MoinMoin 1.9 - en to ro translation catalogue (807 entries)

en: Your changes are not saved!
ro: Modificările dumneavoastră nu sunt salvate!

en: You are not allowed to edit this page.
ro: Nu aveți dreptul de a edita această pagină.

en: Page is immutable!
ro: Pagina este imuabilă!

en: Cannot edit old revisions!
ro: Nu se pot edita revizii vechi!

en: The lock you held timed out. Be prepared for editing conflicts!
ro: Blocarea înființată de dumneavoastră a expirat, pregătiți-vă pentru conflicte de editare!

en: Page name is too long, try shorter name.
ro: Numele paginii este prea lung, încercați un nume mai mic.

en: Draft of "%(pagename)s"
ro: Ciorna paginii "%(pagename)s"

en: Edit "%(pagename)s"
ro: Editare "%(pagename)s"

en: Preview of "%(pagename)s"
ro: Previzionarea "%(pagename)s"

en: Your edit lock on %(lock_page)s has expired!
ro: Blocajul dumneavoastră de editare pe %(lock_page)s a expirat!

en: Your edit lock on %(lock_page)s will expire in # minutes.
ro: Blocajul dumneavoastră de editare pe %(lock_page)s va expira peste # minute

en: Your edit lock on %(lock_page)s will expire in # seconds.
ro: Blocarea de editare pe %(lock_page)s va expira peste # secunde

en: Someone else deleted this page while you were editing!
ro: Cineva a șters această pagină în timp ce ați editat-o!

en: Someone else changed this page while you were editing!
ro: Cineva a modificat această pagină în timp ce ați editat-o!

en: Someone else saved this page while you were editing!
    Please review the page and save then. Do not save this page as it is!
ro: Cineva a salvat această pagină în timp ce ați editat-o!
    Vă rugăm să evaluați pagina și să o salvați apoi. Nu salvați pagina în acest stadiu!

en: [Content loaded from draft]
ro: [Conținutul paginii noi a fost încărcat din ciornă]

en: [Content of new page loaded from %s]
ro: [Conținutul paginii noi a fost încărcat din %s]

en: [Template %s not found]
ro: [Șablonul %s nu a fost găsit]

en: [You may not read %s]
ro: [Nu aveți voie să citiți %s]

en: '''<<BR>>Your draft based on revision %(draft_rev)d (saved %(draft_timestamp_str)s) can be loaded instead of the current revision %(page_rev)d by using the load draft button - in case you lost your last edit somehow without saving it.''' A draft gets saved for you when you do a preview, cancel an edit or unsuccessfully save.
ro: '''<<BR>>Schița dumneavoastră bazată pe versiunea %(draft_rev)d (salvată ca %(draft_timestamp_str)s) poate fi încărcată în locul versiunei curente %(page_rev)d utilizând butonul încărcați schiță - în cazul în care ați pierdut ultima modificare fără a salva.''' O schiță este salvată când previzualizați, revocați o modificare sau la o salvare fără succes.

en: Describe %s here.
ro: Descrieți %s aici.

en: Check Spelling
ro: Verificare ortografie

en: Save Changes
ro: Salvare modificări

en: Cancel
ro: Anulare

en: By hitting '''%(save_button_text)s''' you put your changes under the %(license_link)s.
    If you don't want that, hit '''%(cancel_button_text)s''' to cancel your changes.
ro: Prin apăsarea '''%(save_button_text)s''' puneți modificările sub licența %(license_link)s.
    Dacă nu doriți aceasta, apăsați '''%(cancel_button_text)s''' pentru anularea modificărilor.

en: Preview
ro: Previzionare

en: GUI Mode
ro: Mod GUI

en: Load Draft
ro: Încărcați schiță

en: Trivial change
ro: Modificare minoră

en: Comment:
ro: Comentariu:

en: <No addition>
ro: <Fără adăugări>

en: Add to: %(category)s
ro: Adăugare la: %(category)s

en: Remove trailing whitespace from each line
ro: Ștergere spații de la sfârșitul fiecărei linii

en: Edit was cancelled.
ro: Editarea a fost anulată

en: You can't copy to an empty pagename.
ro: Nu puteți salva cu nume de pagină gol.

en: You are not allowed to copy this page!
ro: Nu aveți permisiunea de a copia această pagină!

en: '''A page with the name {{{'%s'}}} already exists.'''
    
    Try a different name.
ro: '''O pagină cu numele {{{'%s'}}} există deja.'''
    
    Încercați un nume diferit.

en: Could not copy page because of file system error: %s.
ro: Nu s-a putut copia pagina datorită erorii cauzate de sistemul de fișiere: %s.

en: You are not allowed to rename this page!
ro: Nu aveți permisiunea de a redenumi această pagină!

en: You can't rename to an empty pagename.
ro: Nu puteți redenumi într-un nume vid.

en: Could not rename page because of file system error: %s.
ro: Nu s-a putut redenumi pagina datorită erorii de sistem de fișiere: %s.

en: You are not allowed to delete this page!
ro: Nu aveți permisiunea de a șterge această pagină!

en: Thank you for your changes. Your attention to detail is appreciated.
ro: Mulțumim pentru modificări. Atenția dumneavoastră la detalii este apreciată.

en: Page "%s" was successfully deleted!
ro: Pagina "%s" a fost ștearsă cu succes!

en: Page could not get locked. Unexpected error (errno=%d).
ro: Page nu a putut fi blocată. Eroare neașteptată (errno=%d).

en: Page could not get locked. Missing 'current' file?
ro: Page nu a putut fi blocată. Lipsește fișierul 'current'?

en: Unable to determine current page revision from the 'current' file. The page %s is damaged and cannot be edited right now.
ro: Nu s-a putut determina versiunea paginii curente din fișierul „curent”. Pagina %s este distrusă și nu poate fi modificată acum.

en: Cannot save page %s, no storage space left.
ro: Nu s-a putut salva pagina %s, deoarece nu mai este loc de stocare.

en: An I/O error occurred while saving page %s (errno=%d)
ro: O eroare I/O a apărut în timpul salvării paginii %s ( eroare %d )

en: You are not allowed to edit this page!
ro: Nu aveți permisiunea de a edita această pagină!

en: You cannot save empty pages.
ro: Nu puteți salva pagini goale.

en: You already saved this page!
ro: Ați salvat deja această pagină!

en: You already edited this page! Please do not use the back button.
ro: Ați modificat deja această pagină! Nu folosiți butonul înapoi.

en: You did not change the page content, not saved!
ro: Nu ați modificat conținutul paginii; nu se salvează!

en: You can't change ACLs on this page since you have no admin rights on it!
ro: Nu puteți modifica ACLs pe această pagină, deoarece nu aveți drepturile necesare!

en: Notifications sent to:
ro: Notificări trimise la:

en: The lock of %(owner)s timed out %(mins_ago)d minute(s) ago, and you were granted the lock for this page.
ro: Blocajul inițiat de %(owner)s a expirat de %(mins_ago)d minut(e) și vi s-a dat dreptul de a bloca această pagină.

en: Other users will be ''blocked'' from editing this page until %(bumptime)s.
ro: Alți utilizatori vor fi ''opriți'' să editeze această pagină până la %(bumptime)s.

en: Other users will be ''warned'' until %(bumptime)s that you are editing this page.
ro: Alți utilizatori vor fi ''avertizați'' până la %(bumptime)s că dumneavoastră editați această pagină.

en: Use the Preview button to extend the locking period.
ro: Folosiți butonul Previzionare pentru a extinde perioada de blocare.

en: This page is currently ''locked'' for editing by %(owner)s until %(timestamp)s, i.e. for %(mins_valid)d minute(s).
ro: Această pagină este momentan ''blocată'' pentru editare de %(owner)s până la %(timestamp)s, adică pentru %(mins_valid)d minut(e).

en: This page was opened for editing or last previewed at %(timestamp)s by %(owner)s.<<BR>>
    '''You should ''refrain from editing'' this page for at least another %(mins_valid)d minute(s),
    to avoid editing conflicts.'''<<BR>>
    To leave the editor, press the Cancel button.
ro: Această pagină a fost deschisă pentru editare sau previzionată ultima dată la %(timestamp)s de %(owner)s.<<BR>>
    '''Ar trebui ''să nu editați'' această pagină pentru cel puțin încă %(mins_valid)d minut(e),
    pentru a evita conflictele de editare.'''<<BR>>
    Pentru a părăsi editorul, apăsați butonul Cancel.

en: <unknown>
ro: <necunoscut>

en: [%(sitename)s] Your wiki account data
ro: [%(sitename)s] Datele contului wiki al dumneavoastră

en: Somebody has requested to email you a password recovery token.
    
    If you lost your password, please go to the password reset URL below or
    go to the password recovery page again and enter your username and the
    recovery token.
ro: Cineva a solicitat trimiterea unui email cu un cod de recuperare a parolei.
    
    Dacă ați pierdut parola, apăsați pe URL-ul de recuperare a parolei de mai jos sau
    duceți-vă înapoi la pagina de recuperare a parolei și introduceți numele de utilizator și
    codul de recuperare.

en: Login Name: %s
    
    Password recovery token: %s
    
    Password reset URL: %s?action=recoverpass&name=%s&token=%s
ro: Nume utilizator: %s
    
    Codul de recuperare al parolei: %s
    
    URL de reconfigurare a parolei: %s/?action=recoverpass&name=%s&token=%s

en: The package needs a newer version of MoinMoin (at least %s).
ro: Pachetul are nevoie de o versiune mai nouă de MoinMoin (cel puțin %s).

en: The theme name is not set.
ro: Numele temei nu este stabilit.

en: Theme files not installed! Write rights missing for %s.
ro: Fișierele cu teme nu sunt instalate! Lipsesc drepturi de scriere pentru %s.

en: Installation of '%(filename)s' failed.
ro: Instalarea lui '%(filename)s' a eșuat.

en: The file %s is not a MoinMoin package file.
ro: Fișierul %s nu este un fișier pachet MoinMoin.

en: The page %s does not exist.
ro: Pagina %s nu există.

en: Invalid package file header.
ro: Antetul fișierului din pachet este invalid.

en: Package file format unsupported.
ro: Formatul fișierului din pachet nu este suportat.

en: Unknown function %(func)s in line %(lineno)i.
ro: Funcția %(func)s de pe linia%(lineno)i este necunoscută.

en: The file %s was not found in the package.
ro: Fișierul %s nu a fost găsit în pachet.

en: The wiki is currently not reachable.
ro: Momentan wiki-ul nu poate fi contactat.

en: Invalid username or password.
ro: Nume de utilizator sau parolă invalidă.

en: The remote wiki uses a different InterWiki name (%(remotename)s) internally than you specified (%(localname)s).
ro: Wiki-ul de la distanță folosește un nume intern InterWiki diferit (%(remotename)s) față de cel specificat de dumneavoastră (%(localname)s).

