Modem Manager GUI - en to tr translation catalogue (363 entries)

en: Unread SMS
tr: Okunmamış SMS

en: Unread messages
tr: Okunmamış mesajlar

en: <b>%s is not valid</b>
    <small>It won't be saved and used on connection initialization</small>
tr: <b>%s geçerli değil</b>
    <small>Kaydedilmeyecek ve bağlantı başlatmasında kullanılmayacak</small>

en: Unnamed connection
tr: Adsız bağlantı

en: APN name
tr: APN adı

en: First DNS server IP address
tr: İlk DNS server IP adresi

en: Second DNS server IP address
tr: İkinci DNS server IP adresi

en: Connection
tr: Bağlantı

en: <b>Error adding contact</b>
tr: <b>Kişi eklenirken hata</b>

en: <b>Remove contact</b>
tr: <b>Kişiyi sil</b>

en: Really want to remove contact?
tr: Kişiyi silmeyi gerçekten istiyor musunuz?

en: <b>Error removing contact</b>
tr: <b>Kişi silinirken hata</b>

en: Contact not removed from device
tr: Kişi aygıttan silinemedi

en: Contact not selected
tr: Kişi seçilmedi

en: <b>Modem contacts</b>
tr: <b>Modem kişileri</b>

en: <b>GNOME contacts</b>
tr: <b>GNOME kişileri</b>

en: <b>KDE contacts</b>
tr: <b>KDE kişileri</b>

en: First name
tr: Ad

en: First number
tr: İlk numara

en: EMail
tr: E-posta

en: Group
tr: Grup

en: Second name
tr: İkinci ad

en: Second number
tr: İkinci numara

en: <b>Error opening device</b>
tr: <b>Aygıt açılırken hata</b>

en: <b>%s %s</b>
    Version:%s Port:%s Type:%s
tr: <b>%s %s</b>
    Sürüm:%s Bağlantı noktası:%s Tür:%s

en: Selected
tr: Seçildi

en: Device
tr: Aygıt

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Deactivate
tr: Durdur

en: Connecting to %s...
tr: Bağlanıyor%s

en: Disconnecting from %s...
tr: Bağlantı düşüyor %s

en: Not supported
tr: Desteklenmeyen

en: Error while initialization
tr: Başlatılırken hata

en: Unable to start needed system services without correct credentials
tr: Gerekli sistem hizmetleri doğru kimlik bilgileri olmadan başlatılamaz

en: Unable to communicate with available system services
tr: Kullanılabilir sistem hizmetleri ile iletişim kurulamadı

en: Success
tr: Başarılı

en: Failed
tr: Başarısız

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: _Stop
tr: _Durdur

en: Unlocking device...
tr: Aygıtın kilidi açılıyor...

en: Enabling device...
tr: Aygıt etkinleştiriliyor...

en: No devices found in system
tr: Sistemde aygıt bulunamadı

en: Modem is not ready for operation. Please wait while modem being prepared...
tr: Modem işlem için hazır değil. Lütfen modem hazırlanırken bekleyin...

en: Modem must be enabled to connect to Internet. Please enable modem.
tr: İnternete bağlanmak için modem etkin olmalıdır. Lütfen modemi etkinleştirin.

en: Modem must be registered in mobile network to connect to Internet. Please wait...
tr: İnternete bağlanmak için modem mobil ağa kayıtlı olmalıdır. Lütfen bekleyin...

en: Modem must be unlocked to connect to Internet. Please enter PIN code.
tr: İnternete bağlanmak için modem kilitsiz olmalıdır.Lütfen Pin kodu giriniz.

en: Connection manager does not support Internet connection management functions.
tr: Bağlantı yöneticisi, İnternet bağlantısı yönetim işlevlerini desteklemiyor.

en: Modem must be enabled to read and write SMS. Please enable modem.
tr: SMS okumak ve yazmak için modem etkinleştirilmelidir. Lütfen modemi etkinleştirin.

en: Modem must be registered in mobile network to receive and send SMS. Please wait...
tr: SMS almak ve göndermek için modem mobil ağa kaydettirilmelidir. Lütfen bekleyin...

en: Modem must be unlocked to receive and send SMS. Please enter PIN code.
tr: SMS almak ve göndermek için modemin kilidi açılmalıdır. Lütfen PIN kodunu girin.

