morph-browser - en to gl translation catalogue (228 entries)

en: Morph Browser
gl: Navegador Morph

en: Morph Web Browser
gl: Navegador web Morph

en: Browse the World Wide Web using QtWebEngine
gl: Navegue pola World Wide Web usando QtWebEngine

en: Internet;WWW;Browser;Web;Explorer
gl: Internet;WWW;Navegador;Web;Explorador

en: New Window
gl: Xanela nova

en: New Private Window
gl: Xanela privada nova

en: Back
gl: Atrás

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
gl: Páxina máis antiga

en: Bookmark link
gl: Engadir a ligazón aos marcadores

en: Bookmark
gl: Marcador

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
gl: Engadir esta páxina aos marcadores

en: Clear History
gl: Borrar o historial

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
gl: Borrar o historial de navegación

en: Copy image
gl: Copiar a imaxe

en: Copy link
gl: Copiar a ligazón

en: Copy
gl: Copiar

en: Cut
gl: Cortar

en: Erase
gl: Borrar

en: Find in page
gl: Buscar na páxina

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
gl: Buscar na páxina

en: Forward
gl: Reenviar

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
gl: Páxina máis recente

en: Goto
gl: Ir a

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
gl: Enderezo;URL;www

en: New Tab
gl: Lapela nova

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
gl: Abrir unha lapela nova

en: Open image in new tab
gl: Abrir a imaxe nunha lapela nova

en: Open link in default browser
gl: Abrir a ligazón no navegador predeterminado

en: Open link in new background tab
gl: Abrir a ligazón nunha lapela nova en 2º plano

en: Open link in new private window
gl: Abrir a ligazón nunha xanela privada nova

en: Open link in new tab
gl: Abrir a ligazón nunha lapela nova

en: Open link in new window
gl: Abrir a ligazón nunha xanela nova

en: Open video in new tab
gl: Abrir o vídeo nunha lapela nova

en: Paste
gl: Pegar

en: Redo
gl: Refacer

en: Reload
gl: Recargar

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
gl: Saír da páxina

en: Save image
gl: Gardar a imaxe

en: Save link
gl: Gardar a ligazón

en: Save video
gl: Gardar o vídeo

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: Share
gl: Compartir

en: Undo
gl: Desfacer

en: JavaScript Alert
gl: Alerta de JavaScript

en: OK
gl: Aceptar

en: Custom URL schemes
gl: Esquemas de URL personalizados

en: Remember decision
gl: Recordar a decisión

en: Allow
gl: Permitir

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Block domain
gl: Bloquear o dominio

en: You're trying to access %1 but it is not on your approved domain whitelist. Would you like to continue to block the domain, allow browsing to the domain, or go back?
gl: Vostede está tentando acceder a %1 que non está na lista branca de dominios aprobados. Gustaríalle continuar bloqueando o dominio, permitir navegar ao dominio, ou volver atrás?

en: %1 is trying to access %2 but it is not on your approved domain whitelist. Would you like to continue to block the domain, allow loading data from the domain, or just ignore this request ?
gl: %1 está tentando acceder a %2 que non está na lista branca de dominios aprobados. Gustaríalle continuar bloqueando o dominio, permitir cargar datos do dominio, ou desentenderse desta petición?

en: Allow domain
gl: Permitir o dominio

en: Authentication required.
gl: Precisa autenticación.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
gl: O sitio web %1 precisa autenticación.

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Password
gl: Contrasinal

en: Confirm Navigation
gl: Confirmar navegación

en: Leave
gl: Saír

en: Stay
gl: Quedar

en: This connection is untrusted
gl: Esta conexión non é fiábel

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted. Reason: %2
gl: Está tentando acceder de forma segura a %1 pero o certificado de seguranza deste sitio web non é fiábel. Motivo: %2

en: Proceed anyway
gl: Continuar aínda así

en: Select Color
gl: Seleccionar a cor

en: JavaScript Confirmation
gl: Confirmación de JavaScript

en: Custom User Agents
gl: Axentes de usuario personalizados

en: Delete
gl: Eliminar

en: New User Agent
gl: Axente de usuario novo

en: No custom user agents available
gl: Non hai axentes de usuario personalizados dispoñíbeis

en: Domain blacklist/whitelist
gl: Lista negra/branca de dominios

en: Add domain
gl: Engadir dominio

en: Enter the name of the domain, e.g. example.com (subdomains will be removed).
gl: Introducir o nome do dominio, p.ex. example.com (quitaranse os subdominios).