en: Text mode
ro: Mod text

en: Unknown action %(action_name)s.
ro: Acțiune necunoscută %(action_name)s.

en: You are not allowed to do %(action_name)s on this page.
ro: Nu aveți permisiunea de %(action_name)s pe această pagină.

en: Login and try again.
ro: Înregistrați-vă și încercați din nou.

en: Argument "%s" must be a boolean value, not "%s"
ro: Argumentul „%s” trebuie să fie o valoare logică, nu „%s”

en: Argument must be a boolean value, not "%s"
ro: Argumentul trebuie să fie o valoare logică, nu „%s”

en: Argument "%s" must be an integer value, not "%s"
ro: Argumentul „%s” trebuie să fie o valoare întreagă, nu „%s”

en: Argument must be an integer value, not "%s"
ro: Argumentul trebuie să fie o valoare întreagă, nu „%s”

en: Argument "%s" must be a floating point value, not "%s"
ro: Argumentul „%s” trebuie să fie o valoare din mulțimea reală, nu „%s”

en: Argument must be a floating point value, not "%s"
ro: Argumentul trebuie să fie o valoare din mulțimea reală, nu „%s”

en: Argument "%s" must be a complex value, not "%s"
ro: Argumentul „%s” trebuie să fie o valoare complexă, nu „%s”

en: Argument must be a complex value, not "%s"
ro: Argumentul trebuie să fie o valoare complexă, nu „%s”

en: Argument "%s" must be one of "%s", not "%s"
ro: Argumentul „%s” trebuie să fie unul dintre „%s”, nu „%s”

en: Argument must be one of "%s", not "%s"
ro: Argumentul trebuie să fie unul dintre „%s”, nu „%s”

en: Too many arguments
ro: Prea multe argumente

en: Cannot have arguments without name following named arguments
ro: Nu se pot avea argumente fără un nume care să urmeze argumentele numite

en: Argument "%s" is required
ro: Argumentul „%s” este necesar

en: No argument named "%s"
ro: Niciun argument numit "%s"!

en: Expected "=" to follow "%(token)s"
ro: Este necesar ca "=" să urmeze după "%(token)s"

en: Expected a value for key "%(token)s"
ro: Este necesară o valoare pentru cheia "%(token)s"

en: Invalid highlighting regular expression "%(regex)s": %(error)s
ro: Marcarea expresiei regulate „%(regex)s” este invalidă: %(error)s

en: The backed up content of this page is deprecated and will rank lower in search results!
ro: Copia de siguranță a conținutului acestei pagini este învechită și va avea o prioritate mică în rezultatele căutării!

en: Revision %(rev)d as of %(date)s
ro: versiunea %(rev)d din %(date)s

en: Redirected from page "%(page)s"
ro: Redirecționat de la pagina "%(page)s"

en: This page redirects to page "%(page)s"
ro: Această pagină redirecționează spre pagina "%(page)s"

en: Create New Page
ro: Creează Pagină Nouă

en: You are not allowed to view this page.
ro: Nu aveți dreptul să vizionați această pagină.

en: No recipients, nothing to do
ro: Niciun destinatar, nimic de făcut

en: Connection to mailserver '%(server)s' failed: %(reason)s
ro: Conexiunea cu serverul de email '%(server)s' a eșuat: %(reason)s

en: Mail not sent
ro: Mailul nu a fost trimis

en: Mail sent OK
ro: Mail trimis cu bine

en: Date
ro: Data

en: From
ro: De la

en: To
ro: Către

en: Content
ro: Conținut

en: Attachments
ro: Atașamente

en: Sorry, can not save page because "%(content)s" is not allowed in this wiki.
ro: Nu se poate salva deoarece "%(content)s" nu este permis în acest wiki.

en: Could not contact botbouncer.com.
ro: Nu s-a putut contacta botbouncer.com.

en: Please log in first.
ro: Vă rugăm logați-vă întâi.

en: Failed to connect to database.
ro: Conectarea la baza de date a eșuat.

en: Missing password. Please enter user name and password.
ro: Parola lipsește. Introduceti nume și parolă

en: LDAP server %(server)s failed.
ro: Serverul LDAP %(server)s a eșuat.

en: Please choose an account name now.
    If you choose an existing account name you will be asked for the
    password and be able to associate the account with your OpenID.
ro: Alegeți un nume de cont acum.
    Dacă alegeți un nume de cont existent veți fi întrebat de
    parolă și veți putea asocia contul cu ID-ul dumneavoastră OpenID.

en: Name
ro: Nume

en: Choose this name
ro: Alegeți acest nume

en: This is not a valid username, choose a different one.
ro: Acest nume de utilizator nu este valid, alegeți altul.

en: The username you have chosen is already
    taken. If it is your username, enter your password below to associate
    the username with your OpenID. Otherwise, please choose a different
    username and leave the password field blank.
ro: Numele de utilizator pe care l-ați ales este deja
    luat. Dacă este numele dumneavoastră de utilizator, introduceți parola mai jos pentru a asocia 
    numele de utilizator cu ID-ul dumneavoastră OpenID. Altfel, alegeți un
    nume de utilizator diferit și lăsați câmpul pentru parolă gol.

en: Password
ro: Parolă

en: Associate this name
ro: Asociază acest nume

en: OpenID error: %s.
ro: Eroare OpenID: %s.

en: OpenID verification canceled.
ro: Verificarea OpenID a fost anulată.

en: Verification canceled.
ro: Verificarea a fost anulată.

en: OpenID success. id: %s
ro: Succes OpenID. ID: %s

en: OpenID failure
ro: Eșuare OpenID

en: OpenID failure.
ro: Eșuare OpenID.

en: No OpenID found in session.
ro: Nu a fost găsit niciun OpenID în această sesiune.

en: Your account is now associated to your OpenID.
ro: Contul dumneavoastră este acum asociat cu OpenID-ul dumneavoastră.

en: The password you entered is not valid.
ro: Parola introdusă nu este validă.

en: OpenID error: unknown continuation stage
ro: Eroare OpenID: stadiu de continuare necunoscut

en: OpenID verification requires that you click this button:
ro: Verificarea OpenID necesită apăsarea acestui buton:

en: Anonymous sessions need to be enabled for OpenID login.
ro: Sesiunile anonime trebuie să fie activate pentru logarea OpenID.

en: Failed to resolve OpenID.
ro: Rezolvarea OpenID a eșuat.

en: OpenID discovery failure, not a valid OpenID.
ro: Descoperirea OpenID a eșuat, nu este un OpenID valid.

en: No OpenID.
ro: Niciun OpenID.

en: If you do not have an account yet, you can still log in with your OpenID and create one during login.
ro: Dacă nu aveți încă un cont, vă puteți loga folosind OpenID-ul dumneavoastră și creați unul în timpul logării.

en: If you do not have an account, <a href="%(userprefslink)s">you can create one now</a>.
ro: Dacă nu aveți un cont, <a href="%(userprefslink)s">puteți crea unul acum</a>.

en: <a href="%(sendmypasswordlink)s">Forgot your password?</a>
ro: <a href="%(sendmypasswordlink)s">Ați uitat parola?</a>

en: Syntax highlighting not supported for '%(syntax)s', see %(highlight_help_page)s.
ro: Evidențierea sintaxei nu este acceptată pentru „%(syntax)s”, vedeți %(highlight_help_page)s.

en:  Emphasis:: <<Verbatim(//)>>''italics''<<Verbatim(//)>>; <<Verbatim(**)>>'''bold'''<<Verbatim(**)>>; <<Verbatim(**//)>>'''''bold italics'''''<<Verbatim(//**)>>; <<Verbatim(//)>>''mixed ''<<Verbatim(**)>>'''''bold'''<<Verbatim(**)>> and italics''<<Verbatim(//)>>;
     Horizontal Rule:: <<Verbatim(----)>>
     Force Linebreak:: <<Verbatim(\\)>>
     Headings:: = Title 1 =; == Title 2 ==; === Title 3 ===; ==== Title 4 ====; ===== Title 5 =====.
     Lists:: * bullets; ** sub-bullets; # numbered items; ## numbered sub items.
     Links:: <<Verbatim([[target]])>>; <<Verbatim([[target|linktext]])>>.
     Tables:: |= header text | cell text | more cell text |;
    
    (!) For more help, see HelpOnEditing or HelpOnCreoleSyntax.
ro:  Accentuare:: <<Verbatim('')>>''înclinare''<<Verbatim('')>>; <<Verbatim(''')>>'''îngroșare'''<<Verbatim(''')>>; <<Verbatim(''''')>>'''''îngroșare și înclinare'''''<<Verbatim(''''')>>; <<Verbatim('')>>''înclinare și''<<Verbatim(''')>>'''''îngroșare'''<<Verbatim(''')>> combinate''<<Verbatim('')>>; <<Verbatim(----)>> linie orizontală.
     Antete:: <<Verbatim(=)>> Titlu 1 <<Verbatim(=)>>; <<Verbatim(==)>> Titlu 2 <<Verbatim(==)>>; <<Verbatim(===)>> Titlu 3 <<Verbatim(===)>>;   <<Verbatim(====)>> Titlu 4 <<Verbatim(====)>>; <<Verbatim(=====)>> Titlu 5 <<Verbatim(=====)>>.
     Liste:: spațiu și unul dintre: * buline; 1., a., A., i., I. elemente numerotate; 1.#n începere numărare de la n; spațiul singur indentează.
     Legături:: <<Verbatim(UnireCuvintecuInițialăMare)>>; <<Verbatim(["paranteze drepte și ghilimele"])>>; url; [url]; [url etichetă].
     Tabele:: || text în celulă |||| text în celulă pe 2 coloane ||;    nu se permit caractere spațiu după tabele sau titluri.
    
