML

en: Document type
be: Тып дакумента

en: Document type version
be: Версія тыпа дакумена

en: Document type read version
be: Прачытаная версія тыпа дакумена

en: EBML void
be: Прабел EBML

en: Segment
be: Сегмент

en: Segment information
be: Інфармацыя аб сегменце

en: Timestamp scale
be: Маштабаванне метак часу

en: Duration
be: Даўжыня

en: Multiplexing application
be: Праграма зліцця

en: Writing application
be: Праграма запісу

en: Date
be: Дата

en: Segment UID
be: UID сегмента

en: Family UID
be: UID сямейства

en: Previous segment UID
be: UID папярэдняга сегмента

en: Previous filename
be: Папярэдняе імя файла

en: Next segment UID
be: UID наступнага сегмента

en: Next filename
be: Наступнае імя файла

en: Segment filename
be: Імя файла сегмента

en: Title
be: Назва

en: Chapter translate
be: Пераклад раздзела

en: Chapter translate edition UID
be: UID версіі перакладу раздзела

en: Chapter translate codec
be: Кадзіроўшчык перакладу раздзела

en: Chapter translate ID
be: Ідэнтыфікатар перакладу раздзела

en: Audio track
be: Аўдыятрэк

en: Sampling frequency
be: Частата дыскрэтызацыі

en: Output sampling frequency
be: Выхадная частата дыскрэтызацыі

en: Channels
be: Каналы

en: Channel positions
be: Размяшчэнне каналаў

en: Bit depth
be: Двайковая глыбіня

en: Emphasis
be: Эмфазіс

en: Video color mastering metadata
be: Метадата колераў выніковага відэа

en: Red color coordinate x
be: Каардыната чырвонага колеру X

en: Red color coordinate y
be: Каардыната чырвонага колеру Y

en: Green color coordinate x
be: Каардыната X зялёнага колеру

en: Green color coordinate y
be: Каардыната Y зялёнага колеру

en: Blue color coordinate x
be: Каардыната сіняга колеру X

en: Blue color coordinate y
be: Каардыната сіняга колеру Y

en: White color coordinate x
be: Каардыната X белага колеру

en: White color coordinate y
be: Каардыната Y белага колеру

en: Maximum luminance
be: Максімальная яркасць

en: Minimum luminance
be: Мінімальная яркасць

en: Video color information
be: Звесткі пра колер відэа

en: Color matrix coefficients
be: Каэфіцэнты колеравай матрыцы

en: Bits per channel
be: Біт на канал

en: Horizontal chroma subsample
be: Гарызантальная падвыбарка колернасці

en: Vertical chroma subsample
be: Вертыкальнае падвыбарка колернасці

en: Horizontal Cb subsample
be: Гарызантальная падвыбарка Cb

en: Vertical Cb subsample
be: Вертыкальная падвыбарка Cb

en: Horizontal chroma siting
be: Гарызантальнае размяшчэнне колернасці

en: Vertical chroma siting
be: Вертыкальнае размяшчэнне колернасці

en: Color range
be: Колеравы дыяпазон

en: Color transfer
be: Перададзены колер

en: Color primaries
be: Базавыя колеры

en: Maximum content light
be: Максімальная асветленасць

en: Maximum frame light
be: Максімальная асветленасць кадра

en: Video projection
be: Відэапраекцыя

en: Projection type
be: Тып праекцыі

en: Projection's private data
be: Прыватныя даныі праекцыі

en: Projection's yaw rotation
be: Перпендыкулярнае кручэнне праекцыі

en: Projection's pitch rotation
be: Папярочнае кручэнне праекцыі

en: Projection's roll rotation
be: Пажоўжнае кручэнне праекцыі

en: Video track
be: Відэатрэк

en: Pixel width
be: Шырыня ў пікселях

en: Pixel height
be: Вышыня ў пікселях

en: Display width
be: Шырыня выявы

en: Display height
be: Вышыня выявы

en: Pixel crop left
be: Абрэзка пікселяў злева

en: Pixel crop top
be: Абрэзка пікселяў зверху

en: Pixel crop right
be: Абрэзка пікселяў справа

en: Pixel crop bottom
be: Абрэзка пікселяў знізу

en: Display unit
be: Адзінка вымярэння выявы

en: Gamma
be: Гама

en: Interlaced
be: Празрадковы

en: Field order
be: Парадак палёў

en: Video stereo mode
be: Рэжым стэрэа відэа

en: Aspect ratio type
be: Тып суадносін бакоў

en: Color space
be: Колеравая прастора

en: Frame rate
be: Частата кадраў

en: Stereo mode (deprecated element)
be: Стэрэарэжым (састарэлы элемент

en: Video alpha mode
be: Рэжым празрыстасці відэа

en: Content encodings
be: Кадзіраванне дадзеных

en: Content encoding
be: Кадзіраванне дадзеных

en: Order
be: Парадак

en: Scope
be: Аб'ём

en: Type
be: Тып

en: Content compression
be: Сцісканне дадзеных

en: Algorithm
be: Алгарытм

en: Settings
be: Налады

en: Content encryption
be: Шыфраванне дадзеных

en: Encryption algorithm
be: Алгарытм шыфравання

en: Encryption key ID
be: Ідэнтыфікатар ключа шыфравання

en: Signature algorithm
be: Алгарытм подпісу

en: Signature hash algorithm
be: Алгарытм хэша подпісу

en: Signature key ID
be: Ідэнтыфікатар ключа подпісу

en: Signature
be: Подпіс

en: Block addition mapping
be: Супастаўленне ідэнтыфікатара дадатковага блока

en: Block addition ID extra data
be: Залішнія даныя ідэнтыфікатара дадатковага блока

en: Block addition ID name
be: Імя ідэнтыфікатара дадатковага блока

en: Block addition ID type
be: Тып ідэнтыфікатара дадатковага блока

en: Block addition ID value
be: Значэнне ідэнтыфікатара дадатковага блока

en: Tracks
be: Трэкі

en: Track
be: Трэк

en: Track number
be: Нумар трэка

en: Track UID
be: UID трэка

en: Track type
be: Тып трэка

en: "Enabled" flag
be: Пазнака «ўключана»

en: Name
be: Імя

en: Codec ID
be: Ідэнтыфікатар кадзіроўшчыка

en: Codec's private data
be: Унутраныя дадзеныя кадзіроўшчыка

en: Codec name
be: Назва кадзіроўшчыка

en: Codec-inherent delay
be: Успадкаваная ад кадзіроўшчыка затрымка

en: Codec settings
be: Налады кадзіроўшчыка

en: Codec info URL
be: Спасылка на звесткі аб кадзіроўшчыку

en: Codec download URL
be: Спасылка на спампоўванне кадзіроўшчыка

en: Codec decode all
be: Кадзіроўшчык дэкадзіруе ўсё

en: Track overlay
be: Накладанне трэка

en: Minimum cache
be: Мінімальны кэш

en: Maximum cache
be: Максімальны кэш

en: Default duration
be: Перадвызначаная даўжыня

en: "Lacing" flag
be: Пазнака «сшыванне»

en: "Default track" flag
be: Пазнака «трэк па змаўчанні»

en: "Forced display" flag
be: Пазнака «прымусовы паказ»

en: Language
be: Мова

en: Language (IETF BCP 47)
be: Мова (IETF BCP 47)

en: Maximum block additional ID
be: Максімальны ідэнтыфікатар дадатковага блока

en: Seek pre-roll
be: Пошук да пачатку прагляду

en: "Hearing impaired" flag
be: Пазнака «парушэнне слыху»

en: "Visual impaired" flag
be: Пазнака «парушэнне зроку»

en: "Text descriptions" flag
be: Пазнака «тэкставыя апісанні»

en: "Original language" flag
be: Пазнака «мова арыгінала»

en: "Commentary" flag
be: Пазнака «каментарый»

en: Seek head
be: Загаловак пошуку

en: Seek entry
be: Запіс пошуку

en: Seek ID
be: Ідэнтыфікатар пошуку

en: Seek position
be: Пазіцыя пошуку

en: Cues
be: Cue

en: Cue point
be: Кропка Cue

en: Cue time
be: Час Cue

en: Cue track positions
be: Пазіцыі трэка Cue

en: Cue track
be: Трэк Cue

en: Cue cluster position
be: Пазіцыя кластара Cue

en: Cue relative position
be: Адносная пазіцыя Cue

en: Cue duration
be: Даўжыня Cue

en: Cue block number
be: Нумар блока Cue

en: Cue codec state
be: Стан кадзіроўшчыка Cue

en: Cue reference
be: Апорны Cue

en: Cue ref time
be: Час апорнага Cue

en: Cue ref cluster
be: Апорны кластар Cue

en: Cue ref number
be: Нумар апорнага Cue

en: Cue ref codec state
be: Стан кадзіроўшчыка апорнага Cue

en: Attachments
be: Далучэнні

en: Attached
be: Далучана

en: File description
be: Апісанне файла

en: File name
be: Імя файла

en: MIME type
be: Тып MIME

en: File data
be: Даныя файла

en: File UID
be: UID файла

en: Silent tracks
be: Бязгучныя трэкі

en: Silent track number
be: Нумар бязгучнага трэка

en: Block group
be: Група блокаў

en: Block
be: Блок

en: Block duration
be: Даўжыня блока

en: Reference block
be: Апорны блок

en: Reference priority
be: Прыярытэт апорных

en: Block virtual
be: Віртуальны блок

en: Reference virtual
be: Апорны віртуал

en: Codec state
be: Стан кадзіроўшчыка

en: Block additional ID
be: Ідэнтыфікатар дадатковага блока

en: Block additional
be: Дадатковы блок

en: Lace number
be: Колькасць сшыванняў

en: Frame number
be: Колькасць кадраў

en: Delay
be: Затрымка

en: Discard padding
be: Адмяніць водстпы

en: Additions
be: Дапаўненні

en: More
be: Больш

en: Slices
be: Слаі

en: Time slice
be: Інтэрвал часу

en: Simple block
be: Просты блок

en: Cluster
be: Кластар

en: Cluster timestamp
be: Метка часу кластара

en: Cluster position
be: Пазіцыя кластара

en: Cluster previous size
be: Папярэдні памер кластара

en: Chapters
be: Раздзелы

en: Edition entry
be: Версія

en: Edition UID
be: UID версіі

en: Edition flag hidden
be: Пазнака версіі схаваная

en: Edition flag default
be: Пазнака версіі па змаўчанні

en: Edition flag ordered
be: Пазнака версіі ўпарадкаваная

en: Edition display
be: Паказ версіі

en: Edition string
be: Радок версіі

en: Edition language (IETF BCP 47)
be: Мова версіі (IETF BCP 47)

en: Chapter atom
be: Атом раздзела

en: Chapter UID
be: UID раздзела

en: Chapter string UID
be: UID радка раздзела

en: Chapter time start
be: Час пачатка раздзела

en: Chapter time end
be: Час канца раздзела

en: Chapter flag hidden
be: Файл раздзелаў схаваны

en: Chapter flag enabled
be: Файл раздзела ўключаны

en: Chapter segment UID
be: UID сегмента раздзела

en: Chapter segment edition UID
be: UID версіі сегмента раздзела

en: Chapter physical equivalent
be: Фізічны эквівалент раздзела

en: Chapter track
be: Трэк раздзела

en: Chapter track number
be: Нумар трэка раздзела

en: Chapter display
be: Паказванне раздзела

en: Chapter string
be: Радок раздзела

en: Chapter language
be: Мова раздзела

en: Chapter language (IETF BCP 47)
be: Мова раздзела (IETF BCP 47)

en: Chapter country
be: Краіна раздзела

en: Chapter process
be: Працэс раздзела

en: Chapter process codec ID
be: Ідэнтыфікатар кадзіроўшчыка працэса раздзела

en: Chapter process private
be: Унутраны працэс раздзела

en: Chapter process command
be: Каманда працэса раздзела

en: Chapter process time
be: Час працэса раздзела

en: Chapter process data
be: Дадзеныя працэса раздзела

en: Chapter skip type
be: Тып пропуску раздзелаў

en: Tags
be: Тэгі

en: Tag
be: Тэг

en: Targets
be: Назначэнні

en: Attachment UID
be: UID далучэння

en: Target type
be: Тып назначэння

en: Target type value
be: Значэнне тыпа назначэння

en: Simple
be: Просты

en: String
be: Радок

en: Binary
be: Двайковы

en: Tag language
be: Мова тэга

en: Tag language (IETF BCP 47)
be: Мова тэга (IETF BCP 47)

en: Default language
be: Перадвызначаная мова

en: Default language (bogus element with invalid ID)
be: Перадвызначаная мова (падробны элемент з памылковым ідэнтыфікатарм)

en: The first cluster timestamp after the resync is {0}.
be: Першая метка часу кластара пасля паўторнай сінхранізацыі — {0}.

en: {0}: an exception occurred (message: {1}; type: {2}).
be: {0}: адбылося выключэнне (паведамленне: {1}; тып: {2}).

en: This usually indicates a damaged file structure.
be: Гэта, як правіла, паказвае на пашкоджаную файлавую структуру.

en: The file will not be processed further.
be: Файл не будзе дадаткрва апрацаваны.

en: {0}: an unknown exception occurred.
be: {0}: адбылося невядомае выключэнне.

en: {0}: Error in the Matroska file structure at position {1}. Resyncing to the next level 1 element.
be: {0}: памылка ў структуры файла Matroska ў пазіцыі {1}. Перасінхранізацыя на наступны элемент першага ўзроўня.

en: The last timestamp processed before the error was encountered was {0}.
be: Апошняя метка часу, апрацаваная перад памылкай, была {0}.

en: Resyncing successful at position {0}.
be: Перасінхранізацыя паспяховая ў пазіцыі {0}.\n

en: Resync failed: no valid Matroska level 1 element found.
be: Перасінхранізацыя не выкананая: не знойдзены правільны элемент Matroska ўзроўня 1

en: (Unknown element: {0}; ID: 0x{1} size: {2})
be: (Невядомы элемент: {0}; ID: 0x{1} памер: {2})

en: (Known element, but invalid at this position: {0}; ID: 0x{1} size: {2})
be: (Вядомы элемент, але памылковы ў гэтым месцы: {0}; ID: 0x{1} памер: {2})

en:  at 0x{0:x}
be:  у 0x{0:x}

en:  at {0}
be:  у {0}

en:  size {0}
be:  памер {0}

en:  size is unknown
be:  памер невядомы

en:  data size {0}
be:  памер даных {0}

en:  (format tag: 0x{0:04x})
be:  (тэг фармату: 0x{0:04x})

en:  (H.264 profile: {0} @L{1}.{2})
be:  (профіль H.264: {0} @L{1}.{2})

en: Unknown
be: Невядома

en:  (HEVC profile: {0} @L{1}.{2})
be:  (профіль HEVC: {0} @L{1}.{2})

en: length {0}, data: {1}
be: даўжыня {0}, дадзеныя: {1}

en:  (adler: 0x{0:08x})
be:  (кантрольная сума adler: 0x{0:08x})

en: size {0}
be: памер {0}

en: size unknown
be: памер невядомы

en: Seek head (subentries will be skipped)
be: Загаловак пошуку (падэлементы будуць скінутыя)

en: Cues (subentries will be skipped)
be: Cue (падэлементы будуць прапушчаныя)

en: mkvmerge/mkvextract track ID: {0}
be: ID трэка mkvmerge/mkvextract: {0}

en: Parsing file
be: Аналіз файла

en: sampling freq: {0}
be: частата дыскрэтызацыі: {0}

en: output sampling freq: {0}
be: выхадная частата дыскрэтызацыі: {0}

en: channels: {0}
be: каналы: {0}

en: bits per sample: {0}
be: біты на ўзор: {0}

en: pixel width: {0}
be: шырыня ў пікселях: {0}

en: pixel height: {0}
be: вышыня ў пікселях: {0}

en: display width: {0}
be: шырыня выявы: {0}

en: display height: {0}
be: вышыня выявы: {0}

en: pixel crop left: {0}
be: абрэзана пікселяў злева: {0}

en: pixel crop top: {0}
be: абрэзана пікселяў зверху: {0}

en: pixel crop right: {0}
be: абрэзана пікселяў справа: {0}

en: pixel crop bottom: {0}
be: абрэзана пікселяў знізу: {0}

en: language: {0}
be: мова: {0}

en: language (IETF BCP 47): {0}
be: мова (IETF BCP 47): {0}

en: default duration: {0:.3f}ms ({1:.3f} frames/fields per second for a video track)
be: стандартная даўжыня: {0:.3f}ms ({1:.3f} кадраў/палёў у секунду для відэатрэка)

en: Track {0}: {1}, codec ID: {2}{3}{4}{5}
be: Трэк {0}: {1}, ідэнтыфікатар кадзіроўшчыка: {2}{3}{4}{5}

en: audio
be: аўдыя

en: video
be: відэа

en: subtitles
be: субцітры

en: buttons
be: кнопкі

en: rectangular
be: прамавугольная праекцыя

en: equirectangular
be: раўнабаковая праекцыя

en: cubemap
be: кубічная праекцыя

en: mesh
be: крацістая праекцыя

en:  (pixels)
be:  (пікселі)

en:  (centimeters)
be:  (сантыметры)

en:  (inches)
be:  (цалі)

en:  (aspect ratio)
be:  (суадносіны бакоў)

en: progressive
be: прагрэсіўнае

en: top field displayed first, top field stored first
be: верхняе поле паказваецца першым, верхняе поле захоўваецца першым

en: undetermined
be: нявызначаны

en: bottom field displayed first, bottom field stored first
be: ніжняе поле паказваецца першым, ніжняе поле захоўваецца першым

en: interleaved; top field displayed first; fields are interleaved in storage with the top line of the top field stored first
be: чаргаванне; верхняе поле паказваецца першым; палі чаргуюцца ў сховішчы, першым захоўваецца верхні радок верхняга поля

en: interleaved; bottom field displayed first; fields are interleaved in storage with the top line of the top field stored first
be: чаргаванне; ніжняе поле паказваецца першым; палі чаргуюцца ў сховішчы, першым захоўваецца верхні радок верхняга поля

en:  (free resizing)
be:  (адвольнае маштабаванне)

en:  (keep aspect ratio)
be:  (захоўваць прапорцыі)

en:  (fixed)
be:  (фіксаваны)

en: 1: all frames
be: 1: усе кадры

en: 2: codec private data
be: 2: унутраныя даныя кадзіроўшчыка

en: rest: unknown
be: засталося: невядлма

en: compression
be: сцісканне

en: encryption
be: шыфраванне

en: header removal
be: выдаленне загалоўка

en: no encryption
be: без шыфравання

en: no signature algorithm
be: без алгарытму сігнатуры

en: no signature hash algorithm
be: без алгарытму хэша подпісу

en: {0} (track ID for mkvmerge & mkvextract: {1})
be: {0} (ID трэка для mkvmerge і mkvextract: {1})

en: {0} ({1:.3f} frames/fields per second for a video track)
be: {0} ({1:.3f} кадраў/палёў у секунду для відэатрэка)

en: codec-specific
be: залежна ад кадзіроўшчыка

en: SMPTE ST 12-1 timecodes
be: Тайм-коды SMPTE ST 12-1

en: no skipping
be: без пропуску

en: opening credits
be: уступныя цітры

en: end credits
be: фінальныя цітры

en: recap
be: рэкап

en: preview of next episode
be: перадпрагляд наступнага эпізода

en: preview of current episode
be: перадпрагляд бягучага эпізода

en: advertisement
be: рэклама

en: track number {0}, {1} frame(s), timestamp {2}
be: нумар трэка {0}, {1} кадр(ы), метка часу {2}

en: Frame{0}{1}
be: Кадр{0}{1}

en: Frame with size {0}{1}{2}
be: Кадр з памерам {0}{1}{2}

en: , position 0x{0:x}
be: , пазіцыя 0x{0:x}

en: , position {0}
be: , пазіцыя {0}

en: {0} frame, track {1}, timestamp {2}, duration {3}, size {4}, adler 0x{5:08x}{6}{7}
be: {0} кадр, трэк {1}, метка часу {2}, даўжыня {3}, памер {4}, adler 0x{5:08x}{6}{7}

en: {0} frame, track {1}, timestamp {2}, size {3}, adler 0x{4:08x}{5}{6}
be: {0} кадр, трэк {1}, метка часу {2}, даўжыня {3}, памер {3}, adler 0x{4:08x}{5}{6}

en: key,
be: ключ,

en: discardable,
be: на выдаленне,

en: {0}track number {1}, {2} frame(s), timestamp {3}
be: {0}нумар трэка {1}, {2} кадр(ы), метка часу {3}

en: {0} frame, track {1}, timestamp {2}, size {3}, adler 0x{4:08x}{5}
be: {0} кадр, трэк {1}, метка часу {2}, даўжыня {3}, памер {3}, adler 0x{4:08x}{5}

en: Statistics for track number {0}: number of blocks: {1}; size in bytes: {2}; duration in seconds: {3}; approximate bitrate in bits/second: {4}
be: Статыстыка для трэка {0}: колькасць блокаў {1}; памер ў байтах: {2}, даўжыня ў секундах: {3}; прыблізны бітрэйт (біт у секунду): {4}

en: No EBML head found.
be: Не знойдзены загаловак EBML.

en: This file is probably not a Matroska file.
be: Гэты файл хутчэй за ўсё не файл Matroska.

en: Error: Couldn't open source file {0} ({1}).
be: Памылка: немагчыма адкрыць зыходны файл {0} ({1}).

en: The file '{0}' could not be opened for writing: {1}.
be: Файл «{0}» не можа быць адкрыты для запісу: {1}.

en: Caught exception
be: Адбыўся выкід выключэння

en: Could not initialize the iconv library for the conversion from {0} to UTF-8. Some strings will not be converted to UTF-8 and the resulting Matroska file might not comply with the Matroska specs (error: {1}, {2}).
be: Не ўдалося ініцыялізаваць бібліятэку iconv для пераўтварэння {0} в UTF-8. Некаторыя радкі не будуць пераўтвораныя з UTF-8, і выніковы файл Matroska можа не адпавядаць спецыфікацыям Matroska (памылка: {1}, {2}).

en: Could not initialize the iconv library for the conversion from UTF-8 to {0}. Some strings cannot be converted from UTF-8 and might be displayed incorrectly (error: {1}, {2}).
be: Не ўдалося ініцыялізаваць бібліятэку iconv для пераўтварэння UTF-8 у {0}. Некаторыя радкі не могуць быць пераўтвораныя з UTF-8 і могуць паказвацца няправільна (памылка: {1}, {2}).

en: memory.cpp/safememdup() called from file {0}, line {1}: malloc() returned nullptr for a size of {2} bytes.
be: memory.cpp/safememdup() вызваны з файла {0}, радок {1}: malloc() вярнуў nullptr для памеру {2} байтов.

en: memory.cpp/safemalloc() called from file {0}, line {1}: malloc() returned nullptr for a size of {2} bytes.
be: memory.cpp/safemalloc() вызваны з файла {0}, радок {1}: malloc() вярнуў nullptr для памеру {2} байтов.

en: memory.cpp/saferealloc() called from file {0}, line {1}: realloc() returned nullptr for a size of {2} bytes.
be: memory.cpp/saferealloc() вызваны з файла {0}, радок {1}: malloc() вярнуў nullptr для памеру {2} байтов.

en: Could not write to the destination file: {0} ({1})
be: Немагчыма запісаць у файл назначэння: {0} ({1})

en: The file or directory was not found
be: Файл або папка не знойдзеныя

en: No space left to write to
be: Не засталося вольнага месца для запісу

en: No permission to read from, to write to or to create
be: Няма правоў для чытання, запісу або стварэння

en: Creating directory '{0}' failed: {1}
be: Стварэнне папкі «{0}» не выкананае: {1}

en: Invalid UTF-8 char. First byte: 0x{0:02x}
be: Памылковы сімвал UTF-8. Першы байт: 0x{0:02x}

en: '{0}': Processing the following files as well: {1}
be: «{0}»: таксама будуць апрацаваныя файлы: {1}

en: mm_text_io_c: UTF32_* is not supported at the moment.
be: mm_text_io_c: UTF32_* пакуль не падтрымліваецца.

en: Error:
be: Памылка:

en: Warning:
be: Папярэджанне:

en: '{0}': {1}
be: «{0}»: {1}

en: '{0}' track {1}: {2}
be: «{0}» трэка {1}: {2}

en: The title for the whole movie.
be: Загаловак для ўсяго фільма.

en: The date the file was created.
be: Дата, калі быў створаны файл.

en: The file name for this segment.
be: Імя файла для дадзенага сегмента.

en: An escaped filename corresponding to the previous segment.
be: Экранізаванае імя файла, які адпавядае папярэднямуу сегменту.

en: An escaped filename corresponding to the next segment.
be: Экранізаванае імя файла, які адпавядае наступнаму сегменту.

en: Segment unique ID
be: UID сегмента

en: A randomly generated unique ID to identify the current segment between many others (128 bits).
be: Сгенераваны выпадковым чынам унікальны ідэнтыфікатар, прызначаны для вызначэння бягучага сегмента сярод іншых (128 біт).

en: Previous segment's unique ID
be: UID папярэдняга сегмента

en: A unique ID to identify the previous chained segment (128 bits).
be: Унікальні ідэнтыфікатар для вызначэння папярэдняга звязанага сегмента (128 біт).

en: Next segment's unique ID
be: UID наступнага сегмента

en: A unique ID to identify the next chained segment (128 bits).
be: Унікальні ідэнтыфікатар для вызначэння наступнага звязанага сегмента (128 біт).

en: The name of the application or library used for multiplexing the file.
be: Праграма або бібліятэка, якая выкарыстоўваецца для зліцця файла.

en: The name of the application or library used for writing the file.
be: Праграма або бібліятэка, што выкарыстоўвацца для запісу файла.

en: The track number as used in the Block Header.
be: Нумат трэка, як ён зададзены ў загалоўку блока.

en: A unique ID to identify the Track. This should be kept the same when making a direct stream copy of the Track to another file.
be: Унікальні ідэнтыфікатар для вызначэння трэка. Не павінен змяняцца пры прамым патокавым капіяванні трэка ў іншы файл.

en: Can be set if the track contains commentary.
be: Можна задаць, калі трэк утрымлівае каментарый.

en: Set if that track (audio, video or subs) SHOULD be used if no language found matches the user preference.
be: Задаваць, калі гэты трэк (аўдыя, відэа або субцітры) ПАВІНЕН выкарыстоўвацца ў выпадку, калі не знойдзена мова, якая адпавядае выбару карыстальніка.

en: "Track enabled" flag
be: Пазнака «трэк уключаны»

en: Set if the track is used.
be: Задаць, калі трэк выкарыстоўвааецца.

en: Can be set for tracks containing onscreen text or foreign-language dialog.
be: Можна задаць для трэкаў, якія ўтрымліваюць тэкст на экране або дыялог на замежнай мове.

en: Can be set if the track is suitable for users with hearing impairments.
be: Можна задаць ,калі трэк падыходзіць для карыстальнікаў з парушэннем слыху.

en: Can be set if the track is in the content's original language (not a translation).
be: Можна задаць, калі трэк на мове арыгінала (а не ў перакладзе).

en: Can be set if the track contains textual descriptions of video content suitable for playback via a text-to-speech system for a visually-impaired user.
be: Можна задаць, калі трэк утрымлівае тэкставыя апісанні відэа, якія падыходзяць для прайграння праз сістэму канвертавання тэкста ў маўленне для карыстальнікаў з парушэннямі зрокам.

en: Can be set if the track is suitable for users with visual impairments.
be: Можна задаць, калі трэк падыходзіць для карыстальнікаў з парушэннямі зроку.

en: Number of nanoseconds (not scaled) per frame.
be: Колькасць нанасекунд (не маштабаванае) на кадр.

en: A human-readable track name.
be: Зручнае для чытання чалавекам назва трэка.

en: Language (obsolete)
be: Мова (састарэла)

en: Specifies the language of the track (obsolete).
be: Задае мову трэка (састарэла).

en: Specifies the language of the track in the form of a BCP 47 language tag.
be: Задае мову трэка ў выглядзе моўнага тэга BCP 47.

en: An ID corresponding to the codec.
be: Ідэнтыфікатар, які адпавядае кадзіроўшчыку.

en: A human-readable string specifying the codec.
be: Зручны для чытання чалавекам радок, які вызначае кадзіроўшчык.

en: Delay built into the codec during decoding in ns.
be: Затрымка, убудаваная ў кадзіроўшчык падчас дэкадзіравання, у нанасекундах.

en: Set if the BlockAdditional element with BlockAddID of '1' contains alpha channel data.
be: Задаць, калі элемент BlockAdditional з ідэнтыфікатарам BlockAddID "1" змяшчае дадзеныя альфа-канала.

en: Video interlaced flag
be: Сцяг празрадковага відэа

en: Set if the video is interlaced.
be: Задаць, калі відэа з празрадковасцю.

en: Video pixel width
be: Шырыня відэа ў пікселях

en: Width of the encoded video frames in pixels.
be: Шырыня закадзіраваных кадраў відэа ў пікселях.

en: Video pixel height
be: Вышыня відэа ў пікселях

en: Height of the encoded video frames in pixels.
be: Вышыня закадзіраваных кадраў відэа ў пікселях.

en: Video display width
be: Шырыня відэа

en: Width of the video frames to display.
be: Паказаная шырыня кадраў відэа.

en: Video display height
be: Вышыня відэа

en: Height of the video frames to display.
be: Вышыня паказваных кадраў у відэа.

en: Video display unit
be: Адзінка вымярэння

en: Type of the unit for DisplayWidth/Height (0: pixels, 1: centimeters, 2: inches, 3: aspect ratio).
be: Адзінка вымярэння для шырыні/вышыні выявы (0: пікселі, 1: сантыметры, 2: цалі, 3: прапорцыі).

en: Video crop left
be: Абрэзка відэа злева

en: The number of video pixels to remove on the left of the image.
be: Колькасць пікселяў, якія будуць выдаленыя ў левай частцы выявы.

en: Video crop top
be: Абрэзка відэа зверху

en: The number of video pixels to remove on the top of the image.
be: Колькасць пікселяў, якія будуць выдаленыя ў верхняй частцы выявы.

en: Video crop right
be: Абрэзка відэа справа

en: The number of video pixels to remove on the right of the image.
be: Колькасць пікселяў, якія будуць выдаленыя ў правай частцы выявы.

en: Video crop bottom
be: Абрэзка відэа знізу

en: The number of video pixels to remove on the bottom of the image.
be: Колькасць пікселяў, якія будуць выдаленыя ў ніжняй частцы выявы.

en: Video aspect ratio type
be: Тып суадносін бакоў відэа

en: Specify the possible modifications to the aspect ratio (0: free resizing, 1: keep aspect ratio, 2: fixed).
be: Задайце магчымыя змяненні суадносін бакоў (0: вольнае маштабаванне, 1: захоўваць прапорцыі, 2: фіксаванае).

en: Video field order
be: Парадак палёў відэа

en: Field order (0, 1, 2, 6, 9 or 14, see documentation).
be: Парадак палёў (0, 1, 2, 6, 9 або 14, гл. дакументацыю).

en: Stereo-3D video mode (0 - 14, see documentation).
be: Стэрэарэжым-3D відэа (0–11, гл. дакументацыю).

en: Video: color matrix coefficients
be: Відэа: каэфіцэнты колернай матрыцы

en: Sets the matrix coefficients of the video used to derive luma and chroma values from red, green and blue color primaries.
be: Задае матрыцу каэфіцэнтаў відэа, якая выкарыстоўваецца для вымання яркасці і колернасці са значэнняў чырвонага, зялёнага і сіняга базавых колераў.

en: Video: bits per color channel
be: Відэа: біт на колеравы канал

en: Sets the number of coded bits for a color channel.
be: Задае колькасць кадзіравальных бітаў колеравы канал.

en: Video: horizontal chroma subsampling
be: Відэа: гарызантальнае субдыскрэтызацыя колернасці

en: The amount of pixels to remove in the Cr and Cb channels for every pixel not removed horizontally.
be: Колькасць пікселяў, прызначаных для выдалення ў каналах Cr і Cb для кожнага невыдаленнага пікселя па гарызанталі.

en: Video: vertical chroma subsampling
be: Відэа: вертыкальная субдыскрэтызацыя колернасці

en: The amount of pixels to remove in the Cr and Cb channels for every pixel not removed vertically.
be: Колькасць пікселяў, прызначаных для выдалення ў каналах Cr і Cb для кожнага невыдаленнага пікселя па вертыкалі.

en: Video: horizontal Cb subsampling
be: Відэа: гарызантальная субдыскрэтызацыя Cb

en: The amount of pixels to remove in the Cb channel for every pixel not removed horizontally. This is additive with chroma-subsample-horizontal.
be: Колькасць пікселяў, прызначаных для выдалення ў канале Cb для кожнага невыдаленнага пікселя па гарызанталі. Гэта дадатак да chroma-subsample-horizontal.

en: Video: vertical Cb subsampling
be: Відэа: вертыкальная субдыскрэтызацыя Cb

en: The amount of pixels to remove in the Cb channel for every pixel not removed vertically. This is additive with chroma-subsample-vertical.
be: Колькасць пікселяў, прызначаных для выдалення ў канале Cb для кожнага невыдаленнага пікселя па вертыкалі. Гэта дадатак да chroma-subsample-vertical.

en: Video: horizontal chroma siting
be: Відэа: гарызантальнае размяшчэнне колернасці

en: How chroma is sited horizontally.
be: Як пункт колеру размешчаны гарызантальна.

en: Video: vertical chroma siting
be: Відэа: вертыкальнае размяшчэнне колернасці

en: How chroma is sited vertically.
be: Як пункт колеру размешчаны вертыкальна.

en: Video: color range
be: Відэа: колеравы дыяпазон

en: Clipping of the color ranges.
be: Абрэзка колеравых дыяпазонаў.

en: Video: transfer characteristics
be: Відэа: характарыстыкі перадачы

en: The color transfer characteristics of the video.
be: Характарыстыкі перадачы колера відэа.

en: Video: color primaries
be: Відэа: базавыя колеры

en: The color primaries of the video.
be: Базавыя колеры відэа.

en: Video: maximum content light
be: Відэа: максімальная асветленасць

en: Maximum brightness of a single pixel in candelas per square meter (cd/m²).
be: Максімальная яркасць аднаго пікселя ў кандэлах на квадратны метр (кд/м²).

en: Video: maximum frame light
be: Відэа: максімальная асветленасць кадра

en: Maximum frame-average light level in candelas per square meter (cd/m²).
be: Максімальная сярэднекадравая асветленасць ў кандэлах на квадратны метр (кд/м²).

en: Video: chromaticity red X
be: Відэа: кропка чырвонага X

en: Red X chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
be: Каардыната колернасці чырвонага колеру X, як вызначана CIE 1931.

en: Video: chromaticity red Y
be: Відэа: кропка чырвонага Y

en: Red Y chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
be: Каардыната колернасці чырвонага колеру Y, як вызначана CIE 1931.

en: Video: chromaticity green X
be: Відэа: кропка зялёнага X

en: Green X chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
be: Каардынаты колернасці зялёнага колеру X, як вызначана CIE 1931.

en: Video: chromaticity green Y
be: Відэа: кропка зялёнага Y

en: Green Y chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
be: Каардынаты колернасці зялёнага колеру Y, як вызначана CIE 1931.

en: Video: chromaticity blue X
be: Відэа: кропка сіняга X

en: Blue X chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
be: Каардыната колернасці сіняга колеру X, як вызначана CIE 1931.

en: Video: chromaticity blue Y
be: Відэа: кропка сіняга Y

en: Blue Y chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
be: Каардыната колернасці сіняга колеру Y, як вызначана CIE 1931.

en: Video: white point X
be: Відэа: кропка белага X

en: White color chromaticity coordinate X as defined by CIE 1931.
be: Каардыната колернасці белага колеру X, як вызначана CIE 1931.

en: Video: white point Y
be: Відэа: кропка белага Y

en: White color chromaticity coordinate Y as defined by CIE 1931.
be: Каардыната колернасці белага колеру Y, як вызначана CIE 1931.

en: Video: maximum luminance
be: Відэа: максімальная яркасць

en: Maximum luminance in candelas per square meter (cd/m²).
be: Максімальная яркасць ў кандэлах на квадратны метр (кд/м²).

en: Video: minimum luminance
be: Відэа: мінімальная яркасць

en: Minimum luminance in candelas per square meter (cd/m²).
be: Мінімальная яркасць у кандэлах на квадратны метр (кд/м²).

en: Video: projection type
be: Відэа: тып праекцыі

en: Describes the projection used for this video track (0 – 3).
be: Апісвае праекцыю, якая выкарыстоўваецца для гэтага відэатрэка (0 – 3).

en: Video: projection-specific data
be: Відэа: даныя, што адносяцца да праекцыі

en: Private data that only applies to a specific projection.
be: Прыватныя даныя, якія прымяняюцца толькі да пэўнай праекцыі.

en: Video: projection's yaw rotation
be: Відэа: перпендыкулярнае кручэнне праекцыі

en: Specifies a yaw rotation to the projection.
be: Выяўляе параметры павароту праекцыі вакол перпендыкулярнай восі.

en: Video: projection's pitch rotation
be: Відэа: папярочнае кручэнне праекцыі

en: Specifies a pitch rotation to the projection.
be: Выяўляе параметры павароту праекцыі вакол папярочнай восі.

en: Video: projection's roll rotation
be: Відэа: падоўжнае кручэнне праекцыі

en: Specifies a roll rotation to the projection.
be: Выяўляе параметры павароту праекцыі вакол падоўжнай восі.

en: Audio sampling frequency
be: Частата дыскрэтызацыі аўдыя

en: Sampling frequency in Hz.
be: Частата дыскрэтызацыі ў Гц.

en: Audio output sampling frequency
be: Выхадная частата дыскрэтызацыі аўдыя

en: Real output sampling frequency in Hz.
be: Рэальная выхадная  частата дыскрэтызацыі (Гц)

en: Audio channels
be: Аўдыяканалы

en: Numbers of channels in the track.
be: Колькасць каналаў у трэку.

en: Audio bit depth
be: Разраднасць аўдыя

en: Bits per sample, mostly used for PCM.
be: Біт на ўзор, у асноўным выкарыстоўваецца для PCM.

en: Audio emphasis
be: Эмфазіс аўдыя

en: Emphasis applied on audio which must be reversed by player to get the actual samples.
be: Эмфазіс ужыты да аўдыя, якое павінна быць звернутае прайгравальнікам для арымання актуальных узораў.

en: Missing start/end specifications for '--split' in '--split {0}'.
be: Не зададзены пачатак/канец для --split в --split {0}.

en: Invalid start/end specification for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
be: Памылкова зададзены час пачатка/канчатка для --split у --split {0} (бягучая частка:{1}).

en: Invalid start time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). Additional error message: {2}.
be: Недапушчальны час пачатка для --split у --split {0} (бягучая частка:{1}). Дадатковае паведамленне аб памылках: {2}.

en: Invalid start frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
be: Памылкова зададзены нумар пачатковага кадра /поля для --split у --split {0} (бягучая частка:{1}).

en: Invalid end time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). Additional error message: {2}.
be: Недапушчальны час канчатка для --split у --split {0} (бягучая частка: {1}). Дадатковае паведамленне аб памылцы: {2}.

en: Invalid end frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
be: Памылкова зададзены нумар канечнага кадра/поля для --split у --split {0} (бягучая частка: {1}).

en: Invalid end frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The end number must be bigger than the start number.
be: Памылкова зададзены нумар канечнага кадра/поля для --split у --split {0} (бягучая частка: {1}). Нумар канечнага кадра павінен быць большым за пачатковы.

en: Invalid end time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The end time must be bigger than the start time.
be: Недапушчальны час канчатка для --split у --split {0} (бягучая частка: {1}). Час канчатка павінен быць большым за час пачатка.

en: Invalid start frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The start number must be bigger than or equal to the previous part's end number.
be: Памылкова зададзены нумар пачатковага кадра /поля для --split у --split {0} (бягучая частка:{1}). Нумар пачатковага кадра павінен быць большы або роўны нумару канечнага кадра папярэдняй частцы.

en: Invalid start time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The start time must be bigger than or equal to the previous part's end time.
be: Недапушчальны час пачатка для --split у --split {0} (бягучая частка:{1}).  Час пачатка павінен быць большым або роўным часу канчатка папярэдняй частцы.

en: mono
be: мона

en: side by side (left first)
be: гарызантальная стэрэапара (левы ракурс першы)

en: top bottom (right first)
be: вертыкальная стэрэапара (правы ракурс першы)

en: top bottom (left first)
be: вертыкальная стэрэапара (левы ракурс першы)

en: checkerboard (right first)
be: шахматны парадак (правы ракурс першы)

en: checkerboard (left first)
be: шахматны парадак (левы ракурс першы)

en: row interleaved (right first)
be: чаргаванне радкоў (правы ракурс першы)

en: row interleaved (left first)
be: чаргаванне радкоў (левы ракурс першы)

en: column interleaved (right first)
be: чаргаванне слупкоў (правы ракурс першы)

en: column interleaved (left first)
be: чаргаванне слупкоў (левы ракурс першы)

en: anaglyph (cyan/red)
be: анагліф (сіні/чырвоны)

en: side by side (right first)
be: гарызантальная стэрэапара (правы ракурс першы)

en: anaglyph (green/magenta)
be: анагліф (зялёны/пурпурны)

en: both eyes laced in one block (left first)
be: кадры для абодвух вачэй, упакаваныя ў адзін блок (левае першае)

en: both eyes laced in one block (right first)
be: кадры для абодвух вачэй, упакаваныя ў адзін блок (правае першае)

en: {0} second | {0} seconds
be[0]: {0} секунда
be[1]: {0} секунды
be[2]: {0} секунд
be[3]: {0} секунд

en: {0} minute | {0} minutes
be[0]: {0} хвіліна
be[1]: {0} хвіліны
be[2]: {0} хвілін
be[3]: {0} хвілін

en: {0} byte | {0} bytes
be[0]: {0} байт
be[1]: {0} байта
be[2]: {0} байтов
be[3]: {0} байтов

en: {0}.{1} KiB
be: {0}.{1} КБ

en: {0}.{1} MiB
be: {0}.{1} МБ

en: {0}.{1} GiB
be: {0}.{1} ГБ

en: Invalid format: the string is empty.
be: Памылковы фармат: радок пусты.

en: Invalid format: More than nine nano-second digits
be: Памылковы фармат: зададзена больш за дзевяць знакаў для нанасекунд

en: Invalid format: Second decimal point after first decimal point
be: Памылковы фармат: другая дзесятковая кропка пасля першай дзесятковай кропкі

en: Invalid format: No digits before decimal point
be: Памылковы фармат: няма лічбаў перад дзесятковай кропкай

en: Invalid format: Colon inside nano-second part
be: Памылковы фармат: двухкроп'е ў частцы мілісекунд

en: Invalid format: More than two colons
be: Памылковы фармат: больш за два двухкроп'і

en: Invalid format: No digits before colon
be: Памылковы фармат: няма лічбаў перад двухкроп'ем

en: Invalid format: unknown character '{0}' found
be: Памылковы фармат: невядомы сімвал «{0}»

en: Invalid format: At least minutes and seconds have to be given, but no colon was found
be: Памылковы фармат: павінныя быць зададзеныя прынамсі хвіліны і секунды, але двухкроп'е не знойдзенае.

en: Invalid format: The last character is a colon or a decimal point instead of a digit
be: Памылковы фармат: апошні сімвал — двухкроп'е або дзесятковая кропка, а не лічба

en: Invalid number of minutes: {0} > 59
be: Памылковая колькасць хвілін: {0} > 59

en: Invalid number of seconds: {0} > 59
be: Памылковая колькасць секунд: {0} > 59

en: no error
be: без памылак

en: Wrong identification string: '{0:6s}' != 'theora'
be: Няправільны радок ідэнтыфікацыі: "{0:6s}" != "theora"

en: Wrong Theora version: {0}.{1}.{2} != 3.2.x
be: Няправільная версія Theora: {0}.{1}.{2} != 3.2.x

en: The locale could not be set properly. Check the LANG, LC_ALL and LC_MESSAGES environment variables.
be: Мова не можа быць зададзеная правільна. Праверце пераменныя акружэння LANG, LC_ALL і LC_MESSAGES.

en: reader: non-audio block found
be: чытальнік: выяўлены блок негукавых даных

en: Chapter parser: The EditionUID {0} is not unique and could not be reused. A new one will be created.
be: Аналізатар раздзелаў: UID раздзела {0} не з'яўляецца ўнікальным і не можа быць скарыстаны паўторна. Будзе створаны новы.

en: At least one <ChapterAtom> element is needed.
be: Патрэбны прынамсі адзін элемент <ChapterAtom>.

en: <ChapterAtom> is missing the <ChapterTimeStart> child.
be: У <ChapterAtom> адсутнічае дачковы элемент <ChapterTimeStart>.

en: <ChapterTrack> is missing the <ChapterTrackNumber> child.
be: У <ChapterTrack> адсутнічае дачковы элемент <ChapterTrackNumber>.

en: '{0}' is not a valid IETF BCP 47/RFC 5646 language tag. Additional information from the parser: {1}
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным моўным тэгам BCP 47/RFC 5646. Дадатковая інфармацыя ад аналізатара: {1}

en: '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным кодам мовы ISO 639-2.

en: '{0}' is not a valid ccTLD country code.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным ccTLD-кодам краіны.

en: <ChapterDisplay> is missing the <ChapterString> child.
be: У <ChapterDisplay> адсутнічае дачковы элемент <ChapterString>.

en: <EditionDisplay> is missing the <EditionString> child.
be: У <EditionDisplay> адсутнічае дачковы элемент <EditionString>.

en: An unsigned integer was expected.
be: Чакаўся цэлы лік без знака.

en: Minimum allowed value: {0}, actual value: {1}
be: Мінімальнае дапушчальнае значэнне {0}, фактычнае значэнне: {1}

en: Maximum allowed value: {0}, actual value: {1}
be: Максімальнае дапушчальнае значэнне: {0}, фактычнае значэнне: {1}

en: Expected a time in the following format: HH:MM:SS.nnn (HH = hour, MM = minute, SS = second, nnn = millisecond up to nanosecond. You may use up to nine digits for 'n' which would mean nanosecond precision). You may omit the hour as well. Found '{0}' instead. Additional error message: {1}
be: Чакаўся час у наступным фармаце: HH:MM:SS.nnn (HH = гадзіны, MM = хвіліны, SS = секунды, nnn = долі секунды ад мілісекунды да нанасекунды. Вы можаце выкарыстоўваць да дзевяці лічбаў для n, што будзе адпавядаць нанасекунднай дакладнасці). Гадзіну можна не задаваць. Замест гэага атрымана {0}.0 Дадатковае паведамленне аб памылцы: {1}

en: Minimum allowed length: {0}, actual length: {1}
be: Мінімальная дапушчальная даўжыня: {0}, фактычная даўжыня: {1}

en: Maximum allowed length: {0}, actual length: {1}
be: Максімальная дапушчальная даўжыня: {0}, фактычная даўжыня: {1}

en: No filename found after the '@'.
be: Не знойдзена імя файла пасля «@».

en: Could not open/read the file '{0}'.
be: Немагчыма адкрыць/прачытаць файл «{0}».

en: Non-hex digits encountered.
be: Выяўлены сімвалы не з набору шаснаццатковых лічбаў.

en: Invalid length of hexadecimal content: must be divisable by 2.
be: Памылковая даўжыня шаснццатковых даных павінна быць кратна 2.

en: Invalid data for Base64 encoding found.
be: Выяўленыя памылковыя даныя для кадзіравання Base64.

en: Invalid 'format' attribute '{0}'.
be: Памылковы атрыбут format «{0}».

en: The root element must be <{0}>.
be: Каранёвы элемент павінен быць <{0}>.

en: The XML root element is not a master element.
be: Каранёвы элемент XML не з'яўляецца асноўным элементам.

en: The XML segmentinfo file '{0}' could not be read.
be: XML-файл звестак пра сегменты «{0}» не можа быць прачытаны.

en: The XML segmentinfo file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
be: XML-файл звестак пра сегменты «{0}» утрымлівае памылку ў пазіцыі {2}: {1}

en: The XML segmentinfo file '{0}' contains an error: {1}
be: XML-файл звестак пра сегменты «{0}»утрымлівае памылку: {1}

en: <Tag> is missing the <Simple> child.
be: У <Tag> адсутнічае дачковы элемент <Simple>.

en: <Simple> is missing the <Name> child.
be: У <Simple> адсутнічае дачковы элемент <Name>.

en: Only one of <String> and <Binary> may be used beneath <Simple> but not both at the same time.
be: Толькі адзін з <String> і <Binary> можа выкарыстоўвацца пад <Simple>, но але не абодва адначасова.

en: <Simple> must contain either a <String> or a <Binary> child.
be: <Simple> павінен утрымліваць элемент <String> або <Binary>.

en: The XML tag file '{0}' could not be read.
be: XML-файл тэгаў «{0}» не можа быць прачытаны.

en: The XML tag file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
be: XML-файл тэгаў «{0}» утрымлівае памылку ў пазіцыі {2}: {1}

en: The XML tag file '{0}' contains an error: {1}
be: XML-файл тэгаў «{0}» утрымлівае памылку: {1}

en: Invalid attribute '{0}' in node '{1}' at position {2}
be: Памылковы атрыбут {0} у вузле {1} пазіцыі {2}

en: <{0}> is not a valid child element of <{1}> at position {2}.
be: <{0}> не з'яўляецца дапушчальным дачковым элементам <{1}> у пазіцыі {2}.

en: Only one instance of <{0}> is allowed beneath <{1}> at position {2}.
be: Дапускаецца толькі адзін экзэмпляр <{0}> пад <{1}> у пазіцыі {2}.

en: The tag or attribute '{0}' at position {1} contains invalid or mal-formed data.
be: Тэг або атрыбут «{0}» у пазіцыі {1} утрымлівае памылковыя або скажоныя даныя.

en: The tag or attribute '{0}' at position {1} contains data that is outside its allowed range.
be: Тэг або атрыбут «{0}» у пазіцыі {1} утрымлівае даныя, якія ляжаць па-за дапушчальным дыяпазонам.

en: An attachment with the ID {0} was not found.
be: Далучэнне з ідэнтыфікатарам {0} не знойдзена.

en: The attachment #{0}, ID {1}, MIME type {2}, size {3}, is written to '{4}'.
be: Далучэнне #{0}, ідэнтыфікатар {1}, тып MIME {2}, памер {3}, запісана у «{4}».

en: The file '{0}' could not be opened for writing: {1}.
be: Файл «{0}» не можа быць адкрыты для запісу: {1}.

en: The file does not contain track ID {0}.
be: Файл не ўтрымлівае ідэнтыфікатар трэка {0}.

en: There are no cues for track ID {0}.
be: Адсутнічаюць файлы разметкі Cue для трэка з ідэнтыфікатарам {0}.

en: The cues for track {0} are written to '{1}'.
be: Файл разметкі Cue для трэка {0} будзе запісана ў «{1}».

en: No cues were found.
be: Файл разметкі Cue не знойдзеныя.

en: mkvextract <source-filename> <mode1> [options] <extraction-spec1> [<mode2> [options] <extraction-spec2>…]
be: mkvextract <source-filename> <mode1> [параметры] <extraction-spec1> [<mode2> [параметры] <extraction-spec2>…]

en: Modes
be: Рэжымы

en: tags [options] out.xml
be: tags [параметры] out.xml

en: attachments [options] [AID1:out1 [AID2:out2 ...]]
be: attachments [параметры] [AID1:out1 [AID2:out2 ...]]

en: chapters [options] out.xml
be: chapters [параметры] out.xml

en: cuesheet [options] out.cue
be: cuesheet [параметры] out.cue

en: cues [options] [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]
be: cues [параметры] [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]

en: Other options
be: Іншыя параметры

en: The first argument must be the name of source file.
be: Першым аргументам павінна быць імя зыходнага файла.

en: All other arguments either switch to a certain extraction mode, change options for the currently active mode or specify what to extract into which file.
be: Усе астатнія аргументы або пераключаюць у пэўны рэжым вымання, мяняюць параметры бягучага актыўнага рэжыма, або задаюць, у які файл трэба выняць.

en: Multiple modes can be used in the same invocation of mkvextract allowing the extraction of multiple things in a single pass.
be: Пры выкліку mkvextract могуць выкарыстоўвацца некалькі рэжымаў, што дазваляе вымаць некалькі элементаў за адзін праход.

en: Most options can only be used in certain modes with a few options applying to all modes.
be: Большасць параметраў могуць выкарыстоўвацца толькі ў пэўных рэжымах з некаторымі параметрамі, якія ўжываюцца да ўсіх рэжымаў.

en: Global options
be: Глабальныя параметры

en: Parse the whole file instead of relying on the index.
be: Аналізаваць файл цалкам, не разлічваючы на індэкс.

en: Track extraction
be: Выманне трэка

en: The first mode extracts some tracks to external files.
be: Першы рэжым вымае некаторыя трэкі ў знешнія файлы.

en: Convert text subtitles to this charset (default: UTF-8).
be: Канвертаваць тэкставыя субцітры ў гэтую кадзіроўку (па змаўчанні: UTF-8).

en: Also try to extract the cue sheet from the chapter information and tags for this track.
be: Таксама паспрабаваць выняць файл разметкі Cue са звестак аб главах і тэгах для гэтага трэка.

en: Keep only the BlockAdditions up to this level (default: keep all levels)
be: Захаваць BlockAdditions толькі да гэтага ўзроўня (значэнне па змаўчанні: захаваць усе ўзроўні)

en: Extract the data to a raw file.
be: Выняць даныя ў RAW-файл.

en: Extract the data to a raw file including the CodecPrivate as a header.
be: Выцягнуць даныя ў RAW-файл, уключыўшы CodecPrivate у якасці загалоўка.

en: Write track with the ID TID to the file 'out'.
be: Запісваць трэк з ідэнтыфікатарам TID у файл out.

en: Example
be: Прыклад

en: mkvextract "a movie.mkv" tracks 2:audio.ogg -c ISO8859-1 3:subs.srt
be: mkvextract "фільм.mkv" tracks 2:audio.ogg -c ISO8859-1 3:subs.srt

en: Tag extraction
be: Выманне тэгаў

en: The second mode extracts the tags, converts them to XML and writes them to an output file.
be: Другі рэжым вынімае тэгі, канвертуе іх у XML і запісвае ў выхадны файл.

en: mkvextract "a movie.mkv" tags movie_tags.xml
be: mkvextract "фільм.mkv" tags movie_tags.xml

en: Attachment extraction
be: Выманне далучэння

en: The third mode extracts attachments from the source file.
be: Трэці рэдым вымае далучэнні з зыходнага файла.

en: Write the attachment with the ID 'AID' to 'outname'.
be: Запісваць далучэнне з ідэнтыфікатарам AID ў outname.

en: mkvextract "a movie.mkv" attachments 4:cover.jpg
be: mkvextract "фільм.mkv" attachments 4:cover.jpg

en: Chapter extraction
be: Выманне раздзела

en: The fourth mode extracts the chapters, converts them to XML and writes them to an output file.
be: Чацвёрты рэжым вынімае раздзелы, канвертуе іх у XML і запісвае ў выхадны файл.

en: Exports the chapter information in the simple format used in OGM tools (CHAPTER01=... CHAPTER01NAME=...).
be: Экспарт раздзела звестак у просты фармат, які выкарыстоўваецца ў OGM tools (Раздзел01=... Раздзел01Імя=...).

en: Uses the chapter names of the specified language for extraction instead of the first chapter name found.
be: Выкарыстоўваць імёны раздзелаў зададзенай мовы для выняцця замест першага знойдзенага імя раздзела.

en: mkvextract "a movie.mkv" chapters movie_chapters.xml
be: mkvextract "фільм.mkv" chapters movie_chapters.xml

en: Cue sheet extraction
be: Выманне файла разметкі Сue

en: The fifth mode tries to extract chapter information and tags and outputs them as a cue sheet. This is the reverse of using a cue sheet with mkvmerge's '--chapters' option.
be: Пяты рэжым спрабуе выняць звесткі аб раздзеле ды тэгі і вывесці іхні файл разметкі Cue. Гэта супрацьлегла выкарыстанню файла разметкі Cue з параметрам mkvmerge «--chapters».

en: mkvextract "audiofile.mka" cuesheet audiofile.cue
be: mkvextract "аўдыяфайл.mka" cuesheet audiofile.cue

en: Timestamp extraction
be: Выманне меткі часу

en: The sixth mode finds the timestamps of all blocks for a track and outputs a timestamp v2 file with these timestamps.
be: Шосты рэжым наводзіць меткі часу ўсіх блокаў гэтага трэка і выводзіць іх у файл метак часу фармата v2.

en: mkvextract "a movie.mkv" timestamps_v2 1:timestamps_track1.txt
be: mkvextract "фільм.mkv" timestamps_v2 1:timestamps_track1.txt

en: Cue extraction
be: Выманне файла разметкі Cue

en: This mode extracts cue information for some tracks to external text files.
be: Гэты рэжым вымае некаторыя трэкі ў знешнія файлы.

en: mkvextract "a movie.mkv" cues 0:cues_track0.txt
be: mkvextract "фільм.mkv" cues 0:cues_track0.txt

en: Extracting multiple items at the same time
be: Выманне некалькіх элементаў адначасова

en: mkvextract "a movie.mkv" tracks 0:video.h264 1:audio.aac timestamps_v2 0:timestamps.video.txt chapters chapters.xml tags tags.xml
be: mkvextract "фільм.mkv" tracks 0:video.h264 1:audio.aac timestamps_v2 0:timestamps.video.txt chapters chapters.xml tags tags.xml

en: '{0}' is only allowed when extracting tracks.
be: «{0}» дапускаецца толькі пры выманні трэкаў.

en: '{0}' is only allowed when extracting chapters.
be: «{0}» дапускаецца толькі пры выманні раздзелаў.

en: Invalid BlockAddition level in argument '{0}'.
be: Памылковы ўзровень BlockAddition у параметры {0}.

en: '{0}' is neither a valid ISO 639-2 nor a valid ISO 639-1 code. See 'mkvmerge --list-languages' for a list of all languages and their respective ISO 639-2 codes.
be: «{0}» не з'яўляецца ні дапушчальным кодам ISO 639-2, ні дапушчальным кодам ISO 639-1. Праглядзіце mkvmerge --list-languages для атрымання спісу ўсіх моў і іх кадоў ISO 639-2.

en: Unknown mode '{0}'.
be: Невядомы рэжым «{0}».

en: Unrecognized command line option '{0}'.
be: Неапазнаны параметр каманднага радку «{0}».

en: Invalid attachment ID/file name specification in argument '{0}'.
be: Памылкова зададзены ідэнтыфікатар/імя файла далучэння ў параметры {0}.

en: Invalid track ID/file name specification in argument '{0}'.
be: Памылковы ідэнтыфікатар трэка/імя файла ў параметры {0}.

en: The ID '{0}' has already been used for another destination file.
be: Гэты ідэнтыфікатар «{0}» ужо выкарыстоўваецца для іншага файла назначэння.

en: No destination file name specified, will use attachment name.
be: Не зададзенае імя файла назначэння, будзе выкарыстана імя далучэння.

en: Missing destination file name in argument '{0}'.
be: Адсутнічае імя файла назначэння ў параметры {0}.

en: The name of one of the destination files is the same as the name of the source file ({0}).
be: Імя аднаго з мэтавых файлаў супадае з імем зыходнага файла ({0}).

en: This file could not be opened or parsed.
be: Гэты файл не можа быць адкрыты або прааналізаваны.

en: mkvextract.cpp/show_element(): level > 9: {0}
be: mkvextract.cpp/show_element(): узровень > 9: {0}

en: Nothing to do.
be: Няма чаго рабіць.

en: More than one track with the track number {0} found.
be: Знойдзена больш за адзін трэк з нумарам {0}.

en: The track ID {0} does not have a valid CodecID.
be: Трэк з ідэнтыфікатарам {0} не мае правільнага CodecID.

en: Extraction of track ID {0} with the CodecID '{1}' is not supported.
be: Выманне трэка з ідэнтыфікатарам {0} с CodecID «{1}» не падтрымліваецца.

en: Extracting track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}'. Container format: {3}
be: Выманне трэка {0} з CodecID «{1}» ў файл «{2}». Фармат кантэйнера: {3}

en: Could not open the timestamp file '{0}' for writing ({1}).
be: Не ўдалося адкрыць файл метак часу «{0}» для запісу ({1}).

en: The cue sheet for track {0} will be written to '{1}'.
be: Файл разметкі Cue для трэка {0} будзе запісаны ў «{1}».

en: No track with the ID {0} was found in the source file.
be: У зыходным файле не знойдзена трэка з ідэнтыфікатарам {0}.

en: Error: No EBML head found.
be: Памылка: не знойдзены загаловак EBML.

en: No segment/level 0 element found.
be: Не знойдзена сегмента/элемента нулявога ўзроўня.

en: Progress: {0}%{1}
be: Прагрэс: {0}%{1}

en: Track {0} with the CodecID '{1}' is missing the "codec private" element and cannot be extracted.
be: Трэк {0} с CodecID «{1}» не мае злемента codec private і не можа быць выняты.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' contains invalid "codec private" data for AAC.
be: Трэк {0} с CodecID «{1}» утрымлівае няправільныя даныя codec private для AAC.

en: Track {0}: extraction of AAC audio with a channel count of 7 or more than 8 in its 'audio-specific config' element is not supported.
be: Трэк {0}: выманне AAC-аўдыя з колькасцю каналаў 7 або больш за 8 ў элеменце «спецыфічнай аўдыяканфігурацыі» не падтрымліваецца.

en: Track ID {0} has an unknown AAC type.
be: Трэк з ідэнтыфікатарам {0} мае невядомы тып AAC.

en: ALAC private data size mismatch
be: Памер унутраных даных ALAC не супадае

en: Track {0}: NAL too big. Size according to header field: {1}, available bytes in packet: {2}. This NAL is defect and will be skipped.
be: Трэк {0}: NAL занадта вялікі. Памер паводле загалоўка: {1}, байтаў у пакеце: {2}. Гэты NAL пашкоджаны і будзе скінуты.

en: Track {0} CodecPrivate is too small.
be: CodecPrivate трэка {0} занадта малы.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' is missing the "default duration" element and cannot be extracted.
be: Трэк {0} с CodecID «{1}» не мае элемента default duration і не можа быць выняты.

en: Cannot write track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}' because track {3} with the CodecID '{4}' is already being written to the same file.
be: Немагчыма запісаць трэк {0} з CodecID «{1}» у файл "{2}" таму што трэк {3} з CodecID "{4}" ужо запісаны ў той жа файл.

en: raw data
be: бескантэйнерныя даныя

en: Failed to create the file '{0}': {1} ({2})
be: Не атрымалася стварыць файл «{0}»: {1} ({2})

en: Tracks with unsupported content encoding schemes (compression or encryption) cannot be extracted.
be: Трэкі са схемамі кадзіравання непадтрымліваных дадзеных (сцісканне або шыфраванне) не могуць быць вынятыя.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' does not contain valid headers.
be: Трэк {0} с CodecID «{1}» не ўтрымлівае правільных загалоўкаў.

en: Memory allocation error: {0} ({1}).
be: Памылка вылучэння памяці: {0} ({1}).

en: Memory for a RealAudio/RealVideo frame could not be allocated.
be: Памяць для кадра RealAudio/RealVideo не можа быць выдаленая.

en: Internal bug: tracks.cpp SSA #1. {0}
be: Унутраная памылка: tracks.cpp SSA #1. {0}

en: Subtitle track {0} is missing some duration elements. Please check the resulting SSA/ASS file for entries that have the same start and end time.
be: Субцітры {0} не маюць некаторых элементаў даўжыні. Праверце гатовы SSA/ASS файл на наяўнасць запісаў, якія маюць аднолькавы час пачатку і сканчэння.

en: Invalid format for a SSA line ('{0}') at timestamp {1}: The first field is not an integer. This entry will be skipped.
be: Памылковы фармат радка SSA ({0}) на метцы часу {1}: першае поле не з'яўляецца цэлым лікам. Гэты запіс будзе прапушчаны.

en: Cannot write track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}' because track {3} with the CodecID '{4}' is already being written to the same file, and their CodecPrivate data (the USF styles etc.) do not match.
be: Немагчыма запісаць трэк {0} з CodecID «{1}» у файл "{2}" таму што трэк {3} з CodecID "{4}" ужо запісаны ў той жа файл і іх дадзеныя CodecPrivate (USF-стылі ды г.д.) не супадаюць.

en: Failed to create the file '{0}': {1}
be: Не атрымалася стварыць файл «{0}»: {1}

en: Failed to parse the USF codec private data for track {0}: {1}
be: Не атрымаоася разабраць унутраныя даныя кадзіроўшчыка USF для трэка {0}: {1}

en: Track {0}: An USF subtitle entry starting at timestamp {1} is not well-formed XML and will be skipped.
be: Трэк {0}: элемент USF-субцітраў, які пачынаецца з меткі часу {1} не з'яўляецца правільна адфарматаваным XML і будзе скінуты.

en: Failed to create the temporary file '{0}': {1}
be: Не атрымалася стварыць часовы файл «{0}»: {1}

en: The temporary file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
be: Часовы файл «{0}» не можа быць адкрыты для чытання: {1}.

en: 
    The temporary TTA file for track ID {0} is being copied into the final TTA file. This may take some time.
be: 
    Часовы файл TTA для трэка з ID {0} капіруецца ў фінальны файл TTA. Гэта можа заняць некаторы час.

en: Failed to create the VobSub data file '{0}': {1}
be: Не атрымалася стварыць файл даных VobSub «{0}»: {1}

en: Cannot extract tracks of different kinds to the same file. This was requested for the tracks {0} and {1}.
be: Немагчыма выцягнуць трэкі розных відаў у адзін файл. Гэта было запытана для трэкаў {0} і {1}.

en: Two VobSub tracks can only be extracted into the same file if their CodecPrivate data matches. This is not the case for the tracks {0} and {1}.
be: Два трэкі VobSub могуць быць вынятыя ў той жа самы файл, толькі калі іх дадзеныя CodecPrivate супадаюць. Гэта не так для трэкаў {0} і {1}.

en: Writing the VobSub index file '{0}'.
be: Запіс файлаў індэксаў VobSub «{0}».

en: Track {0} with the CodecID '{1}' is missing the "bits per second (bps)" element and cannot be extracted.
be: Трэк {0} с CodecID «{1}» не мае злемента «біт у секунду (bps)» і не можа быць выняты.

en: The file '{0}' was written as a W64 file instead of WAV as it is bigger than 4 GB and therefore too big to fit into the WAV container.
be: Файл «{0}» быў запісаны як W64 замест WAV, бо ягоны памер перавышае 4 ГБ, што больш за дапушчальнае для кантэйнера WAV.

en: Track {0}: Subtitle entry number {1} is missing its duration. Assuming a duration of 1s.
be: Трэк {0}: для элемента субцітраў нумар {1} не зададзеная даўжыня. Будзе зададзеная даўжыня 1s.

en: mkvinfo [options] <inname>
be: mkvinfo [параметры] inname

en: Options
be: Параметры

en: Show all sub-elements (including cues & seek heads entries) and don't stop at the first cluster.
be: Паказаць усе падэлементы (уключаючы файлы разметкі Cue і пошукавыя загалоўкі) і не спыняцца на першым кластары.

en: Calculate and display checksums of frame contents.
be: Вылічыць і паказаць кантрольныя сумы змесціва кадра.

en: Calculate and display checksums and use verbosity level 4.
be: Вылічыць і паказаць кантрольныя сумы, выкарысоўваць узровень дэталізацыі 4.

en: Don't stop processing at the first cluster.
be: Не спыняцца на першым кластары.

en: Show the position of each element in decimal.
be: Паказваць пазіцыю кожнага элемента ў дзесятковым выглядзе.

en: Show the position of each element in hexadecimal.
be: Паказваць пазіцыю кожнага элемента ў шаснаццатковым выглядзе.

en: Only show summaries of the contents, not each element.
be: Паказваць толькі абагуленыя звесткі, а не кожны элемент.

en: Show statistics for each track in verbose mode.
be: Паказваць статыстыку для кожнага трэка ў дэтальным рэжыме.

en: Show the first 16 bytes of each frame as a hex dump.
be: Паказаць першыя 16 байтаў кадраў кожнага кадра ў шаснаццатковым выглядзе.

en: Show all bytes of each frame and other binary elements as a hex dump.
be: Паказаць усе байты кожнага кадра і іншыя двайковыя элементы ў шаснаццатковым выглядзе.

en: Show the size of each element including its header.
be: Паказваць памер кожнага элемента, у тым ліку ягонага загалоўка.

en: Only one source file is allowed.
be: Дапускаецца толькі адзін зыходны файл.

en: No file name given.
be: Не зададзенае імя файла.

en: The AAC file '{0}' contains invalid header data: the sampling frequency or the number of channels is 0.
be: Файл AAC «{0}» утрымлівае некаторыя дадзеныя загалоўка: частата дыскрэтызацыі або колькасць каналаў роўна 0.

en: Could not extract the sequence header from this MPEG-1/2 track.
be: Не ўдалося выняць загаловак паслядоўнасці гэтага трэка MPEG-1/2.

en: Could not extract the decoder specific config data (AVCC) from this AVC/H.264 track.
be: Не ўдалося выняць спецыфічныя для дэкадзіроўшчыка дадзеныя канфігурацыі (AVCC)  для гэтага трэка AVC/H.264.

en: Could not find an index for audio track {0} (avilib error message: {1}). Skipping track.
be: Не ўдалося знайсці індэкс для аўдыятрэка {0} (паведамленне аб памылцы avilib: {1}). Трэк прапушчаны.

en: Unknown/unsupported audio format 0x{0:04x} for this audio track.
be: Невядомы/непадтрымліваны аўдыяфармат 0x{0:04x} для гэтага аўдыятрэка.

en: This AAC track does not contain valid headers. Could not parse the AAC information.
be: Гэты трэк AAC не змяшчае правільных загалоўкаў. Немагчыма прааналізаваць інфармацыю AAC.

en: Could not find valid DTS headers in this track's first frames.
be: Не ўдалося знайсці правільныя загалоўкі DTS у першых кадрах гэтага трэка.

en: Invalid Vorbis headers in AVI audio track.
be: Памылковыя загалоўкі Vorbis ў аўдыятрэку AVI.

en: flac_reader: could not initialize the FLAC packetizer.
be: Чытальнік FLAC: не ўдалося ініцыялізаваць фармавальнік пакетаў FLAC.

en: +-> Parsing the FLAC file. This can take a LONG time.
be: +-> Разбор файла FLAC. Гэта можа заняць ШМАТ часу.

en: No metadata block found. This file is broken.
be: Блок метаданых не знойдзены. Гэты файл зламаны.

en: +-> Pre-parsing FLAC file: {0}%{1}
be: +-> Папярэдні аналіз FLAC-файла: {0}%{1}

en: +-> Pre-parsing FLAC file: 100%
be: +-> Папярэдні аналіз FLAC-файла: 100%

en: flac_reader: Could not read all header packets.
be: Чытальнік FLAC: не ўдалося прачытаць усе пакеты загалоўка.

en: subtitle
be: субцітры

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no WAVEFORMATEX struct present. Therefore we don't have a format ID to identify the audio codec used.
be: Чытальнік Matroska: для трэка {0} CodecID «{1}», але структуры WAVEFORMATEX не існуе. Таму для вызначэння кадзіроўшчыка аўдыя не хапае ідэнтыфікатара фармата.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode for track {0}) Matroska says that there are {1} samples per second, but WAVEFORMATEX says that there are {2}.
be: Чытальнік Matroska: (рэжым сумяшчальнасці MS для трэка {0}) паводле дадзеных Matroska, частата дыскрэтызацыі {1} адлікаў у секунду, але WAVEFORMATEX кажа, што {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode for track {0}) Matroska says that there are {1} channels, but the WAVEFORMATEX says that there are {2}.
be: Чытальнік Matroska: (рэжым сумяшчальнасці MS для трэка {0}) паводле дадзеных Matroska, каналаў {1}, але WAVEFORMATEX кажа, што {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode for track {0}) Matroska says that there are {1} bits per sample, but the WAVEFORMATEX says that there are {2}.
be: Чытальнік Matroska: (рэжым сумяшчальнасці MS для трэка {0}) паводле дадзеных Matroska, разраднасць {1} біты на ўзор, але WAVEFORMATEX кажа, што {2}.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but the private codec data does not contain valid headers.
be: Чытальнік Matroska: ідэнтыфікатар кадзіроўшчыка трэка {0} - «{1}», але ўнутраныя дадзеныя кадзіроўшчыка не ўтрымліваюць дапушчальных загалоўкаў.

en: matroska_reader: mkvmerge was not compiled with FLAC support. Ignoring track {0}.
be: Чытальнік Matroska: mkvmerge не быў скампіляваная з падтрымкай FLAC. Трэк {0} будет праігнараваны.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no BITMAPINFOHEADER struct present. Therefore we don't have a FourCC to identify the video codec used.
be: Чытальнік Matroska: для трэка {0} CodecID «{1}», але структуры BITMAPINFOHEADER не існуе. Таму для вызначэння кадзіроўшчыка відэа не хапае FourCC.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode, track {0}) Matroska says video width is {1}, but the BITMAPINFOHEADER says {2}.
be: Чытальнік Matroska: (рэжым сумяшчальнасці MS для трэка {0}) паводле дадзеных Matroska, шырыня выявы {1}, але BITMAPINFOHEADER кажа, што {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode, track {0}) Matroska says video height is {1}, but the BITMAPINFOHEADER says {2}.
be: Чытальнік Matroska: (рэжым сумяшчальнасці MS для трэка {0}) паводле дадзеных Matroska, вышыня выявы{1}, але BITMAPINFOHEADER кажа, што {2}.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no codec private headers.
be: Чытальнік Matroska: для трэка {0} CodecID «{1}», але ўнутраныя загалоўкі кадзіроўшчыка адсутнічаюць.

en: matroska_reader: The width for track {0} was not set.
be: Чытальнік Matroska: не зададзеная шырыня для трэка {0}.

en: matroska_reader: The height for track {0} was not set.
be: Чытальнік Matroska: не зададзеная вышыня для трэка {0}.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no private data found.
be: Чытальнік Matroska: для трэка {0} CodecID «{1}», але ўнутраных дадзеных не знойдзена.

en: The VobSub subtitle track {0} does not contain its index in the CodecPrivate element.
be: Трэк субцітраў VobSub {0} не ўтрымлівае ягоны індэкс у элеменце CodecPrivate.

en: A default index and with it default settings for the width, height and color palette will be used instead.
be: Перадвызначаны індэкс і разам з ім перадвызначаныя налады для шырыні, вышыні і колеравай палітры будуць скарыстаныя замест гэтага.

en: matroska_reader: The CodecID '{0}' for track {1} is unknown.
be: Чытальнік Matroska: CodecID «{0}» для трэка {1} невядомы.

en: matroska_reader: unknown demultiplexer type for track {0}: '{1}'
be: Чытальнік Matroska: невядомы тып разбіцця для трэка {0}: «{1}»

en: matroska_reader: Track {0} seems to be ok.
be: Чытальнік Matroska: трэк {0}, здаецца, у парадку.

en: matroska_reader: Pixel width is missing.
be: Чытальнік Matroska: не ўказаная шырыня ў пікселях.

en: matroska_reader: Pixel height is missing.
be: Чытальнік Matroska: не ўказаная вышыня ў пікселях.

en: Track {0} is missing its track UID element which is required to be present by the Matroska specification. If the file contains tags then those tags might be broken.
be: Трэк {0} не мае UID элемента, які павінен прысутнічаць у спецыфікацыі Matroska. Калі файл утрымлівае тэгі, то яны могуць быць пашкоджаныя.

en: matroska_reader: no EBML head found.
be: Чытальнік Matroska: не знойдзена загалоўка EBML.

en: matroska_reader: No segment found.
be: Чытальнік Matroska: сегментаў не знойдзена.

en: Using the generic output module for track type '{0}'.
be: Выкарыстоўваецца стандартны модуль вываду для трэка тыпу «{0}».

en: Could not keep a track's UID {0} because it is already allocated for another track. A new random UID will be allocated automatically.
be: Не ўдалося захаваць UID трэка {0}, паколькі ён ужо назначаны іншаму трэку. Аўтаматычна будзе назначаны новы выпадковы UID.

en: Malformed AAC codec initialization data found.
be: Выяўленыя няправільныя даныя ініцыялізацыі кадзіроўшчыка AAC.

en: Malformed codec id '{0}'.
be: Няправільны ідэнтыфікатар кадзіроўшчыка «{0}».

en: '{0}': You're copying an Opus track that was written in experimental mode. The resulting track will be written in final mode, but one detail cannot be recovered from a track written in experimental mode: the end trimming. This means that a decoder might output a few samples more than originally intended. You should re-multiplex from the original Opus file if possible.
be: «{0}»: вы капіюеце трэк Opus, які быў да гэтага эапісаны ў эксперыментальным рэжыме. Атрыманы трэк будзе запісаны ў канчатковым рэжыме, але адна дэталь не можа быць выняты з трэка, апрацаваным ў эксперыментальным рэжыме: канец падрэзкі. Гэта азначае, што дэкадзіроўшчык можа вывесці на некалькі ўзораў больш, чым першапачаткова меркавалася. Пры паўторнай апрацоўцы вы павінны скарыстаць арыгінальны файл Opus, калі гэта магчыма.

en: Unsupported track type for this track.
be: Не падтрымліваецца тып трэка для гэтага трэка.

en: A block was found at timestamp {0} for track number {1}. However, no headers were found for that track number. The block will be skipped.
be: Блок быў знойдзены на метцы часу {0} для трэка нумар {1}. Аднак загалоўкаў для трэка з гэтым нумарам не знойдзена. Блок будзе прапушчаны.

en: unknown, format tag 0x{0:04x}
be: невядома, тэг фармату 0x{0:04x}

en: Skipping {0} bytes at the beginning (no valid MP3 header found).
be: Пропуск {0} байтаў у пачатку (не знойдзены правільны загаловак MP3).

en: Reading encrypted VOBs is not supported.
be: Чытанне зашыфраваных VOB не падтрымліваецца.

en: Error parsing a MPEG PS packet during the header reading phase. This stream seems to be badly damaged.
be: Памылка пры разборы пакетаў MPEG PS падчас фазы чытання загалоўкаў. Гэты паток, відаць, сур'ёзна пашкоджаны.

en: mpeg_ps_reader: Should not have happened #1. {0}
be: чытальнік MPEG PS: не павінна было здарыцца #1. {0}

en: mpeg_ps_reader: Should not have happened #2. {0}
be: чытальнік MPEG PS: не павінна было здарыцца #2. {0}

en: Could not find the next Ogg page. This indicates a damaged Ogg/Ogm file. Will try to continue.
be: Не ўдалося знайсці наступную старонку Ogg. Гэта значыць, што Ogg/Ogm-файл пашкоджаны. Паспрабую працягнуць.

en: ogg_sync_buffer failed
be: ogg_sync_buffer скончыўся няўдачна

en: ogg_stream_init for stream number {0} failed. Will try to continue and ignore this stream.
be: ogg_stream_init для патоку нумар {0} скончыўся няўдачна. Паспрабуюем працягнуць, праігнараваўшы гэты паток.

en: mkvmerge has not been compiled with FLAC support but handling of this stream has been requested.
be: mkvmerge не быў скампіляваны з падтрымкай FLAC, але была запытаная апрацоўка такога патоку.

en: Unknown audio stream type 0x{0:04x}. Stream ID {1} will be ignored.
be: Невядомы тып аўдыяпатока 0x{0:04x}. Паток з ідэнтыфікатарам {1} будзе праігнараваны.

en: The timestamps for this stream have been reset in the middle of the file. This is not supported. The current packet will be discarded.
be: Меткі часу для гэтага патока былі скінутыя ў сярэдзіне файла. Гэта не падтрымліваецца. Бягучы пакет быў адхілены.

en: This Ogg/OGM file contains chapter or title information. Unfortunately the charset used to store this information in the file cannot be identified unambiguously. The program assumes that your system's current charset is appropriate. This can be overridden with the '--chapter-charset <charset>' switch.
be: Гэты файл Ogg/OGM утрымлівае звесткі аб загалоўку або раздзелах. На жаль, кадзіроўка, у якім былі захаваныя гэтыя звесткі ў файле, не могуць быць вызначаныя адназначна. Праграма дапускае, што патрэбнай з'яўляецца кадзіроўка, якая выкарыстоўваецца ў вашай сістэме. Можа быць перавызначана ключом --chapter-charset <charset>.

en: This Ogg/OGM file contains chapters but they could not be parsed. This can be due to the character set not being set properly for them or due to the entries not matching the expected SRT-style format.
be: Гэты файл Ogg/OGM утрымлівае раздзелы, але яны не могуць быць прааналізаваныя. Гэта можа быць звязана з незададзенай належным чынам кадзіроўкай або праз запісы, якія не адпавядаюць чаканаму фармату з SRT-стылем.

en: Error decoding an Ogg Opus page at source timestamp {0}; page will be skipped: {1}
be: Памылка дэкадзіравання старонкі OGG Opus на метцы часу зыходніка {0}; старонка будзе прапушчана: {1}

en: The Theora identification header could not be parsed ({0}).
be: Ідэнтыфікацыйны загаловак Theora не можа быць пранаалізаваны ({0}).

en: The Kate identification header could not be parsed ({0}).
be: Ідэнтыфікацыйны загаловак Kate не можа быць прааналізаваны ({0}).

en: flac_header_extraction: bytes ({0}) < op.bytes ({1}). Could not read the FLAC headers.
be: flac_header_extraction: байтов ({0}) < оп.байтаў ({1}). Не ўдалося прачытаць загалоўкі FLAC.

en: flac_header_extraction: FLAC__stream_decoder_new() failed.
be: flac_header_extraction: FLAC__stream_decoder_new() не ўдаўся.

en: flac_header_extraction: Could not set metadata_respond_all.
be: flac_header_extraction: не ўдалося задаць metadata_respond_all.

en: flac_header_extraction: Could not initialize the FLAC decoder.
be: flac_header_extraction: не ўдалося ініцыялізаваць дэкадзіроўшчык FLAC.

en: Could not read the FLAC header packets.
be: Немагчыма прачытаць загалоўкавыя пакеты FLAC.

en: Quicktime/MP4 reader: '{0}' atom is too small. Expected size: >= {1}. Actual size: {2}.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: атам «{0}» замалы. Чаканы памер: >= {1}. Фактычны памер: {2}.

en: Quicktime/MP4 reader: Invalid chunk size {0} at {1}.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: недапушчальны памер участка {0} у {1}.

en: Quicktime/MP4 reader: Have not found any header atoms.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: не знойдзена аніводнага загалоўкавага атама.

en: Quicktime/MP4 reader: Have not found the 'mdat' atom. No movie data found.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: не знойдзены атам mdat. Даныя відэа не знойдзеныя.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers with an unknown or unsupported compression algorithm '{0}'. Aborting.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: гэты файл выкарыстоўвае невядомы або непадтрымліваны алгарытм сціскання загалоўкаў «{0}». Перапыненне.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers, but the zlib library could not be initialized. Error code from zlib: {0}. Aborting.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: гэты файл выкарыстоўвае сціснутыя загалоўкі, але бібліятэка zlib не можа быць ініцыялізаваная. Код памылкі zlib: {0}. Перапыненне.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers, but they could not be uncompressed. Error code from zlib: {0}. Aborting.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: гэты файл выкарыстоўвае сціснутыя загалоўкі, але яны не могуць быць расціснутыя. Код памылкі zlib: {0}. Перапыненне.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers, but the expected uncompressed size ({0}) was not what is available after uncompressing ({1}).
be: Чытальнік Quicktime/MP4: гэты файл выкарыстоўвае сціснутыя загалоўкі, але чаканы нясціснуты памер ({0}) не супадае з атрыманым пасля расціскання ({1}).

en: Quicktime/MP4 reader: The 'media header' atom ('mdhd') uses the unsupported version {0}.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: атам «медыязагаловак» (mdhd) выкарыстоўвае непадтрымліваную версію {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: The 'time scale' parameter was 0. This is not supported.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: параметр «маштаб часу» зададзены на 0. Гэтае значэнне не падтрымліваецца.

en: The MP4 file '{0}' contains chapters whose format was not recognized. This is often the case if the chapters are not encoded in UTF-8. Use the '--chapter-charset' option in order to specify the charset to use.
be: MP4-файл «{0}» утрымлівае раздзелы, фармат якіх не распазнаны. Такое часта адбываецца, калі раздзелы не былі закадзіраваныя ў UTF-8. Скарыстайцеся ключом --chapter-charset", каб задаць кадзіроўку.

en: Quicktime/MP4 reader: The 'size' field is too small in the stream description atom for track ID {0}.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: поле «памер» замалое ў атаме апісання патока для трэка з ідэнтыфікатарам {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the stream description atom for track ID {0}.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: немагчыма прачытаць атам апісання патока для трэка з ідэнтыфікатарам {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read chunk number {0}/{1} with size {2} from position {3}. Aborting.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: немагчыма прачытаць участак {0}/{1} з памерам {2} з пазіцыі {3}. Перапыненне.

en: No AC-3 header found in first frame; track will be skipped.
be: Не знойдзены загаловак AC-3 у першым кадры; трэк будзе прапушчаны.

en: Quicktime/MP4 reader: Constant sample size & variable duration not yet supported. Contact the author if you have such a sample file.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: пастаянны памер узора і пераменная даўжыні пакуль не падтрымліваюцца. Калі ў вас ёсць узор такога вайла, звяжыцеся з аўтарам.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the sound description atom for track ID {0}.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: немагчыма прачытаць атам апісання гука для трэка з ідэнтыфікатарам {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Track ID {0} has more than one FourCC. Only using the first one ({1}) and not this one ({2}).
be: Чытальнік Quicktime/MP4: трэк з ідэнтыфікатарам {0} мае больш заадзін FourCC. Выкарыстаецца толькі першы ({1}), а не гэты ({2}).

