mlocate - en to fi translation catalogue (34 entries)

en: missing closing `"'
fi: puuttuva sulkeva `"'

en: can not open `%s'
fi: tiedostoa "%s" ei voi avata

en: unknown variable `%s'
fi: tuntematon muuttuja `%s'

en: variable name expected
fi: odotettiin muuttujan nimeä

en: variable `%s' was already defined
fi: muuttuja `%s' oli jo määritelty

en: `=' expected after variable name
fi: odotettiin merkkiä "=" muuttujan nimen jälkeen

en: invalid value `%s' of PRUNE_BIND_MOUNTS
fi: virheellinen PRUNE_BIND_MOUNTS:n arvo `%s'

en: I/O error reading `%s'
fi: I/O-virhe luettaessa tiedostoa "%s"

en: 
    Report bugs to %s.
fi: 
    Ilmoita ohjelmistovioista osoitteeseen %s.

en: can not get current working directory
fi: työkansiota ei saada selville

en: invalid value `%s' of --%s
fi: virheellinen arvo `%s' --%s:lle

en: --%s specified twice
fi: --%s määritetty kahdesti

en: unexpected operand on command line
fi: odottamaton operandi komentorivillä

en: `%s' does not seem to be a mlocate database
fi: `%s' ei vaikuta olevan mlocate-tietokanta

en: unexpected EOF reading `%s'
fi: odottamaton loppumerkki luettaessa tiedostoa "%s"

en: I/O error seeking in `%s'
fi: I/O-virhe etsittäessä tiedostossa "%s"

en: Database %s:
fi: Tietokanta %s:

en: 	%'ju directory
     | 	%'ju directories
fi[0]: 	%'ju kansio
fi[1]: 	%'ju kansiota

en: 	%'ju file
     | 	%'ju files
fi[0]: 	%'ju tiedosto
fi[1]: 	%'ju tiedostoa

en: 	%'ju byte in file names
     | 	%'ju bytes in file names
fi[0]: 	%'ju tavu tiedostonimissä
fi[1]: 	%'ju tavua tiedostonimissä

en: 	%'ju byte used to store database
     | 	%'ju bytes used to store database
fi[0]: 	%'ju tavu käytetty tietokannan säilyttämiseen
fi[1]: 	%'ju tavua käytetty tietokannan säilyttämiseen

en: no pattern to search for specified
fi: etsittävää kaavaa ei määritetty

en: invalid regexp `%s': %s
fi: epäkelpo säännöllinen lauseke `%s': %s

en: can not drop privileges
fi: ei voida pudottaa oikeuksia

en: can not stat () `%s'
fi: stat() ei onnistu tiedostolle "%s"

en: I/O error while writing to standard output
fi: I/O-virhe kirjoitettaessa standarditulosteeseen

en: file name length %zu is too large
fi: tiedostonimen pituus %zu on liian suuri

en: can not find group `%s'
fi: ryhmää "%s" ei löydy

en: can not change permissions of file `%s'
fi: tiedoston "%s" oikeuksia ei voi muuttaa

en: `%s' is locked (probably by an earlier updatedb)
fi: `%s' on lukittu (luultavasti aiemman updatedb:n toimesta)

en: can not lock `%s'
fi: tiedostoa "%s" ei voi lukita

en: can not change directory to `%s'
fi: kansioon "%s" ei voi siirtyä

en: I/O error while writing to `%s'
fi: I/O-virhe kirjoitettaessa tiedostoon "%s"

en: error replacing `%s'
fi: virhe korvattaessa `%s'
