mlocate - en to sr translation catalogue (45 entries)

en: warning: Line number overflow
sr: упозорење: прекорачен број линија

en: missing closing `"'
sr: недостаје завршно „"“

en: can not open `%s'
sr: не могу да отворим „%s“

en: unknown variable `%s'
sr: непозната променљива „%s“

en: variable name expected
sr: очекује се назив променљиве

en: variable `%s' was already defined
sr: променљива „%s“ је већ дефинисана

en: `=' expected after variable name
sr: „=“ се очекује после назива променљиве

en: value in quotes expected after `='
sr: вредност у наводницима је очекивана после „=“

en: invalid value `%s' of PRUNE_BIND_MOUNTS
sr: неисправна вредност „%s“ PRUNE_BIND_MOUNTS променљиве

en: unexpected data after variable value
sr: неочекиван податак после вредности променљиве

en: I/O error reading `%s'
sr: У/И грешка при читању „%s“

en: Usage: updatedb [OPTION]...
    Update a mlocate database.
    
      -f, --add-prunefs FS           omit also FS
      -n, --add-prunenames NAMES     omit also NAMES
      -e, --add-prunepaths PATHS     omit also PATHS
      -U, --database-root PATH       the subtree to store in database (default "/")
      -h, --help                     print this help
      -o, --output FILE              database to update (default
                                     `%s')
          --prune-bind-mounts FLAG   omit bind mounts (default "no")
          --prunefs FS               filesystems to omit from database
          --prunenames NAMES         directory names to omit from database
          --prunepaths PATHS         paths to omit from database
      -l, --require-visibility FLAG  check visibility before reporting files
                                     (default "yes")
      -v, --verbose                  print paths of files as they are found
      -V, --version                  print version information
    
    The configuration defaults to values read from
    `%s'.
sr: Употреба: updatedb [ОПЦИЈЕ]...
    Ажурира mlocate базу података.
    
      -f, --add-prunefs СД             изостави систем датотека
      -n, --add-prunenames НАЗИВИ      изостави НАЗИВЕ
      -e, --add-prunepaths ПУТАЊЕ      изостави ПУТАЊЕ
      -U, --database-root ПУТАЊА       подстабло за чување базе података
                                       (подразумевано „/“)
      -h, --help                       одштампај ову помоћ
      -o, --output ДАТОТЕКА            база података за ажурирање (подразумевано
                                       „%s“)
          --prune-bind-mounts ОЗНАКА   изостави везнике монтирања (подразумевано
                                       „не“)
          --prunefs СД                 системи датотека који се изостављају из
                                       базе података
          --prunenames НАЗИВИ          називи директоријума који се изостављају из
                                       базе података
          --prunepaths ПУТАЊЕ          путање које се изостављају из базе података
      -l, --require-visibility ОЗНАКА  провери видљивост пре извештавању о
                                       датотекама
                                       (подразумевано „да“)
      -v, --verbose                    штампа путање датотека како се проналазе
      -V, --version                    штампа информације о верзији
    
    Подразумеване вредности подешавања прочитане из
    „%s“.

en: 
    Report bugs to %s.
sr: 
    Пријавите грешке на %s.

en: can not get current working directory
sr: не могу да добијем текући радни директоријум

en: --%s would override earlier command-line argument
sr: --%s би премостило ранији аргумент командне линије

en: invalid value `%s' of --%s
sr: неисправна вредност „%s“ за --%s

en: --%s specified twice
sr: --%s дефинисано два пута

en: Copyright (C) 2007 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    This software is distributed under the GPL v.2.
    
    This program is provided with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr: Ауторска права 2007 Red Hat, Inc.  Сва права задржана.
    Овај софтвер се дистрибуира под ГЈЛ верзије 2.
    
    Овај програм долази БЕЗ ГАРАНЦИЈЕ, у оквиру дозвољеним законом.

en: unexpected operand on command line
sr: неочекивани оператор командне линије

en: `%s' does not seem to be a mlocate database
sr: „%s“ изгледа да није mlocate база података

en: `%s' has unknown version %u
sr: „%s“ има непознату верзију %u

en: `%s' has unknown visibility flag %u
sr: „%s“ има непознати индикатор видљивости %u

en: unexpected EOF reading `%s'
sr: неочекивани завршетак датотеке (EOF ) при читању „%s“

en: I/O error seeking in `%s'
sr: У/И грешка при тражењу у „%s“

en: Database %s:
sr: База података %s:

en: invalid empty directory name in `%s'
sr: неисправан назив празног директоријума у „%s“

en: file name length %zu in `%s' is too large
sr: дужина %zu назива датотеке у „%s“ је превелика

en: non-option arguments are not allowed with --%s
sr: аргументи који нису опције нису дозвољени са --%s

en: no pattern to search for specified
sr: шаблон за претрагу није наведен

en: invalid regexp `%s': %s
sr: неисправан регуларни израз „%s“: %s

en: can not drop privileges
sr: не могу да уклоним привилегије

en: can not read two databases from standard input
sr: не могу да прочитам две базе података са стандардног улаза

en: can not stat () `%s'
sr: не могу да извршим функцију stat () над „%s“

en: I/O error while writing to standard output
sr: У/И грешка при читању са стандардног излаза

en: file name length %zu is too large
sr: дужина %zu назива датотеке је превелика

en: can not open a temporary file for `%s'
sr: не могу да отворим привремену датотеку за „%s“

en: configuration is too large
sr: подешавање је превелико

en: can not find group `%s'
sr: не могу да пронађем групу „%s“

en: can not change group of file `%s' to `%s'
sr: не могу да променим групу датотеке „%s“ у „%s“

en: can not change permissions of file `%s'
sr: не могу да променим дозволе датотеке „%s“

en: `%s' is locked (probably by an earlier updatedb)
sr: „%s“ је закључана (вероватно ранијом updatedb радњом)

en: can not lock `%s'
sr: не могу да закључам „%s“

en: can not change directory to `%s'
sr: не могу да променим директоријум на „%s“

en: I/O error while writing to `%s'
sr: У/И грешка при писању у „%s“

en: error replacing `%s'
sr: грешка при замени „%s“