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the extended sound description atom for track ID {0}.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: немагчыма прачытаць атам пашыранага апісання гука для трэка з ідэнтыфікатарам {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the video description atom for track ID {0}.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: немагчыма прачытаць атам апісання відэа для трэка з ідэнтыфікатарам {0}.

en: Track {0}: The AAC information could not be parsed.
be: Трэк {0}: звесткі AAC немагчыма разабраць.

en: Quicktime/MP4 reader: Track {0} is missing some data. Broken header atoms?
be: Чытальнік Quicktime/MP4: у трэку {0} адсутнічаюць некаторыя даныя. Ці пашкоджаныя атамы загалоўка?

en: No DTS header found in first frames; track will be skipped.
be: Не знойдзены загаловак DTS у першых кадрах; трэк будзе прапушчаны.

en: Quicktime/MP4 reader: The audio track {0} is using an unsupported 'object type id' of {1} in the 'esds' atom. Skipping this track.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: аўдыятрэк {0} выкарыстоўвае непадтрымліваны «ідэнтыфікатар тыпа аб'екта» {1} у атаме esds. Гэты трэк прапускаецца.

en: Quicktime/MP4 reader: The AAC track {0} is missing the esds atom/the decoder config. Skipping this track.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: трэк AAC {0} не ме атама esds/канфігурацыі дэкадзіроўшчыка. Гэты трэк прапускаецца.

en: Quicktime/MP4 reader: MPEG4 part 10/AVC track {0} is missing its decoder config. Skipping this track.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: трэк MPEG4 part 10/AVC {0} не мае канфігурацыі дэкадзіроўшчыка. Гэты трэк прапускаецца.

en: Quicktime/MP4 reader: MPEGH part 2/HEVC track {0} is missing its decoder config. Skipping this track.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: трэк MPEGH part 2/HEVC {0} не мае канфігурацыі дэкадзіроўшчыка. Гэты трэк прапускаецца.

en: Quicktime/MP4 reader: The video track {0} is missing the ESDS atom. Skipping this track.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: відэатрэк {0} не мае атама ESDS. Гэты трэк прапускаецца.

en: Quicktime/MP4 reader: MPEG4 track {0} is missing the esds atom/the decoder config. Skipping this track.
be: Чытальнік Quicktime/MP4: трэк MPEG4 {0} не ме атама esds/канфігурацыі дэкадзіроўшчыка. Гэты трэк прапускаецца.

en: real_reader: Couldn't find RealAudio FourCC for id {0} (description length: {1}) Skipping track.
be: чытальнік Real: не атрымалася знайсці FourCC RealAudio для ID {0} (даўжыня трэка: {1}). Пропуск трэка.

en: real_reader: Only audio header versions 3, 4 and 5 are supported. Track ID {0} uses version {1} and will be skipped.
be: чытальнік Real: падтрымліваюцца толькі версіі 3, 4 і 5 загалоўкаў аўдыя. Трэк з ID {0} выкарыстоўвае версію {1} і будзе прапушчана.

en: File contains fewer frames than expected or is corrupt after frame {0}.
be: Файл утрымлівае меншую колькасць кадраў, чым чакалася, або пашкоджаны пасля кадра {0}.

en: Short AAC audio packet (length: {0} < 2)
be: Кароткі пакет аўдыя AAC (даўжыня: {0} < 2)

en: Short AAC audio packet (length: {0} < {1})
be: Кароткі пакет аўдыя AAC (даўжыня: {0} < {1})

en: Inconsistent AAC audio packet (length: {0} != {1})
be: Няўзгоднены аўдыяпакет AAC (даўжыня: {0} != {1})

en: Video packet assembly failed. Error code: {0} ({1})
be: Пакет відэа сабраць не атрымалася. Код памылкі: {0} ({1})

en: tta_reader: tag_size < 0 in the c'tor. {0}
be: чытальнік TTA: tag_size < 0 у канструктары. {0}

en: The file header is too short.
be: Загаловак файла закароткі.

en: The seek table in this TTA file seems to be broken.
be: Здаецца, табліца пошуку ў гэтым файле TTA пашкоджаная.

en: The default language code '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code and will be ignored.
be: Перадвызначаны код мовы «{0}» не з'яўляецца дапушчальным кодам мовы ISO 639-2 і будзе праігнараваны.

en: The language code '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code and will be ignored.
be: Код мовы «{0}» не з'яўляецца дапушчальным кодам мовы ISO 639-2 і будзе праігнараваны.

en: Invalid start or stop timestamp
be: Памылковая метка часу пачатка або канчатка

en: No version number found.
be: Нумар версіі не знойдзены.

en: line {0}: The 'delay' timestamp could not be parsed.
be: радок {0}: «затрымка» меткі часу не можа быць прааналізавана.

en: The .idx file does not contain an 'id: ...' line to indicate the language.
be: Файл .idx не ўтрымлівае радок «id: ...» для вызначэння мовы.

en: Line {0}: The line seems to be a subtitle entry but the format couldn't be recognized. This entry will be skipped.
be: Радок {0}: радок падобны да элемента субцітраў, але ягоны фармат не распазнаны. Гэты элемент будзе прапушчаны.

en: Line {0}: The line seems to be a subtitle entry but the timestamp was negative even after adding the track delay. Negative timestamps are not supported in Matroska. This entry will be skipped.
be: Радок {0}: радок падобны да элемента субцітраў, але метка часу адмоўная нават пасля дадання затрымкі трэка. Адмоўныя меткі часу не падтрымліваюцца у Matroska. Гэты элемент будзе прапушчаны.

en: Line {0}: The current timestamp ({1}) is smaller than the previous one ({2}). The entries will be sorted according to their timestamps. This might result in the wrong order for some subtitle entries. If this is the case then you have to fix the .idx file manually.
be: Радок {0}: бягучая метка часу ({1}) меншая за папярэднюю ({2}). Запісы будуць адсартаваныя паводле іхніх метак часу. Гэта можа прывесці да няправільнага парадка некаторых элементаў субцітраў. Калі гэта адбылося, вы павінны выправіць файл .idx уручную.

en: Unsupported MPEG mpeg_version: 0x{0:02x} in packet {1} for timestamp {2}, assuming MPEG2. No further warnings will be printed for this track.
be: Непадтрымліваны MPEG mpeg_version: 0x{0:02x} у пакеце {1} для меткі часу {2}, будзе дапушчаны MPEG2. Далейшыя папярэджанні для гэтага трэка выводзіцца не будуць.

en: Invalid header length: {0} (total length: {1}, idx: {2}, dataidx: {3})
be: Памылковы даўжыня загалоўка: {0} (поўная даўжыня: {1}, idx: {2}, idx даных: {3})

en: PTS error: 0x{0:02x} {1:02x}{2:02x} {3:02x}{4:02x}
be: Памылка PTS: 0x{0:02x} {1:02x}{2:02x} {3:02x}{4:02x}

en: Bogus aid {0}
be: Памылковы aid {0}

en: vobsub_reader: sub file read failure
be: чытальнік Vobsub: памылка чытання файла субцітраў

en: Unknown header 0x{0:02x}{1:02x}{2:02x}{3:02x}
be: Невядомы загаловак 0x{0:02x}{1:02x}{2:02x}{3:02x}

en: The file header was not read correctly.
be: Загаловак файла не быў прачытаны правільна.

en: The correction file header was not read correctly.
be: Загаловак файла карэкцыі не быў прачытаны карэктна.

en: Could not open the corresponding correction file '{0}c'.
be: Не ўдалося адкрыць адпаведны файл карэкцыі "{0}c".

en: Also using the correction file '{0}c'.
be: Таксама выкарыстоўваецца файл карэкцыі «{0}c».

en: This text subtitle track contains invalid 8-bit characters outside valid multi-byte UTF-8 sequences. Please specify the correct encoding for this track.
be: Гэтыя тэкставыя субцітры ўтрымліваюць недапушчальныя 8-бітавыя сімваоы за межамі дапушчальнай шматбайтавай паслядоўнасці UTF-8. Задайце для іх правільную кадзіроўку.

en: Error in line {0}: expected subtitle number and found some text.
be: Памылка ў радку {0}: чакаўся нумар субцітраў, выяўлены нейкі тэкст.

en: Error in line {0}: expected a SRT timestamp line but found something else. Aborting this file.
be: Памылка ў радку {0}: чакаўся радок меткі часу ў фармаце SRT, выяўлена нешта іншае. Апрацоўка файла перапыненая.

en: This file contains coordinates in the timestamp lines. Such coordinates are not supported by the Matroska SRT subtitle format. The coordinates will be removed automatically.
be: Гэты файл утрымлівае каардынаты ў радках метак часу. Такія каардынаты не падтрымліваюцца ў фармаце субцітраў Matroska SRT. Яны будуць выдаленыя аўтаматычна.

en: Line {0}: Negative timestamp encountered. The entry will be adjusted to start from 00:00:00.000.
be: Радок {0}: выяўлена адмоўнае значэнне меткі часу. Запіс будзе адкарэктаваны так, каб ён пачынаўся з 00:00:00.000.

en: Warning in line {0}: The start timestamp is smaller than that of the previous entry. All entries from this file will be sorted by their start time.
be: Папярэджанне ў радку {0}: пачатковая метка часу менш, чым у папярэдняга запісу. Усе запісы з гэтага файла будуць адсатраваныя па часе іх пачатка.

en: ssa_reader: Invalid format. Could not find the "Format" line in the "[Events]" section.
be: чытальнік SSA: памылковы фармат. Не знойдзены радок «Format» у секцыі «[Events]».

en: SSA/ASS: The following line will be skipped as one of the timestamps is less than 0, or the end timestamp is less than the start timestamp: {0}
be: SSA/ASS: наступны радок будзе прапушчаны, бо адна з метак часу меншая за 0, або канечны часавая метка меншая за пачатковую: {0}\n"

en: Imported font from {0}
be: Імпартаваны шрыфт з {0}

en: Imported picture from {0}
be: Імпартаваная выява з {0}

en: AAC with ADIF headers
be: AAC з загалоўкамі ADIF

en: Windows Television DVR
be: Відэарэгістратар Windows Television

en: Timestamp used in split decision: {0}
be: Метка часу, якая выкарыстоўваецца ў спрэчнай сітуацыі: {0}

en: Chapter generation is only possible if at least one video or audio track is copied.
be: Стварэнне раздзелаў магчыма толькі пры капіяванні як мінімум аднаго аўдыятрэка ці відэатрэка.

en: Using the track with the ID {0} from the file '{1}' as the reference for chapter generation.
be: Выкарыстоўваецца трэк з ID {0} з файла «{1}» у якасці эталона для раздзела раздзелаў.

en: The sample rate of the two audio tracks is different: {0} and {1}
be: Частата дыскрэтызацыі двух аўдыятрэкаў не супадае: {0} і {1}

en: The number of channels of the two audio tracks is different: {0} and {1}
be: Колькасць каналаў двух аўдыятрэкаў не супадае: {0} і {1}

en: The number of bits per sample of the two audio tracks is different: {0} and {1}
be: Колькасць біт на ўзор двух аўдыятрэкаў не супадае: {0} і {1}

en: The width of the two tracks is different: {0} and {1}
be: Шырыня двух трэкаў не супадае: {0} і {1}

en: The height of the two tracks is different: {0} and {1}
be: Вышыня двух трэкаў адрозніваецца: {0} і {1}

en: The display width of the two tracks is different: {0} and {1}
be: Шырыня выявы двух трэкаў розная: {0} і {1}

en: The display height of the two tracks is different: {0} and {1}
be: Вышыня выявы двух трэкаў розная: {0} і {1}

en: The CodecID of the two tracks is different: {0} and {1}
be: CodecID трэкаў адрозніваюцца: {0} і {1}

en: The codec's private data does not match (lengths: {0} and {1}).
be: Унутраныя даныя кадзіроўшчыка не супадаюць (даўжыня: {0} і {1}).

en: Both the aspect ratio factor and '--display-dimensions' were given.
be: Зададзеныя адначасова множнік суадносін бакоў і --display-dimensions.

en: Both the aspect ratio and '--display-dimensions' were given.
be: Зададзеныя адначасова суадносіны бакоў і --display-dimensions.

en: The tags in '{0}' could not be parsed: some mandatory elements are missing.
be: Тэгі ў «{0}» не могуць быць прааналізаваныя: некаторыя абавязковыя элементы адсутнічаюць.

en: Compression failed: {0}
be: Сцісканне не атрымалася: {0}

en: Note that the Matroska specifications regarding the storage of '{0}' have not been finalized yet. mkvmerge's support for it is therefore subject to change and uses the CodecID '{1}/EXPERIMENTAL' instead of '{1}'. This warning will be removed once the specifications have been finalized and mkvmerge has been updated accordingly.
be: Звярніце ўвагу, што спецыфікацыі фармата Matroska датычна захоўвання «{0}» яшчэ не завершаныя. Адпаведна, падтрымка гэтага фармата mkvmerge можа змяніцца і выкарыстоўваецца ідэнтыфікатар кадзіроўшчыка '{1}/EXPERIMENTAL' instead of '{1}'. Гэтае папярэджанне будзе выдаленае, калі спецыфікацыя будзе завершаная, а mkvmerge абноўлены адпаведна з ёй.

en: The codec type '{0}' cannot be used in a WebM compliant file.
be: Тып кадзіроўшчыка «{0}» не можа быыь выкарыстаны ў WebM-сумяшчальным файле.

en: A track with the ID {0} was requested but not found in the file. The corresponding option will be ignored.
be: Трэк з ідэнтыфікатарам {0} быў запытаны, але не знойдзены ў файе. Адпаведны параметр будзе праігнараваны.

en: File '{0}': container: {1}
be: Файл «{0}»: кантэйнер: {1}

en: Track ID {0}: {1} ({2})
be: Ідэнтыфікатар трэка {0}: {1} ({2})

en: Attachment ID {0}: type '{1}', size {2} bytes
be: Ідэнтыфікатар далучэння {0}: тып «{1}», памер {2} байтаў

en: , description '{0}'
be: , апісанне «{0}»

en: , file name '{0}'
be: , імя файла «{0}»

en: Chapters: {0} entry | Chapters: {0} entries
be[0]: Раздзелы: {0} запіс
be[1]: Раздзелы: {0} запісы
be[2]: Раздзелы: {0} запісаў
be[3]: Раздзелы: {0} запісаў

en: Global tags: {0} entry | Global tags: {0} entries
be[0]: Глабальныя тэгі: {0} запіс
be[1]: Глабальныя тэгі: {0} запісы
be[2]: Глабальныя тэгі: {0} запісаў
be[3]: Глабальныя тэгі: {0} запісаў

en: Tags for track ID {0}: {1} entry | Tags for track ID {0}: {1} entries
be[0]: Тэгі для трэка з ідэнтыфікатарам {0}: {1} запіс
be[1]: Тэгі для трэка з ідэнтыфікатарам {0}: {1} запісы
be[2]: Тэгі для трэка з ідэнтыфікатарам {0}: {1} запісаў
be[3]: Тэгі для трэка з ідэнтыфікатарам {0}: {1} запісаў

en: Using the demultiplexer for the format '{0}'.
be: Выкарыстоўваецца падзел для фармату «{0}».

en: Using the output module for the format '{0}'.
be: Выкарыстоўваецца модуль вываду для фармату «{0}».

en: File '{0}': unsupported container: {1}
be: Файл «{0}»: непадтрымліванык кантэйнер: {1}

en: The file '{0}' is a non-supported file type ({1}).
be: Файл «{0}» мае непадтрымліваны тып ({1}).

en:  Global options:
be:  Глабальныя параметры:

en:   -o, --output out         Write to the file 'out'.
be:   -o, --output out         Захоўвае файл у «out».

en:   -w, --webm               Create WebM compliant file.
be:   -w, --webm - Задае стварыць WebM-сумяшчальны файл.

en:   --title <title>          Title for this destination file.
be:   --title <title>          Задае назву для гэтага файла назначэння.

en:   --global-tags <file>     Read global tags from an XML file.
be:   --global-tags <file>     Счытвае глабальныя тэгі з файла XML.

en:  Chapter handling:
be:  Кіраванне раздзеламі:

en:   --chapters <file>        Read chapter information from the file.
be:   --chapters <file>        Атрымлівае звесткі па раздзелах з файла.

en:   --chapter-language <lng> Set the 'language' element in chapter entries.
be:   --chapter-language <lng> Задае элемент «мова» ў запісах раздзелаў.

en:   --chapter-charset <cset> Charset for a simple chapter file.
be:   --chapter-charset <cset> Кадзіроўка для простага файла раздзелаў.

en:   --chapter-sync <d[,o[/p]]>
                               Synchronize, adjust the chapters's timestamps
                               by 'd' ms.
                               'o/p': Adjust the timestamps by multiplying with
                               'o/p' to fix linear drifts. 'p' defaults to
                               1 if omitted. Both 'o' and 'p' can be
                               floating point numbers.
be:   --chapter-sync <d[,o[/p]]>
                               Сінхранізацыя, прыстасаванне метак часу раздзелаў
                               па d мілісекунд.
                               Параметры o/p служаць для рэгулявання метак часу памнажэннем іх
                               на значэнні o/p для выпраўлення ліннейных змяшчэнняў.
                               Значэнне p па змаўчанні роўна 1, калі не зададзена.
                               Параметры o і p могуць быць лікамі з плаваючай кропкай.

en:   --cue-chapter-name-format <format>
                               Pattern for the conversion from cue sheet
                               entries to chapter names.
be:   --cue-chapter-name-format <format>
                               Шаблон канвертавання запісаў
                               файла разметкі Сue ў імі раздзелаў.

en:   --default-language <lng> Use this language for all tracks unless
                               overridden with the --language option.
be:   --default-language <lng> Задае выкарыстоўваць гэту мову для ўсіх трэкаў,
                               калі яна не перавызначана параметрам --language.

en:   --generate-chapters <mode>
                               Automatically generate chapters according to
                               the mode ('when-appending' or 'interval:<duration>').
be:   --generate-chapters <mode>
                               Задае аўтаматычна ствараць раздзелы ў адпаведнасці
                               з рэжымам (when-appending або interval:<даўжыня>).

en:   --generate-chapters-name-template <template>
                               Template for newly generated chapter names
                               (default: 'Chapter <NUM:2>').
be:   --generate-chapters-name-template <template>
                               Шаблон для імяў зноў створаных раздзелаў
                               (па змаўчанні: «Раздзел <NUM:2>»).

en:  Segment info handling:
be:  Апрацоўка звестак аб сегментах:

en:   --segmentinfo <file>     Read segment information from the file.
be:   --segmentinfo <file>     Атрымлівае звесткі аб сегментах з файла.

en:   --segment-uid <SID1,[SID2...]>
                               Set the segment UIDs to SID1, SID2 etc.
be:   --segment-uid <SID1,[SID2...]>
                               Задае UID сегментаў у SID1, SID2 ды г.д.

en:  General output control (advanced global options):
be:  Асноўныя налады вываду (пашыраныя глабальныя параметры):

en:   --track-order <FileID1:TID1,FileID2:TID2,FileID3:TID3,...>
                               A comma separated list of both file IDs
                               and track IDs that controls the order of the
                               tracks in the destination file. If not given,
                               the tracks will sorted by type (video, audio,
                               subtitles, others).
be:   --track-order <FileID1:TID1,FileID2:TID2,FileID3:TID3,...>
                               Падзелены коскамі спіс ідэнтыфікатараў
                               файлаў і трэкаў, які перадвызначае парадак трэкаў
                               у файле назначэння. Пры яго адсутнасці будуць
                               адсартаваныя па тыпе (відэа, аўдыя, субцітры
                               ды іншае).

en:   --cluster-length <n[ms]> Put at most n data blocks into each cluster.
                               If the number is postfixed with 'ms' then
                               put at most n milliseconds of data into each
                               cluster.
be:   --cluster-length <n[ms]> Памяшчае ў кожны кластар не больш за n блокаў даных.
                               Калі пасля ліку ўказана ms, то памяшчаць
                               не больш за n мілісекунд даных у кожны
                               кластар.

en:   --clusters-in-meta-seek  Write meta seek data for clusters.
be:   --clusters-in-meta-seek  Стварае метаданыя пошуку для кластараў.

en:   --timestamp-scale <n>    Force the timestamp scale factor to n.
be:   --timestamp-scale <n>    Прымусова задае множнік меткі часу ў n.

en:   --enable-durations       Enable block durations for all blocks.
be:   --enable-durations       Уключыць даўжыню блока для ўсіх блокаў.

en:   --no-cues                Do not write the cue data (the index).
be:   --no-cues                Задае не пісаць даныя cue (індэкс).

en:   --no-date                Do not write the 'date' field in the segment
                               information headers.
be:   --no-date                Задае не запісваць поле «дата» ў загалоўках
                               інфармацыі аб сегментах.

en:   --disable-lacing         Do not use lacing.
be:   --disable-lacing         Адключыць сшыванне.

en:   --disable-track-statistics-tags
                               Do not write tags with track statistics.
be:   --disable-track-statistics-tags
                               Не пісаць тэгі са статыстыкай трэка.

en:   --disable-language-ietf  Do not write IETF BCP 47 language elements in
                               track headers, chapters and tags.
be:   --disable-language-ietf  Не захоўваць моўныя элементы
                               IETF BCP 47 у загалоўках трэкаў, раздзелах і тэгах.

en:   --normalize-language-ietf <canonical|extlang|off>
                               Normalize all IETF BCP 47 language tags to either
                               their canonical or their extended language subtags
                               form or not at all (default: canonical form).
be:   --normalize-language-ietf <canonical|extlang|off>
                               Нармалізаваць усе моўныя тэгі IETF BCP 47
                               ў іх кананічныя або іх пашыраныя моўныя формы падтэгаў
                               або наогул без іх (па змаўчанні: кананічная форма).

en:   --stop-after-video-ends  Stops processing after the primary video track ends,
                               discarding any remaining packets of other tracks.
be:   --stop-after-video-ends  Спыняе апрацоўку па заканчэнні асноўнага відэатрэка,
                               адкідаючы ўсе астатнія пакеты іншых трэкаў.

en:  File splitting, linking, appending and concatenating (more global options):
be:  Разбіццё, злучэнне і счапленне файлаў (іншыя глабальныя параметры):

en:   --split <d[K,M,G]|HH:MM:SS|s>
                               Create a new file after d bytes (KB, MB, GB)
                               or after a specific time.
be:   --split <d[K,M,G]|HH:MM:SS|s>
                               Задае ствараць новы файл пасля d байтаў (КБ, МБ, ГБ) або пасля пэўнага часу.

en:   --split timestamps:A[,B...]
                               Create a new file after each timestamp A, B
                               etc.
be:   --split timestamps:A[,B...]
                               Задае стварыць новы файл пасля кожнай меткі часу A, B ды г.д.

en:   --split parts:start1-end1[,[+]start2-end2,...]
                               Keep ranges of timestamps start-end, either in
                               separate files or append to previous range's file
                               if prefixed with '+'.
be:   --split parts:start1-end1[,[+]start2-end2,...]
                               Меткі часу, якія захоўваюцца, дыяпазонаў у выглядзе пачатак-канчатак. Новая частка захоўваецца ў асобны файл, або, калі дыяпазон зададзены з прэфіксам "+", далучаецца да папярэдняга файла.

en:   --split parts-frames:start1-end1[,[+]start2-end2,...]
                               Same as 'parts:', but 'startN'/'endN' are frame/
                               field numbers instead of timestamps.
be:   --split parts-frames:start1-end1[,[+]start2-end2,...]
                               Гэтак жа, як parts:, але startN/endN - нумары кадраў/палёў, а не меткі часу.

en:   --split frames:A[,B...]
                               Create a new file after each frame/field A, B
                               etc.
be:   --split frames:A[,B...]
                               Задае ствараць новы файл пасля кожнага кадра/поля A, B
    ды г.д.

en:   --split chapters:all|A[,B...]
                               Create a new file before each chapter (with 'all')
                               or before chapter numbers A, B etc.
be:   --split chapters:all|A[,B...]
                               Задае ствараць новы файл перад кожным раздзелам (калі выбрана all)
    або перад раздзеламі нумар A, B ды г.д.

en:   --split-max-files <n>    Create at most n files.
be:   --split-max-files <n>    Стварыць не больш за n файлаў.

en:   --link                   Link splitted files.
be:   --link                   Звязвае падзеленыя фалйы.

en:   --link-to-previous <SID> Link the first file to the given SID.
be:   --link-to-previous <SID>     Звязвае першы файл з данымі SID.

en:   --link-to-next <SID>     Link the last file to the given SID.
be:   --link-to-next <SID>     Звязвае апошні файл з данымі SID.

en:   --append-to <SFID1:STID1:DFID1:DTID1,SFID2:STID2:DFID2:DTID2,...>
                               A comma separated list of file and track IDs
                               that controls which track of a file is
                               appended to another track of the preceding
                               file.
be:   --append-to <SFID1:STID1:DFID1:DTID1,SFID2:STID2:DFID2:DTID2,...>
                               Пералічаныя праз коску файлы і ID трэкаў,
                               якія вызначаюць які трэк ці файл будзе
                               далучаны да іншага трэку папярэдняга файла.

en:   --append-mode <file|track>
                               Selects how mkvmerge calculates timestamps when
                               appending files.
be:   --append-mode <файл|трэк>
                               Вызначае якім чынам mkvmerge будзе вызначаць
                               часавыя меткі падчас далучэння файлаў.

en:   <file1> + <file2>        Append file2 to file1.
be:   <file1> + <file2> - Дадае file2 да file1.

en:   <file1> +<file2>         Same as "<file1> + <file2>".
be:   <file1> +<file2> - Тое ж, што і «<file1> + <file2>».

en:   [ <file1> <file2> ]      Same as "<file1> + <file2>".
be:   [ <file1> <file2> ]      Тое ж, што і «<file1> + <file2>».

en:   = <file>                 Don't look for and concatenate files with the same
                               base name but with a different trailing number.
be:   = <file> - Задае не шукаць, а адразу злучаць файлы з аднолькавым імем і наступным па ліку нумарам.

en:   =<file>                  Same as "= <file>".
be:   =<file> - Тое ж, што і «= <file>».

en:   ( <file1> <file2> )      Treat file1 and file2 as if they were concatenated
                               into a single big file.
be:   ( <file1> <file2> )      Счытаць файлы file1 і file2 аб'яднанымі
                               ў адзін вялікі файл.

en:  Attachment support (more global options):
be:  Падтрымка далучэнняў (іншыя глабальныя параметры):

en:   --attachment-description <desc>
                               Description for the following attachment.
be:   --attachment-description <desc>
                               Апісанне для наступнага далучэння.

en:   --attachment-mime-type <mime type>
                               Mime type for the following attachment.
be:   --attachment-mime-type <mime type>
                               Тып MIME для наступнага далучэння.

en:   --attachment-name <name> The name should be stored for the 
                               following attachment.
be:   --attachment-name <name> Імя, якое будзе захаванае для
                               наступнага далучэння.

en:   --attach-file <file>     Creates a file attachment inside the
                               Matroska file.
be:   --attach-file <file>     Стварае далучэнне файла ўнутры
                               файла Matroska.

en:   --attach-file-once <file>
                               Creates a file attachment inside the
                               first Matroska file written.
be:   --attach-file-once <file>
                               Стварае далучэнне файла ў першым
                               запісаным файле Matroska.

en:   --enable-legacy-font-mime-types
                               Use legacy font MIME types when adding new
                               attachments as well as for existing ones.
be:   --enable-legacy-font-mime-types
                               Выкарыстоўваць састарэлыя MIME-тыпы шрыфтоў
                               пры даданні новых і існуючых далучэнняў.

en:  Options for each source file:
be:  Параметры для кожнага зыходнага файла:

en:   -a, --audio-tracks <n,m,...>
                               Copy audio tracks n,m etc. Default: copy all
                               audio tracks.
be:   -a, --audio-tracks <n,m,...>
                               Задае капіяваць аўдыятрэкі n, m ды г. д. Па змаўчанні: капіююцца ўсе аўдыятрэкі.

en:   -A, --no-audio           Don't copy any audio track from this file.
be:   -A, --no-audio           Задае не капіяваць аўдыятрэкі з гэтага файла.

en:   -d, --video-tracks <n,m,...>
                               Copy video tracks n,m etc. Default: copy all
                               video tracks.
be:   -d, --video-tracks <n,m,...>
                               Задае капіяваць відэатрэкі n, m ды г. д. Па змаўчанні:
                               капіююцца ўсе відэатрэкі.

en:   -D, --no-video           Don't copy any video track from this file.
be:   -D, --no-video           Задае не капіяваць відэатрэкі з гэтага файла.

en:   -s, --subtitle-tracks <n,m,...>
                               Copy subtitle tracks n,m etc. Default: copy
                               all subtitle tracks.
be:   -s, --subtitle-tracks <n,m,...> - Задае капіяваць субцітры n, m і г.д. Па змаўчанні: капіруюцца ўсе субцітры.

en:   -S, --no-subtitles       Don't copy any subtitle track from this file.
be:   -S, --no-subtitles     Задае не капіяваць субцітры з гэтага файла.

en:   -b, --button-tracks <n,m,...>
                               Copy buttons tracks n,m etc. Default: copy
                               all buttons tracks.
be:   -b, --button-tracks <n,m,...>
                               Задае капіяваць трэкі кнопак n, m ды г.д. Па змаўчанні:
                               капіююцца ўсе трэкі кнопак.

en:   -B, --no-buttons         Don't copy any buttons track from this file.
be:   -B, --no-buttons           Задае не капіяваць трэкі кнопак з гэтага файла.

en:   -m, --attachments <n[:all|first],m[:all|first],...>
                               Copy the attachments with the IDs n, m etc. to
                               all or only the first destination file. Default:
                               copy all attachments to all destination files.
be:   -m, --attachments <n[:all|first],m[:all|first],...>
                               Задае капіяваць далучэнні з ідэнтыфікатарамі n, m ды г.д.
                               ва ўсе або толькі ў першы файл назначэння. Па змаўчанні:
                               капіююцца ўсе далучэнні ва ўсе файлы назначэння.

en:   -M, --no-attachments     Don't copy attachments from a source file.
be:   -M, --no-attachments     Задае не капіяваць далучэнні з зыходнага файла.

en:   -t, --tags <TID:file>    Read tags for the track from an XML file.
be:   -t, --tags <TID:file> - Атрымлівае тэгі для трэка з XML-файла.

en:   --track-tags <n,m,...>   Copy the tags for tracks n,m etc. Default: copy
                               tags for all tracks.
be:   --track-tags <n,m,...>   Задае капіяваць тэгі для трэкаў n, m ды г.д.
                               Па змаўчанні: капіююцца тэгі для ўсіх трэкаў.

en:   -T, --no-track-tags      Don't copy tags for tracks from the source file.
be:   -T, --no-track-tags     Задае не капіяваць тэгі для трэкаў з зыходнага файла.

en:   --no-global-tags         Don't keep global tags from the source file.
be:   --no-global-tags         Задае не захоўваць глабальныя тэгі з зыходнага файла.

en:   --no-chapters            Don't keep chapters from the source file.
be:   --no-chapters            Задае не захоўваць раздзелы з зыходнага файла.

en:   --regenerate-track-uids  Generate new random track UIDs instead of keeping
                               existing ones.
be:   --regenerate-track-uids  Ствараць новыя выпадковыя UID трэкаў замест
                               захоўвання існуючых.

en:   -y, --sync <TID:d[,o[/p]]>
                               Synchronize, adjust the track's timestamps with
                               the id TID by 'd' ms.
                               'o/p': Adjust the timestamps by multiplying with
                               'o/p' to fix linear drifts. 'p' defaults to
                               1 if omitted. Both 'o' and 'p' can be
                               floating point numbers.
be:   -y, --sync <TID:d[,o[/p]]> - Сінхранізацыя, прыстасаванне метак часу трэка з TID по «d» мілісекунд. Параметры «o/p» служаць для рэгулявання метак часу памнажэннем іх на значэнні «o/p» для выпрашлення лінейных змяшчэнняў. Значэнне «p» па змаўчанні роўна 1, калі не зададзена. Параметры «o» і «p» могуць быць лікамі з плаваючай кропкай.

en:   --default-track-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "default track" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
be:   --default-track-flag <TID[:bool]>
                               Задае пазнаку «трэк па змаўчанні» гэтаму трэку або
                               прымусова прыбірае яго, калі булевы параметр роўны 0.

en:   --forced-display-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "forced display" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
be:   --forced-display-flag <TID[:bool]> - Задае пазнаку «прымусовы паказ» гэтаму трэку
                               або прымусова прыбірае яго, калі булевы параметр роўны 0.

en:   --track-enabled-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "track enabled" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
be:   --track-enabled-flag <TID[:bool]>
                               Задае для гэтага трэка пазнаку «трэк уключаны» або адключае яго,
                               калі булевае значэнне роўнае 0.

en:   --hearing-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "hearing impaired" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
be:   --hearing-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Задае пазнаку «парушэнне слыху» гэтаму трэку
                               або прымусова прыбірае яго, калі булевы параметр роўны 0.

en:   --visual-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "visual impaired" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
be:   --visual-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Задае пазнаку «для людзей з парушэннямі зроку» гэтаму трэку
                               або прымусова прыбірае яго, калі буевы параметр роўны 0.

en:   --text-descriptions-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "text descriptions" flag for this track
                               or forces it not to be present if bool is 0.
be:   --text-descriptions-flag <TID[:bool]>
                               Задае пазнаку «тэкставыя апісанні» гэтаму трэку
                               або прымусова прыбірае яго, калі булевы параметр роўны 0.

en:   --original-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "original language" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
be:   --original-flag <TID[:bool]>
                               Задае пазнаку «мова арыгінала» гэтаму трэку або
                               прымусова прыбірае яго, калі булевы параметр роўны 0.

en:   --commentary-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "commentary" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
be:   --commentary-flag <TID[:bool]>
                               Задае пазнаку «каментарый» гэтаму трэку або прымусова прыбірае яго, калі лагічны параметр роўны 0.

en:   --track-name <TID:name>  Sets the name for a track.
be:   --track-name <TID:name>   Задае імя трэка.

en:   --cues <TID:none|iframes|all>
                               Create cue (index) entries for this track:
                               None at all, only for I frames, for all.
be:   --cues <TID:none|iframes|all>
                               Стварае запісы cue (індэкс) для гэтага трэка: не ствараць / толькі для I-кадраў / для ўсіх кадраў.

en:   --language <TID:lang>    Sets the language for the track (IETF BCP 47/
                               RFC 5646 language tag).
be:   --language <TID:lang>    Задае мову трэка (IETF BCP 47/
                               RFC 5646 language tag).

en:   --timestamps <TID:file>  Read the timestamps to be used from a file.
be:   --timestamps <TID:file>  Атрымлівае меткі часу з файла.

en:   --default-duration <TID:Xs|ms|us|ns|fps>
                               Force the default duration of a track to X.
                               X can be a floating point number or a fraction.
be:   --default-duration <TID:Xs|ms|us|ns|fps>
                               Прымусова задае даўжыню трэка па змаўчанні ў X.
                               X можа быць дробам або лікам з плаваючай кропкай.

en:  Options that only apply to audio tracks:
be:  Параметры, якія ўжываюцца толькі да аўдыятрэкаў:

en:   --aac-is-sbr <TID[:0|1]> The track with the ID is HE-AAC/AAC+/SBR-AAC
                               or not. The value ':1' can be omitted.
be:   --aac-is-sbr <TID[:0|1]> Ці ёсць трэк з дадзеным ID HE-AAC/AAC+/SBR-AAC
                               або не. Значэнне «:1» можа быць апушчана.

en:   --reduce-to-core <TID>   Keeps only the core of audio tracks that support
                               HD extensions instead of copying both the core
                               and the extensions.
be:   --reduce-to-core <TID>   Захоўвае толькі ядро аўдыятрэкаў, якія падтрымліваюць\v                           пашырэнні HD замест капіявання ядра і пашырэнняў.

en:   --remove-dialog-normalization-gain <TID>
                               Removes or minimizes the dialog normalization gain
                               by modifying audio frame headers.
be:   --remove-dialog-normalization-gain <TID>
                               Выдаляе або мінімізуе каэфіцэнт нармалізацыі дыялога,\v                           змяняючы загалоўкі адўыякадраў.

en:   --audio-emphasis <TID:n|keyword>
                               Sets the audio emphasis track header value. It can
                               be either a number or a keyword (see
                               '--list-audio-emphasis' for the full list).
be:   --audio-emphasis <TID:n|keyword>
                               Задае загалоўкавае значэнне аўдыяэмфазісу трэка.
                               Може быць лік або ключавое слова
                               (поўны спіс гл. у --list-audio-emphasis)

en:  Options that only apply to video tracks:
be:  Параметры, якія ўжываюцца толькі да відэатрэкаў:

en:   --fix-bitstream-timing-information <TID[:bool]>
                               Adjust the frame/field rate stored in the video
                               bitstream to match the track's default duration.
be:   --forced-display-flag <TID[:bool]>
                               Задае пазнаку «прымусова» для гэтага трэка або прымусова выключае з прайгравання, калі 0.

en:   -f, --fourcc <FOURCC>    Forces the FourCC to the specified value.
                               Works only for video tracks.
be:   -f, --fourcc <FOURCC>    Прымусова задае выбраны FourCC.
                               Працуе толькі для відэатрэкаў.

en:   --aspect-ratio <TID:f|a/b>
                               Sets the display dimensions by calculating
                               width and height for this aspect ratio.
be:   --aspect-ratio <TID:f|a/b>
                               Задае памеры выявы шляхам разліку
                               шырыні і вышыні для дадзеных прапорцый.

en:   --aspect-ratio-factor <TID:f|a/b>
                               First calculates the aspect ratio by multi-
                               plying the video's original aspect ratio
                               with this factor and calculates the display
                               dimensions from this factor.
be:   --aspect-ratio-factor <TID:f|a/b>
                               Спачатку вылічвае прапорцыі памнажэннем
                               арыгінальных прапорцый відэа на гэты множнік,
                               затым разлічвае памеры выявы
                               зыходзячы з множніка.

en:   --display-dimensions <TID:width>x<height>
                               Explicitly set the display dimensions.
be:   --display-dimensions <TID:width>x<height>
                               Задае памеры выявы ўручную.

en:   --cropping <TID:left,top,right,bottom>
                               Sets the cropping parameters.
be:   --cropping <TID:left,top,right,bottom>
                               Задае параметры кадравання.

en:   --field-order <TID:n>    Sets the video field order parameter
                               (see documentation for valid values).
be:   --field-order <TID:n>    Задае парадак відэапалёў
                               (гл. дакументацыю па дапушчальных значэннях).

en:   --stereo-mode <TID:n|keyword>
                               Sets the stereo mode parameter. It can
                               either be a number 0 - 14 or a keyword
                               (use '--list-stereo-modes' to see the full list).
be:   --stereo-mode <TID:n|keyword>
                               Задае параметр рэжыма стэрэа. Можа
                               быць лікам 0 - 14 або ключавым словам (--list-stereo-modes для вываду поўнага спіса).

en:   --color-matrix-coefficients <TID:n>
                               Sets the matrix coefficients of the video used
                               to derive luma and chroma values from red, green
                               and blue color primaries.
be:   --color-matrix-coefficients <TID:n>
                               Задае матрыцу каэфіцэнтаў відэа, якая
    выкарыстоўваецца для вымання яркасці і колернасці са значэнняў
    чырвонага, зялёнага і сінега базавых колераў.

en:   --color-bits-per-channel <TID:n>
                               Sets the number of coded bits for a color 
                               channel. A value of 0 indicates that the number is
                               unspecified.
be:   --color-bits-per-channel <TID:n>
                               Задае колькасць кадзіраваных бітаў на колеравы
    канал. Значэнне 0 паказвае, што значэнне
    не зададзенае.

en:   --chroma-subsample <TID:hori,vert>
                               The amount of pixels to remove in the Cr and Cb
                               channels for every pixel not removed horizontally
                               and vertically.
be:   --chroma-subsample <TID:hori,vert>
                               Колькасць пікселяў, прызначаных для выдалення ў каналах Cr і Cb
                               для кожнага невыдаленага пікселя па гарызанталі
                               і па вертыкалі.

en:   --cb-subsample <TID:hori,vert>
                               The amount of pixels to remove in the Cb channel
                               for every pixel not removed horizontally and
                               vertically. This is additive with
                               --chroma-subsample.
be:   --cb-subsample <TID:hori,vert>
                               Колькасць пікселяў, прызначаных для выдалення ў канале Cb
                               для кожнага невыдаленага пікселя па гарызанталі і па вертыкалі.
                               Гэта дабаўка да --chroma-subsample.

en:   --chroma-siting <TID:hori,vert>
                                How chroma is sited horizontally/vertically.
be:   --chroma-siting <TID:hori,vert>
                                Размяшчэнне колернасці гарызантальна/вертыкальна.

en:   --color-range <TID:n>   Clipping of the color ranges.
be:   --color-range <TID:n>   Абмежаванне колеравага дыяпазону.

en:   --color-transfer-characteristics <TID:n>
                               The transfer characteristics of the video.
be:   --color-transfer-characteristics <TID:n>
                               Перадае характарыстыкі відэа.

en:   --color-primaries <TID:n>
                               The color primaries of the video.
be:   --color-primaries <TID:n>
                               Базавы колер відэа.

en:   --max-content-light <TID:n>
                               Maximum brightness of a single pixel in candelas
                               per square meter (cd/m²).
be:   --max-content-light <TID:n>
                               Максімальная яркасць аднаго пікселя ў кандэлах
                               на квадратны метр (кд/м²).

en:   --max-frame-light <TID:n>
                               Maximum frame-average light level in candelas per
                               square meter (cd/m²).
be:   --max-frame-light <TID:n>
                               Максімальная сярэднекадравая асветленасць у кандэлах
                               на квадратны метр (кд/м²).

en:   --chromaticity-coordinates <TID:red-x,red-y,green-x,green-y,blue-x,blue-y>
                               Red/Green/Blue chromaticity coordinates as defined
                               by CIE 1931.
be:   --chromaticity-coordinates <TID:red-x,red-y,green-x,green-y,blue-x,blue-y>
                               Каардынаты чырвонага/зялёнага/сінега колера колернасці, як гэта вызначана
                               ў CIE 1931.

en:   --white-color-coordinates <TID:x,y>
                               White color chromaticity coordinates as defined
                               by CIE 1931.
be:   --white-color-coordinates <TID:x,y>
                               Каардынаты белага колера колернасці, як гэта вызначана
                               ў CIE 1931.

en:   --max-luminance <TID:float>
                               Maximum luminance in candelas per square meter
                               (cd/m²).
be:   --max-luminance <TID:float>
                               Максімальная яркасць у кандэлах на квадратны метр
                               (кд/м²).

en:   --min-luminance <TID:float>
                               Minimum luminance in candelas per square meter
                               (cd/m²).
be:   --min-luminance <TID:float>
                               Мінімальная яркасць у кандэлах на квадратны метр
                               (кд/м²).

en:   --projection-type <TID:method>
                               Projection method used (0–3).
be:   --projection-type <TID:method>
                               Скарыстаны метад праекцыі (0–3).

en:   --projection-private <TID:data>
                               Private data that only applies to a specific
                               projection (as hex digits).
be:   --projection-private <TID:data>\v                           Унутраныя даныя, якія ўжываюцца толькі да пэўнай\vпраекцыі (у выглядзе шаснаццатковых лічбаў).

en:   --projection-pose-yaw <TID:float>
                               A yaw rotation to the projection.
be:   --projection-pose-yaw <TID:float>
                               Кручэнне праекцыі вакол перпендыкулярнай восі.

en:   --projection-pose-pitch <TID:float>
                               A pitch rotation to the projection.
be:   --projection-pose-pitch <TID:float>
                               Кручэнне праекцыі вакол папярочнай восі.

en:   --projection-pose-roll <TID:float>
                               A roll rotation to the projection.
be:   --projection-pose-roll <TID:float>\v                           Кручэнне праекцыі вакол падоўжнай восі.

en:  Options that only apply to text subtitle tracks:
be:  Параметры, якія ўжываюцца толькі для тэкставых субцітраў:

en:   --sub-charset <TID:charset>
                               Determines the charset the text subtitles are
                               read as for the conversion to UTF-8.
be:   --sub-charset <TID:charset>
                               Вызначае кадзіроўку, у якой тэкставыя субцітры
                               чытаюцца для канвертавання ў UTF-8.

en:  Options that only apply to VobSub subtitle tracks:
be:  Параметры, якія ўжываюцца толькі для VobSub-субцітраў:

en:   --compression <TID:method>
                               Sets the compression method used for the
                               specified track ('none' or 'zlib').
be:   --compression <TID:method>
                               Задае метад сціскання, які выкарыстоўваецца
                               для дадзенага трэка (none або zlib).

en:  Other options:
be:  Іншыя параметры

en:   -i, --identify <file>    Print information about the source file.
be:   -i, --identify <file>    Паказвае звесткі аб зыходным файле.

en:   -J <file>                This is a convenient alias for
                               "--identification-format json --identify file".
be:   -J <file>                Гэта зручны псеўданім для
                    --identification-format json --identify file.

en:   -F, --identification-format <format>
                               Set the identification results format
                               ('text' or 'json'; default is 'text').
be:   -F, --identification-format <format>
                               Задае фармат вынікаў ідэнтыфікацыі
                               (text або json; па змаўчанні text).

en:   --probe-range-percentage <percent>
                               Sets maximum size to probe for tracks in percent
                               of the total file size for certain file types
                               (default: 0.3).
be:   --probe-range-percentage <percent>
                               Задае максімальны дыяпазон даследавання для трэкаў у працэнтах
                               ад агульнага памера файла для пэўных тыпаў файлаў
                               (па змаўанні: 0.3).

en:   -l, --list-types         Lists supported source file types.
be:   -l, --list-types         Паказвае спіс падтрымліваных тыпаў зыходных файлаў.

en:   --list-audio-emphasis    Lists all supported values for the
                               '--audio-emphasis' option and their meaning.
be:   --list-audio-emphasis    Выводзіць спіс усіх падтрымліваных значэнняў
                               для параметра --audio-emphasis і іх азначэнне.

en:   --list-languages         Lists all ISO 639 languages and their
                               ISO 639-2 codes.
be:   --list-languages         Паказвае ўсе мовы ISO 639 і іх
                               коды ISO 639-2.

en:   --list-stereo-modes      Lists all supported values for the '--stereo-mode'
                               option and their meaning.
be:   --list-stereo-modes      Выводзіць спіс усіх падтрымліваных значэнняў
                               для параметра --stereo-mode і іх азначэнне.

en:   --capabilities           Lists optional features mkvmerge was compiled with.
be:   --capabilities           Выводзіць спіс дадатковых функцый, якія былі ўключаныя пры кампіляцыі mkvmerge.

en:   --priority <priority>    Set the priority mkvmerge runs with.
be:   --priority <priority>    Задае прыярытэт выканання mkvmerge.

en:   --ui-language <code>     Force the translations for 'code' to be used.
be:   --ui-language <code>     Прымусова задае 
    пераклад, які выкарыстоўваецца, як code.

en:   --command-line-charset <charset>
                               Charset for strings on the command line
be:   --command-line-charset <charset>
                               Кадзіроўка тэкста ў камандным радку.

en:   --output-charset <cset>  Output messages in this charset
be:   --output-charset <cset>  Задае вывад паведамлення ў гэтай кадзіроўцы.

en:   -r, --redirect-output <file>
                               Redirects all messages into this file.
be:   -r, --redirect-output <file>
                               Перанакіроўвае ўсе паведамленні ў гэты файл.

en:   --flush-on-close         Flushes all cached data to storage when closing
                               a file opened for writing.
be:   --flush-on-close         Ачысціць усе кэшаваныя даныя ў сховішчы
                               пры закрыцці файла, адкрытага для запісу.

en:   --abort-on-warnings      Aborts the program after the first warning is
                               emitted.
be:   --abort-on-warnings      Перапыняе праграму пасля з'яўлення першага
                               папярэджання.

en:   --deterministic <seed>   Enables the creation of byte-identical files
                               if the same source files with the same options
                               and the same seed are used.
be:   --deterministic <seed>   Ствараюцца пабайтна ідэнтычныя файлы,
                               калі выкарыстоўваюцца адны і тыя ж зыходныя файлы з аднолькавымі
                               параметрамі і пачатковымі значэннямі.

en:   --debug <topic>          Turns on debugging output for 'topic'.
be:   --debug <topic>          Уключае вывад адладкі для «topic».

en:   --engage <feature>       Turns on experimental feature 'feature'.
be:   --engage <feature>       Уключае эксперыментальную функцыю feature.

en:   @option-file.json        Reads additional command line options from
                               the specified JSON file (see man page).
be:   @option-file.json - Атрымлівае дадатковыя параметры каманднага радку з зададзенага файла JSON (гл. дакументацыю).

en:   -h, --help               Show this help.
be:   -h, --help               Паказвае даведку.

en:   -V, --version            Show version information.
be:   -V, --version            Паказвае звесткі аб версіі праграмы.

en: Please read the man page/the HTML documentation to mkvmerge. It
    explains several details in great length which are not obvious from
    this listing.
be: Азнаёмцеся з дапамогай або HTML-дакументацыяй для mkvmerge, дзе падрабязна 
    падрабязна тлумачацца многія дэталі, якія не бачныя з гэтай кароткай дапамогі.

en: Automatic MIME type recognition for '{0}': {1}
be: Аўтаматычнае распазнаванне тыпу MIME для «{0}»: {1}

en: No MIME type has been set for the attachment '{0}', and it could not be guessed.
be: Не быў зададзены тып MIME для далучэння «{0}», аўтаматычнае вызначэнне не выкананае.

en: Supported file types:
be: Падтрыманыя тыпы файлаў:

en: The type of file '{0}' is not supported.
be: Тып файла «{0}» не падтрымліваецца.

en: Error parsing the tags in '{0}': some mandatory elements are missing.
be: Памылка пры разборы тэгаў у «{0}»: некаторыя абавязковыя элементы адсутнічаюць.

en: '{0}' is not a valid IETF BCP 47/RFC 5646 language tag in '{1}'. Additional information from the parser: {2}
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным моўным тэгам IETF BCP 47/RFC 5646 у «{1}». Дадатковая інфармацыя ад аналізатара: {2}

en: Invalid sync option. No track ID specified in '{0} {1}'.
be: Памылковы параметр сінхранізацыі у {0} {1}. Не зададзены ідэнтыфікатар трэка ў {0} {1}.

en: Invalid track ID specified in '{0} {1}'.
be: Памылковы ідэнтыфікатар трэка ў {0} {1}.

