MKVToolNix 8.9.0 - en to ca translation catalogue (2963 entries)

en: 
    The temporary TTA file for track ID {0} is being copied into the final TTA file. This may take some time.
ca: 
    El fitxer temporal TTA per a la pista amb l'ID {0} s'està copiant al fitxer TTA final. Això durà algun temps.

en: 
    mkvmerge received a SIGINT (probably because the user pressed Ctrl+C). Trying to sanitize the file. If mkvmerge hangs during this process you'll have to kill it manually.
ca: 
    El «mkvmerge» ha rebut un SIGINT (probablement perquè l'usuari ha premut Ctrl+C). S'està intentant sanejar el fitxer. Si el «mkvmerge» no respon durant el procés, l'haureu de matar manualment.

en:   ( <file1> <file2> )      Treat file1 and file2 as if they were concatenated
                               into a single big file.
ca:   ( <fitxer_1> <fitxer_2> )
                               Tracta al «fitxer_1» i al «fitxer_2» com si
                               estiguessin concatenats en un únic fitxer gran.

en:   --aac-is-sbr <TID[:0|1]> The track with the ID is HE-AAC/AAC+/SBR-AAC
                               or not. The value ':1' can be omitted.
ca:   --aac-is-sbr <TID[:0|1]>
                               La pista amb l'ID és HE-AAC/AAC+/SBR-AAC o no.
                               El valor «:1» es pot ometre.

en:   --abort-on-warnings      Aborts the program after the first warning is
                               emitted.
ca:   --abort-on-warnings      Interromp el programa després d'emetre el
                               primer avís.

en:   --append-mode <file|track>
                               Selects how mkvmerge calculates timestamps when
                               appending files.
ca:   --append-mode <fitxer|pista>
                               Selecciona la manera en què el «mkvmerge»
                               calcularà els codis de temps en annexar els
                               fitxers.

en:   --append-to <SFID1:STID1:DFID1:DTID1,SFID2:STID2:DFID2:DTID2,...>
                               A comma separated list of file and track IDs
                               that controls which track of a file is
                               appended to another track of the preceding
                               file.
ca:   --append-to <SFID1:STID1:DFID1:DTID1,SFID2:STID2:DFID2:DTID2...>
                               Una llista separada per comes dels ID de fitxer i
                               pista, el qual controla que la pista d'un fitxer
                               s'annexi a una altra pista del fitxer anterior.

en:   --aspect-ratio <TID:f|a/b>
                               Sets the display dimensions by calculating
                               width and height for this aspect ratio.
ca:   --aspect-ratio <TID:f|a/b>
                               Estableix les dimensions de visualització
                               mitjançant el càlcul de l'amplada i alçada
                               per a aquesta relació d'aspecte.

en:   --aspect-ratio-factor <TID:f|a/b>
                               First calculates the aspect ratio by multi-
                               plying the video's original aspect ratio
                               with this factor and calculates the display
                               dimensions from this factor.
ca:   --aspect-ratio-factor <TID:f|a/b>
                               Primer es calcula la relació d'aspecte
                               multiplicant la relació d'aspecte original del
                               vídeo per a aquest factor, i es calculen les
                               dimensions de visualització des d'aquest factor.

en:   --attach-file <file>     Creates a file attachment inside the
                               Matroska file.
ca:   --attach-file <fitxer>
                               Crea un fitxer adjunt dins del fitxer Matroska.

en:   --attach-file-once <file>
                               Creates a file attachment inside the
                               first Matroska file written.
ca:   --attach-file-once <fitxer>
                               Crea un fitxer adjunt dins del primer fitxer
                               Matroska escrit.

en:   --attachment-description <desc>
                               Description for the following attachment.
ca:   --attachment-description <descripció>
                               Descripció per als següents adjunts.

en:   --attachment-mime-type <mime type>
                               Mime type for the following attachment.
ca:   --attachment-mime-type <tipus MIME>
                               Tipus MIME per al següent adjunt.

en:   --attachment-name <name> The name should be stored for the 
                               following attachment.
ca:   --attachment-name <nom> 
                               El nom que s'haurà d'emmagatzemar per al següent
                               adjunt.

en:   --audio-emphasis <TID:n|keyword>
                               Sets the audio emphasis track header value. It can
                               be either a number or a keyword (see
                               '--list-audio-emphasis' for the full list).
ca:   --audio-emphasis <TID:n|paraula_clau>
                               Estableix el valor de la capçalera d'accentuació de
                               l'àudio en la pista. Pot ser un número o una paraula clau
                               (vegeu «--list-audio-emphasis» per a la llista completa).

en:   --capabilities           Lists optional features mkvmerge was compiled with.
ca:   --capabilities
                               Llista les característiques opcionals amb les
                               quals es va compilar el «mkvmerge».

en:   --cb-subsample <TID:hori,vert>
                               The amount of pixels to remove in the Cb channel
                               for every pixel not removed horizontally and
                               vertically. This is additive with
                               --chroma-subsample.
ca:   --cb-subsample <TID:horit,vert>
                               La quantitat de píxels per a eliminar al canal Cb
                               per a cada píxel no eliminat horitzontalment i
                               verticalment. Aquest és additiu amb
                               --chroma-subsample.

en:   --chapter-charset <cset> Charset for a simple chapter file.
ca:   --chapter-charset <joc_de_caràcters>
                               Joc de caràcters per a un fitxer d'un sol
                               capítol.

en:   --chapter-language <lng> Set the 'language' element in chapter entries.
ca:   --chapter-language <idioma>
                               Estableix l'element «language» a les entrades
                               del capítol.

en:   --chapter-sync <d[,o[/p]]>
                               Synchronize, adjust the chapters's timestamps
                               by 'd' ms.
                               'o/p': Adjust the timestamps by multiplying with
                               'o/p' to fix linear drifts. 'p' defaults to
                               1 if omitted. Both 'o' and 'p' can be
                               floating point numbers.
ca:   --chapter-sync <d[,o[/p]]>
                               Sincronitza, ajusta els codis de temps dels
                               capítols amb «d» mil·lisegons.
                               «o/p»: ajusta els codis de temps multiplicant
                               «o/p» per a corregir la deriva lineal.
                               «p» està predefinit a 1 si s'ha omès.
                               «o» i «p» poden ser nombres decimals.

en:   --chapters <file>        Read chapter information from the file.
ca:   --chapters <fitxer>      Llegeix la informació del capítol des del fitxer.

en:   --chroma-siting <TID:hori,vert>
                                How chroma is sited horizontally/vertically.
ca:   --chroma-siting <TID:horit,vert>
                               Com està situada horitzontalment/verticalment
                               la crominància.

en:   --chroma-subsample <TID:hori,vert>
                               The amount of pixels to remove in the Cr and Cb
                               channels for every pixel not removed horizontally
                               and vertically.
ca:   --chroma-subsample <TID:horit,vert>
                               La quantitat de píxels a eliminar en els
                               canals Cr i Cb per a cada píxel no eliminat
                               horitzontalment i verticalment.

en:   --chromaticity-coordinates <TID:red-x,red-y,green-x,green-y,blue-x,blue-y>
                               Red/Green/Blue chromaticity coordinates as defined
                               by CIE 1931.
ca:   --chromaticity-coordinates <TID:vermell-x,vermell-y,verd-x,verd-y,blau-x,blau-y>
                               Les coordenades de la cromaticitat per al
                               vermell/verd/blau com es defineixen per la CIE
                               1931.

en:   --cluster-length <n[ms]> Put at most n data blocks into each cluster.
                               If the number is postfixed with 'ms' then
                               put at most n milliseconds of data into each
                               cluster.
ca:   --cluster-length <n[ms]>
                               Posa com a màxim «n» blocs d'informació en cada
                               clúster. Si posteriorment el nombre s'estableix
                               amb «ms», llavors posarà almenys «n» mil·lisegons
                               de dades en cada clúster.

en:   --clusters-in-meta-seek  Write meta seek data for clusters.
ca:   --clusters-in-meta-seek  Escriu les dades meta de cerca per als clústers.

en:   --color-bits-per-channel <TID:n>
                               Sets the number of coded bits for a color 
                               channel. A value of 0 indicates that the number is
                               unspecified.
ca:   --color-bits-per-channel <TID:n>
                               Defineix el nombre de bits codificats per a un
                               canal de color. Un valor de 0 indica que el
                               nombre està sense especificar.

en:   --color-matrix-coefficients <TID:n>
                               Sets the matrix coefficients of the video used
                               to derive luma and chroma values from red, green
                               and blue color primaries.
ca:   --color-matrix-coefficients <TID:n>
                               Estableix els coeficients de la matriu del vídeo
                               usada per a obtenir els valors de luminància i de
                               crominància a partir dels colors primaris vermell,
                               verd i blau.

en:   --color-primaries <TID:n>
                               The color primaries of the video.
ca:   --color-primaries <TID:n>
                               Els colors primaris del vídeo.

en:   --color-range <TID:n>   Clipping of the color ranges.
ca:   --color-range <TID:n>   La retallada dels intervals de colors.

en:   --color-transfer-characteristics <TID:n>
                               The transfer characteristics of the video.
ca:   --color-transfer-characteristics <TID:n>
                               Les característiques de transferència del vídeo.

en:   --command-line-charset <charset>
                               Charset for strings on the command line
ca:   --command-line-charset <joc_de_caràcters>
                               Joc de caràcters per a les cadenes a la línia
                               d'ordres

en:   --commentary-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "commentary" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
ca:   --commentary-track <TID[:booleà]>
                               Estableix l'etiqueta «Comentari» per a aquesta pista
                               o l'obliga a no estar present si el booleà és 0.

en:   --compression <TID:method>
                               Sets the compression method used for the
                               specified track ('none' or 'zlib').
ca:   --compression <TID:mètode>
                               Estableix el mètode de compressió emprat per a
                               la pista especificada («none» o «zlib»).

en:   --cropping <TID:left,top,right,bottom>
                               Sets the cropping parameters.
ca:   --cropping <TID:esquerra,a_dalt,dreta,a_baix>
                               Estableix els paràmetres del retall.

en:   --cue-chapter-name-format <format>
                               Pattern for the conversion from cue sheet
                               entries to chapter names.
ca:   --cue-chapter-name-format <format>
                               Patró per a la conversió des de les
                               entrades del full de muntatge als noms
                               dels capítols.

en:   --cues <TID:none|iframes|all>
                               Create cue (index) entries for this track:
                               None at all, only for I frames, for all.
ca:   --cues <TID:none|iframes|all>
                               Crea les entrades CUE (índex) per a aquesta pista:
                               Cap, només per als fotogrames I, per a totes.

en:   --debug <topic>          Turns on debugging output for 'topic'.
ca:   --debug <topic>          Activa la depuració de la sortida per a «tema».

en:   --default-duration <TID:Xs|ms|us|ns|fps>
                               Force the default duration of a track to X.
                               X can be a floating point number or a fraction.
ca:   --default-duration <TID:Xs|ms|us|ns|fps>
                               Força la durada predefinida d'una pista per a X.
                               X pot ser un nombre decimal o una fracció.

en:   --default-language <lng> Use this language for all tracks unless
                               overridden with the --language option.
ca:   --default-language <idioma>
                               Usa aquest idioma per a totes les pistes a menys
                               que se superposi amb l'opció --language.

en:   --default-track-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "default track" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
ca:   --default-track-flag <TID[:booleà]>
                               Estableix l'etiqueta «Pista predeterminada» en aquesta pista
                               o la força a no estar present si el booleà és 0.

en:   --deterministic <seed>   Enables the creation of byte-identical files
                               if the same source files with the same options
                               and the same seed are used.
ca:   --deterministic <seed>   Permet la creació de fitxers amb bytes idèntics
                               si s'usen els mateixos fitxers d'origen amb les
                               mateixes opcions i la mateixa llavor.

en:   --disable-lacing         Do not use lacing.
ca:   --disable-lacing         No usa lligams.

en:   --disable-language-ietf  Do not write IETF BCP 47 language elements in
                               track headers, chapters and tags.
ca:   --disable-language-ietf  No escriu els elements d'idioma BCP 47 de la IETF a
                                les capçaleres, capítols i etiquetes de les pistes.

en:   --disable-track-statistics-tags
                               Do not write tags with track statistics.
ca:   --disable-track-statistics-tags
                               No escriu etiquetes amb estadístiques de la pista.

en:   --display-dimensions <TID:width>x<height>
                               Explicitly set the display dimensions.
ca:   --display-dimensions <TID:amplada>x<alçada>
                               Estableix explícitament les dimensions de la
                               visualització.

en:   --enable-durations       Enable block durations for all blocks.
ca:   --enable-durations       Habilita les durades per a tots els blocs.

en:   --enable-legacy-font-mime-types
                               Use legacy font MIME types when adding new
                               attachments as well as for existing ones.
ca:   --enable-legacy-font-mime-types
                               Usa els tipus MIME de lletra heretats quan s'afegeixen
                               adjunts nous, així com per als existents.

en:   --engage <feature>       Turns on experimental feature 'feature'.
ca:   --engage <característica>
                               Habilita la característica experimental
                               «característica».

en:   --field-order <TID:n>    Sets the video field order parameter
                               (see documentation for valid values).
ca:   --field-order <TID:n>    Defineix el paràmetre d'ordre del camp de
                               vídeo (vegeu la documentació per als valors
                               vàlids).

en:   --fix-bitstream-timing-information <TID[:bool]>
                               Adjust the frame/field rate stored in the video
                               bitstream to match the track's default duration.
ca:   --fix-bitstream-timing-information <TID[:booleà]>
                               Ajusta la taxa de fotogrames/camps emmagatzemats
                               al flux de bits del vídeo perquè coincideixin
                               amb la durada predeterminada de la pista.

en:   --flush-on-close         Flushes all cached data to storage when closing
                               a file opened for writing.
ca:   --flush-on-close         Buida totes les dades emmagatzemades a la memòria cau
                               de l'emmagatzematge en tancar un fitxer obert per a escriptura.

en:   --forced-display-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "forced display" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
ca:   --forced-display-flag <TID[:booleà]>
                               Estableix l'etiqueta «Força el mostrar» per a aquesta pista
                               o l'obliga a no estar present si el booleà és 0.

en:   --generate-chapters <mode>
                               Automatically generate chapters according to
                               the mode ('when-appending' or 'interval:<duration>').
ca:   --generate-chapters <mode>
                               Genera automàticament els capítols d'acord amb el
                               mode («when-appending» o «interval:<durada>»).

en:   --generate-chapters-name-template <template>
                               Template for newly generated chapter names
                               (default: 'Chapter <NUM:2>').
ca:   --generate-chapters-name-template <plantilla>
                               Plantilla per als noms dels capítols generats
                               (predeterminat: «Chapter <NUM:2>»).

en:   --global-tags <file>     Read global tags from an XML file.
ca:   --global-tags <fitxer>   Llegeix totes les etiquetes des d'un fitxer en XML.

en:   --hearing-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "hearing impaired" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
ca:   --hearing-impaired-flag <TID[:booleà]>
                               Estableix l'etiqueta «Discapacitat auditiva» per a aquesta pista
                               o l'obliga a no estar present si el booleà és 0.

en:   --language <TID:lang>    Sets the language for the track (IETF BCP 47/
                               RFC 5646 language tag).
ca:   --language <TID:lang>    Estableix l'idioma de la pista (etiqueta
                               d'idioma BCP 47/RFC 5646 de l'IETF).

en:   --link                   Link splitted files.
ca:   --link                   Vincula els fitxers dividits.

en:   --link-to-next <SID>     Link the last file to the given SID.
ca:   --link-to-next <SID>     Vincula l'últim fitxer al SID indicat.

en:   --link-to-previous <SID> Link the first file to the given SID.
ca:   --link-to-previous <SID> Vincula el primer fitxer al SID indicat.

en:   --list-audio-emphasis    Lists all supported values for the
                               '--audio-emphasis' option and their meaning.
ca:   --list-audio-emphasis    Llista tots els valors admesos per a l'opció
                               «--audio-emphasis» i el seu significat.

en:   --list-languages         Lists all ISO 639 languages and their
                               ISO 639-2 codes.
ca:   --list-languages         Llista tots els idiomes ISO 639 i els seus codis
                               ISO 639-2.

en:   --list-stereo-modes      Lists all supported values for the '--stereo-mode'
                               option and their meaning.
ca:   --list-stereo-modes      Llista tots els valors admesos per a l'opció
                               «--stereo-mode» i el seu significat.

en:   --max-content-light <TID:n>
                               Maximum brightness of a single pixel in candelas
                               per square meter (cd/m²).
ca:   --max-content-light <TID:n>
                               La brillantor màxima d'un únic píxel en candeles
                               per metre quadrat (cd/m²).

en:   --max-frame-light <TID:n>
                               Maximum frame-average light level in candelas per
                               square meter (cd/m²).
ca:   --max-frame-light <TID:n>
                               Nivell de llum mitjana del marc màxim en candeles
                               per metre quadrat (cd/m²).

en:   --max-luminance <TID:float>
                               Maximum luminance in candelas per square meter
                               (cd/m²).
ca:   --max-luminance <TID:decimal>
                               Luminància màxima en candeles per metre quadrat
                               (cd/m²).

en:   --min-luminance <TID:float>
                               Minimum luminance in candelas per square meter
                               (cd/m²).
ca:   --min-luminance <TID:decimal>
                               Luminància mínima en candeles per metre quadrat
                               (cd/m²).

en:   --no-chapters            Don't keep chapters from the source file.
ca:   --no-chapters            No conserva els capítols del fitxer d'origen.

en:   --no-cues                Do not write the cue data (the index).
ca:   --no-cues                No escriu les dades CUE (l'índex).

en:   --no-date                Do not write the 'date' field in the segment
                               information headers.
ca:   --no-date                No escriu el camp «date» a les capçaleres
                               d'informació del segment.

en:   --no-global-tags         Don't keep global tags from the source file.
ca:   --no-global-tags         No conserva les etiquetes globals del fitxer
                               d'origen.

en:   --normalize-language-ietf <canonical|extlang|off>
                               Normalize all IETF BCP 47 language tags to either
                               their canonical or their extended language subtags
                               form or not at all (default: canonical form).
ca:   --normalize-language-ietf <canonical|extlang|off>
                               Normalitza totes les etiquetes d'idioma BCP 47 de la
                               IETF a les seves subetiquetes canòniques, en idioma
                               estès o en absolut (per defecte: forma canònica).

en:   --original-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "original language" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
ca:   --original-flag <TID[:booleà]>
                               Estableix l'etiqueta «Idioma original» per a aquesta pista
                               o l'obliga a no estar present si el booleà és 0.

en:   --output-charset <cset>  Output messages in this charset
ca:   --output-charset <joc_de_caràcters>
                               Els missatges es crearan en aquest joc de
                               caràcters.

en:   --priority <priority>    Set the priority mkvmerge runs with.
ca:   --priority <prioritat>   Estableix la prioritat en el processament
                               del «mkvmerge».

en:   --probe-range-percentage <percent>
                               Sets maximum size to probe for tracks in percent
                               of the total file size for certain file types
                               (default: 0.3).
ca:   --probe-range-percentage <percentatge>
                               Defineix la mida màxima per a provar les pistes
                               en el percentatge de la mida total del fitxer
                               per a certs tipus de fitxers (predeterminat: 0,3).

en:   --projection-pose-pitch <TID:float>
                               A pitch rotation to the projection.
ca:   --projection-pose-pitch <TID:float>
                               Un gir de la presentació a la projecció.

en:   --projection-pose-roll <TID:float>
                               A roll rotation to the projection.
ca:   --projection-pose-roll <TID:float>
                               Un gir del rotllo a la projecció.

en:   --projection-pose-yaw <TID:float>
                               A yaw rotation to the projection.
ca:   --projection-pose-yaw <TID:float>
                               Un gir de l'encaix a la projecció.

en:   --projection-private <TID:data>
                               Private data that only applies to a specific
                               projection (as hex digits).
ca:   --projection-private <TID:dades>
                               Les dades privades només s'apliquen a una
                               projecció específica (com a dígits hexadecimals).

en:   --projection-type <TID:method>
                               Projection method used (0–3).
ca:   --projection-type <TID:mètode>
                               Mètode de projecció usat (0–3).

en:   --reduce-to-core <TID>   Keeps only the core of audio tracks that support
                               HD extensions instead of copying both the core
                               and the extensions.
ca:   --reduce-to-core <TID>   Manté només el nucli de les pistes
                               d'àudio que admeten extensions HD en lloc de
                               copiar tant el nucli com les extensions.

en:   --regenerate-track-uids  Generate new random track UIDs instead of keeping
                               existing ones.
ca:   --regenerate-track-uids  Genera de forma aleatòria UID nous de seguiment
                               en comptes mantenir els existents.

en:   --remove-dialog-normalization-gain <TID>
                               Removes or minimizes the dialog normalization gain
                               by modifying audio frame headers.
ca:   --remove-dialog-normalization-gain <TID>
                               Elimina o minimitza el guany del diàleg de
                               normalització, mitjançant la modificació de les
                               capçaleres de la trama d'àudio.

en:   --segment-uid <SID1,[SID2...]>
                               Set the segment UIDs to SID1, SID2 etc.
ca:   --segment-uid <SID1,[SID2...]>
                               Estableix els UID dels segments a SID1, SID2, etc.

en:   --segmentinfo <file>     Read segment information from the file.
ca:   --segmentinfo <fitxer>  Llegeix la informació del segment des del fitxer.

en:   --split <d[K,M,G]|HH:MM:SS|s>
                               Create a new file after d bytes (KB, MB, GB)
                               or after a specific time.
ca:   --split <d[K, M, G]|HH:MM:SS|s>
                               Crea un fitxer nou després de «d» bytes (kB, MB,
                               GB...) o després d'un temps específic.

en:   --split chapters:all|A[,B...]
                               Create a new file before each chapter (with 'all')
                               or before chapter numbers A, B etc.
ca:   --split chapters:all|A[, B...]
                               Crea un nou fitxer abans de cada capítol (amb
                               «all») o abans dels números del capítol A, B, etc.

en:   --split frames:A[,B...]
                               Create a new file after each frame/field A, B
                               etc.
ca:   --split frames:A[, B...]
                               Crea un nou fitxer després de cada
                               fotograma/camp A, B, etc.

en:   --split parts-frames:start1-end1[,[+]start2-end2,...]
                               Same as 'parts:', but 'startN'/'endN' are frame/
                               field numbers instead of timestamps.
ca:   --split parts-frames:inci_1-final_1[,[+]inci_2-final_2...]
                               El mateix que «parts:», però «inici_N»/«final_N»
                               són números de fotogrames/camps en lloc de codis
                               de temps.

en:   --split parts:start1-end1[,[+]start2-end2,...]
                               Keep ranges of timestamps start-end, either in
                               separate files or append to previous range's file
                               if prefixed with '+'.
ca:   --split parts:inici_1-final_1[,[+]inici_2-final_2...]
                               Conserva els intervals dels codis de temps
                               inici-final, tant en fitxers separats o annexats
                               al fitxer de l'interval anterior si conté el
                               prefix «+».

en:   --split timestamps:A[,B...]
                               Create a new file after each timestamp A, B
                               etc.
ca:   --split timestamps:A[, B...]
                               Crea un nou fitxer després de cada codi de
                               temps A, B, etc.

en:   --split-max-files <n>    Create at most n files.
ca:   --split-max-files <n>    Crea com a màxim «n» fitxers.

en:   --stereo-mode <TID:n|keyword>
                               Sets the stereo mode parameter. It can
                               either be a number 0 - 14 or a keyword
                               (use '--list-stereo-modes' to see the full list).
ca:   --stereo-mode <TID:n|paraula_clau>
                               Estableix el paràmetre del mode estèreo. Pot ser
                               un número des del 0 fins al 14 o una paraula clau
                               (useu «--list-stereo-modes» per a veure la llista completa).

en:   --stop-after-video-ends  Stops processing after the primary video track ends,
                               discarding any remaining packets of other tracks.
ca:   --stop-after-video-ends Deixa de processar una vegada finalitzi la pista de vídeo
                               principal, descartant els paquets restants d'altres pistes.

en:   --sub-charset <TID:charset>
                               Determines the charset the text subtitles are
                               read as for the conversion to UTF-8.
ca:   --sub-charset <TID:joc_de_caràcters>
                               Determina el joc de caràcters per al text dels
                               subtítols que són llegits per a la conversió a
                               UTF-8.

en:   --text-descriptions-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "text descriptions" flag for this track
                               or forces it not to be present if bool is 0.
ca:   --text-descriptions-flag <TID[:booleà]>
                               Estableix l'etiqueta «Descripcions de text» en aquesta pista
                               o la força a no estar present si el booleà és 0.

en:   --timestamp-scale <n>    Force the timestamp scale factor to n.
ca:   --timestamp-scale <n>    Estableix el factor de proporció per al codi de
                               temps a «n».

en:   --timestamps <TID:file>  Read the timestamps to be used from a file.
ca:   --timestamps <TID:fitxer>
                               Llegeix els codis de temps per a emprar-los des
                               d'un fitxer.

en:   --title <title>          Title for this destination file.
ca:   --title <títol>          Títol per al fitxer de destinació.

en:   --track-enabled-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "track enabled" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
ca:   --track-enabled-flag <TID[:bool]>
                               Estableix l'etiqueta «Pista habilitada» o la força
                               si no està present o si és 0.

en:   --track-name <TID:name>  Sets the name for a track.
ca:   --track-name <TID:nom>   Estableix el nom per a una pista.

en:   --track-order <FileID1:TID1,FileID2:TID2,FileID3:TID3,...>
                               A comma separated list of both file IDs
                               and track IDs that controls the order of the
                               tracks in the destination file. If not given,
                               the tracks will sorted by type (video, audio,
                               subtitles, others).
ca:   --track-order <FitxerID1:TID1,FitxerID2:TID2,FitxerID3:TID3,...>
                               Una llista separada per comes dels ID de fitxers
                               i els ID de seguiment que controlen l'ordre de
                               les pistes en el fitxer de destinació. Si no
                               s'indica, les pistes seran ordenades per tipus
                               (vídeo, àudio, subtítols, altres).

en:   --track-tags <n,m,...>   Copy the tags for tracks n,m etc. Default: copy
                               tags for all tracks.
ca:   --track-tags <n, m...>    Copia les etiquetes per a les pistes «n», «m»,
                               etc. Predeterminat: copia les etiquetes per a totes
                               les pistes.

en:   --ui-language <code>     Force the translations for 'code' to be used.
ca:   --ui-language <codi>     Força l'ús de les traduccions per al «codi».

en:   --visual-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "visual impaired" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
ca:   --visual-impaired-flag <TID[:booleà]>
                               Estableix l'etiqueta «Discapacitat visual» per a aquesta pista
                               o l'obliga a no estar present si el booleà és 0.

en:   --white-color-coordinates <TID:x,y>
                               White color chromaticity coordinates as defined
                               by CIE 1931.
ca:   --white-color-coordinates <TID:x,y>
                               Coordenades cromàtiques del color blanc com es
                               defineixen per la CIE 1931.

en:   -A, --no-audio           Don't copy any audio track from this file.
ca:   -A, --no-audio           No copia cap pista d'àudio des d'aquest fitxer.

en:   -B, --no-buttons         Don't copy any buttons track from this file.
ca:   -B, --no-buttons         No copia cap dels botons de pista des d'aquest
                               fitxer.

en:   -D, --no-video           Don't copy any video track from this file.
ca:   -D, --no-video           No copia cap pista de vídeo des d'aquest fitxer.

en:   -F, --identification-format <format>
                               Set the identification results format
                               ('text' or 'json'; default is 'text').
ca:   -F, --identification-format <format>
                               Estableix el format dels resultats de la
                               identificació. («text» o «json», el predeterminat
                               és  «text»).

en:   -J <file>                This is a convenient alias for
                               "--identification-format json --identify file".
ca:   -J <file>                Aquest és un àlies pràctic per a
                               «--identification-format json --identify fitxer».

en:   -M, --no-attachments     Don't copy attachments from a source file.
ca:   -M, --no-attachments     No copia cap adjunt des d'un fitxer d'origen.

en:   -S, --no-subtitles       Don't copy any subtitle track from this file.
ca:   -S, --no-subtitles       No copia cap pista de subtítols des d'aquest
                               fitxer.

en:   -T, --no-track-tags      Don't copy tags for tracks from the source file.
ca:   -T, --no-track-tags      No copia cap etiqueta per a les pistes des del
                               fitxer d'origen.

en:   -V, --version            Show version information.
ca:   -V, --version            Mostra informació de la versió.

en:   -a, --audio-tracks <n,m,...>
                               Copy audio tracks n,m etc. Default: copy all
                               audio tracks.
ca:   -a, --audio-tracks <n, m...>
                               Copia les pistes d'àudio «n», «m», etc.
                               Predeterminat: es copien totes les pistes d'àudio.

en:   -b, --button-tracks <n,m,...>
                               Copy buttons tracks n,m etc. Default: copy
                               all buttons tracks.
ca:   -b, --button-tracks <n, m...>
                               Copia els botons de les pistes «n», «m», etc.
                               Predeterminat: es copien tots els botons de les
                               pistes.

en:   -d, --video-tracks <n,m,...>
                               Copy video tracks n,m etc. Default: copy all
                               video tracks.
ca:   -d, --video-tracks <n, m...>
                               Copia les pistes de vídeo «n», «m», etc.
                               Predeterminat: es copien totes les pistes de vídeo.

en:   -f, --fourcc <FOURCC>    Forces the FourCC to the specified value.
                               Works only for video tracks.
ca:   -f, --fourcc <FOURCC>    Força el FourCC al valor especificat. Només
                               funciona per a les pistes de vídeo.

en:   -h, --help               Show this help.
ca:   -h, --help               Mostra aquesta ajuda.

en:   -i, --identify <file>    Print information about the source file.
ca:   -i, --identify <fitxer>
                               Imprimeix informació sobre el fitxer d'origen.

en:   -l, --list-types         Lists supported source file types.
ca:   -l, --list-types         Llista els tipus de fitxers d'origen admesos.

en:   -m, --attachments <n[:all|first],m[:all|first],...>
                               Copy the attachments with the IDs n, m etc. to
                               all or only the first destination file. Default:
                               copy all attachments to all destination files.
ca:   -m, --attachments <n[:all|first],m[:all|first]...>
                               Copia els adjunts amb els ID «n», «m», etc.,
                               a tots o només el primer fitxer de destinació.
                               Predeterminat: es copien tots els adjunts als
                               fitxers de destinació.

en:   -o, --output out         Write to the file 'out'.
ca:   -o, --output sortida     Escriu al fitxer «sortida».

en:   -r, --redirect-output <file>
                               Redirects all messages into this file.
ca:   -r, --redirect-output <fitxer>
                               Redirigeix tots els missatges a dins d'aquest fitxer.

en:   -s, --subtitle-tracks <n,m,...>
                               Copy subtitle tracks n,m etc. Default: copy
                               all subtitle tracks.
ca:   -s, --subtitle-tracks <n, m...>
                               Copia les pistes dels subtítols «n», «m», etc.
                               Predeterminat: es copien totes les pistes dels
                               subtítols.

en:   -t, --tags <TID:file>    Read tags for the track from an XML file.
ca:   -t, --tags <TID:fitxer>
                               Llegeix les etiquetes per a la pista des d'un
                               fitxer en XML.

en:   -w, --webm               Create WebM compliant file.
ca:   -w, --webm               Crea un fitxer conforme amb WebM.

en:   -y, --sync <TID:d[,o[/p]]>
                               Synchronize, adjust the track's timestamps with
                               the id TID by 'd' ms.
                               'o/p': Adjust the timestamps by multiplying with
                               'o/p' to fix linear drifts. 'p' defaults to
                               1 if omitted. Both 'o' and 'p' can be
                               floating point numbers.
ca:   -y, --sync <TID:d[,o[/p]]>
                               Sincronitza, ajusta els codis de temps de la
                               pista amb l'ID TID mitjançant «d» mil·lisegons.
                               «o/p»: ajusta els codis de temps multiplicant
                               «o/p» per a corregir la deriva lineal.
                               «p» és predefinit a 1 si és omès.
                               «o» i «p» poden ser nombres decimals.

en:   <file1> + <file2>        Append file2 to file1.
ca:   <fitxer_1> + <fitxer_2>  Annexa el «fitxer_2» al «fitxer_1».

en:   <file1> +<file2>         Same as "<file1> + <file2>".
ca:   <fitxer_1> +<fitxer_2>   El mateix que «<fitxer_1> + <fitxer_2>».

en:   = <file>                 Don't look for and concatenate files with the same
                               base name but with a different trailing number.
ca:   = <fitxer>               No cerca i concatena els fitxers que tinguin el
                               mateix nom base, sinó aquells amb un número
                               diferent al final.

en:   =<file>                  Same as "= <file>".
ca:   =<file>                  El mateix que «= <file>».

en:   @option-file.json        Reads additional command line options from
                               the specified JSON file (see man page).
ca:   @fitxer_d_opcions.json   Llegeix les opcions addicionals de la línia
                               d'ordres des del fitxer JSON especificat
                               (vegeu la pàgina man).

en:   B:  boolean (0 or 1)
ca:   B:  booleà (0 o 1)

en:   DT: date & time
ca:   DT: data i hora

en:   FP: floating point number
ca:   FP: nombre decimal

en:   S:  string
ca:   S:  cadena

en:   SI: signed integer
ca:   SI: enter amb signe

en:   UI: unsigned integer
ca:   UI: enter sense signe

en:   US: Unicode string
ca:   US: cadena Unicode

en:   X:  binary in hex
ca:   X:  binari en hexadecimal

en:   [ <file1> <file2> ]      Same as "<file1> + <file2>".
ca:   [ <file1> <file2> ]       El mateix que «<file1> + <file2>».

en:  (H.264 profile: {0} @L{1}.{2})
ca:  (perfil H.264: {0} @L{1}.{2})

en:  (HEVC profile: {0} @L{1}.{2})
ca:  (Perfil HEVC: {0} @L{1}.{2})

en:  (aspect ratio)
ca:  (relació d'aspecte)

en:  (centimeters)
ca:  (centímetres)

en:  (fixed)
ca:  (fix)

en:  (format tag: 0x{0:04x})
ca:  (etiqueta de format: 0x{0:04x})

en:  (free resizing)
ca:  (redimensionament lliure)

en:  (inches)
ca:  (polzades)

en:  (keep aspect ratio)
ca:  (mantén la relació d'aspecte)

en:  (pixels)
ca:  (píxels)

en:  Attachment support (more global options):
ca:  Implementació per a adjunts (més opcions globals):

en:  Chapter handling:
ca:  Manipulació dels capítols:

en:  File splitting, linking, appending and concatenating (more global options):
ca:  Divisió, vinculació, annexat i concatenació dels fitxers (més opcions globals):

en:  General output control (advanced global options):
ca:  Control general de la sortida (opcions globals avançades):

en:  Global options:
ca:  Opcions globals:

en:  Options for each source file:
ca:  Opcions per a cada fitxer d'origen:

en:  Options that only apply to VobSub subtitle tracks:
ca:  Opcions que només s'apliquen a les pistes de subtítols VobSub:

en:  Options that only apply to audio tracks:
ca: Opcions que només s'apliquen a les pistes d'àudio:

en:  Options that only apply to text subtitle tracks:
ca:  Opcions que només s'apliquen a les pistes de subtítols de text:

en:  Options that only apply to video tracks:
ca:  Opcions que només s'apliquen a les pistes de vídeo:

en:  Other options:
ca:  Altres opcions:

en:  Segment info handling:
ca:  Informació quant a la manipulació del segment:

en:  at 0x{0:x}
ca:  al 0x{0:x}

en:  at {0}
ca:  al {0}

en:  data size {0}
ca:  mida de les dades {0}

en:  day |  days
ca[0]:  dia
ca[1]:  dies

en:  done
ca:  fet

en:  second |  seconds
ca[0]:  segon
ca[1]:  segons

en:  size is unknown
ca:  la mida és desconeguda

en:  size {0}
ca:  mida {0}

en: "Commentary" flag
ca: Etiqueta «Comentari»

en: "Commentary" flag:
ca: Etiqueta «Comentari»:

en: "Default track" flag
ca: Etiqueta «Pista predeterminada»

en: "Default track" flag:
ca: Etiqueta «Pista predeterminada»:

en: "Determine automatically" is a good choice for almost all situations.
ca: «Determina-la automàticament» és una bona tria per a gairebé totes les situacions.

en: "Enabled" flag
ca: Etiqueta «Habilitada»

en: "Forced display" flag
ca: Etiqueta «Força el mostrar»

en: "Forced display" flag:
ca: Etiqueta «Força el mostrar»:

en: "Hearing impaired" flag
ca: Etiqueta «Discapacitat auditiva»

en: "Hearing impaired" flag:
ca: Etiqueta «Discapacitat auditiva»:

en: "Lacing" flag
ca: Etiqueta «Lligam»

en: "Original language" flag
ca: Etiqueta «Idioma original»

en: "Original language" flag:
ca: Etiqueta «Idioma original»:

en: "Text descriptions" flag
ca: Etiqueta «Descripcions de text»

en: "Text descriptions" flag:
ca: Etiqueta «Descripcions de text»:

en: "Track enabled" flag
ca: Etiqueta «Pista habilitada»

en: "Track enabled" flag:
ca: Etiqueta «Pista habilitada»:

en: "Visual impaired" flag
ca: Etiqueta «Discapacitat visual»

en: "Visual impaired" flag:
ca: Etiqueta «Discapacitat visual»:

en: %1 automatic, %2 manual, %3 running
ca: %1 automàtica, %2 manual, %3 en execució

en: %1 bit per sample | %1 bits per sample
ca[0]: %1 bit per mostra
ca[1]: %1 bits per mostra

en: %1 channel | %1 channels
ca[0]: %1 canal
ca[1]: %1 canals

en: %1 entry | %1 entries
ca[0]: %1 entrada
ca[1]: %1 entrades

en: %1 pixels
ca: %1 píxels

en: %1 warning | %1 warnings
ca[0]: %1 avís
ca[1]: %1 avisos

en: %<1-9>n – nanoseconds with up to nine places (e.g. three places with %3n)
ca: %<1-9>n – nanosegons amb fins a nou dígits (p. ex., tres dígits amb %3n)

en: %H – hours zero-padded to two places
ca: %H – hora de dos dígits farcida amb zeros

en: %M – minutes zero-padded to two places
ca: %M – minuts de dos dígits farcits amb zeros

en: %S – seconds zero-padded to two places
ca: %S – segons de dos dígits farcits amb zeros

en: %h – hours
ca: %h – hora

en: %m – minutes
ca: %m – minuts

en: %n – nanoseconds with nine places
ca: %n – nanosegons amb nou dígits

en: %s – seconds
ca: %s – segons

en: &Abort job
ca: &Interromp la tasca

en: &Abort jobs
ca: &Interromp les tasques

en: &Acknowledge warnings and errors
ca: &Reconeix els avisos i errors

en: &Add
ca: &Afegeix

en: &Add action
ca: &Afegeix una acció

en: &Add attachment
ca: &Afegeix un adjunt

en: &Add attachments
ca: &Afegeix alguns adjunts

en: &Add files
ca: &Afegeix alguns fitxers

en: &Add source files
ca: &Afegeix fitxers d'origen

en: &Audio
ca: &Àudio

en: &Audio tracks:
ca: Pistes d'à&udio:

en: &Automatically set the destination file name
ca: Estableix &automàticament el nom del fitxer de destinació

en: &Boundary characters:
ca: Caràcters &limítrofs:

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: &Chapter editor
ca: Editor de &capítols

en: &Chapter number of first created entry:
ca: El número del &capítol de la primera entrada creada:

en: &Character set for text files:
ca: Joc de &caràcters per a fitxers de text:

en: &Character set:
ca: Joc de &caràcters:

en: &Character sets
ca: Jocs de &caràcters

en: &Clear output and reset progress
ca: &Neteja la sortida i reinicia el progrés

en: &Close
ca: Tan&ca

en: &Close file
ca: Tan&ca el fitxer

en: &Close settings
ca: Tan&ca els ajustaments

en: &Close window
ca: Tan&ca la finestra

en: &Code of Conduct
ca: &Codi de conducta

en: &Collapse all
ca: &Contrau-ho tot

en: &Command line:
ca: Línia d'&ordres:

en: &Configure available languages
ca: &Configura els idiomes disponibles

en: &Constrict start and end timestamps of sub-chapters to their parent's start and end timestamps
ca: Re&dueix els codis de temps d'inici i final dels subcapítols als codis de temps d'inici i finals dels fitxers pare

en: &Continue identification
ca: &Continua la identificació

en: &Copy command line to clipboard
ca: &Copia la línia d'ordres al porta-retalls

en: &Create a new multiplex settings tab for each directory
ca: &Crea una pestanya nova d'ajustaments de multiplexat per a cada directori

en: &Create file without audio track
ca: &Crea un fitxer sense pista d'àudio

en: &Default
ca: O&missió

en: &Description:
ca: &Descripció:

en: &Detach window
ca: Se&para la finestra

en: &Disable all items
ca: I&nhabilita tots els elements

en: &Disable selected attachment | &Disable selected attachments
ca[0]: I&nhabilita l'adjunt seleccionat
ca[1]: I&nhabilita els adjunts seleccionats

en: &Don't scan, just add the file
ca: &No analitzar, només afegeix el fitxer

en: &Don't use information
ca: &No empris la informació

en: &Download
ca: &Baixa

en: &Duration of each entry in seconds:
ca: &Durada de cada entrada en segons:

en: &Edit available actions to execute
ca: &Edita les accions disponibles a executar

en: &Elide text in tab headers of tab widgets
ca: &Elideix el text a les capçaleres de les pestanyes dels estris de pestanya

en: &Enable all items
ca: &Habilita tots els elements

en: &Enable selected attachment | &Enable selected attachments
ca[0]: &Habilita l'adjunt seleccionat
ca[1]: &Habilita els adjunts seleccionats

en: &Enabled
ca: &Habilitades

en: &Ensure at least one track of each type has its "track enabled" flag set
ca: Ass&egura que com a mínim una pista de cada tipus tingui establerta l'etiqueta «Pista habilitada»

en: &Escape arguments for:
ca: &Escapa els arguments per a:

en: &Expand all
ca: &Expandeix-ho tot

en: &Extended language subtag:
ca: Subetiquetes en idioma &estès:

en: &Extraction tool
ca: &Eina d'extracció

en: &FAQ
ca: &PMF

en: &File name:
ca: Nom del &fitxer:

en: &First entry to renumber:
ca: &Primera entrada a tornar a numerar:

en: &Font && size:
ca: &Lletra i mida:

en: &Free-form input
ca: Entrada de &forma lliure

en: &Generate sub-chapters
ca: &Genera els subcapítols

en: &Handle all files from all directories as a single list of files
ca: &Gestiona tots els fitxers de tots els directoris com a una llista única de fitxers

en: &Header editor
ca: Editor de la ca&pçalera

en: &Help
ca: A&juda

en: &Hex dumps:
ca: Bolcats en &hexadecimal:

en: &Hidden
ca: &Ocultes

en: &Ignore playlists meant for menus
ca: &Ignora les llistes de reproducció destinades als menús

en: &Individually selected components
ca: Components seleccionats &individualment

en: &Info tool
ca: Eina d'&informació

en: &Input
ca: E&ntrada

en: &Job output
ca: Sortida de la &tasca

en: &Job queue
ca: Cua de &treball

en: &Language of chapter names to replace:
ca: I&dioma dels noms dels capítols a substituir:

en: &Language:
ca: &Idioma:

en: &Languages
ca: I&diomes

en: &MIME type:
ca: Tipus &MIME:

en: &Minimum playlist duration:
ca: Durada &mínima per a la llista de reproducció:

en: &Multiplexer
ca: &Multiplexador

en: &Multiply start and end timestamps by the following factor:
ca: &Multiplica l'inici i el final dels codis de temps per al següent factor:

en: &Name:
ca: &Nom:

en: &New
ca: &Nou

en: &Next chapter editor tab
ca: Següe&nt pestanya de l'editor de capítols

en: &Next header editor tab
ca: Següe&nt pestanya de l'editor de la capçalera

en: &Next info tab
ca: Següe&nt pestanya d'informació

en: &Next job output tab
ca: Següe&nt pestanya de sortida de la tasca

en: &Next multiplex settings
ca: Següe&nts ajustaments de multiplexat

en: &Number of entries to renumber:
ca: &Nombre d'entrades a tornar a numerar:

en: &Only enable copying of tracks with specific languages by default
ca: De manera predeterminada, permet n&omés la còpia de les pistes amb els idiomes especificats

en: &Only include often used entries in selections
ca: Inclou n&omés les entrades emprades sovint a les seleccions

en: &Only use the first source file that contains a video track
ca: Empra n&omés el primer fitxer d'origen que contingui una pista de vídeo

en: &Open Matroska or WebM file
ca: &Obre un fitxer Matroska o WebM

en: &Open as new tabs in the header editor
ca: &Obre com a pestanyes noves a l'editor de la capçalera

en: &Open folder
ca: &Obre la carpeta

en: &Open settings
ca: &Obre uns ajustaments

en: &Open supported chapter file format
ca: &Obre un format de fitxer de capítols admès

en: &Ordered
ca: &Ordenat

en: &Output
ca: S&ortida

en: &Overwrite file
ca: S&obreescriu el fitxer

en: &Preferences
ca: &Preferències

en: &Previous chapter editor tab
ca: Ante&rior pestanya de l'editor de capítols

en: &Previous header editor tab
ca: Ante&rior pestanya de l'editor de la capçalera

en: &Previous info tab
ca: Ante&rior pestanya d'informació

en: &Previous job output tab
ca: Ante&rior pestanya de sortida de la tasca

en: &Previous multiplex settings
ca: Ante&riors ajustaments de multiplexat

en: &Private use:
ca: Ús &privat:

en: &Region:
ca: &Regió:

en: &Reload
ca: To&rna a carregar

en: &Reload file
ca: To&rna a carregar el fitxer

en: &Remove attachment | &Remove attachments
ca[0]: Sup&rimeix l'adjunt
ca[1]: Sup&rimeix els adjunts

en: &Remove end timestamps
ca: E&limina els codis de temps finals

en: &Remove file | &Remove files
ca[0]: Sup&rimeix el fitxer
ca[1]: Sup&rimeix els fitxers

en: &Remove job | &Remove jobs
ca[0]: Sup&rimeix la tasca
ca[1]: Sup&rimeix les tasques

en: &Remove job from queue after completion:
ca: Sup&rimeix la tasca de la cua després d'executar-la:

en: &Remove selected attachment
ca: Sup&rimeix l'adjunt seleccionat

en: &Remove selected edition or chapter
ca: Sup&rimeix l'edició o capítol seleccionat

en: &Replace with normalized form
ca: Substitueix amb la fo&rma normalitzada

en: &Reset this value
ca: &Reinicia aquest valor

en: &Save
ca: De&sa

en: &Save attachment content to a file
ca: De&sa el contingut de l'adjunt a un fitxer

en: &Save output
ca: De&sa la sortida

en: &Save settings
ca: De&sa els ajustaments

en: &Scan directory for other playlists:
ca: Directori a e&xplorar per a altres llistes de reproducció:

en: &Scan for other playlists
ca: E&xplora per a altres llistes de reproducció

en: &Select all attachments
ca: &Selecciona tots els adjunts

en: &Select all items
ca: &Selecciona tots els elements

en: &Skip chapters flagged "hidden"
ca: O&met els capítols marcats com a «ocult»

en: &Skip file
ca: O&met el fitxer

en: &Sort chapters by their start and end timestamps
ca: O&rdena els capítols pels seus codis de temps d'inici i final

en: &Start && end:
ca: &Inici i final:

en: &Start job automatically | &Start jobs automatically
ca[0]: &Inicia automàticament la tasca
ca[1]: &Inicia automàticament les tasques

en: &Start timestamp of first created entry:
ca: Codi de temps &inicial de la primera entrada creada:

en: &Subtitle tracks:
ca: Pistes de &subtítols:

en: &Subtitles
ca: &Subtítols

en: &Tag editor
ca: Editor d'e&tiquetes

en: &Tracks, chapters and tags:
ca: Pis&tes, capítols i etiquetes:

en: &Type:
ca: &Tipus:

en: &Use information
ca: E&mpra la informació

en: &Validate values
ca: &Valida els valors

en: &Verbosity:
ca: &Loquacitat:

en: &Video
ca: &Vídeo

en: &Video tracks:
ca: Pistes de &vídeo:

en: &View output
ca: &Visualitza la sortida

en: &Volume:
ca: &Volum:

en: &When to set the language:
ca: &Quan s'estableixi l'idioma:

en: &Window
ca: &Finestra

en: '--aspect-ratio' lacks the aspect ratio.
ca: «--aspect-ratio» li manca la relació d'aspecte.

