morph-browser - en to eo translation catalogue (77 entries)

en: Internet;WWW;Browser;Web;Explorer
eo: Interreto;TTT;TTT-legilo;retumilo;reto

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: New Private Window
eo: Nova privata fenestro

en: Back
eo: Reen

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
eo: Pli malnova paĝo

en: Bookmark
eo: Legosigno

en: Clear History
eo: Forviŝi historion

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
eo: Forviŝi navigan historion

en: Copy image
eo: Kopii bildon

en: Copy link
eo: Kopii ligilon

en: Copy
eo: Kopii

en: Cut
eo: Eltondi

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
eo: Serĉi en paĝo

en: Forward
eo: Antaŭen

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
eo: Pli nova paĝo

en: Goto
eo: Iri al

en: New Tab
eo: Nova langeto

en: Open image in new tab
eo: Malfermi bildon en nova langeto

en: Open link in default browser
eo: Malfermi ligon per implicita TTT-legilo

en: Open link in new background tab
eo: Malfermi ligon en nova fona langeto

en: Open link in new private window
eo: Malfermi ligon en nova privata fenestro

en: Open link in new tab
eo: Malfermi ligon en nova langeto

en: Open link in new window
eo: Malfermi ligon en nova fenestro

en: Open video in new tab
eo: Malfermi filmon en nova langeto

en: Paste
eo: Alglui

en: Redo
eo: Refari

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Save image
eo: Konservi bildon

en: Save link
eo: Konservi ligon

en: Save video
eo: Konservi filmon

en: Select all
eo: Elekti ĉion

en: Share
eo: Diskonigi

en: Undo
eo: Malfari

en: JavaScript Alert
eo: JavaScript-averto

en: OK
eo: Bone

en: Remember decision
eo: Memori decidon

en: Allow
eo: Permesi

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Username
eo: Salutnomo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Confirm Navigation
eo: Konfirmi navigon

en: Leave
eo: Forlasi

en: Allowed
eo: Permesita

en: Denied
eo: Malpermesita

en: Zoom:
eo: Zomo:

en: Unknown
eo: Nekonato

en: Cancelled
eo: Nuligita

en: Completed
eo: Kompletigita

en: Clear
eo: Forviŝi

en: Downloads
eo: Elŝutoj

en: Deny
eo: Malpermesi

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Download
eo: Elŝuti

note: TRANSLATORS: Field where the title of bookmarked URL can be changed
en: Name
eo: Nomo

en: Save
eo: Konservi

en: Homepage
eo: Ĉefpaĝo

en: Done
eo: Farite

en: New private window
eo: Nova privata fenestro

en: History
eo: Historio

en: Settings
eo: Agordoj

en: View source
eo: Vidi fonton

en: Save / Print to PDF
eo: Konservi/presi kiel PDF-on

en: Zoom
eo: Zomi

en: Choose an application
eo: Elekti aplikaĵon

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: More
eo: Pli

en: Default
eo: Implicite

en: Microphone
eo: Mikrofono

en: Camera
eo: Kamerao

en: New tab
eo: Nova langeto

en: Remove
eo: Forigi

en: Close
eo: Fermi

en: Close the app
eo: Fermi la programon

en: Skip
eo: Preterpasi

en: Save Zoom
eo: Konservi zomon