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'.
be: Памылковы параметр сінхранізацыі ў  {0} {1}.

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'. The divisor is zero.
be: Памылковы параметр сінхранізацыі у {0} {1}. Дзельнік роўны нулю.

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'. The linear sync value may not be equal to or smaller than zero.
be: Памылковы параметр сінхранізацыі у {0} {1}. Значэнне лінейнай сінхранізацыі не можа быць роўным або меншым за нуль.

en: Aspect ratio factor
be: Множнік суадносін бакоў

en: Aspect ratio
be: Суадносіны бакоў

en: {0}: missing track ID in '{1} {2}'.
be: {0}: адсутнічае ID трэка ў "{1} {2}".

en: {0}: invalid track ID in '{1} {2}'.
be: {0}: некарэктны ID трэка ў "{1} {2}".

en: {0}: missing dividend in '{1} {2}'.
be: {0}: адсутнічае дзеліва ў "{1} {2}".

en: {0}: missing divisor in '{1} {2}'.
be: {0}: адсутнічае дзельнік ў "{1} {2}".

en: {0}: divisor is 0 in '{1} {2}'.
be: {0}: дзельнік роўны 0 у "{1} {2}".

en: Display dimensions: not given in the form <TID>:<width>x<height>, e.g. 1:640x480 (argument was '{0}').
be: Памеры выявы: не зададзеныя ў выглядзе <TID>:<шырыня>x<вышыня>, напрыклад, 1:640x480 (параметр быў {0}).

en: Cropping parameters: not given in the form <TID>:<left>,<top>,<right>,<bottom> e.g. 0:10,5,10,5 (argument was '{0}').
be: Параметры кадравання: дадзеныя не ў форме <TID>:<left>,<top>,<right>,<bottom> напрыклад  0:10,5,10,5 (параметр быў «{0}»).

en: Unknown format in '{0} {1}'.
be: Невядомы фармат в {0} {1}.

en: Stereo mode parameter: not given in the form <TID>:<n|keyword> where n is a number between 0 and {0} or one of these keywords: {1} (argument was '{2}').
be: Параметр стэрэарэжыма не зададзены ў выглядзе <TID>:<n|ключавое слова> дзе n — лік ад 0 да {0} або адно з ключавых слоў {1} (аргумент быў "{2}").

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid.
be: Аргумент «{0}» у «{1}» з'яўляецца памылковым.

en: It does not consist of a track ID and a value separated by a colon.
be: Даныя не складаюцца з ідэнтыфікатара трэка і значэння, падзеленых двухкроп'ем.

en: '{0}' is not a valid track ID.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным ідэнтыфікатарам трэка.

en: '{0}' is not a valid field order.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным парадкам палёў.

en: Audio emphasis mode option: not given in the form <TID>:<mode> where the mode is either a number or keyword from this list: {0} (argument was '{1}').
be: Параметр рэжыму эмфазісу аўдыя: не зададзены ў форме <TID>:<mode>, дзе рэжым з'яўляецца лікам або ключавым словам з гэага спісу: {0} (аргумент быў «{1}»).

en: Invalid time for '--split' in '--split {0}'. Additional error message: {1}
be: Памылковы час для --split у --split {0}. Дадатковае паведамленне аб памылках: {1}

en: Invalid time for '--split' in '--split {0}'. Additional error message: {1}.
be: Памылковы час для --split у --split {0}. Дадатковае паведамленне аб памылках: {1}.

en: Invalid frame for '--split' in '--split {0}'.
be: Памылковы кадр для --split у --split {0}.

en: Invalid chapter number '{0}' for '--split' in '--split {1}': {2}
be: Памылковы нумар раздзела {0} для --split у --split {1}: {2}

en: Not a valid number or not positive.
be: Лік памылковы або не дадатны.

en: No chapter numbers listed after '--split {0}'.
be: Не зададзена нумароў раздзелаў пасля --split {0}.

en: Invalid split size in '--split {0}'.
be: Памылковая памер разбіцця у --split {0}.

en: Invalid format for '--split' in '--split {0}'.
be: Памылковы фармат для--spli у --split {0}.

en: Invalid boolean option specified in '{0} {1}'.
be: Памылковы булевы параметр у {0} {1}.

en: Invalid cues option. No track ID specified in '--cues {0}'.
be: Памылковы параметр Cue. Не зададзены ідэнтыфікатар трэка у --cues {0}.

en: Invalid track ID specified in '--cues {0}'.
be: Памылковы ідэнтыфікатар трэка ў --cues {0}.

en: Invalid cues option specified in '--cues {0}'.
be: Памылкова зададзены параметр Cue у --cues {0}.

en: '{0}' is an unsupported argument for --cues.
be: «{0}» не з'яўляецца падтрымліваным аргументам для --cues.

en: Invalid compression option. No track ID specified in '--compression {0}'.
be: Памылковы параметр сціскання. Не зададзены ідэнтыфікатар трэка --compression {0}.

en: Invalid track ID specified in '--compression {0}'.
be: Памылковы ідэнтыфікатар трэка ў --compression {0}.

en: Invalid compression option specified in '--compression {0}'.
be: Памылкова зададзены параметр сціскання у --compression {0}.

en: '{0}' is an unsupported argument for --compression. Available compression methods are: {1}
be: «{0}» не з'яўляецца падтрымліваным аргументам для --compression. Даступныя метады сціскання: {1}

en: No track ID specified in '--{0} {1}'.
be: Не зададзены ідэнтыфікатар трэка ў --{0} {1}.

en: No {0} specified in '--{1} {2}'.
be: Не вызначана {0}, в --{1} {2}.

en: Invalid track ID specified in '--{0} {1}'.
be: Памылковы ідэнтыфікатар трэка ў --{0} {1}.

en: language
be: мова

en: Invalid sub charset option. No track ID specified in '--sub-charset {0}'.
be: Памылковы параметр субкадзіроўкі. Не зададзены ідэнтыфікатар трэка у --sub-charset {0}.

en: Invalid track ID specified in '--sub-charset {0}'.
be: Памылковы ідэнтыфікатар трэка ў --sub-charset {0}.

en: Invalid sub charset specified in '--sub-charset {0}'.
be: Памылковы параметр субкадзіроўкі ў --sub-charset {0}.

en: Invalid tags option. No track ID specified in '{0} {1}'.
be: Памылковы параметр тэгаў. Не зададзены ідэнтыфікатар трэка ў {0} {1}.

en: Invalid tags file name specified in '{0} {1}'.
be: Памылкова зададзена імя файла тэгаў у {0} {1}.

en: FourCC: Missing track ID in '{0} {1}'.
be: FourCC: адсутнічае ідэнтыфікатар трэка ў «{0} {1}».

en: FourCC: Invalid track ID in '{0} {1}'.
be: FourCC: памылковы ідэнтыфікатар трэка ў «{0} {1}».

en: The FourCC must be exactly four characters long in '{0} {1}'.
be: FourCC павінен быць даўжынёй роўна чатыры сімвалы ў {0} {1}.

en: '{0}' is not a valid pair of file ID and track ID in '--track-order {1}'.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальнай парай ідэнтыфікатараў файла і трэка ў --track-order {1}.

en: '{0}' is not a valid file ID in '--track-order {1}'.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным ідэнтыфікатарам файла ў --track-order {1}.

en: '{0}' is not a valid mapping of file and track IDs in '--append-to {1}'.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным супастаўленнем файлаў і ідэнтыфікатараў трэкаў у --append-to {1}.

en: '{0}' is not a valid append mode in '--append-mode {0}'.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным рэжымам дадання ў --append-mode {0}.

en: '{0}' is not a valid pair of track ID and default duration in '--default-duration {0}'.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальнай паслядоўнасцю ідэнтыфікатара трэка і даўжыні па змаўчанні ў --default-duration {0}.

en: '{0}' is not a valid track ID in '--default-duration {1}'.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным ідэнтыфікатарам трэка ў --default-duration {1}.

en: '{0}' is not recognized as a valid number format or it doesn't contain a valid unit ('s', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'p' or 'i') in '{1}'.
be: «{0}» не распазнаецца як дапушчальны фармат ліку або не ўтрымлівае дапушчальную адзінку вымярэння (s, ms, us, ns, fps, p або i) у «{1}».

en: Invalid track ID specified in '--aac-is-sbr {0}'.
be: Памылковы ідэнтыфікатар трэка ў --aac-is-sbr {0}.

en: Invalid boolean specified in '--aac-is-sbr {0}'.
be: Памылкова зададзеная булевая пераменная у --aac-is-sbr {0}.

en: '{0}' is not a valid priority class.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным класам прыярытэта.

en: The previous UID was already given in '{0} {1}'.
be: Папярэдні UID ужо зададзены ў «{0} {1}».

en: Unknown format for the previous UID in '{0} {1}'.
be: Невядомы фармат для папярэдняга UID у {0} {1}.

en: The next UID was already given in '{0} {1}'.
be: Наступны UID ужо зададзены ў «{0} {1}»ы.

en: Unknown format for the next UID in '{0} {1}'.
be: Невядомы фармат для наступнага UID у {0} {1}.

en: Unknown format for the segment UID '{2}' in '{0} {1}'.
be: Невядомы фармат сегмента UID "{2}" в {0} {1}.

en: Cluster length '{0}' out of range (100..32000).
be: Даўжыня кластара «{0}» па-за дыяпазонам (100..32000).

en: Cluster length '{0}' out of range (0..65535).
be: Даўжыня кластара «{0}» па-за дыяпазонам (0..65535).

en: The attachment ({0}) is too big ({1}).
be: Далучэнне ({0}) завялікае ({1}).

en: Only files smaller than 2 GiB are supported.
be: Падтрымліваюцца толькі файлы меншы за 2 ГБ.

en: The file '{0}' cannot be attached because it does not exist or cannot be read.
be: Файл «{0}» не можа быць далучаны — ён не існуе або не можа быць прачытаны.

en: The size of attachment '{0}' is 0.
be: Памер далучэння «{0}» роўны нулю.

en: The attachment '{0}' could not be read.
be: Далучэнне «{0}» не можа быць прачытана.

en: '--chapter-language' may only be given once in '--chapter-language {0}'.
be: --chapter-language можа быць зададзены толькі адзін раз у --chapter-language {0}.

en: '--chapter-language' must be given before '--chapters' in '--chapter-language {0}'.
be: --chapter-language павінен быць зададзены перад --chapters у --chapter-language {0}.

en: '--chapter-charset' may only be given once in '--chapter-charset {0}'.
be: --chapter-charset можа быць зададзены толькі адзін раз у --chapter-charset {0}.

en: '--chapter-charset' must be given before '--chapters' in '--chapter-charset {0}'.
be: --chapter-charset павінен быць зададзены перад --chapters у --chapter-charset {0}.

en: Only one chapter file allowed in '{0} {1}'.
be: Дапускаецца толькі адзін файл раздзелаў у «{0} {1}».

en: Only one segment info file allowed in '{0} {1}'.
be: Дапускаецца толькі адзін файл звестак аб сегментах у «{0} {1}».

en: '--timestamp-scale' was used more than once.
be: --timestamp-scale скарыстана больш за адзін раз.

en: The argument to '--timestamp-scale' must be a number.
be: Аргумент --timestamp-scale" павінен быць лікам.

en: The given timestamp scale factor is outside the valid range (1...10000000 or -1 for 'sample precision even if a video track is present').
be: Дадзены множнік метак часу ляжыць за межамі дапушчальнага дыяпазону (1 ... 10000000 або -1 для «дакладнасць да аднаго ўзору, нават калі відэатрэк прысутнічае»).

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: too many colons in element '{2}'.
be: Аргумент «{0}» у «{1}» памылковы: зашмат двухкроп'яў у элеменце «{2}».

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: '{2}' is not a valid track ID.
be: Аргумент «{0}» у «{1}» памылковы: «{2}» не з'яўляецца дапушчальным ідэнтыфікатарам трэка.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: '{2}' must be either 'all' or 'first'.
be: Аргумент «{0}» у «{1}» памылковы: «{2}» павінна быць або "all", або "first".

en: The closing character '{0}' is missing.
be: Адсутнічае закрывальны сімвал «{0}».

en: No file names were listed between '{0}' and '{1}'.
be: Няма файаў з імямі між «{0}» і «{1}».

en: An empty file name is not valid.
be: Пустое імя файла недапушчальна.

en: The name of the destination file '{0}' and of one of the source files is the same.
be: Імя файла назначэння «{0}» і аднаго з зыходных файлаў супадаюць.

en: This would cause mkvmerge to overwrite one of your source files.
be: Гэта прымусіць mkvmerge перазапісаць адзін з зыходных файлаў.

en: '-A' and '-a' used on the same source file.
be: -A і -a скарыстаны на адным і тым жа зыходным файле.

en: '-D' and '-d' used on the same source file.
be: -D і -d скарыстаны на адным і тым жа зыходным файле.

en: '-S' and '-s' used on the same source file.
be: -S і -s скарыстаны на адным і тым жа зыходным файле.

en: '-B' and '-b' used on the same source file.
be: -B і -b скарыстаны на адным і тым жа зыходным файле.

en: The first file cannot be appended because there are no files to append to.
be: Першы файл не можа быць дададзены, бо няма файла, да якога можна было б нешта дадаць.

en: The type of file '{0}' could not be recognized.
be: Тып файла «{0}» немагчыма распазнаць.

en: '{0}' lacks its argument.
be: «{0}» бракуе аргумента.

en: Invalid identification format in '{0} {1}'.
be: Памылковы фармат ідэнтыфікацыі {0} {1}.

en: The probe range percentage '{0}' is invalid.
be: Недапушчальны «{0}» адсоткавы дыяпазон даследавання.

en: '{0}' is not a valid language normalization mode.
be: «{0}» не з'яўляецца дапушчальным рэжымам нармалізацыі мовы.

en: The argument '{0}' is not allowed in identification mode.
be: Аргумент «{0}» не дапускаецца ў рэжыме ідэнтыфікацыі.

en: '{0}' can only be used with a file name. No further options are allowed if this option is used.
be: «{0}» можа быць скарыстана толькі з імем файла. Ніякія наступныя параметры недапушчальныя, калі выкарыстоўваецца гэты.

en: '{0}' lacks a file name.
be: «{0}» бракуе імя файла.

en: Only one destination file allowed.
be: Дапускаецца толькі адзін файл назначэння.

en: '--generate-chapters-name-template' lacks the name template.
be: --generate-chapters-name-template бракуе шаблона імяў.

en: Error: no destination file name was given.
be: Памылка: не зададзена імя файла назначэння.

en: Automatically enabling WebM compliance mode due to destination file name extension.
be: Аўтаматычнае ўключэнне рэжыма сумяшчальнасці з WebM у адпаведнасці з пашырэннем файла назначэння.

en: '--title' lacks the title.
be: --title бракуе назвы.

en: '--split' lacks the size.
be: --split бракуе памеру.

en: '--split-max-files' lacks the number of files.
be: --split-max-files бракуе колькасці файлаў.

en: Wrong argument to '--split-max-files'.
be: Няправільны аргумент для --split-max-files".

en: '--link-to-previous' lacks the previous UID.
be: --link-to-previous бракуе папярэдняга UID.

en: '--link-to-next' lacks the next UID.
be: --link-to-next" бракуе наступнага UID.

en: '--segment-uid' lacks the segment UID.
be: --segment-uid бракуе UID сегмента.

en: '--cluster-length' lacks the length.
be: --cluster-length бракуе даўжыні.

en: '--attachment-description' lacks the description.
be: --attachment-description бракуе апісання.

en: More than one description was given for a single attachment.
be: Для аднаго далучэння дадзена больш за адно апісанне.

en: '--attachment-mime-type' lacks the MIME type.
be: --attachment-mime-type бракуе тыпу MIME.

en: More than one MIME type was given for a single attachment. '{0}' will be discarded and '{1}' used instead.
be: Зададзена больш за адзін MIME-тып для аднаго далучэння. {0} будзе адхілены, замест яго будзе выкарыстаны {1}.

en: '--attachment-name' lacks the name.
be: --attachment-name бракуе імя.

en: More than one name was given for a single attachment. '{0}' will be discarded and '{1}' used instead.
be: Зададзена больш за адно імя для аднаго далучэння. {0}  будзе адхілена, і замест яго будзе выкарыстана «{1}».

en: '{0}' lacks the file name.
be: «{0}» бракуе імя файла.

en: '--global-tags' lacks the file name.
be: --global-tags бракуе імя файла.

en: '--chapter-language' lacks the language.
be: --chapter-language бракуе мовы.

en: '--chapter-charset' lacks the charset.
be: --chapter-charset бракуе кадзіроўкі.

en: '{0}' lacks the delay.
be: «{0}» бракуе затрымкі.

en: '--cue-chapter-name-format' lacks the format.
be: --cue-chapter-name-forma бракуе фармата.

en: '--cue-chapter-name-format' must be given before '--chapters'.
be: --cue-chapter-name-format павінен быць зададзены перад --chapters.

en: '--chapters' lacks the file name.
be: --chapters бракуе імя файла.

en: '--generate-chapters' lacks the mode.
be: --generate-chapters бракуе рэжыму.

en: '--segmentinfo' lacks the file name.
be: --segmentinfo бракуе імя файла.

en: The option '--meta-seek-size' is no longer supported. Please read mkvmerge's documentation, especially the section about the MATROSKA FILE LAYOUT.
be: Параметр --meta-seek-size больш не падтрымліваецца. Прачытайце дакументацыю mkvmerge, асабліва главу пра структуру файлаў Matroska.

en: '{0}' lacks the track numbers.
be: «{0}» бракуе нумароў трэка.

en: '{0}' lacks the FourCC.
be: «{0}» бракуе FourCC.

en: '--aspect-ratio' lacks the aspect ratio.
be: --aspect-ratio бракуе суадносін бакоў.

en: '--aspect-ratio-factor' lacks the aspect ratio factor.
be: --aspect-ratio-factor бракуе множніка прапорцый.

en: '--display-dimensions' lacks the dimensions.
be: --display-dimensions бракуе памераў.

en: '--cropping' lacks the crop parameters.
be: --cropping бракуе параметраў кадравання.

en: '{0}' lacks the parameter.
be: «{0}» бракуе параметра.

en: '{0}' lacks the track ID.
be: «{0}» бракуе ідэнтыфікатара трэка.

en: track name
be: назва трэка

en: timestamps
be: меткі часу

en: '--track-order' may only be given once.
be: --track-order можа быць зададзены толькі адзін раз.

en: '--link' is only useful in combination with '--split'.
be: --link мае сэнс толькі ў спалучэнні са --split.

en: No source files were given.
be: Не зададзена імя зыходнага файла.

en: Scanning {0} files in {1} playlist.
     | Scanning {0} files in {1} playlists.
be[0]: Сканаванне {0} файлаў ў {1} плэй-лісце.
be[1]: Сканаванне {0} файлаў у {1} плэй-лістах.
be[2]: Сканаванне {0} файлаў у {1} плэй-лістах.
be[3]: Сканаванне {0} файлаў у {1} плэй-лістах.

en: Done scanning playlists.
be: Праверка наяўнасці плэй-лістоў завершаная.

en: Only {0} chapter found in source files & chapter files. | Only {0} chapters found in source files & chapter files.
be[0]: Толькі {0} раздзел знойдзены ў зыходных файлах і файлах раздзелаў.
be[1]: Толькі {0} раздзелы знойдзены ў зыходных файлах і файлах раздзелаў.
be[2]: Толькі {0} раздзелаў знойдзена ў зыходных файлах і файлах раздзелаў.
be[3]: Толькі {0} раздзелаў знойдзена ў зыходных файлах і файлах раздзелаў.

en: There are no chapters in source files & chapter files.
be: Раздзелы не знойдзеныя ў зыходных файлах і файлах раздзелаў.

en: An exception occurred when writing the destination file.
be: Адбылася праблема пры запісе файла назначэння.

en: The drive may be full.
be: Дыск, магчыма, перапоўнены.

en: Exception details:
be: Звесткі аб выключэнні:

en: Multiplexing took {0}.
be: Зліццё {0}.

en: No 'EBML head' element was found.
be: Элемент «загаловак EBML» не знойдзены.

en: There's not enough space at the beginning of the file to fit the updated 'EBML head' element in.
be: У пачатку файла недастаткова месца, каб умясціць абноўлены элемент «заголовок EBML».

en: A generic read or write failure occurred.
be: Адбылася агульная памылка чытання або запісу.

en: Updating the 'document type version' or 'document type read version' header fields failed.
be: Немагчыма абнавіць палі загалоўка «версія тыпа дакумента» або «прачытаная версія тыпа дакумента».

en: mkvmerge was interrupted by a SIGINT (Ctrl+C?)
be: mkvmerge быў перапынены па SIGINT (Ctrl+C?)

en: 
    mkvmerge received a SIGINT (probably because the user pressed Ctrl+C). Trying to sanitize the file. If mkvmerge hangs during this process you'll have to kill it manually.
be: 
    mkvmerge трымаў SIGINT (магчыма таму што карыстальнік націснуў Ctrl+C). Спроба выправіць файл. Калі mkvmerge завісне падчас гэтага працэсу, вам прыйдзецца скончыць працэс самастойна.

en: The file is being fixed, part 1/4...
be: Адбываецца выпраўленне файла, частка 1/4...

en:  done
be:  гатова

en: The file is being fixed, part 2/4...
be: Адбываецца выпраўленне файла, частка 2/4...

en: The file is being fixed, part 3/4...
be: Адбываецца выпраўленне файла, частка 3/4...

en: This should REALLY not have happened. The space reserved for the first meta seek element was too small. {0}
be: Такога НАСАМРЭЧ не павінна адбывацца. Прастора, зарэзерваваная для першага метаэлемента пошуку, замалая. {0}

en: The file is being fixed, part 4/4...
be: Адбываецца выпраўленне файла, частка 4/4...

en: Progress: 100%{0}
be: Прагрэс: 100%{0}

en: filelist_t not found for generic_packetizer_c. {0}
be: filelist_t не знойдзены для generic_packetizer_c. {0}

en: The track headers could not be rendered correctly. {0}
be: Загалоўкі трэка не могуць быць апрацаваныя правільна. {0}

en: Error reading from the file '{0}'.
be: Памылка пры чытанні з файла «{0}».

en: There is no file with the ID '{0}'. The argument for '--append-to' was invalid.
be: Няма файла з ідэнтыфікатарам «{0}». Параметр для --append-to памылковы.

en: The file no. {0} ('{1}') is not being appended. The argument for '--append-to' was invalid.
be: Файл № {0} («{1}») не будзе дададзены. Аргумент для --append-to памылковы.

en: Files cannot be appended to themselves. The argument for '--append-to' was invalid.
be: Файл немагчыма далучыць да самога сябе. Аргумент для «--append-to» памылковы.

en: Only partial append mappings were given for the file no. {0} ('{1}'). Either don't specify any mapping (in which case the default mapping will be used) or specify a mapping for all tracks that are to be copied.
be: Зададзенае няпоўнае супастаўленне для файла № {0} ({1}). Або не задавайце супастаўленне наогул (тады будзе выкарыстоўвацца супастаўленне зададзенае па змаўчанні), або задайце для ўсіх трэкаў, якія капіююцца.

en: No append mapping was given for the file no. {0} ('{1}'). A default mapping of {2} will be used instead. Please keep that in mind if mkvmerge aborts with an error message regarding invalid '--append-to' options.
be: Не зададзена супастаўленне для файла № {0} ({1}). Будзе выкарыстоўвацца супастаўленне па змаўчанні {2}. Улічыце гэта, калі mkvmerge перапынецца з паведамленнем аб памылцы адосна недапушчальнага параметра --append-to.

en: The file no. {0} ('{1}') does not contain a track with the ID {2}, or that track is not to be copied. The argument for '--append-to' was invalid.
be: Файл № {0} («{1}») не ўтрымлівае трэкі з ідэнтыфікатарам {2} або гэты трэк не павінен быць скапіраваны. Аргумент для --append-to памылковы.

en: The file no. {0} ('{1}') does not contain a track with the ID {2}, or that track is not to be copied. Therefore no track can be appended to it. The argument for '--append-to' was invalid.
be: Файл № {0} («{1}») не ўтрымлівае трэкі з ідэнтыфікатарам {2} або гэты трэк не павінен быць скапіраваны. Таму трэк не можа быць далучаны да яго. Аргумент для --append-to памылковы.

en: The track {0} from file no. {1} ('{2}') is to be appended more than once. The argument for '--append-to' was invalid.
be: Трэк {0} файла нумар {1} ({2}) далучаецца больш чым адзін раз. Параметр для \--append-to\ памылковы.

en: More than one track is to be appended to the track {0} from file no. {1} ('{2}'). The argument for '--append-to' was invalid.
be: Да трэка {0} павінен быць далучаны больш за адзін трэк з файла № {1} ({2}). Параметр для --append-to памылковы.

en: The track number {0} from the file '{1}' can probably not be appended correctly to the track number {2} from the file '{3}': {4} Please make sure that the resulting file plays correctly the whole time. The author of this program will probably not give support for playback issues with the resulting file.
be: Трэк нумар {0} файла «{1}», імаверна, можа быць далучаны няправільна да трэка нумар {2} файла «{3}»: {4} Пераканайцеся, што атрыманы файл будзе прайгравацца правільна і поўнасцю. Аўтар гэтай праграмы наўрад ці стане аказваць падтрымку пры праблемах прайгравання атрыманага файла.

en: The formats do not match.
be: Фарматы не супадаюць.

en: The track parameters do not match.
be: Параметры трэкаў не супадаюць.

en: Appending tracks of this type is not supported.
be: Далучэнне трэкаў дадзенага тыпу не падтрымліваецца.

en: The reason is unknown.
be: Прычына невядомая.

en: The track number {0} from the file '{1}' cannot be appended to the track number {2} from the file '{3}'. {4}
be: Трэк нумар {0} файла «{1}» не можа быць далучаны да трэка нумар{2} файла «{3}». {4}

en: Splitting tracks of this type is not supported.
be: Разбіццё трэкў дадзенага тыпа не падтрымліваецца.

en: The track ID {0} from the file '{1}' cannot be split. {2}
be: Трэк ID {0} з файла «{1}» нельга разбіць. {2}

en: Some tag elements are missing (this error should not have occurred - another similar error should have occurred earlier). {0}
be: Некаторыя элементы тэга адсутнічаюць (гэтая памылка не павінная адбывацца — іншая падобная памылка мусіла быць раней). {0}

en: The file '{0}' has been opened for writing.
be: Файл «{0}» адкрыты для запісу.

en: The file '{0}' was renamed to '{1}'.
be: Файл «{0}» быў перайменаваны на «{1}».

en: The file '{0}' could not be renamed to '{1}'.
be: Файл «{0}» не можа быць перайменаваны ў «{1}».

en: The cue entries (the index) are being written...
be: Пішуцца запісы Cue (індэкс)...

en: This should REALLY not have happened. The space reserved for the first meta seek element was too small. Size needed: {0}. {1}
be: Такога НАСАМРЭЧ не павінна адбывацца. Прастора, зарэзерваваная для першага метаэлемента пошуку, замалая. Неабходна месца: {0}. {1}

en: Could not find gptzr when appending. {0}
be: Не ўдалося выявіць gptzr пры далучэнні. {0}

en: Appending track {0} from file no. {1} ('{2}') to track {3} from file no. {4} ('{5}').
be: Далучэнне трэка {0} з файла № {1} («{2}») да трэка {3} з файла № {4} («{5}»).

en: The source file '{0}' could not be opened successfully, or retrieving its size by seeking to the end did not work.
be: Зыходны файл «{0}» не можа быць паспяхова адкрыты, або азначэнне ягонага памера пры дапамозе пошуку да канца не працуе.

en: The demultiplexer for the file '{0}' failed to initialize:
    {1}
be: Не ўдалося запусціць працэс разбіцця для файла «{0}»:
    «{1}»

en: The file could not be opened for reading, or there was not enough data to parse its headers.
be: Файл не можа быць адкрыты для чытання, або не хапае даных для аналізу ягоных загалоўкаў.

en: The file content does not match its format type and was not recognized.
be: Змесціва файла не адавядае тыпу фармата файла і не было распазнанае.

en: The file headers could not be parsed, e.g. because they're incomplete, invalid or damaged.
be: Загалоўкі файла не могуць быць прааналізаваныя — яны няпоўныя, няправільныя або пашкоджаныя.

en: The timestamp file '{0}' could not be opened for reading.
be: Файл метак часу «{0}» не можа быць адкрыты для чытання.

en: The timestamp file '{0}' contains an unsupported/unrecognized format line. The very first line must look like '# timestamp format v1'.
be: Файл метак часу «{0}» утрымлівае радок непадтрымліванага/нераспазнанага фармата. Самы першы радок павінен выглядаць як # timestamp format v1.

en: JSON timestamp files must contain a JSON object with a 'version' key.
be: Файлы часавых метак JSON павінныя ўтрымліваць аб'ект JSON з ключом version.

en: The timestamp file '{0}' contains an unsupported/unrecognized format (version {1}).
be: Файл метак часу «{0}» утрымлівае непадтрымліванага/нераспазнаны фармат (версія {1}).

en: The timestamp file '{0}' does not contain a valid 'Assume' line with the default number of frames per second.
be: Файл метак часу «{0}» не ўтрымлівае правільнага радка Assume, які задае колькасць кадраў у секунду па змаўчанні.

en: Line {0} of the timestamp file '{1}' could not be parsed.
be: Радок {0} файла метак часу «{1}» не можа быць прааналізаваны.

en: Line {0} of the timestamp file '{1}' contains inconsistent data (e.g. the start frame number is bigger than the end frame number, or some values are smaller than zero).
be: Радок {0} файла метак часу «{1}» утрымлівае супярэчлівыя даныя (напрыклад, нумар пачатковага кадра большы, чым нумар канечнага або некаторыя значэнні менш за нуль).

en: The timestamp file '{0}' is invalid: {1}
be: Файл метак часу «{0}» памылковы: «{1}»

en: The 'assume' key must be set to the default number of frames per second.
be: Для ключа assume павінна быць зададзеная перадвызначаная колькасць кадраў у секунду.

en: The 'ranges' key must exist & be an array.
be: Ключ ranges павінен існаваць і быць масівам.

en: The range number {0} must be an object with keys 'start', 'end' & 'fps'.
be: Нумар дыяпазону {0} павінн быць аб'ектам з ключамі start, end і fps.

en: The line {0} of the timestamp file '{1}' does not contain a valid floating point number.
be: Радок {0} файла меткі часу «{1}» не ўтрымлівае правільны лік з плаваючай кропкай.

en: The timestamp v2 file '{0}' contains timestamps that are not ordered. Due to a bug in mkvmerge versions up to and including v1.5.0 this was necessary if the track to which the timestamp file was applied contained B frames. Starting with v1.5.1 mkvmerge now handles this correctly, and the timestamps in the timestamp file must be ordered normally. For example, the frame sequence 'IPBBP...' at 25 FPS requires a timestamp file with the first timestamps being '0', '40', '80', '120' etc and. not '0', '120', '40', '80' etc.
    
    If you really have to specify non-sorted timestamps then use the timestamp format v4. It is identical to format v2 but allows non-sorted timestamps.
be: Файл метак часу v2 «{0}» утрымлівае неўпарадкаваныя меткі часу. Праз памылку ў mkvmerge ажно да версіі 1.5.0 гэта было неабходна, калі трэк, да якога ўжываўся файл метак часу, ўтрымлівае B-кадры. Пачынаючы з версіі 1.5.1 mkvmerge апрацоўвае такую сітуацыю правільна і меткі часу ў файле павінныя быць упарадкаваныя. Напрыклад, паслядоўнасць кадраў IPBBP... пры 25 FPS патрабуе файла метак часу з першымі запісамі «0», «40», «80», «120» ды г.д., а не «0», «120», «40», «80» ды г.д.
    
    Калі вам сапраўды трэба ўказаць неўпарадкаваныя меткі часу, выкарыстоўвайце фармат метак часу v4. Ён ідэнтычны фармату v2, але дапускае неўпарадкаваныя меткі часу.

en: The timestamp file '{0}' does not contain any valid entry.
be: Файл метак часу «{0}» не ўтрымлівае аніводнага правільнага запісу.

en: The 'timestamps' key must exist & be an array.
be: Ключ timestamps павінен існаваць і быць масівам.

en: The timestamp number {0} must be an integer or floating point number.
be: Нумар меткі часу {0} павінен быць цэлым лікам або лікам з плаваючай кропкай.

en: The number of external timestamps {0} is smaller than the number of frames in this track. The remaining frames of this track might not be timestamped the way you intended them to be. mkvmerge might even crash.
be: Колькасць знешніх метак часу {0} меншая, чым колькасць кадраў у гэтым трэку. Астатнія кадры гэтага трэка могуць не атрымаць меткі часу так, як было разлічана. Магчыма нават аварыйнае завяршэнне mkvmerge.

en: The timestamp file '{0}' does not contain a valid 'Gap' line with the duration of the gap.
be: Файл метак часу «{0}» не ўтрымлівае правільнага радка Gap з даўжынёй прамежка.

en: Line {0} of the timestamp file '{1}' contains inconsistent data (e.g. the duration or the FPS are smaller than zero).
be: Радок {0} файла метак часу «{1}» утрымлівае супярэчлівыя даныя (напрыклад, даўжыня або FPS меньш за нуль).

en: Edition/Chapter
be: Версія/раздзел

en: Start
be: Пачатак

en: End
be: Канец

en: Flags
be: Пазнакі

en: Ordered
be: Упарадачаны

en: Hidden
be: Схаваны

en: Default
be: Перадвызначана

en: Disabled
be: Адключаны

en: <Unnamed>
be: <Неназваны>

en: – Set to none –
be: – Зададзена на «няма» –

en: The format is either the form 'HH:MM:SS.nnnnnnnnn' or a number followed by one of the units 's', 'ms' or 'us'.
be: Меткі часу могуць быць зададзеныя або ў выглядзе HH:MM:SS.nnnnnnnnn, або як колькасць секунд з зададзеным на канцы s.

en: Negative values are allowed.
be: Дапускаюцца адмоўныя значэнні.

en: If both shifting and multiplication are enabled then the shift will be performed before the multiplication.
be: Калі задзейнічаны і зрух, і памнажэнне, то зрух будзе выконвацца да памнажэння.

en: For most entries the smallest start timestamp of all chapters on the same level higher than the current chapter's start timestamp will be used as its end timestamp.
be: У большасці выпадкаў найменшая пачатковая метка часу ўсіх раздзелаў, размешчаных вышэй за ўзровень бягучага раздзела, будзе выкарыстоўвацца ў якасці канчатковай меткі часу.

en: If there is no such chapter, the parent chapter's end timestamp will be used instead.
be: Калі такога раздзела няма, замест яго будзе выкарыстоўвацца метка часу канца бацькоўскага раздзела.

en: If the chapters were loaded from a Matroska file, the end timestamp for very last chapter on the top-most level will be derived from the file's duration.
be: Калі раздзелы былі загружаныя з файла Matroska, канечная метка часу для самага апошняга раздзела будзе вынятая з даўжыні файла.

en: Please select the actions to apply to the selected edition or chapter and all of its children.
be: Выберыце дзеянні, якія павінныя ўжывацца да выбранага раздзела або раздзела з усімі ягонымі дачковымі элементамі.

en: Please select the actions to apply to all editions, chapters and sub-chapters.
be: Выберыце дзеянні, якія павінныя ўжывацца да ўсіх версій, раздзелаў і падраздзелаў.

en: Languages
be: Мовы

en: First chapter name regardless of its language
be: Назва першага раздзела незалежна ад мовы

en: All chapter names regardless of their language
be: Усе назвы раздзелаў незалежна ад іх мовы

en: Language selected below
be: Мова, выбраная ніжэй

en: <Unsaved file>
be: <Незахаваны файл>

en: &Expand all
be: &Разгарнуць усё

en: &Collapse all
be: &Згарнуць усе

en: Add new e&dition before
be: Дадаць новую ве&рсію перад

en: Add new ed&ition after
be: Дадаць нов&ую версію пасля

en: Add new c&hapter before
be: Дадаць н&овы раздзел перад

en: Add new ch&apter after
be: Дадаць нов&ы раздзел пасля

en: Add new &sub-chapter inside
be: Дадаць &новы падраздзел

en: &Remove selected edition or chapter
be: &Выдаліць выбраны раздзел

en: D&uplicate selected edition or chapter
be: Д&убляваць выбраную версію або раздзел

en: Additional &modifications
be: Дадатковыя &магчымасці

en: &Generate sub-chapters
be: &Стварыць падраздзелы

en: Re&number sub-chapters
be: Пера&нумераваць падраздзелы

en: Cop&y to other tab
be: Ка&піраваць на іншую ўкладку

en: Right-click for actions for editions and chapters
be: Націсніце ПКМ для дзеянняў над версіямі і раздзеламі

en: Select an existing Matroska or WebM file and the GUI will add its segment UID to the input field on the left.
be: Выберыце існуючы файл Matroska або WebM і GUI дадасць іхні UID сегмента ў поле ўводу злева.

en: File parsing failed
be: Немагчыма выканаць разбор файла

en: The file you tried to open (%1) could not be read successfully.
be: Файл, які вы спрабавалі адкрыць (%1), не можа быць правільна прачытаны.

en: Possible reasons are: the file is not a Matroska file; the file is write-protected; the file is locked by another process; you do not have permission to access the file.
be: Магчымыя прычыны: файл не з'яўляецца файлам Matroshka; файл абаронены ад запісу; файл заблакіраваны іншым працэса; вы не маеце правоў на доступ да файла.

en: The file you tried to open (%1) is recognized as neither a valid Matroska nor a valid chapter file.
be: Файл, які вы спрабавалі адкрыць (%1), не распазнаецца праграмай ні як файл Matroska, ні як файл раздзелаў.

en: Error message from the parser: %1
be: Паведамленне аб памылцы ад сінтаксічнага аналізатара: %1

en: The file has been saved successfully.
be: Файл паспяхова захаваны.

en: Save chapters as XML
be: Захаваць раздзелы як XML-файл

en: XML chapter files
be: XML-файлы раздзелаў

en: All files
be: Усе файлы

en: Saving failed
be: Захаванне не атрымалася

en: Creating the file failed. Check to make sure you have permission to write to that directory and that the drive is not full.
be: Стварэнне файла не выкананае. Пераканайцеся, што ў вас ёсць дазвол на яго запіс у гэтую папку і што дыск не запоўнены.

en: Converting the chapters to XML failed: %1
be: Канвертаванне раздзелаў у XML не выканана: %1

en: Save chapters to Matroska or WebM file
be: Захаваць раздзелы ў файл Matroska або WebM

en: Supported file types
be: Падтрыманыя тыпы файлаў

en: Matroska files
be: Файлы Matroska

en: WebM files
be: Файлы WebM

en: Saving the chapters failed.
be: Захаванне раздзелаў не атрымалася.

en: Validation failed
be: Не атрымалася праверыць

en: The chapter UID must be a number if given.
be: UID раздзела, калі зададзены, можа быць лікам.

en: The start time could not be parsed: %1
be: Час пачатку не можа быць прааналізаваны: %1

en: The end time could not be parsed: %1
be: Час канчатку не можа быць прааналізаваны: %1

en: The end time must be greater than the start time.
be: Час канчатку павінен быць больш за час пачатку.

en: The segment UID could not be parsed: %1
be: UID сегмента не можа быць прааналізаваны: %1

en: The segment edition UID must be a positive number if given.
be: UID сегмента, калі зададзены, павінен быць дадатным лікам.

en: The edition UID must be a number if given.
be: UID версіі, калі зададзены, павінен быць лікам.

en: DVDs
be: DVD

en: Append files in chapter editor
be: Дадаць файлы ў рэдактар раздзелаў

en: Open files in chapter editor
be: Адкрыць файлы ў рэдактары раздзелаў

en: Blu-ray playlist files
be: Файлы плэй-лістоў Blu-ray

en: Simple OGM-style chapter files
be: Фармат OGM для файлаў раздзелаў

en: Cue sheet files
be: Файлы разметкі Cue

en: ffmpeg metadata files
be: файлы метадаты ffmpeg

en: PotPlayer bookmark files
be: Файл закладак PotPlayer

en: Opening %1 file in the chapter editor… | Opening %1 files in the chapter editor…
be[0]: Адкрыццё %1 файла ў рэдактары раздзелаў…
be[1]: Адкрыццё %1 файлаў у рэдактары раздзелаў…
be[2]: Адкрыццё %1 файлаў у рэдактары раздзелаў…
be[3]: Адкрыццё %1 файлаў у рэдактары раздзелаў…

en: Reload modified file
be: Перазагрузіць зменены файл

en: The file "%1" has been modified. Do you really want to reload it? All changes will be lost.
be: Файл «%1» быў зменены. Вы сапраўды хочаце перазагрузіць яго? Усе змены будуць страчаныя.

en: &Reload file
be: &Перазагрузіць файл

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Close modified file
be: Закрыць зменены файл

en: The file "%1" has been modified. Do you really want to close? All changes will be lost.
be: Файл «%1» быў зменены. Вы сапраўды хочаце закрыць яго? Усе змены будуць страчаныя..

en: &Close file
be: &Закрыць файл

en: This template will be used for new chapter entries.
be: Гэты шаблон будзе выкарыстоўвацца для новых запісаў і раздзелаў.

en: The string '<NUM>' will be replaced by the chapter number.
be: Радок «<NUM>» будзе заменены нумарам раздзела.

en: The string '<START>' will be replaced by the chapter's start timestamp.
be: Радок «<START>» будзе заменены меткай часу пачатка раздзела.

en: The strings '<FILE_NAME>' and '<FILE_NAME_WITH_EXT>', which only work when generating chapters for appended files, will be replaced by the appended file's name (the former leaves the extension out while the latter includes it).
be: Радкі «<FILE_NAME>» і «<FILE_NAME_WITH_EXT>», якія выкарыстоўваюцца толькі пры стварэнні раздзелаў у дададзеных файлах, будуць замененыя на імя дадаванага файла (першы прапускае пашырэнне, у той жа час як апошні ўключае яго).

en: You can specify a minimum number of places for the chapter number with '<NUM:places>', e.g. '<NUM:3>'.
be: Вы можаце задаць мінімальную колькасць пазіцый для нумара раздзела з дапамогай <NUM:places>", напрыклад, "<NUM:3>".

en: The resulting number will be padded with leading zeroes if the number of places is less than specified.
be: Атрыманы лік будзе дапоўнены вядучымі нулямі, калі колькасць пазіцый менш, чым зададзена.

en: You can control the format used by the start timestamp with <START:format>.
be: Вы можаце кіраваць фарматам, выкарыстоўваючы метку часу ў выглядзе <START:format>.

en: The format defaults to %H:%M:%S if none is given.
be: Калі не зададзены фармат, то па змаўчанні задаецца %H:%M:%S.

en: Valid format codes are:
be: Дапушчальнымі кодамі фармату з'яўляюцца:

en: %h – hours
be: %h – гадзіны

en: %H – hours zero-padded to two places
be: %H – гадзіны, дапоўненыя нулямі да дзвюх пазіцый

en: %m – minutes
be: %m – хвіліны

en: %M – minutes zero-padded to two places
be: %M – хвіліны, дапоўненыя нулямі да дзвюх пазіцый

en: %s – seconds
be: %s – секунды

en: %S – seconds zero-padded to two places
be: %S – секунды, дапоўненыя нулямі да дзвюх пазіцый

en: %n – nanoseconds with nine places
be: %n – нанасекунды з дзевяцю пазіцыямі

en: %<1-9>n – nanoseconds with up to nine places (e.g. three places with %{}3n)
be: %<1-9>n – нанасекунды з заданнем да дзевяці пазіцый (напрыклад, з трыма пазіцыямі %{}3n)

en: If nothing is entered, chapters will be generated but no name will be set.
be: Калі нічога не ўведзена, то раздзелы будуць створаныя, але імя зададзена не будзе.

en: Removing chapters from existing Matroska file
be: Выдаленне раздзелаў з існуючага файла Matroska

en: The file you tried to open (%1) does not contain any chapters.
be: Файл, які вы спрабавалі адкрыць (%1), не ўтрымлівае раздзелаў.

en: Removing the chapters failed.
be: Не ўдаллся выдаліць раздзелы.

en: All chapters have been removed from the file '%1'.
be: Усе раздзелы былі выдаленыя з файла «%1».

