mkvtoolnix-8.3.0 - en to sr_RS translation catalogue (2401 entries)

en: 
    The temporary TTA file for track ID {0} is being copied into the final TTA file. This may take some time.
sr_RS: 
    Привремена тта-датотека за запис ИБ {0} се умножава у завршну тта-датотеку, а то може да потраје.

en: 
    mkvmerge received a SIGINT (probably because the user pressed Ctrl+C). Trying to sanitize the file. If mkvmerge hangs during this process you'll have to kill it manually.
sr_RS: 
    Мкв-спојница је примила сигнал „СИГИНТ“ (вероватно су притиснути тастери Ктрл+Ц). Програм сада покушава да опорави датотеку, па уколико се при том деси да он заблокира, мораћете да га ручно затворите.

en:   ( <file1> <file2> )      Treat file1 and file2 as if they were concatenated
                               into a single big file.
sr_RS:   ( <дат_1> <дат_2> )      Рукује датотекама „дат_1“ и „дат_2“ 
                               као да су једна, спојена датотека.

en:   --aac-is-sbr <TID[:0|1]> The track with the ID is HE-AAC/AAC+/SBR-AAC
                               or not. The value ':1' can be omitted.
sr_RS:   --aac-is-sbr <ЗИБ[:0|1]> Да ли је запис датог ИБ Хе-Аак/Аак+/Сбр-Аак
                               или не. Може се изоставити вредност „:1“.

en:   --append-mode <file|track>
                               Selects how mkvmerge calculates timestamps when
                               appending files.
sr_RS:   --append-mode <датотека|запис>
                               Одаберите начин на који Мкв-спојница рачуна
                               временске ознаке при придруживању датотека.

en:   --append-to <SFID1:STID1:DFID1:DTID1,SFID2:STID2:DFID2:DTID2,...>
                               A comma separated list of file and track IDs
                               that controls which track of a file is
                               appended to another track of the preceding
                               file.
sr_RS:   --append-to <ОДИБ1:ОЗИБ1:ОДИБ1:ОДИБ1,ОЗИБ2:ОЗИБ2:ОДИБ2:ОДИБ2,...>
                               Зарезом одвојена листа ИБ-ева датотека и 
                               записа која одређује који ће се запис 
                               датотеке придружити другом запису претходне
                               датотеке

en:   --aspect-ratio <TID:f|a/b>
                               Sets the display dimensions by calculating
                               width and height for this aspect ratio.
sr_RS:   --aspect-ratio <ЗИБ:ф|а/б>
                               Поставља величину приказа прорачунавајући
                               ширину и висину за ову пропорцију слике.

en:   --aspect-ratio-factor <TID:f|a/b>
                               First calculates the aspect ratio by multi-
                               plying the video's original aspect ratio
                               with this factor and calculates the display
                               dimensions from this factor.
sr_RS:   --aspect-ratio-factor <ЗИБ:ф|а/б>
                               Најпре прорачунава пропорције слике множећи 
                               изворне пропрције слике видеа овим чиниоцем,
                               а затим рачуна и величину приказа из овог
                               чиниоца.

en:   --attach-file <file>     Creates a file attachment inside the
                               Matroska file.
sr_RS:   --attach-file <датотека> Додаје датотеку као прилог унутар
                               Матрошка-датотеке.

en:   --attach-file-once <file>
                               Creates a file attachment inside the
                               first Matroska file written.
sr_RS:   --attach-file-once <датотека>
                               Додаје датотеку као прилог унутар
                               првоуписане Матрошка-датотеке.

en:   --attachment-description <desc>
                               Description for the following attachment.
sr_RS:   --attachment-description <ОПИС>
                               Опис наредног прилога.

en:   --attachment-mime-type <mime type>
                               Mime type for the following attachment.
sr_RS:   --attachment-mime-type <миме-врста>
                               Миме-врста наредног прилога.

en:   --attachment-name <name> The name should be stored for the 
                               following attachment.
sr_RS:   --attachment-name <назив>
                               Забележен назив за наредни прилог.

en:   --capabilities           Lists optional features mkvmerge was compiled with.
sr_RS:   --capabilities           Омогућено при компајлирању Мкв-спојнице.

en:   --chapter-charset <cset> Charset for a simple chapter file.
sr_RS:   --chapter-charset <кодна_страна>
                               Кодна страна просте датотеке поглавља.

en:   --chapter-language <lng> Set the 'language' element in chapter entries.
sr_RS:   --chapter-language <јзк> Одређује елеменат „језик“ за уносе поглавља.

en:   --chapters <file>        Read chapter information from the file.
sr_RS:   --chapters <датотека>    Учитава податке за поглавље из датотеке.

en:   --cluster-length <n[ms]> Put at most n data blocks into each cluster.
                               If the number is postfixed with 'ms' then
                               put at most n milliseconds of data into each
                               cluster.
sr_RS:   --cluster-length <Х[ms]> Ставља највише Х блокова података у сваки 
                               кластер. Уколико иза Х стоји и „ms“, онда 
                               ставља податке највеће дужине Х милисекунди
                               у сваки кластер.

en:   --clusters-in-meta-seek  Write meta seek data for clusters.
sr_RS:   --clusters-in-meta-seek  Уписује описе трагова у кластере.

en:   --color-primaries <TID:n>
                               The color primaries of the video.
sr_RS:   --color-primaries <TID:n>
                               Primarne boje videa.

en:   --command-line-charset <charset>
                               Charset for strings on the command line
sr_RS:   --command-line-charset <кодна_страна>
                               Кодна стр. знаковних ниски у линији наредбе

en:   --compression <TID:method>
                               Sets the compression method used for the
                               specified track ('none' or 'zlib').
sr_RS:   --compression <ЗИБ:начин>
                               Одређује начин сажимања датог записа. Он 
                               може да буде „none“ (ниједан) или „zlib“.

en:   --cropping <TID:left,top,right,bottom>
                               Sets the cropping parameters.
sr_RS:   --cropping <ЗИБ:слева,одозго,здесна,одоздо>
                               Одређује вредности за орезивање.

en:   --cue-chapter-name-format <format>
                               Pattern for the conversion from cue sheet
                               entries to chapter names.
sr_RS:   --cue-chapter-name-format <формат>
                               Образац за претварања уноса из кју-листа
                               у називе поглавља.

en:   --cues <TID:none|iframes|all>
                               Create cue (index) entries for this track:
                               None at all, only for I frames, for all.
sr_RS:   --cues <ЗИБ:none|iframes|all>
                               Ствара кју-уносе (индекс) за дати запис 
                               (ништа, само за и-кадрове или за све).

en:   --debug <topic>          Turns on debugging output for 'topic'.
sr_RS:   --debug <предмет>        Укљ. оклањање грешака за „предмет“.

en:   --default-duration <TID:Xs|ms|us|ns|fps>
                               Force the default duration of a track to X.
                               X can be a floating point number or a fraction.
sr_RS:   --default-duration <ЗИБ:Xs|ms|us|ns|fps>
                               Подеси подразумевано трајање записа на „X“. „X“
                               може да буде број са пок.зарезом или разломак.

en:   --default-language <lng> Use this language for all tracks unless
                               overridden with the --language option.
sr_RS:   --default-language <јзк> Поставља овај језик за све записе (Употребом 
                               опције „--language“ ово надаље неће важити).

en:   --disable-lacing         Do not use lacing.
sr_RS:   --disable-lacing         Онемогућује увезивање.

en:   --disable-track-statistics-tags
                               Do not write tags with track statistics.
sr_RS:   --disable-track-statistics-tags
                               Не уписује ознаке са статистикама записа.

en:   --display-dimensions <TID:width>x<height>
                               Explicitly set the display dimensions.
sr_RS:   --display-dimensions <ЗИБ:ширина>x<висина>
                               Изричито поставља величину приказа.

en:   --enable-durations       Enable block durations for all blocks.
sr_RS:   --enable-durations       Омогућује трајање блока за све блокове.

en:   --engage <feature>       Turns on experimental feature 'feature'.
sr_RS:   --engage <СПЕЦ>          Укључује пробну могућност „СПЕЦ“.

en:   --fix-bitstream-timing-information <TID[:bool]>
                               Adjust the frame/field rate stored in the video
                               bitstream to match the track's default duration.
sr_RS:   --fix-bitstream-timing-information <TID[:bool]>
                               Усклади брзину кадра/поља чувану у битском-току
                               видеа да одговара подразумеваном трајању записа.

en:   --global-tags <file>     Read global tags from an XML file.
sr_RS:   --global-tags <датотека> Чита опште ознаке из ИксМЛ датотеке.

en:   --link                   Link splitted files.
sr_RS:   --link                   Повежи распарчане датотеке.

en:   --link-to-next <SID>     Link the last file to the given SID.
sr_RS:   --link-to-next <ОИБ>     Повежи последњу датотеку са датим ОИБ.

en:   --link-to-previous <SID> Link the first file to the given SID.
sr_RS:   --link-to-previous <ОИБ> Повежи прву датотеку са датим ОИБ.

en:   --list-languages         Lists all ISO 639 languages and their
                               ISO 639-2 codes.
sr_RS:   --list-languages         Приказује списак језика и њихове краће
                               називе по ИСО639-2 стандарду.

en:   --no-chapters            Don't keep chapters from the source file.
sr_RS:   --no-chapters            Не чува поглавља из изворне датотеке.

en:   --no-cues                Do not write the cue data (the index).
sr_RS:   --no-cues                Не уписује кју-уносе (индекс).

en:   --no-global-tags         Don't keep global tags from the source file.
sr_RS:   --no-global-tags         Не чува опште ознаке из изворне датотеке.

en:   --output-charset <cset>  Output messages in this charset
sr_RS:   --output-charset <кодна_страна>
                               Излазне поруке приказује у овој кодној страни

en:   --priority <priority>    Set the priority mkvmerge runs with.
sr_RS:   --priority <приоритет>   Поставља приоритет рада Мкв-спојнице.

en:   --reduce-to-core <TID>   Keeps only the core of audio tracks that support
                               HD extensions instead of copying both the core
                               and the extensions.
sr_RS:   --reduce-to-core <ЗИБ>   Чува само језгро звучних записа који подржавају
                               ХД-проширења уместо да умножава обоје, и језгра
                               и проширења.

en:   --segment-uid <SID1,[SID2...]>
                               Set the segment UIDs to SID1, SID2 etc.
sr_RS:   --segment-uid <ОИБ1,[ОИБ2...]>
                               Поставља ЈИБ одељака на ОИБ1, ОИБ2 итд.

en:   --segmentinfo <file>     Read segment information from the file.
sr_RS:   --segmentinfo <датотека>
                               Чита податке одељка из датотеке.

en:   --split <d[K,M,G]|HH:MM:SS|s>
                               Create a new file after d bytes (KB, MB, GB)
                               or after a specific time.
sr_RS:   --split <Х[K,M,G]|ЧЧ:ММ:СС|сек>
                               Ствара нову датотеку на сваких Х бајтова (КБ,
                               МБ, ГБ) или по истеку датог времена.

en:   --split chapters:all|A[,B...]
                               Create a new file before each chapter (with 'all')
                               or before chapter numbers A, B etc.
sr_RS:   --split chapters:all|А[,Б...]
                               Ствара нову датотеку пре сваког поглавља (са 
                               „all“), или само пре поглавља број А, Б, итд.

en:   --split frames:A[,B...]
                               Create a new file after each frame/field A, B
                               etc.
sr_RS:   --split frames:А[,Б...]
                               Ствара нову датотеку након сваког кадра/поља А,
                               Б, итд.

en:   --split parts-frames:start1-end1[,[+]start2-end2,...]
                               Same as 'parts:', but 'startN'/'endN' are frame/
                               field numbers instead of timestamps.
sr_RS:   --split parts-frames:ПОЧЕТАК1-КРАЈ1[,[+]ПОЧЕТАК2-КРАЈ2,...]
                               Исто као „parts:“, осим што су „почетакХ-крајХ“
                               бројеви кадра/поља а не временске ознаке.

en:   --split parts:start1-end1[,[+]start2-end2,...]
                               Keep ranges of timestamps start-end, either in
                               separate files or append to previous range's file
                               if prefixed with '+'.
sr_RS:   --split parts:ПОЧЕТАК1-КРАЈ1[,[+]ПОЧЕТАК2-КРАЈ2,...]
                               Дели у засебне датотеке по опсегу из врем.озна-
                               ка (почетакХ-крајХ) или придружује претходној
                               датотеци опсега ако се употреби предложак „+“.

en:   --split timestamps:A[,B...]
                               Create a new file after each timestamp A, B
                               etc.
sr_RS:   --split timestamps:А[,Б...]
                               Ствара нову датотеку после сваке временске
                               ознаке А, Б. итд.

en:   --split-max-files <n>    Create at most n files.
sr_RS:   --split-max-files <Х>    Ствара највише Х датотека.

en:   --sub-charset <TID:charset>
                               Determines the charset the text subtitles are
                               read as for the conversion to UTF-8.
sr_RS:   --sub-charset <ЗИБ:кодна_страна>
                               Одређује кодну страну прочитаних текстуалних
                               поднаписа зарад њ. прекодирања у УТФ-8.

en:   --timestamp-scale <n>    Force the timestamp scale factor to n.
sr_RS:   --timestamp-scale <Х>    Присиљава чинилац временске ознаке на Х.

en:   --timestamps <TID:file>  Read the timestamps to be used from a file.
sr_RS:   --timestamps <ЗИБ:датотека>
                               Чита потребне временске ознаке из датотеке.

en:   --track-name <TID:name>  Sets the name for a track.
sr_RS:   --track-name <ЗИБ:назив> Поставља назив записа.

en:   --track-tags <n,m,...>   Copy the tags for tracks n,m etc. Default: copy
                               tags for all tracks.
sr_RS:   --track-tags <Н,М,...>   Умножава дате ознаке за стазе Н, М... Подра-
                               зумевано се умножавају ознаке за све стазе.

en:   --ui-language <code>     Force the translations for 'code' to be used.
sr_RS:   --ui-language <кôд>      Присиљава употребу превода за дати „кôд“.

en:   -A, --no-audio           Don't copy any audio track from this file.
sr_RS:   -A, --no-audio           Не умножава звучне записе из ове датотеке.

en:   -B, --no-buttons         Don't copy any buttons track from this file.
sr_RS:   -B, --no-buttons         Не умножава записе дугмади из ове датотеке.

en:   -D, --no-video           Don't copy any video track from this file.
sr_RS:   -D, --no-video           Не умножава видео записе из ове датотеке.

en:   -M, --no-attachments     Don't copy attachments from a source file.
sr_RS:   -M, --no-attachments     Не умножава прилоге из изворне датотеке.

en:   -S, --no-subtitles       Don't copy any subtitle track from this file.
sr_RS:   -S, --no-subtitles       Не умножава записе поднаписа из ове датотеке.

en:   -T, --no-track-tags      Don't copy tags for tracks from the source file.
sr_RS:   -T, --no-track-tags      Не умножава ознаке записа из изворне датотеке.

en:   -V, --version            Show version information.
sr_RS:   -V, --version            Приказује податке о издању програма.

en:   -a, --audio-tracks <n,m,...>
                               Copy audio tracks n,m etc. Default: copy all
                               audio tracks.
sr_RS:   -a, --audio-tracks <Н,М,...>
                               Умножава звучне записе Н, М... Подразумевано
                               умножава све звучне записе.

en:   -b, --button-tracks <n,m,...>
                               Copy buttons tracks n,m etc. Default: copy
                               all buttons tracks.
sr_RS:   -b, --button-tracks <Н,М,...>
                               Умножава записе дугмади Н, М... Подразумевано
                               умножава све записе са дугмадима.

en:   -d, --video-tracks <n,m,...>
                               Copy video tracks n,m etc. Default: copy all
                               video tracks.
sr_RS:   -d, --video-tracks <Н,М,...>
                               Умножава видео записе Н, М... Подразумевано
                               умножава све видео записе.

en:   -f, --fourcc <FOURCC>    Forces the FourCC to the specified value.
                               Works only for video tracks.
sr_RS:   -f, --fourcc <ФоурЦЦ>    Присиљава Фоур-ЦЦ на задату вредност. Ово је
                               употребљиво само код видео записа.

en:   -h, --help               Show this help.
sr_RS:   -h, --help               Приказује ову помоћ.

en:   -i, --identify <file>    Print information about the source file.
sr_RS:   -i, --identify <датотека>
                               Исписује податке о изворној датотеци.

en:   -l, --list-types         Lists supported source file types.
sr_RS:   -l, --list-types         Izlistava podržane izvorne tipove fajlova.

en:   -m, --attachments <n[:all|first],m[:all|first],...>
                               Copy the attachments with the IDs n, m etc. to
                               all or only the first destination file. Default:
                               copy all attachments to all destination files.
sr_RS:   -m, --attachments <n[:all|first],m[:all|first],...>
                               Kopiraj priloge sa ID n,m itd. u
                               sve ili samo u prvi odredišni fajl. Default: kopiraj
                               sve priloge u sve odredišne fajlove.

en:   -o, --output out         Write to the file 'out'.
sr_RS:   -o, --output ИЗЛАЗ       Уписује у датотеку „ИЗЛАЗ“.

en:   -r, --redirect-output <file>
                               Redirects all messages into this file.
sr_RS:   -r, --redirect-output <датотека>
                               Уписује све поруке у ову датотеку.

en:   -s, --subtitle-tracks <n,m,...>
                               Copy subtitle tracks n,m etc. Default: copy
                               all subtitle tracks.
sr_RS:   -s, --subtitle-tracks <Н,М,...>
                               Умножава записе поднаписа Н, М, итд. Подразу-
                               мевано умножава све записа поднаписа.

en:   -t, --tags <TID:file>    Read tags for the track from an XML file.
sr_RS:   -t, --tags <ЗИБ:датотека>
                               Чита ознаке датог записа из ИксМЛ датотеке.

en:   -w, --webm               Create WebM compliant file.
sr_RS:   -w, --webm               Ствара ВебМ-сагласну датотеку.

en:   -y, --sync <TID:d[,o[/p]]>
                               Synchronize, adjust the track's timestamps with
                               the id TID by 'd' ms.
                               'o/p': Adjust the timestamps by multiplying with
                               'o/p' to fix linear drifts. 'p' defaults to
                               1 if omitted. Both 'o' and 'p' can be
                               floating point numbers.
sr_RS:   -y, --sync <ЗИБ:Д[,О[/П]]>
                               Усклађује, дотерује временске ознаке записа, 
                               ЗИБ, за Д милисекунди.
                               „О/П“: Дотерује врем. ознаке множећи са „О/П“
                               са циљем опоравка линеарног померања. Ако се не
                               наведе, „П“ ће бити 1. И „П“ и „О“ могу да буду
                               бројеви са покретним зарезом.

en:   <file1> + <file2>        Append file2 to file1.
sr_RS:   <дат1> + <дат2>          Датотеци „дат1“ придружи „дат2“.

en:   <file1> +<file2>         Same as "<file1> + <file2>".
sr_RS:   <дат1> +<дат2>           Исто што и „<дат1> + <дат2>“.

en:   = <file>                 Don't look for and concatenate files with the same
                               base name but with a different trailing number.
sr_RS:   = <датотека>             Не тражи и не придружуј датотеке истог основног
                               назива али различитог пратећег броја.

en:   =<file>                  Same as "= <file>".
sr_RS:   =<датотека>              Исто што и „= <датотека>“.

en:   @option-file.json        Reads additional command line options from
                               the specified JSON file (see man page).
sr_RS:  @option-file.json        Iščitava dodatne parametre komandne linije iz
                               navedenog JSON fajla (pogl. man stranu).

en:   B:  boolean (0 or 1)
sr_RS:   B:  логичко (0 или 1)

en:   FP: floating point number
sr_RS:   FP: број са покретним зарезом

en:   S:  string
sr_RS:   S:  знак. ниска

en:   SI: signed integer
sr_RS:   SI: означена цеолбројна

en:   UI: unsigned integer
sr_RS:   UI: неозначена цеолбројна

en:   US: Unicode string
sr_RS:   US: Јуникод знак. ниска

en:   X:  binary in hex
sr_RS:   X:  бинарно као хекса

en:   [ <file1> <file2> ]      Same as "<file1> + <file2>".
sr_RS:   [ <file1> <file2> ]      Isto kao "<file1> + <file2>".

en:  (FourCC: {0})
sr_RS:  (Фоур-ЦЦ: {0})

en:  (H.264 profile: {0} @L{1}.{2})
sr_RS:  (Х.264 профил: {0} @L{1}.{2})

en:  (HEVC profile: {0} @L{1}.{2})
sr_RS:  (Хевк профил: {0} @L{1}.{2})

en:  (adler: 0x{0:08x})
sr_RS:  (Сума провере — Адлер: 0x{0:08x})

en:  (aspect ratio)
sr_RS:  (пропорција слике)

en:  (centimeters)
sr_RS:  (центиметара)

en:  (fixed)
sr_RS:  (фиксно)

en:  (format tag: 0x{0:04x})
sr_RS:  (ознака формата: 0x{0:04x})

en:  (free resizing)
sr_RS:  (слободна пром. величине)

en:  (inches)
sr_RS:  (инча)

en:  (keep aspect ratio)
sr_RS:  (задржи пропорцију слике)

en:  (pixels)
sr_RS:  (пиксела)

en:  Attachment support (more global options):
sr_RS:  Руковање прилозима (још општих опција):

en:  Chapter handling:
sr_RS:  Руковање поглављима:

en:  File splitting, linking, appending and concatenating (more global options):
sr_RS:  Дељење датотека, повезивање, придруживање и спајање (још општих опција):

en:  General output control (advanced global options):
sr_RS:  Руковање излазом (опције за напредније):

en:  Global options:
sr_RS:  Опције:

en:  Options for each source file:
sr_RS:  Parametri za svaki izvorni fajl:

en:  Options that only apply to VobSub subtitle tracks:
sr_RS:  Руковање записима Воб-суб поднаписа:

en:  Options that only apply to text subtitle tracks:
sr_RS:  Руковање записима текстуалних поднаписа:

en:  Options that only apply to video tracks:
sr_RS:  Руковање видео записима:

en:  Other options:
sr_RS:  Остале опције:

en:  Segment info handling:
sr_RS:  Руковање одељцима:

en:  at {0}
sr_RS:  у {0}

en:  done
sr_RS:  готово

en:  size is unknown
sr_RS:  величина је непозната

en:  size {0}
sr_RS:  величина {0}

en: "Default track" flag:
sr_RS: Белег „подразумева се“:

en: "Determine automatically" is a good choice for almost all situations.
sr_RS: "Odredi automatski"  je dobar izbor za skoro sve situacije.

en: %1 automatic, %2 manual, %3 running
sr_RS: %1 аутоматски, %2 ручно, %3 покренуто

en: %1 error | %1 errors
sr_RS[0]: %1 грешка
sr_RS[1]: %1 грешке
sr_RS[2]: %1 грешака

en: %1 pixels
sr_RS: %1 piksela

en: %1 warning | %1 warnings
sr_RS[0]: %1 упозорење
sr_RS[1]: %1 упозорења
sr_RS[2]: %1 упозорења

en: %<1-9>n – nanoseconds with up to nine places (e.g. three places with %3n)
sr_RS: %<1-9>n – nanosekunde sa do devet cifara (npr. tri cifre sa %3n)

en: %H – hours zero-padded to two places
sr_RS: %H – sati, nulom popunjene dve cifre

en: %M – minutes zero-padded to two places
sr_RS: %M – minuti, nulom popunjene dve cifre

en: %S – seconds zero-padded to two places
sr_RS: %S – sekunde, nulom popunjene dve cifre

en: %h – hours
sr_RS: %h – sati

en: %m – minutes
sr_RS: %m – minuti

en: %n – nanoseconds with nine places
sr_RS: %n – nanosekunde sa devet cifara

en: %s – seconds
sr_RS: %s – sekunde

en: &Abort job
sr_RS: &Прекини радњу

en: &Abort jobs
sr_RS: &Prekini zadatke

en: &Acknowledge warnings and errors
sr_RS: Potvrdi upozorenja &i greške

en: &Add
sr_RS: &Додај

en: &Add action
sr_RS: &Dodaj radnju

en: &Add attachment
sr_RS: &Dodaj prilog

en: &Add attachments
sr_RS: &Dodaj priloge

en: &Add files
sr_RS: &Додај датотеке

en: &Add source files
sr_RS: &Додај изворне датотеке

en: &Audio
sr_RS: &Звук

en: &Audio tracks:
sr_RS: &Audio staze:

en: &Automatically set the destination file name
sr_RS: &Automatski podesi ime odredišnog fajla

en: &Cancel
sr_RS: &Поништи

en: &Chapter editor
sr_RS: Уредник &поглавља

en: &Chapter number of first created entry:
sr_RS: B&roj prve napravljene stavke:

en: &Character set for text files:
sr_RS: &Skup znakova:

en: &Character set:
sr_RS: &Кодна страна:

en: &Character sets
sr_RS: &Кодне стране

en: &Clear output and reset progress
sr_RS: О&чисти излаз и поништи стање напретка

en: &Close
sr_RS: &Затвори

en: &Close file
sr_RS: &Затвори датотеку

en: &Close settings
sr_RS: &Zatvori postavke

en: &Close window
sr_RS: &Zatvori prozor

en: &Code of Conduct
sr_RS: Pr&avila ponašanja

en: &Collapse all
sr_RS: &Скупи све уносе

en: &Command line:
sr_RS: &Komandna linija:

en: &Constrict start and end timestamps of sub-chapters to their parent's start and end timestamps
sr_RS: Sabij početne i krajnje vremenske oznake pod-poglavlja u početne i krajnje vremenske oznake njihovog roditelja

en: &Copy command line to clipboard
sr_RS: &Умножи линију наредбе у оставу

en: &Create file without audio track
sr_RS: &Направи файл без аудио стазе

en: &Default
sr_RS: &Подразумевано

en: &Description:
sr_RS: &Опис:

en: &Detach window
sr_RS: &Odvoji prozor

en: &Disable all items
sr_RS: &Isključi sve stavke

en: &Don't scan, just add the file
sr_RS: Додај датотеку &без њене провере

en: &Download
sr_RS: &Преузимања

en: &Duration of each entry in seconds:
sr_RS: Трајање сваког уноса (у секундама):

en: &Edit available actions to execute
sr_RS: Uredi postojeće radnje

en: &Elide text in tab headers of tab widgets
sr_RS: &Izostavi tekst u zaglavlju kartice

en: &Enable all items
sr_RS: &Uključi sve stavke

en: &Enabled
sr_RS: О&могућено

en: &Escape arguments for:
sr_RS: Аргум&енти истицања за:

en: &Expand all
sr_RS: &Рашири све

en: &Extraction tool
sr_RS: Мкв-&издвојница

en: &FAQ
sr_RS: &ЧПП

en: &File name:
sr_RS: &Ime fajla:

en: &First entry to renumber:
sr_RS: &Početna stavka za promenu numeracije:

en: &Font && size:
sr_RS: &Font && veličina:

en: &Free-form input
sr_RS: &Ručni unos

en: &Generate sub-chapters
sr_RS: &Створи потпоглавља

en: &Header editor
sr_RS: Уредник &заглавља

en: &Help
sr_RS: &Помоћ

en: &Hex dumps:
sr_RS: &Hex dampovi:

en: &Hidden
sr_RS: &Скривено

en: &Individually selected components
sr_RS: Pojedinačno izabrane komponente

en: &Info tool
sr_RS: Алатка &обавештења

en: &Input
sr_RS: &Улаз

en: &Job output
sr_RS: Ис&ход радње

en: &Job queue
sr_RS: Заказане &радње

en: &Language of chapter names to replace:
sr_RS: &Језик назива поглавља за замену:

en: &Language:
sr_RS: &Језик:

en: &Languages
sr_RS: &Језици

en: &MIME type:
sr_RS: &Миме-врста:

en: &Minimum playlist duration:
sr_RS: &Minimalno trajanje plejliste:

en: &Mode:
sr_RS: &Režim:

en: &Multiplexer
sr_RS: &Мултиплексер

en: &Multiply start and end timestamps by the following factor:
sr_RS: Po&množi početne i krajnje vremenske oznake sledećim činiocem:

en: &Name:
sr_RS: &Назив:

en: &New
sr_RS: &Ново

en: &Next chapter editor tab
sr_RS: &Sledeća kartica

en: &Next header editor tab
sr_RS: &Sledeća kartica

en: &Next info tab
sr_RS: &Sledeća kartica

en: &Next job output tab
sr_RS: &Sledeća kartica

en: &Next multiplex settings
sr_RS: &Sledeća kartica

en: &Number of entries to renumber:
sr_RS: &Broj stavki za promenu numeracije:

en: &Only enable copying of tracks with specific languages by default
sr_RS: &Po pravilu omogući kopiranje samo staza sa specifičnim jezicima

en: &Only include often used entries in selections
sr_RS: Uvrsti samo često korišćene unose u selekcije

en: &Only use the first source file that contains a video track
sr_RS: &Koristi samo prvi izvorni fajl koji sadrži video stazu

en: &Open Matroska or WebM file
sr_RS: &Отвори Matroska или WebM фајл

en: &Open as new tabs in the header editor
sr_RS: &Otvori u novoj kartici urednika zaglavlja

en: &Open folder
sr_RS: &Отвори директоријум

en: &Open settings
sr_RS: &Отвори поставке

en: &Open supported chapter file format
sr_RS: &Otvori podržan format fajla poglavlja

en: &Ordered
sr_RS: &Поређано

en: &Output
sr_RS: &Исходиште

en: &Overwrite file
sr_RS: Prepiši fajl

en: &Preferences
sr_RS: &Поставке

en: &Previous chapter editor tab
sr_RS: &Prethodna kartica

en: &Previous header editor tab
sr_RS: &Prethodna kartica

en: &Previous info tab
sr_RS: &Prethodna kartica

en: &Previous job output tab
sr_RS: &Prethodna kartica

en: &Previous multiplex settings
sr_RS: &Prethodna kartica

en: &Private use:
sr_RS: &Lična upotreba:

en: &Reload
sr_RS: &Учитај наново

en: &Reload file
sr_RS: &Учитај датотеку наново

en: &Remove end timestamps
sr_RS: &Ukloni krajnje vremenske oznake

en: &Remove job from queue after completion:
sr_RS: Ukloni &zadatak sa liste posle obrade:

en: &Remove selected attachment
sr_RS: Уклони елеменат

en: &Remove selected edition or chapter
sr_RS: &Уклони одабрано издање или поглавље

en: &Reset this value
sr_RS: Поништи ову в&редност

en: &Save
sr_RS: &Сачувај

en: &Save attachment content to a file
sr_RS: &Sačuvaj sadržaj priloga

en: &Save output
sr_RS: &Сачувај излаз

en: &Save settings
sr_RS: &Сачувај поставке

en: &Scan directory for other playlists:
sr_RS: &Skeniraj direktorijum za dodatne plejliste:

en: &Scan for other playlists
sr_RS: Тражи и друге плеј-&листе

en: &Script:
sr_RS: &Pismo:

en: &Select all attachments
sr_RS: &Izaberi sve priloge

en: &Select all items
sr_RS: &Izaberi sve stavke

en: &Skip chapters flagged "hidden"
sr_RS: Pr&eskoči poglavlja obeležena sa "skriveno"

en: &Skip file
sr_RS: &Preskoči fajl

en: &Sort chapters by their start and end timestamps
sr_RS: &Sortiraj poglavlja prema njihovim početnim i krajnjim vremenskim oznakama

en: &Start && end:
sr_RS: &Почетак и свршетак:

en: &Start timestamp of first created entry:
sr_RS: &Početna vremenska oznaka prve stavke:

en: &Subtitle tracks:
sr_RS: &Titl staze:

en: &Subtitles
sr_RS: &Поднаписи

en: &Tag editor
sr_RS: Уредник &ознака

en: &Tracks, chapters and tags:
sr_RS: &Staze, poglavlja i tagovi:

en: &Type:
sr_RS: &Tip:

en: &UID:
sr_RS: &ЈИБ:

en: &Validate values
sr_RS: &Потврди вредности

en: &Variants:
sr_RS: &Varijante:

en: &Verbosity:
sr_RS: &Verbalnost:

en: &Video
sr_RS: &Видео

en: &Video tracks:
sr_RS: &Video staze:

en: &View output
sr_RS: Пре&глед извештаја радње

en: &Volume:
sr_RS: &Jačina zvuka:

en: &When to set the language:
sr_RS: &Postavi jezik:

en: &Window
sr_RS: &Прозор

en: '--aspect-ratio' lacks the aspect ratio.
sr_RS: „--aspect-ratio“ нема дате пропорције слике.

en: '--aspect-ratio-factor' lacks the aspect ratio factor.
sr_RS: „--aspect-ratio-factor“ нема задат чинилац пропорције слике.

en: '--attachment-description' lacks the description.
sr_RS: „--attachment-description“ нема дат опис.

en: '--attachment-mime-type' lacks the MIME type.
sr_RS: „--attachment-mime-type“ нема одређену МИМЕ-врсту.

en: '--attachment-name' lacks the name.
sr_RS: „--attachment-name“ нема дат назив.

en: '--chapter-charset' lacks the charset.
sr_RS: „--chapter-charset“ нема задату кодну страну.

en: '--chapter-charset' may only be given once in '--chapter-charset {0}'.
sr_RS: „--chapter-charset“ може бити дато једанпут у  „--chapter-charset {0}“.

en: '--chapter-charset' must be given before '--chapters' in '--chapter-charset {0}'.
sr_RS: „--chapter-charset“ мора бити задато пре „--chapters“ у „--chapter-charset {0}“.

en: '--chapter-language' lacks the language.
sr_RS: „--chapter-language“ нема дат језик.

en: '--chapter-language' may only be given once in '--chapter-language {0}'.
sr_RS: „--chapter-language“ може бити дато једанпут у „--chapter-language {0}“.

en: '--chapter-language' must be given before '--chapters' in '--chapter-language {0}'.
sr_RS: „--chapter-language“ мора бити задато пре  „--chapters“ у „--chapter-language {0}“.

en: '--chapters' lacks the file name.
sr_RS: „--chapters“ није дат назив датотеке.

en: '--cluster-length' lacks the length.
sr_RS: „--cluster-length“ није задата дужина.

en: '--command-line-charset' is missing its argument.
sr_RS: „--command-line-charset“ није дата вредност за опцију.

en: '--cropping' lacks the crop parameters.
sr_RS: „--cropping“ недостају вредности за орезивање.

en: '--cue-chapter-name-format' lacks the format.
sr_RS: „--cue-chapter-name-format“ није дат формат.

en: '--cue-chapter-name-format' must be given before '--chapters'.
sr_RS: „--cue-chapter-name-format“ мора бити задато пре „--chapters“.

en: '--display-dimensions' lacks the dimensions.
sr_RS: „--display-dimensions“ нису дате димензије.

en: '--engage' lacks its argument.
sr_RS: „--engage“ није дата вредност за опцију.

en: '--generate-chapters' lacks the mode.
sr_RS: '--generate-chapters' nije naveden način.

en: '--generate-chapters-name-template' lacks the name template.
sr_RS: '--generate-chapters-name-template' nije naveden obrazac za ime.

en: '--global-tags' lacks the file name.
sr_RS: „--global-tags“ није дат назив датотеке.

en: '--link' is only useful in combination with '--split'.
sr_RS: „--link“ употребљиво је само заједно са „--split“.

en: '--link-to-next' lacks the next UID.
sr_RS: „--link-to-next“ није дат наредни ЈИБ.

en: '--link-to-previous' lacks the previous UID.
sr_RS: „--link-to-previous“ није дат претходни ЈИБ.

en: '--segment-uid' lacks the segment UID.
sr_RS: „--segment-uid“ није дат ЈИБ одељка.

en: '--segmentinfo' lacks the file name.
sr_RS: „--segmentinfo“ није дат назив датотеке.

en: '--split' lacks the size.
sr_RS: „--split“  није дата величина.

en: '--split-max-files' lacks the number of files.
sr_RS: „--split-max-files“ није дат број датотека.

en: '--timestamp-scale' was used more than once.
sr_RS: „--timestamp-scale“ је употребљено више но једном.

en: '--title' lacks the title.
sr_RS: „--title“ није задат наслов.

en: '--track-order' may only be given once.
sr_RS: „--track-order“ може бити дато само једанпут.

en: '-A' and '-a' used on the same source file.
sr_RS: „-A“ и „-a“ су употребљени на истој изворној датотеци.

en: '-B' and '-b' used on the same source file.
sr_RS: „-B“ и „-b“ су употребљени на истој изворној датотеци.

en: '-D' and '-d' used on the same source file.
sr_RS: „-D“ и „-d“ су употребљени на истој изворној датотеци.

en: '-S' and '-s' used on the same source file.
sr_RS: „-S“ и „-s“ су употребљени на истој изворној датотеци.

en: '{0}' can only be used with a file name. No further options are allowed if this option is used.
sr_RS: „{0}“ може да се употреби само са називом датотеке. Уколико се употреби ова опција све даље опције нису дозвољене.

en: '{0}' is an unsupported argument for --compression. Available compression methods are: {1}
sr_RS: „{0}“ није подржана вредност за опцију „--compression“. Доступне вредности за режим сажимања су: {1}

en: '{0}' is an unsupported argument for --cues.
sr_RS: „{0}“ није подржана вредност за опцију „--cues“.

en: '{0}' is missing the file name.
sr_RS: „{0}“ нема назива датотеке.

en: '{0}' is neither a valid ISO 639-2 nor a valid ISO 639-1 code. See 'mkvmerge --list-languages' for a list of all languages and their respective ISO 639-2 codes.
sr_RS: „{0}“ није ваљан ИСО639-2 или ИСО639-1 код. За списак свих језика и њихових краћих назива по ИСО639-2 стандарду, видите  „mkvmerge --list-languages“.

