mnemosyne-proj - en to fa translation catalogue (144 entries)

en: Last week
fa: هفته‌ی قبل

en: Last month
fa: طی ماه قبل

en: Last 3 months
fa: طی ۳ ماه گذشته

en: Last 6 months
fa: طی ۶ ماه گذشته

en: Last year
fa: طی سال گذشته

en: Average grades of scheduled cards
fa: نمره‌ی میانگین کارت‌های زمان‌بندی‌شده

en: No stats available.
fa: آماری موجود نیست

en: Days
fa: روز

en: Vocabulary (decorated)
fa: لغت (با آرایش مخصوص)

en: Recognition
fa: تشخیص

en: Production
fa: تولید

en: Another copy of Mnemosyne is still running.
fa: نسخه دیگری از نموساین در حال اجرا می باشد.

en: Continuing is impossible and will lead to data loss!
fa: ادامه دادن غیرممکن بوده و منجر به از دست دادن داده ها می گردد.

en: Error when running plugin:
fa: خطا در زمان اجرای افزونه

en: Front-to-back and back-to-front
fa: رو-به-پشت و پشت-به-رو

en: Front
fa: رو

en: Back
fa: پشت

en: Front-to-back
fa: رو-به-پشت

en: Back-to-front
fa: پشت-به-رو

en: Cloze deletion
fa: جاخالی

en: Text
fa: متن‌

en: Cloze
fa: جاخالی

en: Front-to-back only
fa: فقط رو-به-پشت

en: Map
fa: نقشه

en: Location
fa: موقعیت

en: Blank map
fa: نقشه خالی

en: Marked map
fa: نقشه علامت‌خورده

en: A card type for learning locations on a map.
    
    Displays the answer map on top of the question map, rather than below it as a second map.
fa: نوعی کارت برای یادگیری مکان‌ها روی نقشه
    
    نقشه‌ی جواب، در بالای نقشه‌ی سوال نمایش داده می‌شود تا اینکه در زیر آن به عنوان نقشه‌ی دوم قرار گیرد.

en: Sentence
fa: جمله

en: Pronunciation
fa: تلفظ

en: Meaning
fa: معنی

en: Notes
fa: توضیحات

en: Vocabulary
fa: لغت

en: Error in config.py:
fa: در فایل «config.py» اشکال وجود دارد

en: Mnemosyne
fa: (Mnemosyne) نموساین

en: Identical card is already in database.
fa: درحال حاضر کارت مشابهی در پایگاه داده وجود دارد.

en: &Add anyway
fa: در هر حال اضافه کن

en: &Do not add
fa: اضافه نکن

en: There is already data present for this card:
fa: قبلا برای این کارت اطلاعات وارد شده است:

en: &Merge and edit
fa: ادغام و ویرایش

en: Can't preserve history when converting between these card types.
fa: هنگام تبدیل این مدل کارت‌ها تاریخچه را نمی‌توان نگه داشت.

en: The learning history of the cards will be reset.
fa: تاریخچه یادگیری کارت ها به حالت اولیه برگردانده خواهد شد.

en: &Cancel
fa: انصراف

en: &OK
fa: خوب

en: This will delete cards and their history.
fa: این امر، کارت ها و تاریخچه آنها را پاک می کند.

en: Are you sure you want to do this,
fa: آیا از انجام این کار مطمئن هستید،

en: &Proceed and delete
fa: ادامه بده و پاک کن

en: Converting cards...
fa: درحال تبدیل کارت ها ...

en: Delete this card?
fa: این کارت را پاک کن؟

en: Delete this card and 1 sister card?
fa: این کارت و خواهر این کارت پاک شود؟

en: Delete this card and
fa: این کارت را حدف کن و

en: sister cards?
fa: کارت‌های خواهر؟

en: &Delete
fa: حذف کن

en: Deleting cards...
fa: درحال حذف کارت ها ...

en: Checking for unused tags...
fa: درحال بررسی برچسب های بلا استفاده ...

en: Card type name already exists.
fa: این مدل کارت از قبل وجود داشت.

en: Card type %s is in use or is a system card type, cannot delete it.
fa: مدل کارت %s در حال استفاده است یا کارت سیستم است، نمی‌تواند پاک شود.

en: Card type %s has clones, cannot delete it.
fa: مدل کارت %s دو قلو است، نمی‌تواند پاک شود.

en: Cannot rename a system card type.
fa: نمی‌توان کارت سیستم را تغییر نام داد.

en: This card type name is already in use.
fa: در حال حاضر این اسم برای نوع کارت، در حال استفاده می باشد.

en: Mnemosyne databases
fa: پایگاه های داده نموساین

en: New
fa: جدید

en: Creating new database...
fa: درحال ایجاد پایگاه داده جدید...

