morph-browser - en to shn translation catalogue (21 entries)

en: Back
shn: ႁူၼ်လင်

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
shn: ၼႃႈလိၵ်ႈ ဢၼ်ၵဝ်ႇ

en: Bookmark
shn: မၢႆဝႆ့

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
shn: ထႅမ်ၼႃႈလိၵ်ႈၼႆ့သႂ်ႇ ၼႂ်းမၢႆဝႆ့

en: Forward
shn: ၵႂႃႇၼႃႈ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
shn: ၼႃႈလိၵ်ႈ မႂ်ႇမႂ်ႇ

en: Goto
shn: ၵႂႃႇၸူး

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
shn: ႁဵင်းလိၵ်ႈ;URL;www

en: New Tab
shn: ထႅပ့်ဢၼ်မႂ်ႇ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
shn: ပိုတ်ႇထႅပ်ႇဢၼ်မႂ်ႇ

en: Reload
shn: ၶိုၼ်းၼဵင်ႇပိုတ်ႇ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
shn: ဢွၵ်ႈတီႈၼႃႈလိၵ်ႈၼႆ့ၵႂႃႇ

en: OK
shn: တူၵ်းလူင်း တႃႇ ဢူၼ်းသႂ်ႇ

en: Username
shn: ၸိုဝ်ႈၽူႈၸႂ်ႉတိုဝ်း

en: Password
shn: မၢႆလပ့်

en: Network Error
shn: ၵွင့်သၢၼ် ၽိတ်းပိူင်ႈဝႆ့

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
shn: ဢွၵ်ႇမႃးၼႄ ဢၼ်ၸဝ်ႈၵဝ်ႇပိုတ်ႇတူၺ်း လွင်ႈပၼ်ႁႃ %1

en: Refresh page
shn: ၶိုၼ်းယုၵ့် ၼႃႈလိၵ်ႈ

en: Learn more
shn: သိုပ်ႇလဵပ်ႈႁဵၼ်းထႅင်ႈၼမ်ၼမ်

en: Download
shn: လူတ်ႇလူင်း

en: Skip
shn: ၶၢမ်ႈၵႂႃႇ
