MKVToolNix - en to nb translation catalogue (2948 entries)

en: 
    The temporary TTA file for track ID {0} is being copied into the final TTA file. This may take some time.
nb: 
    Den midlertidige TTA-filen for spor-ID {0} kopieres til den endelige TTA-filen. Dette kan ta litt tid.

en: 
    mkvmerge received a SIGINT (probably because the user pressed Ctrl+C). Trying to sanitize the file. If mkvmerge hangs during this process you'll have to kill it manually.
nb: 
    mkvmerge mottok en SIGINT (sannsynligvis fordi brukeren trykket Ctrl+C). Prøver å rense filen. Hvis mkvmerge henger under denne prosessen, må du terminere den manuelt.

en:   ( <file1> <file2> )      Treat file1 and file2 as if they were concatenated
                               into a single big file.
nb:   ( <file1> <file2> )      Behandle fil1 og fil2 som om de var slått sammen
                               til én stor fil.

en:   --aac-is-sbr <TID[:0|1]> The track with the ID is HE-AAC/AAC+/SBR-AAC
                               or not. The value ':1' can be omitted.
nb:   --aac-is-sbr <TID[:0|1]> Sporet med ID-en er HE-AAC/AAC+/SBR-AAC
                               eller ikke. Verdien ':1' kan utelates.

en:   --abort-on-warnings      Aborts the program after the first warning is
                               emitted.
nb:   --abort-on-warnings      Avbryter programmet etter at den første advarselen er
                               sendt ut.

en:   --append-mode <file|track>
                               Selects how mkvmerge calculates timestamps when
                               appending files.
nb:   --append-mode <file|track>
                               Velger hvordan mkvmerge beregner tidsstempler når
                               filer tilføyes.

en:   --append-to <SFID1:STID1:DFID1:DTID1,SFID2:STID2:DFID2:DTID2,...>
                               A comma separated list of file and track IDs
                               that controls which track of a file is
                               appended to another track of the preceding
                               file.
nb:   --append-to <SFID1:STID1:DFID1:DTID1,SFID2:STID2:DFID2:DTID2,...>
                               En kommadelt liste over fil- og spor-ID-er
                               som styrer hvilket spor av en fil er
                               tilføyd et annet spor av den foregående
                               filen.

en:   --aspect-ratio <TID:f|a/b>
                               Sets the display dimensions by calculating
                               width and height for this aspect ratio.
nb:   --aspect-ratio <TID:f|a/b>
                               Angir visningsdimensjoner ved å beregne
                               bredde og høyde for dette sideforholdet.

en:   --aspect-ratio-factor <TID:f|a/b>
                               First calculates the aspect ratio by multi-
                               plying the video's original aspect ratio
                               with this factor and calculates the display
                               dimensions from this factor.
nb:   --aspect-ratio-factor <TID:f|a/b>
                               Først beregner sideforholdet ved å multiplisere
                               videoens originale sideforhold
                               med denne faktoren og beregner
                               visningsdimensjonene fra denne faktoren.

en:   --attach-file <file>     Creates a file attachment inside the
                               Matroska file.
nb:   --attach-file <file>     Oppretter et filvedlegg i
                               Matroska-filen.

en:   --attach-file-once <file>
                               Creates a file attachment inside the
                               first Matroska file written.
nb:   --attach-file-once <file>
                               Oppretter et filvedlegg i den
                               første Matroska-filen som er skrevet.

en:   --attachment-description <desc>
                               Description for the following attachment.
nb:   --attachment-description <desc>
                               Beskrivelse av følgende vedlegg.

en:   --attachment-mime-type <mime type>
                               Mime type for the following attachment.
nb:   --attachment-mime-type <mime type>
                               Mime-type for følgende vedlegg.

en:   --attachment-name <name> The name should be stored for the 
                               following attachment.
nb:   --attachment-name <name> Navnet skal lagres for 
                               følgende vedlegg.

en:   --audio-emphasis <TID:n|keyword>
                               Sets the audio emphasis track header value. It can
                               be either a number or a keyword (see
                               '--list-audio-emphasis' for the full list).
nb:   --audio-emphasis <TID:n|keyword>
                               Angir verdien for lydvektlegging for spordatahodet. Det kan
                               enten være et nummer eller et nøkkelord (se
                               '--list-audio-emphasis' for den hele listen).

en:   --capabilities           Lists optional features mkvmerge was compiled with.
nb:   --capabilities           Lister valgfrie funksjoner mkvmerge ble kompilert med.

en:   --cb-subsample <TID:hori,vert>
                               The amount of pixels to remove in the Cb channel
                               for every pixel not removed horizontally and
                               vertically. This is additive with
                               --chroma-subsample.
nb:   --cb-subsample <TID:hori,vert>
                               Mengden piksler som skal fjernes i Cb-kanalen
                               for hvert bildepunkt som ikke fjernes horisontalt og
                               vertikalt. Dette er additiv med
                               --chroma-subsample.

en:   --chapter-charset <cset> Charset for a simple chapter file.
nb:   --chapter-charset <cset> Tegnsett for en enkel kapittelfil.

en:   --chapter-language <lng> Set the 'language' element in chapter entries.
nb:   --chapter-language <lng> Angi "språk"-elementet i kapitteloppføringer.

en:   --chapter-sync <d[,o[/p]]>
                               Synchronize, adjust the chapters's timestamps
                               by 'd' ms.
                               'o/p': Adjust the timestamps by multiplying with
                               'o/p' to fix linear drifts. 'p' defaults to
                               1 if omitted. Both 'o' and 'p' can be
                               floating point numbers.
nb:   --chapter-sync <d[,o[/p]]>
                               Synkroniser, juster kapitlenes tidsstempler
                               med 'd' ms.
                               'o/p': Juster tidsstemplene ved å multiplisere med
                               'o/p' for å fikse lineære drifter. 'p' standard til
                               1 hvis utelatt. Både 'o' og 'p' kan være
                               flyttall.

en:   --chapters <file>        Read chapter information from the file.
nb:   --chapters <file>        Les kapittelinformasjon fra filen.

en:   --chroma-siting <TID:hori,vert>
                                How chroma is sited horizontally/vertically.
nb:   --chroma-siting <TID:hori,vert>
                                Hvordan kroma er plassert horisontalt/vertikalt.

en:   --chroma-subsample <TID:hori,vert>
                               The amount of pixels to remove in the Cr and Cb
                               channels for every pixel not removed horizontally
                               and vertically.
nb:   --chroma-subsample <TID:hori,vert>
                               Mengden piksler som skal fjernes i Cr- og Cb-
                               kanaler for hvert bildepunkt som ikke fjernes horisontalt
                               og vertikalt.

en:   --chromaticity-coordinates <TID:red-x,red-y,green-x,green-y,blue-x,blue-y>
                               Red/Green/Blue chromaticity coordinates as defined
                               by CIE 1931.
nb:   --chromaticity-coordinates <TID:red-x,red-y,green-x,green-y,blue-x,blue-y>
                               Røde/grønne/blå kromatisitetskoordinater som definert
                               av CIE 1931.

en:   --cluster-length <n[ms]> Put at most n data blocks into each cluster.
                               If the number is postfixed with 'ms' then
                               put at most n milliseconds of data into each
                               cluster.
nb:   --cluster-length <n[ms]> Plasser maksimalt n datablokker i hver klynge.
                               Hvis nummeret er postfikset med 'ms', 
                               legg inn maksimalt n millisekunder med data i hver
                               klynge.

en:   --clusters-in-meta-seek  Write meta seek data for clusters.
nb:   --clusters-in-meta-seek  Skriv metasøkedata for klynger.

en:   --color-bits-per-channel <TID:n>
                               Sets the number of coded bits for a color 
                               channel. A value of 0 indicates that the number is
                               unspecified.
nb:   --color-bits-per-channel <TID:n>
                               Angir antall kodede biter for en farge- 
                               kanal. En verdi på 0 angir at tallet er
                               uspesifisert.

en:   --color-matrix-coefficients <TID:n>
                               Sets the matrix coefficients of the video used
                               to derive luma and chroma values from red, green
                               and blue color primaries.
nb:   --color-matrix-coefficients <TID:n>
                               Angir matrisekoeffisientene til videoen som brukes
                               til å utlede luma- og kromaverdier fra røde, grønne
                               og blå fargeprimærfarger.

en:   --color-primaries <TID:n>
                               The color primaries of the video.
nb:   --color-primaries <TID:n>
                               Primærfargene til videoen.

en:   --color-range <TID:n>   Clipping of the color ranges.
nb:   --color-range <TID:n>   Klipp av fargeområdene.

en:   --color-transfer-characteristics <TID:n>
                               The transfer characteristics of the video.
nb:   --color-transfer-characteristics <TID:n>
                               Overføringsegenskapene til videoen.

en:   --command-line-charset <charset>
                               Charset for strings on the command line
nb:   --command-line-charset <charset>
                               Tegnsett for strenger på kommandolinjen

en:   --commentary-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "commentary" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
nb:   --commentary-flag <TID[:bool]>
                               Angir "kommentar"-flagget for dette sporet eller
                               tvinger det til ikke å være til stede hvis boolsk variabel er 0.

en:   --compression <TID:method>
                               Sets the compression method used for the
                               specified track ('none' or 'zlib').
nb:   --compression <TID:method>
                               Angir komprimeringsmetoden som brukes for det
                               spesifiserte sporet ('ingen' eller 'zlib').

en:   --cropping <TID:left,top,right,bottom>
                               Sets the cropping parameters.
nb:   --cropping <TID:left,top,right,bottom>
                               Angir beskjæringsparametrene.

en:   --cue-chapter-name-format <format>
                               Pattern for the conversion from cue sheet
                               entries to chapter names.
nb:   --cue-chapter-name-format <format>
                               Mønster for konvertering fra cue-ark-
                               oppføringer til kapittelnavn.

en:   --cues <TID:none|iframes|all>
                               Create cue (index) entries for this track:
                               None at all, only for I frames, for all.
nb:   --cues <TID:none|iframes|all>
                               Opprett cue (indeks) oppføringer for dette sporet:
                               Ingen i det hele tatt, bare for I-rammer, for alle.

en:   --debug <topic>          Turns on debugging output for 'topic'.
nb:   --debug <topic>          Slår på feilsøkingsutdata for "emne"'.

en:   --default-duration <TID:Xs|ms|us|ns|fps>
                               Force the default duration of a track to X.
                               X can be a floating point number or a fraction.
nb:   --default-duration <TID:Xs|ms|us|ns|fps>
                               Tvinge standardvarigheten for et spor til X.
                               X kan være et flyttall eller en brøk.

en:   --default-language <lng> Use this language for all tracks unless
                               overridden with the --language option.
nb:   --default-language <lng> Bruk dette språket for alle spor med mindre
                               overstyrt med --language-alternativet.

en:   --default-track-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "default track" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
nb:   --default-track-flag <TID[:bool]>
                               Angir "standard spor"-flagget for dette sporet eller
                               tvinger det til ikke å være til stede hvis boolsk variabel er 0.

en:   --deterministic <seed>   Enables the creation of byte-identical files
                               if the same source files with the same options
                               and the same seed are used.
nb:   --deterministic <seed>   Gjør det mulig å opprette byte-identiske filer
                               hvis de samme kildefilene med de samme alternativene
                               og det samme "frøet" brukes.

en:   --disable-lacing         Do not use lacing.
nb:   --disable-lacing         Ikke bruk fletting.

en:   --disable-language-ietf  Do not write IETF BCP 47 language elements in
                               track headers, chapters and tags.
nb:   --disable-language-ietf  Ikke skriv IETF BCP 47 språkelementer i
                               spordatahoder, kapitler og tagger.

en:   --disable-track-statistics-tags
                               Do not write tags with track statistics.
nb:   --disable-track-statistics-tags
                               Ikke skriv tagger med statistikk for spor.

en:   --display-dimensions <TID:width>x<height>
                               Explicitly set the display dimensions.
nb:   --display-dimensions <TID:width>x<height>
                               Angi visningsdimensjonene eksplisitt.

en:   --enable-durations       Enable block durations for all blocks.
nb:   --enable-durations       Aktiver blokkvarighet for alle blokker.

en:   --enable-legacy-font-mime-types
                               Use legacy font MIME types when adding new
                               attachments as well as for existing ones.
nb:   --enable-legacy-font-mime-types
                               Bruk eldre MIME-skrifttyper når du legger til nye
                               vedlegg, så vel som for eksisterende.

en:   --engage <feature>       Turns on experimental feature 'feature'.
nb:   --engage <feature>       Slår på eksperimentell funksjon 'funksjon''.

en:   --field-order <TID:n>    Sets the video field order parameter
                               (see documentation for valid values).
nb:   --field-order <TID:n>    Angir parameteren for rekkefølgen for videofeltet
                               (se dokumentasjon for gyldige verdier).

en:   --fix-bitstream-timing-information <TID[:bool]>
                               Adjust the frame/field rate stored in the video
                               bitstream to match the track's default duration.
nb:   --fix-bitstream-timing-information <TID[:bool]>
                               Juster ramme-/feltfrekvensen som er lagret i videobitstrømmen
                               slik at den samsvarer med sporets standard varighet.

en:   --flush-on-close         Flushes all cached data to storage when closing
                               a file opened for writing.
nb:   --flush-on-close         Tømmer alle hurtigbufrede data til lagring når du lukker
                               en fil som er åpnet for skriving.

en:   --forced-display-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "forced display" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
nb:   --forced-display-flag <TID[:bool]>
                               Angir "tvungen visning"-flagget for dette sporet eller
                               tvinger det til ikke å være til stede hvisk boolsk variabel er 0.

en:   --generate-chapters <mode>
                               Automatically generate chapters according to
                               the mode ('when-appending' or 'interval:<duration>').
nb:   --generate-chapters <mode>
                               Generer kapitler automatisk i henhold til
                               modusen ('when-appending' eller 'interval:<duration>').

en:   --generate-chapters-name-template <template>
                               Template for newly generated chapter names
                               (default: 'Chapter <NUM:2>').
nb:   --generate-chapters-name-template <template>
                               Mal for nylig genererte kapittelnavn
                               (standard: 'Kapittel <NUM:2>').

en:   --global-tags <file>     Read global tags from an XML file.
nb:   --global-tags <file>     Les globale tagger fra en XML-fil.

en:   --hearing-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "hearing impaired" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
nb:   --hearing-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Angir "hørselshemmet"-flagget for dette sporet eller
                               tvinger det til ikke å være til stede hvis boolsk variabel er 0.

en:   --language <TID:lang>    Sets the language for the track (IETF BCP 47/
                               RFC 5646 language tag).
nb:   --language <TID:lang>    Angir språket for sporet (IETF BCP 47/
                               RFC 5646-språktagg).

en:   --link                   Link splitted files.
nb:   --link                   Koble delte filer.

en:   --link-to-next <SID>     Link the last file to the given SID.
nb:   --link-to-next <SID>     Koble den siste filen til gitt SID.

en:   --link-to-previous <SID> Link the first file to the given SID.
nb:   --link-to-previous <SID> Koble den første filen til gitt SID.

en:   --list-audio-emphasis    Lists all supported values for the
                               '--audio-emphasis' option and their meaning.
nb:   --list-audio-emphasis    Viser alle støttede verdier for
                               '--audio-emphasis'-alternativet og deres betydning.

en:   --list-languages         Lists all ISO 639 languages and their
                               ISO 639-2 codes.
nb:   --list-languages         Viser alle ISO 639-språk og deres
                               ISO 639-2-koder.

en:   --list-stereo-modes      Lists all supported values for the '--stereo-mode'
                               option and their meaning.
nb:   --list-stereo-modes      Viser alle støttede verdier for '--stereo-mode'-
                               alternativet og deres betydning.

en:   --max-content-light <TID:n>
                               Maximum brightness of a single pixel in candelas
                               per square meter (cd/m²).
nb:   --max-content-light <TID:n>
                               Maksimal lysstyrke på en enkelt piksel i candela
                               per kvadratmeter (cd/m²).

en:   --max-frame-light <TID:n>
                               Maximum frame-average light level in candelas per
                               square meter (cd/m²).
nb:   --max-frame-light <TID:n>
                               Maksimal ramme-gjennomsnittlig lysnivå i candela per
                               kvadratmeter (cd/m²).

en:   --max-luminance <TID:float>
                               Maximum luminance in candelas per square meter
                               (cd/m²).
nb:   --max-luminance <TID:float>
                               Maksimal luminans i candela per kvadratmeter
                               (cd/m²).

en:   --min-luminance <TID:float>
                               Minimum luminance in candelas per square meter
                               (cd/m²).
nb:   --min-luminance <TID:float>
                               Minimum luminans i candela per kvadratmeter
                               (cd/m²).

en:   --no-chapters            Don't keep chapters from the source file.
nb:   --no-chapters            Ikke behold kapitler fra kildefilen.

en:   --no-cues                Do not write the cue data (the index).
nb:   --no-cues                Ikke skriv cue-dataen (indeksen).

en:   --no-date                Do not write the 'date' field in the segment
                               information headers.
nb:   --no-date                Ikke skriv "dato"-feltet i segment-
                               informasjonsdatahodene.

en:   --no-global-tags         Don't keep global tags from the source file.
nb:   --no-global-tags         Ikke behold globale tagger fra kildefilen.

en:   --normalize-language-ietf <canonical|extlang|off>
                               Normalize all IETF BCP 47 language tags to either
                               their canonical or their extended language subtags
                               form or not at all (default: canonical form).
nb:   --normalize-language-ietf <canonical|extlang|off>
                               Normaliser alle IETF BCP 47-språktagger til enten
                               deres kanoniske eller utvidede språkundertagger-
                               form eller ikke i det hele tatt (standard: kanonisk form).

en:   --original-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "original language" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
nb:   --original-flag <TID[:bool]>
                               Angir "originalspråk"-flagget for dette sporet eller
                               tvinger det til ikke å være til stede hvis boolsk variabel er 0.

en:   --output-charset <cset>  Output messages in this charset
nb:   --output-charset <cset>  Send ut meldinger i dette tegnsettet

en:   --priority <priority>    Set the priority mkvmerge runs with.
nb:   --priority <priority>    Angi prioritet mkvmerge kjører med.

en:   --probe-range-percentage <percent>
                               Sets maximum size to probe for tracks in percent
                               of the total file size for certain file types
                               (default: 0.3).
nb:   --probe-range-percentage <percent>
                               Angir maksimal størrelse for å søke etter spor i prosent
                               av den totale filstørrelsen for visse filtyper
                               (standard: 0.3).

en:   --projection-pose-pitch <TID:float>
                               A pitch rotation to the projection.
nb:   --projection-pose-pitch <TID:float>
                               En tonehøyderotasjon til projeksjonen.

en:   --projection-pose-roll <TID:float>
                               A roll rotation to the projection.
nb:   --projection-pose-roll <TID:float>
                               En rullrotasjon til projeksjonen.

en:   --projection-pose-yaw <TID:float>
                               A yaw rotation to the projection.
nb:   --projection-pose-yaw <TID:float>
                               En girrotasjon til projeksjonen.

en:   --projection-private <TID:data>
                               Private data that only applies to a specific
                               projection (as hex digits).
nb:   --projection-private <TID:data>
                               Private data som bare gjelder for en bestemt
                               projeksjon (som hex-sifre).

en:   --projection-type <TID:method>
                               Projection method used (0–3).
nb:   --projection-type <TID:method>
                               Projeksjonsmetode brukt (0–3).

en:   --reduce-to-core <TID>   Keeps only the core of audio tracks that support
                               HD extensions instead of copying both the core
                               and the extensions.
nb:   --reduce-to-core <TID>   Beholder bare kjernen av lydspor som støtter
                               HD-utvidelser i stedet for å kopiere både kjernen
                               og utvidelsene.

en:   --regenerate-track-uids  Generate new random track UIDs instead of keeping
                               existing ones.
nb:   --regenerate-track-uids  Generer nye tilfeldige spor UID-er i stedet for å
                               beholde eksisterende.

en:   --remove-dialog-normalization-gain <TID>
                               Removes or minimizes the dialog normalization gain
                               by modifying audio frame headers.
nb:   --remove-dialog-normalization-gain <TID>
                               Fjerner eller minimerer normaliseringsforsterkningen for dialog
                               Ved å endre lydrammedatahoder.

en:   --segment-uid <SID1,[SID2...]>
                               Set the segment UIDs to SID1, SID2 etc.
nb:   --segment-uid <SID1,[SID2...]>
                               Sett segment-UID-ene til SID1, SID2 osv.

en:   --segmentinfo <file>     Read segment information from the file.
nb:   --segmentinfo <file>     Les segmentinformasjon fra filen.

en:   --split <d[K,M,G]|HH:MM:SS|s>
                               Create a new file after d bytes (KB, MB, GB)
                               or after a specific time.
nb:   --split <d[K,M,G]|HH:MM:SS|s>
                               Opprett en ny fil etter d byte (KB, MB, GB)
                               eller etter et bestemt tidspunkt.

en:   --split chapters:all|A[,B...]
                               Create a new file before each chapter (with 'all')
                               or before chapter numbers A, B etc.
nb:   --split chapters:all|A[,B...]
                               Lag en ny fil før hvert kapittel (med 'all')
                               eller før kapittelnummer A, B osv.

en:   --split frames:A[,B...]
                               Create a new file after each frame/field A, B
                               etc.
nb:   --split frames:A[,B...]
                               Opprett en ny fil etter hver ramme/hvert felt A, B
                               osv.

en:   --split parts-frames:start1-end1[,[+]start2-end2,...]
                               Same as 'parts:', but 'startN'/'endN' are frame/
                               field numbers instead of timestamps.
nb:   --split parts-frames:start1-end1[,[+]start2-end2,...]
                               Samme som 'deler:', men 'startN'/'endN' er ramme/
                               feltnumre i stedet for tidsstempler.

en:   --split parts:start1-end1[,[+]start2-end2,...]
                               Keep ranges of timestamps start-end, either in
                               separate files or append to previous range's file
                               if prefixed with '+'.
nb:   --split parts:start1-end1[,[+]start2-end2,...]
                               Hold rekkevidde av tidsstempler start-slutt, enten i
                               separate filer eller legg til filen i forrige område
                               hvis prefikset med '+'.

en:   --split timestamps:A[,B...]
                               Create a new file after each timestamp A, B
                               etc.
nb:   --split timestamps:A[,B...]
                               Opprett en ny fil etter hvert tidsstempel A, B
                               osv.

en:   --split-max-files <n>    Create at most n files.
nb:   --split-max-files <n>    Lag maksimalt n filer.

en:   --stereo-mode <TID:n|keyword>
                               Sets the stereo mode parameter. It can
                               either be a number 0 - 14 or a keyword
                               (use '--list-stereo-modes' to see the full list).
nb:   --stereo-mode <TID:n|keyword>
                               Angir parameteren for stereomodus. Den kan
                               enten være et nummer 0 - 14 eller et nøkkelord
                               (bruk '--list-stereo-modes' for å se hele listen).

en:   --stop-after-video-ends  Stops processing after the primary video track ends,
                               discarding any remaining packets of other tracks.
nb:   --stop-after-video-ends  Stopper behandlingen etter at det primære videosporet avsluttes,
                               forkaster eventuelle gjenværende pakker med andre spor.

en:   --sub-charset <TID:charset>
                               Determines the charset the text subtitles are
                               read as for the conversion to UTF-8.
nb:   --sub-charset <TID:charset>
                               Bestemmer tegnsettet tekst-undertekster er
                               lest som for konverteringen til UTF-8.

en:   --text-descriptions-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "text descriptions" flag for this track
                               or forces it not to be present if bool is 0.
nb:   --text-descriptions-flag <TID[:bool]>
                               Angir "tekstbeskrivelser"-flagget for dette sporet eller
                               tvinger det til ikke å være til stede hvis boolsk variabel er 0.

en:   --timestamp-scale <n>    Force the timestamp scale factor to n.
nb:   --timestamp-scale <n>    Tving tidsstempelskalafaktoren til n.

en:   --timestamps <TID:file>  Read the timestamps to be used from a file.
nb:   --timestamps <TID:file>  Les tidsstemplene som skal brukes fra en fil.

en:   --title <title>          Title for this destination file.
nb:   --title <title>          Tittel for denne målfilen.

en:   --track-enabled-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "track enabled" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
nb:   --track-enabled-flag <TID[:bool]>
                               Angir "spor aktivert"-flagget for dette sporet eller
                               tvinger det til ikke å være til stede hvis boolsk variabel er 0.

en:   --track-name <TID:name>  Sets the name for a track.
nb:   --track-name <TID:name>  Angir navnet for et spor.

en:   --track-order <FileID1:TID1,FileID2:TID2,FileID3:TID3,...>
                               A comma separated list of both file IDs
                               and track IDs that controls the order of the
                               tracks in the destination file. If not given,
                               the tracks will sorted by type (video, audio,
                               subtitles, others).
nb:   --track-order <FileID1:TID1,FileID2:TID2,FileID3:TID3,...>
                               En kommadelt liste over begge fil-IDene
                               og spor-ID-er som kontrollerer rekkefølgen av
                               sporene i målfilen. Hvis ikke angitt,
                               vil sporene bli sortert etter type (video, lyd,
                               undertekster, annet).

en:   --track-tags <n,m,...>   Copy the tags for tracks n,m etc. Default: copy
                               tags for all tracks.
nb:   --track-tags <n,m,...>   Kopier taggene for sporene n,m osv. Standard: kopier
                               tagger for alle spor.

en:   --ui-language <code>     Force the translations for 'code' to be used.
nb:   --ui-language <code>     Tving oversettelsene for 'kode' som skal brukes..

en:   --visual-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "visual impaired" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
nb:   --visual-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Angir "synshemmet"-flagget for dette sporet eller
                               tvinger det til ikke å være til stede hvis boolsk variabel er 0.

en:   --white-color-coordinates <TID:x,y>
                               White color chromaticity coordinates as defined
                               by CIE 1931.
nb:   --white-color-coordinates <TID:x,y>
                               Kromatisitetskoordinater for hvit farge som definert
                               av CIE 1931.

en:   -A, --no-audio           Don't copy any audio track from this file.
nb:   -A, --no-audio           Ikke kopier noen lydspor fra denne filen..

en:   -B, --no-buttons         Don't copy any buttons track from this file.
nb:   -B, --no-buttons         Ikke kopier knapper, spor fra denne filen.

en:   -D, --no-video           Don't copy any video track from this file.
nb:   -D, --no-video           Ikke kopier noen videospor fra denne filen.

en:   -F, --identification-format <format>
                               Set the identification results format
                               ('text' or 'json'; default is 'text').
nb:   -F, --identification-format <format>
                               Angi formatet for identifikasjonsresultater
                               ('text' or 'json'; standard er 'text').

en:   -J <file>                This is a convenient alias for
                               "--identification-format json --identify file".
nb:   -J <file>                Dette er et praktisk alias for
                               "--identification-format json --identify file".

en:   -M, --no-attachments     Don't copy attachments from a source file.
nb:   -M, --no-attachments     Ikke kopier vedlegg fra en kildefil.

en:   -S, --no-subtitles       Don't copy any subtitle track from this file.
nb:   -S, --no-subtitles       Ikke kopier noen undertekstspor fra denne filen.

en:   -T, --no-track-tags      Don't copy tags for tracks from the source file.
nb:   -T, --no-track-tags      Ikke kopier tagger for spor fra kildefilen.

en:   -V, --version            Show version information.
nb:   -V, --version            Vis versjonsinformasjon

en:   -a, --audio-tracks <n,m,...>
                               Copy audio tracks n,m etc. Default: copy all
                               audio tracks.
nb:   -a, --audio-tracks <n,m,...>
                               Kopier lydspor n,m osv. Standard: kopier alle
                               lydspor.

en:   -b, --button-tracks <n,m,...>
                               Copy buttons tracks n,m etc. Default: copy
                               all buttons tracks.
nb:   -b, --button-tracks <n,m,...>
                               Kopier knapper, spor n,m osv. Standard: kopier
                               alle knapper, spor.

en:   -d, --video-tracks <n,m,...>
                               Copy video tracks n,m etc. Default: copy all
                               video tracks.
nb:   -d, --video-tracks <n,m,...>
                               Kopier videospor n,m osv. Standard: kopier alle
                               videospor.

en:   -f, --fourcc <FOURCC>    Forces the FourCC to the specified value.
                               Works only for video tracks.
nb:   -f, --fourcc <FOURCC>    Tvinger FourCC til den angitte verdien.
                               Fungerer bare for videospor.

en:   -h, --help               Show this help.
nb:   -h, --help               Viser denne hjelpen.

en:   -i, --identify <file>    Print information about the source file.
nb:   -i, --identify <file>    Skriv ut informasjon om kildefilen.

en:   -l, --list-types         Lists supported source file types.
nb:   -l, --list-types         Viser en liste over støttede kildefiltyper.

en:   -m, --attachments <n[:all|first],m[:all|first],...>
                               Copy the attachments with the IDs n, m etc. to
                               all or only the first destination file. Default:
                               copy all attachments to all destination files.
nb:   -m, --attachments <n[:all|first],m[:all|first],...>
                               Kopier vedleggene med ID-ene n, m osv. til
                               alle eller bare den første målfilen. Standard:
                               kopier alle vedlegg til alle målfiler.

en:   -o, --output out         Write to the file 'out'.
nb:   -o, --output ut         Skriv til filen 'ut'.

en:   -r, --redirect-output <file>
                               Redirects all messages into this file.
nb:   -r, --redirect-output <file>
                               Omdirigerer alle meldinger til denne filen.

en:   -s, --subtitle-tracks <n,m,...>
                               Copy subtitle tracks n,m etc. Default: copy
                               all subtitle tracks.
nb:   -s, --subtitle-tracks <n,m,...>
                               Kopier undertekstspor n,m osv. Standard: kopier
                               alle undertekstspor.

en:   -t, --tags <TID:file>    Read tags for the track from an XML file.
nb:   -t, --tags <TID:file>    Les tagger for sporet fra en XML-fil.

en:   -w, --webm               Create WebM compliant file.
nb:   -w, --webm               Opprett WebM-kompatibel fil.

en:   -y, --sync <TID:d[,o[/p]]>
                               Synchronize, adjust the track's timestamps with
                               the id TID by 'd' ms.
                               'o/p': Adjust the timestamps by multiplying with
                               'o/p' to fix linear drifts. 'p' defaults to
                               1 if omitted. Both 'o' and 'p' can be
                               floating point numbers.
nb:   -y, --sync <TID:d[,o[/p]]>
                               Synkroniser, juster sporets tidsstempler med
                               id-en TID med 'd' ms.
                               'o/p': Juster tidsstemplene ved å multiplisere med
                               'o/p' for å fikse lineære drifter. 'p' standard til
                               1 hvis utelatt. Både 'o' og 'p' kan være
                               flyttallstall.

en:   <file1> + <file2>        Append file2 to file1.
nb:   <file1> + <file2>        Tilføy fil2 til fil1.

en:   <file1> +<file2>         Same as "<file1> + <file2>".
nb:   <file1> +<file2>         Samme som "<file1> + <file2>".

en:   = <file>                 Don't look for and concatenate files with the same
                               base name but with a different trailing number.
nb:   = <file>                 Ikke se etter og kjede sammen filer med det samme
                               grunn-navnet, men med et annet etterfølgende tall.

en:   =<file>                  Same as "= <file>".
nb:   =<file>                  Samme som "= <file>".

en:   @option-file.json        Reads additional command line options from
                               the specified JSON file (see man page).
nb:   @option-file.json        Leser ytterligere kommandolinjealternativer fra
                               den spesifiserte JSON-filen (se manualside).

en:   B:  boolean (0 or 1)
nb:   B:  boolsk (0 eller 1)

en:   DT: date & time
nb:   DT: dato og tid

en:   FP: floating point number
nb:   FP: flyttall

en:   S:  string
nb:   S:  streng

en:   SI: signed integer
nb:   SI: signert heltall

en:   UI: unsigned integer
nb:   UI: usignert heltall

en:   US: Unicode string
nb:   US: Unicode-streng

en:   X:  binary in hex
nb:   X:  binært i hex

en:   [ <file1> <file2> ]      Same as "<file1> + <file2>".
nb:   [ <file1> <file2> ]      Samme som "<file1> + <file2>".

en:  (H.264 profile: {0} @L{1}.{2})
nb:  (H.264-profil: {0} @L{1}.{2})

en:  (HEVC profile: {0} @L{1}.{2})
nb:  (HEVC-profil: {0} @L{1}.{2})

en:  (aspect ratio)
nb:  (sideforhold)

en:  (centimeters)
nb:  (centimeter)

en:  (fixed)
nb: (fast)

en:  (format tag: 0x{0:04x})
nb:  (formattagg: 0x{0:04x})

en:  (free resizing)
nb:  (fri endring av størrelse)

en:  (inches)
nb:  (tommer)

en:  (keep aspect ratio)
nb: (behold sideforhold)

en:  (pixels)
nb:  (piksler)

en:  Attachment support (more global options):
nb:  Støtte for vedlegg (flere globale alternativer):

en:  Chapter handling:
nb:  Kapittelhåndtering:

en:  File splitting, linking, appending and concatenating (more global options):
nb: Fildeling, kobling, tilføyelse og sammenkjeding (flere globale alternativer):

en:  General output control (advanced global options):
nb:  Generell utdatakontroll (avanserte globale alternativer):

en:  Global options:
nb:  Globale alternativer:

en:  Options for each source file:
nb:  Alternativer for hver kildefil:

en:  Options that only apply to VobSub subtitle tracks:
nb:  Alternativer som bare gjelder for VobSub-undertekstspor:

en:  Options that only apply to audio tracks:
nb:  Alternativer som bare gjelder lydspor:

en:  Options that only apply to text subtitle tracks:
nb:  Alternativer som bare gjelder for tekst-undertekstspor:

en:  Options that only apply to video tracks:
nb:  Alternativer som bare gjelder videospor:

en:  Other options:
nb: Andre alternativer:

en:  Segment info handling:
nb:  Håndtering av segmentinformasjon:

en:  at 0x{0:x}
nb:  ved 0x{0:x}

en:  at {0}
nb:  ved {0}

en:  data size {0}
nb:  datastørrelse {0}

en:  day |  days
nb[0]: dag
nb[1]: dager

en:  done
nb:  fullført

en:  second |  seconds
nb[0]: sekund
nb[1]: sekunder

en:  size is unknown
nb: størrelse er ukjent

en:  size {0}
nb:  størrelse {0}

en: "Commentary" flag
nb: "Kommentar" flagg

en: "Commentary" flag:
nb: "Kommentar" flagg:

en: "Default track" flag
nb: "Standard spor" flagg

en: "Default track" flag:
nb: "Standard spor" flagg:

en: "Determine automatically" is a good choice for almost all situations.
nb: "Bestem automatisk" er et godt valg for nesten alle situasjoner.

en: "Enabled" flag
nb: "Aktivert" flagg

en: "Forced display" flag
nb: "Tvungen visning" flagg

en: "Forced display" flag:
nb: "Tvungen visning" flagg:

en: "Hearing impaired" flag
nb: "Hørselshemmet" flagg

en: "Hearing impaired" flag:
nb: "Hørselshemmet" flagg:

en: "Lacing" flag
nb: "Fletting" flagg

en: "Original language" flag
nb: "Opprinnelig språk" flagg

en: "Original language" flag:
nb: "Opprinnelig språk" flagg:

en: "Text descriptions" flag
nb: "Tekstbeskrivelser" flagg

en: "Text descriptions" flag:
nb: "Tekstbeskrivelser" flagg:

en: "Track enabled" flag
nb: "Spor aktivert" flagg

en: "Track enabled" flag:
nb: "Spor aktivert" flagg

en: "Visual impaired" flag
nb: "Synshemmet" flagg

en: "Visual impaired" flag:
nb: "Synshemmet" flagg:

en: %1 automatic, %2 manual, %3 running
nb: %1 automatisk, %2 manuell, %3 kjører

en: %1 bit per sample | %1 bits per sample
nb[0]: %1 bit per sample
nb[1]: %1 biter per sample

en: %1 channel | %1 channels
nb[0]: %1 kanal
nb[1]: %1 kanaler

en: %1 entry | %1 entries
nb[0]: %1 oppføring
nb[1]: %1 oppføringer

en: %1 error | %1 errors
nb[0]: %1 feil
nb[1]: %1 feil

en: %1 pixels
nb: %1 piksler

en: %1 warning | %1 warnings
nb[0]: %1 advarsel
nb[1]: %1 advarsler

en: %<1-9>n – nanoseconds with up to nine places (e.g. three places with %3n)
nb: %<1-9>n – nanosekunder med opptil ni plasser (eks. tre plasser med %3n)

en: %H – hours zero-padded to two places
nb: %H – timer null-utfylt til to plasser

en: %M – minutes zero-padded to two places
nb: %M – minutter null-utfylt til to plasser

en: %S – seconds zero-padded to two places
nb: %S – sekunder null-utfylt til to plasser

en: %h – hours
nb: %h – timer

en: %m – minutes
nb: %m – minutter

en: %n – nanoseconds with nine places
nb: %n – nanosekunder med ni plasser

en: %s – seconds
nb: %s – sekunder

en: &Abort job
nb: &Avbryt jobb

en: &Abort jobs
nb: &Avbryt jobber

en: &Acknowledge warnings and errors
nb: &Bekreft advarsler og feil

en: &Add
nb: &Legg til

en: &Add action
nb: &Legg til handling

en: &Add attachment
nb: &Legg til vedlegg

en: &Add attachments
nb: &Legg til vedlegg

en: &Add files
nb: &Legg til filer

en: &Add source files
nb: &Legg til kildefiler

en: &Audio
nb: &Lyd

en: &Audio tracks:
nb: &Lydspor:

en: &Automatically set the destination file name
nb: &Angi navnet på målfilen automatisk

en: &Boundary characters:
nb: &Grensetegn:

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: &Chapter editor
nb: &Kapittelredigerer

en: &Chapter number of first created entry:
nb: &Kapittelnummer for første opprettede oppføring:

en: &Character set for text files:
nb: &Tegnsett for tekstfiler:

en: &Character set:
nb: &Tegnsett:

en: &Character sets
nb: &Tegnsett

en: &Clear output and reset progress
nb: &Tøm utdata og tilbakestill fremdrift

en: &Close
nb: &Lukk

en: &Close file
nb: &Lukk fil

en: &Close settings
nb: &Lukk innstillinger

en: &Close window
nb: &Lukk vindu

en: &Code of Conduct
nb: &Etiske retningslinjer

en: &Collapse all
nb: &Skjul alle

en: &Command line:
nb: &Kommandolinje:

en: &Configure available languages
nb: &Konfigurer tilgjengelige språk

en: &Constrict start and end timestamps of sub-chapters to their parent's start and end timestamps
nb: &Begrens start- og sluttidsstempler for underkapitler til deres overordnedes start- og sluttidsstempler

en: &Continue identification
nb: &Fortsett identifikasjon

en: &Copy command line to clipboard
nb: &Kopier kommandolinje til utklippstavlen

en: &Create a new multiplex settings tab for each directory
nb: &Opprett en ny multipleksinnstillingsfane for hver katalog

en: &Create file without audio track
nb: &Opprett fil uten lydspor

en: &Default
nb: &Standard

en: &Description:
nb: &Beskrivelse:

en: &Detach window
nb: &Løsne vindu

en: &Disable all items
nb: &Deaktiver alle elementer

en: &Disable selected attachment | &Disable selected attachments
nb[0]: &Deaktiver valgt vedlegg
nb[1]: &Deaktiver valgte vedlegg

en: &Don't scan, just add the file
nb: &Ikke skann, bare legg til filen

en: &Don't use information
nb: &Ikke bruk informasjon

en: &Download
nb: &Last ned

en: &Duration of each entry in seconds:
nb: &Varigheten av hver oppføring i sekunder:

en: &Edit available actions to execute
nb: &Rediger tilgjengelige handlinger som skal utføres

en: &Elide text in tab headers of tab widgets
nb: &Hopp over tekst i faneoverskrifter på fanemoduler

en: &Enable all items
nb: &Aktiver alle elementer

en: &Enable selected attachment | &Enable selected attachments
nb[0]: &Aktiver valgt vedlegg
nb[1]: &Aktiver valgte vedlegg

en: &Enabled
nb: &Aktivert

en: &Ensure at least one track of each type has its "track enabled" flag set
nb: &Sørg for at minst ett spor av hver type har flagget "spor aktivert"

en: &Escape arguments for:
nb: &Maskér argumenter for:

en: &Expand all
nb: &Utvid alle

en: &Extended language subtag:
nb: &Utvidet språkundertagg:

en: &Extraction tool
nb: &Ekstraksjonsverktøy

en: &FAQ
nb: &Ofte stilte spørsmål

en: &File name:
nb: &Filnavn:

en: &First entry to renumber:
nb: &Første oppføring å omnummerere:

en: &Font && size:
nb: &Skrifttype && størrelse:

en: &Free-form input
nb: &Inndata i fritt format

en: &Generate sub-chapters
nb: &Generer underkapitler

en: &Handle all files from all directories as a single list of files
nb: &Håndter alle filer fra alle kataloger som en enkelt liste over filer

en: &Header editor
nb: &Datahoderedigerer

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Hex dumps:
nb: &Hex-dumper:

en: &Hidden
nb: &Skjult

en: &Ignore playlists meant for menus
nb: &Ignorer spillelister ment for menyer

en: &Individually selected components
nb: &Individuelt valgte komponenter

en: &Info tool
nb: &Infoverktøy

en: &Input
nb: &Inndata

en: &Job output
nb: &Jobbutdata

en: &Job queue
nb: &Jobbkø

en: &Language of chapter names to replace:
nb: &Språk for kapittelnavn som skal erstattes:

en: &Language:
nb: &Språk:

en: &Languages
nb: &Språk

en: &MIME type:
nb: &MIME-type:

en: &Minimum playlist duration:
nb: &Minimum spillelistevarighet:

en: &Mode:
nb: &Modus:

en: &Multiplexer
nb: &Multiplekser

en: &Multiply start and end timestamps by the following factor:
nb: &Multipliser start- og sluttidsstempler med følgende faktor:

en: &Name:
nb: &Navn:

en: &New
nb: &Ny

en: &Next chapter editor tab
nb: &Neste kapittel redigeringsfane

en: &Next header editor tab
nb: &Neste hoderedigeringsfane

en: &Next info tab
nb: &Neste infofane

en: &Next job output tab
nb: &Neste jobbutdatafane

en: &Next multiplex settings
nb: &Neste multipleksinnstillinger

en: &Number of entries to renumber:
nb: &Antall oppføringer som skal omnummereres:

en: &Only enable copying of tracks with specific languages by default
nb: &Aktiver bare kopiering av spor med spesifikke språk som standard

en: &Only include often used entries in selections
nb: &Inkluder bare ofte brukte oppføringer i utvalg

en: &Only use the first source file that contains a video track
nb: &Bruk bare den første kildefilen som inneholder et videospor

en: &Open Matroska or WebM file
nb: &Åpne Matroska- eller WebM-fil

en: &Open as new tabs in the header editor
nb: &Åpne som nye faner i hodedataredigering

en: &Open folder
nb: &Åpne mappe

en: &Open settings
nb: &Åpne innstillinger

en: &Open supported chapter file format
nb: &Åpne støttet kapittelfilformat

en: &Ordered
nb: &I rekkefølge

en: &Output
nb: &Utdata

en: &Overwrite file
nb: &Overskriv fil

en: &Preferences
nb: &Preferanser

en: &Previous chapter editor tab
nb: &Forrige kapittel redigeringsfane

en: &Previous header editor tab
nb: &Forrige hoderedigeringsfane

en: &Previous info tab
nb: &Forrige infofane

en: &Previous job output tab
nb: &Forrige jobbutdatafane

en: &Previous multiplex settings
nb: &Forrige multipleksinnstillinger

en: &Private use:
nb: &Privat bruk:

en: &Reload
nb: &Last inn på nytt

en: &Reload file
nb: &Last fil på nytt

en: &Remove attachment | &Remove attachments
nb[0]: &Fjern vedlegg
nb[1]: &Fjern vedlegg

en: &Remove end timestamps
nb: &Fjern sluttidsstempler

en: &Remove file | &Remove files
nb[0]: &Fjern fil
nb[1]: &Fjern filer

en: &Remove job | &Remove jobs
nb[0]: &Fjern jobb
nb[1]: &Fjern jobber

en: &Remove job from queue after completion:
nb: &Fjern jobb fra køen etter fullføring:

en: &Remove selected attachment
nb: &Fjern valgt vedlegg

en: &Remove selected edition or chapter
nb: &Fjern valgt utgave eller kapittel

en: &Replace with normalized form
nb: &Erstatt med normalisert form

en: &Reset this value
nb: &Tilbakestill denne verdien

en: &Save
nb: &Lagre

en: &Save attachment content to a file
nb: &Lagre vedleggsinnhold i en fil

en: &Save output
nb: &Lagre utdata

en: &Save settings
nb: &Lagre innstillinger

en: &Scan directory for other playlists:
nb: &Skann katalog for andre spillelister:

en: &Scan for other playlists
nb: &Skann etter andre spillelister

en: &Script:
nb: &Skript:

en: &Select all attachments
nb: &Velg alle vedlegg

en: &Select all items
nb: &Velg alle elementer

en: &Skip chapters flagged "hidden"
nb: &Hopp over kapitler flagget som "skjult"

en: &Skip file
nb: &Hopp over fil

en: &Sort chapters by their start and end timestamps
nb: &Sorter kapitler etter start- og sluttidsstempler

en: &Start && end:
nb: &Start && slutt:

en: &Start job automatically | &Start jobs automatically
nb[0]: &Start jobb automatisk
nb[1]: &Start jobber automatisk

en: &Start timestamp of first created entry:
nb: &Starttidsstempel for første opprettede oppføring:

en: &Subtitle tracks:
nb: &Undertekstspor:

en: &Subtitles
nb: &Undertekster

en: &Tag editor
nb: &Taggredigerer

en: &Tracks, chapters and tags:
nb: &Spor, kapitler og tagger:

en: &Use information
nb: &Bruk informasjon

en: &Validate values
nb: &Valider verdier

en: &Variants:
nb: &Varianter:

en: &Verbosity:
nb: &Detaljnivå:

en: &Video tracks:
nb: &Videospor:

en: &View output
nb: &Se utdata

en: &Volume:
nb: &Volum:

en: &When to set the language:
nb: &Når skal du angi språket:

en: &Window
nb: &Vindu

en: '--aspect-ratio' lacks the aspect ratio.
nb: '--aspect-ratio' mangler sideforholdet.

en: '--aspect-ratio-factor' lacks the aspect ratio factor.
nb: '--aspect-ratio-factor' mangler sideforholdsfaktoren.

en: '--attachment-description' lacks the description.
nb: '--attachment-description' mangler beskrivelsen.

en: '--attachment-mime-type' lacks the MIME type.
nb: '--attachment-mime-type' mangler MIME-type.

en: '--attachment-name' lacks the name.
nb: '--attachment-name' mangler navnet.

en: '--chapter-charset' lacks the charset.
nb: '--chapter-charset' mangler tegnsettet.

en: '--chapter-charset' may only be given once in '--chapter-charset {0}'.
nb: '--chapter-charset' kan bare gis én gang i '--chapter-charset {0}'.

en: '--chapter-charset' must be given before '--chapters' in '--chapter-charset {0}'.
nb: '--chapter-charset' må gis før '--chapters' i '--chapter-charset {0}'.

en: '--chapter-language' lacks the language.
nb: '--chapter-language' mangler språket.

en: '--chapter-language' may only be given once in '--chapter-language {0}'.
nb: '--chapter-language' kan bare gis én gang i '--chapter-language {0}'.

en: '--chapter-language' must be given before '--chapters' in '--chapter-language {0}'.
nb: '--chapter-language' må gis før '--chapters' i '--chapter-language {0}'.

en: '--chapters' lacks the file name.
nb: '--chapters' mangler filnavnet.

en: '--cluster-length' lacks the length.
nb: '--cluster-length' mangler lengden.

en: '--command-line-charset' is missing its argument.
nb: '--command-line-charset' mangler argumentet.

en: '--cropping' lacks the crop parameters.
nb: '--cropping' mangler beskjæringsparametrene.

en: '--cue-chapter-name-format' lacks the format.
nb: '--cue-chapter-name-format' mangler formatet.

en: '--cue-chapter-name-format' must be given before '--chapters'.
nb: '--cue-chapter-name-format' må gis før '--chapters'.

en: '--display-dimensions' lacks the dimensions.
nb: '--display-dimensions' mangler dimensjonene.

en: '--engage' lacks its argument.
nb: '--engage' mangler argumentet.

en: '--generate-chapters' lacks the mode.
nb: '--generate-chapters' mangler modusen.

en: '--generate-chapters-name-template' lacks the name template.
nb: '--generate-chapters-name-template' mangler navn mal.

en: '--global-tags' lacks the file name.
nb: '--global-tags' mangler filnavnet.

en: '--link' is only useful in combination with '--split'.
nb: '--link' er bare nyttig i kombinasjon med '--split'.

en: '--link-to-next' lacks the next UID.
nb: '--link-to-next' mangler den neste UID-en.

en: '--link-to-previous' lacks the previous UID.
nb: '--link-to-previous' mangler den forrige UID-en.

en: '--segment-uid' lacks the segment UID.
nb: '--segment-uid' mangler segment UID-en.

en: '--segmentinfo' lacks the file name.
nb: '--segmentinfo' mangler filnavnet.

en: '--split' lacks the size.
nb: '--split' mangler størrelsen.

en: '--split-max-files' lacks the number of files.
nb: '--split-max-files' mangler antall filer.

en: '--timestamp-scale' was used more than once.
nb: '--timestamp-scale' ble brukt mer enn én gang.

en: '--title' lacks the title.
nb: '--title' mangler tittelen.

en: '--track-order' may only be given once.
nb: '--track-order' kan bare gis én gang.

en: '-A' and '-a' used on the same source file.
nb: '-A' og '-a' brukt på den samme kildefilen.

en: '-B' and '-b' used on the same source file.
nb: '-B' og '-b' brukt på den samme kildefilen.

en: '-D' and '-d' used on the same source file.
nb: '-D' og '-d' brukt på den samme kildefilen.

en: '-S' and '-s' used on the same source file.
nb: '-S' og '-s' brukt på den samme kildefilen.

en: '{0}' can only be used with a file name. No further options are allowed if this option is used.
nb: '{0}' kan bare brukes med et filnavn. Ingen flere alternativer er tillatt hvis dette alternativet brukes.

en: '{0}' is an unsupported argument for --compression. Available compression methods are: {1}
nb: '{0}' er et argument som ikke støttes for --compression. Tilgjengelige komprimeringsmetoder er: {1}

en: '{0}' is an unsupported argument for --cues.
nb: '{0}' er et argument som ikke støttes for --cues.

en: '{0}' is missing the file name.
nb: '{0}' mangler filnavnet.

en: '{0}' is neither a valid ISO 639-2 nor a valid ISO 639-1 code. See 'mkvmerge --list-languages' for a list of all languages and their respective ISO 639-2 codes.
nb: '{0}' er verken en gyldig ISO 639-2-kode eller en gyldig ISO 639-1-kode. Se 'mkvmerge --list-languages' for en liste over alle språk og deres respektive ISO 639-2-koder.

en: '{0}' is not a CHAPTERxx=... line.
nb: '{0}' er ikke et KAPITTELxx=... linje.

en: '{0}' is not a CHAPTERxxNAME=... line.
nb: '{0}' er ikke et KAPITTELxxNAVN=... linje.

en: '{0}' is not a valid DVD title number.
nb: '{0}' er ikke et gyldig DVD-tittelnummer.

en: '{0}' is not a valid IETF BCP 47/RFC 5646 language tag in '{1}'. Additional information from the parser: {2}
nb: '{0}' er ikke en gyldig språktagg for IETF BCP 47/RFC 5646 i '{1}'. Ytterligere informasjon fra analysereren: {2}.

en: '{0}' is not a valid IETF BCP 47/RFC 5646 language tag. Additional information from the parser: {1}
nb: '{0}' er ikke en gyldig språktagg for IETF BCP 47/RFC 5646. Ytterligere informasjon fra analysereren:  {1}.

en: '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code.
nb: '{0}' er ikke en gyldig ISO 639-2-språkkode.

en: '{0}' is not a valid append mode in '--append-mode {0}'.
nb: '{0}' er ikke en gyldig tilføyingsmodus i '--append-mode {0}'.

en: '{0}' is not a valid ccTLD country code.
nb: '{0}' er ikke en gyldig landskode for ccTLD.

en: '{0}' is not a valid field order.
nb: '{0}' er ikke en gyldig feltrekkefølge.

en: '{0}' is not a valid file ID in '--track-order {1}'.
nb: '{0}' er ikke en gyldig fil-ID i '--track-order {1}'.

en: '{0}' is not a valid hack.
nb: '{0}' er ikke en gyldig hack.

en: '{0}' is not a valid language normalization mode.
nb: '{0}' er ikke en gyldig språknormaliseringsmodus.

en: '{0}' is not a valid mapping of file and track IDs in '--append-to {1}'.
nb: '{0}' er ikke en gyldig tilordning av fil- og spor-IDer i '--append-to {1}'.

en: '{0}' is not a valid pair of file ID and track ID in '--track-order {1}'.
nb: '{0}' er ikke et gyldig par fil-ID og spor-ID i '--track-order {1}'.

en: '{0}' is not a valid pair of track ID and default duration in '--default-duration {0}'.
nb: '{0}' er ikke et gyldig par spor-ID og standard varighet i '--default-duration {0}'.

en: '{0}' is not a valid priority class.
nb: '{0}' er ikke en gyldig prioritetsklasse.

en: '{0}' is not a valid track ID in '--default-duration {1}'.
nb: '{0}' er ikke en gyldig spor-ID i '--default-duration {1}'.

en: '{0}' is not a valid track ID.
nb: '{0}' er ikke en gyldig spor-ID.

en: '{0}' is not recognized as a valid number format or it doesn't contain a valid unit ('s', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'p' or 'i') in '{1}'.
nb: '{0}' gjenkjennes ikke som et gyldig tallformat, eller det inneholder ikke en gyldig enhet ('s', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'p' eller 'i') i '{1}'.

en: '{0}' is only allowed when extracting chapters.
nb: '{0}' er kun tillatt ved uttrekking av kapitler.

en: '{0}' is only allowed when extracting tracks.
nb: '{0}' er kun tillatt ved uttrekking av spor.

en: '{0}' lacks a file name.
nb: '{0}' mangler et filnavn.

en: '{0}' lacks its argument.
nb: '{0}' mangler argumentet sitt.

en: '{0}' lacks the FourCC.
nb: '{0}' mangler FourCC-en.

en: '{0}' lacks the delay.
nb: '{0}' mangler forsinkelsen.

en: '{0}' lacks the file name.
nb: '{0}' mangler filnavnet.

en: '{0}' lacks the parameter.
nb: '{0}' mangler parameteren.

en: '{0}' lacks the track ID.
nb: '{0}' mangler spor-ID-en.

en: '{0}' lacks the track numbers.
nb: '{0}' mangler spornumrene.

en: '{0}' track {1}: {2}
nb: '{0}' spor {1}: {2}

en: '{0}': Processing the following files as well: {1}
nb: '{0}': Behandler også følgende filer:: {1}

en: '{0}': You're copying an Opus track that was written in experimental mode. The resulting track will be written in final mode, but one detail cannot be recovered from a track written in experimental mode: the end trimming. This means that a decoder might output a few samples more than originally intended. You should re-multiplex from the original Opus file if possible.
nb: '{0}': Du kopierer et Opus-spor som ble skrevet i eksperimentell modus. Det resulterende sporet vil bli skrevet i endelig modus, men én detalj kan ikke gjenopprettes fra et spor skrevet i eksperimentell modus: slutt-trimmingen. Dette betyr at en dekoder kan sende ut noen få prøver mer enn opprinnelig ment. Du bør om-multiplekse fra den opprinnelige Opus-filen hvis mulig.

en: (Known element, but invalid at this position: {0}; ID: 0x{1} size: {2})
nb: (Kjent element, men ugyldig ved denne posisjonen: {0}; ID: 0x{1} størrelse: {2})

en: (Unknown element: {0}; ID: 0x{1} size: {2})
nb: (Ukjent element: {0}; ID: 0x{1} størrelse: {2})

en: (additional part)
nb: (ytterligere del)

en: +-> Parsing the FLAC file. This can take a LONG time.
nb: +-> Analyserer FLAC-filen. Dette kan ta LANG tid.

en: +-> Pre-parsing FLAC file: 100%
nb: +-> Forhåndsanalyserer FLAC-fil: 100%

en: +-> Pre-parsing FLAC file: {0}%{1}
nb: +-> Forhåndsanalyserer FLAC-fil: {0}%{1}

en: , description '{0}'
nb: , beskrivelse '{0}'

en: , file name '{0}'
nb: , filnavn '{0}'

en: , position 0x{0:x}
nb: , posisjon 0x{0:x}

en: , position {0}
nb: , posisjon {0}

en: --- Errors emitted by job '%1' started on %2 ---
nb: --- Feil fra jobb '%1' startet den %2 ---

en: --- Output of job '%1' started on %2 ---
nb: --- Utdata fra jobb '%1' startet den %2 ---

en: --- Warnings emitted by job '%1' started on %2 ---
nb: --- Advarsler fra jobb '%1' startet den %2 ---

en: 1. A number which will be interpreted as an attachment ID as listed by 'mkvmerge --identify'. These are usually simply numbered starting from 0 (e.g. '2').
nb: 1. Et nummer som vil bli tolket som en vedleggs-ID som oppført med 'mkvmerge --identify'. Disse er vanligvis bare nummerert fra 0 (eks. '2').

en: 1: all frames
nb: 1: alle rammer

en: 2. A number with the prefix '=' which will be interpreted as the attachment's unique ID (UID) as listed by 'mkvmerge --identify'. These are usually random-looking numbers (e.g. '128975986723').
nb: 2. Et tall med prefikset '=' som vil bli tolket som vedleggets unike ID (UID) som oppført med 'mkvmerge --identify'. Dette er vanligvis tilfeldige tall (eks. '128975986723').

en: 2: codec private data
nb: 2: kodek privatdata

en: 3. Either 'name:<value>' or 'mime-type:<value>' in which case the selector applies to all attachments whose name or MIME type respectively equals <value>.
nb: 3. Enten 'name:<value>' eller 'mime-type:<value>' i så fall gjelder velgeren for alle vedlegg hvis navn eller MIME-type er lik <value>.

en: <ChapterAtom> is missing the <ChapterTimeStart> child.
nb: <ChapterAtom> mangler <ChapterTimeStart>-underelementet.

en: <ChapterDisplay> is missing the <ChapterString> child.
nb: <ChapterDisplay> mangler <ChapterString>-underelementet.

en: <ChapterTrack> is missing the <ChapterTrackNumber> child.
nb: <ChapterTrack> mangler <ChapterTrackNumber>-underelementet.

en: <EditionDisplay> is missing the <EditionString> child.
nb: <EditionDisplay> mangler <EditionString>-underelementet.

en: <Simple> is missing the <Name> child.
nb: <Simple>mangler <Name>-underelementet.

en: <Simple> must contain either a <String> or a <Binary> child.
nb: <Simple> må inneholde enten en <String> eller et <Binary>-underelement.

en: <Tag> is missing the <Simple> child.
nb: <Tag> mangler<Simple>-underelementet.

en: <{0}> is not a valid child element of <{1}> at position {2}.
nb: <{0}> er ikke et gyldig underordnet element av <{1}> ved posisjon {2}.

en: A block was found at timestamp {0} for track number {1}. However, no headers were found for that track number. The block will be skipped.
nb: En blokk ble funnet ved tidsstempel {0} for spor nummer {1}. Det ble imidlertid ikke funnet noen datahoder for det spornummeret. Blokken hoppes over.

en: A chapter starting at 0s is never considered for splitting and discarded silently.
nb: Et kapittel som starter på 0s blir aldri vurdert for å splitte opp og forkastes stille.

en: A comma-separated list of frame/field number ranges of content to keep.
nb: En kommadelt liste over ramme-/feltnummerområder med innhold som skal beholdes.

en: A comma-separated list of frame/field numbers after which to split.
nb: En kommadelt liste over ramme-/feltnumre som skal splittes etter.

en: A comma-separated list of timestamp ranges of content to keep.
nb: En kommadelt liste over tidsstempelområder med innhold som skal beholdes.

en: A default index and with it default settings for the width, height and color palette will be used instead.
nb: En standardindeks og med dens standardinnstillinger for bredde, høyde og fargepalett vil bli brukt i stedet.

en: A generic read or write failure occurred.
nb: Det oppstod en generisk lese- eller skrivefeil.

en: A human-readable string specifying the codec.
nb: En streng som kan leses av mennesker, og som angir kodeken.

en: A human-readable track name.
nb: Et spornavn som kan leses av mennesker.

en: A job creating the file '%1' is already in the job queue.
nb: En jobb som oppretter filen '%1' er allerede i jobbkøen.

en: A name for this track that players can display helping the user choose the right track to play, e.g. "director's comments".
nb: Et navn på dette sporet som avspillere kan vise og hjelpe brukeren med å velge riktig spor å spille, f.eks. "direktørens kommentarer".

en: A problem has been detected with this installation of MKVToolNix: | Several problems have been detected with this installation of MKVToolNix:
nb[0]: Ett problem har blitt oppdaget med denne installasjonen av MKVToolNix:
nb[1]: Flere problemer har blitt oppdaget med denne installasjonen av MKVToolNix:

en: A randomly generated unique ID to identify the current segment between many others (128 bits).
nb: En tilfeldig generert unik ID for å identifisere det gjeldende segmentet mellom mange andre (128 biter).

en: A single Matroska block contains either a full frame (for progressive content) or a single field (for interlaced content).
nb: En enkelt Matroska-blokk inneholder enten en full ramme (for progressivt innhold) eller et enkelt felt (for sammenflettet innhold).

en: A subtitle track is considered to be 'forced' track if any of the following conditions are met:
nb: Et undertekstspor anses å være "tvunget" spor hvis noen av følgende betingelser er oppfylt:

en: A track with the ID {0} was requested but not found in the file. The corresponding option will be ignored.
nb: Et spor med ID-en {0} ble forespurt, men ble ikke funnet i filen. Det tilsvarende alternativet vil bli ignorert.

en: A unique ID to identify the Track. This should be kept the same when making a direct stream copy of the Track to another file.
nb: En unik ID for å identifisere sporet. Den bør forbli det samme når du lager en direktestrømkopi av sporet til en annen fil.

en: A unique ID to identify the next chained segment (128 bits).
nb: En unik ID for å identifisere det neste kjedede segmentet (128 biter).

en: A unique ID to identify the previous chained segment (128 bits).
nb: En unik ID for å identifisere det forrige kjedede segmentet (128 biter).

en: A unique, positive number unambiguously identifying the attachment within the Matroska file.
nb: Et unikt, positivt tall som entydig identifiserer vedlegget i Matroska-filen.

en: A&cknowledge warnings/errors
nb: B&ekreft advarsler/feil

en: A&ppend chapters from supported file format
nb: T&ilføy kapitler fra støttet filformat

en: A&ppend files
nb: T&ilføy filer

en: A&udio file:
nb: L&ydfil:

en: AAC (Advanced Audio Coding)
nb: AAC (Avansert lydkoding)

en: AAC is SBR/HE-AAC/AAC+:
nb: AAC er SBR/HE-AAC/AAC+:

en: AAC with ADIF headers
nb: AAC med ADIF-datahoder

en: ALAC (Apple Lossless Audio Codec)
nb: ALAC (Apple tapsfri lydkodek)

en: ALAC private data size mismatch
nb: ALAC privat datastørrelse samsvarer ikke

en: ASCII string (no special chars like Umlaute etc.)
nb: ASCII-streng (ingen spesielle tegn som Umlaute osv.)

en: AV1 Open Bitstream Units stream
nb: AV1 åpen strøm av bitstrømsenheter

en: AVC/H.264 elementary streams
nb: AVC/H.264 elementære strømmer

en: AVI (Audio/Video Interleaved)
nb: AVI (lyd/video sammenflettet)

en: Abort all running jobs and stop &immediately
nb: Avbryt alle kjørende jobber og stopp &umiddelbart

en: Abort running job
nb: Avbryt kjørende jobb

en: Abort running jobs
nb: Avbryt kjørende jobber

en: Aborted by user
nb: Avbrutt av bruker

en: Aborts the program after the first warning is emitted.
nb: Avbryter programmet etter at den første advarselen er sendt.

en: Acknowledge &all warnings and errors
nb: Bekreft &alle advarsler og feil

en: Acknowledge &errors
nb: Bekreft &feil

en: Acknowledge &warnings
nb: Bekreft &advarsler

en: Acknowledge all &errors
nb: Bekreft alle &feil

en: Acknowledge all &warnings
nb: Bekreft alle &advarsler

en: Actions for &all tabs
nb: Handlinger for &alle faner

en: Actions for handling attachments
nb: Handlinger for håndtering av vedlegg

en: Actions for handling properties
nb: Handlinger for håndtering av egenskaper

en: Actions for handling tags and chapters
nb: Handlinger for håndtering av tagger og kapitler

en: Add &Blu-ray cover images as attachments
nb: Legg til &Blu-ray-omslagsbilder som vedlegg

en: Add &variable
nb: Legg til &variabel

en: Add additional command line options for mkvmerge
nb: Legg til ytterligere kommandolinjealternativer for mkvmerge

en: Add all files as new attachments to the current tab
nb: Legg til alle filer som nye vedlegg til gjeldende fane

en: Add all files to the current multiplex settings
nb: Legg til alle filene til de gjeldende multipleksinnstillingene

en: Add as additional &parts to an existing source file
nb: Legge til som tilleggs&deler i en eksisterende kildefil

en: Add as new &attachments to the current file
nb: Legge til som nye &vedlegg i gjeldende fil

en: Add as new source fi&les to the current multiplex settings
nb: Legg til som nye kildefi&ler i gjeldende multipleksinnstillinger

en: Add attachments
nb: Legg til vedlegg

en: Add element
nb: Legg til element

en: Add files as a&dditional parts
nb: Legg til filer som t&illegsdeler

en: Add files from clip&board
nb: Legg til filer fra utklipps&tavlen

en: Add media files
nb: Legg til mediefiler

en: Add media files as additional parts
nb: Legg til mediefiler som tilleggsdeler

en: Add new &sub-chapter inside
nb: Legg til nytt &underkapittel inne

en: Add new c&hapter before
nb: Legg til nytt k&apittel før

en: Add new ch&apter after
nb: Legg til nytt ka&pittel etter

en: Add new e&dition before
nb: Legg til ny u&tgave før

en: Add new ed&ition after
nb: Legg til ny ut&gave etter

en: Add new language shortcut
nb: Legg til ny språksnarvei

en: Add or replace chapters in the file with the ones from 'filename' or remove them if 'filename' is empty
nb: Legg til eller erstatt kapitler i filen med de fra 'filnavn' eller fjern dem hvis 'filnavn' er tomt

en: Add or replace tags in the file with the ones from 'filename' or remove them if 'filename' is empty (see below and man page for syntax)
nb: Legg til eller erstatt tagger i filen med de fra 'filnavn' eller fjern dem hvis 'filnavn' er tomt (se nedenfor og manualsiden for syntaks)

en: Add the file 'filename' as a new attachment
nb: Legg til filen 'filnavn' som et nytt vedlegg

en: Add to job &queue
nb: Legg til i jobb&kø

en: Adding chapter files
nb: Legge til kapittelfiler

en: Adding directories via drag & drop or copy & paste
nb: Legge til kataloger via dra og slipp eller kopier og lim inn

en: Adding files
nb: Legge til filer

en: Adding files via drag & drop or copy & paste
nb: Legge til filer via dra og slipp eller kopier og lim inn

en: Adding multiple files via 'Add source files'
nb: Legge til flere filer via "Legg til kildefiler"

en: Adding segment info files
nb: Legge til segmentinfofiler

en: Adding tag files
nb: Legge til taggfiler

en: Adding the job to the queue failed
nb: Det mislyktes å legge til jobben i køen

en: Additional &modifications
nb: Ytterligere &modifiseringer

en: Additional command line options
nb: Ytterligere kommandolinjealternativer

en: Additional options:
nb: Ytterligere alternativer:

en: Additions
nb: Tillegg

en: Adds a property with the value even if such a property already exists
nb: Legger til en egenskap med verdien selv om en slik egenskap allerede eksisterer

en: After a job completes &successfully
nb: Etter at en jobb er &vellykket fullført

en: After a job exits with &warnings
nb: Etter en jobb avsluttes med &advarsler

en: After a job exits with an &error or the user aborts the job
nb: Etter at en jobb avsluttes med en &feil eller brukeren avbryter jobben

en: After frame/field numbers
nb: Etter ramme-/feltnumre

en: After output duration
nb: Etter utdatavarighet

en: After output size
nb: Etter utdatastørrelse

en: After specific timestamps
nb: Etter spesifikke tidsstempler

en: After the job &queue has stopped
nb: Etter at jobb&køen har stoppet

en: Afterwards &close the current multiplex settings.
nb: &Lukk deretter de gjeldende multipleksinnstillingene.

en: Afterwards &leave the settings as they are.
nb: &La deretter innstillingene være som de er.

en: Afterwards &remove all source files.
nb: &Fjern deretter alle kildefilene.

en: Afterwards create &new multiplex settings and close the current ones.
nb: Lag deretter &nye multipleksinnstillinger og lukk de gjeldende.

en: Algorithm
nb: Algoritme

en: All chapter names regardless of their language
nb: Alle kapittelnavn uavhengig av språk

en: All chapters have been removed from the file '%1'.
nb: Alle kapitlene er fjernet fra filen '%1'.

en: All destination files
nb: Alle målfiler

en: All elements in a tree-like structure
nb: Alle elementer i en trelignende struktur

en: All entries
nb: Alle oppføringer

en: All files
nb: Alle filer

en: All following file names will be added as source files to the current multiplex settings.
nb: Alle følgende filnavn vil bli lagt til som kildefiler til gjeldende multipleksinnstillinger.

en: All following file names will be opened in the chapter editor.
nb: Alle følgende filnavn åpnes i kapittelredigereren.

en: All following file names will be opened in the header editor.
nb: Alle følgende filnavn åpnes i datahoderedigereren.

en: All following file names will be opened in the info tool.
nb: Alle følgende filnavn åpnes i infoverktøyet.

en: All header values are OK.
nb: Alle datahodeverdier er OK.

en: All known property names and their meaning
nb: Alle kjente egenskapsnavn og deres betydning

en: All occurrences of the string "<TID>" will be replaced by the track's track ID.
nb: Alle forekomster av strengen "<TID>" vil bli erstattet av sporets spor-ID.

en: All other arguments either switch to a certain extraction mode, change options for the currently active mode or specify what to extract into which file.
nb: Alle andre argumenter bytter enten til en bestemt utvinningsmodus, endrer alternativer for den aktive modusen eller spesifiserer hva som skal utpakkes i hvilken fil.

en: All other strings work just like the track header selectors (see above).
nb: Alle andre strenger fungerer akkurat som spordatahodevelgerne (se ovenfor).

en: All supported media files
nb: Alle støttede mediefiler

en: All units are based on 1024 (G = 1024^3, M = 1024^2, K = 1024).
nb: Alle enheter baseres på 1024 (G = 1024^3, M = 1024^2, K = 1024).

en: Allows storing AVC/H.264 video in Video-for-Windows compatibility mode, e.g. when it is read from an AVI.
nb: Tillater lagring av AVC/H.264-video i Video-for-Windows-kompatibilitetsmodus, f.eks. når den leses fra en AVI.

en: Also if the language is 'undetermined' ('und')
nb: Også hvis språket er 'ubestemt' ('und')

en: Also try to extract the cue sheet from the chapter information and tags for this track.
nb: Prøv også å trekke ut cue-arket fra kapittelinformasjonen og taggene for dette sporet.

en: Also using the correction file '{0}c'.
nb: Bruker også korreksjonsfilen '{0}c'.

en: Alwa&ys create new mutliplex settings for files containing video tracks
nb: Opprett all&tid nye multiplex-innstillinger for filer som inneholder videospor

en: Alwa&ys use the action selected above and don't ask again
nb: Bruk allt&id handlingen som er valgt ovenfor, og ikke spør igjen

en: Always &switch to the job output tool after starting one immediately
nb: &Bytt alltid til jobbutdataverktøyet etter at du har startet en umiddelbart

en: Always ask the user
nb: Alltid spør brukeren

en: Always automatically replace with canonical form
nb: Erstatt alltid automatisk med kanonisk form

en: Always automatically replace with extended language subtags form
nb: Erstatt alltid med utvidede språkundertagger formen

en: Always enable copying for all tracks of the following types regardless of their language:
nb: Aktiver alltid kopiering for alle spor av følgende typer uavhengig av språk:

en: Always enable copying of &forced subtitle tracks
nb: Aktiver alltid kopiering av &tvungne undertekstspor

en: Always s&kip files
nb: Alltid h&opp over filer

en: Always s&kip while attaching new files when attachment with same name exists
nb: H&opp alltid over mens du legger ved nye filer når vedlegg med samme navn eksisterer

en: Always scan for other playlists
nb: Skann alltid etter andre spillelister

en: Always show the destination file controls &below tabs
nb: Vis alltid målfilkontrollene &under fanene

en: Always use a &default description when adding a job to the queue
nb: Bruk alltid en &standardbeskrivelse når du legger til en jobb i køen

en: Always use full path names even if the application is located in the same directory as the GUI.
nb: Bruk alltid fullstendige banenavn, selv om programmet ligger i samme katalog som det grafiske grensesnittet.

en: An <attachment-selector> can have three forms:
nb: En <attachment-selector> kan ha tre former:

en: An ID corresponding to the codec.
nb: En ID som tilsvarer kodeken.

en: An arbitrary description meant for the user.
nb: En vilkårlig beskrivelse ment for brukeren.

en: An attachment with the ID {0} was not found.
nb: Et vedlegg med ID-en {0} ble ikke funnet.

en: An attachment with the name '%1' is already present.
nb: Et vedlegg med navnet '%1' er allerede til stede.

en: An empty file name is not valid.
nb: Et tomt filnavn er ikke gyldig.

en: An escaped filename corresponding to the next segment.
nb: Et kodet filnavn som tilsvarer neste segment

en: An escaped filename corresponding to the previous segment.
nb: Et kodet filnavn som tilsvarer forrige segment.

en: An example: 'movie.001.mp4', 'movie.002.mp4' and 'movie.003.mp4'
nb: Et eksempel: 'film.001.mp4', 'film.002.mp4' og 'film.003.mp4'

en: An exception occurred when writing the destination file.
nb: Det oppstod et unntak ved skriving av målfilen.

en: An unknown error occurred. The file has been modified.
nb: En ukjent feil oppstod. Filen er modifisert.

en: An unsigned integer was expected.
nb: Et usignert heltall var forventet.

en: Analyze MPEG4 bitstreams, put each frame into one Matroska block, use proper timestamping (I P B B = 0 120 40 80), use V_MPEG4/ISO/... CodecIDs.
nb: Analyser MPEG4-bitstrømmer, sett hver ramme i en Matroska-blokk, bruk riktig tidsstempling (I P B B = 0 120 40 80), bruk V_MPEG4/ISO/... CodecIDs.

en: Any later packets of other tracks will be discarded.
nb: Eventuelle senere pakker med andre spor vil bli forkastet.

en: Any option given here will be added at the end of the mkvmerge command line.
nb: Ethvert alternativ gitt her vil bli lagt til på slutten av mkvmerge-kommandolinjen.

en: Any other file name is added as a source file for multiplexing, opened in the chapter editor or in the header editor depending on the current mode.
nb: Ethvert annet filnavn legges til som en kildefil for multipleksing, åpnes i kapittelredigering eller i datahoderedigering, avhengig av gjeldende modus.

en: Apart from asking the GUI can always open the dropped files as new tabs or it can always add them as new attachments to the current tab.
nb: Bortsett fra å spørre kan det grafiske grensesnittet alltid åpne de slupne filene som nye faner, eller den kan alltid legge dem til som nye vedlegg til gjeldende fane.

en: Append files in chapter editor
nb: Tilføy filer i kapittelredigering

en: Append media files
nb: Tilføy mediefiler

en: Append to an e&xisting source file
nb: Tilføy til en e&ksisterende kildefil

en: Appending track {0} from file no. {1} ('{2}') to track {3} from file no. {4} ('{5}').
nb: Tilføyer spor {0} fra filnr. {1} ('{2}') til spor {3} fra filnr. {4} ('{5}').

en: Appending tracks of this type is not supported.
nb: Tilføyelse av spor av denne typen støttes ikke.

en: Aspect ratio
nb: Sideforhold

en: Aspect ratio factor
nb: Sideforholdsfaktor

en: Aspect ratio type
nb: Type sideforhold

en: At least one <ChapterAtom> element is needed.
nb: Minst ett <ChapterAtom>-element er nødvendig.

en: Atta&chments
nb: Ved&legg

en: Atta&chments to add:
nb: Vedl&egg å legge til:

en: Attach &to:
nb: Legg ved &til:

en: Attach to
nb: Legg ved til

en: Attached
nb: Vedlagt

en: Attachment
nb: Vedlegg

en: Attachment ID {0}: type '{1}', size {2} bytes
nb: Vedleggs-ID {0}: type '{1}', størrelse {2} byte

en: Attachment UID
nb: Vedlegg-UID

en: Attachment extraction
nb: Utvinning av vedlegg

en: Attachment selectors
nb: Vedleggsvelgere

en: Attachment with same name present
nb: Vedlegg med samme navn til stede

en: Attachments
nb: Vedlegg

en: Attachments from &source files:
nb: Vedlegg fra &kildefiler:

en: Audio
nb: Lyd

en: Audio and subtitle files often contain the words 'cc' or 'sdh' in their file name to signal that they're intended for hearing impaired people.
nb: Lyd- og undertekstfiler inneholder ofte ordene "cc" eller "sdh" i filnavnet for å signalisere at de er beregnet på hørselshemmede.

en: Audio bit depth
nb: Lydbitdybde

en: Audio channels
nb: Lydkanaler

en: Audio emphasis
nb: Lydvektlegging

en: Audio emphasis mode option: not given in the form <TID>:<mode> where the mode is either a number or keyword from this list: {0} (argument was '{1}').
nb: Alternativ for lyduthevingsmodus: ikke gitt i form av <TID>:<mode> der modusen er enten et tall eller nøkkelord fra denne listen: {0} (argument var '{1}').

en: Audio output sampling frequency
nb: Samplingsfrekvens for lydutdata

en: Audio properties
nb: Egenskaper for lyd

en: Audio sampling frequency
nb: Lydsamplingsfrekvens

en: Audio track
nb: Lydspor

en: Audio track %1
nb: Lydspor %1

en: Audio, subtitle, chapter properties
nb: Lyd, undertekst, kapittelegenskaper

en: Automatic MIME type recognition for '{0}': {1}
nb: Automatisk MIME-typegjenkjenning for '{0}': {1}

en: Automatically &clear the destination file name when the last file is removed
nb: &Tøm automatisk målfilnavnet når den siste filen fjernes

en: Automatically clea&r the file title when the last file is removed
nb: Slet&t filtittelen automatisk når den siste filen fjernes

en: Automatically enabling WebM compliance mode due to destination file name extension.
nb: Aktiverer WebM-kompatibilitetsmodus automatisk på grunn av målfilnavnet.

en: Automatically set the file &title from source files
nb: Angi filen og &tittelen automatisk fra kildefilene

en: Automatically set track &delays from source file name
nb: Angi spor&forsinkelser automatisk fra kildefilnavnet

en: Available translations:
nb: Tilgjengelige oversettelser:

en: Available version:
nb: Tilgjengelig versjon:

en: Available:
nb: Tilgjengelig:

en: BCP 47 language tag details
nb: Detaljer om BCP 47-språktagg

en: Before chapters
nb: Før kapitler

en: Binary
nb: Binær

en: Binary (displayed as hexadecimal numbers)
nb: Binær (vises som heksadesimale tall)

en: Bit depth
nb: Bitdybde

en: Bits per channel
nb: Biter per kanal

en: Bits per color channel:
nb: Biter per fargekanal:

en: Bits per sample, mostly used for PCM.
nb: Biter per sample, mest brukt til PCM.

en: Block
nb: Blokk

en: Block addition ID extra data
nb: Blokktillegg ID-ekstra data

en: Block addition ID name
nb: Blokktillegg ID-navn

en: Block addition ID type
nb: Blokktillegg ID-type

en: Block addition ID value
nb: Blokktillegg ID-verdi

en: Block addition mapping
nb: Tilordning av blokktillegg

en: Block additional
nb: Blokk ekstra

en: Block additional ID
nb: Blokk ekstra ID

en: Block duration
nb: Blokkvarighet

en: Block group
nb: Blokkgruppe

en: Block virtual
nb: Virtuell blokk

en: Blu-ray discs often contain a chapter entry very close to the end of the movie.
nb: Blu-ray-plater inneholder ofte en kapitteloppføring veldig nær slutten av filmen.

en: Blu-ray index files
nb: Blu-ray indeksfiler

en: Blu-ray playlist files
nb: Blu-ray spillelistefiler

en: Blue X chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
nb: Blå X-kromatisitetskoordinat som definert av CIE 1931.

en: Blue Y chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
nb: Blå Y-kromatisitetskoordinat som definert av CIE 1931.

en: Blue color coordinate x
nb: Blå fargekoordinat x

en: Blue color coordinate y
nb: Blå fargekoordinat y

en: Bogus aid {0}
nb: Falsk aid {0}

en: Boolean (yes/no, on/off etc.)
nb: Boolsk (ja/nei, på/av osv.)

en: Both of the schemes used by older models (e.g. GOPR1234.mp4, GP011234.mp4, GP021234.mp4…) & by current ones (e.g. GH019876.mp4, GH029876.mp4, GH039876.mp4…) are supported.
nb: Begge ordningene som brukes av eldre modeller (eks. GOPR1234.mp4, GP011234.mp4, GP021234.mp4…) og av nåværende (eks. GH019876.mp4, GH029876.mp4, GH039876.mp4…) støttes.

en: Both the aspect ratio and '--display-dimensions' were given.
nb: Både sideforholdet og '--display-dimensions' ble gitt.

en: Both the aspect ratio factor and '--display-dimensions' were given.
nb: Både sideforholdsfaktoren og '--display-dimensions' ble gitt.

en: Bottom
nb: Bunn

en: Button track %1
nb: Knapp spor %1

en: Buttons
nb: Knapper

en: By default it always asks the user which character set to use when opening a file for which it cannot be recognized automatically.
nb: Som standard spør den alltid brukeren hvilket tegnsett som skal brukes når du åpner en fil som den ikke kan gjenkjenne automatisk.

en: By parts based on frame/field numbers
nb: Etter deler basert på ramme-/feltnumre

en: By parts based on timestamps
nb: Etter deler basert på tidsstempler

en: C&onfiguration active
nb: K&onfigurasjon aktiv

en: C&onstrict or expand timestamps
nb: B&egrens eller utvid tidsstempler

en: C&ontinue
nb: F&ortsett

en: C&opy to clipboard
nb: K&opier til utklippstavlen

en: C&ountries && regions
nb: L&and && regioner

en: C&reate option file
nb: O&pprett alternativfil

en: Calculate Adler-32 &checksums for each frame and binary element
nb: Beregn Adler-32 og &kontrollsummer for hver ramme og binært element

en: Calculate and display checksums and use verbosity level 4.
nb: Beregn og vis kontrollsummer og bruk detaljnivå 4.

en: Calculate and display checksums of frame contents.
nb: Beregne og vise kontrollsummer for rammeinnhold.

en: Calculate statistics for all tracks and add new/update existing tags for them
nb: Beregn statistikk for alle spor og legg til nye/oppdater eksisterende tagger for dem

en: Can be set for tracks containing onscreen text or foreign-language dialog.
nb: Kan angis for spor som inneholder tekst på skjermen eller fremmedspråklig dialogboks.

en: Can be set if the track contains commentary.
nb: Kan stilles inn hvis sporet inneholder kommentarer.

en: Can be set if the track contains textual descriptions of video content suitable for playback via a text-to-speech system for a visually-impaired user.
nb: Kan stilles inn hvis sporet inneholder tekstlige beskrivelser av videoinnhold som er egnet for avspilling via et tekst-til-tale-system for en synshemmet bruker.

en: Can be set if the track is in the content's original language (not a translation).
nb: Kan angis hvis sporet er på innholdets originalspråk (ikke en oversettelse).

en: Can be set if the track is suitable for users with hearing impairments.
nb: Kan stilles inn hvis sporet er egnet for brukere med hørselshemming.

en: Can be set if the track is suitable for users with visual impairments.
nb: Kan stilles inn hvis sporet er egnet for brukere med synshemming.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot convert non-native MPEG4 video frames into native ones if the source container provides neither timestamps nor a number of frames per second.
nb: Kan ikke konvertere ikke-opprinnelige MPEG4-videorammer til opprinnelige bilder hvis kildekonteineren verken inneholder tidsstempler eller et antall bilder per sekund.

en: Cannot extract tracks of different kinds to the same file. This was requested for the tracks {0} and {1}.
nb: Kan ikke trekke ut spor av forskjellige slag til samme fil. Dette ble etterspurt for sporene {0} og {1}.

en: Cannot start multiplexing
nb: Kan ikke starte multipleksing

en: Cannot write track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}' because track {3} with the CodecID '{4}' is already being written to the same file, and their CodecPrivate data (the USF styles etc.) do not match.
nb: Kan ikke skrive spor {0} med CodecID '{1}' til filen '{2}' fordi spor {3} med CodecID '{4}' allerede skrives til samme fil, og deres CodecPrivate-data (USF-stilene osv.) samsvarer ikke.

en: Cannot write track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}' because track {3} with the CodecID '{4}' is already being written to the same file.
nb: Kan ikke skrive spor {0} med CodecID '{1}' til filen '{2}' fordi spor {3} med CodecID '{4}' allerede skrives til samme fil.

en: Canonical form
nb: Kanonisk form

en: Caught exception
nb: Fanget unntak

en: Causes mkvmerge not to write 'CueDuration' elements in the cues.
nb: Fører til at mkvmerge ikke skriver 'CueDuration'-elementer i Cue-filene.

en: Causes mkvmerge not to write 'CueRelativePosition' elements in the cues.
nb: Fører til at mkvmerge ikke skriver 'CueRelativePosition'-elementer i Cue-filene.

en: Causes mkvmerge to add 'stop display' commands to VobSub subtitle packets that do not contain a duration field.
nb: Får mkvmerge til å legge til 'stopp visning'-kommandoer til VobSub-undertekstpakker som ikke inneholder et varighetsfelt.

en: Causes mkvmerge to write a second set of identical track headers near the end of the file (after all the clusters).
nb: Får mkvmerge til å skrive et andre sett med identiske spordatahoder nær slutten av filen (etter alle klyngene).

en: Cb subsampling:
nb: Cb-undersampling:

en: Certain file formats have 'title' property.
nb: Enkelte filformater har egenskapen "tittel".

en: Certain file formats have a 'language' property for their tracks.
nb: Enkelte filformater har en "språk"-egenskap for sporene sine.

en: Certain functions won't work correctly in this situation.
nb: Enkelte funksjoner fungerer ikke riktig i denne situasjonen.

en: Change for '{0}' executed. No property of this type found. One entry added.
nb: Endring for '{0}' utført. Ingen egenskap av denne typen funnet. Én oppføring lagt til.

en: Change for '{0}' executed. Number of entries deleted: {1}
nb: Endring for '{0}' utført. Antall oppføringer slettet: {1}

en: Change for '{0}' executed. Number of entries set: {1}.
nb: Endring for '{0}' utført. Antall oppføringer satt: {1}.

en: Change for '{0}' executed. One entry added.
nb: Endring for '{0}' utført. En oppføring lagt til.

en: Changes to this option will only take effect the next time the application is started.
nb: Endringer i dette alternativet trer først i kraft neste gang programmet startes.

en: Channel positions
nb: Kanalposisjoner

en: Channels
nb: Kanaler

en: Chapter &number of first created entry:
nb: Kapittel&nummer for første opprettede oppføring:

en: Chapter <NUM:2>
nb: Kapittel <NUM:2>

en: Chapter UID
nb: Kapittel-UID

en: Chapter atom
nb: Kapittelatom

en: Chapter country
nb: Kapittelland

en: Chapter display
nb: Kapittelvisning

en: Chapter editor
nb: Kapittelredigerer

en: Chapter extraction
nb: Utvinning av kapittel

en: Chapter file:
nb: Kapittelfil:

en: Chapter flag enabled
nb: Kapittelflagg aktivert

en: Chapter flag hidden
nb: Kapittelflagg skjult

en: Chapter generation is only possible if at least one video or audio track is copied.
nb: Kapittelgenerering er bare mulig hvis minst ett video- eller lydspor kopieres.

