Modem Manager GUI - en to uz@Latn translation catalogue (257 entries)

en: Unread SMS
uz@Latn: O'qilmagan SMS

en: Unread messages
uz@Latn: O'qilmagan xabarlar

en: Connection
uz@Latn: Ulanish

en: <b>Error adding contact</b>
uz@Latn: <b>Aloqani qo'shish xatosi</b>

en: <b>Remove contact</b>
uz@Latn: <b>Aloqani o'chirish</b>

en: Really want to remove contact?
uz@Latn: Rostdan aloqani o'chirishni istaysizmi?

en: <b>Error removing contact</b>
uz@Latn: <b>Aloqani o'chirish xatosi</b>

en: Contact not removed from device
uz@Latn: Aloqa uskunadan o'chirilmagan

en: Contact not selected
uz@Latn: Aloqa tanlanmagan

en: <b>Modem contacts</b>
uz@Latn: <b>Modem aloqalari</b>

en: <b>GNOME contacts</b>
uz@Latn: <b>GNOME aloqalari</b>

en: <b>KDE contacts</b>
uz@Latn: <b>KDE aloqalari</b>

en: First name
uz@Latn: Ismi

en: First number
uz@Latn: Birinchi raqam

en: EMail
uz@Latn: Elektron pochta

en: Group
uz@Latn: Guruh

en: Second name
uz@Latn: Familiyasi

en: Second number
uz@Latn: Ikkinchi raqam

en: <b>Error opening device</b>
uz@Latn: <b>Uskuna ochish xatosi</b>

en: <b>%s %s</b>
    Version:%s Port:%s Type:%s
uz@Latn: <b>%s %s</b>
    Versiya:%s Port:%s Turi:%s

en: Selected
uz@Latn: Tanlangan

en: Device
uz@Latn: Uskuna

en: Activate
uz@Latn: Faollashtirish

en: Not supported
uz@Latn: Qo'llab-quvvatlanmaydi

en: Error while initialization
uz@Latn: Initsializatsiya xatosi

en: No devices found in system
uz@Latn: Tizimda uskunalar topilmadi

en: Modem must be enabled to read and write SMS. Please enable modem.
uz@Latn: SMS o'qish va yozish uchun modemni yoqish kerak. Iltimos, modemni yoqing.

en: Modem must be registered in mobile network to receive and send SMS. Please wait...
uz@Latn: SMS qabul qilish va yuborish uchun modem mobil tarmoqda ro'yxatdan o'tish kerak. Iltimos, kutib turing...

en: Modem must be unlocked to receive and send SMS. Please enter PIN code.
uz@Latn: SMS qabul qilish va yuborish uchun modem qulflanmagan bo'lish kerak. Iltimos, PIN kodni kiriting.

en: Modem manager does not support SMS manipulation functions.
uz@Latn: Modem boshqaruvchisi SMS boshqarish xususiyatlarini qo'llab-quvvatlanmaydi.

en: Modem manager does not support sending of SMS messages.
uz@Latn: Modem boshqaruvchisi SMS yuborishni qo'llab-quvvatlanmaydi.

en: Modem must be enabled to send USSD. Please enable modem.
uz@Latn: USSD yuborish uchun modemni yoqish kerak. Iltimos, modemni yoqing.

en: Modem must be registered in mobile network to send USSD. Please wait...
uz@Latn: USSD yuborish uchun modem mobil tarmoqda ro'yxatdan o'tish kerak. Iltimos, kutib turing...

en: Modem must be unlocked to send USSD. Please enter PIN code.
uz@Latn: USSD yuborish uchun modem qulflanmagan bo'lish kerak. Iltimos, PIN kodni kiriting.

en: Modem manager does not support sending of USSD requests.
uz@Latn: Modem boshqaruvchisi USSD so'rovlarni yuborishni qo'llab-quvvatlanmaydi.

en: Modem must be enabled to scan for available networks. Please enable modem.
uz@Latn: Mavjud tarmoqlarni izlash uchun modemni yoqish kerak. Iltimos, modemni yoqing.

en: Modem must be unlocked to scan for available networks. Please enter PIN code.
uz@Latn: Mavjud tarmoqlarni izlash uchun modem qulflanmagan bo'lish kerak. Iltimos, PIN kodni kiriting.

