mlocate - en to ca translation catalogue (50 entries)

en: warning: Line number overflow
ca: avís: Desbordament del nombre de línies

en: missing closing `"'
ca: falta el caràcter `"' de tancament

en: can not open `%s'
ca: no s'ha pogut obrir `%s'

en: unknown variable `%s'
ca: no s'ha trobat la variable `%s'

en: variable name expected
ca: s'esperava un nom de variable

en: variable `%s' was already defined
ca: la variable `%s' ja ha estat definida

en: `=' expected after variable name
ca: s'esperava un `=' després de la variable

en: value in quotes expected after `='
ca: s'esperava un valor entre cometes després del `='

en: invalid value `%s' of PRUNE_BIND_MOUNTS
ca: valor `%s' invàlid per a PRUNE_BIND_MOUNTS

en: unexpected data after variable value
ca: dades no esperades després del nom de la variable

en: I/O error reading `%s'
ca: S'ha produït un error d'E/S en llegir `%s'

en: Usage: updatedb [OPTION]...
    Update a mlocate database.
    
      -f, --add-prunefs FS           omit also FS
      -n, --add-prunenames NAMES     omit also NAMES
      -e, --add-prunepaths PATHS     omit also PATHS
      -U, --database-root PATH       the subtree to store in database (default "/")
      -h, --help                     print this help
      -o, --output FILE              database to update (default
                                     `%s')
          --prune-bind-mounts FLAG   omit bind mounts (default "no")
          --prunefs FS               filesystems to omit from database
          --prunenames NAMES         directory names to omit from database
          --prunepaths PATHS         paths to omit from database
      -l, --require-visibility FLAG  check visibility before reporting files
                                     (default "yes")
      -v, --verbose                  print paths of files as they are found
      -V, --version                  print version information
    
    The configuration defaults to values read from
    `%s'.
ca: Ús: updatedb [OPCIÓ]...
    Actualitza la base de dades del mlocate.
    
      -f, --add-prunefs SF           sistemes de fitxers que s'ometran
      -n, --add-prunenames NOMS      noms que s'ometran
      -e, --add-prunepaths CAMINS    camins que s'ometran
      -U, --database-root CAMÍ       el subarbre que es desarà a la base de dades ("/" per defecte)
      -h, --help                     mostra l'ajuda
      -o, --output FITXER            base de dades que s'actualitzarà (per defecte és
                                     `%s')
          --prune-bind-mounts SENYALADOR   indica si s'han d'ometre els punts de muntatge vinculats ("no" per defecte)
          --prunefs SF               sistemes de fitxers que s'ometran de la base de dades
           --prunepaths CAMINS     camins que s'ometran de la base de dades
      -l, --require-visibility SENYALADOR  indica si s'ha de comprovar la visibilitat abans d'informar
                                     ("yes" per defecte)
      -v, --verbose                  mostra els camins als fitxers tal i com es van trobant
      -V, --version                  mostra informació sobre la versió
    
    La configuració per defecte es llegeix des de
    `%s'.

en: 
    Report bugs to %s.
ca: 
    Informar d'errors a %s.

en: can not get current working directory
ca: no s'ha pogut obtenir el directori de treball actual

en: --%s would override earlier command-line argument
ca: --%s ignorarà els arguments passats prèviament per línia d'ordres

en: invalid value `%s' of --%s
ca: valor `%s' invàlid de --%s

en: --%s specified twice
ca: --%s s'ha especificat dos cops

en: Copyright (C) 2007 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    This software is distributed under the GPL v.2.
    
    This program is provided with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
ca: Copyright (C) 2007 Red Hat, Inc. Tots els drets reservats.
    Aquest programa es distribueix sota la llicència GPL v 2.
    
    Aquest programa s'entrega sense CAP GARANTIA, fins el punt en que ho permeti la llei

en: unexpected operand on command line
ca: operador invàlid en la línia d'ordres

en: `%s' does not seem to be a mlocate database
ca: `%s' no sembla ser una base de dades del mlocate

en: `%s' has unknown version %u
ca: `%s' té una versió %u desconeguda

en: `%s' has unknown visibility flag %u
ca: `%s' té un senyalador de visibilitat %u desconegut

en: unexpected EOF reading `%s'
ca: Fi de fitxer inesperat en llegir `%s'

en: I/O error seeking in `%s'
ca: error d'E/S mentre es cercava en `%s'

en: Database %s:
ca: Base de dades %s:

en: 	%'ju directory
     | 	%'ju directories
ca[0]: 	%'ju directori
ca[1]: 	%'ju directoris

en: 	%'ju file
     | 	%'ju files
ca[0]: 	%'ju fitxer
ca[1]: 	%'ju fitxers

en: 	%'ju byte in file names
     | 	%'ju bytes in file names
ca[0]: 	%'ju byte en els noms de fitxers
ca[1]: 	%'ju bytes en els noms de fitxers

en: 	%'ju byte used to store database
     | 	%'ju bytes used to store database
ca[0]: 	%'ju byte usat per a emmagatzemar la base de dades
ca[1]: 	%'ju bytes usats per a emmagatzemar la base de dades

en: invalid empty directory name in `%s'
ca: nom de directori buit invàlid a `%s'

en: file name length %zu in `%s' is too large
ca: la longitud %zu del nom de fitxer a `%s' és massa llarga

en: non-option arguments are not allowed with --%s
ca: arguments sense opció no estan permesos amb --%s

en: no pattern to search for specified
ca: no s'ha especificat cap patró per la cerca especificada

en: invalid regexp `%s': %s
ca: expressió regular invàlida `%s':%s

en: can not drop privileges
ca: no s'han pogut alliberar els privilegis

en: can not read two databases from standard input
ca: no es poden llegir dues bases de dades des de l'entrada estàndard

en: can not stat () `%s'
ca: ha fallat la crida stat() a %s

en: I/O error while writing to standard output
ca: error d'E/S quan s'escrivia a la sortida estàndard

en: file name length %zu is too large
ca: la longitud %zu del nom de fitxer és massa llarga

en: file system error: zero-length file name in directory %s
ca: error del sistema d'arxius: arxiu sense nom al directori %s

en: can not open a temporary file for `%s'
ca: no es pot obrir un fitxer temporal per a `%s'

en: configuration is too large
ca: la configuració és massa gran

en: can not find group `%s'
ca: no s'ha trobat el grup `%s'

en: can not change group of file `%s' to `%s'
ca: no s'ha pogut canviar el grup del fitxer `%s' a `%s'

en: can not change permissions of file `%s'
ca: no s'han pogut canviar els permisos del fitxer `%s'

en: `%s' is locked (probably by an earlier updatedb)
ca: «%s» està blocat (probablement per un updatedb anterior)

en: can not lock `%s'
ca: no s'ha pogut blocar `%s'

en: can not change directory to `%s'
ca: no s'ha pogut canviar el directori a `%s'

en: I/O error while writing to `%s'
ca: error d'E/S quan s'escrivia a `%s'

en: error replacing `%s'
ca: error en substituir `%s'