en: '{0}' is not a CHAPTERxx=... line.
sr_RS: „{0}“ није линија „CHAPTERxx=...“

en: '{0}' is not a CHAPTERxxNAME=... line.
sr_RS: „{0}“ није линија „CHAPTERxxNAME=...“

en: '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code.
sr_RS: „{0}“ није ваљан ИСО639-2 језички код.

en: '{0}' is not a valid append mode in '--append-mode {0}'.
sr_RS: „{0}“ није ваљан начин придруживања у „--append-mode {0}“.

en: '{0}' is not a valid ccTLD country code.
sr_RS: „{0}“ није ваљан „ccTLD“ кôд земље (Највиши домен држав. кодова).

en: '{0}' is not a valid field order.
sr_RS: '{0}' nije pravilan redosled poluslika.

en: '{0}' is not a valid file ID in '--track-order {1}'.
sr_RS: „{0}“ није ваљан ИБ-датотеке у „--track-order {1}“.

en: '{0}' is not a valid hack.
sr_RS: „{0}“ није ваљан хак.

en: '{0}' is not a valid mapping of file and track IDs in '--append-to {1}'.
sr_RS: „{0}“ није ваљано мапирање ИБ-датотеке и ИБ-записа у „--append-to {1}“.

en: '{0}' is not a valid pair of file ID and track ID in '--track-order {1}'.
sr_RS: „{0}“ није ваљан пар ИБ-датотеке и ИБ-записа у „--track-order {1}“.

en: '{0}' is not a valid pair of track ID and default duration in '--default-duration {0}'.
sr_RS: „{0}“ није ваљан пар ИБ-записа и подразумеваног трајања у „--default-duration {0}“.

en: '{0}' is not a valid priority class.
sr_RS: „{0}“ није ваљана класа приоритета.

en: '{0}' is not a valid track ID in '--default-duration {1}'.
sr_RS: „{0}“ није ваљан ИБ-записа у „--default-duration {1}“.

en: '{0}' is not a valid track ID.
sr_RS: '{0}' nije važeći track ID.

en: '{0}' is not recognized as a valid number format or it doesn't contain a valid unit ('s', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'p' or 'i') in '{1}'.
sr_RS: '{0}' nije prepoznat kao važeći format broja ili ne sadrži važeću jedinicu ('s', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'p' ili 'i') u '{1}'.

en: '{0}' is only allowed when extracting chapters.
sr_RS: „{0}“ је дозвољено само при издвајању поглавља.

en: '{0}' is only allowed when extracting tracks.
sr_RS: „{0}“ је дозвољено само при издвајању записа.

en: '{0}' lacks a file name.
sr_RS: „{0}“ нема назива датотеке.

en: '{0}' lacks its argument.
sr_RS: „{0}“ нема задату вредност.

en: '{0}' lacks the FourCC.
sr_RS: „{0}“ недостаје Фоур-ЦЦ.

en: '{0}' lacks the delay.
sr_RS: „{0}“ недостаје кашњење.

en: '{0}' lacks the file name.
sr_RS: „{0}“ недостаје назив датотеке.

en: '{0}' lacks the parameter.
sr_RS: '{0}' nedostaje parametar.

en: '{0}' lacks the track ID.
sr_RS: „{0}“ недостаје ИБ-записа.

en: '{0}' lacks the track numbers.
sr_RS: „{0}“ недостају бројеви записа .

en: '{0}' track {1}: {2}
sr_RS: „{0}“ запис {1}: {2}

en: '{0}': Processing the following files as well: {1}
sr_RS: „{0}“: Обрађујем и наредне датотеке: {1}

en: '{0}': You're copying an Opus track that was written in experimental mode. The resulting track will be written in final mode, but one detail cannot be recovered from a track written in experimental mode: the end trimming. This means that a decoder might output a few samples more than originally intended. You should re-multiplex from the original Opus file if possible.
sr_RS: '{0}': Kopirate Opus stazu koja je zapisana u eksperimentalnom režimu. Dobijena staza će biti zapisana u finalnom režimu, ali jedan detalj ne može biti oporavljen iz staze muksovane u eksperimentalnom režimu: skraćivanje na kraju. Ovo znači da dekoder može izbaciti nekoliko uzoraka više nego što je originalno nameravano. Treba da ponovo multipleksujete iz originalnog Opus fajla ako je moguće.

en: '{0}': {1}
sr_RS: „{0}“: {1}

en: (Known element, but invalid at this position: {0}; ID: 0x{1} size: {2})
sr_RS: (Poznat element, ali nevažeći na ovoj poziciji: {0}; ID: 0x{1} veličina: {2})

en: (Unknown element: {0}; ID: 0x{1} size: {2})
sr_RS: (Непознат елеменат: {0}; ИБ: 0x{1}, величине: {2})

en: (additional part)
sr_RS: (прилепак)

en: +-> Parsing the FLAC file. This can take a LONG time.
sr_RS: +-> Обрађујем Флак-датотеку, а то зна да потраје!

en: +-> Pre-parsing FLAC file: 100%
sr_RS: +-> Припрема Флак-датотеке: 100%

en: +-> Pre-parsing FLAC file: {0}%{1}
sr_RS: +-> Припрема Флак-датотеке: {0}%{1}

en: , description '{0}'
sr_RS: , опис „{0}“

en: , file name '{0}'
sr_RS: , назив датотеке „{0}“

en: , position 0x{0:x}
sr_RS: , pozicija 0x{0:x}

en: , position {0}
sr_RS: , позиција {0}

en: --- Errors emitted by job '%1' started on %2 ---
sr_RS: --- Грешке при извршењу радње »%1«, покренуте: %2 ---

en: --- Output of job '%1' started on %2 ---
sr_RS: --- Извештај за радњу »%1«, покренуту: %2 ---

en: --- Warnings emitted by job '%1' started on %2 ---
sr_RS: --- Упозорења при извршењу радње »%1«, покренуте: %2 ---

en: 1. A number which will be interpreted as an attachment ID as listed by 'mkvmerge --identify'. These are usually simply numbered starting from 0 (e.g. '2').
sr_RS: 1. Број који се добије преко „mkvmerge --identify“, приказан као Прилог ИБ. Ови бројеви су једноставно нумерисани почев од „0“ (нпр. „2“).

en: 1: all frames
sr_RS: 1: сви кадрови

en: 2. A number with the prefix '=' which will be interpreted as the attachment's unique ID (UID) as listed by 'mkvmerge --identify'. These are usually random-looking numbers (e.g. '128975986723').
sr_RS: 2. Број са предлошком „=“. Овај број је приказан као јединствен ИБ (ЈИБ) прилога (енг. „uid“) у излазу наредбе „mkvmerge --identify“. Ово су обично насумице створени бројеви (нпр. „128975986723“).

en: 2: codec private data
sr_RS: 2: приватни подаци кодека

en: 3. Either 'name:<value>' or 'mime-type:<value>' in which case the selector applies to all attachments whose name or MIME type respectively equals <value>.
sr_RS: 3. Или „name:<value>“ или „mime-type:<value>“ где ће се изборник применити на све прилоге чији су назив или Миме-врста респективно једнаки вредности унетој као „<value>“.

en: <ChapterAtom> is missing the <ChapterTimeStart> child.
sr_RS: <ChapterAtom> не садржи под-елеменат <ChapterTimeStart>.

en: <ChapterDisplay> is missing the <ChapterString> child.
sr_RS: <ChapterDisplay> не садржи под-елеменат <ChapterString>.

en: <ChapterTrack> is missing the <ChapterTrackNumber> child.
sr_RS: <ChapterTrack> не садржи под-елеменат <ChapterTrackNumber>.

en: <Do not change>
sr_RS: <Ne menjaj>

en: <No destination file>
sr_RS: <Nema odredišnog fajla>

en: <Simple> is missing the <Name> child.
sr_RS: <Simple> не садржи под-елеменат <Name>.

en: <Simple> must contain either a <String> or a <Binary> child.
sr_RS: <Simple> мора да садржи или <String> или <Binary> под-елеменат.

en: <Tag> is missing the <Simple> child.
sr_RS: <Tag> не садржи под-елеменат <Simple>.

en: <Unnamed>
sr_RS: <Neimenovano>

en: <Unsaved file>
sr_RS: <Nesačuvan fajl>

en: <{0}> is not a valid child element of <{1}> at position {2}.
sr_RS: <{0}> није ваљан под-елеменат <{1}>, на месту {2}.

en: A block was found at timestamp {0} for track number {1}. However, no headers were found for that track number. The block will be skipped.
sr_RS: Пронађен је блок на временској ознаци {0} за запис {1}, међутим, нису нађена заглавља за запис са тим бројем. Изоставићу овај блок.

en: A chapter starting at 0s is never considered for splitting and discarded silently.
sr_RS: Поглавље које почиње од 0 секунди никада се не узима у обзир при распарчавању и мирно се одбацује.

en: A comma-separated list of frame/field number ranges of content to keep.
sr_RS: Зарезом-одвојена листа опсега бројева кадрова/поља садржаја за чување.

en: A comma-separated list of frame/field numbers after which to split.
sr_RS: Зарезом-одвојена листа бројева кадрова/поља после којих се парча.

en: A comma-separated list of timestamp ranges of content to keep.
sr_RS: Зарезом-одвојена листа опсега временских ознака садржаја за чување.

en: A generic read or write failure occurred.
sr_RS: Desila se generička greška čitanja ili upisivanja.

en: A human-readable string specifying the codec.
sr_RS: Уљуднија знаковна ниска за одређење кодека.

en: A human-readable track name.
sr_RS: Уљуднији назив записа.

en: A job creating the file '%1' is already in the job queue.
sr_RS: Zadatak koji pravi fajl '%1' je već na listi zadataka.

en: A name for this track that players can display helping the user choose the right track to play, e.g. "director's comments".
sr_RS: Назив за овај запис који програми могу да прикажу помажући кориснику при одабиру жељеног записа (нпр. „Примедбе редитеља“).

en: A randomly generated unique ID to identify the current segment between many others (128 bits).
sr_RS: Случајно створен, јединствен ИБ, за указивање на текући одељак у мноштву других (128 бита).

en: A single Matroska block contains either a full frame (for progressive content) or a single field (for interlaced content).
sr_RS: Један Матрошка-блок садржи или цео кадар (прогресиван видео) или једно поље - полукадар (испреплитан видео).

en: A track with the ID {0} was requested but not found in the file. The corresponding option will be ignored.
sr_RS: Захтевани запис ИБ {0} није пронађен у овој датотеци, па ћу занемарити њему одговарајућу опцију.

en: A unique ID to identify the Track. This should be kept the same when making a direct stream copy of the Track to another file.
sr_RS: Јединствен ИБ за одређивање датог записа. Он би требао да остане исти при непосредном умножавању тока датог записа у другу датотеку.

en: A unique ID to identify the next chained segment (128 bits).
sr_RS: Јединствен ИБ за одређивање наредног, везаног одељка (128 бита).

en: A unique ID to identify the previous chained segment (128 bits).
sr_RS: Јединствен ИБ за одређивање претходног, везаног одељка (128 бита).

en: A unique, positive number unambiguously identifying the attachment within the Matroska file.
sr_RS: Jedinstven, pozitivan broj koji nedvosmisleno identifikuje prilog unutar Matroska fajla.

en: A&cknowledge warnings/errors
sr_RS: Примљена &упозорења/погрешке

en: A&ppend chapters from supported file format
sr_RS: Pripoji poglavlja iz podržanog fajl formata

en: A&ppend files
sr_RS: &Придружи датотеке

en: A&udio file:
sr_RS: &Audio fajl:

en: AAC
sr_RS: Аак

en: AAC (Advanced Audio Coding)
sr_RS: Аак (енг. „AAC — Advanced Audio Coding“)

en: AAC is SBR/HE-AAC/AAC+:
sr_RS: Аак је Сбр/Хе-Аак/Аак+:

en: AAC with ADIF headers
sr_RS: Аак са АДИФ заглављима

en: AC-3
sr_RS: Ак3 (енг. „AC-3“)

en: ALAC
sr_RS: Алак

en: ALAC (Apple Lossless Audio Codec)
sr_RS: Алак (енг. „ALAC — Apple Lossless Audio Codec“)

en: ALAC private data size mismatch
sr_RS: Не слаже се величина Алак-приватних података

en: ASCII string (no special chars like Umlaute etc.)
sr_RS: АСКИ ниска (без посебних знакова као „Umlaute“, итд.)

en: AV1 Open Bitstream Units stream
sr_RS: AV1 Open Bitstream Units potok

en: AVC/H.264
sr_RS: Авк/Х.264

en: AVC/H.264 elementary streams
sr_RS: Авк/Х.264 основни токови

en: AVI
sr_RS: Ави

en: AVI (Audio/Video Interleaved)
sr_RS: Ави (Audio/Video Interleaved)

en: Abort all running jobs and stop &immediately
sr_RS: Prekini sve pokrenute zadatke i zaustavi &odmah

en: Abort running job
sr_RS: Прекини започете радње

en: Abort running jobs
sr_RS: Prekini pokrenute zadatke

en: Aborted by user
sr_RS: Prekinuo korisnik

en: Acknowledge &all warnings and errors
sr_RS: Примљена св&а упозорења и грешке

en: Acknowledge &errors
sr_RS: Potvrdi &greške

en: Acknowledge &warnings
sr_RS: Potvrdi &upozorenja

en: Acknowledge all &errors
sr_RS: Примљ&ене све погрешке

en: Acknowledge all &warnings
sr_RS: Примљена сва упозоре&ња

en: Actions for &all tabs
sr_RS: &Radnje za sve kartice

en: Actions for handling attachments
sr_RS: Управљачке радње за прилоге

en: Actions for handling properties
sr_RS: Управљачке радње за особине

en: Actions for handling tags and chapters
sr_RS: Управљачке радње за ознаке и поглавља

en: Add &Blu-ray cover images as attachments
sr_RS: Dodaj slike omota Blu-ray diskova kao priloge

en: Add &variable
sr_RS: Dodaj &promenljivu

en: Add additional command line options for mkvmerge
sr_RS: Додај допунске опције за линију наредбе Мкв-спојнице

en: Add all files as new attachments to the current tab
sr_RS: Dodaj sve fajlove kao nove priloge trenutnoj kartici

en: Add all files to the current multiplex settings
sr_RS: Dodaj sve fajlove trenutnim multipleks postavkama

en: Add as additional &parts to an existing source file
sr_RS: Dodaj kao dodatne &delove postojećem izvornom fajlu

en: Add as new &attachments to the current file
sr_RS: Dodaj kao novi &prilog trenutnom fajlu

en: Add as new source fi&les to the current multiplex settings
sr_RS: Dodaj kao nove izvorne fajlove trenutnim multipleks postavkama

en: Add attachments
sr_RS: Додај прилоге

en: Add element
sr_RS: Додај елеменат

en: Add files as a&dditional parts
sr_RS: &Додај датотеке као прилепке

en: Add media files
sr_RS: Додај медија-датотеке

en: Add media files as additional parts
sr_RS: Додај медија-датотеке као прилепке

en: Add new &sub-chapter inside
sr_RS: Утисни ново &потпоглавље

en: Add new c&hapter before
sr_RS: Додај ново поглавље испр&ед

en: Add new ch&apter after
sr_RS: Додај ново поглавље и&за

en: Add new e&dition before
sr_RS: Додај ново из&дање испред

en: Add new ed&ition after
sr_RS: Додај ново издање &иза

en: Add or replace chapters in the file with the ones from 'filename' or remove them if 'filename' is empty
sr_RS: Додај или замени поглавља у овој датотеци онима из „filename“, или, уклони их уколико није наведено „filename“

en: Add or replace tags in the file with the ones from 'filename' or remove them if 'filename' is empty (see below and man page for syntax)
sr_RS: Додај или замени ознаке у овој датотеци онима из „filename“, а уклони ихуколико није наведено „filename“ (појашњење синтаксе је испод и у упутству)

en: Add the file 'filename' as a new attachment
sr_RS: Додаје датотеку „filename“ као нов прилог

en: Add to job &queue
sr_RS: Додај у &заказане радње

en: Adding chapter files
sr_RS: Dodavanje poglavlja

en: Adding files
sr_RS: Додавање датотека

en: Adding segment info files
sr_RS: Dodavanje segment info fajlova

en: Adding tag files
sr_RS: Dodavanje tagova

en: Additional &modifications
sr_RS: Додатне из&мене

en: Additional command line options
sr_RS: Допунске опције линије наредби

en: Additional options:
sr_RS: Допунске опције:

en: Additions
sr_RS: Додаци

en: Adds a property with the value even if such a property already exists
sr_RS: Додаје особину са задатом вредношћу чак и када она већ постоји

en: After a job completes &successfully
sr_RS: Kada se zadatak odradi &uspešno

en: After a job exits with &warnings
sr_RS: Kada se zadatak prekine sa &upozorenjima

en: After a job exits with an &error or the user aborts the job
sr_RS: Kada se zadatak odradi sa &greškom ili ga korisnik prekine

en: After frame/field numbers
sr_RS: Posle određenog broja slike/poluslike

en: After output duration
sr_RS: Posle određenog trajanja

en: After output size
sr_RS: Posle određene veličine

en: After specific timestamps
sr_RS: Posle određene vremenske oznake

en: After the job &queue has stopped
sr_RS: Kada se odrade zadaci sa &liste

en: Afterwards &close the current multiplex settings.
sr_RS: Po završetku zatvori trenutne postavke.

en: Afterwards &leave the settings as they are.
sr_RS: I ostavi trenutne postavke.

en: Afterwards &remove all source files.
sr_RS: I ukloni sve izvorne fajlove.

en: Afterwards create &new multiplex settings and close the current ones.
sr_RS: I napravi nove multipleks postavke a zatvori trenutne.

en: Algorithm
sr_RS: Algoritam

en: All chapters have been removed from the file '%1'.
sr_RS: Uklonjena su sva poglavlja iz fajla '%1'.

en: All destination files
sr_RS: Sve odredišne fajlove

en: All elements in a tree-like structure
sr_RS: Svi elementi u strukturi poput stabla

en: All entries
sr_RS: Sve stavke

en: All files
sr_RS: Све датотеке

en: All following file names will be added as source files to the current multiplex settings.
sr_RS: Svi fajlovi sa sledećim imenom će biti dodati kao izvorni fajlovi u aktuelni multipleks zadatak.

en: All following file names will be opened in the chapter editor.
sr_RS: Сваки наредни назив датотеке отвориће се уредником поглавља.

en: All following file names will be opened in the header editor.
sr_RS: Сваки наредни назив датотеке отвориће се уредником заглавља.

en: All following file names will be opened in the info tool.
sr_RS: Svi fajlovi sa sledećim imenom će biti otvoreni u info alatki.

en: All header values are OK.
sr_RS: Ваљане су све вредности заглавља

en: All known property names and their meaning
sr_RS: Сви познати називи особина и значења особина:

en: All occurrences of the string "<TID>" will be replaced by the track's track ID.
sr_RS: Свако појављивање ниске „<ЗИБ>“ биће замењено одговарајућим ИБ записа.

en: All other strings work just like the track header selectors (see above).
sr_RS: Све остале ниске се употребљавају као код изборника „заглавља записа“ (види изнад).

en: All supported media files
sr_RS: Све подржане медија-датотеке

en: All units are based on 1024 (G = 1024^3, M = 1024^2, K = 1024).
sr_RS: Све јединице су засноване на 1024 (G = 1024^3, M = 1024^2, K = 1024).

en: Allows storing AVC/H.264 video in Video-for-Windows compatibility mode, e.g. when it is read from an AVI.
sr_RS: Дозвољава чување Авк/Х.264-видеа у „видео-за-виндоуз“ („VfW“) сагласном режиму, нпр. уколико се чита из неког Ави-сандука

en: Also if the language is 'undetermined' ('und')
sr_RS: Ako je jezik 'neodređen' ('und')

en: Also try to extract the cue sheet from the chapter information and tags for this track.
sr_RS: Покушај да издвојиш и кју-листу из података поглавља и ознака за овај запис.

en: Also using the correction file '{0}c'.
sr_RS: Употребљава и датотеку исправки „{0}c“.

en: Alwa&ys use the action selected above and don't ask again
sr_RS: Uvek koristi radnju izabranu iznad i ne pitaj opet

en: Always &switch to the job output tool after starting one immediately
sr_RS: &Uvek prebaci na prozor sa rezultatom zadatka odmah kad započne obrada

en: Always ask the user
sr_RS: Увек ме питај

en: Always enable copying for all tracks of the following types regardless of their language:
sr_RS: Uvek omogući kopiranje za sve staze sledećih tipova bez obzira na njihov jezik:

en: Always scan for other playlists
sr_RS: Увек тражи и друге плеј-листе

en: Always show the destination file controls &below tabs
sr_RS: &Uvek prikaži polje sa imenom odredišnog fajla ispod kartica

en: Always use a &default description when adding a job to the queue
sr_RS: Увек користи &подразумеван опис при додавању радње у заказане радње

en: Always use full path names even if the application is located in the same directory as the GUI.
sr_RS: Uvek koristite punu putanju do fajla čak i ako se aplikacija nalazi u istom direktorijumu kao i GUI.

en: An <attachment-selector> can have three forms:
sr_RS: Један „<attachment-selector>“ може да има три облика:

en: An ID corresponding to the codec.
sr_RS: Одговарајући ИБ за дати кодек.

en: An arbitrary description meant for the user.
sr_RS: Proizvoljan opis namenjen korisniku.

en: An attachment with the ID {0} was not found.
sr_RS: Није пронађен прилог са задатим ИБ {0}.

en: An attachment with the name '%1' is already present.
sr_RS: Već postoji prilog sa imenom %1.

en: An empty file name is not valid.
sr_RS: Није дозвољено одсуство назива датотеке.

en: An exception occurred when writing the destination file.
sr_RS: Desilo se odstupanje prilikom zapisivanja odredišnog fajla.

en: An unknown error occurred. The file has been modified.
sr_RS: Неочекивана грешка се догодила. Ова датотека је измењена.

en: An unsigned integer was expected.
sr_RS: Очекиван је неозначени, цео број.

en: Analyze MPEG4 bitstreams, put each frame into one Matroska block, use proper timestamping (I P B B = 0 120 40 80), use V_MPEG4/ISO/... CodecIDs.
sr_RS: Анализирај Мпег4 битске токове, стави сваки кадар у један Матрошка-блок, употреби ваљано временско означавање (I P B B = 0 120 40 80), употреби V_MPEG4/ISO/... ИБ-еве за кодеке.

en: Any option given here will be added at the end of the mkvmerge command line.
sr_RS: Свака опција дата овде додаће се на крај линије наредбе Мкв-спојнице.

en: Any other file name is added as a source file for multiplexing, opened in the chapter editor or in the header editor depending on the current mode.
sr_RS: Svaki drugi fajl je dodat kao izvorni fajl za multipleksiranje, otvoren u uredniku poglavlja ili zaglavlja u zavisnosti od trenutnog režima.

en: Apart from asking the GUI can always open the dropped files as new tabs or it can always add them as new attachments to the current tab.
sr_RS: Osim toga, program može uvek da otvori prevučene fajlove u zasebnoj kartici ili da ih uvek doda kao nove priloge trenutnoj kartici.

en: Append media files
sr_RS: Придружи медија-датотеке

en: Append to an e&xisting source file
sr_RS: Spoji sa p&ostojećim izvornim fajlom

en: Appending track {0} from file no. {1} ('{2}') to track {3} from file no. {4} ('{5}').
sr_RS: Придружујем запис {0} из датотеке број {1} („{2}“) запису {3} из датотеке број {4} („{5}“).

en: Aspect ratio
sr_RS: Пропорција слике

en: Aspect ratio factor
sr_RS: Чинилац пропорције слике

en: Aspect ratio type
sr_RS: Tip formata slike

en: At least one <ChapterAtom> element is needed.
sr_RS: Неопходан је бар један елеменат „<ChapterAtom>“.

en: Atta&chments
sr_RS: Прило&зи

en: Atta&chments to add:
sr_RS: Prilozi za dodavanje:

en: Attach &to:
sr_RS: &Приложи уз:

en: Attach to
sr_RS: Приложи уз

en: Attached
sr_RS: Приложено

en: Attachment
sr_RS: Prilog

en: Attachment ID {0}: type '{1}', size {2} bytes
sr_RS: Прилог ИБ {0}: врста '{1}', величине {2} битова

en: Attachment UID
sr_RS: UID Priloga

en: Attachment extraction
sr_RS: Издвајање прилога

en: Attachment selectors
sr_RS: Изборници прилога

en: Attachment with same name present
sr_RS: Prilog sa istim imenom prisutan

en: Attachments
sr_RS: Прилози

en: Attachments from &source files:
sr_RS: Prilozi iz izvornih &fajlova:

en: Audio
sr_RS: Звук

en: Audio bit depth
sr_RS: Битска дубина звука

en: Audio channels
sr_RS: Зв. канали

en: Audio output sampling frequency
sr_RS: Учестаност узорковања исходишног звука

en: Audio properties
sr_RS: Особине звука

en: Audio sampling frequency
sr_RS: Учестаност узорковања звука

en: Audio track
sr_RS: Аудио стаза

en: Audio track %1
sr_RS: Аудио стаза %1

en: Audio, subtitle, chapter properties
sr_RS: Svojstva audia, titla i poglavlja

en: Automatic MIME type recognition for '{0}': {1}
sr_RS: Самопрепознавање МИМЕ-врсте за „{0}“: {1}

en: Automatically &clear the destination file name when the last file is removed
sr_RS: Izbriši naziv odredišnog fajla kada se ukloni poslednji fajl

en: Automatically clea&r the file title when the last file is removed
sr_RS: Izbriši naslov izlaznog fajla kada se ukloni poslednji fajl

en: Automatically enabling WebM compliance mode due to destination file name extension.
sr_RS: Automatsko uključivanje WebM usaglašenog režima usled ekstenzije odredišnog fajla.

en: Automatically set the file &title from source files
sr_RS: Сам &наслови датотеку према подацима из улазних датотека

en: Automatically set track &delays from source file name
sr_RS: Сам постави &кашњење за запис према називу улазне датотеке

en: Available translations:
sr_RS: Доступни преводи:

en: Available version:
sr_RS: Доступна издања:

en: Available:
sr_RS: Доступно:

en: BCP 47 language tag details
sr_RS: detalji BCP 47 jezičkih oznaka

en: Before chapters
sr_RS: Pre poglavlja

en: Binary (displayed as hexadecimal numbers)
sr_RS: Бинарна (приказана као хексадекадни број)

en: Bit depth
sr_RS: Bitska dubina

en: Bits per channel
sr_RS: Bitova po kanalu

en: Bits per sample, mostly used for PCM.
sr_RS: Бита по узорку. Употребљава се углавном за ИКМ (енг. „PCM“).

en: Block
sr_RS: Блок

en: Block group
sr_RS: Група блокова

en: Block virtual
sr_RS: Virtuelni blok

en: Blu-ray discs often contain a chapter entry very close to the end of the movie.
sr_RS: Блу-реј дискови садрже уносе поглавља која се налазе на самом крају филма.

en: Blu-ray index files
sr_RS: Blu-ray index fajlovi

en: Blu-ray playlist files
sr_RS: Датотеке плеј-листе (блуреј)

en: Blu-rays
sr_RS: Blu-ray

en: Blue X chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
sr_RS: Plava X koordinata hromatičnosti prema definiciji CIE 1931.

en: Blue Y chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
sr_RS: Plava Y koordinata hromatičnosti prema definiciji CIE 1931.

en: Blue color coordinate x
sr_RS: Koordinata x plave boje

en: Blue color coordinate y
sr_RS: Koordinata y plave boje

en: Bogus aid {0}
sr_RS: Lažna pomoć {0}

en: Boolean (yes/no, on/off etc.)
sr_RS: Логичка вредност (ДА/НЕ, УКЉ/ИСКЉ, itd.)

en: Both the aspect ratio and '--display-dimensions' were given.
sr_RS: Задати су и пропорције слике и опција „--display-dimensions“.

en: Both the aspect ratio factor and '--display-dimensions' were given.
sr_RS: Дати су и чинилац пропорције слике и опција „--display-dimensions“.

en: Bottom
sr_RS: Dole

en: Buttons
sr_RS: Дугмад

en: By default it always asks the user which character set to use when opening a file for which it cannot be recognized automatically.
sr_RS: Po pravilu uvek pita korisnika koji skup znakova se koristi pri otvaranju fajla koje ne može da prepozna automatski.

en: By parts based on frame/field numbers
sr_RS: Na delove na osnovu brojeva slika/poluslika

en: By parts based on timestamps
sr_RS: Na delove na osnovu vremenskih oznaka

en: C&onfiguration active
sr_RS: &Konfiguracija aktivna

en: C&onstrict or expand timestamps
sr_RS: S&abij ili proširi vremenske oznake

en: C&opy to clipboard
sr_RS: Умножи у &оставу

en: C&ountries && regions
sr_RS: &Земље и региони

en: C&reate option file
sr_RS: С&твори датотеку поставки

en: Calculate Adler-32 &checksums for each frame and binary element
sr_RS: Izračunaj Adler-32 kontrolni zbir za svaku sliku i binarni element

en: Calculate and display checksums and use verbosity level 4.
sr_RS: Рачуна и приказује суму провере уз ниво детаљности 4.

en: Calculate and display checksums of frame contents.
sr_RS: Рачуна и приказује суму провере за садржаје кадра.

en: Calculate statistics for all tracks and add new/update existing tags for them
sr_RS: Izračunaj statistiku svih staza i dodaj nove / osveži postojeće tagove za njih

en: Cancel
sr_RS: Поништи

en: Cannot convert non-native MPEG4 video frames into native ones if the source container provides neither timestamps nor a number of frames per second.
sr_RS: Не могу да прекодирам незваничне у чисте МПЕГ4 кадрове уколико изворишни сандук не нуди ни временске ознаке, ни број кадрова по секунди (КпС).

en: Cannot extract tracks of different kinds to the same file. This was requested for the tracks {0} and {1}.
sr_RS: Не могу да издвојим разноврсне записе у исту датотеку. Ово се односи на записе {0} и {1}.

en: Cannot start multiplexing
sr_RS: Ne mogu da počnem multipleksiranje

en: Cannot write track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}' because track {3} with the CodecID '{4}' is already being written to the same file, and their CodecPrivate data (the USF styles etc.) do not match.
sr_RS: Не могу да упишем запис {0} (ИБ-кодека={1}) у датотеку „{2}“ јер се у њу управо уписује запис {3} (ИБ-кодека={4}), а њихови  „Кодек_приватно“- подаци (УСФ стилови, итд.) се не подударају.

en: Cannot write track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}' because track {3} with the CodecID '{4}' is already being written to the same file.
sr_RS: Не могу да упишем запис {0} (ИБ-кодека={1}) у датотеку „{2}“ јер се у њу управо уписује запис {3} (ИБ-кодека={4}).

en: Caught exception
sr_RS: Ухваћен је изузетак

en: Causes mkvmerge not to write 'CueDuration' elements in the cues.
sr_RS: Uzrokuje da mkvmerge ne zapisuje 'CueDuration' elemente u cue listove.

en: Causes mkvmerge not to write 'CueRelativePosition' elements in the cues.
sr_RS: Uzrokuje da mkvmerge ne zapisuje 'CueRelativePosition' elemente u cue listove.

en: Causes mkvmerge to add 'stop display' commands to VobSub subtitle packets that do not contain a duration field.
sr_RS: Доводи до тога да Мкв-спојница дода „stop display“ наредбе за пакете Воб-суб поднаписа који не садрже унос за трајање.

en: Certain file formats have 'title' property.
sr_RS: Одређене врсте датотека поседују особину „наслов“.

en: Certain file formats have a 'language' property for their tracks.
sr_RS: Одређене врсте датотека поседују особину „језик“ за своје записе.

en: Certain functions won't work correctly in this situation.
sr_RS: Određene funkcije neće raditi kako treba u ovoj situaciji.

en: Change for '{0}' executed. No property of this type found. One entry added.
sr_RS: Извршена је измена за „{0}“. Особина ове врсте није нађена. Додата је једна ставка.

en: Change for '{0}' executed. Number of entries deleted: {1}
sr_RS: Извршена је измена за „{0}“. Број уклоњених ставки: {1}

en: Change for '{0}' executed. Number of entries set: {1}.
sr_RS: Извршена је измена за „{0}“. Број постављених ставки: {1}

en: Change for '{0}' executed. One entry added.
sr_RS: Извршена је измена за „{0}“. Додата је једна ставка.

en: Changes to this option will only take effect the next time the application is started.
sr_RS: Ova opcija će imati efekta kada naredni put pokrenete aplikaciju.

en: Channel positions
sr_RS: Pozicije kanala

en: Channels
sr_RS: Kanali

en: Chapter &number of first created entry:
sr_RS: &Број поглавља првоствореног уноса:

en: Chapter <NUM:2>
sr_RS: Поглавље <NUM:2>

en: Chapter UID
sr_RS: UID Poglavlja

en: Chapter atom
sr_RS: Atom poglavlja

en: Chapter country
sr_RS: Zemlja poglavlja

en: Chapter editor
sr_RS: Уредник поглавља

en: Chapter extraction
sr_RS: Издвајање поглавља

en: Chapter file:
sr_RS: Датотека поглавља:

en: Chapter generation is only possible if at least one video or audio track is copied.
sr_RS: Pravljenje poglavlja je moguće samo ako je kopirana barem jedna video ili audio staza.

en: Chapter language
sr_RS: Jezik poglavlja

en: Chapter language (IETF BCP 47)
sr_RS: Jezik poglavlja (IETF BCP 47)

en: Chapter mass modification
sr_RS: Групна измена поглавља

en: Chapter numbers:
sr_RS: Бројеви поглавља:

en: Chapter parser: The EditionUID {0} is not unique and could not be reused. A new one will be created.
sr_RS: Рашчлањивач поглавља: Овај ЈИБ-издања {0} није јединствен и не може да се употреби, па ћу, због тога, створити нов.

en: Chapters
sr_RS: Поглавља

en: Chapters in fixed intervals
sr_RS: Poglavlja u fiksnim intervalima

en: Chapters: {0} entry | Chapters: {0} entries
sr_RS[0]: Поглавља: {0} унос
sr_RS[1]: Поглавља: {0} уноса
sr_RS[2]: Поглавља: {0} уноса

en: Character set
sr_RS: Skup znakova

en: Character set:
sr_RS: Кодна страна:

en: Charset for strings on the command line
sr_RS: Поставља кодну страну ниски (енг. „charset“) у линији наредбе

en: Check for &updates
sr_RS: Провери доступност &надоградњи

en: Check for available updates
sr_RS: Провери доступност надоградњи

en: Check online for available &updates
sr_RS: Провери да ли су доступне &надоградње на мрежи

en: Checking this option causes the GUI to set that compression to "none" by default for all track types when adding files.
sr_RS: Ако је означено, програм ће, подразумевано, за опцију сажимања уносити вредност "none" за све записе при њ. додавању.

en: Clearing settings auto&matically:
sr_RS: &Automatski očisti postavke:

en: Close &all tabs
sr_RS: Zatvori &sve kartice

en: Close current settings
sr_RS: Zatvori trenutne postavke

en: Close modified file
sr_RS: Сачувај измењену датотеку

en: Close modified settings
sr_RS: Zatvori izmenjene postavke

en: Cluster
sr_RS: Кластер

en: Cluster length '{0}' out of range (0..65535).
sr_RS: Дужина кластера „{0}“ је изван опсега (0..65535).

en: Cluster length '{0}' out of range (100..32000).
sr_RS: Дужина кластера „{0}“ је изван опсега (100..32000).

en: Cluster position
sr_RS: Pozicija klastera

en: Cluster previous size
sr_RS: Prethodna veličina klastera

en: Cluster timestamp
sr_RS: Vremenska oznaka klastera

en: Codec
sr_RS: Кодек

en: Codec ID
sr_RS: ИБ-кодека

en: Codec ID:
sr_RS: ИБ-кодека:

en: Codec download URL
sr_RS: URL za skidanje kodeka

en: Codec info URL
sr_RS: URL za informaciju o kodeku

en: Codec name
sr_RS: Назив кодека

en: Codec settings
sr_RS: Postavke kodeka

en: Codec state
sr_RS: Stanje kodeka

en: Codec's private data
sr_RS: Lični podaci kodeka

en: Codec-inherent delay
sr_RS: Kodek-svojstveno kašnjenje

en: Codec/MIME type
sr_RS: Kodek/MIME tip

en: Color information
sr_RS: Kolorna informacija

en: Color range
sr_RS: Kolorni opseg

en: Color space
sr_RS: Kolorni prostor

en: Completed OK
sr_RS: Uspešno završeno

en: Completed with warnings
sr_RS: Završeno sa upozorenjima

en: Compression failed: {0}
sr_RS: Није успело сажимање: {0}

en: Compression:
sr_RS: Сажимање:

en: Container
sr_RS: Сандук

en: Content
sr_RS: Sadržaj

en: Content compression
sr_RS: Сажимање садржаја

en: Content encoding
sr_RS: Кодирање садржаја

en: Content encodings
sr_RS: Кодирање садржаја

en: Content encryption
sr_RS: Шифровање садржаја

en: Content size:
sr_RS: Dužina sadržaja:

en: Convert text subtitles to this charset (default: UTF-8).
sr_RS: Измени кодну страну текст. поднаписа (подразумевано: UTF-8).

