mlocate - en to bg translation catalogue (50 entries)

en: warning: Line number overflow
bg: внимание: Препълване на броя редове

en: missing closing `"'
bg: липсва затваряща `"'

en: can not open `%s'
bg: не може да бъде отворен `%s'

en: unknown variable `%s'
bg: непозната променлива `%s'

en: variable name expected
bg: очаква се име на променлива

en: variable `%s' was already defined
bg: променливата `%s' вече е дефинирана

en: `=' expected after variable name
bg: очаква се знак `=' след името на променливата

en: value in quotes expected after `='
bg: стойност в кавички се очаква след `='

en: invalid value `%s' of PRUNE_BIND_MOUNTS
bg: невалидна стойност `%s' за PRUNE_BIND_MOUNTS

en: unexpected data after variable value
bg: неочаквани данни след стойността на променлива

en: I/O error reading `%s'
bg: Вх/Изх грешка при четене на `%s'

en: Usage: updatedb [OPTION]...
    Update a mlocate database.
    
      -f, --add-prunefs FS           omit also FS
      -n, --add-prunenames NAMES     omit also NAMES
      -e, --add-prunepaths PATHS     omit also PATHS
      -U, --database-root PATH       the subtree to store in database (default "/")
      -h, --help                     print this help
      -o, --output FILE              database to update (default
                                     `%s')
          --prune-bind-mounts FLAG   omit bind mounts (default "no")
          --prunefs FS               filesystems to omit from database
          --prunenames NAMES         directory names to omit from database
          --prunepaths PATHS         paths to omit from database
      -l, --require-visibility FLAG  check visibility before reporting files
                                     (default "yes")
      -v, --verbose                  print paths of files as they are found
      -V, --version                  print version information
    
    The configuration defaults to values read from
    `%s'.
bg: Употреба: updatedb [OPTION]...
    Обновява базата данни на mlocate.
    
      -f, --add-prunefs FS           пропусни и FS
      -n, --add-prunenames NAMES     пропусни и NAMES
      -e, --add-prunepaths PATHS     пропусни и PATHS
      -U, --database-root PATH       поддървото за запис в базата данни (по подразбиране "/")
      -h, --help                     отпечатва този помощен текст
      -o, --output FILE              база данни за обновяване (по подразбиране
                                     `%s')
          --prune-bind-mounts FLAG   пропуска bind mounts (по подразбиране "no")
          --prunefs FS               пропусни файловата система FS от БД
          --prunenames NAMES         пропусни директориите с имена NAMES от БД
          --prunepaths PATHS         пропусни пътищата от базата данни
      -l, --require-visibility FLAG  провери видимостта преди да докладваш файлове
                                     (по подразлиране "yes")
      -v, --verbose                  отпечатвай пътищата на файловете така, както са намерени
      -V, --version                  отпечатай информация за версията
    
    Подразбиращите се настройки са в
    `%s'.

en: 
    Report bugs to %s.
bg: 
    Съобщавайте за грешки на %s.

en: can not get current working directory
bg: не може да се определи текущата работна директория

en: --%s would override earlier command-line argument
bg: --%s·ще пренебрегне предишен аргумент на командния ред

en: invalid value `%s' of --%s
bg: невалидна стойност·`%s'·за·--%s

en: --%s specified twice
bg: --%s е зададен два пъти

en: Copyright (C) 2007 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    This software is distributed under the GPL v.2.
    
    This program is provided with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
bg: Авторско право·(C)·2007·Red·Hat,·Inc.·Всички права запазени.
    Софтуерът се разпространява под лиценз GPL·v.2.
    
    Тази програма е предоставена БЕЗ ГАРАНЦИИ.

en: unexpected operand on command line
bg: неочакван операнд на командния ред

en: `%s' does not seem to be a mlocate database
bg: `%s' не изглежда да е база данни на mlocate

en: `%s' has unknown version %u
bg: `%s' е с неизвестна версия %u

en: `%s' has unknown visibility flag %u
bg: `%s' е с неизвестен флаг за видимост %u

en: unexpected EOF reading `%s'
bg: неочакван край на файл при четене на `%s'

en: I/O error seeking in `%s'
bg: Вх/Изх грешка при търсене в `%s'

en: Database %s:
bg: База данни %s:

en: 	%'ju directory
     | 	%'ju directories
bg[0]: 	%'ju·директория
bg[1]: 	%'ju·директории

en: 	%'ju file
     | 	%'ju files
bg[0]: 	%'ju файл
bg[1]: 	%'ju файла

en: 	%'ju byte in file names
     | 	%'ju bytes in file names
bg[0]: 	%'ju байт в имена на файлове
bg[1]: 	%'ju байта в имена на файлове

en: 	%'ju byte used to store database
     | 	%'ju bytes used to store database
bg[0]: 	%'ju байт, използван за базата данни
bg[1]: 	%'ju байта, използвани за базата данни

en: invalid empty directory name in `%s'
bg: невалидно празно име на директория в `%s'

en: file name length %zu in `%s' is too large
bg: прекалено голяма дължина %zu на името на файл в `%s'

en: non-option arguments are not allowed with --%s
bg: аргументи не-опции не са позволени след·--%s

en: no pattern to search for specified
bg: не е зададен шаблон за търсене

en: invalid regexp `%s': %s
bg: невалиден регулярен израз `%s': %s

en: can not drop privileges
bg: неуспех при опит за работа с по-ниски привилегии

en: can not read two databases from standard input
bg: не е възможно да бъдат прочетени две бази данни от стандартния вход

en: can not stat () `%s'
bg: не може да се изпълни stat () за `%s'

en: I/O error while writing to standard output
bg: Вх/Изх грешка при запис на стандартния изход

en: file name length %zu is too large
bg: дължина %zu на името на файл е прекалено голяма

en: file system error: zero-length file name in directory %s
bg: грешка във файловата система: файл с нулева дължина в директория %s

en: can not open a temporary file for `%s'
bg: не може да бъде отворен временен файл за `%s'

en: configuration is too large
bg: конфигурацията е прекалено голяма

en: can not find group `%s'
bg: не може да бъде намерена група `%s'

en: can not change group of file `%s' to `%s'
bg: не може да бъде променена групата на файл `%s' на `%s'

en: can not change permissions of file `%s'
bg: не могат да бъдат променени позволенията на файл `%s'

en: `%s' is locked (probably by an earlier updatedb)
bg: `%s' е заключен (вероятно от друг updatedb процес)

en: can not lock `%s'
bg: не мога да заключа `%s'

en: can not change directory to `%s'
bg: не мога да променя директорията на `%s'

en: I/O error while writing to `%s'
bg: Вх/Изх грешка при запис в `%s'

en: error replacing `%s'
bg: грешка при заместване на `%s'
