mnemosyne-proj - en to hu translation catalogue (515 entries)

en: Last week
hu: Múlt hét

en: Last month
hu: Múlt hónap

en: Last 3 months
hu: Utolsó 3 hónap

en: Last 6 months
hu: Utolsó 6 hónap

en: Last year
hu: Tavaly

en: Average grades of scheduled cards
hu: Ütemezett kártyák átlagos pontszáma

en: No stats available.
hu: Nem érhető el statisztika.

en: Days
hu: nap

en: Vocabulary (decorated)
hu: Szókincs (díszített)

en: Recognition
hu: Felismerés

en: Production
hu: Szóalkotás

en: Command line argument is not a *.db file.
hu: A parancssorban megadott paraméter nem egy *.db fájl.

en: Another copy of Mnemosyne is still running.
hu: A Mnemosyne egy másik példánya is fut.

en: Continuing is impossible and will lead to data loss!
hu: A folytatás nem lehetséget, és adatvesztéshez vezethet!

en: Error when running plugin:
hu: Hiba a bővítmény futtatása közben:

en: If you are using a USB key, refer to the instructions on the website so as not to be affected by drive letter changes.
hu: Nézzen utána a weboldalon található dokumentumokban, hogy pendrive használata esetén hogyan lehet elkerülni a meghajtó betűjelének megváltozása miatt fellépő problémákat!

en: Front-to-back and back-to-front
hu: Hátlap-előlap és előlap-hátlap

en: Front
hu: Előlap

en: Back
hu: Hátlap

en: Front-to-back
hu: Előlap-hátlap

en: Back-to-front
hu: Hátlap-előlap

en: Cloze deletion
hu: Klóz törlés

en: Text
hu: Szöveg

en: Cloze
hu: Klóz

en: A card type blanking out certain fragments in a text.
    
    E.g., the text "The capital of [France] is [Paris]", will give cards with questions "The capital of France is [...]." and "The capital of [...] is Paris".
    
    Editing the text will automatically update all sister cards.
    
    You can also specify hints, e.g. [cloze:hint] will show
     [hint] in the question as opposed to [...].
hu: Olyan kártyatípus, amely a szöveg egy részét takarja ki.
    
    Pl. a következő szöveg "[Magyarország] fővárosa [Budapest]", a következő kérdésekkel ellátott kártyákat fogja generálni: "Magyarország fővárosa [...]." és "[...] fővárosa Budapest.".
    
    A szöveg szerkesztésével az összes testvérkártya módosul.
    
    Segítség megadására is lehetőség van: [cloze:tipp] hatására
     [tipp] jelenik meg a kérdésben [...] helyett.

en: Front-to-back only
hu: Csak előlap-hátlap

en: Map
hu: Térkép

en: Location
hu: Helyszín

en: Blank map
hu: Vaktérkép

en: Marked map
hu: Bejelölt térkép

en: A card type for learning locations on a map.
    
    Displays the answer map on top of the question map, rather than below it as a second map.
hu: Térképen található helyek tanulására szolgáló kártyatípus.
    
    A kérdésben található térkép felett jeleníti meg a válasz-térképet ahelyett, hogy az eredeti alatt jelenítené meg.

en: Sentence
hu: Mondat

en: Pronunciation
hu: Kiejtés

en: Meaning
hu: Jelentés

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: A card type using sentences to study foreign languages.
    
    Apart from simple recognition of the sentence, you can also add production cards using close deletion.
    E.g. if in the sentence field you write "La [casa:house] es [grande:big]", you'll get cards with questions like "La [house] es grande".
hu: Olyan kártyatípus, amely példamondatok használatával segíti az idegen nyelvek tanulását.
    
    Egyszerű mondat-felismerés helyett szóalkotó kártyákat lehet előállítani a klóz törlés módszerének alkalmazásával.
    Pl.: ha a mondat mezőbe "La [casa:ház] es [grande:nagy]"-t ír, akkor az eredmény például így fog kinézni: "La [ház] es grande"

en: Vocabulary
hu: Szókincs

en: Foreign word or phrase
hu: Idegennyelvű szó vagy kifejezés

en: Error in config.py:
hu: Hiba a config.py fájlban:

en: Identical card is already in database.
hu: Az adatbázisban már található egy ugyanilyen kártya.

en: &Add anyway
hu: &Hozzáadás így is

en: &Do not add
hu: &Ne legyen felvéve

en: There is already data present for this card:
hu: Ehhez a kártyához már létezik adat:

en: &Merge and edit
hu: &Egyesít és szerkeszt

en: Card data not correctly formatted for conversion.
    
    Skipping
hu: A kártya formátuma nem felel meg a konvertáláshoz.
    
    Kihagyva

en: Can't preserve history when converting between these card types.
hu: Ezen típusú kártyák közti konverzió esetén a naplót nem lehet megtartani.

en: The learning history of the cards will be reset.
hu: A kártyákhoz tartozó eseménynapló törölve lesz.

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &OK
hu: &Rendben

en: This will delete cards and their history.
hu: Ennek hatására törlődnek a kártyák és a hozzájuk tartozó összes esemény is.

en: Are you sure you want to do this,
hu: Biztos benne, hogy ezt szeretné

en: and not just deactivate cards in the 'Activate cards' dialog?
hu: és nem csak deaktíválni a kártyákat a 'Kártyák aktiválása' menüpontban?

en: &Proceed and delete
hu: &Folytatás és törlés

en: All sister cards
hu: Összes testvérkártya

en: Current card only
hu: Csak a jelenlegi kártya

en: Converting cards...
hu: Kártyák konvertálása...

en: Starred
hu: Csillagozva

en: Delete this card?
hu: Törli ezt a kártyát?

en: Delete this card and 1 sister card?
hu: Törli ezt a kártyát és a hozzá tartozó testvérkártyát?

en: Delete this card and
hu: Törli ezt és a hozzá tartozó

en: sister cards?
hu: testvérkártyát?

en: &Delete
hu: Tö&rlés

en: Deleting cards...
hu: Kártyák törlése...

en: Checking for unused tags...
hu: Használaton kívüli tagek keresése...

en: Card type name already exists.
hu: Ilyen nevű kártyatípus már létezik.

en: Card type %s is in use or is a system card type, cannot delete it.
hu: %s névvel már használatban van kártyatípus, esetleg egy beépített típus, emiatt nem lehet törölni.

en: Card type %s has clones, cannot delete it.
hu: A %s kártyatípus már klónozva lett, ezért nem lehet törölni.

en: Cannot rename a system card type.
hu: A beépített kártyatípusokat nem lehet átnevezni.

en: This card type name is already in use.
hu: Ez a kártyatípus-név már használatban van.

en: It is recommended to put all your cards in a single database. Using tags to determine which cards to study is much more convenient than having to load and unload several databases.
hu: Ajánlott minden kártyát egy közös adatbázisban tárolni. A tagek használatával sokkal egyszerűbb kiválasztani a tanulásra szánt kártyákat, mint mindig betölteni a szükséges adatbázisokat.

en: Mnemosyne databases
hu: Mnemosyne adatbázisok

en: New
hu: Új

en: Creating new database...
hu: Új adatbázis létrehozása...