en: Converting the chapters to XML failed: %1
sr_RS: Није успело прекодирање поглавља у ИксМЛ: %1

en: Cop&y this item:
sr_RS: Kopiraj ovu stavku:

en: Copy &destination file's name to file title
sr_RS: Kopiraj ime &odredišnog fajla u naslov fajla

en: Copy &first source file's name to file title
sr_RS: Kopiraj ime prvog izvornog fajla u &naslov fajla

en: Copy attachment
sr_RS: Kopiraj prilog

en: Copy file &title to destination file name
sr_RS: Kopiraj naslov fajla u ime odredišnog fajla

en: Copy item
sr_RS: Kopiraj stavku

en: CoreAudio
sr_RS: Коре-аудијо

en: Could not extract the decoder specific config data (AVCC) from this AVC/H.264 track.
sr_RS: Не могу да издвојим податке посебних поставки за декодер („AVCC“) из овог Авк/Х.264 записа.

en: Could not extract the sequence header from this MPEG-1/2 track.
sr_RS: Не могу да издвојим заглавље поретка из овог Мпег1/2 записа.

en: Could not find an index for audio track {0} (avilib error message: {1}). Skipping track.
sr_RS: Не могу да нађем индекс звучног записа {0} („avilib“-порука о грешци: {1}). Изостављам запис.

en: Could not find gptzr when appending. {0}
sr_RS: Не налазим „gptzr“ при придруживању. {0}

en: Could not find the codec configuration data in the first MPEG-4 part 2 video frame. This track cannot be stored in native mode.
sr_RS: Не могу да пронађем податке подешавања кодека у првом  Мпег4-одељак2 видео-кадру. Овај запис се не може сачувати у свом природном режиму.

en: Could not find the next Ogg page. This indicates a damaged Ogg/Ogm file. Will try to continue.
sr_RS: Не могу да пронађем наредну Огг-страну. Ово указује на оштећену Огг/Огм-датотеку. Покушаћу да наставим са радом.

en: Could not find valid DTS headers in this track's first frames.
sr_RS: Не могу да пронађем ваљана ДТС-заглавља у почетним кадровима записа.

en: Could not initialize the iconv library for the conversion from UTF-8 to {0}. Some strings cannot be converted from UTF-8 and might be displayed incorrectly (error: {1}, {2}).
sr_RS: Не могу да покренем „iconv“ програм за прекодирање  из УТФ-8 у {0}. Неке ниске неће бити прекодиране из УТФ-8, па, можда, неће бити ваљано приказане (грешка: {1}, {2}) (грешка: {1}, {2}).

en: Could not initialize the iconv library for the conversion from {0} to UTF-8. Some strings will not be converted to UTF-8 and the resulting Matroska file might not comply with the Matroska specs (error: {1}, {2}).
sr_RS: Не могу да покренем „iconv“ програм за прекодирање  из {0} у УТФ-8. Неке ниске неће бити прекодиране у УТФ-8, а исходишна матрошка-датотека можда неће бити сагласна са матрошка-спецификацијама (грешка: {1}, {2}).

en: Could not open '{0}' for reading.
sr_RS: Не могу да отворим ради читања „{0}“.

en: Could not open the corresponding correction file '{0}c'.
sr_RS: Не могу да отворим одговарајућу датотеку исправки „{0}c“.

en: Could not open the file '{0}' for directing the output.
sr_RS: Не могу да отворим датотеку „{0}“ за руковаање исходиштем.

en: Could not open the timestamp file '{0}' for writing ({1}).
sr_RS: Не могу да отворим датотеку врем. ознака „{0}“ за упис ({1}).

en: Could not open/read the file '{0}'.
sr_RS: Не могу да отворим/читам датотеку „{0}“.

en: Could not parse the chapters in '{0}': {1}
sr_RS: Не могу да рашчланим ова поглавља у „{0}“: {1}

en: Could not read the FLAC header packets.
sr_RS: Не могу да читам пакете Флак-заглавља.

en: Could not write to the destination file: {0} ({1})
sr_RS: Ne mogu da zapišem u odredišni fajl: {0} ({1})

en: Cover image
sr_RS: Slika omota

en: Create WebM compliant file
sr_RS: Створи ВебМ сродну датотеку

en: Create a WebM compliant file.
sr_RS: Створи ВебМ сродну датотеку

en: Create a new one or open an existing one via the "multiplexer" menu, the buttons below or drag & drop one here.
sr_RS: Napravi novi ili otvori postojeći preko menija "multiplekser", dugmadi ispod ili ga prevuci ovde.

en: Create file without audio track
sr_RS: Napravi fajl bez audio staze

en: Create new &multiplex settings and add to those
sr_RS: Napravi nove &multipleks postavke i dodaj ih njima

en: Create new multiplex settings for &each file
sr_RS: Napravi nove multipleks postavke za svaki fajl

en: Create new settings
sr_RS: Napravi nove postavke

en: Create one new multiplex settings tab and add all files there
sr_RS: Napravi karticu sa novim multipleks postavkama i tu dodaj sve fajlove

en: Create one new multiplex settings tab for each file
sr_RS: Napravi karticu sa novim multipleks postavkama za svaki fajl zasebno

en: Creating directory '{0}' failed: {1}
sr_RS: Нисам успео да створим директоријум „{0}“: {1}

en: Creating the file failed. Check to make sure you have permission to write to that directory and that the drive is not full.
sr_RS: Нисам успео да створим датотеку. Проверите да ли имате дозволе за писање у датом директоријуму и да ли имате довољно слободног простора у складишту.

en: Cropping parameters: not given in the form <TID>:<left>,<top>,<right>,<bottom> e.g. 0:10,5,10,5 (argument was '{0}').
sr_RS: Вредности орезивања нису дати у облику <TID>:<слева>,<одозго>,<здесна>,<одоздо> нпр. 0:10,5,10,5 (аргумент је био „{0}“).

en: Cropping:
sr_RS: Орезивање:

en: Cue cluster position
sr_RS: Cue klaster pozicija

en: Cue codec state
sr_RS: Cue stanje kodeka

en: Cue extraction
sr_RS: Кју-издвајање

en: Cue name format:
sr_RS: Облик кју-назива:

en: Cue point
sr_RS: Кју-тачка

en: Cue reference
sr_RS: Кју-указивач

en: Cue sheet extraction
sr_RS: Издвајање кју-листа

en: Cue sheet files
sr_RS: Cue sheet fajlovi

en: Cue sheet parser: Invalid INDEX entry in line {0}.
sr_RS: Рашчлањивач кју-листа: Није ваљан унос индекса у линији {0}.

en: Cue sheet parser: Invalid INDEX number (got {0}, expected {1}) in line {2}.
sr_RS: Рашчлањивач кју-листа: Није ваљан број индекса (добијено {0}, очекивано {1}) у линији {2},

en: Cue sheet parser: No INDEX entry found for the previous TRACK entry (current line: {0})
sr_RS: Рашчлањивач кју-листа: Није нађен унос индекса за претходни унос записа (тренутна линија: {0})

en: Cue track
sr_RS: Cue staza

en: Cue track positions
sr_RS: Положаји кју-записа

en: Cues (subentries will be skipped)
sr_RS: Кју-уноси (подуноси ће бити изостављени)

en: Current command line
sr_RS: Тренутна линија наредбе

en: Current date && time in ISO 8601 format
sr_RS: Trenutni datum && vreme u ISO 8601 formatu

en: Current job
sr_RS: Текућа радња

en: Current value:
sr_RS: Тренутна вредност:

en: Current version:
sr_RS: Тренутно издање:

en: Currently no newer version is available online.
sr_RS: Употребљавате најсвежије издање програма.

en: Currently only certain subtitle formats are compressed with the zlib algorithm.
sr_RS: За сада, само одређене врсте поднаписа могу да се сажимају употребом злиб-алгоритма.

en: D&uplicate selected edition or chapter
sr_RS: &Удвостручи одабрано издање или поглавље

en: DTS
sr_RS: ДТС

en: DTS header information changed! - New format:
sr_RS: Измењени су подаци ДТС-заглавља! - Нов формат:

en: DTS/DTS-HD (Digital Theater System)
sr_RS: ДТС/ДТС-ХД (Дигитални Театарски Систем)

en: DV video format
sr_RS: Дв-видео

en: DVB subtitles
sr_RS: DVB titlovi

en: Date
sr_RS: Datum

en: Date added
sr_RS: Датум додавања

en: Date finished
sr_RS: Датум завршетка

en: Date started
sr_RS: Датум отпочињања

en: Deactivating this checkbox is a way to disable a configuration temporarily without having to change its parameters.
sr_RS: Isključivanje ove opcije je način da privremeno onemogućite konfiguraciju bez menjanja njenih parametara.

en: Default IETF BCP 47 language editing &mode:
sr_RS: IETF BCP 47 režim uređivanja jezika:

en: Default additional co&mmand line options:
sr_RS: &Dodatni parametri komandne linije:

en: Default duration
sr_RS: Подразумевано трајање

en: Default duration/FPS:
sr_RS: Подразумевано трајање/КпС:

en: Default language
sr_RS: Podrazumevani jezik

en: Default subtitle &charset to set:
sr_RS: Postavi skup &znakova titlova u:

en: Default track
sr_RS: Default staza

en: Default track languages to set
sr_RS: Podrazumevani jezici staza

en: Default values
sr_RS: Podrazumevane vrednosti

en: Defaults for jobs saving info tool output to text files
sr_RS: Podrazumevane postavke

en: Defaults for new chapter entries
sr_RS: Podrazumevano za nove stavke poglavlja

en: Defaults for new multiplex settings
sr_RS: Podrazumevano za nove multipleks postavke

en: Defaults for newly added tracks
sr_RS: Podrazumevano za dodate staze

en: Delay
sr_RS: Kašnjenje

en: Delay (in ms):
sr_RS: Кашњење (у милисекундама):

en: Delay built into the codec during decoding in ns.
sr_RS: Kašnjenje ugrađeno u kodek pri dekodovanju, u ns.

en: Delay this track's timestamps by a couple of ms.
sr_RS: Помери временске ознаке овог записа за неколицину милисекунди.

en: Delete all existing track statistics tags
sr_RS: Obriši sve postojeće tagove sa statistikom staza

en: Delete all occurrences of a property
sr_RS: Брише свако појављивање особине

en: Delete one or more attachments
sr_RS: Уклања један или више прилога

en: Depending on the setting below this language can also be used if the language in the source file is 'undetermined' ('und').
sr_RS: U zavisnosti od postavke ispod, ova stavka se takođe može koristiti ako je jezik u izvornom fajlu 'neodređen' ('und').

en: Depending on this setting the language can also be derived from the file name if the language in the source file is 'undetermined' ('und').
sr_RS: U zavisnosti od ove postavke, jezik se takođe može izvesti iz naziva fajla ako je jezik u izvornom fajlu 'neodređen' ('und').

en: Derive &end timestamps from start timestamps
sr_RS: Izvedi krajnje vremenske oznake iz početnih

en: Deriving track languages
sr_RS: Izvođenje jezika staza

en: Deriving track languages from file names
sr_RS: Izvođenje jezika staza iz naziva fajla

en: Describes the projection used for this video track (0 – 3).
sr_RS: Opisuje projekciju koja se koristi za ovu video stazu (0 – 3).

en: Description
sr_RS: Опис

en: Description:
sr_RS: Опис:

en: Destination directory
sr_RS: Odredišni direktorijum

en: Destination file
sr_RS: Odredišni fajl

en: Destination file name
sr_RS: Ime odredišnog fajla

en: Destination file name: %1
sr_RS: Ime odredišnog fajla: %1

en: Destination file:
sr_RS: Odredišni fajl:

en: Details
sr_RS: Детаљи

en: Determine automatically
sr_RS: Odredi automatski

en: Development hacks
sr_RS: Развојна хаковања

en: Di&sable all attachments
sr_RS: &Onemogući sve priloge

en: Dirac
sr_RS: Дирак

en: Directory
sr_RS: Директоријум

en: Directory &relative to first source file's directory:
sr_RS: Direktorijum &relativan onom od prvog izvornog fajla:

en: Directory:
sr_RS: Директоријум:

en: Disable "de&fault track" flag for subtitle tracks
sr_RS: Onemogući zastavicu "de&fault track" za titl staze

en: Disable &tooltips
sr_RS: Onemogući tooltipove

en: Disable additional lossless c&ompression for all track types
sr_RS: Onemogući dodatnu &lossless kompresiju za sve tipove staza

en: Disable scaling for &high DPI displays
sr_RS: &Onemogući skaliranje za ekrane sa visokim DPI

en: Disable the use of SimpleBlocks instead of BlockGroups.
sr_RS: Онемогући употребу „Простих_блокова“ уместо „Група_блокова“.

en: Disabled
sr_RS: Onemogućen

en: Disables lacing for all tracks.
sr_RS: Онемогућава увезивање свих записа.

en: Discard padding
sr_RS: Odbaci ispunjavanje

en: Discardable
sr_RS: Za odbacivanje

en: Display dimensions: not given in the form <TID>:<width>x<height>, e.g. 1:640x480 (argument was '{0}').
sr_RS: Димензије приказа: нису дате у облику <TID>:<width>×<height>, нпр. 1:640×480 (аргуменат је био „{0}“).

en: Display width/height:
sr_RS: Величина приказа (Ш×В)

en: Do not add an entry for the chapters in the meta seek element.
sr_RS: Немој да додајеш унос за поглавље у елеменат опис трага.

en: Do not show hex dumps
sr_RS: Ne prikazuj hex dampove

en: Do not split
sr_RS: ниједан

en: Do not write meta seek elements at all.
sr_RS: Оквирно, не уписуј елементе описа трагова.

en: Do you really want to abort all currently running jobs?
sr_RS: Da li zaista želite da prekinete sve trenutno pokrenute zadatke?

en: Do you really want to abort this job?
sr_RS: Да ли заиста желите да зауставите ову радњу?

en: Do you really want to add '%1' as another attachment?
sr_RS: Da li zaista želite da dodate '%1' kao još jedan prilog?

en: Do you want to continue?
sr_RS: Da li želite da nastavite?

en: Do you want to overwrite the file?
sr_RS: Da li želite da prepišete fajl?

en: Document type
sr_RS: Tip dokumenta

en: Document type read version
sr_RS: Pročitana DocType verzija

en: Document type version
sr_RS: Verzija tipa dokumenta

en: Dolby TrueHD
sr_RS: Долби Тру-ХД

en: Don't escape
sr_RS: Не истичи

en: Don't generate chapters
sr_RS: Nemoj praviti poglavlja

en: Don't show this message again.
sr_RS: Ne prikazuj ponovo ovu poruku.

en: Done scanning playlists.
sr_RS: Истраживање плеј-листа је готово.

en: Done.
sr_RS: Завршено.

en: Download URL:
sr_RS: Адреса преузимања:

en: Downloading release information
sr_RS: Преузимам податке о издању

en: Drop last entry from imported &Blu-ray playlists if it's near the end
sr_RS: Одбаци последњи унос из увежених &блуреј-плеј-листа које су близу краја

en: Drops all HD extensions from an audio track and keeps only its lossy core.
sr_RS: Odbacuje sve HD ekstenzije iz audio staze i zadržava samo njeno lossy jezgro.

en: Due to the particular structure of the file this situation cannot be fixed automatically.
sr_RS: Zbog određene strukture fajla, ova situacija se ne može ispraviti automatski.

en: Duration
sr_RS: Трајање

en: Duration:
sr_RS: Трајање:

en: E&dit in corresponding tool and remove from queue
sr_RS: Ur&edi u odgovarajućem alatu i ukloni sa liste

en: E&nable all attachments
sr_RS: Omogući sve priloge

en: E&xecute now
sr_RS: &Izvrši odmah

en: E&xit
sr_RS: &Изађи

en: E&xpand chapter's start and end timestamps to include the minimum/maximum timestamps of all their sub-chapters
sr_RS: Proširi početne i krajnje vremenske oznake poglavlja da obuhvati minimalnu/maksimalnu oznaku od svih njihovih pod-poglavlja

en: EBML head
sr_RS: ЕБМЛ-заглавље

en: EBML lacing
sr_RS: EBML uvezivanje

en: EBML read version
sr_RS: Pročitana verzija EBML

en: EBML version
sr_RS: EBML верзија

en: EBML void
sr_RS: EBML празнина

en: Each file created contains one segment, and each segment has one segment UID.
sr_RS: Свака створена датотека садржи један одељак, а сваки одељак садржи свој ЈИБ.

en: Each range consists of a start and end frame/field number with a '-' in the middle, e.g. '157-238'.
sr_RS: Сваки опсег је одређен почетним и крајњим бројем кадра/поља са цртицом („-“) у средини, као нпр. „157-238“.

en: Each range consists of a start and end timestamp with a '-' in the middle, e.g. '00:01:15-00:03:20'.
sr_RS: Сваки опсег је одређен почетном и крајњом временском ознаком са цртицом („-“)у средини, као нпр. „00:01:15-00:03:20“.

en: Edit language
sr_RS: Uredi jezik

en: Edit selectors for properties
sr_RS: Уређивање изборника особина

en: Edition entry
sr_RS: Унос издања

en: Edition/Chapter
sr_RS: Издање/Поглавље

en: Either fix the error or remove the configuration before closing the preferences dialog.
sr_RS: Ispravite grešku ili uklonite konfiguraciju pre nego što zatvorite prozor sa postavkama.

en: Either the word 'all' which selects all chapters or a comma-separated list of chapter numbers before which to split.
sr_RS: Или реч „all“ (све) за одабир свих поглавља или зарезом-одвојена листа бројева поглавља чији ће почеци да буду и почеци добијаних парчади.

en: Element types:
sr_RS: Типови елемената:

en: Element viewer: %1
sr_RS: Pregledač elemenata: %1

en: Elements
sr_RS: Елементи

en: Elements in the category '{0}' ('--edit {1}'):
sr_RS: Елементи категорије »{0}« („--edit {1}“):

en: Enable copying of items by their type
sr_RS: Omogući kopiranje stavki prema njihovom tipu

en: Enable copying of tracks by their language
sr_RS: Omogući kopiranje staza po njihovom jeziku

en: Enable dialog &normalization gain removal for audio tracks
sr_RS: Omogući uklanjanje normalizacije dijaloga za audio staze

en: Enabled
sr_RS: Uključeno

en: Enables splitting of the output into more than one file.
sr_RS: Омогуђава парчање исходишне датотеке у више датотека.

en: Enabling items
sr_RS: Omogućavanje stavki

en: Enabling this option causes mkvmerge to keep that last entry.
sr_RS: Укључењем ове опције, програм ће да задржи ову последњу ставку.

en: Encountered OBUs with invalid data.
sr_RS: Naišao na OBU jedinice sa nevažećima podacima.

en: Encryption algorithm
sr_RS: Algoritam šifrovanja

en: Encryption key ID
sr_RS: ID ključa šifrovanja

en: End
sr_RS: Свршетак

en: English language name
sr_RS: Назив на енглеском

en: Ensure the file name is &unique
sr_RS: &Postaraj se da ime bude jedinstveno

en: Enter job description
sr_RS: Унесите опис радње

en: Enter predefined split duration
sr_RS: Unos predefinisanog trajanja

en: Enter predefined split size
sr_RS: Unos predefinisane veličine

en: Enter predefined track name
sr_RS: Unos predefinisanog imena

en: Error
sr_RS: Грешка

en: Error details: %1.
sr_RS: Detalji greške: %1.

en: Error executing mkvmerge
sr_RS: Грешка при покретању Мкв-спојнице

en: Error in line {0}: expected a SRT timestamp line but found something else. Aborting this file.
sr_RS: Грешка у линији {0}: очекивана СРТ врем.ознака али нађено нешто друго. Занемарићу ову датотеку.

en: Error in line {0}: expected subtitle number and found some text.
sr_RS: Грешка у линији {0}: очекиван бр.поднаписа а нађен некакав текст.

en: Error loading settings file
sr_RS: Грешка при учитавању датотеке поставки

en: Error message from the parser: %1
sr_RS: Рашчлањивач је известио о грешци: %1

en: Error parsing a MPEG PS packet during the header reading phase. This stream seems to be badly damaged.
sr_RS: Грешка при рашчлањавању Мпег-ПС пакета при читању заглавља. Изгледа да је овај запис веома оштећен.

en: Error parsing the chapters in '{0}': some mandatory elements are missing.
sr_RS: Грешка при рашчлањавању поглавља у „{0}“: нема неких обавезних елемената.

en: Error parsing the tags in '{0}': some mandatory elements are missing.
sr_RS: Грешка при рашчлањавању ознака у „{0}“: нема неких обавезних елемената.

en: Error reading Matroska file
sr_RS: Greška pri čitanju Matroska fajla

en: Error reading from the file '{0}'.
sr_RS: Greška pri čitanju fajla '{0}'.

en: Error writing Matroska file
sr_RS: Грешка код уписа Матрошка-датотеке

en: Error:
sr_RS: Грешка:

en: Error: Couldn't open source file {0} ({1}).
sr_RS: Greška: Ne mogu da otvorim izvorni fajl {0} ({1}).

en: Error: No EBML head found.
sr_RS: Грешка: Нема ЕБМЛ-заглавља.

en: Error: no destination file name was given.
sr_RS: Greška: nije dato ime odredišnog fajla.

en: Error: vorbis_packetizer: Could not extract the stream's parameters from the first packets.
sr_RS: Грешка (vorbis_packetizer): Не могу да издвојим параметре тока из почетних пакета.

en: Errors:
sr_RS: Грешке:

en: Even if no audio tracks are present
sr_RS: Čak i ako nisu prisutne

en: Even if there were errors
sr_RS: Čak i ako je bilo grešaka

en: Even if there were warnings
sr_RS: чак и ако је било упозорења

en: Example
sr_RS: Пример

en: Examples
sr_RS: Primeri

en: Examples: 01:00:00 (after one hour) or 1800s (after 1800 seconds).
sr_RS: На пример: 01:00:00 (после сат времена) или 1800s (после по сата).

en: Examples: 01:00:00,01:30:00 (after one hour and after one hour and thirty minutes) or 180s,300s,00:10:00 (after three, five and ten minutes).
sr_RS: На пример: 01:00:00,01:30:00 (после једног сата и после сат и по), или 180s, 300s, 00:10:00 (после три, пет и 10 минута).

en: Exception details:
sr_RS: Подаци за изузетак:

en: Executable files
sr_RS: Izvršni fajlovi

en: Executable not found
sr_RS: Izvršni fajl nije nađen

en: Execute a program
sr_RS: Izvrši program

en: Execute action after next &job completion
sr_RS: Izvrši radnju posle sledećeg obavljenog zadatka

en: Execute action when the &queue completes
sr_RS: Izvrši radnju kada se obave zadaci sa liste

en: Execute program '%1'
sr_RS: Izvrši program '%1'

en: Executes the action immediately.
sr_RS: Izvršava radnju odmah.

en: Executing actions
sr_RS: Izvršavanje radnji

en: Executing actions after certain events
sr_RS: Izvršavanje radnji posle određenih događaja

en: Exit code (0: ok, 1: warnings occurred, 2: errors occurred)
sr_RS: Exit code (0: ok, 1: ima upozorenja, 2: ima grešaka)

en: Expected a time in the following format: HH:MM:SS.nnn (HH = hour, MM = minute, SS = second, nnn = millisecond up to nanosecond. You may use up to nine digits for 'n' which would mean nanosecond precision). You may omit the hour as well. Found '{0}' instead. Additional error message: {1}
sr_RS: Очекивана је поставка времена у облику ЧЧ:ММ:СС.ххх (ЧЧ означава сате, ММ минуте, СС секунде, а ххх број милисекунди или за већу прецизност можете да употребите за х до девет цифара после децималне тачке. По жељи, сате можете да изоставите). Овде нађох облик „{0}“, а доступан је и извештај о овој грешки: {1}

en: Exports the chapter information in the simple format used in OGM tools (CHAPTER01=... CHAPTER01NAME=...).
sr_RS: Издваја податке поглавља у простом облику који употребљавају Огм-алати (енг. „OGM tools“), нпр. CHAPTER01=... CHAPTER01NAME=....

en: Extract the data to a raw file including the CodecPrivate as a header.
sr_RS: Издвој податке у основну датотеку укључујући „Кодек_приватно“ као заглавље

en: Extract the data to a raw file.
sr_RS: Издвој податке у основну датотеку (енг. „raw“).

en: Extracted the aspect ratio information from the HEVC video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
sr_RS: Издвојен податак о пропорцији слике из Хевк-видео података и постављена величина приказа на {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the MPEG-4 layer 10 (AVC) video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
sr_RS: Издвојен податак о пропорцији слике из Мпег4-слој10 (Авк) видео-података и постављена величина приказа на {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the MPEG4 layer 2 video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
sr_RS: Издвојен податак о пропорцији слике из Мпег4-слој2 видео-података и постављена величина приказа на {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the Theora video headers and set the display dimensions to {0}/{1}.
sr_RS: Издвојен податак о пропорцији слике из заглавља Теора-видеа и постављена величина приказа на {0}/{1}.

en: Extracting track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}'. Container format: {3}
sr_RS: Издвајам запис {0} (ИБ-кодека={1}) у датотеку „{2}“. Врста сандука: {3}

en: Extraction of track ID {0} with the CodecID '{1}' is not supported.
sr_RS: Није подржано издвајање записа, ИБ={0} (ИБ-кодека={1}).

en: Extraction tool
sr_RS: Izvlačenje

en: FLAC
sr_RS: Флак

en: FLAC (Free Lossless Audio Codec)
sr_RS: Флак (енг. „FLAC — Free Lossless Audio Codec“)

en: FLV (Flash Video)
sr_RS: Флв (Флеш видео)

en: Failed
sr_RS: Nije uspelo

en: Failed to create the VobSub data file '{0}': {1}
sr_RS: Није успео покушај стварања датотек Воб-суб података „{0}“: {1}

en: Failed to create the file '{0}': {1}
sr_RS: Није успео покушај стварања датотеке „{0}“: {1}

en: Failed to create the file '{0}': {1} ({2})
sr_RS: Није успео покушај стварања датотеке „{0}“: {1} ({2})

en: Failed to create the temporary file '{0}': {1}
sr_RS: Није успео покушај стварања привремене датотеке „{0}“: {1}

en: Failed to parse the USF codec private data for track {0}: {1}
sr_RS: Није успело рашчлањавање приватних података УСФ-кодека за запис {0}: {1}

en: Fi&le name:
sr_RS: &Ime fajla:

en: Fi&le title:
sr_RS: Нас&лов:

en: Field order
sr_RS: Redosled poluslike

en: File '{0}': container: {1}
sr_RS: Датотека „{0}“: сандук: {1}

en: File '{0}': unsupported container: {1}
sr_RS: Датотека „{0}“: није подржан сандук: {1}

en: File UID
sr_RS: UID fajla

en: File contains fewer frames than expected or is corrupt after frame {0}.
sr_RS: Датотека садржи мање кадрова од очекиваног или је оштећена након кадра {0}.

en: File description
sr_RS: Opis fajla

en: File has not been modified
sr_RS: Датотека није измењивана

en: File name
sr_RS: Назив датотеке

en: File name:
sr_RS: Назив датотеке:

en: File not found
sr_RS: Fajl nije pronađen

en: File parsing failed
sr_RS: Неуспела обрада датотеке

en: File size
sr_RS: Величина датотеке

en: File structure warning
sr_RS: Упозорење о устројству датотеке

en: File types such as MPEG program and transport streams (.vob, .m2ts) require parsing a certain amount of data in order to detect all tracks contained in the file.
sr_RS: Tipovi fajlova kao što su MPEG programski i transportni potoci (.vob, .m2ts) zahtevaju analiziranje određene količine podataka u cilju otkrivanja svih staza koje se nalaze u fajlu.

en: File/Segment linking
sr_RS: Повезивање датотеке/одељка

en: Files cannot be appended to themselves. The argument for '--append-to' was invalid.
sr_RS: Датотека се не може сама себи придруживати. Аргумент опције „--append-to“ није ваљан.

en: Finished at:
sr_RS: Завршено у:

en: Fix bitstream timing info
sr_RS: Исправи временске податке бит.тока

en: Flags
sr_RS: Zastavice

en: Flags:
sr_RS: Белези:

en: Flash Video
sr_RS: Флеш-video

en: Floating point number
sr_RS: Број са покретним зарезом

en: For all frames
sr_RS: Za sve slike

en: For an in-depth explanantion of file/segment linking and this feature please read mkvmerge's documentation.
sr_RS: Детаљнији опис повезивања датотека/одељака и ове могућности можете наћи у упутству за Мкв-спојницу („mkvmerge“ документацији).

en: For files that will not contain a video track but at least one audio track mkvmerge will automatically choose a timestamp scale factor so that all timestamps and durations have a precision of one sample.
sr_RS: За датотеке који неће садржавати видео-запис, али ће садржати бар један зв. запис, Мкв-спојница ће самостално одабрати чинилац временских ознака, тако да све временске ознаке и трајања имају прецизност од једног узорка.

en: Force EBML style lacing.
sr_RS: Присиљава ЕБМЛ-сагласно увезивање.

en: Force Xiph style lacing.
sr_RS: Присиљава Ксиф-сагласно увезивање (енг. „Xiph style“).

en: Force the translations for 'code' to be used.
sr_RS: Присиљава употребу превода за дати кôд (енг. „code“).

en: Forces the Matroska reader to use the generic passthrough packetizer even for known and supported track types.
sr_RS: Присиљава Матрошкин читач да употребљава општи пролазни паковалац чак и за познате и подржане врсте записа.

en: Forces the default duration or number of frames per second for a track.
sr_RS: Присиљава подразумевано трајање или број кадрова по секунди за запис.

en: Forces the timestamp scale factor to the given value.
sr_RS: Присиљава вредност чиниоца временских ознака на задату вредност.

en: Found at least one B frame without second reference in a non closed GOP.
sr_RS: Нађена је барем један Б-кадар без другог указивача у отвореној „групи слика“ (енг. „GOP“).

en: FourCC: Invalid track ID in '{0} {1}'.
sr_RS: Фоур-ЦЦ: Није ваљан ИБ-записа у ID „{0} {1}“.

en: FourCC: Missing track ID in '{0} {1}'.
sr_RS: Фоур-ЦЦ: Недостаје ИБ-записа у „{0} {1}“.

en: Frame number
sr_RS: Broj slike

en: Frame rate
sr_RS: Broj slika u sekundi

en: Frame with size {0}{1}{2}
sr_RS: Кадар величине {0}{1}{2}

en: Frames/fields:
sr_RS: Кадрови/поља:

en: Free-form edit field for user defined options for this track.
sr_RS: Поље за унос опција за овај запис у слободном облику.

en: Free-form input
sr_RS: Ručni unos

en: Gamma
sr_RS: Gama

en: Garbage at the start of audio tracks in AVI files is normally used for delaying that track.
sr_RS: На почетку зв. записа у Ави-датотекама употребљавају се често разне дрангулије, због подешавања кашњења тог записа.

en: General
sr_RS: Опште поставке

en: General options
sr_RS: Опште поставке

en: General variables
sr_RS: Opšte promenljive

en: Generate sub-chapters
sr_RS: Створи потпоглавља

en: Generating a number of chapters spaced evenly apart
sr_RS: Стварање одређеног броја равномерно распоређених поглавља

en: Generating chapters:
sr_RS: Pravljenje poglavlja:

en: Global options
sr_RS: Опште поставке

en: Global output control
sr_RS: Руковање излазом

en: Global tags
sr_RS: Globalni tagovi

en: Global tags:
sr_RS: Опште ознаке:

en: Global tags: {0} entry | Global tags: {0} entries
sr_RS[0]: Опште ознаке: {0} унос
sr_RS[1]: Опште ознаке: {0} уноса
sr_RS[2]: Опште ознаке: {0} уноса

en: Green X chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
sr_RS: Zelena X koordinata hromatičnosti prema definiciji CIE 1931.

en: Green Y chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
sr_RS: Zelena Y koordinata hromatičnosti prema definiciji CIE 1931.

en: Green color coordinate x
sr_RS: Koordinata x zelene boje

en: Green color coordinate y
sr_RS: Koordinata y zelene boje

en: HD-DVD subtitles
sr_RS: Хд-Двд поднаписи

en: HDMV PGS
sr_RS: Хдмв Пгс

en: HDMV TextST subtitles
sr_RS: HDMV TextST titlovi

en: HEVC/H.265
sr_RS: Хевк/Х.265

en: HEVC/H.265 elementary streams
sr_RS: Хевк/Х.265 основни ток

en: Header &editor
sr_RS: &Urednik zaglavlja

en: Header editor
sr_RS: Urednik zaglavlja

en: Header removal compression not possible because the buffer contained {0} bytes which is less than the size of the headers that should be removed, {1}.
sr_RS: Сажимање засновано на уклањању заглавља није могуће јер је бафер садржавао {0} бајтова, а што је мање од величине заглавља одређених за уклањање, {1}.

en: Header removal compression not possible because the buffer did not start with the bytes that should be removed. Wanted bytes:{0}; found:{1}.
sr_RS: Сажимање засновано на уклањању заглавља није могуће јер бафер није започињао са бајтовима које је требало уклонити. Пожељни бајтови: {0}; нађено:{1}.

en: Header validation
sr_RS: Провера заглавља

en: Height of the encoded video frames in pixels.
sr_RS: Висина кодираних видео-кадрова (у пикселима).

en: Height of the video frames to display.
sr_RS: Висина приказа видео-кадрова.

en: Hibernate the computer
sr_RS: Pošalji računar u hibernaciju

en: Hidden
sr_RS: Skriveno

en: Higher priority
sr_RS: Viši prioritet

en: Highest priority
sr_RS: Najviši prioritet

en: ID
sr_RS: ИБ

en: ISO 639-1 code
sr_RS: ИСО639-1 кôд

en: ISO 639-2 code
sr_RS: ИСО639-2 кôд

en: ISO 639-3 code
sr_RS: ИСО 639-3 код

en: If a character set is selected here, it will be used instead of asking the user.
sr_RS: Umesto toga, ovde možete izabrati skup znakova koji će se koristiti.

en: If a character set is selected here, the program will automatically set the character set input to this value for newly added text subtitle tracks.
sr_RS: Ako se ovde izabere skup znakova, program će automatski podesiti skupove znakova u ovu vrednost za novo dodate staze sa tekstualnim titlovima.

en: If a range's start number is prefixed with '+' then its content will be written to the same file as the previous range. Otherwise a new file will be created for this range.
sr_RS: Ако почетном броју опсега претходи „+“ онда ће његов садржај бити записан у исту датотеку као од претходног опсега. У супротном, ствараће се нова датотека за овај опсег.

en: If a range's start timestamp is prefixed with '+' then its content will be written to the same file as the previous range. Otherwise a new file will be created for this range.
sr_RS: Ако почетној врем. ознаци опсега претходи „+“ онда ће његов садржај бити записан у исту датотеку као од претходног опсега. У супротном, ствараће се нова датотека за овај опсег.

en: If a start number is left out then the previous range's end number is used, or the start of the file if there was no previous range.
sr_RS: Ако је почетни број изостављен онда ће да се употребљава завршни број претходног опсега или почетак дате датотеке уколико није било претходног опсега.

en: If a start timestamp is left out then the previous range's end timestamp is used, or the start of the file if there was no previous range.
sr_RS: Ако је почетна временска ознака изостављена онда ће да се употребљава завршна временска ознака претходног опсега или почетак дате датотеке уколико није било претходног опсега.

en: If any of these checkboxes is checked, the action will be executed when the corresponding condition is met.
sr_RS: Ako je neka od ovih postavki čekirana, radnja će biti izvršena kada je odgovarajući uslov ispunjen.

en: If audio tracks are present but none is enabled
sr_RS: Ako su audio staze prisutne ali nisu omogućene

en: If both shifting and multiplication are enabled then the shift will be performed before the multiplication.
sr_RS: Ako je omogućeno i pomeranje i množenje, onda će se pomeranje vršiti pre množenja.

en: If checked, additional buttons for moving selected entries up and down will be shown next to several list views.
sr_RS: Ako je čekirano, pored liste biće prikazana dodatna dugmad za pomeranje izabranih stavki gore i dole.

en: If checked, only the list of often used entries will be included in the selections in the program.
sr_RS: Ako je čekirano, program će u sebi sadržavati samo listu često korišćenih stavki.

en: If checked, the GUI will not show helpful usage tips in popup windows while hovering over a control — such as this one.
sr_RS: Ako je čekirano, program neće prikazivati korisne savete u iskačućim prozorima dok prelazite mišem preko postavki kao što je ova.

en: If checked, the program makes sure the suggested destination file name is unique by adding a number (e.g. ' (1)') to the end of the file name.
sr_RS: Ako je čekirano, program će se postarati da je predloženo ime odredišnog fajla jedinstveno, dodajući broj (npr. ' (1)') na kraju imena fajla.

en: If checked, the program will ask for confirmation before aborting a running job.
sr_RS: Ako je čekirano, program će pitati za potvrdu pre nego što prekine pokrenuti zadatak.

en: If checked, the program will ask for confirmation before closing or reloading tabs that have been modified.
sr_RS: Ako je čekirano, program će pitati za potvrdu pre nego što zatvori ili ponovo učita kartice koje su izmenjene.

en: If disabled, the GUI will let you enter a description for a job when adding it to the queue.
sr_RS: Ako je onemogućeno, program će vam dati da unesete opis zadatka kada ga dodajete na listu.

en: If enabled, all subtitle tracks will have their "default track" flag set to "no" when they're added.
sr_RS: Ako je omogućeno, sve titl staze će imati svoju »default track« zastavicu postavljenu na »ne« kada se dodaju.

en: If enabled, automatic scaling for high DPI displays will be disabled.
sr_RS: Ako je omogućeno, automatsko skaliranje za ekrane sa visokim DPI će biti onemogućeno.