en: No
fa: خیر

en: Yes
fa: بلی

en: Image files
fa: فایل های تصویری

en: Insert image
fa: درج تصویر

en: Sound files
fa: فایل های صوتی

en: Insert sound
fa: درج صوت

en: Video files
fa: فایل های ویدیویی

en: Insert video
fa: درج ویدیو

en: Flash files
fa: فایل های فلش

en: Insert Flash
fa: درج فایل فلش

en: Install plugin
fa: نصب افزونه

en: Plugins
fa: افزونه ها

en: No plugin found!
fa: افزونه ای یافت نشد!

en: For instructions on how to download Mnemosyne's source,
fa: به منظور راهنمایی برای چگونگی دانلود منبع نموساین،

en: go to http://www.mnemosyne-proj.org
fa: به آدرس http://www.mnemosyne-proj.org مراجعه کنید.

en: Unable to load file.
fa: قادر به قراخوانی فایل نیست.

en: Warning: backup creation failed for
fa: هشدار: ایجاد پشتیبان ناموفق بود

en: No duplicates found.
fa: هیچ کارت تکراری یافت نشد.

en: DUPLICATE
fa: تکراری

en: Media filename rather long. This could cause problems using this file on a different OS.
fa: نام فایل مدیا نسبتاً طولانی می باشد. این موضوع می تواند منجر به ایجاد مشکل در استفاده از این فایل بر روی سیستم عامل های مختلف گردد.

en: Missing media file!
fa: مفقود شدن فایل مدیا!

en: Putting a database on a network drive is forbidden under Windows to avoid data corruption. Mnemosyne will now close.
fa: به دلیل اجتناب از تخریب داده، قرار دادن پایگاه داده بر روی درایو شبکه در ویندوز  ممنوع می باشد. نموساین بسته خواهد شد.

en: Correct answer, with some effort. The interval was probably just right.
fa: پاسخ صحیح٬ با سعی اندک. وقفه احتمالا عادی بود.

en: Correct answer, but without any difficulties. The interval was probably too short.
fa: پاسخ صحیح٬ اما بدون هیچ گونه مشکلی. وقفه احتمالا خیلی کوتاه بود.

en:  day(s).
fa:  .روز

en: Next repetition: today.
fa: .مرور بعدی: امروز

en: Next repetition: tomorrow.
fa: .مرور بعدی: فردا

en:  days.
fa:  روز بعد.

en: Next repetition in
fa: مرور بعدی در

en: Show answer
fa: پاسخ را نشان بده

en: Learn ahead of schedule
fa: یادگیری جلوتر از برنامه‌ریزی

en: Pick days until next repetition:
fa: روزهای قبل از مرور بعدی را انتخاب کنید:

en: Grade your answer:
fa: مرتبه پاسخ خود را مشخص کنید:

en: Grades
fa: رتبه‌ها

en: Schedule
fa: زمان‌بندی

en: Abandon current card?
fa: کارت فعلی را رها کن؟

en: &No
fa: خیر

en: &Yes
fa: بله

en: &Edit
fa: ویرایش

en: &Preview
fa: پیش نمایش

en: Answer
fa: پاسخ

en: Question
fa: پرسش

en: Select initial grade:
fa: رتبه اولیه را انتخاب کنید:

en: &2
fa: ۲

en: &3
fa: ۳

en: &4
fa: ۴

en: &5
fa: ۵

en: Increase size of non-latin characters by
fa: سایز فونت‌های غیر لاتین را به این میزان افزایش بده

en: File format:
fa: فرمت فایل:

en: &Browse
fa: جستجو

en: Introduction
fa: مقدمه

en: Statistics
fa: آمار

en: Ready to start
fa: آماده برای شروع

en: File to import from:
fa: فایلی که از آن اطلاعات را وارد می‌کنید:

en: &Settings
fa: تنظیمات

en: &Help
fa: کمک

en: &File
fa: فایل

en: &Delete current card
fa: حذف همین کارت

en: E&xit
fa: خروج

en: &Open...
fa: ...باز کردن

en: &Save
fa: ذخیره

en: &About
fa: درباره

en: &Getting started
fa: آشنا شدن با برنامه

en: &Tip of the day
fa: نکته روز

en: Question:
fa: پرسش:

en: Answer:
fa: پاسخ:

en: Show &answer
fa: پاسخ را نشان بده

en: 0
fa: ۰

en: 1
fa: ۱

en: 2
fa: ۲

en: 3
fa: ۳

en: 4
fa: ۴

en: 5
fa: ۵

en: <b>Did you know...?</b>
fa: آیا می‌دانستید...؟

en: &Show tips on startup
fa: نکته‌ها را هنگام شروع برنامه نشان بده

en: &Previous
fa: قبلی

en: &Next
fa: بعدی

en: &Close
fa: بستن

en: data directory
fa: دایرکتوری داده‌ها

en: foo
fa: فوو

en: This is a test.
fa: این یک تست است
