monster-masher - en to sr translation catalogue (75 entries)

en: Level %1 cleared for monsters!
sr: Ниво %1 је очишћен од чудовишта!

en: And the last hero disappeared...
sr: И последњи јунак је нестао...

en: All levels liberated!
sr: Сви нивои ослобођени!

en: Entering level %1...
sr: Улази на ниво %1...

en: Fatal error
sr: Кобна грешка

en: %1. Check your installation or report the problem to the distributor if you installed from a package.
sr: %1. Проверите вашу инсталацију и пријавите проблем дистрибутеру уколико сте инсталирали помоћу припремљеног пакета.

en: In the old days, before man entered the world, the gnomes were abundant.
sr: Некада давно, пре него што је човек крочио на свет, гнома је било у изобиљу.

en: Through centuries of hard labour, only slightly eased by the levitational powers provided to them by their god, they bored out shafts and caves in the mountains.
sr: Кроз векове мукотрпног рада, једва мало олакшан њиховим способностима лебдења које им је подарио њихов бог, копали су руде и пећине у планинама.

en: Always seeking the precious stones and valuable ore...
sr: Увек у потрази за драгоценим камењем и вредним рудама...

en: But one clan dug deeper than the others. Only its wealth was growing quicker than its greed.
sr: Међутим, једно племе је копало дубље од осталих. Једино је његово богатство расло брже од његове похлепе.

en: The years went by. The chief of the clan became the king of the gnomes. Thousands of men, women and children were sent to work in the deepest, most profitable mines.
sr: Године су пролазиле. Поглавица племена је постао краљ гнома. Хиљаде и хиљаде људи, жена и деце је послато да раде у најдубљим, најисплативијим рудницима.

en: Then one day a large deposit of coal was found. Or so it was thought...
sr: А онда, једног дана је пронађена велика количина угља. Бар су тако испрва мислили...

en: From the black carbon, a strange creature rose!
sr: Из црног угљеника, дигло се чудновато створење!

en: The first moments of surprise among the workers were replaced with horror as hundreds of other shapes broke out of the vein, crushing everything and everybody on their way.
sr: Ужас је заменио почетно изненађење међу радницима када су стотине других изашле из копова, газећи све пред собом.

en: For months, the clan fought the monsters. Only a handful of messengers sent out to warn the other clans survived.
sr: Месецима се племе борило против чудовишта. Преживело је једва неколико гласника послатих да обавесте остала племена.

en: The world of the gnomes was threatened...
sr: Свет гнома је био угрожен...

en: By the black monsters made of carbon harder than steel, mechanical in their stupidity; but deadly.
sr: Угрожен од црних чудовишта направљених од угљеника јачег од челика, механичких у њиховој глупости, али убитачних.

en: By the armoured monsters so well-protected that only the bed-rock was hard enough to slay them.
sr: Угрожен од оклопљених чудовишта тако добро заштићених да су једино стене довољно чврсте да их униште.

en: By the seekers, sneaky and tricky, red from the gnome blood that their spikes had spilled.
sr: Угрожен од трагача, прикривених и превртљивих, црвених од крви гнома коју су пролили њихови убоди.

en: And by the blue egg layers that multiplied their number by thousands.
sr: И угрожени од плавих легача јаја који су повећавали њихову бројност у хиљадама.

en: The only remaining hope of the gnomes was a humble levitation worker. He had found a way to mash the monsters against the mountain rocks.
sr: Једина преостала нада гномима је био скромни лебдећи радник. Он је пронашао начин да сатре чудовишта о камените планине.

en: That hope is you.
sr: Та нада си ти.

en: You must battle your way deep into the mountains, past each of the levels of the clan of the kings and clear the way for the rock summoners to block the vein.
sr: Морате се пробити дубоко у планине, проћи сваки од нивоа краљева племена и ослободити пут за скупљаче камена да затворе копове.

en: Only then can the gnomes survive...
sr: Јер једино тако гноми могу преживети...

en: Monster Masher: cannot load the icon "%1".
sr: Сређивање чудовишта: не могу да учитам икону „%1“.

en: Resurrections: %1
sr: Васкрсења: %1

en: Score: %1
sr: Успех: %1

en: Level: %1
sr: Ниво: %1

en: _New game
sr: _Нова игра

en: _Introduction
sr: _Увод

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _About
sr: _О програму

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Resume game
sr: _Настави игру

en: Re_start level
sr: Ниво о_д почетка

en: _End game
sr: _Заврши игру

en: Fast-paced monster mashing game for GNOME. Splat the monsters before they roll over you and take over the world of the gnomes!
sr: Брза игра сређивања чудовишта за Гнома. Спљескајте чудовишта пре него што вас савладају и освоје свет гнома!

en: Monster Masher
sr: Сређивање чудовишта

en: Copyright (c) 2003 Ole Laursen
sr: Сва права задржана © 2003 Оле Лаурсен

note: note to translators: resur. stands for resurrections (the translation should preferably be short)
en: (resur.: %1)
sr: (васкрс.: %1)

en: An error occurred while reading the file "%1". This may mean that the recordings of what levels you have passed are lost.
sr: Догодила се грешка при учитавању датотеке „%1“. Ово можда значи да су изгубљени записи о томе које сте нивое прешли.

en: Load error
sr: Грешка при учитавању

en: An error occurred while saving the file "%1". This may mean that the recordings of what levels you have passed are lost.
sr: Догодила се грешка при чувању датотеке „%1“. Ово можда значи да су изгубљени записи о томе које сте нивое прешли.

en: Save error
sr: Грешка при чувању

en: <b>Difficulty</b>
sr: <b>Сложеност</b>

en: <b>Fullscreen</b>
sr: <b>Цео екран</b>

en: <b>Level</b>
sr: <b>Ниво</b>

en: <b>Moving</b>
sr: <b>Кретање</b>

en: <b>Number of Players</b>
sr: <b>Број играча</b>

en: <b>Pull block</b>
sr: <b>Повуците блок</b>

en: Appearance
sr: Изглед

en: Key for activating pulling of blocks
sr: Тастер за повлачење блокова

en: Key for moving down
sr: Тастер за покрет доле

en: Key for moving to the left
sr: Тастер за покрет лево

en: Key for moving to the left and down
sr: Тастер за покрет лево и десно

en: Key for moving to the left and up
sr: Тастер за покрет лево и горе

en: Key for moving to the right
sr: Тастер за покрет десно

en: Key for moving to the right and down
sr: Тастер за покрет десно и доле

en: Key for moving to the right and up
sr: Тастер за покрет десно и горе

en: Key for moving up
sr: Тастер за покрет горе

en: Player 1 keys
sr: Тастери за 1. играча

en: Player 2 keys
sr: Тастери за 2. играча

en: Preferences
sr: Поставке

en: Start Game
sr: Почни игру

en: Start at _level:
sr: Почни на _нивоу:

en: Use _fullscreen mode
sr: Преко _целог екрана

en: _Easy
sr: _лаком

en: _Hard
sr: _тешком

en: _Medium
sr: _средњем

en: _One player
sr: _Један играч

en: _Start
sr: _Почни

en: _Two players
sr: _Два играча

en: Mash monsters and save the gnomes
sr: Средите чудовишта и спасите гноме

en: The string should be the GDK name of the key value to use (can be found in gdk/gdkkeynames.c).
sr: Ниска треба да представља Гдк име за вредност тастера (може се наћи у gdk/gdkkeynames.c).

en: Use fullscreen
sr: Прикажи преко целог екрана