en: '*.cards' files are not separate databases, but need to be imported in your current database through 'File - Import'.
hu: A '*.cards' fájlok nem önálló adatbázisok, hanem a 'Fájl - Importálás' menüpont segítségével importálhatóak az aktuális adatbázisba.

en: Do you want to replace your current database with one restored from this backup?
    Note that this will result in conflicts during the next sync, which need to be resolved by a full sync.
hu: Szeretné lecserélni jelenlegi adatbázisát a mentésből visszaállított adatokkal?
    Vegye figyelembe, hogy ez a következő szinkronizálás során ütközést okozhat, amit csak teljes szinkronizálással lehet megoldani.

en: No
hu: Nem

en: Yes
hu: Igen

en: Your database will be autosaved before exiting. Also, it is saved every couple of repetitions, as set in the configuration options.
hu: Az adatbázis kilépés előtt automatikusan elmentődik. Emellett néhány ismétlésenként szintén mentés történik, aminek sűrüségét a beállításokban lehet finomhangolni.

en: Database saved.
hu: Adatbázis elmentve.

en: Image files
hu: Képfájlok

en: Insert image
hu: Kép beszúrása

en: Sound files
hu: Hangfájlok

en: Insert sound
hu: Hang beszúrása

en: Video files
hu: Videó fájlok

en: Insert video
hu: Videó beillesztése

en: Flash files
hu: Flash fájlok

en: Insert Flash
hu: Flash beillesztése

en: This will tag all the cards in a given card type which have the same question. That way you can reformulate them to make the answer unambiguous. Note that this will not tag duplicates in different card types, e.g. card types for 'French' and 'Spanish'.
hu: Ennek hatására az azonos kérdéssel rendelkező, kiválasztott típusú kártyák  meg lesznek jelölve. Ennek köszönhetően át lehet alakítani őket úgy, hogy a válasz egyértelmű legyen. Vegye figyelembe, hogy ennek hatása nem terjed ki a különböző típusú kártyákra, pl. ha az egyik 'Francia', a másik pedig 'Spanyol'.

en: Install plugin
hu: Plugin telepítése

en: Plugins
hu: Pluginek

en: No plugin found!
hu: Nem található plugin!

en: For instructions on how to download Mnemosyne's source,
hu: A Mnemosyne forráskódjának letöltéséről szóló dokumentáció eléréséhez

en: go to http://www.mnemosyne-proj.org
hu: látogassa meg a http://www.mnemosyne-proj.org honlapot

en: Compacting database...
hu: Adatbázis tömörítése...

en: Unable to load file at
hu: Nem lehet betölteni a fájlt

en: Unable to load file, query failed.
hu: Nem lehet betölteni a fájlt, a lekérdezés meghiúsult.

en: Database upgrade failed.
hu: Az adatbázis frissítése nem sikerült.

en: Unable to load file.
hu: Nem lehet betölteni a fájlt.

en: Putting a database on a network drive is forbidden under Windows to avoid data corruption.
hu: Az adatbázist Windows alatt nem lehet hálózati meghajtóra helyezni, mert ez az adatok sérüléséhez vezethet.

en: Warning: backup creation failed for
hu: Figyelmeztetés: a mentés nem sikerült ehhez:

en: Make tag '%s' active in saved set '%s'?
hu: Aktivizálja a '%s' taget a '%s' mentett halmazban?

en: Missing plugin for card type with id:
hu: Hiányzik a plugin a következő típusú kártyához:

en: No duplicates found.
hu: Nem található duplikátum.

en: Found %d duplicate cards. They have been given the tag 'DUPLICATE'.
hu: %d duplikált kártya található. Meg lettek jelölve 'DUPLIKÁTUM' taggel.

en: DUPLICATE
hu: DUPLIKÁTUM

en: Media filename rather long. This could cause problems using this file on a different OS.
hu: A médiafájl neve meglehetősen hosszú. Ez problémát okozhat, amennyiben másik operációs rendszeren kívánja használni ezt a kártyát.

en: Filename contains '#', which could cause problems on some operating systems.
hu: A fájlnév '#' jelet tartalmaz, ami problémát okozhat néhány operációs rendszeren.

en: Missing media file!
hu: Hiányzó médiafájl.

en: Missing plugins for card types.
hu: Hiányoznak a pluginek néhány kártyatípushoz.

en: Putting a database on a network drive is forbidden under Windows to avoid data corruption. Mnemosyne will now close.
hu: Windows alatt nem lehet az adatbázisfájlt hálózati meghajtóra helyezni a fájl sérülésének elkerülése érdekében. A Mnemosyne most kilép.

en: Importing cards...
hu: Kártyák importálása...

en: Cuecard files (*.wcu *.WCU)
hu: Cuecard fájlok (*.wcu *.WCU)

en: Unable to parse file:
hu: Nem lehet feldolgozni a következő fájlt:

en: MISSING_MEDIA
hu: HIÁNYZÓ_MÉDIA

en: Warning: media files were missing. These cards have been tagged as MISSING_MEDIA. You must also change 'src_missing' to 'src' in the text of these cards.
hu: Figyelmeztetés: néhány médiafájl hiányzik. Ezek a kártyát HIÁNYZÓ_MÉDIA taggel lettek ellátva. A problémás kártyák szövegében továbbá meg kell változtatni az 'src_missing' szöveget 'src'-re.

en: These cards seem to have been imported before. Aborting...
hu: Úgy tűnik, hogy ezeket a kártyákat már korábban sikerült importálni. Megszakítás...

en: Mnemosyne 1.x *.mem files
hu: Mnemosyne 1.x *.mem fájlok

en: Mnemosyne 1.x *.mem databases (*.mem)
hu: Mnemosyne 1.x *.mem adatbázisok (*.mem)

en: Unable to open file.
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt.

en: Importing history...
hu: Előzmények importálása...

en: No history found to import.
hu: Nincs importálható előzmény.

en: Ignoring unparsable files:<br/>
hu: Feldolgozhatatlan fájlok figyelmen kívül hagyva:<br/>

en: Mnemosyne 1.x *.XML files
hu: Mnemosyne 1.x *.XML  fájlok

en: Mnemosyne 1.x XML files
hu: Mnemosyne 1.x *.XML fájlok

en: This XML file contains learning data. It's best to import this from a mem file, in order to preserve historical statistics. Continue?
hu: Ez az XML fájl tanulmányi adatokat tartalmaz. Ennek importálására a mem fájlok a legalkalmasabbak, melyek megőrzik a tanulmányi statisztikákat is. Folytatja?

en: Mnemosyne 2.x *.cards files
hu: Mnemosyne 2.x *.cards fájlok

en: Mnemosyne 2.x cards for sharing (*.cards)
hu: Mnemosyne 2.x megosztható kártyák (*.cards)

en: Exporting cards...
hu: Kártyák exportálása...

en: Bundling media files...
hu: Média fájlok becsomagolása...

en: Supermemo for Palm through smconv.pl
hu: Supermemo for Palm smconv.pl segítségével

en: Supermemo for Palm XML files (*.xml *.XML)
hu: Supermemo for Palm XML fájlok (*.xml *.XML)

en: SuperMemo7 text in Q:/A: format
hu: SuperMemo7 szöveg Q:/A: (kérdezz-felelek) formátumban

en: SuperMemo7 text files (*.txt *.TXT)
hu: SuperMemo7 szöveges fájlok (*.txt *.TXT)

en: Could not load file.
hu: Nem lehet betölteni a fájlt.

