mlocate - en to bs translation catalogue (47 entries)

en: warning: Line number overflow
bs: upozorenje: prekoračen broj linija

en: missing closing `"'
bs: nedostaje završno „"“

en: can not open `%s'
bs: ne mogu da otvorim „%s“

en: unknown variable `%s'
bs: nepoznata promijenljiva „%s“

en: variable name expected
bs: očekuje se naziv promijenljive

en: variable `%s' was already defined
bs: promijenljiva „%s“ je već definirana

en: `=' expected after variable name
bs: „=“ se očekuje poslije naziva promijenljive

en: value in quotes expected after `='
bs: vrijednost u navodnicima je očekivana poslije „=“

en: invalid value `%s' of PRUNE_BIND_MOUNTS
bs: neispravna vrijednost „%s“ PRUNE_BIND_MOUNTS promijenljive

en: unexpected data after variable value
bs: neočekivan podatak poslije vrijednosti promijenljive

en: I/O error reading `%s'
bs: U/I greška pri čitanju „%s“

en: Usage: updatedb [OPTION]...
    Update a mlocate database.
    
      -f, --add-prunefs FS           omit also FS
      -n, --add-prunenames NAMES     omit also NAMES
      -e, --add-prunepaths PATHS     omit also PATHS
      -U, --database-root PATH       the subtree to store in database (default "/")
      -h, --help                     print this help
      -o, --output FILE              database to update (default
                                     `%s')
          --prune-bind-mounts FLAG   omit bind mounts (default "no")
          --prunefs FS               filesystems to omit from database
          --prunenames NAMES         directory names to omit from database
          --prunepaths PATHS         paths to omit from database
      -l, --require-visibility FLAG  check visibility before reporting files
                                     (default "yes")
      -v, --verbose                  print paths of files as they are found
      -V, --version                  print version information
    
    The configuration defaults to values read from
    `%s'.
bs: Upotreba: updatedb [OPCIJE]...
    Ažurira mlocate bazu podataka.
    
      -f, --add-prunefs SD             izostavi sistem datoteka
      -n, --add-prunenames NAZIVI      izostavi NAZIVE
      -e, --add-prunepaths PUTANJE     izostavi PUTANJE
      -U, --database-root PUTANJA      podstablo za čuvanje baze podataka
                                       (podrazumijevano „/“)
      -h, --help                       odštampaj ovu pomoć
      -o, --output DATOTEKA            baza podataka za ažuriranje (podrazumijevano
                                       „%s“)
          --prune-bind-mounts OZNAKA   izostavi veznike montiranja (podrazumijevano
                                       „ne“)
          --prunefs SD                 sistemi datoteka koji se izostavljaju iz
                                       baze podataka
          --prunenames NAZIVI          nazivi direktorija koji se izostavljaju iz
                                       baze podataka
          --prunepaths PUTANJE         putanje koje se izostavljaju iz baze podataka
      -l, --require-visibility OZNAKA  provjeri vidljivost pre izvještavanju o
                                       datotekama
                                       (podrazumevano „da“)
      -v, --verbose                    štampa putanje datoteka kako se pronalaze
      -V, --version                    štampa informacije o verziji
    
    Podrazumjevane vrijednosti podešavanja pročitane iz
    „%s“.

en: 
    Report bugs to %s.
bs: 
    Prijavite greške na %s.

en: can not get current working directory
bs: ne mogu da dobijem trenutni radni direktorij

en: --%s would override earlier command-line argument
bs: --%s bi premostilo raniji argument komandne linije

en: invalid value `%s' of --%s
bs: neispravna vrednost „%s“ za --%s

en: --%s specified twice
bs: --%s definisano dva puta

en: Copyright (C) 2007 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    This software is distributed under the GPL v.2.
    
    This program is provided with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
bs: Autorska prava 2007 Red Hat, Inc.  Sva prava zadržana.
    Ovaj softver se distribuira pod GJL verzije 2.
    
    Ovaj program dolazi BEZ GARANCIJE, u okviru dozvoljenim zakonom.

en: unexpected operand on command line
bs: neočekivani operator komandne linije

en: `%s' does not seem to be a mlocate database
bs: „%s“ izgleda da nije mlocate baza podataka

en: `%s' has unknown version %u
bs: „%s“ ima nepoznatu verziju %u

en: `%s' has unknown visibility flag %u
bs: „%s“ ima nepoznati pokazatelj vidljivosti %u

en: unexpected EOF reading `%s'
bs: neočekivani završetak datoteke (EOF ) pri čitanju „%s“

en: I/O error seeking in `%s'
bs: U/I greška pri traženju u „%s“

en: Database %s:
bs: Baza podataka %s:

en: 	%'ju directory
     | 	%'ju directories
bs[0]: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>%'ju direktorij
bs[1]: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>%'ju directories
bs[2]: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>%'ju directories

en: invalid empty directory name in `%s'
bs: neispravan naziv praznog direktorija u „%s“

en: file name length %zu in `%s' is too large
bs: dužina %zu naziva datoteke u „%s“ je prevelika

en: non-option arguments are not allowed with --%s
bs: argumenti koji nisu opcije nisu dozvoljeni sa --%s

en: no pattern to search for specified
bs: uzor za pretragu nije naveden

en: invalid regexp `%s': %s
bs: neispravan regularni izraz „%s“: %s

en: can not drop privileges
bs: ne moze da ukloni privilegije

en: can not read two databases from standard input
bs: ne moze da pročita dvije baze podataka sa standardnog ulaza

en: can not stat () `%s'
bs: ne moze da izvrši funkciju stat () nad „%s“

en: I/O error while writing to standard output
bs: U/I greška pri čitanju sa standardnog izlaza

en: file name length %zu is too large
bs: dužina %zu naziva datoteke je prevelika

en: file system error: zero-length file name in directory %s
bs: greska u sistemskoj datoteci: prazna datoteka u direktoriju %s

en: can not open a temporary file for `%s'
bs: ne moze da otvori privremenu datoteku za „%s“

en: configuration is too large
bs: podešavanje je preveliko

en: can not find group `%s'
bs: ne moze da pronađe grupu „%s“

en: can not change group of file `%s' to `%s'
bs: ne moze da promijeni grupu datoteke „%s“ u „%s“

en: can not change permissions of file `%s'
bs: ne moze da promijeni dozvole datoteke „%s“

en: `%s' is locked (probably by an earlier updatedb)
bs: „%s“ je zaključana (vjerovatno ranijom updatedb operacijom)

en: can not lock `%s'
bs: ne mogu da zaključam „%s“

en: can not change directory to `%s'
bs: ne moze se promijeniti direktorij na „%s“

en: I/O error while writing to `%s'
bs: U/I greška pri pisanju u „%s“

en: error replacing `%s'
bs: greška pri zamjeni „%s“