en: Chapter language
nb: Kapittelspråk

en: Chapter language (IETF BCP 47)
nb: Kapittelspråk (IETF BCP 47)

en: Chapter mass modification
nb: Kapittel massemodifikasjon

en: Chapter numbers:
nb: Kapittelnumre:

en: Chapter parser: The EditionUID {0} is not unique and could not be reused. A new one will be created.
nb: Kapittelanalyserer: EditionUID-{0} er ikke unik og kunne ikke gjenbrukes. En ny vil bli opprettet.

en: Chapter physical equivalent
nb: Kapittel fysisk ekvivalent

en: Chapter process
nb: Kapittelprosess

en: Chapter process codec ID
nb: Kapittelprosess kodek-ID

en: Chapter process command
nb: Kapittelprosess kommando

en: Chapter process data
nb: Kapittelprosess data

en: Chapter process private
nb: Kapittelprosess privat

en: Chapter process time
nb: Kapittelprosess tid

en: Chapter segment UID
nb: Kapittelsegment-UID

en: Chapter segment edition UID
nb: Kapittelsegmentutgave-UID

en: Chapter skip type
nb: Kapittel hoppe over type

en: Chapter string
nb: Kapittelstreng

en: Chapter string UID
nb: Kapittelstreng-UID

en: Chapter time end
nb: Kapittel sluttid

en: Chapter time start
nb: Kapittel starttid

en: Chapter track
nb: Kapittelspor

en: Chapter track number
nb: Kapittelspornummer

en: Chapter translate
nb: Kapitteloversettelse

en: Chapter translate ID
nb: Kapitteloversettelse-ID

en: Chapter translate codec
nb: Kapitteloversettelse-kodek

en: Chapter translate edition UID
nb: Kapittel-oversettelseutgave-UID

en: Chapters
nb: Kapitler

en: Chapters in fixed intervals
nb: Kapitler i bestemte intervaller

en: Chapters: {0} entry | Chapters: {0} entries
nb[0]: Kapitler: {0} oppføring
nb[1]: Kapitler: {0} oppføringer

en: Character set
nb: Tegnsett

en: Character set:
nb: Tegnsett:

en: Charset for strings on the command line
nb: Tegnsett for strenger på kommandolinjen

en: Check for &updates
nb: Se etter &oppdateringer

en: Check for available updates
nb: Se etter tilgjengelige oppdateringer

en: Check online for available &updates
nb: Se på nettet etter tilgjengelige &oppdateringer

en: Checking this option causes the GUI to set that compression to "none" by default for all track types when adding files.
nb: Hvis du merker av for dette alternativet, setter det grafiske grensesnittet komprimeringen til "ingen" som standard for alle sportyper når du legger til filer.

en: Chroma siting:
nb: Kromaplassering:

en: Chroma subsampling:
nb: Kroma-undersampling:

en: Chromaticity coordinates:
nb: Kromatisitetskoordinater:

en: Clearing settings auto&matically:
nb: Tømme innstillinger auto&matisk:

en: Clipping of the color ranges.
nb: Beskjæring av fargeområdene.

en: Close &all tabs
nb: Lukk &alle faner

en: Close current settings
nb: Lukk gjeldende innstillinger

en: Close modified file
nb: Lukk modifisert fil

en: Close modified settings
nb: Lukk modifiserte endringer

en: Cluster
nb: Klynge

en: Cluster length '{0}' out of range (0..65535).
nb: Klyngelengde '{0}' utenfor rekkevidde (0..65535).

en: Cluster length '{0}' out of range (100..32000).
nb: Klyngelengde '{0}' utenfor rekkevidde (100..32000).

en: Cluster position
nb: Klyngeposisjon

en: Cluster previous size
nb: Klynge tidligere størrelse

en: Cluster timestamp
nb: Klynge tidsstempel

en: Codec
nb: Kodek

en: Codec ID
nb: Kodek-ID

en: Codec ID:
nb: Kodek-ID:

en: Codec decode all
nb: Kodek dekode alle

en: Codec download URL
nb: URL for nedlasting av kodek

en: Codec info URL
nb: URL-adresse for kodekinformasjon

en: Codec name
nb: Navn på kodek

en: Codec settings
nb: Kodekinnstillinger

en: Codec state
nb: Kodektilstand

en: Codec's private data
nb: Kodeksens private data

en: Codec-inherent delay
nb: Kodekbundet forsinkelse

en: Codec/MIME type
nb: Kodek/MIME-type

en: Color information
nb: Fargeinformasjon

en: Color mastering meta information
nb: Metainformasjon om fargemastering

en: Color matrix coefficients
nb: Fargematrisekoeffisienter

en: Color matrix coefficients:
nb: Fargematrisekoeffisienter:

en: Color palette:
nb: Fargepalett:

en: Color primaries
nb: Primærfarger

en: Color primaries:
nb: Primærfarger:

en: Color range
nb: Fargespekter

en: Color range:
nb: Fargespekter:

en: Color space
nb: Fargerom

en: Color transfer
nb: Fargeoverføring

en: Community && &help forum
nb: Samfunn && &hjelpeforum

en: Completed OK
nb: Fullført OK

en: Completed with warnings
nb: Fullført med advarsler

en: Compression failed: {0}
nb: Komprimering mislyktes: {0}

en: Compression:
nb: Kompresjon:

en: Container
nb: Konteiner

en: Content
nb: Innhold

en: Content compression
nb: Komprimering av innhold

en: Content encoding
nb: Koding av innhold

en: Content encodings
nb: Koding av innhold

en: Content encryption
nb: Kryptering av innhold

en: Content size:
nb: Innholdsstørrelse:

en: Convert text subtitles to this charset (default: UTF-8).
nb: Konverter undertekster til dette tegnsettet (standard: UTF-8).

en: Converting the chapters to XML failed: %1
nb: Konvertering av kapitlene til XML mislyktes: %1

en: Cop&y this item:
nb: Kopie&r dette elementet:

en: Cop&y to other tab
nb: Kop&ier til annen fane

en: Copy &destination file's name to file title
nb: Kopier &målfilens navn til filtittelen

en: Copy &first source file's name to file title
nb: Kopier navnet på den &første kildefilen til filtittelen

en: Copy attachment
nb: Kopier vedlegg

en: Copy file &title to destination file name
nb: Kopier fil&tittelen til målfilnavnet

en: Copy item
nb: Kopier element

en: Could not extract the decoder specific config data (AVCC) from this AVC/H.264 track.
nb: Kunne ikke trekke ut dekoderspesifikke konfigurasjonsdata (AVCC) fra dette AVC/H.264-sporet.

en: Could not extract the sequence header from this MPEG-1/2 track.
nb: Kunne ikke trekke ut sekvensdatahodet fra dette MPEG-1/2-sporet.

en: Could not find an index for audio track {0} (avilib error message: {1}). Skipping track.
nb: Kunne ikke finne en indeks for lydspor {0} (avilib feilmelding: {1}). Hopper over spor.

en: Could not find gptzr when appending. {0}
nb: Kunne ikke finne gptzr ved tilføying. {0}

en: Could not find the codec configuration data in the first MPEG-4 part 2 video frame. This track cannot be stored in native mode.
nb: Finner ikke kodekkonfigurasjonsdataene i den første MPEG-4 del 2-videorammen. Dette sporet kan ikke lagres i innebygd modus.

en: Could not find the next Ogg page. This indicates a damaged Ogg/Ogm file. Will try to continue.
nb: Kunne ikke finne neste Ogg-side. Dette indikerer en skadet Ogg / Ogm-fil. Vil prøve å fortsette.

en: Could not find valid DTS headers in this track's first frames.
nb: Kunne ikke finne gyldige DTS-datahoder i dette sporets første rammer.

en: Could not initialize the iconv library for the conversion from UTF-8 to {0}. Some strings cannot be converted from UTF-8 and might be displayed incorrectly (error: {1}, {2}).
nb: Kan ikke initialisere iconv-biblioteket for konvertering fra UTF-8 til {0}. Noen strenger kan ikke konverteres fra UTF-8 og kan vises feil (feil: {1}, {2}).

en: Could not initialize the iconv library for the conversion from {0} to UTF-8. Some strings will not be converted to UTF-8 and the resulting Matroska file might not comply with the Matroska specs (error: {1}, {2}).
nb: Kan ikke initialisere iconv-biblioteket for konvertering fra {0} til UTF-8. Noen strenger vil ikke bli konvertert til UTF-8, og den resulterende Matroska-filen samsvarer kanskje ikke med Matroska-spesifikasjonene (feil: {1}, {2}).

en: Could not keep a track's UID {0} because it is already allocated for another track. A new random UID will be allocated automatically.
nb: Kunne ikke beholde et spors UID {0} fordi det allerede er tildelt et annet spor. En ny tilfeldig UID vil bli tildelt automatisk.

en: Could not open '{0}' for reading.
nb: Kunne ikke åpne '{0}' for lesing.

en: Could not open the corresponding correction file '{0}c'.
nb: Kunne ikke åpne den tilsvarende korreksjonsfilen '{0}c'.

en: Could not open the file '{0}' for directing the output.
nb: Kunne ikke åpne filen '{0}' for å dirigere utdataene.

en: Could not open the timestamp file '{0}' for writing ({1}).
nb: Kunne ikke åpne tidsstempelfilen '{0}' for skriving ({1}).

en: Could not open/read the file '{0}'.
nb: Kunne ikke åpne/lese filen '{0}'.

en: Could not parse the chapters in '{0}': {1}
nb: Kunne ikke analysere kapitlene i '{0}': {1}

en: Could not read the FLAC header packets.
nb: Kunne ikke lese FLAC-datahodepakkene.

en: Could not write to the destination file: {0} ({1})
nb: Kunne ikke skrive til målfilen: {0} ({1})

en: Cover image
nb: Omslagsbilde

en: Create WebM compliant file
nb: Opprett WebM-kompatibel fil

en: Create a WebM compliant file.
nb: Opprett en WebM-kompatibel fil.

en: Create a new multiplex settings tab for each directory
nb: Opprett en ny multipleksinnstillingsfane for hver katalog

en: Create a new one or open an existing one via the "multiplexer" menu, the buttons below or drag & drop one here.
nb: Opprett en ny eller åpne en eksisterende via "multiplekser" -menyen, knappene under eller dra og slipp en her.

en: Create file without audio track
nb: Opprett fil uten lydspor

en: Create new &multiplex settings and add to those
nb: Opprett nye &multipleksinnstillinger og legg til disse

en: Create new multiplex settings for &each file
nb: Opprett nye multipleksinnstillinger for &hver fil

en: Create new settings
nb: Opprett nye innstillinger

en: Create one new multiplex settings tab and add all files there
nb: Opprett en ny multipleksinnstillingsfane og legg til alle filene der

en: Create one new multiplex settings tab for each file
nb: Opprett en ny multipleksinnstillingsfane for hver fil

en: Creating directory '{0}' failed: {1}
nb: Oppretting av katalogen '{0}' mislyktes: {1}

en: Creating the file failed. Check to make sure you have permission to write to that directory and that the drive is not full.
nb: Oppretting av filen mislyktes. Kontroller at du har tillatelse til å skrive til den katalogen, og at stasjonen ikke er full.

en: Cropping parameters: not given in the form <TID>:<left>,<top>,<right>,<bottom> e.g. 0:10,5,10,5 (argument was '{0}').
nb: Beskjæringsparametere: ikke gitt i form av <TID>:<left>,<top>,<right>,<bottom> f.eks. 0:10,5,10,5 (argument var '{0}').

en: Cropping:
nb: Beskjæring:

en: Cue block number
nb: Cue-blokknummer

en: Cue cluster position
nb: Cue-klyngeposisjon

en: Cue codec state
nb: Cue-kodektilstand

en: Cue duration
nb: Cue-varighet

en: Cue extraction
nb: Utvinning av Cue

en: Cue name format:
nb: Cue navneformat:

en: Cue point
nb: Cue-punkt

en: Cue ref cluster
nb: Cue-referanseklynge

en: Cue ref codec state
nb: Cue-referanse kodektilstand

en: Cue ref number
nb: Cue-referansenummer

en: Cue ref time
nb: Cue-referansetid

en: Cue reference
nb: Cue-referanse

en: Cue relative position
nb: Cue-relativ posisjon

en: Cue sheet extraction
nb: Utvinning av Cue-ark

en: Cue sheet files
nb: Cue-ark filer

en: Cue sheet parser: Invalid INDEX entry in line {0}.
nb: Cue-arkanalyserer: Ugyldig INDEKS-oppføring i linje {0}.

en: Cue sheet parser: Invalid INDEX number (got {0}, expected {1}) in line {2}.
nb: Cue-arkanalyserer: Ugyldig INDEKS-nummer (fikk {0}, forventet {1}) i linje {2}.

en: Cue sheet parser: No INDEX entry found for the previous TRACK entry (current line: {0})
nb: Cue-arkanalyserer: Ingen INDEKS-oppføring funnet for forrige SPOR-oppføring (gjeldende linje: {0})

en: Cue time
nb: Cue-tid

en: Cue track
nb: Cue-spor

en: Cue track positions
nb: Cue-sporposisjoner

en: Cues
nb: Cue-filer

en: Cues (subentries will be skipped)
nb: Cue-filer (underoppføringer vil bli hoppet over)

en: Current command line
nb: Gjeldende kommandolinje

en: Current date && time in ISO 8601 format
nb: Gjeldende dato && tid i ISO 8601 format

en: Current job
nb: Gjeldende jobb

en: Current value:
nb: Gjeldende verdi:

en: Current version:
nb: Gjeldende versjon:

en: Currently no newer version is available online.
nb: For øyeblikket er ingen nyere versjon tilgjengelig på nettet.

en: Currently only certain subtitle formats are compressed with the zlib algorithm.
nb: For øyeblikket komprimeres bare visse undertekstformater med zlib-algoritmen.

en: D&uplicate selected edition or chapter
nb: D&upliser valgt utgave eller kapittel

en: DTS header information changed! - New format:
nb: DTS-datahodeinformasjon endret! - Nytt format:

en: DV video format
nb: DV-videoformat

en: DVB subtitles
nb: DVB-undertekster

en: DVD title number:
nb: DVD tittelnummer:

en: DVDs
nb: DVDer

en: Dark
nb: Mørk

en: Data size
nb: Datastørrelse

en: Date
nb: Dato

en: Date & time
nb: Dato & tid

en: Date added
nb: Dato lagt til

en: Date finished
nb: Dato fullført

en: Date started
nb: Dato startet

en: Deactivating this checkbox is a way to disable a configuration temporarily without having to change its parameters.
nb: Deaktivering av denne avmerkingsboksen er en måte å deaktivere en konfigurasjon midlertidig uten å måtte endre parameterne.

en: Default
nb: Standard

en: Default IETF BCP 47 language editing &mode:
nb: Standard IETF BCP 47 språkredigerings&modus:

en: Default additional co&mmand line options:
nb: Standard ekstra ko&mmandolinjealternativer:

en: Default duration
nb: Standard varighet

en: Default duration/FPS:
nb: Standard varighet/FPS:

en: Default language
nb: Standard språk

en: Default language (bogus element with invalid ID)
nb: Standard språk (falskt element med ugyldig ID)

en: Default subtitle &charset to set:
nb: Standard &tegnsett for undertekster som skal angis:

en: Default track
nb: Standard spor

en: Default track languages to set
nb: Standard sporspråk å angi

en: Default values
nb: Standard verdier

en: Defaults for jobs saving info tool output to text files
nb: Standarder for jobber som lagrer infoverktøyutdata til tekstfiler

en: Defaults for new chapter entries
nb: Standarder for nye kapitteloppføringer

en: Defaults for new multiplex settings
nb: Standarder for nye multipleksinnstillinger

en: Defaults for newly added tracks
nb: Standarder for spor som nylig er lagt til

en: Delay
nb: Forsinkelse

en: Delay (in ms):
nb: Forsinkelse (i ms):

en: Delay built into the codec during decoding in ns.
nb: Forsinkelse innebygd i kodeken under dekoding i ns.

en: Delay the chapters' timestamps by a couple of ms.
nb: Forsinker kapitelenes tidsstempler med et par ms.

en: Delay this track's timestamps by a couple of ms.
nb: Forsink dette sporets tidsstempler med et par ms.

en: Delete all existing track statistics tags
nb: Slett alle eksisterende sporstatistikk-tagger

en: Delete all occurrences of a property
nb: Sletter alle forekomstene til en egenskap

en: Delete one or more attachments
nb: Slette et eller flere vedlegg

en: Delete source files for multiplexer jobs
nb: Slett kildefiler for multiplekserjobber

en: Depending on the setting below this language can also be used if the language in the source file is 'undetermined' ('und').
nb: Avhengig av innstillingen nedenfor kan dette språket også brukes hvis språket i kildefilen er 'ubestemt' ('und').

en: Depending on this setting the language can also be derived from the file name if the language in the source file is 'undetermined' ('und').
nb: Avhengig av denne innstillingen kan språket også avledes fra filnavnet hvis språket i kildefilen er 'ubestemt' ('und').

en: Derive "&hearing impair" flag for audio/subtitles from file names:
nb: Utled "&hørselshemmet" flagg for lyd/undertekster fra filnavn:

en: Derive "forced display" fla&g for subtitles from file names:
nb: Utled "tvungen visning" fla&gg for undertekster fra filnavn:

en: Derive &end timestamps from start timestamps
nb: Utled &sluttidsstempler fra starttidsstempler

en: Deriving the 'forced display' flag from file names is active & the file name matches the corresponding pattern.
nb: Å utlede flagget "tvungen visning" fra filnavn er aktivt og filnavnet samsvarer med det tilsvarende mønsteret.

en: Deriving track languages
nb: Utleding av sporspråk

en: Deriving track languages from file names
nb: Utlede sporspråk fra filnavn

en: Describes the projection used for this video track (0 – 3).
nb: Beskriver projeksjonen som brukes for dette videosporet (0 – 3).

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Destination directory
nb: Målkatalog

en: Destination file
nb: Målfil

en: Destination file name
nb: Målfilnavn

en: Destination file name: %1
nb: Målfilnavn: %1

en: Destination file's absolute path
nb: Målfilens absolutte bane

en: Destination file:
nb: Målfil:

en: Destination folders's absolute path
nb: Målmappens absolutte bane

en: Details
nb: Detaljer

en: Detect file name se&quences when adding multiple files
nb: Oppdag filnavnse&kvenser når du legger til flere filer

en: Determine automatically
nb: Bestem automatisk

en: Development hacks
nb: Utviklingshack

en: Di&sable all attachments
nb: De&aktiver alle vedlegg

en: Directory
nb: Katalog

en: Directory &relative to first source file's directory:
nb: Katalog &relativt til første kildefils katalog:

en: Directory:
nb: Katalog:

en: Disable "de&fault track" flag for subtitle tracks
nb: Deaktiver "st&andard spor" flagget for undertekstspor

en: Disable &tooltips
nb: Deaktiver &verktøytips

en: Disable additional lossless c&ompression for all track types
nb: Deaktiver ytterligere tapsfri k&omprimering for alle sportyper

en: Disable scaling for &high DPI displays
nb: Deaktiver skalering for skjermer med &høy PPT

en: Disable the use of SimpleBlocks instead of BlockGroups.
nb: Deaktiver bruken av SimpleBlocks i stedet for BlockGroups.

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Disables lacing for all tracks.
nb: Deaktiverer fletting for alle spor.

en: Disc library information selection
nb: Valg av informasjon om platebibliotek

en: Discard padding
nb: Forkast utfylling

en: Discardable
nb: Kan kastes

en: Display dimensions: not given in the form <TID>:<width>x<height>, e.g. 1:640x480 (argument was '{0}').
nb: Visningsdimensjoner: ikke gitt i form av <TID>:<width>x<height>, f.eks. 1:640x480 (argument var '{0}').

en: Display height
nb: Visningshøyde

en: Display unit
nb: Visningsenhet

en: Display width
nb: Visningsbredde

en: Display width/height:
nb: Visningsbredde/høyde:

en: Do not add an entry for the chapters in the meta seek element.
nb: Ikke legg til en oppføring for kapitlene i metasøk-elementet.

en: Do not change LanguageIETF track header elements when the 'language' property is changed.
nb: Ikke endre LanguageIETF-spordatahodeelementer når egenskapen 'language' endres.

en: Do not show hex dumps
nb: Ikke vis hex-dumper

en: Do not split
nb: Ikke splitt

en: Do not write meta seek elements at all.
nb: Ikke skriv metasøk-elementer i det hele tatt.

en: Do you really want to abort all currently running jobs?
nb: Vil du virkelig avbryte alle nåværende kjørende jobber?

en: Do you really want to abort this job?
nb: Ønsker du virkelig å avbryte denne jobben?

en: Do you really want to add '%1' as another attachment?
nb: Vil du virkelig legge til '%1' som et annet vedlegg?

en: Do you want to continue and risk overwriting the file?
nb: Vil du fortsette og risikere å overskrive filen?

en: Do you want to continue?
nb: Ønsker du å fortsette?

en: Do you want to overwrite the file?
nb: Vil du overskrive filen?

en: Document type
nb: Dokumenttype

en: Document type read version
nb: Dokumenttype leseversjon

en: Document type version
nb: Versjon av dokumenttype

en: Don't escape
nb: Ikke maskér

en: Don't generate chapters
nb: Ikke generer kapitler

en: Don't remove track statistics tags when reading Matroska files, no matter if new ones are created or not.
nb: Ikke fjern sporstatistikk-tagger når du leser Matroska-filer, uansett om nye opprettes eller ikke.

en: Don't show this message again.
nb: Ikke vis denne meldingen igjen.

en: Don't stop processing at the first cluster.
nb: Ikke stopp behandlingen ved den første klyngen.

en: Done scanning playlists.
nb: Ferdig med å skanne spillelister.

en: Done.
nb: Fullført.

en: Download URL:
nb: URL for nedlasting:

en: Downloading release information
nb: Laster ned utgivelsesinformasjon

en: Drop last entry from imported &Blu-ray playlists if it's near the end
nb: Slipp siste oppføring fra importerte &Blu-ray-spillelister hvis det er nær slutten

en: Drops all HD extensions from an audio track and keeps only its lossy core.
nb: Dropper alle HD-utvidelser fra et lydspor og beholder bare den tapsfulle kjernen.

en: Due to the particular structure of the file this situation cannot be fixed automatically.
nb: På grunn av filens spesielle struktur kan ikke denne situasjonen fikses automatisk.

en: Duration
nb: Varighet

en: Duration:
nb: Varighet:

en: E&dit in corresponding tool and remove from queue
nb: R&ediger i tilsvarende verktøy og fjern fra køen

en: E&nable all attachments
nb: A&ktiver alle vedlegg

en: E&xecute now
nb: U&tfør nå

en: E&xit
nb: A&vslutt

en: E&xpand chapter's start and end timestamps to include the minimum/maximum timestamps of all their sub-chapters
nb: U&tvid kapitlets start- og sluttidsstempler for å inkludere minimum / maksimum tidsstempler for alle underkapitlene

en: E&xtensions:
nb: U&tvidelser:

en: EBML head
nb: EBML-datahode

en: EBML lacing
nb: EBML-fletting

en: EBML read version
nb: EBML-leseversjon

en: EBML version
nb: EBML-versjon

en: EBML void
nb: EBML ugyldig

en: Each extension identifier must be used at most once.
nb: Hver utvidelsesidentifikator må brukes maksimalt én gang.

en: Each file created contains one segment, and each segment has one segment UID.
nb: Hver fil som opprettes, inneholder ett segment, og hvert segment har én segment-UID.

en: Each part is then matched against the list of languages selected below to determine whether or not to use it as the track language.
nb: Hver del blir deretter matchet mot listen over språk som er valgt nedenfor for å bestemme om den skal brukes som sporspråk eller ikke.

en: Each range consists of a start and end frame/field number with a '-' in the middle, e.g. '157-238'.
nb: Hvert område består av en start- og sluttramme/feltnummer med en '-' i midten, eks. '157-238'.

en: Each range consists of a start and end timestamp with a '-' in the middle, e.g. '00:01:15-00:03:20'.
nb: Hvert område består av et start- og sluttidsstempel med en '-' i midten, eks. '00:01:15-00:03:20'.

en: Edit language
nb: Rediger språk

en: Edit language shortcut
nb: Rediger språksnarvei

en: Edit selectors for properties
nb: Redigere velgere for egenskaper

en: Edition UID
nb: Utgave-UID

en: Edition display
nb: Utgavevisning

en: Edition entry
nb: Utgaveoppføring

en: Edition flag default
nb: Utgaveflagg standard

en: Edition flag hidden
nb: Utgaveflagg skjult

en: Edition flag ordered
nb: Utgaveflagg i rekkefølge

en: Edition language (IETF BCP 47)
nb: Utgavespråk (IETF BCP 47)

en: Edition string
nb: Utgavestreng

en: Edition/Chapter
nb: Utgave/kapittel

en: Either fix the error or remove the configuration before closing the preferences dialog.
nb: Enten fiks feilen eller fjern konfigurasjonen før du lukker preferansedialogboksen.

en: Either the file format or the audio codec is not supported.
nb: Filformatet eller lydkodeken støttes ikke.

en: Either the word 'all' which selects all chapters or a comma-separated list of chapter numbers before which to split.
nb: Enten ordet "alle" som velger alle kapitler, eller en kommadelt liste over kapittelnumre som skal deles opp før.

en: Element types:
nb: Elementtyper:

en: Element viewer: %1
nb: Elementvisning: %1

en: Elements
nb: Elementer

en: Elements in the category '{0}' ('--edit {1}'):
nb: Elementer i kategorien '{0}' ('--edit {1}'):

en: Emphasis
nb: Vektlegging

en: Emphasis applied on audio which must be reversed by player to get the actual samples.
nb: Det legges vekt på lyd som må reverseres av spilleren for å få de faktiske samplingene.

en: Emphasis:
nb: Vektlegging:

en: Enable appending and splitting FLAC tracks.
nb: Aktiver tilføying og splitting av FLAC-spor.

en: Enable copying of items by their type
nb: Aktiver kopiering av elementer etter deres type

en: Enable copying of tracks by their language
nb: Aktiver kopiering av spor etter språket deres

en: Enable dialog &normalization gain removal for audio tracks
nb: Aktiver forsterkningsfjerning for dialog&normalisering for lydspor

en: Enable language codes from &ISO 639-3 && 639-5
nb: Aktiver språkkoder fra &ISO 639-3 && 639-5

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Enables splitting of the output into more than one file.
nb: Aktiverer splitting av utdataene i mer enn én fil.

en: Enables the creation of byte-identical files if the same source files with the same options and the same seed are used.
nb: Gjør det mulig å opprette byte-identiske filer hvis de samme kildefilene med de samme alternativene og det samme frøet brukes.

en: Enables warnings for certain conditions where timestamps aren't monotonous in situations where they should be which could indicate either a problem with the file or a programming error.
nb: Aktiverer advarsler for visse forhold der tidsstempler ikke er ensformige i situasjoner der de burde være det, noe som kan indikere et problem med filen eller en programmeringsfeil.

en: Enabling items
nb: Aktivere elementer

en: Enabling this option causes mkvmerge to keep that last entry.
nb: Aktivering av dette alternativet fører til at mkvmerge beholder den siste oppføringen.

en: Encountered OBUs with invalid data.
nb: Støtte på OBUer med ugyldige data.

en: Encryption algorithm
nb: Krypteringsalgoritme

en: Encryption key ID
nb: ID for krypteringsnøkkel

en: End
nb: Slutt

en: English language name
nb: Engelskspråklig navn

en: Ensure the file name is &unique
nb: Kontroller at filnavnet er &unikt

en: Enter job description
nb: Angi beskrivelse av jobb

en: Enter predefined split duration
nb: Skriv inn forhåndsdefinert splittvarighet

en: Enter predefined split size
nb: Skriv inn forhåndsdefinert splittstørrelse

en: Enter predefined track name
nb: Skriv inn forhåndsdefinert spornavn

en: Error
nb: Feil

en: Error decoding an Ogg Opus page at source timestamp {0}; page will be skipped: {1}
nb: Feil ved dekoding av en Ogg Opus-side ved kildens tidsstempel {0}; siden vil bli hoppet over: {1}

en: Error details: %1.
nb: Feildetaljer: %1.

en: Error executing mkvmerge
nb: Feil under utførelse av mkvmerge

en: Error in line {0}: expected a SRT timestamp line but found something else. Aborting this file.
nb: Feil på linje {0}: forventet en SRT-tidsstempellinje, men fant noe annet. Avbryter denne filen.

en: Error in line {0}: expected subtitle number and found some text.
nb: Feil på linje {0}: forventet undertekstnummer og fant litt tekst.

en: Error loading settings file
nb: Feil ved lasting av innstillingsfil

en: Error message from the parser: %1
nb: Feilmelding fra analysatoren: %1

en: Error parsing a MPEG PS packet during the header reading phase. This stream seems to be badly damaged.
nb: Feil ved analyse av en MPEG PS-pakke under datahodelesefasen. Denne strømmen ser ut til å være sterkt skadet.

en: Error parsing the chapters in '{0}': some mandatory elements are missing.
nb: Feil ved analyse av kapitlene i '{0}': noen obligatoriske elementer mangler.

en: Error parsing the tags in '{0}': some mandatory elements are missing.
nb: Feil ved analyse av taggene i '{0}': noen obligatoriske elementer mangler.

en: Error playing audio
nb: Feil ved avspilling av lyd

en: Error reading Matroska file
nb: Feil ved lesing av Matroska-fil

en: Error reading from the file '{0}'.
nb: Feil ved lesing fra filen '{0}'.

en: Error writing Matroska file
nb: Feil ved skriving av Matroska-fil

en: Error:
nb: Feil:

en: Error: Couldn't open source file {0} ({1}).
nb: Feil: kunne ikke åpne kildefil {0} ({1}).

en: Error: No EBML head found.
nb: Feil: Ingen EBML-datahode funnet.

en: Error: no destination file name was given.
nb: Feil: ingen målfilnavn ble gitt.

en: Error: vorbis_packetizer: Could not extract the stream's parameters from the first packets.
nb: Feil: vorbis_packetizer: kunne ikke trekke ut strømmens parametere fra de første pakkene.

en: Errors:
nb: Feil:

en: Even if no audio tracks are present
nb: Selv om ingen lydspor er til stede

en: Even if there were errors
nb: Selv om det var feil

en: Even if there were warnings
nb: Selv om det var advarsler

en: Example
nb: Eksempel

en: Examples
nb: Eksempler

en: Examples: 01:00:00 (after one hour) or 1800s (after 1800 seconds).
nb: Eksempler: 01:00:00 (etter én time) eller 1800s (etter 1800 sekunder).

en: Examples: 01:00:00,01:30:00 (after one hour and after one hour and thirty minutes) or 180s,300s,00:10:00 (after three, five and ten minutes).
nb: Eksempler: 01:00:00,01:30:00 (etter en time og etter en time og tretti minutter) eller 180s,300s,00:10:00 (etter tre, fem og ti minutter).

en: Exception details:
nb: Detaljer om unntak:

en: Executable files
nb: Kjørbare filer

en: Executable not found
nb: Kjørbar fil ikke funnet

en: Execute a program
nb: Kjøre et program

en: Execute action after next &job completion
nb: Utfør handling etter neste fullføring av &jobb

en: Execute action when the &queue completes
nb: Utfør handling når &køen fullføres

en: Execute program '%1'
nb: Kjør program '%1'

en: Executes the action immediately.
nb: Utfører handlingen umiddelbart.

en: Executing actions
nb: Utføre handlinger

en: Executing actions after certain events
nb: Utføre handlinger etter visse hendelser

en: Exit code (0: ok, 1: warnings occurred, 2: errors occurred)
nb: Avslutningskode (0: ok, 1: advarsler oppstod, 2: feil oppstod)

en: Expected a time in the following format: HH:MM:SS.nnn (HH = hour, MM = minute, SS = second, nnn = millisecond up to nanosecond. You may use up to nine digits for 'n' which would mean nanosecond precision). You may omit the hour as well. Found '{0}' instead. Additional error message: {1}
nb: Forventet et tidspunkt i følgende format: HH:MM:SS.nnn (HH = time, MM = minutt, SS = sekund, nnn = millisekund opptil nanosekund. Du kan bruke opptil ni sifre for 'n' som vil bety nanosekunders presisjon). Du kan også utelate timen. Fant '{0}' i stedet. Ytterligere feilmelding: {1}.

en: Exports the chapter information in the simple format used in OGM tools (CHAPTER01=... CHAPTER01NAME=...).
nb: Eksporterer kapittelinformasjonen i det enkle formatet som brukes i OGM-verktøy (CHAPTER01=... CHAPTER01NAME=...).

en: Extended language subtag
nb: Utvidet språkundertagg

en: Extended language subtags form
nb: Utvidede språkundertagger form

en: Extension subtags must follow at least a primary language subtag.
nb: Undertagger for utvidelse må følge minst en undertagg for primærspråk.

en: Extract the data to a raw file including the CodecPrivate as a header.
nb: Pakk ut dataene til en råfil, inkludert CodecPrivate som et datahode.

en: Extract the data to a raw file.
nb: Pakk ut dataene til en råfil.

en: Extracted the aspect ratio information from the HEVC video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
nb: Hentet ut sideforholdsinformasjonen fra HEVC-videodataene og satte skjermdimensjonene til {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the MPEG-4 layer 10 (AVC) video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
nb: Hentet ut informasjon om størrelsesforhold fra MPEG-4 layer 10 (AVC)-videodataene og satte visningsdimensjonene til {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the MPEG4 layer 2 video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
nb: Hentet ut informasjon om størrelsesforhold fra MPEG4 layer 2-videodataene og satte visningsdimensjonene til {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the Theora video headers and set the display dimensions to {0}/{1}.
nb: Hentet ut informasjon om størrelsesforhold fra Theora-videodatahodene og satte visningsdimensjonene til {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the video bitstream and set the display dimensions to {0}/{1}.
nb: Hentet sideforholdsinformasjonen fra videobitstrømmen og satte skjermdimensjonene til {0}/{1}.

en: Extracting multiple items at the same time
nb: Trekke ut flere elementer samtidig

en: Extracting track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}'. Container format: {3}
nb: Utpakking av spor {0} med CodecID '{1}' til filen '{2}'. Konteiner-format: {3}

en: Extraction of track ID {0} with the CodecID '{1}' is not supported.
nb: Uttrekking av spor-ID-{0} med CodecID '{1}' støttes ikke.

en: Extraction tool
nb: Ekstraksjonsverktøy

en: FLAC (Free Lossless Audio Codec)
nb: FLAC (gratis tapsfri lydkodek)

en: FM radio in Europe
nb: FM radio i Europa

en: FM radio in the USA
nb: FM radio i USA

en: Failed
nb: Mislyktes

en: Failed to create the VobSub data file '{0}': {1}
nb: Kunne ikke opprette VobSub-datafilen '{0}': {1}

en: Failed to create the file '{0}': {1}
nb: Kunne ikke opprette filen '{0}': {1}

en: Failed to create the file '{0}': {1} ({2})
nb: Kan ikke opprette filen '{0}': {1} ({2})

en: Failed to create the temporary file '{0}': {1}
nb: Kunne ikke opprette den midlertidige filen '{0}': {1}

en: Failed to parse the USF codec private data for track {0}: {1}
nb: Kunne ikke analysere USF-kodekens private data for spor {0}: {1}

en: Family UID
nb: Familie UID

en: Fi&le name:
nb: Fi&lnavn:

en: Fi&le title:
nb: Fi&ltittel:

en: Field order
nb: Rekkefølge felt

en: Field order (0, 1, 2, 6, 9 or 14, see documentation).
nb: Rekkefølge for felt (0, 1, 2, 6, 9 eller 14, se dokumentasjon).

en: File && track colors
nb: Fil- && sporfarger

en: File '{0}': container: {1}
nb: Fil '{0}': konteiner: {1}

en: File '{0}': unsupported container: {1}
nb: Fil '{0}': ikke støttet konteiner: {1}

en: File UID
nb: Fil-UID

en: File contains fewer frames than expected or is corrupt after frame {0}.
nb: Filen inneholder færre rammer enn forventet eller er skadet etter ramme {0}.

en: File data
nb: Fildata

en: File description
nb: Filbeskrivelse

en: File has not been modified
nb: Filen er ikke endret

en: File name
nb: Filnavn

en: File name:
nb: Filnavn:

en: File not found
nb: Fil ikke funnet

en: File parsing failed
nb: Filanalyse mislyktes

en: File size
nb: Filstørrelse

en: File structure warning
nb: Advarsel om filstruktur

en: File types such as MPEG program and transport streams (.vob, .m2ts) require parsing a certain amount of data in order to detect all tracks contained in the file.
nb: Filtyper som MPEG-program og transportstrømmer (.vob, .m2ts) krever analysering av en viss mengde data for å oppdage alle sporene i filen.

en: File/Segment linking
nb: Fil/segment kobling

en: Files cannot be appended to themselves. The argument for '--append-to' was invalid.
nb: Filer kan ikke tilføyes til seg selv. Argumentet for '--append-to' var ugyldig.

en: Finished at:
nb: Fullført den:

en: First chapter name regardless of its language
nb: Første kapittelnavn uavhengig av språk

en: Five- to eight-letter language codes are currently not supported.
nb: Språkkoder på fem til åtte bokstaver støttes foreløpig ikke.

en: Fix bitstream timing info
nb: Fiks informasjon om tidsberegning for bitstrøm

en: Fixed-sized lacing
nb: Fast størrelse fletting

en: Flags
nb: Flagg

en: Flags:
nb: Flagg:

en: Floating point number
nb: Flyttall

en: Flushes all cached data to storage when closing a file opened for writing.
nb: Fjerner alle hurtigbufrede data til lagring når du lukker en fil som er åpnet for skriving.

en: For all frames
nb: For alle rammer

en: For an in-depth explanantion of file/segment linking and this feature please read mkvmerge's documentation.
nb: For en grundig forklaring av fil-/segmentkobling og denne funksjonen, vennligst les mkvmerges dokumentasjon.

en: For each directory a new multiplex settings tab can be created. All files from that directory will be added to this new tab. The configuration about dragging & dropping/copying & pasting files is ignored in this case.
nb: For hver katalog kan en ny multipleksinnstillingsfane opprettes. Alle filer fra den katalogen vil bli lagt til i denne nye fanen. Konfigurasjonen om å dra og slippe / kopiere og lime inn filer ignoreres i dette tilfellet.

en: For each track type the GUI determines if at least one track has the flag turned on.
nb: For hver sportype avgjør det grafiske grensesnittet om minst et spor har flagget slått på.

en: For example, a file containing audio tracks but no video tracks will be inserted before the first file that contains neither video nor audio tracks.
nb: For eksempel vil en fil som inneholder lydspor, men ingen videospor, settes inn før den første filen som verken inneholder video- eller lydspor.

en: For files that will not contain a video track but at least one audio track mkvmerge will automatically choose a timestamp scale factor so that all timestamps and durations have a precision of one sample.
nb: For filer som ikke vil inneholde et videospor, men minst ett lydspor vil mkvmerge automatisk velge en tidsstempelskaleringsfaktor slik at alle tidsstempler og varigheter har en presisjon på én sample.

en: For most entries the smallest start timestamp of all chapters on the same level higher than the current chapter's start timestamp will be used as its end timestamp.
nb: For de fleste oppføringer vil det minste starttidsstempelet for alle kapitlene på samme nivå som er høyere enn starttidsstempelet for det gjeldende kapittelet, bli brukt som slutt-tidsstempel.

en: Force EBML style lacing.
nb: Tving EBML-stil fletting.

en: Force Xiph style lacing.
nb: Tving Xiph-stil fletting.

en: Force the translations for 'code' to be used.
nb: Tving oversettelsene for "kode" som skal brukes.

en: Forced display
nb: Tvungen visning

en: Forces the Matroska reader to use the generic passthrough packetizer even for known and supported track types.
nb: Tvinger Matroska-leseren til å bruke den generiske gjennomgangspakkeren, selv for kjente og støttede sportyper.

en: Forces the default duration or number of frames per second for a track.
nb: Tvinger frem standard varighet eller antall bilder per sekund for et spor.

en: Forces the timestamp scale factor to the given value.
nb: Tvinger tidsstempelskaleringsfaktoren til den gitte verdien.

en: Found at least one B frame without second reference in a non closed GOP.
nb: Fant minst én B-ramme uten andre referanse i en ikke-lukket GOP.

en: Four-letter language codes are reserved for future use and not supported.
nb: Språkkoder på fire bokstaver er reservert for fremtidig bruk og støttes ikke.

en: FourCC: Invalid track ID in '{0} {1}'.
nb: FourCC: ugyldig spor-ID i '{0} {1}'.

en: FourCC: Missing track ID in '{0} {1}'.
nb: FourCC: mangler spor-ID i '{0} {1}'.

en: Frame
nb: Ramme

en: Frame #%1
nb: Ramme #%1

en: Frame number
nb: Rammenummer

en: Frame rate
nb: Bildefrekvens

en: Frame size #%1: %2
nb: Rammestørrelse #%1: %2

en: Frame with size {0}{1}{2}
nb: Ramme med størrelse {0}{1}{2}

en: Frames/fields:
nb: Rammer/felt:

en: Frame{0}{1}
nb: Ramme{0}{1}

en: Free-form edit field for user defined options for this track.
nb: Redigeringsfelt i fritt format for brukerdefinerte alternativer for dette sporet.

en: Free-form input
nb: Inndata i fritt format

en: GUI
nb: Grensesnitt

en: Garbage at the start of audio tracks in AVI files is normally used for delaying that track.
nb: Søppel ved starten av lydspor i AVI-filer brukes vanligvis til å forsinke det sporet.

en: General
nb: Generelt

en: General options
nb: Generelle alternativer

en: General variables
nb: Generelle variabler

en: Generate sub-chapters
nb: Generer underkapitler

en: Generating a number of chapters spaced evenly apart
nb: Genererer en rekke kapitler fordelt jevnt fra hverandre

en: Generating chapters:
nb: Generere kapitler:

en: Global options
nb: Globale alternativer

en: Global output control
nb: Global utdatakontroll

en: Global tags
nb: Globale tagger

en: Global tags:
nb: Globale tagger:

en: Global tags: {0} entry | Global tags: {0} entries
nb[0]: Globale tagger: {0} oppføring
nb[1]: Globale tagger: {0} oppføringer

en: Green X chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
nb: Grønn X-kromatisitetskoordinat som definert av CIE 1931.

en: Green Y chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
nb: Grønn Y-kromatisitetskoordinat som definert av CIE 1931.

en: Green color coordinate x
nb: Grønn fargekoordinat x

en: Green color coordinate y
nb: Grønn fargekoordinat y

en: HD-DVD subtitles
nb: HD-DVD-undertekster

en: HDMV TextST subtitles
nb: HDMV TextST-undertekster

en: HEVC/H.265 elementary streams
nb: HEVC/H.265 elementære strømmer

en: Handle all files from all directories as a single list of files
nb: Håndter alle filer fra alle kataloger som en enkelt liste over filer

en: Header &editor
nb: Datahode&redigerer

en: Header editor
nb: Datahoderedigerer

en: Header removal compression not possible because the buffer contained {0} bytes which is less than the size of the headers that should be removed, {1}.
nb: Komprimering for fjerning av datahode ikke mulig fordi bufferen inneholdt {0} byte som er mindre enn størrelsen på datahodene som skal fjernes, {1}.

en: Header removal compression not possible because the buffer did not start with the bytes that should be removed. Wanted bytes:{0}; found:{1}.
nb: Komprimering for fjerning av datahode ikke mulig fordi bufferen ikke startet med bytene som skulle fjernes. Ønsket bytes:{0}; funnet:{1}.

en: Header validation
nb: Validering av datahode

en: Height of the encoded video frames in pixels.
nb: Høyden på de kodede videodelbildene i piksler.

en: Height of the video frames to display.
nb: Høyden på videodelbildene som skal vises.

en: Hibernate the computer
nb: Sette datamaskinen i dvalemodus

en: Hidden
nb: Skjult

en: Higher priority
nb: Høyere prioritet

en: Highest priority
nb: Høyeste prioritet

en: Horizontal Cb subsample
nb: Horisontal Cb undersample

en: Horizontal chroma siting
nb: Horisontal kromaplassering

en: Horizontal chroma subsample
nb: Horisontal kroma undersample

en: How chroma is sited horizontally.
nb: Hvordan kroma er plassert horisontalt.