en: Modem manager does not support scanning for available mobile networks.
uz@Latn: Modem boshqaruvchisi mavjud mobil tarmoqlarni tekshirishni qo'llab-quvvatlanmaydi.

en: Modem is connected now. Please disconnect to scan.
uz@Latn: Modem hozir ulangan. Iltimos, tarmoqlarni izlash uchun uzib qo'ying.

en: Modem must be enabled to export contacts from it. Please enable modem.
uz@Latn: Aloqalarni eksport qilish uchun modemni yoqish kerak. Iltimos, modemni yoqing.

en: Modem must be unlocked to export contacts from it. Please enter PIN code.
uz@Latn: Aloqalarni eksport qilish uchun modem qulflanmagan bo'lish kerak. PIN kodni kiriting.

en: Modem manager does not support modem contacts manipulation functions.
uz@Latn: Modem boshqaruvchisi modem aloqalarini boshqarish xususiyatlarini qo'llab-quvvatlanmaydi.

en: Modem manager does not support modem contacts edition functions.
uz@Latn: Modem boshqaruvchisi modem aloqalarini tahrirlash xususiyatlarini qo'llab-quvvatlanmaydi.

en: _Devices
uz@Latn: _Qurilmalar

en: _Info
uz@Latn: _Ma'lumot

en: S_can
uz@Latn: T_ekshirish

en: _Traffic
uz@Latn: _Trafik

en: C_ontacts
uz@Latn: _Aloqalar

en: Modem Manager GUI window hidden
uz@Latn: Modem Manager GUI oynasi yashirilgan

en: Use tray icon or messaging menu to show window again
uz@Latn: Oynani yana ko'rsatish uchun trey ikonachasi yoki xabar menyusidan foydalaning

en: %s disconnected
uz@Latn: %s uzilgan

en: Show window
uz@Latn: Oynani ko'rsatish

en: New SMS
uz@Latn: Yangi SMS

en: Quit
uz@Latn: Chiqish

en: _Quit
uz@Latn: _Chiqish

en: _Actions
uz@Latn: _Harakatlar

en: _Preferences
uz@Latn: S_ozlashlar

en: _Edit
uz@Latn: Tah_rirlash

en: _Help
uz@Latn: _Yordam

en: _About
uz@Latn: _Dastur haqida

en: Preferences
uz@Latn: Moslamalar

en: Help
uz@Latn: Yordam

en: About
uz@Latn: Haqida

en: Interface building error
uz@Latn: Interfeys tuzish xatosi

en: Modem management modules:
uz@Latn: Modem boshqarish modullari:

en: Module
uz@Latn: Modul

en: Description
uz@Latn: Tavsifi

en: Segmentation fault at address: %p
uz@Latn: Segmentatsiya xatosining manzili: %p

en: Stack trace:
uz@Latn: Stekni kuzatish:

en: Do not show window on start
uz@Latn: Ishga tushirilganda oyna ko'rsatilmasin

en: - tool for EDGE/3G/4G modem specific functions control
uz@Latn: - EDGE/3G/4G modemning maxsus vazifalarini boshqarish vositasi

en: Command line option parsing failed: %s
uz@Latn: Buyruq satri parametrini tahlil qilish muvaffaqiyatsiz tugadi: %s

en: Undefined
uz@Latn: Aniqlanmagan

en: Device error
uz@Latn: Uskuna xatosi

en: <b>%s</b>
    <small>%s ID: %u Availability: %s Access tech: %s</small>
uz@Latn: <b>%s</b>
    <small>%s ID: %u Mavjudligi: %s Standart: %s</small>

en: <b>Error scanning networks</b>
uz@Latn: <b>Tarmoqlarni izlash xatosi</b>

en: Received %u new SMS messages
uz@Latn: %u yangi SMS xabarlar olindi

en: Received new SMS message
uz@Latn: Yangi SMS xabar olindi

en: Message senders:
uz@Latn: Xabar yuboruvchilari:

en: <b>SMS number is not valid</b>
    <small>Only numbers from 2 to 20 digits without
    letters and symbols can be used</small>
uz@Latn: <b>SMS raqami noto'g'ri</b>
    <small>Faqat 2 dan 20 gacha raqamlardan foydalanish
    mumkin, harflar va belgilardan foydalanish mumkin emas</small>