en: If enabled, removal of dialog normalization gain will be enabled for all audio tracks for which removal is supported.
sr_RS: Ako je omogućeno, uklanjanje normalizacije dijaloga će biti omogućeno za sve audio staze koje to podržavaju.

en: If enabled, the GUI will automatically switch to the job output tool whenever you start a job (e.g. by pressing "start multiplexing").
sr_RS: Ako je omogućeno, program će automatski prebaciti na prozor sa rezultatom zadatka uvek kada započnete zadatak (npr. pritiskom na "počni multipleksiranje").

en: If enabled, the GUI will remove completed jobs older than the configured number of days no matter their status on exit.
sr_RS: Ako je omogućeno, program će ukloniti završene zadatke starije od podešenog broja dana bez obzira na njihov status po završetku.

en: If enabled, the destination file name controls will always be visible no matter which tab is currently shown.
sr_RS: Ako je omogućeno, polje sa imenom odredišnog fajla će uvek biti vidljivo bez obzira koja kartica je trenutno prikazana.

en: If enabled, the first tab in the "job output" tool will not be cleared when a new job starts.
sr_RS: Ako je omogućeno, prva kartica iz alatke »rezultat zadatka« neće biti očišćena kada počne novi zadatak.

en: If enabled, the largest cover image of a Blu-ray will be added as an attachment when adding a Blu-ray playlist.
sr_RS: Ako je omogućeno, prilikom donajveća slika omota Blu-ray diska će biti dodata kao prilog dok se dodaje Blu-ray plejlista.

en: If enabled, the last entry will be skipped when loading chapters from such playlists in the chapter editor if it is located within five seconds of the end of the movie.
sr_RS: Ako je omogućeno, poslednja stavka iz takvih plejlisti će biti preskočena pri učitavanju u urednik poglavlja, ako se nalazi pet sekundi od kraja filma.

en: If enabled, the names of tab headers will be shortened so that all tab headers fit into the window's width.
sr_RS: Ako je omogućeno, nazivi zaglavlja kartice će biti skraćeni tako da sve kartice stanu unutar širine prozora.

en: If enabled, the program will ask for confirmation before overwriting files and jobs.
sr_RS: Ako je omogućeno, program će pitati za potvrdu pre nego što prepiše fajlove i zadatke.

en: If enabled, the program will check online whether or not a new release of MKVToolNix is available on the home page.
sr_RS: Ako je omogućeno, program će proveriti da li je dostupno novo izdanje MKVToolNix-a na web stranici programa.

en: If enabled, the warning and error counters of all jobs and the global counters in the status bar will be reset to 0 when the program exits.
sr_RS: Ako je omogućeno, prikaz upozorenja i grešaka zadataka kao i globalni prikaz na statusnoj traci biće resetovan na 0 pri izlasku iz programa.

en: If enabled, tracks of this type will always be set to be copied regardless of their language.
sr_RS: Ako je omogućeno, onda će staze ovog tipa uvek biti obeležene za kopiranje bez obzira na njihov jezik.

en: If fewer UIDs are specified than segments are created then random UIDs will be created for them.
sr_RS: Ако је ЈИБ-ева одељака мање од броја створених одељака они ће се нови ЈИБ-еви насумично стварати за сваки од њих.

en: If given then you may use up to nine digits after the decimal point.
sr_RS: Ако је дато можете да употребите до девет цифара по децималној тачки.

en: If it contains the word 'DELAY' followed by a number, this number is automatically put into the 'delay' input field for any audio track found in the file.
sr_RS: Ako sadrži reč 'DELAY' praćen brojem, onda se taj broj automatski stavlja u polje za unos 'kašnjenje' za svaku audio stazu nađenu u fajlu.

en: If left empty then the track's original stereo mode will be kept or, if it didn't have one, none will be set at all.
sr_RS: Ako je ostavljeno prazno, originalni stereo režim staze će biti zadržan, a ako nije bilo vrednosti ništa neće biti postavljeno.

en: If more segment UIDs are specified than segments are created then the surplus UIDs are ignored.
sr_RS: Уколико је задато више ЈИБ-ева одељака него што има самих одељака онда ће се сувишни ЈИБ-ева одељака занемарити.

en: If no unit is given, 'fps' will be used.
sr_RS: Ako se ne zada jedinica, koristiće se 'fps'.

en: If no video track is output no splitting will occur.
sr_RS: Ако се не уписује ниједан видео-запис, неће бити ни парчања.

en: If nothing is entered then '%p - %t' will be used.
sr_RS: Ако ништа није унето употребљаваће се „%p - %t“.

en: If set to 'determine automatically' then mkvmerge will decide whether or not to compress and which algorithm to use based on the track type.
sr_RS: Ако је постављено на „одлучи сам“ онда ће Мкв-спојница да одлучи да ли да сажме запис или не, те, према врсти записа, који алгоритам да употреби.

en: If set to 'no' then the selected tracks will not be copied to the destination file.
sr_RS: Ako je postavljeno 'ne' onda izabrane staze neće biti kopirane u odredišni fajl.

en: If the OGM format is used and the file's character set is not recognized correctly then this option can be used to correct that.
sr_RS: Ова опција може да се употреби за исправку неваљано препознате кодне стране датотеке употребљаване у Огм форматима.

en: If the magical value -1 is used then mkvmerge will use sample precision even if a video track is present.
sr_RS: Ако се употреби чаробна вредност -1 онда ће Мкв-спојница употребљавати тачност од једног узорка чак и ако је присутан видео-запис.

en: If the number is postfixed with 'ms' then put at most 'n' milliseconds of data into each cluster.
sr_RS: Ако иза овог броја следи и „ms“ онда ће ставити највише „Х“ милисекунди података у сваки кластер.

en: If the source file contains no such property for a subtitle track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
sr_RS: Ako izvorni fajl ne sadrži takvo svojstvo za titl stazu, onda se jezik može izvesti iz naziva fajla ako sledi određeni obrazac (npr. '…[srp]…' za Srpski).

en: If the source file contains no such property for a video track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
sr_RS: Ako izvorni fajl ne sadrži takvo svojstvo za video stazu, onda se jezik može izvesti iz naziva fajla ako sledi određeni obrazac (npr. '…[srp]…' za Srpski).

en: If the source file contains no such property for an audio track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
sr_RS: Ako izvorni fajl ne sadrži takvo svojstvo za audio stazu, onda se jezik može izvesti iz naziva fajla ako sledi određeni obrazac (npr. '…[srp]…' za Srpski).

en: If this option is enabled and if there is currently no destination file name set, the program will set one for you when you add a source file.
sr_RS: Ako je ova opcija omogućena i ako trenutno nije uneto ime odredišnog fajla, program će onda za vas uneti ime kada dodate izvorni fajl.

en: If this option is enabled, only source files containing video tracks will be used for setting the destination file name.
sr_RS: Ako je ova opcija omogućena, samo će izvorni fajlovi koji sadrže video staze biti korišćeni za unos naziva odredišnog fajla.

en: If this option is enabled, only those tracks will be set to be copied whose language is selected below.
sr_RS: Ako je ova opcija omogućena, samo će staze čiji je jezik dole izabran biti obeležene za kopiranje.

en: If this option is enabled, the GUI will always clear the "destination file name" input box whenever the last source file is removed.
sr_RS: Ako je ova opcija omogućena, program će uvek izbrisati naziv fajla iz polja "odredišni fajl" kad god se ukloni poslednji izvorni fajl.

en: If this option is enabled, the GUI will always clear the "file title" input box whenever the last source file is removed.
sr_RS: Ako je ova opcija omogućena, program će uvek izbrisati naslov iz polja "naslov fajla" kad god se ukloni poslednji izvorni fajl.

en: If this option is enabled, the file title will be used as the basis for the destination file name if a file title is set.
sr_RS: Ako je ova opcija omogućena, program će koristiti postojeći naslov kao osnovu za ime odredišnog fajla.

en: If tracks are known to be present but not found, the percentage to probe can be changed here.
sr_RS: Ako se zna da staze postoje ali da nisu pronađene, onda ovde možete promeniti procenat za ispitivanje.

en: If two or more timestamps are used then you have to separate them with commas.
sr_RS: При употреби две или више временских ознака, оне се морају одвојити зарезима.

en: If you add another job with the same destination file then file created before will be overwritten.
sr_RS: Ako dodate drugi zadatak sa istim odredišnim fajlom, onda će prethodno napravljen fajl biti prepisan.

en: If you leave this empty then there is no limit for the number of files mkvmerge might create.
sr_RS: Уколико је ово поље празно, неће се ограничавати број датотека који Мкв-спојница може да ствара.

en: If you often use the same names for tracks, you can enter them here.
sr_RS: Ako često koristite ista imena za staze, možete ih dodati ovde.

en: If you often use the same values when splitting by duration, you can enter them here.
sr_RS: Ako često koristite iste vrednosti kada delite fajl po trajanju, možete ih dodati ovde.

en: If you often use the same values when splitting by size, you can enter them here.
sr_RS: Ako često koristite iste vrednosti kada delite fajl po veličini, možete ih dodati ovde.

en: If you want to append or add them as additional parts you have to select which source file to append or add them to:
sr_RS: Ako želite da ih pripojite ili dodate kao dodatne delove morate da izaberete kojem izvornom fajlu da ih pripojite ili dodate:

en: Ignoring an entry which starts after it ends ({0}).
sr_RS: Занемарујем унос чији је почетак после њ. краја ({0}).

en: Imported font from {0}
sr_RS: Словолик је увежен из {0}

en: Imported picture from {0}
sr_RS: Слика је увежена из {0}

en: In &two fixed columns on the right of the files and tracks
sr_RS: U dve fiksne kolone, sa desne strane fajlova i staza

en: In a &scrollable column on the right of the files and tracks
sr_RS: U &koloni koja može da se pomera, sa desne strane fajlova i staza

en: In a tab &widget below the files and tracks
sr_RS: U &dodatnim karticama ispod fajlova i staza

en: In fixed intervals: chapters are created in fixed intervals, e.g. every 30 seconds.
sr_RS: U fiksnim intervalima: poglavlja se prave u određenim vremenskim intervalima, npr. svakih 30 sekundi.

en: In the most compact layout the track properties are located to the right of the files and tracks lists in a scrollable single column.
sr_RS: U najsažetijem rasporedu, svojstva staze se nalaze sa desne strane liste fajlova i staza u jednoj koloni koja može da se pomera.

en: Inconsistent AAC audio packet (length: {0} != {1})
sr_RS: Недоследан Аак-звучни пакет (дужина: {0} != {1})

en: Increase verbosity.
sr_RS: Детаљно извештава у току рада.

en: Independent of the checkboxes, every active configuration can be triggered manually from the "job output" tool.
sr_RS: Nezavisno od ovih postavki, svaka aktivna konfiguracija može da bude ručno pokrenuta iz alatke "rezultat zadatka".

en: Indexing (cues):
sr_RS: Индексирање (кју-уноси):

en: Individually selected components
sr_RS: Pojedinačno izabrane komponente

en: Info tool
sr_RS: Info

en: Information
sr_RS: Informacija

en: Input too long: {0} > {1}
sr_RS: Улазни подаци су предуги: {0} > {1}

en: Instead such a file must be set via the 'chapter file' option on the 'output' tab.
sr_RS: Umesto toga, takav fajl mora biti učitan preko opcije 'fajl sa poglavljima' u kartici 'izlaz'.

en: Instead such a file must be set via the 'global tags' option on the 'output' tab.
sr_RS: Umesto toga, takav fajl mora biti učitan preko opcije 'globalni tagovi' u kartici 'izlaz'.

en: Instead such a file must be set via the 'segment info' option on the 'output' tab.
sr_RS: Umesto toga, takav fajl mora biti učitan preko opcije 'segment info' u kartici 'izlaz'.

en: Interface &language:
sr_RS: Jezik &interfejsa:

en: Interlaced
sr_RS: Isprepletano

en: Internal bug: tracks.cpp SSA #1. {0}
sr_RS: Унутрашња грешка: tracks.cpp SSA #1. {0}

en: Internal program error
sr_RS: Грешка унутар програма

en: Invalid 'format' attribute '{0}'.
sr_RS: Неважећа особина „format“  „{0}“.

en: Invalid Base64 character encountered
sr_RS: Наиђох на неважећи знак („Base64“)

en: Invalid BlockAddition level in argument '{0}'.
sr_RS: Неважећи ниво Додатог_блока у аргументу „{0}“.

en: Invalid UTF-8 char. First byte: 0x{0:02x}
sr_RS: Није ваљан УТФ-8 знак. Први бајт: 0x{0:02x}

en: Invalid Vorbis headers in AVI audio track.
sr_RS: Неважећа ворбис-заглавља у Ави-звучном запису.

en: Invalid attachment ID/file name specification in argument '{0}'.
sr_RS: Неважећа ИБ-прилога/назив датотеке одредница у аргументу „{0}“.

en: Invalid attribute '{0}' in node '{1}' at position {2}
sr_RS: Неважећи атрибут „{0}“, у чвору „{1}“, на положају {2}

en: Invalid boolean specified in '--aac-is-sbr {0}'.
sr_RS: Логичка вредност за опцију „--aac-is-sbr {0}“ није ваљана.

en: Invalid change spec ({2}) in '{0} {1}'.
sr_RS: Неважеће постављање измене ({2}) у „{0} {1}“.

en: Invalid chapter number '{0}' for '--split' in '--split {1}': {2}
sr_RS: Број поглавља „{0}“ није ваљан за „--split“ у „--split {1}“: {2}

en: Invalid compression option specified in '--compression {0}'.
sr_RS: Није ваљана опција за сажимање постављена у „--compression {0}“.

en: Invalid compression option. No track ID specified in '--compression {0}'.
sr_RS: Неважећа опција за сажимање. Није задат ИБ-записа у „--compression {0}“.

en: Invalid cues option specified in '--cues {0}'.
sr_RS: Није постављена ваљана кју-опција у „--cues {0}“.

en: Invalid cues option. No track ID specified in '--cues {0}'.
sr_RS: Неважећа кју-опција. Није постављен ИБ-записа у „--cues {0}“.

en: Invalid data for Base64 encoding found.
sr_RS: Наиђох на неважеће податке за „Base64“-кодирање

en: Invalid end frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
sr_RS: Неважећи број завршног кадра/поља за „--split“ у „--split {0}“ (тренутни део: {1}).

en: Invalid end frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The end number must be bigger than the start number.
sr_RS: Неважећи број завршног кадра/поља за „--split“ у „--split {0}“ (тренутни део: {1}). Завршни број мора бити већи од оног почетног.

en: Invalid end time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). Additional error message: {2}.
sr_RS: Неважеће време свршетка за „--split“ у „--split {0}“ (тренутни део: {1}). Додатна порука о погрешци: {2}.

en: Invalid end time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The end time must be bigger than the start time.
sr_RS: Неважеће време свршетка за „--split“ у „--split {0}“ (тренутни део: {1}). Време свршетка мора бити након времена почетка.

en: Invalid format for '--split' in '--split {0}'.
sr_RS: Није ваљан облик за „--split“ у „--split {0}“.

en: Invalid format for a SSA line ('{0}') at timestamp {1}: The first field is not an integer. This entry will be skipped.
sr_RS: Није ваљан облик Сса-линије („{0}“), временска ознака {1}: Прво поље није цео број. Занемарићу овај унос.

en: Invalid format: At least minutes and seconds have to be given, but no colon was found
sr_RS: Неважећи облик: Морају да се наведу барем минуте и секунде, но не нађох двотачку

en: Invalid format: Colon inside nano-second part
sr_RS: Неважећи облик: Двотачка унутар простора за наносекунде

en: Invalid format: More than nine nano-second digits
sr_RS: Неважећи облик: Задато је више од девет цифара за наносекунде

en: Invalid format: More than two colons
sr_RS: Неважећи облик: Више од две двотачке

en: Invalid format: No digits before colon
sr_RS: Неважећи облик: Нема цифара пре двотачке

en: Invalid format: No digits before decimal point
sr_RS: Неважећи облик: Нема цифара пре децималне тачке

en: Invalid format: Second decimal point after first decimal point
sr_RS: Неважећи облик: Друга децимална тачка је после прве дец. тачке

en: Invalid format: The last character is a colon or a decimal point instead of a digit
sr_RS: Неважећи облик: Последњи знак је двотачка или децимална тачка, а не цифра

en: Invalid format: the string is empty.
sr_RS: Неважећи облик: ова ниска је празна

en: Invalid format: unknown character '{0}' found
sr_RS: Неважећи облик: нађен непознат знак „{0}“

en: Invalid frame for '--split' in '--split {0}'.
sr_RS: Неважећи кадар за „--split“ у „--split {0}“.

en: Invalid header length: {0} (total length: {1}, idx: {2}, dataidx: {3})
sr_RS: Неважећа дужина заглавља: {0} (укупно: {1}, „idx“: {2}, „dataidx“: {3})

en: Invalid identification format in '{0} {1}'.
sr_RS: Nevažeća identifikacija formata u '{0} {1}'.

en: Invalid length of hexadecimal content: must be divisable by 2.
sr_RS: Неважећа дужина хексадецималног садржаја: мора бити дељива са 2.

en: Invalid minute: {0}
sr_RS: Неважећи минут: {0}

en: Invalid number of minutes: {0} > 59
sr_RS: Није ваљан број минута: {0} > 59

en: Invalid number of seconds: {0} > 59
sr_RS: Није ваљан број секунди: {0} > 59

en: Invalid second: {0}
sr_RS: Неважећа секунда: {0}

en: Invalid selector in '{0} {1}'.
sr_RS: Није ваљан изборник у „{0} {1}“.

en: Invalid settings
sr_RS: Nevažeća podešavanja

en: Invalid split size in '--split {0}'.
sr_RS: Није ваљана величина парчади у опцији „--split {0}“.

en: Invalid start frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
sr_RS: Неважећи почетни број кадра/поља за „--split“ у „--split {0}“ (тренутни део: {1}).

en: Invalid start frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The start number must be bigger than or equal to the previous part's end number.
sr_RS: Неважећи почетни број кадра/поља за „--split“ у „--split {0}“ (тренутни део: {1}). Почетни број мора бити већи или једнак завршном броју претходног дела.

en: Invalid start or stop timestamp
sr_RS: Није ваљана временска ознака почетка или свршетка

en: Invalid start time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). Additional error message: {2}.
sr_RS: Почетно време за „--split“ у „--split {0}“ није ваљано (тренутни део: {1}). Допунски извештај за грешку: {2}.

en: Invalid start time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The start time must be bigger than or equal to the previous part's end time.
sr_RS: Почетно време за „--split“ у „--split {0}“ није ваљано (тренутни део: {1}). Почетно време мора бити веће или једнако времену свршетка претходног дела.

en: Invalid start/end specification for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
sr_RS: Неважећа поставка почетка/свршетка за „--split“ у „--split {0}“ (тренутни део: {1}).

en: Invalid sub charset option. No track ID specified in '--sub-charset {0}'.
sr_RS: Задата је неважећа опција за кодну страну поднаписа. Није задат ИБ-записа у „--sub-charset {0}“.

en: Invalid sub charset specified in '--sub-charset {0}'.
sr_RS: Дата је неважећа кодна страна поднаписа у „--sub-charset {0}“.

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'.
sr_RS: Задата је неважећа опција за усклађивање у „{0} {1}“.

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'. The divisor is zero.
sr_RS: Задата је неважећа опција за усклађивање у „{0} {1}“. Делилац је нула.

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'. The linear sync value may not be equal to or smaller than zero.
sr_RS: Задата је неважећа опција за усклађивање у „{0} {1}“. Линеарна вредност усклађивања мора да буде већа од нуле.

en: Invalid sync option. No track ID specified in '{0} {1}'.
sr_RS: Неважећа опција за усклађивање. Није задат ИБ-записа у „{0} {1}“.

en: Invalid tags file name specified in '{0} {1}'.
sr_RS: Дат је неважећи назив датотеке ознака у „{0} {1}“.

en: Invalid tags option. No track ID specified in '{0} {1}'.
sr_RS: Опција ознака није ваљана. Није постављен ИБ-записа у „{0} {1}“.

en: Invalid time for '--split' in '--split {0}'. Additional error message: {1}
sr_RS: Није ваљано време за „--split“, у „--split {0}“. Додатно о грешци: {1}.

en: Invalid time for '--split' in '--split {0}'. Additional error message: {1}.
sr_RS: Није ваљано време за „--split“, у „--split {0}“. Додатно о грешци: {1}.

en: Invalid track ID specified in '--aac-is-sbr {0}'.
sr_RS: Дат је неважећи ИБ-записа у „--aac-is-sbr {0}“.

en: Invalid track ID specified in '--compression {0}'.
sr_RS: Дат је неважећи ИБ-записа у „--compression {0}“.

en: Invalid track ID specified in '--cues {0}'.
sr_RS: Дат је неважећи ИБ-записа у „--cues {0}“.

en: Invalid track ID specified in '--sub-charset {0}'.
sr_RS: Дат је неважећи ИБ-записа у „--sub-charset {0}“.

en: Invalid track ID specified in '--{0} {1}'.
sr_RS: Дат је неважећи ИБ-записа у „--{0} {1}“.

en: Invalid track ID specified in '{0} {1}'.
sr_RS: Дат је неважећи ИБ-записа у „{0} {1}“.

en: Invalid track ID/file name specification in argument '{0}'.
sr_RS: Неважећа одредница ИБ-записа/назив датотеке у аргументу „{0}“.

en: It cannot be removed because it is a mandatory header field.
sr_RS: Оно се не може уклонити јер је обавезно поље заглавља.

en: It is ignored for XML chapter files.
sr_RS: Ово је занемарено у ИксМЛ-датотекама поглавља.

en: Its installation location could not be determined automatically.
sr_RS: Njegova lokacija nije mogla biti utvrđena automatski.

en: Job &output
sr_RS: Исх&од радње

en: Job description
sr_RS: Opis zadatka

en: Job end date && time in ISO 8601 format
sr_RS: Datum && vreme završetka zadatka u ISO 8601 formatu

en: Job output
sr_RS: Rezultat zadatka

en: Job queue
sr_RS: Заказане радње

en: Job start date && time in ISO 8601 format
sr_RS: Datum && vreme započinjanja zadatka u ISO 8601 formatu

en: Jobs & job queue
sr_RS: Zadaci i lista zadataka

en: Jobs and job output
sr_RS: Радње и њихов исход

en: Jobs to execute:
sr_RS: Радња за извршење:

en: Kate
sr_RS: Кејт

en: Kate packet is too small and is being skipped.
sr_RS: Занемарићу сувише мален Кејт-пакет.

en: Keep only the BlockAdditions up to this level (default: keep all levels)
sr_RS: Задржи само Додате_блокове све до овог нивоа (подразумевано:задржи свих нивоа)

en: Key frame
sr_RS: Ključna slika

en: Known &problems in recent releases
sr_RS: Познати &проблеми у скорашњим издањима

en: Known element, but invalid at this position: {0} (ID: 0x{1})
sr_RS: Poznat element, ali nevažeći na ovoj poziciji: {0} (ID: 0x{1})

en: Language
sr_RS: Језик

en: Language (IETF BCP 47)
sr_RS: Jezik (IETF BCP 47)

en: Language:
sr_RS: Језик:

en: Languages
sr_RS: Језици

en: Languages:
sr_RS: Језици:

en: Layout
sr_RS: Распоред

en: Leave additional space (EbmlVoid) in the destination file after the chapters.
sr_RS: Ostavi dodatni prostor nakon poglavlja (EbmlVoid) u odredišnom fajlu.

en: Left
sr_RS: Levo

en: Legend:
sr_RS: Legenda:

en: Line {0} of the timestamp file '{1}' contains inconsistent data (e.g. the duration or the FPS are smaller than zero).
sr_RS: Линија {0} у датотеци врем.ознака „{1}“ не садржи доследне податке (нпр. трајање или број кадрова по секунди су мањи од нуле).

en: Line {0} of the timestamp file '{1}' contains inconsistent data (e.g. the start frame number is bigger than the end frame number, or some values are smaller than zero).
sr_RS: Линија {0} у датотеци временских ознака „{1}“ не садржи доследне податке (нпр. број почетног је већи од броја завршног кадра, или су неке вредности мање од нуле).

en: Line {0} of the timestamp file '{1}' could not be parsed.
sr_RS: Не може да се рашчлани линија „{0}“ у датотеци врем.ознака „{1}“.

en: Line {0}: Negative timestamp encountered. The entry will be adjusted to start from 00:00:00.000.
sr_RS: Линија {0}: Наиђох на негативну временску ознаку. Изменићу овај унос тако да његов почетак буде у 00:00:00.000.

en: Line {0}: The current timestamp ({1}) is smaller than the previous one ({2}). The entries will be sorted according to their timestamps. This might result in the wrong order for some subtitle entries. If this is the case then you have to fix the .idx file manually.
sr_RS: Линија {0}: Трнутна временска ознака ({1}) је нижа од претходне ({2}). Пресложићу уносе према њима одговарајућим врем. ознакама. Ово може дада проузрокује неправилан редослед неких поднаписа, а ако се то догоди, самостално уредите одговарајућу „.idx“ датотеку.

en: Line {0}: The line seems to be a subtitle entry but the format couldn't be recognized. This entry will be skipped.
sr_RS: Линија {0}: Иако ова линија изгледа као унос поднаписа, не може бити правилно препозната, па ће, због тога, бити и изостављена.

en: Line {0}: The line seems to be a subtitle entry but the timestamp was negative even after adding the track delay. Negative timestamps are not supported in Matroska. This entry will be skipped.
sr_RS: Линија {0}: Изгледа да је линија унос из поднаписа и да садржи временску ознаку негативне вредности, чак и након постављања кашњења за запис. Овај унос ћу изоставити јер Матрошка не подржава негативне вредности.

en: Link files
sr_RS: Повежи датотеке

en: Linux/Unix shells (bash, zsh etc.)
sr_RS: ГНУ-линукс/Јуникс љуске („bash“, „zsh“, итд.)

en: List all valid property names and exit
sr_RS: Приказује све називе ваљаних особина и излази

en: Listing configuration file names with the extension .mtxcfg causes the GUI to load the those configuration files in the appropriate tool.
sr_RS: Приказивање назива датотека подешавања са „.mtxcfg“ наставком у називу омогућава учитавање ових подешавања одговарајућим алатом графичког сучеља.

en: Loading…
sr_RS: Učitavam...

en: Location of MediaInfo &GUI:
sr_RS: Lokacija MediaInfo &GUI:

en: Lower priority
sr_RS: Niži prioritet

en: Lowest priority
sr_RS: Najniži prioritet

en: M&ore actions
sr_RS: Ви&ше радњи

en: MD5
sr_RS: МД5

en: MIME type
sr_RS: Миме-врста

en: MKVToolNix &GUI
sr_RS: Мкв-&алатница

en: MKVToolNix &web site
sr_RS: Интернет-&адреса Мкв-алатнице

en: MKVToolNix GUI config files
sr_RS: Датотеке графичких поставки Мкв-алатнице

en: MKVToolNix GUI preferences
sr_RS: Графичке поставке Мкв-алатнице

en: MKVToolNix GUI's installation directory
sr_RS: MKVToolNix GUI instalacioni direktorijum

en: MKVToolNix option files (JSON-formatted)
sr_RS: MKVToolNix konfiguracioni fajlovi (JSON-formatirano)

en: MP4 audio/video files
sr_RS: Мп4 зв./видео датотеке

en: MPEG program stream
sr_RS: Мпег-програмски ток

en: MPEG program streams
sr_RS: Мпег-програмски токови

en: MPEG transport stream
sr_RS: Мпег-ток за пренос

en: MPEG transport streams
sr_RS: Мпег-ток за пренос

en: MPEG-4
sr_RS: Мпег-4

en: MPLS Blu-ray playlist
sr_RS: Мплс-блуреј листа

en: Ma&ximum number of concurrent jobs:
sr_RS: Maksimalan broj istovremenih zadataka:

en: Malformed AAC codec initialization data found.
sr_RS: Пронађени су неправилни подаци за отварање Аак-кодека.

en: Malformed codec id '{0}'.
sr_RS: Неправилан ИБ-кодека „{0}“.

en: Matroska
sr_RS: Матрошка

en: Matroska and WebM files
sr_RS: Матрошка и ВебМ-датотеке

en: Matroska audio/video files
sr_RS: Матрошка зв./видео датотеке

en: Matroska files
sr_RS: Матрошка-датотеке

en: Matroska files can be played back without the cue data, but seeking will probably be imprecise and slower.
sr_RS: Могућа је репродукција Матрошка-датотека без кју-података, али ће, у том случају, трагање бити споро и непрецизно.

en: Maximum EBML ID length
sr_RS: Maksimalna dužina EBML ID

en: Maximum EBML size length
sr_RS: Maksimalna veličina EBML

en: Maximum allowed length: {0}, actual length: {1}
sr_RS: Највећа дозвољена дужина: {0} — Текућа дужина: {1}

en: Maximum allowed value: {0}, actual value: {1}
sr_RS: Највећа дозвољена вредност: {0} — Текућа вредност: {1}

en: Maximum cache
sr_RS: Највише кеш-меморије

en: Maximum number of files:
sr_RS: Највећи број датотека:

en: Memory allocation error: {0} ({1}).
sr_RS: Грешка при додели меморије: {0} ({1}).

en: Memory for a RealAudio/RealVideo frame could not be allocated.
sr_RS: Не може да се додели меморија за рил-аудио/рил-видео кадар.

en: MicroDVD
sr_RS: Микро-ДВД

en: Minimum allowed length: {0}, actual length: {1}
sr_RS: Најмања дозвољена дужина: {0} — Текућа дужина: {1}

en: Minimum allowed value: {0}, actual value: {1}
sr_RS: Најмања дозвољена вредност: {0} — Текућа вредност: {1}

en: Minimum cache
sr_RS: Најмање кеш-меморије

en: Miscellaneous
sr_RS: Остало

en: Missing argument for '--output-charset'.
sr_RS: Није задата „--output-charset“ вредност.

en: Missing argument for '--ui-language'.
sr_RS: Није задата „--ui-language“ вредност.

en: Missing argument to '{0}'.
sr_RS: Није задата вредност у „{0}“.

en: Missing destination file name in argument '{0}'.
sr_RS: Nedostaje ime odredišnog fajla u argumentu '{0}'.

en: Missing one hex digit
sr_RS: Недостаје једна хекса. цифра

en: Missing start/end specifications for '--split' in '--split {0}'.
sr_RS: Неодређене вредности „почетак/крај“ за „--split“ у „--split {0}“.

en: Modification of properties in the section '{0}' was requested, but no corresponding level 1 element was found in the file. {1}
sr_RS: Захтевана је измена особина у секцији „{0}“, али није пронађен одговарајући елеменат нивоа 1 у датотеци. {1}

en: More
sr_RS: Још

en: More than one MIME type was given for a single attachment. '{0}' will be discarded and '{1}' used instead.
sr_RS: Задато је више од једне МИМЕ-врсте за прилог. Одбацићу „{0}“, а употребићу „{1}“ МИМЕ-врсту.

en: More than one description was given for a single attachment.
sr_RS: Задато је више од једног описа за прилога.

en: More than one file name has been given ('{0}' and '{1}').
sr_RS: Задато је више од једног назива датотеке („{0}“ и „{1}“).

en: More than one name was given for a single attachment. '{0}' will be discarded and '{1}' used instead.
sr_RS: Задато је више од једног назива за прилог. Одбацићу назив „{0}“, а употребићу назив „{1}“.

en: More than one track is to be appended to the track {0} from file no. {1} ('{2}'). The argument for '--append-to' was invalid.
sr_RS: Више од једног записа треба да буде спојено са записом {0} из датотеке {1} („{2}“). Није Није ваљан аргумент за опцију „--append-to“.

en: More than one track with the track number {0} found.
sr_RS: Пронађено је више записа са бројем записа {0}.

en: Most of the other settings on the output tab will be kept intact, though.
sr_RS: Мећутим, већина других поставки у језичку „Исходиште“ остаће нетакнута.

en: Most options can only be used in certain modes with a few options applying to all modes.
sr_RS: Veći deo opcija može da se koristi samo u određenim režimima sa par opcija koje se odnose na sve režime.

en: Multiple modes can be used in the same invocation of mkvextract allowing the extraction of multiple things in a single pass.
sr_RS: Može da se koristi više režima u istom prizivanju mkvextract programa dozvoljavajući izvlačenje više stvari u jednom prolazu.

en: Multiplex job
sr_RS: Multipleksiranje

en: Multiplexer
sr_RS: Мултиплексер

en: Multiplexing application
sr_RS: Multiplekser aplikacija

en: Multiplexing to file "%1" in directory "%2"
sr_RS: Multipleksiram u fajl "%1" u direktorijumu "%2"

en: Multiplexing took {0}.
sr_RS: Multipleksiranje je trajalo {0}.

en: Multiply this track's timestamps with a factor.
sr_RS: Помножи временске ознаке овог записа чиниоцем.

en: Na&me template:
sr_RS: Мус&тра за назив:

en: Name
sr_RS: Назив

en: Name tem&plate:
sr_RS: Муст&ра за назив

en: Name template:
sr_RS: Obrazac za ime:

en: Name/Description
sr_RS: Ime/Opis

en: Name:
sr_RS: Ime:

en: Names
sr_RS: Називи

en: Negative values are allowed.
sr_RS: Дозвољене су негативне вредности.

en: Never
sr_RS: Nikad

en: Never scan for other playlists
sr_RS: Никада не тражи друге плеј-листе

en: New value:
sr_RS: Нова вредност:

en: Next filename
sr_RS: Наредни назив датотеке

en: Next segment UID
sr_RS: UID sledećeg segmenta

en: Next segment UID:
sr_RS: ЈИБ наредног одељка:

en: Next segment's unique ID
sr_RS: Јединствен ИБ наредног одељка

en: No
sr_RS: Не

en: No AC-3 header found in first frame; track will be skipped.
sr_RS: Не нађох Ак3-заглавље у првом кадру; изоставићу овај запис.

en: No DTS header found in first frames; track will be skipped.
sr_RS: Не нађох ДТС-заглавље у првом кадру; изоставићу овај запис.

en: No EBML head found.
sr_RS: Нисам нашао ЕБМЛ-заглавље.

en: No MIME type has been set for the attachment '{0}', and it could not be guessed.
sr_RS: Датом прилогу „{0}“ није одређена миме-врста, а не може се ни наслутити.

en: No actions have been added yet.
sr_RS: Još nije dodata nijedna radnja.

en: No append mapping was given for the file no. {0} ('{1}'). A default mapping of {2} will be used instead. Please keep that in mind if mkvmerge aborts with an error message regarding invalid '--append-to' options.
sr_RS: Није дато мапирање придруживања за датотеку бр. {0} („{1}“). Уместо тога користиће се подразумевано мапирање од {2}. Имајте то у виду ако Мкв-спојница прекине са радом уз грешку у вези са неважећим „--append-to“ опцијама.

en: No attachment matched the spec '{0}'.
sr_RS: Ниједан од прилога не одговара задатом „{0}“.

en: No changes were made.
sr_RS: Nema nikakvih izmena.

en: No chapter numbers listed after '--split {0}'.
sr_RS: Нису задати бројеви поглавља после „--split {0}“.

en: No cues
sr_RS: Bez cue-ova

en: No cues were found.
sr_RS: Нема нађених кју-података.

en: No destination file name specified, will use attachment name.
sr_RS: Nije navedeno ime odredišnog fajla, koristiću ime priloga.

en: No errors yet
sr_RS: Još uvek bez grešaka

en: No extra compression
sr_RS: Bez dodatne kompresije

en: No file has been opened yet.
sr_RS: Још није отворена ниједна датотека.

en: No file name given.
sr_RS: Није задат назив датотеке.

en: No filename found after the '@'.
sr_RS: Није нађен назив датотеке након „@“.

en: No help available.
sr_RS: Нема доступне помоћи.

en: No information is transmitted to the server.
sr_RS: Други подаци се не шаљу послужитељу.

en: No job has been started yet.
sr_RS: Нема започете радње.

en: No job started yet
sr_RS: Nijedan zadatak još nije započet

en: No lacing
sr_RS: Bez uvezivanja

en: No metadata block found. This file is broken.
sr_RS: Није нађен блок описних података. Ова датотека је оштећена.

en: No multiplex job has been opened yet.
sr_RS: Još uvek ništa nije otvoreno radi multipleksiranja.

en: No output yet
sr_RS: Još uvek bez izlaznog fajla

en: No permission to read from, to write to or to create
sr_RS: Немам одговарајућу дозволу (за читање, за упис или за стварање)

en: No segment UID could be found in the file '{0}'.
sr_RS: U fajlu '{0}' nije pronađen Segment UID.

en: No segment/level 0 element found.
sr_RS: Није нађен одељак/елеменат 0-тог нивоа.

en: No source files were given.
sr_RS: Nisu navedeni izvorni fajlovi.

en: No space left to write to
sr_RS: Није преостало простора за упис

en: No track ID specified in '--{0} {1}'.
sr_RS: Није одређен ИБ записа у „--{0} {1}“.

en: No track corresponding to the edit specification '{0}' was found. {1}
sr_RS: Не нађох запис који одговара параметру „--edit“ опције „{0}“. {1}

en: No track headers were found for which statistics could be calculated.
sr_RS: Nisu nađena zaglavlja staze za koje može da se izračuna statistika.

en: No track with the ID {0} was found in the source file.
sr_RS: У изворној датотеци није пронађен запис чији је ИБ {0}.

en: No version number found.
sr_RS: Није пронађен број издања.