en: An error occured while parsing.
hu: Hiba történt a feldolgozás során.

en: Tab-separated text files
hu: Tabbal elválasztott szöveges fájlok

en: Problem with latex. Are latex and dvipng installed?
hu: Probléma van a latex-szel. Telepítve van a latex és a dvipng?

en: Uploading
hu: Feltöltés

en: done!
hu: kész!

en: Upload failed
hu: A feltöltés sikertelen

en: Waiting for uploader thread to stop...
hu: A feltöltő szál befejezésére vár...

en: Done!
hu: Kész!

en: Cannot deactivate
hu: Nem lehet deaktiválni

en: There are cards with this card type (or a clone of it) in the database.
hu: Az adatbázisban léteznek olyan kártyák, melyek ilyen típusúak (vagy ilyen típusról lettek klónozva)

en: You don't remember this card yet.
hu: Még nem emlékszik erre a kártyára.

en: Like '0', but it's getting more familiar. Show it less often.
hu: Mint a '0', de már kezd ismerőssé válni. Mutassa ritkábban.

en: You've memorised this card now, and might remember it tomorrow.
hu: Egyelőre memorizálta a kártyát, és talán holnap is emlékezni fog rá.

en: You've memorised this card now, and should remember it tomorrow.
hu: Egyelőre memorizálta a kártyát, és nagy eséllyel holnap is emlékezni fog rá.

en: You've memorised this card now, and might remember it in 2 days.
hu: Egyelőre memorizálta a kártyát, és talán 2 nap múlva is emlékezni fog rá.

en: You've memorised this card now, and should remember it in 2 days.
hu: Egyelőre memorizálta a kártyát, és nagy eséllyel 2 nap múlva is emlékezni fog rá.

en: You've forgotten this card completely.
hu: Teljesen elfelejtette ezt a kártyát.

en: You've forgotten this card.
hu: Elfelejtette ezt a kártyát.

en: Barely correct answer. The interval was way too long.
hu: Szűkösen jó válasz. Az időköz túlságosan hosszú volt.

en: Correct answer, but with much effort. The interval was probably too long.
hu: Helyes válasz, de nagy erőfeszítéseket követően. A pihenőidő valószínűleg túl hosszú volt.

en: Correct answer, with some effort. The interval was probably just right.
hu: Helyes válasz, megfelelő erőfeszítéssel. Az időköz pont jó volt.

en: Correct answer, but without any difficulties. The interval was probably too short.
hu: Helyes válasz, de semmi kihívást nem jelentett. Az időköz valószínűleg túl rövid volt.

en: You have no more work for today. Either add more cards or come back tomorrow.
hu: Nincs több teendő mára. Vagy adjon hozzá újabb kártyákat, vagy jöjjön vissza holnap.

en: Use 'Learn ahead of schedule' sparingly. For cramming before an exam, it's much better to use the cramming scheduler plugin
hu: Az 'Előre tanulás' funkciót módjával használja. Vizsga előtti magoláshoz inkább használja az ütemező magoláshoz plugint.

en:  day(s).
hu:  nap múlva.

en: Next repetition: today.
hu: Következő feleltetés: ma.

en: Next repetition: tomorrow.
hu: Következő feleltetés: holnap.

en:  days.
hu:  nap múlva.

en: Next repetition in
hu: Következő feleltetés

en: Question:
hu: Kérdés:

en: Show answer
hu: Válasz megjelenítése

en: Learn ahead of schedule
hu: Előre tanulás

en: Pick days until next repetition:
hu: Válassza ki a következő feleltetésig hátralevő napokat:

en: Grade your answer:
hu: Pontozza válaszát:

en: in
hu: belül

en: years
hu: év

en: months
hu: hónap

en: in 1 month
hu: egy hónapon belül

en: days
hu: nap

en: tomorrow
hu: holnap

en: today
hu: ma

en: 1 day overdue
hu: 1 nap késés

en: days overdue
hu: nap késés

en: 1 month overdue
hu: 1 hónap késés

en: months overdue
hu: hónap késés

en: years overdue
hu: év késés

en: yesterday
hu: tegnap

en: days ago
hu: nappal ezelőtt

en: 1 month ago
hu: 1 hónappal ezelőtt

en: months ago
hu: hónappal ezelőtt

en: years ago
hu: évvel ezelőtt

en: You appear to have missed some reviews. Don't worry too much about this backlog, and do as many cards as you feel comfortable with to catch up each day. Mnemosyne will automatically reschedule your cards such that the most urgent ones are shown first.
hu: Úgy tűnik, hogy pár ismétlés kimaradt. Ne aggódjon a feltorlódott kártyák miatt! Csak annyit gyakorljon, amennyi még kényelmesen elvégezhető, így is napról-napra fel tud zárkózni. A Mnemosyne automatikusan újraütemezi a kártyáit oly módon, hogy a legsürgősebbek kerüljenek előre.

en: Cards added
hu: Új kártyák

en: Calculating statistics...
hu: Statisztikák kiszámítása

en: Cards learned
hu: Megtanult kártyák

en: Current card
hu: Jelenlegi kártya

en: No current card.
hu: Nincs kártya kiválasztva.

en: Unseen card, no statistics available yet.
hu: Új kártya, még nem érhető el statisztika.

en: Grade
hu: Jegy

en: Easiness
hu: Nehézség

en: Learning repetitions
hu: Tanulási ismétlések

en: Review repetitions
hu: Áttekintő ismétlések

en: Lapses
hu: Körök

en: Last repetition
hu: Utolsó ismétlés

en: Next repetition
hu: Következő ismétlés

en: Average thinking time (secs)
hu: Átlagos gondolkozással töltött idő (mp)

en: Total thinking time (secs)
hu: Összes gondolkozással töltött idő (mp)

en: All cards
hu: Összes kártya

en: Untagged
hu: Nincs taggelve

en: Grades
hu: Pontszám

en: Retention score
hu: Megragadási pontszám

en: Schedule
hu: Ütemezett kártyák

en: Next week (active cards only)
hu: Következő hét (csak aktív kártyák)

en: Next month (active cards only)
hu: Következő hónap (csak aktív kártyák)

en: Next 3 months (active cards only)
hu: Következő 3 hónap (csak aktív kártyák)

en: Next 6 months (active cards only)
hu: Következő 6 hónap (csak aktív kártyák)

en: Next year (active cards only)
hu: Következő év (csak aktív kártyák)

en: Last week (all cards)
hu: Múlt hét (minden kártya)

en: Last month (all cards)
hu: Múlt hónap (minden kártya)

en: Last 3 months (all cards)
hu: Előző 3 hónap (minden kártya)

en: Last 6 months (all cards)
hu: Előző 6 hónap (minden kártya)

en: Last year (all cards)
hu: Tavaly (minden kártya)

en: All tags
hu: Összes tag

en: Tried to backup your old 1.x files to %s, but that directory already exists.
hu: Az 1.x verziójú fájlokat biztonsági mentése nem lehetséges a %s könyvtárba, mert a könyvtár már létezik.