en: <b>SMS text is not valid</b>
    <small>Please write some text to send</small>
uz@Latn: <b>SMS matni noto'g'ri</b>
    <small>Iltimos, yuborish uchun matn kiriting</small>

en: Wrong number or device not ready
uz@Latn: Raqam noto'g'ri yoki uskuna tayyor emas

en: This is folder for your incoming SMS messages.
    You can answer selected message using 'Answer' button.
uz@Latn: Ushbu jild kiruvchi SMS xabarlari uchun.
    'Javob berish' tugmasini bosib tanlangan xabarga javob berish mumkin.

en: This is folder for your sent SMS messages.
uz@Latn: Ushbu jild yuborilgan SMS xabarlari uchun.

en: This is folder for your SMS message drafts.
    Select message and click 'Answer' button to start editing.
uz@Latn: Ushbu jild qoralama SMS xabarlar uchun.
    O'zgartirish uchun xabarni tanlang va 'Javob berish' tugmasini bosing.

en: <b>Incoming</b>
    <small>Incoming messages</small>
uz@Latn: <b>Kiruvchi</b>
    <small>Kiruvchi xabarlar</small>

en: <b>Sent</b>
    <small>Sent messages</small>
uz@Latn: <b>Yuborilgan</b>
    <small>Yuborilgan xabarlar</small>

en: <b>Drafts</b>
    <small>Message drafts</small>
uz@Latn: <b>Qoralamalar</b>
    <small>Qoralama xabarlar</small>

en: <small><b>%.3f kbps</b></small>
uz@Latn: <small><b>%.3f kb/s</b></small>

en: %.3f kbps
uz@Latn: %.3f kb/s

en: <small><b>%.3g Mbps</b></small>
uz@Latn: <small><b>%.3g Mb/s</b></small>

en: %.3g Mbps
uz@Latn: %.3g Mb/s

en: <small><b>%.3g Gbps</b></small>
uz@Latn: <small><b>%.3g Gb/s</b></small>

en: %.3g Gbps
uz@Latn: %.3g Gb/s

en: <small><b>%u sec</b></small>
uz@Latn: <small><b>%u soniya</b></small>

en: %u sec
uz@Latn: %u soniya

en: Today, %T
uz@Latn: Bugun, %T

en: Unknown
uz@Latn: Noma'lum

en: Yesterday, %T
uz@Latn: Kecha, %T

en: Available
uz@Latn: Mavjud

en: Current
uz@Latn: Joriy

en: Forbidden
uz@Latn: Taqiqlangan

en: Not registered
uz@Latn: Ro'yxatdan o'tmagan

en: Home network
uz@Latn: Uy tarmog'i

en: Searching
uz@Latn: Qidirilmoqda

en: Registration denied
uz@Latn: Ro'yxatdan o'tish rad etilgan

en: Unknown status
uz@Latn: Noma'lum holat

en: Roaming network
uz@Latn: Rouming tarmog'i

en: %3.0f minutes
uz@Latn: %3.0f daqiqa

en: %3.1f hours
uz@Latn: %3.1f soat

en: %2.0f days
uz@Latn: %2.0f kun

en: %2.0f weeks
uz@Latn: %2.0f hafta

en: %2.0f sec
uz@Latn: %2.0f soniya

en: %u min, %u sec
uz@Latn: %u daqiqa, %u soniya

en: Day
uz@Latn: Kun

en: Received data
uz@Latn: Qabul qilingan ma'lumot

en: Transmitted data
uz@Latn: Jo'natilgan ma'lumot

en: Session time
uz@Latn: Sessiya vaqti

en: Application
uz@Latn: Dastur

en: Protocol
uz@Latn: Protokol

en: State
uz@Latn: Holat

en: Buffer
uz@Latn: Bufer

en: Destination
uz@Latn: Mo'ljal

en: Traffic limit exceeded
uz@Latn: Trafik limitidan oshirib yuborildi

en: Time limit exceeded
uz@Latn: Vaqt limitidan oshirib yuborildi

en: Traffic: %s, limit set to: %s
    Time: %s, limit set to: %s
    Please check entered values and try once more
uz@Latn: Trafik: %s, limit qo'yilgan: %s
    Vaqt: %s, limit qo'yilgan: %s
    Kiritilgan qiymatlarni tekshiring va qayta urinib ko'ring