en: Modem manager does not support SMS manipulation functions.
tr: Modem yöneticisi SMS işleme işlevlerini desteklemiyor.

en: Modem manager does not support sending of SMS messages.
tr: Modem yöneticisi SMS mesajları göndermeyi desteklemiyor.

en: Modem must be enabled to send USSD. Please enable modem.
tr: USSD isteği göndermek için modem etkinleştirilmelidir. Lütfen modemi etkinleştirin.

en: Modem must be registered in mobile network to send USSD. Please wait...
tr: USSD isteği göndermek için modem mobil ağa kaydettirilmelidir. Lütfen bekleyin...

en: Modem must be unlocked to send USSD. Please enter PIN code.
tr: USSD isteği göndermek için modemin kilidi açılmalıdır. Lütfen PIN kodunu girin.

en: Modem manager does not support sending of USSD requests.
tr: Modem yöneticisi USSD istekleri göndermeyi desteklemiyor.

en: Modem must be enabled to scan for available networks. Please enable modem.
tr: Kullanılabilir ağları taramak için modem etkinleştirilmelidir. Lütfen modemi etkinleştirin.

en: Modem must be unlocked to scan for available networks. Please enter PIN code.
tr: Kullanılabilir ağları taramak için modemin kilidi açılmalıdır. Lütfen PIN kodunu girin.

en: Modem manager does not support scanning for available mobile networks.
tr: Modem yöneticisi kullanılabilir mobil ağ taramasını desteklemiyor.

en: Modem is connected now. Please disconnect to scan.
tr: Modem şu an bağlı. Lütfen taramak için bağlantıyı kesin.

en: Modem must be enabled to export contacts from it. Please enable modem.
tr: Kişileri dışa aktarmak için modem etkinleştirilmelidir. Lütfen modemi etkinleştirin.

en: Modem must be unlocked to export contacts from it. Please enter PIN code.
tr: Kişileri dışa aktarmak için modemin kilidi açılmalıdır. Lütfen PIN kodunu girin.

en: Modem manager does not support modem contacts manipulation functions.
tr: Modem yöneticisi modem kişilerini işleme işlevlerini desteklemiyor.

en: Modem manager does not support modem contacts edition functions.
tr: Modem yöneticisi modem kişilerini düzenleme işlevlerini desteklemiyor.

en: Enter PIN
tr: PIN'i Gir

en: SIM card is locked with PUK code. Please contact your mobile operator for further instructions.
tr: SIM kartı PUK koduyla kilitlenmiş. Daha ileri yönergeler için lütfen mobil işletmecinizle iletişim kurun.

en: SIM card seems non-functional. Please contact your mobile operator for further instructions.
tr: SIM kart işlevsiz görünüyor. Daha ileri yönergeler için lütfen mobil işleticinizle iletişim kurun.

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: _Devices
tr: _Aygıtlar

en: _Info
tr: _Bilgi

en: S_can
tr: _Tara

en: _Traffic
tr: Tra_fik

en: C_ontacts
tr: Kişile_r

en: Modem Manager GUI window hidden
tr: Modem Manager GUI penceresi gizlendi

en: Use tray icon or messaging menu to show window again
tr: Pencereyi yeniden görüntülemek için tepsi simgesi ya da mesajlaşma menüsü kullan

en: Error while displaying the help contents
tr: Yardım içerikleri görüntülenirken hata

en: %s disconnected
tr: %s bağlantı kesildi

en: Show window
tr: Pencereyi görüntüle

en: New SMS
tr: Yeni SMS

en: Quit
tr: Çık

en: _Quit
tr: Çı_k

en: _Actions
tr: _Eylemler

en: _Preferences
tr: A_yarlar

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Help
tr: Yardı_m

en: _About
tr: _Hakkında

en: Preferences
tr: Ayarlar

en: Help
tr: Yardım

en: About
tr: Hakkında

en: Unable to find MMGUI modules. Please check if application installed correctly
tr: MMGUI modülleri bulunamıyor. Lütfen uygulamanın doğru şekilde yüklendiğini denetleyin

en: Interface building error
tr: Arabirim oluşturma hatası

en: Modem management modules:
tr: Modem yönetim modülleri:

en: Module
tr: Modül

en: Description
tr: Açıklama

en: Connection management modules:
tr: Bağlantı yönetim modülleri:

en: Segmentation fault at address: %p
tr: Arıza bölümlendirme adresi: %p

en: Stack trace:
tr: Yığın izleyicisi:

en: Do not show window on start
tr: Başlangıçta pencere görüntüleme

en: Use specified modem management module
tr: Belirtilen modem yönetim modülünü kullan

en: Use specified connection management module
tr: Belirtilen bağlantı yönetim modülünü kullan

en: List all available modules and exit
tr: Kullanılabilir tüm modülleri listele ve çık

en: - tool for EDGE/3G/4G modem specific functions control
tr: - belirli EDGE/3G/4G modem işlevlerini denetleme aracı

en: Command line option parsing failed: %s
tr: Komut satırı seçenek ayrıştırması başarısız: %s

en: Undefined
tr: Tanımlanmamış

en: Scanning networks...
tr: Ağlar taranıyor...

en: Device error
tr: Aygıt hatası

en: <b>%s</b>
    <small>%s ID: %u Availability: %s Access tech: %s</small>
tr: <b>%s</b>
    <small>%s ID: %u Kullanılabilirlik: %s Erişim tekniği: %s</small>

en: <b>Error scanning networks</b>
tr: <b>Ağlar taranırken hata</b>

en: Operator
tr: İşletmeci

en: Received %u new SMS messages
tr: %u yeni SMS mesajı alındı

en: Received new SMS message
tr: Yeni SMS mesajı alındı

en: Message senders:
tr: Mesaj göndericileri:

en: <b>SMS number is not valid</b>
    <small>Only numbers from 2 to 20 digits without
    letters and symbols can be used</small>
tr: <b>SMS numarası geçerli değil</b>
    <small>Yalnızca 2 basamaklı 20 sayıdan oluşan
    ve harf ve sembol içermeyen numaralar kullanılır</small>

en: <b>SMS text is not valid</b>
    <small>Please write some text to send</small>
tr: <b>SMS metni geçerli değil</b>
    <small>Lütfen göndermek için birşeyler yazın</small>

en: Sending SMS to number "%s"...
tr: SMS "%s" numarasına gönderiliyor...

en: Wrong number or device not ready
tr: Numara yanlış ya da aygıt hazır değil

en: Saving SMS...
tr: SMS kaydediliyor...

en: Really want to remove messages (%u) ?
tr: Mesajları gerçekten silmek istiyor musunuz (%u) ?

en: <b>Remove messages</b>
tr: <b>Mesajları sil</b>

en: Some messages weren't removed (%u)
tr: Bazı mesajlar silinemedi (%u)

en: Incoming
tr: Gelen

en: This is folder for your incoming SMS messages.
    You can answer selected message using 'Answer' button.
tr: Bu klasör sizin aldığınız SMS mesajları içindir.
    'Yanıtla' düğmesini kullanarak seçilen mesajı yanıtlayabilirsiniz.

en: Sent
tr: Gönderilen

en: This is folder for your sent SMS messages.
tr: Bu klasör gönderdiğiniz SMS mesajları içindir.

en: Drafts
tr: Taslaklar

en: This is folder for your SMS message drafts.
    Select message and click 'Answer' button to start editing.
tr: Bu klasör SMS mesaj taslaklarınız içindir.
    Mesaj seçin ve düzenlemeye başlamak için 'Yanıtla' düğmesini tıklatın.

en: <b>Incoming</b>
    <small>Incoming messages</small>
tr: <b>Gelen</b>
    <small>Gelen mesajlar</small>

en: <b>Sent</b>
    <small>Sent messages</small>
tr: <b>Gönderilen</b>
    <small>Gönderilen mesajlar</small>

en: <b>Drafts</b>
    <small>Message drafts</small>
tr: <b>Taslaklar</b>
    <small>Mesaj taslakları</small>

