Monster-Masher - en to ca translation catalogue (73 entries)

en: Level %1 cleared for monsters!
ca: Nivell %1 net de monstres

en: And the last hero disappeared...
ca: I desaparegué l'últim heroi...

en: All levels liberated!
ca: S'han alliberat tots els nivells

en: Entering level %1...
ca: S'està entrant al nivell %1...

en: Fatal error
ca: Error fatal

en: %1. Check your installation or report the problem to the distributor if you installed from a package.
ca: %1. Comproveu la vostra instal·lació o si heu instal·lat el programa des d'un paquet envieu un informe al distribuïdor.

en: In the old days, before man entered the world, the gnomes were abundant.
ca: En els dies antics abans de que l'home arribés al món els gnoms eren abundants.

en: Through centuries of hard labour, only slightly eased by the levitational powers provided to them by their god, they bored out shafts and caves in the mountains.
ca: Durant segles de dur teball, només facilitat pels poders de levitació proporcionats pel seu Déu, els gnoms excavaren coves i pous en la muntanya.

en: Always seeking the precious stones and valuable ore...
ca: Sempre buscant pedres precioses i minerals valuosos...

en: But one clan dug deeper than the others. Only its wealth was growing quicker than its greed.
ca: Però un clan excavà mes profundament que els altres. Únicament la seva riquesa creixia més de presa que la seva cobdícia.

en: The years went by. The chief of the clan became the king of the gnomes. Thousands of men, women and children were sent to work in the deepest, most profitable mines.
ca: Els anys passaren. El cap del clan va esdevenir el rei dels gnoms. Centenars d'homes, dones i nens van ser enviats a treballar en les més profundes i riques mines.

en: Then one day a large deposit of coal was found. Or so it was thought...
ca: Aleshores un dia van trobar un gran dipòsit de carbó. O això pensaven ells...

en: From the black carbon, a strange creature rose!
ca: Una estranya criatura va sorgir del negre carbó

en: The first moments of surprise among the workers were replaced with horror as hundreds of other shapes broke out of the vein, crushing everything and everybody on their way.
ca: Els primers moments de sorpresa entre els treballadors van ser reemplaçats per l'horror de centenars de formes sorgides de la veta, destruint tot allò que es creuava en el seu camí.

en: For months, the clan fought the monsters. Only a handful of messengers sent out to warn the other clans survived.
ca: Durant mesos el clan lluità amb els monstres. Únicament un grapat de missatgers enviats a avisar a altres clans van sobreviure.

en: The world of the gnomes was threatened...
ca: El món dels gnoms estava amenaçat...

en: By the black monsters made of carbon harder than steel, mechanical in their stupidity; but deadly.
ca: Pels monstres negres fets d'un carbó més dur que l'acer, mecànics en la seva estupidesa; pero mortífers.

en: By the armoured monsters so well-protected that only the bed-rock was hard enough to slay them.
ca: Per monstres amb armadures tan ben protegits que solament la roca més profunda era prou dura per matar-los.

en: By the seekers, sneaky and tricky, red from the gnome blood that their spikes had spilled.
ca: Pels buscadors, disimulats i difícils, rojos amb la sang derramada pels gnoms.

en: And by the blue egg layers that multiplied their number by thousands.
ca: I per les capes dels ous blaus multiplicaren el seu nombre per milers.

en: The only remaining hope of the gnomes was a humble levitation worker. He had found a way to mash the monsters against the mountain rocks.
ca: L'única esperança dels gnoms era un humil treballador levitant. Ell trobà una manera d'aixafar els monstres contra les roques de la muntanya.

en: That hope is you.
ca: L'esperança ets tu.

en: You must battle your way deep into the mountains, past each of the levels of the clan of the kings and clear the way for the rock summoners to block the vein.
ca: Heu de lluitar obrint-vos pas pels profunds camins dins la muntanya, passant per cada nivell més enllà del clan dels reis i netejar el camí dels invocadors de roques per a bloquejar la veta.

