morph-browser - en to ta translation catalogue (42 entries)

en: Back
ta: பின்னால்

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
ta: பழைய பக்கம்

en: Bookmark link
ta: தொடுப்பை புத்தகக்குறியிடு

en: Bookmark
ta: புத்தகக்குறிகள்

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
ta: இந்த பக்கத்தை புத்தகக்குறிகளில் சேர்

en: Clear History
ta: வரலாற்றை நீக்கு

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
ta: ஊடுருவல் வரலாற்றை நீக்கு

en: Copy image
ta: படத்தை நகலெடு

en: Copy link
ta: தொடுப்பை நகலெடு

en: Copy
ta: படியெடு

en: Forward
ta: முன் அனுப்பு

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
ta: புதிய பக்கம்

en: Goto
ta: க்கு செல்

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
ta: முகவரி;URL;www

en: New Tab
ta: புதிய கீற்று

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
ta: புதிய கீற்றை திற

en: Open image in new tab
ta: படத்தை புதிய கீற்றில் திற

en: Open link in new tab
ta: தொணைப்பை புதிய கீற்றில் திற

en: Reload
ta: மீளேற்று

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
ta: பக்கத்திலருந்து விலகு

en: JavaScript Alert
ta: Javascript விழிப்பூட்டல்

en: OK
ta: சரி

en: Allow
ta: அனுமதி

en: Cancel
ta: ரத்துசெய்

en: Authentication required.
ta: அங்கீகாரம் தேவை.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
ta: இணையத்தளம் %1 க்கு அங்கீகாரம் தேவைப்படுகிறது.

en: Username
ta: பயனர்பெயர்

en: Password
ta: கடவுச்சொல்

en: This connection is untrusted
ta: இந்த இணைப்பு நம்பகமற்றது

en: Proceed anyway
ta: இருப்பினும் தொடர்க

en: JavaScript Confirmation
ta: ஜாவாஸ்கிரிப்ட்டை உறுதிப்படுத்து

en: Network Error
ta: பிணையத்தில் பிழை

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
ta: இதை பார்ப்பதில் உங்களுக்கு சிக்கல்  இருப்பதாக தெரிகிறது: %1.

en: Back to safety
ta: பாதுகாப்பான நிலைக்குத் திரும்பு

en: Refresh page
ta: பக்கத்தை மீளேற்று

en: Permission Request
ta: அனுமதிக்கான கோரிக்கை

en: Deny
ta: மறுக்கவும்

en: JavaScript Prompt
ta: ஜாவாஸ்கிரிப்ட் செயலிடம்

en: Proxy authentication required.
ta: பதிலாளின் அங்கீகாரம் தேவைப்படுகிறது.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
ta: இணையத்தளங்கள் %1:%2 அனுமதியை வேண்டுகிறது.

en: Bookmarks
ta: புத்தகக்குறிகள்

en: Yesterday
ta: நேற்று