en: &Next chapter editor tab
be: &Наступная ўкладка рэдактара раздзелаў

en: &Previous chapter editor tab
be: &Папярэдняя ўкладка рэдактара раздзелаў

en: Generate sub-chapters
be: Ствраыць падраздзелы

en: Generating a number of chapters spaced evenly apart
be: Стварэнне шэрагу раздзелаў, размеркаваных раўнамерна акрамя

en: Nu&mber of entries to create:
be: Колькасць запісаў на стварэнне:

en: Chapter &number of first created entry:
be: &Нумар раздзела першага створанага запісу:

en: &Language:
be: &Мова:

en: &Start timestamp of first created entry:
be: &Пачатковая метка часу першага створанага запісу:

en: Name tem&plate:
be: Імя ша&блона:

en: &Duration of each entry in seconds:
be: &Даўжыня кожнага запісу ў секундах:

en: Chapter mass modification
be: Пакетнае змяненне раздзелаў

en: S&hift start and end timestamps by the following amount:
be: Зрух &тэгаў часу пачатка і канца на:

en: Set the chapter names' &languages:
be: Задаць імёнам раздзелаў &мовы:

en: &Multiply start and end timestamps by the following factor:
be: &Памножыць меткі часу пачатка і канца на:

en: &Sort chapters by their start and end timestamps
be: &Сартаванне раздзелаў па іх пачатковых і канечны метках часу

en: C&onstrict or expand timestamps
be: &Звузіць або пашырыць часавыя меткі

en: &Constrict start and end timestamps of sub-chapters to their parent's start and end timestamps
be: &Абмежаваць пачатковыя і канечныя меткі часу падраздзелаў рамкамі бацькоўскіх

en: E&xpand chapter's start and end timestamps to include the minimum/maximum timestamps of all their sub-chapters
be: Паш&ырыць межы метак часу пачатка і канца раздзелаў так, каб уключыць мінімальныя/максімальныя меткі часу ўсіх іхніх падраздзелаў

en: Derive &end timestamps from start timestamps
be: Вымаць значэнне &канечнай меткі часу з часу пачатковай

en: &Remove end timestamps
be: &Выдаліць канечныя меткі часу

en: Remove &names
be: Выдаліць &імёны

en: Renumbering sub-chapters
be: Перанумерацыя падраздзелаў

en: Renumbering existing sub-chapters
be: Перанумерацыя існуючых падраздзелаў

en: &First entry to renumber:
be: &Перанумерацыя пачынаецца з:

en: All entries
be: Усе запісы

en: &Number of entries to renumber:
be: &Колькасць запісаў для перанумерацыі:

en: Na&me template:
be: Ша&блон імя:

en: &Chapter number of first created entry:
be: &Нумар раздзелу першага створанага запісу:

en: &Language of chapter names to replace:
be: &Мова імён раздзелаў для замены:

en: &Skip chapters flagged "hidden"
be: &Прапускаць раздзелы пазначаныя як схаваныя

en: File name:
be: Імя файла:

en: Directory:
be: Папка:

en: Flags:
be: Пазнакі:

en: &Default
be: &Па змаўчанні

en: &Hidden
be: &Схаваны

en: &Ordered
be: &Упарадачаны

en: &Enabled
be: &Уключана

en: Seg&ment UID:
be: UID сег&мента:

en: &Start && end:
be: &Пачатак і канец:

en: Segment e&dition UID:
be: UID раз&дзела сегмента:

en: Names
be: Імі

en: &Name:
be: &Імя:

en: Languages:
be: Мовы:

en: No file has been opened yet.
be: Файл яшчэ не адкрыты.

en: Open a file via the "chapter editor" menu, the buttons below or drag & drop one here.
be: Адкрыйце файл з дапамогай меню «Рэдактар загалоўкаў», кнопкі ніжэй ці перацягніце файл з дапамогай мышы сюды.

en: &New
be: &Новае

en: &Open supported chapter file format
be: &Адкрыць падтрымліваны фармат раздзелаў

en: Opening files or adding as attachments
be: Адкрыццё файлаў або даданне ў выглядзе далучэнняў

en: What do you want to do with the files you've dragged & dropped here?
be: Што вы хочаце зрабіць з файламі, якія перацягнулі сюды?

en: &Open as new tabs in the header editor
be: &Адкрыць як новыя ўкладкі ў рэдактары загалоўкаў

en: Add as new &attachments to the current file
be: Дадаць как &новае далучэнне ў бягучы файл

en: Alwa&ys use the action selected above and don't ask again
be: Заў&сёды выкарыстоўваць выбранае вышэй дзеянне і больш не пытаць

en: Attachment
be: Далучэнне

en: Fi&le name:
be: Імя фай&ла:

en: &Description:
be: &Апісанне:

en: Size:
be: Памер:

en: &MIME type:
be: &Тып MIME:

en: You can add attachments by clicking on the button below, by right-clicking on a node in the tree and selecting "Add attachments" from the popup menu or by dragging & dropping files here or onto the tree.
be: Вы можаце дадаваць далучэнні, націснуўшы кнопку ніжэй, націснуўшы ПКМ на вузле ў дрэве файлаў і выбраўшы «Дадаць далучэнне» з усплывальнага меню або шляхам перацягвання файлаў сюды або на дрэва файлаў.

en: &Add attachments
be: &Дадаць далучэнні

en: Open a Matroska or WebM file via the "header editor" menu, the button below or drag & drop one here.
be: Адкрыйце файл Matroska або WebM з дапамогай меню «Рэдактар загалоўкаў», кнопкі ніжэй ці перацягніце файл з дапамогай мышы сюды.

en: &Open Matroska or WebM file
be: &Адкрыць файл Matroska або WebM

en: Track number for mkvpropedit:
be: Нумар трэка для mkvpropedit:

en: Type:
be: Тып:

en: Codec ID:
be: Ідэнтыфікатар кадзіроўшчыка:

en: Track ID for mkvmerge & mkvextract:
be: Нумар трэка для mkvmerge і mkvextract:

en: Language:
be: Мова:

en: Name:
be: Імя:

en: "Default track" flag:
be: Пазнака «трэк па змаўчанні»:

en: "Forced display" flag:
be: Пазнака «прымусовы паказ»:

en: "Track enabled" flag:
be: Пазнака «трэк уключаны»:

en: Properties:
be: Уласцівасці:

en: Description:
be: Апісанне:

en: Status:
be: Стан:

en: Original value:
be: Зыходнае значэнне:

en: Current value:
be: Бягучае значэнне:

en: Content
be: Змесціва

en: Information
be: Звесткі

en: Position:
be: Пазіцыя:

en: Legend:
be: Легенда:

en: &Detach window
be: &Адлучыць акно

en: &Close window
be: &Закрыць акно

en: Settings for saving output to a text file
be: Налады захавання вываду ў тэкставы файл

en: Save as &default for saving output to text files
be: Захаваць як перадвызначаныя налады, што вывад захоўваецца ў тэкставыя файлы

en: &Mode:
be: &Рэжым:

en: All elements in a tree-like structure
be: Усе элементы ў дрэвападобнай структуры

en: One-line summaries for each track and frame
be: Аднарадковыявынікі длякожнага трэка і кадра

en: &Verbosity:
be: &Дэталізацыя:

en: Stop at the first cluster
be: Спыненне на першым кластары

en: Show all elements
be: Паказаць усе элементы

en: &Hex dumps:
be: &Шаснаццатковае прадстаўленне:

en: Do not show hex dumps
be: Не паказваць у шаснаццатковым выглядзе

en: Show first 16 bytes of frames and CodecPrivate elements as hex dumps
be: Паказаць першыя 16 байтаў кадраў і элементы CodecPrivate у шаснаццатковым выглядзе

en: Show all bytes of frames and CodecPrivate elements as hex dumps
be: Паказаць усе байты кадраў і элементы CodecPrivate у шаснаццатковым выглядзе

en: &File name:
be: &Імя файла:

en: Calculate Adler-32 &checksums for each frame and binary element
be: Вылічаць &кантрольныя сумы &Adler-32 для кожнага кадра і бінарнага элемента

en: Show a &summary line with statistics for each track at the end
be: Паказваць у канцы &выніковы радок са статыстыкай на кожны трэк

en: Output element positions in he&xadecimal
be: Пазіцыі выхаднога элемента ў &шаснаццатковым выглядзе

en: Modified:
be: Зменена:

en: Open a Matroska or WebM file via the "info tool" menu, the button below or drag & drop one here.
be: Адкрыйце файл Matroska або WebM з дапамогай меню «Звесткі», кнопкі ніжэй ці перацягніце файл з дапамогай мышы сюды.

en: Job queue
be: Чарга заданняў

en: Check for available updates
be: Праверыць наяўнасць абнаўленняў

en: Current version:
be: Бягучая версія:

en: Available version:
be: Даступная версія:

en: Download URL:
be: Спасылка для спампоўвання:

en: &Download
be: &Спампаваць

en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: &Save settings
be: &Захаваць налады

en: &Open settings
be: &Адкрыць налады

en: Sa&ve settings as
be: За&хаваць налады як

en: E&xit
be: Вы&хад

en: Start &multiplexing
be: Выканаць &зліццё

en: C&reate option file
be: &Стварыць файл канфігурацыі

en: S&how command line
be: &Паказаць камандны радок

en: &Copy command line to clipboard
be: &Капіяваць камандны радок у буфер абмену

en: Add to job &queue
be: Дадаць у &чаргу заданняў

en: &Preferences
be: &Налады

en: Check for &updates
be: Праверыць &абнаўленні

en: &Code of Conduct
be: &Кодэкс паводзін

en: &Close
be: &Закрыць

en: &Save
be: &Захаваць

en: &Reload
be: &Перазагрузіць

en: &Validate values
be: &Праверыць значэнні

en: A&ppend chapters from supported file format
be: Да&даць раздзелы з падтрымліванага фармата файлаў

en: Save as &XML file
be: &Захаваць як XML-файл

en: Save to &Matroska or WebM file
be: Захаваць у файл Matroska або WebM

en: &Multiplexer
be: &Інструмент зліцця

en: &Extraction tool
be: &Інструмент для выняцця

en: &Info tool
be: &Звесткі

en: &Header editor
be: &Рэдактар загалоўкаў

en: &Chapter editor
be: &Рэдактар раздзелаў

en: &Job queue
be: &Чарга заданняў

en: Job &output
be: &Вывад задання

en: &Tag editor
be: &Рэдактар тэгаў

en: MKVToolNix &web site
be: &Вэб-сайт MKVToolNix

en: Community && &help forum
be: &Форум супольнасці і падтрымкі

en: &FAQ
be: &Частыя пытанні

en: Known &problems in recent releases
be: Вядомыя &праблемы

en: Report a &bug
be: &Паведаміць аб памылцы

en: S&ystem information
be: &Сістэмныя звесткі

en: mkv&merge documentation
be: &Дакументацыя mkvmerge

en: Remove &successfully completed jobs
be: Выдаліць &паспяхова завершаныя заданні

en: Remove a&ll jobs
be: Выдаліць &усе заданні

en: Acknowledge all &warnings
be: Пацвердзіць усе &папярэджанні

en: Acknowledge all &errors
be: Пацвердзіць усе &памылкі

en: Acknowledge &all warnings and errors
be: Пацвердзіць &усе папярэджанні і памылкі

en: Remove &completed jobs
be: Выдаліць &завершаныя заданні

en: Sta&rt all pending jobs
be: Запусціць усе адкла&дзеныя заданні

en: Stop &after all running jobs have finished
be: Спыніць &па выкананні бягучых заданняў

en: Abort all running jobs and stop &immediately
be: Перапыніць усе запушчаныя заданні і скончыць іх &неадкладна

en: Copy &first source file's name to file title
be: Капіяваць імя &першага зыходнага файла ў назву файла

en: Copy &destination file's name to file title
be: Капіяваць імя файла &назначэння ў назву файла

en: Copy file &title to destination file name
be: Капіяваць &назву файлая ў імя файла назначэння

en: Remo&ve chapters from existing Matroska file
be: Выдаліць усе &раздзелы з існуючага файла Matroska

en: Close &all tabs
be: Закрыць &усе ўкладкі

en: Add files from clip&board
be: Дадаць файлы з &буфера абмену

en: Save all settings to single file
be: Захаваць усе налады ў адзін файл

en: Save all settings to single file as
be: Захаваць усе налады ў адзін файл як

en: Actions for &all tabs
be: Дзе&янні для ўсіх укладак

en: Modif&y selected tracks
be: Змя&ніць выбраныя трэкі

en: Modif&y selected track
be: Змя&ніць выбраны трэк

en: S&top job queue
be: &Спыніць чаргу заданняў

en: &Window
be: &Акно

en: MKVToolNix GUI preferences
be: Налады MKVToolNix GUI

en: General options
be: Агульныя параметры

en: Number of &recently used entries to remember:
be: Даўжыня гісторыі &нядаўна скарыстаных аб'ектаў:

en: Interface &language:
be: &Мова інтэрфейсу:

en: &Font && size:
be: &Шрыфт і памер:

en: Use system settings
be: Выкарыстоўваць налады сістэмы

en: Light
be: Светлая

en: Dark
be: Цёмная

en: Color palette:
be: Палітра колераў:

en: Stay on top of other &windows
be: Паказваць па-над іншымі &вокнамі

en: Disable scaling for &high DPI displays
be: Адключыць &маштабаванне для экранаў з высокай раздзяляльнасцю

en: Disable &tooltips
be: Адключыць &падказкі

en: Check online for available &updates
be: Правяраць &абнаўленні анлайн

en: Use legac&y MIME types for font attachments
be: Выкарыстоўваць састарэлыя MIME-тыпы для далучэнняў шрыфтоў

en: Show debu&gging menu
be: Паказваць меню ад&ладкі

en: Layout
be: Афармленне

en: Tab &position in tab widgets:
be: &Размяшчэнне ўкладак у віджэтах:

en: &Elide text in tab headers of tab widgets
be: &Ігнараваць тэкст на загалоўках укладак у акне віджэтаў

en: Show the tool &selector
be: Паказваць &аглядчык інструментаў

en: Show &buttons for moving list view entries up and down
be: Паказваць &кнопкі «ўверх» і «ўніз» для перамяшчэння трэкаў у спісе ўводу

en: Warnings
be: Папярэджанні

en: Warn before &closing modified tabs
be: Папярэджваць перад &закрыццём змененых укладак

en: Warn before &aborting running jobs
be: Папярэджваць перад &перапыненнем запушчаных заданняў

en: Warn before &overwriting existing items (files, jobs etc.)
be: Папярэджваць перед пе&разапісам існуючых аб'ектаў (файлаў, заданняў ды г.д.)

en: &Only include often used entries in selections
be: &Прапаноўваць для выбару толькі элементы, што часта выкарыстоўваюцца

en: &Languages
be: &Мовы

en: C&ountries && regions
be: Краіны і рэгіёны

en: &Character sets
be: &Кадзіроўкі

en: Default IETF BCP 47 language editing &mode:
be: Перадвызначаны рэжым рэдагавання мовы IETF BCP 47:

en: IETF BCP 47 &normalization mode:
be: Рэжым &нармалізацыі IETF BCP 47:

en: Enable language codes from &ISO 639-3 && 639-5
be: Выкарыстоўваць моўныя коды з &ISO 639-3 і 639-5

en: Language shortcuts
be: Коды моў

en: Track name
be: Імя трэка

en: Warn about missing &audio tracks:
be: Папярэджваць аб адсутных &аўдыятрэках:

en: Probe &range percentage:
be: Працэнтны &дыяпазон даследавання:

en: Clearing settings auto&matically:
be: &Аўтаматычны скід налад:

en: No
be: Не

en: Create new settings
be: Стварыць новыя налады

en: Remove source files
be: Выдаліць зыходныя файлы

en: Close current settings
be: Закрыць бягучыя налады

en: Location of MediaInfo &GUI:
be: Размяшчэнне MediaInfo &GUI:

en: Process &priority:
be: &Прыярытэт працэсу:

en: Default command-&line escape mode:
be: Рэжым &экранавання каманднага радка па змаўчанні:

en: &Ensure at least one track of each type has its "track enabled" flag set
be: &Пераканацца, што прынамсі на адным трэку кожнага тыпа зададзены ягоны сцяг «‎трэк уключаны»‎

en: Adding files
be: Даданне файлаў

en: When adding files via &drag && drop/copy && paste:
be: Пры д&аданні файлаў перацягваннем або капіяваннем/устаўкай:

en: When adding m&ultiple files via "add source files":
be: Пры даданні некалькіх файлаў праз «Дадаць зыходныя файлы»:

en: When adding d&irectories via drag && drop/copy && paste:
be: Пры д&аданні папак перацягваннем або капіяваннем/устаўкай:

en: Alwa&ys create new mutliplex settings for files containing video tracks
be: Заў&сёды ствараць новыя налады зліцця для файлаў, якія ўтрымліваюць відэатрэкі

en: Show special drag && drop &zones
be: Паказваць &вобласці для перацягвання

en: S&ort files && tracks by track type when adding files
be: Сартаваць файлы і трэкі па тыпе пры даданні файлаў

en: Detect file name se&quences when adding multiple files
be: Вызначаць пас&лядоўнасці імяў файлаў пры даданні мноства файлаў

en: Always s&kip while attaching new files when attachment with same name exists
be: Заўсёды прапускаць далучэнне новых файлаў, калі далучэнне з такім імем ужо існуе

en: Always show the destination file controls &below tabs
be: Заўсёды паказваць элементы кіравання выхаднога файла &ніжэй за ўкладкі

en: Position for the track properties on the "input" tab:
be: Пазіцыя панэлі ўласцівасцяў на ўкладцы «Увод»:

en: In a &scrollable column on the right of the files and tracks
be: У калонках справа з &прагорткай ад файлаў і трэкаў

en: In &two fixed columns on the right of the files and tracks
be: У &двух фіксаваных калонках справа ад файлаў і трэкаў

en: In a tab &widget below the files and tracks
be: На ўкладцы &віджэта пад файламі і трэкамі

en: File && track colors
be: Колеры файлаў &і трэкаў

en: Use &file && track colors
be: Выкарыстоўваць колеры для &файлаў і трэкаў

en: Revert to default colors
be: Скінуць да стандартных колераў

en: Predefined video track names
be: Перадвызначаныя імёны відэатрэкаў

en: Predefined audio track names
be: Перадвызначаныя імёны аўдыятрэкаў

en: Predefined subtitle track names
be: Перадвызначаныя імёны трэкаў субцітраў

en: Predefined split sizes
be: Перадвызначаныя памеры разбіцця

en: Predefined split durations
be: Перадвызначаныя працягласці разбіцця

en: Defaults for new multiplex settings
be: Перадвызначаныя значэнні для новых налад зліцця

en: Default additional co&mmand line options:
be: Перадвызначаныя дадатковыя параметры каманд&нага радка:

en: Defaults for newly added tracks
be: Перадвызначаныя значэнні для нанова дададзеных трэкаў

en: Automatically set the file &title from source files
be: Аўтаматычна задаваць &назву файла з зыходных файлаў

en: Automatically clea&r the file title when the last file is removed
be: Аўтаматычна ачысці&ць назву файла, калі апошні файл выдалены

en: Automatically set track &delays from source file name
be: Аўтаматычна задаваць &затрымкі з зыходнага файла

en: Disable "de&fault track" flag for subtitle tracks
be: Адключыць пазнаку «трэк зм&аўчанні» для субцітраў

en: Disable additional lossless c&ompression for all track types
be: Адключыць дадатковае сціс&каннеа без страт для ўсіх тыпаў трэкаў

en: Enable dialog &normalization gain removal for audio tracks
be: Уключыць выдаленне &нармалізацыі дыялога аўдыятрэкаў

en: Derive "forced display" fla&g for subtitles from file names:
be: Вымаць &пазнаку субцітраў «прымусовы паказ» з імяў файлаў:

en: Derive "commentar&y" flag for audio/subtitles from file names:
be: Вымаць &пазнаку «каментарый» для аўдыя/субцітраў з імяў файлаў:

en: Set "original language" flag for audio/subtitles for language:
be: Задаць пазнаку «мова арыгінала» для мовы аўдыя/субцітраў:

en: Derive "&hearing impaired" flag for audio/subtitles from file names:
be: Вымаць пазнаку «парушэнне &слыху» для аўдыя/субцітраў з імяў файла:

en: Default subtitle &charset to set:
be: Перадвызначаная кадзіроўка су&бцітраў:

en: Derive flags from trac&k names in addition to file names
be: Вымаць пазнакі з імяў трэкаў у дадатак да імяў файлаў

en: Default track languages to set
be: Перадвызначаная мова трэкаў

en: &Audio tracks:
be: &Аўдыятрэкі:

en: &Video tracks:
be: &Відэатрэкі:

en: &Subtitle tracks:
be: &Трэкі субцітраў:

en: &When to set the language:
be: &Калі задаваць мову:

en: Deriving track languages from file names
be: Атрымліваць мовы трэкаў з імён файлаў

en: &Boundary characters:
be: &Гранічныя сімвалы:

en: Recognized languages
be: Распазнаныя мовы

en: Destination file name
be: Імя файла назначэння

en: &Automatically set the destination file name
be: &Аўтаматычна задаваць імя файла назначэння

en: &Only use the first source file that contains a video track
be: &Выкарыстоўваць толькі першы зыходны файл, што ўтрымлівае відэатрэк

en: Use the &title as the base file name if a title is set
be: Выкарыстоўваць &назву як асноўнае імя файла, калі яно зададзена

en: Use the input file's &directory name instead of the file name
be: Выкарыстоўваць імя &папкі ўваходнага файла замест імя файла

en: Destination directory
be: Папка назначэння

en: Sa&me directory as the first source file
be: У тую &ж папку, дзе знаходзіцца першы зыходны файл

en: Pre&viously used destination directory
be: Выкарыстоўваць &папярэднюю папку назначэння

en: Directory &relative to first source file's directory:
be: Папка а&дносна папкі першага зыходнага файла:

en: Use fi&xed directory:
be: Выкарыстоўваць на&ступную папку:

en: Ensure the file name is &unique
be: Пераканацца, што імя файла з'яўляецца &ўнікальным

en: Automatically &clear the destination file name when the last file is removed
be: Аўтаматычна &ачысціць імя выхаднога файла, калі апошні файл выдалены

en: Recent destination directories
be: Нядаўнія папкі назначэння

en: Enable copying of items by their type
be: Капіяваць аб'екты па іхнім тыпе

en: Enable copying of tracks by their language
be: Уключыць капіяванне трэкаў па іх мове

en: &Only enable copying of tracks with specific languages by default
be: &Дазволіць капіяванне трэкаў &толькі з канкрэтнымі мовамі па змаўчанні

en: Always enable copying for all tracks of the following types regardless of their language:
be: Заўсёды капіяваць усе трэкі наступных тыпаў незалежна ад іх мовы:

en: &Video
be: &Відэа

en: &Audio
be: &Аўдыя

en: &Subtitles
be: &Субцітры

en: Always enable copying of &forced subtitle tracks
be: Заўсёды капіяваць трэкі &прымусовых субцітраў

en: Scanning playlists
be: Сканаванне плэй-лістоў

en: &Scan directory for other playlists:
be: &Сканаваць папку на наяўнасць іншых плэй-лістоў:

en: Always ask the user
be: Заўсёды пытаць карыстальніка

en: Always scan for other playlists
be: Заўсёды правяраць наяўнасць іншых плэй-лістоў

en: Never scan for other playlists
be: Ніколі не правяраць наяўнасць іншых плэй-лістоў

en: &Minimum playlist duration:
be: &Мінімальная працягласць плэй-ліста:

en: &Ignore playlists meant for menus
be: &Ігнараваць плэй-лісты, створаныя для меню

en: Blu-rays
be: Дыски Blu-ray

en: Add &Blu-ray cover images as attachments
be: Дадаць &вокладкі з Blu-ray у выглядзе далучэнняў

en: Defaults for jobs saving info tool output to text files
be: Перадвызначаныя заданні захоўваюць даныя інтрументу вываду ў тэкставыя файлы

en: Header editor
be: Рэдактар загалоўкаў

en: When &dropping files:
be: Пры &даданні файлаў:

en: Show dates && times in &UTC instead of the local time zone
be: Паказваць дату і час у фармаце UTC замест мясцовага часавга поясу

en: Chapter editor
be: Рэдактар раздзелаў

en: Drop last entry from imported &Blu-ray playlists if it's near the end
be: Ігнараваць апошні запіс з &імпартаванага плэй-ліста Blu-Ray, калі ён размешчаны ў канцы

en: &Character set for text files:
be: &Кадзіроўка для тэкставых файлаў:

en: Defaults for new chapter entries
be: Перадвызначаныя значэнні для новых раздзелаў

en: Jobs and job output
be: Заданні і вывад заданняў

en: Always &switch to the job output tool after starting one immediately
be: Заўсёды &пераходзіць да меню «Вывад задання» адразу пасля запуску задання

en: Always use a &default description when adding a job to the queue
be: Заўсёды выкарыстоўваць апісанне па &змаўчанні пры даданні задання ў чаргу

en: Show &output of all jobs instead of current job only
be: Паказваць &ход выканання ўсіх заданняў, а не толькі бягучага

en: Reset the warning and error &counters on exit
be: Скідаць &лічыльнікі папярэджанняў і памылак пры выхадзе з праграмы

en: Remove the output &file when a job ends with errors or when it is aborted
be: Выдаліць выхадныя &файлы задання, якое скончылася з памылкай або перапыненага

en: Remove com&pleted jobs older than x days:
be: Выдаліць завер&шаныя заданні старэйшыя за:

en: Remove completed jobs from queue on &exit:
be: Выдаліць завершаныя заданні з чаргі пры &выхадзе:

en: &Remove job from queue after completion:
be: &Выдаліць заданне з чаргі пасля завяршэння:

en: Only if the job completed successfully
be: Толькі тады, калі праход быў паспяховым

en: Even if there were warnings
be: Нават калі былі папярэджанні

en: Even if there were errors
be: Нават калі былі памылкі

en: Ma&ximum number of concurrent jobs:
be: Макс&імальная колькасць адначасовых заданняў:

en: Executing actions after certain events
be: Выкананне дзеянняў пасля пэўных падзей

en: &Add action
be: &Дадаць дзеянне

en: No actions have been added yet.
be: Дзеянні яшчэ не дададзеныя.

en: Track &name (optional):
be: Імя &трэка (неабавязкова):

en: C&onfiguration active
be: Актыўная &канфігурацыя

en: After a job completes &successfully
be: Па &паспяховым выкананні задання

en: After a job exits with &warnings
be: Па завяршэнні задання з папя&рэджаннямі

en: After a job exits with an &error or the user aborts the job
be: Па завяршэнні задання з пам&ылкай або па перапыненні задання карыстальнікам

en: After the job &queue has stopped
be: Па спыненні &чаргі заданняў

en: E&xecute now
be: &Выканаць зараз

en: When to execute:
be: Калі выконваць:

en: &Type:
be: &Тып:

en: Type-specific settings
be: Налады для пэўнага тыпа

en: &Command line:
be: &Камандны радок:

en: Add &variable
be: Дадаць &пераменную

en: A&udio file:
be: А&ўдыяфайл:

en: &Volume:
be: &Гучнасць:

en: Select character set
be: Выберыце кадзіроўку

en: Please select the character set the following file is encoded in.
be: Выберыце кадзіроўку, якая будзе выкарыстаная для наступнага файла.

en: &Character set:
be: &Кадзіроўка:

en: Pre&view:
be: &Перадпрагляд:

en: Jobs to execute:
be: Заданні на выкананне:

en: Progress:
be: Прагрэс:

en: Adding files via drag & drop or copy & paste
be: Даданне файлаў праз перацягванне або капіяванне і ўстаўку

en: What do you want to do with the files you've dragged & dropped or copied & pasted here?
be: Што вы хочаце зрабіць з файламі, якія перацягнулі ці ўставілі сюды?

en: Add as new source fi&les to the current multiplex settings
be: Дадаць як новыя зыходныя &файлы ў бягучыя налады зліцця

en: Create new &multiplex settings and add to those
be: Стварыць укладку з новымі наладамі &зліцця і ўсе файлы дадаць туды

en: Create new multiplex settings for &each file
be: Стварыць для &кожнага файла сваю ўкладку з новымі наладамі зліцця

en: Append to an e&xisting source file
be: Дадаць да і&снуючага зыходнага файла

en: Add as additional &parts to an existing source file
be: Дадаць як дадатковыя &часткі да існуючага зыходнага файла

en: If you want to append or add them as additional parts you have to select which source file to append or add them to:
be: Калі вы хочаце дадаць ці далучыць файлы ў якасці дадатковых частак, то вы павінныя выбраць зыходны файл, да якога яны будуць дададзеныя ці далучаныя:

en: Adding directories via drag & drop or copy & paste
be: ДДаданне папак праз перацягванне або капіяванне і ўстаўку

en: You've dragged & dropped or copied & pasted at least one directory. There are several ways to handle them:
be: Вы перацягнулі або скапіявалі/уставілі прынамсі адну папку. Ёсць некалькі варыянтаў дзеянняў:

en: &Handle all files from all directories as a single list of files
be: &Апрацаваць усе файлы з ўсіх папак як адзіны спіс файлаў

en: &Create a new multiplex settings tab for each directory
be: &Стварыць асобную ўкладку параметраў зліцця для кожнай папкі

en: Additional command line options
be: Дадатковыя параметры каманднага радку

en: Add additional command line options for mkvmerge
be: Дадаць дадатковыя параметры каманднага радку для mkvmerge

en: Global output control
be: Агульнае кіраванне параметрамі вываду

en: These are less often used options that control the output structure that mkvmerge creates.
be: Гэта параметры, якія менш выкаырыстоўваюцца і якія кантралююць выхадную структуру, якую стварае mkvmerge.

en: Option
be: Параметр

en: Value
be: Значэнне

en: Development hacks
be: Трукі для распрацоўшчыкаў

en: These are options meant for development. They're not officially supported and may change from release to release.
be: Гэтыя параметры прызначаныя для распрацоўкі. Яны афіцыйна не падтрымліваюцца і могуць мяняцца ад версіі да версіі.

en: Save as &default for new multiplex jobs
be: Захаваць як &перадвызначаныя налады для новых заданняў зліцця

en: Scan directory for other playlists
be: Праверыць папку на наяўнасць іншых плэй-лістоў

en: What to do in the future:
be: Што рабіць у будучыні:

en: Current command line
be: Бягучы камандны радок

en: Multiplex &settings:
be: Налады &зліцця:

en: &Escape arguments for:
be: &Escape-аргументы для:

en: C&opy to clipboard
be: &Капіяваць у буфер абмену

en: Disc library information selection
be: Выбар бібліятэкі звестак аб дысках

en: Select disc library information to use
be: Выберыце інфармацыб аб бібліятэцы дыскаў для выкарыстання

en: Size
be: Памер

en: Cover image
be: Выява вокладкі

en: Select file to add
be: Выберыце файл для дадання

en: Select one or more playlists to add
be: Выберыце адзін або некалькі плэй-лістоў для дадання

en: Scanned Files
be: Прасканаваныя папкі

en: Details
be: Падрабязней

en: Duration:
be: Даўжыня:

en: Number of chapters:
be: Колькасць раздзелаў:

en: Tracks:
be: Трэкі:

en: Properties
be: Уласцівасці

en: Codec
be: Кадзіроўшчык

en: ID
be: Ідэнтыфікатар

en: Playlist items:
be: Пункты плэй-ліста:

en: Directory
be: Папка

en: No disc library information was found.
be: Звесткі аб бібліятэцы дыскаў не знойдзеныя.

en: Source &files:
be: Зыходныя &файлы:

en: &Tracks, chapters and tags:
be: &Трэкі, раздзелы і тэгі:

en: Timestamps and default duration
be: Меткі часу і стандартная даўжыня

en: Video properties
be: Уласцівасці відэа

en: Color information
be: Інфармацыя пра колер

en: Color mastering meta information
be: Метадата колераў, якія ствараюцца

en: Video projection information
be: Звесткі пра відэапраекцыю

en: Audio, subtitle, chapter properties
be: Уласцівасці аўдыятрэкаў, субцітраў, раздзелаў

en: Miscellaneous
be: Рознае

en: "Text descriptions" flag:
be: Пазнака «тэкставыя апісанні»:

en: Cop&y this item:
be: Ка&піраваць гэты аб'ект:

en: "Hearing impaired" flag:
be: Пазнака «парушэнне слыху»:

en: "Visual impaired" flag:
be: Пазнака «парушэнне зроку»:

en: "Original language" flag:
be: Пазнака «мова арыгінала»:

en: Trac&k name:
be: Імя трэ&ка:

en: Tags:
be: Тэгі:

en: Compression:
be: Сцісканне:

en: "Commentary" flag:
be: Пазнака «каментарый»:

en: Delay (in ms):
be: Затрымка (у мс)

en: Stretch by:
be: Расцягнуць на:

en: Default duration/FPS:
be: Перадвызначаная даўжыня/FPS:

en: Timestamp file:
be: Файл метак часу:

en: Fix bitstream timing info
be: Выправіць звесткі аб бітавым патоку

en: Display width/height:
be: Шырыня/вышыня выявы:

en: Stereoscopy:
be: Стэрэаскапія:

en: Cropping:
be: Абрэзка:

en: Set aspect ratio:
be: Суадносіны бакоў:

en: Transfer characteristics:
be: Характарыстыкі перадачы:

en: Bits per color channel:
be: Біт на колеравы канал:

en: Color primaries:
be: Базавыя колеры:

en: Cb subsampling:
be: Субдыскрэтызацыя Cb:

en: Maximum content light:
be: Максімальная асветленасць:

en: Maximum frame light:
be: Максімальная асветленасцькадра:

en: Chroma subsampling:
be: Субдыскрэтызацыя колернасці:

en: Color matrix coefficients:
be: Каэфіцэнты колеравай матрыцы:

en: Color range:
be: Колеравы дыяпазон:

en: Chroma siting:
be: Размяшчэнне колернасці:

en: Maximum luminance:
be: Максімальная яркасць:

en: Chromaticity coordinates:
be: Каардынаты колернасці:

en: White color coordinates:
be: Каардынаты белага колеру:

en: Minimum luminance:
be: Мінімальная яркасць:

en: Projection type:
be: Тып праекцыі:

en: Pitch rotation:
be: Тангаж:

en: Yaw rotation:
be: Рысканне:

en: Projection-specific data:
be: Асобныя даныя праекцыі:

en: Roll rotation:
be: Крэн:

en: Audio properties
be: Уласцівасці аўдыя

en: AAC is SBR/HE-AAC/AAC+:
be: AAC з'яўляецца SBR/HE-AAC/AAC+:

en: Emphasis:
be: Эмфазіс:

en: Reduce to core
be: Пакінуць толькі ядро

en: Remove dialog normalization gain
be: Выдаліць каэфіцэнт нармалізацыі дыялогу

en: Subtitle and chapter properties
be: Уласцівасці субцітраў і раздзелаў

en: Character set:
be: Кадзіроўка:

en: Indexing (cues):
be: Індэксацыя (cue):

en: Additional options:
be: Дадатковыя параметры:

en: &Input
be: &Увод

en: General
be: Агульныя

en: Global tags:
be: Глабальныя тэгі:

en: Segment info:
be: Звесткі аб сегменце:

en: Destination file:
be: Файл назначэння:

en: Fi&le title:
be: Назва фай&ла:

en: Splitting
be: Разбіццё

en: Split mode:
be: Рэжым разбіцця:

en: Maximum number of files:
be: Максімальная колькасць файлаў:

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Link files
be: Звязаць файлы

en: Options:
be: Параметры:

en: Create WebM compliant file
be: Стварыць WebM-сумяшчальны файл

en: Stop after video track ends
be: Спыніць па завяршэнні відэатрэка

en: File/Segment linking
be: Звязванне файла/сегмента

en: Segment UIDs:
be: UID сегмента:

en: Previous segment UID:
be: UID папярэдняга сегмента:

en: Next segment UID:
be: UID наступнага сегмента:

en: Chapter file:
be: Файл раздзелаў:

en: Name template:
be: Шаблон імя:

en: Interval:
be: Інтэрвал:

en: Cue name format:
be: Фармат імя Cue:

en: Generating chapters:
be: Стварэнне раздзелаў:

en: Don't generate chapters
be: Не ствараць раздзелы

en: One chapter for each appended file
be: Адзін раздзел для кожнага файла на дададнне

en: Chapters in fixed intervals
be: Раздзелы з фіксаваным інтэрвалам

en: DVD title number:
be: Нумар назвы DVD:

en: &Output
be: &Вывад

en: Attachments from &source files:
be: Далучэнні з &зыходных файлаў:

en: Atta&chments to add:
be: Далу&чэнні для дадання:

en: Attach &to:
be: Далучыць &да:

en: All destination files
be: Усе файлы назначэння

en: The first destination file only
be: Толькі першы файл назначэння

en: Atta&chments
be: Далу&чэнні

en: Destination file
be: Файл назначэння

en: &Add source files
be: &Дадаць зыходныя файлы

en: Sta&rt multiplexing
be: Выка&наць зліццё

en: No multiplex job has been opened yet.
be: Яшчэ няма адкрытых заданняў зліцця.

en: Create a new one or open an existing one via the "multiplexer" menu, the buttons below or drag & drop one here.
be: Стварыць новы файл або адкрыць існуючы праз меню «Інструмент зліцця» кнопкай ніжэй або памясціць сюды праз перацягванне.

en: You can also drag & drop media files here.
be: Вы таксама можаце перацягнуць сюды медыяфайлы.

en: Edit language
be: Рэдагаваць мову

en: &Free-form input
be: &Увод у адвольнай форме

en: &Individually selected components
be: &Індывідуальна выбраныя кампаненты

en: &Region:
be: &Рэгіён:

en: &Variants:
be: &Варыянты:

en: &Private use:
be: &Прыватнае выкарыстанне:

en: &Extended language subtag:
be: &Пашыраны моўны падтэг:

en: &Script:
be: &Сцэнарый:

en: E&xtensions:
be: П&ашырэнні:

en: Status
be: Стан

en: Information & Warnings:
be: Звесткі і папярэджанні:

en: Parser error:
be: Памылка аналізатара:

en: &Replace with normalized form
be: &Замяніць нармалізаванай формай

en: Available:
be: Даступныя:

en: Selected:
be: Выбраныя:

en: No job started yet
be: Заданне яшчэ не запушчана

en: Started at:
be: Запушчана ў:

en: Not started yet
be: Яшчэ не пачата

en: Remaining time for current job:
be: Засталося для бягучага задання:

en: Finished at:
be: Завершана ў:

en: Not finished yet
be: Яшчэ не завершана

en: Remaining time for queue:
be: Засталося для чаргі:

en: Nor&mal output:
be: Выв&ад справаздачы:

en: Warnings:
be: Папярэджанні:

en: Errors:
be: Памылкі:

en: A&cknowledge warnings/errors
be: &Завершана з папярэджаннямі/памылкамі

en: &Abort job
be: &Перапыніць заданне

en: When &finished…
be: Пры з&авяршэнні…

en: M&ore actions
be: Д&адатковыя дзеянні

en: mkvtoolnix-gui [options] [file names]
be: mkvtoolnix-gui [параметры] [імёны файлаў]

en: Usage
be: Выкарыстанне

en: Listing configuration file names with the extension .mtxcfg causes the GUI to load the those configuration files in the appropriate tool.
be: Спіс імяў файлаў канфігурацыі з пашырэннем .mtxcfg прымушае GUI загружаць налады з гэтых файлаў у адпаведны момант.

en: Any other file name is added as a source file for multiplexing, opened in the chapter editor or in the header editor depending on the current mode.
be: Любое іншае імя файла дадаецца ў якасці зыходнага файла для зліцця і адкрываецца ў рэдактары раздзела або ў рэдактары загалоўка ў залежнасці ад бягучага рэжыму.

en: The current mode can be changed with --multiplex, --edit-chapters or --edit-headers.
be: Бягучы рэжым можа быць зменены праз --multiplex, --edit-chapters або --edit-headers.

en: The default mode is adding files for multiplexing.
be: Па змаўчанні выкарыстоўваецца рэжым дадання файлаў для далейшага іх зліцця.

en: All following file names will be added as source files to the current multiplex settings.
be: Усе наступныя імі файлаў будуць дададзеныя як зыходныя файлы ў бягучыя налады зліцця.

en: This is the default mode.
be: Гэта рэжым па змаўчанні.

en: All following file names will be opened in the info tool.
be: Усе наступныя імі файлаў будуць адкрытыя ў інструменце «Звесткі».

en: All following file names will be opened in the chapter editor.
be: Усе наступныя імі файлаў будуць адкрытыя ў рэдактары раздзелаў.

en: All following file names will be opened in the header editor.
be: Усе наступныя імі файлаў будуць адкрытыя ў рэдактары загалоўкаў.

en: Other parts of the file (e.g. a subtitle track) may refer to this attachment via this name.
be: Іншыя часткі файла (напрыклад, субцітры) могуць суадносіцца з гэтым далучэннем па ягоным імі.

en: The name must not be left empty.
be: Імя павіннае не быць пустым.

en: An arbitrary description meant for the user.
be: Адвольнае апісанне прызначана для карыстальніка

en: The description can be left empty.
be: Апісанне можа быць пустым.

en: The MIME type determines which program can be used for handling its content.
be: Тып MIME вызначае, якая праграма можа быць выкарыстаная для апрацоўкі ягоных даных.

en: The MIME type must not be left empty.
be: Тып MIME павінен не быць пустым.

en: A unique, positive number unambiguously identifying the attachment within the Matroska file.
be: Унікальны дадатны лік адназначна ідэнтыфікуе далучэнне ў файле Matroska.

en: The UID must not be left empty.
be: UID не павінен быць пустым.

en: Reset the attachment values on this page to how they're saved in the file.
be: Скінуць значэнні далучэнняў на гэтай старонцы да таго, як яны захаваныя ў файле.

en: %1 byte (%2) | %1 bytes (%2)
be[0]: %1 байт (%2)
be[1]: %1 байта (%2)
be[2]: %1 байтов (%2)
be[3]: %1 байтов (%2)

en: Save attachment
be: Захаваць далучэнне

en: Replace attachment
be: Замяніць далучэнне

en: Yes
be: Так

en: New &value:
be: Новае &значэнне:

en: Codec/MIME type
be: Кадзіроўшчык/MIME-тып

en: Name/Description
be: Імя/апісанне

en: Default track
be: Перадвызначаны трэк

en: Forced display
be: Прымусовы паказ

en: Enabled
be: Уключана

en: The file you tried to open (%1) is not recognized as a valid Matroska/WebM file.
be: Файл, які вы спрабавалі адкрыць (%1), не распазнаецца праграмай як файл Matroska/WebM.

en: Error details: %1.
be: Звесткі аб памылцы: %1.

en: File has not been modified
be: Файл не быў мадыфікаваны

en: The header values have not been modified. There is nothing to save.
be: Значэнні загалоўка не былі змененыя. Захоўваць няма чаго.

en: Saving the modified segment information header failed.
be: Не атрымалася захаваць зменены сегмент інфармацыйнага загалоўка.

en: Saving the modified track headers failed.
be: Не атрымалася захаваць змененыя загалоўкі.

en: Saving the modified attachments failed.
be: Не атрымалася захаваць змененае далучэнне.

en: Error writing Matroska file
be: Памылка запісу ў файл Matroska

en: &Remove selected attachment
be: &Выбраць выбранае далучэнне

en: Remove a&ll attachments
be: Выдаліць &усе далучэнні

en: &Save attachment content to a file
be: &Захаваць далучэнне ў файл

en: Re&place attachment with a new file
be: &Замяніць далучэнне іншым файлам

en: Replace attachment with a new file and &derive name && MIME type from it
be: Замяніць далучэнне новым файлам і  &выняць з яго імя і тып MIME

en: Set &language
be: Выбраць &мову

en: Right-click for actions for header elements and attachments
be: Націсніце ПКМ для дзеянняў над элементамі загалоўкаў і далучэнняў

en: Header validation
be: Праверка загалоўкаў

en: All header values are OK.
be: Усе значэнні загалоўкаў у парадку.

en: There were errors in the header values preventing the headers from being saved. The first error has been selected.
be: У значэннях загалоўка былі памылкі, якія перашкаджаюць захаванню загалоўкаў. Выбраная першая памылка.

en: Add attachments
be: Дадаць далучэнні

en: Reading failed
be: Чытанне не атрымалася

en: The file (%1) is too big (%2).
be: Файл (%1) завялікі (%2).

en: The date & time shown is in UTC.
be: Паказваць дату і час у фармаце UTC.

en: The date & time shown is in your local time zone.
be: Дата і час паказваюцца ў вашым мясцовым часавым поясе.

en: Open Matroska or WebM files
be: Адкрыць файлы Matroska або WebM

en: Matroska and WebM files
be: Відэафайлы Matroska і WebM

en: Opening %1 file in the header editor… | Opening %1 files in the header editor…
be[0]: Адкрыццё %1 файла ў рэдактары загалоўкаў…
be[1]: Адкрыццё %1 файлаў у рэдактары загалоўкаў…
be[2]: Адкрыццё %1 файлаў у рэдактары загалоўкаў…
be[3]: Адкрыццё %1 файлаў у рэдактары загалоўкаў…

en: &Next header editor tab
be: &Наступная ўкладка звестка

en: &Previous header editor tab
be: &Папярэдняя ўкладка рэдактара загалоўкаў

en: Audio track %1
be: Аўдыятрэк %1

en: Video track %1
be: Відэатрэк %1

en: Subtitle track %1
be: Субцітры %1

en: Button track %1
be: Кнопка трэка %1

en: Audio
be: Аўдыя

en: Video
be: Відэа

en: Subtitles
be: Субцітры

en: Buttons
be: Кнопкі

en: %1 Hz
be: %1 Гц

en: %1 channel | %1 channels
be[0]: %1 канал
be[1]: %1 канала
be[2]: %1 каналов
be[3]: %1 каналов

en: %1 bit per sample | %1 bits per sample
be[0]: %1 біт на ўзор
be[1]: %1 біты на ўзор
be[2]: %1 бітаў на ўзор
be[3]: %1 бітаў на ўзор

en: %1 pixels
be: %1 пікселяў

en: ASCII string (no special chars like Umlaute etc.)
be: Радок ASCII (без спецыяльных сімвалаў, такіх як умляўт ды г.д.)