en: '--aspect-ratio-factor' lacks the aspect ratio factor.
ca: «--aspect-ratio-factor» li manca el factor de la relació d'aspecte.

en: '--attachment-description' lacks the description.
ca: «--attachment-description» li manca la descripció.

en: '--attachment-mime-type' lacks the MIME type.
ca: «--attachment-mime-type» li manca el tipus MIME.

en: '--attachment-name' lacks the name.
ca: «--attachment-name» li manca el nom.

en: '--chapter-charset' lacks the charset.
ca: «--chapter-charset» li manca el joc de caràcters.

en: '--chapter-charset' may only be given once in '--chapter-charset {0}'.
ca: «--chapter-charset» només es pot donar una vegada a «--chapter-charset {0}».

en: '--chapter-charset' must be given before '--chapters' in '--chapter-charset {0}'.
ca: «--chapter-charset» s'ha d'assignar abans de «--chapters» a «--chapter-charset {0}».

en: '--chapter-language' lacks the language.
ca: «--chapter-language» li manca l'idioma.

en: '--chapter-language' may only be given once in '--chapter-language {0}'.
ca: «--chapter-language» només es pot donar una vegada a «--chapter-language {0}».

en: '--chapter-language' must be given before '--chapters' in '--chapter-language {0}'.
ca: «--chapter-language» s'ha assignat abans de «--chapters» a «--chapter-language {0}».

en: '--chapters' lacks the file name.
ca: «--chapters» li manca el nom del fitxer.

en: '--cluster-length' lacks the length.
ca: «--cluster-length» li manca l'extensió.

en: '--command-line-charset' is missing its argument.
ca: «--command-line-charset» li manca el seu argument.

en: '--cropping' lacks the crop parameters.
ca: «--cropping» li manquen els paràmetres del retall.

en: '--cue-chapter-name-format' lacks the format.
ca: «--cue-chapter-name-format» li manca el format.

en: '--cue-chapter-name-format' must be given before '--chapters'.
ca: «--cue-chapter-name-format» s'ha assignat abans de «--chapters».

en: '--display-dimensions' lacks the dimensions.
ca: «--display-dimensions» li manquen les dimensions.

en: '--engage' lacks its argument.
ca: «--engage» li manca el seu argument.

en: '--generate-chapters' lacks the mode.
ca: «--generate-chapters» li manca el mode.

en: '--generate-chapters-name-template' lacks the name template.
ca: «--generate-chapters-name-template» li manca el nom de la plantilla.

en: '--global-tags' lacks the file name.
ca: «--global-tags» li manca el nom del fitxer.

en: '--link' is only useful in combination with '--split'.
ca: «--link» només és útil en combinació amb «--split».

en: '--link-to-next' lacks the next UID.
ca: «--link-to-next» li manca l'UID següent.

en: '--link-to-previous' lacks the previous UID.
ca: «--link-to-previous» li manca l'UID anterior.

en: '--segment-uid' lacks the segment UID.
ca: «--segment-uid» li manca l'UID del segment.

en: '--segmentinfo' lacks the file name.
ca: «--segmentinfo» li manca el nom del fitxer.

en: '--split' lacks the size.
ca: «--split» li manca la mida.

en: '--split-max-files' lacks the number of files.
ca: «--split-max-files» li manca el nombre de fitxers.

en: '--timestamp-scale' was used more than once.
ca: «--timestamp-scale» s'ha emprat més d'una vegada.

en: '--title' lacks the title.
ca: «--title» li manca el títol.

en: '--track-order' may only be given once.
ca: «--track-order» només pot donar-se una vegada.

en: '-A' and '-a' used on the same source file.
ca: «-A» i «-a» s'han emprat en el mateix fitxer d'origen.

en: '-B' and '-b' used on the same source file.
ca: «-B» i «-b» s'han emprat en el mateix fitxer d'origen.

en: '-D' and '-d' used on the same source file.
ca: «-D» i «-d» s'han emprat en el mateix fitxer d'origen.

en: '-S' and '-s' used on the same source file.
ca: «-S» i «-s» s'han emprat en el mateix fitxer d'origen.

en: '{0}' can only be used with a file name. No further options are allowed if this option is used.
ca: «{0}» només pot ser emprat amb un nom de fitxer. Si s'usa aquesta opció, no es permetran d'altres.

en: '{0}' is an unsupported argument for --compression. Available compression methods are: {1}
ca: «{0}» és un argument no admès per --compression. Els mètodes de compressió disponibles són: {1}

en: '{0}' is an unsupported argument for --cues.
ca: «{0}» és un argument no admès per --cues.

en: '{0}' is missing the file name.
ca: «{0}» li manca el nom del fitxer.

en: '{0}' is neither a valid ISO 639-2 nor a valid ISO 639-1 code. See 'mkvmerge --list-languages' for a list of all languages and their respective ISO 639-2 codes.
ca: «{0}» no és un codi ISO 639-2 o ISO 639-1 vàlid. Vegeu «mkvmerge --list-languages» per a una llista de tots els idiomes i els seus respectius codis ISO 639-2.

en: '{0}' is not a CHAPTERxx=... line.
ca: «{0}» no és una línia CHAPTERxx=...

en: '{0}' is not a CHAPTERxxNAME=... line.
ca: «{0}» no és una línia CHAPTERxxNAME=...

en: '{0}' is not a valid DVD title number.
ca: «{0}» no és un número de títol vàlid del DVD.

en: '{0}' is not a valid IETF BCP 47/RFC 5646 language tag in '{1}'. Additional information from the parser: {2}
ca: «{0}» no és una etiqueta d'idioma BCP 47/RFC 5646 vàlida de l'IETF a «{1}». Informació addicional des de l'analitzador: {2}

en: '{0}' is not a valid IETF BCP 47/RFC 5646 language tag. Additional information from the parser: {1}
ca: «{0}» no és una etiqueta d'idioma BCP 47/RFC 5646 vàlida de l'IETF. Informació addicional des de l'analitzador: {1}

en: '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code.
ca: «{0}» no és un codi d'idioma ISO 639-2 vàlid.

en: '{0}' is not a valid append mode in '--append-mode {0}'.
ca: «{0}» no és un mode d'annexat vàlid a «--append-mode {0}».

en: '{0}' is not a valid ccTLD country code.
ca: «{0}» no és un codi de país ccTLD vàlid.

en: '{0}' is not a valid field order.
ca: «{0}» no és un ordre del camp vàlid.

en: '{0}' is not a valid file ID in '--track-order {1}'.
ca: «{0}» no és un ID de fitxer vàlid a «--track-order {1}».

en: '{0}' is not a valid hack.
ca: «{0}» no és un tall vàlid.

en: '{0}' is not a valid language normalization mode.
ca: '{0}' no és un mode vàlid de normalització de l'idioma.

en: '{0}' is not a valid mapping of file and track IDs in '--append-to {1}'.
ca: «{0}» no és una assignació vàlida de l'ID del fitxer i pista a «--append-to {1}».

en: '{0}' is not a valid pair of file ID and track ID in '--track-order {1}'.
ca: «{0}» no és un parell vàlid per a l'ID del fitxer i l'ID de la pista a «--track-order {1}».

en: '{0}' is not a valid pair of track ID and default duration in '--default-duration {0}'.
ca: «{0}» no és un parell vàlid per a l'ID de la pista i durada predeterminada a «--default-duration {0}».

en: '{0}' is not a valid priority class.
ca: «{0}» no és una classe de prioritat vàlida.

en: '{0}' is not a valid track ID in '--default-duration {1}'.
ca: «{0}» no és un ID de pista vàlid a «--default-duration {1}».

en: '{0}' is not a valid track ID.
ca: «{0}» no és un ID de pista vàlid.

en: '{0}' is not recognized as a valid number format or it doesn't contain a valid unit ('s', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'p' or 'i') in '{1}'.
ca: «{0}» no es reconeix com un format de número vàlid o no conté una unitat vàlida («s», «ms», «us», «ns», «fps», «p» o «i») a «{1}».

en: '{0}' is only allowed when extracting chapters.
ca: «{0}» només està permès quan s'extreuen capítols.

en: '{0}' is only allowed when extracting tracks.
ca: «{0}» només està permès quan s'extreuen pistes.

en: '{0}' lacks a file name.
ca: «{0}» li manca un nom de fitxer.

en: '{0}' lacks its argument.
ca: «{0}» li manca el seu argument.

en: '{0}' lacks the FourCC.
ca: «{0}» li manca el FourCC.

en: '{0}' lacks the delay.
ca: «{0}» li manca el retard.

en: '{0}' lacks the file name.
ca: «{0}» li manca el nom de fitxer.

en: '{0}' lacks the parameter.
ca: «{0}» li manca el paràmetre.

en: '{0}' lacks the track ID.
ca: «{0}» li manca l'ID de la pista.

en: '{0}' lacks the track numbers.
ca: «{0}» li manquen els números de la pista.

en: '{0}' track {1}: {2}
ca: «{0}» pista {1}: {2}

en: '{0}': Processing the following files as well: {1}
ca: «{0}»: està processant els següents fitxers com a bons: {1}

en: '{0}': You're copying an Opus track that was written in experimental mode. The resulting track will be written in final mode, but one detail cannot be recovered from a track written in experimental mode: the end trimming. This means that a decoder might output a few samples more than originally intended. You should re-multiplex from the original Opus file if possible.
ca: «{0}»: Esteu tornant a copiar una pista Opus que fou escrita en el mode experimental. La pista resultant s'escriurà seguint el mode final, però no es podrà recuperar el detall a partir d'una pista escrita en el mode experimental: el tall final. Això significa que un descodificador podria generar unes quantes mostres més del que tenia inicialment previst. Si és possible, hauríeu de tornar a multiplexar partint del fitxer Opus original.

en: '{0}': {1}
ca: «{0}»: {1}

en: (Known element, but invalid at this position: {0}; ID: 0x{1} size: {2})
ca: (Element desconegut, però no és vàlid en aquesta posició: {0}; ID: 0x{1} mida: {2})

en: (Unknown element: {0}; ID: 0x{1} size: {2})
ca: (Element desconegut: {0}; ID: 0x{1} mida: {2})

en: (additional part)
ca: (part addicional)

en: +-> Parsing the FLAC file. This can take a LONG time.
ca: +-> S'està analitzant el fitxer FLAC. Això pot trigar MOLT de temps.

en: +-> Pre-parsing FLAC file: 100%
ca: +-> S'està fent una anàlisi prèvia del fitxer FLAC: 100%

en: +-> Pre-parsing FLAC file: {0}%{1}
ca: +-> S'està fent una anàlisi prèvia del fitxer FLAC: {0}%{1}

en: , description '{0}'
ca: , descripció «{0}»

en: , file name '{0}'
ca: , nom de fitxer «{0}»

en: , position 0x{0:x}
ca: , posició 0x{0:x}

en: , position {0}
ca: , posició {0}

en: --- Errors emitted by job '%1' started on %2 ---
ca: --- Errors emesos per la tasca «%1», iniciada el %2 ---

en: --- Output of job '%1' started on %2 ---
ca: --- Sortida de la tasca «%1», iniciada el %2 ---

en: --- Warnings emitted by job '%1' started on %2 ---
ca: --- Avisos emesos per la tasca «%1», iniciada el %2 ---

en: 1. A number which will be interpreted as an attachment ID as listed by 'mkvmerge --identify'. These are usually simply numbered starting from 0 (e.g. '2').
ca: 1.- Un número que serà interpretat com un ID d'adjunt llistat per «mkvmerge --identify». Normalment, són números començant des de 0 (p. ex., «2»).

en: 1: all frames
ca: 1: tots els fotogrames

en: 2. A number with the prefix '=' which will be interpreted as the attachment's unique ID (UID) as listed by 'mkvmerge --identify'. These are usually random-looking numbers (e.g. '128975986723').
ca: 2.- Un número amb el prefix «=», el qual serà interpretat com l'ID únic de l'adjunt llistat per «mkvmerge --identify». Normalment, són nombres aleatoris. (p. ex., «128975986723»).

en: 2: codec private data
ca: 2: dades privades del còdec

en: 3. Either 'name:<value>' or 'mime-type:<value>' in which case the selector applies to all attachments whose name or MIME type respectively equals <value>.
ca: 3.- Tant si és «name:<valor>» o «mime-type:<valor>», en aquest cas el selector aplicarà a tots els adjunts un nom o tipus MIME respectivament igual que <valor>.

en: <ChapterAtom> is missing the <ChapterTimeStart> child.
ca: <ChapterAtom> falta al <ChapterTimeStart> fill.

en: <ChapterDisplay> is missing the <ChapterString> child.
ca: <ChapterDisplay> falta al <ChapterString> fill.

en: <ChapterTrack> is missing the <ChapterTrackNumber> child.
ca: <ChapterTrack> falta al <ChapterTrackNumber> fill.

en: <Do not change>
ca: <No canviïs>

en: <EditionDisplay> is missing the <EditionString> child.
ca: <EditionDisplay> manca el fill <EditionString>.

en: <No destination file>
ca: <Sense fitxer de destinació>

en: <Simple> is missing the <Name> child.
ca: <Simple> falta al <Name> fill.

en: <Simple> must contain either a <String> or a <Binary> child.
ca: <Simple> ha de contenir una <String> o un <Binary> fill.

en: <Tag> is missing the <Simple> child.
ca: <Tag> falta al <Simple> fill.

en: <Unnamed>
ca: <Sense nom>

en: <Unsaved file>
ca: <Fitxer sense desar>

en: <{0}> is not a valid child element of <{1}> at position {2}.
ca: <{0}> no és un element fill vàlid de <{1}> a la posició {2}.

en: A block was found at timestamp {0} for track number {1}. However, no headers were found for that track number. The block will be skipped.
ca: S'ha trobat un bloc en el codi de temps {0} per al número de pista {1}. No obstant això, no s'ha trobat cap capçalera per a aquest número de pista. El bloc serà omès.

en: A chapter starting at 0s is never considered for splitting and discarded silently.
ca: Un capítol que comença als 0 s mai serà considerat per a la divisió i serà descartat silenciosament.

en: A comma-separated list of frame/field number ranges of content to keep.
ca: Una llista separada per comes dels intervals de números dels fotogrames/camps del contingut a mantenir.

en: A comma-separated list of frame/field numbers after which to split.
ca: Una llista separada per comes dels números de fotogrames/camps després dels quals es realitzarà la divisió.

en: A comma-separated list of timestamp ranges of content to keep.
ca: Una llista separada per comes dels intervals del codi de temps del contingut a mantenir.

en: A default index and with it default settings for the width, height and color palette will be used instead.
ca: Un índex predeterminat i amb els ajustaments predeterminats que s'usaran per a l'amplada, alçada i paleta de colors.

en: A generic read or write failure occurred.
ca: S'ha produït un error genèric de lectura o escriptura.

en: A human-readable string specifying the codec.
ca: Una cadena llegible especificant el còdec.

en: A human-readable track name.
ca: Un nom de pista llegible.

en: A job creating the file '%1' is already in the job queue.
ca: Una tasca crearà el fitxer «%1» que ja es troba a la cua de treball.

en: A name for this track that players can display helping the user choose the right track to play, e.g. "director's comments".
ca: Un nom per a aquesta pista amb el que els reproductors poden ajudar a l'usuari a escollir la pista correcta, p. ex., «comentaris del director».

en: A problem has been detected with this installation of MKVToolNix: | Several problems have been detected with this installation of MKVToolNix:
ca[0]: S'ha detectat un problema amb aquesta instal·lació del MKVToolNix:
ca[1]: S'han detectat diversos problemes amb aquesta instal·lació del MKVToolNix:

en: A randomly generated unique ID to identify the current segment between many others (128 bits).
ca: Un ID únic generat de forma aleatòria per a identificar el segment actual entre molts altres (128 bits).

en: A single Matroska block contains either a full frame (for progressive content) or a single field (for interlaced content).
ca: Un únic bloc de Matroska conté un fotograma complet (per al contingut progressiu) o un sol camp (per al contingut entrellaçat).

en: A subtitle track is considered to be 'forced' track if any of the following conditions are met:
ca: Una pista de subtítols es considerara «forçada» si es compleix alguna de les condicions següents:

en: A track with the ID {0} was requested but not found in the file. The corresponding option will be ignored.
ca: S'ha requerit una pista amb l'ID {0}, però no s'ha trobat al fitxer. L'opció corresponent serà omesa.

en: A unique ID to identify the Track. This should be kept the same when making a direct stream copy of the Track to another file.
ca: Un ID únic per a identificar la pista. S'haurà de mantenir el mateix en fer una còpia directa del flux de la pista a un altre fitxer.

en: A unique ID to identify the next chained segment (128 bits).
ca: Un ID únic per a identificar el següent segment encadenat (128 bits).

en: A unique ID to identify the previous chained segment (128 bits).
ca: Un ID únic per a identificar l'anterior segment encadenat (128 bits).

en: A unique, positive number unambiguously identifying the attachment within the Matroska file.
ca: Un nombre positiu únic, el qual identificarà sense ambigüitat l'adjunt dins del fitxer Matroska.

en: A&cknowledge warnings/errors
ca: &Reconeix els avisos/errors

en: A&ppend chapters from supported file format
ca: A&fegeix els capítols des del format de fitxer de capítols admès

en: A&ppend files
ca: Fitxers ad&junts

en: A&udio file:
ca: Fitxer d'à&udio:

en: AAC (Advanced Audio Coding)
ca: AAC (codificació avançada de l'àudio)

en: AAC is SBR/HE-AAC/AAC+:
ca: AAC és SBR/HE-AAC/AAC+:

en: AAC with ADIF headers
ca: AAC amb capçaleres ADIF

en: ALAC (Apple Lossless Audio Codec)
ca: ALAC (còdec d'àudio sense pèrdues d'Apple)

en: ALAC private data size mismatch
ca: No coincideix la mida de les dades privades de l'ALAC

en: ASCII string (no special chars like Umlaute etc.)
ca: Cadena en ASCII (sense caràcters especials com Umlaut, etc.)

en: AV1 Open Bitstream Units stream
ca: Flux AV1 d'Open Bitstream Units

en: AVC/H.264 (unframed)
ca: AVC/H.264 (sense marcs)

en: AVC/H.264 elementary streams
ca: Fluxos elementals de l'AVC/H.264

en: AVI (Audio/Video Interleaved)
ca: AVI (àudio/vídeo intercalats)

en: AVI DV type 1
ca: AVI DV de tipus 1

en: Abort all running jobs and stop &immediately
ca: Interromp totes les tasques en execució i atura &immediatament

en: Abort running job
ca: Interromp la tasca en execució

en: Abort running jobs
ca: Interromp les tasques en execució

en: Aborted by user
ca: Interrompuda per l'usuari

en: Aborts the program after the first warning is emitted.
ca: Interromp el programa després d'emetre el primer avís.

en: Acknowledge &all warnings and errors
ca: Reconeix &tots els avisos i errors

en: Acknowledge &errors
ca: Reconeix els &errors

en: Acknowledge &warnings
ca: Reconeix els a&visos

en: Acknowledge all &errors
ca: Reconeix tots els &errors

en: Acknowledge all &warnings
ca: Reconeix tots els a&visos

en: Actions for &all tabs
ca: Accions per a &totes les pestanyes

en: Actions for handling attachments
ca: Accions per a manejar els adjunts

en: Actions for handling properties
ca: Accions per a manejar les propietats

en: Actions for handling tags and chapters
ca: Accions per a manejar etiquetes i capítols

en: Add &Blu-ray cover images as attachments
ca: Afegeix les imatges de portada del &Blu-ray com a adjunts

en: Add &variable
ca: Afegeix una &variable

en: Add additional command line options for mkvmerge
ca: Afegeix opcions addicionals de la línia d'ordres per al «mkvmerge»

en: Add all files as new attachments to the current tab
ca: Afegeix tots els fitxers com a adjunts nous a la pestanya actual

en: Add all files to the current multiplex settings
ca: Afegeix tots els fitxers als ajustaments de multiplexat actuals

en: Add as additional &parts to an existing source file
ca: Afegeix com a &parts addicionals a un fitxer d'origen existent

en: Add as new &attachments to the current file
ca: Afegeix &adjunts nous al fitxer actual

en: Add as new source fi&les to the current multiplex settings
ca: Afegeix com a fitxers d'origen nous als ajustaments de multiplexat actuals

en: Add attachments
ca: Afegeix alguns adjunts

en: Add element
ca: Afegeix aquest element

en: Add files as a&dditional parts
ca: Afegeix els fitxers com a parts a&ddicionals

en: Add files from clip&board
ca: Afegeix els fitxers des del porta-&retalls

en: Add media files
ca: Afegeix alguns fitxers de suports

en: Add media files as additional parts
ca: Afegeix els fitxers de suports com a parts addicionals

en: Add new &sub-chapter inside
ca: Afegeix un &subcapítol nou dins

en: Add new c&hapter before
ca: Afegeix un ca&pítol nou abans

en: Add new ch&apter after
ca: Afegeix un capí&tol nou després

en: Add new e&dition before
ca: Afegeix una e&dició nova abans

en: Add new ed&ition after
ca: Afegeix una ed&ició nova després

en: Add new language shortcut
ca: Afegeix una drecera nova d'idioma

en: Add or replace chapters in the file with the ones from 'filename' or remove them if 'filename' is empty
ca: Afegeix o substitueix els capítols al fitxer amb el «nom_de_fitxer» o suprimeix-lo si el «nom_de_fitxer» està buit

en: Add or replace tags in the file with the ones from 'filename' or remove them if 'filename' is empty (see below and man page for syntax)
ca: Afegeix o substitueix les etiquetes al fitxer amb els «nom_de_fitxer» o suprimeix-lo si el «nom_de_fitxer» està buit (vegeu a continuació i a la pàgina man per a la sintaxi)

en: Add the file 'filename' as a new attachment
ca: Afegeix el fitxer «nom_de_fitxer» com un adjunt nou

en: Add to job &queue
ca: Afegeix a la &cua de treball

en: Adding chapter files
ca: Afegeix fitxers de capítols

en: Adding directories via drag & drop or copy & paste
ca: S'estan afegint els directoris mitjançant arrossega i desa o còpia i enganxa

en: Adding files
ca: Afegiment de fitxers

en: Adding files via drag & drop or copy & paste
ca: Afegeix-los mitjançant arrossega i deixa o copia i enganxa

en: Adding multiple files via 'Add source files'
ca: Afegeix múltiples fitxers mitjançant «Afegeix els fitxers d'origen»

en: Adding segment info files
ca: Afegeix fitxers d'informació del segment

en: Adding tag files
ca: Afegeix fitxers d'etiquetes

en: Adding the job to the queue failed
ca:  Ha fallat en afegir la tasca a la cua

en: Additional &modifications
ca: &Modificacions addicionals

en: Additional command line options
ca: Opcions addicionals de la línia d'ordres

en: Additional options:
ca: Opcions addicionals:

en: Additions
ca: Addicions

en: Adds a property with the value even if such a property already exists
ca: Afegeix una propietat amb el valor, encara que aquesta ja existeixi

en: After a job completes &successfully
ca: Després d'una tasca co&mpletada amb èxit

en: After a job exits with &warnings
ca: Després de sortir d'una tasca amb a&visos

en: After a job exits with an &error or the user aborts the job
ca: Després que una tasca surti amb un &error o l'usuari l'interrompi

en: After frame/field numbers
ca: Després dels números dels fotogrames/camps

en: After output duration
ca: Després de la durada de sortida

en: After output size
ca: Després de la mida de sortida

en: After specific timestamps
ca: Després dels codis de temps específics

en: After the job &queue has stopped
ca: Després que s'aturi la &cua de treball

en: Afterwards &close the current multiplex settings.
ca: Després tan&ca els ajustaments de multiplexat actuals.

en: Afterwards &leave the settings as they are.
ca: Després &deixa els ajustaments tal com estaven.

en: Afterwards &remove all source files.
ca: Després sup&rimeix tots els fitxers d'origen.

en: Afterwards create &new multiplex settings and close the current ones.
ca: Després crea uns ajustaments de multiplexat &nous i tanca els actuals.

en: Algorithm
ca: Algorisme

en: All chapter names regardless of their language
ca: Tots els noms dels capítols, independentment del seu idioma

en: All chapters have been removed from the file '%1'.
ca: S'han suprimit tots els capítols del fitxer «%1».

en: All destination files
ca: Tots els fitxers de destinació

en: All elements in a tree-like structure
ca: Tots els elements en una estructura en arbre

en: All entries
ca: Totes les entrades

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: All following file names will be added as source files to the current multiplex settings.
ca: Tots els següents noms de fitxer s'afegiran com a fitxers d'origen a la tasca de multiplexat actual.

en: All following file names will be opened in the chapter editor.
ca: Tots els següents noms de fitxer s'obriran a l'editor de capítols.

en: All following file names will be opened in the header editor.
ca: Tots els següents noms de fitxer s'obriran a l'editor de la capçalera.

en: All following file names will be opened in the info tool.
ca: Tots els següents noms de fitxer s'obriran a l'eina d'informació.

en: All header values are OK.
ca: Tots els valors de capçalera estan bé.

en: All known property names and their meaning
ca: Tots els noms de les propietats conegudes i el seu significat

en: All occurrences of the string "<TID>" will be replaced by the track's track ID.
ca: Totes les ocurrències de la cadena «<TID>» seran substituïdes per l'ID d'aquesta pista.

en: All other arguments either switch to a certain extraction mode, change options for the currently active mode or specify what to extract into which file.
ca: Tots els altres arguments canviaran a un determinat mode d'extracció, canviaran les opcions per al mode actual o s'especificarà que s'extreguin des de quin fitxer.

en: All other strings work just like the track header selectors (see above).
ca: Totes les altres cadenes funcionen com els selectors de la capçalera de la pista (vegeu anteriorment).

en: All supported media files
ca: Tots els fitxers de suport admesos

en: All units are based on 1024 (G = 1024^3, M = 1024^2, K = 1024).
ca: Totes les unitats es basen en 1024 (G = 1024^3, M = 1024^2, K = 1024).

en: Allows storing AVC/H.264 video in Video-for-Windows compatibility mode, e.g. when it is read from an AVI.
ca: Permet emmagatzemar vídeo AVC/H.264 per al mode de compatibilitat del vídeo per a Windows; p. ex., quan es llegeix des d'un AVI.

en: Also if the language is 'undetermined' ('und')
ca: També si l'idioma és «undetermined» («und»)

en: Also try to extract the cue sheet from the chapter information and tags for this track.
ca: També intenta extreure el full de muntatge des de la informació del capítol i les etiquetes per a aquesta pista.

en: Also using the correction file '{0}c'.
ca: També s'usa el fitxer de correcció «{0}c».

en: Alwa&ys create new mutliplex settings for files containing video tracks
ca: Crea sempre a&justaments de multiplexat nous per als fitxers que contenen pistes de vídeo

en: Alwa&ys use the action selected above and don't ask again
ca: Sem&pre usar l'acció seleccionada a dalt i no tornis a preguntar

en: Always &switch to the job output tool after starting one immediately
ca: &Canvia sempre a l'eina «Sortida de la tasca» immediatament després d'iniciar-ne una

en: Always ask the user
ca: Demana sempre a l'usuari

en: Always automatically replace with canonical form
ca: Sempre substitueix automàticament amb la forma canònica

en: Always automatically replace with extended language subtags form
ca: Sempre substitueix automàticament amb la forma de subetiquetes en idioma estès

en: Always enable copying for all tracks of the following types regardless of their language:
ca: Habilita sempre la còpia per a totes les pistes dels següents tipus, independentment del seu idioma:

en: Always enable copying of &forced subtitle tracks
ca: Habilita sempre la còpia de les pistes &forçades de subtítols

en: Always s&kip files
ca: Omet sempre els fit&xers

en: Always s&kip while attaching new files when attachment with same name exists
ca: Omet sempre mentre s'adjunten fit&xers nous quan ja existeix un adjunt amb el mateix nom

en: Always scan for other playlists
ca: Escaneja sempre per a altres llistes de reproducció

en: Always show the destination file controls &below tabs
ca: Mostra sempre els controls del fitxer de destinació per s&ota de les pestanyes

en: Always use a &default description when adding a job to the queue
ca: Empra sempre una descripció pre&determinada quan s'afegeixi una tasca a la cua de treball

en: Always use full path names even if the application is located in the same directory as the GUI.
ca: Empra sempre els noms de camí complets, fins i tot si l'aplicació es troba en el mateix directori que la IGU.

en: An <attachment-selector> can have three forms:
ca: Un <attachment-selector> pot tenir tres formes:

en: An ID corresponding to the codec.
ca: Un ID corresponent al còdec.

en: An arbitrary description meant for the user.
ca: Una descripció arbitrària significativa per a l'usuari.

en: An attachment with the ID {0} was not found.
ca: No s'ha trobat un adjunt amb l'ID {0}.

en: An attachment with the name '%1' is already present.
ca: Ja hi ha present un adjunt amb el nom «%1».

en: An empty file name is not valid.
ca: Un nom de fitxer buit no és vàlid.

en: An escaped filename corresponding to the next segment.
ca: Un nom de fitxer eludit corresponent al segment següent.

en: An escaped filename corresponding to the previous segment.
ca: Un nom de fitxer eludit corresponent al segment previ.

en: An example: 'movie.001.mp4', 'movie.002.mp4' and 'movie.003.mp4'
ca: Un exemple: «peli.001.mp4», «peli.002.mp4» i «peli.003.mp4»

en: An exception occurred when writing the destination file.
ca: S'ha produït una excepció en escriure el fitxer de destinació.

en: An unknown error occurred. The file has been modified.
ca: S'ha produït un error desconegut. El fitxer ha estat modificat.

en: An unsigned integer was expected.
ca: S'esperava un enter sense signe.

en: Analyze MPEG4 bitstreams, put each frame into one Matroska block, use proper timestamping (I P B B = 0 120 40 80), use V_MPEG4/ISO/... CodecIDs.
ca: Analitza fluxos de bits MPEG4, situa cada fotograma en un bloc de Matroska, usa codis de temps adequats (I P B B = 0 120 40 80) i usa els ID del còdec V_MPEG4/ISO/...

en: Any later packets of other tracks will be discarded.
ca: Es descartaran els paquets posteriors d'altres pistes.

en: Any option given here will be added at the end of the mkvmerge command line.
ca: Qualsevol opció indicada aquí s'afegirà al final de la línia d'ordres del «mkvmerge».

en: Any other file name is added as a source file for multiplexing, opened in the chapter editor or in the header editor depending on the current mode.
ca: Qualsevol altre nom de fitxer s'afegirà com un fitxer d'origen per al multiplexat, s'obrirà a l'editor de capítols o a l'editor de la capçalera en funció del mode actual.

en: Apart from asking the GUI can always open the dropped files as new tabs or it can always add them as new attachments to the current tab.
ca: A més de demanar la IGU sempre es podran obrir els fitxers deixats anar com a pestanyes noves o com adjunts nous a la pestanya actual.

en: Append files in chapter editor
ca: Afegeix els fitxers a l'editor de capítols

en: Append media files
ca: Annexa alguns fitxers de suports

en: Append to an e&xisting source file
ca: Annexa a un fitxer d'origen e&xistent

en: Appending track {0} from file no. {1} ('{2}') to track {3} from file no. {4} ('{5}').
ca: S'està unint la pista {0} des del fitxer núm. {1} («{2}») a la pista {3} des del fitxer núm. {4} («{5}»).

en: Appending tracks of this type is not supported.
ca: Annexar les de pistes d'aquest tipus no està admès.

en: Aspect ratio
ca: Relació d'aspecte

en: Aspect ratio factor
ca: Factor de la relació d'aspecte

en: Aspect ratio type
ca: Tipus de la relació d'aspecte

en: At least one <ChapterAtom> element is needed.
ca: És necessari almenys un element <ChapterAtom>.

en: Atta&chments
ca: Ad&junts

en: Atta&chments to add:
ca: A&djunts per a afegir:

en: Attach &to:
ca: Adjun&ta a:

en: Attach to
ca: Adjunta a

en: Attached
ca: Adjuntat

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Attachment ID {0}: type '{1}', size {2} bytes
ca: ID {0} de l'adjunt: tipus «{1}», mida {2} bytes

en: Attachment UID
ca: UID de l'adjunt

en: Attachment extraction
ca: Extracció de l'adjunt

en: Attachment selectors
ca: Selectors de l'adjunt

en: Attachment with same name present
ca: Hi ha present un adjunt amb el mateix nom

en: Attachments
ca: Adjunts

en: Attachments from &source files:
ca: Adjunts des del fitxer d'o&rigen:

en: Audio
ca: Àudio

en: Audio and subtitle files often contain the words 'cc' or 'sdh' in their file name to signal that they're intended for hearing impaired people.
ca: Els fitxers d'àudio i de subtítols sovint contenen les lletres «cc» o «sdh» al nom de fitxer per a indicar que estan destinats a persones amb discapacitat auditiva.

en: Audio bit depth
ca: Profunditat de bits de l'àudio

en: Audio channels
ca: Canals d'àudio

en: Audio emphasis
ca: Accentuació de l'àudio

en: Audio emphasis mode option: not given in the form <TID>:<mode> where the mode is either a number or keyword from this list: {0} (argument was '{1}').
ca: Opció de mode d'accentuació de l'àudio: no s'indica en el formulari <TID>:<mode> on el mode és un número o una paraula clau d'aquesta llista: {0} (l'argument era «{1}»).

en: Audio output sampling frequency
ca: Freqüència de mostreig de la sortida d'àudio

en: Audio properties
ca: Propietats de l'àudio

en: Audio sampling frequency
ca: Freqüència de mostreig de l'àudio

en: Audio track
ca: Pista d'àudio

en: Audio track %1
ca: Pista d'àudio %1

en: Audio, subtitle, chapter properties
ca: Propietats de l'àudio, subtítols i capítols

en: Automatic MIME type recognition for '{0}': {1}
ca: Reconeixement automàtic del tipus MIME per a «{0}»: {1}

en: Automatically &clear the destination file name when the last file is removed
ca: Ne&teja automàticament el nom del fitxer de destinació cada vegada que se suprimeixi l'últim fitxer

en: Automatically clea&r the file title when the last file is removed
ca: &Neteja automàticament el títol del fitxer cada vegada que se suprimeixi l'últim fitxer

en: Automatically enabling WebM compliance mode due to destination file name extension.
ca: Habilita automàticament el mode conforme amb WebM, segons l'extensió del nom del fitxer de destinació.

en: Automatically set the file &title from source files
ca: Estableix automàticament el &títol del fitxer a partir dels fitxers d'origen

en: Automatically set track &delays from source file name
ca: Estableix automàticament els retar&ds de la pista a partir del nom del fitxer d'origen

en: Available translations:
ca: Traduccions disponibles:

en: Available version:
ca: Versió disponible:

en: Available:
ca: Disponible:

en: BCP 47 language tag details
ca: Detalls de l'etiqueta d'idioma BCP 47

en: Before chapters
ca: Abans dels capítols

en: Binary
ca: Binari

en: Binary (displayed as hexadecimal numbers)
ca: Binari (mostrat com a números hexadecimals)

en: Bit depth
ca: Profunditat de bits

en: Bits per channel
ca: Bits per canal

en: Bits per color channel:
ca: Bits per canal de color:

en: Bits per sample, mostly used for PCM.
ca: Bits per mostra, més emprat per a PCM.

en: Block
ca: Bloc

en: Block addition ID extra data
ca: ID per a l'addició del bloc per a les dades addicionals

en: Block addition ID name
ca: ID per a l'addició del bloc per al nom

en: Block addition ID type
ca: ID per a l'addició del bloc per al tipus

en: Block addition ID value
ca: ID per a l'addició del bloc per al valor

en: Block addition mapping
ca: Mapatge de l'addició de blocs

en: Block additional
ca: Bloc addicional

en: Block additional ID
ca: ID del bloc addicional

en: Block duration
ca: Durada del bloc

en: Block group
ca: Grup del bloc

en: Block virtual
ca: Bloc virtual

en: Blu-ray discs often contain a chapter entry very close to the end of the movie.
ca: Els discs Blu-ray a vegades contenen una entrada de capítols molt propera al final de la pel·lícula.

en: Blu-ray index files
ca: Fitxers d'índex del Blu-ray

en: Blu-ray playlist files
ca: Fitxers a la llista de reproducció Blu-ray

en: Blu-rays
ca: Blu-ray

en: Blue X chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
ca: Coordenada X de crominància del blau definida per la CIE 1931.

en: Blue Y chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
ca: Coordenada Y de crominància del blau definida per la CIE 1931.

en: Blue color coordinate x
ca: Coordenades de «x» per al color blau

en: Blue color coordinate y
ca: Coordenades de «y» per al color blau

en: Bogus aid {0}
ca: AID {0} erroni

en: Boolean (yes/no, on/off etc.)
ca: Booleà (sí/no, actiu/inactiu, etc.)

en: Both of the schemes used by older models (e.g. GOPR1234.mp4, GP011234.mp4, GP021234.mp4…) & by current ones (e.g. GH019876.mp4, GH029876.mp4, GH039876.mp4…) are supported.
ca: Els dos esquemes emprats pels models antics (p. ex., GOPR1234.mp4, GP011234.mp4, GP021234.mp4...) i els actuals (p. ex., GH019876.mp4, GH029876.mp4, GH039876.mp4, GH039876.mp4...) són compatibles.

en: Both the aspect ratio and '--display-dimensions' were given.
ca: S'han indicat tant la relació d'aspecte com «--display-dimensions».

en: Both the aspect ratio factor and '--display-dimensions' were given.
ca: S'han indicat tant el factor de la relació d'aspecte com «--display-dimensions».

en: Bottom
ca: A baix

en: Button track %1
ca: Pista de botó %1

en: Buttons
ca: Botons

en: By default it always asks the user which character set to use when opening a file for which it cannot be recognized automatically.
ca: De manera predeterminada, sempre es preguntarà a l'usuari quin joc de caràcters usar en obrir un fitxer per al qual no es pot reconèixer de forma automàtica.

en: By parts based on frame/field numbers
ca: En parts segons els números dels fotogrames/camps

en: By parts based on timestamps
ca: En parts segons els codis de temps

en: C&onfiguration active
ca: C&onfiguració activa

en: C&onstrict or expand timestamps
ca: Redueix &o amplia els codis de temps

en: C&ontinue
ca: C&ontinua

en: C&opy to clipboard
ca: C&opia al porta-retalls

en: C&ountries && regions
ca: Païs&os i regions

en: C&reate option file
ca: C&rea un fitxer d'opcions

en: Calculate Adler-32 &checksums for each frame and binary element
ca: Calcula les sumes de verificació Adler-32 per a cada fotograma i element binari

en: Calculate and display checksums and use verbosity level 4.
ca: Calcula i mostra sumes de verificació, i empra una loquacitat de nivell 4.

en: Calculate and display checksums of frame contents.
ca: Calcula i mostra sumes de verificació del contingut dels fotogrames.

en: Calculate statistics for all tracks and add new/update existing tags for them
ca: Calcula les estadístiques per a totes les pistes i afegeix etiquetes noves/actualitza les existents

en: Can be set for tracks containing onscreen text or foreign-language dialog.
ca: Es pot establir per a les pistes que contenen text en pantalla o algun diàleg en un idioma estranger.

en: Can be set if the track contains commentary.
ca: Es pot establir si la pista conté algun comentari.

en: Can be set if the track contains textual descriptions of video content suitable for playback via a text-to-speech system for a visually-impaired user.
ca: Es pot establir si la pista conté descripcions textuals del contingut de vídeo adequades per a la seva reproducció a través d'un sistema de conversió de text a veu per a un usuari amb discapacitat visual.

en: Can be set if the track is in the content's original language (not a translation).
ca: Es pot establir si la pista està en l'idioma original del contingut (no una traducció).

en: Can be set if the track is suitable for users with hearing impairments.
ca: Es pot establir si la pista és adequada per a usuaris amb discapacitat auditiva.

en: Can be set if the track is suitable for users with visual impairments.
ca: Es pot establir si la pista és adequada per a usuaris amb discapacitat visual.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot convert non-native MPEG4 video frames into native ones if the source container provides neither timestamps nor a number of frames per second.
ca: No es poden convertir els fotogrames d'un vídeo MPEG4 no natiu a un de natiu, si el contenidor d'origen no proporciona els codis de temps ni el nombre de fotogrames per segon.

en: Cannot extract tracks of different kinds to the same file. This was requested for the tracks {0} and {1}.
ca: No es poden extreure pistes de classes diferents, al mateix fitxer. Aquest és un requisit per a les pistes {0} i {1}.

en: Cannot start multiplexing
ca: No s'ha pogut iniciar el multiplexat

en: Cannot write track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}' because track {3} with the CodecID '{4}' is already being written to the same file, and their CodecPrivate data (the USF styles etc.) do not match.
ca: No s'ha pogut escriure la pista {0} amb l'ID de còdec «{1}» al fitxer «{2}», perquè la pista {3} amb l'ID de còdec «{4}» ja s'ha escrit al mateix fitxer, i les seves dades privades del còdec (els estils USF, etc.) no coincideixen.

en: Cannot write track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}' because track {3} with the CodecID '{4}' is already being written to the same file.
ca: No s'ha pogut escriure la pista {0} amb l'ID de còdec «{1}» al fitxer «{2}» perquè la pista {3} amb l'ID de còdec «{4}» ja s'ha escrit al mateix fitxer.

en: Canonical form
ca: Forma canònica

en: Caught exception
ca: S'ha detectat una excepció

en: Causes mkvmerge not to write 'CueDuration' elements in the cues.
ca: Provoca que el «mkvmerge» no escrigui els elements «CueDuration» als índexs.

en: Causes mkvmerge not to write 'CueRelativePosition' elements in the cues.
ca: Provoca que el «mkvmerge» no escrigui els elements «CueRelativePosition» als índexs.

en: Causes mkvmerge to add 'stop display' commands to VobSub subtitle packets that do not contain a duration field.
ca: Provoca que el «mkvmerge» afegeixi ordres «stop display» als paquets de subtítols VobSub que no continguin un camp de durada.

en: Causes mkvmerge to write a second set of identical track headers near the end of the file (after all the clusters).
ca: Fa que el «mkvmerge» escrigui un segon conjunt de capçaleres de pista idèntiques a prop del final del fitxer (després de tots els clústers).

en: Cb subsampling:
ca: Submostra Cb:

en: Certain file formats have 'title' property.
ca: Alguns formats de fitxer tenen una propietat «títol».

en: Certain file formats have a 'language' property for their tracks.
ca: Alguns formats de fitxer tenen una propietat «idioma» per a les seves pistes.

en: Certain functions won't work correctly in this situation.
ca: Certes característiques no funcionaran correctament en aquesta situació.

en: Change for '{0}' executed. No property of this type found. One entry added.
ca: S'ha executat el canvi per a «{0}». No s'ha trobat cap propietat d'aquest tipus. S'ha afegit una entrada.

en: Change for '{0}' executed. Number of entries deleted: {1}
ca: S'ha executat el canvi per a «{0}». Nombre d'entrades suprimides: {1}

en: Change for '{0}' executed. Number of entries set: {1}.
ca: S'ha executat el canvi per a «{0}». Nombre d'entrades establertes: {1}.

en: Change for '{0}' executed. One entry added.
ca: S'ha executat el canvi per a «{0}». S'ha afegit una entrada.

