morph-browser - en to vi translation catalogue (31 entries)

en: Back
vi: Quay lại

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
vi: Trang Cũ hơn

en: Bookmark
vi: Đánh dấu

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
vi: Đánh dấu Trang Này

en: Forward
vi: Tới

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
vi: Trang Mới hơn

en: Goto
vi: Đi tới

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
vi: Địa chỉ;URL;www

en: New Tab
vi: Thẻ Mới

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
vi: Mở Thẻ Mới

en: Redo
vi: Làm lại

en: Reload
vi: Tải lại

en: Undo
vi: Hoàn tác

en: OK
vi: Chấp nhận

en: Allow
vi: Cho phép

en: Cancel
vi: Huỷ bỏ

en: Password
vi: Mật khẩu

en: Delete
vi: Xóa bỏ

en: Network Error
vi: Lỗi mạng

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
vi: Hình như bạn đang gặp khó khăn xem: %1.

en: Refresh page
vi: Nạp lại trang

note: TRANSLATORS: Field where the title of bookmarked URL can be changed
en: Name
vi: Tên

en: Save
vi: Lưu

en: Done
vi: Hoàn thành

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Yesterday
vi: Hôm qua

en: Today
vi: Hôm nay

en: Camera
vi: Máy ảnh

en: Remove
vi: Gỡ bỏ

en: Close
vi: Đóng

en: Reset
vi: Đặt lại