en: How chroma is sited vertically.
nb: Hvordan kroma er plassert vertikalt.

en: IETF BCP 47 &normalization mode:
nb: IETF BCP 47 &normaliseringsmodus:

en: ISO 639-1 code
nb: ISO 639-1 kode

en: ISO 639-2 code
nb: ISO 639-2 kode

en: ISO 639-3 code
nb: ISO 639-3 kode

en: If a character set is selected here, it will be used instead of asking the user.
nb: Hvis et tegnsett er valgt her, vil det bli brukt i stedet for å spørre brukeren.

en: If a character set is selected here, the program will automatically set the character set input to this value for newly added text subtitle tracks.
nb: Hvis et tegnsett er valgt her, vil programmet automatisk sette tegnsettinndataen til denne verdien for nylig lagt til tekst-undertekstspor.

en: If a range's start number is prefixed with '+' then its content will be written to the same file as the previous range. Otherwise a new file will be created for this range.
nb: Hvis et områdes startnummer har '+' som prefiks, blir innholdet skrevet til samme fil som det forrige området. Ellers vil en ny fil bli opprettet for dette området.

en: If a range's start timestamp is prefixed with '+' then its content will be written to the same file as the previous range. Otherwise a new file will be created for this range.
nb: Hvis et områdes starttidsstempel har '+' som prefiks, blir innholdet skrevet til samme fil som det forrige området. Ellers vil en ny fil bli opprettet for dette området.

en: If a start number is left out then the previous range's end number is used, or the start of the file if there was no previous range.
nb: Hvis et startnummer utelates, brukes det forrige områdets sluttnummer, eller starten på filen hvis det ikke var noe tidligere område.

en: If a start timestamp is left out then the previous range's end timestamp is used, or the start of the file if there was no previous range.
nb: Hvis et starttidsstempel utelates, brukes det forrige områdets sluttstempel, eller starten på filen hvis det ikke var noe tidligere område.

en: If any of these checkboxes is checked, the action will be executed when the corresponding condition is met.
nb: Hvis det er merket av i noen av disse avmerkingsboksene, utføres handlingen når den tilsvarende betingelsen er oppfylt.

en: If audio tracks are present but none is enabled
nb: Hvis lydspor er til stede, men ingen er aktivert

en: If both shifting and multiplication are enabled then the shift will be performed before the multiplication.
nb: Hvis både skiftning og multiplikasjon er aktivert, vil skiftet utføres før multiplikasjonen.

en: If checked, additional buttons for moving selected entries up and down will be shown next to several list views.
nb: Hvis merket av, vises flere knapper for å flytte valgte oppføringer opp og ned ved siden av flere listevisninger.

en: If checked, only the list of often used entries will be included in the selections in the program.
nb: Hvis det er krysset av, vil kun listen over ofte brukte oppføringer inkluderes i valgene i programmet.

en: If checked, the GUI will not show helpful usage tips in popup windows while hovering over a control — such as this one.
nb: Hvis det er merket av, vil ikke grensesnittet vise nyttige brukstips i sprettoppvinduer mens du holder musepekeren over en kontroll – slik som denne.

en: If checked, the program makes sure the suggested destination file name is unique by adding a number (e.g. ' (1)') to the end of the file name.
nb: Hvis det er merket av, sørger programmet for at det foreslåtte målfilnavnet er unikt ved å legge til et tall (f.eks. '(1)') på slutten av filnavnet.

en: If checked, the program will ask for confirmation before aborting a running job.
nb: Hvis det er merket av, vil programmet be om bekreftelse før du avbryter en jobb under utførelse.

en: If checked, the program will ask for confirmation before closing or reloading tabs that have been modified.
nb: Hvis merket av, vil programmet be om bekreftelse før du lukker eller laster inn faner som er endret.

en: If disabled, all files selected for adding will always be added regardless of their names.
nb: Hvis deaktivert, vil alle filer som er valgt for å legges til alltid bli lagt til uavhengig av navnene deres.

en: If disabled, files and tracks will be inserted after all existing files and tracks.
nb: Hvis deaktivert, settes filer og spor inn etter alle eksisterende filer og spor.

en: If disabled, the GUI will let you enter a description for a job when adding it to the queue.
nb: Hvis deaktivert, lar det grafiske grensesnittet deg angi en beskrivelse for en jobb når du legger den til i køen.

en: If enabled, all subtitle tracks will have their "default track" flag set to "no" when they're added.
nb: Hvis aktivert, vil alle undertekstspor ha flagget "standardspor" satt til "nei" når de legges til.

en: If enabled, automatic scaling for high DPI displays will be disabled.
nb: Hvis aktivert, deaktiveres automatisk skalering for skjermer med høy PPT.

en: If enabled, files and tracks will be sorted by track types when they're added to multiplex settings.
nb: Hvis aktivert, vil filer og spor sorteres etter sportyper når de legges til multipleksinnstillinger.

en: If enabled, forced subtitle tracks will always be set to be copied.
nb: Hvis aktivert, vil tvungne undertekstspor alltid være stilt inn til å bli kopiert.

en: If enabled, removal of dialog normalization gain will be enabled for all audio tracks for which removal is supported.
nb: Hvis aktivert, vil fjerning av dialognormaliseringsforsterkning være aktivert for alle lydspor som fjerning støttes for.

en: If enabled, small colored boxes will be shown in the file and track lists as a visual clue to help associating tracks with the files they come from.
nb: Hvis aktivert, vil små fargede bokser vises i fil- og sporlistene som en visuell ledetråd for å hjelpe til med å knytte spor med filene de kommer fra.

en: If enabled, such files will always be skipped without asking.
nb: Hvis aktivert, vil slike filer alltid hoppes over uten å spørre.

en: If enabled, the BlockAddID element will be written even if it's set to its default value of 1.
nb: Hvis det er aktivert, skrives BlockAddID-elementet selv om det er satt til standardverdien 1.

en: If enabled, the GUI checks the state of the 'track enabled' flag of all video, audio & subtitle tracks when starting to multiplex or adding a job to the job queue.
nb: Hvis aktivert, sjekker det grafiske grensesnittet tilstanden til flagget "spor aktivert" for alle video-, lyd- og undertekstspor når du begynner å multiplekse eller legge til en jobb i jobbkøen.

en: If enabled, the GUI will analyze the file names when you add multiple files at once.
nb: Hvis aktivert, vil det grafiske grensesnittet analysere filnavnene når du legger til flere filer samtidig.

en: If enabled, the GUI will automatically switch to the job output tool whenever you start a job (e.g. by pressing "start multiplexing").
nb: Hvis aktivert, vil det grafiske grensesnittet automatisk bytte til jobbutdataverktøyet når du starter en jobb (f.eks. ved å trykke på "start multipleksing").

en: If enabled, the GUI will remove completed jobs older than the configured number of days no matter their status on exit.
nb: Hvis aktivert, fjerner det grafiske grensesnittet fullførte jobber som er eldre enn det konfigurerte antallet dager, uansett status ved avslutning.

en: If enabled, the GUI will remove the output file created by a job if that job ends with an error or if the user aborts the job.
nb: Hvis aktivert, vil det grafiske grensesnittet fjerne utdatafilen som er opprettet av en jobb hvis jobben slutter med en feil, eller hvis brukeren avbryter jobben.

en: If enabled, the GUI will use legacy MIME types when detecting the MIME type of font attachments instead of the current standard MIME types.
nb: Hvis det er aktivert, bruker det grafiske grensesnittet eldre MIME-typer når det oppdages MIME-typen skriftvedlegg i stedet for gjeldende standard MIME-typer.

en: If enabled, the destination file name controls will always be visible no matter which tab is currently shown.
nb: Hvis aktivert, vil målfilnavnkontrollene alltid være synlige uansett hvilken fane som vises.

en: If enabled, the first tab in the "job output" tool will not be cleared when a new job starts.
nb: Hvis den er aktivert, fjernes ikke den første fanen i "jobbutdata"-verktøyet når en ny jobb starter.

en: If enabled, the largest cover image of a Blu-ray will be added as an attachment when adding a Blu-ray playlist.
nb: Hvis aktivert, vil det største omslagsbildet til en Blu-ray legges til som et vedlegg når du legger til en Blu-ray-spilleliste.

en: If enabled, the last entry will be skipped when loading chapters from such playlists in the chapter editor if it is located within five seconds of the end of the movie.
nb: Hvis aktivert, hoppes den siste oppføringen over når du laster inn kapitler fra slike spillelister i kapittelredigereren hvis den ligger innen fem sekunder etter slutten av filmen.

en: If enabled, the names of tab headers will be shortened so that all tab headers fit into the window's width.
nb: Hvis aktivert, forkortes navnene på faneoverskriftene slik at alle faneoverskrifter passer inn i vinduets bredde.

en: If enabled, the program will ask for confirmation before overwriting files and jobs.
nb: Hvis aktivert, vil programmet be om bekreftelse før det overskriver filer og jobber.

en: If enabled, the program will check online whether or not a new release of MKVToolNix is available on the home page.
nb: Hvis aktivert, vil programmet sjekke Internett om en ny utgivelse av MKVToolNix er tilgjengelig på hjemmesiden.

en: If enabled, the warning and error counters of all jobs and the global counters in the status bar will be reset to 0 when the program exits.
nb: Hvis dette alternativet er aktivert, tilbakestilles advarsels- og feiltellerne for alle jobber og de globale tellerne på statuslinjen til 0 når programmet avsluttes.

en: If enabled, tracks of this type will always be set to be copied regardless of their language.
nb: Hvis aktivert, vil spor av denne typen alltid være satt til å kopieres uavhengig av språk.

en: If fewer UIDs are specified than segments are created then random UIDs will be created for them.
nb: Hvis færre UID-er er spesifisert enn segmenter som opprettes, opprettes tilfeldige UID-er for dem.

en: If given then you may use up to nine digits after the decimal point.
nb: Hvis det er gitt, kan du bruke opptil ni sifre etter desimaltegnet.

en: If it contains the word 'DELAY' followed by a number, this number is automatically put into the 'delay' input field for any audio track found in the file.
nb: Hvis det inneholder ordet 'DELAY' etterfulgt av et tall, blir dette nummeret automatisk satt inn i inntastingsfeltet 'forsinkelse' for alle lydspor som finnes i filen.

en: If left empty then the track's original stereo mode will be kept or, if it didn't have one, none will be set at all.
nb: Hvis det står tomt, vil sporets originale stereomodus beholdes, eller hvis den ikke hadde en, vil ingen bli satt i det hele tatt.

en: If more segment UIDs are specified than segments are created then the surplus UIDs are ignored.
nb: Hvis flere segment-UID-er angis enn segmenter opprettes, ignoreres de overflødige UID-ene.

en: If no unit is given, 'fps' will be used.
nb: Hvis ingen enhet er oppgitt, vil 'fps' bli brukt.

en: If no video track is output no splitting will occur.
nb: Hvis det ikke sendes ut noe videospor, vil ingen splitting forekomme.

en: If not, it will turn on the flag for the first track of the current type.
nb: Hvis ikke, vil den slå på flagget for det første sporet av gjeldende type.

en: If nothing is entered then '%p - %t' will be used.
nb: Hvis ingenting er lagt inn vil '%p - %t' bli brukt.

en: If nothing is entered, chapters will be generated but no name will be set.
nb: Hvis ingenting legges inn, genereres kapitler, men det angis ikke noe navn.

en: If one is found, the GUI will ask whether to skip the file or to add it anyway.
nb: Hvis en blir funnet, vil det grafiske grensesnittet spørre om du vil hoppe over filen eller legge den til uansett.

en: If set to 'determine automatically' then mkvmerge will decide whether or not to compress and which algorithm to use based on the track type.
nb: Hvis satt til 'bestemme automatisk', vil mkvmerge bestemme om den skal komprimeres eller ikke og hvilken algoritme som skal brukes basert på sportypen.

en: If set to 'no' then the selected tracks will not be copied to the destination file.
nb: Hvis satt til 'nei', vil ikke de valgte sporene bli kopiert til målfilen.

en: If such a sequence is detected, only the first file is added while the second and following files in the sequence are appended to the first one.
nb: Hvis en slik sekvens oppdages, legges bare den første filen til mens den andre og følgende filer i sekvensen tilføyes den første.

en: If the OGM format is used and the file's character set is not recognized correctly then this option can be used to correct that.
nb: Hvis OGM-formatet brukes og filens tegnsett ikke gjenkjennes riktig, kan dette alternativet brukes til å rette opp det.

en: If the chapters were loaded from a Matroska file, the end timestamp for very last chapter on the top-most level will be derived from the file's duration.
nb: Hvis kapitlene ble lastet fra en Matroska-fil, vil sluttidstempelet for det aller siste kapittelet på det øverste nivået bli avledet fra filens varighet.

en: If the magical value -1 is used then mkvmerge will use sample precision even if a video track is present.
nb: Hvis den magiske verdien -1 brukes, vil mkvmerge bruke samplepresisjon selv om et videospor er til stede.

en: If the number is postfixed with 'ms' then put at most 'n' milliseconds of data into each cluster.
nb: Hvis tallet er etterfikset med 'ms', legger du maksimalt 'n' millisekunder med data inn i hver klynge.

en: If the source file contains no such property for a subtitle track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
nb: Hvis kildefilen ikke inneholder en slik egenskap for et undertekstspor, kan språket avledes fra filnavnet hvis det samsvarer med visse mønstre (f.eks. '...[ger]...' for tysk).

en: If the source file contains no such property for a video track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
nb: Hvis kildefilen ikke inneholder en slik egenskap for et videospor, kan språket avledes fra filnavnet hvis det samsvarer med visse mønstre (f.eks. '...[ger]...' for tysk).

en: If the source file contains no such property for an audio track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
nb: Hvis kildefilen ikke inneholder en slik egenskap for et lydspor, kan språket avledes fra filnavnet hvis det samsvarer med visse mønstre (f.eks. '...[ger]...' for tysk).

en: If there are more entries than configured colors, random colors will be used temporarily.
nb: Hvis det er flere oppføringer enn konfigurerte farger, vil tilfeldige farger brukes midlertidig.

en: If there is no such chapter, the parent chapter's end timestamp will be used instead.
nb: Hvis det ikke finnes et slikt kapittel, brukes det overordnede kapitlets slutt-tidsstempel i stedet.

en: If this hack is enabled, the code will leave the parameter sets as they are.
nb: Hvis dette hacket er aktivert, vil koden la parametersettene være som de er.

en: If this hack is enabled, they won't be removed.
nb: Hvis dette hacket er aktivert, blir de ikke fjernet.

en: If this option is enabled and if there is currently no destination file name set, the program will set one for you when you add a source file.
nb: Hvis dette alternativet er aktivert, og hvis det for øyeblikket ikke er angitt et målfilnavn, vil programmet angi et for deg når du legger til en kildefil.

en: If this option is enabled, only source files containing video tracks will be used for setting the destination file name.
nb: Hvis dette alternativet er aktivert, vil kun kildefiler som inneholder videospor brukes til å angi målfilnavnet.

en: If this option is enabled, only those tracks will be set to be copied whose language is selected below.
nb: Hvis dette alternativet er aktivert, vil bare de sporene bli satt til å bli kopiert hvis språk er valgt nedenfor.

en: If this option is enabled, the GUI will always clear the "destination file name" input box whenever the last source file is removed.
nb: Hvis dette alternativet er aktivert, vil det grafiske grensesnittet alltid fjerne inndataboksen "målfilnavn" når den siste kildefilen fjernes.

en: If this option is enabled, the GUI will always clear the "file title" input box whenever the last source file is removed.
nb: Hvis dette alternativet er aktivert, vil det grafiske grensesnittet alltid fjerne inndataboksen "filtittel" når den siste kildefilen fjernes.

en: If this option is enabled, the file title will be used as the basis for the destination file name if a file title is set.
nb: Hvis dette alternativet er aktivert, vil filtittelen bli brukt som grunnlag for målfilnavnet hvis en filtittel er angitt.

en: If this option is enabled, the name of the directory the file is located in will be used as the basis for the destination file name.
nb: Hvis dette alternativet er aktivert, vil navnet på katalogen filen ligger i bli brukt som grunnlag for målfilnavnet.

en: If tracks are known to be present but not found, the percentage to probe can be changed here.
nb: Hvis spor er kjent for å være tilstede, men ikke funnet, kan prosentandelen som skal undersøkes endres her.

en: If two or more timestamps are used then you have to separate them with commas.
nb: Hvis to eller flere tidsstempler brukes, må du skille dem med kommaer.

en: If you add another job with the same destination file then file created before will be overwritten.
nb: Hvis du legger til en annen jobb med samme målfil, blir filen som ble opprettet før, overskrevet.

en: If you leave this empty then there is no limit for the number of files mkvmerge might create.
nb: Hvis du lar dette stå tomt, er det ingen grense for antall filer mkvmerge kan opprette.

en: If you often use the same names for tracks, you can enter them here.
nb: Hvis du ofte bruker de samme navnene på spor, kan du legge dem inn her.

en: If you often use the same values when splitting by duration, you can enter them here.
nb: Hvis du ofte bruker de samme verdiene når du splitter opp etter varighet, kan du legge dem inn her.

en: If you often use the same values when splitting by size, you can enter them here.
nb: Hvis du ofte bruker de samme verdiene når du splitter etter størrelse, kan du legge dem inn her.

en: If you want to append or add them as additional parts you have to select which source file to append or add them to:
nb: Hvis du vil tilføye eller legge dem til som tilleggsdeler, må du velge hvilken kildefil du vil tilføye eller legge dem til i:

en: Ignores playlists which are likely meant for menus.
nb: Ignorer spillelister som sannsynlig er ment for menyer.

en: Ignoring an entry which starts after it ends ({0}).
nb: Ignorerer en oppføring som starter etter at den er ferdig ({0}).

en: Imported font from {0}
nb: Importerte skrifttype fra {0}

en: Imported picture from {0}
nb: Importerte bilde fra {0}

en: In &two fixed columns on the right of the files and tracks
nb: I &to faste kolonner til høyre for filene og sporene

en: In a &scrollable column on the right of the files and tracks
nb: I en &rullbar kolonne til høyre for filene og sporene

en: In a tab &widget below the files and tracks
nb: I en fane&modul under filene og sporene

en: In fixed intervals: chapters are created in fixed intervals, e.g. every 30 seconds.
nb: I faste intervaller: kapitler opprettes i faste intervaller, f.eks. hvert 30. sekund.

en: In the most compact layout the track properties are located to the right of the files and tracks lists in a scrollable single column.
nb: I den mest kompakte utformingen er sporegenskapene plassert til høyre for filene og sporlistene i en enkelt rullbar kolonne.

en: Inconsistent AAC audio packet (length: {0} != {1})
nb: Inkonsekvent AAC-lydpakke (lengde: {0} != {1})

en: Increase verbosity.
nb: Øk detaljnivået.

en: Independent of the checkboxes, every active configuration can be triggered manually from the "job output" tool.
nb: Uavhengig av avmerkingsboksene kan hver aktive konfigurasjon utløses manuelt fra "jobbutdata"-verktøyet.

en: Indexing (cues):
nb: Indeksering (cue-filer):

en: Individually selected components
nb: Individuelt valgte komponenter

en: Info job
nb: Info jobb

en: Info tool
nb: Infoverktøy

en: Information
nb: Informasjon

en: Information & Warnings:
nb: Informasjon og advarsler:

en: Input too long: {0} > {1}
nb: Inndata for lang: {0} > {1}

en: Instead such a file must be set via the 'chapter file' option on the 'output' tab.
nb: I stedet må en slik fil settes via alternativet 'kapittelfil' på fanen 'utdata'.

en: Instead such a file must be set via the 'global tags' option on the 'output' tab.
nb: I stedet må en slik fil settes via alternativet 'globale tagger' på fanen 'utdata'.

en: Instead such a file must be set via the 'segment info' option on the 'output' tab.
nb: I stedet må en slik fil settes via alternativet 'segmentinfo' på fanen 'utdata'.

en: Interface &language:
nb: Grenesnitt&språk:

en: Interlaced
nb: Sammenflettet

en: Internal bug: tracks.cpp SSA #1. {0}
nb: Intern feil: tracks.cpp SSA #1. {0}

en: Internal program error
nb: Intern programfeil

en: Internet Video Recording (IVR)
nb: Videoopptak på Internett (IVR)

en: Interval:
nb: Intervall:

en: Invalid 'format' attribute '{0}'.
nb: Ugyldig 'format'-attributt '{0}'.

en: Invalid Base64 character encountered
nb: Ugyldig Base64-tegn oppdaget

en: Invalid BlockAddition level in argument '{0}'.
nb: Ugyldig BlockAddition-nivå i argumentet '{0}'.

en: Invalid UTF-8 char. First byte: 0x{0:02x}
nb: Ugyldig UTF-8 tegn. Første byte: 0x{0:02x}

en: Invalid Vorbis headers in AVI audio track.
nb: Ugyldige Vorbis-datahoder i AVI-lydspor.

en: Invalid attachment ID/file name specification in argument '{0}'.
nb: Ugyldig vedleggs-ID/filnavnspesifikasjon i argumentet '{0}'.

en: Invalid attribute '{0}' in node '{1}' at position {2}
nb: Ugyldig attributt '{0}' i node '{1}' ved posisjon {2}

en: Invalid boolean option specified in '{0} {1}'.
nb: Ugyldig boolsk alternativ spesifisert i '{0} {1}'.

en: Invalid boolean specified in '--aac-is-sbr {0}'.
nb: Ugyldig boolsk variabel spesifisert i '--aac-is-sbr {0}'.

en: Invalid change spec ({2}) in '{0} {1}'.
nb: Ugyldig endringsspesifikasjon ({2}) i '{0} {1}'.

en: Invalid chapter number '{0}' for '--split' in '--split {1}': {2}
nb: Ugyldig kapittelnummer '{0}' for '--split' i '--split {1}': {2}

en: Invalid compression option specified in '--compression {0}'.
nb: Ugyldig komprimeringsalternativ spesifisert i '--compression {0}'.

en: Invalid compression option. No track ID specified in '--compression {0}'.
nb: Ugyldig komprimeringsalternativ. Ingen spor-ID spesifisert i '--compression {0}'.

en: Invalid cues option specified in '--cues {0}'.
nb: Ugyldig cue-alternativ spesifisert i '--cues {0}'.

en: Invalid cues option. No track ID specified in '--cues {0}'.
nb: Ugyldig cue-alternativ. Ingen spor-ID spesifisert i '--cues {0}'.

en: Invalid data for Base64 encoding found.
nb: Ugyldig data for Base64-koding funnet.

en: Invalid end frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
nb: Ugyldig sluttdelbilde/feltnummer for '--split' i '--split {0}' (gjeldende del: {1}).

en: Invalid end frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The end number must be bigger than the start number.
nb: Ugyldig sluttramme/feltnummer for '--split' i '--split {0}' (gjeldende del: {1}). Sluttnummeret må være større enn startnummeret.

en: Invalid end time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). Additional error message: {2}.
nb: Ugyldig sluttid for '--split' i '--split {0}' (gjeldende del: {1}). Ytterligere feilmelding: {2}.

en: Invalid end time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The end time must be bigger than the start time.
nb: Ugyldig sluttid for '--split' i '--split {0}' (gjeldende del: {1}). Sluttiden må være større enn starttiden.

en: Invalid format for '--split' in '--split {0}'.
nb: Ugyldig format for '--split' i '--split {0}'.

en: Invalid format for a SSA line ('{0}') at timestamp {1}: The first field is not an integer. This entry will be skipped.
nb: Ugyldig format for en SSA-linje ('{0}') ved tidsstempel {1}: Det første feltet er ikke et heltall. Denne oppføringen vil bli hoppet over.

en: Invalid format: At least minutes and seconds have to be given, but no colon was found
nb: Ugyldig format: minst minutter og sekunder må gis, men ingen kolon ble funnet

en: Invalid format: Colon inside nano-second part
nb: Ugyldig format: kolon i nano-andre del

en: Invalid format: More than nine nano-second digits
nb: Ugyldig format: mer enn ni nano-sekundsifre

en: Invalid format: More than two colons
nb: Ugyldig format: mer enn to kolon

en: Invalid format: No digits before colon
nb: Ugyldig format: ingen sifre før kolon

en: Invalid format: No digits before decimal point
nb: Ugyldig format: ingen sifre før desimaltegn

en: Invalid format: Second decimal point after first decimal point
nb: Ugyldig format: andre desimaltegn etter første desimaltegn

en: Invalid format: The last character is a colon or a decimal point instead of a digit
nb: Ugyldig format: det siste tegnet er et kolon eller et desimaltegn i stedet for et siffer

en: Invalid format: the string is empty.
nb: Ugyldig format: strengen er tom.

en: Invalid format: unknown character '{0}' found
nb: Ugyldig format: ukjent tegn '{0}' funnet

en: Invalid frame for '--split' in '--split {0}'.
nb: Ugyldig ramme for '--split' i '--split {0}'.

en: Invalid header length: {0} (total length: {1}, idx: {2}, dataidx: {3})
nb: Ugyldig datahodelengde: {0} (total lengde: {1}, idx: {2}, dataidx: {3})

en: Invalid identification format in '{0} {1}'.
nb: Ugyldig identifikasjonsformat i '{0} {1}'.

en: Invalid length of hexadecimal content: must be divisable by 2.
nb: Ugyldig lengde på heksadesimalt innhold: må kunne deles med 2.

en: Invalid minute: {0}
nb: Ugyldig minutt: {0}

en: Invalid number of minutes: {0} > 59
nb: Ugyldig antall minutter: {0} > 59

en: Invalid number of seconds: {0} > 59
nb: Ugyldig antall sekunder: {0} > 59

en: Invalid second: {0}
nb: Ugyldig sekund: {0}

en: Invalid selector in '{0} {1}'.
nb: Ugyldig velger i '{0} {1}'.

en: Invalid settings
nb: Ugyldige innstillinger

en: Invalid split size in '--split {0}'.
nb: Ugyldig splittstørrelse i '--split {0}'.

en: Invalid start frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
nb: Ugyldig startdelbilde/feltnummer for '--split' i '--split {0}' (gjeldende del: {1}).

en: Invalid start frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The start number must be bigger than or equal to the previous part's end number.
nb: Ugyldig startramme/feltnummer for '--split' i '--split {0}' (gjeldende del: {1}). Startnummeret må være større enn eller lik forrige dels sluttnummer.

en: Invalid start or stop timestamp
nb: Ugyldig start- eller stopptidsstempel

en: Invalid start time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). Additional error message: {2}.
nb: Ugyldig starttid for '--split' i '--split {0}' (gjeldende del: {1}). Ytterligere feilmelding: {2}.

en: Invalid start time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The start time must be bigger than or equal to the previous part's end time.
nb: Ugyldig starttid for '--split' i '--split {0}' (gjeldende del: {1}). Starttiden må være større enn eller lik forrige dels sluttid.

en: Invalid start/end specification for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
nb: Ugyldig start/slutt spesifikasjon for '--split' i '--split {0}' (gjeldende del: {1}).

en: Invalid sub charset option. No track ID specified in '--sub-charset {0}'.
nb: Ugyldig alternativ for undertegnsett. Ingen spor-ID spesifisert i '--sub-charset {0}'.

en: Invalid sub charset specified in '--sub-charset {0}'.
nb: Ugyldig undertegnsett spesifisert i '--sub-charset {0}'.

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'.
nb: Ugyldig synkroniseringsalternativ spesifisert i '{0} {1}'.

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'. The divisor is zero.
nb: Ugyldig synkroniseringsalternativ spesifisert i '{0} {1}'. Deleren er null.

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'. The linear sync value may not be equal to or smaller than zero.
nb: Ugyldig synkroniseringsalternativ spesifisert i '{0} {1}'. Den lineære synkroniseringsverdien er kanskje ikke lik eller mindre enn null.

en: Invalid sync option. No track ID specified in '{0} {1}'.
nb: Ugyldig synkroniseringsalternativ. Ingen spor-ID angitt i '{0} {1}'.

en: Invalid tags file name specified in '{0} {1}'.
nb: Ugyldig taggerfilnavn spesifisert i '{0} {1}'

en: Invalid tags option. No track ID specified in '{0} {1}'.
nb: Ugyldig alternativ for tagger. Ingen spor-ID spesifisert i '{0} {1}'

en: Invalid time for '--split' in '--split {0}'. Additional error message: {1}
nb: Ugyldig tid for '--split' i '--split {0}'. Ytterligere feilmelding: {1}

en: Invalid time for '--split' in '--split {0}'. Additional error message: {1}.
nb: Ugyldig tid for '--split' i '--split {0}'. Ytterligere feilmelding: {1}

en: Invalid track ID specified in '--aac-is-sbr {0}'.
nb: Ugyldig spor-ID spesifisert i '--aac-is-sbr {0}'.

en: Invalid track ID specified in '--compression {0}'.
nb: Ugyldig spor-ID spesifisert i '--compression {0}'.

en: Invalid track ID specified in '--cues {0}'.
nb: Ugyldig spor-ID spesifisert i '--cues {0}'

en: Invalid track ID specified in '--sub-charset {0}'.
nb: Ugyldig spor-ID spesifisert i '--sub-charset {0}'.

en: Invalid track ID specified in '--{0} {1}'.
nb: Ugyldig spor-ID spesifisert i '--{0} {1}'.

en: Invalid track ID specified in '{0} {1}'.
nb: Ugyldig spor-ID spesifisert i '{0} {1}'.

en: Invalid track ID/file name specification in argument '{0}'.
nb: Ugyldig spor-ID/filnavnspesifikasjon i argumentet '{0}'.

en: Invisible
nb: Usynlig

en: It cannot be removed because it is a mandatory header field.
nb: Den kan ikke fjernes fordi det er et obligatorisk datahodefelt.

en: It does not consist of a track ID and a value separated by a colon.
nb: Den består ikke av en spor-ID og en verdi atskilt med kolon.

en: It is ignored for XML chapter files.
nb: Det ignoreres for XML-kapittelfiler.

en: It tries to detect sequences of names that likely belong to the same movie by splitting the name into three parts: a prefix, a running number and a suffix that doesn't contain digits.
nb: Den prøver å oppdage sekvenser av navn som sannsynligvis tilhører samme film ved å dele navnet i tre deler: et prefiks, et kjørende nummer og et suffiks som ikke inneholder sifre.

en: Its 'forced display' property is set in the source file.
nb: Egenskapen 'tvungen visning' er angitt i kildefilen.

en: Its installation location could not be determined automatically.
nb: Installasjonsplasseringen kunne ikke bestemmes automatisk.

en: Its name contains the word 'forced' (in English).
nb: Navnet inneholder ordet 'forced' (på engelsk).

en: JSON option files must contain a JSON array consisting solely of JSON strings
nb: JSON-alternativfiler må inneholde en JSON-tabell som bare består av JSON-strenger

en: Job &output
nb: Jobb&utdata

en: Job completed with warnings
nb: Jobb fullført med advarsler

en: Job description
nb: Beskrivelse av jobb

en: Job end date && time in ISO 8601 format
nb: Jobb sluttdato && tid i ISO 8601 format

en: Job failed
nb: Jobb mislyktes

en: Job output
nb: Jobbutdata

en: Job queue
nb: Jobbkø

en: Job queue changed
nb: Jobbkø endret

en: Job start date && time in ISO 8601 format
nb: Jobb startdato && tid i ISO 8601 format

en: Job succeeded
nb: Jobb lyktes

en: Job type ('multiplexer' or 'info')
nb: Jobbtype ('multiplekser' eller 'info')

en: Jobs & job queue
nb: Jobber og jobbkø

en: Jobs and job output
nb: Jobber og jobbutdata

en: Jobs to execute:
nb: Jobber å utføre:

en: Kate packet is too small and is being skipped.
nb: Kate-pakke er for liten og hoppes over.

en: Keep only the BlockAdditions up to this level (default: keep all levels)
nb: Behold bare BlockAdditions opp til dette nivået (standard: behold alle nivåer)

en: Key frame
nb: Nøkkelramme

en: Known &problems in recent releases
nb: Kjente &problemer i nylige utgivelser

en: Known element, but invalid at this position: {0} (ID: 0x{1})
nb: Kjent element, men ugyldig ved denne posisjonen: {0} (ID: 0x{1})

en: Lace number
nb: Flettenummer

en: Language
nb: Språk

en: Language (IETF BCP 47)
nb: Språk (IETF BCP 47)

en: Language (obsolete)
nb: Språk (foreldet)

en: Language selected below
nb: Språk valgt nedenfor

en: Language shortcuts
nb: Språksnarveier

en: Language:
nb: Språk:

en: Languages
nb: Språk

en: Languages:
nb: Språk:

en: Layout
nb: Utforming

en: Leave additional space (EbmlVoid) in the destination file after the chapters.
nb: La det være ekstra plass (EbmlVoid) i målfilen etter kapitlene.

en: Left
nb: Venstre

en: Legend:
nb: Legende:

en: Length: %1 byte | Length: %1 bytes
nb[0]: Lengde: %1 byte
nb[1]: Lengde: %1 byte

en: Light
nb: Lys

en: Line {0} of the timestamp file '{1}' contains inconsistent data (e.g. the duration or the FPS are smaller than zero).
nb: Linje {0} i tidsstempelfilen '{1}' inneholder inkonsekvente data (f.eks. varigheten eller FPS er mindre enn null).

en: Line {0} of the timestamp file '{1}' contains inconsistent data (e.g. the start frame number is bigger than the end frame number, or some values are smaller than zero).
nb: Linje {0} i tidsstempelfilen '{1}' inneholder inkonsekvente data (f.eks. startbildenummeret er større enn sluttbildenummeret, eller noen verdier er mindre enn null).

en: Line {0} of the timestamp file '{1}' could not be parsed.
nb: Linje {0} i tidsstempelfilen '{1}' kunne ikke analyseres.

en: Line {0}: Negative timestamp encountered. The entry will be adjusted to start from 00:00:00.000.
nb: Linje {0}: negativt tidsstempel oppdaget. Oppføringen vil bli justert til å starte fra 00:00:00.000.

en: Line {0}: The current timestamp ({1}) is smaller than the previous one ({2}). The entries will be sorted according to their timestamps. This might result in the wrong order for some subtitle entries. If this is the case then you have to fix the .idx file manually.
nb: Linje {0}: gjeldende tidsstempel ({1}) er mindre enn det forrige ({2}). Oppføringene vil bli sortert etter deres tidsstempler. Dette kan føre til feil rekkefølge for enkelte undertekstoppføringer. Hvis dette er tilfelle, må du fikse .idx-filen manuelt.

en: Line {0}: The line seems to be a subtitle entry but the format couldn't be recognized. This entry will be skipped.
nb: Linje {0}: linjen ser ut til å være en undertekstoppføring, men formatet kunne ikke gjenkjennes. Denne oppføringen vil bli hoppet over.

en: Line {0}: The line seems to be a subtitle entry but the timestamp was negative even after adding the track delay. Negative timestamps are not supported in Matroska. This entry will be skipped.
nb: Linje {0}: linjen ser ut til å være en undertekstoppføring, men tidsstemplet var negativt selv etter å ha lagt til sporforsinkelsen. Negative tidsstempler støttes ikke i Matroska. Denne oppføringen vil bli hoppet over.

en: Link files
nb: Koble filer

en: Linux/Unix shells (bash, zsh etc.)
nb: Linux/Unix skall (bash, zsh osv.)

en: List all valid property names and exit
nb: Oppgi alle gyldige egenskapsnavn og avslutt

en: Listen to <a href="%1">song</a> on YouTube
nb: Lytt til <a href="%1">sang</a> på YouTube

en: Listen to <a href="%1">song</a> or <a href="%2">album</a> on YouTube
nb: Lytt til <a href="%1">sang</a> eller <a href="%2">album</a> på YouTube

en: Listing configuration file names with the extension .mtxcfg causes the GUI to load the those configuration files in the appropriate tool.
nb: Oppføring av konfigurasjonsfilnavn med filtypen .mtxcfg fører til at grensesnittet laster inn disse konfigurasjonsfilene i det aktuelle verktøyet.

en: Listing content of file "%1" in directory "%2"
nb: Oppføring av innholdet i filen "%1" i katalog "%2"

en: Loading…
nb: Laster...

en: Location of MediaInfo &GUI:
nb: Plassering til &grensesnittet til MediaInfo:

en: Lower priority
nb: Lavere prioritet

en: Lowest priority
nb: Laveste prioritet

en: M&ore actions
nb: F&lere handlinger

en: MIME type
nb: MIME-type

en: MKVToolNix &GUI
nb: MKVToolNix &Grensesnitt

en: MKVToolNix &web site
nb: MKVToolNix &nettsted

en: MKVToolNix GUI acts as a portable application but cannot write to its base directory, '%1'. If it should act as an installed application, remove the file '%2'.
nb: MKVToolNix GUI fungerer som en bærbar applikasjon, men kan ikke skrive til grunnkatalogen, '%1'. Hvis det skal fungere som et installert program, fjern filen '%2'.

en: MKVToolNix GUI config files
nb: Konfigurasjonsfiler for det grafiske grensesnittet til MKVToolNix

en: MKVToolNix GUI preferences
nb: MKVToolNix grensesnittpreferanser

en: MKVToolNix GUI's installation directory
nb: MKVToolNix GUIs installasjonskatalog

en: MKVToolNix news & changes
nb: MKVToolNix nyheter og endringer

en: MKVToolNix option files (JSON-formatted)
nb: MKVToolNix-alternativfiler (JSON-formatert)

en: MP4 audio/video files
nb: MP4 lyd-/videofiler

en: MPEG program stream
nb: MPEG-programstrøm

en: MPEG program streams
nb: MPEG-programstrømmer

en: MPEG transport stream
nb: MPEG-transportstrøm

en: MPEG transport streams
nb: MPEG-transportstrømmer

en: MPEG-1/2 Audio Layer II/III elementary streams
nb: MPEG-1/2 Audio Layer II/III elementære strømmer

en: MPEG-1/2 video elementary stream
nb: MPEG-1/2 video elementær strøm

en: MPEG-1/2 video elementary streams
nb: MPEG-1/2 video elementære strømmer

en: MPLS Blu-ray playlist
nb: MPLS Blu-ray spilleliste

en: Ma&ximum number of concurrent jobs:
nb: Ma&ksimalt antall samtidige jobber:

en: Make this track eligible to be played by default.
nb: Gjør dette sporet kvalifisert til å spilles som standard.

en: Malformed AAC codec initialization data found.
nb: Feilaktig initialiseringsdata for AAC-kodek funnet.

en: Malformed codec id '{0}'.
nb: Feilaktig kodek-id '{0}'.

en: Mark this track as "enabled" (the default) or "disabled".
nb: Merk dette sporet som "aktivert" (standard) eller "deaktivert".

en: Mark this track as "forced display".
nb: Merk dette sporet som "tvungen visning".

en: Markdown files
nb: Markdown-filer

en: Matroska and WebM files
nb: Matroska- og WebM-filer

en: Matroska audio/video files
nb: Matroska lyd-/videofiler

en: Matroska files
nb: Matroska-filer

en: Matroska files can be played back without the cue data, but seeking will probably be imprecise and slower.
nb: Matroska-filer kan spilles av uten cue-data, men søking vil sannsynligvis være upresist og tregere.

en: Maximum EBML ID length
nb: Maksimal EBML ID-lengde

en: Maximum EBML size length
nb: Maksimal EBML-størrelseslengde

en: Maximum allowed length: {0}, actual length: {1}
nb: Maksimal tillatt lengde: {0}, faktisk lengde: {1}

en: Maximum allowed value: {0}, actual value: {1}
nb: Maksimal tillatt verdi: {0}, faktisk verdi: {1}

en: Maximum block additional ID
nb: Maksimal blokk ekstra ID

en: Maximum brightness of a single pixel in candelas per square meter (cd/m²).
nb: Maksimal lysstyrke på en enkelt piksel i candela per kvadratmeter (cd/m²).

en: Maximum cache
nb: Maksimum hurtigbuffer

en: Maximum content light
nb: Maksimalt lys for innhold

en: Maximum content light:
nb: Maksimalt lys for innhold:

en: Maximum frame light
nb: Maksimalt rammelys

en: Maximum frame light:
nb: Maksimalt bildelys:

en: Maximum frame-average light level in candelas per square meter (cd/m²).
nb: Maksimalt rammegjennomsnittlig lysnivå i candela per kvadratmeter (cd/m²).

en: Maximum luminance
nb: Maksimal lysstyrke

en: Maximum luminance in candelas per square meter (cd/m²).
nb: Maksimal lysstyrke i candela per kvadratmeter (cd/m²).

en: Maximum luminance:
nb: Maksimal lysstyrke:

en: Maximum number of files:
nb: Maksimalt antall filer:

en: Memory allocation error: {0} ({1}).
nb: Feil ved minnetildeling: {0} ({1}).

en: Memory for a RealAudio/RealVideo frame could not be allocated.
nb: Minne for en RealAudio/RealVideo-delbilde kan ikke tildeles.

en: Minimum allowed length: {0}, actual length: {1}
nb: Minste tillatte lengde: {0}, faktisk lengde: {1}

en: Minimum allowed value: {0}, actual value: {1}
nb: Minste tillatte verdi: {0}, faktisk verdi: {1}

en: Minimum cache
nb: Minimum hurtigbuffer

en: Minimum luminance
nb: Minimum lysstyrke

en: Minimum luminance in candelas per square meter (cd/m²).
nb: Minimum lysstyrke i candela per kvadratmeter (cd/m²).

en: Minimum luminance:
nb: Minimum lysstyrke:

en: Miscellaneous
nb: Diverse

en: Missing argument for '--output-charset'.
nb: Mangler argument for '--output-charset'.

en: Missing argument for '--ui-language'.
nb: Manglende argument for '--ui-language'.

en: Missing argument to '{0}'.
nb: Mangler argument til '{0}'.

en: Missing destination file name in argument '{0}'.
nb: Manglende målfilnavn i argumentet '{0}'.

en: Missing one hex digit
nb: Mangler ett heksadesimaltsiffer

en: Missing start/end specifications for '--split' in '--split {0}'.
nb: Mangler start/slutt spesifikasjoner for '--split' i '--split {0}'.

en: Modes
nb: Moduser

en: Modif&y selected track
nb: Modifise&r valgt spor

en: Modif&y selected tracks
nb: Modifise&r valgte spor

en: Modification of properties in the section '{0}' was requested, but no corresponding level 1 element was found in the file. {1}
nb: Det ble bedt om endring av egenskaper i seksjonen '{0}', men det ble ikke funnet noe tilsvarende nivå 1-element i filen. {1}

en: Modified:
nb: Modifisert:

en: More
nb: Mer

en: More than one MIME type was given for a single attachment. '{0}' will be discarded and '{1}' used instead.
nb: Det ble angitt mer enn én MIME-type for ett enkelt vedlegg. '{0}' forkastes og '{1}' brukes i stedet.

en: More than one description was given for a single attachment.
nb: Det ble gitt mer enn én beskrivelse for et enkelt vedlegg.

en: More than one file name has been given ('{0}' and '{1}').
nb: Mer enn ett filnavn er gitt ('{0}' og '{1}').

en: More than one name was given for a single attachment. '{0}' will be discarded and '{1}' used instead.
nb: Det ble angitt mer enn ett navn for et enkelt vedlegg. '{0}' forkastes og '{1}' brukes i stedet.

en: More than one track is to be appended to the track {0} from file no. {1} ('{2}'). The argument for '--append-to' was invalid.
nb: Mer enn ett spor skal tilføyes sporet {0} fra filnr. {1} ('{2}'). Argumentet for '--append-to' var ugyldig.

en: More than one track with the track number {0} found.
nb: Mer enn ett spor med spornummeret {0} funnet.

en: Most of the other settings on the output tab will be kept intact, though.
nb: De fleste av de andre innstillingene på utdatafanen vil imidlertid bli holdt intakt.

en: Most options can only be used in certain modes with a few options applying to all modes.
nb: De fleste alternativer kan bare brukes i visse moduser med noen få alternativer som gjelder for alle moduser.

en: Multiple modes can be used in the same invocation of mkvextract allowing the extraction of multiple things in a single pass.
nb: Flere moduser kan brukes i samme påkallelse av mkvextract, noe som tillater utvinning av flere ting i en enkel omgang.

en: Multiplex job
nb: Multipleksjobb

en: Multiplexer
nb: Multiplekser

en: Multiplexing application
nb: Multipleksing applikasjon

en: Multiplexing to file "%1" in directory "%2"
nb: Multiplekser til filen "%1" i katalogen "%2"

en: Multiplexing took {0}.
nb: Multipleksing tok {0}.