en: Changes to this option will only take effect the next time the application is started.
ca: Els canvis en aquesta opció només tindran efecte la pròxima vegada que s'iniciï l'aplicació.

en: Channel positions
ca: Posicions del canal

en: Channels
ca: Canals

en: Chapter &number of first created entry:
ca: El &número del capítol de la primera entrada creada:

en: Chapter <NUM:2>
ca: Capítol <NUM:2>

en: Chapter UID
ca: UID del capítol

en: Chapter atom
ca: Àtom del capítol

en: Chapter country
ca: País del capítol

en: Chapter display
ca: Mostra el capítol

en: Chapter editor
ca: Editor de capítols

en: Chapter extraction
ca: Extracció de capítols

en: Chapter file:
ca: Fitxer de capítols:

en: Chapter flag enabled
ca: Etiqueta del capítol habilitada

en: Chapter flag hidden
ca: Etiqueta del capítol oculta

en: Chapter generation is only possible if at least one video or audio track is copied.
ca: La generació de capítols només és possible si almenys es copia una pista de vídeo o d'àudio.

en: Chapter language
ca: Idioma del capítol

en: Chapter language (IETF BCP 47)
ca: Idioma del capítol (BCP 47 de l'IETF)

en: Chapter mass modification
ca: Modificació massiva dels capítols

en: Chapter numbers:
ca: Números dels capítols:

en: Chapter parser: The EditionUID {0} is not unique and could not be reused. A new one will be created.
ca: Analitzador del capítol: L'UID editat {0} no és exclusiu i no es podrà tornar a emprar. Se'n crearà un de nou.

en: Chapter physical equivalent
ca: Equivalent al capítol físic

en: Chapter process
ca: Procés del capítol

en: Chapter process codec ID
ca: ID del còdec per al procés del capítol

en: Chapter process command
ca: Ordre per al procés del capítol

en: Chapter process data
ca: Dades per al procés del capítol

en: Chapter process private
ca: Procés del capítol privat

en: Chapter process time
ca: Temps per al procés del capítol

en: Chapter segment UID
ca: UID del segment del capítol

en: Chapter segment edition UID
ca: UID d'edició del segment del capítol

en: Chapter skip type
ca: Tipus de salt del capítol

en: Chapter string
ca: Cadena del capítol

en: Chapter string UID
ca: UID de la cadena del capítol

en: Chapter time end
ca: Temps de finalització del capítol

en: Chapter time start
ca: Temps d'inici del capítol

en: Chapter track
ca: Pista del capítol

en: Chapter track number
ca: Número de la pista del capítol

en: Chapter translate
ca: Traducció del capítol

en: Chapter translate ID
ca: ID de la traducció del capítol

en: Chapter translate codec
ca: Còdec per a la traducció del capítol

en: Chapter translate edition UID
ca: UID de l'edició de la traducció del capítol

en: Chapters
ca: Capítols

en: Chapters in fixed intervals
ca: Capítols en intervals fixos

en: Chapters: {0} entry | Chapters: {0} entries
ca[0]: Capítols: {0} entrada
ca[1]: Capítols: {0} entrades

en: Character set
ca: Joc de caràcters

en: Character set:
ca: Joc de caràcters:

en: Charset for strings on the command line
ca: Joc de caràcters per a les cadenes a la línia d'ordres

en: Check for &updates
ca: Comprova si hi ha act&ualitzacions

en: Check for available updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions disponibles

en: Check online for available &updates
ca: Comprova en línia si hi ha act&ualitzacions disponibles

en: Checking this option causes the GUI to set that compression to "none" by default for all track types when adding files.
ca: Marcant aquesta opció provocareu que la IGU estableixi de manera predeterminada la compressió a «cap» per a tots els tipus de pista quan s'afegeixin fitxers.

en: Chroma siting:
ca: Posició de la crominància:

en: Chroma subsampling:
ca: Submostra de la crominància:

en: Chromaticity coordinates:
ca: Coordenades de la cromaticitat:

en: Clearing settings auto&matically:
ca: Esborra els ajustaments de forma auto&màtica:

en: Clipping of the color ranges.
ca: La retallada dels intervals de colors.

en: Close &all tabs
ca: T&anca totes les pestanyes

en: Close current settings
ca: Tanca els ajustaments actuals

en: Close modified file
ca: Tanca el fitxer modificat

en: Close modified settings
ca: Tanca els ajustaments modificats

en: Cluster
ca: Clúster

en: Cluster length '{0}' out of range (0..65535).
ca: Longitud del clúster «{0}» fora de l'interval (0..65535).

en: Cluster length '{0}' out of range (100..32000).
ca: Longitud del clúster «{0}» fora de l'interval (100..32000).

en: Cluster position
ca: Posició del clúster

en: Cluster previous size
ca: Mida prèvia del clúster

en: Cluster timestamp
ca: Codi de temps del clúster

en: Codec
ca: Còdec

en: Codec ID
ca: ID del còdec

en: Codec ID:
ca: ID del còdec:

en: Codec decode all
ca: Còdec de descodificació integral

en: Codec download URL
ca: URL de baixada del còdec

en: Codec info URL
ca: URL d'informació del còdec

en: Codec name
ca: Nom del còdec

en: Codec settings
ca: Ajustaments del còdec

en: Codec state
ca: Estat del còdec

en: Codec's private data
ca: Dades privades del còdec

en: Codec-inherent delay
ca: Retard inherent del còdec

en: Codec/MIME type
ca: Tipus de còdec/MIME

en: Color information
ca: Informació del color

en: Color mastering meta information
ca: Meta informació sobre domini del color

en: Color matrix coefficients
ca: Coeficients de la matriu del color

en: Color matrix coefficients:
ca: Coeficients de la matriu del color:

en: Color palette:
ca: Paleta de colors:

en: Color primaries
ca: Colors primaris

en: Color primaries:
ca: Colors primaris:

en: Color range
ca: Interval del color

en: Color range:
ca: Interval de colors:

en: Color space
ca: Espai de color

en: Color transfer
ca: Transferència del color

en: Community && &help forum
ca: Fòrum de la comunitat i d'a&juda

en: Completed OK
ca: S'ha completat amb èxit

en: Completed with warnings
ca: S'ha completat amb avisos

en: Compression failed: {0}
ca: La compressió ha fallat: {0}

en: Compression:
ca: Compressió:

en: Container
ca: Contenidor

en: Content
ca: Contingut

en: Content compression
ca: Compressió del contingut

en: Content encoding
ca: Codificació del contingut

en: Content encodings
ca: Codificacions del contingut

en: Content encryption
ca: Encriptatge del contingut

en: Content size:
ca: Mida del contingut:

en: Convert text subtitles to this charset (default: UTF-8).
ca: Converteix els subtítols de text a aquest joc de caràcters (predeterminat: UTF-8).

en: Converting the chapters to XML failed: %1
ca: La conversió dels capítols a XML ha fallat: %1

en: Cop&y this item:
ca: Co&pia aquest element:

en: Cop&y to other tab
ca: Cop&ia a una altra pestanya

en: Copy &destination file's name to file title
ca: Copia el nom del fitxer de &destinació al títol del fitxer

en: Copy &first source file's name to file title
ca: Copia &primer el nom del fitxer d'origen al títol del fitxer

en: Copy attachment
ca: Copia l'adjunt

en: Copy file &title to destination file name
ca: Copia el &títol al nom del fitxer de destinació

en: Copy item
ca: Copia l'element

en: Could not extract the decoder specific config data (AVCC) from this AVC/H.264 track.
ca: No s'han pogut extreure les dades de configuració específiques del descodificador (AVCC) des d'aquesta pista AVC/H.264.

en: Could not extract the sequence header from this MPEG-1/2 track.
ca: No s'ha pogut extreure la capçalera de la seqüència des d'aquesta pista MPEG-1/2.

en: Could not find an index for audio track {0} (avilib error message: {1}). Skipping track.
ca: No s'ha pogut trobar un índex per a la pista d'àudio {0} (Missatge d'error «avilib»: {1}). S'ha omès la pista.

en: Could not find gptzr when appending. {0}
ca: No s'ha pogut trobar «gptzr» en annexar. {0}

en: Could not find the codec configuration data in the first MPEG-4 part 2 video frame. This track cannot be stored in native mode.
ca: No s'han pogut trobar les dades de configuració del còdec en el primer fotograma del vídeo MPEG-4 part 2. Aquesta pista no es pot emmagatzemar en el mode natiu.

en: Could not find the next Ogg page. This indicates a damaged Ogg/Ogm file. Will try to continue.
ca: No s'ha pogut trobar la següent pàgina Ogg. Això indica que el fitxer Ogg/Ogm està malmès. S'intentarà continuar.

en: Could not find valid DTS headers in this track's first frames.
ca: No s'han trobat capçaleres DTS vàlides en els fotogrames inicials d'aquesta pista.

en: Could not initialize the iconv library for the conversion from UTF-8 to {0}. Some strings cannot be converted from UTF-8 and might be displayed incorrectly (error: {1}, {2}).
ca: No s'ha pogut inicialitzar la biblioteca «iconv» per a la conversió des de {0} a UTF-8. Algunes cadenes no seran convertides a UTF-8, i es podrien mostrar de forma incorrecta (error: {1}, {2}).

en: Could not initialize the iconv library for the conversion from {0} to UTF-8. Some strings will not be converted to UTF-8 and the resulting Matroska file might not comply with the Matroska specs (error: {1}, {2}).
ca: No s'ha pogut inicialitzar la biblioteca «iconv» per a la conversió des de {0} a UTF-8. Algunes cadenes no seran convertides a UTF-8, i el fitxer Matroska resultant, podria no complir amb les especificacions Matroska (error: {1}, {2}).

en: Could not keep a track's UID {0} because it is already allocated for another track. A new random UID will be allocated automatically.
ca: No ha pogut mantenir l'UID de la pista {0} perquè ja està assignat a una altra pista. S'assignarà automàticament un UID nou aleatori.

en: Could not open '{0}' for reading.
ca: No s'ha pogut obrir «{0}» per a lectura.

en: Could not open the corresponding correction file '{0}c'.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de correcció corresponent «{0}c».

en: Could not open the file '{0}' for directing the output.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «{0}» per a dirigir-hi la sortida.

en: Could not open the timestamp file '{0}' for writing ({1}).
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de codi de temps «{0}» per a escriptura ({1}).

en: Could not open/read the file '{0}'.
ca: No s'ha pogut obrir/llegir el fitxer «{0}».

en: Could not parse the chapters in '{0}': {1}
ca: No s'han pogut analitzar els capítols a «{0}»: {1}

en: Could not read the FLAC header packets.
ca: No s'han pogut llegir els paquets de capçalera FLAC.

en: Could not write to the destination file: {0} ({1})
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer de destinació: {0} ({1})

en: Cover image
ca: Imatge de la portada

en: Create WebM compliant file
ca: Crea un fitxer conforme amb WebM

en: Create a WebM compliant file.
ca: Crea un fitxer conforme amb WebM.

en: Create a new multiplex settings tab for each directory
ca: Crea una pestanya nova d'ajustaments de multiplexat per a cada directori

en: Create a new one or open an existing one via the "multiplexer" menu, the buttons below or drag & drop one here.
ca: Creeu-ne una de nova o obriu-ne una ja existent a través del menú «Multiplexador», els botons de sota o arrossegueu i deixeu-ne una aquí.

en: Create file without audio track
ca: Crea un fitxer sense pista d'àudio

en: Create new &multiplex settings and add to those
ca: Crea uns ajustaments de &multiplexat nous i afegeix-los

en: Create new multiplex settings for &each file
ca: Crea uns ajustaments de multiplexat nous per a &cada fitxer

en: Create new settings
ca: Crea uns ajustaments nous

en: Create one new multiplex settings tab and add all files there
ca: Crea una pestanya nova d'ajustaments de multiplexat i afegeix-hi tots els fitxers

en: Create one new multiplex settings tab for each file
ca: Crea una pestanya nova d'ajustaments de multiplexat per a cada fitxer

en: Creating directory '{0}' failed: {1}
ca: La creació del directori «{0}» ha fallat: {1}

en: Creating the file failed. Check to make sure you have permission to write to that directory and that the drive is not full.
ca: La creació del fitxer ha fallat. Comproveu-ho per a assegurar-vos que teniu permís per a escriure en aquest directori i que el disc no estigui ple.

en: Cropping parameters: not given in the form <TID>:<left>,<top>,<right>,<bottom> e.g. 0:10,5,10,5 (argument was '{0}').
ca: Paràmetres del retall: no s'han assignat en la forma <TID>:<esquerra>,<a_dalt>,<dreta>,<a_baix>, p. ex., 0:10,5,10,5 (l'argument era «{0}»).

en: Cropping:
ca: Retall:

en: Ctrl+Shift+F6
ca: Ctrl+Majús.+F6

en: Ctrl+Shift+L
ca: Ctrl+Maj+L

en: Cue block number
ca: Nombre de blocs de l'índex

en: Cue cluster position
ca: Posició del clúster de l'índex

en: Cue codec state
ca: Estat del còdec de l'índex

en: Cue duration
ca: Durada de l'índex

en: Cue extraction
ca: Extracció de l'índex

en: Cue name format:
ca: Format per als noms de l'índex:

en: Cue point
ca: Punt de l'índex

en: Cue ref cluster
ca: Clúster de referència de l'índex

en: Cue ref codec state
ca: Estat del còdec de referència de l'índex

en: Cue ref number
ca: Número de referència de l'índex

en: Cue ref time
ca: Temps de referència de l'índex

en: Cue reference
ca: Referència de l'índex

en: Cue relative position
ca: Posició relativa de l'índex

en: Cue sheet extraction
ca: Extracció del full de muntatge

en: Cue sheet files
ca: Fitxers del full de muntatge

en: Cue sheet parser: Invalid INDEX entry in line {0}.
ca: Analitzador del full de muntatge: entrada no vàlida de l'ÍNDEX a la línia {0}.

en: Cue sheet parser: Invalid INDEX number (got {0}, expected {1}) in line {2}.
ca: Analitzador del full de muntatge: número no vàlid de l'ÍNDEX (s'ha obtingut {0}, s'esperava {1}) a la línia {2}.

en: Cue sheet parser: No INDEX entry found for the previous TRACK entry (current line: {0})
ca: Analitzador del full de muntatge: no s'ha trobat cap entrada de l'ÍNDEX per a l'entrada de la PISTA anterior (línia actual: {0})

en: Cue time
ca: Temps de l'índex

en: Cue track
ca: Pista de l'índex

en: Cue track positions
ca: Posicions de la pista a l'índex

en: Cues
ca: Fulls de muntatge

en: Cues (subentries will be skipped)
ca: Índexs (les subentrades seran omeses)

en: Current command line
ca: Línia d'ordres actual

en: Current date && time in ISO 8601 format
ca: Data i hora actuals en format ISO 8601

en: Current job
ca: Tasca actual

en: Current value:
ca: Valor actual:

en: Current version:
ca: Versió actual:

en: Currently no newer version is available online.
ca: Actualment no hi ha disponible en línia una versió més recent.

en: Currently only certain subtitle formats are compressed with the zlib algorithm.
ca: Actualment només alguns formats de subtítol estan comprimits amb l'algoritme «zlib».

en: D&uplicate selected edition or chapter
ca: D&uplica l'edició o capítol seleccionat

en: DTS header information changed! - New format:
ca: La informació de la capçalera DTS ha canviat! - Format nou:

en: DTS/DTS-HD (Digital Theater System)
ca: DTS/DTS-HD (sistema de teatre digital)

en: DV video format
ca: Format de vídeo DV

en: DVB subtitles
ca: Subtítols DVB

en: DVD title number:
ca: Número del títol de DVD:

en: DVDs
ca: DVD

en: Dark
ca: Fosca

en: Data size
ca: Mida de les dades

en: Date
ca: Data

en: Date & time
ca: Data i hora

en: Date added
ca: Data d'afegida

en: Date finished
ca: Data de finalitzada

en: Date started
ca: Data d'iniciada

en: Deactivating this checkbox is a way to disable a configuration temporarily without having to change its parameters.
ca: El fet de desactivar aquesta casella de selecció és una manera d'inhabilitar temporalment una configuració sense haver de canviar els seus paràmetres.

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default IETF BCP 47 language editing &mode:
ca: &Mode predeterminat per a l'edició de l'idioma BCP 47 de l'IETF:

en: Default additional co&mmand line options:
ca: Opcions predeterminades addicionals de la &línia d'ordres:

en: Default duration
ca: Durada predeterminada

en: Default duration/FPS:
ca: Durada o FPS predeterminats:

en: Default language
ca: Idioma predeterminat

en: Default language (bogus element with invalid ID)
ca: Idioma predeterminat (element fals amb ID no vàlid)

en: Default subtitle &charset to set:
ca: &Joc de caràcters a establir com a predeterminat per als subtítols:

en: Default track
ca: Pista predeterminada

en: Default track languages to set
ca: Idiomes a establir com a predeterminats per a les pistes

en: Default values
ca: Valors predeterminats

en: Defaults for jobs saving info tool output to text files
ca: Valors predeterminats per a les tasques de desar la sortida de l'eina d'informació a fitxers de text

en: Defaults for new chapter entries
ca: De manera predeterminada per a les entrades de capítols nous

en: Defaults for new multiplex settings
ca: Predeterminat per als ajustaments de multiplexat nous

en: Defaults for newly added tracks
ca: Predeterminat per a les pistes que s'afegeixin noves

en: Delay
ca: Retard

en: Delay (in ms):
ca: Retard (en ms):

en: Delay built into the codec during decoding in ns.
ca: Retard en nanosegons, serà passat al còdec mentre es descodifica.

en: Delay the chapters' timestamps by a couple of ms.
ca: Retarda els codis de temps dels capítols en alguns ms.

en: Delay this track's timestamps by a couple of ms.
ca: Retarda els codis de temps d'aquesta pista en alguns ms.

en: Delete all existing track statistics tags
ca: Suprimeix totes les etiquetes d'estadístiques de pista existents

en: Delete all occurrences of a property
ca: Suprimeix totes les ocurrències d'una propietat

en: Delete one or more attachments
ca: Suprimeix un o més adjunts

en: Delete source files for multiplexer jobs
ca: Suprimeix els fitxers d'origen per a les tasques de multiplexat

en: Depending on the setting below this language can also be used if the language in the source file is 'undetermined' ('und').
ca: Depenent del següent ajustament, aquest idioma també es podrà emprar si l'idioma al fitxer d'origen és «undetermined» («und»).

en: Depending on this setting the language can also be derived from the file name if the language in the source file is 'undetermined' ('und').
ca: Depenent d'aquest ajustament, l'idioma també podrà obtenir a partir del nom de fitxer si l'idioma al fitxer d'origen és «undetermined» («und»).

en: Derive "&hearing impair" flag for audio/subtitles from file names:
ca: Obtén l'etiqueta «discapacitat auditiva» per a àudio i subtítols a partir dels noms de fitxer:

en: Derive "forced display" fla&g for subtitles from file names:
ca: Obtén l'e&tiqueta «Força el mostrar» per als subtítols a partir dels noms de fitxer:

en: Derive &end timestamps from start timestamps
ca: Obtén &els codis de temps de final dels codis a partir dels temps d'inici

en: Deriving the 'forced display' flag from file names is active & the file name matches the corresponding pattern.
ca: L'obtenció de l'etiqueta «Força el mostrar» a partir dels noms de fitxer està activada i el nom de fitxer coincideix amb el patró corresponent.

en: Deriving track languages
ca: Obtén el seguiment dels idiomes

en: Deriving track languages from file names
ca: Obtén el seguiment dels idiomes a partir dels noms de fitxer

en: Describes the projection used for this video track (0 – 3).
ca: Descriu la projecció emprada per a aquesta pista de vídeo (0 - 3).

en: Description
ca: Descripció

en: Description:
ca: Descripció:

en: Destination directory
ca: Directori de destinació

en: Destination file
ca: Fitxer de destinació

en: Destination file name
ca: Nom del fitxer de destinació

en: Destination file name: %1
ca: Nom del fitxer de destinació: %1

en: Destination file's absolute path
ca: Camí absolut del fitxer de destinació

en: Destination file:
ca: Fitxer de destinació:

en: Destination folders's absolute path
ca: Camí absolut de les carpetes de destinació

en: Details
ca: Detalls

en: Detect file name se&quences when adding multiple files
ca: Detecta seqüències de noms de fitxer en afegir múltiples fitxers

en: Determine automatically
ca: Determina-la automàticament

en: Development hacks
ca: Millores en desenvolupament

en: Di&sable all attachments
ca: I&nhabilita tots els adjunts

en: Directory
ca: Directori

en: Directory &relative to first source file's directory:
ca: Directori &relatiu al directori del primer fitxer d'origen:

en: Directory:
ca: Directori:

en: Disable "de&fault track" flag for subtitle tracks
ca: Inhabilita l'etiqueta «Pista per o&missió» per a totes les pistes de subtítols

en: Disable &tooltips
ca: Inhabilita els co&nsells d'eina

en: Disable additional lossless c&ompression for all track types
ca: Inhabilita la c&ompressió sense pèrdua addicional per a tots els tipus de pista

en: Disable scaling for &high DPI displays
ca: Inhabilita l'escalat per a les pantalles amb PPP a&lt

en: Disable the use of SimpleBlocks instead of BlockGroups.
ca: Inhabilita l'ús de blocs senzills en comptes de grups de blocs.

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Disables lacing for all tracks.
ca: Inhabilita els lligams per a totes les pistes.

en: Disc library information selection
ca: Selecció d'informació de la biblioteca de discs

en: Discard padding
ca: Descarta l'ompliment

en: Discardable
ca: Descartable

en: Display dimensions: not given in the form <TID>:<width>x<height>, e.g. 1:640x480 (argument was '{0}').
ca: Dimensions de visualització: no s'han assignat en la forma <TID>:<amplada>x<alçada>, p. ex., 1:640x480 (l'argument era «{0}»).

en: Display height
ca: Alçada de visualització

en: Display unit
ca: Unitat de visualització

en: Display width
ca: Amplada de visualització

en: Display width/height:
ca: Amplada/alçada de visualització:

en: Do not add an entry for the chapters in the meta seek element.
ca: No afegeix una entrada per als capítols en l'element meta de cerca.

en: Do not change LanguageIETF track header elements when the 'language' property is changed.
ca: No es canviaran els elements de la capçalera LanguageIETF de la pista quan es canviï la propietat «language».

en: Do not show hex dumps
ca: No mostris els bolcats en hexadecimal

en: Do not split
ca: No dividir

en: Do not write meta seek elements at all.
ca: No escriu en absolut els elements meta de cerca.

en: Do you really want to abort all currently running jobs?
ca: Esteu segur que voleu interrompre totes les tasques en execució?

en: Do you really want to abort this job?
ca: Esteu segur que voleu interrompre aquesta tasca?

en: Do you really want to add '%1' as another attachment?
ca: Esteu segur que voleu afegir «%1» com un altre adjunt?

en: Do you want to continue and risk overwriting the file?
ca: Voleu continuar i corre el risc de sobreescriure el fitxer?

en: Do you want to continue?
ca: Voleu continuar?

en: Do you want to overwrite the file?
ca: Esteu segur que voleu sobreescriure el fitxer?

en: Document type
ca: Tipus de document

en: Document type read version
ca: Versió de lectura del tipus de document

en: Document type version
ca: Versió del tipus de document

en: Don't escape
ca: Sense escapada

en: Don't generate chapters
ca: No generis els subcapítols

en: Don't remove track statistics tags when reading Matroska files, no matter if new ones are created or not.
ca: No elimina les etiquetes d'estadístiques de seguiment quan es llegeixen els fitxers Matroska, independentment de si es creen de nous o no.

en: Don't show this message again.
ca: No tornis a mostrar aquest missatge.

en: Don't stop processing at the first cluster.
ca: No deixa de processar en el primer clúster.

en: Done scanning playlists.
ca: S'han escanejat les llistes de reproducció.

en: Done.
ca: Fet.

en: Download URL:
ca: URL de baixada:

en: Downloading release information
ca: S'està baixant la informació sobre la versió

en: Drop last entry from imported &Blu-ray playlists if it's near the end
ca: Descarta l'última entrada de les llistes de reproducció &Blu-ray importades si és a prop del final

en: Drops all HD extensions from an audio track and keeps only its lossy core.
ca: Descarta totes les extensions HD d'una pista d'àudio i només manté el seu nucli amb pèrdua.

en: Due to the particular structure of the file this situation cannot be fixed automatically.
ca: A causa de la particular estructura del fitxer, aquesta situació no es pot solucionar de forma automàtica.

en: Duration
ca: Durada

en: Duration:
ca: Durada:

en: E&dit in corresponding tool and remove from queue
ca: E&dita amb l'eina corresponent i suprimeix de la llista de tasques

en: E&nable all attachments
ca: &Habilita tots els adjunts

en: E&xecute now
ca: E&xecuta ara

en: E&xit
ca: &Surt

en: E&xpand chapter's start and end timestamps to include the minimum/maximum timestamps of all their sub-chapters
ca: E&xpandeix els codis de temps d'inici i final del capítol per a incloure els codis de temps mínims/màxims de tots els seus subcapítols

en: EBML head
ca: Capçalera EBML

en: EBML lacing
ca: Lligam EBML

en: EBML read version
ca: Versió de lectura de l'EBML

en: EBML version
ca: Versió de l'EBML

en: EBML void
ca: EBML buit

en: Each extension identifier must be used at most once.
ca: Cada identificador d'extensió s'ha d'usar com a màxim una vegada.

en: Each file created contains one segment, and each segment has one segment UID.
ca: Cada fitxer creat conté un segment, i cada segment té un UID del segment.

en: Each part is then matched against the list of languages selected below to determine whether or not to use it as the track language.
ca: Després, cada part es compararà amb la llista d'idiomes seleccionats a continuació per a determinar si s'ha d'usar o no com a idioma de la pista.

en: Each range consists of a start and end frame/field number with a '-' in the middle, e.g. '157-238'.
ca: Cada interval consisteix d'un número d'inici i final de fotograma/camp amb un «-» al mig, p. ex., «157-238».

en: Each range consists of a start and end timestamp with a '-' in the middle, e.g. '00:01:15-00:03:20'.
ca: Cada interval consisteix d'un temps inicial i final amb un «-» al mig, p. ex., «00:01:15-00:03:20».

en: Edit language
ca: Edita l'idioma

en: Edit language shortcut
ca: Edita la drecera d'idioma

en: Edit selectors for properties
ca: Selectors per a l'edició de les propietats

en: Edition UID
ca: UID de l'edició

en: Edition display
ca: Pantalla d'edició

en: Edition entry
ca: Edició de l'entrada

en: Edition flag default
ca: Etiqueta d'edició predeterminada

en: Edition flag hidden
ca: Etiqueta d'edició oculta

en: Edition flag ordered
ca: Etiqueta d'edició ordenada

en: Edition language (IETF BCP 47)
ca: Idioma d'edició (BCP 47 de la IETF)

en: Edition string
ca: Cadena d'edició

en: Edition/Chapter
ca: Edició/Capítol

en: Either fix the error or remove the configuration before closing the preferences dialog.
ca: Corregiu l'error o bé elimineu la configuració abans de tancar el diàleg de preferències.

en: Either the file format or the audio codec is not supported.
ca: No s'admet el format de fitxer o el còdec d'àudio.

en: Either the word 'all' which selects all chapters or a comma-separated list of chapter numbers before which to split.
ca: O bé la paraula «all» la qual selecciona tots els capítols o una llista separada per comes dels números dels capítols abans de realitzar la divisió.

en: Element ID:
ca: ID de l'element:

en: Element types:
ca: Tipus d'element:

en: Element viewer: %1
ca: Visor de l'element: %1

en: Elements in the category '{0}' ('--edit {1}'):
ca: Elements en la categoria «{0}» («--edit {1}»):

en: Emphasis
ca: Accentuació

en: Emphasis applied on audio which must be reversed by player to get the actual samples.
ca: L'èmfasi aplicat a l'àudio que ha de ser revertit pel reproductor per a obtenir les mostres reals.

en: Emphasis:
ca: Accentuació:

en: Enable appending and splitting FLAC tracks.
ca: Habilita annexar i dividir pistes FLAC.

en: Enable copying of items by their type
ca: Habilita la còpia dels elements segons el seu tipus

en: Enable copying of tracks by their language
ca: Habilita la còpia de les pistes segons el seu idioma

en: Enable dialog &normalization gain removal for audio tracks
ca: Habilita el diàleg del guany de &normalització per a eliminar pistes d'àudio

en: Enable language codes from &ISO 639-3 && 639-5
ca: Habilita els codis d'idioma des d'&ISO 639-3 fins a 639-5

en: Enabled
ca: Habilitada

en: Enables splitting of the output into more than one file.
ca: Habilita la divisió de la sortida en més d'un fitxer.

en: Enables the creation of byte-identical files if the same source files with the same options and the same seed are used.
ca: Permet la creació de fitxers amb bytes idèntics si s'usen els mateixos fitxers d'origen amb les mateixes opcions i la mateixa llavor.

en: Enables warnings for certain conditions where timestamps aren't monotonous in situations where they should be which could indicate either a problem with the file or a programming error.
ca: Permet avisos per a certes condicions on els codis de temps no són monòtons en situacions en les quals ho haurien de ser, el qual podria indicar un problema amb el fitxer o un error de programació.

en: Enabling items
ca: Habilita els elements

en: Enabling this option causes mkvmerge to keep that last entry.
ca: El fet d'habilitar aquesta opció provoca que el «mkvmerge» mantingui aquesta última entrada.

en: Encountered OBUs with invalid data.
ca: S'han trobat OBU amb dades no vàlides.

en: Encryption algorithm
ca: Algorisme d'encriptatge

en: Encryption key ID
ca: ID de la clau d'encriptatge

en: End
ca: Final

en: English language name
ca: Nom en l'idioma anglès

en: Ensure the file name is &unique
ca: Assegura que el nom de fitxer és úni&c

en: Enter job description
ca: Introduïu la descripció de la tasca

en: Enter predefined split duration
ca: Introduïu una durada predefinida per a la divisió

en: Enter predefined split size
ca: Introduïu una mida predefinida per a la divisió

en: Enter predefined track name
ca: Introduïu el nom de la pista predefinida

en: Error decoding an Ogg Opus page at source timestamp {0}; page will be skipped: {1}
ca: Error en decodificar una pàgina Opus d'Ogg al codi de temps de l'origen {0}; la pàgina serà omesa: {1}

en: Error details: %1.
ca: Detalls de l'error: %1.

en: Error executing mkvmerge
ca: S'ha produït un error quan s'executava el «mkvmerge»

en: Error in line {0}: expected a SRT timestamp line but found something else. Aborting this file.
ca: Error a la línia {0}: s'esperava una línia de codi de temps SRT, però s'ha trobat quelcom més. S'està interrompent aquest fitxer.

en: Error in line {0}: expected subtitle number and found some text.
ca: Error a la línia {0}: s'esperava un número de subtítol i s'ha trobat algun text.

en: Error loading settings file
ca: Error en carregar el fitxer d'ajustaments

en: Error message from the parser: %1
ca: Missatge d'error des de l'analitzador: %1

en: Error parsing a MPEG PS packet during the header reading phase. This stream seems to be badly damaged.
ca: Error en analitzar un paquet PS de MPEG durant la fase de lectura de la capçalera. Aquest flux sembla estar molt malmès.

en: Error parsing the chapters in '{0}': some mandatory elements are missing.
ca: Error en analitzar els capítols a «{0}»: Falten alguns elements obligatoris.

en: Error parsing the tags in '{0}': some mandatory elements are missing.
ca: Error en analitzar les etiquetes a «{0}»: Falten alguns elements obligatoris.

en: Error playing audio
ca: Error en reproduir l'àudio

en: Error reading Matroska file
ca: Error en llegir el fitxer Matroska

en: Error reading from the file '{0}'.
ca: Error en llegir del fitxer «{0}».

en: Error writing Matroska file
ca: Error en escriure el fitxer Matroska

en: Error: Couldn't open source file {0} ({1}).
ca: Error: no s'ha pogut obrir el fitxer d'origen {0} ({1}).

en: Error: No EBML head found.
ca: Error: no s'ha trobat la capçalera EBML.

en: Error: no destination file name was given.
ca: Error: no s'ha indicat cap nom per al fitxer de destinació.

en: Error: vorbis_packetizer: Could not extract the stream's parameters from the first packets.
ca: Error: vorbis_packetizer: No s'han pogut extreure els paràmetres del flux dels paquets inicials.

en: Even if no audio tracks are present
ca: Fins i tot si no hi ha present cap pista d'àudio

en: Even if there were errors
ca: Fins i tot si hi ha errors

en: Even if there were warnings
ca: Fins i tot si hi ha avisos

en: Example
ca: Exemple

en: Examples
ca: Exemples

en: Examples: 01:00:00 (after one hour) or 1800s (after 1800 seconds).
ca: Exemples: «01:00:00» (després d'una hora) o «1800s» (després de 1800 segons).

en: Examples: 01:00:00,01:30:00 (after one hour and after one hour and thirty minutes) or 180s,300s,00:10:00 (after three, five and ten minutes).
ca: Exemples: «01:00:00,01:30:00» (després d'una hora i després d'una hora i trenta minuts) o «180s,300s,00:10:00» (després de tres, cinc i deu minuts).

en: Exception details:
ca: Detalls de l'excepció:

en: Executable files
ca: Fitxers executables

en: Executable not found
ca: No s'ha trobat l'executable

en: Execute a program
ca: Executa un programa

en: Execute action after next &job completion
ca: Executa l'acció després de la propera finalització de la &tasca

en: Execute action when the &queue completes
ca: Executa l'acció quan es completi la feina de la &cua

en: Execute program '%1'
ca: Executa el programa «%1»

en: Executes the action immediately.
ca: Executa l'acció immediatament.

en: Executing actions
ca: Accions a executar

en: Executing actions after certain events
ca: Accions a executar després de certs esdeveniments

en: Exit code (0: ok, 1: warnings occurred, 2: errors occurred)
ca: Codi de sortida (0: bé, 1: amb avisos, 2: amb errors)

en: Expected a time in the following format: HH:MM:SS.nnn (HH = hour, MM = minute, SS = second, nnn = millisecond up to nanosecond. You may use up to nine digits for 'n' which would mean nanosecond precision). You may omit the hour as well. Found '{0}' instead. Additional error message: {1}
ca: S'esperava un temps en el següent format: HH:MM:SS.nnn (HH = hores, MM = minuts, SS = segons, nnn = mil·lisegons fins als nanosegons. Haureu d'usar un màxim de nou dígits per a «n», el qual esdevindrà en una precisió de nanosegons). D'aquesta manera es podrà ometre l'hora. En el seu lloc s'ha trobat «{0}». Missatge d'error addicional: {1}

en: Exports the chapter information in the simple format used in OGM tools (CHAPTER01=... CHAPTER01NAME=...).
ca: Exporta la informació dels capítols en un format senzill emprat en les eines OGM (CHAPTER01=«...» CHAPTER01NAME=«...»).

en: Extended language subtag
ca: Subetiquetes en idioma estès

en: Extended language subtags form
ca: Forma de subetiquetes en idioma estès

en: Extension subtags must follow at least a primary language subtag.
ca: Les subetiquetes d'extensió han de seguir almenys una subetiqueta d'idioma primari.

en: Extract the data to a raw file including the CodecPrivate as a header.
ca: Extreu les dades a un fitxer RAW, incloses les privades del còdec com una capçalera.

en: Extract the data to a raw file.
ca: Extreu les dades a un fitxer RAW.

en: Extracted the aspect ratio information from the HEVC video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
ca: Informació extreta de la relació d'aspecte de les dades del vídeo HEVC i establertes les dimensions de visualització a {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the MPEG-4 layer 10 (AVC) video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
ca: Informació extreta de la relació d'aspecte de les dades del vídeo MPEG-4 capa 10 (AVC) i establertes les dimensions de visualització a {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the MPEG4 layer 2 video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
ca: Informació extreta de la relació d'aspecte de les dades del vídeo MPEG4 capa 2 i establertes les dimensions de visualització a {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the Theora video headers and set the display dimensions to {0}/{1}.
ca: Informació extreta de la relació d'aspecte de les capçaleres de vídeo Theora i establertes les dimensions de visualització a {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the video bitstream and set the display dimensions to {0}/{1}.
ca: Extreu la informació sobre la relació d'aspecte des del flux de bits del vídeo i estableix les dimensions de la pantalla a {0}/{1}.

en: Extracting multiple items at the same time
ca: Extreure múltiples elements alhora

en: Extracting track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}'. Container format: {3}
ca: S'està extraient la pista {0} amb l'ID del còdec «{1}» al fitxer «{2}». Format del contenidor: {3}

en: Extraction of track ID {0} with the CodecID '{1}' is not supported.
ca: L'extracció de la pista amb l'ID {0} i l'ID del còdec «{1}», no és admesa.

en: Extraction tool
ca: Eina d'extracció

en: FLAC (Free Lossless Audio Codec)
ca: FLAC (còdec d'àudio sense pèrdues lliure)

en: FLV (Flash Video)
ca: FLV (Vídeo Flash)

en: FM radio in Europe
ca: Ràdio FM a Europa

en: FM radio in the USA
ca: Ràdio FM als EUA

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed to create the VobSub data file '{0}': {1}
ca: Ha fallat en crear el fitxer de dades VobSub «{0}»: {1}

en: Failed to create the file '{0}': {1}
ca: Ha fallat en crear el fitxer «{0}»: {1}

en: Failed to create the file '{0}': {1} ({2})
ca: Ha fallat en crear el fitxer «{0}»: {1} ({2})

en: Failed to create the temporary file '{0}': {1}
ca: Ha fallat en crear el fitxer temporal «{0}»: {1}

en: Failed to parse the USF codec private data for track {0}: {1}
ca: Ha fallat en analitzar les dades privades del còdec USF per a la pista {0}: {1}

en: Family UID
ca: UID de la família

en: Fi&le name:
ca: Nom de&l fitxer:

en: Fi&le title:
ca: Títo&l del fitxer:

en: Field order
ca: Ordre del camp

en: Field order (0, 1, 2, 6, 9 or 14, see documentation).
ca: Ordre del camp (0, 1, 2, 6, 9 o 14, vegeu la documentació).

en: File && track colors
ca: Fitxer i colors de la pista

en: File '{0}': container: {1}
ca: Fitxer «{0}»: contenidor: {1}

en: File '{0}': unsupported container: {1}
ca: Fitxer «{0}»: contenidor no admès: {1}

en: File UID
ca: UID del fitxer

en: File contains fewer frames than expected or is corrupt after frame {0}.
ca: El fitxer conté menys fotogrames dels esperats o està malmès després del fotograma {0}.

en: File data
ca: Dades del fitxer

en: File description
ca: Descripció del fitxer

en: File has not been modified
ca: El fitxer no ha estat modificat

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: File parsing failed
ca: L'anàlisi del fitxer ha fallat

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: File structure warning
ca: Avís per a l'estructura del fitxer

en: File types such as MPEG program and transport streams (.vob, .m2ts) require parsing a certain amount of data in order to detect all tracks contained in the file.
ca: Tipus de fitxers com fluxos de programa i de transport MPEG (.vob, .m2ts) requereixen analitzar una certa quantitat de dades per tal de detectar totes les pistes contingudes al fitxer.

en: File/Segment linking
ca: Vincula el fitxer/segment

en: Files cannot be appended to themselves. The argument for '--append-to' was invalid.
ca: Els fitxers no es poden annexar a si mateixos. L'argument per a «--append-to» no és vàlid.

en: Finished at:
ca: Finalitzada el:

en: First chapter name regardless of its language
ca: El primer el nom del capítol, independentment del seu idioma

en: Five- to eight-letter language codes are currently not supported.
ca: Actualment no s'admeten els codis d'idioma de cinc a vuit lletres.

en: Fix bitstream timing info
ca: Corregeix la informació de temps per a la taxa de bits

en: Fixed-sized lacing
ca: Lligam de mida fixa

en: Flags
ca: Etiquetes

en: Flags:
ca: Etiquetes:

en: Flash Video
ca: Vídeo Flash

en: Floating point number
ca: Nombre decimal

en: Flushes all cached data to storage when closing a file opened for writing.
ca:  Buida totes les dades emmagatzemades a la memòria cau de l'emmagatzematge en tancar un fitxer obert per a escriptura.

en: For all frames
ca: Per a tots els fotogrames

en: For an in-depth explanantion of file/segment linking and this feature please read mkvmerge's documentation.
ca: Per a una explicació més extensa de la vinculació de fitxers/segments i les seves característiques, llegiu la documentació del «mkvmerge».

en: For each directory a new multiplex settings tab can be created. All files from that directory will be added to this new tab. The configuration about dragging & dropping/copying & pasting files is ignored in this case.
ca: Per a cada directori es pot crear una pestanya nova d'ajustaments de multiplexat. Tots els fitxers d’aquest directori s’afegiran a aquesta pestanya nova. En aquest cas, la configuració sobre arrossegar i deixar/copiar i enganxar fitxers.

en: For each track type the GUI determines if at least one track has the flag turned on.
ca: Per a cada tipus de pista, la IGU determina si almenys una pista té l'etiqueta d'habilitada.

en: For example, a file containing audio tracks but no video tracks will be inserted before the first file that contains neither video nor audio tracks.
ca: Per exemple, un fitxer que conté pistes d'àudio, però no de vídeo s'inserirà abans del primer fitxer que no conté cap pista de vídeo ni d'àudio.

en: For files that will not contain a video track but at least one audio track mkvmerge will automatically choose a timestamp scale factor so that all timestamps and durations have a precision of one sample.
ca: Per als fitxers que tot i no contenir una pista de vídeo almenys continguin una pista d'àudio, el «mkvmerge» triarà automàticament un factor d'escala per al codi de temps de manera que tots els codis de temps i durades tinguin la precisió d'una mostra.

en: For most entries the smallest start timestamp of all chapters on the same level higher than the current chapter's start timestamp will be used as its end timestamp.
ca: Per a la majoria d'entrades, el codi de temps d'inici més petit de tots els capítols en el mateix nivell superior que el codi de temps d'inici del capítol actual, s'usarà com al seu codi de temps final.

en: Force EBML style lacing.
ca: Força els lligams a l'estil de l'EBML.

en: Force Xiph style lacing.
ca: Força els lligams a l'estil de Xiph.

en: Force the translations for 'code' to be used.
ca: Força l'ús de les traduccions per al «codi».

en: Forced display
ca: Força el mostrar

en: Forces the Matroska reader to use the generic passthrough packetizer even for known and supported track types.
ca: Força al lector de Matroska a usar l'empaquetatge genèric fins i tot per a tipus de pistes coneguts i admesos.

en: Forces the default duration or number of frames per second for a track.
ca: Força una durada predeterminada o un nombre de fotogrames per segon per a una pista.

en: Forces the timestamp scale factor to the given value.
ca: Força el factor de proporció per al codi de temps al valor indicat.

en: Found at least one B frame without second reference in a non closed GOP.
ca: S'ha trobat almenys un fotograma B sense una segona referència en un GOP sense tancar.

en: Four-letter language codes are reserved for future use and not supported.
ca: Els codis d'idioma de quatre lletres estan reservats per a ús futur i no estan admesos.

en: FourCC: Invalid track ID in '{0} {1}'.
ca: FourCC: ID de la pista no vàlid a «{0} {1}».

en: FourCC: Missing track ID in '{0} {1}'.
ca: FourCC: falta l'ID de la pista a «{0} {1}».

en: Frame
ca: Fotograma

en: Frame #%1
ca: Fotograma núm. %1

en: Frame number
ca: Número del fotograma

en: Frame rate
ca: Velocitat dels fotogrames

en: Frame size #%1: %2
ca: Mida del fotograma núm. %1: %2

en: Frame with size {0}{1}{2}
ca: Fotograma amb mida {0}{1}{2}

en: Frames/fields:
ca: Fotogrames/camps:

en: Frame{0}{1}
ca: Fotograma {0}{1}

en: Free-form edit field for user defined options for this track.
ca: Camp d'edició lliure per a les opcions definides per l'usuari per a aquesta pista.

en: Free-form input
ca: Entrada de forma lliure

en: GUI
ca: IGU

en: Garbage at the start of audio tracks in AVI files is normally used for delaying that track.
ca: L'escòria al començament de les pistes d'àudio als fitxers AVI normalment s'usa per a retardar aquesta pista.

en: General options
ca: Opcions generals

en: General variables
ca: Variables generals

en: Generate sub-chapters
ca: Genera els subcapítols

en: Generating a number of chapters spaced evenly apart
ca: S'està generant un nombre de capítols amb espaiat uniforme

en: Generating chapters:
ca: Genera els capítols:

en: Global options
ca: Opcions globals

en: Global output control
ca: Control global de la sortida

en: Global tags
ca: Etiquetes globals

en: Global tags:
ca: Etiquetes globals:

en: Global tags: {0} entry | Global tags: {0} entries
ca[0]: Etiquetes globals: {0} entrada
ca[1]: Etiquetes globals: {0} entrades

en: Green X chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
ca: Coordenada X de crominància del verd definida per la CIE 1931.

en: Green Y chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
ca: Coordenada Y de crominància del verd definida per la CIE 1931.

en: Green color coordinate x
ca: Coordenades de «x» per al color verd

en: Green color coordinate y
ca: Coordenades de «y» per al color verd

en: HD-DVD subtitles
ca: Subtítols HD-DVD

en: HDMV TextST subtitles
ca: Subtítols HDMV TextST

en: HEVC/H.265 (unframed)
ca: HEVC/H.265 (sense marcs)

en: HEVC/H.265 elementary streams
ca: Fluxos elementals d'HEVC/H.265

en: Handle all files from all directories as a single list of files
ca: Gestiona tots els fitxers de tots els directoris com a una llista única de fitxers

en: Header &editor
ca: &Editor de la capçalera

en: Header editor
ca: Editor de la capçalera

en: Header removal compression not possible because the buffer contained {0} bytes which is less than the size of the headers that should be removed, {1}.
ca: No és possible suprimir la compressió de la capçalera perquè la memòria cau conté {0} bytes, la qual és menor que la mida de les capçaleres que s'han de suprimir, {1}.