    (!) Pentru mai multe informații vizitați HelpOnEditing sau SyntaxReference.

en: XSLT option disabled, please look at HelpOnConfiguration.
ro: Opțiunea XSLT este dezactivată, accesați HelpOnConfiguration.

en: XSLT processing is not available, please install 4suite 1.x.
ro: Procesarea XSLT nu este disponibilă, instalați 4suite 1.x.

en: %(errortype)s processing error
ro: Eroarea de procesare %(errortype)s

en: Rendering of reStructured text is not possible, please install Docutils.
ro: Randarea textului de tip restructurat nu este posibilă, instalați docutils.

en: {{{
    Emphasis: *italic* **bold** ``monospace``
    
    Headings: Heading 1  Heading 2  Heading 3
              =========  ---------  ~~~~~~~~~
    
    Horizontal rule: ----
    
    Links: TrailingUnderscore_ `multi word with backticks`_ external_
    
    .. _external: http://external-site.example.org/foo/
    
    Lists: * bullets; 1., a. numbered items.
    }}}
    (!) For more help, see the
    [[http://docutils.sourceforge.net/docs/user/rst/quickref.html|reStructuredText Quick Reference]].
ro: {{{
    Accentul: *italic* **îngroșat** ``monospace``
    
    Titluri: Titlu 1    Titlu 2    Titlu 3
            =========  ---------  ~~~~~~~~~
    
    Bară orizontală: ----
    
    Legături: TrailingUnderscore_ `multi word with backticks`_ external_
    
    .. _external: http://external-site.example.org/foo/
    
    Liste: * buline; 1., a. elemente numerotate.
    }}}
    (!) Pentru mai multe informații, vedeți
    [[http://docutils.sourceforge.net/docs/user/rst/quickref.html|reStructuredText Quick Reference]].

en: **Maximum number of allowed includes exceeded**
ro: **Numărul maxim de incluziuni acceptate a fost depășit**

en: **You are not allowed to read the page: %s**
ro: ** Nu este permis să citiți pagina: %s **

en: **Could not find the referenced page: %s**
ro: **Pagina de referință %s nu a putut fi găsită**

en:  Emphasis:: <<Verbatim('')>>''italics''<<Verbatim('')>>; <<Verbatim(''')>>'''bold'''<<Verbatim(''')>>; <<Verbatim(''''')>>'''''bold italics'''''<<Verbatim(''''')>>; <<Verbatim('')>>''mixed ''<<Verbatim(''')>>'''''bold'''<<Verbatim(''')>> and italics''<<Verbatim('')>>; <<Verbatim(----)>> horizontal rule.
     Headings:: = Title 1 =; == Title 2 ==; === Title 3 ===; ==== Title 4 ====; ===== Title 5 =====.
     Lists:: space and one of: * bullets; 1., a., A., i., I. numbered items; 1.#n start numbering at n; space alone indents.
     Links:: <<Verbatim(JoinCapitalizedWords)>>; <<Verbatim([[target|linktext]])>>.
     Tables:: || cell text |||| cell text spanning 2 columns ||;    no trailing white space allowed after tables or titles.
    
    (!) For more help, see HelpOnEditing or HelpOnMoinWikiSyntax.
ro:  Accentuare:: <<Verbatim('')>>''înclinare''<<Verbatim('')>>; <<Verbatim(''')>>'''îngroșare'''<<Verbatim(''')>>; <<Verbatim(''''')>>'''''îngroșare și înclinare'''''<<Verbatim(''''')>>; <<Verbatim('')>>''înclinare și''<<Verbatim(''')>>'''''îngroșare'''<<Verbatim(''')>> combinate''<<Verbatim('')>>; <<Verbatim(----)>> linie orizontală.
     Antete:: <<Verbatim(=)>> Titlu 1 <<Verbatim(=)>>; <<Verbatim(==)>> Titlu 2 <<Verbatim(==)>>; <<Verbatim(===)>> Titlu 3 <<Verbatim(===)>>;   <<Verbatim(====)>> Titlu 4 <<Verbatim(====)>>; <<Verbatim(=====)>> Titlu 5 <<Verbatim(=====)>>.
     Liste:: spațiu și unul dintre: * buline; 1., a., A., i., I. elemente numerotate; 1.#n începere numărare de la n; spațiul singur indentează.
     Legături:: <<Verbatim(UnireCuvintecuInițialăMare)>>; <<Verbatim(["paranteze drepte și ghilimele"])>>; url; [url]; [url etichetă].
     Tabele:: || text în celulă |||| text în celulă pe 2 coloane ||;    nu se permit caractere spațiu după tabele sau titluri.
    
    (!) Pentru mai multe informații vizitați HelpOnEditing sau SyntaxReference.

en: Expected "%(wanted)s" after "%(key)s", got "%(token)s"
ro: Trebuie "%(wanted)s" după "%(key)s", s-a primit "%(token)s"

en: Expected an integer "%(key)s" before "%(token)s"
ro: Trebuie un întreg "%(key)s" înainte de "%(token)s"

en: Expected an integer "%(arg)s" after "%(key)s"
ro: Trebuie un întreg "%(arg)s" după "%(key)s"

en: Expected a color value "%(arg)s" after "%(key)s"
ro: Trebuie o valoare de tip culoare "%(arg)s" după "%(key)s"

en: Password is too short.
ro: Parola este prea scurtă.

en: Password has not enough different characters.
ro: Parola nu are destule caractere diferite.

en: Password is too easy (password contains name or name contains password).
ro: Parola este prea ușoară (parola conține numele sau numele conține parola).

en: Password is too easy (keyboard sequence).
ro: Parola este prea ușoară (secvență de la tastatură).

en: Diffs
ro: Modificări

en: Edit
ro: Editare

en: UnSubscribe
ro: Părăsire

en: Subscribe
ro: Înscriere

en: Raw
ro: Brut

en: Print
ro: Listare

en: View
ro: Vizionare

en: Up
ro: Sus

en: Publish my email (not my wiki homepage) in author info
ro: Publicarea adresei de email(nu a paginii personale wiki) în informațiile despre autor

en: Open editor on double click
ro: Deschidere editor la dublu clic

en: After login, jump to last visited page
ro: După logare, sari la ultima pagină vizitată

en: Show comment sections
ro: Arată secțiunile comentate

en: Show question mark for non-existing pagelinks
ro: Afișare semn de întebare pentru legăturile cu pagini inexistente

en: Show page trail
ro: Afișare urma navigării

en: Show icon toolbar
ro: Afișare bara de unelte cu pictograme

en: Show top/bottom links in headings
ro: Afișare legături de deasupra/dedesubt ca antete

en: Show fancy diffs
ro: Afișare modificări decorate

en: Add spaces to displayed wiki names
ro: Adăugare spații la afișarea numelor wiki

en: Remember login information
ro: Memorare informația de înregistrare

en: Disable this account forever
ro: Dezactivare cont curent pentru totdeauna

en: (Use FirstnameLastname)
ro: (Folosiți NumefamiliePrenume)

en: Alias-Name
ro: Nume-Alias

en: Jabber ID
ro: ID Jabber

en: User CSS URL
ro: URL pentru CSS al utilizatorului

en: (Leave it empty for disabling user CSS)
ro: (Lăsați gol pentru a dezactiva CSS-ul utilizatorului)

en: Editor size
ro: Dimensiunea editorului

en: [%(sitename)s] %(trivial)sUpdate of "%(pagename)s" by %(username)s
ro: [%(sitename)s] %(trivial)sActualizarea "%(pagename)s" de către %(username)s

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page or wiki category on "%(sitename)s" for change notification.
    
    The "%(pagename)s" page has been changed by %(editor)s:
ro: Stimate utilizator Wiki,
    
    Ați fost înscris la o pagină wiki sau o categorie wiki pe "%(sitename)s" pentru anunțarea schimbărilor.
    
    Pagina "%(pagename)s" a fost schimbată de %(editor)s:

en: Dear wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(sitename)s" for change notification.
    
    The page "%(pagename)s" has been deleted by %(editor)s:
ro: Stimate utilizator Wiki,
    
    Ați fost înscris la o pagină wiki sau o categorie wiki pe "%(sitename)s" pentru anunțarea schimbărilor.
    
    Pagina "%(pagename)s" a fost ștearsă de %(editor)s:

en: Dear wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(sitename)s" for change notification.
    
    The page "%(pagename)s" has been renamed from "%(oldname)s" by %(editor)s:
ro: Stimate utilizator Wiki,
    
    Ați fost înscris la o pagină wiki sau o categorie wiki pe "%(sitename)s" pentru anunțarea schimbărilor.
    
    Pagina "%(pagename)s" a fost redenumită de la  "%(oldname)s" de către %(editor)s:

en: [%(sitename)s] New attachment added to page %(pagename)s
ro: [%(sitename)s] S-a adăugat un nou atașament la pagina %(pagename)s

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(page_name)s" for change notification. An attachment has been added to that page by %(editor)s. Following detailed information is available:
    
    Attachment name: %(attach_name)s
    Attachment size: %(attach_size)s
ro: Stimate utilizator Wiki,
    
    Ați fost înscris la o pagină wiki "%(page_name)s" pentru anunțarea schimbărilor. Un atașament a fost adăugat la acea pagină de către %(editor)s. Detalii ulterioare: 
    
    Numele atașamentului: %(attach_name)s
    Dimensiunea atașamentului: %(attach_size)s

en: [%(sitename)s] Removed attachment from page %(pagename)s
ro: [%(sitename)s] S-a eliminat atașamentul din pagina %(pagename)s

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(page_name)s" for change notification. An attachment has been removed from that page by %(editor)s. Following detailed information is available:
    
    Attachment name: %(attach_name)s
    Attachment size: %(attach_size)s
ro: Stimate utilizator Wiki,
    
    Ați fost înscris la o pagină wiki "%(page_name)s" pentru anunțarea schimbărilor. Un atașament a fost eliminat din acea pagină de către %(editor)s. Detalii ulterioare: 
    
    Numele atașamentului: %(attach_name)s
    Dimensiunea atașamentului: %(attach_size)s

en: [%(sitename)s] New user account created
ro: [%(sitename)s] S-a creat un cont de utilizator nou

en: Dear Superuser, a new user has just been created on "%(sitename)s". Details follow:
    
        User name: %(username)s
        Email address: %(useremail)s
ro: Dragă superutilizator, tocmai s-a creat un utilizator nou pe „%(sitename)s”.Detalii mai jos:
    
        Nume de utilizator: %(username)s
        Adresă de mail: %(useremail)s

en: anonymous
ro: anonim

en: Line
ro: Linie

en: No differences found!
ro: Nici o diferență găsită!

en: Deletions are marked like this.
ro: Ștergerile sunt marcate astfel.

en: Additions are marked like this.
ro: Adăugările sunt marcate astfel.

en: DeleteCache
ro: ȘtergeCache

en: Or try one of these actions:
ro: Sau încercați una dintre aceste acțiuni:

en: Unsubscribe
ro: Părăsire

en: Home
ro: Acasă

en: [DELETED]
ro: [ȘTERS]

en: [UPDATED]
ro: [ACTUALIZAT]

en: [RENAMED]
ro: [REDENUMIT]

en: [NEW]
ro: [NOU]

en: [BOTTOM]
ro: [JOS]

en: [TOP]
ro: [SUS]

en: Click to do a full-text search for this title
ro: Clic aici pentru a face o căutare full-text pentru acest titlu

en: Settings
ro: Configurări

en: Clear message
ro: Ștergere mesaj

en: last edited %(time)s by %(editor)s
ro: editat ultima oară la %(time)s de %(editor)s

en: last modified %(time)s
ro: modificat ultima oară la %(time)s

en: Search:
ro: Căutare:

en: Titles
ro: Titluri

en: Search
ro: Căutare

en: More Actions:
ro: Mai Multe Acțiuni:

en: Raw Text
ro: Text Brut

en: Print View
ro: Vizualizare Tipărire

en: Delete Cache
ro: Ștergere Cache

en: Rename Page
ro: Redenumire Pagină

en: Copy Page
ro: Copiază pagina

en: Delete Page
ro: Ștergere Pagină

en: Like Pages
ro: Pagini Asemănătoare

en: Local Site Map
ro: HartaLocalăSit

en: My Pages
ro: Paginile mele

en: Subscribe User
ro: Abonează utilizatorul

en: Remove Spam
ro: Eliminați spam

en: Revert to this revision
ro: Revenire la versiunea aceasta.

