mnemosyne-proj - en to nl translation catalogue (115 entries)

en: Last week
nl: Afgelopen week

en: Last month
nl: Afgelopen maand

en: Last 3 months
nl: Afgelopen 3 maanden

en: Last 6 months
nl: Afgelopen 6 maanden

en: Last year
nl: Afgelopen jaar

en: No stats available.
nl: Geen statistieken beschikbaar

en: Days
nl: dagen

en: Vocabulary (decorated)
nl: Woordenschat (versierd)

en: Recognition
nl: Herkenning

en: Production
nl: Productie

en: OK, proceed
nl: OK, ga verder.

en: Another copy of Mnemosyne is still running.
nl: Een andere kopie van Mnemosyne is nog actief.

en: Continuing is impossible and will lead to data loss!
nl: Doorgaan is niet mogelijk en zou leiden tot gegevensverlies!

en: Error when running plugin:
nl: Fout bij het uitvoeren van plugin:

en: Previous drive letter no longer available.
nl: Vorige schijfletter niet meer beschikbaar.

en: If you are using a USB key, refer to the instructions on the website so as not to be affected by drive letter changes.
nl: Als u een USB-stick gebruikt, bekijk de instructies op de website om niet te worden beïnvloed door verandering van de stationsletter.

en: M-sided
nl: M-zijde

en: Front-to-back and back-to-front
nl: Van voor naar achter en van achter naar voor.

en: Front
nl: Voorzijde

en: Back
nl: Achterzijde

en: Front-to-back
nl: Voor-naar-achter

en: Back-to-front
nl: Achter-naar-voor

en: Cloze deletion
nl: Sluit verwijdering

en: Text
nl: Tekst

en: Cloze
nl: Sluiten

en: A card type blanking out certain fragments in a text.
    
    E.g., the text "The capital of [France] is [Paris]", will give cards with questions "The capital of France is [...]." and "The capital of [...] is Paris".
    
    Editing the text will automatically update all sister cards.
    
    You can also specify hints, e.g. [cloze:hint] will show
     [hint] in the question as opposed to [...].
nl: Een soort fiche met mogelijkheid om bepaalde fragmenten uit een tekst niet te vermelden.
    
    Bijvoorbeeld in de tekst "De hoofdstak van [Frankrijk] is [Parijs]", bezorgt je fiches met vragen "De hoofdstad van Frankrijk is [...]." en "De hoofdstad van [...] is Parijs".
    
    Het wijzigen van de tekst zal automatisch alle 'zusterfiches' aanpassen.
    
    Je kan ook hints aangeven, bv. [cloze:hint] zal weergeven [hint] in de vraag in tegenstelling tot [...].

en: Front-to-back only
nl: Enkel van begin-tot-eind.

en: Map
nl: Kaart

en: Location
nl: Locatie

en: Blank map
nl: Blinde kaart (lege kaart)

en: Marked map
nl: Kaart met aanduidingen/markeringen

en: A card type for learning locations on a map.
    
    Displays the answer map on top of the question map, rather than below it as a second map.
nl: Een kaarttype om plaatsen te leren op een kaart.
    
    Toont de antwoordenkaart bovenop de kaart met vragen, in plaats van eronder als een tweede kaart.

en: Sentence
nl: Zin

en: Pronunciation
nl: Uitspraak

en: Meaning
nl: Betekenis

en: Notes
nl: Opmerkingen

en: Error in config.py:
nl: Fout in config.py:

en: &Do not add
nl: &Niet toevoegen

en: &Merge and edit
nl: &Samenvoegen en bewerken

en: &Cancel
nl: &Annuleer

en: Are you sure you want to do this,
nl: Weet u zeker dat u dit wilt doen,

en: Delete this card?
nl: Verwijder deze kaart?

en: Delete this card and
nl: Verwijder deze kaart en

en: &Delete
nl: &Verwijder

en: New
nl: Nieuw

en: Creating new database...
nl: Aanmaken nieuwe database...

en: No
nl: Nee

en: Yes
nl: Ja

en: Image files
nl: Afbeeldingen

en: Insert image
nl: Afbeelding invoegen

en: Sound files
nl: Geluidsbestanden

en: Video files
nl: Videobestanden

en: Insert video
nl: Video invoegen

en: Install plugin
nl: Plug-in installeren

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: No plugin found!
nl: Geen plug-in gevonden!

en: go to http://www.mnemosyne-proj.org
nl: ga naar http://www.mnemosyne-proj.org

en: Unable to load file.
nl: Kon bestand niet laden.

en: Done!
nl: Klaar!

en: You don't remember this card yet.
nl: Je kent deze kaart nog niet.

en: Barely correct answer. The interval was way too long.
nl: Nauwelijks correct antwoord. Het tijdsinterval was veel te lang.

en: Correct answer, with some effort. The interval was probably just right.
nl: Juiste antwoord, met enige moeite. De tijdsspanne was waarschijnlijk precies goed.

en: Correct answer, but without any difficulties. The interval was probably too short.
nl: Juiste antwoord, maar zonder enige problemen. Het tijdsinterval was waarschijnlijk te kort.

en:  day(s).
nl:  dag(en) terug.

en: Next repetition: today.
nl: Volgende bevraging: vandaag.

en: Next repetition: tomorrow.
nl: Volgende bevraging: morgen.

en:  days.
nl:  dagen.

en: Next repetition in
nl: Volgende bevraging over

en: Show answer
nl: Toon anwoord

en: Learn ahead of schedule
nl: Leer vooruit op schema

en: Pick days until next repetition:
nl: Aantal dagen tot volgende bevraging:

en: Grade your answer:
nl: Beoordeel uw antwoord:

en: Grades
nl: Beoordelingen

en: Schedule
nl: Rooster

en: Abandon current card?
nl: Wilt u de huidige kaart permanent verwijderen?

en: &No
nl: &Nee

en: &Yes
nl: &Ja

en: &Edit
nl: &Bewerk

en: &Preview
nl: &Voorvertoning

en: Answer
nl: Antwoord

en: Question
nl: Vraag

en: Ctrl+S
nl: Ctrl+B

en: Ctrl+D
nl: Ctrl+K

en: Select initial grade:
nl: Kies eerste beoordeling:

en: Increase size of non-latin characters by
nl: Vergroot de non-latin letters met

en: File format:
nl: Bestandsformaat:

en: &Browse
nl: &Blader

en: Introduction
nl: Introductie

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Ready to start
nl: Klaar om te starten

en: File to import from:
nl: Importeer uit bestand:

en: &Settings
nl: &Instellingen

en: &File
nl: &Bestand

en: Ctrl+A
nl: Ctrl+V

en: &Delete current card
nl: Ver&wijder deze kaart

en: Ctrl+E
nl: Ctrl+B

en: E&xit
nl: &Afsluiten

en: &Save
nl: &Bewaar

en: &About
nl: &Over

en: &Getting started
nl: Eerste s&tappen

en: Ctrl+T
nl: Ctrl+S

en: &Tip of the day
nl: &Tip van de dag

en: Question:
nl: Vraag:

en: Answer:
nl: Antwoord:

en: Show &answer
nl: Toon &antwoord

en: <b>Did you know...?</b>
nl: <b>Wist je dat...?</b>

en: &Show tips on startup
nl: &Toon tips bij het starten

en: Alt+S
nl: Alt+T

en: &Previous
nl: &Vorige

en: Alt+P
nl: Alt+V

en: &Next
nl: V&olgende

en: Alt+N
nl: Alt+O

en: &Close
nl: &Sluiten

en: data directory
nl: data map

en: This is a test.
nl: Dit is een test.