en: Header removal compression not possible because the buffer did not start with the bytes that should be removed. Wanted bytes:{0}; found:{1}.
ca: No és possible suprimir la compressió de la capçalera perquè la memòria cau no ha estat iniciada amb els bytes que s'hauran de suprimir. Bytes necessaris: {0}; trobats: {1}.

en: Header validation
ca: Validació de la capçalera

en: Height of the encoded video frames in pixels.
ca: L'alçada dels fotogrames del vídeo codificada en píxels.

en: Height of the video frames to display.
ca: L'alçada dels fotogrames del vídeo a visualitzar.

en: Hibernate the computer
ca: Hiberna l'ordinador

en: Hidden
ca: Ocultes

en: Higher priority
ca: Prioritat més gran

en: Highest priority
ca: Prioritat més alta

en: Horizontal Cb subsample
ca: Submostra Cb horitzontal

en: Horizontal chroma siting
ca: Posició de la crominància horitzontal

en: Horizontal chroma subsample
ca: Submostra de la crominància horitzontal

en: How chroma is sited horizontally.
ca: Com està ubicada horitzontalment la crominància.

en: How chroma is sited vertically.
ca: Com està ubicada verticalment la crominància.

en: IETF BCP 47 &normalization mode:
ca: Mode de &normalització BCP 47 de la IETF:

en: ISO 639-1 code
ca: Codi ISO 639-1

en: ISO 639-2 code
ca: Codi ISO 639-2

en: ISO 639-3 code
ca: Codi ISO 639-3

en: If a character set is selected here, it will be used instead of asking the user.
ca: Si se selecciona aquí un joc de caràcters, s'usarà aquest en lloc de preguntar a l'usuari.

en: If a character set is selected here, the program will automatically set the character set input to this value for newly added text subtitle tracks.
ca: Si se selecciona aquí un joc de caràcters, el programa configurarà automàticament el joc de caràcters d'entrada a aquest valor per a les pistes de subtítols de text afegides recentment.

en: If a range's start number is prefixed with '+' then its content will be written to the same file as the previous range. Otherwise a new file will be created for this range.
ca: Si un número d'inici d'un interval està prefixat amb «+», llavors el seu contingut serà escrit al mateix fitxer amb l'interval anterior. D'altra manera, es crearà un nou fitxer per a aquest interval.

en: If a range's start timestamp is prefixed with '+' then its content will be written to the same file as the previous range. Otherwise a new file will be created for this range.
ca: Si un codi de temps d'inici d'un interval està prefixat amb «+», llavors el seu contingut serà escrit al mateix fitxer amb l'interval anterior. D'altra manera, es crearà un nou fitxer per a aquest interval.

en: If a start number is left out then the previous range's end number is used, or the start of the file if there was no previous range.
ca: Si s'omet un número d'inici, llavors s'emprarà el número final de l'interval anterior, o el d'inici del fitxer si no hi havia un interval anterior.

en: If a start timestamp is left out then the previous range's end timestamp is used, or the start of the file if there was no previous range.
ca: Si s'omet un codi de temps inicial, llavors s'emprarà el codi de temps de l'interval anterior, o el d'inici del fitxer si no hi havia un interval anterior.

en: If any of these checkboxes is checked, the action will be executed when the corresponding condition is met.
ca: Si es marca qualsevol d'aquestes caselles de selecció, l'acció s'executarà quan es compleixi la condició corresponent.

en: If audio tracks are present but none is enabled
ca: Si hi ha presents pistes d'àudio, però cap està habilitada

en: If both shifting and multiplication are enabled then the shift will be performed before the multiplication.
ca: Si estan habilitats tant el desplaçament com la multiplicació, llavors el desplaçament es realitzarà abans de la multiplicació.

en: If checked, additional buttons for moving selected entries up and down will be shown next to several list views.
ca: Si està marcada, es mostraran botons addicionals per a moure amunt i avall les entrades seleccionades al costat de diverses vistes en llista.

en: If checked, only the list of often used entries will be included in the selections in the program.
ca: Si està marcada, només s'inclourà la llista de les entrades d'ús freqüent a les seleccions del programa.

en: If checked, the GUI will not show helpful usage tips in popup windows while hovering over a control — such as this one.
ca: Si està marcada, la IGU no mostrarà consells útils d'ús en finestres emergents mentre es desplaça sobre un control -com aquest-.

en: If checked, the program makes sure the suggested destination file name is unique by adding a number (e.g. ' (1)') to the end of the file name.
ca: Si està marcada, el programa s'assegurarà que el nom del fitxer de destinació suggerit sigui únic, afegint un número (p. ex., «(1)» al final del nom del fitxer.

en: If checked, the program will ask for confirmation before aborting a running job.
ca: Si està marcada, el programa demanarà confirmació abans d'interrompre una tasca en execució.

en: If checked, the program will ask for confirmation before closing or reloading tabs that have been modified.
ca: Si està marcada, el programa demanarà confirmació abans de tancar o tornar a carregar les pestanyes que han estat modificades.

en: If disabled, all files selected for adding will always be added regardless of their names.
ca: Si està inhabilitada, tots els fitxers seleccionats per a afegir, s'afegiran sempre independentment dels seus noms.

en: If disabled, files and tracks will be inserted after all existing files and tracks.
ca: Si està inhabilitada, els fitxers i pistes s'inseriran després de tots els fitxers i pistes existents.

en: If disabled, the GUI will let you enter a description for a job when adding it to the queue.
ca: Si està inhabilitada, la IGU permetrà introduir una descripció per a una tasca quan l'afegiu a la cua.

en: If enabled, all subtitle tracks will have their "default track" flag set to "no" when they're added.
ca: Si està habilitada, totes les pistes de subtítols tindran l'etiqueta «Pista predeterminada» establerta a «no» quan siguin afegides.

en: If enabled, automatic scaling for high DPI displays will be disabled.
ca: Si està habilitada, s'inhabilitarà l'escalat automàtic per a les pantalles amb PPP alt.

en: If enabled, files and tracks will be sorted by track types when they're added to multiplex settings.
ca: Si està habilitada, els fitxers i les pistes s'ordenaran per tipus de pista quan s'afegeixin als ajustaments de multiplexat.

en: If enabled, forced subtitle tracks will always be set to be copied.
ca: Si està activada, les pistes forçades de subtítols sempre s'establiran per a ser copiades.

en: If enabled, removal of dialog normalization gain will be enabled for all audio tracks for which removal is supported.
ca: Si està habilitat, l'eliminació del guany del diàleg de normalització s'habilitarà per a totes les pistes d'àudio per a les quals es permet l'eliminació.

en: If enabled, small colored boxes will be shown in the file and track lists as a visual clue to help associating tracks with the files they come from.
ca: Si està habilitada, els quadres de color petits es mostraran en el fitxer i llistes de pistes com una clau visual per a ajudar a associar les pistes amb els fitxers dels quals provenen.

en: If enabled, such files will always be skipped without asking.
ca: Si està habilitada, aquests fitxers s'ometran sempre sense preguntar.

en: If enabled, the BlockAddID element will be written even if it's set to its default value of 1.
ca: Si se selecciona, l'element BlockAddID s'escriurà fins i tot si està establert al valor predeterminat d'1.

en: If enabled, the GUI checks the state of the 'track enabled' flag of all video, audio & subtitle tracks when starting to multiplex or adding a job to the job queue.
ca: Si està activada, la IGU verificarà l'estat de l'etiqueta «Pista habilitada» de totes les pistes de vídeo, àudio i subtítols en començar el multiplexat o afegir una tasca a la cua de treball.

en: If enabled, the GUI will analyze the file names when you add multiple files at once.
ca: Si està habilitada, la IGU analitzarà els noms dels fitxers quan afegiu múltiples fitxers alhora.

en: If enabled, the GUI will automatically switch to the job output tool whenever you start a job (e.g. by pressing "start multiplexing").
ca: Si està habilitada, la IGU canviarà automàticament a l'eina de sortida de la tasca cada vegada que inicieu una tasca (p. ex., prement «Inicia el multiplexat»).

en: If enabled, the GUI will remove completed jobs older than the configured number of days no matter their status on exit.
ca: Si està habilitada, la GUI eliminarà les tasques finalitzades més grans que el nombre de dies configurat, independentment del seu estat en la sortida.

en: If enabled, the GUI will remove the output file created by a job if that job ends with an error or if the user aborts the job.
ca: Si està habilitada, la IGU eliminarà el fitxer de sortida creat per una tasca si aquesta finalitza amb un error o si l'usuari l'ha interromput.

en: If enabled, the GUI will use legacy MIME types when detecting the MIME type of font attachments instead of the current standard MIME types.
ca: Si està habilitada, la IGU usarà els tipus MIME heretats quan detecti el tipus MIME dels adjunts de lletra tipogràfica en lloc dels tipus MIME estàndard actuals.

en: If enabled, the destination file name controls will always be visible no matter which tab is currently shown.
ca: Si està habilitada, els controls del nom de fitxer de destinació sempre seran visibles sense importar quina pestanya s'està mostrant.

en: If enabled, the first tab in the "job output" tool will not be cleared when a new job starts.
ca: Si està habilitada, la primera pestanya a l'eina «Sortida de la tasca» no serà netejada quan comenci una tasca nova.

en: If enabled, the largest cover image of a Blu-ray will be added as an attachment when adding a Blu-ray playlist.
ca: Si està habilitada, la imatge de portada més gran d'un Blu-ray serà afegida com a un adjunt quan s'afegeixi una llista de reproducció de Blu-ray.

en: If enabled, the last entry will be skipped when loading chapters from such playlists in the chapter editor if it is located within five seconds of the end of the movie.
ca: Si està habilitada, s'ometrà l'última entrada en carregar capítols des de llistes de reproducció a l'editor de capítols, si es troba dins dels últims cinc segons de la pel·lícula.

en: If enabled, the names of tab headers will be shortened so that all tab headers fit into the window's width.
ca: Si està habilitada, els noms de les capçaleres de pestanya s'escurçaran perquè totes les capçaleres de pestanya s'ajustin a l'amplada de la finestra.

en: If enabled, the program will ask for confirmation before overwriting files and jobs.
ca: Si està habilitada, el programa demanarà confirmació abans de sobreescriure fitxers i tasques.

en: If enabled, the program will check online whether or not a new release of MKVToolNix is available on the home page.
ca: Si està habilitada, el programa comprovarà en línia si hi ha disponible una nova versió del MKVToolNix.

en: If enabled, the warning and error counters of all jobs and the global counters in the status bar will be reset to 0 when the program exits.
ca: Si està habilitada, els comptadors d'avisos i errors de totes les tasques i els comptadors globals a la barra d'estat es restabliran a 0 quan se surti del programa.

en: If enabled, tracks of this type will always be set to be copied regardless of their language.
ca: Si està habilitada, llavors les pistes d'aquest tipus sempre s'establiran per a ser copiades independentment del seu idioma.

en: If fewer UIDs are specified than segments are created then random UIDs will be created for them.
ca: Si s'especifiquen menys UID que segments, llavors es crearan UID aleatoris.

en: If given then you may use up to nine digits after the decimal point.
ca: Si s'indiquen, llavors podreu usar fins a nou dígits després del punt decimal.

en: If it contains the word 'DELAY' followed by a number, this number is automatically put into the 'delay' input field for any audio track found in the file.
ca: Si conté la paraula «DELAY» seguida per un número, llavors aquest últim serà posat automàticament al camp d'entrada «Retard» per a qualsevol pista d'àudio que aparegui al fitxer.

en: If left empty then the track's original stereo mode will be kept or, if it didn't have one, none will be set at all.
ca: Si es deixa buit, llavors es mantindrà el mode estèreo original de la pista o, si no en té un, no s'establirà res d'això.

en: If more segment UIDs are specified than segments are created then the surplus UIDs are ignored.
ca: Si s'especifiquen més UID del segment que segments, llavors s'ignoraran els UID excedents.

en: If no unit is given, 'fps' will be used.
ca: Si no es dona la unitat, s'usaran els «fps».

en: If no video track is output no splitting will occur.
ca: Si no hi ha cap pista de vídeo a la sortida, no es produirà cap divisió.

en: If not, it will turn on the flag for the first track of the current type.
ca: Si no, activarà l'etiqueta per a la primera pista del tipus actual.

en: If nothing is entered then '%p - %t' will be used.
ca: Si no s'introdueix res, llavors s'usarà «%p - %t».

en: If nothing is entered, chapters will be generated but no name will be set.
ca: Si no s'introdueix res, es generaran els capítols, però no s'establirà cap nom.

en: If one is found, the GUI will ask whether to skip the file or to add it anyway.
ca: Si se'n troba un, la IGU preguntarà si el voleu ometre o afegir-lo igualment.

en: If set to 'determine automatically' then mkvmerge will decide whether or not to compress and which algorithm to use based on the track type.
ca: Si s'estableix a «Determina-la automàticament», llavors el «mkvmerge» decidirà si comprimir-la, i quin algoritme usar basant-se en el tipus de pista.

en: If set to 'no' then the selected tracks will not be copied to the destination file.
ca: Si s'estableix a «no», llavors les pistes seleccionades no seran copiades al fitxer de destinació.

en: If such a sequence is detected, only the first file is added while the second and following files in the sequence are appended to the first one.
ca: Si es detecta una seqüència d'aquest tipus, només s'afegirà el primer fitxer, mentre que el segon i els següents fitxers de la seqüència s'afegiran al primer.

en: If the OGM format is used and the file's character set is not recognized correctly then this option can be used to correct that.
ca: Si s'usa el format OGM i el joc de caràcters del fitxer no és correctament reconegut, aquesta opció es pot usar per a corregir-ho.

en: If the chapters were loaded from a Matroska file, the end timestamp for very last chapter on the top-most level will be derived from the file's duration.
ca: Si els capítols s'han carregat des d'un fitxer Matroska, el codi de temps final per al darrer capítol del nivell superior s'obtindrà a partir de la durada del fitxer.

en: If the magical value -1 is used then mkvmerge will use sample precision even if a video track is present.
ca: Si s'usa el valor màgic -1, llavors el «mkvmerge» emprarà la precisió de la mostra, encara que hi hagi una pista de vídeo.

en: If the number is postfixed with 'ms' then put at most 'n' milliseconds of data into each cluster.
ca: Si posteriorment el nombre s'estableix amb «ms», llavors posarà almenys «n» mil·lisegons de dades en cada clúster.

en: If the source file contains no such property for a subtitle track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
ca: Si el fitxer d'origen no conté aquesta propietat per a una pista de subtítols, llavors l'idioma podrà derivar a partir del nom de fitxer si coincideix amb certs patrons (p. ex., «...[ger]...» per a l'alemany).

en: If the source file contains no such property for a video track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
ca: Si el fitxer d'origen no conté aquesta propietat per a una pista de vídeo, llavors l'idioma podrà obtenir a partir del nom de fitxer si coincideix amb certs patrons (p. ex., «...[ger]...» per a l'alemany).

en: If the source file contains no such property for an audio track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
ca: Si el fitxer d'origen no conté aquesta propietat per a una pista d'àudio, llavors l'idioma podrà obtenir a partir del nom de fitxer si coincideix amb certs patrons (p. ex., «...[ger]...» per a l'alemany).

en: If there are more entries than configured colors, random colors will be used temporarily.
ca: Si hi ha més entrades que els colors configurats, s'usaran temporalment colors aleatoris.

en: If there is no such chapter, the parent chapter's end timestamp will be used instead.
ca: Si no hi ha aquest capítol, s'usarà el codi de temps final del capítol pare.

en: If this hack is enabled, the code will leave the parameter sets as they are.
ca: Si està habilitat aquest truc, el codi deixarà els conjunts de paràmetres com estan.

en: If this hack is enabled, they won't be removed.
ca: Si aquest pirateig està habilitat, no s'eliminaran.

en: If this option is enabled and if there is currently no destination file name set, the program will set one for you when you add a source file.
ca: Si aquesta opció està habilitada i si no hi ha establert un nom per al fitxer de destinació, llavors el programa n'establirà un quan afegiu un fitxer d'origen.

en: If this option is enabled, only source files containing video tracks will be used for setting the destination file name.
ca: Si aquesta opció està habilitada, només s'empraran els fitxers d'origen que continguin pistes de vídeo per a establir el nom del fitxer de destinació.

en: If this option is enabled, only those tracks will be set to be copied whose language is selected below.
ca: Si aquesta opció està habilitada, llavors només aquestes pistes seran establertes per a ser copiades segons l'idioma seleccionat a continuació.

en: If this option is enabled, the GUI will always clear the "destination file name" input box whenever the last source file is removed.
ca: Si aquesta opció està habilitada, la IGU sempre esborrarà el contingut al quadre d'entrada «Nom per al fitxer de destinació» cada vegada que se suprimeixi l'últim fitxer d'origen.

en: If this option is enabled, the GUI will always clear the "file title" input box whenever the last source file is removed.
ca: Si aquesta opció està habilitada, la IGU sempre esborrarà el contingut al quadre d'entrada «Títol del fitxer» cada vegada que se suprimeixi l'últim fitxer d'origen.

en: If this option is enabled, the file title will be used as the basis for the destination file name if a file title is set.
ca: Si aquesta opció està habilitada, si s'estableix un títol de fitxer, aquest s'emprarà com a base per al nom del fitxer de destinació.

en: If this option is enabled, the name of the directory the file is located in will be used as the basis for the destination file name.
ca: Si aquesta opció està habilitada, el nom del directori on es troba el fitxer s'usarà com a base per al nom del fitxer de destinació.

en: If tracks are known to be present but not found, the percentage to probe can be changed here.
ca: Si les pistes són conegudes per estar presents, però no s'han trobat, llavors el percentatge per a provar es pot canviar aquí.

en: If two or more timestamps are used then you have to separate them with commas.
ca: Si s'usen dos o més codis de temps, llavors els haureu de separar amb comes.

en: If you add another job with the same destination file then file created before will be overwritten.
ca: Si afegiu una altra tasca amb el mateix fitxer de destinació, llavors el fitxer creat abans serà sobreescrit.

en: If you leave this empty then there is no limit for the number of files mkvmerge might create.
ca: Si deixeu això buit, no hi haurà cap límit per al nombre de fitxers que pot crear el «mkvmerge».

en: If you often use the same names for tracks, you can enter them here.
ca: Si empreu sovint els mateixos noms per a les pistes, podeu introduir-los aquí.

en: If you often use the same values when splitting by duration, you can enter them here.
ca: Si empreu sovint els mateixos valors quan es divideix per la durada, podeu introduir-los aquí.

en: If you often use the same values when splitting by size, you can enter them here.
ca: Si empreu sovint els mateixos valors quan es divideix per la mida, podeu introduir-los aquí.

en: If you want to append or add them as additional parts you have to select which source file to append or add them to:
ca: Si els voleu annexar o afegir com a parts addicionals, haureu de seleccionar el fitxer d'origen:

en: Ignores playlists which are likely meant for menus.
ca: Ignora les llistes de reproducció que probablement estan destinades als menús.

en: Ignoring an entry which starts after it ends ({0}).
ca: S'ignora una entrada que comença després del final ({0}).

en: Imported font from {0}
ca: Lletra importada des de {0}

en: Imported picture from {0}
ca: Imatge importada des de {0}

en: In &two fixed columns on the right of the files and tracks
ca: En &dues columnes fixes a la dreta dels fitxers i pistes

en: In a &scrollable column on the right of the files and tracks
ca: En una columna de&splaçable a la dreta dels fitxers i pistes

en: In a tab &widget below the files and tracks
ca: En un &estri amb pestanyes a sota dels fitxers i pistes

en: In fixed intervals: chapters are created in fixed intervals, e.g. every 30 seconds.
ca: En intervals fixos: els capítols seran creats a intervals fixos, p. ex. cada 30 segons.

en: In the most compact layout the track properties are located to the right of the files and tracks lists in a scrollable single column.
ca: En la disposició més compacta, les propietats de la pista es troben a la dreta dels fitxers i pistes llistats en una sola columna desplaçable.

en: Inconsistent AAC audio packet (length: {0} != {1})
ca: Paquet d'àudio AAC inconstant (longitud: {0} != {1})

en: Increase verbosity.
ca: Incrementa la loquacitat.

en: Independent of the checkboxes, every active configuration can be triggered manually from the "job output" tool.
ca: De manera independent de les caselles de selecció, cada configuració activa es pot activar manualment des de l'eina «Sortida de la tasca».

en: Indexing (cues):
ca: Indexació (CUE):

en: Individually selected components
ca: Components seleccionats individualment

en: Info job
ca: Informació de la tasca

en: Info tool
ca: Eina d'informació

en: Information
ca: Informació

en: Information & Warnings:
ca: Informació i avisos:

en: Input too long: {0} > {1}
ca: L'entrada és massa llarga: {0} > {1}

en: Instead such a file must be set via the 'chapter file' option on the 'output' tab.
ca: S'ha d'establir algun fitxer a través de l'opció «fitxer de capítols» a la pestanya «sortida».

en: Instead such a file must be set via the 'global tags' option on the 'output' tab.
ca: S'ha d'establir algun fitxer a través de l'opció «etiquetes globals» a la pestanya «sortida».

en: Instead such a file must be set via the 'segment info' option on the 'output' tab.
ca: S'ha d'establir algun fitxer a través de l'opció «informació del segment» a la pestanya «sortida».

en: Interface &language:
ca: I&dioma de la interfície:

en: Interlaced
ca: Entrellaçat

en: Internal bug: tracks.cpp SSA #1. {0}
ca: Error intern: tracks.cpp SSA núm. 1. {0}

en: Internal program error
ca: Error intern del programa

en: Internet Video Recording (IVR)
ca: Enregistrament de vídeo per Internet (IVR)

en: Invalid 'format' attribute '{0}'.
ca: «format» no vàlid de l'atribut «{0}».

en: Invalid Base64 character encountered
ca: S'ha trobat un caràcter en Base64 no vàlid

en: Invalid BlockAddition level in argument '{0}'.
ca: Nivell «BlockAddition» no vàlid a l'argument «{0}».

en: Invalid UTF-8 char. First byte: 0x{0:02x}
ca: Caràcters UTF-8 no vàlids. Primer byte: 0x{0:02x}

en: Invalid Vorbis headers in AVI audio track.
ca: Les capçaleres Vorbis a una pista d'àudio AVI no són vàlides.

en: Invalid attachment ID/file name specification in argument '{0}'.
ca: Especificació de l'ID o nom de fitxer adjunt no vàlida a l'argument «{0}».

en: Invalid attribute '{0}' in node '{1}' at position {2}
ca: Atribut «{0}» no vàlid en el node «{1}» a la posició {2}

en: Invalid boolean option specified in '{0} {1}'.
ca: Opció booleana no vàlida especificada a «{0} {1}».

en: Invalid boolean specified in '--aac-is-sbr {0}'.
ca: S'ha especificat una opció booleana no vàlida a «--aac-is-sbr {0}».

en: Invalid change spec ({2}) in '{0} {1}'.
ca: El canvi de les especificacions no és vàlid ({2}) a «{0} {1}».

en: Invalid chapter number '{0}' for '--split' in '--split {1}': {2}
ca: Número del capítol «{0}» no vàlid per a «--split» a «--split {1}»: {2}

en: Invalid compression option specified in '--compression {0}'.
ca: S'ha especificat una opció de compressió no vàlida a «--compression {0}».

en: Invalid compression option. No track ID specified in '--compression {0}'.
ca: L'opció de compressió no és vàlida. No s'ha indicat cap ID per a la pista a «--compression {0}».

en: Invalid cues option specified in '--cues {0}'.
ca: S'ha especificat una opció d'índex no vàlida a «--cues {0}».

en: Invalid cues option. No track ID specified in '--cues {0}'.
ca: Opció d'índex no vàlida. No s'ha especificat cap ID per a la pista a «--cues {0}».

en: Invalid data for Base64 encoding found.
ca: S'han trobat dades no vàlides per a la codificació en Base64.

en: Invalid end frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
ca: El número del fotograma/camp final no és vàlid per a «--split» a «--split {0}» (part actual: {1}).

en: Invalid end frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The end number must be bigger than the start number.
ca: El número del fotograma/camp final no és vàlid per a «--split» a «--split {0}» (part actual: {1}). El número de final ha de ser més gran que el número d'inici.

en: Invalid end time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). Additional error message: {2}.
ca: Temps final no vàlid per a «--split» a «--split {0}» (part actual: {1}). Missatge d'error addicional: {2}.

en: Invalid end time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The end time must be bigger than the start time.
ca: Temps final no vàlid per a «--split» a «--split {0}» (part actual: {1}). El número de final ha de ser més gran que el número d'inici.

en: Invalid format for '--split' in '--split {0}'.
ca: Format no vàlid per a «--split» a «--split {0}».

en: Invalid format for a SSA line ('{0}') at timestamp {1}: The first field is not an integer. This entry will be skipped.
ca: Format no vàlid per a una línia de SSA («{0}») al codi de temps {1}: El primer camp no és un enter. Aquesta entrada serà omesa.

en: Invalid format: At least minutes and seconds have to be given, but no colon was found
ca: El format no és vàlid: almenys s'han d'indicar els minuts i els segons, però no s'ha trobat cap signe de dos punts

en: Invalid format: Colon inside nano-second part
ca: El format no és vàlid: signe de dos punts dins la part dels nanosegons

en: Invalid format: More than nine nano-second digits
ca: El format no és vàlid: més de nou dígits per als nanosegons

en: Invalid format: More than two colons
ca: El format no és vàlid: més de dos signes de dos punts

en: Invalid format: No digits before colon
ca: El format no és vàlid: cap dígit abans del signe de dos punts

en: Invalid format: No digits before decimal point
ca: El format no és vàlid: cap dígit abans de la coma decimal

en: Invalid format: Second decimal point after first decimal point
ca: El format no és vàlid: segona coma decimal després de la primera coma decimal

en: Invalid format: The last character is a colon or a decimal point instead of a digit
ca: El format no és vàlid: l'últim caràcter és un signe de dos punts o una coma decimal en comptes d'un dígit

en: Invalid format: the string is empty.
ca: El format no és vàlid: la cadena és buida.

en: Invalid format: unknown character '{0}' found
ca: El format no és vàlid: s'ha trobat el caràcter desconegut «{0}»

en: Invalid frame for '--split' in '--split {0}'.
ca: Fotograma no vàlid per a «--split» a «--split {0}».

en: Invalid header length: {0} (total length: {1}, idx: {2}, dataidx: {3})
ca: La longitud de la capçalera no és vàlida: {0} (longitud total: {1}, idx: {2}, dataidx: {3})

en: Invalid identification format in '{0} {1}'.
ca: Format no vàlid de la identificació a «{0} {1}».

en: Invalid length of hexadecimal content: must be divisable by 2.
ca: Longitud no vàlida del contingut hexadecimal: ha de ser divisible per 2.

en: Invalid minute: {0}
ca: Minut no vàlid: {0}

en: Invalid number of minutes: {0} > 59
ca: Nombre de minuts no vàlid: {0} > 59

en: Invalid number of seconds: {0} > 59
ca: Nombre de segons no vàlid: {0} > 59

en: Invalid second: {0}
ca: Segon no vàlid: {0}

en: Invalid selector in '{0} {1}'.
ca: Selector no vàlid a «{0} {1}».

en: Invalid settings
ca: Ajustaments no vàlids

en: Invalid split size in '--split {0}'.
ca: Mida no vàlida de la divisió: «--split {0}».

en: Invalid start frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
ca: El número del fotograma/camp d'inici no és vàlid per a «--split» a «--split {0}» (part actual: {1}).

en: Invalid start frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The start number must be bigger than or equal to the previous part's end number.
ca: El número del fotograma/camp d'inici no és vàlid per a «--split» a «--split {0}» (part actual: {1}). El número d'inici ha de ser més gran o igual que el número de final de la part anterior.

en: Invalid start or stop timestamp
ca: Codi de temps d'inici o final no vàlid

en: Invalid start time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). Additional error message: {2}.
ca: Temps d'inici no vàlid per a «--split» a «--split {0}» (part actual: {1}). Missatge d'error addicional: {2}.

en: Invalid start time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The start time must be bigger than or equal to the previous part's end time.
ca: Temps d'inici no vàlid per a «--split» a «--split {0}» (part actual: {1}). El temps d'inici ha de ser més gran o igual que el temps de final de la part anterior.

en: Invalid start/end specification for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
ca: Especificació d'inici/final no vàlida per a «--split» a «--split {0}» (part actual: {1}).

en: Invalid sub charset option. No track ID specified in '--sub-charset {0}'.
ca: L'opció del subjoc de caràcters no és vàlida. No s'ha especificat cap ID per a la pista a «--sub-charset {0}».

en: Invalid sub charset specified in '--sub-charset {0}'.
ca: S'ha especificat un subjec de caràcters no vàlid a «--sub-charset {0}».

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'.
ca: S'ha especificat una opció de sincronització no vàlida a «{0} {1}».

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'. The divisor is zero.
ca: S'ha especificat una opció de sincronització no vàlida a «{0} {1}». El divisor és zero.

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'. The linear sync value may not be equal to or smaller than zero.
ca: S'ha especificat una opció de sincronització no vàlida a «{0} {1}». El valor de la sincronització lineal no pot ser igual o menor que zero.

en: Invalid sync option. No track ID specified in '{0} {1}'.
ca: L'opció de sincronització no és vàlida. No s'ha especificat cap ID per a la pista a «{0} {1}».

en: Invalid tags file name specified in '{0} {1}'.
ca: S'ha especificat un nom de fitxer d'etiquetes no vàlid a «{0} {1}».

en: Invalid tags option. No track ID specified in '{0} {1}'.
ca: Opció d'etiquetes no vàlida. No s'ha especificat cap ID per a la pista a «{0} {1}».

en: Invalid time for '--split' in '--split {0}'. Additional error message: {1}
ca: Temps no vàlid per a «--split» a «--split {0}». Missatge d'error addicional: {1}

en: Invalid time for '--split' in '--split {0}'. Additional error message: {1}.
ca: Temps no vàlid per a «--split» a «--split {0}». Missatge d'error addicional: {1}.

en: Invalid track ID specified in '--aac-is-sbr {0}'.
ca: S'ha especificat un ID de la pista no vàlid a «--aac-is-sbr {0}».

en: Invalid track ID specified in '--compression {0}'.
ca: S'ha especificat un ID de la pista no vàlid a «--compression {0}».

en: Invalid track ID specified in '--cues {0}'.
ca: S'ha especificat un ID per a la pista no vàlid a «--cues {0}».

en: Invalid track ID specified in '--sub-charset {0}'.
ca: S'ha especificat un ID de la pista no vàlid a «--sub-charset {0}».

en: Invalid track ID specified in '--{0} {1}'.
ca: S'ha especificat un ID de la pista no vàlid a «--{0} {1}».

en: Invalid track ID specified in '{0} {1}'.
ca: S'ha especificat un ID de la pista no vàlid a «{0} {1}».

en: Invalid track ID/file name specification in argument '{0}'.
ca: Especificació de l'ID o nom de fitxer per a la pista no vàlida a l'argument «{0}».

en: Invisible
ca: No visible

en: It cannot be removed because it is a mandatory header field.
ca: No es pot suprimir perquè és un camp obligatori de la capçalera.

en: It does not consist of a track ID and a value separated by a colon.
ca: No consisteix d'un ID de pista i un valor separat per dos punts.

en: It is ignored for XML chapter files.
ca: Això serà ignorat pels fitxers de capítols en XML.

en: It tries to detect sequences of names that likely belong to the same movie by splitting the name into three parts: a prefix, a running number and a suffix that doesn't contain digits.
ca: Intenta detectar seqüències de noms que probablement pertanyen a la mateixa pel·lícula dividint el nom en tres parts: un prefix, un número de reproducció i un sufix que no conté cap dígit.

en: Its 'forced display' property is set in the source file.
ca: La seva propietat de «Força el mostrar» s'estableix al fitxer d'origen.

en: Its installation location could not be determined automatically.
ca: La seva ubicació d'instal·lació no s'ha pogut determinar automàticament.

en: Its name contains the word 'forced' (in English).
ca: El seu nom conté la paraula «forced» (en anglès).

en: JSON option files must contain a JSON array consisting solely of JSON strings
ca: Els fitxers d'opcions JSON han de contenir una matriu JSON que consisteixi únicament de cadenes JSON

en: Job &output
ca: S&ortida de la tasca

en: Job completed with warnings
ca: Tasca finalitzada amb avisos

en: Job description
ca: Descripció de la tasca

en: Job end date && time in ISO 8601 format
ca: Data i hora de finalització de la tasca en format ISO 8601

en: Job failed
ca: La tasca ha fallat

en: Job output
ca: Sortida de la tasca

en: Job queue
ca: Cua de treball

en: Job queue changed
ca: La cua de tasques ha canviat

en: Job start date && time in ISO 8601 format
ca: Data i hora d'inici de la tasca en format ISO 8601

en: Job succeeded
ca: Tasca acomplerta amb èxit

en: Job type ('multiplexer' or 'info')
ca: Tipus de tasca («multiplador» o «informativa»)

en: Jobs & job queue
ca: Cua de treball i tasques

en: Jobs and job output
ca: Sortida del treball i les tasques

en: Jobs to execute:
ca: Tasques a executar:

en: Kate packet is too small and is being skipped.
ca: El paquet Kate és massa petit i s'està ometent.

en: Keep only the BlockAdditions up to this level (default: keep all levels)
ca: Mantenir només els «BlockAdditions» fins aquest nivell (predeterminat: mantenir tots els nivells)

en: Key frame
ca: Fotograma clau

en: Known &problems in recent releases
ca: &Problemes coneguts en versions recents

en: Known element, but invalid at this position: {0} (ID: 0x{1})
ca: Element conegut, però no és vàlid en aquesta posició: {0} (ID: 0x{1})

en: Lace number
ca: Número del lligam

en: Language
ca: Idioma

en: Language (IETF BCP 47)
ca: Idioma (BCP 47 de l'IETF)

en: Language (obsolete)
ca: Idioma (en desús)

en: Language selected below
ca: Idioma seleccionat a sota

en: Language shortcuts
ca: Dreceres d'idioma

en: Language:
ca: Idioma:

en: Languages
ca: Idiomes

en: Languages:
ca: Idiomes:

en: Layout
ca: Disposició

en: Leave additional space (EbmlVoid) in the destination file after the chapters.
ca: Deixa un espai addicional (EbmlVoid) en el fitxer de destinació després dels capítols.

en: Left
ca: A l'esquerra

en: Legend:
ca: Llegenda:

en: Length: %1 byte | Length: %1 bytes
ca[0]: Durada: %1 byte
ca[1]: Durada: %1 bytes

en: Light
ca: Clara

en: Line {0} of the timestamp file '{1}' contains inconsistent data (e.g. the duration or the FPS are smaller than zero).
ca: La línia {0} del fitxer «{1}» per al codi de temps conté dades inconstants (p. ex., la durada o els FPS són menors que zero).

en: Line {0} of the timestamp file '{1}' contains inconsistent data (e.g. the start frame number is bigger than the end frame number, or some values are smaller than zero).
ca: La línia {0} del fitxer «{1}» per al codi de temps conté dades inconstants (p. ex., el número del fotograma d'inici és més gran que el número del fotograma final, o alguns valors són menors que zero).

en: Line {0} of the timestamp file '{1}' could not be parsed.
ca: No es pot analitzar la línia {0} del fitxer «{1}» per al codi de temps.

en: Line {0}: Negative timestamp encountered. The entry will be adjusted to start from 00:00:00.000.
ca: Línia {0}: S'ha trobat un codi de temps negatiu. L'entrada serà ajustada a començar des de «00:00:00.000».

en: Line {0}: The current timestamp ({1}) is smaller than the previous one ({2}). The entries will be sorted according to their timestamps. This might result in the wrong order for some subtitle entries. If this is the case then you have to fix the .idx file manually.
ca: Línia {0}: El codi de temps actual ({1}) és més petit que l'anterior ({2}). Les entrades seran ordenades conforme als seus codis de temps. Això podria donar lloc a un ordre incorrecte d'algunes entrades de subtítols. Si és aquest el cas, haureu d'arreglar manualment el fitxer «.idx».

en: Line {0}: The line seems to be a subtitle entry but the format couldn't be recognized. This entry will be skipped.
ca: Línia {0}: La línia sembla una entrada de subtítols, però no es pot reconèixer el format. Aquesta entrada serà omesa.

en: Line {0}: The line seems to be a subtitle entry but the timestamp was negative even after adding the track delay. Negative timestamps are not supported in Matroska. This entry will be skipped.
ca: Línia {0}: La línia sembla una entrada de subtítols, però el codi de temps era negatiu, fins i tot després d'afegir el retard de la pista. Els codis de temps negatius no són admesos per Matroska. Aquesta entrada serà omesa.

en: Link files
ca: Fitxers vinculats

en: Linux/Unix shells (bash, zsh etc.)
ca: Intèrprets d'ordres de Linux/Unix (bash, zsh, etc.)

en: List all valid property names and exit
ca: Llista tots els noms de propietat vàlids i surt

en: Listen to <a href="%1">song</a> on YouTube
ca: Escolta la <a href="%1">cançó</a> a YouTube

en: Listen to <a href="%1">song</a> or <a href="%2">album</a> on YouTube
ca: Escolta la <a href="%1">cançó</a> o l'<a href="%2">àlbum</a> a YouTube

en: Listing configuration file names with the extension .mtxcfg causes the GUI to load the those configuration files in the appropriate tool.
ca: El fet de llistar els noms dels fitxers de configuració amb l'extensió .mtxcfg causa que la IGU carregui els fitxers de configuració a l'eina adequada.

en: Listing content of file "%1" in directory "%2"
ca: S'està llistant el contingut del fitxer «%1» en el directori «%2»

en: Loading…
ca: S'està carregant...

en: Location of MediaInfo &GUI:
ca: Ubicació de la I&GU del MediaInfo:

en: Lower priority
ca: Prioritat menor

en: Lowest priority
ca: Prioritat més baixa

en: M&ore actions
ca: Més acci&ons

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: MKVToolNix &GUI
ca: I&GU del MKVToolNix

en: MKVToolNix &web site
ca: Lloc &web del MKVToolNix

en: MKVToolNix GUI acts as a portable application but cannot write to its base directory, '%1'. If it should act as an installed application, remove the file '%2'.
ca: La IGU de les MKVToolNix actua com una aplicació portàtil però no pot escriure en el seu directori base, «%1». Si hauria d'actuar com una aplicació instal·lada, elimineu el fitxer «%2».

en: MKVToolNix GUI config files
ca: Fitxers de configuració de la IGU del MKVToolNix

en: MKVToolNix GUI preferences
ca: Preferències de la IGU del MKVToolNix

en: MKVToolNix GUI's installation directory
ca: Directori d'instal·lació de la IGU del MKVToolNix

en: MKVToolNix news & changes
ca: Notícies i canvis de les MKVToolNix

en: MKVToolNix option files (JSON-formatted)
ca: Fitxer d'opcions del MKVToolNix (format JSON)

en: MP4 audio/video files
ca: Fitxers d'àudio/vídeo MP4

en: MPEG program stream
ca: Flux del programa MPEG

en: MPEG program streams
ca: Fluxos del programa MPEG

en: MPEG transport stream
ca: Flux del transport MPEG

en: MPEG transport streams
ca: Fluxos del transport MPEG

en: MPEG-1/2 Audio Layer II/III
ca: Àudio en MPEG-1/2 de capa II/III

en: MPEG-1/2 Audio Layer II/III elementary streams
ca: Fluxos elementals d'àudio en MPEG-1/2 de capa II/III

en: MPEG-1/2 video
ca: Vídeo en MPEG-1/2

en: MPEG-1/2 video elementary stream
ca: Flux elemental de vídeo en MPEG-1/2

en: MPEG-1/2 video elementary streams
ca: Fluxos elementals de vídeo en MPEG-1/2

en: MPLS Blu-ray playlist
ca: Llista de reproducció Blu-ray en MPLS

en: Ma&ximum number of concurrent jobs:
ca: Nombre mà&xim de tasques simultànies:

en: Make this track eligible to be played by default.
ca: Fa que aquesta pista sigui elegible per a reproduir-se de forma predeterminada.

en: Malformed AAC codec initialization data found.
ca: S'han trobat dades d'inicialització del còdec AAC mal formades.

en: Malformed codec id '{0}'.
ca: ID del còdec amb format incorrecte «{0}».

en: Mark this track as "enabled" (the default) or "disabled".
ca: Marqueu aquesta pista com a «Habilitada» (el valor predeterminat) o «Inhabilitada».

en: Mark this track as "forced display".
ca: Marca aquesta pista com a «Força el mostrar».

en: Markdown files
ca: Fitxers en Markdown

en: Matroska and WebM files
ca: Fitxers Matroska i WebM

en: Matroska audio/video files
ca: Fitxers d'àudio/vídeo Matroska

en: Matroska files
ca: Fitxers del Matroska

en: Matroska files can be played back without the cue data, but seeking will probably be imprecise and slower.
ca: Els fitxers Matroska es poden reproduir sense l'índex, però les cerques probablement seran imprecises i lentes.

en: Maximum EBML ID length
ca: Longitud màxima de l'ID de l'EBML

en: Maximum EBML size length
ca: Longitud màxima de la mida de l'EBML

en: Maximum allowed length: {0}, actual length: {1}
ca: Longitud màxima permesa: {0}, longitud real: {1}

en: Maximum allowed value: {0}, actual value: {1}
ca: Valor màxim permès: {0}, valor real: {1}

en: Maximum block additional ID
ca: ID del bloc addicional màxim

en: Maximum brightness of a single pixel in candelas per square meter (cd/m²).
ca: Brillantor màxima d'un únic píxel en candeles per metre quadrat (cd/m²).

en: Maximum cache
ca: Cau màxim

en: Maximum content light
ca: Màxim de llum al contingut

en: Maximum content light:
ca: Màxim de llum al contingut:

en: Maximum frame light
ca: Màxim de llum al fotograma

en: Maximum frame light:
ca: Màxim de llum al fotograma:

en: Maximum frame-average light level in candelas per square meter (cd/m²).
ca: Nivell de llum mitjana del marc màxim en candeles per metre quadrat (cd/m²).

en: Maximum luminance
ca: Luminància màxima

en: Maximum luminance in candelas per square meter (cd/m²).
ca: Luminància màxima en candeles per metre quadrat (cd/m²).

en: Maximum luminance:
ca: Luminància màxima:

en: Maximum number of files:
ca: Nombre màxim de fitxers:

en: Memory allocation error: {0} ({1}).
ca: Error en l'assignació de la memòria: {0} ({1}).

en: Memory for a RealAudio/RealVideo frame could not be allocated.
ca: No s'ha pogut assignar espai a la memòria per a un fotograma de RealAudio/RealVideo.

en: Minimum allowed length: {0}, actual length: {1}
ca: Longitud mínima permesa: {0}, longitud real: {1}

en: Minimum allowed value: {0}, actual value: {1}
ca: Valor mínim permès: {0}, valor real: {1}

en: Minimum cache
ca: Cau mínim

en: Minimum luminance
ca: Luminància mínima

en: Minimum luminance in candelas per square meter (cd/m²).
ca: Luminància mínima en candeles per metre quadrat (cd/m²).

en: Minimum luminance:
ca: Luminància mínima:

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Missing argument for '--output-charset'.
ca: Manca l'argument per a «--output-charset».

en: Missing argument for '--ui-language'.
ca: Manca l'argument per a «--ui-language».

en: Missing argument to '{0}'.
ca: Manca l'argument per a «{0}».

en: Missing destination file name in argument '{0}'.
ca: Manca el nom del fitxer de destinació a l'argument «{0}».

en: Missing one hex digit
ca: Falta un dígit hexadecimal

en: Missing start/end specifications for '--split' in '--split {0}'.
ca: Falten les especificacions inicial/final per a «--split» a «--split {0}».

en: Modif&y selected track
ca: Modif&ica la pista seleccionada

en: Modif&y selected tracks
ca: Modif&ica les pistes seleccionades

en: Modification of properties in the section '{0}' was requested, but no corresponding level 1 element was found in the file. {1}
ca: S'ha requerit la modificació de les propietats a la secció «{0}», però no s'ha trobat cap element en el fitxer al nivell 1 corresponent. {1}

en: Modified:
ca: Modificat:

en: More
ca: Més

en: More than one MIME type was given for a single attachment. '{0}' will be discarded and '{1}' used instead.
ca: S'ha indicat més d'un tipus MIME per a un únic adjunt. «{0}» serà descartat i s'emprarà «{1}» en el seu lloc.

en: More than one description was given for a single attachment.
ca: S'ha indicat més d'una descripció per a un únic adjunt.

en: More than one file name has been given ('{0}' and '{1}').
ca: S'ha indicat més d'un nom de fitxer («{0}» i «{1}»).

en: More than one name was given for a single attachment. '{0}' will be discarded and '{1}' used instead.
ca: S'ha donat més d'un nom per a un únic adjunt. «{0}» serà descartat i s'emparà «{1}» en el seu lloc.

en: More than one track is to be appended to the track {0} from file no. {1} ('{2}'). The argument for '--append-to' was invalid.
ca: Hi ha més d'una pista per a annexar a la pista {0} des del fitxer núm. {1} («{2}»). L'argument per a «--append-to» no és vàlid.

en: More than one track with the track number {0} found.
ca: S'ha trobat més d'una pista amb el número de pista {0}.

en: Most of the other settings on the output tab will be kept intact, though.
ca: La majoria dels altres ajustaments a la pestanya de la sortida es mantindran intactes.

en: Most options can only be used in certain modes with a few options applying to all modes.
ca: La majoria de les opcions només es poden usar en determinats modes amb algunes opcions que s'aplicaran a tots els modes.

en: Multiple modes can be used in the same invocation of mkvextract allowing the extraction of multiple things in a single pass.
ca: Es poden usar múltiples modes en la mateixa invocació del «mkvextract» permetent l'extracció de múltiples coses en un sol pas.

