morph-browser - en to uz translation catalogue (13 entries)

en: Back
uz: Oрқага

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
uz: Эскироқ саҳифа

en: Bookmark
uz: Хатчўп

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
uz: Бу саҳифани хатчўпларга қўшиш

en: Copy
uz: Нусха олиш

en: Forward
uz: Олдинга

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
uz: Янгироқ саҳифа

en: Goto
uz: Ўтиш

en: New Tab
uz: Янги ички ойна

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
uz: Янги ички ойна очиш

en: Reload
uz: Қайта юклаш

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
uz: Саҳифадан чиқиш

en: Network Error
uz: Тармоқ хатоси