en: Not Set
gl: Sen estabelecer

en: Never allow access
gl: Non permitir nunca o acceso

en: Always allow access
gl: Permitir sempre o acceso

en: No sites have been granted special permissions
gl: Non hai sitios que teñan permisos especiais

en: Domain specific settings
gl: Axustes específicos de dominio

en: Enter the name of the domain, e.g. m.example.com
gl: Introducir o nome do dominio, p.ex. m.example.com

en: allowed to launch other apps
gl: permitido iniciar outros aplicativos

en: custom user agent
gl: axente de usuario personalizado

en: not set
gl: sen estabelecer

en: No domain specific settings available
gl: Sen axustes específicos de dominio dispoñíbeis

en: Download failed
gl: A descarga fallou

en: Clear
gl: Borrar

en: Downloads
gl: Descargas

en: Confirm selection
gl: Confirmar selección

en: No downloads available
gl: Non hai descargas dispoñíbeis

en: enter user agent string...
gl: introducir cadea de axente de usuario...

en: Certificate Error
gl: Erro co certificado

en: Network Error
gl: Erro de rede

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
gl: Semella que vostede ten problemas visualizando: %1.

en: Error: %1
gl: Erro: %1

en: Back to safety
gl: Volver á seguranza

en: Please check your network settings and try refreshing the page.
gl: Comprobe os axustes de rede e tente actualizar a páxina.

en: Refresh page
gl: Actualizar a páxina

en: Permission Request
gl: Petición de permiso

en: This page wants to know your device’s location.
gl: Esta páxina quere coñecer a localización do dispositivo.

en: Deny
gl: Denegar

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website and %2 is a string that the website sends with more information about the authentication challenge (technically called "realm")
en: The website at %1 requires authentication. The website says "%2"
gl: O sitio web %1 require autenticación. O sitio di «%2»

en: This site security certificate is not trusted.
gl: O certificado de seguranza deste sitio non é fiábel.

en: Learn more
gl: Saber máis

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
gl: Número de serie:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject display name
en: Subject:
    %1
gl: Titular:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject's address
en: Subject address:
    %1
gl: Enderezo do titular:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer display name
en: Issuer:
    %1
gl: Emisor:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer's address
en: Issuer address:
    %1
gl: Enderezo do emisor:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
gl: Válido desde:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
gl: Válido ata:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's SHA1 fingerprint
en: Fingerprint (SHA1):
    %1
gl: Pegada dixital (SHA1):
    %1

en: You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site.
gl: Non debería continuar, especialmente se nunca vira este aviso para este sitio.

en: Permission
gl: Permiso

en: Allow this domain to access your camera and microphone?
gl: Permite a este dominio acceder á cámara e ao micrófono?

en: Allow this domain to access your camera?
gl: Permite a este dominio acceder á cámara?

en: Allow this domain to access your microphone?
gl: Permite a este dominio acceder ao micrófono?

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: JavaScript Prompt
gl: Indicador de JavaScript

en: Proxy authentication required.
gl: Requírese a autenticación no proxy.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
gl: O sitio web %1:%2 require autenticación.

en: Save page as HTML / PDF
gl: Gardar a páxina como HTML / PDF

en: No save actions are available
gl: As accións gardadas non están dispoñibles

en: Save as HTML
gl: Gardar como HTML

en: Download
gl: Descargar

en: Save as PDF
gl: Gardar como PDF

en: find in page
gl: buscar na páxina

en: search or enter an address
gl: buscar ou introducir un enderezo

en: Paste and Go
gl: Pegar e ir

en: Bookmark Added
gl: Marcador engadido

note: TRANSLATORS: Field where the title of bookmarked URL can be changed
en: Name
gl: Nome

note: TRANSLATORS: Field to choose the folder where bookmarked URL will be saved in
en: Save in
gl: Gardar en

en: All Bookmarks
gl: Todos os marcadores

en: New Folder
gl: Cartafol novo

en: Create new folder
gl: Crear un cartafol novo

en: Save
gl: Gardar

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Blocked domain
gl: Dominio bloqueado

en: Blocked navigation request to domain %1.
gl: Bloqueada petición de navegación ao dominio %1.

en: Whitelisted domain
gl: Dominio na lista branca

en: domain %1 is now whitelisted, it will be active on the next page reload.
gl: o dominio %1 está agora na lista branca, será activo na seguinte recarga de páxina.

en: Done
gl: Feito

en: New window
gl: Xanela nova

en: New private window
gl: Xanela privada nova

en: History
gl: Historial

en: Settings
gl: Configuración

en: View source
gl: Ver fonte

en: Save / Print to PDF
gl: Gardar/ Imprimir en PDF

en: Set Desktop mode
gl: Estabelecer modo escritorio

en: the file is already in the downloads folder.
gl: o ficheiro está xa no cartafol de descargas.

en: Choose an application to open this file or add it to the downloads folder.
gl: Escoller un aplicativo para abrir este ficheiro ou engadilo ao cartafol de descargas.