en: Multiplex job
ca: Tasca de multiplexat

en: Multiplexer
ca: Multiplexador

en: Multiplexing application
ca: Aplicació de multiplexat

en: Multiplexing to file "%1" in directory "%2"
ca: Multiplexació al fitxer «%1» en el directori «%2»

en: Multiplexing took {0}.
ca: El multiplexat ha pres {0}.

en: Multiply the chapters' timestamps with a factor.
ca: Multiplica els codis de temps dels capítols per un factor.

en: Multiply this track's timestamps with a factor.
ca: Multiplica els codis de temps d'aquesta pista per un factor.

en: Na&me template:
ca: No&m de la plantilla:

en: Name
ca: Nom

en: Name tem&plate:
ca: Nom de la &plantilla:

en: Name template:
ca: Nom de la plantilla:

en: Name/Description
ca: Nom/descripció

en: Name:
ca: Nom:

en: Names
ca: Noms

en: Names are considered to be in sequence when the previous file name's prefix & suffix match the current file name's prefix & suffix and the running number is incremented by one.
ca: Es considera que els noms estan en seqüència quan el prefix i el sufix del nom de fitxer anterior coincideixen amb el prefix i el sufix del nom de fitxer actual, i el nombre actual s'incrementa en un.

en: Negative values are allowed.
ca: Els valors negatius estan permesos.

en: Never
ca: Mai

en: Never scan for other playlists
ca: No cercar mai altres llistes de reproducció

en: New &value:
ca: &Valor nou:

en: New value:
ca: Valor nou:

en: Next filename
ca: Nom del fitxer següent

en: Next segment UID
ca: UID del segment següent

en: Next segment UID:
ca: UID del segment següent:

en: Next segment's unique ID
ca: ID únic del segment següent

en: No 'EBML head' element was found.
ca: No s'ha trobat cap element «EBML head».

en: No AC-3 header found in first frame; track will be skipped.
ca: No s'ha trobat cap capçalera AC-3 al primer fotograma. La pista serà omesa.

en: No DTS header found in first frames; track will be skipped.
ca: No s'ha trobat cap capçalera DTS en els primers fotogrames. La pista serà omesa.

en: No EBML head found.
ca: No s'ha trobat cap capçalera EBML.

en: No MIME type has been set for the attachment '{0}', and it could not be guessed.
ca: No s'ha establert cap tipus MIME per a l'adjunt «{0}», i no es pot endevinar.

en: No actions have been added yet.
ca: Encara no s'ha afegit cap acció.

en: No append mapping was given for the file no. {0} ('{1}'). A default mapping of {2} will be used instead. Please keep that in mind if mkvmerge aborts with an error message regarding invalid '--append-to' options.
ca: No s'ha donat cap assignació d'annexió per al fitxer núm. {0} («{1}»). En el seu lloc s'emparà una assignació d'annexió predeterminada de {2}. Si us plau, tingueu-ho en compte per si el «mkvmerge» s'interromp amb un missatge d'error respecte a opcions no vàlides per a «--append-to».

en: No attachment matched the spec '{0}'.
ca: Cap adjunt coincideix amb l'especificació «{0}».

en: No audio device is available for playback, or accessing it failed.
ca: No hi ha cap dispositiu d'àudio disponible per a la reproducció o ha fallat l'accés.

en: No changes were made.
ca: No s'ha realitzat cap canvi.

en: No chapter numbers listed after '--split {0}'.
ca: No hi ha números de capítol llistats després de «--split {0}».

en: No cues
ca: Sense índexs

en: No cues were found.
ca: No s'ha trobat cap índex.

en: No destination file name specified, will use attachment name.
ca: No s'ha especificat cap nom per al fitxer de destinació, per la qual cosa s'emprarà el nom de l'adjunt.

en: No disc library information was found.
ca: No s'ha trobat cap informació de la biblioteca de discs.

en: No errors yet
ca: Encara sense errors

en: No extra compression
ca: Sense compressió extra

en: No file has been opened yet.
ca: Encara no s'ha obert cap fitxer.

en: No file name given.
ca: No s'ha indicat cap nom de fitxer.

en: No file names were listed between '{0}' and '{1}'.
ca: No hi ha noms de fitxer llistats entre «{0}» i «{1}».

en: No filename found after the '@'.
ca: No s'ha trobat cap nom de fitxer després de la «@».

en: No help available.
ca: No hi ha ajuda disponible.

en: No information is transmitted to the server.
ca: No es transmet informació al servidor.

en: No job has been started yet.
ca: La tasca encara no s'ha iniciat.

en: No job started yet
ca: Encara no s'ha iniciat la tasca

en: No lacing
ca: Sense lligam

en: No linguistic content; Not applicable
ca: No hi ha contingut d'idioma; No aplicable

en: No metadata block found. This file is broken.
ca: No s'ha trobat cap bloc de metadades. Aquest fitxer està malmès.

en: No multiplex job has been opened yet.
ca: Encara no s'ha obert cap tasca de multiplexat.

en: No output yet
ca: Encara sense sortida

en: No permission to read from, to write to or to create
ca: Sense permisos de lectura, escriptura o creació

en: No segment UID could be found in the file '{0}'.
ca: No s'ha trobat l'UID del segment en el fitxer «{0}».

en: No segment/level 0 element found.
ca: No s'ha trobat cap element del segment/nivell 0.

en: No source files were given.
ca: No s'ha indicat cap fitxer d'origen.

en: No space left to write to
ca: No queda espai per a escriure

en: No track ID specified in '--{0} {1}'.
ca: No s'ha especificat cap ID per a la pista a «--{0} {1}».

en: No track corresponding to the edit specification '{0}' was found. {1}
ca: No s'ha trobat cap pista corresponent a l'especificació de l'edició «{0}». {1}

en: No track headers were found for which statistics could be calculated.
ca: No s'han trobat capçaleres de pista perquè es puguin calcular les estadístiques.

en: No track with the ID {0} was found in the source file.
ca: No s'ha trobat cap pista amb l'ID {0} al fitxer d'origen.

en: No version number found.
ca: No s'ha trobat cap número de la versió.

en: No warnings yet
ca: Encara sense avisos

en: No {0} specified in '--{1} {2}'.
ca: No s'ha especificat cap {0} a «--{1} {2}».

en: Non-hex digits encountered.
ca: No s'ha trobat cap dígit hexadecimal.

en: Nor&mal output:
ca: Sortida nor&mal:

en: Normal priority
ca: Prioritat normal

en: Normalize all IETF BCP 47 language tags of changed elements to either their canonical form (mode 'canonical'), their extended language subtags form (mode 'extlang') or not at all (mode 'off')
ca: Normalitzar totes les etiquetes BCP 47 de la IETF dels elements modificats a la seva forma canònica (mode «canonical»), la seva forma de subetiquetes en idioma estès (mode «extlang») o en absolut (mode «off»)

en: Normally completed jobs stay in the queue even over restarts until the user clears them out manually.
ca: Normalment, les tasques finalitzades romandran a la llista de tasques fins que l'usuari les elimini manualment.

en: Normally mkvmerge does not change the timing information (frame/field rate) stored in the video bitstream.
ca: Normalment, el «mkvmerge» no canvia la informació del temps (taxa del fotograma/camp) emmagatzemat al flux de bits del vídeo.

en: Normally mkvmerge keeps aspect ratio information in MPEG4 video bitstreams and puts the information into the container.
ca: Normalment, el «mkvmerge» manté la informació de la relació d'aspecte als fluxos de bits del vídeo MPEG4 i posa la informació dins del contenidor.

en: Normally mkvmerge will apply additional lossless compression for subtitle tracks for certain codecs.
ca: Normalment, el «mkvmerge» aplica una compressió sense pèrdues addicional a les pistes de subtítols de certs còdecs.

en: Normally mkvmerge will use a value of 1000000 which means that timestamps and durations will have a precision of 1ms.
ca: Normalment, el «mkvmerge» usa un valor d'1000000, el qual vol dir que els codis de temps i les durades tindran una precisió d'1 ms.

en: Normally selected entries in list view can be moved around via drag & drop and with keyboard shortcuts (Ctrl+Up, Ctrl+Down).
ca: Normalment, les entrades seleccionades a la vista de llista es poden moure usant arrossega i deixa, i amb les dreceres de teclat (Ctrl+Fletxa amunt, Ctrl+Fletxa avall).

en: Normally spaces & tabs are removed from the beginning & the end of each line in text subtitles.
ca: Normalment, els espais i les tabulacions s'eliminen del principi i del final de cada línia en els subtítols de text.

en: Normally the HEVC/H.265 code in mkvmerge and mkvextract normalizes parameter sets by prefixing all key frames with all currently active parameter sets and removes duplicates that might already be present.
ca: Normalment, el codi HEVC/H.265 en el «mkvmerge» i el «mkvextract» normalitza els conjunts de paràmetres prefixant tots els fotogrames clau amb tots els conjunts de paràmetres actius i elimina els duplicats que podrien estar presents.

en: Not a hex digit at position {0}
ca: No hi ha un dígit hexadecimal a la posició {0}

en: Not a key frame
ca: No és un fotograma clau

en: Not a valid Matroska file (no EBML head found)
ca: No és un fitxer de Matroska vàlid (no s'ha trobat la capçalera EBML)

en: Not a valid Matroska file (no segment/level 0 element found)
ca: No és un fitxer de Matroska vàlid (no s'ha trobat cap element al segment/nivell 0)

en: Not a valid number or not positive.
ca: No és un número vàlid o no és positiu.

en: Not discardable
ca: No es pot descartar

en: Not finished yet
ca: Encara sense finalitzar

en: Not needed for AAC tracks read from other container formats like MP4 or Matroska files.
ca: No cal per a les pistes AAC llegides des d'altres formats de contenidor, com fitxers MP4 o Matroska.

en: Not started yet
ca: Encara sense iniciar

en: Note also that there are not a lot of players that support the cropping parameters.
ca: Tingueu també en compte que no hi ha gaires reproductors que interpretin els paràmetres del retall.

en: Note that even if the option is disabled mkvmerge will copy a source file's title property unless a title is manually set by the user.
ca: Tingueu en compte que encara que l'opció estigui inhabilitada, el «mkvmerge» copiarà la propietat del títol del fitxer d'origen a menys que l'usuari n'estableixi un manualment.

en: Note that many players don't use the display width/height values directly but only use the ratio given by these values when setting the initial window size.
ca: Tingueu en compte que molts reproductors no empren directament els valors d'amplada/alçada de la visualització, en el seu lloc empren la relació donada per aquests valors en establir la mida de la finestra inicial.

en: Note that most <MTX_…> variables are empty and will be removed for actions that can take variables as arguments.
ca: Tingueu en compte que la majoria de les variables <MTX_…> estan buides i seran eliminades per les accions que poden prendre les variables com a arguments.

en: Note that on Windows forward slashes can be used instead of backslashes in path names, too.
ca: Recordeu que al Windows també es poden emprar barres inverses en lloc de barres invertides en els noms dels camins.

en: Note that the Matroska specifications regarding the storage of '{0}' have not been finalized yet. mkvmerge's support for it is therefore subject to change and uses the CodecID '{1}/EXPERIMENTAL' instead of '{1}'. This warning will be removed once the specifications have been finalized and mkvmerge has been updated accordingly.
ca: Tingueu en compte que les especificacions de Matroska quant a l'emmagatzemament de «{0}» encara no han finalitzat. La implementació del «mkvmerge» està subjecta a canvis i usa el CodecID «{1}/EXPERIMENTAL» en comptes de «{1}». Aquest avís serà suprimit una vegada s'hagin finalitzat les especificacions i s'actualitzi el «mkvmerge».

en: Note that the language "Undetermined (und)" is assumed for tracks for which no language is known (e.g. those read from SRT subtitle files).
ca: Tingueu en compte que l'idioma «Sense determinar (und)» és l'assumit per aquelles pistes on es desconeix l'idioma (p. ex., les llegides des de fitxers de subtítols SRT).

en: Note that the video content is not modified by this option.
ca: Tingueu en compte que el contingut del vídeo no serà modificat per aquesta opció.

en: Note:
ca: Nota:

en: Nothing to do.
ca: Res a fer.

en: Nu&mber of entries to create:
ca: No&mbre d'entrades a crear:

en: Number
ca: Nombre

en: Number of &recently used entries to remember:
ca: Nombre d'entrades d'ús &recent que es recordaran:

en: Number of chapters:
ca: Nombre de capítols:

en: Number of frames: %1
ca: Nombre de fotogrames: %1

en: Number of nanoseconds (not scaled) per frame.
ca: Nombre de nanosegons (sense escalar) per fotograma.

en: Numbers of channels in the track.
ca: Nombre de canals a la pista.

en: Often used selections
ca: Seleccions emprades sovint

en: Ogg/OGM audio/video files
ca: Fitxers d'àudio/vídeo Ogg/OGM

en: One chapter for each appended file
ca: Un capítol per a cada fitxer annexat

en: One of the options '--attachment-name', '--attachment-description', '--attachment-mime-type' or '--attachment-uid' has been used without a following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option.
ca: Una de les opcions «--attachment-name», «--attachment-description» o «--attachment-mime-type» o «--attachment-uid» ha estat emprada sense una de les opcions «--add-attachment», «--replace-attachment» o «--update-attachment».

en: One-line summaries for each track and frame
ca: Resums d'una línia per a cada pista i fotograma

en: Online check for updates
ca: Comprovació en línia de les actualitzacions

en: Only files smaller than 2 GiB are supported.
ca: Només s'admeten els fitxers menors que 2 GiB.

en: Only for I frames
ca: Només per als fotogrames I

en: Only if the job completed successfully
ca: Només si la tasca s'ha completat amb èxit

en: Only if the source doesn't contain a language
ca: Només si l'origen no conté un idioma

en: Only items whose type is in the 'selected' list on the right will be set to be copied by default.
ca: Només els elements en què el tipus es trobi a la llista «seleccionats» de la dreta, seran establerts de manera predeterminada per a copiar.

en: Only needed for AAC source files as SBR AAC cannot be detected automatically for these files.
ca: Només és necessari per a fitxers d'origen AAC, perquè els fitxers AAC en SBR no es poden detectar automàticament.

en: Only needed in certain situations:
ca: Només necessari en certes ocasions:

en: Only one chapter file allowed in '{0} {1}'.
ca: Només es permet un fitxer de capítols a «{0} {1}».

en: Only one destination file allowed.
ca: Només es permet un fitxer de destinació.

en: Only one instance of <{0}> is allowed beneath <{1}> at position {2}.
ca: Només es permet una instància de <{0}> a continuació de <{1}> a la posició {2}.

en: Only one of <String> and <Binary> may be used beneath <Simple> but not both at the same time.
ca: Només es pot emprar <String> o <Binary> a continuació de <Simple>, no ambdues a la vegada.

en: Only one segment info file allowed in '{0} {1}'.
ca: Només es permet un fitxer d'informació del segment a «{0} {1}».

en: Only one source file is allowed.
ca: Només es permet un fitxer d'origen.

en: Only partial append mappings were given for the file no. {0} ('{1}'). Either don't specify any mapping (in which case the default mapping will be used) or specify a mapping for all tracks that are to be copied.
ca: Només s'ha donat una part de les assignacions d'annexió al fitxer núm. {0} («{1}»). O bé no especifiqueu cap assignació (en aquest cas s'usarà l'establerta com a predefinida) o en podeu establir una per a totes les pistes que es copiaran.

en: Only playlists whose duration are at least this long are considered and offered to the user for selection.
ca: Només es consideraran les llistes de reproducció si la seva durada és almenys d'aquesta longitud, i s'oferiran a l'usuari per a selecció.

en: Only show summaries of the contents, not each element.
ca: Només mostra un resum dels continguts, no de cada element.

en: Only the first %1 bytes are shown.
ca: Només es mostren els primers %1 bytes.

en: Only the languages in the 'selected' list on the right will be recognized as track languages in file names.
ca: Només seran reconeguts com a idiomes de pista en els noms de fitxer, els idiomes a la llista «seleccionats» que hi ha a la dreta.

en: Only to the first destination file
ca: Només al primer fitxer de sortida

en: Only tracks with a language in this list will be set to be copied by default.
ca: De manera predeterminada, només les pistes amb un idioma en aquesta llista seran establertes per a copiar.

en: Only v7 and newer VobSub files are supported. If you have an older version then use the VSConv utility from http://sourceforge.net/projects/guliverkli/ to convert these files to v7 files.
ca: Només s'admeten els fitxers VobSub en la versió 7 o posterior. Si teniu una versió anterior, useu la utilitat VSConv des de http://sourceforge.net/projects/guliverkli/ per a convertir aquests fitxers a la versió 7.

en: Only {0} chapter found in source files & chapter files. | Only {0} chapters found in source files & chapter files.
ca[0]: Només s'ha trobat {0} capítol als fitxers d'origen i de capítols.
ca[1]: Només s'han trobat {0} capítols als fitxers d'origen i de capítols.

en: Open Bitstream Units stream
ca: Flux d'Open Bitstream Units

en: Open Matroska or WebM files
ca: Obre fitxers Matroska o WebM

en: Open a Matroska or WebM file via the "header editor" menu, the button below or drag & drop one here.
ca: Obriu un fitxer Matroska o WebM mitjançant el menú «Editor de la capçalera», el botó de sota o arrossegueu i deixeu-ne un aquí.

en: Open a Matroska or WebM file via the "info tool" menu, the button below or drag & drop one here.
ca: Obriu un fitxer Matroska o WebM mitjançant el menú «Eina d'informació», el botó de sota o arrossegueu i deixeu-ne un aquí.

en: Open a file via the "chapter editor" menu, the buttons below or drag & drop one here.
ca: Obriu un fitxer mitjançant el menú «Editor de capítols», els botons de sota o arrossegueu i deixeu-ne un aquí.

en: Open all files as tabs in the header editor
ca: Obre tots els fitxers com a pestanyes a l'editor de la capçalera

en: Open corresponding file in &MediaInfo | Open corresponding files in &MediaInfo
ca[0]: Obre el fitxer corresponent en el &MediaInfo
ca[1]: Obre els fitxers corresponents en el &MediaInfo

en: Open file in &MediaInfo | Open files in &MediaInfo
ca[0]: Obre el fitxer en el &MediaInfo
ca[1]: Obre els fitxers en el &MediaInfo

en: Open files in chapter editor
ca: Obre els fitxers a l'editor de capítols

en: Open settings file
ca: Obre el fitxer d'ajustaments

en: Open the multiplexed file with a player:
ca: Obre el fitxer multiplexat amb un reproductor:

en: Opening %1 file in the chapter editor… | Opening %1 files in the chapter editor…
ca[0]: S'està obrint %1 fitxer a l'editor de capítols...
ca[1]: S'estan obrint %1 fitxers a l'editor de capítols...

en: Opening %1 file in the header editor… | Opening %1 files in the header editor…
ca[0]: S'està obrint %1 fitxer a l'editor de la capçalera...
ca[1]: S'estan obrint %1 fitxers a l'editor de la capçalera...

en: Opening files or adding as attachments
ca: S'estan obrint fitxers o s'afegeixen com a adjunts

en: Option
ca: Opció

en: Options
ca: Opcions

en: Options:
ca: Opcions:

en: Opus (in Ogg) audio files
ca: Fitxers d'àudio Opus (a Ogg)

en: Order
ca: Ordre

en: Ordered
ca: Ordenat

en: Original value:
ca: Valor original:

en: Other files are ignored when they're added.
ca: S'ignoraran els altres fitxers quan s'afegeixin.

en: Other options
ca: Altres opcions

en: Other parts of the file (e.g. a subtitle track) may refer to this attachment via this name.
ca: Altres parts del fitxer (p. ex., una pista de subtítols) poden referir-se a aquest adjunt a través d'aquest nom.

en: Otherwise the destination file name is derived from the source file names.
ca: Altrament, el nom del fitxer de destinació s'obtindrà a partir dels noms dels fitxers d'origen.

en: Otherwise the often used entries will be included first and the full list of all entries afterwards.
ca: Altrament, primer s'inclouran les entrades d'ús freqüent i després la llista completa amb totes les entrades.

en: Otherwise they're shown on the 'output' tab.
ca: En cas contrari, es mostraran a la pestanya «Sortida».

en: Output element positions in he&xadecimal
ca: Posicions de l'element de sortida en he&xadecimal

en: Output messages in this charset
ca: Missatges de sortida en aquest joc de caràcters

en: Output sampling frequency
ca: Freqüència de mostreig per a la sortida

en: Overwrite existing file
ca: Sobreescriu el fitxer existent

en: PGS/SUP subtitles
ca: Subtítols PGS/SUP

en: PTS error: 0x{0:02x} {1:02x}{2:02x} {3:02x}{4:02x}
ca: Error de PTS: 0x{0:02x} {1:02x}{2:02x} {3:02x}{4:02x}

en: Packet number {0} contained an invalid FLAC header and is being skipped.
ca: El número de paquet {0} conté una capçalera FLAC no vàlida i s'està ometent.

en: Parse the whole file instead of relying on the index.
ca: Analitza tot el fitxer en comptes de confiar en l'índex.

en: Parser error:
ca: Error en analitzar:

en: Parsing file
ca: Anàlisi del fitxer

en: Pending automatic start
ca: Inici automàtic pendent

en: Pending manual start
ca: Inici manual pendent

en: Pitch rotation:
ca: Gir de la presentació:

en: Pixel crop bottom
ca: Retall inferior en píxels

en: Pixel crop left
ca: Retall esquerre en píxels

en: Pixel crop right
ca: Retall dret en píxels

en: Pixel crop top
ca: Retall superior en píxels

en: Pixel height
ca: Alçada en píxels

en: Pixel width
ca: Amplada en píxels

en: Play a WAV file with the default application:
ca: Reprodueix un fitxer WAV amb l'aplicació predeterminada:

en: Play an audio file
ca: Reprodueix un fitxer d'àudio

en: Play audio file '%1'
ca: Reprodueix el fitxer d'àudio «%1»

en: Players should only consider enabled tracks for playback.
ca: Els reproductors només haurien de tenir en compte per a reproducció les pistes habilitades.

en: Players should prefer tracks with the default track flag set while taking into account user preferences such as the track's language.
ca: Els reproductors haurien de preferir les pistes amb l'etiqueta establerta de pista predeterminada tenint en compte les preferències de l'usuari, així com l'idioma de la pista.

en: Playlist items:
ca: Elements de la llista de reproducció:

en: Playlists & Blu-rays
ca: Llistes de reproducció i Blu-ray

en: Playlists shorter than %1 second will be ignored. | Playlists shorter than %1 seconds will be ignored.
ca[0]: Les llistes de reproducció inferiors a %1 segon seran ignorades.
ca[1]: Les llistes de reproducció inferiors a %1 segons seran ignorades.

en: Please enter the new job's description.
ca: Si us plau, introduïu una descripció per a la tasca nova.

en: Please enter the new predefined split duration.
ca: Introduïu la durada predefinida nova per a la divisió.

en: Please enter the new predefined split size.
ca: Introduïu la mida predefinida nova per a la divisió.

en: Please enter the new predefined track name.
ca: Si us plau, introduïu el nom de la pista predefinida.

en: Please re-install MKVToolNix or fix the problem manually. | Please re-install MKVToolNix or fix the problems manually.
ca[0]: Si us plau, torneu a instal·lar el MKVToolNix o solucioneu el problema de forma manual.
ca[1]: Si us plau, torneu a instal·lar el MKVToolNix o solucioneu els problemes de forma manual.

en: Please read the man page/the HTML documentation to mkvmerge. It
    explains several details in great length which are not obvious from
    this listing.
ca: Si us plau, llegiu la pàgina man o la documentació HTML per al
    «mkvmerge». Allà s'expliquen certs aspectes d'una manera més
    detallada que no són tan obvis des d'aquest llistat.

en: Please select its location below.
ca: Seleccioneu la seva ubicació a sota.

en: Please select the actions to apply to all editions, chapters and sub-chapters.
ca: Si us plau, seleccioneu les accions a aplicar a totes les edicions, capítols i subcapítols.

en: Please select the actions to apply to the selected edition or chapter and all of its children.
ca: Si us plau, seleccioneu les accions a aplicar a totes les edicions o capítols seleccionats i als seus fills.

en: Please select the character set the following file is encoded in.
ca: Seleccioneu el joc de caràcters en el que està codificat el següent fitxer.

en: Position
ca: Posició

en: Position for the track properties on the "input" tab:
ca: Posició de les propietats de la pista a la pestanya «Entrada»:

en: Position:
ca: Posició:

en: Possible causes are that the program does not exist or that you're not allowed to access it or its directory.
ca: Les possibles causes són que el programa no existeix o que no esteu autoritzat a accedir-hi o al seu directori.

en: Possible reasons are: the file is not a Matroska file; the file is write-protected; the file is locked by another process; you do not have permission to access the file.
ca: Les possibles raons són: el fitxer no és un fitxer Matroska; el fitxer està protegit contra escriptura; el fitxer està blocat per un altre procés; no disposeu de permisos per a accedir al fitxer.

en: Pre&view:
ca: Vista prè&via:

en: Pre&viously used destination directory
ca: Empra el directori de destinació a&nterior

en: Predefined audio track names
ca: Noms predefinits per a la pista d'àudio

en: Predefined split durations
ca: Durades predefinides per a la divisió

en: Predefined split sizes
ca: Mides predefinides per a la divisió

en: Predefined subtitle track names
ca: Noms predefinits per a la pista de subtítols

en: Predefined values
ca: Valors predefinits

en: Predefined video track names
ca: Noms predefinits per a la pista de vídeo

en: Previous filename
ca: Nom del fitxer anterior

en: Previous segment UID
ca: UID del segment anterior

en: Previous segment UID:
ca: UID del segment anterior:

en: Previous segment's unique ID
ca: ID únic del segment anterior

en: Private data that only applies to a specific projection.
ca: Les dades privades només s'apliquen a una projecció específica.

en: Private use
ca: Ús privat

en: ProRes video
ca: Vídeo ProRes

en: Probe &range percentage:
ca: Inte&rval de prova del percentatge:

en: Problem with MKVToolNix installation | Problems with MKVToolNix installation
ca[0]: Un problema amb la instal·lació del MKVToolNix
ca[1]: Problemes amb la instal·lació del MKVToolNix

en: Process &priority:
ca: &Prioritat del procés:

en: Program
ca: Programa

en: Program execution failed
ca: L'execució del programa ha fallat

en: Programs will only be able to seek to clusters, so creating larger clusters may lead to imprecise or slow seeking.
ca: Els programes només seran capaços de cercar als clústers, de manera que la creació de clústers molt grans podria generar cerques imprecises o lentes.

en: Progress
ca: Progrés

en: Progress:
ca: Progrés:

en: Progress: 100%{0}
ca: Progrés: 100%{0}

en: Progress: [{0}{1}] {2}%
ca: Progrés: [{0}{1}] {2}%

en: Progress: {0}%{1}
ca: Progrés: {0}%{1}

en: Projection type
ca: Tipus de projecció

en: Projection type:
ca: Tipus de projecció:

en: Projection's pitch rotation
ca: Gir de la presentació de la projecció

en: Projection's private data
ca: Dades privades de la projecció

en: Projection's roll rotation
ca: Gir del rotllo de la projecció

en: Projection's yaw rotation
ca: Gir de l'encaix de la projecció

en: Projection-specific data:
ca: Dades específiques de la projecció:

en: Properties
ca: Propietats

en: Properties:
ca: Propietats:

en: QuickTime audio/video files
ca: Fitxers d'àudio/vídeo QuickTime

en: QuickTime compatible video
ca: Vídeo conforme amb QuickTime

en: Quicktime/MP4 reader: '{0}' atom is too small. Expected size: >= {1}. Actual size: {2}.
ca: Lector de Quicktime/MP4: l'àtom «{0}» és massa petit. Mida esperada: >= {1}. Mida real: {2}.

en: Quicktime/MP4 reader: Constant sample size & variable duration not yet supported. Contact the author if you have such a sample file.
ca: Lector de Quicktime/MP4: La mida del flux constant i de la durada variable encara no són admeses. Contacteu amb l'autor si teniu algun fitxer de mostra.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read chunk number {0}/{1} with size {2} from position {3}. Aborting.
ca: Lector de Quicktime/MP4: No s'ha pogut llegir el fragment d'informació número {0}/{1} amb la mida {2} des de la posició {3}. S'està interrompent.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the extended sound description atom for track ID {0}.
ca: Lector de Quicktime/MP4: No s'ha pogut llegir l'àtom de la descripció estesa del so per a l'ID de la pista {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the sound description atom for track ID {0}.
ca: Lector de Quicktime/MP4: No s'ha pogut llegir l'àtom de la descripció del so per a l'ID de la pista {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the stream description atom for track ID {0}.
ca: Lector de Quicktime/MP4: No s'ha pogut llegir l'àtom de la descripció del flux per a l'ID de la pista {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the video description atom for track ID {0}.
ca: Lector de Quicktime/MP4: No s'ha pogut llegir l'àtom de la descripció del vídeo per a l'ID de la pista {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Have not found any header atoms.
ca: Lector de Quicktime/MP4: No s'ha trobat cap àtom de capçalera.

en: Quicktime/MP4 reader: Have not found the 'mdat' atom. No movie data found.
ca: Lector de Quicktime/MP4: No s'ha trobat l'àtom «mdat». No s'han trobat les dades de la pel·lícula.

en: Quicktime/MP4 reader: Invalid chunk size {0} at {1}.
ca: Lector de Quicktime/MP4: Mida no vàlida del fragment d'informació {0} a {1}.

en: Quicktime/MP4 reader: MPEG4 part 10/AVC track {0} is missing its decoder config. Skipping this track.
ca: Lector de Quicktime/MP4: A la pista {0} MPEG-4 part 10/AVC li falta la configuració del descodificador. S'ometrà aquesta pista.

en: Quicktime/MP4 reader: MPEG4 track {0} is missing the esds atom/the decoder config. Skipping this track.
ca: Lector de Quicktime/MP4: A la pista {0} MPEG-4 part 10/AVC li falta la configuració del descodificador/àtom «esds». S'ometrà aquesta pista.

en: Quicktime/MP4 reader: MPEGH part 2/HEVC track {0} is missing its decoder config. Skipping this track.
ca: Lector de Quicktime/MP4: A la pista {0} MPEGH part 2/HEVC li falta la configuració del descodificador. S'ometrà aquesta pista.

en: Quicktime/MP4 reader: The 'media header' atom ('mdhd') uses the unsupported version {0}.
ca: Lector de Quicktime/MP4: L'àtom «media header» («mdhd») usa una versió {0} no admesa.

en: Quicktime/MP4 reader: The 'size' field is too small in the stream description atom for track ID {0}.
ca: Lector de Quicktime/MP4: El camp «mida» és massa petit a l'àtom de descripció del fitxer per a l'ID de la pista {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: The 'time scale' parameter was 0. This is not supported.
ca: Lector de Quicktime/MP4: El paràmetre «escala de temps» ha estat 0. Això no és admès.

en: Quicktime/MP4 reader: The AAC track {0} is missing the esds atom/the decoder config. Skipping this track.
ca: Lector de Quicktime/MP4: Manca la pista AAC {0} a la configuració del descodificador/àtom «esds». S'ometrà aquesta pista.

en: Quicktime/MP4 reader: The audio track {0} is using an unsupported 'object type id' of {1} in the 'esds' atom. Skipping this track.
ca: Lector de Quicktime/MP4: La pista d'àudio {0} està usant un «ID del tipus d'objecte» no admès de {1} a l'àtom «esds». S'ometrà aquesta pista.

en: Quicktime/MP4 reader: The video track {0} is missing the ESDS atom. Skipping this track.
ca: Lector de Quicktime/MP4: Manca la pista de vídeo {0} a l'àtom «ESDS». S'ometrà aquesta pista.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers with an unknown or unsupported compression algorithm '{0}'. Aborting.
ca: Lector de Quicktime/MP4: Aquest fitxer usa capçaleres comprimides amb un algorisme de compressió desconegut o no admès «{0}». S'està interrompent.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers, but the expected uncompressed size ({0}) was not what is available after uncompressing ({1}).
ca: Lector de Quicktime/MP4: Aquest fitxer usa capçaleres comprimides, però la mida sense comprimir esperada ({0}) no és la que s'obté després de la descompressió ({1}).

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers, but the zlib library could not be initialized. Error code from zlib: {0}. Aborting.
ca: Lector de Quicktime/MP4: Aquest fitxer usa capçaleres comprimides, però la biblioteca «zlib» no es pot inicialitzar. El codi d'error de «zlib»: {0}. S'està interrompent.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers, but they could not be uncompressed. Error code from zlib: {0}. Aborting.
ca: Lector de Quicktime/MP4: Aquest fitxer usa capçaleres comprimides, però no es poden descomprimir. Codi d'error de «zlib»: {0}. S'està interrompent.

en: Quicktime/MP4 reader: Track ID {0} has more than one FourCC. Only using the first one ({1}) and not this one ({2}).
ca: Lector de Quicktime/MP4: L'ID de la pista {0} té més d'un FourCC. Només s'usarà el primer ({1}) i no aquest altre ({2}).

en: Quicktime/MP4 reader: Track {0} is missing some data. Broken header atoms?
ca: Lector de Quicktime/MP4: A la pista {0} li manquen algunes dades. Estan malmesos els àtoms de la capçalera?

en: Quit MKVToolNix
ca: Surt del MKVToolNix

en: Raw OBUs without a size field are not supported.
ca: Els OBU raw sense un camp de mida no són admesos.

en: Re&number sub-chapters
ca: Torna a &numerar els subcapítols

en: Re&place attachment with a new file
ca: Su&bstitueix l'adjunt amb un nom de fitxer nou

en: Read full NEWS.md file online
ca: Llegeix tot el fitxer NEWS.md en línia

en: Reading encrypted VOBs is not supported.
ca: La lectura de VOB encriptats encara no està implementada.

en: Reading failed
ca: La lectura ha fallat

en: Reading the segment UID failed
ca: La lectura de l'UID del segment ha fallat

en: Reads additional command line options from the specified JSON file (see man page).
ca: Llegiu les opcions addicionals de la línia d'ordres des del fitxer JSON especificat (vegeu la pàgina man).

en: Real output sampling frequency in Hz.
ca: Freqüència de mostreig de la sortida real en Hz.

en: RealMedia audio/video files
ca: Fitxers d'àudio/vídeo RealMedia

en: Recent destination directories
ca: Directoris de destinació recents

en: Recognized languages
ca: Idiomes reconeguts

en: Red X chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
ca: Coordenada X de crominància del vermell definida per la CIE 1931.

en: Red Y chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
ca: Coordenada Y de crominància del vermell definida per la CIE 1931.

en: Red color coordinate x
ca: Coordenades de «x» per al color vermell

en: Red color coordinate y
ca: Coordenades de «y» per al color vermell

en: Redirects all messages into this file.
ca: Redirigeix tots els missatges a aquest fitxer.

en: Reduce to core
ca: Acobla al nucli

en: Reference block
ca: Bloc de referència

en: Reference priority
ca: Prioritat de referència

en: Reference virtual
ca: Referència virtual

en: Region
ca: Regió

en: Relative timestamp: %1
ca: Codi de temps relatiu: %1

en: Reload modified file
ca: Torna a carregar el fitxer modificat

en: Remaining time for current job:
ca: Temps restant per a la tasca actual:

en: Remaining time for queue:
ca: Temps restant per a la cua:

en: Remo&ve chapters from existing Matroska file
ca: Eli&mina els capítols des d'un fitxer Matroska existent

en: Remove &completed jobs
ca: Suprimeix les tasques &finalitzades

en: Remove &names
ca: Elimina els &noms

en: Remove &successfully completed jobs
ca: Suprimeix les tasques &correctament finalitzades

en: Remove a&ll attachments
ca: Suprimeix &tots els adjunts

en: Remove a&ll files
ca: Sup&rimeix tots els fitxers

en: Remove a&ll jobs
ca: Suprimeix &totes les tasques

en: Remove com&pleted jobs older than x days:
ca: Suprimeix les tasques &finalitzades més antigues que x dies:

en: Remove completed jobs from queue on &exit:
ca: Elimina les tasques completades de la cua &en sortir:

en: Remove dialog normalization gain
ca: Elimina el guany del diàleg de normalització

en: Remove element
ca: Suprimeix aquest element

en: Remove source files
ca: Suprimeix els fitxers d'origen

en: Remove the output &file when a job ends with errors or when it is aborted
ca: Elimina el &fitxer de sortida quan una tasca finalitzi amb errors o quan sigui interrompuda

en: Removes or at least minimizes the dialog normalization gain by modifying audio headers.
ca: Elimina o almenys minimitza el guany del diàleg de normalització modificant les capçaleres de l'àudio.

en: Removing chapters from existing Matroska file
ca: Elimina els capítols des d'un fitxer Matroska existent

en: Removing the chapters failed.
ca: Ha fallat en eliminar els capítols.

en: Renumbering existing sub-chapters
ca: Torna a numerar els subcapítols existents

en: Renumbering sub-chapters
ca: Torna a numerar els subcapítols

en: Replace an attachment with the file 'filename'
ca: Substitueix un adjunt amb el «nom_de_fitxer» del fitxer

en: Replace attachment
ca: Substitueix l'adjunt

en: Replace attachment with a new file and &derive name && MIME type from it
ca: Substitueix l'adjunt amb un nom de fitxer nou i o&btén el nom a partir del tipus MIME

en: Replace with canonical form once
ca: Substitueix amb la forma canònica una vegada

en: Replace with extended language subtags form once
ca: Substitueix amb la forma de subetiquetes en idioma estès una vegada

en: Report a &bug
ca: Informa d'un &error

en: Reset all columns
ca: Restableix totes les columnes

en: Reset the attachment values on this page to how they're saved in the file.
ca: Restableix els valors de l'adjunt en aquesta pàgina als valors desats al fitxer.

en: Reset the warning and error &counters on exit
ca: En sortir restableix els &comptadors d'avisos i errors

en: Resets the header value on this page to how it's saved in the file.
ca: Restableix el valor de la capçalera en aquesta pàgina al valor desat al fitxer.

en: Resync failed: no valid Matroska level 1 element found.
ca: La resincronització ha fallat: S'ha trobat un element Matroska de nivell 1 que no és vàlid.

en: Resyncing successful at position {0}.
ca: Resincronització amb èxit a la posició {0}.

en: Revert the entry to its default value.
ca: Reverteix entrada al seu valor predeterminat.

en: Revert to default colors
ca: Torna als colors predeterminats

en: Right
ca: A la dreta

en: Right-click for actions for all items
ca: Clic dret per a les accions en tots els elements

en: Right-click for actions for editions and chapters
ca: Clic dret per a les accions en les edicions i els capítols

en: Right-click for actions for header elements and attachments
ca: Clic dret per a les accions en els elements de capçalera i adjunts

en: Right-click for actions for jobs
ca: Clic dret per a les accions en les tasques

en: Right-click for attachment actions
ca: Clic dret per a les accions en els adjunts

en: Right-click to add, append and remove files
ca: Clic dret per a afegir, annexar i suprimir fitxers

en: Roll rotation:
ca: Gir del rotllo:

en: Running
ca: Executant-se

en: Running jobs cannot be edited.
ca: Les tasques en execució no es poden editar.

en: Running jobs cannot be removed.
ca: Les tasques en execució no es poden suprimir.

en: S&hift start and end timestamps by the following amount:
ca: Des&plaça l'inici i el final dels codis de temps en la següent quantitat:

en: S&how command line
ca: M&ostra la línia d'ordres

en: S&ort files && tracks by track type when adding files
ca: Quan s'afe&geixin fitxers, ordena els fitxers i les pistes per tipus de pista

en: S&top job queue
ca: A&tura la cua de treball

en: S&ystem information
ca: Informació del s&istema

en: SMPTE ST 12-1 timecodes
ca: Codis de temps ST 12-1 de SMPTE

en: SRT subtitles
ca: Subtítols SRT

en: SRT text subtitles
ca: Subtítols de text SRT

en: SSA/ASS subtitles
ca: Subtítols SSA/ASS

en: SSA/ASS text subtitles
ca: Subtítols de text SSA/ASS

en: SSA/ASS: The following line will be skipped as one of the timestamps is less than 0, or the end timestamp is less than the start timestamp: {0}
ca: SSA/ASS: Se saltarà la següent línia quan un dels codis de temps sigui inferior que 0, o el codi de temps final sigui menor que el codi de temps d'inici: {0}

en: Sa&me directory as the first source file
ca: Empra el &mateix directori que el del primer fitxer d'origen

en: Sa&ve settings as
ca: De&sa els ajustaments com a

en: Sampling frequency
ca: Freqüència de mostreig

en: Sampling frequency in Hz.
ca: Freqüència de mostreig en Hz.

en: Save
ca: Desa

en: Save as &XML file
ca: Desa a un fitxer en &XML

en: Save as &default for new multiplex jobs
ca: Desa com a pre&determinat per a les tasques de multiplexat noves

en: Save as &default for saving output to text files
ca: Desa com a pre&determinat per a desar la sortida a fitxers de text

en: Save attachment
ca: Desa l'adjunt

en: Save chapters as XML
ca: Desa els capítols a un fitxer en XML

en: Save chapters to Matroska or WebM file
ca: Desa els capítols a un fitxer Matroska o WebM

en: Save job output
ca: Desa la sortida de la tasca

en: Save option file
ca: Desa un fitxer d'opcions

en: Save settings file as
ca: Desa el fitxer d'ajustaments com a

en: Save to &Matroska or WebM file
ca: Desa a un fitxer Matroska o WebM

en: Saving failed
ca: El desament ha fallat

en: Saving the chapters failed.
ca: El desament dels capítols ha fallat.

en: Saving the file '%1' failed. Error message from the system: %2
ca: El desament del fitxer «%1» ha fallat. Missatge d'error del sistema: %2

en: Saving the modified attachments failed.
ca: El desament dels adjunts modificats ha fallat.

en: Saving the modified segment information header failed.
ca: El desament de la capçalera d'informació del segment modificat ha fallat.

en: Saving the modified track headers failed.
ca: El desament de les capçaleres de la pista modificada ha fallat.

en: Scan directory for other playlists
ca: Explora el directori per a altres llistes de reproducció

en: Scanned Files
ca: Fitxers escanejats

en: Scanning directory
ca: S'està explorant el directori

en: Scanning playlists
ca: Escanejat de les llistes de reproducció

en: Scanning {0} files in {1} playlist.
     | Scanning {0} files in {1} playlists.
ca[0]: S'han escanejat {0} fitxers a {1} llista de reproducció.
ca[1]: S'han escanejat {0} fitxers a {1} llistes de reproducció.

en: Scope
ca: Abast

en: See below for examples.
ca: Vegeu a sota per als exemples.

en: See issues #2469 and #2480 on the MKVToolNix bug tracker for in-depth discussions on the pros and cons.
ca: Vegeu les qüestions número 2469 i 2480 en el seguiment d'errors del MKVToolNix per a un debat en profunditat sobre els pros i els contres.

en: Seek ID
ca: ID de la cerca

en: Seek entry
ca: Entrada de cerca

en: Seek head
ca: Capçalera de cerca

en: Seek head (subentries will be skipped)
ca: Capçalera de cerca (les subentrades seran omeses)

en: Seek position
ca: Posició de la cerca

en: Seek pre-roll
ca: Cerca al prerotllo

en: Seg&ment UID:
ca: UID del seg&ment:

en: Segment UID
ca: UID del segment

en: Segment UIDs:
ca: Els UID del segment:

en: Segment e&dition UID:
ca: UID d'e&dició del segment:

en: Segment filename
ca: Nom de fitxer del segment

en: Segment info:
ca: Informació del segment:

en: Segment information
ca: Informació del segment

en: Segment unique ID
ca: ID únic del segment

en: Select Matroska file to read segment UID from
ca: Seleccioneu el fitxer Matroska des del qual llegir l'UID del segment

en: Select a directory
ca: Selecciona un directori

en: Select all &items from selected file | Select all &items from selected files
ca[0]: Selecciona tots els &elements del fitxer seleccionat
ca[1]: Selecciona tots els &elements dels fitxers seleccionats

en: Select all tracks of specific &type
ca: Selecciona totes les pistes d'un &tipus específic

en: Select an existing Matroska or WebM file and the GUI will add its segment UID to the input field on the left.
ca: Selecciona un fitxer Matroska o WebM existent i la IGU afegirà el vostre UID del segment al camp d'entrada de l'esquerra.

en: Select audio file
ca: Selecciona un fitxer d'àudio

en: Select chapter file
ca: Seleccioneu el fitxer de capítols

en: Select character set
ca: Seleccioneu un joc de caràcters

en: Select destination directory
ca: Selecciona el nom del directori de destinació

en: Select destination file name
ca: Selecciona el nom del fitxer de destinació

en: Select disc library information to use
ca: Selecciona la informació de la biblioteca de discs a emprar

en: Select executable
ca: Seleccioneu l'executable

en: Select existing file
ca: Seleccioneu un fitxer existent

en: Select file to add
ca: Seleccioneu el fitxer a afegir

en: Select one or more playlists to add
ca: Seleccioneu una o més llistes de reproducció per a afegir

en: Select segment info file
ca: Seleccioneu el fitxer d'informació del segment

en: Select tags file
ca: Seleccioneu el fitxer de les etiquetes

en: Select timestamp file
ca: Seleccioneu el fitxer per als codis de temps

en: Selected:
ca: Seleccionat:

en: Selects for which blocks mkvmerge will produce index entries ( = cue entries).
ca: Seleccioneu per a quins blocs el «mkvmerge» crearà les entrades a l'índex ( = entrades «cue»).

en: Selects how mkvmerge calculates timestamps when appending files.
ca: Selecciona com calcularà el «mkvmerge» els codis de temps en annexar fitxers.

en: Selects the character set a subtitle file or chapter information was written with.
ca: Seleccioneu el joc de caràcters d'un fitxer de subtítols o la informació del capítol amb la que s'ha d'escriure.

