mnemosyne-proj - en to eo translation catalogue (81 entries)

en: Error when running plugin:
eo: Eraro en la kromprograma lanĉo:

en: Error in config.py:
eo: Eraro en config.py:

en: Mnemosyne
eo: Mnemozino

en: &Do not add
eo: &Ne aldoni

en: &Merge and edit
eo: &Kunfandi kaj redakti

en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: &OK
eo: &Akcepti

en: Delete this card?
eo: Ĉu vi volas forviŝi tiun karton?

en: &Delete
eo: &Forviŝi

en: New
eo: Nova

en: Creating new database...
eo: Kreanta novan datumbazon...

en: Image files
eo: Bildaj dosieroj

en: Insert image
eo: Enmeti bildon

en: Sound files
eo: Sonaj dosieroj

en: Insert sound
eo: Enmeti sonon

en: Unable to load file.
eo: La dosiero ne povas ŝarĝiĝi.

en: Done!
eo: Farita!

en: You don't remember this card yet.
eo: Vi ne jam scias la respondon al ĉi tiu karto.

en: Barely correct answer. The interval was way too long.
eo: Via apenaŭ memoris la respondon; la intertempo estis multe tro longa.

en: Correct answer, with some effort. The interval was probably just right.
eo: Vi memoris la ĝustan respondo per iom da peno. La intertempo probable estis ĝusta.

en: Correct answer, but without any difficulties. The interval was probably too short.
eo: Vi sciis la ĝustan respondon, sed sen ia malfacilo. La intertempo probable estis tro mallonga.

en:  day(s).
eo:  tagoj.

en: Next repetition: today.
eo: Sekva ripeto: hodiaŭ

en: Next repetition: tomorrow.
eo: Sekva ripeto: morgau

en:  days.
eo:  tagoj

en: Next repetition in
eo: Sekva ripetado post

en: Show answer
eo: Vidi respondon

en: Learn ahead of schedule
eo: Antaŭlerni

en: Pick days until next repetition:
eo: Elekti tagojn antaŭ la sekva ripeto:

en: Grade your answer:
eo: Rangigi vian respondon:

en: Current card
eo: Nuna karto

en: No current card.
eo: Neniu nuna karto.

en: Grade
eo: Rango

en: Grades
eo: Rangoj

en: Schedule
eo: Plano

en: Abandon current card?
eo: Ĉu vi ja volas forigi tiun karton?

en: &No
eo: &Ne

en: &Yes
eo: &Jes

en: &Edit
eo: &Redakti

en: &Preview
eo: &Antaŭmontri

en: Answer
eo: Respondo

en: Question
eo: Demando

en: Insert &image
eo: Enmeti &bildon

en: Ctrl+I
eo: Stir+I

en: Insert &sound
eo: Enmeti &sonon

en: Ctrl+S
eo: Stir+S

en: Ctrl+D
eo: Stir+D

en: For optimal results, it's best to do your repetitions every day.
eo: Se vi volas havi la plej bonajn rezultojn, ripetadu ĉiutage.

en: Mnemosyne can use LaTeX to render mathematical formulas, e.g. <$>x^2+y^2=z^2</$>. (For this, you need LaTeX and dvipng installed.)
eo: Mnemozino povas uzi LaTeX por vidigi matematikajn formulojn, ekz. <$>x^2+y^2=z^2</$>. (Por tion LaTeX kaj dvipng devas esti instalitaj.)

en: If you want more fine-grained control over LaTeX's behaviour, see the explanation of the <$$>...</$$> and <latex>...</latex> tags on Mnemosyne's website.
eo: Se vi volas pli precizan kontrolon pri la konduto de LaTeX, vidu la klarigon de la <$$>...</$$> and <latex>...</latex> etikedoj ĉe la Mnemozina retpaĝaro.

en: Select initial grade:
eo: Elektu komencan rangon:

en: Increase size of non-latin characters by
eo: Pligrandigi mallatinajn signojn po

en: File format:
eo: Dosierformo:

en: &Browse
eo: &Foliumi

en: Introduction
eo: Enkonduko

en: Statistics
eo: Statistikoj

en: Ready to start
eo: Ek!

en: File to import from:
eo: Enportu el ĉi tiu dosiero:

en: &Settings
eo: &Agordoj

en: &Help
eo: &Helpo

en: &File
eo: &Dosiero

en: Ctrl+A
eo: Stir+A

en: &Delete current card
eo: &Forviŝi nunan karton

en: Ctrl+E
eo: Stir+E

en: E&xit
eo: &Fini

en: Ctrl+N
eo: Stir+N

en: &Open...
eo: &Malfermi . . .

en: Ctrl+O
eo: Stir+O

en: &Save
eo: Kon&servi

en: Save &as...
eo: Konservi &kiel...

en: &About
eo: &Pri

en: &Getting started
eo: &Kiel ekuzi

en: Ctrl+T
eo: Stir+T

en: &Tip of the day
eo: &Konsileto de la tago

en: Question:
eo: Demando:

en: Answer:
eo: Respondo:

en: <b>Did you know...?</b>
eo: <b>Ĉu vi sciis...?</b>

en: &Show tips on startup
eo: &Vidi konsiletojn dum lanĉo

en: &Previous
eo: &Laste

en: &Next
eo: &Sekve

en: &Close
eo: &Fermu