en: No warnings yet
sr_RS: Još uvek bez upozorenja

en: No {0} specified in '--{1} {2}'.
sr_RS: „{0}“ није одређено у „--{1} {2}“.

en: Non-hex digits encountered.
sr_RS: Наиђох на нехексадецималне бројке.

en: Nor&mal output:
sr_RS: Уобичајен и&звештај:

en: Normal priority
sr_RS: Normalan prioritet

en: Normally completed jobs stay in the queue even over restarts until the user clears them out manually.
sr_RS: Уобичајено је да све извршене радње остану, чак и по поновном покретању програма, у списку радњи све док их ручно не уклоните.

en: Normally mkvmerge does not change the timing information (frame/field rate) stored in the video bitstream.
sr_RS: Природно, Мкв-спојница не мења временске ознаке садржане у битском току (брзина кадрова/поља).

en: Normally mkvmerge keeps aspect ratio information in MPEG4 video bitstreams and puts the information into the container.
sr_RS: Природно, Мкв-спојница задржава податке о пропорцијама слике у МПЕГ4 видео битским токовима и ставља их и у сам сандук.

en: Normally mkvmerge will apply additional lossless compression for subtitle tracks for certain codecs.
sr_RS: Уобичајено, Мкв-спојница ће применити додатна сажимања без губитка квалитета у записима поднаписа одређених кодека.

en: Normally mkvmerge will use a value of 1000000 which means that timestamps and durations will have a precision of 1ms.
sr_RS: Мкв-спојница ће подразумевано користити вредност 1000000, а то значи да ће тачност временских ознака и трајања бити реда 1 милисекунда.

en: Normally selected entries in list view can be moved around via drag & drop and with keyboard shortcuts (Ctrl+Up, Ctrl+Down).
sr_RS: Уобичајено, одабране ставке у списковима се могу да померају превлачењем или помоћу пречица на тастатури (Ктрл+стрелица_Горе,Ктрл+стрелица_Доле).

en: Not a hex digit at position {0}
sr_RS: На положају {0} није хексадецимални број.

en: Not a key frame
sr_RS: Nije ključna slika

en: Not a valid Matroska file (no EBML head found)
sr_RS: Није ваљана Матрошка-датотека (нема ЕБМЛ-заглавља)

en: Not a valid Matroska file (no segment/level 0 element found)
sr_RS: Није ваљана Матрошка-датотека (нема одељка/елемента нултог нивоа)

en: Not a valid number or not positive.
sr_RS: Или није ваљан, или није позитиван број.

en: Not discardable
sr_RS: Nije za odbacivanje

en: Not finished yet
sr_RS: Nije još završeno

en: Not needed for AAC tracks read from other container formats like MP4 or Matroska files.
sr_RS: Није потребно за Аак-записе читане из других врста сандука као нпр. Мп4 или Матрошка датотеке.

en: Not started yet
sr_RS: Nije još započeto

en: Note also that there are not a lot of players that support the cropping parameters.
sr_RS: Рачунајте и на то да већи број уређаја и програма нема примењену подршку за параметар орезивања.

en: Note that even if the option is disabled mkvmerge will copy a source file's title property unless a title is manually set by the user.
sr_RS: Знајте да, и ако је ова опција искључена, Мкв-спојница ће да умножи особину наслов из изворне датотеке осим ако сте вредност за ову особину ручно поставили.

en: Note that many players don't use the display width/height values directly but only use the ratio given by these values when setting the initial window size.
sr_RS: Знајте да многи програми при репродукцији не употребљавају изравно вредности ширине/висине приказа, већ однос ових вредности за постављање почетних димензија прозора.

en: Note that most <MTX_…> variables are empty and will be removed for actions that can take variables as arguments.
sr_RS: Znajte da su većina <MTX_…> promenljivih prazne i da će biti obrisane za radnje koje mogu da prime promenljive kao argumente.

en: Note that on Windows forward slashes can be used instead of backslashes in path names, too.
sr_RS: Znajte da u Windows-u takođe može da se koristi kosa crta umesto obrnute kose crte u putanji do fajla.

en: Note that the Matroska specifications regarding the storage of '{0}' have not been finalized yet. mkvmerge's support for it is therefore subject to change and uses the CodecID '{1}/EXPERIMENTAL' instead of '{1}'. This warning will be removed once the specifications have been finalized and mkvmerge has been updated accordingly.
sr_RS: Знајте да Матрошка-одреднице које се односе на складиштење „{0}“ нису још увек завршене, па је подршка за њих у Мкв-спојници подложна изменама а употребљава се и ИБ-кодека „{1}/EXPERIMENTAL“ уместо „{1}“. Ово упозорење ће бити уклоњено по завршетку ових одредница (спецификација), те, потом, по надоградњи самог програма.

en: Note that the language "Undetermined (und)" is assumed for tracks for which no language is known (e.g. those read from SRT subtitle files).
sr_RS: Знајте да се поставка језика "Undetermined (und)" подразумева за записе са непознатом језичком поставком (нпр. записи учитани из Срт-датотека са поднаписима).

en: Note that the video content is not modified by this option.
sr_RS: Напомена: Овом опцијом није измењен видео-садржај.

en: Nothing to do.
sr_RS: Немам шта да радим.

en: Nu&mber of entries to create:
sr_RS: Коли&чина (број) новостворених уноса:

en: Number of chapters:
sr_RS: Број поглавља:

en: Number of nanoseconds (not scaled) per frame.
sr_RS: Број наносекунди (нескалирано) по кадру.

en: Numbers of channels in the track.
sr_RS: Број канала у запису.

en: Often used selections
sr_RS: Najčešće odabirano

en: Ogg/OGM
sr_RS: Огг/Огм

en: Ogg/OGM audio/video files
sr_RS: Огг/Огм зв./видео датотеке

en: One chapter for each appended file
sr_RS: Jedno poglavlje za svaki pripojeni fajl

en: One of the options '--attachment-name', '--attachment-description', '--attachment-mime-type' or '--attachment-uid' has been used without a following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option.
sr_RS: Jedan od parametara '--attachment-name', '--attachment-description', '--attachment-mime-type' ili '--attachment-uid' je korišćen bez pratećeg '--add-attachment', '--replace-attachment' ili '--update-attachment' parametra.

en: One-line summaries for each track and frame
sr_RS: Sažet pregled u jednoj rečenici za svaku stazu i okvir

en: Online check for updates
sr_RS: Подаци о доступним надградњама

en: Only files smaller than 2 GiB are supported.
sr_RS: Podržani su samo fajlovi manji od 2 GiB.

en: Only for I frames
sr_RS: Samo za I slike

en: Only if the job completed successfully
sr_RS: само уколико је успешно завршена

en: Only if the source doesn't contain a language
sr_RS: Samo ako izvor ne sadrži jezik

en: Only needed for AAC source files as SBR AAC cannot be detected automatically for these files.
sr_RS: On je potreban samo za izvorne AAC fajlove, zato što SBR AAC ne može automatski biti otkriven za ove fajlove.

en: Only needed in certain situations:
sr_RS: Неопходно само у одређеним случајевима:

en: Only one chapter file allowed in '{0} {1}'.
sr_RS: Дозвољена је само једна датотека поглавља у „{0} {1}“.

en: Only one destination file allowed.
sr_RS: Samo jedan odredišni fajl je dozvoljen.

en: Only one instance of <{0}> is allowed beneath <{1}> at position {2}.
sr_RS: Дозвољена је само једна појава <{0}> испод <{1}> на положају {2}.

en: Only one of <String> and <Binary> may be used beneath <Simple> but not both at the same time.
sr_RS: Само једно, <String> или <Binary>, може да се употреби испод <Simple>, али не и обоје истовремено.

en: Only one segment info file allowed in '{0} {1}'.
sr_RS: Дозвољена је само једна датотека података одељка у „{0} {1}“.

en: Only one source file is allowed.
sr_RS: Samo jedan izvorni fajl je dozvoljen.

en: Only partial append mappings were given for the file no. {0} ('{1}'). Either don't specify any mapping (in which case the default mapping will be used) or specify a mapping for all tracks that are to be copied.
sr_RS: Дата су само делимична мапирања за датотеку број {0} („{1}“). Не наводите мапирање уопште (тада се употребљава подразумевано мапирање) или наведите мапирање за све записе који се умножавају.

en: Only playlists whose duration are at least this long are considered and offered to the user for selection.
sr_RS: Тражи и понуди само плеј-листе чије је трајање не краће од овде унетог.

en: Only show summaries of the contents, not each element.
sr_RS: Не приказује све елементе већ само сажетак садржаја.

en: Only the first %1 bytes are shown.
sr_RS: Prikazano je samo prvih %1 bajtova.

en: Only to the first destination file
sr_RS: Samo za prvi odredišni fajl

en: Only tracks with a language in this list will be set to be copied by default.
sr_RS: Samo će staze sa jezikom sa ove liste moći da se kopiraju podrazumevano.

en: Only v7 and newer VobSub files are supported. If you have an older version then use the VSConv utility from http://sourceforge.net/projects/guliverkli/ to convert these files to v7 files.
sr_RS: Воб-суб датотеке су подржане од њ. издања 7. Уколико имате старија издања ових датотека можете да их претворите у издање 7 помоћу програма „VSConv“ (посетите http://sourceforge.net/projects/guliverkli/).

en: Open Matroska or WebM files
sr_RS: Отвори Matroska или WebM фајлови

en: Open a Matroska or WebM file via the "header editor" menu, the button below or drag & drop one here.
sr_RS: Otvori Matroska ili WebM fajl preko menija »urednik zaglavlja«, dugmeta ispod ili ga prevuci ovde.

en: Open a Matroska or WebM file via the "info tool" menu, the button below or drag & drop one here.
sr_RS: Otvori Matroska ili WebM fajl preko menija "info", dugmeta ispod ili ga prevuci ovde.

en: Open a file via the "chapter editor" menu, the buttons below or drag & drop one here.
sr_RS: Отворите датотеку преко изборника »Уредник поглавља«, дугмади испод или превлачењем овде.

en: Open all files as tabs in the header editor
sr_RS: Otvori sve fajlove u zasebnim karticama

en: Open files in chapter editor
sr_RS: Отвори датотеке уредником поглавља

en: Open settings file
sr_RS: Отвори датотеку поставки

en: Open the multiplexed file with a player:
sr_RS: Otvori multipleksiran fajl sa player-om:

en: Opening %1 file in the chapter editor… | Opening %1 files in the chapter editor…
sr_RS[0]: Уредником поглавља отвори %1 датотеку...
sr_RS[1]: Уредником поглавља отвори %1 датотеке...
sr_RS[2]: Уредником поглавља отвори %1 датотека...

en: Opening %1 file in the header editor… | Opening %1 files in the header editor…
sr_RS[0]: Уредником заглавља отвори %1 датотеку...
sr_RS[1]: Уредником заглавља отвори %1 датотеке...
sr_RS[2]: Уредником заглавља отвори %1 датотека...

en: Opening files or adding as attachments
sr_RS: Otvaranje fajlova ili dodavanje kao prilog

en: Option
sr_RS: Опција

en: Options
sr_RS: Опције

en: Options:
sr_RS: Опције:

en: Opus
sr_RS: Опус

en: Opus (in Ogg) audio files
sr_RS: Опус зв. датотеке (Огг контејнер)

en: Ordered
sr_RS: Poređano

en: Original value:
sr_RS: Изворна вредност:

en: Other files are ignored when they're added.
sr_RS: Ostali fajlovi će biti ignorisani.

en: Other options
sr_RS: Остале опције

en: Other parts of the file (e.g. a subtitle track) may refer to this attachment via this name.
sr_RS: Drugi delovi fajla (npr. titl staza) mogu uputiti na ovaj prilog preko ovog imena.

en: Otherwise the destination file name is derived from the source file names.
sr_RS: U suprotnom, ime fajla će biti izvedeno iz imena izvornog fajla.

en: Otherwise the often used entries will be included first and the full list of all entries afterwards.
sr_RS: U suprotnom, na listu će prvo biti uvrštene često korišćene stavke a kompletna lista sa svim stavkama posle.

en: Otherwise they're shown on the 'output' tab.
sr_RS: У супротном, приказаће се само у језичку „Исходиште“

en: Output element positions in he&xadecimal
sr_RS: Prikaži pozicije elemenata u heksadecimalnom

en: Output messages in this charset
sr_RS: Приказује излазне поруке овом кодном страном

en: Output sampling frequency
sr_RS: Izlazna frekvencija uzorkovanja

en: Overwrite existing file
sr_RS: Prepiši postojeći fajl

en: PCM
sr_RS: ИКМ (енг. „PCM“)

en: PGS/SUP subtitles
sr_RS: Пгс/Суп поднаписи

en: PGSSUP
sr_RS: Пгс-Суп

en: PTS error: 0x{0:02x} {1:02x}{2:02x} {3:02x}{4:02x}
sr_RS: ПТС грешка: 0x{0:02x} {1:02x}{2:02x} {3:02x}{4:02x}

en: Packet number {0} contained an invalid FLAC header and is being skipped.
sr_RS: Изоставио сам пакет број {0} јер није садржавао ваљано Флак-заглавље.

en: Parse the whole file instead of relying on the index.
sr_RS: Не ослањај се на индекс већ рашчлани целу датотеку.

en: Parsing file
sr_RS: Рашчлањујем датотеку

en: Parts:
sr_RS: Парчад:

en: Pending automatic start
sr_RS: Čeka se automatsko startovanje

en: Pending manual start
sr_RS: Čeka se ručno startovanje

en: Pixel crop bottom
sr_RS: Podrezivanje piksela dole

en: Pixel crop left
sr_RS: Podrezivanje piksela levo

en: Pixel crop right
sr_RS: Podrezivanje piksela desno

en: Pixel crop top
sr_RS: Podrezivanje piksela gore

en: Pixel height
sr_RS: Visina u pikselima

en: Pixel width
sr_RS: Širina u pikselima

en: Play a WAV file with the default application:
sr_RS: Pokreni WAV fajl sa podrazumevanom aplikacijom:

en: Play an audio file
sr_RS: Pusti audio fajl

en: Play audio file '%1'
sr_RS: Pusti audio fajl '%1'

en: Playlist items:
sr_RS: Ставке листе:

en: Playlists & Blu-rays
sr_RS: Plejliste i Blu-ray

en: Playlists shorter than %1 second will be ignored. | Playlists shorter than %1 seconds will be ignored.
sr_RS[0]: Занемарићу листе краће од %1 секунде.
sr_RS[1]: Занемарићу листе краће од %1 секунде
sr_RS[2]: Занемарићу листе краће од %1 секунди

en: Please enter the new job's description.
sr_RS: Унесите опис нове радње.

en: Please enter the new predefined split duration.
sr_RS: Molim vas, unesite novo trajanje za deljenje fajla.

en: Please enter the new predefined split size.
sr_RS: Molim vas, unesite novu veličinu za deljenje fajla.

en: Please enter the new predefined track name.
sr_RS: Molim vas, unesite novo ime staze.

en: Please read the man page/the HTML documentation to mkvmerge. It
    explains several details in great length which are not obvious from
    this listing.
sr_RS: Читајте „man“ странице и ХТМЛ-упутства за Мкв-спојницу јер су у тим
    докуменнтима ове опције веома детаљно објашњене, а што није видљиво
    у овом приказу.

en: Please select its location below.
sr_RS: Molim vas izaberite njegovu lokaciju ispod.

en: Please select the actions to apply to all editions, chapters and sub-chapters.
sr_RS: Овде одаберите радње примењиве на сва издања, поглавља и потпоглавља.

en: Please select the actions to apply to the selected edition or chapter and all of its children.
sr_RS: Овде одаберите радње примењиве на изабрано издање или поглавље и све његове под-елементе.

en: Please select the character set the following file is encoded in.
sr_RS: Одаберите кодну страну којом је кодирана наредна датотека.

en: Position
sr_RS: Pozicija

en: Position for the track properties on the "input" tab:
sr_RS: Položaj svojstava staza u kartici "ulaz":

en: Position:
sr_RS: Pozicija:

en: Possible causes are that the program does not exist or that you're not allowed to access it or its directory.
sr_RS: Mogući uzroci su da program ne postoji ili da vam nije dozvoljen pristup njemu ili njegovom direktorijumu.

en: Possible reasons are: the file is not a Matroska file; the file is write-protected; the file is locked by another process; you do not have permission to access the file.
sr_RS: Mogući razlozi su: fajl nije Matroska; fajl je zaštićen od pisanja; fajl je zaključan od strane drugog procesa; nemate dozvolu pristupa fajlu.

en: Pre&view:
sr_RS: Пре&глед:

en: Pre&viously used destination directory
sr_RS: Pret&hodno korišćen odredišni direktorijum

en: Predefined audio track names
sr_RS: Predefinisana imena audio staza

en: Predefined split durations
sr_RS: Predefinisana trajanja

en: Predefined split sizes
sr_RS: Predefinisane veličine

en: Predefined subtitle track names
sr_RS: Predefinisana imena titl staza

en: Predefined values
sr_RS: Predefinisane vrednosti

en: Predefined video track names
sr_RS: Predefinisana imena video staza

en: Previous filename
sr_RS: Претходни назив датотеке

en: Previous segment UID
sr_RS: UID prethodnog segmenta

en: Previous segment UID:
sr_RS: ЈИБ претходног одељка:

en: Previous segment's unique ID
sr_RS: Јединствен ИБ претходног одељка

en: Private use
sr_RS: Lična upotreba

en: ProRes video
sr_RS: ProRes видео

en: Probe &range percentage:
sr_RS: Procenat &sadržaja za ispitivanje:

en: Process &priority:
sr_RS: Приоритет &процеса:

en: Program execution failed
sr_RS: Izvršavanje programa nije uspelo

en: Programs will only be able to seek to clusters, so creating larger clusters may lead to imprecise or slow seeking.
sr_RS: Програми ће моћи да трагају само до кластера, тако да стварање већих кластера може довести до непрецизне или споре претраге.

en: Progress
sr_RS: Напредак

en: Progress:
sr_RS: Напредак:

en: Progress: 100%{0}
sr_RS: Напредак: 100%{0}

en: Progress: [{0}{1}] {2}%
sr_RS: Напредак: [{0}{1}] {2}%

en: Progress: {0}%{1}
sr_RS: Напредак: {0}%{1}

en: Projection type
sr_RS: Tip projekcije

en: Properties
sr_RS: Svojstva

en: Properties:
sr_RS: Особине:

en: QuickTime audio/video files
sr_RS: Квик-тајм  зв./видео датотеке

en: QuickTime compatible video
sr_RS: Квик-тајм сагласан видео

en: QuickTime/MP4
sr_RS: Квик-тајм/Мп4

en: Quicktime/MP4 reader: '{0}' atom is too small. Expected size: >= {1}. Actual size: {2}.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Атом „{0}“ је премален. Очекивана величина: >= {1}. Тренутна величина: {2}.

en: Quicktime/MP4 reader: Constant sample size & variable duration not yet supported. Contact the author if you have such a sample file.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Константна величина узорка и променљиво трајање још увек нису подржани. Обавестите аутора ако имате такву датотеку.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read chunk number {0}/{1} with size {2} from position {3}. Aborting.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Не могу да прочитам број комада {0}/{1}, величине {2} и на положају {3}. Прекидам.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the extended sound description atom for track ID {0}.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Не могу да прочитам атом ширег описа звука за запис ИБ {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the sound description atom for track ID {0}.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Не могу да прочитам атом описа звука за запис ИБ {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the stream description atom for track ID {0}.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Не могу да прочитам атом описа тока за запис ИБ {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the video description atom for track ID {0}.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Не могу да прочитам атом описа видеа за запис ИБ {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: Have not found any header atoms.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Никакви атоми заглавља нису нађени.

en: Quicktime/MP4 reader: Have not found the 'mdat' atom. No movie data found.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Атом „mdat“ није пронађен, као ни видео-подаци.

en: Quicktime/MP4 reader: Invalid chunk size {0} at {1}.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Није ваљана величина комада {0} u {1}.

en: Quicktime/MP4 reader: MPEG4 part 10/AVC track {0} is missing its decoder config. Skipping this track.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: „Мпег4 парт 10/Авк“ запис {0} нема своју поставку декодера. Изостављам овај запис.

en: Quicktime/MP4 reader: MPEG4 track {0} is missing the esds atom/the decoder config. Skipping this track.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Мпег4 запис {0} нема своју „esds atom“/ поставку декодера. Изостављам овај запис.

en: Quicktime/MP4 reader: MPEGH part 2/HEVC track {0} is missing its decoder config. Skipping this track.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: „Мпег4 парт 2/Хевк“ запис {0} нема своју поставку декодера. Изостављам овај запис.

en: Quicktime/MP4 reader: The 'media header' atom ('mdhd') uses the unsupported version {0}.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Атом „заглавље медија“ (енг. „mdhd“) употребљава неподржано издање {0}.

en: Quicktime/MP4 reader: The 'size' field is too small in the stream description atom for track ID {0}.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Код записа ИБ {0}, поље „величина“ (енг. „size“) у атому описа тока је премалено.

en: Quicktime/MP4 reader: The 'time scale' parameter was 0. This is not supported.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Параметар „временски опсег“ (енг. „time scale“) је имао вредност 0, а то није подржано.

en: Quicktime/MP4 reader: The AAC track {0} is missing the esds atom/the decoder config. Skipping this track.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Аак запис {0} нема своју „esds atom“/поставку декодера. Изостављам овај запис.

en: Quicktime/MP4 reader: The audio track {0} is using an unsupported 'object type id' of {1} in the 'esds' atom. Skipping this track.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Звучни запис {0} употребљава неподржан „ИБ врсте објекта“ {1} у „есдс-атому“. Изостављам овај запис.

en: Quicktime/MP4 reader: The video track {0} is missing the ESDS atom. Skipping this track.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Видео-запис {0} нема свој „ЕСДС-атом“ (енг. „ESDS atom“). Изостављам овај запис.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers with an unknown or unsupported compression algorithm '{0}'. Aborting.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Ова датотека садржи заглавља сажимана непознатим или неподржаним алгоритмимом „{0}“. Прекидам.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers, but the expected uncompressed size ({0}) was not what is available after uncompressing ({1}).
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Ова датотека садржи сажимана заглавља, али очекивана величина несажетих заглавља ({0}) не одговара оној доступној после њихових распакивања ({1}).

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers, but the zlib library could not be initialized. Error code from zlib: {0}. Aborting.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Ова датотека садржи сажимана заглавља, али не могу да покренем програмску Злиб-библиотеку, која шаље поруку: {0}. Прекидам.

en: Quicktime/MP4 reader: This file uses compressed headers, but they could not be uncompressed. Error code from zlib: {0}. Aborting.
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Ова датотека садржи сажимана заглавља, али не могу да их распакујем. Злиб шаље поруку о грешци: {0}. Прекидам.

en: Quicktime/MP4 reader: Track ID {0} has more than one FourCC. Only using the first one ({1}) and not this one ({2}).
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Запис, ИБ {0}, садржи више но један Фоур-ЦЦ. Ја ћу употребити само онај први ({1}), а изоставићу овај ({2}).

en: Quicktime/MP4 reader: Track {0} is missing some data. Broken header atoms?
sr_RS: Читач за Квик-тајм/Мп4: Запис {0} не садржи неке податке. Да ли су можда оштећени атоми заглавља?

en: RSA
sr_RS: РСА

en: Raw OBUs without a size field are not supported.
sr_RS: Sirove OBU jedinice bez polja sa veličinom nisu podržane.

en: Re&number sub-chapters
sr_RS: Додели нове бројеве потпоглављима

en: Re&place attachment with a new file
sr_RS: Zameni prilog sa novim &fajlom

en: Read full NEWS.md file online
sr_RS: Pročitaj celi NEWS.md online

en: Reading encrypted VOBs is not supported.
sr_RS: Није подржано читање шифрованих Воб-датотека.

en: Reading failed
sr_RS: Čitanje nije uspelo

en: Reading the segment UID failed
sr_RS: Čitanje segment UID-a nije uspelo

en: Reads additional command line options from the specified JSON file (see man page).
sr_RS: Iščitava dopunske parametre komandne linije iz naznačenog fajla (pogl. stranu za pomoć).

en: Real output sampling frequency in Hz.
sr_RS: Стварна излазна учестаност узорковања (у херцима).

en: RealAudio
sr_RS: Рил-аудијо

en: RealMedia
sr_RS: Рил-медија

en: RealMedia audio/video files
sr_RS: Рил-медија зв./видео датотеке

en: Recent destination directories
sr_RS: Nedavno korišćeni odredišni direktorijumi

en: Recognized languages
sr_RS: Priznati jezici

en: Red X chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
sr_RS: Crvena X koordinata hromatičnosti prema definiciji CIE 1931.

en: Red Y chromaticity coordinate as defined by CIE 1931.
sr_RS: Crvena Y koordinata hromatičnosti prema definiciji CIE 1931.

en: Red color coordinate x
sr_RS: Koordinata x crvene boje

en: Red color coordinate y
sr_RS: Koordinata y crvene boje

en: Redirects all messages into this file.
sr_RS: Уписује све поруке у датотеку „file“.

en: Reduce to core
sr_RS: Сведи на језгро

en: Reference priority
sr_RS: Prioritet reference

en: Reference virtual
sr_RS: Virtuelna referenca

en: Relative timestamp: %1
sr_RS: Relativna vremenska oznaka: %1

en: Reload modified file
sr_RS: Наново учитај измењену датотеку

en: Remaining time for current job:
sr_RS: До завршетка текуће радње још:

en: Remaining time for queue:
sr_RS: До завршетка заказаних радњи још:

en: Remo&ve chapters from existing Matroska file
sr_RS: &Ukloni poglavlja iz postojećeg Matroska fajla

en: Remove &completed jobs
sr_RS: Уклони свр&шене радње

en: Remove &successfully completed jobs
sr_RS: Уклони успешно &свршене радње

en: Remove a&ll attachments
sr_RS: Ukloni &sve priloge

en: Remove a&ll files
sr_RS: Уклони с&ве датотеке

en: Remove a&ll jobs
sr_RS: Уклони с&ве радње

en: Remove com&pleted jobs older than x days:
sr_RS: U&kloni završene zadatke starije od x dana:

en: Remove completed jobs from queue on &exit:
sr_RS: U&kloni završene zadatke sa liste po zatvaranju programa:

en: Remove dialog normalization gain
sr_RS: Ukloni normalizaciju dijaloga

en: Remove element
sr_RS: Уклони елеменат

en: Remove source files
sr_RS: Ukloni izvorne fajlove

en: Remove the output &file when a job ends with errors or when it is aborted
sr_RS: Ukloni izlazni &fajl kada zadatak završi sa greškom ili kada je prekinut

en: Removes or at least minimizes the dialog normalization gain by modifying audio headers.
sr_RS: Uklanja ili smanjuje normalizaciju dijaloga tako što menja audio zaglavlja.

en: Removing chapters from existing Matroska file
sr_RS: Uklanjenje poglavlja iz postojećeg Matroska fajla

en: Removing the chapters failed.
sr_RS: Uklanjanje poglavlja nije uspelo.

en: Renumbering existing sub-chapters
sr_RS: Додела нових бројева постојећим потпоглављима

en: Renumbering sub-chapters
sr_RS: Додела нових бројева потпоглављима

en: Replace an attachment with the file 'filename'
sr_RS: Замењује прилог датотеком „filename“

en: Replace attachment
sr_RS: Zameni prilog

en: Replace attachment with a new file and &derive name && MIME type from it
sr_RS: Zameni prilog sa novim fajlom i &izvedi ime && MIME tip iz njega

en: Report a &bug
sr_RS: Известите о &грешки

en: Reset all columns
sr_RS: Resetuj sve kolone

en: Reset the attachment values on this page to how they're saved in the file.
sr_RS: Postavi vrednosti priloga na ovoj strani onako kako su sačuvane u fajlu.

en: Reset the warning and error &counters on exit
sr_RS: &Resetuj broj upozorenja i grešaka na izlasku

en: Resets the header value on this page to how it's saved in the file.
sr_RS: Постави ову вредност заглавља на овој страни онако како је сачувана у овој датотеци.

en: Resync failed: no valid Matroska level 1 element found.
sr_RS: Неуспешно ново усаглашавање: нема ваљаног елемента за Матрошка ниво 1.

en: Resyncing successful at position {0}.
sr_RS: Ново усаглашавање је било успешнона положају {0}.

en: Right
sr_RS: Desno

en: Right-click for actions for all items
sr_RS: Desni klik za radnje sa svim stavkama

en: Right-click for actions for editions and chapters
sr_RS: Desni klik za radnje sa edicijama i poglavljima

en: Right-click for actions for header elements and attachments
sr_RS: Desni klik za radnje sa elementima zaglavlja i prilozima

en: Right-click for actions for jobs
sr_RS: Приказ доступних опција за радњу — притисак десног тастера миша

en: Right-click for attachment actions
sr_RS: Радње са прилозима — притисак десног тастера миша

en: Right-click to add, append and remove files
sr_RS: Додавање, придруживање или уклањање датотека — притисак десног тастера миша

en: Running
sr_RS: Radim

en: Running jobs cannot be edited.
sr_RS: Покренуте радње не могу да се уређују.

en: Running jobs cannot be removed.
sr_RS: Текуће радње не могу да се уклоне.

en: S&hift start and end timestamps by the following amount:
sr_RS: &Pomeri početne i krajnje vremenske oznake za sledeću vrednost:

en: S&how command line
sr_RS: При&кажи линију наредбе

en: S&top job queue
sr_RS: Заус&тави заказане радње

en: S&ystem information
sr_RS: &Informacija o sistemu

en: SHA1-160
sr_RS: СХА1-160

en: SRT subtitles
sr_RS: Срт поднаписи

en: SRT text subtitles
sr_RS: Срт текст. поднаписи

en: SSA/ASS subtitles
sr_RS: Сса/Асс поднаписи

en: SSA/ASS text subtitles
sr_RS: Сса/Асс текст. поднаписи

en: Sa&me directory as the first source file
sr_RS: &Isti direktorijum kao od prvog izvornog fajla

en: Sa&ve settings as
sr_RS: Са&чувај поставке као

en: Sampling frequency
sr_RS: Frekvencija uzorkovanja

en: Sampling frequency in Hz.
sr_RS: Учестаност узорковања (у херцима).

en: Save as &XML file
sr_RS: Сачувај у И&ксМЛ датотеци

en: Save as &default for new multiplex jobs
sr_RS: Sačuvaj kao &podrazumevano za nove zadatke

en: Save attachment
sr_RS: Sačuvaj prilog

en: Save chapters as XML
sr_RS: Сачувај поглавља као И&ксМЛ

en: Save chapters to Matroska or WebM file
sr_RS: Sačuvaj poglavlja u Matroska ili WebM fajl

en: Save job output
sr_RS: Сачувај извештај радње

en: Save option file
sr_RS: Сачувај датотеку опција

en: Save settings file as
sr_RS: Сачувај датотеку подешавања као

en: Save to &Matroska or WebM file
sr_RS: Sačuvaj u &Matroska ili WebM fajl

en: Saving failed
sr_RS: Није успело чување

en: Saving the chapters failed.
sr_RS: Није успело чување поглавља.

en: Saving the modified attachments failed.
sr_RS: Snimanje izmenjenih priloga nije uspelo.

en: Saving the modified segment information header failed.
sr_RS: Није успело чување измењеног заглавља са подацима одељка.

en: Saving the modified track headers failed.
sr_RS: Није успело чување измењених заглавља записа.

en: Scan directory for other playlists
sr_RS: Тражи у директоријуму и друге плеј-листе

en: Scanned Files
sr_RS: Откривене датотеке

en: Scanning directory
sr_RS: Истражујем директоријум

en: Scanning playlists
sr_RS: Истражујем плеј-листе

en: Scanning {0} files in {1} playlist.
     | Scanning {0} files in {1} playlists.
sr_RS[0]: Обрађујем {0} датотека у {1} листи.
sr_RS[1]: Обрађујем {0} датотека у {1} листе.
sr_RS[2]: Обрађујем {0} датотека у {1} листа.

en: Script
sr_RS: Pismo

en: See below for examples.
sr_RS: Pogledati ispod za primere.

en: See issues #2469 and #2480 on the MKVToolNix bug tracker for in-depth discussions on the pros and cons.
sr_RS: Pogledajte probleme #2469 i #2480 na MKVToolnix bag trekeru za detaljne diskusije o prednostima i manama.

en: Seek entry
sr_RS: Унос за траг

en: Seek head
sr_RS: Заглавље трага

en: Seek head (subentries will be skipped)
sr_RS: Заглавље трага (изоставићу под-уносе)

en: Seg&ment UID:
sr_RS: ЈИБ &одељка:

en: Segment
sr_RS: Одељак

en: Segment UIDs:
sr_RS: ЈИБ-еви одељака:

en: Segment e&dition UID:
sr_RS: ЈИБ из&дања одељка:

en: Segment filename
sr_RS: Назив датотеке одељка

en: Segment info:
sr_RS: Подаци одељка:

en: Segment information
sr_RS: Подаци о одељку

en: Segment unique ID
sr_RS: Јединствен ИБ одељка

en: Select Matroska file to read segment UID from
sr_RS: Izaberi Matroska fajl iz kog se čita segment UID

en: Select a directory
sr_RS: Одаберите директоријум

en: Select all tracks of specific &type
sr_RS: Одабери све записе посебне врс&те

en: Select an existing Matroska or WebM file and the GUI will add its segment UID to the input field on the left.
sr_RS: Izaberi postojeći Matroska ili WebM fajl a program će dodati njegov segment UID u ulazno polje sa leve strane.

en: Select audio file
sr_RS: Izaberite audio fajl

en: Select chapter file
sr_RS: Одаберите датотеку поглавља

en: Select character set
sr_RS: Одаберите кодну страну

en: Select destination directory
sr_RS: Izaberite odredišni direktorijum

en: Select destination file name
sr_RS: Izaberite ime odredišnog fajla

en: Select disc library information to use
sr_RS: Izaberite informaciju iz biblioteke diska

en: Select executable
sr_RS: Izaberi izvršni fajl

en: Select file to add
sr_RS: Одаберите датотеку коју желите да додате

en: Select segment info file
sr_RS: Одаберите датотеку података о одељку:

en: Select tags file
sr_RS: Одаберите датотеку ознака

en: Select timestamp file
sr_RS: Одаберите датотеку временских ознака

en: Selected:
sr_RS: Ужи избор:

en: Selects for which blocks mkvmerge will produce index entries ( = cue entries).
sr_RS: Одабира блокове за које ће Мкв-спојница да ствара уносе индекса ( = кју-уноси).

en: Selects the character set a subtitle file or chapter information was written with.
sr_RS: Одабира кодну страну којом је уписана датотека поднаписа или подаци поглавља.

en: Set aspect ratio:
sr_RS: Постави пропорцију слике:

en: Set destination &file name from selected file's name
sr_RS: Za odredišni fajl koristi ime od izabranog fajla

en: Set if that track (audio, video or subs) SHOULD be used if no language found matches the user preference.
sr_RS: Поставља се уколико се не пронађе поставка језика у окружењу, а дати се запис (звук, поднапис, видео) пак жели да употреби.

en: Set if the track is used.
sr_RS: Поставља се ако се запис употребљава.

en: Set if the video is interlaced.
sr_RS: Поставља се ако је видео испреплитан.

en: Set the MIME type to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
sr_RS: Postavi MIME tip za upotrebu u sledećim parametrima '--add-attachment', '--replace-attachment' ili '--update-attachment'

en: Set the UID to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
sr_RS: Postavi UID za upotrebu u sledećim parametrima '--add-attachment', '--replace-attachment' ili '--update-attachment'

en: Set the chapter names' &languages:
sr_RS: Постави &језике за називе поглавља:

en: Set the description to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
sr_RS: Postavi opis za upotrebu u sledećim parametrima '--add-attachment', '--replace-attachment' ili '--update-attachment'

en: Set the name to use for the following '--add-attachment', '--replace-attachment' or '--update-attachment' option
sr_RS: Postavi ime za upotrebu u sledećim parametrima '--add-attachment', '--replace-attachment' ili '--update-attachment'

en: Sets a property to the value if it exists and add it otherwise
sr_RS: Поставља вредност особине ако она постоји, иначе је додаје

en: Sets the Matroska file section that all following add/set/delete actions operate on (see below and man page for syntax)
sr_RS: Поставља делове Матрошка-датотеке за употребу у радњама додавања, постављања и уклањања (појашњење синтаксе је испод и у упутству)

en: Sets the Matroska parser mode to 'fast' (default) or 'full'
sr_RS: Поставља режим Матрошка-рашчлањивача на „fast“ (подраз.) или „full“

en: Sets the cropping parameters which tell a player to omit a certain number of pixels on the four sides during playback.
sr_RS: Поставља вредности за орезивање слике са све четири стране (у пикселима), а које програми не би требало да приказују при репродукцији.

en: Sets the lossless compression algorithm to be used for this track.
sr_RS: Поставља алгоритам сажимања без губитка квалитета за употребу са овим записом.

en: Sets the segment UIDs to use.
sr_RS: Поставља ЈИБ-еве одељака за употребу.

en: Sets the stereo mode of the video track to this value.
sr_RS: Поставља стерео режим овог записа на овде задату вредност.