en: Package Pages
ro: Pagini pachet

en: Render as Docbook
ro: Randează ca DocBook

en: Sync Pages
ro: Sincronizare pagini

en: Do
ro: Executare

en: Comments
ro: Comentarii:

en: Edit (Text)
ro: Editare (Text)

en: Edit (GUI)
ro: Editare (GUI)

en: Immutable Page
ro: Pagină Imuabilă

en: Remove Link
ro: Ștergere Legătură

en: Add Link
ro: Adăugare Legătură

en: Show %s days.
ro: Afișare %s zile.

en: Wiki Markup
ro: Text Sursă Wiki

en: Page
ro: Pagină

en: User
ro: Utilizator

en: [ATTACH]
ro: [ATAȘAŢI]

en: Options --pages and --search are mutually exclusive!
ro: Opțiunile --pages și --search sunt exclusive împreună!

en: You must specify an output file!
ro: Trebuie să specificați un fișier de ieșire!

en: No pages specified using --pages or --search, assuming full package.
ro: Nicio pagină specificată folosind --pages sau --search, presupunând că pachetul este întreg.

en: All attachments included into the package.
ro: Toate atașamentele au fost incluse în pachet.

en: Output file already exists! Cowardly refusing to continue!
ro: Fișierul de ieșire există deja! Continuarea este refuzată!

en: Attachment link
ro: Link-ul de atașament

en: Page link
ro: Link-ul de pagină

en: Changed page
ro: Pagină modificată

en: Page changed
ro: Pagina a fost modificată

en: Page has been modified
ro: Pagina a fost modificat[

en: Page has been modified in a trivial fashion
ro: Pagina a fost modificată într-un mod banal

en: Page has been renamed
ro: Pagina a fost redenumită

en: Page has been deleted
ro: Pagina a fost ștearsă

en: Page has been copied
ro: Pagina a fost copiată

en: A new attachment has been added
ro: S-a adăugat un nou atașament

en: An attachment has been removed
ro: A fost eliminat un atașament

en: A page has been reverted to a previous state
ro: O pagină a fost revenită la stare anterioară

en: A user has subscribed to a page
ro: Un utilizator s-a abonat la o pagină

en: A new account has been created
ro: Un cont nou a fost creat

en: Trivial
ro: Minoră

en: New page:
ro: Pagină noua:

en: No differences found!
ro: Nu s-a găsit nici o diferență!

en: Attachment link: %(attach)s
    Page link: %(page)s
ro: Link atașament: %(attach)s
    Link pagină: %(page)s

en: [all]
ro: [toate]

en: [not empty]
ro: [nu este gol]

en: [empty]
ro: [gol]

en: filter
ro: filtrează

en: Results %(bs)s%(hitsFrom)d - %(hitsTo)d%(be)s of %(aboutHits)s %(bs)s%(hits)d%(be)s results out of about %(pages)d pages.
ro: Rezultă %(bs)s%(hitsFrom)d - %(hitsTo)d%(be)s de %(aboutHits)s %(bs)s%(hits)d%(be)s rezultă în jur de %(pages)d pagini.

en: seconds
ro: secunde

en: Previous
ro: Precedent

en: Next
ro: Următor

en: current
ro: curent

en: last modified: %s
ro: modificat ultima oară: %s

en: match
ro: potrivire

en: matches
ro: potriviri

en: about
ro: despre

en: This page is already deleted or was never created!
ro: Această pagină este deja ștearsă sau nu a fost creată niciodată!

en: Invalid filename "%s"!
ro: Nume de fișier invalid  „%s”!

en: Include all attachments?
ro: Includeți toate atașamentele?

en: Package pages
ro: Pagini pachet

en: Package name
ro: Nume pachet

en: List of page names - separated by a comma
ro: Listă cu numele de pagină - separate de o virgulă

en: No pages like "%s"!
ro: Nici o pagină de genul "%s"!

en: Rolled back changes to the page %s.
ro: Modificările la pagina %s au fost date înapoi.

en: Exception while calling rollback function:
ro: Excepție în timp ce revenire funcția de apel:

en: Please enter your password of your account at the remote wiki below. <<BR>> /!\ You should trust both wikis because the password could be read by the particular administrators.
ro: Vă rugăm să introduceți parola contului la wiki la distanță mai jos.<br>> /!\ Aveți încredere în ambele wiki deoarece parola ar putea fi citită de administratori în special.

en: Operation was canceled.
ro: Operația a fost anulată.

en: Please use the interactive user interface to use action %(actionname)s!
ro: Folosiți interfața interactivă pentru a folosi %(actionname)s!

en: The only supported directions are BOTH and DOWN.
ro: Direcțiile acceptate sunt numai BOTH și DOWN.

en: Please set an interwikiname in your wikiconfig (see HelpOnConfiguration) to be able to use this action.
ro: Vă rugăm să setați o interwikiname în configurările dumneavoastră (vezi HelpOnConfiguration) pentru a putea utiliza această acțiune.

en: Incorrect parameters. Please supply at least the ''remoteWiki'' parameter. Refer to HelpOnSynchronisation for help.
ro: Parametrii incorecți. Vă rugăm să furnizați cel puțin parametrul ''remoteWiki''. Consultați HelpOnSynchronisation pentru ajutor.

en: The ''remoteWiki'' is unknown.
ro: '' RemoteWiki'' este necunoscut.

en: A severe error occurred:
ro: A apărut o eroare gravă:

en: Synchronisation finished. Look below for the status messages.
ro: Sincronizare terminată. Uitați-vă mai jos pentru mesaje de stare.

en: Synchronisation started -
ro: Sincronizarea a început -

en: Got a list of %s local and %s remote pages. This results in %s pages to process.
ro: S-a obținut o listă de %s  pagini locale și %s  pagini la distanță. Aceasta conduce la %s pagini pentru a procesa.

en: After filtering: %s pages
ro: După filtrare: %s pagini

en: Skipped page %s because of no write access to local page.
ro: Pagina %s a fost ignorată din cauza lipsei de acces la scriere la pagina locale.

en: Deleted page %s locally.
ro: Pagina %s ștearsă pe plan local.

en: Error while deleting page %s locally:
ro: Eroare la ștergerea paginii %s pe plan local:

en: Deleted page %s remotely.
ro: Pagina %s ștearsă la distanță.

en: Error while deleting page %s remotely:
ro: Eroare la ștergerea paginii %s la distanță:

en: The item %s cannot be merged automatically but was changed in both wikis. Please delete it in one of both wikis and try again.
ro: Elementul %s nu poate fi îmbinat automat dar s-a modificat în ambele wiki. Vă rugăm să îl ștergeți într-unul din wiki și încercați din nou.

en: The item %s has different mime types in both wikis and cannot be merged. Please delete it in one of both wikis or unify the mime type, and try again.
ro: Elementul %s are diferite mime tipuri în ambele wiki și nu pot fi îmbinate. Vă rugăm să îl ștergeți într-unul din wiki sau să unificați tipul mime, și încercați din nou.

en: The item %s was renamed locally. This is not implemented yet. Therefore the full synchronisation history is lost for this page.
ro: Elementul %s a fost redenumit la nivel local. Nu este încă implementată. Prin urmare, istoria sincronizării complete este pierdută pentru această pagină.

en: Synchronising page %s with remote page %s ...
ro: Se sincronizează pagina %s cu pagina la distanță %s...

en: The page %s was deleted remotely but changed locally.
ro: Pagina %s a fost ștearsă la distanță, dar schimbată la nivel local.

en: The page %s could not be synced. The remote page was renamed. This is not supported yet. You may want to delete one of the pages to get it synced.
ro: Pagina% s nu a putut fi sincronizată. Pagina de la distanță a fost redenumită. Acest lucru nu este acceptat încă. Poate doriți să ștergeți una din pagini să o sincronizați.

en: Skipped page %s because of a locally or remotely unresolved conflict.
ro: Se ignoră pagina %s din cauza un conflict nerezolvat local sau la distanță.

en: This is the first synchronisation between the local and the remote wiki for the page %s.
ro: Aceasta este prima sincronizare între locale și wiki la distanță pentru pagina % s.

en: The page %s could not be merged because you are not allowed to modify the page in the remote wiki.
ro: Pagina% s nu a putut fi îmbinată, deoarece nu vi se permite să modificați pagina în wiki la distanță.

en: Page %s successfully merged.
ro: Pagina "%s" a fost interclasată cu succes!

en: Page %s contains conflicts that were introduced on the remote side.
ro: Pagina %s conține conflicte care au fost introduse pe partea de la distanță.

en: Page %s merged with conflicts.
ro: Pagina %s a fuzionat cu conflicte.

en: Attachment location
ro: Locația atașamentelor

en: Page name
ro: Numele paginii

en: Attachment name
ro: Nume atașament

en: Refresh attachment list
ro: Reîmprospătează lista de atașamente

en: List of attachments
ro: Listă de atașamente

en: Available attachments for page
ro: Atașamente pentru pagină

en: Exactly one page like "%s" found, redirecting to page.
ro: A fost găsită exact o pagină de genul "%s", urmează redirecționarea spre pagină.

en: Pages like "%s"
ro: Pagini de genul "%s"

en: %(matchcount)d %(matches)s for "%(title)s"
ro: %(matchcount)d %(matches)s pentru "%(title)s"

en: You must login to remove a quicklink.
ro: Trebuie să vă logați pentru a putea elimina o legătură rapidă.

en: Your quicklink to this page has been removed.
ro: Legătura rapidă către această pagină a fost ștearsă.

en: Your quicklink to this page could not be removed.
ro: Legătura rapidă către această pagină nu a putut fi ștearsă.

en: You need to have a quicklink to this page to remove it.
ro: Trebuie să aveți o legătură rapidă către această pagină pentru a o elmina.

en: Please choose:
ro: Alegeți:

en: You must login to use this action: %(action)s.
ro: Trebuie să fiți logat pentru a putea folosi această acțiune: %(action)s.

en: Only superuser is allowed to use this action.
ro: Numai superutilizatorul are dreptul să folosească această acțiune.

en: You are not allowed to subscribe to a page you can't read.
ro: Nu aveți permisiunea de înscriere la o pagină pe care nu o puteți citi.

en: This wiki is not enabled for mail/Jabber processing.
ro: Această wiki nu este activată pentru prelucrarea corespondenței/Jabber.

en: You must log in to use subscriptions.
ro: Trebuie să vă autentificați pentru a utiliza abonamente.

en: Add your email address or Jabber ID in your user settings to use subscriptions.
ro: Adăugați-vă adresa de e-mail sau Jabber ID în setările de utilizator pentru a utiliza abonamente.

en: You are already subscribed to this page.
ro: Sunteți deja abonat la această pagină.

