morph-browser - en to km translation catalogue (135 entries)

en: Back
km: ថយក្រោយ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
km: ទំព័រ​ចាស់ជាង

en: Bookmark link
km: តំណ​ចំណាំ

en: Bookmark
km: ចំណាំ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
km: បន្ថែម​ទំព័រ​នេះ​ទៅ​ចំណាំ

en: Clear History
km: សម្អាត​​ប្រវត្តិ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
km: សម្អាត​ប្រវត្តិ​រុករក

en: Copy image
km: ចម្លង​រូបភាព

en: Copy link
km: ចម្លង​តំណ

en: Copy
km: ចម្លង

en: Cut
km: ​កាត់

en: Erase
km: លុប

en: Find in page
km: រក​មើល​ក្នុង​ទំព័រ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
km: ស្វែងរក​ក្នុង​ទំព័រ

en: Forward
km: ទៅមុខ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
km: ទំព័រ​ថ្មី​ជាង

en: Goto
km: ទៅ​កាន់

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
km: អាសយដ្ឋាន;URL;www

en: New Tab
km: ផ្ទាំង​ថ្មី

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
km: បើក​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: Open image in new tab
km: បើក​រូបភាព​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: Open link in new background tab
km: បើកតំណក្នុងផ្ទាំងខាងក្រោយថ្មី

en: Open link in new tab
km: បើក​តំណ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: Open video in new tab
km: បើកវីដេអូក្នុងផ្ទាំងថ្មី

en: Paste
km: ​បិទភ្ជាប់

en: Redo
km: ធ្វើ​វិញ

en: Reload
km: ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
km: ចេញ​ពីទំព័រ

en: Save image
km: រក្សាទុក​រូបភាព

en: Save link
km: រក្សាទុក​តំណ

en: Save video
km: រក្សាទុកវីដេអូ

en: Select all
km: ជ្រើស​ទាំងអស់

en: Share
km: ចែករំលែក

en: Undo
km: ​មិន​ធ្វើ​វិញ

en: JavaScript Alert
km: ការ​ជូន​ដំណឹង JavaScript

en: OK
km: យល់ព្រម

en: Allow
km: អនុញ្ញាត

en: Cancel
km: បោះ​បង់

en: Authentication required.
km: ទាមទារ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់។

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
km: តំបន់​បណ្ដាញ %1 ទាមទារ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់។

en: Username
km: អ្នក​ប្រើ

en: Password
km: ពាក្យសម្ងាត់

en: Confirm Navigation
km: បញ្ជាក់​ការ​រុករក

en: Leave
km: ទុកចោល

en: Stay
km: ស្ថិត​នៅ

en: This connection is untrusted
km: ការ​ភ្ជាប់​នេះ​មិន​​ទុក​ចិត្ត

en: Proceed anyway
km: អញ្ចឹង បន្ត

en: JavaScript Confirmation
km: ការ​បញ្ជាក់ JavaScript

en: Delete
km: ​លុប​

en: Clear
km: សម្អាត

en: Downloads
km: ការ​ទាញយក

en: Confirm selection
km: បញ្ជាក់​ជម្រើស

en: No downloads available
km: មិន​មាន​ការ​ទាញ​យក

en: Network Error
km: កំហុស​បណ្ដាញ

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
km: វា​បង្ហាញ​ថា អ្នក​កំពុង​មាន​បញ្ហា​ក្នុង​ការ​មើល៖ %1 ។

en: Back to safety
km: ត្រឡប់​ទៅ​សុវត្ថិភាព

en: Refresh page
km: ផ្ទុក​ទំព័រ​ឡើងវិញ

en: Permission Request
km: ស្នើ​សិទ្ធិ

en: This page wants to know your device’s location.
km: ទំព័រ​នេះ​ចង់​ដឹង​ទីតាំង​ឧបករណ៍របស់​អ្នក។

en: Deny
km: បដិសេធ

en: This site security certificate is not trusted.
km: វិញ្ញាបនបត្រ​សន្តិសុខ​តំបន់​ប​ណ្តា​ញ​នេះ​មិន​ត្រូវ​បាន​ទុកចិត្ត ។

en: Learn more
km: ស្វែងយល់​បន្ថែម

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
km: លេខ​សម្គាល់ ៖
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject display name
en: Subject:
    %1
km: ប្រធានបទ ៖
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject's address
en: Subject address:
    %1
km: អាសយដ្ឋាន​ប្រធានបទ ៖
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer display name
en: Issuer:
    %1
km: អ្នក​ចេញ ៖
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer's address
en: Issuer address:
    %1
km: អាសយដ្ឋានអ្នកចេញ ៖
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
km: មាន​សុពលភាព​ពី ៖
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
km: មាន​សុពលភាព​រហូត​ដល់ ៖
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's SHA1 fingerprint
en: Fingerprint (SHA1):
    %1
km: ស្នាម​ម្រាមដៃ (SHA1) ៖
    %1

en: You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site.
km: អ្នកមិនគួរបន្ត ជាពិសេសប្រសិនបើអ្នកមិនដែលឃើញការព្រមាននេះមុនពេលសម្រាប់តំបន់បណ្ដាញនេះ ។

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: JavaScript Prompt
km: ប្រាប់ JavaScript

en: Proxy authentication required.
km: ទាមទារ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ប្រូកស៊ី។

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
km: តំបន់បណ្ដាញ %1:%2 ទាមទារ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់។

en: Download
km: ទាញ​យក

en: find in page
km: រក​មើល​ក្នុង​ទំព័រ

en: search or enter an address
km: ស្វែងរក ឬ​បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន

en: Bookmark Added
km: បាន​បន្ថែម​ចំណាំ

note: TRANSLATORS: Field where the title of bookmarked URL can be changed
en: Name
km: ឈ្មោះ

note: TRANSLATORS: Field to choose the folder where bookmarked URL will be saved in
en: Save in
km: រក្សាទុក​ក្នុង

en: All Bookmarks
km: ចំណាំ​ទាំងអស់

en: New Folder
km: ថត​ថ្មី

en: Create new folder
km: បង្កើតថតថ្មី

en: Save
km: រក្សា​ទុក

en: Homepage
km: គេហទំព័រ

en: Bookmarks
km: ចំណាំ

en: Done
km: ធ្វើរួច

en: History
km: ប្រវត្តិ

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Choose an application to open this file or add it to the downloads folder.
km: ជ្រើស​កម្មវិធី​ដើម្បី​បើក​ឯកសារ​នេះ ឬ​បន្ថែម​វា​ទៅកាន់​ថត​ទាញ​យក។

en: Choose an application
km: ជ្រើស​កម្មវិធី

en: %1 page | %1 pages
km[0]: %1 ទំព័រ

en: Last Visited
km: បាន​មើល​ចុងក្រោយ

en: Yesterday
km: ម្សិល​មិញ

en: search history
km: ប្រវត្តិ​ស្វែងរក

en: All History
km: ប្រវត្តិ​ទាំងអស់

en: Today
km: ថ្ងៃនេះ

en: This is a private tab
km: នេះ​ជា​ផ្ទាំង​ឯកជន

en: Pages that you view in this tab won't appear in your browser history.
    Bookmarks you create will be preserved, however.
km: ទំព័រ​ដែល​អ្នក​មើល​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​នេះ នឹង​មិន​លេចឡើង​នៅ​ក្នុង​ប្រវត្តិ​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត​របស់​អ្នក​ឡើយ។
    ទោះ​យ៉ាងណា ចំណាំ​ដែល​អ្នក​បង្កើត​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក។

en: Less
km: តិចជាង

en: More
km: ច្រើនទៀត

en: Top sites
km: តំបន់បណ្ដាញ​ពេញនិយម

en: You haven't visited any site yet
km: អ្នក​មិនទាន់​បាន​ទស្សនា​វេបសាយ​ណាមួយ​នៅ​ឡើយ​ទេ

en: The rendering process has been closed for this tab.
km: បាន​បិទ​ដំណើរការ​បង្ហាញ​សម្រាប់​ផ្ទាំង​នេះ។

en: Something went wrong while displaying %1.
km: មាន​បញ្ហា​ពេល​កំពុង​បង្ហាញ %1 ។

en: Close tab
km: បិទ​ផ្ទាំង

en: This site has insecure content
km: តំបន់បណ្តាញនេះមានមាតិកាអសន្ដិសុខ

en: Identity Not Verified
km: មិនបានផ្ទៀងផ្ទាត់អត្តសញ្ញាណ

en: The identity of this website has not been verified.
km: មិនបានផ្ទៀងផ្ទាត់អត្តសញ្ញាណរបស់តំបន់បណ្តាញនេះ ។

en: Default
km: ​លំនាំដើម

en: Search engine
km: ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក

en: Restore previous session at startup
km: ស្ដារ​សម័យ​មុន​ដែល​នៅ​ពេល​ចាប់​ផ្ដើម

en: Reset browser settings
km: ​កំណត់​កម្មវិធី​រុករក​ឡើង​វិញ

en: Microphone
km: មីក្រូហ្វូន

en: Camera
km: ម៉ាស៊ីន​ថត

en: Swipe Up To Exit Full Screen
km: រុញ​ឡើង​លើ​ដើម្បី​បិទ​របៀប​ពេញ​អេក្រង់

en: Press ESC To Exit Full Screen
km: ចុច​គេច (ESC) ដើម្បី​បិទ​របៀប​ពេញ​អេក្រង់

en: Tap to view
km: ប៉ះ​ដើម្បី​មើល

en: New tab
km: ផ្ទាំង​ថ្មី

en: Close Tab
km: បិទ​ផ្ទាំង

en: Remove
km: យកចេញ

en: No accounts have been linked to this webapp; press the item below to add an account.
km: មិន​មាន​គណនី​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​ទៅកាន់​កម្មវិធី​វេប​នេះ​ទេ ចុច​ធាតុ​ខាងក្រោម​ដើម្បី​បន្ថែម​គណនី។

en: Add account
km: បន្ថែម​គណនី

en: Don't use an account
km: កុំ​ប្រើ​គណនី

en: Account error
km: គណនី​មាន​បញ្ហា

en: Close
km: បិទ

en: Account window could not be opened. You can only create one account at a time; please try again after closing all other account windows.
km: មិន​អាច​បើក​បង្អួច​គណនី។ អ្នក​អាច​បង្កើត​គណនី​ម្ដង​បានតែ​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត​បន្ទាប់ពី​បាន​បិទ​ផ្ទាំង​គណនី​ផ្សេងទៀត​ទាំងអស់។

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> needs to access your %2 online account.
km: <b>%1</b> ត្រូវការ​ចូល​ប្រើ​គណនី​អនឡាញ %2 របស់​អ្នក។

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> would like to access your %2 online account.
km: <b>%1</b> ចង់​ចូល​ប្រើ​គណនី​អនឡាញ %2 របស់​អ្នក។

en: Choose an account now, or skip this step and choose an online account later.
km: ជ្រើស​គណនី​មួយ​ឥឡូវនេះ ឬ​រំលង​ជំហាន​នេះ រួច​ជ្រើស​គណនី​អនឡាញ​មួយ​នៅ​ពេល​ក្រោយ។

en: Close the app
km: ជ្រើស​កម្មវិធី

en: Skip
km: រំលង

en: Choose account
km: ជ្រើស​គណនី