en: Multiply the chapters' timestamps with a factor.
nb: Multipliser kapitelenes tidsstempler med en faktor.

en: Multiply this track's timestamps with a factor.
nb: Multipliser dette sporets tidsstempler med en faktor.

en: Na&me template:
nb: Na&vn mal:

en: Name
nb: Navn

en: Name tem&plate:
nb: Navn ma&l:

en: Name template:
nb: Navn mal:

en: Name/Description
nb: Navn/Beskrivelse

en: Name:
nb: Navn:

en: Names
nb: Navn

en: Names are considered to be in sequence when the previous file name's prefix & suffix match the current file name's prefix & suffix and the running number is incremented by one.
nb: Navn anses å være i rekkefølge når forrige filnavns prefiks og suffiks samsvarer med gjeldende filnavns prefiks og suffiks og det kjørende nummeret økes med én.

en: Negative values are allowed.
nb: Negative verdier er tillatt.

en: Never
nb: Aldri

en: Never scan for other playlists
nb: Skann aldri etter andre spillelister

en: New &value:
nb: Ny &verdi:

en: New value:
nb: Ny verdi:

en: Next filename
nb: Neste filnavn

en: Next segment UID
nb: Neste segment UID

en: Next segment UID:
nb: Neste segment-UID:

en: Next segment's unique ID
nb: Neste segments unike ID

en: No
nb: Nei

en: No 'EBML head' element was found.
nb: Ingen 'EBML-datahode'-element ble funnet.

en: No AC-3 header found in first frame; track will be skipped.
nb: Ingen AC-3-datahode funnet i første ramme; sporet hoppes over..

en: No DTS header found in first frames; track will be skipped.
nb: Ingen DTS-datahode funnet i første bilderammer; sporet hoppes over.

en: No EBML head found.
nb: Ingen EBML-datahode funnet.

en: No MIME type has been set for the attachment '{0}', and it could not be guessed.
nb: Ingen MIME-type er angitt for vedlegget '{0}', og den kan ikke gjettes.

en: No actions have been added yet.
nb: Ingen handlinger er lagt til enda.

en: No append mapping was given for the file no. {0} ('{1}'). A default mapping of {2} will be used instead. Please keep that in mind if mkvmerge aborts with an error message regarding invalid '--append-to' options.
nb: Det ble ikke gitt noen tilføyningstilordning for filnr. {0} ('{1}'). En standardtilordning av {2} vil bli brukt i stedet. Husk det hvis mkvmerge avbryter med en feilmelding om ugyldige '--append-to'-alternativer.

en: No attachment matched the spec '{0}'.
nb: Ingen vedlegg samsvarte med spesifikasjonen '{0}'.

en: No audio device is available for playback, or accessing it failed.
nb: Ingen lydenhet er tilgjengelig for avspilling, eller tilgang til den mislyktes.

en: No changes were made.
nb: Ingen endringer ble gjort.

en: No chapter numbers listed after '--split {0}'.
nb: Ingen kapittelnumre oppført etter '--split {0}'.

en: No cues
nb: Ingen cue-er

en: No cues were found.
nb: Ingen cue-filer ble finnet.

en: No destination file name specified, will use attachment name.
nb: Ingen målfilnavn angitt, vil bruke vedleggsnavn.

en: No disc library information was found.
nb: Fant ingen informasjon om platebibliotek.

en: No errors yet
nb: Ingen feil enda

en: No extra compression
nb: Ingen ekstra komprimering

en: No file has been opened yet.
nb: Ingen filer er åpnet enda.

en: No file name given.
nb: Ingen filnavn gitt.

en: No file names were listed between '{0}' and '{1}'.
nb: Ingen filnavn ble oppført mellom '{0}' og '{1}'.

en: No filename found after the '@'.
nb: Ingen filnavn funnet etter '@'.

en: No help available.
nb: Ingen tilgjengelig hjelp.

en: No information is transmitted to the server.
nb: Ingen informasjon overføres til tjeneren.

en: No job has been started yet.
nb: Ingen jobb er startet enda.

en: No job started yet
nb: Ingen jobber startet enda

en: No lacing
nb: Ingen fletting

en: No linguistic content; Not applicable
nb: Ikke noe språklig innhold; Ikke aktuelt

en: No metadata block found. This file is broken.
nb: Ingen metadatablokk funnet. Denne filen er ødelagt.

en: No multiplex job has been opened yet.
nb: Ingen multipleksjobb er åpnet enda.

en: No output yet
nb: Ingen utdata enda

en: No permission to read from, to write to or to create
nb: Ingen tillatelse til å lese fra, skrive til eller opprette

en: No segment UID could be found in the file '{0}'.
nb: Ingen segment-UID ble funnet i filen '{0}'.

en: No segment/level 0 element found.
nb: Finner ikke noe segment/nivå 0-element.

en: No source files were given.
nb: Ingen kildefiler ble gitt.

en: No space left to write to
nb: Ingen plass igjen å skrive til

en: No track ID specified in '--{0} {1}'.
nb: Ingen spor-ID spesifisert i '--{0} {1}'.

en: No track corresponding to the edit specification '{0}' was found. {1}
nb: Det ble ikke funnet spor som tilsvarte redigeringsspesifikasjonen '{0}'. {1}

en: No track headers were found for which statistics could be calculated.
nb: Det ble ikke funnet spordatahoder som det kunne beregnes statistikk for.

en: No track with the ID {0} was found in the source file.
nb: Ingen spor med ID-en {0} ble funnet i kildefilen.

en: No version number found.
nb: Ingen versjonsnummer funnet.

en: No warnings yet
nb: Ingen advarsler enda

en: No {0} specified in '--{1} {2}'.
nb: Ingen {0} spesifisert i '--{1} {2}'.

en: Non-hex digits encountered.
nb: Ikke-heksadesimal-sifre påtruffet.

en: Nor&mal output:
nb: Nor&mal utdata:

en: Normal priority
nb: Normal prioritet

en: Normalize all IETF BCP 47 language tags of changed elements to either their canonical form (mode 'canonical'), their extended language subtags form (mode 'extlang') or not at all (mode 'off')
nb: Normaliser alle IETF BCP 47-språktagger for endrede elementer til enten deres kanoniske form (modus 'kanonisk'), deres utvidede skjema for språkundertagger (modus 'extlang') eller ikke i det hele tatt (modus 'av')

en: Normally completed jobs stay in the queue even over restarts until the user clears them out manually.
nb: Normalt fullførte jobber forblir i køen selv over omstarter til brukeren fjerner dem manuelt.

en: Normally mkvmerge does not change the timing information (frame/field rate) stored in the video bitstream.
nb: Normalt endrer ikke mkvmerge tidsinformasjonen (ramme/felthastighet) som er lagret i videobitstrømmen.

en: Normally mkvmerge keeps aspect ratio information in MPEG4 video bitstreams and puts the information into the container.
nb: Normalt beholder mkvmerge informasjon om sideforhold i MPEG4-videobitstrømmer og legger informasjonen inn i konteineren.

en: Normally mkvmerge will apply additional lossless compression for subtitle tracks for certain codecs.
nb: Normalt vil mkvmerge bruke ekstra tapsfri komprimering for undertekstspor for visse kodeker.

en: Normally mkvmerge will use a value of 1000000 which means that timestamps and durations will have a precision of 1ms.
nb: Normalt vil mkvmerge bruke en verdi på 1000000 som betyr at tidsstempler og varighet vil ha en presisjon på 1ms.

en: Normally selected entries in list view can be moved around via drag & drop and with keyboard shortcuts (Ctrl+Up, Ctrl+Down).
nb: Normalt valgte oppføringer i listevisning kan flyttes rundt via dra og slipp og med hurtigtaster (Ctrl+pil opp, Ctrl+pil ned).

en: Normally spaces & tabs are removed from the beginning & the end of each line in text subtitles.
nb: Normalt fjernes mellomrom og tabulatorer fra begynnelsen og slutten av hver linje i undertekster.

en: Normally the HEVC/H.265 code in mkvmerge and mkvextract normalizes parameter sets by prefixing all key frames with all currently active parameter sets and removes duplicates that might already be present.
nb: Normalt normaliserer HEVC / H.265-koden i mkvmerge og mkvextract parametersett ved å prefiksere alle nøkkelrammer med alle aktive parametersett og fjerner duplikater som allerede kan være til stede.

en: Not a hex digit at position {0}
nb: Ikke et heksadesimalsiffer ved posisjon {0}

en: Not a key frame
nb: Ikke en nøkkelramme

en: Not a valid Matroska file (no EBML head found)
nb: Ikke en gyldig Matroska-fil (ingen EBML-datahode funnet)

en: Not a valid Matroska file (no segment/level 0 element found)
nb: Ikke en gyldig Matroska-fil (finner ikke noe segment/nivå 0-element)

en: Not a valid number or not positive.
nb: Ikke et gyldig nummer eller ikke positivt.

en: Not discardable
nb: Kan ikke kastes

en: Not finished yet
nb: Ikke fullført enda

en: Not needed for AAC tracks read from other container formats like MP4 or Matroska files.
nb: Ikke nødvendig for AAC-spor lest fra andre konteinerformater som MP4- eller Matroska-filer.

en: Not started yet
nb: Ikke startet enda

en: Note also that there are not a lot of players that support the cropping parameters.
nb: Merk også at det ikke er mange avspillere som støtter beskjæringsparametrene.

en: Note that even if the option is disabled mkvmerge will copy a source file's title property unless a title is manually set by the user.
nb: Merk at selv om alternativet er deaktivert vil mkvmerge kopiere en kildefils tittelegenskap med mindre en tittel er manuelt satt av brukeren.

en: Note that many players don't use the display width/height values directly but only use the ratio given by these values when setting the initial window size.
nb: Merk at mange avspillere ikke bruker visningsbredde-/høydeverdiene direkte, men bare bruker forholdet gitt av disse verdiene når de angir den opprinnelige vindusstørrelsen.

en: Note that most <MTX_…> variables are empty and will be removed for actions that can take variables as arguments.
nb: Merk at de fleste <MTX_...>-variabler er tomme og vil bli fjernet for handlinger som kan ta variabler som argumenter.

en: Note that on Windows forward slashes can be used instead of backslashes in path names, too.
nb: Merk at på Windows kan skråstreker også brukes i stedet for omvendte skråstreker i banenavn.

en: Note that the Matroska specifications regarding the storage of '{0}' have not been finalized yet. mkvmerge's support for it is therefore subject to change and uses the CodecID '{1}/EXPERIMENTAL' instead of '{1}'. This warning will be removed once the specifications have been finalized and mkvmerge has been updated accordingly.
nb: Merk at Matroska-spesifikasjonene angående lagring av '{0}' ikke er ferdigstilt ennå. mkvmerges støtte for det kan derfor endres og bruker CodecID '{1}/EXPERIMENTAL' i stedet for '{1}'. Denne advarselen vil bli fjernet når spesifikasjonene er ferdigstilt og mkvmerge har blitt oppdatert tilsvarende.

en: Note that the language "Undetermined (und)" is assumed for tracks for which no language is known (e.g. those read from SRT subtitle files).
nb: Merk at språket "Ubestemt (und)" antas for spor som ikke er kjent for noe språk (f.eks. de som leses fra SRT-undertekstfiler).

en: Note that the video content is not modified by this option.
nb: Merk at videoinnholdet ikke endres av dette alternativet.

en: Note:
nb: Merknad:

en: Nothing to do.
nb: Ingenting å gjøre.

en: Nu&mber of entries to create:
nb: An&tall oppføringer som skal opprettes:

en: Number
nb: Nummer

en: Number of &recently used entries to remember:
nb: Antall &nylig brukte oppføringer å huske:

en: Number of chapters:
nb: Antall kapitler:

en: Number of frames: %1
nb: Antall rammer: %1

en: Number of nanoseconds (not scaled) per frame.
nb: Antall nanosekunder (ikke skalert) per ramme.

en: Numbers of channels in the track.
nb: Antall kanaler i sporet.

en: Often used selections
nb: Ofte brukte utvalg

en: Ogg/OGM audio/video files
nb: Ogg/OGM lyd-/videofiler

en: One chapter for each appended file
nb: Ett kapittel for hver tilføyde fil

en: One of the options '--attachment-name', '--attachment-description', '--attachment-mime-type' or '--attachment-uid' has been used without a following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option.
nb: Ett av alternativene '--attachment-name', '--attachment-description', '--attachment-mime-type' eller '--attachment-uid' er brukt uten et etterfølgende '--add-attachment', '--replace-attachment' eller '--update-attachment' alternativ.

en: One-line summaries for each track and frame
nb: Sammendrag på én linje for hvert spor og ramme

en: Online check for updates
nb: Se etter oppdateringer på Internett

en: Only files smaller than 2 GiB are supported.
nb: Bare filer mindre enn 2 GiB støttes.

en: Only for I frames
nb: Kun for I-rammer

en: Only if the job completed successfully
nb: Bare hvis jobben ble vellykket fullført

en: Only if the source doesn't contain a language
nb: Bare hvis kilden ikke inneholder et språk

en: Only items whose type is in the 'selected' list on the right will be set to be copied by default.
nb: Bare elementer hvis type er i den 'valgte' listen til høyre vil bli satt til å bli kopiert som standard.

en: Only needed for AAC source files as SBR AAC cannot be detected automatically for these files.
nb: Bare nødvendig for AAC-kildefiler da SBR AAC ikke kan oppdages automatisk for disse filene.

en: Only needed in certain situations:
nb: Trengs bare i visse situasjoner:

en: Only one chapter file allowed in '{0} {1}'.
nb: Bare én kapittelfil tillatt i '{0} {1}'.

en: Only one destination file allowed.
nb: Bare én målfil tillatt.

en: Only one instance of <{0}> is allowed beneath <{1}> at position {2}.
nb: Bare én forekomst av <{0}> er tillatt under <{1}> ved posisjon {2}.

en: Only one of <String> and <Binary> may be used beneath <Simple> but not both at the same time.
nb: Bare en av <String> og <Binary> kan brukes under <Simple>, men ikke begge samtidig.

en: Only one segment info file allowed in '{0} {1}'.
nb: Bare én segmentinformasjonsfil tillatt i '{0} {1}'.

en: Only one source file is allowed.
nb: Bare én kildefil er tillatt.

en: Only partial append mappings were given for the file no. {0} ('{1}'). Either don't specify any mapping (in which case the default mapping will be used) or specify a mapping for all tracks that are to be copied.
nb: Det ble kun gitt delvise tilføyningstilordninger for filnr. {0} ('{1}'). Enten ikke spesifiser noen tilordning (i så fall vil standardtilordningen brukes) eller angi en tilordning for alle spor som skal kopieres.

en: Only playlists whose duration are at least this long are considered and offered to the user for selection.
nb: Bare spillelister hvis varighet er minst så lang, vurderes og tilbys brukeren for valg.

en: Only show summaries of the contents, not each element.
nb: Vis bare sammendrag av innholdet, ikke hvert element.

en: Only the first %1 bytes are shown.
nb: Bare de første %1 byte vises.

en: Only the languages in the 'selected' list on the right will be recognized as track languages in file names.
nb: Bare språkene i den 'valgte' listen til høyre vil bli gjenkjent som sporspråk i filnavn.

en: Only to the first destination file
nb: Bare til den første målfilen

en: Only tracks with a language in this list will be set to be copied by default.
nb: Bare spor med et språk i denne listen vil bli satt til å bli kopiert som standard.

en: Only v7 and newer VobSub files are supported. If you have an older version then use the VSConv utility from http://sourceforge.net/projects/guliverkli/ to convert these files to v7 files.
nb: Bare v7 og nyere VobSub-filer støttes. Hvis du har en eldre versjon, kan du bruke VSConv-verktøyet fra http://sourceforge.net/projects/guliverkli/ til å konvertere disse filene til v7-filer.

en: Only {0} chapter found in source files & chapter files. | Only {0} chapters found in source files & chapter files.
nb[0]: Bare {0} kapittel funnet i kildefiler og kapittelfiler
nb[1]: Bare {0} kapitler funnet i kildefiler og kapittelfiler.

en: Open Bitstream Units stream
nb: Åpen Bitstream Units-strøm

en: Open Matroska or WebM files
nb: Åpne Matroska- eller WebM-filer

en: Open a Matroska or WebM file via the "header editor" menu, the button below or drag & drop one here.
nb: Åpne en Matroska- eller WebM-fil via "hodedataredigering"-menyen, knappen nedenfor eller dra og slipp en her.

en: Open a Matroska or WebM file via the "info tool" menu, the button below or drag & drop one here.
nb: Åpne en Matroska- eller WebM-fil via "infoverktøy"-menyen, knappen nedenfor eller dra og slipp en her.

en: Open a file via the "chapter editor" menu, the buttons below or drag & drop one here.
nb: Åpne en fil via "kapittelredigering"-menyen, knappene under eller dra og slipp en her.

en: Open all files as tabs in the header editor
nb: Åpne alle filer som faner i datahoderedigereren

en: Open corresponding file in &MediaInfo | Open corresponding files in &MediaInfo
nb[0]: Åpne korresponderende fil i &MediaInfo
nb[1]: Åpne korresponderende filer i &MediaInfo

en: Open file in &MediaInfo | Open files in &MediaInfo
nb[0]: Åpne fil i &MediaInfo
nb[1]: Åpne filer i &MediaInfo

en: Open files in chapter editor
nb: Åpne filer i kapittelredigering

en: Open settings file
nb: Åpne innstillingsfilen

en: Open the multiplexed file with a player:
nb: Åpne den multipleksede filen med en avspiller:

en: Opening %1 file in the chapter editor… | Opening %1 files in the chapter editor…
nb[0]: Åpner %1 fil i kapittelredigering…
nb[1]: Åpner %1 filer i kapittelredigering…

en: Opening %1 file in the header editor… | Opening %1 files in the header editor…
nb[0]: Åpner %1 fil i datahoderedigereren…
nb[1]: Åpner %1 filer i datahoderedigereren…

en: Opening files or adding as attachments
nb: Åpne filer eller legge til som vedlegg

en: Option
nb: Alternativ

en: Options
nb: Alternativer

en: Options:
nb: Alternativer:

en: Opus (in Ogg) audio files
nb: Opus (i Ogg) lydfiler

en: Order
nb: Rekkefølge

en: Ordered
nb: I rekkefølge

en: Original value:
nb: Opprinnelig verdi:

en: Other files are ignored when they're added.
nb: Andre filer blir ignorert når de legges til.

en: Other options
nb: Andre alternativer

en: Other parts of the file (e.g. a subtitle track) may refer to this attachment via this name.
nb: Andre deler av filen (f.eks. et undertekstspor) kan referere til dette vedlegget via dette navnet.

en: Otherwise the destination file name is derived from the source file names.
nb: Ellers er målfilnavnet avledet fra kildefilnavnene.

en: Otherwise the often used entries will be included first and the full list of all entries afterwards.
nb: Ellers vil de ofte brukte oppføringene bli inkludert først og hele listen over alle oppføringer etterpå.

en: Otherwise they're shown on the 'output' tab.
nb: Ellers vises de på "utdata"-fanen.

en: Output element positions in he&xadecimal
nb: Skriv ut elementposisjoner i he&ksadesimal

en: Output messages in this charset
nb: Send ut meldinger i dette tegnsettet

en: Output sampling frequency
nb: Utdatasamplingsfrekvens

en: Overwrite existing file
nb: Overskriv eksisterende fil

en: PGS/SUP subtitles
nb: PGS/SUP-undertekster

en: PTS error: 0x{0:02x} {1:02x}{2:02x} {3:02x}{4:02x}
nb: PTS-feil: 0x{0:02x} {1:02x}{2:02x} {3:02x}{4:02x}

en: Packet number {0} contained an invalid FLAC header and is being skipped.
nb: Pakkenummer {0} inneholdt et ugyldig FLAC-datahode og hoppes over.

en: Parse the whole file instead of relying on the index.
nb: Analyser hele filen i stedet for å stole på indeksen.

en: Parser error:
nb: Analyserfeil:

en: Parsing file
nb: Analyserer fil

en: Parts:
nb: Deler:

en: Pending automatic start
nb: Venter på automatisk start

en: Pending manual start
nb: Venter på manuell start

en: Pitch rotation:
nb: Tonehøyderotasjon:

en: Pixel crop bottom
nb: Pikselbeskjæring bunn

en: Pixel crop left
nb: Pikselbeskjæring til venstre

en: Pixel crop right
nb: Pikselbeskjæring til høyre

en: Pixel crop top
nb: Pikselbeskjæring topp

en: Pixel height
nb: Pikselhøyde

en: Pixel width
nb: Pikselbredde

en: Play a WAV file with the default application:
nb: Spille av WAV-fil med standard programmet:

en: Play an audio file
nb: Spille av en lydfil

en: Play audio file '%1'
nb: Spill lydfil '%1'

en: Players should only consider enabled tracks for playback.
nb: Avspillere bør kun vurdere aktiverte spor for avspilling.

en: Players should prefer tracks with the default track flag set while taking into account user preferences such as the track's language.
nb: Avspillere bør foretrekke spor med standard sporflagg satt mens de tar hensyn til brukerpreferanser som sporets språk.

en: Playlist items:
nb: Spillelisteelementer:

en: Playlists & Blu-rays
nb: Spillelister og Blu-rays

en: Playlists shorter than %1 second will be ignored. | Playlists shorter than %1 seconds will be ignored.
nb[0]: Spillelister som er kortere enn %1 sekund vil bli ignorert.
nb[1]: Spillelister som er kortere enn %1 sekunder vil bli ignorert.

en: Please enter the new job's description.
nb: Vennligst skriv inn jobbens beskrivelse.

en: Please enter the new predefined split duration.
nb: Vennligst skriv inn den nye forhåndsdefinerte splittvarigheten.

en: Please enter the new predefined split size.
nb: Vennligst skriv inn den nye forhåndsdefinerte splittstørrelsen.

en: Please enter the new predefined track name.
nb: Vennligst skriv inn det nye forhåndsdefinerte spornavnet.

en: Please re-install MKVToolNix or fix the problem manually. | Please re-install MKVToolNix or fix the problems manually.
nb[0]: Vennligst installer MKVToolNix på nytt eller løs problemet manuelt.
nb[1]: Vennligst installer MKVToolNix på nytt eller løs problemene manuelt.

en: Please read the man page/the HTML documentation to mkvmerge. It
    explains several details in great length which are not obvious from
    this listing.
nb: Vennligst les manualsiden/HTML-dokumentasjonen til mkvmerge. Den
    forklarer flere detaljer i stor lengde som ikke er åpenbare fra
    denne oppføringen.

en: Please select its location below.
nb: Vennligst velg plasseringen nedenfor.

en: Please select the actions to apply to all editions, chapters and sub-chapters.
nb: Velg handlingene som skal anvendes for alle utgaver, kapitler og underkapitler.

en: Please select the actions to apply to the selected edition or chapter and all of its children.
nb: Velg handlingene som skal anvendes på den valgte utgaven eller kapittelet og alle dets underelementer.

en: Please select the character set the following file is encoded in.
nb: Velg tegnsettet som følgende fil er kodet i.

en: Position
nb: Posisjon

en: Position for the track properties on the "input" tab:
nb: Posisjon for sporegenskapene på "inndata"-fanen:

en: Position:
nb: Posisjon:

en: Possible causes are that the program does not exist or that you're not allowed to access it or its directory.
nb: Mulige årsaker er at programmet ikke eksisterer eller at du ikke har tilgang til det eller katalogen.

en: Possible reasons are: the file is not a Matroska file; the file is write-protected; the file is locked by another process; you do not have permission to access the file.
nb: Mulige årsaker er: filen er ikke en Matroska-fil; filen er skrivebeskyttet; filen er låst av en annen prosess; du har ikke tillatelse til å få tilgang til filen.

en: Pre&view:
nb: Forhånds&visning:

en: Pre&viously used destination directory
nb: Tid&ligere brukt målkatalog

en: Predefined audio track names
nb: Forhåndsdefinerte navn på lydspor

en: Predefined split durations
nb: Forhåndsdefinerte splittvarigheter

en: Predefined split sizes
nb: Forhåndsdefinerte splittstørrelser

en: Predefined subtitle track names
nb: Forhåndsdefinerte navn på undertekstspor

en: Predefined values
nb: Forhåndsdefinerte verdier

en: Predefined video track names
nb: Forhåndsdefinerte navn på videospor

en: Previous filename
nb: Forrige filnavn

en: Previous segment UID
nb: Forrige segment UID

en: Previous segment UID:
nb: Forrige segment-UID:

en: Previous segment's unique ID
nb: Den unike ID-en til forrige segment

en: Private data that only applies to a specific projection.
nb: Private data som bare gjelder for en bestemt projeksjon.

en: Private use
nb: Privat bruk

en: Probe &range percentage:
nb: &Rekkevidde på søk prosentandel:

en: Problem with MKVToolNix installation | Problems with MKVToolNix installation
nb[0]: Problem med MKVToolNix installasjon
nb[1]: Problemer med MKVToolNix installasjon

en: Process &priority:
nb: Prosess&prioritet:

en: Program execution failed
nb: Programkjøring mislyktes

en: Programs will only be able to seek to clusters, so creating larger clusters may lead to imprecise or slow seeking.
nb: Programmer vil bare kunne søke til klynger, så å lage større klynger kan føre til upresis eller sakte søking.

en: Progress
nb: Fremdrift

en: Progress:
nb: Fremdrift:

en: Progress: 100%{0}
nb: Fremdrift: 100%{0}

en: Progress: [{0}{1}] {2}%
nb: Fremdrift: [{0}{1}] {2}%

en: Progress: {0}%{1}
nb: Fremdrift: {0}%{1}

en: Projection type
nb: Projeksjonstype

en: Projection type:
nb: Projeksjonstype:

en: Projection's pitch rotation
nb: Projeksjonens tonehøyderotasjon

en: Projection's private data
nb: Projeksjonens private data

en: Projection's roll rotation
nb: Projeksjonens rullerotasjon

en: Projection's yaw rotation
nb: Projeksjonens girrotasjon

en: Projection-specific data:
nb: Projeksjonsspesifikke data:

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Properties:
nb: Egenskaper:

en: QuickTime audio/video files
nb: QuickTime lyd-/videofiler

en: QuickTime compatible video
nb: QuickTime kompatibel video

en: Quicktime/MP4 reader: '{0}' atom is too small. Expected size: >= {1}. Actual size: {2}.
nb: Quicktime/MP4-leser: '{0}'-atom er for liten. Forventet størrelse: >= {1}. Faktisk størrelse: {2}.

en: Quicktime/MP4 reader: Constant sample size & variable duration not yet supported. Contact the author if you have such a sample file.
nb: Quicktime/MP4-leser: konstant eksempelstørrelse og variabel varighet støttes ikke ennå. Kontakt forfatteren hvis du har en slik eksempelfil.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read chunk number {0}/{1} with size {2} from position {3}. Aborting.
nb: Quicktime/MP4-leser: kunne ikke lese delnummer {0}/{1} med størrelse {2} fra posisjon {3}. Avbryter.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the extended sound description atom for track ID {0}.
nb: Quicktime/MP4-leser: kunne ikke lese det utvidede lydbeskrivelsesatomet for spor-ID {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the sound description atom for track ID {0}.
nb: Quicktime/MP4-leser: kunne ikke lese lydbeskrivelsesatomet for spor-ID {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the stream description atom for track ID {0}.
nb: Quicktime/MP4-leser: kunne ikke lese strømmebeskrivelsesatomet for spor-ID {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the video description atom for track ID {0}.
nb: Quicktime/MP4-leser: kunne ikke lese videobeskrivelsesatomet for spor-ID {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Have not found any header atoms.
nb: Quicktime/MP4-leser: har ikke funnet noen datahode-atomer.

en: Quicktime/MP4 reader: Have not found the 'mdat' atom. No movie data found.
nb: Quicktime/MP4-leser: har ikke funnet 'mdat'-atomet. Ingen filmdata funnet.

en: Quicktime/MP4 reader: Invalid chunk size {0} at {1}.
nb: Quicktime/MP4-leser: ugyldig delstørrelse {0} ved {1}.

en: Quicktime/MP4 reader: MPEG4 part 10/AVC track {0} is missing its decoder config. Skipping this track.
nb: Quicktime/MP4-leser: MPEG4 del 10/AVC spor {0} mangler sin dekoderkonfigurasjon. Hopper over dette sporet.

en: Quicktime/MP4 reader: MPEG4 track {0} is missing the esds atom/the decoder config. Skipping this track.
nb: Quicktime/MP4-leser: MPEG4-sporet {0} mangler esds-atomet/dekoderkonfigurasjonen. Hopper over dette sporet.

en: Quicktime/MP4 reader: MPEGH part 2/HEVC track {0} is missing its decoder config. Skipping this track.
nb: Quicktime/MP4-leser: MPEGH del 2/HEVC-sporet {0} mangler dekoderkonfigurasjonen. Hopper over dette sporet.

en: Quicktime/MP4 reader: The 'media header' atom ('mdhd') uses the unsupported version {0}.
nb: Quicktime/MP4-leser: atom-'mediadatahodet' ('mdhd') bruker den ikke-støttede versjonen {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: The 'size' field is too small in the stream description atom for track ID {0}.
nb: Quicktime/MP4-leser: størrelsesfeltet er for lite i strømmebeskrivelsesatomet for spor-ID {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: The 'time scale' parameter was 0. This is not supported.
nb: Quicktime/MP4-leser: parameteren 'time scale' var 0. Dette støttes ikke.

en: Quicktime/MP4 reader: The AAC track {0} is missing the esds atom/the decoder config. Skipping this track.
nb: Quicktime/MP4-leser: AAC-sporet {0} mangler esds-atomet/dekoderkonfigurasjonen. Hopper over dette sporet.

en: Quicktime/MP4 reader: The audio track {0} is using an unsupported 'object type id' of {1} in the 'esds' atom. Skipping this track.
nb: Quicktime/MP4-leser: lydsporet {0} bruker en ikke-støttet 'objekttype-ID' av {1} i 'esds'-atomet. Hopper over dette sporet.

en: Quicktime/MP4 reader: The video track {0} is missing the ESDS atom. Skipping this track.
nb: Quicktime/MP4-leser: videosporet {0} mangler ESDS-atomet. Hopper over dette sporet.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers with an unknown or unsupported compression algorithm '{0}'. Aborting.
nb: Quicktime/MP4-leser: denne filen bruker komprimerte datahoder med en ukjent eller ikke støttet komprimeringsalgoritme '{0}'. Avbryter.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers, but the expected uncompressed size ({0}) was not what is available after uncompressing ({1}).
nb: Quicktime/MP4-leser: denne filen bruker komprimerte datahoder, men den forventede ukomprimerte størrelsen ({0}) var ikke det som er tilgjengelig etter dekomprimering ({1}).

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers, but the zlib library could not be initialized. Error code from zlib: {0}. Aborting.
nb: Quicktime/MP4-leser: denne filen bruker komprimerte datahoder, men zlib-biblioteket kan ikke initialiseres. Feilkode fra zlib: {0}. Avbryter.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers, but they could not be uncompressed. Error code from zlib: {0}. Aborting.
nb: Quicktime/MP4-leser: denne filen bruker komprimerte datahoder, men de kan ikke dekomprimeres. Feilkode fra zlib: {0}. Avbryter.

en: Quicktime/MP4 reader: Track ID {0} has more than one FourCC. Only using the first one ({1}) and not this one ({2}).
nb: Quicktime/MP4-leser: Spor-ID {0} har mer enn én FourCC. Bruker bare den første ({1}) og ikke denne ({2}).

en: Quicktime/MP4 reader: Track {0} is missing some data. Broken header atoms?
nb: Quicktime/MP4-leser: spor {0} mangler noen data. Ødelagte hodedata-atomer?

en: Quit MKVToolNix
nb: Avslutte MKVToolNix

en: Raw OBUs without a size field are not supported.
nb: Rå OBUer uten størrelsesfelt støttes ikke.

en: Re&number sub-chapters
nb: Om&nummerere underkapitler

en: Re&place attachment with a new file
nb: Er&statt vedlegg med en ny fil

en: Read full NEWS.md file online
nb: Les hele filen NEWS.md på nettet

en: Reading encrypted VOBs is not supported.
nb: Lesing av krypterte VOB-er støttes ikke.

en: Reading failed
nb: Lesing mislykket

en: Reading the segment UID failed
nb: Lesing av segment-UID-en mislyktes

en: Reads additional command line options from the specified JSON file (see man page).
nb: Leser flere kommandolinjealternativer fra den angitte JSON-filen (se manualsiden).

en: Real output sampling frequency in Hz.
nb: Virkelig samplingsfrekvens for lydutdata i Hz.

en: RealMedia audio/video files
nb: RealMedia lyd-/videofiler

en: Recent destination directories
nb: Nylige målkataloger

en: Recognized languages
nb: Gjenkjente språk

en: Red X chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
nb: Rød X-kromatisitetskoordinat som definert av CIE 1931.

en: Red Y chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
nb: Rød Y-kromatisitetskoordinat som definert av CIE 1931.

en: Red color coordinate x
nb: Rød fargekoordinat x

en: Red color coordinate y
nb: Rød fargekoordinat y

en: Redirects all messages into this file.
nb: Omdirigerer alle meldinger til denne filen.

en: Reduce to core
nb: Reduser til kjerne

en: Reference block
nb: Referanseblokk

en: Reference priority
nb: Referanseprioritet

en: Reference virtual
nb: Virtuell referanse

en: Relative timestamp: %1
nb: Relativt tidsstempel: %1

en: Reload modified file
nb: Last inn modifisert fil på nytt

en: Remaining time for current job:
nb: Gjenstående tid for gjeldende jobb:

en: Remaining time for queue:
nb: Gjenstående tid for kø:

en: Remo&ve chapters from existing Matroska file
nb: Fje&rn kapitler fra eksisterende Matroska-fil

en: Remove &completed jobs
nb: Fjern &fullførte jobber

en: Remove &names
nb: Fjern &navn

en: Remove &successfully completed jobs
nb: Fjern &fullførte jobber

en: Remove a&ll attachments
nb: Fjern a&lle vedlegg

en: Remove a&ll files
nb: Fjern a&lle filer

en: Remove a&ll jobs
nb: Fjern a&lle jobber

en: Remove com&pleted jobs older than x days:
nb: Fjern full&førte jobber som er eldre enn x dager:

en: Remove completed jobs from queue on &exit:
nb: Fjern fullførte jobber fra køen ved &avslutning:

en: Remove dialog normalization gain
nb: Fjern dialognormaliseringsforsterkning

en: Remove element
nb: Fjern element

en: Remove source files
nb: Fjern kildefiler

en: Remove the output &file when a job ends with errors or when it is aborted
nb: Fjern utdata&filen når en jobb slutter med feil eller når den avbrytes

en: Removes or at least minimizes the dialog normalization gain by modifying audio headers.
nb: Fjerner eller minimerer i det minste dialognormaliseringsforsterkningen ved å endre lyddatahoder.

en: Removing chapters from existing Matroska file
nb: Fjerner kapitler fra eksisterende Matroska-fil

en: Removing the chapters failed.
nb: Fjerning av kapitlene mislyktes.

en: Renumbering existing sub-chapters
nb: Omnummerering av eksisterende underkapitler

en: Renumbering sub-chapters
nb: Omnummerering av underkapitler

en: Replace an attachment with the file 'filename'
nb: Erstatt et vedlegg med filen 'filnavn'

en: Replace attachment
nb: Erstatt vedlegg

en: Replace attachment with a new file and &derive name && MIME type from it
nb: Erstatt vedlegg med en ny fil og &utled navn && MIME-type fra den

en: Replace with canonical form once
nb: Erstatt med kanonisk form en gang

en: Replace with extended language subtags form once
nb: Erstatt en gang med utvidede språkundertagger formen

en: Report a &bug
nb: Rapporter en &feil

en: Reset all columns
nb: Tilbakestill alle kolonner

en: Reset the attachment values on this page to how they're saved in the file.
nb: Tilbakestill vedleggsverdiene på denne siden til hvordan de er lagret i filen.

en: Reset the warning and error &counters on exit
nb: Tilbakestill advarsels- og feil&tellerne ved avslutning

en: Resets the header value on this page to how it's saved in the file.
nb: Tilbakestiller datahodeverdien på denne siden til hvordan den er lagret i filen.

en: Resync failed: no valid Matroska level 1 element found.
nb: Omsynkronisering mislyktes: ingen gyldig Matroska nivå 1-element funnet.

en: Resyncing successful at position {0}.
nb: Vellykket omsynkronisering ved posisjon {0}.

en: Revert the entry to its default value.
nb: Tilbakestill oppføringen til standardverdien.

en: Revert to default colors
nb: Tilbakestill til standard farger

en: Right
nb: Høyre

en: Right-click for actions for all items
nb: Høyreklikk for handlinger for alle elementer

en: Right-click for actions for editions and chapters
nb: Høyreklikk for handlinger for utgaver og kapitler

en: Right-click for actions for header elements and attachments
nb: Høyreklikk for handlinger for datahodeelementer og vedlegg

en: Right-click for actions for jobs
nb: Høyreklikk for handlinger for jobber

en: Right-click for attachment actions
nb: Høyreklikk for vedleggshandlinger

en: Right-click to add, append and remove files
nb: Høyreklikk for å legge til, tilføye og fjerne filer

en: Roll rotation:
nb: Rullrotasjon:

en: Running
nb: Kjører

en: Running jobs cannot be edited.
nb: Kjørende jobber kan ikke redigeres.

en: Running jobs cannot be removed.
nb: Kjørende jobber kan ikke fjernes.

en: S&hift start and end timestamps by the following amount:
nb: S&kift start- og sluttidsstempler med følgende mengde:

en: S&how command line
nb: V&is kommandolinje

en: S&ort files && tracks by track type when adding files
nb: S&orter filer && spor etter sportype når du legger til filer

en: S&top job queue
nb: St&opp jobbkø

en: S&ystem information
nb: S&ysteminformasjon

en: SMPTE ST 12-1 timecodes
nb: SMPTE ST 12-1 tidskoder

en: SRT subtitles
nb: SRT-undertekster

en: SRT text subtitles
nb: SRT-teksting

en: SSA/ASS subtitles
nb: SSA/ASS-undertekster

en: SSA/ASS text subtitles
nb: SSA/ASS-teksting

en: SSA/ASS: The following line will be skipped as one of the timestamps is less than 0, or the end timestamp is less than the start timestamp: {0}
nb: SSA/ASS: følgende linje vil bli hoppet over ettersom ett av tidsstemplene er mindre enn 0, eller slutt-tidsstemplet er mindre enn starttidsstemplet: {0}

en: Sa&me directory as the first source file
nb: Sa&mme katalog som den første kildefilen

en: Sa&ve settings as
nb: La&gre innstillinger som

en: Sampling frequency
nb: Samplingsfrekvens

en: Sampling frequency in Hz.
nb: Samplingsfrekvens i Hz.

en: Save
nb: Lagre

en: Save as &XML file
nb: Lagre som &XML-fil

en: Save as &default for new multiplex jobs
nb: Lagre som &standard for nye multipleksjobber

en: Save as &default for saving output to text files
nb: Lagre som &standard for lagring av utdata til tekstfiler

en: Save attachment
nb: Lagre vedlegg

en: Save chapters as XML
nb: Lagre kapitler som XML

en: Save chapters to Matroska or WebM file
nb: Lagre kapitler til Matroska- eller WebM-fil

en: Save job output
nb: Lagre jobbutdata

en: Save option file
nb: Lagre alternativfil

en: Save settings file as
nb: Lagre innstillingsfil som

en: Save to &Matroska or WebM file
nb: Lagre til &Matroska eller WebM-fil

en: Saving failed
nb: Lagring mislyktes

en: Saving the chapters failed.
nb: Lagring av kapitlene mislyktes.

en: Saving the file '%1' failed. Error message from the system: %2
nb: Lagring av filen '%1' mislyktes. Feilmelding fra systemet: %2.

en: Saving the modified attachments failed.
nb: Lagring av de endrede vedleggene mislyktes.

en: Saving the modified segment information header failed.
nb: Lagring av det endrede segmentinformasjonsdatahodet mislyktes.

en: Saving the modified track headers failed.
nb: Lagring av de endrede spordatahodene mislyktes.

en: Scan directory for other playlists
nb: Skann katalog for andre spillelister

en: Scanned Files
nb: Skannede filer

en: Scanning directory
nb: Skanne katalog

en: Scanning playlists
nb: Skanne spillelister

en: Scanning {0} files in {1} playlist.
     | Scanning {0} files in {1} playlists.
nb[0]: Skanner {0} filer i {1} spilleliste.
nb[1]: Skanner {0} filer i {1} spillelister.

en: Scope
nb: Omfang

en: Script
nb: Skript

en: See below for examples.
nb: Se nedenfor for eksempler.

en: See issues #2469 and #2480 on the MKVToolNix bug tracker for in-depth discussions on the pros and cons.
nb: Se sakene #2469 og #2480 på MKVToolNix-feilsporeren for dyptgående diskusjoner om fordeler og ulemper.

en: Seek ID
nb: Søke ID

en: Seek entry
nb: Søke oppføring

en: Seek head
nb: Søke datahode

en: Seek head (subentries will be skipped)
nb: Søk datahode (underoppføringer vil bli hoppet over)

en: Seek position
nb: Søke posisjon

en: Seek pre-roll
nb: Søk førrulling

en: Seg&ment UID:
nb: Seg&ment-UID:

en: Segment UIDs:
nb: Segment UID-er:

en: Segment e&dition UID:
nb: Segmentu&tgave-UID:

en: Segment filename
nb: Segment filnavn

en: Segment info:
nb: Segmentinfo:

en: Segment information
nb: Segmentinformasjon

en: Segment unique ID
nb: Segment unik-ID

en: Select Matroska file to read segment UID from
nb: Velg Matroska-fil for å lese segment-UID fra

en: Select a directory
nb: Velg en katalog

en: Select all &items from selected file | Select all &items from selected files
nb[0]: Velg alle &elementer fra valgt fil
nb[1]: Velg alle &elementer fra valgte filer

en: Select all tracks of specific &type
nb: Velg alle spor av bestemt &type

en: Select an existing Matroska or WebM file and the GUI will add its segment UID to the input field on the left.
nb: Velg en eksisterende Matroska- eller WebM-fil, og grensesnittet vil legge til segment-UID-en i inntastingsfeltet til venstre.

en: Select audio file
nb: Velg lydfil

en: Select chapter file
nb: Velg kapittelfil

en: Select character set
nb: Velg tegnsett

en: Select destination directory
nb: Velg målkatalog

en: Select destination file name
nb: Velg målfilnavn

en: Select disc library information to use
nb: Velg platebibliotekinformasjon som skal brukes

en: Select executable
nb: Velg kjørbar

en: Select existing file
nb: Velg eksisterende fil

en: Select file to add
nb: Velg fil som skal legges til

en: Select one or more playlists to add
nb: Velg én eller flere spillelister som skal legges til

en: Select segment info file
nb: Velg segmentinfofil

en: Select tags file
nb: Velg taggerfil

en: Select timestamp file
nb: Velg tidsstempelfil

en: Selected:
nb: Valgt:

en: Selects for which blocks mkvmerge will produce index entries ( = cue entries).
nb: Velger for hvilke blokker mkvmerge vil produsere indeksoppføringer ( = cue-oppføringer).

en: Selects how mkvmerge calculates timestamps when appending files.
nb: Velger hvordan mkvmerge beregner tidsstempler når filer tilføyes.

en: Selects the character set a subtitle file or chapter information was written with.
nb: Velger tegnsettet en undertekstfil eller kapittelinformasjon ble skrevet med.

en: Set &language
nb: Angi &språk

en: Set aspect ratio:
nb: Angi sideforhold:

en: Set destination &file name from selected file's name
nb: Angi mål&filnavn fra valgt filnavn

en: Set if that track (audio, video or subs) SHOULD be used if no language found matches the user preference.
nb: Angi om det sporet (lyd, video eller teksting) SKAL brukes hvis ingen språk funnet samsvarer med brukerens preferanse.

en: Set if the BlockAdditional element with BlockAddID of '1' contains alpha channel data.
nb: Angi hvis BlockAdditional-elementet med BlockAddID på '1' inneholder alfakanaldata.

en: Set if the track is used.
nb: Angi hvis sporet blir brukt.

en: Set if the video is interlaced.
nb: Angi hvis videoen er sammenflettet.

en: Set the MIME type to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
nb: Angi MIME-typen som skal brukes for følgende '--add-attachment', '--replace-attachment' eller '--update-attachment' alternativ

en: Set the UID to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
nb: Angi UID-en som skal brukes for følgende '--add-attachment', '--replace-attachment' eller '--update-attachment' alternativ

en: Set the chapter names' &languages:
nb: Angi kapittelnavnenes &språk:

en: Set the charset to use when reading chapter files using the simple chapter format
nb: Angi tegnsettet som skal brukes når du leser kapittelfiler ved hjelp av det enkle kapittelformatet

en: Set the description to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
nb: Angi beskrivelsen som skal brukes for følgende '--add-attachment', '--replace-attachment' eller '--update-attachment' alternativ

en: Set the name to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
nb: Angi navnet som skal brukes for følgende '--add-attachment', '--replace-attachment' eller '--update-attachment' alternativ

en: Sets a property to the value if it exists and add it otherwise
nb: Setter en egenskap til verdien hvis den finnes, og legger den ellers til

en: Sets the Matroska file section that all following add/set/delete actions operate on (see below and man page for syntax)
nb: Angir Matroska-filseksjonen som alle følgende legg til/sett/slett-handlinger opererer på (se nedenfor og manualsiden for syntaks)

en: Sets the Matroska parser mode to 'fast' (default) or 'full'
nb: Setter Matroska-analyserermodus til 'rask' (standard) eller 'full'

en: Sets the cropping parameters which tell a player to omit a certain number of pixels on the four sides during playback.
nb: Angir beskjæringsparametrene som forteller en avspiller å utelate et visst antall piksler på de fire sidene under avspilling.

en: Sets the lossless compression algorithm to be used for this track.
nb: Angir den tapsfrie komprimeringsalgoritmen som skal brukes for dette sporet.

en: Sets the matrix coefficients of the video used to derive luma and chroma values from red, green and blue color primaries.
nb: Angir matrisekoeffisientene til videoen som brukes til å utlede luma- og kromaverdier fra primærfarger med rød, grønn og blå farge.

en: Sets the number of coded bits for a color channel.
nb: Angir antall kodede biter for en fargekanal.

en: Sets the segment UIDs to use.
nb: Angir segment-UID-ene som skal brukes.

en: Sets the stereo mode of the video track to this value.
nb: Angir denne verdien i stereomodus for videosporet.