en: You have been subscribed to this page.
ro: Ați fost înregistrat(ă) pe această pagină.

en: You could not get subscribed to this page.
ro: Nu ați putut fi înregistrat(ă) pe această pagină.

en: Upload of attachment '%(filename)s'.
ro: Trimiterea atașamentului '%(filename)s'.

en: Attachment '%(filename)s' deleted.
ro: Atașamentul '%(filename)s' a fost șters.

en: Drawing '%(filename)s' saved.
ro: Desenul '%(filename)s' a fost salvat.

en: Revert to revision %(rev)d.
ro: Revenire la versiunea %(rev)d.

en: Renamed from '%(oldpagename)s'.
ro: Redenumite din „%(oldpagename)s”.

en: [%d attachments]
ro: [%d atașamente]

en: There are <a href="%(link)s">%(count)s attachment(s)</a> stored for this page.
ro: Există <a href="%(link)s">%(count)s atașament(e)</a> stocat(e) pentru această pagină.

en: Filename of attachment not specified!
ro: Numele fișierului atașat nu a fost specificat!

en: Attachment '%(filename)s' does not exist!
ro: Atașamentul '%(filename)s' nu există!

en: To refer to attachments on a page, use '''{{{attachment:filename}}}''', 
    as shown below in the list of files. 
    Do '''NOT''' use the URL of the {{{[get]}}} link, 
    since this is subject to change and can break easily.
ro: Pentru a indica atașamente pe o pagină, folosiți '''{{{atașament:nume_fișier}}}''', 
    după cum este afișat mai jos în lista de fișiere. 
    '''NU''' folosiți URL al legăturii {{{[obținere]}}}, 
    deoarece acesta se poate schimba și poate cauza probleme foarte ușor.

en: del
ro: ștergere

en: move
ro: mută

en: get
ro: obținere

en: edit
ro: editare

en: view
ro: vizionare

en: unzip
ro: dezarhivare

en: install
ro: instalare

en: Do it.
ro: Fă-o.

en: No attachments stored for %(pagename)s
ro: Nici un atașament stocat pentru %(pagename)s

en: You are not allowed to delete attachments on this page.
ro: Nu aveți permisiunea de a șterge atașamentele de pe această pagină.

en: You are not allowed to move attachments from this page.
ro: Nu aveți permisiunea de a muta atașamentele de pe această pagină.

en: You are not allowed to attach a file to this page.
ro: Nu aveți permisiunea de a atașa un fișier la această pagină

en: Attachment '%(pagename)s/%(filename)s' moved to '%(new_pagename)s/%(new_filename)s'.
ro: Atașamentul '%(pagename)s/%(filename)s' a fost mutat la '%(new_pagename)s/%(new_filename)s'.

en: New Attachment
ro: Atașament Nou

en: File to upload
ro: Fișier de trimis

en: Rename to
ro: Redenumește în

en: Overwrite existing attachment of same name
ro: Suprascrie atașamentul existent cu același nume

en: Upload
ro: Trimitere date

en: Attached Files
ro: Fișiere Atașate

en: Unsupported AttachFile sub-action: %s
ro: Sub-acțiunea AttachFile este nepermisă: %s

en: Attachments for "%(pagename)s"
ro: Atașamente pentru "%(pagename)s"

en: TextCha: Wrong answer! Go back and try again...
ro: TextCha: Răspuns greșit! Duceți-vă înapoi și încercați din nou...

en: No file content. Delete non ASCII characters from the file name and try again.
ro: Nu există conținut. Ștergeți caracterele non ASCII din numele fișierului și încercați din nou.

en: You are not allowed to overwrite a file attachment of this page.
ro: Nu aveți permisiunea de a suprascrie un atașament de pe această pagină.

en: Attachment '%(target)s' (remote name '%(filename)s') with %(bytes)d bytes saved.
ro: Atașamentul '%(target)s' (fișier la distanță '%(filename)s') cu %(bytes)d octeți a fost salvat.

en: Attachment '%(target)s' (remote name '%(filename)s') already exists.
ro: Atașamentul '%(target)s' (fișier la distanță '%(filename)s') există deja.

en: Attachment '%(new_pagename)s/%(new_filename)s' already exists.
ro: Atașamentul '%(new_pagename)s/%(new_filename)s' există deja.

en: Nothing changed
ro: Nu s-a modificat nimic

en: Page '%(new_pagename)s' does not exist or you don't have enough rights.
ro: Pagina „%(new_pagename)s” nu există sau nu aveți destule drepturi.

en: Move aborted!
ro: Mutare anulată!

en: Move aborted because new page name is empty.
ro: Mutarea a fost anulată deoarece noua denumire a paginii este vidă.

en: Please use a valid filename for attachment '%(filename)s'.
ro: Vă rugăm să folosiți un nume valid de vișier pentru atașamentul '%(filename)s'.

en: Move aborted because new attachment name is empty.
ro: Mutarea a fost anulată deoarece noul nume al atașamentului este vid.

en: Move
ro: Mutare

en: New page name
ro: Nume pagină nouă

en: New attachment name
ro: Nume atașament nou

en: You are not allowed to get attachments from this page.
ro: Nu aveți permisiunea de a obține atașamentele de pe această pagină.

en: You are not allowed to install files.
ro: Nu aveți dreptul să instalați fișiere.

en: Attachment '%(filename)s' installed.
ro: Atașamentul '%(filename)s' a fost instalat.

en: You are not allowed to unzip attachments of this page.
ro: Nu aveți permisiunea de a dezarhiva atașamentele de pe această pagină.

en: The file %(filename)s is not a .zip file.
ro: Fișierul %(filename)s nu este un fișier .zip.

en: Attachment '%(filename)s' not unzipped because some files in the zip are either not in the same directory or exceeded the single file size limit (%(maxsize_file)d kB).
ro: Atașamentul „%(filename)s” nu a putut fi dezarhivat deoarece unele fișiere fie nu sunt în același dosar fie au depășit limita unui fișier singur (%(maxsize_file)d kB).

en: Attachment '%(filename)s' not unzipped because it would have exceeded the per page attachment storage size limit (%(size)d kB).
ro: Atașamentul „%(filename)s” nu a putut fi dezarhivat deoarece ar fi depășit limita de dimensiune de stocare per pagină atașată (%(size)d kB).

en: Attachment '%(filename)s' not unzipped because it would have exceeded the per page attachment count limit (%(count)d).
ro: Atașamentul „%(filename)s” nu a putut fi dezarhivat deoarece ar fi depășit numărul limită per pagină atașată (%(count)d).

en: Attachment '%(filename)s' partially unzipped (did not overwrite: %(filelist)s).
ro: Atașamentul '%(filename)s' a fost parțial dezarhivat ( nu a suprascris: %(filelist)s).

en: Attachment '%(filename)s' unzipped.
ro: Atașamentul '%(filename)s' a fost dezarhivat.

en: Attachment '%(filename)s'
ro: Atașament '%(filename)s'

en: Download
ro: Descarcă

en: Package script:
ro: Script pachet:

en: File Name
ro: Nume Fișier

en: Modified
ro: Modificat

en: Size
ro: Dimensiune

en: Unknown file type, cannot display this attachment inline.
ro: Tip de fișier necunoscut; nu se poate afișa acest atașament îninteriorul paginii.

en: You are not allowed to view attachments of this page.
ro: Nu aveți permisiunea de a viziona atașamentele de pe această pagină.

en: attachment:%(filename)s of %(pagename)s
ro: atașament:%(filename)s al %(pagename)s

en: General Information
ro: Informații generale

en: Page size: %d
ro: Dimensiunea paginii: %d

en: SHA digest of this page's content is:
ro: Rezumatul SHA al conținutului acestei pagini este:

en: The following users subscribed to this page:
ro: Următorii utilizatori sunt întregistrați la această pagină

en: This page links to the following pages:
ro: Această pagină face legături cu următoarele pagini:

en: Showing page edit history entries from '''%(start_offset)d''' to '''%(end_offset)d''' out of '''%(total_count)d''' entries total.
ro: Se afișează pagina editați intrările din istorie de la '''%(start_offset)d''' până la '''%(end_offset)d''' din '''%(total_count)d''' total intrări.

en: Newer
ro: Mai nou

en: Older
ro: Mai vechi

en: %s items per page
ro: %s elemente pe pagină

en: Diff
ro: Modificare

en: Comment
ro: Comentariu

en: Action
ro: Acțiune

en: to previous
ro: la precedentul

en: N/A
ro: Indisponibil

en: Revision History
ro: Istoria Reviziilor

en: No log entries found.
ro: Nici un jurnal nu a fost găsit

en: Info for "%s"
ro: Informații despre "%s"

en: Show "%(title)s"
ro: Afișare "%(title)s"

en: General Page Infos
ro: Informații Generale Despre Pagină

en: Page hits and edits
ro: Accesări și editări ale paginii

en: Delete
ro: Ștergere

en: Delete all /subpages too?
ro: Ștergeți și toate subpaginile?

en: Optional reason for the deletion
ro: Motiv opțional referitor la ștergere

en: Really delete this page?
ro: Sigur doriți ștergerea acestei pagini ?

en: Please first create a homepage before creating additional pages.
ro: Vă rugăm să creați mai întâi o pagină de pornire înainte de a crea pagini suplimentare.

en: You can add some additional sub pages to your already existing homepage here.
    
    You can choose how open to other readers or writers those pages shall be,
    access is controlled by group membership of the corresponding group page.
    
    Just enter the sub page's name and click on the button to create a new page.
    
    Before creating access protected pages, make sure the corresponding group page
    exists and has the appropriate members in it. Use HomepageGroupsTemplate for creating
    the group pages.
    
    ||'''Add a new personal page:'''||'''Related access control list group:'''||
    ||<<NewPage(HomepageReadWritePageTemplate,read-write page,%(username)s)>>||[[%(username)s/ReadWriteGroup]]||
    ||<<NewPage(HomepageReadPageTemplate,read-only page,%(username)s)>>||[[%(username)s/ReadGroup]]||
    ||<<NewPage(HomepagePrivatePageTemplate,private page,%(username)s)>>||%(username)s only||
ro: Puteți adăuga unele subpagini suplimentare la pagina dvs. de pornire deja existentă aici.
    
    Puteți alege modul deschis alți cititori sau scriitori aceste pagini vor fi,
     accesul este controlat prin apartenența la un grup de grup de pagini corespunzătoare.
    
    Doar introduceți numele paginii sub și faceți clic pe butonul pentru a crea o pagină nouă.
    