en: Wrong traffic and time limit values
uz@Latn: Trafik va vaqt limitlarining qiymatlari no'to'g'ri

en: Traffic: %s, limit set to: %s
    Please check entered values and try once more
uz@Latn: Trafik: %s, limit qo'yilgan: %s
    Kiritilgan qiymatlarni tekshiring va qayta o'rinib ko'ring

en: Wrong traffic limit value
uz@Latn: Trafik limitining qiymati noto'g'ri

en: Time: %s, limit set to: %s
    Please check entered values and try once more
uz@Latn: Vaqt: %s, limit qo'yilgan: %s
    Kiritilgan qiymatlarni tekshiring va qayta o'rinib ko'ring

en: Wrong time limit value
uz@Latn: Vaqt limitilimiti qiymati noto'g'ri

en: <small><b>Disconnected</b></small>
uz@Latn: <small><b>Uzilgan</b></small>

en: <small><b>Disabled</b></small>
uz@Latn: <small><b>O'chirilgan</b></small>

en: kbps
uz@Latn: kb/s

en: sec
uz@Latn: soniya

en: RX speed
uz@Latn: Qabul qilish tezligi

en: TX speed
uz@Latn: Jo'natish tezligi

en: Parameter
uz@Latn: Parametr

en: Value
uz@Latn: Qiymati

en: <small><b>Received data</b></small>
uz@Latn: <small><b>Qabul qilingan</b></small>

en: <small><b>Transmitted data</b></small>
uz@Latn: <small><b>Jo'natilgan</b></small>

en: <small><b>Receive speed</b></small>
uz@Latn: <small><b>Qabul qilish tezligi</b></small>

en: <small><b>Transmit speed</b></small>
uz@Latn: <small><b>Jo'natish tezligi</b></small>

en: <small><b>Session time</b></small>
uz@Latn: <small><b>Sessiya vaqti</b></small>

en: <small><b>Traffic left</b></small>
uz@Latn: <small><b>Qolgan trafik</b></small>

en: <small><b>Time left</b></small>
uz@Latn: <small><b>Qolgan vaqt</b></small>

en: Traffic limit exceeded... It's time to take rest \(^_^)/
uz@Latn: Trafik limiti oshirib yuborildi... Dam olish vaqti keldi \(^_^)/

en: Time limit exceeded... Go sleep and have nice dreams -_-
uz@Latn: Vaqt limiti oshirib yuborildi... Uxlang va yaxshi tushlar ko'ring -_-

en: Sample command
uz@Latn: Buyruq namunasi

en: <b>USSD request is not valid</b>
    <small>Request must be 160 symbols long
    started with '*' and ended with '#'</small>
uz@Latn: <b>USSD so'rovi noto'g'ri</b>
    <small>So'rov 160 belgilardan  oshmasligi,
    '*' bilan boshlanishi va '#' bilan tugashi lozim</small>

en: <b>Error sending USSD</b>
uz@Latn: <b>USSD yuborish xatosi</b>

en: Wrong USSD request or device not ready
uz@Latn: USSD so'rovi noto'g'ri yoki uskuna tayyor emas

en: USSD session terminated. You can send new request
uz@Latn: USSD sessiyasi tugatildi. Yangi so'rov yuborishingiz mumkin

en: Wrong USSD request
uz@Latn: USSD so'rovi noto'g'ri

en: 
    USSD session is active. Waiting for your input...
uz@Latn: 
    USSD sessiyasi faol. Ma'lumot kiritishingizni kutmoqda...