en: Set &language
ca: Estableix &l'idioma

en: Set aspect ratio:
ca: Estableix la relació d'aspecte:

en: Set destination &file name from selected file's name
ca: Estableix el nom del &fitxer de destinació a partir del nom del fitxer seleccionat

en: Set if that track (audio, video or subs) SHOULD be used if no language found matches the user preference.
ca: Estableix si S'HA d'emprar aquesta pista (àudio, vídeo o subtítols) si no coincideix amb l'idioma trobat a les preferències establertes per l'usuari.

en: Set if the BlockAdditional element with BlockAddID of '1' contains alpha channel data.
ca: Establiu-la si l'element BlockAdditional amb un BlockAddID d'«1» conté dades del canal alfa.

en: Set if the track is used.
ca: Estableix si s'usarà la pista.

en: Set if the video is interlaced.
ca: Estableix si el vídeo és entrellaçat.

en: Set the MIME type to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
ca: Estableix el tipus MIME a usar per a les opcions «--add-attachment», «--replace-attachment» o «--update-attachment»

en: Set the UID to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
ca: Estableix l'UID a usar per a les opcions «--add-attachment», «--replace-attachment» o «--update-attachment»

en: Set the chapter names' &languages:
ca: Estableix els i&diomes dels noms del capítol:

en: Set the charset to use when reading chapter files using the simple chapter format
ca: Estableix el joc de caràcters a usar quan es llegeixin els fitxers de capítols mitjançant el format de capítol senzill

en: Set the description to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
ca: Estableix la descripció a usar per a les opcions «--add-attachment», «--replace-attachment» o «--update-attachment»

en: Set the name to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
ca: Estableix el nom a usar per a les opcions «--add-attachment», «--replace-attachment» o «--update-attachment»

en: Sets a property to the value if it exists and add it otherwise
ca: Estableix una propietat al valor si és que existeix, d'altra manera, l'afegeix

en: Sets the Matroska file section that all following add/set/delete actions operate on (see below and man page for syntax)
ca: Estableix la secció del fitxer Matroska perquè funcionin totes les accions següents afegeix/estableix/suprimeix (per a la sintaxi vegeu a continuació i a la pàgina man)

en: Sets the Matroska parser mode to 'fast' (default) or 'full'
ca: Estableix el mode d'analitzar els Matroska a «ràpida» (predeterminat) o «completa»

en: Sets the cropping parameters which tell a player to omit a certain number of pixels on the four sides during playback.
ca: Estableix els paràmetres del retall, el qual li diu al reproductor que ometi un cert nombre de píxels durant la reproducció, sobre els quatre costats.

en: Sets the lossless compression algorithm to be used for this track.
ca: Estableix l'algoritme de compressió sense pèrdues a usar per a aquesta pista.

en: Sets the matrix coefficients of the video used to derive luma and chroma values from red, green and blue color primaries.
ca: Estableix els coeficients de la matriu del vídeo usat per a obtenir els valors de la luminància i la crominància a partir dels colors primaris vermell, verd i blau.

en: Sets the number of coded bits for a color channel.
ca: Estableix el nombre de bits codificats per a un canal de color.

en: Sets the segment UIDs to use.
ca: Estableix els UID dels segments a usar.

en: Sets the stereo mode of the video track to this value.
ca: Estableix el mode estèreo de la pista de vídeo a aquest valor.

en: Settings
ca: Ajustaments

en: Settings for saving output to a text file
ca: Ajustaments per a desar la sortida a fitxers de text

en: Short AAC audio packet (length: {0} < 2)
ca: Paquet d'àudio AAC curt (longitud: {0} < 2)

en: Short AAC audio packet (length: {0} < {1})
ca: Paquet d'àudio AAC curt (longitud: {0} < {1})

en: Show &buttons for moving list view entries up and down
ca: Mostra els &botons per a moure amunt i avall les entrades a la vista de llista

en: Show &hex dump
ca: Mostra el bolcat en &hexadecimal

en: Show &output of all jobs instead of current job only
ca: Mostra la s&ortida de totes les tasques en comptes de només la tasca actual

en: Show a &summary line with statistics for each track at the end
ca: Mostra una línia de re&sum amb les estadístiques de cada pista al final

en: Show a desktop notification
ca: Mostra una notificació d'escriptori

en: Show all bytes of each frame and other binary elements as a hex dump.
ca: Mostra tots els bytes de cada marc i altres elements binaris com un bolcat hexadecimal.

en: Show all bytes of frames and CodecPrivate elements as hex dumps
ca: Mostra tots els bytes dels marcs i elements CodecPrivate com a bolcats en hexadecimal

en: Show all elements
ca: Mostra tots els elements

en: Show all sub-elements (including cues & seek heads entries) and don't stop at the first cluster.
ca: Mostra tots els subelements (incloses les entrades de les capçaleres CUE i de cerca) i no s'atura en el primer clúster.

en: Show dates && times in &UTC instead of the local time zone
ca: Mostra la data i hora en &UTC en lloc de la zona horària local

en: Show debu&gging menu
ca: Mostra el menú de de&puració

en: Show first 16 bytes of frames and CodecPrivate elements as hex dumps
ca: Mostra els primers 16 bytes dels marcs i elements CodecPrivate com a bolcats en hexadecimal

en: Show job output
ca: Mostra la sortida de la tasca

en: Show job queue && access job logs
ca: Mostra la cua de tasques i accedeix als registres de la tasca

en: Show statistics for each track in verbose mode.
ca: Mostra les estadístiques per a cada pista en el mode loquaç.

en: Show the first 16 bytes of each frame as a hex dump.
ca: Mostra els primers 16 bytes de cada fotograma com un bolcat hexadecimal.

en: Show the position of each element in decimal.
ca: Mostra la posició de cada element en decimal.

en: Show the position of each element in hexadecimal.
ca: Mostra la posició de cada element en hexadecimal.

en: Show the size of each element including its header.
ca: Mostra la mida de cada element, inclosa la seva capçalera.

en: Show the tool &selector
ca: Mostra el &selector d'eines

en: Show this help.
ca: Mostra aquesta ajuda.

en: Show version information.
ca: Mostra informació sobre la versió.

en: Shut down the computer
ca: Apaga l'ordinador

en: Shut down the system in one minute:
ca: Apaga el sistema en un minut:

en: Signature
ca: Signatura

en: Signature algorithm
ca: Algorisme de la signatura

en: Signature hash algorithm
ca: Signatura amb algoritme hash

en: Signature key ID
ca: ID de la clau de signatura

en: Silent track number
ca: Número de la pista muda

en: Silent tracks
ca: Pistes mudes

en: Similarly an audio track will be inserted before the first track that's neither a video nor an audio track.
ca: De manera similar, s'inserirà una pista d'àudio abans de la primera pista que no és ni de vídeo ni d'àudio.

en: Simple
ca: Senzill

en: Simple OGM-style chapter files
ca: Fitxers de capítols senzills a l'estil OGM

en: Simple block
ca: Bloc senzill

en: Simple chapter parser: {0}
ca: Analitzador de capítol senzill: {0}

en: Single field picture detected. Fix the MPEG2 video stream before attempting to multiplex it.
ca: S'ha detectat una imatge d'un únic camp. Esmeneu el flux de vídeo MPEG2 abans d'intentar-lo multiplexar.

en: Size
ca: Mida

en: Size:
ca: Mida:

en: Skipping {0} bytes (no valid AAC header found). This might cause audio/video desynchronisation.
ca: S'estan ometent {0} bytes (s'ha trobat una capçalera AAC no vàlida). Això podria causar la desincronització de l'àudio/vídeo.

en: Skipping {0} bytes (no valid DTS header found). This might cause audio/video desynchronisation.
ca: S'estan ometent {0} bytes (s'ha trobat una capçalera DTS no vàlida). Això podria causar la desincronització de l'àudio/vídeo.

en: Skipping {0} bytes at the beginning (no valid MP3 header found).
ca: S'estan ometent {0} bytes al començament (s'ha trobat una capçalera MP3 no vàlida).

en: Sleep the computer
ca: Adorm l'ordinador

en: Slices
ca: Talls

en: Some AVC/H.264 tracks contain I slices but lack real key frames.
ca: Algunes pistes AVC/H.264 contenen talls I, però falten els fotogrames clau reals.

en: Some tag elements are missing (this error should not have occurred - another similar error should have occurred earlier). {0}
ca: Manquen alguns elements de l'etiqueta (aquest error no hauria d'haver succeït -ja deu haver succeït quelcom semblant anteriorment-). {0}

en: Source &files:
ca: &Fitxers d'origen:

en: Source file
ca: Fitxer d'origen

en: Source file name
ca: Nom del fitxer d'origen

en: Source file name: %1
ca: Nom del fitxer d'origen: %1

en: Source file's directory
ca: Directori del fitxer d'origen

en: Source files' absolute paths
ca: Camins absoluts dels fitxers d'origen

en: Specifies a pitch rotation to the projection.
ca: Especifica un gir de la presentació a la projecció.

en: Specifies a roll rotation to the projection.
ca: Especifica un gir del rotllo a la projecció.

en: Specifies a yaw rotation to the projection.
ca: Especifica un gir de l'encaix a la projecció.

en: Specifies the language of the track (obsolete).
ca: Especifica l'idioma de la pista (en desús).

en: Specifies the language of the track in the form of a BCP 47 language tag.
ca: Especifica l'idioma de la pista en la forma d'una etiqueta d'idioma BCP 47.

en: Specify the possible modifications to the aspect ratio (0: free resizing, 1: keep aspect ratio, 2: fixed).
ca: Especifica les possibles modificacions de la relació d'aspecte (0: redimensionat lliure, 1: mantén la relació d'aspecte, 2: fixa).

en: Split mode:
ca: Mode de tall:

en: Splitting
ca: Divisió

en: Splitting tracks of this type is not supported.
ca: La divisió de pistes d'aquest tipus no està admesa.

en: Splitting will occur right before the first key frame whose timestamp is equal to or bigger than the start timestamp for the chapters whose numbers are listed.
ca: El tall es durà a terme just abans del primer fotograma clau en què el codi de temps sigui igual o major que el codi de temps inicial dels capítols que s'enumeren.

en: Sta&rt all pending jobs
ca: I&nicia totes les tasques pendents

en: Sta&rt multiplexing
ca: I&nicia el multiplexat

en: Start
ca: Inici

en: Start &multiplexing
ca: Inicia el &multiplexat

en: Start file types other than executable files via cmd.exe.
ca: Inicia els tipus de fitxers que no siguin executables a través del «cmd.exe».

en: Start file types other than executable files via xdg-open.
ca: Inicia els tipus de fitxers que no siguin executables a través del «xdg-open».

en: Start job &immediately | Start jobs &immediately
ca[0]: Inicia &immediatament la tasca
ca[1]: Inicia &immediatament les tasques

en: Start job &manually | Start jobs &manually
ca[0]: Inicia &manualment la tasca
ca[1]: Inicia &manualment les tasques

en: Started at:
ca: Iniciada el:

en: Statistics for track number {0}: number of blocks: {1}; size in bytes: {2}; duration in seconds: {3}; approximate bitrate in bits/second: {4}
ca: Estadístiques per a la pista número {0}: nombre de blocs: {1}; mida en bytes: {2}; durada en segons: {3}; taxa de bits aproximada en bits/segon: {4}

en: Status
ca: Estat

en: Status:
ca: Estat:

en: Stay on top of other &windows
ca: Mantén al damunt de les altres &finestres

en: Stereo mode (deprecated element)
ca: Mode estèreo (element desaprovat)

en: Stereo mode parameter: not given in the form <TID>:<n|keyword> where n is a number between 0 and {0} or one of these keywords: {1} (argument was '{2}').
ca: Paràmetre per al mode estèreo: no s'ha assignat en la forma <TID>:<n|paraula_clau>, on «n» és un número entre 0 i {0}, o una d'aquestes paraules clau: {1} (l'argument era «{2}»).

en: Stereo-3D video mode (0 - 14, see documentation).
ca: Mode de vídeo estèreo en 3D (0 - 14, vegeu la documentació).

en: Stereoscopy:
ca: Estereoscòpia:

en: Stop &after all running jobs have finished
ca: Atura &després de finalitzar les tasques en execució

en: Stop after video track ends
ca: Atura una vegada finalitzi la pista de vídeo

en: Stop at the first cluster
ca: Atura al primer clúster

en: Stops processing after the primary video track ends, discarding any remaining packets of other tracks.
ca: Deixa de processar un cop finalitza la pista de vídeo principal, descartant els paquets restants d'altres pistes.

en: Stops processing after the primary video track ends.
ca: Deixa de processar una vegada finalitzi la pista de vídeo principal.

en: Store changes in CodecPrivate data in CodecState elements instead of the frames.
ca: Emmagatzema els canvis de les dades CodecPrivate en els elements CodecState en comptes dels fotogrames.

en: Storing result in cache failed
ca: S'emmagatzema el resultat a la memòria cau arxivada

en: Stretch by:
ca: Estira per:

en: String
ca: Cadena

en: Subtitle and chapter properties
ca: Propietats dels subtítols i capítols

en: Subtitle files often contain the word 'forced' in their file name to signal that they're intended for 'forced display' only (e.g. when they speak Elfish in 'Lord of the Rings').
ca: Els fitxers de subtítols sovint contenen la paraula «forced» en el nom del fitxer per a indicar que només estan destinats a «Força el mostrar» (p. ex., quan Elfish parla a «El Senyor dels Anells»).

en: Subtitle track %1
ca: Pista de subtítols %1

en: Subtitle track {0} is missing some duration elements. Please check the resulting SSA/ASS file for entries that have the same start and end time.
ca: A la pista {0} de subtítols manquen alguns elements de la durada. Si us plau, comproveu que les entrades del fitxer SSA/ASS resultant tenen el mateix temps d'inici i final.

en: Subtitles
ca: Subtítols

en: Supported file types
ca: Tipus de fitxers acceptats

en: Supported file types:
ca: Tipus de fitxers acceptats:

en: Suppress status output.
ca: Suprimeix la sortida de l'estat.

en: Symbolic name
ca: Nom simbòlic

en: System information
ca: Informació del sistema

en: TTA (The lossless True Audio codec)
ca: TTA (El còdec d'àudio sense pèrdues True Audio)

en: Tab &position in tab widgets:
ca: &Posició de les pestanyes als estris:

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag editor
ca: Editor d'etiquetes

en: Tag extraction
ca: Extracció d'etiquetes

en: Tag language
ca: Etiqueta de l'idioma

en: Tag language (IETF BCP 47)
ca: Etiqueta d'idioma (BCP 47 de l'IETF)

en: Tag selectors
ca: Selectors d'etiqueta

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags are allowed, but chapters are not.
ca: Les etiquetes estan permeses, però els capítols no.

en: Tags for track ID {0}: {1} entry | Tags for track ID {0}: {1} entries
ca[0]: Etiquetes per a l'ID de la pista {0}: {1} entrada
ca[1]: Etiquetes per a l'ID de la pista {0}: {1} entrades

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Target type
ca: Tipus de destinació

en: Target type value
ca: Valor del tipus de destinació

en: Targets
ca: Destinacions

en: Tells mkvmerge not to create and write the cue data which can be compared to an index in an AVI.
ca: Li indica al «mkvmerge» que no creï ni escrigui les dades CUE (índex) que es puguin comparar amb l'índex en un AVI.

en: Tells mkvmerge not to write LanguageIETF track header elements and ChapLanguageIETF chapter elements.
ca: Li diu al mkvmerge que no escrigui la capçalera LanguageIETF de la pista ni els elements de capítol ChapLanguageIETF.

en: Tells mkvmerge not to write tags with statistics for each track.
ca: Li indica al «mkvmerge» que no escrigui etiquetes amb estadístiques per a cada pista.

en: Tells mkvmerge not to write the 'date' field in the segment information headers.
ca: Li diu al «mkvmerge» que no escrigui el camp «date» a les capçaleres d'informació del segment.

en: Tells mkvmerge to abort after the first warning is emitted.
ca: Indica al «mkvmerge» que interrompi després d'emetre el primer avís.

en: Tells mkvmerge to create a meta seek element at the end of the file containing all clusters.
ca: Li indica al «mkvmerge» que creï un element meta de cerca al final del fitxer que contingui tots els clústers.

en: Tells mkvmerge to flush all data cached in memory to storage when closing files opened for writing.
ca: Li indica al «mkvmerge» que buidi totes les dades emmagatzemades a la memòria cau de l'emmagatzematge en tancar els fitxers oberts per a escriure.

en: Tells mkvmerge to put at most 'n' data blocks into each cluster.
ca: Li indica al «mkvmerge» que posi la majoria dels blocs de dades «n» en cada clúster.

en: Temporary files cannot be created. Additional information: %1
ca: No es poden crear fitxers temporals. Informació addicional: %1

en: Text files
ca: Fitxers de text

en: The .idx file does not contain an 'id: ...' line to indicate the language.
ca: El fitxer «.idx» no conté una línia «id: ...» per a indicar l'idioma.

en: The AAC file '{0}' contains invalid header data: the sampling frequency or the number of channels is 0.
ca: El fitxer AAC «{0}» conté dades de capçalera no vàlides: la freqüència de mostreig o el nombre de canals és 0.

en: The AAC profiles are different: {0} and {1}
ca: Els perfils de l'AAC són diferents: {0} i {1}

en: The CodecID of the two tracks is different: {0} and {1}
ca: L'ID del còdec de les dues pistes és diferent: {0} i {1}

en: The DocType header item is changed to "webm".
ca: L'element de la capçalera DocType serà canviat a «webm».

en: The FLAC headers could not be parsed: the stream info structure was not found.
ca: Les capçaleres FLAC no s'han pogut analitzar: no s'ha trobat l'estructura de la informació del flux.

en: The FPS is 0.0 but the reader did not provide a timestamp for a packet. {0}
ca: Els FPS són 0,0, però el lector no ha proporcionat un codi de temps per a un paquet. {0}

en: The FourCC must be exactly four characters long in '{0} {1}'.
ca: El FourCC ha de ser exactament de quatre caràcters de longitud a «{0} {1}».

en: The GUI can also ask the user what to do each time, e.g. appending them instead of adding them, or creating new multiplex settings and adding them to those.
ca: La IGU també pot demanar a l'usuari què fer en cada ocasió, p. ex., adjuntar-los en comptes de sumar-los, o crear noves configuracions de multiplexat i afegir-los-hi.

en: The GUI can ask for confirmation when you're about to create a file without audio tracks in it.
ca: La IGU pot demanar confirmació quan estigueu a punt de crear un fitxer sense pistes d'àudio.

en: The GUI can help you start your next multiplex settings after having started a job or having added a one to the job queue.
ca: La IGU us pot ajudar a iniciar els següents ajustaments per al multiplexat després d'iniciar una tasca o haver-ne afegit una a la cua de treball.

en: The GUI can scan these files, present the results including duration and number of tracks of each playlist found and let you choose which one to add.
ca: La IGU pot analitzar aquests fitxers, presentar els resultats, inclosa la durada i el nombre de pistes de cada llista de reproducció trobada, i us permet escollir quina afegir.

en: The GUI can set the 'forced display' flag for such tracks if the file name matches this regular expression.
ca: La IGU pot establir l'etiqueta «Força el mostrar» per a aquestes pistes si el nom del fitxer coincideix amb aquesta expressió regular.

en: The GUI can set the 'hearing impaired' flag for such tracks if the file name matches this regular expression.
ca: La IGU pot establir l'etiqueta «discapacitat auditiva» per a aquestes pistes si el nom del fitxer coincideix amb aquesta expressió regular.

en: The GUI will enter the dropped file's file name into that control replacing any file name which might have been set earlier.
ca: La IGU introduirà el nom del fitxer deixat, on aquest control substituirà qualsevol nom de fitxer que es pugui haver establert abans.

en: The ID '{0}' has already been used for another destination file.
ca: L'ID «{0}» ja s'està emprant per a un altre fitxer de destinació.

en: The JSON output generated by mkvmerge while identifying '%1' could not be parsed (parser's error message: %2).
ca: La sortida JSON generada pel «mkvmerge» en identificar «%1» no s'ha pogut analitzar (missatge d'error de l'analitzador: %2).

en: The Kate identification header could not be parsed ({0}).
ca: La capçalera d'identificació del Kate no es pot analitzar ({0}).

en: The MIME type determines which program can be used for handling its content.
ca: El tipus MIME determina quin programa es pot emprar per a manipular el seu contingut.

en: The MIME type must not be left empty.
ca: El tipus MIME no pot estar buit.

en: The MKVToolNix Code of Conduct
ca: El codi de conducta del MKVToolNix

en: The MP4 file '{0}' contains chapters whose format was not recognized. This is often the case if the chapters are not encoded in UTF-8. Use the '--chapter-charset' option in order to specify the charset to use.
ca: El fitxer MP4 «{0}» conté capítols en què el format no es reconeix. Això succeeix quan els capítols no estan codificats en UTF-8. Useu l'opció «--chapter-charset» per a especificar el joc de caràcters a usar.

en: The Matroska container format can store the display width/height for a video track.
ca: El format del contenidor Matroska pot emmagatzemar l'amplada/alçada de visualització per a una pista de vídeo.

en: The Matroska file was modified, but the meta seek entry could not be updated. This means that players might have a hard time finding the element. Please use your favorite player to check this file.
ca: El fitxer Matroska ha estat modificat, però el registre meta de cerca no s'ha pogut actualitzar. Això vol dir que els reproductors podrien tenir dificultats en trobar aquest element. Si us plau, useu el vostre reproductor preferit per a comprovar aquest fitxer.

en: The Matroska file's last element is set to an unknown size.
ca: L'últim element del fitxer Matroska s'estableix a una mida desconeguda.

en: The Theora identification header could not be parsed ({0}).
ca: La capçalera d'identificació Theora no s'ha pogut analitzar ({0}).

en: The UID must not be left empty.
ca: L'UID no pot estar buit.

en: The VobSub subtitle track {0} does not contain its index in the CodecPrivate element.
ca: La pista {0} de subtítols VobSub no conté el seu índex a l'element CodecPrivate.

en: The Vorbis codebooks are different. Such tracks cannot be concatenated without re-encoding.
ca: Els llibres de codis Vorbis són diferents. Algunes pistes no es poden concatenar sense tornar a codificar.

en: The XML chapter file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
ca: El fitxer de capítols en XML «{0}» conté un error a la posició {2}: {1}

en: The XML chapter file '{0}' contains an error: {1}
ca: El fitxer de capítols en XML «{0}» conté un error: {1}

en: The XML chapter file '{0}' could not be read.
ca: El fitxer de capítols en XML «{0}» no s'ha pogut llegir.

en: The XML root element is not a master element.
ca: L'element arrel de l'XML no és un element mestre.

en: The XML segmentinfo file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
ca: El fitxer d'informació del segment en XML «{0}» conté un error a la posició {2}: {1}

en: The XML segmentinfo file '{0}' contains an error: {1}
ca: El fitxer d'informació del segment  en XML «{0}» conté un error: {1}

en: The XML segmentinfo file '{0}' could not be read.
ca: El fitxer d'informació del segment en XML «{0}» no s'ha pogut llegir.

en: The XML tag file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
ca: El fitxer d'etiquetes en XML «{0}» conté un error a la posició {2}: {1}

en: The XML tag file '{0}' contains an error: {1}
ca: El fitxer d'etiquetes en XML «{0}» conté un error: {1}

en: The XML tag file '{0}' could not be read.
ca: El fitxer d'etiquetes en XML «{0}» no s'ha pogut llegir.

en: The amount of pixels to remove in the Cb channel for every pixel not removed horizontally. This is additive with chroma-subsample-horizontal.
ca: La quantitat de píxels a suprimir al canal Cb per a cada píxel no suprimit horitzontalment. Això és additiu amb chroma-subsample-horitzontal.

en: The amount of pixels to remove in the Cb channel for every pixel not removed vertically. This is additive with chroma-subsample-vertical.
ca: La quantitat de píxels a suprimir al canal Cb per a cada píxel no suprimit horitzontalment. Això és additiu amb chroma-subsample-vertical.

en: The amount of pixels to remove in the Cr and Cb channels for every pixel not removed horizontally.
ca: La quantitat de píxels a suprimir en els canals Cr i Cb per a cada píxel no suprimit horitzontalment.

en: The amount of pixels to remove in the Cr and Cb channels for every pixel not removed vertically.
ca: La quantitat de píxels a suprimir en els canals Cr i Cb per a cada píxel no suprimit verticalment.

en: The application will terminate now.
ca: L'aplicació finalitzarà ara.

en: The argument '{0}' is not allowed in identification mode.
ca: L'argument «{0}» no està permès en el mode identificació.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid.
ca: L'argument «{0}» a «{1}» no és vàlid.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: '{2}' is not a valid track ID.
ca: L'argument «{0}» a «{1}» no és vàlid: «{2}» no és un ID vàlid per a la pista.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: '{2}' must be either 'all' or 'first'.
ca: L'argument «{0}» a «{1}» no és vàlid: «{2}» haurà de ser «tots» o «primer».

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: too many colons in element '{2}'.
ca: L'argument «{0}» a «{1}» no és vàlid: massa signes de dos punts a l'element «{2}».

en: The argument to '--timestamp-scale' must be a number.
ca: L'argument per a «--timestamp-scale» ha de ser un número.

en: The attachment #{0}, ID {1}, MIME type {2}, size {3}, is written to '{4}'.
ca: L'adjunt núm. {0}, ID {1}, tipus MIME {2}, mida {3}, s'ha escrit a «{4}».

en: The attachment '{0}' could not be read.
ca: No s'ha pogut llegir l'adjunt «{0}».

en: The attachment ({0}) is too big ({1}).
ca: L'adjunt ({0}) és massa gran ({1}).

en: The audio file '%1' could not be played back.
ca: No s'ha pogut reproduir el fitxer d'àudio «%1».

en: The audio file to play hasn't been set yet.
ca: Encara no s'ha establert el fitxer d'àudio per a reproduir.

en: The audio/video synchronization may have been lost.
ca: La sincronització de l'àudio/vídeo es pot haver perdut.

en: The canonical form does use a suitable prefix.
ca: La forma canònica empra un prefix adequat.

en: The changes are written to the file.
ca: Els canvis són escrits al fitxer.

en: The chapter UID must be a number if given.
ca: Si s'indica l'UID del capítol, haurà de ser un número.

en: The chapter editor needs to know the character set a text chapter file uses in order to display all characters properly.
ca: L'editor de capítols necessita conèixer el joc de caràcters d'un fitxer de capítols de text, per tal de mostrar tots els caràcters correctament.

en: The character sets in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the character set drop-down boxes in the program.
ca: Els jocs de caràcters «seleccionats» aquí es mostraran a la part superior de les llistes desplegables de joc de caràcters en el programa.

en: The closing character '{0}' is missing.
ca: Manca el caràcter de tancament «{0}».

en: The codec type '{0}' cannot be used in a WebM compliant file.
ca: El tipus de còdec «{0}» no es pot emprar en un fitxer conforme amb WebM.

en: The codec's private data does not match (lengths: {0} and {1}).
ca: Les dades privades del còdec no coincideixen (longituds: {0} i {1}).

en: The codec's private data does not match. Both have the same length ({0}) but different content.
ca: Les dades privades del còdec no coincideixen. Ambdues tenen la mateixa longitud ({0}), però el contingut és diferent.

en: The color primaries of the video.
ca: Els colors primaris del vídeo.

en: The color transfer characteristics of the video.
ca: Les característiques de la transferència de color del vídeo.

en: The command line here uses Unix-style shell escaping via the backslash character even on Windows.
ca: La línia d'ordres emprada a l'intèrpret d'ordres com Unix escapa mitjançant el caràcter de barra inversa, fins i tot al Windows.

en: The configuration has been loaded.
ca: La configuració ha estat carregada.

en: The configuration has been saved.
ca: La configuració ha estat desada.

en: The correction file header was not read correctly.
ca: La capçalera del fitxer de correcció no es pot llegir correctament.

en: The corresponding canonical & extended language subtags forms are: %1.
ca: Les corresponents formes de subetiquetes en idioma canònic i estès són: %1.

en: The corresponding canonical form is: %1.
ca: La forma canònica corresponent és: %1.

en: The corresponding extended language subtags form is: %1.
ca: La forma de subetiquetes en idioma estès corresponent és: %1.

en: The cue entries (the index) are being written...
ca: S'estan escrivint les entrades de l'índex...

en: The cue sheet for track {0} will be written to '{1}'.
ca: El full de muntatge per a la pista {0} serà escrit a «{1}».

en: The cues for track {0} are written to '{1}'.
ca: L'índex per a la pista {0} serà escrit a «{1}».

en: The current mode can be changed with --multiplex, --edit-chapters or --edit-headers.
ca: El mode actual es pot canviar amb --multiplex, --edit-chapters o --edit-headers.

en: The current multiplex settings will be closed.
ca: Es tancaran els ajustaments de multiplexat actuals.

en: The current packet's timestamp is smaller than that of the previous packet. This usually means that the source file is a Matroska file that has not been created 100% correctly. The timestamps of all packets will be adjusted by {0}ms in order not to lose any data. This may throw audio/video synchronization off, but that can be corrected with mkvmerge's "--sync" option. If you already use "--sync" and you still get this warning then do NOT worry -- this is normal. If this error happens more than once and you get this message more than once for a particular track then either is the source file badly mastered, or mkvmerge contains a bug. In this case you should contact the author Moritz Bunkus <moritz@bunkus.org>.
ca: El codi de temps del paquet actual és més petit que el del paquet anterior. Normalment, vol dir que el fitxer d'origen és un fitxer Matroska que no ha estat creat correctament al 100%. Els codis de temps de tots els paquets seran ajustats a {0} ms per tal de no perdre cap dada. Això pot desfer la sincronització de l'àudio/vídeo, però es pot corregir amb l'opció «--sync» del «mkvmerge». Si ja heu emprat «--sync» i encara obteniu aquest avís, NO us preocupeu, és normal. Si l'error succeeix més d'una vegada, tornant a obtenir aquest missatge per a una pista en particular, llavors el fitxer d'origen pot estar mal editat o el «mkvmerge» conté un error. En aquest cas hauríeu de contactar amb l'autor, en Moritz Bunkus <moritz@bunkus.org>.

en: The data in the file is corrupted and cannot be modified safely
ca: Les dades del fitxer estan corrompudes i no es poden modificar de manera segura

en: The date & time shown is in UTC.
ca: La data i hora mostrades es troben en UTC.

en: The date & time shown is in your local time zone.
ca: La data i hora que es mostren es troben en la vostra zona horària local.

en: The date the file was created.
ca: La data en què es va crear el fitxer.

en: The default is 'file' with 'track' being an alternative mode.
ca: El mode predeterminat és «fitxer» amb «pista» com a mode alternatiu.

en: The default is to always add all the files to the current multiplex settings.
ca: El valor predeterminat és afegir sempre tots els fitxers als ajustaments de multiplexat actuals.

en: The default is to ask the user what to do with the dropped files.
ca: El valor predeterminat és demanar a l'usuari què fer amb els fitxers deixats anar.

en: The default language code '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code and will be ignored.
ca: El codi «{0}» de l'idioma predeterminat no és un codi d'idioma ISO 639-2 vàlid i serà ignorat.

en: The default mode is adding files for multiplexing.
ca: El mode predeterminat és afegir fitxers per al multiplexat.

en: The demultiplexer for the file '{0}' failed to initialize:
    {1}
ca: El demultiplexat per al fitxer «{0}» ha fallat en inicialitzar-se:
    {1}

en: The description can be left empty.
ca: La descripció pot deixar-se buida.

en: The destination file name is invalid and must be fixed before you can start multiplexing or add a job to the job queue.
ca: El nom del fitxer de destinació no és vàlid i s'haurà d'arreglar abans que pugueu iniciar un multiplexat o afegir una tasca a la cua de treball.

en: The directory it is located in contains %1 other file with the same extension. | The directory it is located in contains %1 other files with the same extension.
ca[0]: El directori on es troba, conté %1 altre fitxer amb la mateixa extensió.
ca[1]: El directori on es troba, conté %1 altres fitxers amb la mateixa extensió.

en: The display height of the two tracks is different: {0} and {1}
ca: L'alçada de visualització de les dues pistes és diferent: {0} i {1}

en: The display width of the two tracks is different: {0} and {1}
ca: L'amplada de visualització de les dues pistes és diferent: {0} i {1}

en: The downside is that multiplexing will take longer as mkvmerge will wait until all data has been written to the storage before exiting.
ca: L'inconvenient és que la multiplexació trigarà més, ja que el «mkvmerge» esperarà fins que totes les dades s'hagin escrit a l'emmagatzematge abans de sortir.

en: The drive may be full.
ca: La unitat podria estar plena.

en: The duration after which a new destination file is started.
ca: La durada després de la qual es començarà un nou fitxer de destinació.

en: The edit specifications '{0}' and '{1}' resolve to the same track with the UID {2}.
ca: Les especificacions d'edició «{0}» i «{1}» resolen la mateixa pista amb l'UID {2}.

en: The edition UID must be a number if given.
ca: Si s'indica l'UID de l'edició, haurà de ser un número.

en: The element was written at the end of the file, but the segment size could not be updated. Therefore the element will not be visible. The process will be aborted. The file has been changed!
ca: L'element s'ha escrit al final del fitxer, però la mida del segment no s'ha pogut actualitzar. Per la qual cosa l'element no serà visible. El procés serà interromput. El fitxer ha estat canviat!

en: The end time could not be parsed: %1
ca: El temps final no es pot analitzar: %1

en: The end time must be greater than the start time.
ca: El temps final haurà de ser més gran que el temps inicial.

en: The entries in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the drop-down boxes with countries and regions in the program.
ca: Les entrades a la llista «seleccionada» de la dreta es mostraran a la part superior de tots els quadres desplegables amb països i regions que hi ha en el programa.

en: The error message was:
ca: El missatge d'error ha estat:

en: The extended language subtag '%1' is deprecated.
ca: La subetiqueta en idioma estès «%1» està obsoleta.

en: The extended language subtag '{}' must only be used with one of the following prefixes: {}.
ca: La subetiqueta en idioma estès «{}» només s'ha d'usar amb un dels prefixos següents: {}.

en: The extended language subtags form does use a suitable prefix.
ca: La forma de les subetiquetes en idioma estès empra un prefix adequat.

en: The extracted values for video width and height from the MPEG4 layer 2 video data bitstream differ from what the values in the source container. The ones from the video data bitstream ({0}x{1}) will be used.
ca: Els valors extrets per a l'amplada i alçada del vídeo des del flux de dades del vídeo MPEG4 capa 2 difereixen dels valors al contenidor d'origen. S'usaran els del flux de dades del vídeo ({0}x{1}).

en: The fifth mode tries to extract chapter information and tags and outputs them as a cue sheet. This is the reverse of using a cue sheet with mkvmerge's '--chapters' option.
ca: El cinquè mode intenta extreure la informació dels capítols i les etiquetes, i dona la sortida com un full de muntatge. Això és el contrari d'emprar un full de muntatge amb l'opció «--chapters» del «mkvmerge».

en: The file "%1" has been modified. Do you really want to close? All changes will be lost.
ca: El fitxer «%1» ha estat modificat. De veres el voleu tancar? Es perdran tots els canvis.

en: The file "%1" has been modified. Do you really want to reload it? All changes will be lost.
ca: El fitxer «%1» ha estat modificat. De veres el voleu tornar a carregar? Es perdran tots els canvis.

en: The file '%1' contains chapters.
ca: El fitxer «%1» conté capítols.

en: The file '%1' contains segment information.
ca: El fitxer «%1» conté la informació del segment.

en: The file '%1' contains tags.
ca: El fitxer «%1» conté etiquetes.

en: The file '%1' could not be found in the installation folder.
ca: El fitxer «%1» no s'ha pogut trobar a la carpeta d'instal·lació.

en: The file '%1' exists already and might be overwritten depending on the configuration & the content of the source files.
ca: El fitxer «%1» ja existeix i es podria sobreescriure depenent de la configuració i el contingut dels fitxers d'origen.

en: The file '%1' is an unsupported container format (%2).
ca: El fitxer «%1» és un format de contenidor no admès (%2).

en: The file '%1' is neither a job queue file nor a settings file.
ca: El fitxer «%1» no és un fitxer de la cua de treball ni un fitxer d'ajustaments.

en: The file '%1' was not recognized as a supported format (exit code: %2).
ca: El fitxer «%1» no s'ha reconegut com a un format admès (codi de sortida: %2).

en: The file '%1' you've added is a playlist.
ca: El fitxer «%1» que heu afegit és una llista de reproducció.

en: The file '{0}' cannot be attached because it does not exist or cannot be read.
ca: El fitxer «{0}» no es pot adjuntar perquè no existeix o no es pot llegir.

en: The file '{0}' could not be opened for reading and writing, or a read/write operation on it failed: {1}.
ca: El fitxer «{0}» no s'ha pogut obrir per a lectura i escriptura, o una de les operacions ha fallat: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading and writing: {1}.
ca: El fitxer «{0}» no s'ha pogut obrir per a llegir i escriure: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
ca: El fitxer «{0}» no s'ha pogut obrir per a lectura: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
ca: El fitxer «{0}» no s'ha pogut obrir per a lectura: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for writing: {1}.
ca: El fitxer «{0}» no s'ha pogut obrir per a escriptura: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for writing: {1}.
ca: El fitxer «{0}» no s'ha pogut obrir per a escriptura: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened or parsed.
ca: El fitxer «{0}» no s'ha pogut obrir o analitzar.

en: The file '{0}' could not be renamed to '{1}'.
ca: El fitxer «{0}» no s'ha pogut reanomenar a «{1}».

en: The file '{0}' has been opened for writing.
ca: El fitxer «{0}» ha estat obert per a escriptura.

en: The file '{0}' is a non-supported file type ({1}).
ca: El fitxer «{0}» és d'un tipus de fitxer no admès ({1}).

en: The file '{0}' is not a Matroska file or it could not be found.
ca: El fitxer «{0}» no és un fitxer Matroska o no s'ha pogut trobar.

en: The file '{0}' was renamed to '{1}'.
ca: El fitxer «{0}» s'ha reanomenat a «{1}».

en: The file '{0}' was written as a W64 file instead of WAV as it is bigger than 4 GB and therefore too big to fit into the WAV container.
ca: El fitxer «{0}» s'ha escrit com un fitxer W64 en comptes de WAV perquè és més gran que 4 GB i, per tant, massa gran per a encaixar al contenidor WAV.

en: The file (%1) is too big (%2).
ca: El fitxer (%1) és massa gran (%2).

en: The file can be fixed by multiplexing it with mkvmerge again.
ca: El fitxer es pot arreglar tornant-lo a multiplexar amb el «mkvmerge».

en: The file content does not match its format type and was not recognized.
ca: El contingut del fitxer no coincideix amb el seu tipus de format i no ha estat reconegut.

en: The file could not be opened for reading, or there was not enough data to parse its headers.
ca: El fitxer no s'ha pogut obrir per a lectura, o no hi ha prou dades per a analitzar les seves capçaleres.

en: The file could not be opened for reading.
ca: El fitxer no s'ha pogut obrir per a lectura.

en: The file could not be opened for writing.
ca: El fitxer no s'ha pogut obrir per a escriptura.

en: The file does not contain track ID {0}.
ca: El fitxer no conté l'ID de la pista {0}.

en: The file has been saved successfully.
ca: El fitxer ha estat desat amb èxit.

en: The file has not been modified.
ca: El fitxer no ha estat modificat.

en: The file header is too short.
ca: La capçalera del fitxer és massa curta.

en: The file header was not read correctly.
ca: La capçalera no ha estat llegida correctament.

en: The file headers could not be parsed, e.g. because they're incomplete, invalid or damaged.
ca: Les capçaleres del fitxer no s'han pogut analitzar, p. ex., perquè estan incompletes, no són vàlides o estan malmeses.

en: The file is being analyzed.
ca: S'està analitzant el fitxer.

en: The file is being fixed, part 1/4...
ca: S'està arreglant el fitxer, part 1/4...

en: The file is being fixed, part 2/4...
ca: S'està arreglant el fitxer, part 2/4...

en: The file is being fixed, part 3/4...
ca: S'està arreglant el fitxer, part 3/4...

en: The file is being fixed, part 4/4...
ca: S'està arreglant el fitxer, part 4/4...

en: The file is read in order to create track statistics.
ca: El fitxer es llegeix amb la finalitat de crear les estadístiques de la pista.

en: The file name for this segment.
ca: El nom de fitxer per a aquest segment.

en: The file no. {0} ('{1}') does not contain a track with the ID {2}, or that track is not to be copied. The argument for '--append-to' was invalid.
ca: El fitxer núm. {0} («{1}») no conté una pista amb l'ID {2}, o no s'ha copiat aquesta pista. L'argument per a «--append-to» no és vàlid.

en: The file no. {0} ('{1}') does not contain a track with the ID {2}, or that track is not to be copied. Therefore no track can be appended to it. The argument for '--append-to' was invalid.
ca: El fitxer núm. {0} («{1}») no conté una pista amb l'ID {2}, o no s'ha copiat aquesta pista. De manera que no es pot annexar cap pista. L'argument per a «--append-to» no és vàlid.

en: The file no. {0} ('{1}') is not being appended. The argument for '--append-to' was invalid.
ca: El fitxer núm. {0} («{1}») no serà annexat. L'argument per a «--append-to» no és vàlid.

en: The file or directory was not found
ca: No s'ha trobat el fitxer o directori

en: The file will not be processed further.
ca: Aquest fitxer no es processarà més.

en: The file you tried to open (%1) could not be read successfully.
ca: El fitxer que intenteu obrir (%1) no es pot llegir adequadament.

en: The file you tried to open (%1) does not contain any chapters.
ca: El fitxer que intenteu obrir (%1) no conté cap capítol.

en: The file you tried to open (%1) is not recognized as a valid Matroska/WebM file.
ca: El fitxer que intenteu obrir (%1) no és reconegut com un fitxer Matroska/WebM vàlid.

en: The file you tried to open (%1) is recognized as neither a valid Matroska nor a valid chapter file.
ca: El fitxer que intenteu obrir (%1) no és reconegut com un fitxer Matroska o de capítols vàlid.

en: The first argument must be the name of source file.
ca: El primer argument haurà de ser el nom del fitxer d'origen.

en: The first cluster timestamp after the resync is {0}.
ca: El primer clúster del codi de temps després de la resincronització és {0}.

en: The first destination file only
ca: Només al primer fitxer de destinació

en: The first file cannot be appended because there are no files to append to.
ca: El primer fitxer no es pot annexar perquè no hi ha fitxers amb els quals annexar-lo.

en: The first mode extracts some tracks to external files.
ca: El primer mode extreu algunes pistes a fitxers externs.

en: The following modes are supported:
ca: S'accepten els següents modes:

en: The following non-recoverable error was found: %1.
ca: S'ha trobat el següent error no recuperable: %1.

en: The following program could not be executed: %1
ca: El següent programa no s'ha pogut executar: %1

en: The format defaults to %H:%M:%S if none is given.
ca: Si no s'indica, el format predeterminat és %H:%M:%S.

en: The format is either the form 'HH:MM:SS.nnnnnnnnn' or a number followed by one of the units 's', 'ms' or 'us'.
ca: El format segueix la forma HH:MM:SS.nnnnnnnnn o com un número seguit per una de les unitats «s», «ms» o «us».

en: The format used by GoPro cameras for chaptered video files is recognized as well.
ca: També es reconeix el format emprat per les càmeres GoPro per als fitxers de vídeo amb capítols.

en: The formats can be mixed, too.
ca: Els formats també es poden fusionar.

en: The formats do not match.
ca: Els formats no coincideixen.

en: The fourth mode extracts the chapters, converts them to XML and writes them to an output file.
ca: El quart mode extreu els capítols, els converteix a XML i els escriu en un fitxer de sortida.

en: The generated destination file name has the same base name as the source file name but with an extension based on the track types present in the file.
ca: El nom del fitxer de destinació generat es basa en el nom del fitxer d'origen, però amb una extensió basada en els tipus de pista presents al fitxer.

en: The given timestamp scale factor is outside the valid range (1...10000000 or -1 for 'sample precision even if a video track is present').
ca: El factor d'escala assignat al codi de temps es troba fora d'un interval vàlid (1... 10000000 o -1 per a «precisió de la mostra fins i tot si hi ha present una pista de vídeo»).

en: The header values have not been modified. There is nothing to save.
ca: Els valors de la capçalera no han estat modificats. No hi ha res per a desar.

en: The height of the two tracks is different: {0} and {1}
ca: L'alçada de les dues pistes és diferent: {0} i {1}

en: The horizontal layout with two fixed columns results in a wider window while the vertical tab widget layout results in a higher window.
ca: La disposició horitzontal amb dues columnes fixes esdevé en una finestra més ampla, mentre que la disposició vertical de l'estri amb pestanyes esdevé en una finestra més allargada.

en: The job has been added to the job queue.
ca: La tasca ha estat afegida a la cua de treball.

en: The job queue has finished processing.
ca: S'ha acabat de processar la cua de tasques.

en: The language '%1' is deprecated.
ca: L'idioma «%1» està obsolet.

en: The language code '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code and will be ignored.
ca: El codi d'idioma «{0}» no és un codi d'idioma ISO 639-2 vàlid i serà ignorat.

en: The language for the newly created chapters is set via the chapter language control above.
ca: L'idioma dels capítols de nova creació s'estableix mitjançant el control d'idioma del capítol de sobre.

en: The language for this track that players can use for automatic track selection and display for the user.
ca: L'idioma de la pista perquè els reproductors puguin seleccionar-la i reproduir-la de manera automàtica per a l'usuari.

en: The language selected here is used for audio tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
ca: L'idioma seleccionat aquí és usat per a aquelles pistes d'àudio on el seu fitxer d'origen no conté aquesta propietat i per a això l'idioma no s'ha obtingut a partir del nom del fitxer.

en: The language selected here is used for subtitle tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
ca: L'idioma seleccionat aquí és usat per a aquelles pistes de subtítols on el seu fitxer d'origen no conté aquesta propietat i per a això l'idioma no s'ha obtingut a partir del nom de fitxer.

en: The language selected here is used for video tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
ca: L'idioma seleccionat aquí és usat per a aquelles pistes de vídeo on el seu fitxer d'origen no conté aquesta propietat i per a això l'idioma no s'ha obtingut a partir del nom de fitxer.

