mlocate - en to hu translation catalogue (50 entries)

en: warning: Line number overflow
hu: hiba: Sorszám túlcsordulás

en: missing closing `"'
hu: hiányzó bezáró „"”

en: can not open `%s'
hu: „%s” nem nyitható meg

en: unknown variable `%s'
hu: „%s” ismeretlen változó

en: variable name expected
hu: hiányzó változónév

en: variable `%s' was already defined
hu: „%s” változó már definiálva van

en: `=' expected after variable name
hu: hiányzó `=' a változónév után

en: value in quotes expected after `='
hu: értékadás hiányzik `=' jel után

en: invalid value `%s' of PRUNE_BIND_MOUNTS
hu:  `%s' nem érvényes érték a  PRUNE_BIND_MOUNTS-ra

en: unexpected data after variable value
hu: nem várt adat a változónév után

en: I/O error reading `%s'
hu: I/O hiba „%s” olvasásakor

en: Usage: updatedb [OPTION]...
    Update a mlocate database.
    
      -f, --add-prunefs FS           omit also FS
      -n, --add-prunenames NAMES     omit also NAMES
      -e, --add-prunepaths PATHS     omit also PATHS
      -U, --database-root PATH       the subtree to store in database (default "/")
      -h, --help                     print this help
      -o, --output FILE              database to update (default
                                     `%s')
          --prune-bind-mounts FLAG   omit bind mounts (default "no")
          --prunefs FS               filesystems to omit from database
          --prunenames NAMES         directory names to omit from database
          --prunepaths PATHS         paths to omit from database
      -l, --require-visibility FLAG  check visibility before reporting files
                                     (default "yes")
      -v, --verbose                  print paths of files as they are found
      -V, --version                  print version information
    
    The configuration defaults to values read from
    `%s'.
hu: Használat: updatedb [OPCIÓK]...
    Az mlocate adatbázis frissítése.
    
      -f, --add-prunefs FS           mellőzi FS-t
      -n, --add-prunenames NEVEK     mellőzi a NEVEKet
      -e, --add-prunepaths ÚTVONALAK      mellőzi az ÚTVONALAKat
      -U, --database-root ÚTVONAL        az adatbázisban tárolandó részfa (alapértelmezett: "/")
      -h, --help                     kiírja ezt a segítséget
      -o, --output FILE              adatbázis frissítése (alapértelmezett
                                     „%s”)
          --prune-bind-mounts FLAG   mellőzi a csatolt köteteket (alapértelmezett: „no”)
          --prunefs FS               fájlrendszerek mellőzése az adatbázisból
          --prunenames NEVEK         mappa nevek mellőzése az adatbázisból
          --prunepaths ÚTVONALAK           útvonalak mellőzése az adatbázisból
      -l, --require-visibility FLAG  láthaság ellenőrzése jelentés előtt
                                     (alapértelmezett "yes")
      -v, --verbose                 a fájl kiíratása a megtalált útvonalon
      -V, --version                  verzió információk kiírása
    
    A konfiguráció alapértelmezett értékeinek olvasása innen:
    „%s”.

en: 
    Report bugs to %s.
hu: 
    Hiba bejelentése: %s.

en: can not get current working directory
hu: nem érhető el a jelenlegi munkakönyvtár

en: --%s would override earlier command-line argument
hu: --%s felülírná a korábbi parancssori argumentumokat

en: invalid value `%s' of --%s
hu: „%s” érvénytelen értéke a --%s parancsnak

en: --%s specified twice
hu: --%s kétszer lett megadva

en: Copyright (C) 2007 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    This software is distributed under the GPL v.2.
    
    This program is provided with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hu: Szerzői jog (C) 2007 Red Hat, Inc. Minden jog fenntartva.
    E szoftvert a GPL v.2 alatt terjesztik.
    
    E programot GARANCIA NÉLKÜL adják, amennyire a törvényes keretek engedik.

en: unexpected operand on command line
hu: nem várt operandus a parancssoron

en: `%s' does not seem to be a mlocate database
hu: „%s” nem tűnik mlocate adatbázisnak

en: `%s' has unknown version %u
hu: '%s'-nek ismeretlen változata %u

en: `%s' has unknown visibility flag %u
hu: '%s'-nek %u ismeretlen láthatósági jelzése van

en: unexpected EOF reading `%s'
hu: nem várt EOF „%s” olvasásakor

en: I/O error seeking in `%s'
hu: I/O hiba „%s”-ben kereséskor

en: Database %s:
hu: Adatbázis %s:

en: 	%'ju directory
     | 	%'ju directories
hu[0]: 	%'ju mappa
hu[1]: 	%'ju mappa

en: 	%'ju file
     | 	%'ju files
hu[0]: 	%'ju fájl
hu[1]: 	%'ju fájl

en: 	%'ju byte in file names
     | 	%'ju bytes in file names
hu[0]: 	%'ju bájt a fájlnevekben
hu[1]: 	%'ju bájt a fájl nevekben

en: 	%'ju byte used to store database
     | 	%'ju bytes used to store database
hu[0]: 	%'ju bájt tárolva az adatbázisban
hu[1]: 	%'ju bájt tárolva az adatbázisban

en: invalid empty directory name in `%s'
hu: nem érvényes üres könyvtárnév ebben: „%s”

en: file name length %zu in `%s' is too large
hu: a(z) %zu neve túl hosszú itt: %s

en: non-option arguments are not allowed with --%s
hu: nem opcionális argumentumok nem megengedettek a következővel  --%s

en: no pattern to search for specified
hu: nem található minta a keresésre

en: invalid regexp `%s': %s
hu: nem érvényes reguláris kifejezés „%s”: %s

en: can not drop privileges
hu: nem eldobható jogosultságok

en: can not read two databases from standard input
hu: nem olvasható két adatbázis a standard inputról

en: can not stat () `%s'
hu: nem lehet stat() '%s'

en: I/O error while writing to standard output
hu: I/O hiba a standard kimenetre írás közben

en: file name length %zu is too large
hu: fájlnév túl hosszú:  %zu

en: file system error: zero-length file name in directory %s
hu: fájlrendszer hiba: nulla méretű fájlnév az %s könyvtárban

en: can not open a temporary file for `%s'
hu: nem lehet ideiglenes fájlt nyitni „%s”-nek

en: configuration is too large
hu: a konfiguráció túl nagy

en: can not find group `%s'
hu: nem található csoport „%s”

en: can not change group of file `%s' to `%s'
hu: nem lehet megváltoztatni a file csoportját `%s'-ról `%s'-re

en: can not change permissions of file `%s'
hu: nem lehet megváltoztatni a(z) „%s” file jogosultságait

en: `%s' is locked (probably by an earlier updatedb)
hu: „%s” zárolás alatt (valószínűleg egy korábbi updatedb miatt)

en: can not lock `%s'
hu: „%s” nem zárolható

en: can not change directory to `%s'
hu: a(z) `%s' könyvtárba lépés sikertelen

en: I/O error while writing to `%s'
hu: I/O hiba  „%s” írása közben

en: error replacing `%s'
hu: hiba „%s” cseréjekor
