mlocate - en to as translation catalogue (50 entries)

en: warning: Line number overflow
as: সতৰ্কবাৰ্তা: শাৰী নম্বৰ উপচি পৰিছে

en: missing closing `"'
as: বন্ধ কৰা `"' সন্ধানহীন

en: can not open `%s'
as: `%s' খুলিব নোৱাৰি

en: unknown variable `%s'
as: অজ্ঞাত চলক `%s'

en: variable name expected
as: চলক নাম আশা কৰা হৈছে

en: variable `%s' was already defined
as: চলক `%s' ইতিমধ্যে বৰ্ণিত

en: `=' expected after variable name
as: চলক নামৰ পিচত `=' আশা কৰা হৈছে

en: value in quotes expected after `='
as: `=' -ৰ পিছত কৌট্চত মান আশা কৰা হৈছে

en: invalid value `%s' of PRUNE_BIND_MOUNTS
as: PRUNE_BIND_MOUNTS -ৰ অবৈধ মান `%s'

en: unexpected data after variable value
as: চলক মানৰ পিছত অপ্ৰত্যাশিত তথ্য

en: I/O error reading `%s'
as: I/O পঢ়া ত্ৰুটি `%s'

en: Usage: updatedb [OPTION]...
    Update a mlocate database.
    
      -f, --add-prunefs FS           omit also FS
      -n, --add-prunenames NAMES     omit also NAMES
      -e, --add-prunepaths PATHS     omit also PATHS
      -U, --database-root PATH       the subtree to store in database (default "/")
      -h, --help                     print this help
      -o, --output FILE              database to update (default
                                     `%s')
          --prune-bind-mounts FLAG   omit bind mounts (default "no")
          --prunefs FS               filesystems to omit from database
          --prunenames NAMES         directory names to omit from database
          --prunepaths PATHS         paths to omit from database
      -l, --require-visibility FLAG  check visibility before reporting files
                                     (default "yes")
      -v, --verbose                  print paths of files as they are found
      -V, --version                  print version information
    
    The configuration defaults to values read from
    `%s'.
as: ব্যৱহাৰ: updatedb [বিকল্প]...
    এটা mlocate ডাটাবেইচ আপডেইট কৰক
    
      -f, --add-prunefs FS           FS -কো বাদ দিয়ক
      -n, --add-prunenames NAMES     NAMES -কো বাদ দিয়ক
      -e, --add-prunepaths PATHS     PATHS -কো বাদ দিয়ক
      -U, --database-root PATH       ডাটাবেইচত সঞ্চয় কৰিব লগিয়া সাবট্ৰি (default "/")
      -h, --help                     এই সহায় প্ৰিন্ট কৰক
      -o, --output FILE              আপডেইট কৰিবলে ডাটাবেইচ (default
                                     `%s')
          --prune-bind-mounts FLAG   বন্দা মাউন্টসমূহ বাদ দিয়ক (অবিকল্পিত "no")
          --prunefs FS               ডাটাবেইচৰ পৰা বাদ দিব লগা নথিপত্ৰপ্ৰণালী
          --prunenames NAMES         ডাটাবেইচৰ পৰা বাদ দিব লগা ডাইৰেকটৰি নামসমূহ
          --prunepaths PATHS         ডাটাবেইচৰ পৰা বাদ দিব লগা পথসমূহ
      -l, --require-visibility FLAG  নথিপত্ৰসমূহ সংবাদন কৰাৰ আগতে দৃশ্যমানতা নিৰিক্ষণ কৰক
                                     (অবিকল্পিত "yes")
      -v, --verbose                  নথিপত্ৰসমূহৰ পথ প্ৰিন্ট কৰে যেতিয়া পোৱা যায়
      -V, --version                  সংস্কৰণ তথ্য প্ৰিন্ট কৰিব
    
    মানসমূহ পঢ়িবলে সংৰূপ অবিকল্পিতসমূহ
    `%s'.

en: 
    Report bugs to %s.
as: 
    বাগসমূহ %s লে সংবাদন কৰক.

en: can not get current working directory
as: বৰ্তমান কাৰ্যৰত ডাইৰেকটৰি পোৱা নগল

en: --%s would override earlier command-line argument
as: --%s -এ পুৰ্বৰ কমান্ড-লাইন তৰ্ক পুনৰ লিখি দিব

en: invalid value `%s' of --%s
as: --%s -ৰ অবৈধ মান `%s'

en: --%s specified twice
as: --%s দুবাৰ ধাৰ্য্য কৰা হৈছে

en: Copyright (C) 2007 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    This software is distributed under the GPL v.2.
    