    Înainte de a crea pagini de acces protejat, asigurați-vă că grupul de pagini există și
    corespunzătoare a membrilor corespunzătoare în ea. Utilizați HomepageGroupsTemplate pentru
    crearea grupului de pagini.
    
    ||''' Adaugă o nouă pagină personală :'''||''' legate de controlul accesului lista de
    grupuri :'''|| ||<<NewPage(HomepageReadWritePageTemplate,read-write page,%(username)s)>>||[[%(username)s/ReadWriteGroup]]||
    ||<<NewPage(HomepageReadPageTemplate,read-only page,%(username)s)>>||[[%(username)s/ReadGroup]]||
    ||<<NewPage(HomepagePrivatePageTemplate,private page,%(username)s)>>||%(username)s only||

en: MyPages management
ro: Gestionare MyPages

en: (including %(localwords)d %(pagelink)s)
ro: (inclusiv %(localwords)d %(pagelink)s)

en: The following %(badwords)d words could not be found in the dictionary of %(totalwords)d words%(localwords)s and are highlighted below:
ro: Următoarele %(badwords)d cuvinte nu au putut fi găsite în dicționarul de %(totalwords)d cuvinte%(localwords)s și sunt scoase în evidență mai jos:

en: Add checked words to dictionary
ro: Adăugare cuvinte verificate în dicționar

en: No spelling errors found!
ro: Nu a fost găsită nici o greșeală de ortografie!

en: You can't save spelling words.
ro: Nu aveți permisiunea de a salva cuvinte folosite la verificarea ortografiei.

en: You can't check spelling on a page you can't read.
ro: Nu aveți permisiunea de a verifica ortografia pe o pagină pe care nu o puteți citi.

en: You are not allowed to use this action.
ro: Nu aveți dreptul să folosiți această acțiune.

en: If this account exists an email was sent.
ro: Dacă acest cont există a fost trimis un email.

en: This wiki is not enabled for mail processing.
    Contact the owner of the wiki, who can enable email.
ro: Acest wiki nu permite procesare poștei electronice.
    Contactați deținătorul wiki-ului, care poate activa email.

en: Please provide a valid email address or a username!
ro: Introduceți o adresă validă de email sau un nume de utilizator!

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Mail me my account data
ro: Trimitere prin email datele contului

en: Recovery token
ro: Cod de recuperare

en: New password
ro: Parolă nouă

en: New password (repeat)
ro: Repetare parolă nouă

en: Reset my password
ro: Resetare parolă

en: Passwords don't match!
ro: Parolele nu corespund!

en: Password not acceptable: %s
ro: Parola nu este acceptabilă: %s

en: Your password has been changed, you can log in now.
ro: Parola dumneavoastră a fost schimbată, acum vă puteți loga.

en: Your token is invalid!
ro: Codul dumneavoastră este invalid!

en: Password reset
ro: Resetare parolă

en: 
    == Password reset ==
    Enter a new password below.
ro: 
    == Resetare parolă ==
    Introduceți noua parolă mai jos.

en: Lost password
ro: Parolă pierdută

en: 
    == Recovering a lost password ==
    If you have forgotten your password, provide your email address or
    username and click on '''Mail me my account data'''.
    You will receive an email containing a recovery token that can be
    used to change your password. The email will also contain further
    instructions.
ro: 
    == Recuperarea unei parole pierdute ==
    Dacă ați uitat parola, furnizați adresa dumneavoastră de email sau
    numele de utilizator și apăsați pe '''Trimite-mi datele contului 
    meu pe email'''.Veți primi un email ce conține un cod de recuperare
    care poate fi utilizat pentru a vă schimba parola. Emailul va
    conține de asemenea instrucțiuni ulterioare.

en: 
    === Password reset ===
    If you already have received the email with the recovery token, enter your
    username, the recovery token and a new password (twice) below.
ro: 
    === Resetarea parolei ===
    Dacă ați primit deja emailul cu codul de recuperare, introduceți numele
    dumneavoastră de utilizator, codul de recuperare și o nouă parolă( de două ori ) mai jos.

en: You need to manually go to your OpenID provider wiki
    and log in before you can use your OpenID. MoinMoin will
    never allow you to enter your password here.
    
    Once you have logged in, simply reload this page.
ro: Trebuie să vă duceți manual la wiki dumneavoastră de furnizor de OpenID și să vă conectați înainte de a vă utiliza OpenID. MoinMoin nu vă va permite să introduceți parola aici.
    
    Odată ce v-ați logat, pur și simplu reîncărcați această pagină.

en: OpenID Trust verification
ro: Verificarea OpenID Trust

en: The site %s has asked for your identity.
ro: Site-ul %s a cerut identitatea dumneavoastră.

en: 
    If you approve, the site represented by the trust root below will be
    told that you control the identity URL %s. (If you are using a delegated
    identity, the site will take care of reversing the
    delegation on its own.)
ro: 
    Dacă aprobați, site-ul reprezentat de rădăcina de încredere de mai jos va fi
    spus că controlați identitatea URL % s. (dacă utilizați o identitate delegată,
    site-ul va avea grijă de mers înapoi delegației
    din proprie inițiativă.)

en: Trust root
ro: Rădăcină de încredere

en: Identity URL
ro: URL-ul de identitate

en: Remember decision
ro: Memorează această decizie

en: Remember this trust decision and don't ask again
ro: Amintiți-vă această decizie de încredere și nu se întreabă din nou

en: Approve
ro: Aprobă

en: Don't approve
ro: Nu aproba

en: OpenID not served
ro: OpenID nu este servit

en: 
    Unfortunately you have not created your homepage yet. Therefore,
    we cannot serve an OpenID for you. Please create your homepage first
    and then reload this page or click the button below to cancel this
    verification.
ro: 
    Din păcate, nu ați creat pagina dvs. de pornire încă. Prin urmare,
     nu putem servi un OpenID pentru tine. Vă rugăm să creați-vă pagina
     de start prima și apoi reîncărcați această pagină sau faceți clic 
    pe butonul de mai jos pentru a anula această verificare.

en: Subscribe users to the page %s
ro: Abonează utilizatorii la pagina %s

en: Enter user names (comma separated):
ro: Introduceți numele de utilizatori (separate prin virgulă):

en: Subscribed for %s:
ro: Subscris pentru %s:

en: Not a user:
ro: Nu este un utilizator:

en: You are not allowed to perform this action.
ro: Nu aveți dreptul să faceți această acțiune.

en: Print slide show
ro: Imprimă afișarea succesivă

en: Edit slide show
ro: Modifică afișarea succesivă

en: Quit
ro: Ieși

en: Quit slide show
ro: Ieși din afișarea succesivă

en: Show first slide (up arrow)
ro: Afișează primul diapozitiv (săgeată în sus)

en: Show last slide (down arrow)
ro: Afișează ultimul diapozitiv (săgeată în jos)

en: Show previous slide (left arrow)
ro: Afișează dispozitivul precedent (sageată la stânga)

en: Show next slide (right arrow)
ro: Afișează diapozitivul următor (săgeată la dreapta)

en: Charts are not available!
ro: Graficele nu sunt disponibile!

en: You need to provide a chart type!
ro: Trebuie să specificați tipul graficului!

en: Bad chart type "%s"!
ro: Este invalid tipul de grafic "%s"!

en: Load
ro: Încarcă

en: Pagename not specified!
ro: Pagename nespecificat!

en: Upload page content
ro: Încărcați conținutul paginii

en: You can upload content for the page named below. If you change the page name, you can also upload content for another page. If the page name is empty, we derive the page name from the file name.
ro: Aveți posibilitatea să încărcați conținut pentru pagină denumită de mai jos. Dacă schimbați numele paginii, puteți să încărcați conținut, de asemenea, pentru o altă pagină. Dacă numele paginii este gol, am deriva numele paginii de la numele fișierului.

en: File to load page content from
ro: Fișier pentru a încărca conținutul paginii de la

en: (!) Only pages changed since '''%s''' are being displayed!
ro: (!) Doar paginile schimbate de la '''%s''' sunt afișate!

en: /!\ The modification date you entered was not recognized and is therefore not considered for the search results!
ro: /! \ Data modificării introdusă nu a fost recunoscută și, prin urmare, nu este luată în considerare pentru rezultatele de căutare!

en: Please use a more selective search term instead of {{{"%s"}}}
ro: Folosiți un termen de căutare mai selectiv în loc de {{{"%s"}}}

en: Title Search: "%s"
ro: Căutare Titlu: "%s"

en: Advanced Search: "%s"
ro: Căutare avansată: "%s"

en: Full Text Search: "%s"
ro: Căutare Text Complet: "%s"

en: Your search query {{{"%s"}}} is invalid. Please refer to HelpOnSearching for more information.
ro: Căutarea dumneavoastră {{{„%s”}}} este invalidă. Consultați HelpOnSearching pentru mai multe informații.

en: Your search query {{{"%s"}}} didn't return any results. Please change some terms and refer to HelpOnSearching for more information.%s
ro: Căutarea dumneavoastră {{{„%s”}}} nu a returnat niciun rezultat. Vă rugăm să schimbați câțiva termeni și să consultați HelpOnSearching pentru mai multe informații.%s

en: (!) Consider performing a
ro: (!) Luați în considerare efectuarea unei

en: full-text search with your search terms
ro: Căutare text integral cu termenii de căutare

en: (!) You're performing a title search that might not include all related results of your search query in this wiki. <<BR>>
ro: (!) Efectuați o căutare de titlu care ar putea să nu includă toate rezultatele legate de interogarea dvs. de căutare în acest wiki. <<BR>>

en: Click here to perform a full-text search with your search terms!
ro: Clic aici pentru a efectua o căutare text integral cu termenii de căutare!

en: Cannot create a new page without a page name.  Please specify a page name.
ro: Nu se poate crea o pagină nouă fără numele paginii.  Specificați numele paginii.

en: Your subscription to this page has been removed.
ro: Înscrierea dumneavoastră către această pagină a fost eliminată.

en: Can't remove regular expression subscription!
ro: Nu se poate șterge înregistrarea cu expresie regulară!

en: Edit the subscription regular expressions in your settings.
ro: Modificați înscrierea expresiilor regulate în configurările dumneavoastră.

en: You need to be subscribed to unsubscribe.
ro: Trebuie să fiți înscris pentru a vă dezînscrie.

en: Create new drawing "%(filename)s (opens in new window)"
ro: Creare desen nou "%(filename)s (se deschide în fereastră nouă)"

en: Edit drawing %(filename)s (opens in new window)
ro: Editare desen %(filename)s (se deschide în fereastră nouă)

en: Clickable drawing: %(filename)s
ro: Desen clicabil: %(filename)s

en: You are not allowed to save a drawing on this page.
ro: Nu aveți permisiunea de a salva un desen pe această pagină.

en: Empty target name given.
ro: Nume țintă dat este gol.

en: Edit drawing
ro: Editare desen

en: Execute action %(actionname)s?
ro: Executați acțiunea %(actionname)s?

en: Action %(actionname)s is excluded in this wiki!
ro: Acțiunea %(actionname)s este exclusă din acest wiki!

en: You are not allowed to use action %(actionname)s on this page!
ro: Nu aveți permisiunea să folosiți acțiunea %(actionname)s pe această pagină!

en: You are not allowed to create the supplementation page.
ro: Nu vi se permite să creați pagina suplimentară.