en: Copying files from 1.x...
hu: Az 1.x verziójú fájlok másolása...

en: Upgrade from Mnemosyne 1.x complete!
hu: A Mnemosyne 1.x verziójáról történő frissítés sikerült!

en: Mnemosyne 2.x now stores its data here:
hu: A Mnemosyne 2.x itt tárolja az adatfájlokat:

en: Main author: Peter Bienstman
hu: Vezető fejlesztő: Peter Bienstman

en: Invaluable contributions from many people are acknowledged <a href="http://www.mnemosyne-proj.org/contributing.php">here</a>.
hu: A rengeteg közreműködő felbecsülhetetlen értékű munkájának elismerése a <a href="http://www.mnemosyne-proj.org/contributing.php">honlapon</a> található.

en: Go to <a href="http://www.mnemosyne-proj.org">http://www.mnemosyne-proj.org</a> for more information and source code.
hu: A forráskód és további információk <a href="http://www.mnemosyne-proj.org">http://www.mnemosyne-proj.org</a> honlapon érhetőek el.

en: You can right-click on the name of a saved set to rename or delete it.
hu: Egy elmentett halmaz nevére jobb gombbal kattintva átnevezhető, vagy törölhető a halmaz.

en: Delete
hu: Törlés

en: Rename
hu: Átnevezés

en: This set can never contain any cards!
hu: Ebbe a halmazba soha nem kerülhet kártya!

en: Update this set?
hu: Mehet a halmaz frissítése?

en: Delete this set?
hu: Törölhető a halmaz?

en: You can double-click on the name of a saved set to activate it and close the dialog.
hu: A mentett halmaz nevére duplán kattiva aktiválódik a halmaz és bezárul az ablak.

en: You can add multiple tags to a card by separating tags with a comma in the 'Tag(s)' input field.
hu: A kártyához egyszerre több tag is rendelhető, ha a 'Tag(ek)' beviteli mezőben vesszővel választja el őket.

en: You can organise tags in a hierarchy by using :: as separator, e.g. My book::Lesson 1.
hu: A tageket hierarchiába lehet rendezni a :: elválasztó használatával. Pl.: Spanyol::Igeidők

en: You can add images and sounds to your cards. Right-click on an input field when editing a card to bring up a pop-up menu to do so.
hu: A kártyákhoz képeket és hangokat is lehet rendelni. Kattintson jobb gombbal a beviteli mezőre a kártya szerkesztésekor, ahol a felugró menüben szerepelnek a multimédiás funkciók.

en: If for a certain card type cloned from Vocabulary you don't need a pronunciation field, you can hide it by right-clicking on it and using the pop-up menu.
hu: Ha egy Szókincsből klónozott kártyatípushoz nincs szükség a kiejtés mezőre, akkor el lehet rejteni a jobb gombbal elérhető felugró menü segítségével.

en: You can use Tab to move between the fields. For 'Add cards', use Ctrl+Enter for 'Yet to learn', and Ctrl+2, etc. for the grades. For 'Edit card', use Ctrl-Enter to close.
hu: A mezők közt a tabulátorral lehet mozogni. Kártyák hozzáadásakor a Ctrl+Enter a 'Megtanulandó', a Ctrl+2, stb. pedig a kezdeti pontszám megadására használható. Szerkesztéskor a Ctrl+Enter bezárja az ablakot.

en: If you use 'Edit cards', changes are made to all the sister cards simultaneously.
hu: Amennyiben a 'Kártya szerkesztése' ablakban szerkeszti a kártyákat, akkor a testvérkártyák automatikusan frissülnek.

en: Abandon current card?
hu: Felhagy a jelenlegi kártyával?

en: &No
hu: &Nem

en: &Yes
hu: &Igen

en: Yet to learn
hu: Megtanulandó

en: Right-click on a tag name in the card browser to edit or delete it.
hu: A kártyaböngészőben a tag nevére jobb gombbal kattintva a tag szerkeszthető vagy törölhető.

en: Double-click on a card or tag name in the card browser to edit them.
hu: A böngészőben a kártya vagy tag nevére duplán kattintva megnyílik a szerkesztő.

en: You can reorder columns in the card browser by dragging the header label.
hu: A kártyaböngészőben található oszlopokat átrendezheti, ha a fejlécüknél fogva mozgatja őket.

en: You can resize columns in the card browser by dragging between the header labels.
hu: A kártyaböngészőben található oszlopok szélességén az oszlopfejlécek széleit megragadva változtathat.

en: When editing or previewing cards from the card browser, PageUp/PageDown can be used to move to the previous/next card.
hu: Kártyák szerkesztésekor és előzetes megtekintésekor a PageUp/PageDown segítségével ugorhat az előző vagy a következő kártyára.

en: You change the relative size of the card list, card type tree and tag tree by dragging the dividers between them.
hu: A kártyalista, a kártyatípus-fa és a tag-fa közti elválasztó megragadásával átméretezheti az ablakon belül található elemeket.

en: In the search box, you can use SQL wildcards like _ (matching a single character) and % (matching one or more characters).
hu: A keresőmezőben szabványos SQL helyettesítőkarakterekkel is kereshet. A _ egy tetszőleges karakert, a % bármennyi karaktert helyettesít.

en: Show cards from these card types:
hu: Csak a következő típusú kártyák megjelenítése:

en: having any of these tags:
hu: amelyek a lentiek közül bármelyik taggel meg vannak jelölve:

en: containing this text in the cards:
hu: melyek tartalmazzák a következő szöveget:

en: &Edit
hu: &Szerkeszt

en: &Preview
hu: &Előnézet

en: Change card &type
hu: Kártya&típus változtatása

en: &Add tags
hu: Tag &hozzáadása

en: &Remove tags
hu: Tag &törlése

en: Go ahead with delete? Sister cards will be deleted as well.
hu: Mehet a törlés? A testvérkártyák is törlődni fognak.

en: The selected cards should have the same card type.
hu: A kijelölt kártyáknak ugyanolyan típusúaknak kell lenniük.

en: Database error:
hu: Adatbázis hiba:

en: Answer
hu: Válasz

en: Question
hu: Kérdés

en: Next rep
hu: Következő ism.

en: Tags
hu: Tagek

en: Last rep
hu: Utolsó ism.

en: Learning
    reps
hu: Tanulás
    ism.

en: Review
    reps
hu: Áttekintés
    ism.

en: Created
hu: Létrehozva

en: Modified
hu: Módosítva

en: You chose to sort this table. Operations in the card browser could now be slower. Next time you start the card browser, the table will be unsorted again.
hu: Módosította az adatok sorrendjét. A kártyaböngészőben végzett műveletek lassabbak lehetnek. A böngésző következő megnyitásakor visszaáll az eredeti sorrend.

en: %d cards shown, of which %d active.
hu: %d kártya megjelenítve, amelyből %d aktív.

en: Delete these card types?
hu: Törlődhetnek ezek a típusú kártyák?

en: Delete this card type?
hu: Törölhető ez a kártyatípus?

en: All card types (%d)
hu: Összes kártyatípus (%d)

en: Card appearance
hu: Kártya kinézete

en: <all card types>
hu: <összes kártyatípus>

en: Select font
hu: Betűtípus választása

en: Select colour
hu: Szín választása

en: Reset all card types to default system font?
hu: Biztosan visszaállítható az összes kártyatípus az alapértelmezett rendszer-betűtípusra?

en: Reset '%s' to default system font?
hu: Biztosan visszaállítható a(z) '%s' az alapértelmezett rendszer-betűtípusra?

en: General
hu: Általános

en: Reset current tab to defaults?
hu: Visszaállítja ezt a panelt az alapértékekre?

en: Servers
hu: Kiszolgálók

en: Sync server running on
hu: A szinkronizáló szerver fut.

en: Sync server NOT running.
hu: A szinkronizáló szerver NEM fut.

en: Web server running on
hu: A web szerver fut.

en: Web server NOT running.
hu: A web szerver NEM fut.

en: Sync server now running on
hu: A szinkronizáló szerver elindult ezen a címen:

en: Sync server stopped.
hu: A szinkronizáló szerver leállt.

en: Web server now running on
hu: A webszerver elindult ezen a címen:

en: Web server stopped.
hu: A web szerver leállt.

en: <none>
hu: <üres>

en: A required field is missing.
hu: Kötelező érték hiányzik.

en: Activate cards from these card types:
hu: A következő típusú kártyák aktiválása:

en: You are not allowed to cancel the merging.
hu: Nem lehetséges az összefésülés megállítása.

en: Abandon changes to current card?
hu: Visszavonja az aktuális kártyán végzett módosításokat?

en: Import cards
hu: Kártyák importálása

en: File does not exist.
hu: A fájl nem létezik.

en: Here, you can make clones of existing card types. This allows you to format cards in this type independently from cards in the original type. E.g. you can make a clone of 'Vocabulary', call it 'Thai' and set a Thai font specifically for this card type without disturbing your other cards.
hu: Lehetősége van kártyatípusok klónozására. Ennek segítségével az eredeti típus beállításaitól függetlenül formázhatja a kártyákat. Pl. ha a 'Szókincs' típusú kártyát 'Thaiföldi' néven klónozza és thaiföldi betűtípust rendel hozzá, akkor az nem lesz hatással más 'Szókincs' típusú kártyák megjelenítésére.

en: Are you sure you want to delete the plugin
hu: Biztos, hogy törölni, és nem csak

en: and not just deactivate it?
hu: deaktiválni szeretni a plugint?

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Prefill tag behaviour
hu: Tag előzetes kitöltése

en: When creating new cards, Mnemosyne normally prefills the 'Tag(s)' field with the last value you used, regardless of card type.
    
    With this plugin, Mnemosyne will for each card type remember the last tag you used, such that e.g. Chinese cards get a prefilled tag like "My Chinese textbook::Chapter 10", whereas Front-to-Back cards get "European Capitals".
hu: Amikor új kártyát hoz létre, a Mnemosyne normál esetben az utoljára használt tageket ajánlja fel a 'Tag(ek)' mezőben attól függetlenül, hogy mi a kártya típusa.
    
    Ezzel a pluginnel a Mnemosyne megjegyzi minden egyes kártyatípushoz, hogy mi volt az utoljára használt tag, így pl. a Kínai kártyákhoz "Kínai tankönyv::10. fejezet", míg az Előlap-hátlap típusú kártyákhoz az "Európai fővárosok" taget ajánlja fel.

en: Unable to start sync server.
hu: Nem lehet elindítani a szinkronizáló szervert.

en: There still seems to be an old server running on the requested port.
hu: Úgy tűnik, hogy a kért porton egy régebbi kiszolgáló fut.

en: Terminate that process and try again.
hu: Állítsa le a folyamatot, és próbálja újra.

en: You don't have the permission to use the requested port.
hu: Nincs jogosultsága a kért port használatához.

en: Unable to start web server.
hu: Nem lehet elindítani a web szervert.

en: Remote review in progress...
hu: Távoli gyakorlás folyamatban...

en: Insert &image
hu: &Kép beszúrása

en: Insert &sound
hu: &Hang beszúrása

en: Insert vi&deo
hu: &Video beillesztése

en: Ctrl+D
hu: Ctrl+P

en: Insert &Flash
hu: &Flash beillesztése

en: &Hide pronunciation field for this card type
hu: &Kiejtés mező elrejtése ennél a kártyatípusnál

en: Scheduled: %d
hu: Ütemezve: %d

en: Not memorised: %d
hu: Nem memorizált: %d

en: Active: %d
hu: Aktív: %d

en: &Wrong
hu: &Hibás

en: &Right
hu: H&elyes

en: Wrong:
hu: Hibás:

en: Unseen:
hu: Új:

en: Active:
hu: Aktív:

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Number of cards scheduled
hu: Ütemezett kártyák száma

en: Retention score (%)
hu: Megragadási pontszám (%)

en: Number of cards added
hu: Új kártyák száma

en: Number of new cards learned
hu: Újonnan megtanult kártyák száma

en: Number of cards
hu: Kártyák száma

en: Not seen
hu: Új

en: Here, you can sync this machine with a remote server. Of course, that remote computer needs to have a server running, which can be started from the configuration screen on that remote machine.
    
    However, if you want to sync a mobile device with this machine here, you shouldn't use the menu option you just selected. In that case, this computer needs to be the server. So, first enable a sync server here, and then start the sync from the mobile device.
hu: Ennek a funkciónak a segítségével egy távoli kiszolgálóval lehet szinkronizálni. A távoli gépnek értelemszerűen futtatnia kell a kiszolgálót, amit a távoli gépen futó alkalmazás beállítások ablakában lehet elindítani.
    
    Amennyiben mobil eszközzel szeretne szinkronizálni, akkor ne ezt a menüpontot használja. Ilyen esetben a számítógépnek kell a kiszolgálónak lennie. Ehhez először engedélyezze a szinkronizáló kiszolgálót itt, majd kezdeményezze a szinkronizálást a mobil eszközön.

en: &Rename
hu: &Átnevezés

en: Delete these tags? Cards with these tags will not be deleted.
hu: Törli ezeket a tageket? A taggel megjelölt kártyák nem lesznek törölve.

en: Delete this tag? Cards with this tag will not be deleted.
hu: Törli ezt a taget? A taggel megjelölt kártyák nem lesznek törölve.

en: For optimal results, it's best to do your repetitions every day.
hu: A leghatékonyabb eredmény érdekében az a legjobb, ha minden nap tanul.

en: You don't need to finish all your daily scheduled repetitions in a single session.
hu: Nem muszáj az egy napra beütemezett ismétléseket egy ülésben elvégezni.

en: If you've been away for a few days, don't worry about your backlog. Do as many cards as you feel like to catch up, the rest will be automatically rescheduled to the future in the most optimal way.
hu: Amennyiben pár napig távol volt, ne aggódjon a feltorlódott kártyák miatt. Csináljon meg egyszerre annyit, amennyihez kedve van, a maradékot pedig a rendszer optimálisan be fogja ütemezni.

en: Sister cards are cards which are based on the same information, e.g. a front-to-back card and the corresponding back-to-front card. Mnemosyne will avoid scheduling these on the same day.
hu: A testvérkártyák olyan kártyák, amelyek közös információtartalommal bírnak. Pl. ilyen az előlap-hátlap és a hozzá tartozó hátlap-előlap kártya. Ezeket a Mnemosyne igyekszik eltérő napokra beütemezni.

en: In summary, try to do your repetitions every day, but don't worry too much about getting the 'Scheduled' counter to zero, and certainly not about getting the 'Not memorised' counter to zero.
hu: Általában próbáljon meg minden nap tanulni, de ne akarja az 'Ütemezve' számlálót minden áron 0-ra ledolgozni, és főleg ne aggódjon azon, hogy a 'Nem memorizált' értéke még nem nulla.

en: Grade 1 cards are different from grade 0 cards in the sense that they show up less often.
hu: Az 1-es pontszámmal rendelkező kártyák abban térnek el a 0-ás pontszámúaktól, hogy ritkábban jelennek meg.

en: Use 'Learn ahead of schedule' sparingly. For cramming before an exam, it's much better to use the cramming scheduler plugin.
hu: Az 'Előre tanulás' funkcióval óvatosan bánjon. A vizsgák előtti magoláshoz célszerűbb a magolás ütemező plugin használata.

en: You can use keyboard shortcuts to do your repetitions. Enter, Return or Space stand for the default action. The number keys can be used for grading.
hu: A tanulás során használhat gyorsbillentyűket. Az Enter, a Return vagy a Space az alapértelmezett funkciót aktiválja. A számbillentyűkkel a pontszámot adhatja meg.

en: You can select which cards you wish to study in the '(De)activate cards' menu option.
hu: A 'Kártyák (de)aktiválása' menüpontban kiválaszthatja, hogy mely kártyákat szeretné tanulni.

en: It is recommended to put all your cards in a single database and use tag to organise them. Using '(De)activate cards' is much more convenient than having to load and unload several databases.
hu: Ajánlott az összes kártyát egy közös adatbázisban tárolni, és tagek segítségével rendszerezni őket. A 'Kártyák (de)aktiválása' funkció használata jóval egyszerűbb, mint a betöltött adatbázisokat cserélgetni.

en: You can make clones of existing card types. This allows you to format cards in this type independently from cards in the original type. E.g. you can make a clone of 'Vocabulary', call it 'Thai' and set a Thai font specifically for this card type without disturbing your other cards.
hu: Lehetsőgée van kártyatípusok klónozására. Ennek segítségével az eredeti típus beállításaitól függetlenül formázhatja a kártyákat. Pl. ha a 'Szókincs' típusú kártyát 'Thaiföldi' néven klónozza és thaiföldi betűtípust rendel hozzá, akkor az nem lesz hatással más 'Szókincs' típusú kártyák megjelenítésére.

en: You can use basic HTML tags in your cards to control their appearance. However, if you want all the fields in a certain card type to look the same, it's easier to use the 'Set card appearance' menu option.
hu: Lehetősége van a kártyákban kinézetet módosító, egyszerű HTML tagek használatára. Ha azonban azt szeretné elérni, hogy adott kártyatípuson belül a mezők mindig ugyanúgy nézzenek ki, akkor egyszerűbb a 'Kártya megjelenítésének módosítása' funkciót használni.

en: Using 'File - Sync', you can sync this machine with a remote server. Of course, that remote computer needs to have a server running, which can be started from the configuration screen on that remote machine.
hu: A 'Fájl - Szinkronizálás' használatával szinkronizálhatja ennek a gépnek az adatbázisát egy távolival. Természetesen a távoli gépen futtatni kell a kiszolgálót, amit a távoli gép beállításai közt lehet megtenni.

en:  If you want to sync a mobile device with this computer, don't use 'File - Sync', but first enable a sync server in the configuration dialog, and then start the sync from the mobile device.
hu:  Ha egy mobil eszközt szeretne szinkronizálni ezzel a géppel, akkor a 'Fájl - Szinkronizálás' használata helyett engedélyezze a szinkronizáló kiszolgálót a beállításokban, majd indítsa el mobilkészülékén a szinkronizálást.

en: In the 'Activate cards' dialog, you can right-click on a saved set to rename or delete it.
hu: A 'Kártyák aktiválása' ablakban egy mentett halmazon jobb gombbal kattintva átnevezheti vagy törölheti azt.

en: In the 'Activate cards' dialog, you can double-click on a saved set to activate it and close the dialog.
hu: A 'Kártyák aktiválása' ablakban egy mentett halmazra duplán kattintva aktiválja azt, és bezárja az ablakot.

en: In the search box of the card browser, you can use SQL wildcards like _ (matching a single character) and % (matching one or more characters).
hu: A kártyaböngésző keresőmezőjében szabványos SQL helyettesítőkarakterekkel is kereshet. A _ egy tetszőleges karakert, a % bármennyi karaktert helyettesít.

en: In the 'Add cards' dialog, use Tab to move between different fields, Ctrl+Enter for 'Yet to learn', and Ctrl+2, etc. for the grades.
hu: A 'Kártyák hozzáadása' ablakban használha a tabulátort a mezők közt mozgáshoz, Ctrl+Enter-t a 'Még nincs megtanulva' opcióhoz, Ctrl+2-t a kettes pontszámhoz, stb!

en: Mnemosyne can use LaTeX to render mathematical formulas, e.g. <$>x^2+y^2=z^2</$>. (For this, you need LaTeX and dvipng installed.)
hu: A Mnemosyne képes LeTeX segítségével matematikai formulák megjelenítésére, pl. <$>x^2+y^2=z^2</$>. (Ehhez telepítenie kell LaTeX-et és dvipng-t.)

en: The best way to backup your data is to copy your mnemosyne data directory and move it to a different drive. Mnemosyne keeps automatic backups, but that won't help you if that drive dies...
hu: Az adatbázis biztonsági mentésére a legjobb módszer, ha a Mnemosyne adatbázisát egy másik tárolóra is lemásolja. Bár a Mnemosyne automatikus mentéseket készít az adatbázisról, de ezek nem használhatóak, ha a háttértár romlik el...

en: You can sort the cards in the 'Browse cards' dialog by by clicking on a column title. Clicking again changes the sort order.
hu: A 'Kártyák böngészése' ablakban a listát az oszlop fejlécére kattintva lehet rendezni. Újbóli kattintással a rendezés iránya változtatható.

en: If you want more fine-grained control over LaTeX's behaviour, see the explanation of the <$$>...</$$> and <latex>...</latex> tags on Mnemosyne's website.
hu: Ha precízebben szeretné irányítani a LaTeX viselkedését, nézze meg a <$$>...</$$> és a <latex>...</latex> tagekről szóló dokumentációt a Mnemosyne honlapján!

en: For optimal performance, keep your drives defragmented.
hu: Az optimális teljesítmény elérése érdekében rendszeresen töredezettségmentesítse merevlemezeit!

en: For optimal performance, do not put your database on a network drive.
hu: Az optimális teljesítmény elérése érdekében ne tárolja adatbázisait hálózati meghajtón!

en: For optimal performance, run 'File - Compact' from time to time, especially after deleting many cards.
hu: Az optimális teljesítmény elérése érdekében időnként futtassa a 'Fájl - Adatbázis tömörítése' menüpontot, különösen sok kártya törlését követően!