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: <small><b>%u sec</b></small>
tr: <small><b>%u san</b></small>

en: %u sec
tr: %u san

en: Today, %T
tr: Bugün, %T

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Yesterday, %T
tr: Dün, %T

en: Available
tr: Kullanılabilir

en: Current
tr: Geçerli

en: Forbidden
tr: Yasaklanmış

en: Not registered
tr: Kayıtlı değil

en: Home network
tr: Ev ağı

en: Searching
tr: Aranıyor

en: Registration denied
tr: Kayıt engellendi

en: Unknown status
tr: Bilinmeyen durum

en: Roaming network
tr: Dolaşım ağı

en: %3.0f minutes
tr: %3.0f dakika

en: %3.1f hours
tr: %3.1f saat

en: %2.0f days
tr: %2.0f gün

en: %2.0f weeks
tr: %2.0f hafta

en: %2.0f sec
tr: %2.0f san

en: %u min, %u sec
tr: %u dak, %u san

en: Job canceled
tr: Görevden vazgeçildi

en: Systemd timeout reached
tr: Sistem zaman aşımına uğradı

en: Service activation failed
tr: Hizmet etkinleştirmesi başarısız

en: Service depends on already failed service
tr: Hizmete bağlı hizmet zaten başarısız

en: Service skipped
tr: Hizmet atlandı

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unknown activation status
tr: Bilinmeyen etkinleştirme hatası

en: Unknown entity type
tr: Bilinmeyen varlık türü

en: Day
tr: Gün

en: Received data
tr: Alınan veriler

en: Transmitted data
tr: Gönderilen veriler

en: Session time
tr: Oturum zamanı

en: Application
tr: Uygulama

en: Protocol
tr: Protokol

en: State
tr: Durum

en: Buffer
tr: Arabellek

en: Port
tr: Bağlantı noktası

en: Destination
tr: Hedef

en: Traffic limit exceeded
tr: Trafik sınırı aşıldı

en: Time limit exceeded
tr: Zaman sınırı aşıldı

en: Traffic: %s, limit set to: %s
    Time: %s, limit set to: %s
    Please check entered values and try once more
tr: Trafik: %s, ayarlanan sınır: %s
    Zaman: %s, ayarlanan sınır: %s
    Lütfen girilen değerleri denetleyin ve bir kere daha deneyin

en: Wrong traffic and time limit values
tr: Yanlış trafik ve zaman sınırı değerleri

en: Traffic: %s, limit set to: %s
    Please check entered values and try once more
tr: Trafik: %s, ayarlanan sınır: %s
    Lütfen girilen değerleri denetleyin ve bir kere daha deneyin

en: Wrong traffic limit value
tr: Yanlış trafik sınırı değeri

en: Time: %s, limit set to: %s
    Please check entered values and try once more
tr: Zaman: %s, ayarlanan değer: %s
    Lütfen girilen değerleri denetleyin ve bir kere daha deneyin

en: Wrong time limit value
tr: Yanlış zaman sınırı değeri

en: <small><b>Disconnected</b></small>
tr: <small><b>Bağlantı kesildi</b></small>

en: <small><b>Limit</b></small>
tr: <small><b>Sınır</b></small>

en: <small><b>Disabled</b></small>
tr: <small><b>Devre dışı</b></small>

en: sec
tr: san

en: RX speed
tr: İndirme hızı

en: TX speed
tr: Gönderme hızı

en: Parameter
tr: Parametre

en: Value
tr: Değer

en: <small><b>Session</b></small>
tr: <small><b>Oturum</b></small>

en: <small><b>Received data</b></small>
tr: <small><b>Alınan veriler</b></small>

en: <small><b>Transmitted data</b></small>
tr: <small><b>Gönderilen veriler</b></small>

en: <small><b>Receive speed</b></small>
tr: <small><b>Alma hızı</b></small>

en: <small><b>Transmit speed</b></small>
tr: <small><b>İletme hızı</b></small>

en: <small><b>Session time</b></small>
tr: <small><b>Oturum zamanı</b></small>

en: <small><b>Traffic left</b></small>
tr: <small><b>Trafik sonlandırma</b></small>

en: <small><b>Time left</b></small>
tr: <small><b>Kalan zaman</b></small>

en: <small><b>Month</b></small>
tr: <small><b>Ay</b></small>

en: <small><b>Total time</b></small>
tr: <small><b>Toplam zaman</b></small>

en: <small><b>Year</b></small>
tr: <small><b>Yıl</b></small>

en: Traffic limit exceeded... It's time to take rest \(^_^)/
tr: Trafik sınırı aşıldı... Dinlenme zamanı \(^_^)/