en: Unsigned integer
be: Бяззнакавае поле

en: Floating point number
be: Лік з плаваючай кропкай

en: Binary (displayed as hexadecimal numbers)
be: Двайковы код (паказваецца ў шаснаццатковым выглядзе)

en: Boolean (yes/no, on/off etc.)
be: Булевы (так/не, укл./выкл. ды г. д.)

en: Date & time
be: Дата і час

en: This element is currently present in the file.
be: Гэты элемент ужо прысутнічае ў файле.

en: It cannot be removed because it is a mandatory header field.
be: Немагчыма выдаліць, бо з'яўляецца абавязковым полем загалоўка.

en: You can let the header editor remove the element from the file.
be: Вы можаце дазволіць рэдактару загалоўкаў выдаліць яго з файла.

en: Remove element
be: Выдаліць элемент

en: This element is not currently present in the file.
be: Гэтага элемента няма ў файле.

en: You can let the header editor add the element to the file.
be: Вы можаце дазволіць рэдактару загалоўкаў дадаць яго ў файл.

en: New value:
be: Новае значэнне:

en: Add element
be: Дадаць элемент

en: &Reset this value
be: &Скінуць гэта значэнне

en: Resets the header value on this page to how it's saved in the file.
be: Скінуць значэнні загалоўка на гэтай старонцы да таго, як яны захаваныя ў файле.

en: Note:
be: Заўвага:

en: Length: %1 byte | Length: %1 bytes
be[0]: Даўжыня: %1 байт
be[1]: Даўжыня: %1 байты
be[2]: Даўжыня: %1 байтаў
be[3]: Даўжыня: %1 байтаў

en: Value: %1
be: Значэнне: %1

en: Frame size #%1: %2
be: Памер кадра #%1: %2

en: Track number:
be: Нумар трэка:

en: Relative timestamp: %1
be: Адносная метка часу: %1

en: No lacing
be: Без сшывання

en: Xiph lacing
be: Xiph-сшыванне

en: Fixed-sized lacing
be: Сшыванне з фіксаваным памерам

en: EBML lacing
be: EBML-сшыванне

en: Key frame
be: Ключавы кадр

en: Not a key frame
be: Не ключавы кадр

en: Invisible
be: Нябачна

en: Visible
be: Паказваецца

en: Discardable
be: Выдаляльнае

en: Not discardable
be: Неадхіляльнае

en: Frame
be: Кадр

en: Number of frames: %1
be: Колькасць кадраў: %1

en: Frame #%1
be: Кадр #%1

en: Element ID:
be: Ідэнтыфікатар элемента:

en: Content size:
be: Памер змесціва:

en: Unknown element (ID: 0x{0})
be: Невядомы элемент (ID: 0x{0})

en: Element viewer: %1
be: Прагляд элемента: %1

en: Only the first %1 bytes are shown.
be: Паказваюцца толькі першыя %1 байтаў.

en: Select destination file name
be: Выберыце імя файла назначэння

en: Text files
be: Тэкставыя файлы

en: Elements
be: Элементы

en: Position
be: Пазіцыя

en: Data size
be: Памер даных

en: Known element, but invalid at this position: {0} (ID: 0x{1})
be: Вядомы элемент, але недапушчальны ў гэтым месцы: {0} (ID: 0x{1})

en: Show &hex dump
be: Паказаць у &шаснаццатковым выглядзе

en: Error reading Matroska file
be: Памылка пры чытанні файла Matroska

en: Loading…
be: Загрузка…

en: &Next info tab
be: &Наступныя налады зліцця

en: &Previous info tab
be: &Папярэдняя ўкладка звестак

en: Source file name: %1
be: Імя зыходнага файла: %1

en: Destination file name: %1
be: Імя файла назначэння: %1

en: Info job
be: Звесткі аб заданні

en: Listing content of file "%1" in directory "%2"
be: Спіс змесціва файла «%1» у папцы «%2»

en: Pending manual start
be: Адкладзены ручны запуск

en: Pending automatic start
be: Адкладзены аўтаматычны запуск

en: Running
be: Выконваецца

en: Completed OK
be: Завершана паспяхова

en: Completed with warnings
be: Завершана з папярэджаннямі

en: Failed
be: Не атрымалася

en: Aborted by user
be: Перапынена карыстальнікам

en: Progress
be: Прагрэс

en: Date added
be: Дата дадання

en: Date started
be: Дата запуску

en: Date finished
be: Дата сканчэння

en: Warnings/Errors
be: Папярэджанні/памылкі

en: The mkvmerge executable was not found.
be: Выканальны файл mkvmerge не знойдзены.

en: Multiplex job
be: Заданне зліцця

en: Multiplexing to file "%1" in directory "%2"
be: Зліццё ў файл «%1» у папцы «%2»

en: Program execution failed
be: Памылка выканання праграмы

en: The following program could not be executed: %1
be: Наступная праграма не можа быць выкананая: %1

en: Possible causes are that the program does not exist or that you're not allowed to access it or its directory.
be: Магчымыя прычыны заключаюцца ў тым, што праграма не існуе, аб вы не далі доступ да яе або яе папцы.

en: Job succeeded
be: Заданне выкананае

en: Job completed with warnings
be: Заданне выканана з папярэджаннямі

en: Job failed
be: Заданне не выкананае

en: The job queue has finished processing.
be: Выкананне чэргаў заданняў завершанае.

en: Job queue changed
be: Чарга заданняў змененая

en: Saving the file '%1' failed. Error message from the system: %2
be: Не атрымалася захаваць файл «%1». Паведамленне аб памылцы сістэмы: %2

en: &Start job automatically | &Start jobs automatically
be[0]: &Запусціць заданне аўтаматычна
be[1]: &Запусціць заданні аўтаматычна
be[2]: &Запусціць заданні аўтаматычна
be[3]: &Запусціць заданні аўтаматычна

en: Start job &manually | Start jobs &manually
be[0]: Запусціць заданне &ўручную
be[1]: Запусціць заданні &ўручную
be[2]: Запусціць заданні &ўручную
be[3]: Запусціць заданні &ўручную

en: Start job &immediately | Start jobs &immediately
be[0]: Запусціць заданне &неадкладна
be[1]: Запусціць заданні &неадкладна
be[2]: Запусціць заданні &неадкладна
be[3]: Запусціць заданні &неадкладна

en: &Remove job | &Remove jobs
be[0]: &Выдаліць заданне
be[1]: &Выдаліць заданні
be[2]: &Выдаліць заданні
be[3]: &Выдаліць заданні

en: Running jobs cannot be removed.
be: Заданні нельга выдаліць падчас выканання.

en: &View output
be: &Праглядзець вывад

en: &Open folder
be: &Адкрыць папку

en: E&dit in corresponding tool and remove from queue
be: Рэд&агаваць у адпаведным інструменце і прыбраць з чаргі

en: Acknowledge &warnings
be: Пацвердзіць &папярэджанні

en: Acknowledge &errors
be: Пацвердзіць &памылкі

en: &Acknowledge warnings and errors
be: &Пацвердзіць папярэджанні і памылкі

en: Right-click for actions for jobs
be: Націсніце ПКМ для выбару дзеянняў над заданнямі

en: Running jobs cannot be edited.
be: Заданні нельга рэдагаваць падчас выканання.

en: Abort running jobs
be: Перапыніць запушчаныя заданні

en: Do you really want to abort all currently running jobs?
be: Вы сапраўды хочаце перапыніць выкананне ўсіх запушчаных заданняў?

en: &Abort jobs
be: &Перапыніць заданні

en: Error loading settings file
be: Памылка пры загрузцы файла налад

en: The file '%1' is neither a job queue file nor a settings file.
be: Файл «%1» не з'яўляецца ні файлам чаргі заданняў, ні файлам налад.

en: Overwrite existing file
be: Перазапісаць існуючы файл

en: The file '%1' exists already and might be overwritten depending on the configuration & the content of the source files.
be: Файл «%1» ужо існуе і можа быць перазапісаны ў залежнасці ад канфігурацыі і змесціва зыходных файлаў.

en: Do you want to continue and risk overwriting the file?
be: Вы хочаце працягнуць з рызыкай перазапісаць файл?

en: C&ontinue
be: &Працягнуць

en: A job creating the file '%1' is already in the job queue.
be: Заданне, якое стварае файл «%1» , ужо ў чарзе заданняў.

en: If you add another job with the same destination file then file created before will be overwritten.
be: Калі вы дадаяеце іншую назву з тым жа выхадным файлам, то файл, створаны раней, будзе перазапісаны.

en: Do you want to overwrite the file?
be: Вы хочаце перазапісаць файл?

en: &Overwrite file
be: &Перазапісаць файл

en: Online check for updates
be: Праверка наяўнасці абнаўленняў

en: MKVToolNix news & changes
be: Навіны і змены MKVToolNix

en: Read full NEWS.md file online
be: Чытаць файл NEWS.md у сетцы

en: Downloading release information
be: Спампоўванне інфармацыі па выпусках

en: Currently no newer version is available online.
be: Абнаўленні анлайн не знойдзеныя.

en: There is a new version available online.
be: Новая версія даступная анлайн.

en: There was an error querying the update status.
be: Адбылася памылка пры запыце стану наяўнасці абнаўленняў.

en: Version %1
be: Версія %1

en: Listen to <a href="%1">song</a> or <a href="%2">album</a> on YouTube
be: Паслухайце <a href=«%1»>песню</a> або <a href="%2">альбом</a> у YouTube

en: Listen to <a href="%1">song</a> on YouTube
be: Паслухайце <a href=«%1»>песню</a> ў YouTube

en: Version %1 "%2"
be: Версія %1 "%2"

en: This has not been implemented yet.
be: Гэта яшчэ нерэалізавана.

en: Multiplexer
be: Інструмент зліцця

en: Info tool
be: Звесткі

en: Job output
be: Вывад задання

en: Extraction tool
be: Інструмент вымання

en: Tag editor
be: Рэдактар загалоўкаў

en: Header &editor
be: Рэдактар &загалоўкаў

en: &Job output
be: &Вывад задання

en: &Help
be: &Даведка

en: There is currently a job running.
be: Зараз тут выконваецца заданне.

en: The MKVToolNix Code of Conduct
be: Кодэкс паводзін MKVToolNix

en: Markdown files
be: Файлы разметкі

en: System information
be: Звесткі аб сістэме

en: The file '%1' could not be found in the installation folder.
be: Файл «%1» не знойдзены ў папцы з усталяванай праграмай.

en: The mkvmerge executable was found, but it couldn't be executed.
be: Выканальны файл mkvmerge быў знойдзены, але не мог быць запушчаны.

en: The version line reported by mkvmerge ('%1') could not be recognized.
be: Радок версій, паведамлены mkvmerge («%1»), не можа быць распазнаны.

en: The versions of mkvmerge (%1) and the GUI (%2) differ.
be: Версіі mkvmerge (%1) і GUI (%2) адрозніваюцца.

en: Temporary files cannot be created. Additional information: %1
be: Часовыя файлы немагчыма стварыць. Падрабязнасці: %1

en: MKVToolNix GUI acts as a portable application but cannot write to its base directory, '%1'. If it should act as an installed application, remove the file '%2'.
be: MKVToolNix GUI працуе як партатыўная праграма, але не можа запісваць у сваю базавую папку \«%1\». Калі праграма павінная працаваць як ўсталяваная, выдаліце файл \«%2\».

en: Problem with MKVToolNix installation | Problems with MKVToolNix installation
be[0]: Праблема з усталяваннем MKVToolNix
be[1]: Праблемы з усталяваннем MKVToolNix
be[2]: Праблем з усталяваннем MKVToolNix
be[3]: Праблемы з усталяваннем MKVToolNix

en: A problem has been detected with this installation of MKVToolNix: | Several problems have been detected with this installation of MKVToolNix:
be[0]: Была выяўлена праблема з дадзенай усталёўкай MKVToolNix:
be[1]: Былі выяўлены праблемы з дадзенай усталёўкай MKVToolNix:
be[2]: Было выяўлена праблем з дадзенай усталёўкай MKVToolNix:
be[3]: Былі выяўлена некалькі праблем з дадзенай усталёўкай MKVToolNix:

en: Certain functions won't work correctly in this situation.
be: Пэўныя функцыі не будуць працаваць правільна ў такой сітуацыі.

en: Please re-install MKVToolNix or fix the problem manually. | Please re-install MKVToolNix or fix the problems manually.
be[0]: Пераўсталюйце MKVToolNix, або вырашыце праблему ўручную.
be[1]: Пераўсталюйце MKVToolNix, або вырашыце праблемы ўручную.
be[2]: Пераўсталюйце MKVToolNix, або вырашыце праблем ўручную.
be[3]: Пераўсталюйце MKVToolNix, або вырашыце праблемы ўручную.

en: The audio file '%1' could not be played back.
be: Немагчыма прайграць аўдыяфайл «%1».

en: Either the file format or the audio codec is not supported.
be: Фармат файла або аўдыякадзіроўшчык не падтрымліваюцца.

en: No audio device is available for playback, or accessing it failed.
be: Аўдыяпрылада недаступная для прайграння або да яе адсутнічае доступ.

en: Error playing audio
be: Памылка прайгравання аўдыя

en: – No selection by default –
be: – Не выбрана па змаўчанні –

en: GUI
be: Графічны інтэрфейс

en: Often used selections
be: Часта скарыстнае

en: Predefined values
be: Перадвызначаныя значэнні

en: Default values
be: Перадвызначаныя значэнні

en: Deriving track languages
be: Атрыманне моў трэкаў

en: Enabling items
be: Уключэнне аб'ектаў

en: Playlists & Blu-rays
be: Плэй-лісты і Blu-ray

en: Jobs & job queue
be: Заданні і чарга

en: Executing actions
be: Выкананне дзеянняў

en: If enabled, automatic scaling for high DPI displays will be disabled.
be: Калі ўключана, то аўтаматычнае маштабаванне для экранаў з вялікай раздзяляльнасцю не будзе выкарыстоўвацца.

en: Changes to this option will only take effect the next time the application is started.
be: Змяненні гэтага параметра ўступяць у сілу толькі пры наступным запуску праграмы.

en: If checked, the GUI will not show helpful usage tips in popup windows while hovering over a control — such as this one.
be: Калі ўключана, графічны інтэрфейс не будзе паказваць карысныя падказкі, якія ўсплываюць пры навядзенні на элемент — накшталт гэтай падказкі.

en: This affects functions such as the selector of recently used destination directories in the multiplexer.
be: Гэта ўплывае на такія функцыі, як выбар нядаўна скарыстаных каталогаў назначэння ў рэжыме зліцця.

en: If enabled, the program will check online whether or not a new release of MKVToolNix is available on the home page.
be: Калі ўключана, праграма будзе правяраць наяўнасць абнаўлення MKVToolNix, даступнага на хатняй старонцы.

en: This is done at startup and at most once within 24 hours.
be: Праверка выконваецца пры запуску праграмы і не больш за адзін раз напрацягу 24 часов.

en: No information is transmitted to the server.
be: Пры гэтым ніякія звесткі не перадаюцца на сервер.

en: If checked, the program will ask for confirmation before closing or reloading tabs that have been modified.
be: Калі ўключана праграма будзе запытваць пацвярджэнне перад тым, як закрыць ці перазагрузіць укладкі, якія былі змененыя.

en: This is also done when quitting the application.
be: Запыт выконваецца таксама пры выхадзе з праграмы.

en: If checked, the program will ask for confirmation before aborting a running job.
be: Калі ўключана, праграма будзе запытваць пацвярджэнне перад тым, як перапыняць зпушчаныя заданні.

en: This happens when clicking the "abort job" button in a "job output" tab and when quitting the application.
be: Выконваецца пры націсканні кнопкі «Перапыніць заданне» ва ўкладцы «Вывад задання» і пры выхадзе з праграмы.

en: Normally selected entries in list view can be moved around via drag & drop and with keyboard shortcuts (Ctrl+Up, Ctrl+Down).
be: Звычайна выбраныя элементы ў спісе прагляду можна перамяшчаць з дапамогай перацягвання і з дапамогай спалучэння клавіш (Ctrl+Up, Ctrl+Down).

en: If checked, additional buttons for moving selected entries up and down will be shown next to several list views.
be: Калі ўключана, побач са спісамі будуць паказвацца дадатковыя кнопкі для перамяшчэння выбраных элементаў уверх і ўніз.

en: If enabled, the names of tab headers will be shortened so that all tab headers fit into the window's width.
be: Калі ўключана, назвы ў загалоўках укладак будуць скарочаныя, так што ўсе загалоўкі будуць памяшчацца па шырыні акна.

en: If enabled, the GUI will use legacy MIME types when detecting the MIME type of font attachments instead of the current standard MIME types.
be: Калі ўключана, то графічны інтэрфейс будзе выкарыстоўваць састарэлыя MIME-тыпы пры вызначэнні далучэнняў шрыфтоў замест бягучых стандартных тыпаў MIME.

en: This mostly affects TrueType fonts for which the legacy MIME type ('application/x-truetype-font') might be more widely supported than the standard MIME types ('font/sfnt' and 'font/ttf').
be: Гэта ў асноўным уплывае на шрыфты TrueType, для якіх састарэлы тып MIME (application/x-truetype-font) можа падтрымлівацца больш шырока, чым стандартныя тыпы (font/sfnt і font/ttf).

en: If enabled, the GUI checks the state of the 'track enabled' flag of all video, audio & subtitle tracks when starting to multiplex or adding a job to the job queue.
be: Калі ўключана, графічны інтэрфейс правярае стан пазнакі «трэк уключаны» для ўсіх відэатрэкаў, аўдыя і субцітраў пры запуску зліцця або даданні задання ў чаргу заданняў.

en: For each track type the GUI determines if at least one track has the flag turned on.
be: Для кожнага тыпа трэка графічны інтэрфейс вызначае, ці ўключаная пазнака хаця б у аднаго трэка.

en: If not, it will turn on the flag for the first track of the current type.
be: Калі няма, то ўключаецца пазнака для першага трэка бягучага тыпа.

en: If enabled, the program will ask for confirmation before overwriting files and jobs.
be: Калі выключана, праграма будзе запытваць пацвярджэнне перад тым, як перазапісаць файлы і заданні.

en: If disabled, the GUI will let you enter a description for a job when adding it to the queue.
be: Калі адключана, графічны інтэрфейс дазволіць вам увесці пісанне задання пры даданні яго ў чаргу.

en: If enabled, the first tab in the "job output" tool will not be cleared when a new job starts.
be: Калі ўключана, то першая ўкладка ў меню «Вывад задання» не будзе ачышчацца пры запуску новага задання.

en: If enabled, the GUI will automatically switch to the job output tool whenever you start a job (e.g. by pressing "start multiplexing").
be: Калі ўключана, то графічны інтэрфейс будзе аўтаматычна пераходзіць да меню «Вывад задання» заўжды, калі запускаецца выкананне задання (напрыклад, пры націсканні кнопкі «Выканаць зліццё»).

en: If enabled, the warning and error counters of all jobs and the global counters in the status bar will be reset to 0 when the program exits.
be: Калі ўключана, то пры выхадзе з праграмы лічыльнікі папярэджанняў і памылак усіх заданняў, а таксама глабальныя лічыльнікі ў радку стану будуць скінутыя на 0.

en: If enabled, the GUI will remove the output file created by a job if that job ends with an error or if the user aborts the job.
be: Калі ўключана, то графічны інтэрфейс будзе выдаляць выхадныя файлы задання, якое скончылася з памылкай або перапыненага карыстальнікам.

en: If enabled, the GUI will remove completed jobs older than the configured number of days no matter their status on exit.
be: Калі ўключана, то графічны інтэрфейс выдаліць завершаныя заданні, старэйшыя за зададзеную колькасць дзён, незалежна ад стану іх завяршэння.

en: Normally completed jobs stay in the queue even over restarts until the user clears them out manually.
be: Звычайна завершаныя заданні застаюцца ў чарзе нават пасля перазапуску да тых часоў, пакуль карыстальнік не выдаліць іх уручную.

en: You can opt for having them removed automatically under certain conditions.
be: Вы можаце ўключыць дадзеную функцыю, каб яны аўтаматычна выдаляліся з чаргі пры пэўных умовах.

en: This is the language that newly added chapter names get assigned automatically.
be: Мова, якая будзе аўтаматычна задавацца імям зноў дададзеных раздзелаў.

en: If enabled, the last entry will be skipped when loading chapters from such playlists in the chapter editor if it is located within five seconds of the end of the movie.
be: Калі ўключана, то пры загрузцы раздзелаў рэдактар з плэй-лістоў Blu-Ray, апошні запіс будзе прапушчаны, пры ўмове, што ён размешчаны ў межах пяці секунд ад канчатка фільма.

en: The chapter editor needs to know the character set a text chapter file uses in order to display all characters properly.
be: Рэдактар раздзелаў павінен ведаць кадзіроўку, якую выкарыстоўвае тэкставы файл і раздзелы, каб паказаць усе знакі правільна.

en: By default it always asks the user which character set to use when opening a file for which it cannot be recognized automatically.
be: Па змаўчанні пры адкрыцці файла заўсёды пытае ў карыстальніка, якую кадзіроўку выкарыстоўваць, калі яна не можа быць распазнаная аўтаматычна.

en: If a character set is selected here, it will be used instead of asking the user.
be: Калі кадзіроўка выбраная тут, то яна будзе выкарыстоўвацца замест таго, каб пытаць карыстальніка.

en: Certain file formats have 'title' property.
be: Некаторыя фарматы маюць уласцівасць title.

en: When the user adds a file containing such a title, the program will copy the title into the "file title" input box if this option is enabled.
be: Калі функцыя ўключаная, пры даданні карыстальнікам файла, які ўтрымлівае такую ўласцівасць, праграма будзе капяваць яго змест ў поле ўводу «імя файла».

en: Note that even if the option is disabled mkvmerge will copy a source file's title property unless a title is manually set by the user.
be: Звярніце ўвагу, што нават калі функцыя адключаная, mkvmerge будзе капіяваць назву зыходнага файла, толькі калі яна не задаецца карыстальнікам уручную.

en: If this option is enabled, the GUI will always clear the "file title" input box whenever the last source file is removed.
be: Калі ўключана, то графічны інтэрфейс будзе ачышчаць поле «назва файла» заўсёды, калі апошні зыходны файл выдаляецца.

en: If you often use the same names for tracks, you can enter them here.
be: Калі вы часта выкарыстоўваеце адны і тыя ж імёны трэкаў, то можаце ўвесці іх тут.

en: The names will be available for easy selection in both the multiplexer and the header editor.
be: Імёны будуць лёгка даступныя для выбару як у рэжыме зліцця, так і ў рэдактары загалоўкаў.

en: You can still enter track names not present in this list manually in both tools.
be: Вы можаце ўводзіць уручную імёны трэкаў, якія адсутнічаюць у гэтым спісе, у абодвух інструментах.

en: If you often use the same values when splitting by size, you can enter them here.
be: Калі вы часта выкарыстоўваеце адзін і той жа памер разбіцця, то можаце ўвесці яго тут.

en: The values will be available for easy selection in the multiplexer.
be: Значэні будуць лёгка даступныя для выбару ў рэжыме зліцця.

en: You can still enter values not present in this list manually in the multiplexer.
be: Вы можаце ўводзіць значэнні, якія адсутнічаюць у гэтым спісе, у рэжыме зліцця.

en: If you often use the same values when splitting by duration, you can enter them here.
be: Калі вы часта выкарыстоўваеце адну і тую ж даўжыню разбіцця, то можаце ўвесці яе тут.

en: When a file is added its name is scanned.
be: Калі файл дадаецца, яго імя скануецца.

en: If it contains the word 'DELAY' followed by a number, this number is automatically put into the 'delay' input field for any audio track found in the file.
be: Калі пры даданні файла ягонае імя ўтрымлівае слова DELAY, за якім ідзе лік, гэты лік будзе аўтаматычна ўстаўлены ў поле ено в поле «Затрымка» для любога аўдыятрэка ў файле.

en: If enabled, all subtitle tracks will have their "default track" flag set to "no" when they're added.
be: Калі ўключана, то пры даданні субцітраў іхняя пазнака «па змаўчанні» будзе задавацца ў стан «не».

en: Normally mkvmerge will apply additional lossless compression for subtitle tracks for certain codecs.
be: Звычайна mkvmerge будзе ўжываць дадатковае сцісканне без страт для субцітраў для пэўных кадзіроўшчыкаў.

en: Checking this option causes the GUI to set that compression to "none" by default for all track types when adding files.
be: Уключэнне гэтай функцыі графічнага інтэрфейсу задае сцісканне ў становішча «‎не» па змаўчанні для ўсіх тыпаў трэкаў пры даданні файлаў.

en: If enabled, removal of dialog normalization gain will be enabled for all audio tracks for which removal is supported.
be: Калі ўключана, выдаленне каэфіцэнта нармалізацыі дыялога будзе ўключана для ўсіх аўдыятрэкаў, якія яго падтрымліваюць.

en: File types such as MPEG program and transport streams (.vob, .m2ts) require parsing a certain amount of data in order to detect all tracks contained in the file.
be: Тыпы файлаў, такія як MPEG і транспартныя патокі (.vob, .m2ts) патрабуюцт разбору пэўнай колькасці даных з мэтай выяўлення ўсіх трэкаў, якія ўтрымліваюцца ў файле.

en: This amount is 0.3% of the source file's size or 10 MB, whichever is higher.
be: Гэтая сума складае 0,3% ад памеру зыходнага файла або 10 МБ, у залежнасці ад таго, што больш.

en: If tracks are known to be present but not found, the percentage to probe can be changed here.
be: Калі вядома, што трэкі існуюць, але яны не знойдзеныя, працэнтны дыяпазон даследавання можна змяніць тут.

en: Sets how to escape arguments by default in the 'Show command line' dialog.
be: Задае перадвызначаны спосаб экранавання аргументаў у акне «Паказаць камандны радок»‎.

en: If enabled, files and tracks will be sorted by track types when they're added to multiplex settings.
be: Калі ўключана, файлы і трэкі будуць сартавацца па тыпах трэкаў пры даданні іх у налады зліцця.

en: The order is: video first followed by audio, subtitles and other types.
be: Парадак наступны: спачатку відэа, затым аўдыя, пасля субцітры і іншыя тыпы.

en: For example, a file containing audio tracks but no video tracks will be inserted before the first file that contains neither video nor audio tracks.
be: Напрыклад, файл, які ўтрымлівае аўдыятрэкі, але які не ўтрымлівае відэатрэкі, будзе ўстаўлены перад першым файлам, які не ўтрымлівае ні відэа-, ні аўдыятрэкаў.

en: Similarly an audio track will be inserted before the first track that's neither a video nor an audio track.
be: Аналагічна аўдыятрэк будзе ўстаўлены перад першым трэкам, які не з'яўлецца ні відэа-, ні аўдыятрэкам.

en: If disabled, files and tracks will be inserted after all existing files and tracks.
be: Калі адключана, файлы і трэкі будуць устаўленыяпасля ўсіх наяўных файлаў і трэкаў.

en: This only determines the initial order which can still be changed manually later.
be: Вызначаецца толькі пачатковы парадак, які можна змяніць уручную пазней.

en: If enabled, the GUI will analyze the file names when you add multiple files at once.
be: Калі ўключана, графічны інтэрфейс будзе аналізаваць імі файлаў пры адначасовым даданні некалькіх файлаў.

en: It tries to detect sequences of names that likely belong to the same movie by splitting the name into three parts: a prefix, a running number and a suffix that doesn't contain digits.
be: GUI паспрабуе выявіць паслядоўнасць імяў, якія, імаверна, належаць аднаму і таму ж фільму, падзяляючы імя на тры часткі: прэфікс, парадкавы нумар і суфікс, які не ўтрымлівае лічбаў.

en: Names are considered to be in sequence when the previous file name's prefix & suffix match the current file name's prefix & suffix and the running number is incremented by one.
be: Імі лічацца паслядоўнымі, калі прэфікс і суфікс папярэдняга імя файла супадаюць з прэфіксам і суфіксам бягучага імя файла, а парадкавы нумар павялічваецца на 1.

en: An example: 'movie.001.mp4', 'movie.002.mp4' and 'movie.003.mp4'
be: Прыклад: «відэа.001.mp4», «відэа.002.mp4» і «відэа.003.mp4»

en: The format used by GoPro cameras for chaptered video files is recognized as well.
be: Таксама распазнаецца фармат, які выкарыстоўваецца камерамі GoPro для відэафайлаў з раздзеламі.

en: Both of the schemes used by older models (e.g. GOPR1234.mp4, GP011234.mp4, GP021234.mp4…) & by current ones (e.g. GH019876.mp4, GH029876.mp4, GH039876.mp4…) are supported.
be: Падтрымліваюцца як схемы, якія выкарыстоўваюцца ў старых мадэлях (напрыклад, GOPR1234.mp4, GP011234.mp4, GP021234.mp4…), так і ў сучасных (напрыклад, GH019876.mp4, GH029876.mp4, GH039876.mp4…).

en: If such a sequence is detected, only the first file is added while the second and following files in the sequence are appended to the first one.
be: Калі такая паслядоўнасць выяўленая, дадаецца толькі першы файл, а другі і наступныя файлы ў паслядоўнасці далучаюцца да першага.

en: If disabled, all files selected for adding will always be added regardless of their names.
be: Калі адключана, усе выбраныя файлы будуць заўсёды дададзеныя незалежна ад іх імяў.

en: If enabled, the destination file name controls will always be visible no matter which tab is currently shown.
be: Калі ўключана, то поле «Файл назначэння» будзе заўсёды паказвацца незалежна ад таго, якая ўкладка актыўная на дадзены момант.

en: Otherwise they're shown on the 'output' tab.
be: У адваротным выпадку яно будзе паказана ва ўкладцы «Вывад».

en: When the user drags & drops files from an external application onto the multiplex tool the GUI can take different actions.
be: Пры перацягванні файлаў са знешняй праграмы ў інструмент зліцця графічны інтэрфейс можа выконваць розныя дзеянні.

en: Normally the program will chose what to do with the dropped files based on the preferences, e.g. always add them to the current multiplex settings or ask the user interactively what to do.
be: Звычайна, праграма сама выбірае, што рабіць з файламі пасля перацягвання, грунтуючыся на наладах, напрыклад, заўсёды дадаваць іх да бягучых налад зліцця або запытваць дзеянне ў карыстальніка.

en: If enabled, zones will be shown that files can be dropped on to circumvent the preferences.
be: Калі ўключана, будзе паказаная вобласць для перацягвання файлаў у абыход налад.

en: Each zone corresponds to and selects one of the possible actions.
be: Кожная вобласць адпавядае аднаму магчымаму дзеянню.

en: The track properties on the "input" tab can be laid out in three different way in order to serve different workflows.
be: Панэль уласцівасцяў на ўкладцы «Увод» можна размясціць трыма рознымі спосабамі, каб забяспечыць выкананне розных задач.

en: In the most compact layout the track properties are located to the right of the files and tracks lists in a scrollable single column.
be: У самай кампактнай форме панэль уласцівасцяў трэкаў размяшчаецца справа ад спісаў файлаў і трэкаў у адной калонцы з прагорткай.

en: The other two layouts available are: in two fixed columns to the right or in a tab widget below the files and tracks lists.
be: Таксама даступныя два іншыя варыянты размяшчэння: у дзвюх фіксаваных калонках справа або ў віджэце закладак ніжэй за спіс файлаў і трэкаў.

en: The horizontal layout with two fixed columns results in a wider window while the vertical tab widget layout results in a higher window.
be: Гарызантальнае размяшчэнне з двума факсаванымі калонкамі лепш выкарыстоўваць у больш шырокім акне, а віджэт закладак, размешчаны вертыкальна, у больш высокім акне.

en: If enabled, small colored boxes will be shown in the file and track lists as a visual clue to help associating tracks with the files they come from.
be: Калі ўключана, ў спісах файлаў і трэкаў будуць паказвацца маленькія каляровыя прамавугольнікі ў якасці візуальнай падказкі, якая дапамагае звязаць трэкі з файламі, з якіх яны ўзятыя.

en: If there are more entries than configured colors, random colors will be used temporarily.
be: Калі запісаў больш, чым наладжаных колелаў, часова будуць выкарыстоўвацца выпадковыя колеры.

en: The GUI can help you start your next multiplex settings after having started a job or having added a one to the job queue.
be: Графічны інтэрфейс дапаможа вам пачаць новае зліццё пасля запуску задання або дадання яго ў чаргу.

en: With "create new settings" a new set of multiplex settings will be added.
be: Пры выкарыстанні пункта «стварыць новыя налады» будзе дададзены новы набор налад зліцця.

en: The current multiplex settings will be closed.
be: Бягучыя налады зліцця будуць закрытыя.

en: With "remove source files" all source files will be removed.
be: Пры выкарыстанні пункта «выдаліць зыходныя файлы» ўсе зыходныя файлы будуць выдаленыя.

en: Most of the other settings on the output tab will be kept intact, though.
be: Хаця большасць іншых налад на ўкладцы «Вывад» будуць захаваныя.

en: With "close current settings" the current multiplex settings will be closed without opening new ones.
be: Пры выкарыстанні пункта «закрыць бягучыя налады» актыўны набор налад зліцця будзе закрыты без адкрыцця новага.

en: The default is to always add all the files to the current multiplex settings.
be: Па змаўчанні заўсёды дадае ўсе файлы ў бягучыя налады зліцця.

en: The GUI can also ask the user what to do each time, e.g. appending them instead of adding them, or creating new multiplex settings and adding them to those.
be: Графічны інтэрфейс таксама можа кожны раз запытваць у карыстальніка, што яму рабіць далей. Напрыклад, далучаць файлы да бягучага замест дадання або ствараць новыя налады зліцця.

en: When the user drags & drops directories from an external application onto the multiplex tool the GUI can take different actions.
be: Пры перацягванні карыстальнікам папак са знешняй праграмы ў інструмент зліцця, графічны інтэрфейс можа выконваць розныя дзеянні.

en: The GUI can ask for confirmation when you're about to create a file without audio tracks in it.
be: Графічны інтэрфейс можа запытваць пацвярджэнне, калі вы збіраецеся стварыць файл без аўдыятрэкаў.

en: Certain file formats have a 'language' property for their tracks.
be: Некаторыя фарматы файлаў маюць уласцівасць language, якая дазваляе захоўваць інфармацыю пра мовы трэкаў.

en: When the user adds such a file the track's language input is set to the language property from the source file.
be: Калі карыстальнік дадае такі файл, звесткі аб мове ўваходнана трэка бярэцца з зыходнага файла.

en: If the source file contains no such property for an audio track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
be: Калі зыходны файл не ўтрымлівае задавання моўнай прыналежнасці для аўдыятрэка, мова можа быць вынятая з імя файла пры ўмове, што яно адпавядае пэўным шаблонам (напрыклад «...[bel]...» для беларускай мовы).

en: Depending on this setting the language can also be derived from the file name if the language in the source file is 'undetermined' ('und').
be: У залежнасці ад гэтага параметра мова таксама можа быць вынятая з імя файла, калі мова ў зыходным файле пазначаная як «нявызначаная» («und»).

en: If the source file contains no such property for a video track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
be: Калі зыходны файл не ўтрымлівае задавання моўнай прыналежнасці для відэатрэка, мова можа быць вынятая з імя файла пры ўмове, што яно адпавядае пэўным шаблонам (напрыклад «...[bel]...» для беларускай мовы).

en: If the source file contains no such property for a subtitle track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
be: Калі зыходны файл не ўтрымлівае задавання моўнай прыналежнасці для трэка субцітраў, мова можа быць вынятая з імя файла пры ўмове, што яно адпавядае пэўным шаблонам (напрыклад «...[bel]...» для беларускай мовы).

en: When deriving the track language from the file name, the file name is split into parts on the characters in this list.
be: Пры выняцця мовы трэка з імя файла, яно разбіваецца на часткі па сімвалах у дадзеным спісе.

en: Each part is then matched against the list of languages selected below to determine whether or not to use it as the track language.
be: Затым кожная частка супастаўляецца з выбраным ніжэй спісам моў, каб вызначыць, ці трэба выкарыстоўваць яе ў якасці мовы трэка.

en: Revert the entry to its default value.
be: Вяртанне запісу значэння па змаўчанні.

en: Only the languages in the 'selected' list on the right will be recognized as track languages in file names.
be: Толькі мовы ў спісе «выбраныя» справа будуць распазнаныя як мовы трэкаў у імёнах файлаў.

en: The language selected here is used for audio tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
be: Выбраная тут мова будзе выкарыстаная для аўдыятрэкаў, у якіх зыходны файл не ўтрымлівае задавання моўнай прыналежнасці і для якіх мова не была вынятая з імя файла.

en: Depending on the setting below this language can also be used if the language in the source file is 'undetermined' ('und').
be: У залежнасці ад налад ніжэй гэтая мова таксама можа задавацца, калі мова ў зыходным файле пазначаная як «нявызначаная» («und»).

en: The language selected here is used for video tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
be: Выбраная тут мова будзе выкарыстаная для відэатрэкаў, у якіх зыходны файл не ўтрымлівае задавання моўнай прыналежнасці і для якіх мова не была вынятая з імя файла.

en: The language selected here is used for subtitle tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
be: Выбраная тут мова будзе выкарыстаная для трэкаў субцітраў, у якіх зыходны файл не ўтрымлівае задавання моўнай прыналежнасці і для якіх мова не была вынятая з імя файла.

en: Audio and subtitle files often contain the words 'cc' or 'sdh' in their file name to signal that they're intended for hearing impaired people.
be: Аўдыяфайлы і файлы субцітраў часта змяшчаюць словы "cc" або "sdh" у імі, каб паказаць прызначэнне для людзей з парушэннямі слыху.

en: The GUI can set the 'hearing impaired' flag for such tracks if the file name matches this regular expression.
be: Графічны інтэрфейс можа задаць пазнаку «парушэнне слыху» для такіх трэкаў, калі імя файла адпавядае гэтаму рэгулярнаму выразу.

en: Audio and subtitle files often contain the words 'comments' or 'commentary' in their file name to signal that they contain content such as a movie director's comments.
be: Файлы аўдыя і субцітраў часта ўтрымліваюць словы «каментарый» або «каментарыі» ў сваёй назве для вызначэння таго, што ўнутры іх прадстаўленыя каментарыі рэжысёра і іншых стваральнікаў фільма.

en: The GUI can set the 'commentary' flag for such tracks if the file name matches this regular expression.
be: Графічны інтэрфейс можа задаваць пазнаку «каментарый» для падобных трэкаў, калі імя файла адпавядае гэтаму рэгулярнаму выразу.

en: The GUI can set the 'original language' flag for audio and subtitle tracks if the track's language matches this language.
be: Графічны інтэрфейс можа задаваць пазнаку «мова арыгінала» для аўдыятрэкаў і субцітраў, калі мова трэка адпавядае гэтай мове.

en: Subtitle files often contain the word 'forced' in their file name to signal that they're intended for 'forced display' only (e.g. when they speak Elfish in 'Lord of the Rings').
be: Імёны файлаў субцітраў часта ўтрымліваюць слова forced, якое азначае, што яны прызначаныя толькі для «прымусовага паказу»‎ (напрыклад, калі ва «‎Уладары пярсцёнкаў»‎ гавораць на эльфійскай мове).

en: The GUI can set the 'forced display' flag for such tracks if the file name matches this regular expression.
be: Графічны інтэрфейс можа задаць сцяг «прымусовы паказ» для падобных трэкаў, калі імя файла адпавядае гэтаму рэгулярнаму выразу.

en: If enabled, the flags mentioned above will be derived from track names as well, not just from file names.
be: Калі ўключана, пазнакі, згаданыя вышэй, будуць вымацца і з імяў трэкаў, а не толькі з імяў файлаў.

en: If a character set is selected here, the program will automatically set the character set input to this value for newly added text subtitle tracks.
be: Калі тут выбраная кадзіроўка, то праграма будзе аўтаматычна задаваць яе для нанова дададзеных тэкставых субцітраў.

en: The options entered here are set for all new multiplex jobs by default.
be: Усе ўведзеныя тут парметры задаюцца як перадвызначаныя для ўсіх новых заданняў зліцця.

en: Whenever the user adds a playlist the program can automatically scan the directory for other playlists and present the user with a detailed list of the playlists found.
be: Усякі раз, калі карыстальнік дадае плэй-ліст, праграма можа аўтаматычна сканаваць папку на наяўнасць іншых і прадставіць карыстальніку падрабязны спіс знойдзеных плэй-лістоў.

en: The user can then select which playlist to actually add.
be: Карыстальнік можа выбраць, які іменна плэй-ліст дадаць.

en: This is useful for situations like Blu-ray discs on which a multitude of playlists exists in the same directory and where it is not obvious which feature (e.g. main movie, extras etc.) a playlist belongs to.
be: Гэта карысна ў сітуацыях з дыскамі Blu-Ray, на які мноства плэй-лістоў знаходзяцца ў адной папцы і незразумела, які да чаго адносіцца (напрыклад, асноўны фільм, дадатковыя матэрыялы ды г.д.).

en: Only playlists whose duration are at least this long are considered and offered to the user for selection.
be: Улічваюцца толькі плэй-лісты, даўжыня якіх складае не менш за зададзеную, яны будуць у далейшым прапанаваныя карыстальніку для выбару.

en: Ignores playlists which are likely meant for menus.
be: Ігнаруе плэй-лісты, якія, хутчэй за ўсё, прызначаныя для меню.

en: This is considered to be the case when a playlist contains the same item at least five times.
be: Гэтак лічыцца, калі ў плэй-лісце адзін і той жа аб'ект сустракаецца не менш за пяць разоў.

en: If enabled, the largest cover image of a Blu-ray will be added as an attachment when adding a Blu-ray playlist.
be: Калі ўключана, самая вялікая вокладка з Blu-ray будзе дададзеная ў выглядзе далучэння пры даданніі плэй-ліста Blu-ray.

en: When adding new files as attachments the GUI will check if there are other attachments with the same name.
be: Пры даданні новых файлаў у якасці далучэнняў, графічны інтэрфейс правярае наяўнасць іншых далучэнняў з такім жа імем.

en: If one is found, the GUI will ask whether to skip the file or to add it anyway.
be: Калі такі файл знойдзены, графічны інтэрфейс спытае, прапусціць яго ці дадаць у любым выпадку.

en: If enabled, such files will always be skipped without asking.
be: Калі ўключана, такія файлы заўсёды будуць прапушчаныя без запыту.

en: If this option is enabled and if there is currently no destination file name set, the program will set one for you when you add a source file.
be: Калі ўключана і на дадзены момант не зададзена імя файла назначэння, то праграма самастойна задасць яго для вас пры даданні зыходнага файла.

en: The generated destination file name has the same base name as the source file name but with an extension based on the track types present in the file.
be: Згенераванае імя файла назначэння будзе такое ж, што і ў зыходнага, але з заданнем пашырэння ў залежнасці ад тыпаў трэкаў, якія прысутеічаюць у файле.

en: If this option is enabled, only source files containing video tracks will be used for setting the destination file name.
be: Калі ўключана, то для задання імя файла назначэння будуць выкарыстоўвацца толькі зыходныя файлы, якія ўтрымліваюць відэатрэкі.

en: Other files are ignored when they're added.
be: Іншыя файлы будуць праігнараваныя пры іхнім даданні.

en: If this option is enabled, the file title will be used as the basis for the destination file name if a file title is set.
be: Калі ўключана, то назва файла будзе выкарыстаная як аснова для імя файла назначэння, калі назва файла зададзеная.

en: Otherwise the destination file name is derived from the source file names.
be: Інакш імя файла назначэння будзе вынятае з імяў зыходных файлаў.

en: If this option is enabled, the name of the directory the file is located in will be used as the basis for the destination file name.
be: Калі ўключана, імя каталога, у якім знаходзіцца файл, будзе выкарыстоўвацца ў якасці асновы для імя файла назначэння.

en: If checked, the program makes sure the suggested destination file name is unique by adding a number (e.g. ' (1)') to the end of the file name.
be: Калі ўключана, праграма гарантуе ўнікальнасць прапанаванага імя файла назначэння, дадаючы лік (напрыклад, «(1)») у канец імя.

en: This is done only if there is already a file whose name matches the unmodified destination file name.
be: Гэта робіцца толькі ў тым выпадку, калі існуе файл, імя якога супадае з нязмененым імем файла назначэння.

en: If this option is enabled, the GUI will always clear the "destination file name" input box whenever the last source file is removed.
be: Калі ўключана, то графічны інтэрфейс будзе ашчышчаць поле «Імя файла назначэння» заўсёды, калі апошні зыходны файл выдаляецца.

en: Only items whose type is in the 'selected' list on the right will be set to be copied by default.
be: Па змаўчанні капіююцца толькі тыя элементы, тып якіх зададзены ў спісе «выбраныя» справа.

en: When adding source files all tracks are normally set to be copied into the destination file.
be: Пры даданні зыходных файлаў усе трэкі, як правіла, задаюцца для капіявання ў файл назначэння.

en: If this option is enabled, only those tracks will be set to be copied whose language is selected below.
be: Калі ўключана, то толькі тыя трэкі будуць дададзеныя для капіявання, мова якіх зададзеная ніжэй.

en: You can exempt certain track types from this restriction by checking the corresponding check box below, e.g. for video tracks.
be: Вы можаце выключыць пэўныя тыпы трэкаў з гэтага абмежавання, задаўшы адпаведную пазнаку ніжэй, напрыклад, відэатрэкі.