en: Advanced users can customise more of Mnemosyne by editing the config.py file in their mnemosyne directory. They can also install additional plugins to customise Mnemosyne even further.
hu: Haladóbb felhasználók a Mnemosyne könyvtárban található config.py fájl szerkesztésével finomhangolhatják a beállításokat. A Mnemosyne új pluginek telepítésével is testre szabható.

en: You can request new features and vote for exisiting requests at <a href="https://mnemosyne.uservoice.com/">uservoice</a>. This helps the developers decide what to work on next.
hu: Lehetőség van új funkciókat kérni, illetve már meglévő kérésekre szavazni a  <a href="https://mnemosyne.uservoice.com/">uservoice</a>-on. Ez segít a fejlesztőknek a fejlesztési irány kijelölésében.

en: About Mnemosyne
hu: A Mnemosyne-ről

en: (De)activate cards
hu: Kártyák (de)aktiválása

en: Saved sets:
hu: Elmentett halmazok:

en: &Save this set for later use
hu: Halmaz &mentése későbbre

en: Add cards
hu: Kártyák hozzáadása

en: Card type:
hu: Kártyatípus:

en: Tags:
hu: Tagek:

en: Select initial grade:
hu: Válassza ki a kezdeti pontszámot:

en: You have yet to learn this.
hu: Még meg kell tanulnia ezt a kártyát.

en: &Yet to learn
hu: &Megtanulandó

en: You know this, but just barely.
hu: Tudja, de csak éppen hogy

en: You know this, but not very well.
hu: Tudja, de nem igazán jól.

en: You know this.
hu: Elég jól tudja.

en: You know this very well.
hu: Nagyon jól tudja.

en: &Exit
hu: &Kilépés

en: Add tags
hu: Tagek hozzáadása

en: Browse cards
hu: Kártyák böngészése

en: Select one or more cards and right-click for more actions.
hu: További funkciókért jelöljön ki egy vagy több kártyát, és kattintson a jobb egérgombbal!

en: XXX cards selected, of which XXX active
hu: XXX kártya kiválasztva, melyből XXX aktív

en: Card set name
hu: Kártyahalmaz neve

en: Card set name:
hu: Kártyahalmaz neve:

en: Change card type
hu: Kártyatípus megváltoztatása

en: New card type:
hu: Új kártyatípus:

en: Clone card type
hu: Kártyatípus klónozása

en: Cloned from:
hu: Eredeti:

en: Clone name:
hu: Klón neve:

en: Compact database
hu: Adatbázis tömörítése

en: Delete unused media files
hu: Használaton kívüli médiafájlok törlése

en: Configuration
hu: Beállítások

en: &Defaults
hu: &Alapértékek

en: Form
hu: Űrlap

en: Background:
hu: Háttér:

en: Set colour
hu: Szín beállítása

en: Alignment:
hu: Elrendezés:

en: Left
hu: Balra zárt

en: Center
hu: Középre zárt

en: Right
hu: Jobbra zárt

en: Increase size of non-latin characters by
hu: Nem-latin betűk nagyobbítása

en: points.
hu: pont.

en: (This setting will be overridden in card types cloned from 'Vocabulary'.)
hu: (Ezek a beállítások felülíródnak a 'Szókincs'-ről klónozott kártyatípusok esetében.)

en: Autosave after
hu: Automatikus mentés

en: Allow other devices to sync with this computer
hu: Más eszközök szinkronizálhatnak ezzel a számítógéppel

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Check for changed media files on server
hu: Megváltozott médiafájlok keresése a szerveren

en: Sync server status
hu: Szinkronizáló szerver státusza

en: Allow remote review through a web browser
hu: Távoli tanulás engedélyezése böngészőn keresztül

en: Web server status
hu: Web szerver státusza

en: Review memorised cards
hu: Memorizált kártyák ismétlése

en: most urgent first
hu: legsürgősebb előre

en: in random order
hu: véletlenszerű sorrendben

en: Show new cards for the first time
hu: Új kártyák debütálása

en: in the order they were added
hu: olyan sorrendben, ahogy rögzítve lettek

en: Cramming
hu: Magolás

en: earliest scheduled first
hu: legkorábban beütemezett előre

en: lastest scheduled first
hu: legkésőbb beütemezett előre

en: most lapses first
hu: legtöbbször ismételt előre

en: Convert card type data
hu: Kártyatípus adat konvertálása

en: Set the correspondence between data in the old and the new card type:
hu: Párosítsa az új és a régi kártyatípus közti mezőket:

en: Old:
hu: Régi:

en: New:
hu: Új:

en: not having any of these tags:
hu: nincs megjelölve ezen tagek egyikével sem:

en: Delete media
hu: Médiafájl törlése

en: Delete these unused media files?
hu: Törli ezeket a használaton kívüli médiafájlokat?

en: Edit card
hu: Kártya szerkesztése

en: Export to file
hu: Exportálás fájlba

en: File format:
hu: Fájlformátum:

en: File to export to:
hu: Exportálás ebbe a fájlba:

en: &Browse
hu: &Tallózás

en: (Only active cards will be exported, without learning data.)
hu: (Kizárólag aktív kártyák lesznek exportálva, tanulási adatok nélkül.)

en: Export cards
hu: Kártyák exportálása

en: Author name:
hu: Készítő neve:

en: Author email:
hu: Készítő e-mail címe:

en: Date:
hu: Dátum:

en: Revision:
hu: Verzió:

en: Notes:
hu: Megjegyzések:

en: Wizard
hu: Varázsló

en: Introduction
hu: Bevezető

en: Welcome to Mnemosyne, a flash card program named both after the Greek goddess of Memory and a type of butterfly.
    
    Mnemosyne makes it more efficient to study, focusing on the cards you're most likely to forget and not wasting your time on things you know well.
    
    For that, Mnemosyne decides when to show you the cards, and you'll need to rate how well you remember them.
    
    Let's look at the meaning of these ratings now.
hu: Üdvözli a Mnemosyne, egy olyan szótanuló kártyák módszerén alapuló program, mely nevét a görög istennő és egy lepkefaj után kapta.
    
    A Mnemosyne hatékonyabbá teszi a tanulást, mert azokra a kártyákra fókuszál, amelyeket nagyobb eséllyel felejt el, így nem fecsérli az idejét a már jól megtanult dolgok ismétlésével.
    
    Ennek érdekében a Mnemosyne dönti el, hogy mikor ismételteti az egyes kártyákat, ehhez pedig ismétléskor Önnek kell értékelnie, hogy mennyire jól emlékezett rájuk.
    
    Lássuk, hogy mit jelentenek az egyes pontszámok!

en: Memorising new cards
hu: Új kártyák memorizálása

en: Reviewing previously memorised cards
hu: Korábban memorizált kártyák áttekintése

en: If you study these cards again tomorrow, the 'Scheduled' counter will tell you how many previously memorised cards you need to review. These are grade 2 to 5 cards.
    
    If a card reappears too soon, and you're able to remember it without any effort, rate the card a 5. The interval to see this card again will be a lot longer.
    
    If the interval is just right, so that you remember it, albeit with some effort, use grade 4.
    