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Settings for saving output to a text file
nb: Innstillinger for lagring av utdata i en tekstfil

en: Short AAC audio packet (length: {0} < 2)
nb: Kort AAC-lydpakke (lengde: {0} < 2)

en: Short AAC audio packet (length: {0} < {1})
nb: Kort AAC-lydpakke (lengde: {0} < {1})

en: Show &buttons for moving list view entries up and down
nb: Vis &knapper for å flytte listevisningsoppføringer opp og ned

en: Show &hex dump
nb: Vis &hex-dump

en: Show &output of all jobs instead of current job only
nb: Vis &utdata for alle jobber i stedet for bare gjeldende jobb

en: Show a &summary line with statistics for each track at the end
nb: Vis en &sammendragslinje med statistikk for hvert spor på slutten

en: Show a desktop notification
nb: Vise et skrivebordsvarsel

en: Show all bytes of each frame and other binary elements as a hex dump.
nb: Vis alle byte i hver ramme og andre binære elementer som en hex-dump.

en: Show all bytes of frames and CodecPrivate elements as hex dumps
nb: Vis alle byte med rammer og CodecPrivate-elementer som hex-dumper

en: Show all elements
nb: Vis alle elementer

en: Show all sub-elements (including cues & seek heads entries) and don't stop at the first cluster.
nb: Vis alle underelementer (inkludert cue-filer og søkedatahodeoppføringer), og ikke stopp ved den første klyngen.

en: Show dates && times in &UTC instead of the local time zone
nb: Vis datoer && klokkeslett i &UTC i stedet for den lokale tidssonen

en: Show debu&gging menu
nb: Vis feilsøkin&gsmeny

en: Show first 16 bytes of frames and CodecPrivate elements as hex dumps
nb: Vis de første 16 byte med rammer og CodecPrivate-elementer som hex-dumper

en: Show job output
nb: Vis jobbutdata

en: Show job queue && access job logs
nb: Vis jobbkø && få tilgang til jobblogger

en: Show statistics for each track in verbose mode.
nb: Vis statistikk for hvert spor i detaljert modus.

en: Show the first 16 bytes of each frame as a hex dump.
nb: Vis de første 16 bytene av hver ramme som en hex-dump.

en: Show the position of each element in decimal.
nb: Vis posisjonen til hvert element i desimal.

en: Show the position of each element in hexadecimal.
nb: Vis posisjonen til hvert element i heksadesimal.

en: Show the size of each element including its header.
nb: Vis størrelsen på hvert element, inkludert datahodet.

en: Show the tool &selector
nb: Vis verktøy&velgeren

en: Show this help.
nb: Vis denne hjelpen.

en: Show version information.
nb: Vis versjonsinformasjon.

en: Shut down the computer
nb: Slå av datamaskinen

en: Shut down the system in one minute:
nb: Avslutt systemet om ett minutt:

en: Signature
nb: Signatur

en: Signature algorithm
nb: Signaturalgoritme

en: Signature hash algorithm
nb: Signatur-hash-algoritme

en: Signature key ID
nb: Signaturnøkkel-ID

en: Silent track number
nb: Stille spornummer

en: Silent tracks
nb: Stille spor

en: Similarly an audio track will be inserted before the first track that's neither a video nor an audio track.
nb: På samme måte vil et lydspor bli satt inn før det første sporet som verken er et video- eller lydspor.

en: Simple
nb: Enkel

en: Simple OGM-style chapter files
nb: Enkel OGM-stil kapittelfiler

en: Simple block
nb: Enkel blokk

en: Simple chapter parser: {0}
nb: Enkel kapittelanalyserer: {0}

en: Single field picture detected. Fix the MPEG2 video stream before attempting to multiplex it.
nb: Enkeltfeltsbilde oppdaget. Fiks MPEG2-videostrømmen før du prøver å multiplekse den.

en: Size
nb: Størrelse

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Skipping {0} bytes (no valid AAC header found). This might cause audio/video desynchronisation.
nb: Hopper over {0} byte (ingen gyldig AAC-datahode funnet). Dette kan føre til desynkronisering av lyd/video.

en: Skipping {0} bytes (no valid DTS header found). This might cause audio/video desynchronisation.
nb: Hopper over {0} byte (ingen gyldig DTS-datahode funnet). Dette kan føre til desynkronisering av lyd/video.

en: Skipping {0} bytes at the beginning (no valid MP3 header found).
nb: Hopper over {0} byte ved starten (ingen gyldig MP3-datahode funnet).

en: Sleep the computer
nb: Sette datamaskinen i hvilemodus

en: Slices
nb: Skiver

en: Some AVC/H.264 tracks contain I slices but lack real key frames.
nb: Noen AVC/H.264-spor inneholder I-skiver, men mangler reelle nøkkelrammer.

en: Some tag elements are missing (this error should not have occurred - another similar error should have occurred earlier). {0}
nb: Noen taggelementer mangler (denne feilen burde ikke ha oppstått - en annen lignende feil burde ha oppstått tidligere). {0}

en: Source &files:
nb: Kilde&filer:

en: Source file
nb: Kildefil

en: Source file name
nb: Kildefilnavn

en: Source file name: %1
nb: Kildefilnavn: %1

en: Source file's directory
nb: Kildefilens katalog

en: Source files' absolute paths
nb: Kildefilenes absolutte baner

en: Specifies a pitch rotation to the projection.
nb: Spesifiserer en tonehøyderotasjon til projeksjonen.

en: Specifies a roll rotation to the projection.
nb: Spesifiserer en rullerotasjon til projeksjonen.

en: Specifies a yaw rotation to the projection.
nb: Spesifiserer en girrotasjon til projeksjonen.

en: Specifies the language of the track (obsolete).
nb: Angir språket til sporet (foreldet).

en: Specifies the language of the track in the form of a BCP 47 language tag.
nb: Angir språket for sporet i form av en BCP 47-språktagg.

en: Specify the possible modifications to the aspect ratio (0: free resizing, 1: keep aspect ratio, 2: fixed).
nb: Spesifiser mulige modifikasjoner av sideforholdet (0: fri endring av størrelse, 1: behold sideforhold, 2: fast).

en: Split mode:
nb: Splittmodus:

en: Splitting tracks of this type is not supported.
nb: Splitting av spor av denne typen støttes ikke.

en: Splitting will occur right before the first key frame whose timestamp is equal to or bigger than the start timestamp for the chapters whose numbers are listed.
nb: Splittingen vil skje rett før den første nøkkelrammen hvis tidsstempel er lik eller større enn starttidsstempelet for kapitlene med nummer som er oppført.

en: Sta&rt all pending jobs
nb: Sta&rt alle ventende jobber

en: Sta&rt multiplexing
nb: Sta&rt multipleksing

en: Start &multiplexing
nb: Start &multipleksing

en: Start file types other than executable files via cmd.exe.
nb: Start andre filtyper enn kjørbare filer via cmd.exe.

en: Start file types other than executable files via xdg-open.
nb: Start andre filtyper enn kjørbare filer via xdg-open.

en: Start job &immediately | Start jobs &immediately
nb[0]: Start jobb &umiddelbart
nb[1]: Start jobber &umiddelbart

en: Start job &manually | Start jobs &manually
nb[0]: Start jobb &manuelt
nb[1]: Start jobber &manuelt

en: Started at:
nb: Startet den:

en: Statistics for track number {0}: number of blocks: {1}; size in bytes: {2}; duration in seconds: {3}; approximate bitrate in bits/second: {4}
nb: Statistikk for spornummer {0}: antall blokker: {1}; størrelse i byte: {2}; varighet i sekunder: {3}; omtrentlig bithastighet i biter/sekund: {4}

en: Stay on top of other &windows
nb: Forbli på toppen av andre &vinduer

en: Stereo mode (deprecated element)
nb: Stereomodus (avviklet element)

en: Stereo mode parameter: not given in the form <TID>:<n|keyword> where n is a number between 0 and {0} or one of these keywords: {1} (argument was '{2}').
nb: Stereomodusparameter: ikke gitt i form av <TID>:<n|keyword> der n er et tall mellom 0 og {0} eller et av disse nøkkelordene: {1} (argument var '{2}').

en: Stereo-3D video mode (0 - 14, see documentation).
nb: Stereo-3D videomodus (0 - 14, se dokumentasjon).

en: Stereoscopy:
nb: Stereoskopi:

en: Stop &after all running jobs have finished
nb: Stopp &etter at alle kjørende jobber er ferdige

en: Stop after video track ends
nb: Stopp etter at videosporet er avsluttet

en: Stop at the first cluster
nb: Stopp ved den første klyngen

en: Stops processing after the primary video track ends, discarding any remaining packets of other tracks.
nb: Stopper behandlingen etter at det primære videosporet er avsluttet, og eventuelle gjenværende pakker med andre spor forkastes.

en: Stops processing after the primary video track ends.
nb: Stopper behandlingen etter at det primære videosporet er avsluttet.

en: Store changes in CodecPrivate data in CodecState elements instead of the frames.
nb: Lagre endringer i CodecPrivate-data i CodecState-elementer i stedet for rammene.

en: Storing result in cache failed
nb: Lagring av resultat i hurtigbufferen mislyktes

en: Stretch by:
nb: Strekk ut:

en: String
nb: Streng

en: Subtitle and chapter properties
nb: Egenskaper for undertittel og kapittel

en: Subtitle files often contain the word 'forced' in their file name to signal that they're intended for 'forced display' only (e.g. when they speak Elfish in 'Lord of the Rings').
nb: Undertekstfiler inneholder ofte ordet "tvunget" i filnavnet for å signalisere at de kun er ment for "tvungen visning" (f.eks. når de snakker alfisk i "Ringenes Herre").

en: Subtitle track %1
nb: Undertekstspor %1

en: Subtitle track {0} is missing some duration elements. Please check the resulting SSA/ASS file for entries that have the same start and end time.
nb: Undertekstspor {0} mangler noen varighetselementer. Kontroller den resulterende SSA / ASS-filen for oppføringer som har samme start- og sluttid.

en: Subtitles
nb: Undertekster

en: Supported file types
nb: Støttede filtyper

en: Supported file types:
nb: Filtyper som støttes:

en: Suppress status output.
nb: Demp statusutdata.

en: Symbolic name
nb: Symbolsk navn

en: System information
nb: Systeminformasjon

en: TTA (The lossless True Audio codec)
nb: TTA (Den tapsfrie True Audio-kodeken)

en: Tab &position in tab widgets:
nb: Fane&posisjon i fanemoduler:

en: Tag
nb: Tagg

en: Tag editor
nb: Taggredigerer

en: Tag extraction
nb: Taggutvinning

en: Tag language
nb: Taggspråk

en: Tag language (IETF BCP 47)
nb: Taggspråk (IETF BCP 47)

en: Tag selectors
nb: Taggvelgere

en: Tags
nb: Tagger

en: Tags are allowed, but chapters are not.
nb: Tagger tillates, men ikke kapitler.

en: Tags for track ID {0}: {1} entry | Tags for track ID {0}: {1} entries
nb[0]: Tagger for spor-ID {0}: {1} oppføring
nb[1]: Tagger for spor-ID {0}: {1} oppføringer

en: Tags:
nb: Tagger:

en: Target type
nb: Måltype

en: Target type value
nb: Måltypeverdi

en: Targets
nb: Mål

en: Tells mkvmerge not to create and write the cue data which can be compared to an index in an AVI.
nb: Forteller mkvmerge om ikke å opprette og skrive cue-dataene som kan sammenlignes med en indeks i en AVI.

en: Tells mkvmerge not to write LanguageIETF track header elements and ChapLanguageIETF chapter elements.
nb: Forteller mkvmerge om ikke å skrive LanguageIETF-spordatahodeelementer og ChapLanguageIETF-kapittelelementer.

en: Tells mkvmerge not to write tags with statistics for each track.
nb: Ber mkvmerge ikke skrive tagger med statistikk for hvert spor.

en: Tells mkvmerge not to write the 'date' field in the segment information headers.
nb: Ber mkvmerge ikke skrive 'dato'-feltet i segmentinformasjonsdatahodene.

en: Tells mkvmerge to abort after the first warning is emitted.
nb: Ber mkvmerge om å avbryte etter at den første advarselen er sendt.

en: Tells mkvmerge to create a meta seek element at the end of the file containing all clusters.
nb: Ber mkvmerge lage et metasøk-element på slutten av filen som inneholder alle klynger.

en: Tells mkvmerge to flush all data cached in memory to storage when closing files opened for writing.
nb: Ber mkvmerge tømme alle data som er bufret i minnet til lagring når filer åpnet for skriving lukkes.

en: Tells mkvmerge to put at most 'n' data blocks into each cluster.
nb: Forteller mkvmerge å sette på det meste 'n' datablokker i hver klynge.

en: Temporary files cannot be created. Additional information: %1
nb: Midlertidige filer kan ikke opprettes. Tilleggsinformasjon: %1

en: Text files
nb: Tekstfiler

en: The .idx file does not contain an 'id: ...' line to indicate the language.
nb: .idx-filen inneholder ikke en 'id: ...'-linje for å indikere språket.

en: The AAC file '{0}' contains invalid header data: the sampling frequency or the number of channels is 0.
nb: AAC-filen '{0}' inneholder ugyldig datahodedata: samplingsfrekvensen eller antall kanaler er 0.

en: The AAC profiles are different: {0} and {1}
nb: AAC-profilene er forskjellige: {0} and {1}

en: The CodecID of the two tracks is different: {0} and {1}
nb: CodecID-en for de to sporene er forskjellig: {0} og {1}

en: The DocType header item is changed to "webm".
nb: DocType-datahodeelementet endres til "webm".

en: The FLAC headers could not be parsed: the stream info structure was not found.
nb: FLAC-datahodene kunne ikke analyseres: strømmeinfostrukturen ble ikke funnet.

en: The FPS is 0.0 but the reader did not provide a timestamp for a packet. {0}
nb: FPS er 0.0, men leseren ga ikke et tidsstempel for en pakke. {0}

en: The FourCC must be exactly four characters long in '{0} {1}'.
nb: FourCC-en må være nøyaktig fire tegn lang i '{0} {1}'.

en: The GUI can also ask the user what to do each time, e.g. appending them instead of adding them, or creating new multiplex settings and adding them to those.
nb: Det grafiske grensesnittet kan også spørre brukeren hva de skal gjøre hver gang, for eksempel tilføye dem i stedet for å legge dem til, eller opprette nye multipleksinnstillinger og legge dem til dem.

en: The GUI can ask for confirmation when you're about to create a file without audio tracks in it.
nb: Det grafiske grensesnittet kan be om bekreftelse når du er i ferd med å opprette en fil uten lydspor i den.

en: The GUI can help you start your next multiplex settings after having started a job or having added a one to the job queue.
nb: Det grafiske grensesnittet kan hjelpe deg med å starte de neste multipleksinnstillingene etter at du har startet en jobb eller har lagt til en i jobbkøen.

en: The GUI can scan these files, present the results including duration and number of tracks of each playlist found and let you choose which one to add.
nb: Det grafiske grensesnittet kan skanne disse filene, presentere resultatene, inkludert varighet og antall spor av hver spilleliste som er funnet, og la deg velge hvilken du vil legge til.

en: The GUI can set the 'forced display' flag for such tracks if the file name matches this regular expression.
nb: Det grafiske grensesnittet kan sette "tvungen visning"-flagget for slike spor hvis filnavnet samsvarer med dette regulære uttrykket.

en: The GUI can set the 'hearing impaired' flag for such tracks if the file name matches this regular expression.
nb: Det grafiske grensesnittet kan angi flagget for hørselshemmede for slike spor hvis filnavnet samsvarer med dette regulære uttrykket.

en: The GUI will enter the dropped file's file name into that control replacing any file name which might have been set earlier.
nb: Det grafiske grensesnittet vil legge inn den slupne filens filnavn i den kontrollen, og erstatte eventuelle filnavn som kan ha blitt angitt tidligere.

en: The ID '{0}' has already been used for another destination file.
nb: ID-en '{0}' har allerede blitt brukt for en annen målfil.

en: The JSON output generated by mkvmerge while identifying '%1' could not be parsed (parser's error message: %2).
nb: JSON-utdataene generert av mkvmerge under identifisering av '%1' kunne ikke analyseres (analysatorens feilmelding: %2).

en: The Kate identification header could not be parsed ({0}).
nb: Kate-identifikasjonsdatahodet kan ikke analyseres ({0}).

en: The MIME type determines which program can be used for handling its content.
nb: MIME-typen bestemmer hvilket program som kan brukes til å håndtere innholdet.

en: The MIME type must not be left empty.
nb: MIME-typen må ikke stå tomt.

en: The MKVToolNix Code of Conduct
nb: MKVToolNixs Etiske retningslinjer

en: The MP4 file '{0}' contains chapters whose format was not recognized. This is often the case if the chapters are not encoded in UTF-8. Use the '--chapter-charset' option in order to specify the charset to use.
nb: MP4-filen '{0}' inneholder kapitler hvis format ikke ble gjenkjent. Dette er ofte tilfelle hvis kapitlene ikke er kodet i UTF-8. Bruk alternativet '--chapter-charset' for å spesifisere tegnsettet som skal brukes.

en: The Matroska container format can store the display width/height for a video track.
nb: Matroska-konteinerformatet kan lagre visningsbredden / høyden for et videospor.

en: The Matroska file was modified, but the meta seek entry could not be updated. This means that players might have a hard time finding the element. Please use your favorite player to check this file.
nb: Matroska-filen ble endret, men metasøkoppføringen kunne ikke oppdateres. Dette betyr at avspillerne kan ha vanskelig for å finne elementet. Bruk favorittspilleren din til å sjekke denne filen.

en: The Matroska file's last element is set to an unknown size.
nb: Matroska filens siste element er satt til en ukjent størrelse.

en: The Theora identification header could not be parsed ({0}).
nb: Theora-identifikasjonsdatahodet kan ikke analyseres ({0}).

en: The UID must not be left empty.
nb: UID-en må ikke stå tomt.

en: The VobSub subtitle track {0} does not contain its index in the CodecPrivate element.
nb: VobSub-undertekstsporet {0} inneholder ikke indeksen i CodecPrivate-elementet.

en: The Vorbis codebooks are different. Such tracks cannot be concatenated without re-encoding.
nb: Vorbis-kodebøkene er forskjellige. Slike spor kan ikke settes sammen uten omkoding.

en: The XML chapter file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
nb: XML-kapittelfilen '{0}' inneholder en feil ved posisjon {2}: {1}

en: The XML chapter file '{0}' contains an error: {1}
nb: XML-kapittelfilen '{0}' inneholder en feil: {1}

en: The XML chapter file '{0}' could not be read.
nb: XML-kapittelfilen '{0}' kunne ikke leses.

en: The XML root element is not a master element.
nb: XML-rotelementet er ikke et hovedelement.

en: The XML segmentinfo file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
nb: XML-segmentinfofilen '{0}' inneholder en feil ved posisjon {2}: {1}

en: The XML segmentinfo file '{0}' contains an error: {1}
nb: XML-segmentinfofilen '{0}' inneholder en feil: {1}

en: The XML segmentinfo file '{0}' could not be read.
nb: XML-segmentinfofilen '{0}' kunne ikke leses.

en: The XML tag file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
nb: XML-taggfilen '{0}' inneholder en feil ved posisjon {2}: {1}

en: The XML tag file '{0}' contains an error: {1}
nb: XML-taggfilen '{0}' inneholder en feil: {1}

en: The XML tag file '{0}' could not be read.
nb: XML-taggfilen '{0}' kunne ikke leses.

en: The amount of pixels to remove in the Cb channel for every pixel not removed horizontally. This is additive with chroma-subsample-horizontal.
nb: Antall piksler som skal fjernes i Cb-kanalen for hvert bildepunkt som ikke fjernes vannrett. Dette er additiv med kroma-undersample-horisontal.

en: The amount of pixels to remove in the Cb channel for every pixel not removed vertically. This is additive with chroma-subsample-vertical.
nb: Antall piksler som skal fjernes i Cb-kanalen for hvert bildepunkt som ikke fjernes vertikalt. Dette er additiv med kroma-undersample-vertikal.

en: The amount of pixels to remove in the Cr and Cb channels for every pixel not removed horizontally.
nb: Antall piksler som skal fjernes i Cr- og Cb-kanalene for hvert bildepunkt som ikke fjernes vannrett.

en: The amount of pixels to remove in the Cr and Cb channels for every pixel not removed vertically.
nb: Antall piksler som skal fjernes i Cr- og Cb-kanalene for hvert bildepunkt som ikke fjernes vertikalt.

en: The application will terminate now.
nb: Applikasjonen avsluttes nå.

en: The argument '{0}' is not allowed in identification mode.
nb: Argumentet '{0}' er ikke tillatt i identifikasjonsmodus.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid.
nb: Argumentet '{0}' til '{1}' er ugyldig.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: '{2}' is not a valid track ID.
nb: Argumentet '{0}' til '{1}' er ugyldig: '{2}' er ikke en gyldig spor-ID.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: '{2}' must be either 'all' or 'first'.
nb: Argumentet '{0}' til '{1}' er ugyldig: '{2}' må enten være 'all' eller 'first'.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: too many colons in element '{2}'.
nb: Argumentet '{0}' til '{1}' er ugyldig: for mange kolon i element '{2}'.

en: The argument to '--timestamp-scale' must be a number.
nb: Argumentet til '--timestamp-scale' må være et nummer.

en: The attachment #{0}, ID {1}, MIME type {2}, size {3}, is written to '{4}'.
nb: Vedlegget #{0}, ID {1}, MIME-type {2}, størrelse {3}, skrives til '{4}'.

en: The attachment '{0}' could not be read.
nb: Vedlegget '{0}' kan ikke leses.

en: The attachment ({0}) is too big ({1}).
nb: Vedlegget ({0}) er for stort ({1}).

en: The audio file '%1' could not be played back.
nb: Lydfilen '%1' kunne ikke spilles av.

en: The audio file to play hasn't been set yet.
nb: Lydfilen som skal spilles er ikke satt ennå.

en: The audio/video synchronization may have been lost.
nb: Lyd-/videosynkroniseringen kan ha gått tapt.

en: The canonical form does use a suitable prefix.
nb: Den kanoniske formen bruker et passende prefiks.

en: The changes are written to the file.
nb: Endringene skrives til filen.

en: The chapter UID must be a number if given.
nb: Kapittel-UID-en må være et nummer hvis det er gitt.

en: The chapter editor needs to know the character set a text chapter file uses in order to display all characters properly.
nb: Kapittelredigereren må kjenne tegnsettet en tekstkapittelfil bruker for å kunne vise alle tegnene riktig.

en: The character sets in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the character set drop-down boxes in the program.
nb: Tegnsettene i 'valgt'-listen til høyre vil vises øverst i alle nedtrekksboksene for tegnsett i programmet.

en: The closing character '{0}' is missing.
nb: Avslutningstegnet '{0}' mangler.

en: The codec type '{0}' cannot be used in a WebM compliant file.
nb: Kodektypen '{0}' kan ikke brukes i en WebM-kompatibel fil.

en: The codec's private data does not match (lengths: {0} and {1}).
nb: Kodekens private data samsvarer ikke (lengder: {0} og {1}).

en: The codec's private data does not match. Both have the same length ({0}) but different content.
nb: Kodekens private data samsvarer ikke. Begge har samme lengde ({0}), men forskjellig innhold.

en: The color primaries of the video.
nb: Primærfargene til videoen.

en: The color transfer characteristics of the video.
nb: Fargeoverføringsegenskapene til videoen.

en: The command line here uses Unix-style shell escaping via the backslash character even on Windows.
nb: Kommandolinjen her bruker Unix-stil-skall-maskering via omvendt skråstrek, selv på Windows.

en: The configuration has been loaded.
nb: Konfigurasjonen er lastet inn.

en: The configuration has been saved.
nb: Konfigurasjonen er lagret.

en: The correction file header was not read correctly.
nb: Korreksjonsfilens datahode ble ikke lest riktig.

en: The corresponding canonical & extended language subtags forms are: %1.
nb: Tilsvarende former for kanoniske og utvidede språkundertagger er: %1.

en: The corresponding canonical form is: %1.
nb: Den korresponderende kanoniske formen er: %1.

en: The corresponding extended language subtags form is: %1.
nb: Den korresponderende formen for utvidede språkundertagger er: %1.

en: The cue entries (the index) are being written...
nb: Cue-oppføringene (indeksen) skrives...

en: The cue sheet for track {0} will be written to '{1}'.
nb: Cue-arket for spor {0} vil bli skrevet til '{1}'.

en: The cues for track {0} are written to '{1}'.
nb: Cue-filene for spor {0} skrives til '{1}'.

en: The current mode can be changed with --multiplex, --edit-chapters or --edit-headers.
nb: Gjeldende modus kan endres med --multiplex, --edit-chapters eller --edit-headers.

en: The current multiplex settings will be closed.
nb: De gjeldende multipleksinnstillingene vil bli lukket.

en: The current packet's timestamp is smaller than that of the previous packet. This usually means that the source file is a Matroska file that has not been created 100% correctly. The timestamps of all packets will be adjusted by {0}ms in order not to lose any data. This may throw audio/video synchronization off, but that can be corrected with mkvmerge's "--sync" option. If you already use "--sync" and you still get this warning then do NOT worry -- this is normal. If this error happens more than once and you get this message more than once for a particular track then either is the source file badly mastered, or mkvmerge contains a bug. In this case you should contact the author Moritz Bunkus <moritz@bunkus.org>.
nb: Den gjeldende pakkens tidsstempel er mindre enn for den forrige pakken. Dette betyr vanligvis at kildefilen er en Matroska-fil som ikke er opprettet 100% riktig. Tidsstemplene for alle pakker vil bli justert med {0}ms for ikke å miste data. Dette kan slå lyd-/videosynkronisering av, men det kan korrigeres med mkvmerges "--sync" -alternativ. Hvis du allerede bruker "--sync" og du fortsatt får denne advarselen, så ikke bekymre deg - dette er normalt. Hvis denne feilen skjer mer enn én gang, og du får denne meldingen mer enn én gang for et bestemt spor, er enten kildefilen dårlig opprettet, eller mkvmerge inneholder en feil. I dette tilfellet bør du kontakte forfatteren Moritz Bunkus <moritz@bunkus.org>.

en: The data in the file is corrupted and cannot be modified safely
nb: Dataene i filen er skadet og kan ikke endres trygt

en: The date & time shown is in UTC.
nb: Datoen og tiden vist i UTC.

en: The date & time shown is in your local time zone.
nb: Datoen og tiden som vises, er i din lokale tidssone.

en: The date the file was created.
nb: Datoen for når filen ble opprettet.

en: The default is 'file' with 'track' being an alternative mode.
nb: Standard er 'fil' med 'spor' som en alternativ modus.

en: The default is to always add all the files to the current multiplex settings.
nb: Standard er å alltid legge til alle filene i de gjeldende multipleksinnstillingene.

en: The default is to ask the user what to do with the dropped files.
nb: Standard er å spørre brukeren hva de skal gjøre med de slupne filene.

en: The default language code '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code and will be ignored.
nb: Standard språkkode '{0}' er ikke en gyldig ISO 639-2-språkkode og vil bli ignorert.

en: The default mode is adding files for multiplexing.
nb: Standardmodus er å legge til filer for multipleksing.

en: The demultiplexer for the file '{0}' failed to initialize:
    {1}
nb: Demultiplekseren for filen '{0}' kunne ikke initialiseres:
    {1}

en: The description can be left empty.
nb: Beskrivelsen kan stå tomt.

en: The destination file name is invalid and must be fixed before you can start multiplexing or add a job to the job queue.
nb: Navnet på målfilen er ugyldig og må rettes før du kan begynne å multiplekse eller legge til en jobb i jobbkøen.

en: The directory it is located in contains %1 other file with the same extension. | The directory it is located in contains %1 other files with the same extension.
nb[0]: Katalogen den ligger i inneholder %1 annen fil med samme filtype.
nb[1]: Katalogen den ligger i inneholder %1 andre filer med samme filtype.

en: The display height of the two tracks is different: {0} and {1}
nb: Visningshøyden på de to sporene er forskjellig: {0} og {1}

en: The display width of the two tracks is different: {0} and {1}
nb: Visningsbredden på de to sporene er forskjellig: {0} og {1}

en: The downside is that multiplexing will take longer as mkvmerge will wait until all data has been written to the storage before exiting.
nb: Ulempen er at multipleksing vil ta lengre tid ettersom mkvmerge vil vente til alle data er skrevet til lagringen før avslutning.

en: The drive may be full.
nb: Stasjonen kan være full.

en: The duration after which a new destination file is started.
nb: Varigheten hvoretter en ny målfil startes.

en: The edit specifications '{0}' and '{1}' resolve to the same track with the UID {2}.
nb: Redigeringsspesifikasjonene '{0}' og '{1}' løses til samme spor med UID {2}.

en: The edition UID must be a number if given.
nb: Utgavens UID må være et nummer hvis det er gitt.

en: The element was written at the end of the file, but the segment size could not be updated. Therefore the element will not be visible. The process will be aborted. The file has been changed!
nb: Elementet ble skrevet på slutten av filen, men segmentstørrelsen kan ikke oppdateres. Derfor vil elementet ikke være synlig. Prosessen vil bli avbrutt. Filen er endret!

en: The end time could not be parsed: %1
nb: Sluttidspunktet kunne ikke analyseres: %1

en: The end time must be greater than the start time.
nb: Sluttidspunktet må være større enn starttidspunktet.

en: The entries in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the drop-down boxes with countries and regions in the program.
nb: Oppføringene i 'valgt'-listen til høyre vil vises øverst i alle nedtrekksboksene med land og regioner i programmet.

en: The error message was:
nb: Feilmeldingen var:

en: The extended language subtag '%1' is deprecated.
nb: Den utvidede språkundertaggen '%1' er avviklet.

en: The extended language subtag '{}' must only be used with one of the following prefixes: {}.
nb: Den utvidede språkundertaggen '{}' må bare brukes med ett av følgende prefikser: {}.

en: The extended language subtags form does use a suitable prefix.
nb: Formen utvidede undertagger for språk bruker et passende prefiks.

en: The extracted values for video width and height from the MPEG4 layer 2 video data bitstream differ from what the values in the source container. The ones from the video data bitstream ({0}x{1}) will be used.
nb: De utpakkede verdiene for videobredde og -høyde fra MPEG4 layer 2-videodatabitstrømmen er forskjellige fra verdiene i kildekonteineren. De fra videodatabitstrømmen ({0}x{1}) vil bli brukt.

en: The fifth mode tries to extract chapter information and tags and outputs them as a cue sheet. This is the reverse of using a cue sheet with mkvmerge's '--chapters' option.
nb: Den femte modusen prøver å trekke ut kapittelinformasjon og tagger og sender dem ut som et cue-ark. Dette er det motsatte av å bruke et cue-ark med mkvmerges '--chapters'-alternativ.

en: The file "%1" has been modified. Do you really want to close? All changes will be lost.
nb: Filen "%1" er modifisert. Vil du virkelig lukke den? Alle endringer vil gå tapt.

en: The file "%1" has been modified. Do you really want to reload it? All changes will be lost.
nb: Filen "%1" er modifisert. Vil du virkelig laste den på nytt? Alle endringer vil gå tapt.

en: The file '%1' contains chapters.
nb: Filen '%1' inneholder kapitler.

en: The file '%1' contains segment information.
nb: Filen '%1' inneholder segmentinformasjon.

en: The file '%1' contains tags.
nb: Filen '%1' inneholder tagger.

en: The file '%1' could not be found in the installation folder.
nb: Filen '%1' ble ikke funnet i installasjonsmappen.

en: The file '%1' exists already and might be overwritten depending on the configuration & the content of the source files.
nb: Filen '%1' eksisterer allerede og kan overskrives avhengig av konfigurasjonen og innholdet i kildefilene.

en: The file '%1' is an unsupported container format (%2).
nb: Filen '%1' er et ikke-støttet konteinerformat (%2).

en: The file '%1' is neither a job queue file nor a settings file.
nb: Filen '%1' er verken en jobbkøfil eller en innstillingsfil.

en: The file '%1' was not recognized as a supported format (exit code: %2).
nb: Filen '%1' ble ikke gjenkjent som et støttet format (avslutningskode: %2).

en: The file '%1' you've added is a playlist.
nb: Filen '%1' du har lagt til er en spilleliste.

en: The file '{0}' cannot be attached because it does not exist or cannot be read.
nb: Filen '{0}' kan ikke legges ved fordi den ikke eksisterer eller ikke kan leses.

en: The file '{0}' could not be opened for reading and writing, or a read/write operation on it failed: {1}.
nb: Filen '{0}' kunne ikke åpnes for skriving og lesing, eller en lese-/skriveoperasjon på den mislyktes: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading and writing: {1}.
nb: Filen '{0}' kunne ikke åpnes for skriving og lesing: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
nb: Filen '{0}' kunne ikke åpnes for lesing: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
nb: Filen '{0}' kunne ikke åpnes for lesing: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for writing: {1}.
nb: Filen '{0}' kunne ikke åpnes for skriving: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for writing: {1}.
nb: Filen '{0}' kunne ikke åpnes for skriving: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened or parsed.
nb: Filen '{0}' kunne ikke åpnes eller analyseres.

en: The file '{0}' could not be renamed to '{1}'.
nb: Filen '{0}' kunne ikke omdøpes til '{1}'.

en: The file '{0}' has been opened for writing.
nb: Filen '{0}' er åpnet for skriving.

en: The file '{0}' is a non-supported file type ({1}).
nb: Filen '{0}' er en ikke støttet filtype ({1}).

en: The file '{0}' is not a Matroska file or it could not be found.
nb: Filen  '{0}' er ikke en Matroska-fil eller den ble ikke funnet.

en: The file '{0}' was renamed to '{1}'.
nb: Filen '{0}' ble omdøpt til '{1}'.

en: The file '{0}' was written as a W64 file instead of WAV as it is bigger than 4 GB and therefore too big to fit into the WAV container.
nb: Filen '{0}' ble skrevet som en W64-fil i stedet for WAV, da den er større enn 4 GB og derfor for stor til å passe inn i WAV-konteineren.

en: The file (%1) is too big (%2).
nb: Filen (%1) er for stor (%2).

en: The file can be fixed by multiplexing it with mkvmerge again.
nb: Filen kan fikses ved å multiplekse den med mkvmerge igjen.

en: The file content does not match its format type and was not recognized.
nb: Filinnholdet samsvarer ikke med formattypen og ble ikke gjenkjent.

en: The file could not be opened for reading, or there was not enough data to parse its headers.
nb: Filen kan ikke åpnes for lesing, eller det var ikke nok data til å analysere datahodene.

en: The file could not be opened for reading.
nb: Filen kunne ikke åpnes for lesing.

en: The file could not be opened for writing.
nb: Filen kunne ikke åpnes for skriving.

en: The file does not contain track ID {0}.
nb: Filen inneholder ikke spor-ID {0}.

en: The file has been saved successfully.
nb: Filen er lagret.

en: The file has not been modified.
nb: Filen er ikke modifisert.

en: The file header is too short.
nb: Fildatahodet er for kort.

en: The file header was not read correctly.
nb: Fildatahodet ble ikke lest riktig.

en: The file headers could not be parsed, e.g. because they're incomplete, invalid or damaged.
nb: Filhodene kunne ikke analyseres, for eksempel fordi de er ufullstendige, ugyldige eller skadet.

en: The file is being analyzed.
nb: Filen analyseres.

en: The file is being fixed, part 1/4...
nb: Filen blir fikset, del 1/4...

en: The file is being fixed, part 2/4...
nb: Filen blir fikset, del 2/4...

en: The file is being fixed, part 3/4...
nb: Filen blir fikset, del 3/4...

en: The file is being fixed, part 4/4...
nb: Filen blir fikset, del 4/4...

en: The file is read in order to create track statistics.
nb: Filen leses for å opprette sporstatistikk.

en: The file name for this segment.
nb: Filnavnet for dette segmentet.

en: The file no. {0} ('{1}') does not contain a track with the ID {2}, or that track is not to be copied. The argument for '--append-to' was invalid.
nb: Filnr. {0} ('{1}') inneholder ikke et spor med ID-en {2}, eller at sporet ikke skal kopieres. Argumentet for '--append-to' var ugyldig.

en: The file no. {0} ('{1}') does not contain a track with the ID {2}, or that track is not to be copied. Therefore no track can be appended to it. The argument for '--append-to' was invalid.
nb: Filnr. {0} ('{1}') inneholder ikke et spor med ID-en {2}, eller at sporet ikke skal kopieres. Derfor kan ingen spor tilføyes det. Argumentet for '--append-to' var ugyldig.

en: The file no. {0} ('{1}') is not being appended. The argument for '--append-to' was invalid.
nb: Filnr. {0} ('{1}') blir ikke tilføyd. Argumentet for '--append-to' var ugyldig.

en: The file or directory was not found
nb: Filen eller katalogen ble ikke funnet

en: The file will not be processed further.
nb: Filen vil ikke bli behandlet videre.

en: The file you tried to open (%1) could not be read successfully.
nb: Filen du prøvde å åpne (%1), kan ikke leses.

en: The file you tried to open (%1) does not contain any chapters.
nb: Filen du prøvde å åpne (%1), inneholder ingen kapitler.

en: The file you tried to open (%1) is not recognized as a valid Matroska/WebM file.
nb: Filen du prøvde å åpne (%1), gjenkjennes ikke som en gyldig Matroska/WebM-fil.

en: The file you tried to open (%1) is recognized as neither a valid Matroska nor a valid chapter file.
nb: Filen du prøvde å åpne (%1), gjenkjennes verken som en gyldig Matroska- eller en gyldig kapittelfil.

en: The first argument must be the name of source file.
nb: Det første argumentet må være navnet på kildefilen.

en: The first cluster timestamp after the resync is {0}.
nb: Det første klyngetidsstempelet etter omsynkroniseringen er {0}.

en: The first destination file only
nb: Bare den første målfilen

en: The first file cannot be appended because there are no files to append to.
nb: Den første filen kan ikke tilføyes fordi det ikke er noen filer å tilføye til.

en: The first mode extracts some tracks to external files.
nb: Den første modusen trekker ut noen spor til eksterne filer.

en: The following modes are supported:
nb: Følgende moduser støttes:

en: The following non-recoverable error was found: %1.
nb: Følgende uopprettelige feil ble funnet: %1.

en: The following program could not be executed: %1
nb: Følgende program kunne ikke kjøres: %1

en: The format defaults to %H:%M:%S if none is given.
nb: Formatet standardiseres til %H:%M:%S hvis ingen er gitt.

en: The format is either the form 'HH:MM:SS.nnnnnnnnn' or a number followed by one of the units 's', 'ms' or 'us'.
nb: Formatet er enten formatert 'HH:MM:SS.nnnnnnnnn' eller et tall etterfulgt av en av enhetene 's', 'ms' eller 'us'.

en: The format used by GoPro cameras for chaptered video files is recognized as well.
nb: Formatet som brukes av GoPro-kameraer for videofiler med kapittel, gjenkjennes også.

en: The formats can be mixed, too.
nb: Formatene kan også mikses.

en: The formats do not match.
nb: Formatene samsvarer ikke.

en: The fourth mode extracts the chapters, converts them to XML and writes them to an output file.
nb: Den fjerde modusen trekker ut kapitlene, konverterer dem til XML og skriver dem til en utdatafil.

en: The generated destination file name has the same base name as the source file name but with an extension based on the track types present in the file.
nb: Det genererte målfilnavnet har samme grunnnavn som kildefilnavnet, men med en utvidelse basert på sportypene som finnes i filen.

en: The given timestamp scale factor is outside the valid range (1...10000000 or -1 for 'sample precision even if a video track is present').
nb: Den angitte tidsstempelskaleringsfaktoren er utenfor det gyldige området (1...10000000 eller -1 for 'sample-presisjon selv om det finnes et videospor').

en: The header values have not been modified. There is nothing to save.
nb: Hodedataverdiene er ikke endret. Det er ingenting å lagre.

en: The height of the two tracks is different: {0} and {1}
nb: Høyden på de to sporene er forskjellig: {0} og {1}

en: The horizontal layout with two fixed columns results in a wider window while the vertical tab widget layout results in a higher window.
nb: Den horisontale utformingen med to faste kolonner resulterer i et bredere vindu mens den vertikale fanemodul-utformingen resulterer i et høyere vindu.

en: The job has been added to the job queue.
nb: Jobben er lagt til i jobbkøen.

en: The job queue has finished processing.
nb: Jobbkøen er ferdig behandlet.

en: The language '%1' is deprecated.
nb: Språket '%1' er avviklet.

en: The language code '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code and will be ignored.
nb: Språkkode '{0}' er ikke en gyldig ISO 639-2-språkkode og vil bli ignorert.

en: The language for the newly created chapters is set via the chapter language control above.
nb: Språket for de nyopprettede kapitlene er satt via kapittelspråkkontrollen ovenfor.

en: The language for this track that players can use for automatic track selection and display for the user.
nb: Språket for dette sporet som avspillere kan bruke for automatisk sporvalg og visning for brukeren.

en: The language selected here is used for audio tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
nb: Språket som er valgt her, brukes for lydspor der kildefilen deres ikke inneholder en slik egenskap og hvor språket ikke er avledet fra filnavnet.

en: The language selected here is used for subtitle tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
nb: Språket som er valgt her, brukes for undertekstspor der kildefilen deres ikke inneholder en slik egenskap og hvor språket ikke er avledet fra filnavnet.

en: The language selected here is used for video tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
nb: Språket som er valgt her, brukes for videospor der kildefilen deres ikke inneholder en slik egenskap og hvor språket ikke er avledet fra filnavnet.

en: The language set here is also used when chapters are generated.
nb: Språket som er satt her, brukes også når kapitler genereres.

en: The language tag is not valid.
nb: Språktaggen er ikke gyldig.

en: The language tag is valid.
nb: Språktaggen er gyldig.

en: The languages in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the language drop-down boxes in the program.
nb: Språkene i den valgte listen til høyre vises øverst i alle nedtrekksboksene for språk i programmet.

en: The last timestamp processed before the error was encountered was {0}.
nb: Det siste tidsstemplet som ble behandlet før feilen ble oppdaget var {0}.

en: The letter 'Z' can be used instead of the time zone's offset from UTC to indicate UTC aka Zulu time.
nb: Bokstaven 'Z' kan brukes i stedet for tidssonens forskyvning fra UTC for å indikere UTC ,som kjent som Zulu-tid.