en: Pages
ro: Pagini

en: Select Author
ro: Selectare Autor

en: Revert all!
ro: Revenire totală!

en: Copy all /subpages too?
ro: Copiați și toate subpaginile?

en: New name
ro: Nume nou

en: Optional reason for the copying
ro: Motiv opțional pentru copiere

en: Really copy this page?
ro: Sigur doriți copierea acestei pagini ?

en: You are now logged out.
ro: Acum sunteți neînregistrat(ă).

en: No page packages found.
ro: Niciun pachet de pagină nu a fost găsit.

en: page package
ro: Pachet de pagină

en: Choose:
ro: Alegeți:

en: Install language packs for '%s'
ro: Instalează pachetele de limbă pentru „%s”

en: Local Site Map for "%s"
ro: Harta Locală a Sitului "%s"

en: No older revisions available!
ro: Nici o versiune mai veche nu este disponibilă!

en: Diff for "%s"
ro: Modificările pentru "%s"

en: Differences between revisions %d and %d
ro: Diferențele dintre reviziile %d și %d

en: (spanning %d versions)
ro: (desfășurare %d versiuni)

en: Previous change
ro: Schimbarea anterioară

en: Next change
ro: Schimbarea următoare

en: Diff with oldest revision in left pane
ro: Faceți diff cu cea mai veche versiune din panoul din stânga

en: No older revision available for diff
ro: Nicio versiune mai veche nu este disponibilă pentru diff

en: Diff with older revision in left pane
ro: Faceți diff cu o versiune mai veche din panoul din stânga

en: Diff with newer revision in left pane
ro: Faceți diff cu o versiune mai nouă din panoul din stânga

en: Can't change to revision newer than in right pane
ro: Nu s-a putut schimba la o versiune mai nouă decât în panoul din dreapta

en: Diff with older revision in right pane
ro: Faceți diff cu o versiune mai veche din panoul din dreapta

en: Can't change to revision older than revision in left pane
ro: Nu s-a putut schimba la o versiune mai veche decât cea din panoul din stânga

en: Diff with newer revision in right pane
ro: Faceți diff cu o versiune mai nouă din panoul din dreapta

en: No newer revision available for diff
ro: Nicio versiune mai nouă nu este disponibilă pentru diff

en: Diff with newest revision in right pane
ro: Faceți diff cu cea mai nouă versiune din panoul din dreapta

en: The page was saved %(count)d times, though!
ro: Pagina a fost salvată de %(count)d ori totuși!

en: (ignoring whitespace)
ro: (ignorare caractere spațiu)

en: Ignore changes in the amount of whitespace
ro: Ignorare modificări în cantitatea de caractere spațiu

en: Empty user name. Please enter a user name.
ro: Numele necompletat. Introduceți un nume de utilizator

en: Invalid user name {{{'%s'}}}.
    Name may contain any Unicode alpha numeric character, with optional one
    space between words. Group page name is not allowed.
ro: Nume de utilizator invalid {{{'%s'}}}.
    Numele poate conține orice caractere Unicode alfanumerice , cu un
    spațiu opțional între cuvinte. Nume de grup de pagini nu este permis.

en: This user name already belongs to somebody else.
ro: Acest nume de utilizator este deja alocat.

en: Please specify a password!
ro: Specificați o parolă!

en: Please provide your email address. If you lose your login information, you can get it by email.
ro: Specificați adresa de email. Dacă pierdeți informația de login, o puteți obține prin email.

en: This email already belongs to somebody else.
ro: Această adresă de email este deținută deja de altcineva.

en: User account created! You can use this account to login now...
ro: Contul de utilizator a fost creat! Puteți folosi acest cont pentru login acum...

en: Password repeat
ro: Repetare parolă

en: TextCha (required)
ro: TextCha (necesar)

en: Create Profile
ro: Creează profil

en: Create Account
ro: Creați un cont

en: Full Link List for "%s"
ro: Lista Completă de Legături pentru "%s"

en: You must login to add a quicklink.
ro: Trebuie să vă logați pentru a putea adăuga o legătură rapidă

en: A quicklink to this page has been added for you.
ro: A fost adăugată o legătură rapidă către această pagină pentru dumnveavoastră.

en: A quicklink to this page could not be added for you.
ro: O legătură rapidă către această pagină nu a putut fi adăugată pentru dumnveavoastră.

en: You already have a quicklink to this page.
ro: Aveți deja o legătură rapidă către această pagină.

en: Create redirect for renamed page(s)?
ro: Creați redirecționare pentru pagina(paginile) redenumite?

en: Rename all /subpages too?
ro: Redenumiți toate subpaginile de asemenea?

en: Create redirect for renamed page?
ro: Creați redirecționare pentru pagina redenumită?

en: Really rename this page?
ro: Sigur doriți ștergerea acestei pagini ?

en: Optional reason for the renaming
ro: Motiv opțional referitor la redenumire.

en: Wiki Backup
ro: Copie de rezervă Wiki

en: = Downloading a backup =
    
    Please note:
     * Store backups in a safe and secure place - they contain sensitive information.
     * Make sure your wiki configuration backup_* values are correct and complete.
     * Make sure the backup file you get contains everything you need in case of problems.
     * Make sure it is downloaded without problems.
    
    To get a backup, just click here:
ro: = Descărcarea unei copii de rezervă =
    
    Rețineți:
     * Stocați copiile de rezervă și asigurați locul - conțin informații sensibile.
     * Asigurați-vă că valorile copiei de rezervă_* a configurației dumneavoastră wiki sunt corecte și complete.
     * Asigurați-vă că fișierul copiei de rezervă pe care îl obțineți conține tot ce aveți nevoie în caz de probleme.
     * Asigurați-vă că este descărcat fără probleme.
    
    Pentru a obține o copie de rezervă, apăsați aici:

en: Backup
ro: Copie de rezervă

en: You are not allowed to do remote backup.
ro: Nu puteți face copie de rezervă la distanță.

en: Unknown backup subaction: %s.
ro: Subacțiune a copiei de rezervă necunoscută %s.

en: Revert
ro: Anulează

en: You are not allowed to revert this page!
ro: Nu aveți permisiunea de a modifica această pagină la o stare anterioară

en: You were viewing the current revision of this page when you called the revert action. If you want to revert to an older revision, first view that older revision and then call revert to this (older) revision again.
ro: Când ați făcut acțiunea de anulare vedeați versiunea curentă a acestei pagini. Dacă doriți să anulați către o versiune mai veche, mai întâi vedeți acea versiune veche și apoi faceți acțiunea de anulare către această (mai veche) versiune iarăși.

en: Optional reason for reverting this page
ro: Motiv opțional pentru a anula modificările la această pagină

en: Really revert this page?
ro: Sigur doriți anularea modificărilor la această pagină?

en: Member of Groups
ro: Membru în grupurile

en: Disable user
ro: Dezactivare utilizator

en: Enable user
ro: Activare utilizator

en: disabled
ro: dezactivat

en: Mail account data
ro: Datele contului de email

en: RecentChanges
ro: ModificăriRecente

en: WikiTipOfTheDay
ro: SfatulZileiWiki

en: TitleIndex
ro: IndexTitluri

en: WordIndex
ro: IndexCuvinte

en: FindPage
ro: CăutarePagină

en: MissingPage
ro: PaginăLipsă

en: MissingHomePage
ro: PaginaPrincipalăLipsă

en: WikiHomePage
ro: Pagina Principală Wiki

en: WikiName
ro: NumeWiki

en: WikiWikiWeb
ro: WikiWebWiki

en: FrontPage
ro: PaginaPrincipală

en: WikiSandBox
ro: CutiaCuNisipWiki

en: InterWiki
ro: ÎntreWiki

en: AbandonedPages
ro: PaginiAbandonate

en: OrphanedPages
ro: PaginiOrfane

en: WantedPages
ro: PaginiCăutate

en: EventStats
ro: StatisticiEveniment

en: PageSize
ro: DimensiunePagină

en: PageHits
ro: AccesăriPagină

en: RandomPage
ro: PaginăAleatoare

en: XsltVersion
ro: VersiuneXslt

en: FortuneCookies
ro: CookieuriNorocoase

en: HelpOnMoinCommand
ro: AjutorLaFormatare

en: HelpOnFormatting
ro: AjutorLaFormatare

en: HelpContents
ro: Ajutor

en: HelpOnRules
ro: Ajutor

en: HelpOnSlideShows/000 Introduction
ro: HelpOnSlideShows/000 Introducere

en: HelpOnSlideShows/100 Creating the slides
ro: HelpOnSlideShows/100 Crearea diapozitivelor

en: HelpOnSlideShows/900 Last but not least: Running your presentation
ro: HelpOnSlideShows/900 Ultimul dar nu cel din urmă: Rularea prezentării dumneavoastră

en: WikiCourse/01 What is a MoinMoin wiki?
ro: WikiCourse/01 Ce este o wiki MoinMoin?

en: WikiCourse/02 Finding information
ro: WikiCourse/02 Găsirea informațiilor

en: WikiCourse/03 Staying up to date
ro: WikiCourse/03 Păstrarea stării actualizate

en: WikiCourse/04 Creating a wiki account
ro: WikiCourse/04 Crearea unui cont wiki

en: WikiCourse/05 User preferences
ro: WikiCourse/05 Preferințe Utilizator

en: WikiCourse/06 Your own wiki homepage
ro: WikiCourse/06 Propria dumneavoastră pagină implicită wiki

en: WikiCourse/07 The text editor
ro: WikiCourse/07 Editorul de text

en: WikiCourse/08 Hot Keys
ro: WikiCourse/08 Taste calde

en: WikiCourse/10 Text layout with wiki markup
ro: WikiCourse/10 Aranjament text cu marcare wiki

en: WikiCourse/11 Paragraphs
ro: WikiCourse/11 Paragrafe

en: WikiCourse/12 Headlines
ro: WikiCourse/12 Titluri

en: WikiCourse/13 Lists
ro: WikiCourse/13 Liste

en: WikiCourse/14 Text styles
ro: WikiCourse/14 Stiluri text

en: WikiCourse/15 Tables
ro: WikiCourse/15 Tabele

en: WikiCourse/16 Wiki internal links
ro: WikiCourse/16 Linkuri interne wiki

en: WikiCourse/17 External links
ro: WikiCourse/17 Linkuri externe wiki

en: WikiCourse/18 Attachments
ro: WikiCourse/18 Atașamente

en: WikiCourse/19 Symbols
ro: WikiCourse/19 Simboluri

en: WikiCourse/20 Dynamic content
ro: WikiCourse/20 Conținut dinamic

en: WikiCourse/21 Macros
ro: WikiCourse/21 Macro-uri

en: WikiCourse/22 Parsers
ro: WikiCourse/22 Interpretoare

en: WikiCourse/23 Actions
ro: WikiCourse/23 Acțiuni

en: WikiCourse/30 The graphical editor
ro: WikiCourse/30 Editorul grafic

en: WikiCourse/40 Creating more pages
ro: WikiCourse/40 Crearea mai multor pagini

