mlocate - en to ast translation catalogue (49 entries)

en: warning: Line number overflow
ast: atención: númberu de llinia escedíu

en: missing closing `"'
ast: falta zarrar `"'

en: can not open `%s'
ast: nun pudo abrise `%s'

en: unknown variable `%s'
ast: variable desconocida `%s'

en: variable name expected
ast: esperábase'l nome de la variable

en: variable `%s' was already defined
ast: la variable `%s' ya foi definida

en: `=' expected after variable name
ast: esperábase `=' dempués del nome de la variable

en: value in quotes expected after `='
ast: dempués de `=' esperábase un valor en cuotes

en: invalid value `%s' of PRUNE_BIND_MOUNTS
ast: valor non válidu `%s' de PRUNE_BIND_MOUNTS

en: unexpected data after variable value
ast: datos nun esperaos dempués del valor de la variable

en: I/O error reading `%s'
ast: Fallu E/S al lleer `%s'

en: Usage: updatedb [OPTION]...
    Update a mlocate database.
    
      -f, --add-prunefs FS           omit also FS
      -n, --add-prunenames NAMES     omit also NAMES
      -e, --add-prunepaths PATHS     omit also PATHS
      -U, --database-root PATH       the subtree to store in database (default "/")
      -h, --help                     print this help
      -o, --output FILE              database to update (default
                                     `%s')
          --prune-bind-mounts FLAG   omit bind mounts (default "no")
          --prunefs FS               filesystems to omit from database
          --prunenames NAMES         directory names to omit from database
          --prunepaths PATHS         paths to omit from database
      -l, --require-visibility FLAG  check visibility before reporting files
                                     (default "yes")
      -v, --verbose                  print paths of files as they are found
      -V, --version                  print version information
    
    The configuration defaults to values read from
    `%s'.
ast: Usu: updatedb [OPTION]...
    Anova la base de datos mlocate.
    
      -f, --add-prunefs FS           tamién omitir FS
      -n, --add-prunenames NAMES     tamién omitir NAMES
      -e, --add-prunepaths PATHS     tamién omitir PATHS
      -U, --database-root PATH       el subárbol p'atroxar la base de datos (default "/")
      -h, --help                     imprentar esta aida
      -o, --output FILE              base de datos p'anovar (por defeutu
                                     `%s')
          --prune-bind-mounts FLAG   omitir montaxe mint (por defeutu "no")
          --prunefs FS               omitir sistema de ficheros dende base de datos
          --prunenames NAMES         omitir nomes de direutorios dende base de datos
          --prunepaths PATHS         caminos a omitir dende base de datos
      -l, --require-visibility FLAG  comprebar visibilidá dempués de informar los ficheros
                                     (por defeutu "yes")
      -v, --verbose                  imprentar caminos de ficheros que foron atopaos
      -V, --version                  imprentar información de versión
    
    Lleer los valores por defeutu de configuración dende
    `%s'.

en: 
    Report bugs to %s.
ast: 
    Reportar fallos a %s.

en: can not get current working directory
ast: nun foi dable acceder al direutoriu actual de trabayu

en: --%s would override earlier command-line argument
ast: --%s debería sobroescribir aína l'argumentu na llinia de comandos

en: invalid value `%s' of --%s
ast: valor `%s' nun válidu pa --%s

en: --%s specified twice
ast: --%s especificáu dos vegaes

en: Copyright (C) 2007 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    This software is distributed under the GPL v.2.
    
    This program is provided with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
ast: Copyright (C) 2007 Red Hat, Inc. Tolos drechos reservaos.
    Esti programa ye provistu ENSIN GARANTÍA, fasta lo que seya permitío pola llei.

en: unexpected operand on command line
ast: operador inesperáu en llinia de comandos

en: `%s' does not seem to be a mlocate database
ast: `%s' nun parez ser una base de datos de mlocate

en: `%s' has unknown version %u
ast: `%s' tien una version desconocida de %u

en: `%s' has unknown visibility flag %u
ast: `%s' tien un señalador de visibilidá desconocíu %u

en: unexpected EOF reading `%s'
ast: final de ficheru inesperáu al lleer `%s'

en: I/O error seeking in `%s'
ast: fallu d'E/S al guetar en `%s'

en: Database %s:
ast: Base de datos %s:

en: 	%'ju directory
     | 	%'ju directories
ast[0]: 	%'ju direutoriu
ast[1]: 	%'ju direutorios

en: 	%'ju file
     | 	%'ju files
ast[0]: 	%'ju ficheru
ast[1]: 	%'ju ficheros

en: 	%'ju byte in file names
     | 	%'ju bytes in file names
ast[0]: 	%'ju byte nos nomes de ficheru
ast[1]: 	%'ju bytes nos nomes de ficheru

en: 	%'ju byte used to store database
     | 	%'ju bytes used to store database
ast[0]: 	%'ju byte usáu p'atroxar la base de datos
ast[1]: 	%'ju bytes usaos p'atroxar la base de datos

en: invalid empty directory name in `%s'
ast: nome de direutoriu ermu nun válidu en `%s'

en: file name length %zu in `%s' is too large
ast: el tamañu del nome del ficheru %zu en `%s ye abondu llargu

en: non-option arguments are not allowed with --%s
ast: nun son permitíos argumentos ensin opción con --%s

en: no pattern to search for specified
ast: dengún patrón de gueta especificáu

en: invalid regexp `%s': %s
ast: espresión regular non válida `%s': %s

en: can not drop privileges
ast: nun pudieron abandonase privilexos

en: can not read two databases from standard input
ast: nun pudieron lleese dos bases de datos cola entrada patrón

en: can not stat () `%s'
ast: nun pudo facese stat () `%s'

en: I/O error while writing to standard output
ast: fallu d'E/S al intentar escribir sobro la entrada patrón

en: file name length %zu is too large
ast: el nome del ficheru %zu ye enforma llargu

en: can not open a temporary file for `%s'
ast: nun pudo abrise un ficheru temporal pa `%s'

en: configuration is too large
ast: la configuración ye mui estensa

en: can not find group `%s'
ast: nun pudo alcontrase'l grupu `%s'

en: can not change group of file `%s' to `%s'
ast: nun pudo camudase'l grupu del ficheru `%s' pa `%s'

en: can not change permissions of file `%s'
ast: nun pudo camudase los permisos del ficheru `%s'

en: `%s' is locked (probably by an earlier updatedb)
ast: `%s' ta bloquiáu (dablemente a causa d'un updatedb anterior)

en: can not lock `%s'
ast: nun pudo bloquiase `%s'

en: can not change directory to `%s'
ast: nun pudo camudase'l direutoriu a `%s'

en: I/O error while writing to `%s'
ast: fallu d'E/S al escribir sobro `%s'

en: error replacing `%s'
ast: fallu al camudar `%s'