en: The language set here is also used when chapters are generated.
ca: L'idioma seleccionat també s'usarà quan es generin els capítols.

en: The language tag is not valid.
ca: L'etiqueta d'idioma no és vàlida.

en: The language tag is valid.
ca: L'etiqueta d'idioma és vàlida.

en: The languages in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the language drop-down boxes in the program.
ca: Els idiomes «seleccionats» aquí es mostraran a la part superior de les llistes desplegables d'idioma en el programa.

en: The last timestamp processed before the error was encountered was {0}.
ca: L'últim codi de temps processat abans de l'error trobat era {0}.

en: The letter 'Z' can be used instead of the time zone's offset from UTC to indicate UTC aka Zulu time.
ca: Per a indicar la UTC es pot usar la lletra «Z» en comptes del desplaçament de la zona horària, també coneguda com a temps Zulú.

en: The letters 'G', 'M' and 'K' can be used to indicate giga/mega/kilo bytes respectively.
ca: Les lletres «G», «M» i «K» es poden emprar per a indicar giga-/mega-/kilobytes, respectivament.

en: The line {0} of the timestamp file '{1}' does not contain a valid floating point number.
ca: La línia {0} del fitxer del codi de temps «{1}» no conté un nombre decimal vàlid.

en: The list of boundary characters for deriving the track language from file names must not be empty.
ca: La llista de caràcters delimitadors per a obtenir l'idioma de la pista a partir dels noms dels fitxers no ha d'estar buida.

en: The list of recognized track languages in file names must not be empty.
ca: La llista dels idiomes de pista reconeguts als noms de fitxer no ha d'estar buida.

en: The locale could not be set properly. Check the LANG, LC_ALL and LC_MESSAGES environment variables.
ca: La configuració regional no s'ha pogut establir correctament. Comproveu les variables d'entorn LANG, LC_ALL i LC_MESSAGES.

en: The maximum length for a cluster that mkvmerge accepts is 60000 blocks and 32000ms; the minimum length is 100ms.
ca: La longitud màxima per a un clúster que admet el «mkvmerge» és de 60000 blocs i 32000 ms -la longitud mínima és de 100 ms-.

en: The maximum number of files that will be created even if the last file might contain more bytes/time than wanted.
ca: Es crearan el màxim nombre de fitxers fins i tot si l'últim fitxer conté més bytes/temps dels que es volien.

en: The meta seek element was written at the end of the file, but the segment size could not be updated. Therefore the element will not be visible. The process will be aborted. The file has been changed!
ca: L'element meta de cerca s'escriu al final del fitxer, però no s'ha pogut actualitzar la mida del segment. De manera que l'element no serà visible. El procés serà interromput. El fitxer ha estat modificat!

en: The mkvmerge executable was found, but it couldn't be executed.
ca: S'ha trobat l'executable «mkvmerge», però no es pot executar.

en: The mkvmerge executable was not found.
ca: No s'ha trobat l'executable «mkvmerge».

en: The multiplex settings creating "%1" have been modified. Do you really want to close? All changes will be lost.
ca: S'han modificat els ajustaments de multiplexat en crear «%1». De veres voleu tancar? Es perdran tots els canvis.

en: The name '{0}' is not a valid property name for the current edit specification in '{1}'.
ca: El nom «{0}» no és un nom de propietat vàlid per a l'especificació de l'edició actual a «{1}».

en: The name must not be left empty.
ca: El nom no pot estar buit.

en: The name of one of the destination files is the same as the name of the source file ({0}).
ca: El nom d'un dels fitxers de destinació és el mateix que el del fitxer d'origen ({0}).

en: The name of the application or library used for multiplexing the file.
ca: El nom de l'aplicació o biblioteca emprada per a multiplexar el fitxer.

en: The name of the application or library used for writing the file.
ca: El nom de l'aplicació o biblioteca emprada per a escriure el fitxer.

en: The name of the destination file '{0}' and of one of the source files is the same.
ca: El nom del fitxer de destinació «{0}» i d'un dels fitxers d'origen és el mateix.

en: The names will be available for easy selection in both the multiplexer and the header editor.
ca: Els noms estaran disponibles per a una fàcil selecció tant al multiplexor com a l'editor de les capçaleres.

en: The next UID was already given in '{0} {1}'.
ca: L'UID següent ja està assignat a «{0} {1}».

en: The number of bits per sample of the two audio tracks is different: {0} and {1}
ca: El nombre de bits per mostra de les dues pistes d'àudio és diferent: {0} i {1}

en: The number of bytes to swap isn't divisible by {0}.
ca: El nombre de bytes a intercanviar no és divisible per {0}.

en: The number of channels of the two audio tracks is different: {0} and {1}
ca: El nombre de canals de les dues pistes d'àudio és diferent: {0} i {1}

en: The number of external timestamps {0} is smaller than the number of frames in this track. The remaining frames of this track might not be timestamped the way you intended them to be. mkvmerge might even crash.
ca: El nombre de codis de temps externs {0} és menor que el nombre de fotogrames en aquesta pista. Els fotogrames restants d'aquesta pista podrien no estar marcats pel temps que es pretenia. El «mkvmerge» fins i tot podria petar.

en: The number of video pixels to remove on the bottom of the image.
ca: El nombre de píxels a suprimir del vídeo a la part inferior de la imatge.

en: The number of video pixels to remove on the left of the image.
ca: El nombre de píxels a suprimir del vídeo a la part esquerra de la imatge.

en: The number of video pixels to remove on the right of the image.
ca: El nombre de píxels a suprimir del vídeo a la part dreta de la imatge.

en: The number of video pixels to remove on the top of the image.
ca: El nombre de píxels a suprimir del vídeo a la part superior de la imatge.

en: The numbering starts at 1.
ca: La numeració comença per l'1.

en: The numbers given with this argument are interpreted based on the number of Matroska blocks that are output.
ca: Els números proporcionats amb aquest argument són interpretats d'acord amb el nombre de blocs de Matroska produïts.

en: The only allowed codecs are VP8/VP9 video and Vorbis/Opus audio tracks.
ca: Els únics còdecs permesos són pistes de vídeo VP8/VP9 i d'àudio Vorbis/Opus.

en: The option '--meta-seek-size' is no longer supported. Please read mkvmerge's documentation, especially the section about the MATROSKA FILE LAYOUT.
ca: L'opció «--meta-seek-size» ja no és compatible. Si us plau, llegiu la documentació del «mkvmerge», especialment la secció quant a «estructura del fitxer Matroska (MATROSKA FILE LAYOUT).

en: The option file has been created.
ca: El fitxer d'opcions ha estat creat.

en: The options entered here are set for all new multiplex jobs by default.
ca: Les opcions introduïdes aquí són establertes de manera predeterminada per a totes les tasques de multiplexat noves.

en: The order is: video first followed by audio, subtitles and other types.
ca: L'ordre és: el vídeo primer seguit per l'àudio, els subtítols i els altres tipus.

en: The order of the various options is not important.
ca: L'ordre de les diferents opcions no és important.

en: The other two layouts available are: in two fixed columns to the right or in a tab widget below the files and tracks lists.
ca: Les altres dues disposicions disponibles són: en dues columnes fixes a la dreta, o en un estri amb pestanyes a sota de la llista dels fitxers i pistes.

en: The previous UID was already given in '{0} {1}'.
ca: L'UID anterior ja es va assignar a «{0} {1}».

en: The probe range percentage '{0}' is invalid.
ca: L'interval de prova del percentatge «{0}» no és vàlid.

en: The process will be aborted.
ca: El procés serà cancel·lat.

en: The program can collect all files from all directories in a single list. What happens with that list is determined by how dragging & dropping/copying & pasting files is configured.
ca: El programa pot recopilar tots els fitxers de tots els directoris en una sola llista. El que passa amb aquesta llista és determinat per la configuració sobre arrossegar i deixar/copiar i enganxar fitxers.

en: The program to execute hasn't been set yet.
ca: Encara no s'ha establert el programa per a executar.

en: The property value contains non-ASCII characters, but the property is not a Unicode string in '{0}'. {1}
ca: El valor de la propietat conté caràcters no ASCII, però la propietat no és una cadena de caràcters Unicode a «{0}». {1}

en: The property value is not a valid binary spec in '{0}'. {1}
ca: El valor de la propietat no és una especificació binària vàlida a «{0}». {1}

en: The property value is not a valid binary spec or it is not exactly {2} bits long in '{0}'. {1}
ca: El valor de la propietat no és una especificació binària vàlida o no és exactament {2} bits de longitud a «{0}». {1}

en: The property value is not a valid boolean in '{0}'. {1}
ca: El valor de la propietat no és un booleà vàlid a «{0}». {1}

en: The property value is not a valid date & time string in '{0}'.
ca: El valor de la propietat no és una cadena de data i hora vàlida a «{0}».

en: The property value is not a valid floating point number in '{0}'. {1}
ca: El valor de la propietat no és un nombre decimal vàlid a «{0}». {1}

en: The property value is not a valid signed integer in '{0}'. {1}
ca: El valor de la propietat no és un enter amb signe vàlid a «{0}». {1}

en: The property value is not a valid unsigned integer in '{0}'. {1}
ca: El valor de la propietat no és un enter sense signe vàlid a «{0}». {1}

en: The reason is unknown.
ca: La raó és desconeguda.

en: The recognized format is 'YYYY-mm-ddTHH:MM:SS+zz:zz': the year, month, day, letter 'T', hours, minutes, seconds and the time zone's offset from UTC; example: 2017-03-28T17:28:00-02:00.
ca: El format reconegut és «AAAA-mm-ddTHH:MM:SS+zz:zz»: l'any, mes, dia, lletra «T», hores, minuts, segons i el fus horari en funció de la UTC. Exemple: 2017-03-28T17:28:00-02:00.

en: The region '%1' is deprecated.
ca: La regió «%1» està obsoleta.

en: The rest is copied as is.
ca: La resta és copiada tal com és.

en: The resulting number will be padded with leading zeroes if the number of places is less than specified.
ca: El nombre resultant serà emplenat amb zeros a l'esquerra si el nombre de posicions és menor que l'especificat.

en: The resulting tracks will be broken: the official FLAC tools will not be able to decode them and seeking will not work as expected.
ca: Les pistes resultants estaran trencades: les eines oficials de FLAC no podran descodificar i la cerca no funcionarà com s'esperava.

en: The root element must be <{0}>.
ca: L'element arrel ha de ser <{0}>.

en: The sample rate of the two audio tracks is different: {0} and {1}
ca: La freqüència de mostreig de les dues pistes d'àudio és diferent: {0} i {1}

en: The script '%1' is deprecated.
ca: L'script «%1» està obsolet.

en: The script '%1' should not be used for the language '%2' as it is the script the overwhelming majority of documents for this language is written in.
ca: L'script «%1» no s'ha d'emprar per a l'idioma «%2», ja que és l'script amb el qual s'ha escrit la majoria aclaparadora dels documents per a aquest idioma.

en: The second mode extracts the tags, converts them to XML and writes them to an output file.
ca: El segon mode extreu les etiquetes, les converteix a XML i les escriu en un fitxer de sortida.

en: The seek table in this TTA file seems to be broken.
ca: La taula de cerca en aquest fitxer TTA sembla estar malmesa.

en: The segment UID could not be parsed: %1
ca: L'UID del segment no es pot analitzar: %1

en: The segment edition UID must be a positive number if given.
ca: Si s'indica l'UID de l'edició del segment, haurà de ser un nombre positiu.

en: The selected language code '%1' is not an ISO 639-2 code. Players that only support the legacy Matroska language elements but not the IETF BCP 47 language elements will therefore display a different language such as 'und' (undetermined).
ca: El codi d'idioma seleccionat «%1» no és un codi ISO 639-2. Els reproductors que només admetin els elements de l'idioma heretats de Matroska, però no els elements de l'idioma BCP 47 de la IETF, mostraran un idioma diferent, com «und» (sense determinar).

en: The sequence '%p' is replaced by the track's PERFORMER, the sequence '%t' by the track's TITLE, '%n' by the track's number and '%N' by the track's number padded with a leading 0 for track numbers < 10.
ca: La seqüència «%p» serà substituïda per l'INTÈRPRET de la cançó, la seqüència «%t» per als títols de les pistes, «%n» per al número de la pista i «%N» per l'ompliment del número de la pista precedit d'un 0 per als números inferiors a 10.

en: The settings file '%1' contains invalid settings and was not loaded.
ca: El fitxer d'ajustaments «%1» conté ajustaments no vàlids i no s'ha pogut carregar.

en: The sixth mode finds the timestamps of all blocks for a track and outputs a timestamp v2 file with these timestamps.
ca: El sisè mode troba els codis de temps de tots els blocs per a una pista i genera un fitxer de codi de temps v2 amb aquests codis de temps.

en: The size after which a new destination file is started.
ca: La mida després de la qual es començarà un nou fitxer de destinació.

en: The size of attachment '{0}' is 0.
ca: La mida de l'adjunt «{0}» és 0.

en: The source file '{0}' could not be opened successfully, or retrieving its size by seeking to the end did not work.
ca: El fitxer d'origen «{0}» no s'ha pogut obrir correctament, o recuperar la seva mida cercant fins al final.

en: The start time could not be parsed: %1
ca: El temps inicial no es pot analitzar: %1

en: The string '<NUM>' will be replaced by the chapter number.
ca: La cadena «<NUM>» serà substituïda pel número del capítol.

en: The string '<START>' will be replaced by the chapter's start timestamp.
ca: La cadena «<START>» serà substituïda pel codi de temps d'inici del capítol.

en: The string 'all' works on all tags.
ca: La cadena «all» funciona sobre totes les etiquetes.

en: The string 'global' works on the global tags.
ca: La cadena «global» funciona sobre totes les etiquetes globals.

en: The string 'track:' followed by one of the chars 'a', 'b', 's' or 'v' followed by a number 'n' selects the nth audio, button, subtitle or video track (e.g. '--edit track:a2'). Numbering starts at 1.
ca: La cadena «track:» seguida per un dels caràcters «a», «b», «s» o «v» seguida per un número «n», selecciona l'enèsima pista d'àudio, botó, subtítol o de vídeo (p. ex., «--edit track:a2»). La numeració comença per 1.

en: The string 'track:=uid' with 'uid' being a number selects the track whose 'track UID' element equals 'uid'.
ca: La cadena «track:=uid» amb «uid» és un número que selecciona la pista per l'element «UID de la pista» és igual que «uid».

en: The string 'track:@number' with 'number' being a number selects the track whose 'track number' element equals 'number'.
ca: La cadena «track:=número» amb «número» és un número que selecciona la pista per l'element «número de la pista» és igual que «número».

en: The string 'track:n' with 'n' being a number selects the nth track. Numbering starts at 1.
ca: La cadena «track:n» amb «n» sent un número que selecciona l'enèsima pista. La numeració comença per l'1.

en: The strings '<FILE_NAME>' and '<FILE_NAME_WITH_EXT>', which only work when generating chapters for appended files, will be replaced by the appended file's name (the former leaves the extension out while the latter includes it).
ca: Les cadenes «<NOM_FITXER>» i «<NOM_FITXER_AMB_EXT>», que només funcionen quan es generen capítols per a fitxers adjunts, seran substituides pel nom del fitxer adjuntat (la primera ometrà l'extensió, mentre que la segona l'inclourà).

en: The strings 'info', 'segment_info' or 'segmentinfo' select the segment information element. This is also the default until the first '--edit' option is found.
ca: Les cadenes «info», «segment_info» o «segmentinfo» seleccionen l'element d'informació del segment. Aquesta és l'opció predefinida fins que es troba l'opció «--edit».

en: The tag or attribute '{0}' at position {1} contains data that is outside its allowed range.
ca: L'etiqueta o atribut «{0}» a la posició {1} conté dades que estan fora de l'interval permès.

en: The tag or attribute '{0}' at position {1} contains invalid or mal-formed data.
ca: L'etiqueta o atribut «{0}» a la posició {1} conté dades incorrectes o mal escrites.

en: The tags in '{0}' could not be parsed: some mandatory elements are missing.
ca: Les etiquetes a «{0}» no s'han pogut analitzar: falten alguns elements obligatoris.

en: The temporary file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
ca: El fitxer temporal «{0}» no s'ha pogut obrir per a lectura: {1}.

en: The third mode extracts attachments from the source file.
ca: El tercer mode extrau els adjunts des del fitxer d'origen.

en: The timestamp file '{0}' contains an unsupported/unrecognized format (version {1}).
ca: El fitxer del codi de temps «{0}» conté un format no admès/no reconegut (versió {1}).

en: The timestamp file '{0}' contains an unsupported/unrecognized format line. The very first line must look like '# timestamp format v1'.
ca: El fitxer del codi de temps «{0}» conté un format de línia no admès/no reconegut. La primera línia s'ha d'assemblar a «# timestamp format v1».

en: The timestamp file '{0}' could not be opened for reading.
ca: El fitxer del codi de temps «{0}» no s'ha pogut obrir per a lectura.

en: The timestamp file '{0}' does not contain a valid 'Assume' line with the default number of frames per second.
ca: El fitxer del codi de temps «{0}» no conté una línia «Assume» vàlida amb el nombre de fotogrames per segon predeterminat.

en: The timestamp file '{0}' does not contain a valid 'Gap' line with the duration of the gap.
ca: El fitxer del codi de temps «{0}» no conté una línia «Gap» vàlida amb la durada de l'espai.

en: The timestamp file '{0}' does not contain any valid entry.
ca: El fitxer del codi de temps «{0}» no conté cap entrada vàlida.

en: The timestamp v2 file '{0}' contains timestamps that are not ordered. Due to a bug in mkvmerge versions up to and including v1.5.0 this was necessary if the track to which the timestamp file was applied contained B frames. Starting with v1.5.1 mkvmerge now handles this correctly, and the timestamps in the timestamp file must be ordered normally. For example, the frame sequence 'IPBBP...' at 25 FPS requires a timestamp file with the first timestamps being '0', '40', '80', '120' etc and. not '0', '120', '40', '80' etc.
    
    If you really have to specify non-sorted timestamps then use the timestamp format v4. It is identical to format v2 but allows non-sorted timestamps.
ca: El fitxer del codi de temps v2 «{0}» conté codis de temps sense ordenar. A causa d'un error del «mkvmerge» que hi havia fins a la versió 1.5.0, això era necessari si la pista a la qual es va aplicar el fitxer del codi de temps contenia fotogrames B. A partir de la versió 1.5.1 del «mkvmerge» els codis de temps s'ordenen correctament al fitxer del codi de temps. Per exemple, la seqüència de fotogrames «IPBBP...» a 25 FPS requereix un fitxer del codi de temps en el que els primers codis de temps siguin «0», «40», «80», «120», etc., i no «0», «120», «40», «80», etc.
    
    Si, tot i això, encara us cal realment especificar codis de temps sense ordenar, useu el format v4 del codi de temps. És idèntic al format v2, però permet codis de temps sense ordenar.

en: The timestamps after which a new destination file is started.
ca: Els codis de temps després dels quals es començarà un nou fitxer de destinació.

en: The timestamps for this stream have been reset in the middle of the file. This is not supported. The current packet will be discarded.
ca: Els codis de temps per a aquesta mostra han estat restablerts a la meitat del fitxer. Això no és admès. El paquet actual serà descartat.

en: The timestamps refer to the whole stream and not to each individual destination file.
ca: Els codis de temps es refereixen a tot el flux i no a cada fitxer de destinació individual.

en: The title for the whole movie.
ca: El títol per a tota la pel·lícula.

en: The title number '{0}' is higher than the number of titles on the DVD ({1}).
ca: El número de títol «{0}» és més gran que el nombre de títols que hi ha al DVD ({1}).

en: The track ID {0} does not have a valid CodecID.
ca: La pista amb l'ID {0} no té un ID de còdec vàlid.

en: The track ID {0} from the file '{1}' cannot be split. {2}
ca: L'ID de pista {0} del fitxer «{1}» no es pot dividir. {2}

en: The track headers could not be rendered correctly. {0}
ca: Les capçaleres de la pista no s'han pogut reproduir correctament. {0}

en: The track number as used in the Block Header.
ca: El número de la pista que s'usa a la capçalera del bloc.

en: The track number {0} from the file '{1}' can probably not be appended correctly to the track number {2} from the file '{3}': {4} Please make sure that the resulting file plays correctly the whole time. The author of this program will probably not give support for playback issues with the resulting file.
ca: El número de la pista {0} del fitxer «{1}» probablement no es pot annexar correctament al número de la pista {2} del fitxer «{3}»: {4} Si us plau, assegureu-vos que el fitxer resultant es reprodueix tot el temps de forma correcta. És poc probable que l'autor d'aquest programa proporcioni cap mena de suport per a les errades de reproducció amb el fitxer resultant.

en: The track number {0} from the file '{1}' cannot be appended to the track number {2} from the file '{3}'. {4}
ca: El número de la pista {0} del fitxer «{1}» no es pot annexar al número de la pista {2} del fitxer «{3}». {4}

en: The track parameters do not match.
ca: Els paràmetres de la pista no coincideixen.

en: The track properties on the "input" tab can be laid out in three different way in order to serve different workflows.
ca: Les propietats de la pista a la pestanya «Entrada» es poden col·locar de tres maneres diferents per tal de satisfer les diferents maneres de treballar.

en: The track {0} from file no. {1} ('{2}') is to be appended more than once. The argument for '--append-to' was invalid.
ca: La pista {0} del fitxer núm. {1} («{2}») es pot annexar més d'una vegada. L'argument per a «--append-to» no és vàlid.

en: The type of file '{0}' could not be recognized.
ca: El tipus de fitxer «{0}» no s'ha pogut reconèixer.

en: The type of file '{0}' is not supported.
ca: El tipus de fitxer «{0}» no està implementat.

en: The user can then select which playlist to actually add.
ca: Després, l'usuari podrà seleccionar quina llista de reproducció afegir en realitat.

en: The value '{0}' is not a number.
ca: El valor «{0}» no és numèric.

en: The value '{0}' is not a registered IANA language tag identifier.
ca: El valor «{0}» no és un identificador d'etiqueta d'idioma registrat de la IANA.

en: The value '{}' is not a valid ISO 15924 script code.
ca: El valor '{}' no és un codi de script ISO 15924 vàlid.

en: The value '{}' is not a valid ISO 3166-1 country code.
ca: El valor «{}» no és un codi de país ISO 3166-1 vàlid.

en: The value '{}' is not a valid ISO 639 language code.
ca: El valor «{}» no és un codi d'idioma ISO 639-2 vàlid.

en: The value '{}' is not a valid UN M.49 country number code.
ca: El valor «{}» no és un codi de nombre de país M.49 de les NU.

en: The value '{}' is not part of the IANA Language Subtag Registry for extended language subtags.
ca: El valor «{}» no forma part del Registre de subetiquetes d'idioma de la IANA per a les subetiquetes en idioma estès.

en: The value '{}' is not part of the IANA Language Subtag Registry for language variants.
ca: El valor «{}» no forma part del Registre de subetiquetes d'idioma de la IANA per a les variants d'idioma.

en: The value can be given either as a floating point number (e.g. 12.345) or a fraction of integer values (e.g. 123/456).
ca: El valor es pot indicar com un nombre decimal (p. ex., 12.345) o una fracció de valors enters (p. ex., 123/456).

en: The value can be given either as a floating point number (e.g. 12.345) or a fraction of numbers (e.g. 123/456.78).
ca: El valor es pot indicar com un nombre decimal (p. ex., 12.345) o una fracció dels nombres (p. ex., 123/456.78).

en: The value can be negative, but keep in mind that any frame whose timestamp is negative after this calculation is dropped.
ca: El valor pot ser negatiu, però tingueu present que s'ometrà aquest càlcul en qualsevol fotograma on el codi de temps sigui negatiu.

en: The value does not adhere to the general structure of IETF BCP 47/RFC 5646 language tags.
ca: El valor no s'adhereix a l'estructura general de les etiquetes d'idioma BCP 47/RFC 5646 de l'IETF.

en: The value for deriving the 'forced display' flag for subtitles from file names must be a valid regular expression.
ca: El valor per a obtenir l'etiqueta «Força el mostrar» per als subtítols a partir dels noms de fitxer haurà de ser una expressió regular vàlida.

en: The value for deriving the 'hearing impaired' flag from file names must be a valid regular expression.
ca: El valor per a obtenir l'etiqueta «discapacitat auditiva» a partir dels noms de fitxer haurà de ser una expressió regular vàlida.

en: The values are only stored in the track headers.
ca: Els valors només s'emmagatzemen a les capçaleres de la pista.

en: The values will be available for easy selection in the multiplexer.
ca: Els valors estaran disponibles per a facilitar la selecció des del multiplexador.

en: The variant '%1' is deprecated.
ca: La variant «%1» està obsoleta.

en: The variant '%1' is used with prefixes that aren't suited for it. Suitable prefixes are: %2.
ca: La variant «%1» s'usa amb prefixos que no estan adaptats per a això. Els prefixos adequats són: %2.

en: The variant '{}' occurs more than once.
ca: La variant «{}» es produeix més d'una vegada.

en: The version line reported by mkvmerge ('%1') could not be recognized.
ca: La línia de versió que indica el «mkvmerge» («%1») no s'ha pogut reconèixer.

en: The versions of mkvmerge (%1) and the GUI (%2) differ.
ca: Les versions del «mkvmerge» (%1) i de la IGU (%2) són diferents.

en: The width of the two tracks is different: {0} and {1}
ca: L'amplada de les dues pistes és diferent: {0} i {1}

en: There are no chapters in source files & chapter files.
ca: No hi ha cap capítol en els fitxers d'origen ni en els fitxers de capítols.

en: There are no cues for track ID {0}.
ca: No hi ha índexs per a l'ID de pista {0}.

en: There are several potential sources for the container's timing information: a value given on the command line with the '--default-duration' option, the source container or the video bitstream.
ca: Hi ha diverses fonts potencials per a la informació de temps del contenidor: un valor indicat a la línia d'ordres amb l'opció «--default-duration», el contenidor d'origen o el flux de bits del vídeo.

en: There is a new version available online.
ca: Hi ha disponible una nova versió.

en: There is currently a job running.
ca: Actualment hi ha una tasca en execució.

en: There is no file with the ID '{0}'. The argument for '--append-to' was invalid.
ca: No és un fitxer amb l'ID «{0}». L'argument per a «--append-to» no era vàlid.

en: There is no translation available for '{0}'.
ca: No hi ha traducció disponible per a «{0}».

en: There was an error querying the update status.
ca: S'ha produït un error en consultar l'estat de l'actualització.

en: There were errors in the header values preventing the headers from being saved. The first error has been selected.
ca: S'han produït errors en els valors de la capçalera que impedeixen desar les capçaleres. S'ha seleccionat el primer error.

en: There's not enough space at the beginning of the file to fit the updated 'EBML head' element in.
ca: No hi ha prou espai al començament del fitxer per a adaptar-lo a l'element «EBML head» actualitzat.

en: These are less often used options that control the output structure that mkvmerge creates.
ca: Aquestes són les opcions menys emprades que controlen l'estructura de la sortida del que crea el «mkvmerge».

en: These are options meant for development. They're not officially supported and may change from release to release.
ca: Aquestes opcions estan destinades per al desenvolupament. No estan implementades oficialment i poden canviar entre versions.

en: These aren't treated like other source files in MKVToolNix.
ca: Aquests no són tractats pel MKVToolNix com els altres fitxers d'origen.

en: This AAC track does not contain valid headers. Could not parse the AAC information.
ca: Aquesta pista AAC no conté capçaleres vàlides. La informació AAC no s'ha pogut analitzar.

en: This AC-3 track contains {0} bytes of non-AC-3 data at the beginning. This corresponds to a delay of {1}ms. This delay will be used instead of the non-AC-3 data.
ca: Aquesta pista AC-3 conté {0} bytes de dades no AC-3 al començament. Això correspon a un retard de {1} ms. S'usarà aquest retard en comptes de les dades que no són AC-3.

en: This AVC/H.264 track does not start with a key frame. The first {0} frames have been skipped.
ca: Aquesta pista AVC/H.264 no comença amb un fotograma clau). S'ometran els primers {0} fotogrames.

en: This AVC/H.264 track's timing information indicates that it uses a variable frame rate. However, no default duration nor an external timestamp file has been provided for it, nor does the source container provide timestamps. The resulting timestamps may not be useful.
ca: La informació de sincronització de la pista AVC/H.264 indica que usa una velocitat variable dels fotogrames. De tota manera, no s'ha proporcionat ni la durada predeterminada ni un fitxer extern de codis de temps, i tampoc el contenidor proporciona els codis de temps. Els codis de temps resultants podrien no ser útils.

en: This MPEG audio track contains {0} bytes of non-MP3 data at the beginning. This corresponds to a delay of {1}ms. This delay will be used instead of the garbage data.
ca: Aquesta pista d'àudio MPEG conté {0} bytes de dades no MP3 al començament. Això correspon a un retard de {1} ms. S'usarà aquest retard en comptes de les dades inservibles.

en: This Ogg/OGM file contains chapter or title information. Unfortunately the charset used to store this information in the file cannot be identified unambiguously. The program assumes that your system's current charset is appropriate. This can be overridden with the '--chapter-charset <charset>' switch.
ca: Aquest fitxer Ogg/OGM conté informació de capítols o títol. Malauradament, el joc de caràcters emprat per a emmagatzemar aquesta informació al fitxer no es pot identificar sense ambigüitat. El programa assumirà que el joc de caràcters actual del sistema és l'apropiat. Això es pot superposar aplicant «--chapter-charset <joc_de_caràcters>».

en: This Ogg/OGM file contains chapters but they could not be parsed. This can be due to the character set not being set properly for them or due to the entries not matching the expected SRT-style format.
ca: Aquest fitxer Ogg/OGM conté capítols, però no es poden analitzar. Es pot deure al fet que el joc de caràcters no ha estat ben configurat o a què les entrades no coincideixen amb el format a l'estil SRT.

en: This affects functions such as the selector of recently used destination directories in the multiplexer.
ca: Això afecta les funcions com el selector de directoris de destinació emprats recentment en el multiplexat.

en: This amount is 0.3% of the source file's size or 10 MB, whichever is higher.
ca: Aquesta quantitat és el 0,3% de la mida del fitxer d'origen o de 10 MB, el que sigui més gran.

en: This audio track contains {0} byte of invalid data which was skipped before timestamp {1}. | This audio track contains {0} bytes of invalid data which were skipped before timestamp {1}.
ca[0]: Aquesta pista d'àudio conté {0} byte de dades no vàlides que seran omeses abans del codi de temps {1}.
ca[1]: Aquesta pista d'àudio conté {0} bytes de dades no vàlides que seran omeses abans del codi de temps {1}.

en: This can be used to prevent data loss on power outages or to circumvent certain problems in the operating system or drivers.
ca: Això es pot usar per a evitar la pèrdua de dades durant interrupcions d'electricitat o per a evitar certs problemes en el sistema operatiu o els controladors.

en: This causes bigger overhead but allows precise seeking and extraction.
ca: Això causa una gran sobrecàrrega, però permet precisar la cerca i extracció.

en: This configuration is currently invalid.
ca: Aquesta configuració actualment no és vàlida.

en: This element is currently present in the file.
ca: Aquest element està present al fitxer.

en: This element is not currently present in the file.
ca: Aquest element no està present al fitxer.

en: This field is normally set to the date the file is created.
ca: Aquest camp s'estableix normalment a la data en què es va crear el fitxer.

en: This file contains coordinates in the timestamp lines. Such coordinates are not supported by the Matroska SRT subtitle format. The coordinates will be removed automatically.
ca: Aquest fitxer conté les coordenades a les línies del codi de temps. Algunes coordenades no són admeses pel format de subtítols SRT al Matroska. Les coordenades seran suprimides automàticament.

en: This file could not be opened or parsed.
ca: Aquest fitxer no s'ha pogut obrir o analitzar.

en: This file is probably not a Matroska file.
ca: Aquest fitxer probablement no és un fitxer Matroska.

en: This function requires the application %1.
ca: Aquesta funció requereix l'aplicació %1.

en: This happens when clicking the "abort job" button in a "job output" tab and when quitting the application.
ca: Això passa quan es fa clic al botó «Interromp la tasca» de la pestanya «Sortida de la tasca» i en sortir de l'aplicació.

en: This has not been implemented yet.
ca: Encara no ha estat implementat.

en: This is a comma-separated list of 128-bit segment UIDs in the usual UID form: hex numbers with or without the "0x" prefix, with or without spaces, exactly 32 digits.
ca: Aquest és un UID del segment de 128 bits en la forma usual de l'UID: nombres hexadecimals, amb el prefix «0x» o sense, amb espais o sense, exactament 32 dígits.

en: This is also done when quitting the application.
ca: Això també es farà en sortir de l'aplicació.

en: This is an arbitrary name the GUI can use to refer to this particular configuration.
ca: Aquest és un nom arbitrari, la IGU podrà emprar-lo per a referir-se a aquesta configuració en particular.

en: This is considered to be the case when a playlist contains the same item at least five times.
ca: Es considera que és el cas quan una llista de reproducció conté el mateix element almenys cinc vegades.

en: This is done at startup and at most once within 24 hours.
ca: Això es farà a l'inici i com a màxim una vegada cada 24 hores.

en: This is done only if there is already a file whose name matches the unmodified destination file name.
ca: Això només es farà si ja existeix un fitxer anomenat com el nom del fitxer de destinació sense modificar.

en: This is the default mode.
ca: Aquest és el mode predeterminat.

en: This is the language that newly added chapter names get assigned automatically.
ca: Aquest és l'idioma assignat automàticament als noms dels capítols afegits recentment.

en: This is the title that players may show as the 'main title' for this movie.
ca: Aquest és el títol que el reproductor mostrarà com el «títol principal» per a aquesta pel·lícula.

en: This is used for e.g. MPEG-1/-2 video tracks for storing the sequence headers.
ca: Això s'usa, p. ex., per a pistes de vídeo MPEG-1/-2 en emmagatzemar les capçaleres de la seqüència.

en: This is useful for situations like Blu-ray discs on which a multitude of playlists exists in the same directory and where it is not obvious which feature (e.g. main movie, extras etc.) a playlist belongs to.
ca: Això és d'utilitat per als casos de discos Blu-ray, en els quals existeixen gran quantitat de llistes de reproducció en el mateix directori i no és obvi a quina característica (p. ex., pel·lícula principal, extres, etc.) pertany a cadascuna.

en: This language tag is a grandfathered element only supported for historical reasons.
ca: Aquesta etiqueta d'idioma és un element que només s'admet per motius històrics.

en: This means that either backslashes must be doubled or the whole argument must be enclosed in single quotes.
ca: Això vol dir que, o bé les barres inverses han de ser dobles o tot l'argument ha d'anar entre cometes senzilles.

en: This mode considers only the first video track that is output.
ca: Aquest mode només considera la primera pista de vídeo que es genera.

en: This mode enforces several restrictions.
ca: Aquest mode força diverses restriccions.

en: This mode extracts cue information for some tracks to external text files.
ca: Aquest mode extreu informació del full de muntatge per a algunes pistes a fitxers de text externs.

en: This mode only considers the top-most level of chapters across all edition entries.
ca: Aquest mode només considera el nivell superior dels capítols, a través de totes les entrades d'edició.

en: This mostly affects TrueType fonts for which the legacy MIME type ('application/x-truetype-font') might be more widely supported than the standard MIME types ('font/sfnt' and 'font/ttf').
ca: Això afectarà principalment a les lletres TrueType per a les que el tipus MIME heretat («application/x-truetype-font») pot ser més admès que els tipus MIME estàndard («font/sfnt» i «font/ttf»).

en: This must be a comma-separated list of four numbers for the cropping to be used at the left, top, right and bottom, e.g. '0,20,0,20'.
ca: S'ha d'especificar una seqüència de quatre números separats per comes conforme a aquest ordre: esquerra, a dalt, dreta i a baix, p. ex., «0,20,0,20».

en: This only determines the initial order which can still be changed manually later.
ca: Això només determina l'ordre inicial que encara es podrà canviar manualment més tard.

en: This only works with AC-3, DTS & TrueHD audio tracks.
ca: Això només funciona amb pistes d'àudio AC-3, DTS i TrueHD.

en: This only works with DTS audio tracks.
ca: Això només funciona amb pistes d'àudio DTS.

en: This option can also be used for chapters.
ca: Aquesta opció també es pot emprar per als capítols.

en: This option causes mkvmerge to remove the aspect ratio information from the bitstream.
ca: Aquesta opció provoca que el «mkvmerge» suprimeixi la informació sobre la relació d'aspecte del flux de bits.

en: This option controls how the chapter names are created.
ca: Aquesta opció controla com es crearan els noms dels capítols.

en: This option does nothing and is only kept for backwards compatibility.
ca: Aquesta opció no fa res i només es manté per compatibilitat amb versions anteriors.

en: This option forces mkvmerge to treat all of those I slices as key frames.
ca: Aquesta opció força al «mkvmerge» a tractar tots aquests talls I com a fotogrames clau.

en: This option needs an additional argument 'n'.
ca: Aquesta opció necessita un argument addicional «n».

en: This option prevents that behavior.
ca: Aquesta opció evita aquest comportament.

en: This option specifies the language to be associated with chapters if the OGM chapter format is used.
ca: Aquesta opció especifica l'idioma que s'associa amb els capítols si el format de capítols emprat és OGM.

en: This option tells mkvmerge the display aspect ratio to use when it calculates the display width/height.
ca: Aquesta opció li indica al «mkvmerge» quina relació d'aspecte usar quan es calcula l'amplada/alçada de visualització.

en: This parameter is the display height in pixels.
ca: Aquest paràmetre és l'alçada de visualització en píxels.

en: This parameter is the display width in pixels.
ca: Aquest paràmetre és l'amplada de visualització en píxels.

en: This property is mandatory and cannot be deleted in '{0}'. {1}
ca: Aquesta propietat és obligatòria i no es pot suprimir a «{0}». {1}

en: This property is unique. More instances cannot be added in '{0}'. {1}
ca: Aquesta propietat és única. No es poden afegir més instàncies a «{0}». {1}

en: This should REALLY not have happened. The space reserved for the first meta seek element was too small. Size needed: {0}. {1}
ca: REALMENT això no hauria d'haver succeït. L'espai reservat per al primer element de meta de cerca és massa petit. Mida necessària: {0}. {1}

en: This should REALLY not have happened. The space reserved for the first meta seek element was too small. {0}
ca: REALMENT això no hauria d'haver succeït. L'espai reservat per al primer element meta de cerca és massa petit. {0}

en: This should not have happened. Please file an issue at https://mkvtoolnix.download/issues with this error/warning message, a description of what you were trying to do, the command line used and which operating system you are using. Thank you.
ca: Això no hauria d'haver succeït. Si us plau, envieu un problema a https://mkvtoolnix.download/issues amb aquest missatge d'error/avís, una descripció del que intentàveu fer, la línia d'ordres usada i el sistema operatiu que esteu emprant. Gràcies.

en: This template will be used for new chapter entries.
ca: Aquesta plantilla s'usarà per a les noves entrades de capítols.

en: This text subtitle track contains invalid 8-bit characters outside valid multi-byte UTF-8 sequences. Please specify the correct encoding for this track.
ca: Aquesta pista de subtítols de text conté caràcters de 8 bits no vàlids fora de les seqüències UTF-8 de múltiples bytes vàlides. Especifiqueu la codificació correcta per a aquesta pista.

en: This track contains SBR AAC/HE-AAC/AAC+ data.
ca: Aquesta pista conté dades AAC/HE-AAC/AAC+ en SBR.

en: This usually indicates a damaged file structure.
ca: Això normalment significa una estructura de fitxers malmesa.

en: This will increase file size and does not offer any additional value for players at the moment.
ca: Això incrementarà la mida del fitxer, i al moment no oferirà cap valor addicional als reproductors.

en: This will increase the file's size, especially if there are many audio tracks.
ca: Això incrementarà la mida del fitxer, especialment si hi ha moltes pistes d'àudio.

en: This works well for video and subtitle tracks but should not be used with audio tracks.
ca: Això funciona correctament per a pistes de vídeo i subtítols, però no s'ha d'usar amb les pistes d'àudio.

en: This works with all track types.
ca: Això funciona amb tots els tipus de pista.

en: This would cause mkvmerge to overwrite one of your source files.
ca: Això farà que el «mkvmerge» sobreescrigui un dels fitxers d'origen.

en: Time slice
ca: Tall de temps

en: Timestamp extraction
ca: Extracció del codi de temps

en: Timestamp file:
ca: Fitxer per als codis de temps:

en: Timestamp scale
ca: Escala del codi de temps

en: Timestamp used in split decision: {0}
ca: Codi de temps emprat en la decisió de dividir: {0}

en: Timestamps and default duration
ca: Codis de temps i durada predeterminada

en: Timestamps:
ca: Codis de temps:

en: Title
ca: Títol

en: To all destination files
ca: A tots els fitxers de destinació

en: Toggle "&commentary" flag
ca: Alterna l'etiqueta «&Comentari»

en: Toggle "&default track" flag
ca: Alterna l'etiqueta «Pista pre&determinada»

en: Toggle "&forced display" flag
ca: Alterna l'etiqueta «&Força el mostrar»

en: Toggle "&hearing impaired" flag
ca: Alterna l'etiqueta «Discapacitat a&uditiva»

en: Toggle "&original" flag
ca: Alterna l'etiqueta «&Original»

en: Toggle "&text descriptions" flag
ca: Alterna l'etiqueta «Descripcions de &text»

en: Toggle "&visual impaired" flag
ca: Alterna l'etiqueta «Discapacitat &visual»

en: Toggle "track &enabled" flag
ca: Alterna l'etiqueta «Pista &habilitada»

en: Top
ca: A dalt

en: Trac&k name:
ca: Nom de la &pista:

en: Track
ca: Pista

en: Track &name (optional):
ca: &Nom de la pista (opcional):

en: Track ID for mkvmerge & mkvextract:
ca: ID de la pista per al «mkvmerge» i «mkvextract»:

en: Track ID {0} has an unknown AAC type.
ca: L'ID de la pista {0} té un tipus AAC desconegut.

en: Track ID {0}: {1} ({2})
ca: ID de la pista {0}: {1} ({2})

en: Track UID
ca: UID de la pista

en: Track extraction
ca: Extracció de la pista

en: Track headers
ca: Capçaleres de la pista

en: Track name
ca: Nom de la pista

en: Track number
ca: Número de la pista

en: Track number for mkvpropedit:
ca: Número de la pista per al «mkvpropedit»:

en: Track number {0} has been encrypted and decryption has not yet been implemented.
ca: La pista número {0} ha estat encriptada i el desencriptatge encara no ha estat implementat.

en: Track number:
ca: Número de la pista:

en: Track overlay
ca: Superposat de la pista

en: Track type
ca: Tipus de pista

en: Track {0} CodecPrivate is too small.
ca: Les privades del còdec de la pista {0} són massa petites.

en: Track {0} has been compressed with an unknown/unsupported compression algorithm ({1}).
ca: La pista {0} ha estat comprimida amb un algorisme de compressió desconegut/no admès ({1}).

en: Track {0} is missing its track UID element which is required to be present by the Matroska specification. If the file contains tags then those tags might be broken.
ca: A la pista {0} li manca el seu element UID de la pista, el qual és necessari segons l'especificació de Matroska. Si el fitxer conté etiquetes, llavors aquestes podrien quedar malmeses.

en: Track {0} was compressed with the algorithm '{1}' which is not supported anymore.
ca: La pista {0} ha estat comprimida amb l'algoritme «{1}», el qual ja no s'admet.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' contains invalid "codec private" data for AAC.
ca: La pista {0} amb l'ID del còdec «{1}» no conté dades «privades del còdec» vàlides per a AAC.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' does not contain valid headers.
ca: La pista {0} amb l'ID del còdec «{1}» no conté capçaleres vàlides.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' is missing the "bits per second (bps)" element and cannot be extracted.
ca: La pista {0} amb l'ID del còdec «{1}» li manca l'element «bits per segon (bps)» i no es pot extreure.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' is missing the "codec private" element and cannot be extracted.
ca: La pista {0} amb l'ID del còdec «{1}» li manca l'element «privat del còdec» i no es pot extreure.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' is missing the "default duration" element and cannot be extracted.
ca: La pista {0} amb l'ID del còdec «{1}» li manca l'element «durada predeterminada» i no es pot extreure.

en: Track {0}: An USF subtitle entry starting at timestamp {1} is not well-formed XML and will be skipped.
ca: Pista {0}: Una entrada de subtítols USF comença al codi de temps {1}, no té un format en XML ben format i serà omesa.

en: Track {0}: NAL too big. Size according to header field: {1}, available bytes in packet: {2}. This NAL is defect and will be skipped.
ca: Pista {0}: NAL massa gran. Mida segons el camp de la capçalera: {1}, bytes disponibles en el paquet: {2}. Aquest NAL està defectuós i serà omès.

en: Track {0}: Subtitle entry number {1} is missing its duration. Assuming a duration of 1s.
ca: Pista {0}: Li manca la durada a l'entrada de subtítols número {1}. S'assumeix una durada d'1 s.

en: Track {0}: The AAC information could not be parsed.
ca: Pista {0}: La informació AAC no s'ha pogut analitzar.

en: Track {0}: extraction of AAC audio with a channel count of 7 or more than 8 in its 'audio-specific config' element is not supported.
ca: Pista {0}: no s'admet l'extracció d'àudio AAC amb un recompte de canals de 7 o més de 8 en el seu element «audio-specific config».

en: Track {0}: {1}, codec ID: {2}{3}{4}{5}
ca: La pista {0}: {1}, ID del còdec: {2}{3}{4}{5}

en: Tracks
ca: Pistes

en: Tracks with a language in this list will be set not to be copied by default.
ca: De manera predeterminada, les pistes amb un idioma en aquesta llista no seran establertes per a copiar.

en: Tracks with unsupported content encoding schemes (compression or encryption) cannot be extracted.
ca: Les pistes amb esquemes de codificació del contingut no admesos (compressió o encriptatge) no es poden extreure.