en: Choose an application
gl: Escoller un aplicativo

en: %1 page | %1 pages
gl[0]: %1 páxina
gl[1]: %1 páxinas

en: Last Visited
gl: Última visita

en: Yesterday
gl: Onte

en: search history
gl: historial de buscas

en: All History
gl: Todo o historial

en: Today
gl: Hoxe

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Morph Web Browser
gl: %1 - Navegador web Morph

en: This is a private tab
gl: Esta é unha lapela privada

en: Pages that you view in this tab won't appear in your browser history.
    Bookmarks you create will be preserved, however.
gl: As páxinas que vexa nesta lapela non aparecerán no historial de navegación.
    Porén, manteranse os marcadores que cree.

en: Less
gl: Menos

en: More
gl: Máis

en: Top sites
gl: Sitios destacados

en: You haven't visited any site yet
gl: Aínda non visitou ningunha páxina

en: The rendering process has been closed for this tab.
gl: Pechouse o proceso de renderización desta lapela.

en: Something went wrong while displaying %1.
gl: Algo saíu mal mentres se visualizaba %1.

en: Close tab
gl: Pechar a lapela

en: This site has insecure content
gl: Este sitio ten contido inseguro

en: Identity Not Verified
gl: Identidade non verificada

en: The identity of this website has not been verified.
gl: Non foi posíbel verificar a identidade desta web.

en: You are connected to %1 via HTTPS. The certificate is valid.
gl: Vostede está conectado a %1 vía HTTPS. O certificado é válido.

en: Default
gl: Predeterminado

en: Search engine
gl: Motor de busca

en: New Tab Page
gl: Xanela nova

en: Restore previous session at startup
gl: Restabelecer a sesión previa ao iniciar

en: not available because of startup in private mode
gl: non está dispoñible por causa do inicio en modo privado

en: Automatic fit to width
gl: Axuste automático ao ancho

en: Adjusts the width of the website to the window
gl: Axuste o ancho do sitio web á xanela

en: Default Zoom
gl: Zoom predeterminado

en: Privacy & permissions
gl: Privacidade e permisos

en: Reset browser settings
gl: Restabelecer os axustes do navegador

en: Start in private mode
gl: Comezar no modo privado

en: Only allow browsing to whitelisted websites
gl: Só permitir navegar a sitios na lista branca

en: Camera & microphone
gl: Cámara e micrófono

en: Clear browsing history
gl: Eliminar o historial de navegación

en: Clear browsing history?
gl: Quere eliminar o historial de navegación?

en: Clear cache
gl: Borrar caché

en: Clear cache?
gl: Quere eliminar caché?

en: Clear all cookies
gl: Eliminar caché

en: Clear all Cookies?
gl: Quere eliminar caché?

en: Microphone
gl: Micrófono

en: Camera
gl: Cámara

en: Swipe Up To Exit Full Screen
gl: Esvare cara arriba para saír da pantalla completa

en: Press ESC To Exit Full Screen
gl: Prema ESC para saír da pantalla completa

en: Tap to view
gl: Toque para ver

en: New tab
gl: Lapela nova

en: Move to New Window
gl: Mover a unha xanela nova

en: Close Tab
gl: Pechar a lapela

en: Remove
gl: Eliminar

en: No accounts have been linked to this webapp; press the item below to add an account.
gl: Non hai contas ligadas a este aplicativo web, prema no elemento de baixo para engadir unha.

en: Add account
gl: Engadir unha conta

en: Don't use an account
gl: Non usar unha conta

en: Account error
gl: Erro de conta

en: Close
gl: Pechar

en: Account window could not be opened. You can only create one account at a time; please try again after closing all other account windows.
gl: Non foi posíbel abrir a xanela de conta. Só pode crear unha conta cada vez; ténteo outra vez despois de pechar as demais xanelas de contas.

en: Authentication failed
gl: A autenticación fallou

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> needs to access your %2 online account.
gl: <b>%1</b> precisa acceder á súa conta en liña de %2.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> would like to access your %2 online account.
gl: A <b>%1</b> gustaríalle acceder á súa conta en liña de %2.

en: Choose an account now, or skip this step and choose an online account later.
gl: Escolla unha conta agora, ou salte este paso e escolla unha conta en liña despois.

en: Close the app
gl: Pechar o aplicativo

en: Skip
gl: Saltar

en: Choose account
gl: Seleccionar unha conta

en: Oops, something went wrong.
gl: Vaites, algo saíu mal.

en: WebappContainer Settings
gl: Axustes do WebappContainer

en: Reset webapp settings
gl: Restabelecer os axustes do aplicativo web

en: domain %1 is now whitelisted, please reload the page.
gl: o dominio %1 está agora na lista branca, recargue a páxina.

en: Zoom Out
gl: Apartar

en: Reset
gl: Restabelecer

en: fit
gl: axustar

en: Zoom In
gl: Achegar

en: Current Zoom
gl: Zoom actual

en: domain
gl: dominio

en: default
gl: predeterminado

en: auto-fit
gl: auto-axustar

en: Save Zoom
gl: Gardar ampliación

en: the current web app
gl: o aplicativo web actual

en: Save for domain
gl: Gardar para o dominio

en: Save as default
gl: Gardar como predeterminado