en: Only then can the gnomes survive...
ca: Solament aleshores podran els gnoms sobreviure...

en: Monster Masher: cannot load the icon "%1".
ca: Monster Masher: no s'ha pogut carregar la icona "%1".

en: Resurrections: %1
ca: Resurreccions: %1

en: Score: %1
ca: Punts: %1

en: Level: %1
ca: Nivell: %1

en: _New game
ca: _Nou joc

en: _Introduction
ca: _Introducció

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _About
ca: Quant _a

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Resume game
ca: _Reprèn el joc

en: Re_start level
ca: Reini_cia el nivell

en: _End game
ca: Finalitza _el joc

en: Fast-paced monster mashing game for GNOME. Splat the monsters before they roll over you and take over the world of the gnomes!
ca: Ràpid joc d'aixafar monstres per a GNOME. Acabeu amb els monstres abans que ells us passin pel damut i acabin amb el món dels gnoms!

note: note to translators: resur. stands for resurrections; resurrections occur when the player is given life again after having died (the translation should preferably be short)
en: (resur.: %1)
ca: (resurr.: %1)

en: An error occurred while reading the file "%1". This may mean that the recordings of what levels you have passed are lost.
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer "%1". Pot significar que s'hagin perdutels registres de tots els nivells que ja has passat.

en: Load error
ca: Error de càrrega

en: An error occurred while saving the file "%1". This may mean that the recordings of what levels you have passed are lost.
ca: S'ha produït un error en desar l'arxiu "%1". Pot significar que s'hagin perdutels registres de tots els nivells que has passat.

en: Save error
ca: Desa l'error

en: <b>Difficulty</b>
ca: <b>Dificultat</b>

en: <b>Fullscreen</b>
ca: <b>Pantalla sencera</b>

en: <b>Level</b>
ca: <b>Nivell</b>

en: <b>Moving</b>
ca: <b>Moviments</b>

en: <b>Number of Players</b>
ca: <b>Nombre de jugadors</b>

en: <b>Pull block</b>
ca: <b>Estirar bloc</b>

en: Appearance
ca: Aparença

en: Key for activating pulling of blocks
ca: Tecla per estirar dels blocs

en: Key for moving down
ca: Tecla de desplaçament a baix

en: Key for moving to the left
ca: Tecla de desplaçament a l'esquerra

en: Key for moving to the left and down
ca: Tecla de desplaçament esquerra i baix

en: Key for moving to the left and up
ca: Tecla de desplaçament a l'esquerra i dalt

en: Key for moving to the right
ca: Tecla de desplaçament a la dreta

en: Key for moving to the right and down
ca: Tecla de desplaçament a la dreta i baix

en: Key for moving to the right and up
ca: Tecla de desplaçament a la dreta i dalt

en: Key for moving up
ca: Tecla de desplaçament a dalt

en: Player 1 keys
ca: Tecles del jugador 1

en: Player 2 keys
ca: Tecles del jugador 2

en: Preferences
ca: Preferències

en: Start Game
ca: Comença el joc

en: Start at _level:
ca: Comença a_l nivell:

en: Use _fullscreen mode
ca: Utilitza la _pantalla sencera

en: _Easy
ca: _Fàcil

en: _Hard
ca: _Difícil

en: _Medium
ca: _Mitjà

en: _One player
ca: Un jugad_or

en: _Start
ca: _Comença

en: _Two players
ca: _Dos jugadors

en: Mash monsters and save the gnomes
ca: Aixafa els monstres i salva els gnoms

en: The string should be the GDK name of the key value to use (can be found in gdk/gdkkeynames.c).
ca: La cadena deu ser el nom GDK del valor de tecla a utilitzar (es pot trobar a gdk/gdkkeynames.c).

en: Use fullscreen
ca: Utilitza pantalla completa