en: Time limit exceeded... Go sleep and have nice dreams -_-
tr: Zaman sınırı aşıldı... Uyumaya gidin -_-

en: Sample command
tr: Örnek komut

en: <b>USSD request is not valid</b>
    <small>Request must be 160 symbols long
    started with '*' and ended with '#'</small>
tr: <b>USSD isteği doğru değil</b>
    <small>İstek 160 sembol uzunluğunda olmalıdır
    '*' ile başlar ve '#' ile sonlanır</small>

en: Sending USSD request %s...
tr: %s USSD isteği gönderiliyor...

en: Sending USSD response %s...
tr: %s USSD yanıtı gönderiliyor...

en: <b>Error sending USSD</b>
tr: <b>USSD gönderilirken hata</b>

en: Wrong USSD request or device not ready
tr: Yanlış USSD isteği ya da aygıt hazır değil

en: USSD session terminated. You can send new request
tr: USSD oturumu sonlandırıldı. Yeni istek gönderebilirsiniz

en: Wrong USSD request
tr: Yanlış USSD isteği

en: 
    USSD session is active. Waiting for your input...
tr: 
    USSD oturumu etkin. Girişiniz bekleniyor...

en: 
    No answer received...
tr: 
    Yanıt alınmamış...

en: Command
tr: Komut

en: _Let's Start!
tr: _Haydi Başlayalım!

en: Service
tr: Hizmet

en: _Close
tr: _Kapat

en: Activation...
tr: Etkinleştirme...

en: <span foreground="green">Success</span>
tr: <span foreground="green">Başarılı</span>

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Despite of it's name, Modem Manager GUI supports different backends. Please select backends you plan to use. If not sure, just do not change anything.
tr: O ada rağmen, Modem Manager GUI farklı uçları destekler. Lütfen kullanımınıza uygun uçları seçin. Emin değilseniz, birşeyleri hemen değiştirmeyin.

en: Modem manager
tr: Modem yöneticisi

en: Connection manager
tr: Bağlantı yöneticisi

en: Welcome to Modem Manager GUI
tr: Modem Manager GUI'ye hoşgeldiniz

en: Enable services after activation
tr: Etkinleştirdikten sonra hizmetleri etkinleştir

en: Services activation
tr: Hizmetleri etkinleştir

en: Modem Manager GUI uses special system services to communicate with modems and network stack. Please wait until all needed services being activated.
tr: Modem Manager GUI modemler ve ağ yığını ile iletişim kurmak için belirli özel sistem hizmetleri kullanır. Lütfen gereken sistem hizmetleri etkinleştirilene kadar bekleyin.

en: View and select available devices <b>CTRL+F1</b>
tr: Kullanılabilir aygıtları görüntüle ve seç <b>CTRL+F1</b>

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Send and receive SMS messages <b>CTRL+F2</b>
tr: SMS mesajları gönder ve al <b>CTRL+F2</b>

en: Send USSD requests <b>CTRL+F3</b>
tr: USSD istekleri gönder <b>CTRL+F3</b>

en: View active device information <b>CTRL+F4</b>
tr: Etkin aygıt bilgilerini görüntüle <b>CTRL+F4</b>

en: Info
tr: Bilgi

en: Scan existing mobile networks <b>CTRL+F5</b>
tr: Varolan mobil ağları tara <b>CTRL+F5</b>

en: Scan
tr: Tara

en: Monitor network traffic <b>CTRL+F6</b>
tr: Ağ trafiğini gözlemle <b>CTRL+F6</b>

en: Traffic
tr: Trafik

en: View system and modem addressbooks <b>CTRL+F7</b>
tr: Sistem ve modem rehberini görüntüle <b>CTRL+F7</b>

en: Contacts
tr: Kişiler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Open connection editor <b>CTRL+E</b>
tr: Bağlantı editörünü açın <b>CTRL+E</b>

en: Activate or deactivate connection <b>CTRL+A</b>
tr: Etkin veya etkinleşmemiş bağlantı <b>CTRL+A</b>