en: Settings
sr_RS: Поставке

en: Short AAC audio packet (length: {0} < 2)
sr_RS: Кратак Аак-звучни пакет (дужина: {0} < 2)

en: Short AAC audio packet (length: {0} < {1})
sr_RS: Кратак Аак-звучни пакет (дужина: {0} < {1})

en: Show &buttons for moving list view entries up and down
sr_RS: Prikaži &dugmad za pomeranje stavki prikazanih u listi, gore i dole

en: Show &hex dump
sr_RS: Prikaži &hex damp

en: Show &output of all jobs instead of current job only
sr_RS: &Prikaži rezultat svih zadataka umesto samo aktuelnog zadatka

en: Show a &summary line with statistics for each track at the end
sr_RS: Izvedi statistiku za svaku stazu na kraju

en: Show all bytes of frames and CodecPrivate elements as hex dumps
sr_RS: Prikaži sve bajtove slika i CodecPrivate elemenata kao hex dampove

en: Show all elements
sr_RS: Prikaži sve elemente

en: Show dates && times in &UTC instead of the local time zone
sr_RS: Prikaži datume i vremena u UTC umesto u lokalnoj vremenskoj zoni

en: Show first 16 bytes of frames and CodecPrivate elements as hex dumps
sr_RS: Prikaži prvih 16 bajtova slika i CodecPrivate elemenata kao hex dumpove

en: Show job output
sr_RS: Pokaži rezultat zadatka

en: Show statistics for each track in verbose mode.
sr_RS: Приказује детаљну статику за сваки запис.

en: Show the first 16 bytes of each frame as a hex dump.
sr_RS: Приказује почетних 16 бајтова сваког кадра као хекса-препис.

en: Show the size of each element including its header.
sr_RS: Приказује величину сваког елемента укључујући и њ. заглавље.

en: Show the tool &selector
sr_RS: Prikaži &selektor alatki

en: Show this help.
sr_RS: Приказује ову помоћ.

en: Show version information.
sr_RS: Приказује податке о издању.

en: Shut down the computer
sr_RS: Isključi računar

en: Shut down the system in one minute:
sr_RS: Isključi sistem za jedan minut:

en: Signature
sr_RS: Potpis

en: Signature algorithm
sr_RS: Algoritam potpisa

en: Signature hash algorithm
sr_RS: Algoritam hash potpisa

en: Signature key ID
sr_RS: ID ključa potpisa

en: Silent track number
sr_RS: Silent Track broj

en: Simple
sr_RS: Prost

en: Simple OGM-style chapter files
sr_RS: Просте, Огм-сличне датотеке поглавља

en: Simple block
sr_RS: Прост блок

en: Simple chapter parser: {0}
sr_RS: Прост рашчлањивач поглавља: {0}

en: Size
sr_RS: Величина

en: Size:
sr_RS: Величина:

en: Skipping {0} bytes (no valid AAC header found). This might cause audio/video desynchronisation.
sr_RS: Занемарујем {0} бајтова (без ваљаног Аак-заглавља). Ово може да доведе до неслагања звука и слике.

en: Skipping {0} bytes (no valid DTS header found). This might cause audio/video desynchronisation.
sr_RS: Занемарујем {0} бајтова (без ваљаног ДТС-заглавља). Ово може да доведе до неслагања звука и слике.

en: Skipping {0} bytes at the beginning (no valid MP3 header found).
sr_RS: Занемарујем почетних {0} бајтова (без ваљаног Мп3-заглавља).

en: Sleep the computer
sr_RS: Pošalji računar u sleep mod

en: Slices
sr_RS: Парчад

en: Some AVC/H.264 tracks contain I slices but lack real key frames.
sr_RS: Neke AVC/H.264 staze sadrže I slike koje nisu prave ključne slike.

en: Some tag elements are missing (this error should not have occurred - another similar error should have occurred earlier). {0}
sr_RS: Недостају неки елементи ознака (ово није требало да се догоди — друга слична грешка је требало да се догоди раније). {0}

en: Source &files:
sr_RS: Izvorni &fajlovi:

en: Source file
sr_RS: Изворна датотека

en: Source file name
sr_RS: Назив изворне датотеке

en: Source file name: %1
sr_RS: Ime izvornog fajla: %1

en: Source file's directory
sr_RS: Direktorijum izvornog fajla

en: Specify the possible modifications to the aspect ratio (0: free resizing, 1: keep aspect ratio, 2: fixed).
sr_RS: Одређује могуће измене пропорције слике (0: произвољно , 1: задржи пропорцију слике, 2: неизмењиво).

en: Split mode:
sr_RS: Начин парчања:

en: Splitting
sr_RS: Распарчавање

en: Splitting will occur right before the first key frame whose timestamp is equal to or bigger than the start timestamp for the chapters whose numbers are listed.
sr_RS: До дељења ће доћи непосредно пре првог кључног кадра чија је временска ознака једнака или већа од почетне временске ознаке за поглавља чији су бројеви наведени.

en: Sta&rt all pending jobs
sr_RS: Z&apočni sve zadatke na čekanju

en: Sta&rt multiplexing
sr_RS: Počni &multipleksiranje

en: Start
sr_RS: Почетак

en: Start &multiplexing
sr_RS: Почни &мултиплексирање

en: Start file types other than executable files via cmd.exe.
sr_RS: Pokrenite vrste fajlova koji nisu izvršni preko cmd.exe.

en: Start file types other than executable files via xdg-open.
sr_RS: Pokrenite vrste fajlova koji nisu izvršni preko xdg-open.

en: Started at:
sr_RS: Започето у:

en: Statistics for track number {0}: number of blocks: {1}; size in bytes: {2}; duration in seconds: {3}; approximate bitrate in bits/second: {4}
sr_RS: Подаци за запис број {0}: број блокова: {1}; величина у бајтовима: {2}; трајање у секундама: {3}; приближан битски-ток у бита/секунди: {4}

en: Status
sr_RS: Стање

en: Status:
sr_RS: Стање:

en: Stay on top of other &windows
sr_RS: Prikaži preko drugih programa

en: Stereo mode parameter: not given in the form <TID>:<n|keyword> where n is a number between 0 and {0} or one of these keywords: {1} (argument was '{2}').
sr_RS: Опција стерео-режима: није наведено у облику <ЗИБ>:<Н|КЉУЧНАРЕЧ>, где су Н — број између 0 и {0}, и кључна реч једна од речи: {1} (аргумент је био „{2}“).

en: Stereo-3D video mode (0 - 14, see documentation).
sr_RS: 3д-стерео-режим видеа (0–11, видите документацију).

en: Stereoscopy:
sr_RS: Стереоскопија:

en: Stop &after all running jobs have finished
sr_RS: Zaustavi &kad se završe svi pokrenuti zadaci

en: Stop at the first cluster
sr_RS: Stani kod prvog klastera

en: Store changes in CodecPrivate data in CodecState elements instead of the frames.
sr_RS: Skladišti promene CodecPrivate podataka u CodecState elemente umesto u frejmove.

en: Stretch by:
sr_RS: Растегни за:

en: String
sr_RS: Знаковна ниска

en: Subtitle and chapter properties
sr_RS: Особине поднаписа и поглавља

en: Subtitle track %1
sr_RS: Titl staza %1

en: Subtitle track {0} is missing some duration elements. Please check the resulting SSA/ASS file for entries that have the same start and end time.
sr_RS: недостају неки временски елементи записа са поднаписом {0}. Проверите у исходидишној ССА/АСС датотеци уносе истог временског почетка и краја.

en: Subtitles
sr_RS: Поднаписи

en: Supported file types
sr_RS: Подржане врсте датотека

en: Supported file types:
sr_RS: Подржане врсте датотека:

en: Suppress status output.
sr_RS: Сажето извештава у току рада.

en: System information
sr_RS: Informacija o sistemu

en: TTA
sr_RS: Тта

en: TTA (The lossless True Audio codec)
sr_RS: Тта (The lossless True Audio codec)

en: Tab &position in tab widgets:
sr_RS: Pozicija &kartica u widget-ima:

en: Tag editor
sr_RS: Urednik tagova

en: Tag extraction
sr_RS: Издвајање ознака

en: Tag language
sr_RS: Jezik taga

en: Tag language (IETF BCP 47)
sr_RS: Jezik taga (IETF BCP 47)

en: Tag selectors
sr_RS: Изборници ознаке

en: Tags
sr_RS: Ознаке

en: Tags are allowed, but chapters are not.
sr_RS: Дозвољене су ознаке али не и поглавља.

en: Tags for track ID {0}: {1} entry | Tags for track ID {0}: {1} entries
sr_RS[0]: Ознаке записа, ИБ={0}: {1} унос
sr_RS[1]: Ознаке записа, ИБ={0}: {1} уноса
sr_RS[2]: Ознаке записа, ИБ={0}: {1} уноса

en: Tags:
sr_RS: Ознаке:

en: Tells mkvmerge not to create and write the cue data which can be compared to an index in an AVI.
sr_RS: Овим, Мкв-спојница неће стварати и уписивати кју-податке који могу да се упореде са индексом Ави-датотеке.

en: Tells mkvmerge not to write tags with statistics for each track.
sr_RS: Говори Мкв-спојници да не уписује ознаке са статистиком за сваки запис.

en: Tells mkvmerge not to write the 'date' field in the segment information headers.
sr_RS: Govori mkvmerge da ne zapisuje polje 'datum' u zaglavlja.

en: Tells mkvmerge to abort after the first warning is emitted.
sr_RS: Govori mkvmerge da prekine nakon prvog poslatog upozorenja.

en: Tells mkvmerge to create a meta seek element at the end of the file containing all clusters.
sr_RS: Говори Мкв-спојници да створи елеменат описа трага на самом крају датотеке која садржи све кластере.

en: Tells mkvmerge to flush all data cached in memory to storage when closing files opened for writing.
sr_RS: Govori mkvmerge da izbaci podatke keširane u memoriji na skladišni uređaj kada zatvara fajlove otvorene za zapisivanje.

en: Tells mkvmerge to put at most 'n' data blocks into each cluster.
sr_RS: Говори Мкв-спојници да стави највише „Х“ блокова података у сваки кластер.

en: Text files
sr_RS: Текст-датотеке

en: The .idx file does not contain an 'id: ...' line to indicate the language.
sr_RS: У „.idx“-датотеци нема линије „id: ...“ која би указала на језик.

en: The AAC file '{0}' contains invalid header data: the sampling frequency or the number of channels is 0.
sr_RS: AAC fajl '{0}' sadrži nevažeći podatak zaglavlja: frekvenca uzorkovanja ili broj kanala je 0.

en: The AAC profiles are different: {0} and {1}
sr_RS: Различити Аак-профили: {0} спрам {1}

en: The CodecID of the two tracks is different: {0} and {1}
sr_RS: ИБ-кодека за ова два записа је различит: {0} спрам {1}

en: The DocType header item is changed to "webm".
sr_RS: Вредност „DocType“ ставке заглавља је измењена у „webm“.

en: The FLAC headers could not be parsed: the stream info structure was not found.
sr_RS: Не могу да се рашчлане Флак-заглавља: устројство података тока није пронађено.

en: The FPS is 0.0 but the reader did not provide a timestamp for a packet. {0}
sr_RS: КпС је 0.0, али читач није дао временску ознаку за пакет. {0}

en: The FourCC must be exactly four characters long in '{0} {1}'.
sr_RS: Фоур-ЦЦ мора бити дуг тачно четири знака у „{0} {1}“.

en: The GUI can also ask the user what to do each time, e.g. appending them instead of adding them, or creating new multiplex settings and adding them to those.
sr_RS: Program takođe može svaki put da pita korisnika šta da uradi, npr. pripajanje umesto dodavanja ili pravljenje novih multipleks postavki i dodavanje njima.

en: The GUI can ask for confirmation when you're about to create a file without audio tracks in it.
sr_RS: GUI vas može pitati za potvrdu kada pravite fajl bez audio staza u njemu.

en: The GUI can help you start your next multiplex settings after having started a job or having added a one to the job queue.
sr_RS: Program može da vam pomogne da započnete vaše buduće multipleks postavke nakon što ste započeli zadatak ili dodali zadatak na listu.

en: The GUI can scan these files, present the results including duration and number of tracks of each playlist found and let you choose which one to add.
sr_RS: Програм може да истражи ове датотеке, да вам прикаже пронађено укључујући трајање и број ставки за сваку плеј-листу, те да вам понуди да одаберете ону плеј-листу коју желите да додате.

en: The GUI will enter the dropped file's file name into that control replacing any file name which might have been set earlier.
sr_RS: Program će naziv prevučenog fajla uneti u odgovarajuće polje menjajući bilo koji naziv koji je možda postavljen ranije.

en: The ID '{0}' has already been used for another destination file.
sr_RS: ID '{0}' je već bio korišćen za drugi odredišni fajl.

en: The Kate identification header could not be parsed ({0}).
sr_RS: Не може да се рашчлани заглавље кејт-указивача ({0}).

en: The MIME type determines which program can be used for handling its content.
sr_RS: MIME tip utvrđuje koji program može da se koristi za rukovanje njegovim sadržajem.

en: The MIME type must not be left empty.
sr_RS: MIME tip ne može biti ostavljen prazan.

en: The MKVToolNix Code of Conduct
sr_RS: MKVToolNix pravila ponašanja

en: The MP4 file '{0}' contains chapters whose format was not recognized. This is often the case if the chapters are not encoded in UTF-8. Use the '--chapter-charset' option in order to specify the charset to use.
sr_RS: Мп4-датотека „{0}“ садржи поглавља непознатог формата. Ово се најчешће догађа ако поглавља нису кодирана УТФ-8 кодном страном. Да подесите ваљану кодну страну употребите опцију „--chapter-charset“.

en: The Matroska container format can store the display width/height for a video track.
sr_RS: Формат Матрошка сандука може да чува податке о ширини/висини приказа видео-записа.

en: The Matroska file was modified, but the meta seek entry could not be updated. This means that players might have a hard time finding the element. Please use your favorite player to check this file.
sr_RS: Измењена је Матрошка-датотека, али ова ставка описа трага не може да се занови. То значи да ће програми за репродукцију предуго да траже овај елеменат. Проверите репродукцију исходишне датотеке у омиљеном програму за репродукцију.

en: The Matroska file's last element is set to an unknown size.
sr_RS: Poslednji element Matroska fajla je postavljen na nepoznatu veličinu.

en: The Theora identification header could not be parsed ({0}).
sr_RS: Не може да се рашчлани заглавље теора-указивача ({0}).

en: The UID must not be left empty.
sr_RS: UID ne može biti ostavljen prazan.

en: The VobSub subtitle track {0} does not contain its index in the CodecPrivate element.
sr_RS: VobSub titl staza {0} ne sadrži svoj index u CodecPrivate elementu.

en: The Vorbis codebooks are different. Such tracks cannot be concatenated without re-encoding.
sr_RS: Vorbis kodne knjige se razlikuju. Takve staze ne mogu biti spojene bez naknadnog kodovanja.

en: The XML chapter file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
sr_RS: У ИксМЛ-датотеци поглавља „{0}“ постоји грешка на положају: {2}: {1}

en: The XML chapter file '{0}' contains an error: {1}
sr_RS: У ИксМЛ-датотеци поглавља „{0}“ постоји грешка: {1}

en: The XML chapter file '{0}' could not be read.
sr_RS: Не могу да читам ИксМЛ-датотеку поглавља „{0}“.

en: The XML root element is not a master element.
sr_RS: Корени ИксМЛ елеменат није и главни елеменат.

en: The XML segmentinfo file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
sr_RS: У ИксМЛ-датотеци података о одељку „{0}“ постоји грешка на положају: {2}: {1}

en: The XML segmentinfo file '{0}' contains an error: {1}
sr_RS: У ИксМЛ-датотеци података о одељку „{0}“ постоји грешка: {1}

en: The XML segmentinfo file '{0}' could not be read.
sr_RS: Не могу да читам ИксМЛ-датотеку података о одељку „{0}“.

en: The XML tag file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
sr_RS: У ИксМЛ-датотеци ознака „{0}“ постоји грешка на положају: {2}: {1}

en: The XML tag file '{0}' contains an error: {1}
sr_RS: У ИксМЛ-датотеци ознака „{0}“ постоји грешка: {1}

en: The XML tag file '{0}' could not be read.
sr_RS: Не могу да читам ИксМЛ-датотеку ознака „{0}“.

en: The argument '{0}' is not allowed in identification mode.
sr_RS: Argument '{0}' nije dozvoljen u režimu identifikacije.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid.
sr_RS: Argument '{0}' u '{1}' je nevažeći.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: '{2}' is not a valid track ID.
sr_RS: У „{1}“ није ваљан аргумент „{0}“: „{2}“ није ваљан ИБ-записа.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: '{2}' must be either 'all' or 'first'.
sr_RS: У „{1}“ није ваљан аргумент „{0}“: „{2}“ мора да буде или „all“ или „first“.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: too many colons in element '{2}'.
sr_RS: У „{1}“ није ваљан аргумент „{0}“: превише је двотачки у елементу „{2}“.

en: The argument to '--timestamp-scale' must be a number.
sr_RS: Аргумент опције „--timestamp-scale“ мора да буде број.

en: The attachment #{0}, ID {1}, MIME type {2}, size {3}, is written to '{4}'.
sr_RS: Прилог #{0}, ИБ {1}, МИМЕ-врсте {2} и величине {3}, је записан у „{4}“.

en: The attachment '{0}' could not be read.
sr_RS: Не могу да прочитам прилог „{0}“.

en: The attachment ({0}) is too big ({1}).
sr_RS: Prilog ({0}) je prevelik ({1}).

en: The audio/video synchronization may have been lost.
sr_RS: Audio/Video sinhronizacija je možda izgubljena.

en: The changes are written to the file.
sr_RS: Измене су записане у датотеку.

en: The chapter UID must be a number if given.
sr_RS: Уколико га наводите, ЈИБ-поглавља мора бити број.

en: The chapter editor needs to know the character set a text chapter file uses in order to display all characters properly.
sr_RS: Urednik poglavlja mora da zna koji skup znakova fajl sa poglavljima koristi da bi mogao da prikaže sve znakove pravilno.

en: The character sets in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the character set drop-down boxes in the program.
sr_RS: Skupovi znakova sa liste 'izabrano' biće prikazani na vrhu padajuće liste sa skupovima znakova u celom programu.

en: The codec type '{0}' cannot be used in a WebM compliant file.
sr_RS: Врста кодека „{0}“ је неупотребљива у ВебМ-сагласној датотеци.

en: The codec's private data does not match (lengths: {0} and {1}).
sr_RS: Кодек-приватни подаци се не слажу (дужине: {0} и {1}).

en: The codec's private data does not match. Both have the same length ({0}) but different content.
sr_RS: Кодек-приватни подаци се не слажу. Оба су исте дужине ({0}) али различитог садржаја.

en: The command line here uses Unix-style shell escaping via the backslash character even on Windows.
sr_RS: Komandna linija ovde koristi escape karakter za ljusku u stilu Unix-a, putem obrnute kose crte čak i u Windows-u.

en: The configuration has been loaded.
sr_RS: Поставке су учитане.

en: The configuration has been saved.
sr_RS: Поставке су сачуване.

en: The correction file header was not read correctly.
sr_RS: Заглавље датотеке исправки није правилно прочитано.

en: The cue entries (the index) are being written...
sr_RS: Уписију се кју-уноси (индекс)...

en: The cue sheet for track {0} will be written to '{1}'.
sr_RS: Уписаће се Кју-лист записа {0} у „{1}“.

en: The cues for track {0} are written to '{1}'.
sr_RS: Кју-уноси за запис {0} су иписани у „{1}“.

en: The current mode can be changed with --multiplex, --edit-chapters or --edit-headers.
sr_RS: Trenutni režim se može promeniti sa --multiplex, --edit-chapters ili --edit-headers.

en: The current multiplex settings will be closed.
sr_RS: Aktuelne multipleks postavke će biti zatvorene.

en: The current packet's timestamp is smaller than that of the previous packet. This usually means that the source file is a Matroska file that has not been created 100% correctly. The timestamps of all packets will be adjusted by {0}ms in order not to lose any data. This may throw audio/video synchronization off, but that can be corrected with mkvmerge's "--sync" option. If you already use "--sync" and you still get this warning then do NOT worry -- this is normal. If this error happens more than once and you get this message more than once for a particular track then either is the source file badly mastered, or mkvmerge contains a bug. In this case you should contact the author Moritz Bunkus <moritz@bunkus.org>.
sr_RS: Временска ознака текућег пакета започиње пре оне из претходног пакета, а то обично значи да изворна Матрошка-датотека није била створена 100% исправно. Прилагодићу врем. ознаке свих пакета за {0}мс да не би сачували податке у потпуности. Ово може да доведе до неусклађености звука и слике, али се и то да исправити употребом опције Мкв-спојнице „--sync“. Ако већ употребљавате ову опцију, али ипак добијете ово упозорење, не морате да бринете, јер је то нормално. Ако се ова грешка дешава више но једном и добијате ову поруку више пута за појединачни запис, онда, или изворна датотека није ваљано створена, или се ради о програмској грешци Мкв-спојнице. У другом случају, обавестите творца програма, Морица Бункуса <moritz@bunkus.org>.

en: The data in the file is corrupted and cannot be modified safely
sr_RS: Fajl je oštećen i ne može da se izmeni bez problema

en: The date & time shown is in UTC.
sr_RS: Prikazano vreme i datum je UTC.

en: The date & time shown is in your local time zone.
sr_RS: Prikazano vreme i datum je u vašoj lokalnoj vremenskoj zoni.

en: The default is to always add all the files to the current multiplex settings.
sr_RS: Podrazumevano je da se svi fajlovi uvek dodaju u trenutne multipleks postavke.

en: The default is to ask the user what to do with the dropped files.
sr_RS: Podrazumevana radnja je da pita korisnika šta da radi sa prevučenim fajlovima.

en: The default language code '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code and will be ignored.
sr_RS: Подразумевани језички код „{0}“ није ваљан ИСО639-2 језички код па ћу га занемарити.

en: The default mode is adding files for multiplexing.
sr_RS: Podrazumevani režim je dodavanje fajlova za multipleksiranje.

en: The demultiplexer for the file '{0}' failed to initialize:
    {1}
sr_RS: Демултиплексер за датотеку „{0}“ није успео да се иницијализује:
    {1}

en: The description can be left empty.
sr_RS: Opis može biti ostavljen prazan.

en: The destination file name is invalid and must be fixed before you can start multiplexing or add a job to the job queue.
sr_RS: Ime odredišnog fajla je nevažeće i mora se popraviti pre nego što počnete multipleksiranje.

en: The directory it is located in contains %1 other file with the same extension. | The directory it is located in contains %1 other files with the same extension.
sr_RS[0]: У директоријуму се налази још %1 датотека истог наставка датотеке.
sr_RS[1]: У директоријуму се налази још %1 датотеке истог наставка датотеке.
sr_RS[2]: У директоријуму се налази још %1 датотека истог наставка датотеке.

en: The display height of the two tracks is different: {0} and {1}
sr_RS: Ова два записа су различитих висина приказа: {0} спрам {1}

en: The display width of the two tracks is different: {0} and {1}
sr_RS: Ова два записа су различитих ширина приказа: {0} спрам {1}

en: The downside is that multiplexing will take longer as mkvmerge will wait until all data has been written to the storage before exiting.
sr_RS: Mana je u tome da će multipleksiranje trajati duže jer će mkvmerge čekati sve dok svi podaci ne budu zapisani na skladišni uredjaj pre izlaska.

en: The drive may be full.
sr_RS: Можда је складиште попуњено.

en: The duration after which a new destination file is started.
sr_RS: Trajanje nakon kojeg je započet novi odredišni fajl.

en: The edition UID must be a number if given.
sr_RS: Ако се задаје, ЈИБ-издања мора бити број.

en: The element was written at the end of the file, but the segment size could not be updated. Therefore the element will not be visible. The process will be aborted. The file has been changed!
sr_RS: Елеменат је уписан у сам крај датотеке, но величина одељка не може да се обнови, па овај елеменат неће бити видљив. Радња ће бити обустављена. Дтотека је измењена!

en: The end time could not be parsed: %1
sr_RS: Не могу да рашчланим време свршетка: %1

en: The end time must be greater than the start time.
sr_RS: Završno vreme mora biti veće od početnog vremena.

en: The extracted values for video width and height from the MPEG4 layer 2 video data bitstream differ from what the values in the source container. The ones from the video data bitstream ({0}x{1}) will be used.
sr_RS: Издвојене вредности за ширину и висину видеа из Мпег2 видео-података битског тока, разликују се од вредности које се налазе у изворном сандуку. Вредности из видео-података битског тока ({0}x{1}) биће употребљене.

en: The fifth mode tries to extract chapter information and tags and outputs them as a cue sheet. This is the reverse of using a cue sheet with mkvmerge's '--chapters' option.
sr_RS: Peti režim pokušava da izvuče informaciju o poglavljima i tagove i izbaci ih kao CUE list. Ovo je obrnuto od korišćenja CUE lista sa mkvmege opcijom '--chapters'.

en: The file "%1" has been modified. Do you really want to close? All changes will be lost.
sr_RS: Измењена је датотека »%1«. Уколико је сада затворите, изгубићете све учињене измене! Да ли то желите?

en: The file "%1" has been modified. Do you really want to reload it? All changes will be lost.
sr_RS: Измењена је датотека »%1«. Уколико је учитате наново, изгубићете све учињене измене! Да ли то желите?

en: The file '%1' contains chapters.
sr_RS: Fajl '%1' sadrži poglavlja.

en: The file '%1' contains segment information.
sr_RS: Fajl '%1' sadrži segment informaciju.

en: The file '%1' contains tags.
sr_RS: Fajl '%1' sadrži tagove.

en: The file '%1' could not be found in the installation folder.
sr_RS: Fajl '%1' nije pronađen u instalacionom folderu.

en: The file '%1' is neither a job queue file nor a settings file.
sr_RS: Fajl '%1' nije fajl sa listom zadataka a ni fajl sa postavkama.

en: The file '%1' you've added is a playlist.
sr_RS: Додата датотека „%1“ је плеј-листа.

en: The file '{0}' cannot be attached because it does not exist or cannot be read.
sr_RS: Не могу да приложим датотеку „{0}“ јер она, или не постоји, или не може да се прочита.

en: The file '{0}' could not be opened for reading and writing, or a read/write operation on it failed: {1}.
sr_RS: Неуспело отварање датотеке „{0}“ за уписивање и читање, или је радња „читај/пиши“ над датотеком била неуспешна: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading and writing: {1}.
sr_RS: Fajl '{0}' ne može biti otvoren za čitanje i pisanje: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
sr_RS: Fajl '{0}' ne može biti otvoren za čitanje: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
sr_RS: Неуспело отварање датотеке „{0}“ за читање: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for writing: {1}.
sr_RS: Fajl '{0}' ne može biti otvoren za zapisivanje: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for writing: {1}.
sr_RS: Неуспело отварање датотеке „{0}“ за уписивање: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened or parsed.
sr_RS: Fajl '{0}' ne može da se otvori ili raščlani.

en: The file '{0}' has been opened for writing.
sr_RS: За уписивање је отворена датотека „{0}“.

en: The file '{0}' is a non-supported file type ({1}).
sr_RS: Датотека „{0}“ није подржана врста датотеке ({1}).

en: The file '{0}' was written as a W64 file instead of WAV as it is bigger than 4 GB and therefore too big to fit into the WAV container.
sr_RS: Fajl '{0}' je zapisan kao W64 umesto WAV jer je veći od 4 GB i zbog toga prevelik da stane u WAV kontejner.

en: The file (%1) is too big (%2).
sr_RS: Fajl (%1) je prevelik (%2).

en: The file can be fixed by multiplexing it with mkvmerge again.
sr_RS: Fajl može da se popravi novim multipleksiranjem sa mkvmerge.

en: The file content does not match its format type and was not recognized.
sr_RS: Није препознат садржај датотеке јер се не слаже са њ. врстом формата.

en: The file could not be opened for reading, or there was not enough data to parse its headers.
sr_RS: Неуспело отварање датотеке при читању, или је недовољно података за рашчлањавање њеног заглавља.

en: The file could not be opened for reading.
sr_RS: Fajl ne može biti otvoren radi čitanja.

en: The file could not be opened for writing.
sr_RS: Неуспело отварање датотеке при уписивању.

en: The file does not contain track ID {0}.
sr_RS: Датотека не садржи запис ИБ {0}.

en: The file has been saved successfully.
sr_RS: Датотека је успешно сачувана.

en: The file has not been modified.
sr_RS: Датотека није измењена.

en: The file header is too short.
sr_RS: Заглавље датотеке је прекратко.

en: The file header was not read correctly.
sr_RS: Заглавље датотеке није прочитано исправно.

en: The file headers could not be parsed, e.g. because they're incomplete, invalid or damaged.
sr_RS: Ова заглавља датотеке не могу да рашчланим (можда нису кломплетна или ваљана, а можда су и оштећена).

en: The file is being analyzed.
sr_RS: Анализирам датотеку.

en: The file is being fixed, part 1/4...
sr_RS: Опорављам датотеку, етапа 1/4...

en: The file is being fixed, part 2/4...
sr_RS: Опорављам датотеку, етапа 2/4...

en: The file is being fixed, part 3/4...
sr_RS: Опорављам датотеку, етапа 3/4...

en: The file is being fixed, part 4/4...
sr_RS: Опорављам датотеку, етапа 1/4...

en: The file is read in order to create track statistics.
sr_RS: Fajl se čita u cilju stvaranja statistike staze.

en: The file name for this segment.
sr_RS: Назив датотеке овог одељка.

en: The file no. {0} ('{1}') does not contain a track with the ID {2}, or that track is not to be copied. The argument for '--append-to' was invalid.
sr_RS: Датотека број {0} („{1}“) не садржи запис чији је ИБ {2}, или тај запис није за умножавање. Аргумент опције „--append-to“ није ваљан.

en: The file no. {0} ('{1}') does not contain a track with the ID {2}, or that track is not to be copied. Therefore no track can be appended to it. The argument for '--append-to' was invalid.
sr_RS: Датотека број {0} („{1}“) не садржи запис чији је ИБ {2}, или тај запис није за умножавање. Због тога, не може јој се придружити било који запис. Аргумент опције „--append-to“ није ваљан.

en: The file no. {0} ('{1}') is not being appended. The argument for '--append-to' was invalid.
sr_RS: Датотека број {0} („{1}“) неће се придруживати. Аргумент опције „--append-to“ није ваљан.

en: The file or directory was not found
sr_RS: Датотека или директоријум нису пронађени

en: The file will not be processed further.
sr_RS: Надаље, нећу обрађивати ову датотеку.

en: The file you tried to open (%1) could not be read successfully.
sr_RS: Неуспешно читање датотеке коју сте покушали да отворите (%1).

en: The file you tried to open (%1) does not contain any chapters.
sr_RS: Нема поглавља у датотеци коју сте покушали да отворите (%1).

en: The file you tried to open (%1) is not recognized as a valid Matroska/WebM file.
sr_RS: Датотека коју сте покушали да отворите (%1) није ваљана Матрошка или ВебМ-датотека.

en: The file you tried to open (%1) is recognized as neither a valid Matroska nor a valid chapter file.
sr_RS: Датотека коју сте покушали да отворите (%1) није ваљана матрошкина или датотека поглавља.

en: The first argument must be the name of source file.
sr_RS: Prvi argument mora biti ime izvornog fajla.

en: The first cluster timestamp after the resync is {0}.
sr_RS: Временска ознака првог кластера по поновном усклађивању је {0}.

en: The first destination file only
sr_RS: Samo za prvi izlazni fajl

en: The first file cannot be appended because there are no files to append to.
sr_RS: Нема датотека које би могле да се придруже првој датотеци.

en: The first mode extracts some tracks to external files.
sr_RS: У првом режиму, издвајају се неки записи у спољне датотеке.

en: The following modes are supported:
sr_RS: Podržani su sledeći načini:

en: The following program could not be executed: %1
sr_RS: Nije moguće izvršiti sledeći program: %1

en: The format defaults to %H:%M:%S if none is given.
sr_RS: Ako ništa nije naznačeno, podrazumevani format je %H:%M:%S.

en: The format is either the form 'HH:MM:SS.nnnnnnnnn' or a number followed by one of the units 's', 'ms' or 'us'.
sr_RS: Дозвољени облици су „ЧЧ:ММ:СС.ххххххххх“ или број иза кога следи једна од временских мерних јединица: секунд (s), милисек. (ms) или микросек. (us).

en: The formats can be mixed, too.
sr_RS: Дозвољено је и мешање ових облика.

en: The formats do not match.
sr_RS: Ови облици се не подударају.

en: The fourth mode extracts the chapters, converts them to XML and writes them to an output file.
sr_RS: Četvrti režim izvlači poglavlja, konvertuje ih u XML i zapisuje ih u izlazni fajl.

en: The generated destination file name has the same base name as the source file name but with an extension based on the track types present in the file.
sr_RS: Generisano ime ima istu osnovu kao izvorni fajl ali sa ekstenzijom zasnovanom na tipu staze prisutne u fajlu.

en: The given timestamp scale factor is outside the valid range (1...10000000 or -1 for 'sample precision even if a video track is present').
sr_RS: Задати чинилац временске ознаке је изван ваљаног опсега (1...10000000 или -1 за „прецизност узорка чак и код присуства видео-записа“).

en: The header values have not been modified. There is nothing to save.
sr_RS: Нису мењане вредности заглавља, па се нема шта ни да сачува.

en: The height of the two tracks is different: {0} and {1}
sr_RS: Ова два записа су различитих висина: {0} спрам {1}

en: The horizontal layout with two fixed columns results in a wider window while the vertical tab widget layout results in a higher window.
sr_RS: Horizontalni raspored sa dve fiksne kolone dovodi do šireg prozora dok vertikalni raspored sa karticama dovodi do višeg prozora.

en: The job has been added to the job queue.
sr_RS: Zadatak je dodat na listu zadataka.

en: The language code '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code and will be ignored.
sr_RS: језички код „{0}“ није ваљан ИСО639-2 језички код па ћу га занемарити.

en: The language for the newly created chapters is set via the chapter language control above.
sr_RS: Jezik za novo napravljena poglavlja se postavlja preko kontrole jezika poglavlja iznad.

en: The language for this track that players can use for automatic track selection and display for the user.
sr_RS: Језичка поставка овог записа коју програми могу самостално да употребе за одабир записа и приказивање у изборницима

en: The language selected here is used for audio tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
sr_RS: Jezik koji je ovde izabran se koristi za audio staze kod kojih njihov izvorni fajl ne sadrži takvo svojstvo i za koje jezik nije izveden iz imena fajla.

en: The language selected here is used for subtitle tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
sr_RS: Jezik koji je ovde izabran se koristi za titl staze kod kojih njihov izvorni fajl ne sadrži takvo svojstvo i za koje jezik nije izveden iz imena fajla.

en: The language selected here is used for video tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
sr_RS: Jezik koji je ovde izabran se koristi za video staze kod kojih njihov izvorni fajl ne sadrži takvo svojstvo i za koje jezik nije izveden iz imena fajla.

en: The language set here is also used when chapters are generated.
sr_RS: Jezik koji se ovde izabere takođe se koristi kada se prave poglavlja.

en: The language tag is not valid.
sr_RS: Jezička oznaka nije važeća.

en: The language tag is valid.
sr_RS: Jezička oznaka je važeća.

en: The languages in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the language drop-down boxes in the program.
sr_RS: Jezici sa liste 'izabrano' biće prikazani na vrhu padajuće liste sa jezicima u celom programu.

en: The last timestamp processed before the error was encountered was {0}.
sr_RS: Последња обрађена временска ознака пре појаве грешке је била {0}.

en: The letters 'G', 'M' and 'K' can be used to indicate giga/mega/kilo bytes respectively.
sr_RS: Слова „G“, „M“ и „К“ могу да се употребе за гига/мега/кило-бајтове респективно.

en: The line {0} of the timestamp file '{1}' does not contain a valid floating point number.
sr_RS: Ред {0} у датотеци временских ознака „{1}“ не садржи ваљан број са покретним зарезом.

en: The locale could not be set properly. Check the LANG, LC_ALL and LC_MESSAGES environment variables.
sr_RS: Не могу ваљано да поставим језичке поставке. Проверите променљиве окружења „LANG“, „LC_ALL“ и „LC_MESSAGES“.

en: The maximum length for a cluster that mkvmerge accepts is 60000 blocks and 32000ms; the minimum length is 100ms.
sr_RS: Највећа вредност дужине кластера прихватљива за Мкв-спојницу је 60000 блокова и 32000мс; најмања вредност је 100мс.

en: The maximum number of files that will be created even if the last file might contain more bytes/time than wanted.
sr_RS: Највећи број новоствараних датотека чак и ако ће последње стварана датотека можда бити већа, тј. трајати дуже од захтеваног.

en: The meta seek element was written at the end of the file, but the segment size could not be updated. Therefore the element will not be visible. The process will be aborted. The file has been changed!
sr_RS: Елеменат описа трага је уписан у сам крај датотеке, но величина одељка не може да се обнови, па овај елеменат неће бити видљив. Радња ће бити обустављена. Дтотека је измењена!

en: The mkvmerge executable was found, but it couldn't be executed.
sr_RS: Mkvmerge izvršni fajl je pronađen, ali nije mogao da se izvrši.

en: The mkvmerge executable was not found.
sr_RS: Није нађена извршна датотека Мкв-спојнице („mkvmerge“).

en: The multiplex settings creating "%1" have been modified. Do you really want to close? All changes will be lost.
sr_RS: Multipleks postavke koje kreiraju "%1" su izmenjene. Da li zaista želite da zatvorite? Sve izmene će biti izgubljene.

en: The name '{0}' is not a valid property name for the current edit specification in '{1}'.
sr_RS: Назив „{0}“ није ваљан назив особине за текуће уређење одреднице под „{1}“.

en: The name must not be left empty.
sr_RS: Ime ne može biti ostavljeno prazno.

en: The name of one of the destination files is the same as the name of the source file ({0}).
sr_RS: Ime jednog od odredišnih fajlova je isto kao ime od izvornog fajla ({0}).