en: Tracks with unsupported content encoding schemes (compression or encryption) cannot be modified.
ca: Les pistes amb esquemes de codificació de contingut no admesos (compressió o encriptatge) no es poden modificar.

en: Tracks:
ca: Pistes:

en: Transfer characteristics:
ca: Característiques de la transferència:

en: Two VobSub tracks can only be extracted into the same file if their CodecPrivate data matches. This is not the case for the tracks {0} and {1}.
ca: Dues pistes de VobSub només es poden extreure del mateix fitxer si coincideixen les seves dades privades del còdec. Aquest no és el cas per a les pistes {0} i {1}.

en: Two files multiplexed with the same settings and this switch activated will be identical.
ca: S'identificaran com a idèntics dos fitxers multiplexats amb els mateixos ajustaments i el commutador activat.

en: Type
ca: Tipus

en: Type of the unit for DisplayWidth/Height (0: pixels, 1: centimeters, 2: inches, 3: aspect ratio).
ca: Tipus de la unitat per a l'amplada/alçada de visualització (0: píxels, 1: centímetres, 2: polzades, 3: relació d'aspecte).

en: Type-specific settings
ca: Ajustaments específics del tipus

en: Type:
ca: Tipus:

en: USF subtitles
ca: Subtítols USF

en: USF text subtitles
ca: Subtítols de text USF

en: Unable to append files
ca: No s'han pogut annexar els fitxers

en: Undetermined
ca: Sense determinar

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown audio stream type 0x{0:04x}. Stream ID {1} will be ignored.
ca: Tipus de pista d'àudio desconeguda 0x{0:04x}. L'ID del flux {1} serà ignorat.

en: Unknown chapter file format in '{0}'. It does not contain a supported chapter format.
ca: Format desconegut del fitxer de capítols a «{0}». No conté cap format de capítols admès.

en: Unknown content encoding type {0} for track {1}.
ca: Tipus desconegut de codificació del contingut {0} per a la pista {1}.

en: Unknown element (ID: 0x{0})
ca: Element desconegut (ID: 0x{0})

en: Unknown format for the next UID in '{0} {1}'.
ca: Format desconegut per a l'UID següent a «{0} {1}».

en: Unknown format for the previous UID in '{0} {1}'.
ca: Format desconegut per a l'UID anterior a «{0} {1}».

en: Unknown format for the segment UID '{2}' in '{0} {1}'.
ca: Format desconegut per a l'UID del segment «{2}» a «{0} {1}».

en: Unknown format in '{0} {1}'.
ca: Format desconegut a «{0} {1}».

en: Unknown header 0x{0:02x}{1:02x}{2:02x}{3:02x}
ca: Capçalera desconeguda 0x{0:02x}{1:02x}{2:02x}{3:02x}

en: Unknown mode '{0}'.
ca: Mode desconegut «{0}».

en: Unknown option '{0}'.
ca: Opció desconeguda «{0}».

en: Unknown parse mode in '{0} {1}'.
ca: Mode d'anàlisi desconegut a «{0} {1}».

en: Unknown/unsupported audio format 0x{0:04x} for this audio track.
ca: Format d'àudio desconegut/no admès 0x{0:04x} per a aquesta pista d'àudio.

en: Unlimited
ca: Sense límit

en: Unrecognized command line option '{0}'.
ca: Opció de la línia d'ordres no reconeguda «{0}».

en: Unrecognized file format
ca: Format de fitxer no reconegut

en: Unsigned integer
ca: Enter sense signe

en: Unsupported MPEG mpeg_version: 0x{0:02x} in packet {1} for timestamp {2}, assuming MPEG2. No further warnings will be printed for this track.
ca: mpeg_version de MPEG no admesa: 0x{0:02x} en el paquet {1} per al codi de temps {2}, assumint MPEG2. No es mostrarà cap avís més per a aquesta pista.

en: Unsupported file format
ca: Format de fitxer no implementat

en: Unsupported track type for this track.
ca: Tipus de pista no admès per aquesta pista.

en: Update an attachment's properties
ca: Actualitza les propietats d'un adjunt

en: Updating the 'document type version' or 'document type read version' header fields failed.
ca: Ha fallat en actualitzar els camps de capçalera «Versió del tipus de document» o «Versió de lectura del tipus de document».

en: Updating the '{0}' element failed. Reason:
ca: L'actualització de l'element «{0}» ha fallat. Raó:

en: Usage
ca: Ús

en: Usage and examples
ca: Ús i exemples

en: Use &file && track colors
ca: Usa colors per als &fitxers i pistes

en: Use 'segment linking' for the resulting files.
ca: Usa la «vinculació de segments» per als fitxers resultants.

en: Use fi&xed directory:
ca: Empra el directori es&tablert:

en: Use fixed values for the elements that change with each file otherwise (multiplexing date, segment UID, track UIDs etc.).
ca: Usa els valors fixats per als elements que canvien d'un fitxer a un altre (data de multiplexat, UID del segment, els UID de les pistes, etc.).

en: Use legac&y MIME types for font attachments
ca: Empra els tipus MIME heretats per als ad&junts de lletra tipogràfica

en: Use legacy font MIME types when adding new attachments or replacing existing ones
ca: Usa els tipus MIME de lletra llegats quan s'afegeixin adjunts nous o substitueix els existents.

en: Use system settings
ca: Usa la configuració del sistema

en: Use the &title as the base file name if a title is set
ca: Si s'estableix un &títol, empra'l com el nom del fitxer base

en: Use the input file's &directory name instead of the file name
ca: Usa el nom del &directori del fitxer d'entrada en lloc del nom del fitxer

en: Use this for tracks containing onscreen text or foreign-language dialogue.
ca: Useu-ho per a les pistes que continguin text en pantalla o algun diàleg en un idioma estranger.

en: Use this only for testing purposes.
ca: Empreu-ho només per a proves.

en: Useful e.g. when you want exactly two files.
ca: Útil p. ex. quan es volen exactament dos fitxers.

en: Uses the chapter names of the specified language for extraction instead of the first chapter name found.
ca: Empra els noms dels capítols de l'idioma especificat per a l'extracció en lloc del primer nom de capítol trobat.

en: Using the demultiplexer for the format '{0}'.
ca: Emprant el demultiplexador per al format «{0}».

en: Using the generic output module for track type '{0}'.
ca: Emprant el mòdul de sortida genèric per al tipus de pista «{0}».

en: Using the output module for the format '{0}'.
ca: Emprant el mòdul de sortida per al format «{0}».

en: Using the track with the ID {0} from the file '{1}' as the reference for chapter generation.
ca: Empra la pista amb l'ID {0} des del fitxer «{1}» com la referència per a la generació dels capítols.

en: VC-1 elementary streams
ca: Fluxos elementals VC-1

en: Valid format codes are:
ca: Els codis de format vàlids són:

en: Valid hacks are:
ca: Les modificacions vàlides són:

en: Validation failed
ca: Ha fallat la validació

en: Value
ca: Valor

en: Value: %1
ca: Valor: %1

en: Variables for all job types
ca: Variables per a tots els tipus de tasques

en: Variables for multiplex jobs
ca: Variables per a les tasques de multiplexat

en: Version %1
ca: Versió %1

en: Version %1 "%2"
ca: Versió %1 «%2»

en: Vertical Cb subsample
ca: Submostra Cb vertical

en: Vertical chroma siting
ca: Posició de la crominància vertical

en: Vertical chroma subsample
ca: Submostra de la crominància vertical

en: VfW compatible video
ca: Vídeo conforme amb VfW

en: Video
ca: Vídeo

en: Video alpha mode
ca: Mode alfa de vídeo

en: Video aspect ratio type
ca: Tipus de la relació d'aspecte del vídeo

en: Video color information
ca: Informació dels colors del vídeo

en: Video color mastering metadata
ca: Metadades de la masterització dels colors del vídeo

en: Video crop bottom
ca: Retalla la part inferior del vídeo

en: Video crop left
ca: Retalla la part esquerra del vídeo

en: Video crop right
ca: Retalla la part dreta del vídeo

en: Video crop top
ca: Retalla la part superior del vídeo

en: Video display height
ca: Alçada de visualització del vídeo

en: Video display unit
ca: Unitat de visualització del vídeo

en: Video display width
ca: Amplada de visualització del vídeo

en: Video field order
ca: Ordre del camp de vídeo

en: Video interlaced flag
ca: Etiqueta d'entrellaçat del vídeo

en: Video packet assembly failed. Error code: {0} ({1})
ca: El muntatge del paquet del vídeo ha fallat. Codi d'error: {0} ({1})

en: Video pixel height
ca: Alçada del vídeo en píxels

en: Video pixel width
ca: Amplada del vídeo en píxels

en: Video projection
ca: Projecció del vídeo

en: Video projection information
ca: Informació de la projecció del vídeo

en: Video properties
ca: Propietats del vídeo

en: Video stereo mode
ca: Mode estèreo del vídeo

en: Video track
ca: Pista de vídeo

en: Video track %1
ca: Pista de vídeo %1

en: Video: bits per color channel
ca: Vídeo: bits per canal de color

en: Video: chromaticity blue X
ca: Vídeo: X crominància del blau

en: Video: chromaticity blue Y
ca: Vídeo: Y crominància del blau

en: Video: chromaticity green X
ca: Vídeo: X crominància del verd

en: Video: chromaticity green Y
ca: Vídeo: Y crominància del verd

en: Video: chromaticity red X
ca: Vídeo: X crominància del vermell

en: Video: chromaticity red Y
ca: Vídeo: Y crominància del vermell

en: Video: color matrix coefficients
ca: Vídeo: coeficients de la matriu de color

en: Video: color primaries
ca: Vídeo: colors primaris

en: Video: color range
ca: Vídeo: interval del color

en: Video: horizontal Cb subsampling
ca: Vídeo: submostra Cb horitzontal

en: Video: horizontal chroma siting
ca: Vídeo: posició de la crominància horitzontal

en: Video: horizontal chroma subsampling
ca: Vídeo: submostra de la crominància horitzontal

en: Video: maximum content light
ca: Vídeo: màxim de llum al contingut

en: Video: maximum frame light
ca: Vídeo: màxim de llum al fotograma

en: Video: maximum luminance
ca: Vídeo: luminància màxima

en: Video: minimum luminance
ca: Vídeo: luminància mínima

en: Video: projection type
ca: Vídeo: tipus de projecció

en: Video: projection's pitch rotation
ca: Vídeo: gir de la presentació de la projecció

en: Video: projection's roll rotation
ca: Vídeo: gir del rotllo de la projecció

en: Video: projection's yaw rotation
ca: Vídeo: gir de l'encaix de la projecció

en: Video: projection-specific data
ca: Vídeo: dades específiques de la projecció

en: Video: transfer characteristics
ca: Vídeo: característiques de la transferència

en: Video: vertical Cb subsampling
ca: Vídeo: submostra Cb vertical

en: Video: vertical chroma siting
ca: Vídeo: posició de la crominància vertical

en: Video: vertical chroma subsampling
ca: Vídeo: submostra de la crominància vertical

en: Video: white point X
ca: Vídeo: X punt blanc

en: Video: white point Y
ca: Vídeo: Y punt blanc

en: VobSub subtitles
ca: Subtítols VobSub

en: WAVE (uncompressed PCM audio)
ca: WAVE (àudio PCM sense comprimir)

en: WAVPACK v4 audio
ca: Àudio WAVPACK v4

en: Warn about missing &audio tracks:
ca: Avisa quan m&anquin les pistes d'àudio:

en: Warn before &aborting running jobs
ca: Avisa abans d'&interrompre les tasques en execució

en: Warn before &closing modified tabs
ca: Avisa abans de &tancar pestanyes amb modificacions

en: Warn before &overwriting existing items (files, jobs etc.)
ca: Demana abans de s&obreescriure quelcom (fitxers, tasques, etc.)

en: Warning in line {0}: The start timestamp is smaller than that of the previous entry. All entries from this file will be sorted by their start time.
ca: Avís a la línia {0}: El codi de temps inicial és més petit que el de l'entrada anterior. Totes les entrades d'aquest fitxer seran ordenades pel seu temps d'inici.

en: Warning:
ca: Avís:

en: Warnings
ca: Avisos

en: Warnings/Errors
ca: Avisos/Errors

en: Warnings:
ca: Avisos:

en: WebM audio/video files
ca: Fitxers d'àudio/vídeo WebM

en: WebM files
ca: Fitxers WebM

en: WebVTT subtitles
ca: Subtítols WebVTT

en: What do you want to do with the files you've dragged & dropped here?
ca: Què voleu fer amb els fitxers que heu arrossegat i deixat anar aquí?

en: What do you want to do with the files you've dragged & dropped or copied & pasted here?
ca: Què voleu fer amb els fitxers que heu arrossegat i deixat o copiat enganxat aquí?

en: What do you want to do with the files?
ca: Què voleu fer amb els fitxers?

en: What to do in the future:
ca: Què fer en el futur:

en: What you input here is added after all the other options the GUI adds so that you could overwrite any of the GUI's options for this track.
ca: El que introdueixi aquí serà afegit després de totes les altres opcions que afegeix la IGU, de manera que podrien sobreescriure qualsevol de les opcions que la IGU afegeix per a aquesta pista.

en: When &dropping files:
ca: En &deixar anar els fitxers:

en: When &finished…
ca: Quan hagi &finalitzat...

en: When a file is added its name is scanned.
ca: Quan s'afegeix un fitxer el seu nom és escanejat.

en: When adding d&irectories via drag && drop/copy && paste:
ca: Quan s'afegeixen directoris mitjançant arrossegar i deixar/copiar i enganxar:

en: When adding files via &drag && drop/copy && paste:
ca: Quan afegir fitxers mitjançant arrossega i deixa o copia i enganxa:

en: When adding m&ultiple files via "add source files":
ca: Quan afegir múltiples fitxers mitjançant «Afegeix els fitxers font»:

en: When adding new files as attachments the GUI will check if there are other attachments with the same name.
ca: Quan s'afegeixin fitxers nous com adjunts, la IGU comprovarà si hi ha altres adjunts amb el mateix nom.

en: When adding source files all tracks are normally set to be copied into the destination file.
ca: Quan s'afegeixen fitxers d'origen per a totes les pistes, normalment s'estableixen a ser copiades dins del fitxer de destinació.

en: When appending: one chapter is created at the start and one whenever a file is appended.
ca: En annexar: al començament es crearà un capítol i un cada vegada que s'annexi un fitxer.

en: When deriving the track language from the file name, the file name is split into parts on the characters in this list.
ca: Quan s'obté l'idioma de la pista a partir del nom del fitxer, el nom del fitxer es dividirà en parts amb els caràcters en aquesta llista.

en: When the user adds a file containing such a title, the program will copy the title into the "file title" input box if this option is enabled.
ca: Quan l'usuari afegeix un arxiu que conté un títol, llavors el programa el copiarà al quadre d'entrada «Títol del fitxer» si aquesta opció està habilitada.

en: When the user adds such a file the track's language input is set to the language property from the source file.
ca: Quan l'usuari afegeix un fitxer, l'idioma de la pista d'entrada s'establirà a la propietat de l'idioma del fitxer d'origen.

en: When the user drags & drops directories from an external application onto the multiplex tool the GUI can take different actions.
ca: Quan l'usuari arrossega i deixa els directoris des d'una aplicació externa a l'eina de multiplexat, la IGU pot fer accions diferents.

en: When the user drags & drops files from an external application onto a header editor tab the GUI can take different actions.
ca: Quan l'usuari arrossega i deixa els fitxers des d'una aplicació externa sobre la pestanya editor de la capçalera, la IGU pot prendre diferents accions.

en: When the user drags & drops files from an external application onto the multiplex tool the GUI can take different actions.
ca: Quan l'usuari arrossega i deixa els fitxers des d'una aplicació externa sobre l'eina de multiplexat, la IGU pot prendre diferents accions.

en: When to execute:
ca: En executar:

en: Whenever the user adds a playlist the program can automatically scan the directory for other playlists and present the user with a detailed list of the playlists found.
ca: Sempre que l'usuari afegeix una llista de reproducció, el programa cercarà automàticament altres llistes de reproducció al directori i mostrarà a l'usuari una llista detallada amb les llistes de reproducció trobades.

en: White color chromaticity coordinate X as defined by CIE 1931.
ca: Coordenada X de crominància del color blanc definida per la CIE 1931.

en: White color chromaticity coordinate Y as defined by CIE 1931.
ca: Coordenada Y de crominància del color blanc definida per la CIE 1931.

en: White color coordinate x
ca: Coordenades de «x» per al color blanc

en: White color coordinate y
ca: Coordenades de «y» per al color blanc

en: White color coordinates:
ca: Coordenades per al color blanc:

en: Width of the encoded video frames in pixels.
ca: L'amplada dels fotogrames del vídeo codificada en píxels.

en: Width of the video frames to display.
ca: L'amplada dels fotogrames del vídeo a visualitzar.

en: With "close current settings" the current multiplex settings will be closed without opening new ones.
ca: Amb «Tanca els ajustaments actuals», aquests seran tancats sense necessitat d'obrir-ne de nous.

en: With "create new settings" a new set of multiplex settings will be added.
ca: Amb «Crea uns ajustaments nous», s'afegirà un nou conjunt d'ajustaments per al multiplexat.

en: With "remove source files" all source files will be removed.
ca: Amb «Suprimeix els fitxers d'origen», se suprimiran tots els fitxers d'origen.

en: With the current multiplex settings the destination file will not contain an audio track.
ca: Amb els ajustaments actuals per al multiplexat, el fitxer de destinació no contindrà cap pista d'àudio.

en: With this option that information is adjusted to match the container's timing information.
ca: Amb aquesta opció, aquesta informació s'ajustarà perquè coincideixi amb la informació dels temps del contenidor.

en: Write durations for all blocks.
ca: Escriu les durades per a tots els blocs.

en: Write the attachment with the ID 'AID' to 'outname'.
ca: Escriu l'adjunt amb l'ID «AID» al «nom_sortida».

en: Write track with the ID TID to the file 'out'.
ca: Escriu la pista amb l'ID «TID» al fitxer de «sortida».

en: Writing application
ca: Aplicació d'escriptura

en: Writing the VobSub index file '{0}'.
ca: S'escriu el fitxer d'índex VobSub «{0}».

en: Wrong Kate version: {0}.{1} > {2}.x
ca: Versió errònia del Kate: {0}.{1} > {2}.x

en: Wrong Theora version: {0}.{1}.{2} != 3.2.x
ca: Versió errònia de Theora: {0}.{1}.{2} != 3.2.x

en: Wrong argument to '--split-max-files'.
ca: Argument erroni per a «--split-max-files».

en: Wrong header type: 0x{0:02x} != 0x{1:02x}
ca: Tipus de capçalera erroni: 0x{0:02x} != 0x{1:02x}

en: Wrong identification string: '{0:6s}' != 'theora'
ca: Cadena d'identificació errònia: «{0:6s}» != «theora»

en: Wrong identification string: '{0:7s}' != 'kate\0\0\0'
ca: Cadena d'identificació erroni: «{0:7s}» != «kate\0\0\0»

en: XML chapter files
ca: Fitxer de capítols en XML

en: XML segment info files
ca: Fitxers d'informació del segment en XML

en: XML tag files
ca: Fitxers d'etiquetes en XML

en: Xiph lacing
ca: Lligam Xiph

en: Yaw rotation:
ca: Gir del groc:

en: Yes
ca: Sí

en: You can add attachments by clicking on the button below, by right-clicking on a node in the tree and selecting "Add attachments" from the popup menu or by dragging & dropping files here or onto the tree.
ca: Podeu afegir adjunts fent clic al botó de sota, fent clic dret en un node a l'arbre i seleccionant «Afegeix alguns adjunts» al menú emergent o arrossegant i deixant fitxers aquí o a l'arbre.

en: You can also drag & drop media files here.
ca: També podeu arrossegar i deixar aquí fitxers multimèdia.

en: You can change this value in the preferences.
ca: Podeu canviar aquest valor a les preferències.

en: You can control the format used by the start timestamp with <START:format>.
ca: Podeu controlar el format emprat per al codi de temps d'inici amb <START:format>.

en: You can download the application from the following URL:
ca: Podeu baixar l'aplicació des del següent URL:

en: You can exempt certain track types from this restriction by checking the corresponding check box below, e.g. for video tracks.
ca: Podeu excloure certs tipus de pistes des d'aquesta restricció marcant la corresponent casella de selecció, p. ex., per a les pistes de vídeo.

en: You can let the header editor add the element to the file.
ca: Podeu permetre a l'editor de la capçalera que li afegeixi.

en: You can let the header editor remove the element from the file.
ca: Podeu permetre a l'editor de la capçalera que el suprimeixi.

en: You can opt for having them removed automatically under certain conditions.
ca: Podeu optar per suprimir-los automàticament segons certes condicions.

en: You can specify a minimum number of places for the chapter number with '<NUM:places>', e.g. '<NUM:3>'.
ca: Podeu especificar un nombre mínim de posicions per al número del capítol amb «<NUM:posicions>», p. ex., «<NUM:3>».

en: You can specify one of the units 's', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'i' or 'p'.
ca: Podeu especificar una de les unitats «s», «ms», «us», «ns», «fps», «i» o «p».

en: You can specify up to nine digits for the number of nanoseconds 'nnnnnnnnn' or none at all.
ca: Podeu especificar fins a nou dígits per al nombre de nanosegons «nnnnnnnnn» o cap.

en: You can split based on the amount of time passed, based on timestamps, on frame/field numbers or on chapter numbers.
ca: Podeu dividir segons una certa quantitat de temps transcorregut, ja sigui basant-vos en codis de temps, un nombre de fotogrames/camps o un número de capítol.

en: You can still enter track names not present in this list manually in both tools.
ca: Encara podeu introduir manualment els noms de les pistes que no apareixen en aquesta llista en ambdues eines.

en: You can still enter values not present in this list manually in the multiplexer.
ca: Encara podeu introduir manualment els valors no presents en aquesta llista des del multiplexador.

en: You cannot add additional parts to files that don't contain tracks.
ca: No podeu afegir parts addicionals als fitxers que no continguin pistes.

en: You have to enter a value between 1000 and 10000000 or the magic value -1.
ca: Heu d'introduir un valor entre 1000 i 10000000. o el valor màgic -1.

en: You have to set the destination file name before you can start multiplexing or add a job to the job queue.
ca: Almenys haureu d'establir el nom del fitxer de destinació abans que pugueu iniciar un multiplexat o afegir una tasca a la cua de treball.

en: You may omit the number of hours 'HH' and the number of nanoseconds 'nnnnnnnnn'.
ca: Podeu ometre el nombre d'hores «HH» i el nombre de nanosegons «nnnnnnnnn».

en: You may omit the number of hours 'HH'.
ca: Podeu ometre el nombre d'hores «HH».

en: You must select an existing file.
ca: Heu de seleccionar un fitxer existent.

en: You've dragged & dropped or copied & pasted at least one directory. There are several ways to handle them:
ca: Heu arrossegat i deixat/copiat i enganxat almenys un directori. Hi ha diverses maneres de gestionar-ho:

en: Zlib decompression failed. Result: {0}
ca: Ha fallat la descompressió de ZLIB. Resultat: {0}

en: ac3_bs_packetizer::add_to_buffer(): Untested code ('size' is odd). If mkvmerge crashes or if the resulting file does not contain the complete and correct audio track, then please contact the author Moritz Bunkus at moritz@bunkus.org.
ca: ac3_bs_packetizer::add_to_buffer(): Codi sense provar (la «mida» és estranya). Si es bloca el «mkvmerge» o si el fitxer resultant no conté la pista d'àudio completa i correcta, llavors contacteu amb l'autor, en Moritz Bunkus a moritz@bunkus.org.

en: advertisement
ca: Anunci

en: anaglyph (cyan/red)
ca: Anaglifo (cian/vermell)

en: anaglyph (green/magenta)
ca: Anaglifo (verd/magenta)

en: attachments [options] [AID1:out1 [AID2:out2 ...]]
ca: attachments [opcions] [AID1:sortida1 [AID2:sortida2 ...]]

en: audio
ca: Àudio

en: bits per sample: {0}
ca: Bits per mostra: {0}

en: both eyes laced in one block (left first)
ca: Ambdós ulls lligats en un bloc (primer l'esquerra)

en: both eyes laced in one block (right first)
ca: Ambdós ulls lligats en un bloc (primer el dret)

en: bottom field displayed first, bottom field stored first
ca: El camp inferior es mostra primer, el camp inferior s'emmagatzema primer

en: buttons
ca: Botons

en: canonical form
ca: Forma canònica

en: channels: {0}
ca: Canals: {0}

en: chapters [options] out.xml
ca: chapters [opcions] sortida.xml

en: checkerboard (left first)
ca: Tauler d'escacs (primer esquerra)

en: checkerboard (right first)
ca: Tauler d'escacs (primer dreta)

en: codec-specific
ca: específic del còdec

en: column interleaved (left first)
ca: Columna intercalada (primer esquerra)

en: column interleaved (right first)
ca: Columna intercalada (primer dreta)

en: compression
ca: Compressió

en: cubemap
ca: Mapa del cub

en: cues [options] [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]
ca: cues [opcions] [TID1:sortida1 [TID2:sortida2 ...]]

en: cuesheet [options] out.cue
ca: cuesheet [opcions] sortida.cue

en: default duration: {0:.3f}ms ({1:.3f} frames/fields per second for a video track)
ca: Durada predeterminada: {0:.3f}ms ({1:.3f} fotogrames/camps per segon per a una pista de vídeo)

en: deflateInit() failed. Result: {0}
ca: deflateInit() ha fallat. Resultat: {0}

en: discardable,
ca: descartable,

en: display height: {0}
ca: Alçada de visualització: {0}

en: display width: {0}
ca: Amplada de visualització: {0}

en: encryption
ca: Encriptatge

en: end credits
ca: Crèdits finals

en: equirectangular
ca: Equirectangular

en: extended language subtags form
ca: Forma de subetiquetes en idioma estès

en: ffmpeg metadata files
ca: Fitxers de metadades del FFmpeg

en: filelist_t not found for generic_packetizer_c. {0}
ca: No es troba filelist_t per a generic_packetizer_c. {0}

en: first order filter found in CD/DVD/MPEG audio
ca: Filtre de primer ordre que es troba a l’àudio CD/DVD/MPEG

en: flac_decoder: Could not initialize the FLAC decoder.
ca: flac_decoder: No s'ha pogut inicialitzar el descodificador FLAC.

en: flac_decoder: Could not set metadata_respond_all.
ca: flac_decoder: No s'ha pogut establir metadata_respond_all.

en: flac_decoder: FLAC__stream_decoder_new() failed.
ca: flac_decoder: FLAC__stream_decoder_new() ha fallat.

en: flac_header_extraction: Could not initialize the FLAC decoder.
ca: flac_header_extraction: No s'ha pogut inicialitzar el descodificador FLAC.

en: flac_header_extraction: Could not set metadata_respond_all.
ca: flac_header_extraction: No s'ha pogut establir metadata_respond_all.

en: flac_header_extraction: FLAC__stream_decoder_new() failed.
ca: flac_header_extraction: FLAC__stream_decoder_new() ha fallat.

en: flac_header_extraction: bytes ({0}) < op.bytes ({1}). Could not read the FLAC headers.
ca: flac_header_extraction: bytes ({0}) < op.bytes ({1}). No s'han pogut llegir les capçaleres FLAC.

en: flac_reader: Could not read a header packet.
ca: flac_reader: No s'ha pogut llegir un paquet de capçalera.

en: flac_reader: Could not read all header packets.
ca: flac_reader: No s'han pogut llegir tots els paquets de capçalera.

en: flac_reader: could not initialize the FLAC packetizer.
ca: flac_reader: no s'ha pogut inicialitzar l'empaquetador FLAC.

en: for files with chapter information (e.g. OGM, MP4) for which mkvmerge does not detect the encoding correctly
ca: Per a fitxers amb la informació dels capítols (p. ex., OGM, MP4) per als quals el «mkvmerge» no detecta correctament la seva codificació

en: for subtitle files that do not use a byte order marker (BOM) and that are not encoded in the system's current character set (%1)
ca: Per a fitxers de subtítols que no usen marques d'ordre per byte (BOM) i que no estiguin codificats amb el joc de caràcters actual del sistema (%1)

en: generic video
ca: vídeo genèric

en: header removal
ca: Supressió de les capçaleres

en: inflateInit() failed. Result: {0}
ca: inflateInit() ha fallat. Resultat: {0}

en: invalid language tag '{0}': {1}
ca: etiqueta d'idioma no vàlida «{0}»: {1}

en: key,
ca: clau,

en: language
ca: Idioma

en: language (IETF BCP 47): {0}
ca: idioma (BCP 47 de l'IETF): {0}

en: language: {0}
ca: Idioma: {0}

en: length {0}, data: {1}
ca: durada {0}, data: {1}

en: line {0}: The 'delay' timestamp could not be parsed.
ca: línia {0}: El codi de temps «retard» no s'ha pogut analitzar.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode for track {0}) Matroska says that there are {1} bits per sample, but the WAVEFORMATEX says that there are {2}.
ca: matroska_reader: (mode de compatibilitat MS per a la pista {0}) Matroska diu que hi ha {1} bits per mostra, però el WAVEFORMATEX diu que n'hi ha {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode for track {0}) Matroska says that there are {1} channels, but the WAVEFORMATEX says that there are {2}.
ca: matroska_reader: (mode de compatibilitat MS per a la pista {0}) Matroska diu que hi ha {1} canals, però el WAVEFORMATEX diu que n'hi ha {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode for track {0}) Matroska says that there are {1} samples per second, but WAVEFORMATEX says that there are {2}.
ca: matroska_reader: (mode de compatibilitat MS per a la pista {0}) Matroska diu que hi ha {1} mostres per segon, però el WAVEFORMATEX diu que n'hi ha {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode, track {0}) Matroska says video height is {1}, but the BITMAPINFOHEADER says {2}.
ca: matroska_reader: (mode de compatibilitat MS per a la pista {0}) Matroska diu que l'alçada és de {1}, però el BITMAPINFOHEADER diu que és de {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode, track {0}) Matroska says video width is {1}, but the BITMAPINFOHEADER says {2}.
ca: matroska_reader: (mode de compatibilitat MS per a la pista {0}) Matroska diu que l'amplada és de {1}, però el BITMAPINFOHEADER diu que és de {2}.

en: matroska_reader: No segment found.
ca: matroska_reader: No s'ha trobat cap segment.

en: matroska_reader: Pixel height is missing.
ca: matroska_reader: Manca l'alçada en píxels.

en: matroska_reader: Pixel width is missing.
ca: matroska_reader: Manca l'amplada en píxels.

en: matroska_reader: The CodecID '{0}' for track {1} is unknown.
ca: matroska_reader: L'ID del còdec «{0}» per a la pista «{1}» és desconegut.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but the private codec data does not contain valid headers.
ca: matroska_reader: L'ID del còdec per a la pista {0} és «{1}», però les dades privades del còdec no contenen capçaleres vàlides.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no BITMAPINFOHEADER struct present. Therefore we don't have a FourCC to identify the video codec used.
ca: matroska_reader: L'ID del còdec per a la pista {0} és «{1}», però no estava present l'estructura BITMAPINFOHEADER. Per la qual cosa no tenim un FourCC per a identificar el còdec de vídeo emprat.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no WAVEFORMATEX struct present. Therefore we don't have a format ID to identify the audio codec used.
ca: matroska_reader: L'ID del còdec per a la pista {0} és «{1}», però no estava present l'estructura WAVEFORMATEX. Per la qual cosa no tenim un FourCC per a identificar el còdec d'àudio emprat.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no codec private headers.
ca: matroska_reader: L'ID del còdec per a la pista {0} és «{1}», però no hi havia capçaleres privades del còdec.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no private data found.
ca: matroska_reader: L'ID del còdec per a la pista {0} és «{1}», però no s'han trobat dades privades del còdec.

en: matroska_reader: The height for track {0} was not set.
ca: matroska_reader: No s'ha establert l'alçada per a la pista {0}.

en: matroska_reader: The width for track {0} was not set.
ca: matroska_reader: No s'ha establert l'amplada per a la pista {0}.

en: matroska_reader: Track {0} seems to be ok.
ca: matroska_reader: La pista {0} sembla estar bé.

en: matroska_reader: mkvmerge was not compiled with FLAC support. Ignoring track {0}.
ca: matroska_reader: El «mkvmerge» no ha estat compilat amb la implementació per a fitxers FLAC. La pista {0} serà ignorada.

en: matroska_reader: no EBML head found.
ca: matroska_reader: No s'ha trobat la capçalera EBML.

en: matroska_reader: unknown demultiplexer type for track {0}: '{1}'
ca: matroska_reader: tipus de demultiplexió desconegut per a la pista {0}: «{1}»

en: memory.cpp/safemalloc() called from file {0}, line {1}: malloc() returned nullptr for a size of {2} bytes.
ca: memory.cpp/safemalloc() crida des del fitxer {0}, línia {1}: malloc() ha retornat «nullptr» per a una mida de {2} bytes.

en: memory.cpp/safememdup() called from file {0}, line {1}: malloc() returned nullptr for a size of {2} bytes.
ca: memory.cpp/safememdup() crida des del fitxer {0}, línia {1}: malloc() ha retornat «nullptr» per a una mida de {2} bytes.

en: memory.cpp/saferealloc() called from file {0}, line {1}: realloc() returned nullptr for a size of {2} bytes.
ca: memory.cpp/saferealloc() crida des del fitxer {0}, línia {1}: realloc() ha retornat «nullptr» per a una mida de {2} bytes.

en: mesh
ca: Malla

en: missing property name
ca: Manca el nom de la propietat

en: missing value
ca: Manca el valor

en: mkv&merge documentation
ca: Documentació del «mkv&merge»

en: mkvextract "a movie.mkv" attachments 4:cover.jpg
ca: mkvextract "una peli.mkv" attachments 4:cover.jpg

en: mkvextract "a movie.mkv" chapters movie_chapters.xml
ca: mkvextract "una peli.mkv" chapters capítols_peli.xml

en: mkvextract "a movie.mkv" cues 0:cues_track0.txt
ca: mkvextract "una peli.mkv" cues 0:índexs_pista0.txt

en: mkvextract "a movie.mkv" tags movie_tags.xml
ca: mkvextract "una peli.mkv" tags etiquetes_peli.xml

en: mkvextract "a movie.mkv" timestamps_v2 1:timestamps_track1.txt
ca: mkvextract "una peli.mkv" timestamps_v2 1:codis-de-temps_pista1.txt

en: mkvextract "a movie.mkv" tracks 0:video.h264 1:audio.aac timestamps_v2 0:timestamps.video.txt chapters chapters.xml tags tags.xml
ca: mkvextract "una peli.mkv" tracks 0:video.h264 1:audio.aac timestamps_v2 0:codis-de-temps.vídeo.txt chapters capítols.xml tags etiquetes.xml

en: mkvextract "a movie.mkv" tracks 2:audio.ogg -c ISO8859-1 3:subs.srt
ca: mkvextract "una peli.mkv" tracks 2:audio.ogg -c ISO8859-1 3:subtítols.srt

en: mkvextract "audiofile.mka" cuesheet audiofile.cue
ca: mkvextract "fitxer_àudio.mka" cuesheet fitxer_àudio.cue

en: mkvextract <source-filename> <mode1> [options] <extraction-spec1> [<mode2> [options] <extraction-spec2>…]
ca: mkvextract <source-filename> <mode1> [opcions] <extraction-spec1> [<mode2> [opcions] <extraction-spec2>…]

en: mkvextract.cpp/show_element(): level > 9: {0}
ca: mkvextract.cpp/show_element(): nivell > 9: {0}

en: mkvinfo [options] <inname>
ca: mkvinfo [opcions] <nom_entrada>

en: mkvmerge -o out [global options] [options1] <file1> [@option-file.json] …
ca: mkvmerge -o sortida [opcions globals] [opcions_1] <fitxer_1> [@fitxer_d_opcions.json] «...»

en: mkvmerge also turns this on if the destination file name's extension is "webm".
ca: El «mkvmerge» també ho activa si l'extensió del nom del fitxer de destinació és «.webm».

en: mkvmerge can generate chapters automatically.
ca: El «mkvmerge» pot generar els capítols de forma automàtica.

en: mkvmerge can read cue sheets for audio CDs and automatically convert them to chapters.
ca: El «mkvmerge» pot llegir els fulls de muntatge dels CD d'àudio i convertir-los automàticament a capítols.

en: mkvmerge command line
ca: Línia d'ordres del «mkvmerge»

en: mkvmerge does not distinguish between those two and simply counts the number of blocks.
ca: El «mkvmerge» no distingeix entre els dos i simplement compta el nombre de blocs.

en: mkvmerge encountered broken or unparsable data in this video track.
ca: El «mkvmerge» s'ha trobat amb dades trencades o que no es poden analitzar en aquesta pista de vídeo.

en: mkvmerge has not been compiled with FLAC support but handling of this stream has been requested.
ca: El «mkvmerge» no ha estat compilat amb suport per a fitxers FLAC, però s'ha requerit la manipulació d'aquest flux.

en: mkvmerge normally calculates the delay implied by its presence and offsets all of the track's timestamps by it.
ca: El «mkvmerge» normalment calcula el retard que suposa la seva presència i compensa tots els codis de temps de la pista.

en: mkvmerge normally removes that last entry if it's timestamp is within five seconds of the total duration.
ca: Normalment, el «mkvmerge» suprimeix aquesta última entrada si el seu codi de temps queda en els cinc segons de durada total.

en: mkvmerge supports two chapter formats: The OGM like text format and the full featured XML format.
ca: El «mkvmerge» admet dos formats de capítols: l'OGM com a format de text i en XML amb totes les seves funcions.

en: mkvmerge was interrupted by a SIGINT (Ctrl+C?)
ca: El «mkvmerge» ha estat interromput per un SIGINT (Ctrl+C?)

en: mkvmerge/mkvextract track ID: {0}
ca: ID de la pista per al «mkvmerge»/«mkvextract»: {0}

en: mkvpropedit [options] <file> <actions>
ca: mkvpropedit [opcions] <fitxer> <accions>

en: mkvtoolnix-gui <configuration file names>
ca: mkvtoolnix-gui <noms dels fitxers de configuració>

en: mkvtoolnix-gui [options] [file names]
ca: mkvtoolnix-gui [opcions] [noms de fitxer]

en: mm_text_io_c: UTF32_* is not supported at the moment.
ca: mm_text_io_c: UTF32_* de moment no és admès.

en: mono
ca: Mono

en: mpeg_ps_reader: Should not have happened #1. {0}
ca: mpeg_ps_reader: no hauria d'haver succeït #1. {0}

en: mpeg_ps_reader: Should not have happened #2. {0}
ca: mpeg_ps_reader: no hauria d'haver succeït #2. {0}

en: no emphasis
ca: Sense accentuació

en: no encryption
ca: Sense encriptatge

en: no error
ca: Cap error

en: no language selected
ca: no s'ha seleccionat cap idioma

en: no normalization
ca: Sense normalització

en: no signature algorithm
ca: Sense algorisme de la signatura

en: no signature hash algorithm
ca: Cap signatura amb algoritme hash

en: no skipping
ca: Sense salts

en: ogg_stream_init for stream number {0} failed. Will try to continue and ignore this stream.
ca: ogg_stream_init per al flux número {0} ha fallat. Es continuarà i ignorarà aquest fitxer.

en: ogg_sync_buffer failed
ca: ogg_sync_buffer ha fallat

en: opening credits
ca: Crèdits d'obertura

en: or
ca: o

en: output sampling freq: {0}
ca: Freqüència de mostreig de la sortida: {0}

en: passthrough
ca: Passa per

en: phono filter (Columbia LP)
ca: Filtre phono (Columbia LP)

en: phono filter (EMI)
ca: Filtre phono (EMI)

en: phono filter (IEC N78)
ca: Filtre phono (IEC N78)

en: phono filter (London)
ca: Filtre phono (London)

en: phono filter (NARTB)
ca: Filtre phono (NARTB)

en: phono filter (RIAA)
ca: Filtre phono (RIAA)

en: phono filter (Teldec)
ca: Filtre phono (Teldec)

en: pixel crop bottom: {0}
ca: Retall inferior en píxels: {0}

en: pixel crop left: {0}
ca: Retall esquerre en píxels: {0}

en: pixel crop right: {0}
ca: Retall dret en píxels: {0}

en: pixel crop top: {0}
ca: Retall superior en píxels: {0}

en: pixel height: {0}
ca: Alçada en píxels: {0}

en: pixel width: {0}
ca: Amplada en píxels: {0}

en: preview of current episode
ca: Vista prèvia de l'episodi actual

en: preview of next episode
ca: Vista prèvia de l'episodi següent

en: progressive
ca: Progressiu

en: raw data
ca: Dades RAW

en: reader: non-audio block found
ca: reader: no s'ha trobat el bloc de l'àudio

en: real_reader: Couldn't find RealAudio FourCC for id {0} (description length: {1}) Skipping track.
ca: real_reader: No s'ha trobat el FourCC de RealAudio per a l'ID {0} (longitud de la descripció: {1}). La pista serà omesa.

en: real_reader: Only audio header versions 3, 4 and 5 are supported. Track ID {0} uses version {1} and will be skipped.
ca: real_reader: Només s'admeten les versions 3, 4 i 5 de les capçaleres d'àudio. L'ID de la pista {0} empra una versió {1} i serà omesa.

en: recap
ca: Recapitular

en: rectangular
ca: Rectangular

en: rest: unknown
ca: resta: desconeguda

en: row interleaved (left first)
ca: Fila intercalada (esquerra primer)

en: row interleaved (right first)
ca: Fila intercalada (dreta primer)

en: sampling freq: {0}
ca: Freqüència de mostreig: {0}

en: side by side (left first)
ca: Costat a costat (esquerra primer)

en: side by side (right first)
ca: Costat a costat (dreta primer)

en: size unknown
ca: mida desconeguda

en: size {0}
ca: mida {0}

en: ssa_reader: Invalid format. Could not find the "Format" line in the "[Events]" section.
ca: ssa_reader: Format no vàlid. No es troba la línia «Format» a la secció «[Events]».

en: subtitle
ca: Subtítol

en: subtitles
ca: Subtítols

en: tags [options] out.xml
ca: tags [opcions] sortida.xml

en: text subtitles
ca: Subtítols de text

en: timestamps
ca: Codis de temps

en: timestamps_v2 [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]
ca: timestamps_v2 [TID1:sortida1 [TID2:sortida2 ...]]

en: top bottom (left first)
ca: A_dalt a_baix (esquerra primer)

en: top bottom (right first)
ca: A_dalt a_baix (dreta primer)

en: top field displayed first, top field stored first
ca: El camp superior es mostra primer, el camp superior s'emmagatzema primer

en: track name
ca: Nom de la pista

en: track number {0}, {1} frame(s), timestamp {2}
ca: número de pista {0}, {1} fotograma/es, codi de temps {2}

en: tracks [options] [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]
ca: tracks [opcions] [TID1:sortida1 [TID2:sortida2 ...]]

en: tta_reader: tag_size < 0 in the c'tor. {0}
ca: tta_reader: tag_size < 0 dins el constructor. {0}

en: unknown
ca: Desconegut

en: unknown, format tag 0x{0:04x}
ca: Desconegut, format de l'etiqueta 0x{0:04x}

en: unnamed
ca: sense nom

en: video
ca: Vídeo

en: vobsub_reader: sub file read failure
ca: vobsub_reader: ha fallat la lectura del fitxer de subtítols

en: {0} (track ID for mkvmerge & mkvextract: {1})
ca: {0} (ID de la pista per al «mkvmerge» i «mkvextract»: {1})

en: {0} ({1:.3f} frames/fields per second for a video track)
ca: {0} ({1:.3f} fotogrames/camps per segon per a una pista de vídeo)

en: {0} frame, track {1}, timestamp {2}, duration {3}, size {4}, adler 0x{5:08x}{6}{7}
ca: {0} fotograma, pista {1}, codi de temps {2}, durada {3}, mida {4}, adler 0x{5:08x}{6}{7}

en: {0} frame, track {1}, timestamp {2}, size {3}, adler 0x{4:08x}{5}
ca: {0} fotograma, pista {1}, codi de temps {2}, mida {3}, adler 0x{4:08x}{5}

en: {0} frame, track {1}, timestamp {2}, size {3}, adler 0x{4:08x}{5}{6}
ca: {0} fotograma, pista {1}, codi de temps {2}, mida {3}, adler 0x{4:08x}{5}{6}

en: {0} minute | {0} minutes
ca[0]: {0} minut
ca[1]: {0} minuts

en: {0} second | {0} seconds
ca[0]: {0} segon
ca[1]: {0} segons

en: {0}: Error in the Matroska file structure at position {1}. Resyncing to the next level 1 element.
ca: {0}: error en l'estructura del fitxer Matroska a la posició {1}. Resincronització fins al següent element de nivell 1.

en: {0}: an exception occurred (message: {1}; type: {2}).
ca: {0}: s'ha produït una excepció (missatge: {1}; tipus: {2}).

en: {0}: an unknown exception occurred.
ca: {0}: s'ha produït una excepció desconeguda.

en: {0}: divisor is 0 in '{1} {2}'.
ca: {0}: el divisor és 0 a «{1} {2}».

en: {0}: invalid track ID in '{1} {2}'.
ca: {0}: ID de la pista no vàlid en «{1} {2}».

en: {0}: missing dividend in '{1} {2}'.
ca: {0}: dividends absents a «{1} {2}».

en: {0}: missing divisor in '{1} {2}'.
ca: {0}: divisor absent a «{1} {2}».

en: {0}: missing track ID in '{1} {2}'.
ca: {0}: ID de la pista absent a «{1} {2}».

en: {0}track number {1}, {2} frame(s), timestamp {3}
ca: {0}número de pista {1}, {2} fotograma/es, codi de temps {3}

en: – No selection by default –
ca: – De manera predeterminada, sense seleccionar –

en: – Set to none –
ca: – Establert a «no» –