    If, however, it takes you significant effort to remember the answer, and you think the interval was too long, then rate the card 3 or even 2.
    
    If you fail to remember it altogether, rate it either 0 or 1, and after you have finished reviewing all the scheduled cards, it will appear repeatedly until you think you'll be able to remember it again for a few days.
hu: Amennyiben másnap újra nekiáll tanulni, az 'Ütemezve' számláló elárulja, hogy hány korábban memorizált kártya vár áttekintésre. Ezek a 2 és 5 közötti pontot kapott kártyák.
    
    Ha egy kártya túl korán jelenik meg, és erőlködés nélkül sikerült megadni a helyes választ, adjon rá 5-ös pontszámot. Következő alkalommal egy kicsit későbbre lesz beütemezve.
    
    Ha az ismétlések közti időtartam pont megfelelő, tehát kis erőfeszítéssel ugyan, de emlékezett rá, akkor használja a 4-es pontszámot.
    
    Amennyiben viszont nagyon sokat kellett gondolkodnia a válaszon, azaz az utolsó ismétlés óta túl sok idő telt el, adjon 2-es vagy 3-as pontszámot.
    
    Ha egyáltalán nem jutott eszébe a válasz, adjon 0 vagy 1-es pontszámot. Ha befejezte az ütemezett kártyák áttekintését, akkor ezek a kártyák addig fognak újra megjelenni, míg úgy nem gondolja, hogy pár napig még képes lenne emlékezni rájuk.

en: Statistics
hu: Statisztika

en: If you're into statistics, Mnemosyne keeps detailed logs of your revisions.
    
    Not only that, but if you want, Mnemosyne can upload transparently a completely anonymous version of these logs to a central site for analysis, so that you can help making the scheduling algorithm better. In this way, you also contribute to scientific research on long-term memory.
    
    Uncheck the following box if you do not want to do this.
hu: Amennyiben szereti a statisztikákat, akkor érdemes tudnia, hogy a Mnemosyne részletes naplót vezet az ismétlésekről.
    
    Nem csak a statisztikák vezetésére képes, hanem arra is, hogy ezeknek a naplóknak az anonimizált változatát automatikusan feltöltse elemzés céljából egy központi kiszolgálóra, ami igen sokat segíthet az ütemező algoritmus javításában. Ily módon Ön is hozzájárulhat a hosszú távú memória területén folyó tudományos kutatáshoz.
    
    Vegye ki a pipát az alábbi dobozból, ha nem szeretne hozzájárulni ehhez!

en: Upload anonymous logs (can be changed later)
hu: Anonim naplók feltöltése (később meg lehet változtatni)

en: Ready to start
hu: Készen áll

en: Now you're ready to start!
    
    Add new cards by clicking on the icon with the 'plus' sign in the top left.
    
    Remember, there is no need to worry about saving your work, this will be done automatically.
    
    For best results, it's suggested to do your revisions every day, although Mnemosyne will try to cope if you've missed a few days.
    
    For more documentation, see http://www.mnemosyne-proj.org.
    
    Happy learning!
hu: Most már készen áll a Mnemosyne használatának megkezdésére!
    
    Rögzítsen kártyákat a bal-felül található plusz ikon segítségével!
    
    Ne felejtse, nem kell aggódnia a folyamatos mentés miatt, mert az automatikusan megtörténik.
    
    A legjobb eredmény elérése érdekében javasolt minden nap tanulni, de a Mnemosyne korrigálja az ütemezést, amennyiben mégis kihagyna pár napot.
    
    További információért látogasson el a projekt honlapjára: http://www.mnemosyne-proj.org.
    
    Sikeres tanulást!

en: Import from file
hu: Importálás fájlból

en: File to import from:
hu: Forrásfájl:

en: Add additional tag(s) to cards:
hu: További tag(ek) hozzárendelése a kártyákhoz:

en: &Settings
hu: &Beállítások

en: &Help
hu: &Súgó

en: &File
hu: &Fájl

en: &Cards
hu: &Kártyák

en: toolBar
hu: eszköztár

en: (De)a&ctivate cards...
hu: Kártyák (de)&aktiválása...

en: &Add cards...
hu: Kártyák &hozzáadása

en: Ctrl+A
hu: Ctrl+F

en: &Configure Mnemosyne...
hu: Mnemosyne &beállítása...

en: &Delete current card
hu: Aktuális kártya tö&rlése

en: Del
hu: Törl

en: &Edit current card...
hu: Aktuális kártya &szerkesztése...

en: Ctrl+E
hu: Ctrl+S

en: &Browse cards...
hu: Kártyák &böngészése

en: &Export...
hu: &Exportálás...

en: E&xit
hu: &Kilépés

en: &New...
hu: &Új

en: Ctrl+N
hu: Ctrl+J

en: &Open...
hu: &Megnyitás

en: Ctrl+O
hu: Ctrl+M

en: &Save
hu: Menté&s

en: Save &as...
hu: Mentés m&ásként

en: &About
hu: &Névjegy

en: &Import...
hu: &Importálás...

en: &Getting started
hu: &Bevezető

en: Show s&tatistics...
hu: &Statisztikák megjelenítése...

en: &Tip of the day
hu: A nap &tippje

en: Manage &plugins...
hu: &Pluginek kezelése...

en: Manage plugins
hu: Pluginek kezelése...

en: &Manage card types...
hu: Kártya&típusok kezelése...

en: S&ync...
hu: S&zinkronizálás

en: Compact...
hu: Adatbázis tömörítése...

en: Find duplicate questions
hu: Duplikált kártyák keresése

en: Card type manager
hu: Kártyatípus-kezelő

en: &New clone
hu: &Új klón

en: Installed plugins (active and inactive):
hu: Telepített pluginek (aktívak és inaktívak):

en: Plugin description:
hu: Plugin leírása:

en: &Install new plugin
hu: Plugin &telepítése

en: &Delete plugin
hu: Plugin tö&rlése

en: Preview cards
hu: Kártyák előnézete

en: Question:
hu: Kérdés:

en: Answer:
hu: Válasz:

en: &Previous sister card
hu: &Előző testvérkártya

en: &Next sister card
hu: &Következő testvérkártya

en: Remove tags
hu: Tagek törlése

en: Tags to remove:
hu: Törlendő tagek:

en: Rename card type
hu: Kártyatípus átnevezése

en: Enter new card type name:
hu: Új kártyatípus neve:

en: Rename tag
hu: Tag átnevezése

en: Enter new tag name:
hu: Új tag neve:

en: Show &answer
hu: &Válasz mutatása

en: Sync with server
hu: Szinkronizálás a kiszolgálóval

en: Server:
hu: Kiszolgáló:

en: Check for changed media files on client
hu: Megváltozott médiafájlok ellenőrzése a kliensen

en: Tip of the day
hu: A nap tippje

en: <b>Did you know...?</b>
hu: <b>Tudta-e, hogy...?</b>

en: &Show tips on startup
hu: Tippek megjelenítése indítá&skor

en: &Previous
hu: &Előző

en: Alt+P
hu: Alt+E

en: &Next
hu: &Következő

en: Alt+N
hu: Alt+K

en: &Close
hu: &Bezár

en: data directory
hu: adatkönyvtár

en: This is a test.
hu: Ez egy teszt.