en: The name of the application or library used for multiplexing the file.
sr_RS: Ime aplikacije ili biblioteke korišćene za multipleksiranje fajla.

en: The name of the application or library used for writing the file.
sr_RS: Ime aplikacije ili biblioteke korišćene za zapisivanje fajla.

en: The name of the destination file '{0}' and of one of the source files is the same.
sr_RS: Ime odredišnog fajla '{0}' i jednog od izvornih fajlova je isto.

en: The names will be available for easy selection in both the multiplexer and the header editor.
sr_RS: Imena će biti dostupna radi lakše selekcije u multiplekseru i uredniku zaglavlja.

en: The next UID was already given in '{0} {1}'.
sr_RS: Наредни ЈИБ је већ задат у „{0} {1}“.

en: The number of bits per sample of the two audio tracks is different: {0} and {1}
sr_RS: Број битова по узорку за ова два записа су различити: {0} спрам {1}

en: The number of bytes to swap isn't divisible by {0}.
sr_RS: Broj bajtova za zamenu nije deljiv sa {0}.

en: The number of channels of the two audio tracks is different: {0} and {1}
sr_RS: Број канала за ова два записа је различит: {0} спрам {1}

en: The number of external timestamps {0} is smaller than the number of frames in this track. The remaining frames of this track might not be timestamped the way you intended them to be. mkvmerge might even crash.
sr_RS: Број спољашњих временских ознака {0} је мањи од броја кадрова у овом запису. Преостали кадрови овог записа можда неће бити временски означени онако како сте и наумили. Мкв-спојница ће се можда чак и срушитиi.

en: The number of video pixels to remove on the bottom of the image.
sr_RS: Висина простора за уклањање са дна слике (у пикселима).

en: The number of video pixels to remove on the left of the image.
sr_RS: Ширина простора за уклањање са леве стране слике (у пикселима).

en: The number of video pixels to remove on the right of the image.
sr_RS: Ширина простора за уклањање са десне стране слике (у пикселима).

en: The number of video pixels to remove on the top of the image.
sr_RS: Висина простора за уклањање са врха слике (у пикселима).

en: The numbering starts at 1.
sr_RS: Бројање отпочиње јединицом.

en: The numbers given with this argument are interpreted based on the number of Matroska blocks that are output.
sr_RS: Бројке дате овим аргументом тумаче се у складу са бројем матрошка-блокова на излазу.

en: The only allowed codecs are VP8/VP9 video and Vorbis/Opus audio tracks.
sr_RS: Дозвољени су само Вп8/Вп9 видео, те Ворбис/Опус звучни записи

en: The option '--meta-seek-size' is no longer supported. Please read mkvmerge's documentation, especially the section about the MATROSKA FILE LAYOUT.
sr_RS: Опција „--meta-seek-size“ више није подржана. Читајте упутства за Мкв-спојницу, а посебно одељак о устројству матрошка датотеке (енг. „MATROSKA FILE LAYOUT“).

en: The option file has been created.
sr_RS: Створена је датотека опција.

en: The options entered here are set for all new multiplex jobs by default.
sr_RS: Opcije unete ovde se podrazumevano odnose na sva nova multipleksiranja.

en: The order of the various options is not important.
sr_RS: Редослед различитих опција није од важности.

en: The other two layouts available are: in two fixed columns to the right or in a tab widget below the files and tracks lists.
sr_RS: Druga dva postojeća rasporeda su: u dve fiksne kolone sa desne strane ili u kartici ispod liste fajlova i staza.

en: The previous UID was already given in '{0} {1}'.
sr_RS: Претходни ЈИБ је већ задат у „{0} {1}“.

en: The probe range percentage '{0}' is invalid.
sr_RS: Procenat sadržaja za ispitivanje '{0}' je nevažeći.

en: The process will be aborted.
sr_RS: Proces će biti obustavljen.

en: The program to execute hasn't been set yet.
sr_RS: Program koji se izvršava još nije podešen.

en: The property value contains non-ASCII characters, but the property is not a Unicode string in '{0}'. {1}
sr_RS: Вредност особине садржи не-АСКИ знакове, али особина није јуникод ниска у „{0}“. {1}

en: The property value is not a valid binary spec in '{0}'. {1}
sr_RS: Vrednost svojstva nije važeća binarna vrednost u '{0}'. {1}

en: The property value is not a valid binary spec or it is not exactly {2} bits long in '{0}'. {1}
sr_RS: Vrednost svojstva nije važeća binarna vrednost ili nije dugačka tačno {2} bita u '{0}'. {1}

en: The property value is not a valid boolean in '{0}'. {1}
sr_RS: Вредност особине није ваљана логичка вредност у „{0}“. {1}

en: The property value is not a valid date & time string in '{0}'.
sr_RS: Vrednost svojstva nije važeći niz za datum & vreme u '{0}'.

en: The property value is not a valid floating point number in '{0}'. {1}
sr_RS: Вредност особине није ваљан број са покретним зарезом у „{0}“. {1}

en: The property value is not a valid signed integer in '{0}'. {1}
sr_RS: Вредност особине није ваљана означена целобројна у „{0}“. {1}

en: The property value is not a valid unsigned integer in '{0}'. {1}
sr_RS: Вредност особине није ваљана неозначена целобројна у „{0}“. {1}

en: The reason is unknown.
sr_RS: Није познат узрок.

en: The rest is copied as is.
sr_RS: Остало је умножено онакво какво и јесте.

en: The resulting number will be padded with leading zeroes if the number of places is less than specified.
sr_RS: Исходишни број ће имати као предложак нуле ако је број цифара мањи него што је одређено.

en: The root element must be <{0}>.
sr_RS: Корени елеменат мора да буде <{0}>.

en: The sample rate of the two audio tracks is different: {0} and {1}
sr_RS: Различита учестаност узорковања ова два записа: {0} спрам {1}

en: The second mode extracts the tags, converts them to XML and writes them to an output file.
sr_RS: Drugi režim izvlači tagove, konvertuje ih u XML i zapisuje ih u izlazni fajl.

en: The seek table in this TTA file seems to be broken.
sr_RS: Изгледа да је у овој Тта-датотеци оштећена табела трагова.

en: The segment UID could not be parsed: %1
sr_RS: Не може да се рашчлани ЈИБ одељка: %1

en: The segment edition UID must be a positive number if given.
sr_RS: Ако се даје ЈИБ-одељка издања, он мора да буде позитиван број.

en: The sequence '%p' is replaced by the track's PERFORMER, the sequence '%t' by the track's TITLE, '%n' by the track's number and '%N' by the track's number padded with a leading 0 for track numbers < 10.
sr_RS: Ниска „%p“ је замењена ИЗВОЂАЧЕМ записа, ниска „%t“ НАСЛОВОМ записа, ниска „%n“ бројем записа, а ниска „%N“ бројем записа са предлошком „0“ за записе чији је број мањи од 10.

en: The settings file '%1' contains invalid settings and was not loaded.
sr_RS: Датотека поставки „%1“ није учитана јер садржи неваљале поставке.

en: The sixth mode finds the timestamps of all blocks for a track and outputs a timestamp v2 file with these timestamps.
sr_RS: У шестом режиму, проналазе се временске ознаке свих блокова записа, које се затим уписују у новостворену датотеку временских ознака издања 2.

en: The size after which a new destination file is started.
sr_RS: Veličina nakon koje je započet novi odredišni fajl.

en: The size of attachment '{0}' is 0.
sr_RS: Величина прилога „{0}“ је 0.

en: The source file '{0}' could not be opened successfully, or retrieving its size by seeking to the end did not work.
sr_RS: Неуспешно отварање изворна датотеке „{0}“, или је покушај добијања њене величине трагањем за крајем датотеке било неуспешно.

en: The start time could not be parsed: %1
sr_RS: Не могу да рашчланим време почетка: %1

en: The string '<NUM>' will be replaced by the chapter number.
sr_RS: Ниска „<NUM>“ биће замењена одговарајућим бројем поглавља.

en: The string '<START>' will be replaced by the chapter's start timestamp.
sr_RS: String '<START>' će biti zamenjen sa početnom vremenskom oznakom poglavlja.

en: The string 'all' works on all tags.
sr_RS: Ниска „all“ се односи на све ознаке.

en: The string 'global' works on the global tags.
sr_RS: Ниска „global“ се односи на опште ознаке.

en: The string 'track:' followed by one of the chars 'a', 'b', 's' or 'v' followed by a number 'n' selects the nth audio, button, subtitle or video track (e.g. '--edit track:a2'). Numbering starts at 1.
sr_RS: Израз „track:“, иза кога следи неко од слова „a“, „b“, „s“ или „v“ па, иза тог слова број „n“, служи за одабир n-тог записа одговарајуће врсте („a“-звук, „b“-дугме, „s“-поднапис или „v“-видео), као нпр. „--edit track:a2“. Број „n“ може да има вредност од „1“ па навише.

en: The string 'track:=uid' with 'uid' being a number selects the track whose 'track UID' element equals 'uid'.
sr_RS: У изразу „track:=uid“, „uid“ је број за одабир оног записа чији је елеменат „track UID“ једнак „uid“.

en: The string 'track:@number' with 'number' being a number selects the track whose 'track number' element equals 'number'.
sr_RS: У изразу „track:@number“, „number“ је број за одабир оног записа чији је елеменат „track number“ једнак „number“.

en: The string 'track:n' with 'n' being a number selects the nth track. Numbering starts at 1.
sr_RS: У изразу „track:n“, „n“ је број за одабир n-тог записа, а може да има вредност од „1“ па навише.

en: The strings '<FILE_NAME>' and '<FILE_NAME_WITH_EXT>', which only work when generating chapters for appended files, will be replaced by the appended file's name (the former leaves the extension out while the latter includes it).
sr_RS: Stringovi '<FILE_NAME>' i '<FILE_NAME_WITH_EXT>', koji rade samo kada se prave poglavlja za pripojene fajlove, biće zamenjeni sa imenom pripojenog fajla (prvi izostavlja ekstenziju dok je drugi uključuje).

en: The strings 'info', 'segment_info' or 'segmentinfo' select the segment information element. This is also the default until the first '--edit' option is found.
sr_RS: Ниске „info“, „segment_info“ или „segmentinfo“ бирају дати елеменат са подацима одељка. Ово је подразумевано све док се не наиђе на прву опцију „--edit“.

en: The tag or attribute '{0}' at position {1} contains data that is outside its allowed range.
sr_RS: Ознака или атрибут „{0}“ на положају {1} садржи податке који су изван њима дозвољеног опсега.

en: The tag or attribute '{0}' at position {1} contains invalid or mal-formed data.
sr_RS: Ознака или атрибут „{0}“ на положају {1} садржи неважеће или лоше-обликоване податке.

en: The tags in '{0}' could not be parsed: some mandatory elements are missing.
sr_RS: Не могу да рашчланим ознаке у „{0}“: недостају неки обавезни елементи.

en: The temporary file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
sr_RS: Не може да се отвори привремена датотека „{0}“ ради читања: {1}.

en: The third mode extracts attachments from the source file.
sr_RS: У трећем режиму, издвајају се прилози из изворне датотеке.

en: The timestamp file '{0}' contains an unsupported/unrecognized format (version {1}).
sr_RS: Датотека временских ознака „{0}“ не садржи подржан/познат облик (издање {1}).

en: The timestamp file '{0}' contains an unsupported/unrecognized format line. The very first line must look like '# timestamp format v1'.
sr_RS: Датотека временских ознака „{0}“ садржи облик линије који није познат или подржан. Прва линија датотеке мора да изгледа као „# timestamp format v1“.

en: The timestamp file '{0}' could not be opened for reading.
sr_RS: Не могу да читам из датотеке временских ознака „{0}“.

en: The timestamp file '{0}' does not contain a valid 'Assume' line with the default number of frames per second.
sr_RS: Датотека временских ознака „{0}“ не садржи ваљану линију „Assume“ са подразумеваним бројем кадрова по секунди (кпс).

en: The timestamp file '{0}' does not contain a valid 'Gap' line with the duration of the gap.
sr_RS: Датотека временских ознака „{0}“ не садржи ваљану линију празнине („Gap“) са одређеним трајањем празнине.

en: The timestamp file '{0}' does not contain any valid entry.
sr_RS: Датотека временских ознака „{0}“ не садржи ваљане уносе.

en: The timestamp v2 file '{0}' contains timestamps that are not ordered. Due to a bug in mkvmerge versions up to and including v1.5.0 this was necessary if the track to which the timestamp file was applied contained B frames. Starting with v1.5.1 mkvmerge now handles this correctly, and the timestamps in the timestamp file must be ordered normally. For example, the frame sequence 'IPBBP...' at 25 FPS requires a timestamp file with the first timestamps being '0', '40', '80', '120' etc and. not '0', '120', '40', '80' etc.
    
    If you really have to specify non-sorted timestamps then use the timestamp format v4. It is identical to format v2 but allows non-sorted timestamps.
sr_RS: Датотека временских ознака (издања 2) „{0}“ садржи непоређане временске ознаке. Због погрешке у Мкв-спојници (закључно са издањем 1.5.0), ово је било неопходно код записа на које се датотека са временским ознакама применила, а који су садржавали Б-кадрове. Почев од издања програма 1.5.1, ово је исправљено, а временске ознаке морају бити ваљано поређене. Нпр. одговарајући „ИПББП...“-низ при 25 кпс захтева датотеку временских ознака где су почетне временске ознаке „0“, „40“, „80“, „120“ итд., а не „0“, „120“, „40“, „80“ итд.
    
    За употребу непоређаних врем. ознака искористите издање 4 датотеке врем. ознака (исто као и издање 2 али су дозвољене непоређане ознаке).

en: The timestamps after which a new destination file is started.
sr_RS: Vremenske oznake nakon kojeg je započet novi odredišni fajl.

en: The timestamps for this stream have been reset in the middle of the file. This is not supported. The current packet will be discarded.
sr_RS: Временске ознаке овог тока су биле поништене на средини ове датотеке, а то није подржано, па ћу одбацити текући пакет.

en: The timestamps refer to the whole stream and not to each individual destination file.
sr_RS: Vremenske oznake se odnose na celi potok a ne na svaki pojedinačni odredišni fajl.

en: The title for the whole movie.
sr_RS: Главни наслов овог филма.

en: The track ID {0} does not have a valid CodecID.
sr_RS: Запис, ИБ {0}, не  садржи ваљан ИБ-кодека.

en: The track ID {0} from the file '{1}' cannot be split. {2}
sr_RS: Staza broj {0} iz fajla '{1}' ne može biti podeljena. {2}

en: The track headers could not be rendered correctly. {0}
sr_RS: Не могу ваљано да обрадим заглавља записа. {0}

en: The track number as used in the Block Header.
sr_RS: Број записа упоребљен у заглављу блока (енг. „Block Header“).

en: The track number {0} from the file '{1}' can probably not be appended correctly to the track number {2} from the file '{3}': {4} Please make sure that the resulting file plays correctly the whole time. The author of this program will probably not give support for playback issues with the resulting file.
sr_RS: Највероватније, запис број {0} из датотеке „{1}“ не може да се ваљано придружити запису број {2} из датотеке „{3}“: {4} Уверите се да је ваљана репродукција исходишне датотеке од почетка до краја. За проблеме при репродукци исходишне датотеке, творац овог програма вероватно неће давати одговарајућу подршку.

en: The track number {0} from the file '{1}' cannot be appended to the track number {2} from the file '{3}'. {4}
sr_RS: Запис број {0} из датотеке „{1}“ не може да се придружити записуброј {2} из датотеке „{3}“: {4}

en: The track parameters do not match.
sr_RS: Параметри овог записа се не слажу.

en: The track properties on the "input" tab can be laid out in three different way in order to serve different workflows.
sr_RS: Svojstva staze iz kartice "ulaz" mogu biti raspoređena na tri različita načina da bi služili različitim radnim procesima.

en: The track {0} from file no. {1} ('{2}') is to be appended more than once. The argument for '--append-to' was invalid.
sr_RS: Покушано је вишеструко придруживање записа {0} из датотеке бр. {1} („{2}“). Није ваљана вредност опције „--append-to“.

en: The type of file '{0}' could not be recognized.
sr_RS: Tip fajla '{0}' ne može biti prepoznat.

en: The type of file '{0}' is not supported.
sr_RS: Tip fajla '{0}' nije podržan.

en: The user can then select which playlist to actually add.
sr_RS: Онда можете да одаберете коју плеј-листу желите да додате.

en: The value '{0}' is not a number.
sr_RS: Vrednost '{0}' nije broj.

en: The value '{}' is not a valid ISO 15924 script code.
sr_RS: Vrednost '{}' nije važeći ISO 15924 kod.

en: The value '{}' is not a valid ISO 3166-1 country code.
sr_RS: Vrednost '{}' nije važeći ISO 3166-1 državni kod.

en: The value '{}' is not a valid ISO 639 language code.
sr_RS: Vrednost '{}' nije važeći ISO 639 jezički kod.

en: The value '{}' is not a valid UN M.49 country number code.
sr_RS: Vrednost '{}' nije važeći UN M.49

en: The value '{}' is not part of the IANA Language Subtag Registry for extended language subtags.
sr_RS: Vrednost '{}' nije deo IANA Language Subtag Registry-a za proširene jezičke pod-oznake.

en: The value '{}' is not part of the IANA Language Subtag Registry for language variants.
sr_RS: Vrednost '{}' nije deo IANA Language Subtag Registry-a za proširene jezičke varijante.

en: The value can be given either as a floating point number (e.g. 12.345) or a fraction of integer values (e.g. 123/456).
sr_RS: Вредност може да се зада и као број са покретним зарезом (нпр. 12.345) или у облику разломка (нпр. 123/456).

en: The value can be given either as a floating point number (e.g. 12.345) or a fraction of numbers (e.g. 123/456.78).
sr_RS: Vrednost može biti data bilo kao broj sa pokretnim zarezom (npr. 12.345) ili razlomak (npr. 123/456).

en: The value can be negative, but keep in mind that any frame whose timestamp is negative after this calculation is dropped.
sr_RS: Вредност може да буде и негативна, али, водите рачуна, јер било који кадар са негативном временском ознаком биће одбачен након овог прорачуна.

en: The value does not adhere to the general structure of IETF BCP 47/RFC 5646 language tags.
sr_RS: Vrednost se ne pridržava opšte strukture IETF BCP 47/RFC 5646 jezičkih oznaka.

en: The values are only stored in the track headers.
sr_RS: Ове вредности се сачуване само у заглављима записа.

en: The values will be available for easy selection in the multiplexer.
sr_RS: Vrednosti će biti dostupne u multiplekseru radi lakše selekcije.

en: The versions of mkvmerge (%1) and the GUI (%2) differ.
sr_RS: Verzije mkvmerge-a (%1) i GUI-a (%2) se ne slažu.

en: The width of the two tracks is different: {0} and {1}
sr_RS: Ова два записа су различитих ширина: {0} спрам {1}

en: Theora
sr_RS: Теора

en: There are no cues for track ID {0}.
sr_RS: Нема кју-уноса за запис ИБ ID {0}.

en: There is a new version available online.
sr_RS: Ново издање је доступно на мрежи.

en: There is currently a job running.
sr_RS: Trenutno postoji pokrenut zadatak.

en: There is no file with the ID '{0}'. The argument for '--append-to' was invalid.
sr_RS: Нема датотеке чији је ИБ „{0}“. Није ваљана „--append-to“ вредност.

en: There is no translation available for '{0}'.
sr_RS: Нема доступног превода за „{0}“.

en: There was an error querying the update status.
sr_RS: Дошло је до грешке приликом провере стања надградњи.

en: There were errors in the header values preventing the headers from being saved. The first error has been selected.
sr_RS: Неправилности у вредностима заглавља су спречиле чување заглавља и довеле до погрешака. Одабрана је прва грешка.

en: These are less often used options that control the output structure that mkvmerge creates.
sr_RS: Ово су ређе употребљаване опције за руковање излазним устројством које ствара Мкв-спојница.

en: These are options meant for development. They're not officially supported and may change from release to release.
sr_RS: Ово су опције намењене развоју програма. Оне нису службено подржане и могу се мењати од издања до издања.

en: These aren't treated like other source files in MKVToolNix.
sr_RS: Takvi fajlovi nisu tretirani kao drugi izvorni fajlovi u MKVToolNix-u.

en: This AAC track does not contain valid headers. Could not parse the AAC information.
sr_RS: Овај Аак-запис не садржи ваљана заглавља. Не могу да рашчланим овај Аак-податак.

en: This AC-3 track contains {0} bytes of non-AC-3 data at the beginning. This corresponds to a delay of {1}ms. This delay will be used instead of the non-AC-3 data.
sr_RS: На свом почетку, овај Ак3-запис садржи {0} бајтова који нису Ак3-подаци, а што одговара кашњењу од {1} мс. Употребиће се ово кашњење уместо бајтова који нису Ак3-подаци.

en: This AVC/H.264 track does not start with a key frame. The first {0} frames have been skipped.
sr_RS: Овај Авк/Х.264-запис не почиње кључним кадром. Изоставићу почетних {0} кадрова.

en: This AVC/H.264 track's timing information indicates that it uses a variable frame rate. However, no default duration nor an external timestamp file has been provided for it, nor does the source container provide timestamps. The resulting timestamps may not be useful.
sr_RS: Временски податак овог Авк/Х.264 записа указује да он употребљава променљиви број КпС. Ипак, за њега нису дати ни подаци о основном трајању ни спољна датотека са временским ознакама, а ни изворни сандук не садржи временске ознаке. Добијене временске ознаке можда неће бити употребљиве.

en: This MPEG audio track contains {0} bytes of non-MP3 data at the beginning. This corresponds to a delay of {1}ms. This delay will be used instead of the garbage data.
sr_RS: На свом почетку, овај Мпег-звучни-запис садржи {0} бајтова који нису Мп3-подаци, а што одговара кашњењу од {1} мс. Употребиће се ово кашњење уместо бајтова који нису Мп3-подаци.

en: This Ogg/OGM file contains chapter or title information. Unfortunately the charset used to store this information in the file cannot be identified unambiguously. The program assumes that your system's current charset is appropriate. This can be overridden with the '--chapter-charset <charset>' switch.
sr_RS: Ова Огг/Огм датотека садржи податак о поглављу или наслову. На жалост, кодна страна употребљена за чување овог податка у датотеци не може бити недвосмислено препозната. Програм претпоставља да је кодна страна на систему одговарајућа. Ово може да се заобиће помоћу опције „--chapter-charset <кодна_страна>“.

en: This Ogg/OGM file contains chapters but they could not be parsed. This can be due to the character set not being set properly for them or due to the entries not matching the expected SRT-style format.
sr_RS: Ова Огг/Огм датотека садржи поглавља али она не могу бити рашчлањена, могуће због лоше задате кодне стране за њих или због ставки које се не слажу са очекиваним форматом Срт-облика.

en: This amount is 0.3% of the source file's size or 10 MB, whichever is higher.
sr_RS: Ova količina je 0.3% veličine izvornog fajla ili 10 MB, šta god je veće.

en: This can be used to prevent data loss on power outages or to circumvent certain problems in the operating system or drivers.
sr_RS: Ovo se može koristiti da se izbegne gubitak podataka prilikom nestanka struje ili da se zaobiđu određeni problemi u operativnom sistemu ili drajverima.

en: This causes bigger overhead but allows precise seeking and extraction.
sr_RS: Доводи до значајног увећања датотеке али и до тачнијег трагања и издвајања.

en: This configuration is currently invalid.
sr_RS: Ova konfiguracija je nevažeća.

en: This element is currently present in the file.
sr_RS: Тренутно, овај елеменат постоји у датотеци.

en: This element is not currently present in the file.
sr_RS: Тренутно, овај елеменат не постоји у датотеци.

en: This field is normally set to the date the file is created.
sr_RS: U ovom polju se obično postavlja datum kada je fajl napravljen.

en: This file contains coordinates in the timestamp lines. Such coordinates are not supported by the Matroska SRT subtitle format. The coordinates will be removed automatically.
sr_RS: Ова датотека садржи координате на месту временских ознака. Ове координате нису подржане у Матрошка-Срт врсти поднаписа па ћу их самостално и уклонити.

en: This file could not be opened or parsed.
sr_RS: Не могу да отворим или рашчланим ову датотеку.

en: This file is probably not a Matroska file.
sr_RS: Ovaj fajl verovatno nije Matroska fajl.

en: This function requires the application %1.
sr_RS: Ova funkcija zahteva aplikaciju %1.

en: This happens when clicking the "abort job" button in a "job output" tab and when quitting the application.
sr_RS: Ово се дешава код притиска дугмета »Поништи« у језичку »Исход радње« и када се излази из програма.

en: This has not been implemented yet.
sr_RS: Ово још увек НИЈЕ ПРИМЕЊЕНО!.

en: This is a comma-separated list of 128-bit segment UIDs in the usual UID form: hex numbers with or without the "0x" prefix, with or without spaces, exactly 32 digits.
sr_RS: Ово је зарезом-одвојена листа 128-битних ЈИБ-ева одељака у уобичајеном ЈИБ- облику: хекса. бројеви са или без предлошка „0x“, са или без размака и од, тачно 32 цифре.

en: This is also done when quitting the application.
sr_RS: Ово се догоди када се напушта програм, тј. излази из њега.

en: This is an arbitrary name the GUI can use to refer to this particular configuration.
sr_RS: Ovo je proizvoljno ime koje program može da koristi da uputi na ovu konfiguraciju.

en: This is done at startup and at most once within 24 hours.
sr_RS: Ово се обави при покретању и највише једном у 24 сата.

en: This is done only if there is already a file whose name matches the unmodified destination file name.
sr_RS: Ovo se radi samo ako već postoji fajl čije ime se slaže sa neizmenjenim imenom odredišnog fajla.

en: This is the default mode.
sr_RS: Ово је подразумеван начин рада.

en: This is the language that newly added chapter names get assigned automatically.
sr_RS: Ово је језик самостално придодат ново-додатим називима поглавља.

en: This is the title that players may show as the 'main title' for this movie.
sr_RS: Програми за репродукцију могу ово да приказују као „главни наслов“ филма.

en: This is used for e.g. MPEG-1/-2 video tracks for storing the sequence headers.
sr_RS: Ово може да се употреби код, нпр. Мпег1/2-видео записа за чување поретка заглавља.

en: This is useful for situations like Blu-ray discs on which a multitude of playlists exists in the same directory and where it is not obvious which feature (e.g. main movie, extras etc.) a playlist belongs to.
sr_RS: Ово може да буде употребљено када није очигледно ком снимку (нпр. главни филм, додатни материјал итд.) плеј-листа припада или код блу-реј дискова на којима постоји мноштво плеј-листа у истом директоријуму.

en: This means that either backslashes must be doubled or the whole argument must be enclosed in single quotes.
sr_RS: Ovo znači da obrnute kose crte moraju biti duplirane ili ceo argument mora biti pod navodnikom.

en: This mode considers only the first video track that is output.
sr_RS: У овом режиму разматра се само први запис који се уписује.

en: This mode enforces several restrictions.
sr_RS: У овом режиму намећу се неколика ограничења.

en: This mode extracts cue information for some tracks to external text files.
sr_RS: У овом режиму издвајају се кју-подаци неких записа у спољне текст.датотеке.

en: This mode only considers the top-most level of chapters across all edition entries.
sr_RS: У овом режиму разматра се само највиши ниво поглавља у свим уносима издања.

en: This must be a comma-separated list of four numbers for the cropping to be used at the left, top, right and bottom, e.g. '0,20,0,20'.
sr_RS: Ово мора да буде зарезом-одвојен низ четири броја за жељено орезивање слева, одозго, здесна и одоздо, као нпр. „0,20,0,20“.

en: This only works with AC-3, DTS & TrueHD audio tracks.
sr_RS: Ovo važi samo za AC-3, DTS i TrueHD audio staze.

en: This only works with DTS audio tracks.
sr_RS: Употребљиво само са ДТС-звучним записима.

en: This option causes mkvmerge to remove the aspect ratio information from the bitstream.
sr_RS: Помођу ове опције, програм ће да уклони податак о пропорцији слике из битског тока.

en: This option controls how the chapter names are created.
sr_RS: Овом опцијом се управља стварањем назива поглавља.

en: This option forces mkvmerge to treat all of those I slices as key frames.
sr_RS: Ova opcija tera mkvmerge da tretira sve te I slike kao ključne slike.

en: This option needs an additional argument 'n'.
sr_RS: Ова опција захтева допунски аргумент „Х“.

en: This option prevents that behavior.
sr_RS: Овом опцијом се спречава такво понашање.

en: This option specifies the language to be associated with chapters if the OGM chapter format is used.
sr_RS: Овом опцијом се одређује језик везан за поглавља при употреби Огм-врсте поглавља.

en: This option tells mkvmerge the display aspect ratio to use when it calculates the display width/height.
sr_RS: Овом опцијом задаје се пропорција слике приказа коју ће Мкв-спојници да употреби за прорачун ширине/висине приказа.

en: This parameter is the display height in pixels.
sr_RS: Ово представља висину приказа (у пикселима).

en: This parameter is the display width in pixels.
sr_RS: Ово представља ширину приказа (у пикселима).

en: This property is mandatory and cannot be deleted in '{0}'. {1}
sr_RS: Ова особина је обавезна па се не може брисати из „{0}“. {1}

en: This property is unique. More instances cannot be added in '{0}'. {1}
sr_RS: Ова, јединствена особина, може да се појави само једном у „{0}“. {1}

en: This should REALLY not have happened. The space reserved for the first meta seek element was too small. Size needed: {0}. {1}
sr_RS: Заиста, ово није требало да се догоди. Одвојен простор за први елеменат описа трага је премален. Нужна величина: {0}. {1}

en: This should REALLY not have happened. The space reserved for the first meta seek element was too small. {0}
sr_RS: Заиста, ово није требало да се догоди. Одвојени простор за први елеменат елеменат описа трага је премален. {0}

en: This template will be used for new chapter entries.
sr_RS: Ова мустра ће да се употребљава у новоствараним уносима поглавља.

en: This track contains SBR AAC/HE-AAC/AAC+ data.
sr_RS: Овај запис садржи Сбр Аак/Хе-Аак/Аак+ податке.

en: This usually indicates a damaged file structure.
sr_RS: Ово обично указује на оштећење устројства датотеке.

en: This will increase file size and does not offer any additional value for players at the moment.
sr_RS: Ово увећева величину датотеке, а, тренутно, не даје додатне погодности програмима за репродукцију.

en: This will increase the file's size, especially if there are many audio tracks.
sr_RS: Ово увећева величину датотеке, а, нарочито, ако постоји много звучних записа.

en: This works well for video and subtitle tracks but should not be used with audio tracks.
sr_RS: Ово је употребљиво за записе поднаписа и видеа, али не и за звучне записе.

en: This works with all track types.
sr_RS: Ово је примењиво за све врсте записа.

en: Time slice
sr_RS: Тренутак

en: Timestamp extraction
sr_RS: Издвајање временске ознаке

en: Timestamp file:
sr_RS: Датотека са временским ознакама:

en: Timestamp scale
sr_RS: Skala vremenskih oznaka

en: Timestamps and default duration
sr_RS: Временске ознаке и подразумевана трајања

en: Timestamps:
sr_RS: Временске ознаке:

en: Title
sr_RS: Наслов

en: To all destination files
sr_RS: Za sve odredišne fajlove

en: Top
sr_RS: Gore

en: Trac&k name:
sr_RS: Назив &записа:

en: Track
sr_RS: Staza

en: Track ID for mkvmerge & mkvextract:
sr_RS: ИБ записа за Мкв-спојницу и Мкв-издвојницу:

en: Track ID {0} has an unknown AAC type.
sr_RS: Запис, ИБ {0}, садржи непознату Аак врсту.

en: Track ID {0}: {1} ({2})
sr_RS: Запис ИБ {0}: {1} ({2})

en: Track UID
sr_RS: ЈИБ записа

en: Track extraction
sr_RS: Издвајање записа

en: Track headers
sr_RS: Заглавља записа

en: Track number
sr_RS: Број записа

en: Track number for mkvpropedit:
sr_RS: Број записа за Мкв-особинар:

en: Track number {0} has been encrypted and decryption has not yet been implemented.
sr_RS: Запис број {0} је шифрован. На жалост, дешифровање још није примењено у програму.

en: Track number:
sr_RS: Broj staze:

en: Track type
sr_RS: Tip staze

en: Track {0} CodecPrivate is too small.
sr_RS: „Кодек_приватно“ у запису {0} је премали.

en: Track {0} has been compressed with an unknown/unsupported compression algorithm ({1}).
sr_RS: За запис {0} је употребљен непознат/неподржан алгоритам сажимања ({1}).

en: Track {0} is missing its track UID element which is required to be present by the Matroska specification. If the file contains tags then those tags might be broken.
sr_RS: Запис {0} нема свој елеменат ЈИБ-записа чије је присуство по матрошка-спецификацији обавезно. Ако ова датотека садржи ознаке онда оне могу да буду оштећене.

en: Track {0} was compressed with the algorithm '{1}' which is not supported anymore.
sr_RS: Staza {0} je kompresovana sa algoritmom '{1}' koji više nije podržan.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' contains invalid "codec private" data for AAC.
sr_RS: Запис „{0}“ (Кодек-ИБ={1}) не садржи ваљан Аак-податак „codec private“.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' does not contain valid headers.
sr_RS: Запис „{0}“ (Кодек-ИБ={1}) не садржи ваљана заглавља.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' is missing the "bits per second (bps)" element and cannot be extracted.
sr_RS: Запис „{0}“ (Кодек-ИБ={1}) не садржи елеменат „bits per second (bps)“, па не може да се издвоји.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' is missing the "codec private" element and cannot be extracted.
sr_RS: Запис „{0}“ (Кодек-ИБ={1}) не садржи елеменат „codec private“, па не може да се издвоји.

en: Track {0} with the CodecID '{1}' is missing the "default duration" element and cannot be extracted.
sr_RS: Запис „{0}“ (Кодек-ИБ={1}) не садржи елеменат „default duration“, па не може да се издвоји.

en: Track {0}: An USF subtitle entry starting at timestamp {1} is not well-formed XML and will be skipped.
sr_RS: Запис {0}: Унос УСФ-поднаписа који почиње врем. ознаком {1} није у ваљаном ИксМЛ-облику па ћу га прескочити.

en: Track {0}: NAL too big. Size according to header field: {1}, available bytes in packet: {2}. This NAL is defect and will be skipped.
sr_RS: Запис {0}: Превелик „НАЛ“. Величина у пољу заглавља је: {1}, доступно бајтова у пакету: {2}. Овај „НАЛ“ је оштећен па ћу га прескочити.

en: Track {0}: Subtitle entry number {1} is missing its duration. Assuming a duration of 1s.
sr_RS: Запис {0}: За ставку бр. {1} поднаписа нема трајања. Произвољно ћу поставити вредност на 1 секунду.

en: Track {0}: The AAC information could not be parsed.
sr_RS: Запис {0}: Не могу да рашчланим Аак-податак.

en: Track {0}: {1}, codec ID: {2}{3}{4}{5}
sr_RS: Запис {0}: {1}, ИБ-кодека: {2}{3}{4}{5}

en: Tracks
sr_RS: Staze

en: Tracks with a language in this list will be set not to be copied by default.
sr_RS: Staze sa jezikom sa ove liste biće podešene da se ne kopiraju podrazumevano.

en: Tracks with unsupported content encoding schemes (compression or encryption) cannot be extracted.
sr_RS: Записи неподржаних шема кодирања садржаја (сажимање или шифровање) не могу да се издвајају.

en: Tracks with unsupported content encoding schemes (compression or encryption) cannot be modified.
sr_RS: Staze sa nepodržanim šemama kodiranja (kompresija ili šifrovanje) ne mogu da se izmene.

en: Tracks:
sr_RS: Записи:

en: TrueHD
sr_RS: Тру-ХД

en: Two VobSub tracks can only be extracted into the same file if their CodecPrivate data matches. This is not the case for the tracks {0} and {1}.
sr_RS: Два Воб-суб записа могу да се издвоје у исту датотеку само ако се њихови„Кодек_приватно“-подаци подударају. За записе {0} и {1} то није случај.

en: Two files multiplexed with the same settings and this switch activated will be identical.
sr_RS: Dva fajla multipleksirana sa istim podešavanjem i sa uključenim ovim parametrom će biti identična.

en: Type
sr_RS: Врста

en: Type of the unit for DisplayWidth/Height (0: pixels, 1: centimeters, 2: inches, 3: aspect ratio).
sr_RS: Мерна јединица за величину приказа (Ш×В) (0: пиксел, 1: центиметар, 2: инч, 3: пропорција слике).

en: Type-specific settings
sr_RS: Specifična podešavanja

en: Type:
sr_RS: Врста:

en: USF subtitles
sr_RS: УСФ поднаписи

en: USF text subtitles
sr_RS: УСФ текст-поднаписи

en: Unable to append files
sr_RS: Не могу да придружим датотеке

en: Unknown
sr_RS: Непознато

en: Unknown audio stream type 0x{0:04x}. Stream ID {1} will be ignored.
sr_RS: Непозната врста звучног тока 0x{0:04x}. ИБ-тока {1} ћу занемарити.

en: Unknown chapter file format in '{0}'. It does not contain a supported chapter format.
sr_RS: Непозната врста датотеке поглавља у „{0}“. Она не садржи подржане врсте поглавља.

en: Unknown content encoding type {0} for track {1}.
sr_RS: Непозната врста кодирања садржаја {0} за запис {1}.

en: Unknown element (ID: 0x{0})
sr_RS: Nepoznat element (ID: 0x{0})

en: Unknown format for the next UID in '{0} {1}'.
sr_RS: Непозната врста за наредни ЈИБ у „{0} {1}“.

