Modem Manager GUI - en to ar translation catalogue (28 entries)

note: (itstool) path: credit/name
en: Mario Blättermann
ar: ماريو بلاترمان

note: (itstool) path: credit/name
en: Alex
ar: اليكس

note: (itstool) path: page/title
en: Provide code
ar: تزويد الكود

note: (itstool) path: page/title
en: Translations
ar: الترجمة

note: (itstool) path: info/desc
en: Help for Modem Manager GUI.
ar: ساعد البرنامج

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Modem Manager GUI
ar: واجهة مستخدم البرنامج

note: (itstool) path: item/p
en: Scan available mobile networks
ar: البحث عن الشبكات المتوفرة

note: (itstool) path: section/title
en: Usage
ar: الإستخدام

note: (itstool) path: info/desc
en: Legal information.
ar: معلومات قانونية

note: (itstool) path: page/title
en: License
ar: التراخيص

note: (itstool) path: page/p
en: You are free:
ar: انت حر في:

note: (itstool) path: item/p
en: To adapt the work.
ar: للتأقلم مع العمل

note: (itstool) path: page/p
en: Under the following conditions:
ar: تحت توفر الشروط التالية

note: (itstool) path: info/desc
en: Report bugs and request new features.
ar: التبليغ عن الأخطاء وطلب الميزات الجديدة

note: (itstool) path: page/title
en: Report bugs
ar: التبليغ عن الأخطاء

note: (itstool) path: info/desc
en: Configure the application to match your needs.
ar: خصص البرنامج لمطابقة احتياجاتك

note: (itstool) path: page/title
en: Configuration
ar: الضبط

note: (itstool) path: info/desc
en: Use your contact lists.
ar: استخدم قائمة الأرقام لديك

note: (itstool) path: page/title
en: Contact lists
ar: قائمة جهات الإتصال

note: (itstool) path: page/title
en: Network info
ar: معلومات الشبكة

note: (itstool) path: info/desc
en: Activate your modem devices.
ar: فعل جهاز المودم الخاص بك

note: (itstool) path: page/title
en: Modems
ar: المودم

note: (itstool) path: info/desc
en: Search for available networks.
ar: البحث عن الشبكات المتوفرة

note: (itstool) path: page/title
en: Network Search
ar: البحث عن الشبكات

note: (itstool) path: page/title
en: SMS
ar: الرسائل القصيرة

note: (itstool) path: info/desc
en: Get statistics about network traffic.
ar: احصل على احصائيات الشبكة

note: (itstool) path: page/title
en: Network traffic
ar: ضغط الشبكة

note: (itstool) path: page/title
en: USSD codes
ar: رموز USSD
