mlocate - en to el translation catalogue (47 entries)

en: missing closing `"'
el: Απουσία του `"' κλεισίματος

en: can not open `%s'
el: αδυναμία ανοίγματος του `%s'

en: unknown variable `%s'
el: άγνωστη μεταβλητή `%s'

en: variable name expected
el: αναμενόμενο όνομα μεταβλητής

en: variable `%s' was already defined
el: η μεταβλητή `%s' έχει ήδη καθοριστεί

en: `=' expected after variable name
el: αναμένεται το `=' μετά το όνομα μεταβλητής

en: value in quotes expected after `='
el: αναμένεται τιμή μέσα σε εισαγωγικά μετά το `='

en: invalid value `%s' of PRUNE_BIND_MOUNTS
el: λανθασμένη τιμή `%s' του PRUNE_BIND_MOUNTS

en: unexpected data after variable value
el: ανυπολόγιστα δεδομένα ύστερα από την τιμή της μεταβλητής

en: I/O error reading `%s'
el: Σφάλμα I/O κατά την ανάγνωση του `%s'

en: 
    Report bugs to %s.
el: 
    Αναφέρετε σφάλματα στο %s.

en: can not get current working directory
el: αδυναμία απόκτησης του τρέχοντος λειτουργικού καταλόγου

en: invalid value `%s' of --%s
el: λανθασμένη τιμή `%s' του --%s

en: --%s specified twice
el: Το --%s έχει δηλωθεί διπλά

en: Copyright (C) 2007 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    This software is distributed under the GPL v.2.
    
    This program is provided with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
el: Copyright (C) 2007 Red Hat, Inc. Διατηρούνται όλα τα δικαιώματα.
    Αυτό το λογισμικό διανέμεται υπό την άδεια GPL v.2.
    
    Αυτό το πρόγραμμα παρέχεται ΧΩΡΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ, στο βαθμό που επιτρέπεται από το νόμο.

en: unexpected operand on command line
el: ανυπολόγιστος τελεστής στη γραμμή εντολών

en: `%s' does not seem to be a mlocate database
el: To `%s' δεν φαίνεται να είναι μαι βάση δεδομένων του mlocate

en: `%s' has unknown version %u
el: Το `%s'  έχει άγνωστη έκδοση %u

en: `%s' has unknown visibility flag %u
el: To `%s' έχει άγνωστη σημαία ορατότητας %u

en: unexpected EOF reading `%s'
el: ανυπολόγιστο EOF κατά την ανάγνωση του `%s'

en: I/O error seeking in `%s'
el: σφάλμα εισόδου/εξόδου κατά την αναζήτηση μέσα στο `%s'

en: Database %s:
el: Βάση δεδομένων %s:

en: 	%'ju directory
     | 	%'ju directories
el[0]: 	%'ju κατάλογος
el[1]: 	%'ju κατάλογοι

en: 	%'ju file
     | 	%'ju files
el[0]: 	%'ju αρχείο
el[1]: 	%'ju αρχεία

en: 	%'ju byte in file names
     | 	%'ju bytes in file names
el[0]: 	%'ju byte στα ονόματα αρχείων
el[1]: 	%'ju bytes στα ονόματα αρχείων

en: 	%'ju byte used to store database
     | 	%'ju bytes used to store database
el[0]: 	%'ju byte που χρησιμοποιούνται στην αποθήκευση της βάσης δεδομένων
el[1]: 	%'ju bytes που χρησιμοποιούνται στην αποθήκευση της βάσης δεδομένων

en: invalid empty directory name in `%s'
el: λανθασμένα κενό όνομα καταλόγου στο `%s'

en: file name length %zu in `%s' is too large
el: το μέγεθος της ονομασίας του %zu στο `%s' είναι πολύ μεγάλο

en: non-option arguments are not allowed with --%s
el: δεν επιτρέπονται οι παράμετροι χωρίς επιλογές στο --%s

en: no pattern to search for specified
el: κανένα πρότυπο για την αναζήτηση των δηλωμένων

en: invalid regexp `%s': %s
el: λανθασμένο regexp `%s': %s

en: can not drop privileges
el: αδυναμία απόρριψης των δικαιωμάτων

en: can not read two databases from standard input
el: αδυναμία ανάγνωσης δύο βάσεων δεδομένων από την προκαθορισμένη είσοδο

en: can not stat () `%s'
el: αδυναμία δημιουργίας στατιστικής () `%s'

en: I/O error while writing to standard output
el: Σφάλμα I/O κατά την εγγραφή στην προκαθορισμένη έξοδο

en: file name length %zu is too large
el: το μήκος ονόματος του αρχείου %zu είναι πολύ μεγάλο

en: file system error: zero-length file name in directory %s
el: σφάλμα συστήματος αρχείων: μηδενικό όνομα αρχείου στον κατάλογο %s

en: can not open a temporary file for `%s'
el: αδυναμία ανοίγματος ενός προσωρινού αρχείου για το `%s'

en: configuration is too large
el: η ρύθμιση είναι υπερβολικά μεγάλη

en: can not find group `%s'
el: αδυναμία εύρεσης της ομάδας `%s'

en: can not change group of file `%s' to `%s'
el: αδυναμία αλλαγής ομάδας του αρχείου `%s' σε `%s'

en: can not change permissions of file `%s'
el: αδυναμία αλλαγής δικαιωμάτων του αρχείου `%s'

en: `%s' is locked (probably by an earlier updatedb)
el: Το `%s' είναι κλειδωμένο (πιθανώς από μια προηγούμενη ενημέρωση)

en: can not lock `%s'
el: αδυναμία κλειδώματος του `%s'

en: can not change directory to `%s'
el: αδυναμία αλλαγής καταλόγου σε `%s'

en: I/O error while writing to `%s'
el: Σφάλμα I/O κατά την εγγραφή στο `%s'

en: error replacing `%s'
el: σφάλμα κατά την αντικατάσταση του `%s'