en: Unknown format for the previous UID in '{0} {1}'.
sr_RS: Непозната врста за претходни ЈИБ у „{0} {1}“.

en: Unknown format for the segment UID '{2}' in '{0} {1}'.
sr_RS: Непозната врста за ЈИБ-одељка „{2}“ у „{0} {1}“.

en: Unknown format in '{0} {1}'.
sr_RS: Nepoznat format u '{0} {1}'.

en: Unknown header 0x{0:02x}{1:02x}{2:02x}{3:02x}
sr_RS: Непознато заглавље 0x{0:02x}{1:02x}{2:02x}{3:02x}

en: Unknown mode '{0}'.
sr_RS: Непознат режим „{0}“.

en: Unknown option '{0}'.
sr_RS: Непозната опција „{0}“.

en: Unknown parse mode in '{0} {1}'.
sr_RS: Непознат режим рашчлањавања у „{0} {1}“.

en: Unknown/unsupported audio format 0x{0:04x} for this audio track.
sr_RS: Непозната/неподржана врста звука 0x{0:04x} за дати звучни запис.

en: Unlimited
sr_RS: Neograničen

en: Unrecognized command line option '{0}'.
sr_RS: Опција линије наредбе „{0}“ није подржана.

en: Unrecognized file format
sr_RS: Врста датотеке није подржана

en: Unsigned integer
sr_RS: Неозначена целобројна

en: Unsupported MPEG mpeg_version: 0x{0:02x} in packet {1} for timestamp {2}, assuming MPEG2. No further warnings will be printed for this track.
sr_RS: Неподржан Мпег mpeg_version: 0x{0:02x} у пакету {1} за врем.ознаку {2}, претпостављам Мпег2. Нећу пружати даља упозорења за овај запис.

en: Unsupported file format
sr_RS: Неподржана врста датотеке

en: Unsupported track type for this track.
sr_RS: Неподржана врста за овај запис.

en: Update an attachment's properties
sr_RS: Ažuriraj svojstva priloga

en: Updating the '{0}' element failed. Reason:
sr_RS: Није успело занављање елемента „{0}“. Узрок:

en: Usage
sr_RS: Начини примене

en: Usage and examples
sr_RS: Upotreba i primeri

en: Use 'segment linking' for the resulting files.
sr_RS: Употребљавај „повезивање одељака“ за излазне датотеке.

en: Use fi&xed directory:
sr_RS: &Стално користи овај директоријум:

en: Use fixed values for the elements that change with each file otherwise (multiplexing date, segment UID, track UIDs etc.).
sr_RS: Koristi fiksne vrednosti za elemente koji se i inače menjaju (datum multipleksiranja, segment UID, track UID-evi itd.).

en: Use the &title as the base file name if a title is set
sr_RS: Koristi &naslov kao osnovu imena fajla

en: Use this only for testing purposes.
sr_RS: Употребите ово само у сврхе тестирања

en: Useful e.g. when you want exactly two files.
sr_RS: На пример, ово је корисно ако желите тачно две датотеке.

en: Uses the chapter names of the specified language for extraction instead of the first chapter name found.
sr_RS: Pri izvlačenju poglavlja, koristi imena od naznačenog jezika umesto ime poglavlja koje je prvo pronađeno.

en: Using the demultiplexer for the format '{0}'.
sr_RS: Употребљавам демултиплексер за формат „{0}“.

en: Using the generic output module for track type '{0}'.
sr_RS: Употребљавам општи изл. модул за врсту записа „{0}“.

en: Using the output module for the format '{0}'.
sr_RS: Употребљавам изл. модул за формат „{0}“.

en: VC-1
sr_RS: ВК1

en: VC-1 elementary streams
sr_RS: ВК1-основни токови

en: VP8/VP9
sr_RS: Вп8/Вп9

en: Valid format codes are:
sr_RS: Važeći kodovi formata su:

en: Valid hacks are:
sr_RS: Ваљана хаковања су:

en: Validation failed
sr_RS: Неуспешна провера

en: Value
sr_RS: Вредност

en: Value: %1
sr_RS: Vrednost: %1

en: Variables for all job types
sr_RS: Promenljive za zadatke svih tipova

en: Variables for multiplex jobs
sr_RS: Promenljive za multipleksiranje

en: Variants
sr_RS: Varijante

en: Version %1
sr_RS: Издање %1

en: Version %1 "%2"
sr_RS: Издање %1 „%2“

en: Vertical chroma siting
sr_RS: Vertikalna pozicija hrome

en: VfW compatible video
sr_RS: Вфв сагласан видео

en: Video
sr_RS: Видео

en: Video aspect ratio type
sr_RS: Модел пропорције слике за видео

en: Video crop bottom
sr_RS: Орезивање слике одоздо

en: Video crop left
sr_RS: Орезивање слике слева

en: Video crop right
sr_RS: Орезивање слике здесна

en: Video crop top
sr_RS: Орезивање слике одозго

en: Video display height
sr_RS: Висина приказа

en: Video display unit
sr_RS: Приказ — Јединица мере

en: Video display width
sr_RS: Ширина приказа

en: Video field order
sr_RS: Redosled poluslike

en: Video interlaced flag
sr_RS: Белег „испреплитан видео“

en: Video packet assembly failed. Error code: {0} ({1})
sr_RS: Sastavljanje video paketa nije uspelo. Kod greške: {0} ({1})

en: Video pixel height
sr_RS: Висина

en: Video pixel width
sr_RS: Ширина

en: Video projection
sr_RS: Video projekcija

en: Video properties
sr_RS: Видео-особине

en: Video stereo mode
sr_RS: Стерео режим

en: Video track
sr_RS: Видео запис

en: Video track %1
sr_RS: Video staza %1

en: Video: projection type
sr_RS: Video: tip projekcije

en: Visible
sr_RS: Vidljivo

en: VobButtons
sr_RS: Воб-дугмад

en: VobSub
sr_RS: Воб-суб

en: VobSub subtitles
sr_RS: Воб-суб поднаписи

en: Vorbis
sr_RS: Ворбис

en: WAV
sr_RS: Вав

en: WAVE (uncompressed PCM audio)
sr_RS: Ваве (ПЦМ-звук — несажет)

en: WAVPACK
sr_RS: Вав-пак

en: WAVPACK v4 audio
sr_RS: Вав-пак звук изд.4

en: WAVPACK4
sr_RS: Вав-пак4

en: Warn about missing &audio tracks:
sr_RS: Upozori kad audio staza nedostaje:

en: Warn before &aborting running jobs
sr_RS: Upozori pre &prekidanja pokrenutih zadataka

en: Warn before &closing modified tabs
sr_RS: Упозори пре &затварања измењених језичака

en: Warn before &overwriting existing items (files, jobs etc.)
sr_RS: Упозори пре преписивања &постојећих ставки (датотека, радњи...)

en: Warning in line {0}: The start timestamp is smaller than that of the previous entry. All entries from this file will be sorted by their start time.
sr_RS: Упозорење — линија {0}: Почетна временска ознака је мања од оне у претходном запису. Пресложићу све уносе ове датотеке по њиховом почетном времену.

en: Warning:
sr_RS: Упозорење:

en: Warnings
sr_RS: Упозорења

en: Warnings/Errors
sr_RS: Upozorenja/Greške

en: Warnings:
sr_RS: Упозорења:

en: WebM audio/video files
sr_RS: ВебМ зв./видео датотеке

en: WebM files
sr_RS: ВебМ-датотеке

en: WebVTT subtitles
sr_RS: WebVTT titlovi

en: What do you want to do with the files you've dragged & dropped here?
sr_RS: Шта желите да урадите са датотекама које сте превукли овде?

en: What to do in the future:
sr_RS: Шта да урадим у наставку:

en: What you input here is added after all the other options the GUI adds so that you could overwrite any of the GUI's options for this track.
sr_RS: Оно што унесете овде додаје се након свих других опција које граф. сучеље додаје, па тако, ове опције могу пребрисати оне претходне, за овај запис.

en: When &dropping files:
sr_RS: Kada prevučeš &fajlove:

en: When &finished…
sr_RS: &Kada se završi...

en: When a file is added its name is scanned.
sr_RS: Додавањем датотеке истражен је њен назив.

en: When adding source files all tracks are normally set to be copied into the destination file.
sr_RS: Kada se dodaju izvorni fajlovi, sve staze su po pravilu podešene za kopiranje u odredišni fajl.

en: When appending: one chapter is created at the start and one whenever a file is appended.
sr_RS: Prilikom pripajanja: jedno poglavlje se pravi na početku svakog pripojenog fajla.

en: When the user adds a file containing such a title, the program will copy the title into the "file title" input box if this option is enabled.
sr_RS: Kada korisnik doda fajl koji sadrži takav naslov, program će tada kopirati naslov u polje za unos »naslov fajla« ako je ova opcija uključena.

en: When the user adds such a file the track's language input is set to the language property from the source file.
sr_RS: Када додајете такву датотеку, унос за језик записа се поставља према особини језика у изворној датотеци.

en: When the user drags & drops files from an external application onto a header editor tab the GUI can take different actions.
sr_RS: Kada korisnik prevlači fajlove iz spoljnih aplikacija na karticu urednika zaglavlja, program može da preduzme različite radnje.

en: When the user drags & drops files from an external application onto the multiplex tool the GUI can take different actions.
sr_RS: Kada korisnik prevlači fajlove iz spoljnih aplikacija na alatku za multipleksiranje, program može da preduzme različite radnje.

en: When to execute:
sr_RS: Kada izvršiti:

en: Whenever the user adds a playlist the program can automatically scan the directory for other playlists and present the user with a detailed list of the playlists found.
sr_RS: Увек када додајете плеј-листу, програм може самостално да тражи и остале плеј-листе у датом директоријуму, те да Вам прикаже детаљан списак пронађених плеј-листа.

en: White color chromaticity coordinate X as defined by CIE 1931.
sr_RS: X koordinata hromatičnosti Bele boje prema definiciji CIE 1931.

en: White color chromaticity coordinate Y as defined by CIE 1931.
sr_RS: Y koordinata hromatičnosti Bele boje prema definiciji CIE 1931.

en: White color coordinate x
sr_RS: Koordinata x bele boje

en: White color coordinate y
sr_RS: Koordinata y bele boje

en: Width of the encoded video frames in pixels.
sr_RS: Ширина кодираних видео-кадрова (у пикселима).

en: Width of the video frames to display.
sr_RS: Ширина приказа видео-кадрова.

en: Windows (cmd.exe)
sr_RS: Виндоуз („cmd.exe“)

en: Windows Media (ASF/WMV)
sr_RS: Виндоуз-медиј (Асф/Вмв)

en: With "close current settings" the current multiplex settings will be closed without opening new ones.
sr_RS: Sa "zatvori trenutne postavke" trenutne postavke će biti zatvorene bez otvaranja novih.

en: With "create new settings" a new set of multiplex settings will be added.
sr_RS: Sa "napravi nove postavke" novi set multipleks postavki će biti dodat.

en: With "remove source files" all source files will be removed.
sr_RS: Sa "ukloni izvorne fajlove" svi izvorni fajlovi će biti uklonjeni.

en: With the current multiplex settings the destination file will not contain an audio track.
sr_RS: Sa trenutnim multipleks postavkama, odredišni fajl neće sadržati audio stazu.

en: With this option that information is adjusted to match the container's timing information.
sr_RS: Овом опцијом та информација је прилагођена тако да одговара временским ознакама сандука.

en: Write durations for all blocks.
sr_RS: Упиши трајања за све блокове.

en: Write the attachment with the ID 'AID' to 'outname'.
sr_RS: Уписује прилог ИБ ПИБ у датуотеку названу „outname“.

en: Write track with the ID TID to the file 'out'.
sr_RS: Уписује запис ИБ ЗИБ у датуотеку названу „out“.

en: Writing application
sr_RS: Aplikacija

en: Writing the VobSub index file '{0}'.
sr_RS: Уписивање индекса Воб-суб датотеке „{0}“.

en: Wrong Kate version: {0}.{1} > {2}.x
sr_RS: Неодговарајуће Кејт-издање: {0}.{1} > {2}.x

en: Wrong Theora version: {0}.{1}.{2} != 3.2.x
sr_RS: Неодговарајуће Теора-издање : {0}.{1}.{2} != 3.2.x

en: Wrong argument to '--split-max-files'.
sr_RS: Неодговарајући аргуменат за „--split-max-files“ опцију.

en: Wrong header type: 0x{0:02x} != 0x{1:02x}
sr_RS: Неодговарајућа врста заглавља: 0x{0:02x} != 0x{1:02x}

en: Wrong identification string: '{0:6s}' != 'theora'
sr_RS: Неодговарајућа указивачка ниска: „{0:6s}“ != „theora“

en: Wrong identification string: '{0:7s}' != 'kate\0\0\0'
sr_RS: Неодговарајућа указивачка ниска: „{0:7s}“ != „kate\0\0\0“

en: XML chapter files
sr_RS: ИксМЛ датотеке поглавља

en: XML segment info files
sr_RS: ИксМЛ датотеке са подацима одељка

en: XML tag files
sr_RS: ИксМЛ датотеке ознака

en: Xiph lacing
sr_RS: Xiph uvezivanje

en: Yes
sr_RS: Да

en: You can add attachments by clicking on the button below, by right-clicking on a node in the tree and selecting "Add attachments" from the popup menu or by dragging & dropping files here or onto the tree.
sr_RS: Možete dodati priloge klikom na dugme ispod, desnim klikom na listu sa stavkama i biranjem opcije "Dodaj priloge" iz kontekstnog menija ili prevlačenjem fajlova ovde ili na listu.

en: You can also drag & drop media files here.
sr_RS: Медија-датотеке се такође могу превући овде.

en: You can change this value in the preferences.
sr_RS: Можете да измените ову вредност у поставкама.

en: You can control the format used by the start timestamp with <START:format>.
sr_RS: Možete kontrolisati format korišćen od strane početne vremenske oznake sa <START:format>.

en: You can download the application from the following URL:
sr_RS: Možete skinuti aplikaciju sa sledećeg URL-a:

en: You can exempt certain track types from this restriction by checking the corresponding check box below, e.g. for video tracks.
sr_RS: Ова ограничења се могу заобићи за одређене врсте записа означавањем одговарајућег поља за потврду испод, нпр. за видео-записе.

en: You can let the header editor add the element to the file.
sr_RS: Уредником заглавља можете да додате овај елеменат у датотеку.

en: You can let the header editor remove the element from the file.
sr_RS: Уредником заглавља можете да уклоните овај елеменат из датотеке.

en: You can opt for having them removed automatically under certain conditions.
sr_RS: Под извесним условима, можете да омогућите њихово самоуклањање

en: You can specify a minimum number of places for the chapter number with '<NUM:places>', e.g. '<NUM:3>'.
sr_RS: Најмањи број цифара за број поглавља можете да одредите помоћу „<NUM:број_цифара>“, као нпр. „<NUM:3>“.

en: You can specify one of the units 's', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'i' or 'p'.
sr_RS: Možete navesti jednu od jedinica 's', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'i' ili 'p'.

en: You can specify up to nine digits for the number of nanoseconds 'nnnnnnnnn' or none at all.
sr_RS: За број наносекунди можете да наведете до 9 цифара („ххххххххх“) или пак ниједну.

en: You can split based on the amount of time passed, based on timestamps, on frame/field numbers or on chapter numbers.
sr_RS: Можете да распарчавате по протеклом времену, по временским ознакама, по бројевима кадрова/поља или по бројевима поглавља.

en: You can still enter track names not present in this list manually in both tools.
sr_RS: I dalje možete ručno uneti imena kojih nema na ovoj listi, u oba alata.

en: You can still enter values not present in this list manually in the multiplexer.
sr_RS: I dalje možete ručno uneti vrednosti kojih nema na ovoj listi.

en: You cannot add additional parts to files that don't contain tracks.
sr_RS: Не могу да се додају прилепци датотекама које не садрже записе.

en: You have to enter a value between 1000 and 10000000 or the magic value -1.
sr_RS: Унесите вредност између 1000 и 10000000 или чаробну вредност „-1“.

en: You have to set the destination file name before you can start multiplexing or add a job to the job queue.
sr_RS: Morate da postavite odredišni fajl pre nego što možete da počnete multipleksiranje ili dodavanje novog zadatka na listu.

en: You may omit the number of hours 'HH' and the number of nanoseconds 'nnnnnnnnn'.
sr_RS: Број сати („ЧЧ“) можете да изоставите као и број наносекунди („ххххххххх“).

en: You may omit the number of hours 'HH'.
sr_RS: Број сати („ЧЧ“) можете да изоставите.

en: Zlib decompression failed. Result: {0}
sr_RS: Није успело Злиб-сажимање. Исход: {0}

en: ac3_bs_packetizer::add_to_buffer(): Untested code ('size' is odd). If mkvmerge crashes or if the resulting file does not contain the complete and correct audio track, then please contact the author Moritz Bunkus at moritz@bunkus.org.
sr_RS: „ac3_bs_packetizer::add_to_buffer()“: Непроверен код („size“ је чудно). Ако Мкв-спојница непредвиђено прекине рад, или ако исходишна датотека не садржи потпун и ваљан звучни запис, обавестите творца програма, Морица Бункуса, системом е-поште на moritz@bunkus.org.

en: anaglyph (cyan/red)
sr_RS: рељефно (сиња/црвена)

en: anaglyph (green/magenta)
sr_RS: рељефно (зелена/пурпурна)

en: attachments [options] [AID1:out1 [AID2:out2 ...]]
sr_RS: attachments [opcije] [AID1:out1 [AID2:out2 ...]]

en: audio
sr_RS: звук

en: bits per sample: {0}
sr_RS: битова по узорку: {0}

en: both eyes laced in one block (left first)
sr_RS: кадрови за оба ока увезани у 1 блок (лево прво)

en: both eyes laced in one block (right first)
sr_RS: кадрови за оба ока увезани у 1 блок (десно прво)

en: buttons
sr_RS: дугмад

en: channels: {0}
sr_RS: канали: {0}

en: chapters [options] out.xml
sr_RS: chapters [opcije] out.xml

en: checkerboard (left first)
sr_RS: шаховска табла (лево прво)

en: checkerboard (right first)
sr_RS: шаховска табла (десно прво)

en: column interleaved (left first)
sr_RS: испреплетен стуб (лево прво)

en: column interleaved (right first)
sr_RS: испреплетен стуб (десно прво)

en: compression
sr_RS: сажимање

en: cues [options] [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]
sr_RS: cues [opcije] [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]

en: default duration: {0:.3f}ms ({1:.3f} frames/fields per second for a video track)
sr_RS: подразумевано трајање: {0:.3f}ms ({1:.3f} кадрова/поља по секунди за видео запис)

en: deflateInit() failed. Result: {0}
sr_RS: Није успело „deflateInit()“. Исход: {0}

en: discardable,
sr_RS: одбачен,

en: display height: {0}
sr_RS: висина приказа: {0}

en: display width: {0}
sr_RS: ширина приказа: {0}

en: encryption
sr_RS: заштита

en: filelist_t not found for generic_packetizer_c. {0}
sr_RS: Није пронађено „filelist_t“ за „generic_packetizer_c“. {0}

en: flac_decoder: Could not initialize the FLAC decoder.
sr_RS: „flac_decoder“: Не могу да отворим Флак-декодер.

en: flac_decoder: Could not set metadata_respond_all.
sr_RS: „flac_decoder“: Не могу да поставим „metadata_respond_all“.

en: flac_decoder: FLAC__stream_decoder_new() failed.
sr_RS: „flac_decoder“: Није успело „FLAC__stream_decoder_new()“.

en: flac_header_extraction: Could not initialize the FLAC decoder.
sr_RS: flac_header_extraction: Не могу да отворим Флак-декодер.

en: flac_header_extraction: Could not set metadata_respond_all.
sr_RS: „flac_header_extraction“: Не могу да ставим „metadata_respond_all“.

en: flac_header_extraction: FLAC__stream_decoder_new() failed.
sr_RS: „flac_header_extraction“: Није успело „FLAC__stream_decoder_new()“.

en: flac_header_extraction: bytes ({0}) < op.bytes ({1}). Could not read the FLAC headers.
sr_RS: „flac_header_extraction“: bytes ({0}) < op.bytes ({1}). Не могу да читам Флак-заглавља.

en: flac_reader: Could not read a header packet.
sr_RS: „flac_reader“: Не могу да читам пакет заглавља.

en: flac_reader: Could not read all header packets.
sr_RS: „flac_reader“: Не могу да читам све пакете заглавља.

en: flac_reader: could not initialize the FLAC packetizer.
sr_RS: „flac_reader“: Не могу да отворим Флак-паковалац.

en: for files with chapter information (e.g. OGM, MP4) for which mkvmerge does not detect the encoding correctly
sr_RS: за датотеке података поглавља (нпр. Огм, Мп4) чије кодирање Мкв-спојница није ваљано препознала.

en: for subtitle files that do not use a byte order marker (BOM) and that are not encoded in the system's current character set (%1)
sr_RS: за датотеке поднаписа који не употребљавају ознаку редоследа бајтова (енг. „BOM“), а који нису кодирани текућом кодном страном (%1) на систему

en: generic video
sr_RS: generički video

en: header removal
sr_RS: уклањање заглавља

en: inflateInit() failed. Result: {0}
sr_RS: „inflateInit()“ није  успело. Исход: {0}

en: invalid language tag '{0}': {1}
sr_RS: Nevažeća jezička oznaka '{0}': {1}

en: key,
sr_RS: кључ,

en: language (IETF BCP 47): {0}
sr_RS: jezik (IETF BCP 47): {0}

en: language: {0}
sr_RS: језик: {0}

en: length {0}, data: {1}
sr_RS: дужина {0}, подаци: {1}

en: line {0}: The 'delay' timestamp could not be parsed.
sr_RS: линија {0}: Не могу да рашчланим временску ознаку за кашњење.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode for track {0}) Matroska says that there are {1} bits per sample, but the WAVEFORMATEX says that there are {2}.
sr_RS: „matroska_reader“: (МС-сагласан режим, запис {0}) По Матрошки, постоји {1} бита по узорку, а по „WAVEFORMATEX“, њих је {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode for track {0}) Matroska says that there are {1} channels, but the WAVEFORMATEX says that there are {2}.
sr_RS: „matroska_reader“: (МС-сагласан режим, запис {0}) По Матрошки, постоји {1} канала, а по „WAVEFORMATEX“, њих је {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode for track {0}) Matroska says that there are {1} samples per second, but WAVEFORMATEX says that there are {2}.
sr_RS: „matroska_reader“: (МС-сагласан режим, запис {0}) По Матрошки, постоји {1} узорака по секунди, а по „WAVEFORMATEX“, њих је {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode, track {0}) Matroska says video height is {1}, but the BITMAPINFOHEADER says {2}.
sr_RS: „matroska_reader“: (МС-сагласан режим, запис {0}) По Матрошки, висина видеа је {1}, а по „BITMAPINFOHEADER“, она је {2}.

en: matroska_reader: (MS compatibility mode, track {0}) Matroska says video width is {1}, but the BITMAPINFOHEADER says {2}.
sr_RS: „matroska_reader“: (МС-сагласан режим, запис {0}) По Матрошки, ширина видеа је {1}, а по „BITMAPINFOHEADER“, она је {2}.

en: matroska_reader: No segment found.
sr_RS: „matroska_reader“: Нема пронађеног одељка.

en: matroska_reader: Pixel height is missing.
sr_RS: „matroska_reader“: Недостаје висина (у пикселима).

en: matroska_reader: Pixel width is missing.
sr_RS: „matroska_reader“: Недостаје ширина (у пикселима).

en: matroska_reader: The CodecID '{0}' for track {1} is unknown.
sr_RS: „matroska_reader“: Није познат ИБ-кодека „{0}“ (запис {1}).

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but the private codec data does not contain valid headers.
sr_RS: „matroska_reader“: За запис {0}, ИБ-кодека је „{1}“, али у овим приватним подацима нема ваљаног заглавља.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no BITMAPINFOHEADER struct present. Therefore we don't have a FourCC to identify the video codec used.
sr_RS: „matroska_reader“: За запис {0}, ИБ-кодека је „{1}“, али не постоји „BITMAPINFOHEADER“-устројство. Зато нема Фоур-ЦЦ за одређивање употребљеног видео-кодера.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no WAVEFORMATEX struct present. Therefore we don't have a format ID to identify the audio codec used.
sr_RS: „matroska_reader“: За запис {0}, ИБ-кодека је „{1}“, али не постоји „WAVEFORMATEX“-устројство. Зато нема ИБ-формата за одређивање употребљеног звучног-кодера.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no codec private headers.
sr_RS: „matroska_reader“: За запис {0}, ИБ-кодека је „{1}“, али нема приватних заглавља кодека.

en: matroska_reader: The CodecID for track {0} is '{1}', but there was no private data found.
sr_RS: „matroska_reader“: За запис {0}, ИБ-кодека је „{1}“, али нема приватних података.

en: matroska_reader: The height for track {0} was not set.
sr_RS: „matroska_reader“: За запис {0} није постављена висина.

en: matroska_reader: The width for track {0} was not set.
sr_RS: „matroska_reader“: За запис {0} није постављена ширина.

en: matroska_reader: Track {0} seems to be ok.
sr_RS: „matroska_reader“: Изгледа да је запис {0} ваљан.

en: matroska_reader: mkvmerge was not compiled with FLAC support. Ignoring track {0}.
sr_RS: „matroska_reader“: Код превођења програмског кода Мкв-спојнице није укључена подршка за Флак-кодек. Занемарићу запис {0}.

en: matroska_reader: no EBML head found.
sr_RS: „matroska_reader“: нема ЕБМЛ-заглавља.

en: matroska_reader: unknown demultiplexer type for track {0}: '{1}'
sr_RS: matroska_reader: nepoznat tip demultipleksera za stazu {0}: '{1}'

en: memory.cpp/safemalloc() called from file {0}, line {1}: malloc() returned nullptr for a size of {2} bytes.
sr_RS: Позван је „memory.cpp/safememdup()“ из датотеке {0} (ред {1}): „malloc()“ је вратио „nullptr“ за величину од {2} бајтова.

en: memory.cpp/safememdup() called from file {0}, line {1}: malloc() returned nullptr for a size of {2} bytes.
sr_RS: Позван је „memory.cpp/safememdup()“ из датотеке {0} (ред {1}): „malloc()“ је вратио „nullptr“ за величину од {2} бајтова.

en: memory.cpp/saferealloc() called from file {0}, line {1}: realloc() returned nullptr for a size of {2} bytes.
sr_RS: Позван „memory.cpp/saferealloc()“ из датотеке {0} (ред {1}): „realloc()“ је вратио „nullptr“ за величину од {2} бајтова.

en: missing property name
sr_RS: недостаје назив особине

en: missing value
sr_RS: недостаје вредност

en: mkv&merge documentation
sr_RS: Упутства за рад са Мкв-спојницом

en: mkvextract "a movie.mkv" attachments 4:cover.jpg
sr_RS: mkvextract "film.mkv" attachments 4:naslovna.jpg

en: mkvextract "a movie.mkv" chapters movie_chapters.xml
sr_RS: mkvextract "film.mkv" chapters poglavlja_filma.xml

en: mkvextract "a movie.mkv" cues 0:cues_track0.txt
sr_RS: mkvextract "film.mkv" cues 0:cues_track0.txt

en: mkvextract "a movie.mkv" tags movie_tags.xml
sr_RS: mkvextract "film.mkv" tags tagovi_filma.xml

en: mkvextract "a movie.mkv" timestamps_v2 1:timestamps_track1.txt
sr_RS: mkvextract "film.mkv" timestamps_v2 1:timestamps_track1.txt

en: mkvextract "a movie.mkv" tracks 0:video.h264 1:audio.aac timestamps_v2 0:timestamps.video.txt chapters chapters.xml tags tags.xml
sr_RS: mkvextract "film.mkv" tracks 0:video.h264 1:audio.aac timestamps_v2 0:timestamps.video.txt chapters poglavlja.xml tags tagovi.xml

en: mkvextract "a movie.mkv" tracks 2:audio.ogg -c ISO8859-1 3:subs.srt
sr_RS: mkvextract "film.mkv" tracks 2:audio.ogg -c ISO8859-1 3:prevod.srt

en: mkvextract "audiofile.mka" cuesheet audiofile.cue
sr_RS: mkvextract "audiofajl.mka" cuesheet audiofajl.cue

en: mkvextract <source-filename> <mode1> [options] <extraction-spec1> [<mode2> [options] <extraction-spec2>…]
sr_RS: mkvextract <izvorni-fajl> <mode1> [opcije] <extraction-spec1> [<mode2> [opcije] <extraction-spec2>…]

en: mkvextract.cpp/show_element(): level > 9: {0}
sr_RS: „mkvextract.cpp/show_element()“: ниво > 9: {0}

en: mkvinfo [options] <inname>
sr_RS: Употреба:
     mkvinfo [опције] <ул_назив>

en: mkvmerge -o out [global options] [options1] <file1> [@option-file.json] …
sr_RS: mkvmerge -o out [globalne opcije] [opcije1] <fajl1> [@opcijski-fajl.json] ...

en: mkvmerge also turns this on if the destination file name's extension is "webm".
sr_RS: mkvmerge takođe uključuje ovo ako je ekstenzija odredišnog fajla "webm".

en: mkvmerge can generate chapters automatically.
sr_RS: mkvmerge može da napravi poglavlja automatski.

en: mkvmerge can read cue sheets for audio CDs and automatically convert them to chapters.
sr_RS: Мкв-спојница може да чита Кју-листе звучних дискова те да их самостално претвара у поглавља.

en: mkvmerge command line
sr_RS: Линија наредбе Мкв-спојнице

en: mkvmerge does not distinguish between those two and simply counts the number of blocks.
sr_RS: Мкв-спојница не прави разлику између ово двоје већ просто броји блокове.

en: mkvmerge has not been compiled with FLAC support but handling of this stream has been requested.
sr_RS: Захтевано је руковање овим током али, при превођењу кôда Мкв-спојнице, није укључена подршка за Флак-датотеке.

en: mkvmerge normally calculates the delay implied by its presence and offsets all of the track's timestamps by it.
sr_RS: Ако је присутан и износ кашњења, Мкв-спојница ће да прорачуна и помери све временске ознаке записа за вредност тог износа.

en: mkvmerge normally removes that last entry if it's timestamp is within five seconds of the total duration.
sr_RS: Мкв-спојница ће да уклони последњу ставку уколико је њена временска ознака до пет секунда укупног трајања.

en: mkvmerge supports two chapter formats: The OGM like text format and the full featured XML format.
sr_RS: Мкв-спојница има подршку за две врсте поглавља, Огм-сродну текстуалну врсту и потпуно уобличену ИксМЛ-врсту.

en: mkvmerge was interrupted by a SIGINT (Ctrl+C?)
sr_RS: Мкв-спојницу је зауставио сигнал „SIGINT“ (Ctrl+C?)

en: mkvmerge/mkvextract track ID: {0}
sr_RS: „mkvmerge/mkvextract“ ИБ-записа: {0}

en: mkvpropedit [options] <file> <actions>
sr_RS: Употреба:
     mkvpropedit [опције] <датотека> <радње>

en: mkvtoolnix-gui <configuration file names>
sr_RS: mkvtoolnix-gui <називи датотека подешавања>

en: mkvtoolnix-gui [--multiplex|--info|--edit-chapters|--edit-headers] <file names>
sr_RS: mkvtoolnix-gui [--multiplex|--info|--edit-chapters|--edit-headers] <ime fajla>

en: mkvtoolnix-gui [options] [file names]
sr_RS: Употреба:
     mkvtoolnix-gui [опције] <називи  датптека>

en: mm_text_io_c: UTF32_* is not supported at the moment.
sr_RS: mm_text_io_c: UTF32_* тренутно није подржано.

en: mono
sr_RS: моно

en: mpeg_ps_reader: Should not have happened #1. {0}
sr_RS: „mpeg_ps_reader“: Ово није требало да се догоди #1. {0}

en: mpeg_ps_reader: Should not have happened #2. {0}
sr_RS: „mpeg_ps_reader“: Ово није требало да се догоди #2. {0}

en: no encryption
sr_RS: без заштите

en: no error
sr_RS: без грешке

en: no signature algorithm
sr_RS: непотписан алгоритам

en: no signature hash algorithm
sr_RS: непотписан хеш-алгоритам

en: ogg_stream_init for stream number {0} failed. Will try to continue and ignore this stream.
sr_RS: Није успео „ogg_stream_init“ тока број {0}. Покушаћу да, игноришући овај ток, наставим са радом.

en: ogg_sync_buffer failed
sr_RS: Није успео „ogg_sync_buffer“

en: or
sr_RS: или

en: output sampling freq: {0}
sr_RS: уч. узорковања на излазу: {0}

en: passthrough
sr_RS: пролаз

en: pixel crop bottom: {0}
sr_RS: пиксела исечено одоздо: {0}

en: pixel crop left: {0}
sr_RS: пиксела исечено слева: {0}

en: pixel crop right: {0}
sr_RS: пиксела исечено здесна: {0}

en: pixel crop top: {0}
sr_RS: пиксела исечено одозго: {0}

en: pixel height: {0}
sr_RS: висина пиксела: {0}

en: pixel width: {0}
sr_RS: ширина пиксела: {0}

en: raw data
sr_RS: сирови подаци

en: real_reader: Couldn't find RealAudio FourCC for id {0} (description length: {1}) Skipping track.
sr_RS: „real_reader“: Не могу да нађем Рилаудио-Фоурцц за ИБ {0} (дужина описа: {1}) Прескачем запис.

en: real_reader: Only audio header versions 3, 4 and 5 are supported. Track ID {0} uses version {1} and will be skipped.
sr_RS: „real_reader“: Подржана су само 3, 4 и 5 издања звучних заглавља. Запис чији је ИБ {0} употребљава издање {1} па ћу га занемарити.

en: rest: unknown
sr_RS: преостало: непознато

en: row interleaved (left first)
sr_RS: испреплетен ред (прво лево)

en: row interleaved (right first)
sr_RS: испреплетен ред (прво десно)

en: sampling freq: {0}
sr_RS: уч. узорковања: {0}

en: side by side (left first)
sr_RS: страна по страна (прво лево)

en: side by side (right first)
sr_RS: страна по страна (прво десно)

en: size unknown
sr_RS: veličina je nepoznata

en: size {0}
sr_RS: veličina {0}

en: ssa_reader: Invalid format. Could not find the "Format" line in the "[Events]" section.
sr_RS: „ssa_reader“: Формат није ваљан. Не могу да нађем линију „Format“ у одељку „[Events]“.

en: subtitle
sr_RS: поднапис

en: subtitles
sr_RS: поднаписи

en: text subtitles
sr_RS: текст-поднаписи

en: timestamps
sr_RS: времена

en: top bottom (left first)
sr_RS: горе-доле (прво лево)

en: top bottom (right first)
sr_RS: горе-доле (прво десно)

en: track name
sr_RS: назив записа

en: track number {0}, {1} frame(s), timestamp {2}
sr_RS: staza broj {0}, {1} slika(e), vremenska oznaka {2}

en: tracks [options] [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]
sr_RS: tracks [opcije] [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]

en: unknown
sr_RS: непознато

en: unknown, format tag 0x{0:04x}
sr_RS: непознато, облик ознаке 0x{0:04x}

en: unnamed
sr_RS: neimenovano

en: video
sr_RS: видео

en: vobsub_reader: sub file read failure
sr_RS: „vobsub_reader“: грешка при читању датотеке поднаписа

en: x
sr_RS: ×

en: {0} (track ID for mkvmerge & mkvextract: {1})
sr_RS: {0} (ID  staze za mkvmerge i mkvextract: {1})

en: {0} ({1:.3f} frames/fields per second for a video track)
sr_RS: {0} ({1:.3f} slika/poluslika u sekundi za video stazu)

en: {0} minute | {0} minutes
sr_RS[0]: {0} минут
sr_RS[1]: {0} минута
sr_RS[2]: {0} минута

en: {0} second | {0} seconds
sr_RS[0]: {0} секунду
sr_RS[1]: {0} секунде
sr_RS[2]: {0} секунди

en: {0}.{1} GiB
sr_RS: {0}.{1} ГиБ

en: {0}.{1} KiB
sr_RS: {0}.{1} КиБ

en: {0}.{1} MiB
sr_RS: {0}.{1} МиБ

en: {0}: Error in the Matroska file structure at position {1}. Resyncing to the next level 1 element.
sr_RS: {0}: Грешка устројства Матрошка-датотеке на позицији {1}. Поново усклађујем са наредним нивоом 1 елемента.

en: {0}: an exception occurred (message: {1}; type: {2}).
sr_RS: {0}: десио се изузетак (порука: {1}; врста: {2}).

en: {0}: an unknown exception occurred.
sr_RS: {0}: десио се непознат изузетак.

en: {0}: divisor is 0 in '{1} {2}'.
sr_RS: {0}: делилац је 0 у „{1} {2}“.

en: {0}: invalid track ID in '{1} {2}'.
sr_RS: {0}: Није ваљан ИБ записа у „{1} {2}“.

en: {0}: missing dividend in '{1} {2}'.
sr_RS: {0}: недостаје дељеник у „{1} {2}“.

en: {0}: missing divisor in '{1} {2}'.
sr_RS: {0}: недостаје делилац у „{1} {2}“.

en: {0}: missing track ID in '{1} {2}'.
sr_RS: {0}: недостаје ИБ записа у „{1} {2}“.

en: – No selection by default –
sr_RS: – bez selekcije –

en: – Set to none –
sr_RS: – ništa –
