mlocate - en to sr@latin translation catalogue (45 entries)

en: warning: Line number overflow
sr@latin: upozorenje: prekoračen broj linija

en: missing closing `"'
sr@latin: nedostaje završno „"“

en: can not open `%s'
sr@latin: ne mogu da otvorim „%s“

en: unknown variable `%s'
sr@latin: nepoznata promenljiva „%s“

en: variable name expected
sr@latin: očekuje se naziv promenljive

en: variable `%s' was already defined
sr@latin: promenljiva „%s“ je već definisana

en: `=' expected after variable name
sr@latin: „=“ se očekuje posle naziva promenljive

en: value in quotes expected after `='
sr@latin: vrednost u navodnicima je očekivana posle „=“

en: invalid value `%s' of PRUNE_BIND_MOUNTS
sr@latin: neispravna vrednost „%s“ PRUNE_BIND_MOUNTS promenljive

en: unexpected data after variable value
sr@latin: neočekivan podatak posle vrednosti promenljive

en: I/O error reading `%s'
sr@latin: U/I greška pri čitanju „%s“

en: Usage: updatedb [OPTION]...
    Update a mlocate database.
    
      -f, --add-prunefs FS           omit also FS
      -n, --add-prunenames NAMES     omit also NAMES
      -e, --add-prunepaths PATHS     omit also PATHS
      -U, --database-root PATH       the subtree to store in database (default "/")
      -h, --help                     print this help
      -o, --output FILE              database to update (default
                                     `%s')
          --prune-bind-mounts FLAG   omit bind mounts (default "no")
          --prunefs FS               filesystems to omit from database
          --prunenames NAMES         directory names to omit from database
          --prunepaths PATHS         paths to omit from database
      -l, --require-visibility FLAG  check visibility before reporting files
                                     (default "yes")
      -v, --verbose                  print paths of files as they are found
      -V, --version                  print version information
    
    The configuration defaults to values read from
    `%s'.
sr@latin: Upotreba: updatedb [OPCIJE]...
    Ažurira mlocate bazu podataka.
    
      -f, --add-prunefs SD             izostavi sistem datoteka
      -n, --add-prunenames NAZIVI      izostavi NAZIVE
      -e, --add-prunepaths PUTANJE     izostavi PUTANJE
      -U, --database-root PUTANJA      podstablo za čuvanje baze podataka
                                       (podrazumevano „/“)
      -h, --help                       odštampaj ovu pomoć
      -o, --output DATOTEKA            baza podataka za ažuriranje (podrazumevano
                                       „%s“)
          --prune-bind-mounts OZNAKA   izostavi veznike montiranja (podrazumevano
                                       „ne“)
          --prunefs SD                 sistemi datoteka koji se izostavljaju iz
                                       baze podataka
          --prunenames NAZIVI          nazivi direktorijuma koji se izostavljaju iz
                                       baze podataka
          --prunepaths PUTANJE         putanje koje se izostavljaju iz baze podataka
      -l, --require-visibility OZNAKA  proveri vidljivost pre izveštavanju o
                                       datotekama
                                       (podrazumevano „da“)
      -v, --verbose                    štampa putanje datoteka kako se pronalaze
      -V, --version                    štampa informacije o verziji
    
    Podrazumevane vrednosti podešavanja pročitane iz
    „%s“.

en: 
    Report bugs to %s.
sr@latin: 
    Prijavite greške na %s.

en: can not get current working directory
sr@latin: ne mogu da dobijem tekući radni direktorijum

en: --%s would override earlier command-line argument
sr@latin: --%s bi premostilo raniji argument komandne linije

en: invalid value `%s' of --%s
sr@latin: neispravna vrednost „%s“ za --%s

en: --%s specified twice
sr@latin: --%s definisano dva puta

en: Copyright (C) 2007 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    This software is distributed under the GPL v.2.
    
    This program is provided with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr@latin: Autorska prava 2007 Red Hat, Inc.  Sva prava zadržana.
    Ovaj softver se distribuira pod GJL verzije 2.
    
    Ovaj program dolazi BEZ GARANCIJE, u okviru dozvoljenim zakonom.

en: unexpected operand on command line
sr@latin: neočekivani operator komandne linije

en: `%s' does not seem to be a mlocate database
sr@latin: „%s“ izgleda da nije mlocate baza podataka

en: `%s' has unknown version %u
sr@latin: „%s“ ima nepoznatu verziju %u

en: `%s' has unknown visibility flag %u
sr@latin: „%s“ ima nepoznati indikator vidljivosti %u

en: unexpected EOF reading `%s'
sr@latin: neočekivani završetak datoteke (EOF ) pri čitanju „%s“

en: I/O error seeking in `%s'
sr@latin: U/I greška pri traženju u „%s“

en: Database %s:
sr@latin: Baza podataka %s:

en: invalid empty directory name in `%s'
sr@latin: neispravan naziv praznog direktorijuma u „%s“

en: file name length %zu in `%s' is too large
sr@latin: dužina %zu naziva datoteke u „%s“ je prevelika

en: non-option arguments are not allowed with --%s
sr@latin: argumenti koji nisu opcije nisu dozvoljeni sa --%s

en: no pattern to search for specified
sr@latin: šablon za pretragu nije naveden

en: invalid regexp `%s': %s
sr@latin: neispravan regularni izraz „%s“: %s

en: can not drop privileges
sr@latin: ne mogu da uklonim privilegije

en: can not read two databases from standard input
sr@latin: ne mogu da pročitam dve baze podataka sa standardnog ulaza

en: can not stat () `%s'
sr@latin: ne mogu da izvršim funkciju stat () nad „%s“

en: I/O error while writing to standard output
sr@latin: U/I greška pri čitanju sa standardnog izlaza

en: file name length %zu is too large
sr@latin: dužina %zu naziva datoteke je prevelika

en: can not open a temporary file for `%s'
sr@latin: ne mogu da otvorim privremenu datoteku za „%s“

en: configuration is too large
sr@latin: podešavanje je preveliko

en: can not find group `%s'
sr@latin: ne mogu da pronađem grupu „%s“

en: can not change group of file `%s' to `%s'
sr@latin: ne mogu da promenim grupu datoteke „%s“ u „%s“

en: can not change permissions of file `%s'
sr@latin: ne mogu da promenim dozvole datoteke „%s“

en: `%s' is locked (probably by an earlier updatedb)
sr@latin: „%s“ je zaključana (verovatno ranijom updatedb radnjom)

en: can not lock `%s'
sr@latin: ne mogu da zaključam „%s“

en: can not change directory to `%s'
sr@latin: ne mogu da promenim direktorijum na „%s“

en: I/O error while writing to `%s'
sr@latin: U/I greška pri pisanju u „%s“

en: error replacing `%s'
sr@latin: greška pri zameni „%s“