en: Command
uz@Latn: Buyruq

en: Connection manager
uz@Latn: Ulanish boshqaruvchisi

en: View and select available devices <b>CTRL+F1</b>
uz@Latn: Mavjud uskunalarni ko'rish va tanlash <b>CTRL+F1</b>

en: Devices
uz@Latn: Uskunalar

en: Send and receive SMS messages <b>CTRL+F2</b>
uz@Latn: SMS xabarlarni yuborish va qabul qilish <b>CTRL+F2</b>

en: Send USSD requests <b>CTRL+F3</b>
uz@Latn: USSD so'rovlarni yuborish <b>CTRL+F3</b>

en: View active device information <b>CTRL+F4</b>
uz@Latn: Faol uskuna ma'lumotini ko'rish <b>CTRL+F4</b>

en: Info
uz@Latn: Ma'lumot

en: Scan existing mobile networks <b>CTRL+F5</b>
uz@Latn: Mavjud mobil tarmoqlarni izlash <b>CTRL+F5</b>

en: Scan
uz@Latn: Tarmoqlar

en: Monitor network traffic <b>CTRL+F6</b>
uz@Latn: Tarmoq trafigini kuzatish <b>CTRL+F6</b>

en: Traffic
uz@Latn: Trafik

en: View system and modem addressbooks <b>CTRL+F7</b>
uz@Latn: Tizimning va modemning manzillar kitobini ko'rish <b>CTRL+F7</b>

en: Contacts
uz@Latn: Aloqalar

en: Edit
uz@Latn: Tahrirlash

en: Send new SMS message <b>CTRL+N</b>
uz@Latn: Yangi SMS xabar yuborish <b>CTRL+N</b>

en: New
uz@Latn: Yangi

en: Remove selected message <b>CTRL+D</b>
uz@Latn: Tanlangan xabarni o'chirish <b>CTRL+D</b>

en: Remove
uz@Latn: O'chirish

en: Answer selected message <b>CTRL+A</b>
uz@Latn: Tanlangan xabarga javob berish <b>CTRL+A</b>

en: Answer
uz@Latn: Javob berish

en: Request
uz@Latn: So'rov

en: Send
uz@Latn: Yuborish

en: Send ussd request <b>CTRL+S</b>
uz@Latn: USSD so'rov yuborish <b>CTRL+S</b>

en: Edit USSD commands list <b>CTRL+E</b>
uz@Latn: USSD buyruqlar ro'yxatini tahrirlash <b>CTRL+E</b>

en: <b>Equipment</b>
uz@Latn: <b>Jihoz</b>

en: Mode
uz@Latn: Usul

en: Signal level
uz@Latn: Signal darajasi

en: Operator code
uz@Latn: Operator kodi

en: Registration
uz@Latn: Ro'yxatdan o'tish

en: <b>Network</b>
uz@Latn: <b>Tarmoq</b>

en: 3GPP Location
    <small>MCC/MNC/LAC/RNC/CID</small>
uz@Latn: 3GPP joylashuvi
    <small>MCC/MNC/LAC/RNC/CID</small>

en: <b>Location</b>
uz@Latn: <b>Joylashish</b>

en: Scan available mobile networks <b>CTRL+S</b>
uz@Latn: Mavjud mobil tarmoqlarni izlash <b>CTRL+S</b>

en: Start scan
uz@Latn: Tarmoqlarni izlash

en: Create connection
uz@Latn: Ulanishni yaratish

en: Set traffic amount or time limit for disconnect <b>CTRL+L</b>
uz@Latn: Uzish uchun trafik qiymatini yoki vaqt limitini qo'yish <b>CTRL+L</b>

en: Set limit
uz@Latn: Limit qo'yish

en: View list of active network connections <b>CTRL+C</b>
uz@Latn: Faol tarmoq ulanishlar ro'yxatini ko'rish <b>CTRL+C</b>

en: Connections
uz@Latn: Ulanishlar

en: View daily traffic statistics <b>CTRL+S</b>
uz@Latn: Kunlik trafik statistikani ko'rish <b>CTRL+S</b>

en: Statistics
uz@Latn: Statistika

en: Transmission speed
uz@Latn: Jo'natish tezligi

en: Add new contact to modem addressbook <b>CTRL+N</b>
uz@Latn: Modemning manzillar kitobiga yangi aloqani qo'shish <b>CTRL+N</b>

en: New contact
uz@Latn: Yangi aloqa

en: Remove contact from modem addressbook <b>CTRL+D</b>
uz@Latn: Manzillar kitobidan aloqani o'chirish <b>CTRL+D</b>

en: Remove contact
uz@Latn: Aloqani o'chirish

en: Send SMS message to selected contact <b>CTRL+S</b>
uz@Latn: Tanlangan aloqaga SMS xabar yuborish <b>CTRL+S</b>