    This program is provided with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
as: স্বত্বাধিকাৰ (C) 2007 Red Hat, Inc. সকলো অধিকাৰ সংৰক্ষীত।
    এই চফ্টওৱেৰ GPL v.2 -ৰ অন্তৰ্গত বিলোৱা হৈছে।
    
    এই প্ৰগ্ৰামৰ লগত কোনো ওৱাৰেন্টি নাহে, আইন অনুমোদিত বিস্তাৰ লৈকে।

en: unexpected operand on command line
as: কমান্ড লাইনত অপ্ৰত্যাশীত কাৰ্য্যকাৰক

en: `%s' does not seem to be a mlocate database
as: `%s' এটা mlocate ডাটাবেইচ যেন নালাগে

en: `%s' has unknown version %u
as: `%s' -ৰ এটা অজ্ঞাত সংস্কৰণ %u আছে

en: `%s' has unknown visibility flag %u
as: `%s' -ৰ এটা অজ্ঞাত দৃশ্যমান ফ্লেগ %u আছে

en: unexpected EOF reading `%s'
as: `%s' পঢ়ি থাকোতে এটা অপ্ৰত্যাশীত EOFষ

en: I/O error seeking in `%s'
as: `%s' বিচাৰোতে এটা I/O ত্ৰুটি

en: Database %s:
as: ডাটাবেইচ %s:

en: 	%'ju directory
     | 	%'ju directories
as[0]: 	%'ju ডাইৰেকটৰি
as[1]: 	%'ju ডাইৰেকটৰিসমূহ

en: 	%'ju file
     | 	%'ju files
as[0]: 	%'ju নথিপত্ৰ
as[1]: 	%'ju নথিপত্ৰসমূহ

en: 	%'ju byte in file names
     | 	%'ju bytes in file names
as[0]: 	 নথিপত্ৰৰ নামসমূহত %'ju বাইট
as[1]: 	নথিপত্ৰৰ নামসমূহত %'ju বাইটসমূহ

en: 	%'ju byte used to store database
     | 	%'ju bytes used to store database
as[0]: 	ডাটাবেইচ সঞ্চয় কৰিবলে ব্যৱহৃত %'ju বাইট
as[1]: 	ডাটাবেইচ সঞ্চয় কৰিবলে ব্যৱহৃত %'ju বাইটসমূহ

en: invalid empty directory name in `%s'
as: `%s' -ত অবৈধ ৰিক্ত ডাইৰেকটৰি নাম

en: file name length %zu in `%s' is too large
as: নথিপত্ৰ নামৰ দৈৰ্ঘ  %zu `%s' -ৰ বাবে  অতি ডাঙৰ

en: non-option arguments are not allowed with --%s
as: --%s -ৰ সৈতে বিকল্প নোহোৱা তৰ্কসমূহৰ অনুমতি আছে

en: no pattern to search for specified
as: ধাৰ্য্য কৰাৰ কাৰণে বিচাৰিবলে কোনো বিন্যাস নাই

en: invalid regexp `%s': %s
as: অবৈধ regexp `%s': %s

en: can not drop privileges
as: সুবিধাসমূহ এৰিব নোৱাৰি

en: can not read two databases from standard input
as: প্ৰামানিক ইনপুটৰ পৰা দুটা ডাটাবেইচ পঢ়িব নোৱাৰি

en: can not stat () `%s'
as: stat () `%s' কৰিব নোৱাৰি

en: I/O error while writing to standard output
as: প্ৰামানিক ইনপুটলে লিখতে I/O ত্ৰুটি

en: file name length %zu is too large
as: নথিপত্ৰ নাম দৈৰ্ঘ %zu অতি ডাঙৰ

en: file system error: zero-length file name in directory %s
as: নথিপত্ৰ প্ৰনালী ত্ৰুটি: ডাইৰেকটৰি %s ত শূন্য-দৈৰ্ঘ্য নথিপত্ৰ নাম

en: can not open a temporary file for `%s'
as: `%s' -ৰ বাবে এটা অস্থায়ী নথিপত্ৰ খুলিব নোৱাৰি

en: configuration is too large
as: সংৰূপ অতি ডাঙৰ

en: can not find group `%s'
as: দল `%s' বিচাৰি পোৱা নাযায়

en: can not change group of file `%s' to `%s'
as: নথিপত্ৰ `%s' -ৰ দল `%s' লে সলাব নোৱাৰি

en: can not change permissions of file `%s'
as: নথিপত্ৰ `%s' -ৰ অনুমতিসমূহ সলাব নোৱাৰি

en: `%s' is locked (probably by an earlier updatedb)
as: `%s' লক্ড (সম্ভবত এটা পুৰ্বৰ updatedb দ্বাৰা)

en: can not lock `%s'
as: `%s' লক কৰিব নোৱাৰি

en: can not change directory to `%s'
as: ডাইৰেকটৰিক `%s' লে সলাব নোৱাৰি

en: I/O error while writing to `%s'
as: `%s' -লে লিখোতে এটা I/O ত্ৰুটি

en: error replacing `%s'
as: `%s' সলাওতে ত্ৰুটি