en: Note that the language "Undetermined (und)" is assumed for tracks for which no language is known (e.g. those read from SRT subtitle files).
be: Звярніце ўвагу, што ў выпадку, калі мова для трэкаў не вызначаная, выкарыстоўваецца «Нявызначаная (und)» (напрыклад, для субцітраў фармату SRT).

en: If enabled, tracks of this type will always be set to be copied regardless of their language.
be: Калі ўключана, то трэкі гэтага тыпу будуць заўсёды задавацца для капіявання незалежна ад іх мовы.

en: Tracks with a language in this list will be set not to be copied by default.
be: Трэкі з выбранай у гэтым спісе мовай не будзе задавацца для капіяванні па змаўчанні.

en: Only tracks with a language in this list will be set to be copied by default.
be: Толькі мовы з выбранай у гэтым спісе мовай будуць задавацца для капіявання па змаўчанні.

en: If enabled, forced subtitle tracks will always be set to be copied.
be: Калі ўключана, трэкі прымусовых субцітраў заўсёды будуць капіявацца.

en: A subtitle track is considered to be 'forced' track if any of the following conditions are met:
be: Субцітры лічацца «прымусовымі», калі выкананае любая з наступных умоў:

en: Its 'forced display' property is set in the source file.
be: Уласцівасць «прымусовы паказ» зададзеная ў зыходным файле.

en: Its name contains the word 'forced' (in English).
be: У імені прысутнічае слова forced (на англійскай мове).

en: Deriving the 'forced display' flag from file names is active & the file name matches the corresponding pattern.
be: Атрыманне пазнакі субцітраў «прымусовы паказ» з імяў файлаў уключана і імя файла супадае з адпаведным шаблонам.

en: The languages in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the language drop-down boxes in the program.
be: Мовы ў «выбраным» спісе справа будуць паказвацца ў верхняй частцы ўсіх моўных выпадных вокнаў праграм.

en: If checked, only the list of often used entries will be included in the selections in the program.
be: Калі ўключана, толькі часта скарыстаныя элементы будуць уключаныя ў спіс выбару ў праграме.

en: Otherwise the often used entries will be included first and the full list of all entries afterwards.
be: У адваротным выпадку часта скарыстаныя элементы будуць уключаныя ў спіс першымі, а за імі будзе поўны спіс усіх магчымых.

en: The entries in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the drop-down boxes with countries and regions in the program.
be: Выбраныя элементы ў спісе справа будуць паказвацца ў верхняй частцы ўсіх выпадных спісаў з краінамі і рэгіёнамі ў праграме.

en: The character sets in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the character set drop-down boxes in the program.
be: Кадзіроўкі ў «выбраным» спісе справа будуць паказвацца ў верхняй частцы ўсіх выпадных вокнах кадзіровак праграмы.

en: When the user drags & drops files from an external application onto a header editor tab the GUI can take different actions.
be: Пры перацягванні карыстальнікам файлаў са знешняй праграмы на ўкладку рэдактара загалоўка, графічны інтэрфейс можа выконваць розныя дзеянні.

en: The default is to ask the user what to do with the dropped files.
be: Па змаўчанні запытваць у карыстальніка, што рабіць з перацягнутымі файламі.

en: Apart from asking the GUI can always open the dropped files as new tabs or it can always add them as new attachments to the current tab.
be: Акрамя пытання, графічны інтэрфейс можа заўжды адкрываць перацягнутыя файлы ў новых укладках або заўсёды дадаваць іх як новыя ўкладанні ў бягучую ўкладку.

en: Highest priority
be: Найвышйшы прыярытэт

en: Higher priority
be: Вышэйшы прыярытэт

en: Normal priority
be: Звычайны прыярытэт

en: Lower priority
be: Ніжэйшы прыярытэт

en: Lowest priority
be: Найніжэйшы прыярытэт

en: Select a directory
be: Выберыце папку

en: Add all files to the current multiplex settings
be: Дадаць усе файлы ў бягучыя налады зліцця

en: Create one new multiplex settings tab and add all files there
be: Стварыць адну ўкладку з новымі наладамі зліцця і ўсе файлы дадаць туды

en: Create one new multiplex settings tab for each file
be: Стварыць для кожнага файла сваю ўкладку з новымі наладамі зліцця

en: Handle all files from all directories as a single list of files
be: Апрацаваць усе файлы з усіх папак як адзіны спіс файлаў

en: Create a new multiplex settings tab for each directory
be: Стварыць асобную ўкладку параметраў зліцця для кожнай папкі

en: Never
be: Ніколі

en: If audio tracks are present but none is enabled
be: Калі аўдыятрэкі прысутнічаюць, але не пазначаныя

en: Even if no audio tracks are present
be: Нават калі аўдыятрэкі адсутнічаюць

en: Enter predefined track name
be: Увядзіце перадвызначанае імя трэка

en: Please enter the new predefined track name.
be: Увядзіце новае стандартнае імя трэка.

en: Enter predefined split size
be: Увядзіце перадвызначаны памер разбіцця

en: Please enter the new predefined split size.
be: Увядзіце новы стандартны памер разбіцця.

en: Enter predefined split duration
be: Увядзіце перадвызначаную даўжыню разбіцця

en: Please enter the new predefined split duration.
be: Увядзіце новую перадвызначаную даўжыню разбіцця.

en: Open all files as tabs in the header editor
be: Адкрыць усе файлы ва ўкладках у рэдактары загалоўкаў

en: Add all files as new attachments to the current tab
be: Дадаць усе файлы як новыя далучэнні ў бягучую ўкладку

en: Free-form input
be: Увод у вольнай форме

en: Individually selected components
be: Індывідуальна выбраныя кампаненты

en: no normalization
be: без нармалізацыі

en: canonical form
be: кананічная форма

en: extended language subtags form
be: форма пашыранага моўнага падтэга

en: Top
be: Зверху

en: Bottom
be: Знізу

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Only if the source doesn't contain a language
be: Толькі, калі крыніца не ўтрымлівае мовы

en: Also if the language is 'undetermined' ('und')
be: Нават калі мова пазначаная як «нявызначаная» («und»)

en: Always
be: Заўсёды

en: Select destination directory
be: Выберыце папку назначэння

en: Executable files
be: Выканальныя файлы

en: Select executable
be: Выберыце выканальны файл

en:  second |  seconds
be[0]:  секунда
be[1]:  секунды
be[2]:  секунд
be[3]:  секунд

en:  day |  days
be[0]:  дзень
be[1]:  дні
be[2]:  дзён
be[3]:  дзён

en: Invalid settings
be: Памылковыя налады

en: The list of boundary characters for deriving the track language from file names must not be empty.
be: Спіс гранічных сімвалаў для атрымання мовы з імён файлаў павінен не быць пустым.

en: The list of recognized track languages in file names must not be empty.
be: Спіс распазнаных моў трэкаў у імёнах файлаў павінен не быць пустым.

en: The value for deriving the 'commentary' flag from file names must be a valid regular expression.
be: Значэнне для вымання пазнакі «каментарыі» з імяў файлаў павінна быць рэгулярным выразам.

en: The value for deriving the 'hearing impaired' flag from file names must be a valid regular expression.
be: Значэнне для вымання пазнакі hearing impaired з імяў файла павінна быць рэгулярным выразам.

en: The value for deriving the 'forced display' flag for subtitles from file names must be a valid regular expression.
be: Значэнне для вымання пазнакі субцітраў «прымусовы паказ» з імяў файлаў павінна быць сапраўды рэгулярным выразам.

en: This configuration is currently invalid.
be: У дадзены час гэтая канфігурацыя памылковая.

en: Either fix the error or remove the configuration before closing the preferences dialog.
be: Выпраўце памылку або выдаліце канфігурацыю перад закрыццём дыялога налад.

en: Add new language shortcut
be: Дадаць новы код мовы

en: Edit language shortcut
be: Змяніць код мовы

en: Usage and examples
be: Выкарыстанне і прыклады

en: The command line here uses Unix-style shell escaping via the backslash character even on Windows.
be: У камандным радку выкарыстоўваюцца escape-паслядоўнасці ў стылі абалонкі Unix праз касую рысу нават у Windows.

en: This means that either backslashes must be doubled or the whole argument must be enclosed in single quotes.
be: Гэта азначае, што або адваротныя касыя рысы павінны быць падвоеныя, або ўвесь аргумент павінен быць заключаны ў адзінарныя двукоссі.

en: Note that on Windows forward slashes can be used instead of backslashes in path names, too.
be: Звярніце ўвагу, што ў Windows звычайная касая рыса можа быць выкарыстаная замест адваротнай у шляхах і імях файлаў.

en: See below for examples.
be: Ніжэй прыведзеныя прыклады.

en: Always use full path names even if the application is located in the same directory as the GUI.
be: Заўсёды выкарыстоўвайце поўныя шляхі, нават калі праграма знаходзіцца ў той жа папцы, што і графічны інтэрфейс.

en: Start file types other than executable files via cmd.exe.
be: Пачатак тыпаў файлаў, акрамя выканальных праз cmd.exe.

en: Start file types other than executable files via xdg-open.
be: Пачатак тыпаў файлаў, акрамя выканальных праз xdg-open.

en: Examples
be: Прыклады

en: Play a WAV file with the default application:
be: Прайграць файл WAV з дапамогай праграмы па змаўчанні:

en: or
be: або

en: Shut down the system in one minute:
be: Завяршыць працу сістэмы праз адну хвіліну:

en: Open the multiplexed file with a player:
be: Адкрыць створаны файл праз прайгравальнік:

en: Execute a program
be: Выканаць праграму

en: Play an audio file
be: Прайграць аўдыяфайл

en: Show a desktop notification
be: Паказаць апавяшчэнне на працоўным стале

en: Shut down the computer
be: Выключыць камп'ютар

en: Hibernate the computer
be: Рэжым гібернацыі камп'ютара

en: Sleep the computer
be: Рэжым сну камп'ютара

en: Delete source files for multiplexer jobs
be: Выдаліць зыходныя файлы заданняў

en: Quit MKVToolNix
be: Выйсці з MKVToolNix

en: If any of these checkboxes is checked, the action will be executed when the corresponding condition is met.
be: Калі ўключаны любы з гэтых параметраў, дзеянне будзе выкананае пры наступленні адпаведнай умовы.

en: Independent of the checkboxes, every active configuration can be triggered manually from the "job output" tool.
be: Незалежна ад параметраў кожная актыўная канфігурацыя можа быць запушчаная ўручную праз меню «Вывад задання».

en: This is an arbitrary name the GUI can use to refer to this particular configuration.
be: Гэта адвольнае імя, якое графічны інтэрфейс будзе ўжываць, каб выкарыстоўваць дадзеную канкрэтную канфігурацыю.

en: Deactivating this checkbox is a way to disable a configuration temporarily without having to change its parameters.
be: Адключэнне гэтага параметра дазволіць часова выключыць канфігурацыю без змянення ейных параметраў.

en: Executes the action immediately.
be: Выконвае дзеянне неадкладна.

en: Note that most <MTX_…> variables are empty and will be removed for actions that can take variables as arguments.
be: Звярніце ўвагу, што большасць пераменных <MTX_ ...> пустыя і будуць выдаленыя для дзеянняў, якія могуць прымаць пераменныя ў якасці аргументаў.

en: Variables for all job types
be: Пераменныя для ўсех тыпаў заданняў

en: Job type ('multiplexer' or 'info')
be: Тып задання («зліццё» або «звесткі»)

en: Job description
be: Апісанне задання

en: Job start date && time in ISO 8601 format
be: Дата і &час запуску задання ў фармаце ISO 8601

en: Job end date && time in ISO 8601 format
be: Дата і &час заканчэння задання ў фармаце ISO 8601

en: Exit code (0: ok, 1: warnings occurred, 2: errors occurred)
be: Код завяршэння (0: усё добра, 1: з папярэджаннямі, 2: з памылкамі)

en: Variables for multiplex jobs
be: Пераменныя для заданняў зліцця

en: Destination file's absolute path
be: Абсалютны шлях да файла назначэння

en: Destination folders's absolute path
be: Абсалютны шлях да папак назначэння

en: Source files' absolute paths
be: Абсалютныя шляхі да зыходных файлаў

en: General variables
be: Агульныя пераменныя

en: Current date && time in ISO 8601 format
be: Бягучы час і &дата ў фармаце ISO 8601

en: MKVToolNix GUI's installation directory
be: Папка ўсталяванага MKVToolNix GUI

en: Select audio file
be: Выбар аўдыяфайла

en: File not found
be: Файл не знойдзены

en: %1 automatic, %2 manual, %3 running
be: %1 аўтаматычна, %2 уручную, %3 выконваецца

en: %1+%2 warning | %1+%2 warnings
be[0]: %1+%2 папярэджанне
be[1]: %1+%2 папярэджанні
be[2]: %1+%2 папярэджанняў
be[3]: %1+%2 папярэджанняў

en: %1+%2 error | %1+%2 errors
be[0]: %1+%2 памылка
be[1]: %1+%2 памылкі
be[2]: %1+%2 памылак
be[3]: %1+%2 памылак

en: Number of warnings:
be: Колькасць папярэджанняў:

en: %1 since starting the program
be: %1 ад запуску праграмы

en: %1 from earlier runs
be: %1 з мінулых запускаў

en: Number of errors:
be: Колькасць памылак:

en: Show job queue && access job logs
be: Паказаць чаргу заданняў і атрымаць журнал заданняў

en: Show job output
be: Паказаць вывад задання

en: Adding multiple files via 'Add source files'
be: Даданне некалькіх файлаў праз «Дадаць зыходныя файлы»

en: What do you want to do with the files?
be: Што вы хочаце зрабіць з файламі?

en: The program can collect all files from all directories in a single list. What happens with that list is determined by how dragging & dropping/copying & pasting files is configured.
be: Праграма можа сабраць усе файлы з усіх папак у адзіны спіс. Што робіцца з гэтым спісам, вызначаецца наладай перацягвання або капіявання/устаўкі файлаў.

en: For each directory a new multiplex settings tab can be created. All files from that directory will be added to this new tab. The configuration about dragging & dropping/copying & pasting files is ignored in this case.
be: Для кожнай папкі можа быць створана новая ўкладка налад зліцця. Усе файлы з гэтай папкі будуць дададзеныя ў створаную ўкладку. Налады перацягвання або капіявання/ўстаўкі файлаў у гэтым выпадку ігнаруюцца.

en: Tells mkvmerge to abort after the first warning is emitted.
be: Задае mkvmerge перапыненне пасля з'яўлення першага папярэджання.

en: Selects how mkvmerge calculates timestamps when appending files.
be: Выбар спосабу вылічэння метак часу mkvmerge пры даданні файлаў.

en: The default is 'file' with 'track' being an alternative mode.
be: Па змаўчанні выкарыстоўваецца «файл», альтэрнатыўным рэжымам з'яўляецца «трэк».

en: This option needs an additional argument 'n'.
be: Гэтая функцыя патрэбная для дадатковага аргумента n.

en: Tells mkvmerge to put at most 'n' data blocks into each cluster.
be: Задае mkvmerge размяшчаць не больш за n блокаў дадзеных у кожным кластары.

en: If the number is postfixed with 'ms' then put at most 'n' milliseconds of data into each cluster.
be: Калі лік заканчваецца на ms, то ў кожны кластан памяшчаецца не больш за n мілісекунд даных.

en: The maximum length for a cluster that mkvmerge accepts is 60000 blocks and 32000ms; the minimum length is 100ms.
be: Максімальная даўжыня для кластара, якую mkvmerge можа прыняць роўная 60000 блокаў або 32000 мс; мінімальная даўжыня складае 100 мс.

en: Programs will only be able to seek to clusters, so creating larger clusters may lead to imprecise or slow seeking.
be: Праграмы могуць перамяшчацца толькі па кластарах, таму стварэнне буйных кластараў можа прывесці да недакладнага і павольнага пошуку.

en: Tells mkvmerge to create a meta seek element at the end of the file containing all clusters.
be: Задае mkvmerge стварыць метаэлемент пошуку ў канцы файла, які ўтрымлівае ўсе кластары.

en: Enables the creation of byte-identical files if the same source files with the same options and the same seed are used.
be: Ствараюцца пабайтна ідэнтычныя файлы, калі выкарыстоўваюцца адныя і тыя ж зыходныя файлы з аднолькавымі параметрамі і пачатковымі значэннямі.

en: Disables lacing for all tracks.
be: Адключэнне сшывання на ўсіх трэках.

en: This will increase the file's size, especially if there are many audio tracks.
be: Гэта павялічыць памер файла, асабліва калі ў ім шмат аўдыятрэкаў.

en: Use this only for testing purposes.
be: Выкарыстоўвайце гэта толькі для мэт тэсціравання.

en: Tells mkvmerge not to write tags with statistics for each track.
be: Задае mkvmerge не ствараць тэгі са статыстыкай для кожнага трэка.

en: Tells mkvmerge not to write LanguageIETF track header elements and ChapLanguageIETF chapter elements.
be: Задае mkvmerge не запісваць элементы LanguageIETF загалоўка трэка і элементы раздзела ChapLanguageIETF.

en: Write durations for all blocks.
be: Запісваць даўжыню для ўсіх блокаў.

en: This will increase file size and does not offer any additional value for players at the moment.
be: Гэта павялічыць памер файла і на дадзены момант не дае ніякіх дадатковых пераваг для прайгравальнікаў.

en: Tells mkvmerge to flush all data cached in memory to storage when closing files opened for writing.
be: Задае mkvmerge скідваць усе дадзеныя, кэшаваныя ў памяці, у сховішчы пры закрыцці файлаў, адкрытых для запісу.

en: This can be used to prevent data loss on power outages or to circumvent certain problems in the operating system or drivers.
be: Можа быць скарыстана для канвертавання страты даных пры адключэнні сілкавання або абыходу пэўных праблем у аперацыйнай сістэме або драйверах.

en: The downside is that multiplexing will take longer as mkvmerge will wait until all data has been written to the storage before exiting.
be: Да недахопаў адносіцца тео, што зліццё зойме больш часу, бо mkvmerge будзе чакаць, пакуль усе даныя будуць запісаныя ў сховішча перад выхадам.

en: See issues #2469 and #2480 on the MKVToolNix bug tracker for in-depth discussions on the pros and cons.
be: Вывучыце праблемы #2469 і #2480 у адсочванні памылак MKVToolNix для паглыбленага разумення плюсаў і мінусаў.

en: Stops processing after the primary video track ends, discarding any remaining packets of other tracks.
be: Пасля заканчэння асноўнага відэатрэка апрацоўка спыняецца, алкілваючы ўсе астатнія пакеты іншых трэкаў.

en: Tells mkvmerge not to create and write the cue data which can be compared to an index in an AVI.
be: Задае mkvmerge не ствараць і не запісваць Cue-дадзеныя, параўнальныя з індэксам у фармаце AVI.

en: Matroska files can be played back without the cue data, but seeking will probably be imprecise and slower.
be: Файлы Matroska могуць быць прайграныя без Cue-даных, але перамотка, хутчэй за ўсё, будзе няцотнай і павольнейшай.

en: Tells mkvmerge not to write the 'date' field in the segment information headers.
be: Задае mkvmerge не запісваць у поле «дата» у загалоўках звестак аб сегментах.

en: This field is normally set to the date the file is created.
be: Звычайна ў гэтым полі паказваецца дата стварэння файла.

en: Forces the timestamp scale factor to the given value.
be: Прымусова задаць множнік меткі часу ў зададзенае значэнне.

en: You have to enter a value between 1000 and 10000000 or the magic value -1.
be: Вы павінныя ўвесці значэнне між 1000 і 10000000 або магічнае значэнне -1.

en: Normally mkvmerge will use a value of 1000000 which means that timestamps and durations will have a precision of 1ms.
be: Звычайна mkvmerge будзе выкарыстоўваць значэнне 1000000, якое азначае, што меткі часу і даўжыні будуць мець дакладнасць 1 мс.

en: For files that will not contain a video track but at least one audio track mkvmerge will automatically choose a timestamp scale factor so that all timestamps and durations have a precision of one sample.
be: Для файлаў, якія не будуць утрымліваць відэарэк, але будуць мець хаця б адзін аўдыятрэк, mkvmerge будзе аўтаматычна выбіраць каэфіцэнт маштабу меткі часу такім, каб усе меткі часу і даўжыні мелі дакладнасць аднаго ўзору.

en: This causes bigger overhead but allows precise seeking and extraction.
be: Гэта прыводзіць да большай загружанасці, але дазваляе рабіць дакладныя пошук і выманне.

en: If the magical value -1 is used then mkvmerge will use sample precision even if a video track is present.
be: Калі выкарыстоўваецца значэнне -1, то mkvmerge будзе выкарыстоўваць дакладнасць да аднаго ўзора нават калі відэатрэк прысутінчае.

en: Generate new random track UIDs instead of keeping existing ones.
be: Згенераваць новыя выпадковыя UID трэкаў замест захавання існуючых.

en: When given, this option applies to all source files.
be: Калі зададзена, то ўжываецца да ўсіх зыходных файлаў.

en: &Scan for other playlists
be: &Сканаваць на наяўнасць іншых плэй-лістоў

en: &Don't scan, just add the file
be: &Не правяраць, проста дадаць файл

en: The file '%1' you've added is a playlist.
be: Файл «%1» ужо дададзены ў плэй-ліст.

en: The directory it is located in contains %1 other file with the same extension. | The directory it is located in contains %1 other files with the same extension.
be[0]: Папка, дзе ён знаходзіцца, утрымлівае %1 іншы файл з такім жа пашырэннем.
be[1]: Папка, дзе ён знаходзіцца, утрымлівае %1 іншыя файлы з такім жа пашырэннем.
be[2]: Папка, дзе ён знаходзіцца, утрымлівае %1 іншых файлаў з такім жа пашырэннем.
be[3]: Папка, дзе ён знаходзіцца, утрымлівае %1 іншых файлаў з такім жа пашырэннем.

en: The GUI can scan these files, present the results including duration and number of tracks of each playlist found and let you choose which one to add.
be: Графічны інтэрфейс можа прасканаваць гэтыя файлы, паказаць вынікі, уключаючы даўжыню і колькасць трэкаў для кожнага знойдзенага плэй-ліста, каб дазволіць выбраць файл для дадання.

en: Playlists shorter than %1 second will be ignored. | Playlists shorter than %1 seconds will be ignored.
be[0]: Плэй-лісты карацейшыя за %1 секунду будуць праігнараваныя.
be[1]: Плэй-лісты карацейшыя за %1 секунды будуць праігнараваныя.
be[2]: Плэй-лісты карацейшыя за %1 секунды будуць праігнараваныя.
be[3]: Плэй-лісты карацейшыя за %1 секунды будуць праігнараваныя.

en: You can change this value in the preferences.
be: Вы можаце змяніць гэтае значэнне ў наладах.

en: Copy attachment
be: Капіяваць далучэнне

en: Source file name
be: Імя зыходнага файла

en: To all destination files
be: Для ўсіх файлаў назначэння

en: Only to the first destination file
be: Толькі да першага файла назначэння

en: Attach to
be: Далучыць да

en: Attachment with same name present
be: Існуе далучэнне з такім жа імем

en: An attachment with the name '%1' is already present.
be: Далучэнне з імем «%1» ужо існуе.

en: Do you really want to add '%1' as another attachment?
be: Вы сапраўды хочаце дадаць «%1» у якасці яшчэ аднаго далучэння?

en: &Add attachment
be: &Дадаць далучэнне

en: &Skip file
be: &Прапусціць файл

en: Always s&kip files
be: Заўсёды п&рапускаць файлы

en: &Enable selected attachment | &Enable selected attachments
be[0]: &Уключыць выбраны файл далучэння
be[1]: &Уключыць выбраныя файлы далучэння
be[2]: &Уключыць выбраныя файлы далучэння
be[3]: &Уключыць выбраныя файлы далучэння

en: &Disable selected attachment | &Disable selected attachments
be[0]: &Адключыць выбраны файл далучэння
be[1]: &Адключыць выбраныя файлы далучэння
be[2]: &Адключыць выбраныя файлы далучэння
be[3]: &Адключыць выбраныя файлы далучэння

en: &Remove attachment | &Remove attachments
be[0]: &Выдаліць далучэнне
be[1]: &Выдаліць далучэнні
be[2]: &Выдаліць далучэнні
be[3]: &Выдаліць далучэнні

en: <Do not change>
be: <Не мяняць>

en: E&nable all attachments
be: У&ключыць усе файлы далучэнняў

en: Di&sable all attachments
be: Адк&лючыць усе файлы далучэнняў

en: &Select all attachments
be: &Выбраць усе далучэнні

en: Right-click for attachment actions
be: Націсніце ПКМ для выбару дзеянняў над далучэннямі

en: Linux/Unix shells (bash, zsh etc.)
be: Абалонкі Linux/Unix (bash, zsh ды т.д.)

en: MKVToolNix option files (JSON-formatted)
be: Файлы параметраў MKVToolNix (JSON-фармат)

en: Don't escape
be: Не ўжываць escape-паслядоўнасці

en: Right-click to add, append and remove files
be: Націсніце ПКМ, каб дадаць, далучыць ці выдаліць файлы

en: Right-click for actions for all items
be: Націсніце ПКМ для дзеянняў над усімі ўкладкамі

en: If set to 'no' then the selected tracks will not be copied to the destination file.
be: Калі зададзена «не», то выбраныя трэкі не будуць скапіяваныя ў файл назначэння.

en: A name for this track that players can display helping the user choose the right track to play, e.g. "director's comments".
be: Імя для гэтага трэка прайгравальнікі могуць паказваць, дапамагаючы карыстальніку выбраць патрэбны трэк, каб прайграць, напрыклад, «каментарыі рэжысёра».

en: The language for this track that players can use for automatic track selection and display for the user.
be: Мова для гэтага трэка, які прайгравальнікі могуць выкарыстоўваць для аўтаматычнага выбару і паказвання для карыстальніка.

en: Make this track eligible to be played by default.
be: Зрабіць гэты трэк падыходным для прайграння па змаўчанні.

en: Players should prefer tracks with the default track flag set while taking into account user preferences such as the track's language.
be: Прайгравальнікі павінны аддаваць прыярытэт трэку з пазнакай «па змаўчанні», пры гэтым улічваюцца перавагі карыстальніка, такія, як мова трэка.

en: Mark this track as "forced display".
be: Пазначыць гэты трэк для «прымусовага паказу».

en: Use this for tracks containing onscreen text or foreign-language dialogue.
be: Выкарыстоўвайце яго для трэкаў з тэктам па-над экранам або для дыялогаў на замежнай мове.

en: Mark this track as "enabled" (the default) or "disabled".
be: Пазначыць гэты трэк як «уключаны» (па змаўчанні) або «адключаны».

en: Players should only consider enabled tracks for playback.
be: Прайгравальнікі павінныя ўлічваць толькі ўключаныя трэкі для прайграваня.

en: Sets the lossless compression algorithm to be used for this track.
be: Задаць алгарытм сціскання без страт, які будзе выкарыстоўвацца для гэтага трэка.

en: If set to 'determine automatically' then mkvmerge will decide whether or not to compress and which algorithm to use based on the track type.
be: Калі выбрана «вызначаць аўтаматычна», то mkvmerge будзе сам вырашаць, ці варта сціскаць і які алгарытм выкарыстоўваць у залежнасці ад тыпа трэка.

en: Currently only certain subtitle formats are compressed with the zlib algorithm.
be: На дадзены момант толькі пэўныя фарматы субцітраў сціскаюцца па алгарытме zlib.

en: Delay this track's timestamps by a couple of ms.
be: Затрымка метак часу гэтага трэка ў мілісекундах.

en: The value can be negative, but keep in mind that any frame whose timestamp is negative after this calculation is dropped.
be: Значэнне можа быць адмоўным, але майце на ўвазе, што любы кадр, метка часу якога адмоўная, пасля пераразліку адкідаецца.

en: This works with all track types.
be: Функцыя працуе з усімі тыпамі трэкаў.

en: This option can also be used for chapters.
be: Гэты параметр таксама можна выкарыстоўваць для раздзелаў.

en: Multiply this track's timestamps with a factor.
be: Памнажае меткі часу гэтага трэка на каэфіцэнт.

en: The value can be given either as a floating point number (e.g. 12.345) or a fraction of numbers (e.g. 123/456.78).
be: Значэнне можа быць зададзена або як лік з плаваючай кропкай, (напрыклад, 12.345), або як дроб (напрыклад, 123/456.78).

en: This works well for video and subtitle tracks but should not be used with audio tracks.
be: Функцыя добра працуе для відэатрэкаў і субцітраў, але не варта ўжываць яе для аўдыятрэкаў.

en: Forces the default duration or number of frames per second for a track.
be: Задае стандартную даўжыню або колькасць кадраў у секунду для трэка.

en: The value can be given either as a floating point number (e.g. 12.345) or a fraction of integer values (e.g. 123/456).
be: Значэнне можа быць зададзенае або як лік з плаваючай кропкай (напрыклад, 12.345), або як суадносіны цэлых лікаў (напрыклад, 123/456).

en: You can specify one of the units 's', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'i' or 'p'.
be: Вы можаце задаць адну з адзінак вымярэння: s, ms, us, ns, fps, i або p.

en: If no unit is given, 'fps' will be used.
be: Калі адзінка вымярэння не зададзеная, будзе выкарыстоўвацца FPS.

en: Normally mkvmerge does not change the timing information (frame/field rate) stored in the video bitstream.
be: Звычайна mkvmerge не змяняе звесткі аб сінхранізацыі (частату кадраў/палёў), якія захоўваюцца ў відэапатоку.

en: With this option that information is adjusted to match the container's timing information.
be: З дапамогай гэтага параметра карэктуюцца звесткі, каб адпавядаць звесткам пра час з кантэйнера.

en: There are several potential sources for the container's timing information: a value given on the command line with the '--default-duration' option, the source container or the video bitstream.
be: Існуе некалькі патэнцыйных крыніц звестак пра час кантэйнера: значэнне, зададзенае ў камандным радку параметрам --default-duration, зыходны кантэйнер або бітавы паток відэа.

en: The Matroska container format can store the display width/height for a video track.
be: Фармат кантэйнера Matroska можа ўтрымліваць звесткі пра выяву (шырыня/вышыня) для відэатрэка.

en: This option tells mkvmerge the display aspect ratio to use when it calculates the display width/height.
be: Гэта функцыя задае mkvmerge прапорцыі выявы для выкарыстання пры разліку шырыні/вышыні.

en: Note that many players don't use the display width/height values directly but only use the ratio given by these values when setting the initial window size.
be: Звярніце ўвагу, што многія прайгравальнікі не выкарыстоўваюць значэнні шырыні/вышыні наўпрост, а выкарытоўваюць іхнія суадносіны пры заданні пачатковага памера акна.

en: This parameter is the display width in pixels.
be: Гэты параментр вызначае шырыню ў пікселях.

en: This parameter is the display height in pixels.
be: Гэты параментр вызначае вышыню ў пікселях.

en: Sets the cropping parameters which tell a player to omit a certain number of pixels on the four sides during playback.
be: Задае параметры абразання выявы, якія перадаюць прайгравальніку колькасць пікселяў, якую неабходна прапусціць з кожнага боку выявы падчас прайгравання.

en: This must be a comma-separated list of four numbers for the cropping to be used at the left, top, right and bottom, e.g. '0,20,0,20'.
be: Гэта павінна быць паслядоўнасць з чатырох лікаў, якія падзеленыя між сабой коскамі і якія паказваюць колькі пікселяў будзе абрэзана злева, зверху, справа і знізу, напрыклад "0,20,0,20".

en: Note that the video content is not modified by this option.
be: Звярніце ўвагу, што дадзеныя відэатрэкі не змяняюцца праз гэтую функцыю.

en: The values are only stored in the track headers.
be: Толькі дадаюцца патрэбныя звесткі ў загаловак трэка.

en: Note also that there are not a lot of players that support the cropping parameters.
be: Варта адзначыць, што існуе не так шмат прайгравальнікаў, якія падтрымліваюць параметры абрэзкі выявы.

en: Sets the stereo mode of the video track to this value.
be: У гэтым рэжыме задаецца стэрэарэым для выбранага трэка.

en: If left empty then the track's original stereo mode will be kept or, if it didn't have one, none will be set at all.
be: Калі пакінуць поле пустым, то наяўны ў гэтым трэку стэрэарэжым не зменіцца. Калі ў трэку не было стэрэарэжыма, то пры пустым полі нічога не адбудзецца.

en: This track contains SBR AAC/HE-AAC/AAC+ data.
be: Гэты трэк утрымлівае даныя SBR AAC/HE-AAC/AAC+.

en: Only needed for AAC source files as SBR AAC cannot be detected automatically for these files.
be: Функцыя неабходная толькі для зыходных файлаў AAC, таму што ў такіх выпадках SBR AAC не вызначаецца аўтаматычна.

en: Not needed for AAC tracks read from other container formats like MP4 or Matroska files.
be: Не патрэбна для трэкаў AAC, вынятых з файлаў MP4 або Matroska.

en: Drops all HD extensions from an audio track and keeps only its lossy core.
be: Адкінуць усе HD-пашырэнні аўдыятрэка і захаваць толькі ягонае ядро, сціснутае са стратамі.

en: This only works with DTS audio tracks.
be: Працуе толькі з аўдыятрэкамі DTS.

en: Removes or at least minimizes the dialog normalization gain by modifying audio headers.
be: Выдаляе ці, прынамсі, мінімалізуе нармалізацыю дыялогу, змяняючы аўдыязагалоўкі.

en: This only works with AC-3, DTS & TrueHD audio tracks.
be: Працуе толькі з аўдыятрэкамі AC-3, DTS і TrueHD.

en: Selects the character set a subtitle file or chapter information was written with.
be: Дазваляе выбраць кадзіроўку субцітраў або файлаў раздзелаў.

en: Only needed in certain situations:
be: Функцыя неабходная толькі ў наступных выпадках:

en: for subtitle files that do not use a byte order marker (BOM) and that are not encoded in the system's current character set (%1)
be: для субцітраў, якія не выкарыстоўваюць метку парадка байтаў (BOM) і якія не запісаныя ў стандартнай кадзіроўцы аперацыйнай сістэмы (%1);

en: for files with chapter information (e.g. OGM, MP4) for which mkvmerge does not detect the encoding correctly
be: для файлаў з інфармацыяй пра раздзелы (напрыклад: OGM, MP4), для якіх mkvmerge не вызначае кадзіроўку правільна

en: Selects for which blocks mkvmerge will produce index entries ( = cue entries).
be: Выбар блокаў, для якіх mkvmerge створыць запісы індэкса ( = запісы cue).

en: "Determine automatically" is a good choice for almost all situations.
be: «Вызначаць аўтаматычна» – добры выбар амаль ва ўсіх выпадках.

en: Free-form edit field for user defined options for this track.
be: Адвольна запаўняльнае поле для карыстальніцкіх параметраў гэтага трэка.

en: What you input here is added after all the other options the GUI adds so that you could overwrite any of the GUI's options for this track.
be: Тое, што вы тут напішаце, графічны інтэрфейс дадае пасля ўсіх астатніх параметраў, дададзеных mmg, так што вы можаце перавызначыць любы з зададзеных mmg-параметраў для гэтага трэка.

en: All occurrences of the string "<TID>" will be replaced by the track's track ID.
be: Усе ўваходжанні радка «<TID>» будуць замененыя на ідэнтыфікатар адпаведнага трэка.

en: Select timestamp file
be: Выберыце файл метак часу

en: Select tags file
be: Выберыце файл з тэгамі

en: XML tag files
be: XML-файлы тэгаў

en: Append media files
be: Усе падтрымліваныя медыяфайлы

en: Add media files
be: Дадаць медыяфайлы

en: Unable to append files
be: Немагчыма дадаць файлы

en: You cannot add additional parts to files that don't contain tracks.
be: Вы не можаце дадаць дадатковыя часткі да файлаў, якія не ўтрымліваюць трэкаў.

en: Add media files as additional parts
be: Дадаць медыяфайлы як дадатковыя часткі

en: &Remove file | &Remove files
be[0]: &Выдаліць файл
be[1]: &Выдаліць файлы
be[2]: &Выдаліць файлы
be[3]: &Выдаліць файлы

en: Open file in &MediaInfo | Open files in &MediaInfo
be[0]: Адкрыць файл у &MediaInfo
be[1]: Адкрыць файлы ў &MediaInfo
be[2]: Адкрыць файлы ў &MediaInfo
be[3]: Адкрыць файлы ў &MediaInfo

en: Select all &items from selected file | Select all &items from selected files
be[0]: Выбраць усе &аб'екты з вылучанага файла
be[1]: Выбраць усе &аб'екты з вылучаных файлаў
be[2]: Выбраць усе &аб'екты з вылучаных файлаў
be[3]: Выбраць усе &аб'екты з вылучаных файлаў

en: Open corresponding file in &MediaInfo | Open corresponding files in &MediaInfo
be[0]: Адкрыць адпаведны файл ў &MediaInfo
be[1]: Адкрыць адпаведныя файлы ў &MediaInfo
be[2]: Адкрыць адпаведныя файлы ў &MediaInfo
be[3]: Адкрыць адпаведныя файлы ў &MediaInfo

en: &Add files
be: &Дадаць файлы

en: A&ppend files
be: &Далучыць файлы

en: Add files as a&dditional parts
be: Дадаць файлы як &дадатковыя часткі

en: Remove a&ll files
be: Выдаліць &усе файлы

en: Set destination &file name from selected file's name
be: Задаць імя &файла назначення па імі выбранага файла

en: &Select all items
be: &Выбраць усе элементы

en: Select all tracks of specific &type
be: Выбраць усе трэкі пэўнага &тыпа

en: &Enable all items
be: &Уключыць усе элементы

en: &Disable all items
be: &Адключыць усе элементы

en: Afterwards &leave the settings as they are.
be: Затым &пакінуць налады як яны ёсць.

en: Afterwards create &new multiplex settings and close the current ones.
be: Затым &стварыць новыя налады зліцця і закрыць бягучыя.

en: Afterwards &close the current multiplex settings.
be: Затым &закрыць бягучыя налады зліцця.

en: Afterwards &remove all source files.
be: Затым &выдаліць усе ўваходныя файлы.

en: Determine automatically
be: Вызначаць аўтаматычна

en: No extra compression
be: Без дадатковага сціскання

en: Only for I frames
be: Толькі для I-кадраў

en: For all frames
be: Для ўсіх кадраў

en: No cues
be: Без Cue

en: Executable not found
be: Выканальны файл не знойдзены

en: This function requires the application %1.
be: Дадзеная функцыя патрабуе выкарыстання праграмы %1.

en: Its installation location could not be determined automatically.
be: Немагчыма аўтаматычна вызначыць папку, у якой усталяваная гэтая праграма.

en: Please select its location below.
be: Задайце ейнае размяшчэнне ніжэй.

en: You can download the application from the following URL:
be: Вы можаце спампаваць дадзеную праграму па наступнай спасылцы:

en: The following non-recoverable error was found: %1.
be: Выяўленая неадольная памылка: %1.

en: The application will terminate now.
be: Зараз праграма будзе прымусова закрытая.

en: Error
be: Памылка

en: Do not split
be: Не разбіваць

en: After output size
be: Пасля гэтага памеру

en: After output duration
be: Пасля гэтага часу

en: After specific timestamps
be: Пасля метак часу

en: By parts based on timestamps
be: Разбіць на часткі на аснове метак часу

en: By parts based on frame/field numbers
be: Разбіць на часткі на аснове нумароў кадраў/палёў

en: After frame/field numbers
be: Пасля кадраў/палёў з нумарамі

en: Before chapters
be: Перад раздзеламі

en: This is the title that players may show as the 'main title' for this movie.
be: Гэты загаловак, які прайгравальнікі могуць пакаваць як «галоўны загаловак» гэтага фільма.

en: Enables splitting of the output into more than one file.
be: Дазваляе на вывадзе разбіць на больш чым адзін файл.

en: You can split based on the amount of time passed, based on timestamps, on frame/field numbers or on chapter numbers.
be: Вы можаце разбіць файл на падставе пройдзенага часу, метак часу, колькасці кадраў/палёў або колькасці раздзелаў.

en: The maximum number of files that will be created even if the last file might contain more bytes/time than wanted.
be: Максімальная колькасць файлаў, якія будуць створаныя, нават калі апошні файл будзе ўтрымліваць больш байтаў/часу, чым зададзена.

en: Useful e.g. when you want exactly two files.
be: Карысна, напрыклад, калі вам трэба роўна два файлы.

en: If you leave this empty then there is no limit for the number of files mkvmerge might create.
be: Калі пакідаць поле пустым, абмежаванняў па колькасці файлаў, якія можа стварыць mkvmerge, не будзе.

en: Use 'segment linking' for the resulting files.
be: Выкарыстоўвайце «сегмент звязвання» для выніковых файлаў.

en: For an in-depth explanantion of file/segment linking and this feature please read mkvmerge's documentation.
be: Дэталёвае тлумачэнне звязвання файлаў/сегментаў і гэтай функцыі чытайце ў дакументацыі mkvmerge.

en: Sets the segment UIDs to use.
be: Задае выкарыстанне сегментныў UID-аў.

en: This is a comma-separated list of 128-bit segment UIDs in the usual UID form: hex numbers with or without the "0x" prefix, with or without spaces, exactly 32 digits.
be: Гэта падзелены коскамі спіс 128-бітных сегментных UID-аў у звычайнай форме запісу UID: шаснаццатковы лік з прэфіксам 0x або без, з прабеламі або без, даўжынёй роўна ў 32 сімвалы.

en: Each file created contains one segment, and each segment has one segment UID.
be: Кожны створаны файл утрымлівае адзін сегмент і кожны сегмент мае адзін UID.

en: If more segment UIDs are specified than segments are created then the surplus UIDs are ignored.
be: Калі зададзена больш UID-аў створаных сегментаў, то лішнія UID-ы ігнаруюцца.

en: If fewer UIDs are specified than segments are created then random UIDs will be created for them.
be: Калі зададзена больш UID-аў створаных сегментаў, то для іх будуць створаныя выпадковыя UID-ы.

en: mkvmerge supports two chapter formats: The OGM like text format and the full featured XML format.
be: mkvmerge падтрымлівае два фарматы раздзелаў: OGM-падобны тэкставы фармат і паўнафункцыянальны фармат XML.

en: This option specifies the language to be associated with chapters if the OGM chapter format is used.
be: Гэты параметр вызначае мову, якая будзе звязаная з раздзеламі, калі выкарыстоўваецца фармат раздзелаў OGM.

en: It is ignored for XML chapter files.
be: Ігнаруюцца для файлаў XML-раздзелаў.

en: The language set here is also used when chapters are generated.
be: Зададзеная тут мова таксама выкарыстоўваецца пры стварэнні раздзелаў.

en: If the OGM format is used and the file's character set is not recognized correctly then this option can be used to correct that.
be: Калі выкарыстоўваецца фармат OGM і кадзіроўка файла не задаецца правільна, то гэты параметр можа быць выкарыстаны для выпраўлення.

en: mkvmerge can read cue sheets for audio CDs and automatically convert them to chapters.
be: mkvmerge можа чытаць файлы разметкі Cue для аўдыя кампакт-дыскаў і аўтаматычна канвертаваць іх у раздзелы.

en: This option controls how the chapter names are created.
be: Гэтая функцыя вызначае, як ствараюцца імі раздзелаў.

en: The sequence '%p' is replaced by the track's PERFORMER, the sequence '%t' by the track's TITLE, '%n' by the track's number and '%N' by the track's number padded with a leading 0 for track numbers < 10.
be: Паслядоўнасць «%p» замяняецца на ВЫКАНАЎЦУ трэка, паслядоўнасць «%t» — НАЗВА трэка, «%n» — нумар трэка і «%N» — нумарам, дапоўненным вядучымі нулямі лоя нумароў < 10.

en: The rest is copied as is.
be: Астатнія капіююцца як ёсць.

en: If nothing is entered then '%p - %t' will be used.
be: Калі нічога не зададзена, будзе выкарыстоўвацц «%p - %t».

en: Delay the chapters' timestamps by a couple of ms.
be: Затрымка метак часу раздзелаў у мілісекундах.

en: Multiply the chapters' timestamps with a factor.
be: Памнажэнне метак часу раздзелаў на каэфіцэнт.

en: mkvmerge can generate chapters automatically.
be: mkvmerge можа аўтаматычна ствараць раздзелы.

en: The following modes are supported:
be: Падтрымліваюцца наступныя рэжымы:

en: When appending: one chapter is created at the start and one whenever a file is appended.
be: Пры злучэнні: ствараецца адзін раздзел, адпаведны пачатку кожнага дададзенага файла.

en: In fixed intervals: chapters are created in fixed intervals, e.g. every 30 seconds.
be: З пэўнымі інтэрваламі: раздзелы ствараюцца з пэўнымі прамежкамі часу, напрыклад, праз кожныя 30 секунд.

en: The language for the newly created chapters is set via the chapter language control above.
be: Мова для раздзелаў, што зноў ствараюцца, задаюцца праз моўныя параметры вышэй.

en: Create a WebM compliant file.
be: Стварыць WebM-сумяшчальны файл.

en: mkvmerge also turns this on if the destination file name's extension is "webm".
be: mkvmerge таксама выкарыстоўвае гэту функцыю, калі пашырэнне файла назначэння webm.

en: This mode enforces several restrictions.
be: Гэты рэжым забяспечвае выкананне некалькіх абмежаваняў.

en: The only allowed codecs are VP8/VP9 video and Vorbis/Opus audio tracks.
be: Дапускаюцца толькі кадзіроўшчыкі VP8/VP9 для відэа і Vorbis/Opus для аўдыятрэкаў.