en: Send SMS
uz@Latn: SMS yuborish

en: Tool for EDGE/3G/4G modem specific functions control
uz@Latn: EDGE/3G/4G modemning maxsus vazifalarini boshqarish vositasi

en: Homepage
uz@Latn: Uy sahifasi

en: English: Alex <alex@linuxonly.ru>
uz@Latn: O'zbekcha: Umid Almasov <u.almasov@gmail.com>

en: Active connections
uz@Latn: Faol ulanishlar

en: Terminate selected application using SIGTERM signal <b>CTRL+T</b>
uz@Latn: SIGTERM signalidan foydalanib tanlangan dasturni yopish <b>CTRL+T</b>

en: Terminate application
uz@Latn: Dasturni yopish

en: Error
uz@Latn: Xato

en: Ask me again
uz@Latn: Mendan qayta so'ralsin

en: <b>Quit or minimize?</b>
uz@Latn: <b>Chiqilsinmi yoki kichraytirilsinmi?</b>

en: What do you want application to do on window close?
uz@Latn: Oyna yopilganda dastur nima qilishini istaysiz?

en: Just quit
uz@Latn: Faqat chiqish

en: Minimize to tray or messaging menu
uz@Latn: Trey yoki xabarlar menyusiga kichraytirish

en: New SMS message
uz@Latn: Yangi SMS xabar

en: Number
uz@Latn: Raqam

en: Use sounds for events
uz@Latn: Voqealar uchun ovozlardan foydalanish

en: Hide window to tray on close
uz@Latn: Oyna yopilganda uni treyga yashirish

en: Save window geometry and placement
uz@Latn: Oyna o'lchamlarini va joylashuvini saqlash

en: <b>Behaviour</b>
uz@Latn: <b>Xulqi</b>

en: Concatenate messages
uz@Latn: Xabarlarni birlashtirish

en: Expand folders
uz@Latn: Jildlarni ochish

en: Place old messages on top
uz@Latn: Eski xabarlarni yuqoriga qo'yish

en: RX Speed graph color
uz@Latn: Qabul qilish tezligi grafigining rangi

en: TX Speed graph color
uz@Latn: Jo'natish tezligi grafigining rangi

en: <b>Traffic</b>
uz@Latn: <b>Trafik</b>

en: Question
uz@Latn: Savol

en: Traffic limits
uz@Latn: Trafik limiti

en: Enable time limit
uz@Latn: Vaqt limitini qo'yish

en: Message
uz@Latn: Xabar

en: Action
uz@Latn: Harakat

en: Show message
uz@Latn: Xabar ko'rsatish

en: Disconnect
uz@Latn: Aloqani uzish

en: Time
uz@Latn: Vaqt

en: Minutes
uz@Latn: Daqiqa

en: Hours
uz@Latn: Soat

en: Traffic statistics
uz@Latn: Trafik statistikasi

en: Selected statistics period
uz@Latn: Tanlangan statistika davri

en: January
uz@Latn: Yanvar

en: February
uz@Latn: Fevral

en: March
uz@Latn: Mart

en: April
uz@Latn: Aprel

en: June
uz@Latn: Iyun

en: July
uz@Latn: Iyul

en: August
uz@Latn: Avgust

en: September
uz@Latn: Sentyabr

en: October
uz@Latn: Oktyabr

en: November
uz@Latn: Noyabr

en: December
uz@Latn: Dekabr

en: Add new USSD command <b>CTRL+N</b>
uz@Latn: Yangi USSD buyrug'ini qo'shish <b>CTRL+N</b>

en: Add
uz@Latn: Qo'shish

en: Remove selected USSD command <b>CTRL+D</b>
uz@Latn: Tanlangan USSD buyrug'ini o'chirish <b>CTRL+D</b>

en: Delete
uz@Latn: O'chirish

en: Force USSD answer encoding change from GSM7 to UCS2 (useful for Huawei modems) <b>CTRL+E</b>
uz@Latn: USSD javobining kodlash usulini GSM7 dan UCS2 ga o'zgartirish (Huawei modemlari uchun) <b>CTRL+E</b>

en: Change message encoding
uz@Latn: Xabarning kodlash usulini o'zgartirish