en: Send new SMS message <b>CTRL+N</b>
tr: Yeni SMS mesajı gönder <b>CTRL+N</b>

en: New
tr: Yeni

en: Remove selected message <b>CTRL+D</b>
tr: Seçilen mesajı sil <b>CTRL+D</b>

en: Remove
tr: Sil

en: Answer selected message <b>CTRL+A</b>
tr: Seçilen mesajı yanıtla <b>CTRL+A</b>

en: Answer
tr: Yanıtla

en: Request
tr: İstek

en: Send
tr: Gönder

en: Send ussd request <b>CTRL+S</b>
tr: ussd isteği gönder <b>CTRL+S</b>

en: Edit USSD commands list <b>CTRL+E</b>
tr: USSD komutlar listesini düzenle <b>CTRL+E</b>

en: <b>Equipment</b>
tr: <b>Donatım</b>

en: Mode
tr: Kip

en: Signal level
tr: Sinyal düzeyi

en: Operator code
tr: İşletmeci kodu

en: Registration
tr: Kayıt

en: <b>Network</b>
tr: <b>Ağ</b>

en: 3GPP Location
    <small>MCC/MNC/LAC/RNC/CID</small>
tr: 3GPP Konumu
    <small>MCC/MNC/LAC/RNC/CID</small>

en: GPS location
    <small>Longitude/Latitude</small>
tr: GPS konumu
    <small>Boylam/Enlem</small>

en: <b>Location</b>
tr: <b>Konum</b>

en: Scan available mobile networks <b>CTRL+S</b>
tr: Kullanılabilir mobil ağları tara <b>CTRL+S</b>

en: Start scan
tr: Taramaya başla

en: Create connection
tr: Bağlantı oluştur

en: Set traffic amount or time limit for disconnect <b>CTRL+L</b>
tr: Bağlantının kesileceği toplam trafiği ya da zaman sınırını ayarla <b>CTRL+L</b>

en: Set limit
tr: Sınırı ayarla

en: View list of active network connections <b>CTRL+C</b>
tr: Etkin ağ bağlantılarını listede görüntüle <b>CTRL+C</b>

en: Connections
tr: Bağlantılar

en: View daily traffic statistics <b>CTRL+S</b>
tr: Günlük trafik istatistiklerini görüntüle <b>CTRL+S</b>

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Transmission speed
tr: İletim hızı

en: Add new contact to modem addressbook <b>CTRL+N</b>
tr: Modem rehberine yeni kişi ekle <b>CTRL+N</b>

en: New contact
tr: Yeni kişi

en: Remove contact from modem addressbook <b>CTRL+D</b>
tr: Modem rehberinden kişi sil <b>CTRL+D</b>

en: Remove contact
tr: Kişiyi sil

en: Send SMS message to selected contact <b>CTRL+S</b>
tr: Seçilen kişiye SMS mesajı gönder <b>CTRL+S</b>

en: Send SMS
tr: SMS gönder

en: Copyright 2012-2017 Alex
tr: Telif hakkı 2012-2017 Alex

en: Tool for EDGE/3G/4G modem specific functions control
tr: Belirli EDGE/3G/4G modem işlevlerini denetleme aracı

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: English: Alex <alex@linuxonly.ru>
tr: Türkçe: Ozancan Karataş <ozancankaratas96@outlook.com>

en: Active connections
tr: Etkin bağlantılar

en: Terminate selected application using SIGTERM signal <b>CTRL+T</b>
tr: Seçilen uygulamayı SIGTERM sinyal kullanarak sonlandır <b>CTRL+T</b>

en: Terminate application
tr: Uygulamayı sonlandır

en: Add new broadband connection
tr: Yeni geniş bant bağlantı ekle

en: Add connection
tr: Bağlantı ekle

en: Remove selected connection
tr: Seçilen bağlantıyı sil

en: Remove connection
tr: Bağlantı sil

en: Name
tr: Ad

en: <b>Connection</b>
tr: <b>Bağlantı</b>

en: Network ID
tr: Ağ kimliği

en: Enable roaming
tr: Dolaşım serbest

en: Access number
tr: Erişim numarası

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Password
tr: Parola

en: <b>Authentication</b>
tr: <b>Kimlik doğrulama</b>

en: Error
tr: Hata

en: Ask me again
tr: Bana yeniden sor

en: <b>Quit or minimize?</b>
tr: <b>Çıkılsın ya da küçültülsün mü?</b>

en: What do you want application to do on window close?
tr: Uygulama penceresini nasıl kapatmak istersiniz?

en: Just quit
tr: Şimdi kapat

en: Minimize to tray or messaging menu
tr: Tepsiye ya da mesajlaşma menüsüne küçült

en: New SMS message
tr: Yeni SMS mesajı

en: Save
tr: Kaydet

en: Number
tr: Numara

en: Please enter PIN code to unlock modem
tr: Modemin kilidini açmak için lütfen PIN kodunu girin

en: Use sounds for events
tr: Etkinlikler için sesleri kullan

en: Hide window to tray on close
tr: Kapatıldığında pencereyi tepsiye gizle

en: Save window geometry and placement
tr: Pencere şeklini ve yerleşimini kaydet

en: Add program to autostart list
tr: Programı otomatik başlatma listesine ekle

en: <b>Behaviour</b>
tr: <b>Davranış</b>

en: Behaviour
tr: Davranış

en: Concatenate messages
tr: Mesajları birleştir

en: Expand folders
tr: Klasörleri genişlet

en: Place old messages on top
tr: Eski mesajları üste yerleştir

en: <b>Presentation</b>
tr: <b>Sunum</b>

en: Validity period
tr: Geçerlilik sonu

en: Send delivery report if possible
tr: Olabiliyorsa iletim raporu gönder

en: <b>Message parameters</b>
tr: <b>Mesaj parametreleri</b>

en: <i><small>Use <b>%n</b> for message sender number and <b>%t</b> for it's text (eg. <b>zenity --info --title=%n --text=%t</b>).</small></i>
tr: <i><small>İleti gönderen numara için <b>%n</b> ve metni için <b>%t</b> kullan (örn. <b>zenity --info --title=%n --text=%t</b>).</small></i>

en: <b>Custom command</b>
tr: <b>Yaygın komutlar</b>

en: RX Speed graph color
tr: İndirme Hızı görsel rengi

en: TX Speed graph color
tr: Gönderme Hızı görsel rengi

en: Movement direction
tr: Taşıma yönü

en: Left to right
tr: Soldan sağa

en: Right to left
tr: Sağdan sola

en: <b>Traffic</b>
tr: <b>Trafik</b>

en: Graphs
tr: Görseller

en: <b>Preferred backends</b>
tr: <b>Yeğlenen uç</b>

en: Enable device
tr: Aygıtı etkinleştir

en: Send SMS message
tr: SMS mesajı gönder

en: Send USSD request
tr: USSD isteği gönder

en: Scan networks
tr: Ağları tara

en: <b>Operations timeouts</b>
tr: <b>İşlemlerin zaman aşımı</b>

en: Modules
tr: Modüller

en: <b>Active pages</b>
tr: <b>Aktif sayfalar</b>

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Question
tr: Soru

en: Traffic limits
tr: Trafik sınırları

en: Enable traffic limit
tr: Trafik sınırını etkinleştir

en: Enable time limit
tr: Zaman sınırını etkinleştir

en: Message
tr: Mesaj

en: Action
tr: Eylem

en: Show message
tr: Mesajı görüntüle

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı kes

en: Time
tr: Zaman

en: Minutes
tr: Dakika

en: Hours
tr: Saat

en: Traffic statistics
tr: Trafik istatistikleri

en: Selected statistics period
tr: Seçilen istatistik dönemi

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: May
tr: Mayıs

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: USSD commands
tr: USSD komutları

en: Add new USSD command <b>CTRL+N</b>
tr: Yeni USSD komutu ekle <b>CTRL+N</b>

en: Add
tr: Ekle

en: Remove selected USSD command <b>CTRL+D</b>
tr: Seçilen USSD komutunu sil <b>CTRL+D</b>

en: Delete
tr: Sil

en: Force USSD answer encoding change from GSM7 to UCS2 (useful for Huawei modems) <b>CTRL+E</b>
tr: USSD yanıtlama kodlamasını GSM7'den UCS2'ye değiştirmeye zorla (Huawei modemler için yararlıdır) <b>CTRL+E</b>

en: Change message encoding
tr: Mesaj kodlamasını değiştir