en: Tags are allowed, but chapters are not.
be: У WebM-сумяшальных файлах дапускаюцца тэгі, але не раздзелы.

en: The DocType header item is changed to "webm".
be: Загаловак элемента DocType мяняецца на webm.

en: Stops processing after the primary video track ends.
be: Спыненне апрацоўкі па сканчэнні асноўнага відэатрэка.

en: Any later packets of other tracks will be discarded.
be: Усе наступныя пакеты іншых трэкаў будуць адкінутыя.

en: Any option given here will be added at the end of the mkvmerge command line.
be: Любы прыведзены тут варыянт будзе дададзены ў канец каманднага радка mkvmerge.

en: The size after which a new destination file is started.
be: Памер, пасля якога ствараецца новы файл назначэння.

en: The letters 'G', 'M' and 'K' can be used to indicate giga/mega/kilo bytes respectively.
be: Сімвалы G, M і K могуць выкарыстоўвацца для задання гіга-, мега- або кілабайт адпаведна.

en: All units are based on 1024 (G = 1024^3, M = 1024^2, K = 1024).
be: Усе блокі заснаваныя на 1024 (G = 1024 ^ 3, М = 1024 ^ 2, К = 1024).

en: The duration after which a new destination file is started.
be: Даўжыня, пасля якой ствараецца новы файл назначэння.

en: You may omit the number of hours 'HH' and the number of nanoseconds 'nnnnnnnnn'.
be: Вы можаце не задаваць колькасць гадзін HH і колькасць нанасекунд nnnnnnnnn.

en: If given then you may use up to nine digits after the decimal point.
be: Калі задаеце, вы можаце выкарыстоўваць да дзевяці лічбаў пасля дзесятковага падзяляльніка.

en: Examples: 01:00:00 (after one hour) or 1800s (after 1800 seconds).
be: Прыклады: 1:00:00 (пасля адной гадзіны) або 1800s (пасля 1800 секунд).

en: Timestamps:
be: Меткі часу:

en: The timestamps after which a new destination file is started.
be: Метка часу, пасля якой ствараецца новы файл назначэння.

en: The timestamps refer to the whole stream and not to each individual destination file.
be: Меткі часу адносяцца да ўсяго патока, а не да кожнага файла назначэння.

en: You may omit the number of hours 'HH'.
be: Вы можаце не задаваць колькасць гадзін HH.

en: You can specify up to nine digits for the number of nanoseconds 'nnnnnnnnn' or none at all.
be: Вы можаце напісаць да дзевяці лічбаў, каб задаць колькасць нанасекунд nnnnnnnnn або не задаваць іх наогул.

en: If two or more timestamps are used then you have to separate them with commas.
be: Калі выкарыстоўваюцца дзве ці больш метак часу, то вы павінныя замяніць іх коскамі.

en: The formats can be mixed, too.
be: Таксама фарматы не могуць быць змяшаныя.

en: Examples: 01:00:00,01:30:00 (after one hour and after one hour and thirty minutes) or 180s,300s,00:10:00 (after three, five and ten minutes).
be: Прыклады: 01:00:00,01:30:00 (пасля адной гадзіны, і пасля адной гадзіны і трыццаці хвілін) або 180s,300s,00:10:00 (пасля трох, пяці і дзесяці хвілін).

en: Parts:
be: Часткі:

en: A comma-separated list of timestamp ranges of content to keep.
be: Падзелены коскамі спіс дыяпазонаў метак часу даных, якія трэба захаваць.

en: Each range consists of a start and end timestamp with a '-' in the middle, e.g. '00:01:15-00:03:20'.
be: Кожны дыяпазон складаецца з метак часу пачатка і канчатка, падзеленых «-», напрыклад «00:01:15-00:03:20» .

en: If a start timestamp is left out then the previous range's end timestamp is used, or the start of the file if there was no previous range.
be: Калі метка часу пачатка не зададзеная, то будзе выкарыстаная метка часу канца папярэдняга дыяпазона, калі і яе няма, то пачатак файла.

en: If a range's start timestamp is prefixed with '+' then its content will be written to the same file as the previous range. Otherwise a new file will be created for this range.
be: Калі перад пачатковай меткай часу дыяпазону стаіць «+», ейны змест будзе запісаны ў той жа файл, што і папярэдні дыяпазон. У адваротным выпадку для яе будзе створаны новы файл.

en: A comma-separated list of frame/field number ranges of content to keep.
be: Падзелены коскамі спіс дыяпазонаў нумароў кадраў/палёў, якія трэба захаваць.

en: Each range consists of a start and end frame/field number with a '-' in the middle, e.g. '157-238'.
be: Кожны дыяпазон складаецца з нумароў пачатковага і канечнага кадра/поля, падзеленых «-» напрыклад «157-238».

en: The numbering starts at 1.
be: Нумарацыя пачынаецца з 1.

en: This mode considers only the first video track that is output.
be: Гэты рэжым бярэ для вываду толькі першы відэатрэк.

en: If no video track is output no splitting will occur.
be: Калі вывад не з'яўляецца відэатрэкам, разбіцця зроблена не будзе.

en: The numbers given with this argument are interpreted based on the number of Matroska blocks that are output.
be: Лікі, зададзеныя з гэтым аргументам, інтэрпрэтуюцца на падставе ліка блокаў Matroska ў вывадзе.

en: A single Matroska block contains either a full frame (for progressive content) or a single field (for interlaced content).
be: Адзін блок Matroska утрымлівае або поўны кадр (для прагрэсіўнага відэа), або адно поле (для празрадковага).

en: mkvmerge does not distinguish between those two and simply counts the number of blocks.
be: mkvmerge не адрознівае гэтыя варыянты і проста злічыць колькасць блокаў.

en: If a start number is left out then the previous range's end number is used, or the start of the file if there was no previous range.
be: Калі нумар пачатковага кадра не зададзены, то будзе выкарыстаны нумар канечнага кадра папярэдняга дыяпазону, калі такога няма, то пачатак файла.

en: If a range's start number is prefixed with '+' then its content will be written to the same file as the previous range. Otherwise a new file will be created for this range.
be: Калі перад нумарам першага кадра дыяпазона стаіць «+», ягоны змест будзе запісаны ў той жа файл, што і папярэдні дыяпазон. У адваротным выпадку для яго будзе створаны новы файл.

en: Frames/fields:
be: Кадры/палі:

en: A comma-separated list of frame/field numbers after which to split.
be: Падзелены коскамі спіс кадраў/палёў, пасля якіх патрабуецца разбіццё.

en: Chapter numbers:
be: Нумары раздзелаў:

en: Either the word 'all' which selects all chapters or a comma-separated list of chapter numbers before which to split.
be: Або слова all (усе), якое выбірае ўсе раздзелы, або падзелены коскамі спіс раздзелаў, пасля якога патрабуецца разбіцце.

en: Splitting will occur right before the first key frame whose timestamp is equal to or bigger than the start timestamp for the chapters whose numbers are listed.
be: Разбіццё будзе зроблена перад першым ключавым кадрам, метка часу якога была больш ці роўная меткам часу пералічаных раздзелаў.

en: A chapter starting at 0s is never considered for splitting and discarded silently.
be: Раздзел, які пачынаецца на нулявой секундзе, ніколі не становіцца пунктам разбіцця і адкідаецца без апавяшчэння.

en: This mode only considers the top-most level of chapters across all edition entries.
be: Гэты рэжым выкарыстоўвае толькі самы верхні ўзровень раздзелаў ва ўсіх версіях.

en: Select segment info file
be: Выберыце файл звестак аб сегментах

en: XML segment info files
be: XML-файлы звестак аб сегментах

en: Select chapter file
be: Выберыце файлы раздзелаў

en: unnamed
be: без імя

en: &Use information
be: &Выкарыстоўваць звесткі

en: &Don't use information
be: &Не выкарыстоўваць звесткі

en: &Add
be: &Дадаць

en: Container
be: Кантэйнер

en: File size
be: Памер файла

en: (additional part)
be: (дадатковыя часткі)

en: <No destination file>
be: <Няма файла назначэння>

en: The configuration has been loaded.
be: Канфігурацыя загружаная.

en: The settings file '%1' contains invalid settings and was not loaded.
be: Файл налад «%1» утрымлівае памылковыя налады і не будзе загружаны.

en: The configuration has been saved.
be: Канфігурацыя захаваная.

en: Save option file
be: Захаваць файл канфігурацыі

en: The option file has been created.
be: Файл параметраў створаны.

en: Save settings file as
be: Захаваць файл налад як

en: MKVToolNix GUI config files
be: Файлы канфігурацыі MKVToolNix GUI

en: Cannot start multiplexing
be: Немагчыма запусціць зліццё

en: You have to set the destination file name before you can start multiplexing or add a job to the job queue.
be: Вы павінныя ўвесці імя файла назначэння, перад тым, як вы зможаце пачаць зліццё або дадаць заданне ў чаргу.

en: The destination file name is invalid and must be fixed before you can start multiplexing or add a job to the job queue.
be: Імя файла назначэння з'яўляецца памылковым і павінна быць выпраўлена перад тым як вы зможаце пчаць зліццё або дадаць заданне ў чаргу.

en: Create file without audio track
be: Стварыць файл без аўдыятрэка

en: With the current multiplex settings the destination file will not contain an audio track.
be: Пры бягучых наладах зліцця файл назначэння не будзе ўтрымліваць гукавых трэкаў.

en: Do you want to continue?
be: Вы хочаце працягнуць?

en: &Create file without audio track
be: &Стварыць файл без аўдыятрэка

en: Enter job description
be: Увядзіце апісанне задання

en: Please enter the new job's description.
be: Увядзіце назву для новага задання.

en: Adding the job to the queue failed
be: Даданне заданняў ў чаргу не выкананае

en: Drag & drop files here to add all of them to the current multiplex settings.
be: Перацягніце файлы сюды, каб дадаць іх усе ў бягучыя налады зліцця.

en: Drag & drop files here to create a new multiplex settings tab & add all files there.
be: Перацягніце файлы сюды, каб стварыць новую ўкладку налад зліцця і дадаць іх усіх туды.

en: Drag & drop files here to create a new multiplex settings tab per dropped file & add one file to each new tab.
be: Перацягніце файлы сюды, каб стварыць новыя ўкладкі налад зліцця і дадаць кожны файл у сваю.

en: Drag & drop image files here to attach them as cover images to be used by players.
be: Перацягніце файлы выяў сюды, каб далучыць іх як выявы вокладкі, якія будуць выкарыстоўвацца прайгравальнікамі.

en: Drag & drop image files here to attach them as general attachments.
be: Перацягніце файлы выяў сюды, каб далучыць іх як звычайныя далучэнні.

en: Open settings file
be: Адкрыць файл налад

en: The job has been added to the job queue.
be: Заданне дададзенае ў чаргу.

en: Close modified settings
be: Закрыць змененыя налады

en: The multiplex settings creating "%1" have been modified. Do you really want to close? All changes will be lost.
be: Налады зліцця для стварэння «%1» былі змененыя. Вы сапраўды хочаце закрыць? Усе змены будуць страчаныя.

en: &Close settings
be: &Закрыць налады

en: mkvmerge command line
be: Камандны радок mkvmerge

en: &Next multiplex settings
be: &Наступныя налады зліцця

en: &Previous multiplex settings
be: &Папярэднія налады зліцця

en: Identifying files
be: Ідэнтыфікацыя файлаў

en: Adding chapter files
be: Даданне файла раздзелаў

en: The file '%1' contains chapters.
be: Файл «%1» утрымлівае раздзелы.

en: These aren't treated like other source files in MKVToolNix.
be: Яны не будуць разглядацца як іншыя файлы ў MKVToolNix.

en: Instead such a file must be set via the 'chapter file' option on the 'output' tab.
be: Замест гэтага файл павінен быць зададзены праз параметр «Файл раздзелаў» на ўкладцы «Вывад».

en: The GUI will enter the dropped file's file name into that control replacing any file name which might have been set earlier.
be: Графічны інтэрфейс будзе замяняць перацягнутым сюды файлам любы папярэдні файл з такім жа імем.

en: Adding segment info files
be: Даданне файлаў звестак аб сегментах

en: The file '%1' contains segment information.
be: Файл «%1» утрымлівае звесткі пра сегменты.

en: Instead such a file must be set via the 'segment info' option on the 'output' tab.
be: Замест гэтага файл павінен быць зададзены праз параметр «Звесткі аб сегментах» на ўкладцы «Вывад».

en: Adding tag files
be: Даданне файлаў тэгаў

en: The file '%1' contains tags.
be: Файл «%1» утрымлівае тэгі.

en: Instead such a file must be set via the 'global tags' option on the 'output' tab.
be: Замест гэтага файл павінен быць зададзены праз параметр «Глабальныя тэгі» на ўкладцы «Вывад».

en: &Continue identification
be: &Працягнуць ідэнтыфікацы

en: Scanning directory
be: Сканаванне папкі

en: Global tags
be: Глабальныя тэгі

en: Copy item
be: Капіяваць аб'ект

en: Character set
be: Кадзіроўка

en: Source file
be: Зыходны файл

en: Source file's directory
be: Папка зыходных файлаў

en: Program
be: Праграма

en: %1 entry | %1 entries
be[0]: %1 запіс
be[1]: %1 запісы
be[2]: %1 запісаў
be[3]: %1 запісаў

en: Select existing file
be: Выберыце існуючы файл

en: You must select an existing file.
be: Вы павінныя выбраць існуючы файл.

en: Error executing mkvmerge
be: Памылка выканання mkvmerge

en: Storing result in cache failed
be: Захаванне выніку ў кэш-файле

en: The JSON output generated by mkvmerge while identifying '%1' could not be parsed (parser's error message: %2).
be: Вывад у фармаце JSON, створаны ў mkvmerge падчас ідэнтыфікацыі «%1», не можа быць прааналізаваны (паведамленне аб памылцы аналізатара: %2).

en: Unrecognized file format
be: Невядомы фармат файла

en: The file '%1' was not recognized as a supported format (exit code: %2).
be: Файл «%1» мае непадтрымліваны праграмай фармат (код заавяршэння: %2).

en: Unsupported file format
be: Не падтрымліваецца фармат файла

en: The file '%1' is an unsupported container format (%2).
be: Файл «%1» мае непадтрымліваны фармат кантэйнера (%2).

en: Blu-ray index files
be: Індэксныя файлы Blu-ray

en: All supported media files
be: Усе падтрымліваныя медыяфайлы

en: Reset all columns
be: Скід усіх слупкоў

en: The file is being analyzed.
be: Файл аналізуецца.

en: The element was written at the end of the file, but the segment size could not be updated. Therefore the element will not be visible. The process will be aborted. The file has been changed!
be: Элемент быў запісаны ў канцы файла, але памер сегмента не мог быць абноўлены. Таму элемент не будзе бачны. Працэс будзе перапынены. Файл быў зменены!

en: The meta seek element was written at the end of the file, but the segment size could not be updated. Therefore the element will not be visible. The process will be aborted. The file has been changed!
be: Метаэлемент пошуку быў запісаны ў канец файла, але памер сегмента немагчыма абнавіць. Таму элемент не будзе бачны. Працэс будзе прапынены. Файл быў зменены!

en: File structure warning
be: Файлавая структура: папярэджанне

en: The Matroska file was modified, but the meta seek entry could not be updated. This means that players might have a hard time finding the element. Please use your favorite player to check this file.
be: Файл Matroska быў зменены, але метазапіс пошуку не можа быць абноўлены. Гэта значыць, што прайгравальніку, магчыма, будзе цяжка знайсці элемент. Праверце гэты файл у вашым любімым прайгравальніку.

en: The file could not be opened for reading.
be: Файл не можа быць адкрыты для чытання.

en: The file could not be opened for writing.
be: Файл не можа быць адкрыты для запісу.

en: The Matroska file's last element is set to an unknown size.
be: Апошні элемент у файле Matroska зададзены ў невядомым памеры.

en: Due to the particular structure of the file this situation cannot be fixed automatically.
be: Праз асаблівую структуру файла гэтая сітуацыя не можа быць выпраўлена аўтаматычна.

en: The file can be fixed by multiplexing it with mkvmerge again.
be: Файл можа быць выпраўлены паўторным зліццём у mkvmerge.

en: The process will be aborted.
be: Працэс будзе перапынены.

en: The file has not been modified.
be: Файл не зменены.

en: Internal program error
be: Унутраная памылка праграмы

en: An unknown error occurred. The file has been modified.
be: Адбылася невядомая памылка. Файл быў зменены.

en: Canonical form
be: Кананічная форма

en: Replace with canonical form once
be: Замяніць кананічнай формай адзін раз

en: Always automatically replace with canonical form
be: Заўсёды аўтаматычна замяняць на кананічную форму

en: Extended language subtags form
be: Форма пашыранага моўнага падтэга

en: Replace with extended language subtags form once
be: Замяніць на форму пашыраных моўных падтэгаў у адзін раз/

en: Always automatically replace with extended language subtags form
be: Заўсёды аўтаматычна замяняць на форму падтэгаў пашыранай мовы

en: The selected language code '%1' is not an ISO 639-2 code. Players that only support the legacy Matroska language elements but not the IETF BCP 47 language elements will therefore display a different language such as 'und' (undetermined).
be: Выбраны моўны код «%1'» не з'яўляецца кодам ISO 639-2. Таму прайгравальнікі, якія падтрымліваюць толькі састарэлыя моўныя элементы Matroska, але не падтрымліваюць моўныя элементы IETF BCP 47, будуць паказваць іншую мову, напрыклад «und» (нявызначаная).

en: The language '%1' is deprecated.
be: Мова «%1» састарэла.

en: The extended language subtag '%1' is deprecated.
be: Пашыраны моўны падтэг «%1» састарэў.

en: The script '%1' is deprecated.
be: Сцэнарый «%1» састарэў.

en: The script '%1' should not be used for the language '%2' as it is the script the overwhelming majority of documents for this language is written in.
be: Сцэнарый «%1» не варта выкарыстоўваць для мовы «%2», паколькі менавіта на ёй напісана пераважная большасць дакументаў для гэтай мовы.

en: The region '%1' is deprecated.
be: Регіён «%1» састарэў.

en: The variant '%1' is deprecated.
be: Варыянт «%1» састарэў.

en: The variant '%1' is used with prefixes that aren't suited for it. Suitable prefixes are: %2.
be: Варыянт «%1» выкарыстоўваецца з прэфіксамі, якія для яго не падыходзяць. Падыходныя прэфіксы: %2.

en: The canonical form does use a suitable prefix.
be: Кананічная форма выкарыстоўвае падыходны прэфікс.

en: The extended language subtags form does use a suitable prefix.
be: Форма пашыраных моўных падтэгаў выкарыстоўвае падыходны прэфікс.

en: This language tag is a grandfathered element only supported for historical reasons.
be: Гэты моўны тэг з'яўляецца архаічным элементам, які падтрымліваецца толькі па гістарычных прычынах.

en: The corresponding canonical & extended language subtags forms are: %1.
be: Адпаведнымі формамі кананічнага віда і падтэгамі пашыранай мовы з'яўляюцца: %1.

en: The corresponding canonical form is: %1.
be: Адпаведная кананічная форма: %1.

en: The corresponding extended language subtags form is: %1.
be: Адпаведная форма падтэгаў пашыранай мовы: %1.

en: The language tag is valid.
be: Тэг мовы правільны.

en: The language tag is not valid.
be: Тэг мовы няправільны.

en: no language selected
be: без выбранай мовы

en: BCP 47 language tag details
be: Дэталі аб моўным тэгу BCP 47

en: Extended language subtag
be: Пашыраны моўны падтэг

en: Script
be: Сцэнарый

en: Region
be: Рэгіён

en: Variants
be: Варыянты

en: Private use
be: Прыватнае карыстанне

en: Don't show this message again.
be: Не паказваць гэта паведамленне зноў.

en: &Configure available languages
be: &Наладзіць даступныя мовы

en: Toggle "track &enabled" flag
be: Пераключыць пазнаку «трэк &уключаны»

en: Toggle "&default track" flag
be: Пераключыць пазнаку «трэк па &змаўчанні»

en: Toggle "&forced display" flag
be: Пераключыць пазнаку «&прымусовы паказ»

en: Toggle "&original" flag
be: Пераключыць пазнаку «&арыгінальны»

en: Toggle "&commentary" flag
be: Пераключыць пазнаку «&каментарый»

en: Toggle "&hearing impaired" flag
be: Пераключыць пазнаку «парушэнне &слыху»

en: Toggle "&visual impaired" flag
be: Пераключыць пазнаку «парушэнне &зроку»

en: Toggle "&text descriptions" flag
be: Пераключыць пазнаку «&тэкставыя апісанні»

en: The program to execute hasn't been set yet.
be: Праграма для выканання яшчэ не зададзеная.

en: The audio file to play hasn't been set yet.
be: Аўдыяфайл для прайграння яшчэ не зададзены.

en: Execute program '%1'
be: Выканаць праграму «%1»

en: Play audio file '%1'
be: Прайграць «%1»

en: Save
be: Захаваць

en: Select Matroska file to read segment UID from
be: Выберыце файл Matroska, каб зчытаць UID сегмента

en: Reading the segment UID failed
be: Чытанне UID сегмента не атрымалася

en: No job has been started yet.
be: Заданне яшчэ не запушчана.

en: &Save output
be: &Захаваць вывад

en: &Clear output and reset progress
be: &Ачысціць вывад задання і скінуць прагрэс

en: No output yet
be: Не зададзены файл вываду

en: No warnings yet
be: Папярэджанняў пакуль няма

en: No errors yet
be: Памылак пакулья няма

en: Abort running job
be: Перапыніць запушчанае заданне

en: Do you really want to abort this job?
be: Вы сапраўды хочаце перапыніць гэта заданне?

en: --- Warnings emitted by job '%1' started on %2 ---
be: --- Папярэджанні, зробленыя заданнем «%1», запушчаным у %2 ---

en: --- Errors emitted by job '%1' started on %2 ---
be: --- Памылкі, зробленыя заданнем «%1», запушчаным у %2 ---

en: --- Output of job '%1' started on %2 ---
be: --- Вывад задання «%1», запушчанага ў %2 ---

en: Save job output
be: Захоўваць вывад задання

en: Execute action after next &job completion
be: Выканаць дзеянне пасля завяршэння наступнага &задання

en: Execute action when the &queue completes
be: Выканаць дзеянне пасля завяршэння &чаргі заданняў

en: &Edit available actions to execute
be: &Рэдактура даступных для выканання дзеянняў

en: Current job
be: Бягучае заданне

en: &Next job output tab
be: &Наступная ўкладка вываду задання

en: &Previous job output tab
be: &Папярэдняя ўкладка вываду задання

en: Single field picture detected. Fix the MPEG2 video stream before attempting to multiplex it.
be: Выяўленая выява аднаго поля. Выпраўце відэапаток MPEG2, перш чым спрабаваць яго мультыплексаваць.

en: Found at least one B frame without second reference in a non closed GOP.
be: Знойдзены B-кадр без іншай спасылкі на незакрыты GOP. Выпраўце відэапаток MPEG2, перш чым спрабаваць апрацаваць яго.

en: Skipping {0} bytes (no valid AAC header found). This might cause audio/video desynchronisation.
be: Пропуск {0} байтаў (не знойдзены правільны загаловак AAC). Гэта можа прывесці да рассінхранізацыі аўдыя і відэа.

en: The AAC profiles are different: {0} and {1}
be: Профілі AAC адрозніваюцца: {0} і {1}

en: This AC-3 track contains {0} bytes of non-AC-3 data at the beginning. This corresponds to a delay of {1}ms. This delay will be used instead of the non-AC-3 data.
be: Гэты трэк AC-3 утрымлівае {0} байтоў не-AC-3 даных ў пачатку, што адпавядае затрымцы ў {1} мс. Дадзеная затрымка будзе выкарыстоўвацца замест не-AC-3 даных.

en: This audio track contains {0} byte of invalid data which was skipped before timestamp {1}. | This audio track contains {0} bytes of invalid data which were skipped before timestamp {1}.
be[0]: Гэты аўдыятрэк утрымлівае {0} байт памылковых даных, якія былі прапушчаныя перад меткай часу {1}.
be[1]: Гэты аўдыятрэк утрымлівае {0} байты памылковых даных, якія былі прапушчаныя перад меткай часу {1}.
be[2]: Гэты аўдыятрэк утрымлівае {0} байтаў памылковых даных, якія былі прапушчаныя перад меткай часу {1}.
be[3]: Гэты аўдыятрэк утрымлівае {0} байтаў памылковых даных, якія былі прапушчаныя перад меткай часу {1}.

en: The audio/video synchronization may have been lost.
be: Магчымая рассінхранізацыя патокаў аўдыя і відэа.

en: Extracted the aspect ratio information from the MPEG-4 layer 10 (AVC) video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
be: Даныя аб суадносінах бакоў выявы вынятыя з відэаданых MPEG-4 layer 10 (AVC), зададзеныя памеры выявы {0}/{1}.

en: The codec's private data does not match. Both have the same length ({0}) but different content.
be: Унутраныя даныя кадзіроўшчыка не супадаюць. Яны маюць аднолькавую даўжыню ({0}), але рознае змесціва.

en: This AVC/H.264 track's timing information indicates that it uses a variable frame rate. However, no default duration nor an external timestamp file has been provided for it, nor does the source container provide timestamps. The resulting timestamps may not be useful.
be: Гэты трэк AVC/H.264 утрымлівае звесткі аб сінхранізацыі, якія ўказваюць на тое, што ў ім выкарыстоўваецца зменная частата кадраў. АДнак ні стандартная даўжыня, ні знешні файл з меткамі часу не былі зададзеныя, як і зыходны кантэйнер, які можа даць аналагічныя звесткі. Выніковыя меткі часу могуць быць бескарыснымі.

en: AVC/H.264 (unframed)
be: AVC/H.264 (неструктураваны)

en: DTS header information changed! - New format:
be: Загаловак DTS змяніўся! — Новы фармат:

en: Skipping {0} bytes (no valid DTS header found). This might cause audio/video desynchronisation.
be: Пропуск {0} байтаў (не знойдзены правільны загаловак DTS). Гэта можа прывесці да рассінхранізацыі аўдыя і відэа.

en: DVB subtitles
be: Субцітры DVB

en: The FLAC headers could not be parsed: the stream info structure was not found.
be: Загалоўкі FLAC не могуць быць прааналізаваныя: структура патоку звестак не знойдзеная.

en: Packet number {0} contained an invalid FLAC header and is being skipped.
be: Пакет нумар {0} утрымлівае няправільны загаловак FLAC і будзе прапушчаны.

en: The FPS is 0.0 but the reader did not provide a timestamp for a packet. {0}
be: FPS роўны 0.0, але чытальнік не прадсавіў метку часу для пакета. {0}

en: generic video
be: агульнае відэа

en: Extracted the aspect ratio information from the HEVC video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
be: Выняць звесткі аб прапорцыях з HEVC-відэафайла і задаць памеры экрана на {0}/{1}.

en: mkvmerge encountered broken or unparsable data in this video track.
be: mkvmerge выявіў пашкоджаныя або неразборлівыя даныя ў гэтым відэатрэку.

en: The error message was:
be: Паведамленне аб памылцы:

en: HEVC/H.265 (unframed)
be: HEVC/H.265 (неструктураваны)

en: Kate packet is too small and is being skipped.
be: Пакет Kate занадта маленькі і будзе прапушчаны.

en: This MPEG audio track contains {0} bytes of non-MP3 data at the beginning. This corresponds to a delay of {1}ms. This delay will be used instead of the garbage data.
be: Гэты аўдыятрэк MPEG утрымлівае {0} байтаў не-MP3 даных ў пачатку, што адпавядае затрымцы ў {1} мс. Дадзеная затрымка будзе выкарысоўвацца замест смеццевых даных.

en: MPEG-1/2 video
be: Відэа MPEG-1/2

en: Cannot convert non-native MPEG4 video frames into native ones if the source container provides neither timestamps nor a number of frames per second.
be: Немагчыма пераўтварыць няродныя кадры MPEG4-відэа ў родныя, калі з зыходнага кантэйнера нельга атрымайь ні часавых метак, ні колькасці кадраў у секунду.

en: Could not find the codec configuration data in the first MPEG-4 part 2 video frame. This track cannot be stored in native mode.
be: Не ўдалося знайсці дадзеныя канфігурацыі кадзіроўшчыка ў першым кадры MPEG-4 part 2 відэа. Гэты трэк не можа быць захаваны ў родным рэжыме.

en: Extracted the aspect ratio information from the MPEG4 layer 2 video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
be: Даныя аб суадносінах бакоў выявы вынятыя з відэаданых MPEG4 layer 2, зададзеныя памеры выявы {0}/{1}.

en: The extracted values for video width and height from the MPEG4 layer 2 video data bitstream differ from what the values in the source container. The ones from the video data bitstream ({0}x{1}) will be used.
be: Вынятыя значэнні шырыні і вышыні відэа з двайковага відэапатока MPEG4 layer 2 адрозніваюцца ад зададзеных у зыходным кантэйнеры. Будуць скарыстаныя значэнні з відэапатока ({0}x{1}).

en: passthrough
be: скразны

en: ProRes video
be: Відэа ProRes

en: QuickTime compatible video
be: QuickTime-сумяшчальнае відэа

en: Ignoring an entry which starts after it ends ({0}).
be: Ігнараванне запіса, пачатак якога ляжыць пасля яго канчатка ({0}).

en: text subtitles
be: тэкставыя субцітры

en: Extracted the aspect ratio information from the Theora video headers and set the display dimensions to {0}/{1}.
be: Даныя аб суадносінах бакоў выявы вынятыя з загалоўкаў Theora, зададзеныя памеры выявы {0}/{1}.

en: VfW compatible video
be: VfW-сумяшчальнае відэа

en: Error: vorbis_packetizer: Could not extract the stream's parameters from the first packets.
be: Памылка: vorbis_packetizer: немагчыма атрымаць параметры патока з першых пакетаў.

en: The Vorbis codebooks are different. Such tracks cannot be concatenated without re-encoding.
be: Кодавыя слоўнікі Vorbis адрозніваюцца. Такія трэкі не могуць быць аб'яднаныя без перакадзіравання.

en: This AVC/H.264 track does not start with a key frame. The first {0} frames have been skipped.
be: Гэты трэк AVC/H.264 не пачынаецца з ключавога кадра. Першыя {0} кадраў былі прапушчаныя.

en: Extracted the aspect ratio information from the video bitstream and set the display dimensions to {0}/{1}.
be: Вынятыя звесткі аб прапорцыях з бітавага патока відэа, і зададзеныя памеры экрана на {0}/{1}.

en: No attachment matched the spec '{0}'.
be: Няма далучэнняў, якія падыходзяць пад апісанне «{0}».

en: The name '{0}' is not a valid property name for the current edit specification in '{1}'.
be: Імя «{0}» не з'яўляецца дапушчальным імем уласцівасці для бягучай спецыфікацыі рэдагавання ў «{1}».

en: The property value contains non-ASCII characters, but the property is not a Unicode string in '{0}'. {1}
be: Значэнне ўласцівасці ўтрымлівае не-ASCII сімвалы, але ўласцівасць не з'яўляецца радком Unicode у «{0}». {1}

en: The property value is not a valid unsigned integer in '{0}'. {1}
be: Значэнне ўласцівасці не з'яўляецца правільным цэлым лікам без знака ў «{0}». {1}

en: The property value is not a valid signed integer in '{0}'. {1}
be: Значэнне ўласцівасці не з'яўляецца правільным цэлым лікам са знакам у «{0}». {1}

en: The property value is not a valid boolean in '{0}'. {1}
be: Значэнне ўласцівасці не з'яўляецца правільнай булевай пераменнай у «{0}». {1}

en: The property value is not a valid floating point number in '{0}'. {1}
be: Значэнне ўласцівасці не з'яўляецца правільным лікам з плаваючай кропкай у «{0}». {1}

en: The property value is not a valid binary spec or it is not exactly {2} bits long in '{0}'. {1}
be: Значэнне ўласцівасці не з'яўляецца правільнымі двайковымі данымі, або не дакладна {2} бітаў даўжынёй у «{0}». {1}

en: The property value is not a valid binary spec in '{0}'. {1}
be: Значэнне ўласцівасці не з'яўляецца правільнай двайковай спецыфікацыяй у «{0}». {1}

en: The property value is not a valid date & time string in '{0}'.
be: Значэнне ў радку «{0}» не з'яўляецца дапушчальнай датай і часам.

en: The recognized format is 'YYYY-mm-ddTHH:MM:SS+zz:zz': the year, month, day, letter 'T', hours, minutes, seconds and the time zone's offset from UTC; example: 2017-03-28T17:28:00-02:00.
be: Распазнавальны фармат YYYY-mm-ddTHH:MM:SS+zz:zz: год, месяц, дзень, літара T, гадзіны, хвіліны, секунды і змяшчэнне часавага пояса ад UTC; напрыклад: 2017-03-28T17:28:00-02:00.

en: The letter 'Z' can be used instead of the time zone's offset from UTC to indicate UTC aka Zulu time.
be: Літару Z можна выкарыстоўваць замест змяшчэння часавага поясу ад UTC, каб задаць UTC, таксама вядомы як час Зулу.

en: Change for '{0}' executed. Number of entries deleted: {1}
be: Змяненне для «{0}» выкананае. Выдалена запісаў: {1}

en: Change for '{0}' executed. No property of this type found. One entry added.
be: Змяненне для «{0}» выкананае. Не выяўлена ўласцівасцяў гэтага тыпа. Дададзены адзін запіс.

en: Change for '{0}' executed. Number of entries set: {1}.
be: Змяненне для «{0}» выкананае. Запісаў зададзена: {1}

en: This property is unique. More instances cannot be added in '{0}'. {1}
be: Гэтая ўласцівасць унікальная. Больш такіх не можа быць уключана ў «{0}». {1}

en: Change for '{0}' executed. One entry added.
be: Змяненне для «{0}» выкананае. Дададзены адзін запіс.

en: This property is mandatory and cannot be deleted in '{0}'. {1}
be: Гэтая ўласцівасць абавязковая і не можа быць выдаленая ў «{0}». {1}

en: missing value
be: адсутнічае значэнне

en: missing property name
be: адсутнічае імя ўласцівасці

en: invalid language tag '{0}': {1}
be: недапушчальная метка мовы «{0}»: {1}

en: Error parsing the chapters in '{0}': some mandatory elements are missing.
be: Памылка пры разборы раздзелаў у «{0}»: некаторыя абавязковыя элементы адсутнічаюць.

en: More than one file name has been given ('{0}' and '{1}').
be: Зададзена больш за адно імя файла («{0}» і «{1}»).

en: Modification of properties in the section '{0}' was requested, but no corresponding level 1 element was found in the file. {1}
be: Запатрабавана змена ўласцівасцяў у секцыі {0}, але ў файле не знойдзена адпаведнага элемента першага ўзроўня. {1}

en: Track headers
be: Загаловак трэка

en: The edit specifications '{0}' and '{1}' resolve to the same track with the UID {2}.
be: Спецыфікацыі рэдагавання «{0}» і «{1}» раскладваюцца ў адзін і той да трэк з UID {2}.

en: Updating the '{0}' element failed. Reason:
be: Абнаўленне элемента «{0}» не ўдалося. Прычына:

en: The file '{0}' is not a Matroska file or it could not be found.
be: Файл «{0}» не з'яўляецца файлам Matroska або не можа быць знойдзены.

en: The file '{0}' could not be opened for reading and writing: {1}.
be: Файл «{0}» не можа быць адкрыты для чытання і запісу: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading and writing, or a read/write operation on it failed: {1}.
be: Файл «{0}» не можа быць адкрыты для чытання і запісу, або аперацыя чытання/запісу ў яго не атрымалася: {1}.

en: The changes are written to the file.
be: Змены запісаныя ў файл.

en: Done.
be: Гатова.

en: No changes were made.
be: Ніякіх змен не было зроблена.

en: Unknown parse mode in '{0} {1}'.
be: Невядомы рэжым аналізу ў {0} {1}.

en: Invalid selector in '{0} {1}'.
be: Памылковая селактар у {0} {1}.

en: Invalid change spec ({2}) in '{0} {1}'.
be: Памылковае змяненне ({2}) у {0} {1}.

en: The value '{0}' is not a number.
be: Значэнне «{0}» не з'яўляецца лікам.

en: All known property names and their meaning
be: Усе вядомыя імі ўласцівасцяў і іх значэнні

en: Element types:
be: Тыпы элемента:

en:   SI: signed integer
be:   SI:  цэлы лік

en:   UI: unsigned integer
be:   UI:  бяззнакавы цэлы лік

en:   B:  boolean (0 or 1)
be:   B:  булевы (0 або 1)

en:   S:  string
be:   S:  радок

en:   US: Unicode string
be:   US:  радок у фармаце Unicode

en:   X:  binary in hex
be:   X:  двайковы ў шаснаццатковым прадстаўленні

en:   FP: floating point number
be:   FP:  лік з плаваючай кропкай

en:   DT: date & time
be:   DT: дата і час

en: Elements in the category '{0}' ('--edit {1}'):
be: Элементы ў катэгорыі «{0}» (--edit {1}):

en: mkvpropedit [options] <file> <actions>
be: mkvpropedit [параметры] <файл> <дзеянні>

en: List all valid property names and exit
be: Пералічыць імі ўсіх правільных уласцівасцяў і выйсці

en: Sets the Matroska parser mode to 'fast' (default) or 'full'
be: Задае рэжым аналізатара Matroska на «хуткі» (па змаўчанні) або «поўны»

en: Use legacy font MIME types when adding new attachments or replacing existing ones
be: Выкарыстоўваць састарэлыя MIME-тыпы шрыфтоў пры даданні новых далучэнняў або замене існуючых

en: Actions for handling properties
be: Дзеянні для апрацоўкі ўласцівасцяў

en: Sets the Matroska file section that all following add/set/delete actions operate on (see below and man page for syntax)
be: Задае раздзел файла Matroska, над якім робяцца ўсе наступныя аперацыі дадання/задання/выдалення (аб сінтаксісе гл. ніжэй і старонку man)

en: Adds a property with the value even if such a property already exists
be: Дадае ўласцівасць са значэннем, нават калі такая ўжо існуе

en: Sets a property to the value if it exists and add it otherwise
be: Задае значэнне ўласцівасці (калі яна існуе), у адвротным выпадку, дадае яго

en: Delete all occurrences of a property
be: Выдаліць усе ўваходжанні ўласцівасці

en: Actions for handling tags and chapters
be: Дзеянні для апрацоўкі тэгаў і раздзелаў

en: Add or replace tags in the file with the ones from 'filename' or remove them if 'filename' is empty (see below and man page for syntax)
be: Дадаць або замяніць тэгі ў файле, які знаходзіцца ў «filename», або выдаліць іх, калі «filename»пуста (сінтаксіс гл. ніжэй або звярніцеся ў даведку)

en: Add or replace chapters in the file with the ones from 'filename' or remove them if 'filename' is empty
be: Дадаць або замяніць раздзелы ў файле, які знаходзіцца ў «filename», або выдаліць іх, калі «filename»пуста

en: Set the charset to use when reading chapter files using the simple chapter format
be: Задаць кадзіроўку для выкарыстання пры чытанні файлаў раздзелаў з выкарыстаннем простага фармата раздзелаў

en: Calculate statistics for all tracks and add new/update existing tags for them
be: Вылічыць статыстыку для ўсіх трэкаў і дадаваць новыя/абнавіць існуючыя тэгі для яго

en: Delete all existing track statistics tags
be: Выдаліце ўсе існуючыя тэгі статыстыкі трэка

en: Actions for handling attachments
be: Дзеянні для апрацоўкі далучэнняў

en: Add the file 'filename' as a new attachment
be: Дадаць файл «filename» як новае далучэнне

en: Replace an attachment with the file 'filename'
be: Замяніць далучэнні файлам «filename»

en: Update an attachment's properties
be: Абнавіць уласцівасці далучэння

en: Delete one or more attachments
be: Выдаліць адно або некалькі далучэнняў

en: Set the name to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
be: Задаць імя для выкарыстання з наступнай камандай \--add-attachment\, \--replace-attachment\ або \--update-attachment\

en: Set the description to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
be: Задаць апісанне для выкарыстання з наступнай камандай \--add-attachment\, \--replace-attachment\ або \--update-attachment\

en: Set the MIME type to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
be: Задаць тып MIME для выкарыстання з наступнай камандай \--add-attachment\, \--replace-attachment\ або \--update-attachment\

en: Set the UID to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
be: Задаць UID для выкарыстання з наступнай камандай \--add-attachment\, \--replace-attachment\ або \--update-attachment\

en: Do not change LanguageIETF track header elements when the 'language' property is changed.
be: Не змяняць элементы LanguageIETF  загалоўка трэка пры змене мовы («language»).

en: Normalize all IETF BCP 47 language tags of changed elements to either their canonical form (mode 'canonical'), their extended language subtags form (mode 'extlang') or not at all (mode 'off')
be: Нармалізаваць усе моўныя тэгі IETF BCP 47 змененых элементаў або да іхняй кананічнай формы (рэжым canonical), або да формы іх пашыраных моўных падтэгаў (рэжым extlang), або наогул не выкарыстоўваць (рэжым off)

en: The order of the various options is not important.
be: Парадак розных параметраў не мае значэння.

en: Edit selectors for properties
be: Змяніць селектары ўласцівасцяў

en: The strings 'info', 'segment_info' or 'segmentinfo' select the segment information element. This is also the default until the first '--edit' option is found.
be: Радкі info, segment_info або segmentinfo выбіраюць элемент звестак сегмента. Гэта таксама значэнне па змаўчанні да першай знойдзенай --edit.

en: The string 'track:n' with 'n' being a number selects the nth track. Numbering starts at 1.
be: Радок track:n, где n — лік, выбірае n-ны трэк. Нумарацыя пачынаецца з 1.

en: The string 'track:' followed by one of the chars 'a', 'b', 's' or 'v' followed by a number 'n' selects the nth audio, button, subtitle or video track (e.g. '--edit track:a2'). Numbering starts at 1.
be: Радок track:, за якім ідзе адзін з сімвалаў b, s або v, за якім ідзе лік n, выбірае адпаведна n-ны трэк аўдыя, кнопак субцітраў або відэа (напрыклад --edit track:a2). Нумарацыя пачынаецца з 1.

en: The string 'track:=uid' with 'uid' being a number selects the track whose 'track UID' element equals 'uid'.
be: Радок track:=uid, дзе uid — лік, выбірае трэк, чый элемент «UID трэка» роўны uid.

en: The string 'track:@number' with 'number' being a number selects the track whose 'track number' element equals 'number'.
be: Радок track:@number, дзе number — лік, выбірае трэк, чый элемент «нумар трэка» роўны number.

en: Tag selectors
be: Селектары тэгаў

en: The string 'all' works on all tags.
be: Радок all працуе на ўсіх тэгах.

en: The string 'global' works on the global tags.
be: Радок global працуе на глабальных тэгах.

en: All other strings work just like the track header selectors (see above).
be: Усе астатнія радкі дзейнічаюць як селактары загалоўкаў трэкаў (гл. вышэй)

en: Attachment selectors
be: Селектары далучэнняў

en: An <attachment-selector> can have three forms:
be: <attachment-selector> можа быць трох відаў:

en: 1. A number which will be interpreted as an attachment ID as listed by 'mkvmerge --identify'. These are usually simply numbered starting from 0 (e.g. '2').
be: 1. Лік, які будзе інтэрпрэтавацца як ідэнтыфікатар далучэння, зададзены ў спісе mkvmerge --identify. Яны звычайна проста нумаруюцца, пачынаючы ад 0 (напрыклад, «2»).

en: 2. A number with the prefix '=' which will be interpreted as the attachment's unique ID (UID) as listed by 'mkvmerge --identify'. These are usually random-looking numbers (e.g. '128975986723').
be: 2. Лік з прэфіксам «=», які будзе інтэрпрэтавацца як унікальны ідэнтыфікатар далучэння (UID), зададзены ў спісе mkvmerge --identify. Яны звычайна падобныя да выпадковых лікаў (напрыклад, «128975986723»).

en: 3. Either 'name:<value>' or 'mime-type:<value>' in which case the selector applies to all attachments whose name or MIME type respectively equals <value>.
be: 3. Або ж name:<значэнне> або mime-type:<значэнне>; у дадзеным выпадку селектар будзе ўжыты да ўсіх далучэннязў, імі або тып MIME якіх адпаведна роўныя <значэнню>.

en: One of the options '--attachment-name', '--attachment-description', '--attachment-mime-type' or '--attachment-uid' has been used without a following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option.
be: Адна з функцый --attachment-name, --attachment-description, --attachment-mime-type або --attachment-uid была выкарыстаная без параметра --add-attachment, --replace-attachment або --update-attachment.

en: Tracks with unsupported content encoding schemes (compression or encryption) cannot be modified.
be: Трэкі са схемамі кадзіравання дадзеных (сцісканне або шыфраванне), якія не падтрымліваюцца, не могуць быць змененыя.

en: No track headers were found for which statistics could be calculated.
be: Не знойдзена ніякіх загалоўкаў трэкаў, для якіх магла б быць вылічана статыстыка.

en: The file is read in order to create track statistics.
be: Файл злічваецца для стварэння статыстыкі трэка.

en: No track corresponding to the edit specification '{0}' was found. {1}
be: Не знойдзена трэка, адпаведнага спецыфікацыі рэдагавання {0}. {1}
