mlocate - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: warning: Line number overflow
tr: uyarı: Hat numarası taşması

en: can not open `%s'
tr: açılamadı `%s'

en: unknown variable `%s'
tr: bilinmeyen değişken `%s'

en: variable name expected
tr: beklenen değişken adı

en: I/O error reading `%s'
tr: `%s' okunurken I/O hatası

en: Database %s:
tr: Veritabanı %s:
