morph-browser - en to my translation catalogue (72 entries)

en: Back
my: နောက်သို့

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
my: အဟောင်းစာမျက်နှာ

en: Bookmark link
my: link ကိုမှတ်ထားမည်

en: Bookmark
my: မှတ်တမ်း

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
my: ဒီစာမျက်နှာကိုမှတ်တမ်းထဲထည့်မည်

en: Clear History
my: ယခင်သမိုင်းများကိုရှင်းမည်။

en: Copy image
my: ပုံကိုကူးမည်

en: Copy link
my: Link ကိုကူးမည်

en: Cut
my: ဖြတ်ထုတ်မည်

en: Erase
my: ဖြတ်ထုတ်မည်

en: Find in page
my: စာမျက်နှာတွင်ရှာပါ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
my: စာမျက်နှာတွင်ရှာဖွေပါ

en: Forward
my: အရှေ့သို့

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
my: အသစ်စာမျက်နှာ

en: Goto
my: သွားမည်

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
my: လိပ်စာ;URL;www

en: New Tab
my: Tab အသစ်

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
my: Tab အသစ်ဖွင့်မည်

en: Open image in new tab
my: ပုံကို Tab အသစ်နှင့်ဖွင့်မည်

en: Open link in new tab
my: Tab အသစ်တွင် Link ကိုဖွင့်မည်

en: Open video in new tab
my: စာမျက်နှာအသစ်တွင် ဗွီဒီယိုကိုဖွင့်ပါ

en: Reload
my: ပြန်ဖွင့်မည်

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
my: စာမျက်နှာမှထွက်မည်

en: Save image
my: ရုပ်ပုံ သိမ်းမည်

en: Save link
my: link သိမ်းမည်

en: Save video
my: ဗီဒီယို သိမ်းမည်

en: JavaScript Alert
my: JavaScript သတိပေးချက်

en: OK
my: အိုကေ

en: Allow
my: ခွင့်ပြု

en: Authentication required.
my: ခွင့်ပြုချက်လိုအပ်သည်

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
my: Website %1 သည်ခွင့်ပြုချက်လိုအပ်သည်။

en: Username
my: အသုံးပြုသူအမည်

en: Password
my: စကားဝှက်

en: Leave
my: ထွက်

en: Stay
my: နေမည်

en: This connection is untrusted
my: ဒီချိတ်ဆက်မှုသည် မယုံကြည်ရပါ

en: Proceed anyway
my: မရမကရှေ့ဆက်လုပ်မည်

en: JavaScript Confirmation
my: JavaScript အတည်ပြုခြင်း

en: Confirm selection
my: ရွေးချယ်မူအတည်ပြုသည်

en: Network Error
my: နတ်ဝေါ့ချို့ယွင်းချက်

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
my: သင်ကြည့်ရှုရန်အဆင်မပြေဖြစ်နေသည်လို့ထင်ရသည် - %1

en: Back to safety
my: လုံခြုံသည့်နေရာသို့ပြန်သွားမည်

en: Refresh page
my: စာမျက်နှာကိုပြန်ဖွင့်မည်

en: Permission Request
my: ခွင့်ပြုချက်တောင်းခံခြင်း

en: This page wants to know your device’s location.
my: ဒီစာမျက်နှာသည် သင့်ကိရိယာ၏တည်နေရာကိုသိချင်နေသည်

en: Deny
my: ငြင်းပယ်

en: Learn more
my: ပိုမိုသိရှိရန်

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
my: နံပါတ်စဥ်:
    %1

en: JavaScript Prompt
my: JavaScript တိုက်တွန်းချက်

en: Proxy authentication required.
my: Proxy ခွင့်ပြုချက်လိုအပ်သည်

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
my: Website %1:%2 သည်ခွင့်ပြုချက်ကိုလိုအပ်သည်။

en: find in page
my: စာမျက်နှာတွင်ရှာပါ

en: search or enter an address
my: ရှာဖွေပါ သို့မဟုတ် လိပ်စာတစ်ခုထည့်ပါ

note: TRANSLATORS: Field to choose the folder where bookmarked URL will be saved in
en: Save in
my: ထဲတွင် သိမ်းပါ

en: All Bookmarks
my: မှတ်တမ်းများအားလုံး

en: Create new folder
my: ဖိုင်တွဲအသစ် ပြုလုပ်ပါ

en: Save
my: သိမ်းဆည်းမည်

en: Bookmarks
my: မှတ်သားချက်များ

en: Done
my: ပြီးပီ

en: Choose an application
my: အသုံးချပရိုဂရမ်တစ်ခုရွေးပါ

en: Yesterday
my: မနေ့က

en: search history
my: မှတ်တမ်း ရှာပါ

en: All History
my: မှတ်တမ်းများအားလုံး

en: Something went wrong while displaying %1.
my: %1 ကိုပြနေချိန်မှာ တစ်ခုခုမှားသွားခဲ့ပါတယ်

en: Search engine
my: ရှာဖွေရေး အင်ဂျင်

en: Camera & microphone
my: ကင်မရာ နှင့် မိုက်ခရိုဖုန်း

en: Microphone
my: မိုက်ခရိုဖုန်း

en: Press ESC To Exit Full Screen
my: မျက်နှာပြင်အပြည့်မှထွက်ရန်ESCကိုနှိပ်ပါ

en: Add account
my: အကောင့်ပေါင်းထည့်မည်

en: Don't use an account
my: အကောင့်တစ်ခုကို မသုံးပါ

en: Close the app
my: ပရိုဂရမ်ကိုပိတ်ပါ

en: Choose account
my: အကောင့်ရွေးပါ
