Modem Manager GUI - en to tr translation catalogue (24 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Information about <app>Modem Manager GUI</app>.
tr: <app>Modem Manager GUI</app> hakkında bilgi.

note: (itstool) path: page/title
en: About <app>Modem Manager GUI</app>
tr: <app>Modem Manager GUI</app> hakkında

note: (itstool) path: page/title
en: Provide code
tr: Kod sağlama

note: (itstool) path: page/title
en: Translations
tr: Çeviriler

note: (itstool) path: info/desc
en: Help for Modem Manager GUI.
tr: Modem Manager GUI'ya yardım etmek için

note: (itstool) path: item/p
en: Scan available mobile networks
tr: Kullanılabilir mobil ağları tarayın

note: (itstool) path: item/p
en: View mobile traffic statistics and set limits
tr: Mobil trafik istatistiklerini görüntüleyin ve sınırlamalar uygulayın

note: (itstool) path: section/title
en: Usage
tr: Kullanım

note: (itstool) path: section/title
en: Contribute to the project
tr: Projeye katkı

note: (itstool) path: info/desc
en: Legal information.
tr: Yasal bilgi

note: (itstool) path: page/title
en: License
tr: Lisans

note: (itstool) path: page/p
en: This work is distributed under a CreativeCommons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.
tr: Bu çalışma CreativeCommons Attribution-Share Alike 3.0 Unported lisansı altında dağıtılmıştır.

note: (itstool) path: page/p
en: You are free:
tr: Özgürsünüz

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To share</em>
tr: <em>Paylaşmakta</em>

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To remix</em>
tr: <em>Karıştır</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To adapt the work.
tr: Çalışmayı uyarla

note: (itstool) path: page/title
en: Report bugs
tr: Hatalar raporu

note: (itstool) path: page/title
en: Configuration
tr: Konfigürasyon

note: (itstool) path: page/title
en: Contact lists
tr: Kişi listeleri

note: (itstool) path: info/desc
en: Get info about the mobile network.
tr: Mobil ağlar hakkında bilgi al

note: (itstool) path: page/title
en: Network info
tr: Ağ bilgisi

note: (itstool) path: page/title
en: Modems
tr: Modemler

note: (itstool) path: info/desc
en: Search for available networks.
tr: Ulaşılabilir ağları ara

note: (itstool) path: page/title
en: Network Search
tr: Ağ Ara