en: WikiCourse/50 Wiki etiquette
ro: WikiCourse/50 Etichetă Wiki

en: WikiCourse/51 Applications
ro: WikiCourse/51 Aplicații

en: WikiCourse/52 Structure in the wiki
ro: WikiCourse/52 Structură în wiki

en: Sun
ro: Dum

en: Mon
ro: Lun

en: Tue
ro: Mar

en: Wed
ro: Mie

en: Thu
ro: Joi

en: Fri
ro: Vin

en: Sat
ro: Sâm

en: AttachFile
ro: AtașareFișier

en: DeletePage
ro: ȘtergerePagină

en: LikePages
ro: PaginiAsemănătoare

en: LocalSiteMap
ro: HartaLocalăSit

en: RenamePage
ro: RedenumirePagină

en: SpellCheck
ro: VerificareOrtografie

en: Discussion
ro: Discuție

en: User agent
ro: Agent utilizator

en: Others
ro: Altele

en: Distribution of User-Agent Types
ro: Distribuția Tipurilor User-Agent

en: Page Size Distribution
ro: Distribuția Dimensiunii Paginii

en: page size upper bound [bytes]
ro: limita superioară a dimensiunii paginii [octeți]

en: # of pages of this size
ro: # de pagini de această dimensiune

en: Views/day
ro: Vizionări/zi

en: Edits/day
ro: Editări/zi

en: %(chart_title)s for %(filterpage)s
ro: %(chart_title)s pentru %(filterpage)s

en: green=view
    red=edit
ro: verde=vizionare
    red=editare

en: date
ro: data

en: # of hits
ro: # de accesări

en: Language
ro: Limbă

en: <Browser setting>
ro: <Setare browser>

en: No orphaned pages in this wiki.
ro: Nu există nici o pagină fără legături către ea în acest wiki.

en: Include system pages
ro: Includere pagini sistem

en: Exclude system pages
ro: Excludere pagini sistem

en: No wanted pages in this wiki.
ro: Nici o pagină dorită în acest wiki.

en: Python Version
ro: Versiunea Python

en: MoinMoin Version
ro: Versiunea MoinMoin

en: Release %s [Revision %s]
ro: Seria %s [versiunea %s]

en: Number of pages
ro: Număr de pagini

en: Number of system pages
ro: Număr de pagini sistem

en: Accumulated page sizes
ro: Mărimile acumulate ale paginilor

en: Disk usage of %(data_dir)s/pages/
ro: Utilizarea de disc a %(data_dir)s/pages/

en: Disk usage of %(data_dir)s/
ro: Utilizarea de disc a %(data_dir)s/

en: Entries in edit log
ro: Intrări în jurnalul de editare

en: NONE
ro: NIMIC

en: Global extension macros
ro: Extensii macro globale

en: Local extension macros
ro: Extensii macro locale

en: Global extension actions
ro: Acțiuni de extensie globale

en: Local extension actions
ro: Acțiuni de extensie locale

en: Global parsers
ro: Analizatoare(parsers) globale

en: Local extension parsers
ro: Analizatoare(parsers) locale de extindere

en: Xapian and/or Python Xapian bindings not installed
ro: Legăturile Xapian și/sau Python Xapian nu sunt instalate

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: index unavailable
ro: Indice indisponibil

en: index available
ro: Indice disponibile

en: Xapian search
ro: Căutare Xapian

en: Stemming for Xapian
ro: Decurg pentru Xapian

en: Active threads
ro: Fire(threads) active

en: Search for items
ro: Caută articole

en: containing all the following terms
ro: care conțin toți termenii următori

en: containing one or more of the following terms
ro: care conțin una sau mai multe din următoarele mențiuni

en: not containing the following terms
ro: care nu conțin următorii termeni

en: last modified since (e.g. 2 weeks before)
ro: Ultima modificare de (de exemplu, 2 săptămâni înainte)

en: any category
ro: orice categorie

en: any language
ro: orice limbă

en: any mimetype
ro: orice mimetype

en: Categories
ro: Categorii

en: File Type
ro: Tip fișier

en: Search only in titles
ro: Caută doar în titluri

en: Case-sensitive search
ro: Căutare ținând cont de litere mari și mici

en: Exclude underlay
ro: Exclude izolație

en: No system items
ro: Nici un element de sistem

en: Search in all page revisions
ro: Caută în toate revizuirile paginii

en: Go get it!
ro: Duceți-vă să luați!

en: No quotes on %(pagename)s.
ro: Nu există citate la %(pagename)s.

en: Contents
ro: Conținut

en: Variable name
ro: Nume variabilă:

en: Default
ro: Implicit

en: Description
ro: Descriere

en: Lexer description
ro: Descrierea lexer

en: Lexer names
ro: Nume lexer

en: File patterns
ro: Modele de fișier

en: Unsupported navigation scheme '%(scheme)s'!
ro: Schema de navigare '%(scheme)s' nu este posibilă!

en: No parent page found!
ro: Nici o pagină părinte nu a fost găsită!

en: Slideshow
ro: Afișare succesivă

en: Slide %(pos)d of %(size)d
ro: Imaginea %(pos)d din %(size)d

en: File attachment browser
ro: Explorator de atașamente

en: User account browser
ro: Browser-ul de cont utilizator

en: Search Titles
ro: Căutare Titluri

en: Display context of search results
ro: Afișează contextul rezultatelor căutării

en: Case-sensitive searching
ro: Căutare case-sensitive

en: Search Text
ro: Căutare Text

en: <<%(macro_name)s: execution failed [%(error_msg)s] (see also the log)>>
ro: <<%(macro_name)s: execuția a eșuat [%(error_msg)s] (vedeți de asemenea jurnalul)>>

en: Go To Page
ro: Mergi La Pagina

en: Wiki configuration
ro: Configurare wiki

en: This table shows all settings in this wiki that do not have default values. Settings that the configuration system doesn't know about are shown in ''italic'', those may be due to third-party extensions needing configuration or settings that were removed from Moin.
ro: Acest tabel indică toate setările în acest wiki, care nu au valori implicite. Setările despre care sistemul de configurare nu știe sunt afișate în '' cursiv '', cele poate fi din cauza unui program străin care are nevoie de configurare sau setări care au fost eliminate din Moin.

en: Setting
ro: Configurare

en: %(mins)dm ago
ro: %(mins)dm mai devreme

en: (no bookmark set)
ro: (nici un semn de carte setat)

en: (currently set to %s)
ro: (momentan setat la %s)

en: Delete bookmark
ro: Șterge semn de carte

en: Set bookmark
ro: Setare Semn De Carte

en: [Bookmark reached]
ro: [Semn de carte accesat]

en: Markup
ro: Marcare

en: Display
ro: Afișare

en: Upload new attachment "%(filename)s"
ro: Trimitere atașament nou "%(filename)s"

en: %(extension_name)s %(extension_type)s: Required argument %(argument_name)s missing.
ro: %(extension_name)s %(extension_type)s: Argumentul necesar %(argument_name)s lipsește.

en: Current configuration does not allow embedding of the file %(file)s because of its mimetype %(mimetype)s.
ro: Configurația curentă nu permite încorporarea fișierului %(file)s din cauza mimetype %(mimetype)s.

en: Embedded
ro: Încorporat

en: Invalid include arguments "%s"!
ro: Argumente de includere "%s" sunt invalide!

en: Nothing found for "%s"!
ro: Nimic nu a fost găsit pentru "%s"!

en: Switch user
ro: Comutare utilizatori

en: No user selected
ro: Niciun utilizator selectat

en: You can now change the settings of the selected user account; log out to get back to your account.
ro: Acum puteți schimba setările contului selectat; deconectați-vă pentru a vă întoarce la contul dumneavoastră.

en: You are the only user.
ro: Sunteți singurul utilizator.

en: As a superuser, you can temporarily assume the identity of another user.
ro: În calitate de superutilizator, vă puteți asuma temporar identitatea altui utilizator.

en: Select User
ro: Selectați utilizator

en: Preferences
ro: Preferințe

en: This jabber id already belongs to somebody else.
ro: Acest ID jabber aparține deja altcuiva.

en: The theme '%(theme_name)s' could not be loaded!
ro: Tema '%(theme_name)s' nu a putut fi încărcată!

en: User preferences saved!
ro: Preferințele au fost salvate!

en: the one preferred
ro: cel preferat

en: free choice
ro: alegere liberă

en: Save
ro: Salvare

en: Preferred theme
ro: Tema dorită

en: Editor Preference
ro: Preferințe Editor

en: Editor shown on UI
ro: Editorul afișat în UI

en: Time zone
ro: Fus orar

en: Your time is
ro: Ora locală pentru dumneavoastră este

en: Server time is
ro: Ora locală a server-ului este

en: Date format
ro: Formatul datei

en: Preferred language
ro: Limba dorită

en: General options
ro: Opțiuni generale

en: Quick links
ro: Legături rapide

en: Change password
ro: Schimbă parola

en: Your password has been changed.
ro: Parola a fost schimbată.

en: To change your password, enter a new password twice.
ro: Pentru a schimba parola, introduceți noua parolă de două ori.

en: OpenID settings
ro: Configurări OpenID

en: Cannot remove all OpenIDs.
ro: Nu s-au putut elimina toate OpenID-urile.

en: The selected OpenIDs have been removed.
ro: OpenID-urile selectate au fost eliminate.

en: No OpenID given.
ro: Nu a fost dat niciun OpenID.

en: OpenID is already present.
ro: OpenID este deja prezent.

en: This OpenID is already used for another account.
ro: Acest OpenID este deja folosit pentru alt cont.

en: OpenID added successfully.
ro: OpenID-ul a fost adăugat cu succes.

en: Current OpenIDs
ro: OpenID-urile curente

en: Remove selected
ro: Elimină cele selectate

en: Add OpenID
ro: Adaugă OpenID

en: Notification
ro: Notificare

en: Notification settings saved!
ro: Configurarea notificărilor a fost salvată!

en: '''Event type'''
ro: '''Tip eveniment'''

en: Select the events you want to be notified about.
ro: Selectați evenimentele despre care vreți să fiți notificați.

en: Before you can be notified, you need to provide a way to contact you in the general preferences.
ro: Înainte de a putea fi notificat, trebuie să furnizați în preferințele generale un mod de a vă contacta.

en: Subscribed events
ro: Evenimente înscrise

en: Subscribed wiki pages<<BR>>(one regex per line)
ro: Înscris la următoarele pagini wiki<<BR>>(o expresie regulară per linie)

en: OpenID server
ro: Server OpenID

en: The selected websites have been removed.
ro: Saiturile web selectate au fost eliminate.

en: Trusted websites
ro: Saituri web de încredere

en: Inlined image: %(url)s
ro: Imagine în linie: %(url)s

en: Toggle line numbers
ro: Comutare numerotare linii