en: The letters 'G', 'M' and 'K' can be used to indicate giga/mega/kilo bytes respectively.
nb: Bokstavene 'G', 'M' og 'K' kan respektivt brukes til å indikere giga/mega/kilo byte.

en: The line {0} of the timestamp file '{1}' does not contain a valid floating point number.
nb: Linjen {0} i tidsstempelfilen '{1}' inneholder ikke et gyldig flyttall.

en: The list of boundary characters for deriving the track language from file names must not be empty.
nb: Listen over grensetegn for å utlede sporspråket fra filnavn må ikke være tom.

en: The list of recognized track languages in file names must not be empty.
nb: Listen over gjenkjente sporspråk i filnavn må ikke være tom.

en: The locale could not be set properly. Check the LANG, LC_ALL and LC_MESSAGES environment variables.
nb: Den nasjonale innstillingen kunne ikke angis riktig. Kontroller miljøvariablene LANG, LC_ALL og LC_MESSAGES.

en: The maximum length for a cluster that mkvmerge accepts is 60000 blocks and 32000ms; the minimum length is 100ms.
nb: Maksimal lengde for en klynge som mkvmerge godtar er 60000 blokker og 32000ms; minste lengde er 100ms.

en: The maximum number of files that will be created even if the last file might contain more bytes/time than wanted.
nb: Maksimalt antall filer som vil bli opprettet selv om den siste filen kan inneholde flere byte/tid enn ønsket.

en: The meta seek element was written at the end of the file, but the segment size could not be updated. Therefore the element will not be visible. The process will be aborted. The file has been changed!
nb: Metasøk-elementet ble skrevet på slutten av filen, men segmentstørrelsen kunne ikke oppdateres. Derfor vil elementet ikke være synlig. Prosessen vil bli avbrutt. Filen er endret!

en: The mkvmerge executable was found, but it couldn't be executed.
nb: mkvmerges kjørbare fil ble funnet, men den kunne ikke utføres.

en: The mkvmerge executable was not found.
nb: Den kjørbare mkvmerge ble ikke funnet.

en: The multiplex settings creating "%1" have been modified. Do you really want to close? All changes will be lost.
nb: Multipleksinnstillingene som oppretter "%1" er endret. Vil du virkelig lukke? Alle endringer vil gå tapt.

en: The name '{0}' is not a valid property name for the current edit specification in '{1}'.
nb: Navnet '{0}' er ikke et gyldig egenskapsnavn for gjeldende redigeringsspesifikasjon i '{1}'.

en: The name must not be left empty.
nb: Navnet må ikke stå tomt.

en: The name of one of the destination files is the same as the name of the source file ({0}).
nb: Navnet på en av målfilene er det samme som navnet på kildefilen ({0}).

en: The name of the application or library used for multiplexing the file.
nb: Navnet på programmet eller biblioteket som brukes til å multiplekse filen.

en: The name of the application or library used for writing the file.
nb: Navnet på programmet eller biblioteket som brukes til å skrive filen.

en: The name of the destination file '{0}' and of one of the source files is the same.
nb: Navnet på målfilen '{0}' og en av kildefilene er det samme.

en: The names will be available for easy selection in both the multiplexer and the header editor.
nb: Navnene vil være tilgjengelige for enkelt valg i både multiplekseren og datahoderedigereren.

en: The next UID was already given in '{0} {1}'.
nb: Den neste UID-en var allerede gitt i '{0} {1}'.

en: The number of bits per sample of the two audio tracks is different: {0} and {1}
nb: Antallet biter per sample til de to lydsporene er forskjellig: {0} og {1}

en: The number of bytes to swap isn't divisible by {0}.
nb: Antall byte som skal byttes, er ikke delelig med {0}.

en: The number of channels of the two audio tracks is different: {0} and {1}
nb: Antallet kanaler til de to lydsporene er forskjellig: {0} og {1}

en: The number of external timestamps {0} is smaller than the number of frames in this track. The remaining frames of this track might not be timestamped the way you intended them to be. mkvmerge might even crash.
nb: Antallet eksterne tidsstempler {0} er mindre enn antallet rammer i dette sporet. De resterende rammene i dette sporet er kanskje ikke tidsstemplet slik du hadde tenkt at de skulle være. mkvmerge kan til og med krasje.

en: The number of video pixels to remove on the bottom of the image.
nb: Antall videopiksler som skal fjernes nederst i bildet.

en: The number of video pixels to remove on the left of the image.
nb: Antall videopiksler som skal fjernes til venstre i bildet.

en: The number of video pixels to remove on the right of the image.
nb: Antall videopiksler som skal fjernes til høyre i bildet.

en: The number of video pixels to remove on the top of the image.
nb: Antall videopiksler som skal fjernes øverst i bildet.

en: The numbering starts at 1.
nb: Nummereringen starter på 1.

en: The numbers given with this argument are interpreted based on the number of Matroska blocks that are output.
nb: Tallene gitt med dette argumentet tolkes basert på antall Matroska-blokker som sendes ut.

en: The only allowed codecs are VP8/VP9 video and Vorbis/Opus audio tracks.
nb: De eneste tillatte kodekene er VP8/VP9-video og Vorbis/Opus-lydspor.

en: The option '--meta-seek-size' is no longer supported. Please read mkvmerge's documentation, especially the section about the MATROSKA FILE LAYOUT.
nb: Alternativet '--meta-seek-size' støttes ikke lenger. Vennligst les mkvmerges dokumentasjon, spesielt avsnittet om MATROSKA FILOPPSETT.

en: The option file has been created.
nb: Alternativfilen er opprettet.

en: The options entered here are set for all new multiplex jobs by default.
nb: Alternativene som er angitt her er satt for alle nye multipleksjobber som standard.

en: The order is: video first followed by audio, subtitles and other types.
nb: Rekkefølgen er: video først etterfulgt av lyd, undertekster og andre typer.

en: The order of the various options is not important.
nb: Rekkefølgen på de forskjellige alternativene er ikke viktig.

en: The other two layouts available are: in two fixed columns to the right or in a tab widget below the files and tracks lists.
nb: De to andre tilgjengelige utformingene er: i to faste kolonner til høyre eller i en fanemodul under listene over filer og spor.

en: The previous UID was already given in '{0} {1}'.
nb: Den forrige UID-en var allerede gitt i '{0} {1}'.

en: The probe range percentage '{0}' is invalid.
nb: Prosenten for søkeområde '{0}' er ugyldig.

en: The process will be aborted.
nb: Prosessen blir avbrutt.

en: The program can collect all files from all directories in a single list. What happens with that list is determined by how dragging & dropping/copying & pasting files is configured.
nb: Programmet kan samle alle filer fra alle kataloger i en enkelt liste. Hva som skjer med den listen, bestemmes av hvordan dra og slippe / kopiere og lime inn filer er konfigurert.

en: The program to execute hasn't been set yet.
nb: Programmet som skal kjøres er ikke satt ennå.

en: The property value contains non-ASCII characters, but the property is not a Unicode string in '{0}'. {1}
nb: Egenskapsverdien inneholder ikke-ASCII-tegn, men egenskapen er ikke en Unicode-streng i '{0}'. {1}

en: The property value is not a valid binary spec in '{0}'. {1}
nb: Egenskapsverdien er ikke en gyldig binær spesifikasjon i '{0}'. {1}

en: The property value is not a valid binary spec or it is not exactly {2} bits long in '{0}'. {1}
nb: Egenskapsverdien er ikke en gyldig binær spesifikasjon, eller den er ikke nøyaktig {2} biter lang '{0}'. {1}

en: The property value is not a valid boolean in '{0}'. {1}
nb: Egenskapsverdien er ikke en gyldig boolsk i '{0}'. {1}

en: The property value is not a valid date & time string in '{0}'.
nb: Egenskapsverdien er ikke en gyldig dato- og klokkeslettstreng i '{0}'.

en: The property value is not a valid floating point number in '{0}'. {1}
nb: Egenskapsverdien er ikke en gyldig flyttall i '{0}'. {1}

en: The property value is not a valid signed integer in '{0}'. {1}
nb: Egenskapsverdien er ikke et gyldig signert heltall i '{0}'. {1}

en: The property value is not a valid unsigned integer in '{0}'. {1}
nb: Egenskapsverdien er ikke et gyldig usignert heltall i '{0}'. {1}

en: The reason is unknown.
nb: Årsaken er ukjent.

en: The recognized format is 'YYYY-mm-ddTHH:MM:SS+zz:zz': the year, month, day, letter 'T', hours, minutes, seconds and the time zone's offset from UTC; example: 2017-03-28T17:28:00-02:00.
nb: Det gjenkjente formatet er 'YYYY-mm-ddTHH:MM:SS+zz:zz': året, måned, dag, bokstav 'T', timer, minutter, sekunder og tidssonens forskyvning fra UTC; eksempel: 2017-03-28T17:28:00-02:00.

en: The region '%1' is deprecated.
nb: Regionen '%1' er avviklet.

en: The rest is copied as is.
nb: Resten kopieres som det er.

en: The resulting number will be padded with leading zeroes if the number of places is less than specified.
nb: Det resulterende nummeret vil fylles med innledende nuller hvis antallet plasser er mindre enn spesifisert.

en: The resulting tracks will be broken: the official FLAC tools will not be able to decode them and seeking will not work as expected.
nb: De resulterende sporene vil bli ødelagt: de offisielle FLAC-verktøyene vil ikke være i stand til å dekode dem og søking vil ikke fungere som forventet.

en: The root element must be <{0}>.
nb: Rotelementet må være <{0}>.

en: The sample rate of the two audio tracks is different: {0} and {1}
nb: Samplingsfrekvensen til de to lydsporene er forskjellig: {0} og {1}

en: The script '%1' is deprecated.
nb: Skriptet '%1' er avviklet.

en: The script '%1' should not be used for the language '%2' as it is the script the overwhelming majority of documents for this language is written in.
nb: Skriptet '%1' bør ikke brukes for språket '%2' da det er skriptet det overveldende flertallet av dokumenter for dette språket er skrevet på.

en: The second mode extracts the tags, converts them to XML and writes them to an output file.
nb: Den andre modusen pakker ut taggene, konverterer dem til XML og skriver dem til en utdatafil.

en: The seek table in this TTA file seems to be broken.
nb: Søketabellen i denne TTA-filen ser ut til å være ødelagt.

en: The segment UID could not be parsed: %1
nb: Segment-UID-en kunne ikke analyseres: %1

en: The segment edition UID must be a positive number if given.
nb: Segmentutgavens UID må være et positivt tall hvis det er gitt.

en: The selected language code '%1' is not an ISO 639-2 code. Players that only support the legacy Matroska language elements but not the IETF BCP 47 language elements will therefore display a different language such as 'und' (undetermined).
nb: Den valgte språkkoden '%1' er ikke en ISO 639-2-kode. Avspillere som bare støtter de eldre Matroska-språkelementene, men ikke IETF BCP 47-språkelementene, vil derfor vise et annet språk, for eksempel 'und' (ubestemt).

en: The sequence '%p' is replaced by the track's PERFORMER, the sequence '%t' by the track's TITLE, '%n' by the track's number and '%N' by the track's number padded with a leading 0 for track numbers < 10.
nb: Sekvensen '%p' erstattes av sporets UTØVER, sekvensen '%t' av sporets TITTEL, '%n' av sporets nummer og '%N' av sporets nummer fylt med en ledende 0 for spornummer < 10.

en: The settings file '%1' contains invalid settings and was not loaded.
nb: Innstillingsfilen '%1' inneholder ugyldige innstillinger og ble ikke lastet inn.

en: The sixth mode finds the timestamps of all blocks for a track and outputs a timestamp v2 file with these timestamps.
nb: Den sjette modusen finner tidsstemplene til alle blokkene for et spor og sender ut en tidsstempel v2-fil med disse tidsstemplene.

en: The size after which a new destination file is started.
nb: Størrelsen hvoretter en ny målfil startes.

en: The size of attachment '{0}' is 0.
nb: Størrelsen på vedlegget '{0}' er 0.

en: The source file '{0}' could not be opened successfully, or retrieving its size by seeking to the end did not work.
nb: Kildefilen '{0}' kunne ikke åpnes, eller å hente størrelsen ved å søke til slutten fungerte ikke.

en: The start time could not be parsed: %1
nb: Starttidspunktet kunne ikke analyseres: %1

en: The string '<NUM>' will be replaced by the chapter number.
nb: Strengen '<NUM>' erstattes av kapittelnummeret.

en: The string '<START>' will be replaced by the chapter's start timestamp.
nb: Strengen '<START>' vil bli erstattet av kapitlets starttidsstempel.

en: The string 'all' works on all tags.
nb: Strengen 'all' virker på alle tagger.

en: The string 'global' works on the global tags.
nb: Strengen 'global' virker på de globale taggene.

en: The string 'track:' followed by one of the chars 'a', 'b', 's' or 'v' followed by a number 'n' selects the nth audio, button, subtitle or video track (e.g. '--edit track:a2'). Numbering starts at 1.
nb: Strengen 'track:' etterfulgt av ett av tegnene 'a', 'b', 's' eller 'v' etterfulgt av et tall 'n' velger det n-te lyd-, knappe-, undertekst- eller videosporet (f.eks. '--edit track:a2'). Nummereringen starter på 1.

en: The string 'track:=uid' with 'uid' being a number selects the track whose 'track UID' element equals 'uid'.
nb: Strengen 'track: = uid' med 'uid' som et tall velger sporet hvis 'track UID' -element er lik 'uid'.

en: The string 'track:@number' with 'number' being a number selects the track whose 'track number' element equals 'number'.
nb: Strengen 'track:@number' med 'number' som et tall velger sporet hvis 'track number'-element er lik 'number'.

en: The string 'track:n' with 'n' being a number selects the nth track. Numbering starts at 1.
nb: Strengen 'track:n' med 'n' som et tall velger det niende sporet. Nummereringen starter på 1.

en: The strings '<FILE_NAME>' and '<FILE_NAME_WITH_EXT>', which only work when generating chapters for appended files, will be replaced by the appended file's name (the former leaves the extension out while the latter includes it).
nb: Strengene '<FILE_NAME>' og '<FILE_NAME_WITH_EXT>', som bare fungerer når du genererer kapitler for tilføyde filer, vil bli erstattet av den tilføyde filens navn (førstnevnte utelater filtypen mens sistnevnte inkluderer den).

en: The strings 'info', 'segment_info' or 'segmentinfo' select the segment information element. This is also the default until the first '--edit' option is found.
nb: Strengene 'info', 'segment_info' eller 'segmentinfo' velger segmentinformasjonselementet. Dette er også standard til det første '--edit'-alternativet er funnet.

en: The tag or attribute '{0}' at position {1} contains data that is outside its allowed range.
nb: Taggen eller attributtet '{0}' ved posisjon {1} inneholder data som er utenfor det tillatte området.

en: The tag or attribute '{0}' at position {1} contains invalid or mal-formed data.
nb: Taggen eller attributtet '{0}' ved posisjon {1} inneholder ugyldige eller feil utformede data.

en: The tags in '{0}' could not be parsed: some mandatory elements are missing.
nb: Taggene i '{0}' kunne ikke analyseres: noen obligatoriske elementer mangler.

en: The temporary file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
nb: Den midlertidige filen '{0}' kunne ikke åpnes for lesing: {1}.

en: The third mode extracts attachments from the source file.
nb: Den tredje modusen trekker ut vedlegg fra kildefilen.

en: The timestamp file '{0}' contains an unsupported/unrecognized format (version {1}).
nb: Tidsstempelfilen '{0}' inneholder et format som ikke støttes/ikke gjenkjennes (versjon {1}).

en: The timestamp file '{0}' contains an unsupported/unrecognized format line. The very first line must look like '# timestamp format v1'.
nb: Tidsstempelfilen '{0}' inneholder en format som ikke støttes/ikke gjenkjennes. Den aller første linjen må se ut som '# timestamp format v1'.

en: The timestamp file '{0}' could not be opened for reading.
nb: Tidsstempelfilen '{0}' kunne ikke åpnes for lesing.

en: The timestamp file '{0}' does not contain a valid 'Assume' line with the default number of frames per second.
nb: Tidsstempelfilen '{0}' inneholder ikke en gyldig 'Anta' linje med standard antall bilder per sekund.

en: The timestamp file '{0}' does not contain a valid 'Gap' line with the duration of the gap.
nb: Tidsstempelfilen '{0}' inneholder ikke en gyldig 'mellomrom' -linje med varigheten av mellomrommet.

en: The timestamp file '{0}' does not contain any valid entry.
nb: Tidsstempelfilen '{0}' inneholder ingen gyldig oppføring.

en: The timestamp v2 file '{0}' contains timestamps that are not ordered. Due to a bug in mkvmerge versions up to and including v1.5.0 this was necessary if the track to which the timestamp file was applied contained B frames. Starting with v1.5.1 mkvmerge now handles this correctly, and the timestamps in the timestamp file must be ordered normally. For example, the frame sequence 'IPBBP...' at 25 FPS requires a timestamp file with the first timestamps being '0', '40', '80', '120' etc and. not '0', '120', '40', '80' etc.
    
    If you really have to specify non-sorted timestamps then use the timestamp format v4. It is identical to format v2 but allows non-sorted timestamps.
nb: Tidsstempel v2-filen '{0}' inneholder tidsstempler som ikke er i rekkefølge. På grunn av en feil i mkvmerge versjoner til og med v1.5.0 var dette nødvendig hvis sporet som tidsstempelfilen ble brukt inneholdt B-rammer. Fra og med v1.5.1 håndterer mkvmerge nå dette riktig, og tidsstemplene i tidsstempelfilen må settes i rekkefølge som normalt. For eksempel rammesekvensen 'IPBBP ...' ved 25 FPS krever en tidsstempelfil med de første tidsstemplene som '0', '40', '80', '120' osv. og ikke '0', '120', '40', '80' osv.
    
    Hvis du virkelig må spesifisere ikke-sorterte tidsstempler, bruk da tidsstempelformatet v4. Det er identisk med format v2, men tillater ikke-sorterte tidsstempler.

en: The timestamps after which a new destination file is started.
nb: Tidsstemplene hvoretter en ny målfil startes.

en: The timestamps for this stream have been reset in the middle of the file. This is not supported. The current packet will be discarded.
nb: Tidsstemplene for denne strømmen er tilbakestilt midt i filen. Dette støttes ikke. Den gjeldende pakken vil bli forkastet.

en: The timestamps refer to the whole stream and not to each individual destination file.
nb: Tidsstemplene refererer til hele strømmen og ikke til hver enkelt målfil.

en: The title for the whole movie.
nb: Tittelen for hele filmen.

en: The title number '{0}' is higher than the number of titles on the DVD ({1}).
nb: Tittelnummeret '{0}' er høyere enn antall titler på DVD-en ({1}).

en: The track ID {0} does not have a valid CodecID.
nb: Spor-ID-en {0} har ikke en gyldig CodecID.

en: The track ID {0} from the file '{1}' cannot be split. {2}
nb: Spor ID-en {0} fra filen '{1}' kan ikke splittes. {2}

en: The track headers could not be rendered correctly. {0}
nb: Spordatahodene kunne ikke gjengis riktig. {0}

en: The track number as used in the Block Header.
nb: Spornummeret som brukes i blokkhodet.

en: The track number {0} from the file '{1}' can probably not be appended correctly to the track number {2} from the file '{3}': {4} Please make sure that the resulting file plays correctly the whole time. The author of this program will probably not give support for playback issues with the resulting file.
nb: Spornummeret {0} fra filen '{1}' kan sannsynligvis ikke tilføyes riktig til spornummeret {2} fra filen '{3}': {4} Forsikre deg om at den resulterende filen spilles av riktig hele tiden. Forfatteren av dette programmet vil sannsynligvis ikke gi støtte for avspillingsproblemer med den resulterende filen.

en: The track number {0} from the file '{1}' cannot be appended to the track number {2} from the file '{3}'. {4}
nb: Spornummeret {0} fra filen '{1}' kan ikke tilføyes spornummeret {2} fra filen '{3}'. {4}

en: The track parameters do not match.
nb: Sporparametrene stemmer ikke overens.

en: The track properties on the "input" tab can be laid out in three different way in order to serve different workflows.
nb: Sporegenskapene i fanen "inndata" kan settes opp på tre forskjellige måter for å betjene forskjellige arbeidsflyter.

en: The track {0} from file no. {1} ('{2}') is to be appended more than once. The argument for '--append-to' was invalid.
nb: Sporet {0} fra fil nr. {1} ('{2}') skal tilføyes mer enn én gang. Argumentet for '--append-to' var ugyldig.

en: The type of file '{0}' could not be recognized.
nb: Filtypen '{0}' kunne ikke gjenkjennes.

en: The type of file '{0}' is not supported.
nb: Filtypen '{0}' støttes ikke.

en: The user can then select which playlist to actually add.
nb: Brukeren kan deretter velge hvilken spilleliste som faktisk skal legges til.

en: The value '{0}' is not a number.
nb: Verdien '{0}' er ikke et nummer.

en: The value '{0}' is not a registered IANA language tag identifier.
nb: Verdien '{0}' er ikke en registrert IANA-språktaggidentifikator.

en: The value '{}' is not a valid ISO 15924 script code.
nb: Verdien '{}' er ikke en gyldig ISO 15924-skriptkode.

en: The value '{}' is not a valid ISO 3166-1 country code.
nb: Verdien '{}' er ikke en gyldig ISO 3166-1-landskode.

en: The value '{}' is not a valid ISO 639 language code.
nb: Verdien '{}' er ikke en gyldig ISO 639-språkkode.

en: The value '{}' is not a valid UN M.49 country number code.
nb: Verdien '{}' er ikke en gyldig UN M.49-landsnummerkode.

en: The value '{}' is not part of the IANA Language Subtag Registry for extended language subtags.
nb: Verdien '{}' er ikke en del av IANA Language Subtag Registry for utvidede språkundertagger.

en: The value '{}' is not part of the IANA Language Subtag Registry for language variants.
nb: Verdien '{}' er ikke en del av IANA Language Subtag Registry for språkvarianter.

en: The value can be given either as a floating point number (e.g. 12.345) or a fraction of integer values (e.g. 123/456).
nb: Verdien kan angis enten som et flyttall (f.eks. 12,345) eller en brøk av heltallsverdier (f.eks. 123/456).

en: The value can be given either as a floating point number (e.g. 12.345) or a fraction of numbers (e.g. 123/456.78).
nb: Verdien kan angis enten som et flyttall (f.eks. 12.345) eller en brøk av tall (f.eks. 123/456,78).

en: The value can be negative, but keep in mind that any frame whose timestamp is negative after this calculation is dropped.
nb: Verdien kan være negativ, men husk at alle rammer hvis tidsstempel er negativt etter denne beregningen, slettes.

en: The value does not adhere to the general structure of IETF BCP 47/RFC 5646 language tags.
nb: Verdien følger ikke den generelle strukturen til IETF BCP 47/RFC 5646-språktagger.

en: The value for deriving the 'forced display' flag for subtitles from file names must be a valid regular expression.
nb: Verdien for å utlede flagget "tvungen visning" for undertekster fra filnavn må være et gyldig regulært uttrykk.

en: The value for deriving the 'hearing impaired' flag from file names must be a valid regular expression.
nb: Verdien for å utlede flagget "hørselshemmet" fra filnavn må være et gyldig regulært uttrykk.

en: The values are only stored in the track headers.
nb: Verdiene blir kun lagret i spordatahodene.

en: The values will be available for easy selection in the multiplexer.
nb: Verdiene vil være tilgjengelige for enkelt valg i multiplekseren.

en: The variant '%1' is deprecated.
nb: Varianten '%1' er avviklet.

en: The variant '%1' is used with prefixes that aren't suited for it. Suitable prefixes are: %2.
nb: Varianten '%1' brukes med prefikser som ikke passer for den. Egnede prefikser er: %2.

en: The variant '{}' occurs more than once.
nb: Varianten '{}' forekommer mer enn én gang.

en: The version line reported by mkvmerge ('%1') could not be recognized.
nb: Versjonslinjen rapportert av mkvmerge ('%1') kunne ikke gjenkjennes.

en: The versions of mkvmerge (%1) and the GUI (%2) differ.
nb: Versjonene av mkvmerge (%1) og grensesnitt (%2) er forskjellige.

en: The width of the two tracks is different: {0} and {1}
nb: Bredden på de to sporene er forskjellig: {0} og {1}

en: There are no chapters in source files & chapter files.
nb: Det er ingen kapitler i kildefiler og kapittelfiler.

en: There are no cues for track ID {0}.
nb: Det er ingen cue-filer for spor-ID {0}.

en: There are several potential sources for the container's timing information: a value given on the command line with the '--default-duration' option, the source container or the video bitstream.
nb: Det er flere potensielle kilder for konteinerens tidsinformasjon: en verdi gitt på kommandolinjen med alternativet '--default-duration', kildekonteineren eller videobitstrømmen.

en: There is a new version available online.
nb: Det er en ny versjon tilgjengelig på nettet.

en: There is currently a job running.
nb: Det er for tiden en jobb som kjører.

en: There is no file with the ID '{0}'. The argument for '--append-to' was invalid.
nb: Det er ingen fil med ID-en '{0}'. Argument for '--append-to' var ugyldig.

en: There is no translation available for '{0}'.
nb: Det er ingen oversettelse tilgjengelig for '{0}'.

en: There was an error querying the update status.
nb: Det oppstod en feil under spørring av oppdateringsstatusen.

en: There were errors in the header values preventing the headers from being saved. The first error has been selected.
nb: Det oppstod feil i datahodeverdiene som hindret at datahodene ble lagret. Den første feilen er valgt.

en: There's not enough space at the beginning of the file to fit the updated 'EBML head' element in.
nb: Det er ikke nok plass i begynnelsen av filen til å få plass til det oppdaterte 'EBML-datahodet'-elementet.

en: These are less often used options that control the output structure that mkvmerge creates.
nb: Dette er mindre ofte brukte alternativer som styrer utgangsstrukturen som mkvmerge oppretter.

en: These are options meant for development. They're not officially supported and may change from release to release.
nb: Dette er alternativer ment for utvikling. De støttes ikke offisielt og kan endres fra utgivelse til utgivelse.

en: These aren't treated like other source files in MKVToolNix.
nb: Disse behandles ikke som andre kildefiler i MKVToolNix.

en: This AAC track does not contain valid headers. Could not parse the AAC information.
nb: Dette AAC-sporet inneholder ikke gyldige datahoder. Kan ikke analysere AAC-informasjonen.

en: This AC-3 track contains {0} bytes of non-AC-3 data at the beginning. This corresponds to a delay of {1}ms. This delay will be used instead of the non-AC-3 data.
nb: Dette AC-3-sporet inneholder {0} byte med ikke-AC-3-data i begynnelsen. Dette tilsvarer en forsinkelse på {1}ms. Denne forsinkelsen vil bli brukt i stedet for ikke-AC-3-data.

en: This AVC/H.264 track does not start with a key frame. The first {0} frames have been skipped.
nb: Dette AVC/H.264 sporet starter ikke med en nøkkelramme. De første {0} rammene er hoppet over.

en: This AVC/H.264 track's timing information indicates that it uses a variable frame rate. However, no default duration nor an external timestamp file has been provided for it, nor does the source container provide timestamps. The resulting timestamps may not be useful.
nb: Dette AVC/H.264-sporets tidsberegningsinformasjon indikerer at det bruker en variabel bildefrekvens. Det er imidlertid ikke angitt noen standardvarighet eller en ekstern tidsstempelfil for den, og kildekonteineren inneholder heller ikke tidsstempler. De resulterende tidsstemplene er kanskje ikke nyttige.

en: This MPEG audio track contains {0} bytes of non-MP3 data at the beginning. This corresponds to a delay of {1}ms. This delay will be used instead of the garbage data.
nb: Dette MPEG-lydsporet inneholder {0} byte med ikke-MP3-data i begynnelsen. Dette tilsvarer en forsinkelse på {1}ms. Denne forsinkelsen vil bli brukt i stedet for søppeldataen.

en: This Ogg/OGM file contains chapter or title information. Unfortunately the charset used to store this information in the file cannot be identified unambiguously. The program assumes that your system's current charset is appropriate. This can be overridden with the '--chapter-charset <charset>' switch.
nb: Denne Ogg / OGM-filen inneholder kapittel- eller tittelinformasjon. Tegnsettet som brukes til å lagre denne informasjonen i filen, kan dessverre ikke identifiseres entydig. Programmet forutsetter at systemets nåværende tegnsett er passende. Dette kan overstyres med '--chapter-charset <charset>' bryteren.

en: This Ogg/OGM file contains chapters but they could not be parsed. This can be due to the character set not being set properly for them or due to the entries not matching the expected SRT-style format.
nb: Denne Ogg / OGM-filen inneholder kapitler, men de kunne ikke analyseres. Dette kan skyldes at tegnsettet ikke er riktig angitt for dem, eller at oppføringene ikke samsvarer med det forventede SRT-stil formatet.

en: This affects functions such as the selector of recently used destination directories in the multiplexer.
nb: Dette påvirker funksjoner som velgeren for nylig brukte målkataloger i multiplekseren.

en: This amount is 0.3% of the source file's size or 10 MB, whichever is higher.
nb: Denne mengden er 0,3 % av kildefilens størrelse eller 10 MB, avhengig av hva som er høyest.

en: This audio track contains {0} byte of invalid data which was skipped before timestamp {1}. | This audio track contains {0} bytes of invalid data which were skipped before timestamp {1}.
nb[0]: Dette lydsporet inneholder {0} byte med ugyldige data som ble hoppet over før tidsstemplet {1}.
nb[1]: Dette lydsporet inneholder {0} byte med ugyldige data som ble hoppet over før tidsstemplet {1}.

en: This can be used to prevent data loss on power outages or to circumvent certain problems in the operating system or drivers.
nb: Dette kan brukes til å forhindre tap av data ved strømbrudd eller for å omgå visse problemer i operativsystemet eller drivere.

en: This causes bigger overhead but allows precise seeking and extraction.
nb: Dette fører til større etterprosessering, men tillater presis søking og utvinning.

en: This configuration is currently invalid.
nb: Denne konfigurasjonen er for øyeblikket ugyldig.

en: This element is currently present in the file.
nb: Dette elementet finnes for øyeblikket i filen.

en: This element is not currently present in the file.
nb: Dette elementet finnes for øyeblikket ikke i filen.

en: This field is normally set to the date the file is created.
nb: Dette feltet er normalt satt til datoen filen ble opprettet.

en: This file contains coordinates in the timestamp lines. Such coordinates are not supported by the Matroska SRT subtitle format. The coordinates will be removed automatically.
nb: Denne filen inneholder koordinater i tidsangivelseslinjene. Slike koordinater støttes ikke av Matroska SRT-undertekstformatet. Koordinatene fjernes automatisk.

en: This file could not be opened or parsed.
nb: Denne filen kan ikke åpnes eller analyseres.

en: This file is probably not a Matroska file.
nb: Denne filen er sannsynligvis ikke en Matroska-fil.

en: This function requires the application %1.
nb: Denne funksjonen krever applikasjonen %1.

en: This happens when clicking the "abort job" button in a "job output" tab and when quitting the application.
nb: Dette skjer når du klikker på "avbryt jobb" -knappen i en "jobbutdata" -fane og når du avslutter programmet.

en: This has not been implemented yet.
nb: Dette er ikke implementert enda.

en: This is a comma-separated list of 128-bit segment UIDs in the usual UID form: hex numbers with or without the "0x" prefix, with or without spaces, exactly 32 digits.
nb: Dette er en kommaseparert liste over 128-biters segment-UID-er i vanlig UID-form: hex-tall med eller uten "0x" -prefikset, med eller uten mellomrom, nøyaktig 32 sifre.

en: This is also done when quitting the application.
nb: Dette gjøres også når du avslutter applikasjonen.

en: This is an arbitrary name the GUI can use to refer to this particular configuration.
nb: Dette er et vilkårlig navn det grafiske grensesnittet kan bruke for å referere til denne konfigurasjonen.

en: This is considered to be the case when a playlist contains the same item at least five times.
nb: Dette anses å være tilfelle når en spilleliste inneholder det samme elementet minst fem ganger.

en: This is done at startup and at most once within 24 hours.
nb: Dette gjøres ved oppstart og maksimalt en gang innen 24 timer.

en: This is done only if there is already a file whose name matches the unmodified destination file name.
nb: Dette gjøres bare hvis det allerede finnes en fil hvis navn samsvarer med det uendrede målfilnavnet.

en: This is the default mode.
nb: Dette er standard modus.

en: This is the language that newly added chapter names get assigned automatically.
nb: Dette er språket som nylig lagt til kapittelnavn blir tildelt automatisk.

en: This is the title that players may show as the 'main title' for this movie.
nb: Dette er tittelen som avspillere kan vise som "hovedtittel" for denne filmen.

en: This is used for e.g. MPEG-1/-2 video tracks for storing the sequence headers.
nb: Dette brukes til f.eks. MPEG-1/-2 videospor for lagring av sekvensdatahodene.

en: This is useful for situations like Blu-ray discs on which a multitude of playlists exists in the same directory and where it is not obvious which feature (e.g. main movie, extras etc.) a playlist belongs to.
nb: Dette er nyttig for situasjoner som Blu-ray-plater der det finnes en mengde spillelister i samme katalog og hvor det ikke er åpenbart hvilken funksjon (f.eks. hovedfilm, statister osv.) en spilleliste tilhører.

en: This language tag is a grandfathered element only supported for historical reasons.
nb: Denne språktaggen er et element som kun støttes av historiske årsaker.

en: This means that either backslashes must be doubled or the whole argument must be enclosed in single quotes.
nb: Dette betyr at enten omvendt skråstrek må dobles eller hele argumentet må omsluttes av enkle anførselstegn.

en: This mode considers only the first video track that is output.
nb: Denne modusen tar kun hensyn til det første videosporet som sendes ut.

en: This mode enforces several restrictions.
nb: Denne modusen håndhever flere begrensninger.

en: This mode extracts cue information for some tracks to external text files.
nb: Denne modusen trekker ut cue-informasjon for noen spor til eksterne tekstfiler.

en: This mode only considers the top-most level of chapters across all edition entries.
nb: Denne modusen tar kun hensyn til det øverste nivået av kapitler på tvers av alle utgaveoppføringer.

en: This mostly affects TrueType fonts for which the legacy MIME type ('application/x-truetype-font') might be more widely supported than the standard MIME types ('font/sfnt' and 'font/ttf').
nb: Dette påvirker for det meste TrueType-skrifter der den eldre MIME-typen ('application/x-truetype-font') kan ha større støtte enn standard MIME-typer ('font/sfnt' og 'font/ttf').

en: This must be a comma-separated list of four numbers for the cropping to be used at the left, top, right and bottom, e.g. '0,20,0,20'.
nb: Dette må være en kommaseparert liste med fire tall for at beskjæringen skal brukes til venstre, topp, høyre og bunn, for eksempel '0,20,0,20'.

en: This only determines the initial order which can still be changed manually later.
nb: Dette bestemmer bare den første rekkefølgen som fortsatt kan endres manuelt senere.

en: This only works with AC-3, DTS & TrueHD audio tracks.
nb: Dette fungerer bare med AC-3, DTS og TrueHD-lydspor.

en: This only works with DTS audio tracks.
nb: Dette fungerer bare med DTS-lydspor.

en: This option can also be used for chapters.
nb: Dette alternativet kan også brukes for kapitler.

en: This option causes mkvmerge to remove the aspect ratio information from the bitstream.
nb: Dette alternativet får mkvmerge til å fjerne sideforholdsinformasjonen fra bitstrømmen.

en: This option controls how the chapter names are created.
nb: Dette alternativet styrer hvordan kapittelnavnene opprettes.

en: This option does nothing and is only kept for backwards compatibility.
nb: Dette alternativet gjør ingenting og beholdes bare for bakoverkompatibilitet.

en: This option forces mkvmerge to treat all of those I slices as key frames.
nb: Dette alternativet tvinger mkvmerge til å behandle alle de I-skivene som nøkkelrammer.

en: This option needs an additional argument 'n'.
nb: Dette alternativet trenger et ekstra argument 'n'.

en: This option prevents that behavior.
nb: Dette alternativet forhindrer denne virkemåten.

en: This option specifies the language to be associated with chapters if the OGM chapter format is used.
nb: Dette alternativet angir språket som skal knyttes til kapitler hvis OGM-kapittelformatet brukes.

en: This option tells mkvmerge the display aspect ratio to use when it calculates the display width/height.
nb: Dette alternativet forteller mkvmerge visningsformatet som skal brukes når det beregner visningsbredden / høyden.

en: This parameter is the display height in pixels.
nb: Denne parameteren er visningshøyden i piksler.

en: This parameter is the display width in pixels.
nb: Denne parameteren er visningsbredden i piksler.

en: This property is mandatory and cannot be deleted in '{0}'. {1}
nb: Denne egenskapen er obligatorisk og kan ikke slettes i '{0}'. {1}

en: This property is unique. More instances cannot be added in '{0}'. {1}
nb: Denne egenskapen er unik. Flere forekomster kan ikke legges til i '{0}'. {1}

en: This should REALLY not have happened. The space reserved for the first meta seek element was too small. Size needed: {0}. {1}
nb: Dette burde VIRKELIG ikke ha skjedd. Plassen reservert for det første metasøk-elementet var for liten. Størrelse som trengs {0}. {1}

en: This should REALLY not have happened. The space reserved for the first meta seek element was too small. {0}
nb: Dette burde VIRKELIG ikke ha skjedd. Plassen reservert for det første metasøk-elementet var for liten. {0}

en: This should not have happened. Please file an issue at https://mkvtoolnix.download/issues with this error/warning message, a description of what you were trying to do, the command line used and which operating system you are using. Thank you.
nb: Dette skulle ikke ha skjedd. Send inn et problem på https://mkvtoolnix.download/issues med denne feilen / advarselen, en beskrivelse av hva du prøvde å gjøre, kommandolinjen som ble brukt og hvilket operativsystem du bruker. Takk.

en: This template will be used for new chapter entries.
nb: Denne malen vil bli brukt for nye kapitteloppføringer.

en: This text subtitle track contains invalid 8-bit characters outside valid multi-byte UTF-8 sequences. Please specify the correct encoding for this track.
nb: Dette tekst-undertekstsporet inneholder ugyldige 8-biters tegn utenfor gyldige multi-byte UTF-8-sekvenser. Vennligst spesifiser riktig koding for dette sporet.

en: This track contains SBR AAC/HE-AAC/AAC+ data.
nb: Dette sporet inneholder SBR AAC/HE-AAC/AAC+-data.

en: This usually indicates a damaged file structure.
nb: Dette indikerer vanligvis en skadet filstruktur.

en: This will increase file size and does not offer any additional value for players at the moment.
nb: Dette vil øke filstørrelsen og gir ingen ekstra verdi for avspillere for øyeblikket.

en: This will increase the file's size, especially if there are many audio tracks.
nb: Dette vil øke filens størrelse, spesielt hvis det er mange lydspor.

en: This works well for video and subtitle tracks but should not be used with audio tracks.
nb: Dette fungerer bra for video- og undertekstspor, men bør ikke brukes med lydspor.

en: This works with all track types.
nb: Dette fungerer med alle sportyper.

en: This would cause mkvmerge to overwrite one of your source files.
nb: Dette vil føre mkvmerge til å overskrive en av kildefilene dine.

en: Time slice
nb: Tidsstykke

en: Timestamp extraction
nb: Utvinning av tidsstempel

en: Timestamp file:
nb: Tidsstempelfil:

en: Timestamp scale
nb: Tidsstempel skala

en: Timestamp used in split decision: {0}
nb: Tidsstempel brukt i delt avgjørelse: {0}

en: Timestamps and default duration
nb: Tidsstempler og standard varighet

en: Timestamps:
nb: Tidsstempler:

en: Title
nb: Tittel

en: To all destination files
nb: Til alle målfiler

en: Toggle "&commentary" flag
nb: Veksle "&kommentar" flagg

en: Toggle "&default track" flag
nb: Veksle "&standard spor" flagg

en: Toggle "&forced display" flag
nb: Veksle "&tvungen visning" flagg

en: Toggle "&hearing impaired" flag
nb: Veksle "&hørselshemmet" flagg

en: Toggle "&original" flag
nb: Veksle &opprinnelig" flagg

en: Toggle "&text descriptions" flag
nb: Veksle "&tekstbeskrivelser" flagg

en: Toggle "&visual impaired" flag
nb: Veksle "&synshemmet" flagg

en: Toggle "track &enabled" flag
nb: Veksle "spor &aktivert" flagg

en: Top
nb: Topp

en: Trac&k name:
nb: Spo&rnavn

en: Track
nb: Spor

en: Track &name (optional):
nb: Spor&navn (valgfritt):

en: Track ID for mkvmerge & mkvextract:
nb: Spor-ID for mkvmerge & mkvextract:

en: Track ID {0} has an unknown AAC type.
nb: Spor-ID {0} har en ukjent AAC-type.

en: Track ID {0}: {1} ({2})
nb: Spor-ID {0}: {1} ({2})

en: Track UID
nb: Spor-UID

en: Track extraction
nb: Sporutvinning

en: Track headers
nb: Spordatahoder

en: Track name
nb: Spornavn

en: Track number
nb: Spornummer

en: Track number for mkvpropedit:
nb: Spornummer for mkvpropedit:

en: Track number {0} has been encrypted and decryption has not yet been implemented.
nb: Spornummer {0} er kryptert og dekryptering er ennå ikke implementert.

en: Track number:
nb: Spornummer:

en: Track overlay
nb: Sporoverlegg

en: Track type
nb: Sportype

en: Track {0} CodecPrivate is too small.
nb: Spor {0} CodecPrivate er for liten.

en: Track {0} has been compressed with an unknown/unsupported compression algorithm ({1}).
nb: Spor {0} er komprimert med en ukjent/ikke-støttet komprimeringsalgoritme ({1}).

en: Track {0} is missing its track UID element which is required to be present by the Matroska specification. If the file contains tags then those tags might be broken.
nb: Spor {0} mangler sitt spors UID-element som kreves for å være til stede av Matroska-spesifikasjonen. Hvis filen inneholder tagger, kan disse taggene være ødelagte.

en: Track {0} was compressed with the algorithm '{1}' which is not supported anymore.
nb: Spor {0} ble komprimert med algoritmen '{1}' som ikke støttes lenger.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' contains invalid "codec private" data for AAC.
nb: Spor {0} med CodecID '{1}' inneholder ugyldige "codec private" data for AAC.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' does not contain valid headers.
nb: Spor {0} med CodecID '{1}' inneholder ikke gyldige datahoder.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' is missing the "bits per second (bps)" element and cannot be extracted.
nb: Spor {0} med CodecID '{1}' mangler elementet "biter per sekund (bps)" og kan ikke trekkes ut.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' is missing the "codec private" element and cannot be extracted.
nb: Spor {0} med CodecID '{1}' mangler elementet "codec private" og kan ikke trekkes ut.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' is missing the "default duration" element and cannot be extracted.
nb: Spor {0} med CodecID '{1}' mangler elementet "standard varighet" og kan ikke trekkes ut.

en: Track {0}: An USF subtitle entry starting at timestamp {1} is not well-formed XML and will be skipped.
nb: Spor {0}: En USF-undertekstoppføring som starter på tidsstempel {1} er ikke velformet XML og vil bli hoppet over.

en: Track {0}: NAL too big. Size according to header field: {1}, available bytes in packet: {2}. This NAL is defect and will be skipped.
nb: Spor {0}: NAL for stor. Størrelse i henhold til hodefelt: {1}, tilgjengelig byte i pakke: {2}. Denne NAL-en er defekt og hoppes over.

en: Track {0}: Subtitle entry number {1} is missing its duration. Assuming a duration of 1s.
nb: Spor {0}: Undertekstoppføringsnummeret {1} mangler varigheten. Antar en varighet på 1s.

en: Track {0}: The AAC information could not be parsed.
nb: Spor {0}: AAC-informasjonen kunne ikke analyseres.

en: Track {0}: extraction of AAC audio with a channel count of 7 or more than 8 in its 'audio-specific config' element is not supported.
nb: Spor {0}: Uttrekk av AAC-lyd med et kanalantall på 7 eller mer enn 8 i det lydspesifikke konfigurasjonselementet støttes ikke.

en: Track {0}: {1}, codec ID: {2}{3}{4}{5}
nb: Spor {0}: {1}, kodek-ID: {2}{3}{4}{5}

en: Tracks
nb: Spor

en: Tracks with a language in this list will be set not to be copied by default.
nb: Spor med et språk i denne listen vil bli satt til å ikke kopieres som standard.

