morph-browser - en to sco translation catalogue (43 entries)

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
sco: Aulder page

en: Bookmark link
sco: Beukmerk airtin

en: Bookmark
sco: Beukmerk

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
sco: Add this page tae beukmerks

en: Copy image
sco: Copy eemage

en: Copy link
sco: Copy airtin

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
sco: Rake in page

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
sco: Appen a new tab

en: Open image in new tab
sco: Appen eemage in new tab

en: Open link in new tab
sco: Appen airtin in new tab

en: Save image
sco: Hain eemage

en: Save link
sco: Hain airtin

en: Select all
sco: Select aw

en: Share
sco: Skare

en: OK
sco: Awricht

en: Allow
sco: Allou

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
sco: The wabsteid %1 requires authentication.

en: Username
sco: Uisername

en: Password
sco: Trystwird

en: Stay
sco: Stey

en: This connection is untrusted
sco: This connection is untrystit

en: Proceed anyway
sco: Proceed onywey

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
sco: It compears that ye're hivin tribble viewin: %1.

en: Back to safety
sco: Back tae sauftie

en: Please check your network settings and try refreshing the page.
sco: Please chack yer netwirk settins an try refreshin the page.

en: Permission Request
sco: Permeesion Speir

en: This page wants to know your device’s location.
sco: This page wants tae ken yer device's location.

en: Deny
sco: Denee

en: This site security certificate is not trusted.
sco: This steid security certificate isna trystit.

en: Learn more
sco: Lear mair

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
sco: Serial numer:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
sco: Habile frae:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
sco: Habile until:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
sco: The wabsteid %1:%2 requires authentication.

en: search or enter an address
sco: Rake or pit in an address

en: Bookmark Added
sco: Bookmerk addit

note: TRANSLATORS: Field to choose the folder where bookmarked URL will be saved in
en: Save in
sco: Hain in

en: All Bookmarks
sco: Aw bookmerks

en: Create new folder
sco: Creaut new folder

en: Save
sco: Hain

en: Homepage
sco: Hamepage

en: Bookmarks
sco: Bookmerks

en: Done
sco: Duin