en: Tracks with unsupported content encoding schemes (compression or encryption) cannot be extracted.
nb: Spor med innholdskodingsskjemaer som ikke støttes (komprimering eller kryptering), kan ikke trekkes ut.

en: Tracks with unsupported content encoding schemes (compression or encryption) cannot be modified.
nb: Spor med innholdskoding som ikke støttes (komprimering eller kryptering) kan ikke endres.

en: Tracks:
nb: Spor:

en: Transfer characteristics:
nb: Overføringsegenskaper:

en: Two VobSub tracks can only be extracted into the same file if their CodecPrivate data matches. This is not the case for the tracks {0} and {1}.
nb: To VobSub-spor kan bare trekkes ut i samme fil hvis CodecPrivate-dataene samsvarer. Slik er det ikke for sporene {0} og {1}.

en: Two files multiplexed with the same settings and this switch activated will be identical.
nb: To filer multiplekset med de samme innstillingene, og denne bryteren aktivert vil være identisk.

en: Type of the unit for DisplayWidth/Height (0: pixels, 1: centimeters, 2: inches, 3: aspect ratio).
nb: Type enhet for VisningsBredde/Høyde (0: piksler, 1: centimeter, 2: tommer, 3: sideforhold).

en: Type-specific settings
nb: Typespesifikke innstillinger

en: USF subtitles
nb: USF-undertekster

en: USF text subtitles
nb: USF-teksting

en: Unable to append files
nb: Ikke i stand til å tilføye filer

en: Undetermined
nb: Ubestemt

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown audio stream type 0x{0:04x}. Stream ID {1} will be ignored.
nb: Ukjent lydstrømmetype 0x{0:04x}. Strømme-ID {1} vil bli ignorert.

en: Unknown chapter file format in '{0}'. It does not contain a supported chapter format.
nb: Ukjent kapittelfilformat i '{0}'. Den inneholder ikke et kapittelformat som støttes.

en: Unknown content encoding type {0} for track {1}.
nb: Ukjent innholdskodingstype {0} for spor {1}.

en: Unknown element (ID: 0x{0})
nb: Ukjent element (ID: 0x{0})

en: Unknown format for the next UID in '{0} {1}'.
nb: Ukjent format for den neste UID-en i '{0} {1}'.

en: Unknown format for the previous UID in '{0} {1}'.
nb: Ukjent format for den forrige UID-en i '{0} {1}'.

en: Unknown format for the segment UID '{2}' in '{0} {1}'.
nb: Ukjent format for segment UID-en '{2}' i '{0} {1}'.

en: Unknown format in '{0} {1}'.
nb: Ukjent format i '{0} {1}'.

en: Unknown header 0x{0:02x}{1:02x}{2:02x}{3:02x}
nb: Ukjent datahode 0x{0:02x}{1:02x}{2:02x}{3:02x}

en: Unknown mode '{0}'.
nb: Ukjent modus '{0}'.

en: Unknown option '{0}'.
nb: Ukjent alternativ '{0}'.

en: Unknown parse mode in '{0} {1}'.
nb: Ukjent analyseringsmodus i '{0} {1}'.

en: Unknown/unsupported audio format 0x{0:04x} for this audio track.
nb: Ukjent/ikke-støttet lydformat 0x{0:04x} for dette lydsporet.

en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: Unrecognized command line option '{0}'.
nb: Ukjent kommandolinjealternativ '{0}'.

en: Unrecognized file format
nb: Ukjent filformat

en: Unsigned integer
nb: Usignert heltall

en: Unsupported MPEG mpeg_version: 0x{0:02x} in packet {1} for timestamp {2}, assuming MPEG2. No further warnings will be printed for this track.
nb: Ustøttet MPEG mpeg_versjon: 0x{0:02x} i pakke {1} for tidsstempel {2}, antar MPEG2. Ingen flere advarsler vil bli skrevet ut for dette sporet.

en: Unsupported file format
nb: Ikke støttet filformat

en: Unsupported track type for this track.
nb: Ikke støttet sportype for dette sporet.

en: Update an attachment's properties
nb: Oppdater egenskapene til et vedlegg

en: Updating the 'document type version' or 'document type read version' header fields failed.
nb: Oppdatering av datahodefeltene 'document type version' eller 'document type read version' mislyktes.

en: Updating the '{0}' element failed. Reason:
nb: Oppdatering av '{0}' -elementet mislyktes. Årsak:

en: Usage
nb: Forbruk

en: Usage and examples
nb: Bruk og eksempler

en: Use &file && track colors
nb: Bruk &fil && sporfarger

en: Use 'segment linking' for the resulting files.
nb: Bruk 'segmentkobling' for de resulterende filene.

en: Use fi&xed directory:
nb: Bruk be&stemt katalog:

en: Use fixed values for the elements that change with each file otherwise (multiplexing date, segment UID, track UIDs etc.).
nb: Bruk faste verdier for elementene som endres med hver fil (ellers multipleksingsdato, segment-UID, spor-UID-er osv.).

en: Use legac&y MIME types for font attachments
nb: Bruke eldr&e MIME-typer for skriftvedlegg

en: Use legacy font MIME types when adding new attachments or replacing existing ones
nb: Bruk eldre MIME-skrifttyper når du legger til nye vedlegg eller erstatter eksisterende

en: Use system settings
nb: Bruk systeminnstillinger

en: Use the &title as the base file name if a title is set
nb: Bruk &tittelen som navn på basisfilen hvis en tittel er angitt

en: Use the input file's &directory name instead of the file name
nb: Bruk inndatafilens &katalognavn i stedet for filnavnet

en: Use this for tracks containing onscreen text or foreign-language dialogue.
nb: Bruk dette for spor som inneholder tekst på skjermen eller fremmedspråklig dialog.

en: Use this only for testing purposes.
nb: Bruk dette bare til testformål.

en: Useful e.g. when you want exactly two files.
nb: Nyttig f.eks. når du vil ha nøyaktig to filer.

en: Uses the chapter names of the specified language for extraction instead of the first chapter name found.
nb: Bruker kapittelnavnene på det angitte språket for uttrekking i stedet for det første kapittelnavnet som blir funnet.

en: Using the demultiplexer for the format '{0}'.
nb: Bruker demultiplekseren for formatet '{0}'.

en: Using the generic output module for track type '{0}'.
nb: Bruker den generiske utdatamodulen for sportype '{0}'.

en: Using the output module for the format '{0}'.
nb: Bruker utdatamodulen for formatet '{0}'.

en: Using the track with the ID {0} from the file '{1}' as the reference for chapter generation.
nb: Bruker sporet med ID-{0} fra filen '{1}' som referanse for kapittelgenerering.

en: VC-1 elementary streams
nb: VC-1 elementære strømmer

en: Valid format codes are:
nb: Gyldige formatkoder er:

en: Valid hacks are:
nb: Gyldige hacker er:

en: Validation failed
nb: Validering mislyktes

en: Value
nb: Verdi

en: Value: %1
nb: Verdi: %1

en: Variables for all job types
nb: Variabler for alle jobbtyper

en: Variables for multiplex jobs
nb: Variabler for multipleksjobber

en: Variants
nb: Varianter

en: Version %1
nb: Versjon %1

en: Version %1 "%2"
nb: Versjon %1 "%2"

en: Vertical Cb subsample
nb: Vertikal Cb undersample

en: Vertical chroma siting
nb: Vertikal kromaplassering

en: Vertical chroma subsample
nb: Vertikal kroma undersample

en: VfW compatible video
nb: VfW kompatibel video

en: Video alpha mode
nb: Videoalfa-modus

en: Video aspect ratio type
nb: Type sideforhold for video

en: Video color information
nb: Videofargeinformasjon

en: Video color mastering metadata
nb: Metadata for videofargemastering

en: Video crop bottom
nb: Pikselbeskjæring bunn for video

en: Video crop left
nb: Pikselbeskjæring til venstre for video

en: Video crop right
nb: Pikselbeskjæring til høyre for video

en: Video crop top
nb: Pikselbeskjæring topp for video

en: Video display height
nb: Videovisningshøyde

en: Video display unit
nb: Videovisningsenhet

en: Video display width
nb: Videovisningsbredde

en: Video field order
nb: Rekkefølge for videofelt

en: Video interlaced flag
nb: Video sammenflettet flagg

en: Video packet assembly failed. Error code: {0} ({1})
nb: Sammenstilling av videopakke mislyktes. Feilkode: {0} ({1})

en: Video pixel height
nb: Videopikselhøyde

en: Video pixel width
nb: Videopikselbredde

en: Video projection
nb: Videoprojeksjon

en: Video projection information
nb: Informasjon om videoprojeksjon

en: Video properties
nb: Egenskaper for video

en: Video stereo mode
nb: Videostereo-modus

en: Video track
nb: Videospor

en: Video track %1
nb: Videospor %1

en: Video: bits per color channel
nb: Video: biter per fargekanal

en: Video: chromaticity blue X
nb: Video: kromatisitet blå X

en: Video: chromaticity blue Y
nb: Video: kromatisitet blå Y

en: Video: chromaticity green X
nb: Video: kromatisitet grønn X

en: Video: chromaticity green Y
nb: Video: kromatisitet grønn Y

en: Video: chromaticity red X
nb: Video: kromatisitet rød X

en: Video: chromaticity red Y
nb: Video: kromatisitet rød Y

en: Video: color matrix coefficients
nb: Video: fargematrise koeffisienter

en: Video: color primaries
nb: Video: primærfarger

en: Video: color range
nb: Video: fargespekter

en: Video: horizontal Cb subsampling
nb: Video: horisontal Cb undersampling

en: Video: horizontal chroma siting
nb: Video: horisontal kromaplassering

en: Video: horizontal chroma subsampling
nb: Video: horisontal kroma undersampling

en: Video: maximum content light
nb: Video: maksimalt lys for innhold

en: Video: maximum frame light
nb: Video: maksimalt rammelys

en: Video: maximum luminance
nb: Video: maksimal lysstyrke

en: Video: minimum luminance
nb: Video: minimum lysstyrke

en: Video: projection type
nb: Video: projeksjonstype

en: Video: projection's pitch rotation
nb: Video: projeksjonens tonehøyderotasjon

en: Video: projection's roll rotation
nb: Video: projeksjonens rullerotasjon

en: Video: projection's yaw rotation
nb: Video: projeksjonens girrotasjon

en: Video: projection-specific data
nb: Video: projeksjonsspesifikke data

en: Video: transfer characteristics
nb: Video: overføringsegenskaper

en: Video: vertical Cb subsampling
nb: Video: vertikal Cb undersampling

en: Video: vertical chroma siting
nb: Video: vertikal kromaplassering

en: Video: vertical chroma subsampling
nb: Video: vertikal kroma undersampling

en: Video: white point X
nb: Video: hvitt punkt X

en: Video: white point Y
nb: Video: hvitt punkt Y

en: Visible
nb: Synlig

en: VobSub subtitles
nb: VobSub-undertekster

en: WAVE (uncompressed PCM audio)
nb: WAVE (ukomprimert PCM-lyd)

en: WAVPACK v4 audio
nb: WAVPACK v4 lyd

en: Warn about missing &audio tracks:
nb: Advar om manglende &lydspor:

en: Warn before &aborting running jobs
nb: Advar før &avbrytning av kjørende jobber

en: Warn before &closing modified tabs
nb: Advar før &lukking av modifiserte faner

en: Warn before &overwriting existing items (files, jobs etc.)
nb: Advar før &overskriving av eksisterende elementer (filer, jobber osv.)

en: Warning in line {0}: The start timestamp is smaller than that of the previous entry. All entries from this file will be sorted by their start time.
nb: Advarsel på linje {0}: starttidsstempelet er mindre enn for forrige oppføring. Alle oppføringer fra denne filen vil bli sortert etter deres starttidspunkt.

en: Warning:
nb: Advarsel:

en: Warnings
nb: Advarsler

en: Warnings/Errors
nb: Advarsler/Feil

en: Warnings:
nb: Advarsler:

en: WebM audio/video files
nb: WebM lyd/video-filer

en: WebM files
nb: WebM-filer

en: WebVTT subtitles
nb: WebVTT-undertekster

en: What do you want to do with the files you've dragged & dropped here?
nb: Hva vil du gjøre med filene du har dratt og sluppet her?

en: What do you want to do with the files you've dragged & dropped or copied & pasted here?
nb: Hva vil du gjøre med filene du har dratt og sluppet eller kopiert og limt inn her?

en: What do you want to do with the files?
nb: Hva vil du gjøre med filene?

en: What to do in the future:
nb: Hva som skal gjøres i fremtiden:

en: What you input here is added after all the other options the GUI adds so that you could overwrite any of the GUI's options for this track.
nb: Det du legger inn her er lagt til etter alle de andre alternativene det grafiske grensesnittet legger til, slik at du kan overskrive noen av de grafiske grensesnittets alternativer for dette sporet.

en: When &dropping files:
nb: Når du &slipper filer:

en: When &finished…
nb: Når &fullført…

en: When a file is added its name is scanned.
nb: Når en fil legges til, skannes navnet.

en: When adding d&irectories via drag && drop/copy && paste:
nb: Når du legger til k&ataloger via dra && slipp/kopier && lim inn:

en: When adding files via &drag && drop/copy && paste:
nb: Når du legger til filer via &dra &&slipp / kopier && lim inn:

en: When adding m&ultiple files via "add source files":
nb: Når du legger til m&ultiple filer via "legg til kildefiler":

en: When adding new files as attachments the GUI will check if there are other attachments with the same name.
nb: Når du legger til nye filer som vedlegg, vil det grafiske grensesnittet sjekke om det er andre vedlegg med samme navn.

en: When adding source files all tracks are normally set to be copied into the destination file.
nb: Når du legger til kildefiler, er alle sporene normalt satt til å bli kopiert til målfilen.

en: When appending: one chapter is created at the start and one whenever a file is appended.
nb: Ved tilføying: ett kapittel opprettes ved starten og ett hver gang en fil tilføyes.

en: When deriving the track language from the file name, the file name is split into parts on the characters in this list.
nb: Når sporspråket utledes fra filnavnet, splittes filnavnet i deler på tegnene i denne listen.

en: When the user adds a file containing such a title, the program will copy the title into the "file title" input box if this option is enabled.
nb: Når brukeren legger til en fil som inneholder en slik tittel, vil programmet kopiere tittelen til "filtittel"-inndataboksen hvis dette alternativet er aktivert.

en: When the user adds such a file the track's language input is set to the language property from the source file.
nb: Når brukeren legger til en slik fil, settes sporets språkinndata til språkegenskapen fra kildefilen.

en: When the user drags & drops directories from an external application onto the multiplex tool the GUI can take different actions.
nb: Når brukeren drar og slipper kataloger fra et eksternt program til multipleksverktøyet, kan det grafiske grensesnittet utføre forskjellige handlinger.

en: When the user drags & drops files from an external application onto a header editor tab the GUI can take different actions.
nb: Når brukeren drar og slipper filer fra et eksternt program til en datahoderedigeringsfane, kan det grafiske grensesnittet utføre forskjellige handlinger.

en: When the user drags & drops files from an external application onto the multiplex tool the GUI can take different actions.
nb: Når brukeren drar og slipper filer fra et eksternt program til multipleksverktøyet, kan det grafiske grensesnittet utføre forskjellige handlinger.

en: When to execute:
nb: Når du skal utføre:

en: Whenever the user adds a playlist the program can automatically scan the directory for other playlists and present the user with a detailed list of the playlists found.
nb: Når brukeren legger til en spilleliste, kan programmet automatisk skanne katalogen for andre spillelister og presentere brukeren med en detaljert liste over spillelistene som er funnet.

en: White color chromaticity coordinate X as defined by CIE 1931.
nb: Kromatisitetskoordinat for hvit farge X som definert av CIE 1931.

en: White color chromaticity coordinate Y as defined by CIE 1931.
nb: Kromatisitetskoordinat for hvit farge Y som definert av CIE 1931.

en: White color coordinate x
nb: Hvit fargekoordinat x

en: White color coordinate y
nb: Hvit fargekoordinat y

en: White color coordinates:
nb: Hvite fargekoordinater:

en: Width of the encoded video frames in pixels.
nb: Bredden på de kodede videodelbildene i piksler.

en: Width of the video frames to display.
nb: Bredden på videodelbildene som skal vises.

en: Windows Television DVR
nb: Windows Fjernsyn DVR

en: With "close current settings" the current multiplex settings will be closed without opening new ones.
nb: Med "lukk gjeldende innstillinger" vil de gjeldende multipleksinnstillingene lukkes uten å åpne nye.

en: With "create new settings" a new set of multiplex settings will be added.
nb: Med "opprett nye innstillinger" vil et nytt sett med multipleksinnstillinger bli lagt til.

en: With "remove source files" all source files will be removed.
nb: Med "fjern kildefiler" vil alle kildefiler bli fjernet.

en: With the current multiplex settings the destination file will not contain an audio track.
nb: Med gjeldende multipleksinnstillinger vil ikke målfilen inneholde et lydspor.

en: With this option that information is adjusted to match the container's timing information.
nb: Med dette alternativet justeres informasjonen for å matche konteinerens tidsinformasjon.

en: Write durations for all blocks.
nb: Skriv varigheter for alle blokker.

en: Write the attachment with the ID 'AID' to 'outname'.
nb: Skriv vedlegget med ID 'VID' til 'utnavn'.

en: Write track with the ID TID to the file 'out'.
nb: Skriv spor med ID SID til filen 'ut'.

en: Writing application
nb: Skriveapplikasjon

en: Writing the VobSub index file '{0}'.
nb: Skriver VobSub-indeksfilen '{0}'.

en: Wrong Kate version: {0}.{1} > {2}.x
nb: Feil Kate-versjon: {0}.{1} > {2}.x

en: Wrong Theora version: {0}.{1}.{2} != 3.2.x
nb: Feil Theora-versjon: {0}.{1}.{2} != 3.2.x

en: Wrong argument to '--split-max-files'.
nb: Feil argument til '--split-max-files'.

en: Wrong header type: 0x{0:02x} != 0x{1:02x}
nb: Feil datahodetype: 0x{0:02x} != 0x{1:02x}

en: Wrong identification string: '{0:6s}' != 'theora'
nb: Feil identifikasjonsstreng: '{0:6s}' != 'theora'

en: Wrong identification string: '{0:7s}' != 'kate\0\0\0'
nb: Feil identifikasjonsstreng: '{0:7s}' != 'kate\0\0\0'

en: XML chapter files
nb: XML-kapittelfiler

en: XML segment info files
nb: XML-segmentinfofiler

en: XML tag files
nb: XML-taggfiler

en: Xiph lacing
nb: Xiph-fletting

en: Yaw rotation:
nb: Girrotasjon:

en: Yes
nb: Ja

en: You can add attachments by clicking on the button below, by right-clicking on a node in the tree and selecting "Add attachments" from the popup menu or by dragging & dropping files here or onto the tree.
nb: Du kan legge til vedlegg ved å klikke på knappen nedenfor, ved å høyreklikke på en node i treet og velge "Legg til vedlegg" fra sprettoppmenyen eller ved å dra og slippe filer her eller på treet.

en: You can also drag & drop media files here.
nb: Du kan også dra og slippe mediefiler her.

en: You can change this value in the preferences.
nb: Du kan endre denne verdien i preferansene.

en: You can control the format used by the start timestamp with <START:format>.
nb: Du kan kontrollere formatet som brukes av starttidsstempelet med <START:format>.

en: You can download the application from the following URL:
nb: Du kan laste ned applikasjonen fra følgende nettadresse:

en: You can exempt certain track types from this restriction by checking the corresponding check box below, e.g. for video tracks.
nb: Du kan unnta visse sportyper fra denne begrensningen ved å merke av i den tilsvarende avmerkingsboksen nedenfor, f.eks. for videospor.

en: You can let the header editor add the element to the file.
nb: Du kan la datahoderedigereren legge til elementet i filen.

en: You can let the header editor remove the element from the file.
nb: Du kan la datahoderedigereren fjerne elementet fra filen.

en: You can opt for having them removed automatically under certain conditions.
nb: Du kan velge å få dem fjernet automatisk under visse forhold.

en: You can specify a minimum number of places for the chapter number with '<NUM:places>', e.g. '<NUM:3>'.
nb: Du kan angi et minimum antall plasser for kapittelnummeret med '<NUM:places>', eks. '<NUM:3>'.

en: You can specify one of the units 's', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'i' or 'p'.
nb: Du kan spesifisere en av enhetene 's', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'i' eller 'p'.

en: You can specify up to nine digits for the number of nanoseconds 'nnnnnnnnn' or none at all.
nb: Du kan spesifisere opptil ni sifre for antall nanosekunder "nnnnnnnnnn" eller ingen i det hele tatt.

en: You can split based on the amount of time passed, based on timestamps, on frame/field numbers or on chapter numbers.
nb: Du kan splitte basert på hvor lang tid som har gått, basert på tidsstempler, på ramme-/feltnumre eller på kapittelnumre.

en: You can still enter track names not present in this list manually in both tools.
nb: Du kan fremdeles angi spornavn som ikke finnes i denne listen, manuelt i begge verktøyene.

en: You can still enter values not present in this list manually in the multiplexer.
nb: Du kan fortsatt legge inn verdier som ikke finnes i denne listen manuelt i multiplekseren.

en: You cannot add additional parts to files that don't contain tracks.
nb: Du kan ikke legge til ytterligere deler til filer som ikke inneholder spor.

en: You have to enter a value between 1000 and 10000000 or the magic value -1.
nb: Du må angi en verdi mellom 1000 og 10000000 eller den magiske verdien -1.

en: You have to set the destination file name before you can start multiplexing or add a job to the job queue.
nb: Du må angi navnet på målfilen før du kan begynne å multiplekse eller legge til en jobb i jobbkøen.

en: You may omit the number of hours 'HH' and the number of nanoseconds 'nnnnnnnnn'.
nb: Du kan utelate antall timer 'HH' og antall nanosekunder 'nnnnnnnnnn'.

en: You may omit the number of hours 'HH'.
nb: Du kan utelate antallet timer 'HH'.

en: You must select an existing file.
nb: Du må velge en eksisterende fil.

en: You've dragged & dropped or copied & pasted at least one directory. There are several ways to handle them:
nb: Du har dratt og sluppet eller kopiert og limt inn minst én katalog. Det er flere måter å håndtere dem på:

en: Zlib decompression failed. Result: {0}
nb: Zlib-dekompresjon mislyktes. Resultat: {0}

en: ac3_bs_packetizer::add_to_buffer(): Untested code ('size' is odd). If mkvmerge crashes or if the resulting file does not contain the complete and correct audio track, then please contact the author Moritz Bunkus at moritz@bunkus.org.
nb: ac3_bs_packetizer::add_to_buffer(): Untested code ('size' is odd). Hvis mkvmerge krasjer eller hvis den resulterende filen ikke inneholder det fullstendige og korrekte lydsporet, vennligst kontakt forfatteren Moritz Bunkus på moritz@bunkus.org.

en: advertisement
nb: annonsering

en: anaglyph (cyan/red)
nb: anaglyf (cyan/rød)

en: anaglyph (green/magenta)
nb: anaglyf (grønn/magenta)

en: attachments [options] [AID1:out1 [AID2:out2 ...]]
nb: vedlegg [alternativer] [VID1:ut1 [VID2:ut2 ...]]

en: audio
nb: lyd

en: bits per sample: {0}
nb: biter per sampling: {0}

en: both eyes laced in one block (left first)
nb: begge øyne flettet i en blokk (venstre først)

en: both eyes laced in one block (right first)
nb: begge øyne flettet i en blokk (høyre først)

en: bottom field displayed first, bottom field stored first
nb: bunnfelt vises først, bunnfelt lagres først

en: buttons
nb: knapper

en: canonical form
nb: kanonisk form

en: channels: {0}
nb: kanaler: {0}

en: chapters [options] out.xml
nb: kapitler [alternativer] ut.xml

en: checkerboard (left first)
nb: kontrollbrett (venstre først)

en: checkerboard (right first)
nb: kontrollbrett (høyre først)

en: codec-specific
nb: kodek-spesifikk

en: column interleaved (left first)
nb: kolonne sammenflettet (venstre først)

en: column interleaved (right first)
nb: kolonne sammenflettet (høyre først)

en: compression
nb: kompresjon

en: cues [options] [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]
nb: cues [alternativer] [TID1:ut1 [TID2:ut2 ...]]

en: cuesheet [options] out.cue
nb: cuesheet [alternativer] ut.cue

en: default duration: {0:.3f}ms ({1:.3f} frames/fields per second for a video track)
nb: standard varighet: {0:.3f}ms ({1:.3f} bilder/felt per sekund for et videospor)

en: deflateInit() failed. Result: {0}
nb: deflateInit() mislyktes. Resultat: {0}

en: discardable,
nb: kan kastes,

en: display height: {0}
nb: visningshøyde: {0}

en: display width: {0}
nb: visningsbredde: {0}

en: encryption
nb: kryptering

en: end credits
nb: rulletekst

en: equirectangular
nb: ekvirektangulær

en: extended language subtags form
nb: utvidede språkundertagger form

en: ffmpeg metadata files
nb: ffmpeg metadatafiler

en: filelist_t not found for generic_packetizer_c. {0}
nb: filelist_t ikke funnet for generic_packetizer_c. {0}

en: first order filter found in CD/DVD/MPEG audio
nb: første ordens filter funnet i CD/DVD/MPEG-lyd

en: flac_decoder: Could not initialize the FLAC decoder.
nb: flac_decoder: Kunne ikke initialisere FLAC-dekoderen.

en: flac_decoder: Could not set metadata_respond_all.
nb: flac_decoder: Kunne ikke sette metadata_respond_all.

en: flac_decoder: FLAC__stream_decoder_new() failed.
nb: flac_decoder: FLAC__stream_decoder_new() mislyktes.

en: flac_header_extraction: Could not initialize the FLAC decoder.
nb: flac_header_extraction: kunne ikke initialisere FLAC-dekoderen.

en: flac_header_extraction: Could not set metadata_respond_all.
nb: flac_header_extraction: kunne ikke angi metadata_respond_all.

en: flac_header_extraction: FLAC__stream_decoder_new() failed.
nb: flac_header_extraction: FLAC__stream_decoder_new() mislyktes.

en: flac_header_extraction: bytes ({0}) < op.bytes ({1}). Could not read the FLAC headers.
nb: flac_header_extraction: bytes ({0}) < op.bytes ({1}). Kunne ikke lese FLAC-datahodene.

en: flac_reader: Could not read a header packet.
nb: flac_reader: kunne ikke lese en datahodepakke.

en: flac_reader: Could not read all header packets.
nb: flac_reader: kunne ikke lese alle datahodepakker.

en: flac_reader: could not initialize the FLAC packetizer.
nb: flac_reader: kunne ikke initialisere FLAC-pakkeformidleren.

en: for files with chapter information (e.g. OGM, MP4) for which mkvmerge does not detect the encoding correctly
nb: for filer med kapittelinformasjon (f.eks. OGM, MP4) der mkvmerge ikke oppdager kodingen riktig

en: for subtitle files that do not use a byte order marker (BOM) and that are not encoded in the system's current character set (%1)
nb: for undertekstfiler som ikke bruker en byterekkefølgemarkør (BOM) og som ikke er kodet i systemets gjeldende tegnsett (%1)

en: generic video
nb: generisk video

en: header removal
nb: fjerning av datahode

en: inflateInit() failed. Result: {0}
nb: inflateInit() mislyktes. Resultat: {0}

en: interleaved; bottom field displayed first; fields are interleaved in storage with the top line of the top field stored first
nb: sammenflettet; nederste felt vises først; felt flettes sammen i lagring, og den øverste linjen i det øverste feltet lagres først

en: interleaved; top field displayed first; fields are interleaved in storage with the top line of the top field stored first
nb: sammenflettet; øverste felt vises først; felt flettes sammen i lagring, og den øverste linjen i det øverste feltet lagres først

en: invalid language tag '{0}': {1}
nb: ugyldig språktagg '{0}': {1}

en: key,
nb: nøkkel,

en: language
nb: språk

en: language (IETF BCP 47): {0}
nb: språk (IETF BCP 47): {0}

en: language: {0}
nb: språk: {0}

en: length {0}, data: {1}
nb: lengde {0}, data: {1}

en: line {0}: The 'delay' timestamp could not be parsed.
nb: Linje {0}: tidsstempelet "forsinkelse" kunne ikke analyseres.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode for track {0}) Matroska says that there are {1} bits per sample, but the WAVEFORMATEX says that there are {2}.
nb: matroska_reader: (MS-kompatibilitetsmodus for spor {0}) Matroska sier at det er {1} biter per sample, men WAVEFORMATEX sier at det er {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode for track {0}) Matroska says that there are {1} channels, but the WAVEFORMATEX says that there are {2}.
nb: matroska_reader: (MS-kompatibilitetsmodus for spor {0}) Matroska sier at det er {1} kanaler, men WAVEFORMATEX sier at det er {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode for track {0}) Matroska says that there are {1} samples per second, but WAVEFORMATEX says that there are {2}.
nb: matroska_reader: (MS-kompatibilitetsmodus for spor {0}) Matroska sier at det er {1} sampler per sekund, men WAVEFORMATEX sier at det er {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode, track {0}) Matroska says video height is {1}, but the BITMAPINFOHEADER says {2}.
nb: matroska_reader: (MS-kompatibilitetsmodus, spor {0}) Matroska sier at videohøyden er {1}, men BITMAPINFOHEADER sier {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode, track {0}) Matroska says video width is {1}, but the BITMAPINFOHEADER says {2}.
nb: matroska_reader: (MS-kompatibilitetsmodus, spor {0}) Matroska sier at videobredden er {1}, men BITMAPINFOHEADER sier {2}.

en: matroska_reader: No segment found.
nb: matroska_reader: Ingen segment funnet.

en: matroska_reader: Pixel height is missing.
nb: matroska_reader: pikselhøyde mangler.

en: matroska_reader: Pixel width is missing.
nb: matroska_reader: pikselbredde mangler.

en: matroska_reader: The CodecID '{0}' for track {1} is unknown.
nb: matroska_reader: CodecID '{0}' for spor {1} er ukjent.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but the private codec data does not contain valid headers.
nb: matroska_reader: CodecID for spor {0} er '{1}', men de private kodekdataene inneholder ikke gyldige datahoder.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no BITMAPINFOHEADER struct present. Therefore we don't have a FourCC to identify the video codec used.
nb: matroska_reader: CodecID for spor {0} er '{1}', men det var ingen BITMAPINFOHEADER-struktur til stede. Derfor har vi ikke en FourCC for å identifisere videokodeken som brukes.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no WAVEFORMATEX struct present. Therefore we don't have a format ID to identify the audio codec used.
nb: matroska_reader: CodecID for spor {0} er '{1}', men det var ingen WAVEFORMATEX-struktur til stede. Derfor har vi ikke en format-ID for å identifisere lydkodeken som brukes.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no codec private headers.
nb: matroska_reader: CodecID for spor {0} er '{1}', men det var ingen kodek private datahoder.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no private data found.
nb: matroska_reader: CodecID for spor {0} er '{1}', men det ble ikke funnet private data.

en: matroska_reader: The height for track {0} was not set.
nb: matroska_reader: høyden for spor {0} ble ikke satt.

en: matroska_reader: The width for track {0} was not set.
nb: matroska_reader: bredden for spor {0} ble ikke satt.

en: matroska_reader: Track {0} seems to be ok.
nb: matroska_reader: spor {0} ser ut til å være ok.

en: matroska_reader: mkvmerge was not compiled with FLAC support. Ignoring track {0}.
nb: matroska_reader: mkvmerge ble ikke kompilert med FLAC-støtte. Ignorerer spor {0}.

en: matroska_reader: no EBML head found.
nb: matroska_reader: ingen EBML-hode funnet.

en: matroska_reader: unknown demultiplexer type for track {0}: '{1}'
nb: matroska_reader: ukjent demultipleksertype for spor {0}: '{1}'

en: memory.cpp/safemalloc() called from file {0}, line {1}: malloc() returned nullptr for a size of {2} bytes.
nb: memory.cpp/safemalloc() kalt fra fil {0}, linje {1}: malloc() returnerte nullptr for en størrelse på {2} byte.

en: memory.cpp/safememdup() called from file {0}, line {1}: malloc() returned nullptr for a size of {2} bytes.
nb: memory.cpp/safememdup() kalt fra fil {0}, linje {1}: malloc() returnerte nullptr for en størrelse på {2} byte.

en: memory.cpp/saferealloc() called from file {0}, line {1}: realloc() returned nullptr for a size of {2} bytes.
nb: memory.cpp/saferealloc() kalt fra fil {0}, linje {1}: realloc() returmerte nullptr for en størrelse på {2} byte.

en: missing property name
nb: mangler egenskapsnavn

en: missing value
nb: mangler verdi

en: mkv&merge documentation
nb: mkv&merge dokumentasjon

en: mkvextract "a movie.mkv" attachments 4:cover.jpg
nb: mkvextract "en film.mkv" vedlegg 4:omslag.jpg

en: mkvextract "a movie.mkv" chapters movie_chapters.xml
nb: mkvextract "en film.mkv" chapters film_kapitler.xml

en: mkvextract "a movie.mkv" cues 0:cues_track0.txt
nb: mkvextract "en film.mkv" cues 0:cues_spor0.txt

en: mkvextract "a movie.mkv" tags movie_tags.xml
nb: mkvextract "en film.mkv" tags film_tagger.xml

en: mkvextract "a movie.mkv" timestamps_v2 1:timestamps_track1.txt
nb: mkvextract "en film.mkv" timestamps_v2 1:tidsstempler_spor1.txt

en: mkvextract "a movie.mkv" tracks 0:video.h264 1:audio.aac timestamps_v2 0:timestamps.video.txt chapters chapters.xml tags tags.xml
nb: mkvextract "en film.mkv" tracks 0:video.h264 1:audio.aac timestamps_v2 0:tidsstempler.video.txt chapters kapitler.xml tags tagger.xml

en: mkvextract "a movie.mkv" tracks 2:audio.ogg -c ISO8859-1 3:subs.srt
nb: mkvextract "en film.mkv" spor 2:lyd.ogg -c ISO8859-1 3:tekst.srt

en: mkvextract "audiofile.mka" cuesheet audiofile.cue
nb: mkvextract "lydfil.mka" cuesheet lydfil.cue

en: mkvextract <-h|--help|-V|--version>
nb: mkvextract <-h|--hjelp|-V|--versjon>

en: mkvextract <source-filename> <mode1> [options] <extraction-spec1> [<mode2> [options] <extraction-spec2>…]
nb: mkvextract <source-filename> <mode1> [alternativer] <extraction-spec1> [<mode2> [alternativer] <extraction-spec2>…]

en: mkvinfo [options] <inname>
nb: mkvinfo [alternativer] <inname>

en: mkvmerge -o out [global options] [options1] <file1> [@option-file.json] …
nb: mkvmerge -o ut [globale alternativer] [alternativer1] <file1> [@option-file.json] …

en: mkvmerge also turns this on if the destination file name's extension is "webm".
nb: mkvmerge slår også på dette hvis målfilnavnets utvidelse er "webm".

en: mkvmerge can generate chapters automatically.
nb: mkvmerge kan generere kapitler automatisk.

en: mkvmerge can read cue sheets for audio CDs and automatically convert them to chapters.
nb: mkvmerge kan lese cue-ark for lyd-CDer og automatisk konvertere dem til kapitler.

en: mkvmerge command line
nb: mkvmerge kommandolinje

en: mkvmerge does not distinguish between those two and simply counts the number of blocks.
nb: mkvmerge skiller ikke mellom disse to og teller bare antall blokker.

en: mkvmerge encountered broken or unparsable data in this video track.
nb: mkvmerge oppdaget ødelagte eller ikke analyserbare data i dette videosporet.

en: mkvmerge has not been compiled with FLAC support but handling of this stream has been requested.
nb: mkvmerge er ikke utarbeidet med FLAC-støtte, men håndtering av denne strømmen er forespurt.

en: mkvmerge normally calculates the delay implied by its presence and offsets all of the track's timestamps by it.
nb: mkvmerge beregner normalt forsinkelsen implisert av dens tilstedeværelse og forskyver alle sporets tidsstempler med den.

en: mkvmerge normally removes that last entry if it's timestamp is within five seconds of the total duration.
nb: MKVMERGE fjerner normalt den siste oppføringen hvis tidsstempelet er innen fem sekunder av den totale varigheten.

en: mkvmerge supports two chapter formats: The OGM like text format and the full featured XML format.
nb: mkvmerge støtter to kapittelformater: OGM-lignende tekstformat og det fullverdige XML-formatet.

en: mkvmerge was interrupted by a SIGINT (Ctrl+C?)
nb: mkvmerge ble avbrutt av en SIGINT (Ctrl+C?)

en: mkvmerge/mkvextract track ID: {0}
nb: mkvmerge/mkvextract spor-ID: {0}

en: mkvpropedit [options] <file> <actions>
nb: mkvpropedit [alternativer] <file> <actions>

en: mkvtoolnix-gui [options] [file names]
nb: mkvtoolnix-gui [alternativer] [filnavn]

en: mm_text_io_c: UTF32_* is not supported at the moment.
nb: mm_text_io_c: UTF32_* støttes ikke for øyeblikket.

en: mpeg_ps_reader: Should not have happened #1. {0}
nb: mpeg_ps_reader: burde ikke ha skjedd #1. {0}

en: mpeg_ps_reader: Should not have happened #2. {0}
nb: mpeg_ps_reader: burde ikke ha skjedd #2. {0}

en: no emphasis
nb: ingen vektlegging

en: no encryption
nb: ingen kryptering

en: no error
nb: ingen feil

en: no language selected
nb: ingen språk valgt

en: no normalization
nb: ingen normalisering

en: no signature algorithm
nb: ingen signaturalgoritme

en: no signature hash algorithm
nb: ingen signatur-hash-algoritme

en: no skipping
nb: ingen hopping

en: ogg_stream_init for stream number {0} failed. Will try to continue and ignore this stream.
nb: ogg_stream_init for strømnummer {0} mislyktes. Vil prøve å fortsette og ignorere denne strømmen.

en: ogg_sync_buffer failed
nb: ogg_sync_buffer feilet

en: opening credits
nb: åpningsrulletekst

en: or
nb: eller

en: output sampling freq: {0}
nb: utdatasamplingsfrekvens: {0}

en: passthrough
nb: gjennomgang

en: phono filter (Columbia LP)
nb: fonofilter (Columbia LP)

en: phono filter (EMI)
nb: fonofilter (EMI)

en: phono filter (IEC N78)
nb: fonofilter (IEC N78)

en: phono filter (London)
nb: fonofilter (London)

en: phono filter (NARTB)
nb: fonofilter (NARTB)

en: phono filter (RIAA)
nb: fonofilter (RIAA)

en: phono filter (Teldec)
nb: fonofilter (Teldec)

en: pixel crop bottom: {0}
nb: pikselbeskjæring bunn: {0}

en: pixel crop left: {0}
nb: pikselbeskjæring til venstre: {0}

en: pixel crop right: {0}
nb: pikselbeskjæring til høyre: {0}

en: pixel crop top: {0}
nb: pikselbeskjæring topp: {0}

en: pixel height: {0}
nb: pikselhøyde: {0}

en: pixel width: {0}
nb: pikselbredde: {0}

en: preview of current episode
nb: forhåndsvisning av gjeldende episode

en: preview of next episode
nb: forhåndsvisning av neste episode

en: progressive
nb: progressiv

en: raw data
nb: rådata

en: reader: non-audio block found
nb: leser: ikke-lydblokk funnet

en: real_reader: Couldn't find RealAudio FourCC for id {0} (description length: {1}) Skipping track.
nb: real_leser: kunne ikke finne RealAudio FourCC for id {0} (beskrivelse lengde: {1}) Hopper over spor.

en: real_reader: Only audio header versions 3, 4 and 5 are supported. Track ID {0} uses version {1} and will be skipped.
nb: real_leser: bare lyddatahodeversjoner 3, 4 og 5 støttes. Spor-ID bruker {0} versjon {1} og hoppes over.

en: recap
nb: oppsummering

en: rectangular
nb: rektangulær

en: rest: unknown
nb: resten: ukjent

en: row interleaved (left first)
nb: rad sammenflettet (venstre først)

en: row interleaved (right first)
nb: rad sammenflettet (høyre først)

en: sampling freq: {0}
nb: samplingsfrekvens: {0}

en: side by side (left first)
nb: side ved side (venstre først)

en: side by side (right first)
nb: side ved side (høyre først)

en: size unknown
nb: størrelse ukjent

en: size {0}
nb: størrelse {0}

en: ssa_reader: Invalid format. Could not find the "Format" line in the "[Events]" section.
nb: ssa_leser: ugyldig format. Kunne ikke finne "Format"-linjen i "[Hendelser]"-seksjonen.

en: subtitle
nb: undertekst

en: subtitles
nb: undertekster

en: tags [options] out.xml
nb: tagger [alternativer] ut.xml

en: text subtitles
nb: tekst-undertekster

en: timestamps
nb: tidsstempler

en: timestamps_v2 [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]
nb: tidsstempler_v2 [TID1:ut1 [TID2:ut2 ...]]

en: top bottom (left first)
nb: øverst nederst (venstre først)

en: top bottom (right first)
nb: øverst nederst (høyre først)

en: top field displayed first, top field stored first
nb: Toppfelt vises først, toppfelt lagres først

en: track name
nb: spornavn

en: track number {0}, {1} frame(s), timestamp {2}
nb: spornummer {0}, {1} ramme(r), tidsstempel {2}

en: tracks [options] [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]
nb: spor [alternativer] [SID1:ut1 [SID2:ut2 ...]]

en: tta_reader: tag_size < 0 in the c'tor. {0}
nb: tta_leser: tagg_størrelse < 0 i c'tor-en. {0}

en: undetermined
nb: ubestemt

en: unknown
nb: ukjent

en: unknown, format tag 0x{0:04x}
nb: ukjent, formattagg 0x{0:04x}

en: unnamed
nb: ikke nangitt

en: vobsub_reader: sub file read failure
nb: vobsub_leser: tekstfil lesefeil

en: {0} (track ID for mkvmerge & mkvextract: {1})
nb: {0} (spor-ID for mkvmerge & mkvextract: {1})

en: {0} ({1:.3f} frames/fields per second for a video track)
nb: {0} ({1:.3f} rammer/felt per sekund for et videospor)

en: {0} frame, track {1}, timestamp {2}, duration {3}, size {4}, adler 0x{5:08x}{6}{7}
nb: {0} ramme, spor {1}, tidsstempel {2}, varighet {3}, størrelse {4}, adler 0x{5:08x}{6}{7}

en: {0} frame, track {1}, timestamp {2}, size {3}, adler 0x{4:08x}{5}
nb: {0} ramme, spor {1}, tidsstempel {2}, størrelse {3}, adler 0x{4:08x}{5}

en: {0} frame, track {1}, timestamp {2}, size {3}, adler 0x{4:08x}{5}{6}
nb: {0} ramme, spor {1}, tidsstempel {2}, størrelse {3}, adler 0x{4:08x}{5}{6}

en: {0} minute | {0} minutes
nb[0]: {0} minutt
nb[1]: {0} minutter

en: {0} second | {0} seconds
nb[0]: {0} sekund
nb[1]: {0} sekunder

en: {0}: Error in the Matroska file structure at position {1}. Resyncing to the next level 1 element.
nb: {0}: Feil i Matroska-filstrukturen ved posisjon {1}. Synkroniserer på nytt til neste nivå 1-element.

en: {0}: an exception occurred (message: {1}; type: {2}).
nb: {0}: et unntak oppstod (melding: {1}; type: {2}).

en: {0}: an unknown exception occurred.
nb: {0}: et ukjent unntak oppstod.

en: {0}: divisor is 0 in '{1} {2}'.
nb: {0}: divisor er 0 i '{1} {2}'.

en: {0}: invalid track ID in '{1} {2}'.
nb: {0}: ugyldig spor-ID i '{1} {2}'.

en: {0}: missing dividend in '{1} {2}'.
nb: {0}: manglende dividend i '{1} {2}'.

en: {0}: missing divisor in '{1} {2}'.
nb: {0}: manglende divisor i '{1} {2}'.

en: {0}: missing track ID in '{1} {2}'.
nb: {0}: manglende spor-ID i '{1} {2}'.

en: {0}track number {1}, {2} frame(s), timestamp {3}
nb: {0}spornummer {1}, {2} ramme(r), tidsstempel {3}

en: – No selection by default –
nb: – Ingen valg som standard –

en: – Set to none –
nb: – Sett til ingen –
